SofLens 59 (6 čoček)

268 Kč

Skladem > 1000 ks Garance 365

Garantujeme výměnu tohoto zboží do 365 dní od data objednávky. Více informací...

attributesPrimary
Středa 1. červen
cleaner
blank

Hodnoceno 179 x

Kontaktní čočky SofLens 59

SofLens 59 od společností Bausch and Lomb patří k měsíčním hydrogelovým čočkám tradičního typu. Jsou určené pro denní nošení s měsíčním cyklem výměny.

Odolnost vůči ukládání depozit

Hydrogelový materiál Hilafilcon B umožňuje zadržení velkého množství vody. Čočka je pak dostatečně vlhká a odolná vůči ukládání depozit.

Snadná manipulace

SofLens 59 jsou vyhledávány zejména těmi, kteří s kontaktními čočkami teprve začínají, pro svou příznivou cenu a tuhou konstrukci umožňující snazší manipulaci.


O čočkách SofLens 59

Jak pečovat o čočky SofLens 59 (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti

Dioptrie: od -9.00 do +6.00
Expirace: 48 měsíců a více
Jak často měnit?: 30 dní
Materiál: Hilafilcon B
Mohu v čočkách spát?: Ne
Obsah vody: 59%
Propustnost kyslíku: 22 Dk/t
Průměr (DIA): 14.2
UV filtr: Ne
V balení: 6 čoček
Výrobce: Bausch and Lomb
Zakřivení (BC): 8.6

Komentáře

Přidat komentář

Lenka H. / 11.05.2016

Dobry den, mam predepsane zakriveni 8,5. Mohu si presto objednat na doporuceni tento typ mesicnich cocek i kdyz maji zakriveni 8,6? Popr. existuje od znacky Bausch Lomb typ cocek, ktere maji zakriveni 8,5 a prumer 14,2? Do ted jsem pouzivala denni cocky od Topvue a nebyla jsem bohuzel spokojena. Dekuji predem za radu

Zákaznický servis / 12.05.2016

Dobrý den,

jakýkoliv přechod na jiný druh kont.čoček doporučujeme konzultovat se svým očním lékařem, případně optikem, který Vám aplikoval původní čočky. Vyhnete se tak riziku, že Vám čočky nebudou vyhovovat a nebude je možné vrátit. Žádné čočky výrobce Bausch and Lomb v zakřivení 8.5 nemáme v nabídce.

jana baronová / 15.02.2016

Dobrý den, můj oční lékař mi předepsal o jednu dioptrii silnější skla....mám používat na čtení...mám si objednat o tuto dioptrii i silnější čočky ? Děkuji

Zákaznický servis / 15.02.2016

Dobrý den, korekce u brýlí a u čoček probíhají trochu jinak. Přepočet se děje podle tzv. teorie „vertex distance“. U mínusových dioptrií se 0,25 dioptrie ubírá a u plusových se naopak přidává. Vertex distance se však zohledňuje od hodnoty 3.50 v „+“ i „-“. Přesto se však při aplikaci kontaktních čoček nelze na tuto teorii stoprocentně spolehnout. Nemůže totiž zohlednit různé dioptrické konstrukce jednotlivých značek kontaktních čoček, ty je potřeba brát v potaz individuálně ve vztahu ke značkám, pro které se rozhodujeme. Doporučujeme proto navýšení dioptrie raději konzultovat se svým očním lékařem.

tony / 03.09.2015

dobry de, chtel bych se zeptat, mohu s temi cockami prespat? dekuju s pozdravem leduc

Zákaznický servis / 07.09.2015

Dobrý den, kontaktní čočky Soflens 59 jsou určeny k dennímu způsobu nošení a nejsou výrobcem schváleny k přespávání.

MARC / 31.08.2015

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,co to znamená,když se mi obraz rozostřuje,popř. mlží.Po mrknutí se to zlepší.Děje se to i při úplně nové čočce. Děkuji M.

Zákaznický servis / 31.08.2015

Dobrý den, bez provedení očního vyšetření nelze příčinu Vašich obtíží určit. Na vině mohou být špatné parametry čoček, či zhoršení zraku. Doporučujeme navštívit očního specialistu, či očního lékaře, který na základě vyšetření stanoví příčinu Vašich obtíží. Děkujeme za pochopení

Zuzana Nyklová / 03.06.2015

Dobrý den,čočky jsem měla v očích sice jednou ale trvalo mi minimálně půl hodiny než jsem si je do oka dala,lépe řečeno než mi tam začali držet,můžete minějak poradit jak je správně nasadit? abych se u toho nemusela nervovat půl hodiny?

Zákaznický servis / 03.06.2015

Dobrý den, prohlédněte si náš podrobný návod k nasazení kontaktních čoček. Přejeme hodně štěstí při dalším pokusu o nasazení a doufáme, že rady a tipy uvedené na našich stránkách budou pro Vás přínosné. Děkujeme za Váš dotaz

Lenka / 16.03.2015

Dobrý den, dlouhodobě používám čočky SofLens 59 (cca 13let)a byla jsem s nimi spokojená,ale s posledními,které jsem si objednala mám velké problémy, škrábou v oku a došlo to až k vysušení a podráždění oka,že čočky nesnenu v oku vůbec. (Byla jsem s tím u očního lékaře) Mohli byste mi tedy prosím místo nich navrhnout nějaké jiné,ale prodyšnější čočky? Děkuji Lenka T.

Zákaznický servis / 18.03.2015

Dobrý den, při jakékoli změně typu kontaktních čoček doporučujeme návštěvu očního specialisty či očního lékaře, který je schopen a oprávněn provést potřebná vyšetření na jejichž základě doporučí nejvhodnější typ kontaktních čoček a provede jejich odbornou aplikaci. Může se stát, že i při odborné aplikaci budete muset vyzkoušet několik typů čoček, než naleznete pro Vás ty nejlepší. V případě, že si čočky zakoupíte „na vlastní pěst“ bez předchozí aplikace, existuje riziko, že Vám vybrané čočky nebudou sedět a Vaše finanční investice bude zbytečná, neboť budete muset takto vyzkoušet více druhů čoček, než sama naleznete ty pravé. Děkujeme za pochopení

Denisa / 05.03.2015

Dobrý den, používám Bio True, zakřívení 8,6, pr§měr 14.2. Myslíte, že mi tyto budou sedet? díky

Zákaznický servis / 10.03.2015

Dobrý den, zda Vám čočky budou dobře sedět bývá ovlivněno více faktory, ne jen parametry průměru a zakřivení. Roli hraje také materiál čoček, propustnost kyslíku a množství obsažené vody. Při každé změně typu čoček je nejprve vhodné navštívit očního specialistu a konzultovat s ním (vzhledem k výsledkům očního vyšetření) vhodnost nově zvolených kontaktních čoček a případně podstoupit i jejich odbornou aplikaci, při které zjistíte, zda Vaše oko danou čočku skutečně snese. Při nákupu čoček bez předchozího vyzkoušení musíte počítat s rizikem, že Vám vybrané čočky nemusí vyhovovat a Vaše finanční investice tak bude zbytečná.

Ivana / 14.12.2014

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat nosím kontaktní čočky Soflens 59. V balení je 6 ks čoček a jsou to čočky měsíční, takže jsem si myslela, když měsíční, že to jedno balení 6 ks čoček je na měsíc, takže je po deseti dnech nošení vyhodím a nasadím další nové balení. Můžete mi napsat, jestli je to tak nebo je zbytečně vyhazuji brzy. Jinak mi vyhovují. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis / 16.12.2014

Dobrý den, jedná se o měsíční kontaktní čočky tzn. jedna čočka je určena k nošení po dobu jednoho měsíce. Balení 6 čoček Vám tedy vydrží na dobu půl roku (6 měsíců). V případě, že máte na obě oči stejné dioptrie, berete si tedy z jednoho šesti kusového balení 2 kusy současně – vydrží Vám toto balení po dobu 3 měsíců.

Jarmila / 09.09.2014

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je nošení kontaktních čoček ovlivněno věkem.Je mi 55let,kontaktní čočky nosím dlouhá léta a jsem s nimi spokojená.v současné době jsem si pořídila brýle /dva v jednom/,ale mám problém si na né zvyknout.Před týdnem jsem absolvovala pád se schodů.Je problém,že s přidáním dioptrii/+8/nemám možnost vybrat si Kont,čočky,které jsem doposud nosila.Proto prosím o názor a radu u Vás,jsem vaše dlouholetá klientka.Děkuji Jarmila.

Zákaznický servis / 09.09.2014

Dobrý den, u bifokálních brýlí se vždy udávají 2 dioptrické hodnoty – 1. korekce zraku do dálky, 2. korekce zraku na blízko. Dioptrická hodnota korekce vidění do dálky může mít také plusové znaménko. Hodnota adice pak představuje rozdíl mezi dioptriemi do dálky a na blízko (hodnota do dálky se odečte od hodnoty na blízko). Doporučujeme tedy, znovu překontrolovat předpis od Vašeho očního lékaře, kde jsou všechny hodnoty uvedeny – poté si můžete podle těchto parametrů vybrat multifokální kontaktní čočky. V případě koupě multifokálních čoček však doporučujeme nejprve absolvovat jejich odbornou aplikaci, neboť dioptrické hodnoty brýlí a kontaktních čoček se mohou mírně lišit. Vybrat správné multifokální čočky bývá složitější proces a proto je vhodné odbornou aplikaci u očního specialisty absolvovat. Oční specialista Vám sdělí všechny parametry čoček a kde si je budete nadále kupovat je už na Vás. Dalším řešením může také být nošení klasických kontaktních čoček tak, jak jste byla zvyklá a doplňovat je v případě potřeby brýlemi na blízko.

Olda / 31.07.2014

Dobry den, mam dotaz, v baleni 6 cocek = 3pary, jeden par je urcen pro mesicni noseni, nebo jinak? to znamena, ze cely baleni mi vystaci na 3 mesice? dekuji za odpoved.

Zákaznický servis / 04.08.2014

Dobrý den, jedna čočka z tohoto balení vydrží 1 měsíc – tzn. pokud máte na obě oči stejnou dioptrickou hodnotu (budete používat dvě čočky z jednoho balení současně) vydrží Vám toto balení na 3 měsíce. Pokud máte na každé oko jiné dioptrie, vydrží Vám jedno balení 6 měsíců.

Radovan / 08.07.2014

Zdravím, chci se prosím zeptat používám tyto čočky a prosím je jedno kterou stranou se dávají do oka? Třeba u některých co jsem dřív používal tak byly nějak označeny. A prosím co se může stát když tyto čočky už nosím skoro měsíc v kuse a spím s nimi i přes už skoro 30 nocí a nesundal jsem je ještě a žádné potíže z očima nepocituji. Děkuji Radovan

Zákaznický servis / 09.07.2014

Dobrý den Radovane, čočka je ve správné poloze k nasazení když její okraje směřují rovnoměrně vzhůru (čočka vypadá jako miska), pokud je čočka naruby, její okraje směřují mírně ven. Čočky Soflens 59 jsou určeny výrobcem k dennímu způsobu nošení – musí být na konci dne vyjmuty, vyčištěny a vydezinfikovány. Čočky by neměly být přenášeny, možné následky přenášení naleznete na našich stránkách v sekci Rizika přenášení. Čočky určené k dennímu způsobu nošení by neměly být nošeny kontinuálně (i přes noc), neboť často nedosahují dostatečné propustnosti kyslíku. Kyslík je velice důležitý pro zachování zdraví a správné funkce rohovky. Při nedostatku kyslíku může dojít k jejímu překyselení (acidifikaci) – je narušen její metabolismus a dochází ke zdravotním komplikacím. Doporučujeme způsob nošení konzultovat s Vaším očním specialistou, který je zároveň schopen provést vyšetření, aby byly zjištěny možné následky kontinuálního nošení Soflens 59 na Vaše oči.

Rosťa / 20.06.2014

Dobrý den, mám dotaz. Jsem nositelem těchto kontaktních čoček a včera se mi stalo, že jsem si je zapomněl sundat a usnul s něma. Hrozí nějaké požkození zraku či rohovky pokud se to stalo jen jednou ? Děkuji

Zákaznický servis / 20.06.2014

Dobrý den Rosťo, je velice nepravděpodobné, že by Vám po jednom náhodném přespání v těchto čočkách hrozily zdravotní potíže. Pokud by se ovšem objevily jakékoli potíže, zarudnutí očí, svědění, či bolest neprodleně navštivte svého očního lékaře.

Denisa / 15.05.2014

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli na průměru čoček nějak moc záleží.Můj oční lékař mě předepsal čočky o průměru 14.00 Tak bych se chtěla zeptat,jestli můžu mít kontaktní čočky SofLens 59,které mají právě průměr 14.2.Předem děkuji za odpověď :)

Zákaznický servis / 16.05.2014

Dobrý den, bohužel nejsme schopni určit, zda vám čočky s odlišným průměrem budou dobře sedět. Doporučujeme případnou změnu průměru ještě konzultovat s očním lékařem.

Bláha Petr / 15.03.2014

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je přibalen v balení i roztok, v kterém se čočky uchovávají. Předem děkuji za Vaší odpověď.

Zákaznický servis / 17.03.2014

Dobrý den, pokud si vyberete některý z výhodných balíčků, pak je součástí balíčku i roztok. Za základní cenu 299 Kč zakoupíte 1 x balení kontaktních čoček Surevue (6 čoček). Děkujeme za Váš dotaz.

Jana / 03.12.2013

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li by bylo možné poslání těchto čoček, ovšem s tím, že na každé oko mám jiné dioptrie, jako jeden balíček (3 + 3 za stejnou cenu). Chtěla bych je právě zatím vyzkoušet, jestli by mi seděli( a kdyby ne, ať doma nemám tolik čoček). Děkuji

Zákaznický servis / 04.12.2013

Dobrý den Jano, bohužel máme v nabídce jen balení po 6 ti čočkách a nemůžeme Vám nakombinovat 2 dioptrie do jednoho balení, protože prodáváme pouze originál balení od výrobce, nemáme k dispozici diagnostické čočky, protože nejsme aplikačním střediskem. Doporučujeme při každé změně druhu kontaktních čoček konzultovat tuto výměnu s Vašim očním lékařem, který Vám kontaktní čočky aplikoval a který má k dispozici právě zkušební páry kontaktních čoček. Vyhnete se tak riziku, že Vám doma zůstanou ležet kontaktní čočky pro Vás nepoužitelné. Děkujeme za pochopení.

Lada / 04.01.2013

Děkuji za odpověď

Lada / 03.01.2013

Dobrý den, dá se koupit nějaký zkušební pár čoček, ráda bych vyzkoušela jiné se stejnými parametry.

Zákaznický servis / 04.01.2013

Dobrý den, nejsme aplikačním střediskem a to znamená, že nemáme k dispozici zkušební páry čoček. Jediné čočky, které Vám můžeme nabídnout jako zkušební, jsou čočky TopVue. Děkujeme za Váš dotaz.

Barbora Hrubá / 20.07.2012

Dobrý den, s těmito čočkami jsem začínala mj oční lékař mi je aplikoval, ze začátku jako pro prvonositelku čoček to nebylo příjemné což nejspíš zažil každý =). Nyní nosím tyto čočky 3tím rokem a jsem s nimi spokojená je to jen o zvyku.

Zákaznický servis / 23.07.2012

Dobrý den paní Hrubá, děkujeme za příspěvek.

Petra Skopcová / 11.03.2012

Dobrý den,pravidelně u Vás objednávám čočky a naposled jsem byla velmi spokojená s tím,že jste udělali výdejní místa....nebo-li zásilkovny. Ted buhužel koukám,že v Teplicích je nespíš zrušená. Škoda,byla to veliká výhoda. Můžu se zeptat kde je problém???? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis / 13.03.2012

Dobrý den, od 15.3.2012 bude k dispozici nová pobočka v Teplicích a to na adrese SPORT centrum 14. října 1046/1.

Lucie S. / 25.02.2012

Dobry den,s cockami zacinam a jako prvni jsem mela Switch od optiky Fokus a byla jsem spokojena.Bohuzel jsem si pote zakoupila tyto cocky a vubec mi nesedi!man jeste dva pary a vlastne k nicemu! Jsem zklamana

Tereza K. / 09.01.2012

Dobrý den, přešla jsem na tyto čočky na doporučení očního lékaře, vůbec mi ale nesedli, hrozně mě z nich pálilo v očích. zkoušela jsem i více balení, ale problémy byly stejné. Je to normální? Nakonec jsem si musela nechat doporučit jinou značku.

Zákaznický servis / 10.01.2012

Dobrý den, tyto kontaktní čočky jsou v současné době už dávno překonané. Soflens 59 byly vyhledávány prvonositeli pro svou cenu a tuhou konstrukci, která umožňuje snazší manipulaci. Reakce na ně jsou však spíše negativní, a to pro jejich nižší komfort.

tyrkys / 13.11.2011

Dobrý den, nosím tyto kontaktní čočky a nyní jsem si je zde po prvé objednala, tak doufám že bude vše v pořádku. Ale chtěla bych se zeptat, když nosím čočky pouze dopoledne a hned po příchodu domů ze školy si je vyndám, zda je možne to počítat jako půl dne a nosit čočky třeba více než 30 dní. Děkuji

Zákaznický servis / 15.11.2011

Dobrý den, výrobce udává dobu nošení pouze 30 dní. Nedoporučujeme „přenášet“ kontaktní čočky déle než je doba daná výrobcem i když je nosíte pouze půl dne. Vystavujete se rizikům z přenášení kontaktních čoček.

Jana Šilarová / 08.09.2011

Dobrý den, mám problém se zakřivením kontaktních čoček.Potřebuji levé oko - zakřivení 8,70 , dioptrie -3.00 pravé oko - zakřivení 8,90, dioptrie -2,00 Průměr 14 Všechny dostupné kontaktní čočky mají zakřivení 8,6. Prosím o radu. Děkuji S pozdravem Šilarová Jana

Zákaznický servis / 20.09.2011

Dobrý den, vzhledem k neobvyklým požadavkům na zakřivení u kontaktních čoček, Vám rozhodně doporučujeme navštívit očního specialistu. Na „vlastní pěst“ nedoporučujeme zkoušet jiný druh kontaktních čoček než Vám byl, po odborném změření, naaplikován.

ivetaslowikova / 22.08.2011

solfens 59 jsou dobre,jsem spokojena!

Zákaznický servis / 26.08.2011

Dobrý den, těší nás Vaše spokojenost s těmito čočkami. Děkujeme za hodnocení.

Zdenda / 13.07.2011

Dobrý den! Jaký je rozdíl mezi SofLens 59 a SofLens Comfort. Jsou to ty samé kontaktní čočky?? Jaký roztok je nejvhodnější?

Zákaznický servis / 13.07.2011

Dobrý den, kontaktní čočky a čočky Soflens Comfort jsou identické. Jediný rozdíl je pouze v novém balení. Výrobce jako roztok doporučuje roztok ReNu MultiPlus, můžete ale použít jakýkoli běžný roztok pro údržbu měkkých kontaktních čoček – doporučujeme roztok Gelone.