1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (30 čoček)

579 Kč
97% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? úterý 16.4. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

1 Day Acuvue Moist for Astigmatism

1 Day Acuvue Moist for Astigmatism jsou jednodenní hydrogelové kontaktní čočky od společnosti Johnson and Johnson, které mají zabudovanou zvlhčující složku, která udržuje čočku příjemně vlhkou. Čočky jsou navíc perfektně stabilní, a tak zajistí ostrý zrak i při pohybových aktivitách.

Rafinované technologie a design

Technologie LACREON™ uzavírá zvlhčující složky v materiálu čočky, což zajišťuje nositeli vyšší komfort.
EYELID STABILISED Design využívá ke stabilizaci čočky oční víčka. Mrkáním je čočka udržována ve správné poloze osy. Zrak bude ostrý i při pohybových aktivitách.

UV filtr

Všechny kontaktní čočky ACUVUE®️ obsahují UV filtr 1. nebo 2. třídy, který pomáhá chránit před pronikáním škodlivého UV záření k rohovce a dovnitř oka. Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují plně další ochranné pomůcky, jako například sluneční brýle nebo ochranné brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí. Měli byste nadále používat brýle s UV filtrem podle pokynů svého očního specialisty.

Pohodlné nošení

Jednodenní kontaktní čočky se považují za nejzdravější způsob nošení, protože jsou jednorázové, je tak zachována nejvyšší míra hygieny. Díky každodenní výměně čoček výrazně klesá riziko vzniku nepříjemných infekcí. Jednodenní čočky jsou rovněž ideální na cestování, protože odpadá nutnost péče o čočky pomocí roztoku a pouzdra.

Výhody kontaktních čoček 1-DAY ACUVUE® MOIST for Astigmatism:

  • EYELID STABILISED Design zajistí ostrý zrak i při pohybových aktivitách.
  • Blokují UVA a UVB záření.
  • Jednodenní (jednorázové) použití je nejzdravější formou nošení kontaktních čoček.
  • Čočky, které pomáhají udržet vlhkost a chrání před podrážděním.

Vlastnosti - 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (30 čoček)

Výrobce: Johnson and Johnson
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.50
Velikost balení: 30 čoček
Vyměnit za: 1 den
Jméno produktu: 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 23,7 Dk/t
Obsah vody: 58%
Materiál: Etafilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -9.00 do +4.00
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

Gelone 1-day for Astigmatism (30 čoček)

  • Stabilita čočky ve správné poloze
  • Celodenní hydratace
  • Jemné okraje nedráždí oční víčka
  • UV filtr
  • Garance vrácení peněz
Cena: 699 Kč

Ostatní také zakoupili

Hodnocení

97%
694 našich zákazníků doporučuje tento produkt
(naposledy hodnoceno dne 15.03.2024)
recenze nejsou ověřené

Komentáře (117)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Iva Sikorová

S čočkami jsem moc spokojená,ale mám problém, že při poslední kontrole u lékaře mi zjistili astigmatismus na levém oku. Objednávám si pravidelně čočky Johnson a zjistila jsem, že čočky pro astigmatismus mají průměr 14.5 a já mám 14.2. Jaké tedy čočky jsou pro mně lepší, s větším průměrem nebo obyčejné bez astigmatismem. Mám konkrétně na levém oku -1.5 dioptrie,cylindr -0,75,osa 10. Děkuji Sikorová

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ivo, děkujeme Vám za komentář. Torické (astigmatické) čočky se ve většině případů vyrábějí s větším průměrem. V případě, že zachováte stejnou hodnotu zakřivení, neměl by Vám větší průměr čočky vadit. Určitě Vám doporučujeme nosit takové čočky, abyste měla plnou korekci zraku. V případě potřeby konzultujte situaci s Vaším očním specialistou. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

F.Hájek

jsem s nimi spokojený už několik let. za mě skvělé čočky

Magdaléna

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat nosím přes léto čočky na astigmatismus ale do dioptrií mi přidali na čtení, když si vemu čočky tak vidím krásně akorát musím natáhnout ruku abych si přečetla něco na telefonu.To v brýlích nemusím dám sklon hlavy a krásně čtu ale v čočkách mám problém něco přečíst,existujou i na čtení nebo to tak je v pořádku.dekuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Magdaléno, děkujeme Vám za otázku. Pokud máte v brýlovém předpisu uvedeny hodnoty na blízko i na dálku, budete potřebovat multifokální kontaktní čočky. Trpíte-li také astigmatismem, budete ke korekci zraku potřebovat multifokální torické (astigmatické) čočky. Každopádně je lepší čočky vždy vybírat s očním specialistou. Ten Vám podle parametrů očí, ale také Vašich potřeb a preferencí vybere vhodné čočky. Podle zkoušky pak může doladit korekci (což se u multifokálních čoček velmi často stává) nebo změnit čočky. Pokud byste chtěla, můžete nám poslat kopii (fotografii) brýlového zápisu a poradíme Vám, jaké parametry čoček budete teoreticky potřebovat. Mějte ovšem prosím na paměti, že pokud si čočky vyberete sama bez odborné pomoci, nelze na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry uplatnit eventuální reklamaci. V případě dalších otázek jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

K. Novotná

Přešla jsem na tyhle jednodenní z dvoutýdenních a musím říct, že mi tenhle způsob nošení vyhovuje víc. čočky jsou v oku moc příjemné

Blanka Navrátilová

Dobrý den, prosím Vás o doporučení vhodných čoček. Pro pravé oko: SPH -7,0, CYL -0,5, OSA 15° Levé: SPH -6,0, CYL -0,75, OSA 165°. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Blanko, děkujeme Vám za otázku. Dle brýlového zápisu máte skutečně astigmatismus. Na pravém oku máte však cylindrickou hodnotu příliš nízkou, a proto budete ke korekci potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -6,75. Ke korekci levého oka bude potřebovat tyto torické (astigmatické) čočky s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -0,75 a osy 170°. Správně byste však měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Jestliže se čočky rozhodnete zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jiří

Dobrý den, měl jsem nově měřené oči pro nové brýle, a tak bych se chtěl zeptat jaké čočky byste mi doporučily. Pravé oko Dio -4,50 ;Cyl -2,25 ;Osa 20 Levé oko Dio -6,00 ;Cyl -1,25 ;Osa 160

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jiří, děkujeme Vám za komentář. Vaše brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup čoček upravit. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,50, cylindru -1,75 a osy 20°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -0,75 a osy 160°. Jestliže s torickými (asigmatickými) čočkami nemáte zkušenosti, pak bychom Vás upozornili, že torické čočky mají malou orientační značku (malá čárka). Při nasazování čočky na oko si čočku srovnejte tak, aby značka byla na pozici 6. hodiny. Tak si nasadíte čočku na oko ve správné pozici osy a čočka se oku rychleji usadí. Správně byste však měl mít čočky odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Pokud si čočky přesto budete chtít koupit, berte prosím na vědomí, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jan Mates

Materiál je fajn a příjemný, ale čočky jsou na můj vkus velmi tenké. Špatně se mi s nimi manipuluje.

Iveta

Dobrý den, prosím Vás o doporučení vhodných čoček. Pro pravé oko: SPH -2,75, CYL +1,00, OSA 10° Levé: SPH -3,25, CYL +0,75, OSA 177°. Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze se zápornými cylindry. Proto musíme brýlový předpis upravit a tato úprava se promítne v celém zápisu. Pro pravé oko tedy budete dle výpočtu potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 100°. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindru -0,75 a osy 90°. Jedná se však o teoretický výpočet a rádi bychom Vás upozornili, že Vám čočky nemusí sedět. Správně byste proto měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Odborník Vám podle parametrů očí a Vašich potřeb vybere vhodné čočky. Na základě zkoušky pak může upravit korekci nebo změnit čočky. Pokud si čočky vyberete sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nelze uplatnit případnou reklamaci. Chcete-li si přeci jen vybrat čočky sama, mohli bychom Vám z našeho sortimentu nabídnout TopVue Air for Astigmatism. Vybraná balení čoček TopVue nabízejí službu Garance vrácení peněz. Čočky můžete vyzkoušet a pokud Vám nebudou sedět, můžete je vrátit a my Vám vrátíme peníze. V případě dalších otázek jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
René Hadač

Na občasné nošení naprosto dostačující. Nosím hlavně na squash nebo na dovči. Líbí se mi, že k čočkám nepotřebuju roztoky a podobný blbosti.

Ivana Petrásová

Dobrý den, prosím o radu, jak objednat. Navýšil se mi cylindr na -1,00, ale v nabídce je pouze -0,75 nebo -1,25. Aktuální čísla z předpisu na brýle. Pravé oko =1,25; cylindr =1,00; 124° a levé oko =1,50; cylindr =1,00; 71°. Nosím spíš brýle, ale do fitka musím mít čočky :) Předem moc díky za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ivano, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, proto jsou cylindrické hodnoty omezené. V opačném případě by bylo kombinací neuvěřitelně mnoho. Nově budete ke korekci pravého oka potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 120°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 70°. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Barbora Illová

Pro moje občasné nošení (sportovní či kulturní aktivity) jsou naprosto dostačující a velmi pohodlné :) ovšem na brýle nedám dopustit! Jde o doplněk, který si nedokážu odpustit... hlavně do práce.

Jitka Svobodová

Dobrý den, prosím o doporučení očních kapek na občasné zvlhčení čoček. Čočky nosím asi 4 měsíce a vše je OK, jen v klimatizovaných prostorech občas pocítím suchost. Kamarádka mi věnovala oční kapky v nějaké jednorázové ampulce - to se mi moc líbilo. Předem děkuji za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jitko, děkujeme Vám za komentář. Z našeho sortimentu očních kapek bychom Vám mohli nabídnout kapky Blink intensive tears v lahvičce o objemu 10 ml, nebo Vám můžeme nabídnout tytéž kapky Blink intensive tears ve 20 ampulkách po 0,4 ml. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Matěj

Dobrý den, aktuálně mám čočky značky TOTAL s BC 8.6 , můžu si zakoupit tyto čočky i když mají BC 8.5 nebo to bude problém? (BC - zakřivení) Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Matěji, děkujeme Vám za otázku. Teoreticky by změna v zakřivení o 0,10 mm neměl být problém. Nutno ovšem podotknout, že každý je ke změnám jinak vnímavý. Navíc zakřivení není jediný faktor, který hraje v otázce komfortu roli. Jednu ze zásadních rolí hraje materiál čoček. Správně byste měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Pavel Barták

Jako jednodenky na léto jsou naprosto senzační - jsou spolehlivé, pohodlné a za relativně dobrou cenu (co se týká čoček na astigmatismus). Za mě velká paráda.

Šárka

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Konzultovala jsem to se svým optikem, ale bude trvat delší dobu, než budu schopna získat čočky pro mě nejvhodnější. Potřebuji však nějaké čočky na krátkou akci v blýzké době. Chtěla bych proto moc poprosit o radu, jaké čočky bych pro to mohla využít. Na pravé oko mám sféru +0,5, cylindr -0,25, osu 45. Na levé mám sféru +1,75, cylindr -0,75, osu 105. Předem moc děkuji za jakoukoli pomoc, Šárka

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Šárko, děkujeme Vám za další komentář. Pakliže pomineme fakt, že řešíte korekci brýlemi s prizmaty a budeme řešit jen základní korekci zraku, pak Vám rádi poradíme. Dle zápisu máte astigmatismus. Protože máte na pravém oku cylindrickou hodnotu příliš nízkou, bude Vám ke korekci pravého oka stačit sférická varianta těchto čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie +0,50. Ke korekci levého oka už pak budete potřebovat tyto torické (astigmatické) čočky s hodnotou dioptrie +1,75, cylindru -0,75 a osy 110°. I přes naši radu Vás upozorníme, že byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Dioptrické hodnoty nejsou jediným faktorem, který hraje v otázce komfortu a dobré korekce roli. Berte tedy prosím na vědomí, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Šárka

Dobrý den, snažím se na vašich stránkách najít vhodné kontaktní čočky a ráda bych se zeptala, zda je možné využít čočky alespoň na občastné jednodenní nošení v případě, že mám brýle s Prizmaty 3,5? Předem moc děkuji, Šárka

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Šárko, děkujeme Vám za otázku. Vzhledem k prizmatu bychom Vám doporučili kontaktní čočky vybírat s odborníkem. Teoreticky je možné čočky nosit, i pokud máte brýle s prizmatem, ale vše záleží na doporučení Vašeho lékaře/optome­tristy. Bohužel ne každý kontaktní čočky snese. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Monika Michejdová

Dobrý den. Na základě Vašeho doporučení ještě navštívím specialistu a upřesníme velikost dioptrii čoček na obou očích. Nicméně bych chtěla znát Vaše doporučení na torické čočky diop -2,00 cyl -0,75, osa 180, zakřivení 8,5 a DIA 14,2. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Moniko, děkujeme Vám za další komentář. Konzultace a odborná aplikace kontaktních čoček očním specialistou je dobrý krok, který mnohdy předejde řadě komplikacím. Pokud Vás zajímá, jaké čočky by byly z hlediska velikostních parametrů pro Vás vhodné, pak by čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism měly splňovat Vaše požadavky pro korekci levého oka. Nutno ovšem podotknout, že torické (astigmatické) čočky mají ve většině případů větší průměr. Pakliže zachováte hodnotu zakřivení, měla by Vám čočka na oku dobře sedět. Protože je však každý uživatel ke změnám jinak vnímavý, nemůžeme Vám zaručit, že Vám větší průměr sedne bez výhrad. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Monika Michejdová

Dobrý den. Do nedávna jsem příležitostně užívala na obě oči sférické čočky 1day acuvue moist - zakřivení 8,5 DIA 14,2. V 10/22 jsme prodělala operaci šedého zákalu s výměnou nitrooční čočky na L-oku. Brýle mám P-oko -3,5 Dle lékařky bych mohla na P-oko pokračovat se sferickou čočkou jak jsem byla zvyklá diop -2,5 aby bylo zachováno zaostření na blízko. Brýle na L-oko mám -2,0 cyl -1,0 osa 180. Lékařka mi doporučila torickou čočku diop -1,5 cyl -1,0 osa 180. Ráda si nechám poradit od vás, které čočky vybrat aby současně vyhovovalo zakřivení 8,5 a DIA 14,2 Předem děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Moniko, děkujeme Vám za otázku. Dle teoretických převodů brýlového zápisu byste pro pravé oko měla mít sférickou čočku s hodnotou dioptrie -3,25. Pro levé oko byste měla mít torickou čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Vzhledem k Vámi zmiňované operaci si však takto na dálku netroufáme bez znalosti kompletní anamnézy nabídnout konkrétní kontaktní čočky. Např. ZDE si můžete najít nejbližšího specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Ten Vám na základě vyšetření očí, Vašich potřeb a preferencí nabídne vhodné čočky. Dle zkoušky pak může čočky změnit nebo upravit korekci tak, abyste byla spokojená. Zpravidla se jedná o placenou službu, je to ovšem investice, která se vyplatí. Pokud si čočky vyberete sama bez odborného dohledu, nelze na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry uplatnit eventuální reklamaci. V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

Štěpán

Spolehlivé, příjemné a hlavně praktické!!

Kateřina Špačková

Dobrý den, doteď jsem nosila klasické čočky, ale chci teď na astigmatismus. Nevyznám se v údajích Pravé oko sph -2,25, cyl -0,25, ax 70, vizus D 1,1. Levé oko sph -2,75, cyl -0,75, ax 90, vizus D 0,8. Nevím co je vizus D, a také nemužu najít u těchto čoček cylindr -0,25.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu máte skutečně astigmatismus. Nicméně na pravém oku máte cylindrickou hodnotu zatím příliš nízkou a bude nutné ji převést na sféru. Ke korekci pravého oka tak budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -2,25. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat torické (astigmatické) čočky s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 90°. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Bořek

Dobrý den, nosím výhradně tyto čočky a jsem si nimi velmi spokojený, ale na levém oku mám změnu dioptrických hodnot a potřeboval bych je zkontrolovat. Nyní mám dioptrii +4,25, cylindr -1,00 a osu 177°. Do teď jsem nosil na levé oku čočku s dioptrií +4,25, cylindrem -0,75 a osou 180° - cítil jsem, že už tohle oko není úplně dobré, tak jsem zašel na kontrolu. Nové brýle už mám. Čočky mi docházejí, tak potřebuju nové. Rád nosím sluneční brýle. Předem díky za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Bořku, děkujeme Vám za komentář. Nově budete ke korekci levého oka potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +4,50, cylindru -0,75 a osy 180°. Pokud byste měl nějaké další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Veronika Jelínková

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu jaké zvolit kontaktní čočky. Mám na pravém oku dioptrie -1,25, cylindr 1,0 a osu 180. a cylindr 1,0 není. Druhé oko mám -1,5 dioptrie, cylindr 0,75, osu 170. To by mělo být v pohodě, to vidím že se dělá. Moc děkuji za pomoc

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za komentář. Brýlové dioptrické hodnoty je často nutné pro nákup kontaktních čoček upravit. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu. Protože jste neuvedla u cylindrických hodnot znaménka, napíšeme Vám sem obě varianty. Jestliže máte cylindrické hodnoty se znamínkem +, pak budete ke korekci pravého oka potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -0,75 a osy 90°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -0,75 a osy 80°. Pokud však máte cylindrické hodnoty se znaménkem - nebo =, pak budete ke korekci pravého oka potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 170°. Správně byste však měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček spolupracuje. V případě, že by Vám teoretický výpočet nevyhovoval, oční specialista Vám pomůže. Pokud se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Ina Jungová

Tyto čočky jsou naprosto senzační. Krásně sedí, jsou příjemné a na to moje občasné nošení zkrátka značka ideál.

Honza

Dobrý den, také prosím o radu - hodnoty pro dioptrické brýle mám DP -3.25 Cyl -0.75 Ax 120° DL -3.00 Mohu hodnoty pro pravé oko přímo aplikovat pro torické čočky, nebo je zapotřebí hodnoty nejprve převést? Dále bych se chtěl zeptat, jaké čočky bych měl zvolit pro levé oko, ve kterém astigmatismus nemám. Mockrát díky

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Honzo, děkujeme Vám za otázku. Správně byste měl mít před nákupem na internetu čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě parametrů očí, potřeb a preferencí vybere vhodné čočky. Rádi bychom Vás upozornili, že pokud si vyberete čočky bez odborné pomoci, nelze na nevhodně vybrané čočky nebo jejich parametry uplatnit případnou reklamaci. Chcete-li si přesto vybrat čočky sám, budete pro pravé oko potřebovat torickou čočku, např. tuto, s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -0,75 a osy 120°. Pro levé oko budete potřebovat klasickou sférickou čočku, např. 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -3,00. Případně bychom Vám mohli nabídnout čočky TopVue Air for Astigmatism, resp. TopVue Air s výše uvedenými hodnotami. Vybraná balení čoček TopVue disponují službou Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete o svou investici. Nemusíte se proto obávat čočky vyzkoušet. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Jáchym Bolek

Zdravím, včera jsem byl na kontrole a mám nové hodnoty. Pravé oko +2,25, cylindr -1,00, osa 62° a levé oko +1,75, cylindr -1,25 a osa 100°. Cylindr -1,00 v nabídce není. Pomůžete mi prosím. Na tyto čočky jsem zvyklý a nerad bych měnil značku.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jáchyme, děkujeme Vám za komentář. Máte pravdu, torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, a proto je nutné brýlové dioptrické hodnoty často pro nákup čoček upravit. Nyní budete ke korekci pravého oka potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +2,25, cylindru -0,75 a osy 60°. U levého oka není nutné dioptrické hodnoty upravovat a můžete je tedy zadat tak, jak jsou, a to hodnotu dioptrie +1,75, cylindru -1,25 a osy 60°. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Karla Eichlerová

Ač preferuji brýle, na jógu a běh si beru vždy kontaktní čočky. Mám vyšší cylindr a bez korekce nevydržím dlouho. Tyhle čočky mě zatím nikdy nezklamaly. Sedí perfektně a vidím s nimi zrovna tak.

Veronika Krčmářová

Děkuji, ostře bohužel s čočkama nevidím od začátku. Doporučené čočky bohužel nesedí zakřivením :-(

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za další komentář. Jestliže máte brýlové dioptrické hodnoty upravené pro nákup čoček a přesto s čočkami od začátku nevidíte, není něco v pořádku. My Vám, bohužel, takto na dálku nejsme schopni říct, čím by to mohlo být. Zkuste ve Vašem okolí najít optiku, která se specializuje na aplikaci kontaktních čoček. Služba bývá zpoplatněna, ale jde o investici, která se vyplatí. Jakmile Vám oční specialista pomůže najít vhodné čočky, můžete další nákupy provádět bez obav na internetu. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Romana

Dobry den, rada by som sa spytala. Mam namerane nove hodnoty cylindrov a taktiez si ich neviem spravne prepocitat na cocky. Prave oko : dioptria +2, cylinder -1, os 90stupnov. Lave oko : dioptria +2.50, cylinder -1.25, os 80stupnov... Mohla by som sa poprosit o pomoc? Dakujem!

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Romano, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat např. tuto torickou čočku s hodnotou dioptrie +2,00, cylindru -0,75 a osy 90°. Pro levé oko se hodnoty nezmění a torická čočka bude mít hodnotu dioptrie +2,50, cylindru -1,25 a osy 80°. Rádi bychom Vás upozornili, že pokud se rozhodnete vybrat si čočky sama bez odborné pomoci, nelze na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů uplatnit případnou reklamaci. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Přejeme Vám hezký den.

Šimon

Jsem naprosto spokojen s těmito jednodenními torickými čočkami. Čočky mi perfektně sedí a stabilně mi drží ve správné pozici na oku, což pro mě byl dříve problém. Také mi umožňují vidět bez jakéhokoliv rozostření nebo jiného komfortu (hlavně filmy s titulky). Navíc, jsou velmi pohodlné a snadno se s nimi manipuluje. Používám je již nějakou dobu a jsem rád, že jsem je našel.

Zdeněk Hron

Preferuji jednodenní čočky - jsou bez starostí. Vždy mám u sebe náhradní. Střídám je s brýlemi, tak se mi ani vícedenní čočky nevyplatí. Za mě značka ideál.

Šárka. P

Dobrý den, mám nově naměřené hodnoty pravé oko -5,5/ -0, 75/ 175 a levé oko -5, 25/ -1,0/ 105. Prosím o doporučení hodnot pro čočky. Astigmatismus je pro mě něco nového, dosud jsem byla bez cylindrických hodnot. Děkuji Šárka.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Šárko, děkujeme Vám za komentář. Astigmatismus je velmi častá refrakční vada a korigují ji torické (astigmatické) čočky. Tento typ čoček se vyrábí v omezeném rozsahu, protože jinak by bylo kombinací neuvěřitelně mnoho. Z tohoto důvodu je nutné často brýlové dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravit. Vy budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,25, cylindru -0,75 a osy 180° a ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,00, cylindru -0,75 a osy 110°. Torické čočky běžně disponují drobnou orientační značkou na pozici 6. hodiny, která při nasazení čočky urychlí usazení čočky ve správné poloze osy. Správně byste však měla mít nový typ čoček odborně aplikován. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. V případě, že se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Milena

Dobrý den, nosím 1 Day Acuvue Moist a jsem s nimi moc spokojená, ale mám nově naměřený i cylindr. Aktuální hodnoty pro pravé oko jsou: -2,25; cylindr -0,50; osa 167 ° a levé oko: -2,00; cylindr -0,75; osa 131 °. Nejsem si jistá, jak objednat nové čočky. Pomůžete mi prosím?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Mileno, děkujeme Vám za otázku. Začala se u Vás rozvíjet poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Protože je cylindrická hodnota na pravém oku nízká, bude nutné ji přepočítat na sfértu. Ke korekci pravého oka budete stále potřebovat sférickou variantu čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -2,50. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat již torické (astigmatické) čočky např. tyto s hodnotou dioptrie –2,00, cylindru –0,75 a osy 130°. Protože jsou čočky vyrobené ze stejného materiálu, měly by Vám z tohoto hlediska sedět. Torické čočky mají však obecně větší průměr, a ze můžete pocítit jisté změny. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Věra Füllsacková

Maximální spokojenost už několik let.

Kryštof B.

Dobrý den, mám nově naměřené hodnoty. Pravé oko mi zůstalo bez změny -0,50 / -0,25 / 27° - na toto oko si kupuju obyčejné Moisty s dioptrií -0,50. Levé oko mám nyní -0,25 / -1,00 / 74°. Na levé oko budu potřebovat tedy astigmatické čočky. Mohu poprosit o doporučení vhodných hodnot? Na klasické Moisty jsem zvyklý, ale ty astigmatické jsou větší. Nevadí to? Rád bych u značky zůstal, vyhovuje mi.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kryštofe, děkujeme Vám za dotaz. Ano, pro pravé oko si můžete opět koupit klasické sférické čočky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -0,50, na které jste zvyklý. Ke korekci levého oka budete potřebovat tuto čočku s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -0,75 a osy 70°. Torické (astigmatické) čočky mívají obecně větší průměr, což by při zachování stejného zakřivení neměl být problém. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Nováková Karolína

Dobrý den, prosím o Radu mám dioptrie P- 5,25; Cyl- 0,50; Ax- 107 L- 5,50,Cyl-1,00; AX-69 Ale tento cylindr nejde zvolit. Jak mám objednat nebo propadně jaký typ čoček mám zvolit. Dekuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Karolíno, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček je nutné brýlový předpis upravit. Ač máte u obou očí naměřený cylindr, u pravého oka je jeho hodnota příliš nízká a bude potřeba ji převést na sféru. Pro každé oko tak budete potřebovat jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat klasickou sférickou variantu těchto čoček - 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -5,25. Pro levé oko budete potřebovat tuto torickou (astigmatickou) variantu s hodnotou dioptrie -5,25, cylindru -0,75 a osy 70°. Správně byste měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě měření a Vašich potřeb vybere vhodné čočky. Např. ZDE si můžete vybrat nejbližšího specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto kontaktních čoček. Rádi bychom Vás upozornili, že pokud se rozhodnete vybrat si čočky sama bez odborné pomoci, nelze na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů uplatnit případnou reklamaci. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Karel Mašín

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na rozdíl mezi torickými čočkami Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism a 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (ty používám teď) . Čočky používám pouze na sport (tenis, florbal, kolo ...) a když si čtu informace, tak u těch Hydraluxe je právě zmíněno, že jsou dost vhodné na sport. A ještě jsou vlastně od stejné značky, tak si myslím, že by neměl být problém se změnou? Ale i tak bych je chtěl radši vyzkoušet, kdyby byla možnost balení menší než 30 ks. Je ta možnost? Děkuji Karel M.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Karle, děkujeme Vám za otázku. Hlavní rozdíl je v materiálu, z kterého jsou čočky vyrobeny. Čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, které nyní používáte, jsou hydrogelové, oproti tomu Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism jsou silikon-hydrogelové. Reakce na změnu kontaktních čoček je velmi individuální a takto na dálku nedokážeme říci, zda by Vám čočky vyhovovaly. Správně by každá re-aplikace měla probíhat pod odborným dohledem očního specialisty. Na této mapě si můžete najít nejbližšího specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Zpravidla se jedná o placenou službu, vyhnete se tak ovšem nevhodné investici do čoček, které by Vám nevyhovovaly. Rádi bychom Vás také upozornili, že bez potvrzení o odborné aplikaci není možné uplatnit případnou reklamaci čoček. K Vaší další otázce - náš e-shop bohužel zkušební čočky nenabízí. Většinou však zkušební čočky seženete přímo u očních specialistů. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Mája

Mám astigmatismus jen na levém oku, na pravém nemám nic. Brýle nosím jen do práce k počítači a na filmy s titulkama. Ovšem na 3D kino nebo virtuální realitu brýle nesnesu - to jsou chvíle pro tyto čočky :) Jsou pohodlné a vidím s nimi perfektně ostře. Zkusila jsem i měsíční, ale jak nenosím čočky denně, tak se mi to vůbec nevyplatí.

Andrea

Dobrý den. Ráda bych si na léto zakoupila čočky. Před 3 lety jsem zkoušela nosit měsíční, ale bohužel jsem je nesnesla déle jak 3 hodin. Pak přišel pocit suchých očí a škrábání. Tak bych chtěla vyzkoušet jinou variantu. Hodnoty na posledních čočkách byly. SPH: -2,5, -3,5, CYL: -0,75, AX: 180, BC: 8,5. Loni jsem byla na výměně skel do brýlí a hodnoty jsou. SPH: -2,75, -4,0, CYL: 0,75, AX: 180. Mohu pro nové čočky zanechat původní hodnoty, které jsem měla na bauch a lamb nebo bude třeba také mírná korekce? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Andreo, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky jsou velmi komfortní a jsou mezi uživateli velmi oblíbené. Podle popisu situace budete patřit mezi nositele s citlivýma očima, a tak pro Vás budou jednodenní čočky perfektní volbou. Váš zápis však není úplně standartní. Pro lepší orientaci je vždy lepší napsat hodnoty pro každé oko zvlášť. Jestli jsme Váš zápis vyhodnotili správně, máte nyní na jednom oku hodnotu dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Na druhém oku pak máte hodnotu dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Uvádíte, že jde o dioptrické hodnoty pro brýle, a ty je často nutné pro nákup čoček upravit, ale v tomto případě zůstanou dioptrické hodnoty bez změn. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované, vyhnete se tak nevhodné investici. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Jestliže jsme vyhodnotili Váš dioptrický zápis mylně nebo byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jiří Homola

Dobrý den, pojedu cca za 14 dnů na dovolenou a potom ještě v srpnu Sázavu. Mohl bych Vás poprosit o kontrolu dioptrií. Od posledního nákupu se mi hodnoty trochu změnily. Na brýlích mám následující hodnoty: Pravé oko: =2,50, cyl. =1,00, AX 61° / Levé oko: =2,75, cyl. =0,75, AX 105°. Čočky nosím velmi výjimečně, ale tyto mi vyhovují. Předem moc děkuji za pomoc. Jirka

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jiří, děkujeme Vám za komentář. Vaše dioptrické hodnoty bude potřeba nepatrně upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,50, cylindru -0,75 a osy 60°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 110°. Hezký den.

Liba

Jemné, tenké a super pohodlné čočky.

Adéla Fialová

Dobrý den, mám dotaz. Mám dioptrie a cylindry. Na současném balení čoček, které mám, je axis 020. Je to osa 20°? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Adélo, děkujeme Vám za otázku. Je to tak, jak píšete - pod označením axis či ax se skrývá osa, zde teda osa 20°. Pokud byste potřebovala upravit nové brýlové hodnoty pro nákup kontaktních čoček, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Břetislav

Komfortní čočky. Výborná ostrost. Na střídání s brýlemi ideální čočky.

Naďa Zapletalová

Dobrý den, mám otázku. Tyto čočky mi maximálně vyhovují, ale poměrně nedávno nám do kanceláře instalovali novou klimatizaci a od té doby mívám ke konci dne podrážděné a unavené oči. Mohla bych Vás poprosit o doporučení vhodných očních kapek, které jsou dobré na práci s počítačem v klimatizovaném prostoru? Předem děkuji. Pěkný den.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Naďo, děkujeme Vám za otázku. Situaci, kterou popisujete skutečně způsobuje klimatizace. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili oční kapky Blink intensive tears, které jsou určené právě pro tuto situaci. Hezký den.
Václav

Za mě jedny z nejlepších torických čoček.

Linda U.

Dobrý den, mám dotaz na oční kapky. V kanceláři mám nad hlavou klimatizaci, která je ultra nepříjemná. Mimo "ofouklého" krku mám po 6 hodinách v práci suché oči. Doma se mi to neděje, takže za to může asi taky klimoška. Prosím o doporučení vhodných očních kapek s dlouhou dobou použití. Předem díky za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lindo, děkujeme Vám za otázku. S velkou pravděpodobností je Vaše úvaha správná a za suchostí očí může být klimatizace. Z našeho sortimentu očních kapek Vám můžeme doporučit oční kapky Hylo Fresh. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lída Dubová

Favorit č. 1! Upřímně nechápu, jak někdo může nosit vícedenní čočky. Jednodenky jsou prostě dokonalé. Mám je stále u sebe pro všechny případy. Jsou zkrátka bez starostí, a to se mi líbí.

Dominika Obadalová

Dobrý den, chtěla bych u Vás zakoupit kontaktní čočky. Prosím o radu, v optice mi naměřili následující hodnoty: Pravé oko: sph: - 1,75, cyl: - 0,75, osa: 135°. Levé oko: sph: - 2,5, cyl: -0,5, osa: 160°. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Dominiko, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, tak cylindrické hodnoty na levém oku jsou příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci pravého oka tak můžete použít tyto čočky s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 140°. Ke korekci levého oka Vám pak postačí sférická varianta těchto čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -2,75. Správě byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a vyzkoušené. Mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Iveta Kohoutová

Ještě dodatek k předchozímu dotazu...jaký typ poradíte...značku....chtěli bychom stihnout 10% slevu🙂 Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za další dotaz. Jak jsme uvedli v předchozí odpovědi, tyto kontaktní čočky jsou velmi dobré a obecně velmi dobře snášené. Celou nabídku našich jednodenních torických čoček si můžete prohlédnout ZDE. Hezký den.

Iveta Kohoutová

Dobrý den Prosíme o radu..dceři se hodně zhoršil zrak...dříve jsme u Vás kupovali čočky pouze na jedno oko...pak se zhoršilo i zdravé oko a zvykla si na brýle....nyní opětovné zhoršení...a jelikož jsme sportovní rodina...běžky apod...chceme k brýlím pořídit opět čočky, asi jednodenní . Posílám hodnoty: pravé oko SPH -6,00 CYL -0,75 AX 20 Levé oko: SPH-2,75 CYL-1,25 AX 175 Děkujeme za radu

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za otázku. Tyto torické (astigmatické) čočky jsou velmi dobrou volbou, protože jsou velmi dobře snášené. Brýlové hodnoty bude nutné pro nákup čoček nepatrně upravit. Ke korekci pravého oka bude Vaše dcera potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru 0,75 a osy 20°. Ke korekci levého oka pak bude Vaše dcera potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru 1,25 a osy 180°. Dovolujeme si Vás upozornit, že správně by měl dceři před nákupem na internetu aplikovat čočky oční specialista. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček, Alcon, spolupracuje. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se vždy vyplatí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Kateřina Lišková

Dobrý den, prosím o radu, jaké vybrat čočky: Dioptrie OP: -6,0 Dioptrie OL: -6,25 Cylindr OP: -0,5 Cylindr OL: -1,25 Osa OP: 105 Osa OL: 75 Děkuji mockrát

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za dotaz. Dle uváděných hodnot trpíte astigmatismem. Na pravém oku je však hodnota cylindru příliš nízká a bude nutné ji převést na sféru. Pro každé oko tak budete potřebovat jiný druh čoček. Pro pravé oko zvolíte sférickou variantu 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -5,75. Pro levé oko si vyberete tuto torickou variantu čoček s hodnotou dioptrie -5,75, cylindru -0,75 a osy 80°. Jednodenní kontaktní čočky jsou vhodnou volbou nejen pro začátečníky. O čočky není třeba pečovat, každý den si aplikujete dokonale čistou čočku, večer ji vyjmete a jednoduše vyhodíte. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Přejeme krásný den.
Marvanová

Preferuji jednodenní čočky, protože ráda nosím i brýle. Tyto čočky mě nikdy nezklamaly, navíc jsou vždy skladem a rychle doručené. Jsem maximálně spokojená. Děkuji.

Marcel Lacina

Rád si je kupuju na sport. Dobře sedí a korekce je výborná.

Ilona Lacinová

Dobrý den,jaké kontaktní čočky prosím mohu zkusit? Mám Pravé oko 1,00 +1,00 87° Levé oko 1,00+2,50 98° Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Ilono, děkujeme Vám za další otázku. Jak jsme odpovídali u Vašeho předchozího dotazu, ke korekci zraku budete potřebovat torické čočky, tedy například tyto 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Velkou výhodou jednodenních čoček je, že o ně nemusíte nijak pečovat - ráno si čočky aplikujete, večer vyjmete a vyhodíte. Torické čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a jen s minusovými hodnotami cylindrů, proto musíme Vaše hodnoty přepočítat na minusové. Přepočet se projeví v celém zápisu - tedy i u hodnot dioptrií. Neuvádíte bohužel znaménko u hodnot dioptrií, předpokládáme tedy, že hodnoty jsou také s plusovým znaménkem. Raději si překontrolujte brýlový zápis od lékaře, pokud by bylo znaménko - nebo =, byl by výpočet jiný. Pro pravé oko budete tedy potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +2,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Pro levé oko zadáte hodnotu dioptrie +3,25, cylindru -2,25 a osy 10°. Správně byste měla před prvním nákupem kontaktních čoček na internetu navštívit očního specialistu, který Vám čočky vybere, aplikuje a může také upravit parametry čoček. Rádi bychom Vás upozornili, že pokud si přeci jen zakoupíte čočky sama, na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme Vám hezký den.

Jájina

Nejlepší jednodenní astigmatický čočky!

Jan Gall

Dobrý den, prosím jaké vybrat parametry u těchto kontaktních čoček když mám brýle do dálky Pravé (-5.25 dioptr, -0.25 cylindr, 155 osa), Levé (-3.50 dioptr, -1.50 cylindr, 170 osa). Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za otázku. Na pravém oku máte cylindrické hodnoty zatím příliš nízké a ke korekci tak budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -5,00. Ke korekci levého oka již budete potřebovat tyto čočky s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -1,25 a osy 170°. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Anna

Dobry den, prosim o pomoc s vyberem k. cocek. Prave oko mam Sph -6.50, Cyl -1.25, Axis 90, SE -7.25 a leve oko Sph -6.50, Cyl -1.25, Axis 63, SE -7.25, PD 60. Dekuji a preji hezky den, Anna.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Anno, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček bude nutné upravit Vaše dioptrické parametry. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -6,00, cylindru -0,75 a osy 90°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -6,00, cylindru -0,75 a osy 60°. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Kamila

Dobrý den, nabízíte i čočky po 30ks ? Vždy najdu pouze po 3 ks a prosím kdybych objednala po těch 3ks Jak to tedy probíhá? Vždy je mám dávat do roztoků trpím Astigmarismem. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kamilo, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky, 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, jsou jednodenní a v balení je 30 kontaktních čoček. Jde o jednorázové čočky a každý den se nasazují nové čočky. Torické (astigmatické) čočky, kde jsou v balení 3 kontaktní čočky jsou většinou měsíční nebo čtrnáctidenní. V takovém případě se čočky z očí večer vyjímají, očistí a uloží přes noc k regeneraci. Po 30 nebo 14 dnech (dle čoček) je pak nutné čočky vyměnit za nové. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, hezký den.

Kamila

Dobrý den ,reagují na váši odpověď ohledně moji otázky. Přepočítali jste mi moje hodnoty které jsou PRAVÉ OKO: dioptria +2,25, cylinder -1,75 os 150°; Leve OKO: dioptria +3,0, cylinder -2,75 os 10°; Ale píše mi že nelze tato kombinace .netuším proč zde jsou moje hodnoty od lékaře. Právě oko: dioptrie +0,25,cilindr+2,0 osa 64 Levé oko: dioptrie 0 cilindr +3,0 osa 97 PD mám 62 Prosím o připočítán jelikož už si nevím rady.dekuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kamilo, děkujeme Vám za další zprávu. Výpočet je správný. K nákupu čoček budete potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie +2,25, cylindru –1,75 a osy 150°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +3,00 cylindru –2,75 a osy 10°. Velmi bychom se Vám chtěli omluvit, že jsme Vám v předchozí odpovědi doporučili čočky s malým rozsahem cylindrických hodnot. Z jednodenních čoček mají takový cylindrický rozsah pouze čočky Biotrue ONEday for Astigmatism. Pak už Vám můžeme nabídnout pouze měsíční čočky SofLens Toric a Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism, u kterých můžete zadat parametry pro obě oči. Nebo kombinaci čoček Biofinity Toric s Biofinity XR Toric či Proclear Toric s Proclear Toric XR s tím, že čočky s označení XR by byly pro levé oko, kde je již cylindrická hodnota vyšší. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Karolina

Dobrý den, chtěla bych poprosit o pomoc s výběrem kontaktních čoček. Mám na pravé oko -1,75 dioptrie, -0,50 cylindr a 90 osa. Levé oko je pouze -1,50 dioptrie. V Grand Optical mi byly doporučeny buď dioptrie -2,00 na pravé oko a na -1,50 na levé nebo -1,75 na pravé a -1,25 na levé. První zmíněné jsem si odnesla, ale lehce se mi točí hlava a čtení na blízko není moc komfortní. Jaký je váš názor na druhou kombinaci? Je tedy dobré snížit dioptrie u obou očí nebo byste doporučili spíše -1,75 na pravé a na levé nechali -1,50? Děkuji :)

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Karolíno, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli na pravém oku máte astigmatismus, tak jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké je nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku Vám tak postačí sférické čočky s hodnotou dioptrie -2,00 pro pravé oko a -1,50 pro pravé oko. První hodnota z Grand Optical je tedy po teoretické stránce správná. Pokud cítíte nepohodlí, doporučujeme Vám konzultovat situaci s očním specialistou. Je možné, že budete potřebovat upravit dioptrické hodnoty, které Vám, bohužel takto na dálku nemůžeme upravit, neboť je nutné čočky vyzkoušet. Pokud máte zájem o tyto kontaktní čočky, potřebovala byste ke korekci zraku sférickou variantu čoček - 1 Day Acuvue Moist. Bohužel nevíme, z čeho v Grand Optical vycházeli pro druhou variantu parametrů, a proto si netroufáme tuto kombinaci doporučit. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Jan

Dobrý den, prosím o radu, jaké kontaktní čočky vybrat s korekcí pro pravé oko: Sph. -0,50 Cyl. -0,25 Osa: 15 , pro levé: Sph. +0,25 Cyl: -3,75 Osa: 175 Děkuji, přeji hezký den

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za komentář. Máte poměrně častou refrakční vadu, nicméně na pravém oku jsou cylindrické hodnoty zatím příliš nízké, a proto budete ke korekci pravého oka potřebovat sférickou čočku. Zatímco na levém oku máte cylindrickou hodnotu poměrně vysokou a ke korekci tak budete potřebovat torickou čočku s označením XR, která rozšiřuje běžný dioptrický rozsah. Torické (astigmatické) čočky s označením XR jsou FREQUENCY XCEL TORIC XR, Proclear Toric XR a Biofinity XR Toric. Bohužel je Vaše dioptrická kombinace pro levé oko v současné době nedostupná u všech zmíněných čoček. Důvodem je omezení výrobních kapacit výrobce CooperVision. V současné chvíli, bohužel, nejsme schopni sdělit konkrétní termín, kdy bude výroba opět naplno spuštěna. Abychom se vrátili k dioptrickým hodnotám pro nákup kontaktních čoček. Pro pravé oko tedy budete potřebovat klasickou sférickou čočku např. Biofinity s hodnotou dioptrie -0,50. Ke korekci levého oka byste pak potřeboval čočku Biofinity XR Toric s hodnotou dioptrie +0,25, cylindru -3,25 a osy 180°. Pokud byste měl další otázky neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Kateřina

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o přepočet dioptrií a o radu ve výběru kontaktních čoček. Aktuální brýle mají hodnoty: P oko: Sph. -2,25 , Cyl -0,50, Axis 80, PD 32,0 L oko: Sph. -3,00, Cyl -0,25, Axis 65, PD 32,0 Moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za komentář. Ačkoli máte astigmatismus, Vaše cylindrické hodnoty jsou příliš nízké a bude nutné je u pravého oka přepočítat na sféru. Ke korekci zraku Vám tak postačí klasické sférické čočky. Pro pravé oko se hodnota dioptrie změní na -2,50 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00. Pokud máte zájem o tyto kontaktní čočky, pak sférická varianta těchto čoček je 1 Day Acuvue Moist. Pokud čočky nemáte odborně aplikované, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nelze uplatnit reklamaci. Nebo Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnout jednodenní kontaktní čočky TopVue, které naleznete ZDE. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Oksana

Dobrý den, mockrát bych poprosila o rádu jaké kontaktní čočky zvolit a o přepočtení dioptrií: levé oko sféra dioptrie –1,75; cylindr Dp –0,75 a osa 2. (Pravé oko bez astigmatismu, sféra dioptrie –3,50). Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Oksano, děkujeme Vám za otázku. Pro korekci Vašeho zraku budete na každé oko potřebovat jiný druh kontaktní čočky. Pro pravé levé oko budete potřebovat torické (astigmatické) čočky např. tyto 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Pro pravé oko budete potřebovat sférické čočky. Sférická varianta těchto čoček je 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -3,25. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Pokud se rozhodnete čočky zakoupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Kamil Holzmann

Omlouvám se, ale Ještě dodatečně chci dopsat, musí se řešit nějak zakřivení BC?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kamile, na odpověď na tuto otázku jsme zahrnuli do předchozího komentáře. Hezký den.

Kamil Holzmann

Dobrý den, chtěl bych poprosit o přepočet dioptrií abych mohl koupit od Vás čočky. Brýle co mám mi naměřili toto, co je napsáno v papírech: Objektivní měření: Prave oko: Sph: -4.25 Cyl: +2.50 Osa: 95 Vizus: 0.1 Levé oko: Sph: -3.75 Cyl: +1.75 Osa: 67 Vizus: 0.1 Korekce (MONO) Prave oko: Sph: -4.50 Cyl: +2.50 Osa: 95 Mono PD: 32.00 Vizus: 1.00 Levé oko: Sph: -4.00 Cyl: +2.00 Osa: 70 Mono PD: 32.00 Vizus: 1.00 Pak ještě korekce (BINO) u toho je Vizus na bl.: 1, jinak je to stejné jak výše (MONO). Mockrat Vám děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kamile, děkujeme Vám za otázku. Brýlové hodnoty bude nutné pro nákup čoček upravit. Protože máte plusovou hodnotu cylindru, je nutné ji převést na minusovou. Tento výpočet se tak promítne do celého dioptrického zápisu. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -2,25 a osy 180°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -1,75 a osy 160°. Zakřivení, které zmiňujete v následujícím dotaze hraje v otázce komfortu nošení významnou roli stejně jako materiál. Z těchto důvodů by měl každý zájemce mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Pokud se rozhodnete čočky zakoupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Nebo Vám můžeme nabídnout čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. K těmto čočkám byste si však musel zakoupit roztok např. AQ Pure. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly a splňoval jste podmínky služby, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Erika Szofilkánics

Dobrý den, poprosím vás o přepočet dioptrii abych si mohla zakoupit kontaktní čočky. Pravé oko Sph - 5.5 Cyl -2.25 Axis 102 Levé oko Sph - 5.00 Cyl -2.5 Axis 65 Ale musím říct že v těch brýlích vidím už docela rozmazané... asi bych potřebovala brýle i na blízko. Našli by se vhodní čočký? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Eriko, děkujeme Vám za otázku. Jestliže pociťujete, že korekce zraku již není dobrá, doporučujeme Vám přeměření očí. Pokud již nevidíte dobře na blízkou vzdálenost, je velmi pravděpodobné, že se u Vás začala rozvíjet i presbyopie. Vzhledem k Vašim astigmatickým hodnotám byste poté potřebovala čočky, které umí korigovat kombinované oční vady. Přepočet Vašich stávajících brýlových hodnot pro nákup čoček by nyní byl následující. Pro pravé oko by se hodnota dioptrie změnila na -5,25, cylindru na -1,75 a osa by byla 100°. Dioptrická hodnota pro levé oko by byla -4,75, cylindru -2,25 a osy 60°. Pokud čočky nebudete mít odborně aplikované, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nelze uplatnit reklamaci. Proto prosím zvažte návštěvu optiky, která tuto službu nabízí. Na této mapě naleznete oční specialisty, kteří spolupracují se společností CooperVision. Tato společnost, jako jediná nabízí čočky pro kombinovanou oční vadu astigmatismus s presbyopií. V případě, že by Vám oční specialista naměřil takové hodnoty, poskytne Vám i zkušební čočky. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se vyplatí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Martina Ruskova

Dobrý den, mohla bych vás poprosit o radu? Na pravém oku mám SPH -0,75 CYL -0,50 osa 80 a levé oko -0,75, -0,75 a osa 60, měření brýlí. Mám zkušební čočky od Cooper vision, ale nesedí mi, s cylindrem vidím rozmazaně, bez cylindru kupodivu lépe. Jaké byste mi doporučili kontaktní čočky a mohla bych poprosit o přepočet? Děkuji, hezký den. Martina

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, tak budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Na pravém oku máte zatím cylindrickou hodnotu příliš nízkou a je nutné ji přepočítat na sféru. Sférická varianta těchto čoček je 1 Day Acuvue Moist a korekci pravého oka budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,00. Ke korekci levého oka už můžete zvolit tyto torické (astigmatické) čočky. Dioptrické hodnoty zůstanou bez změny (dioptrie -0,75; cylindr -0,75; osa 60°). Co se týká Vaší zkušenosti s čočkami od CooperVision, pak byste měla veškeré své pocity konzultovat s očním specialitou, který má možnost v případě potřeby upravit Vaše dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Ovšem je možné, že Vám nesedly velikostní parametry nebo konstrukce čočky. V takovém případě se čočka dobře nestabilizuje do správné polohy a tím pádem je posunutá osa, která způsobuje neostrý pohled. Takto na dálku Vám, bohužel, nemůžeme zaručit, že Vám sférická a torická varianta čoček 1 Day Acuvue Moist bude vyhovovat. Pokud se rozhodnete nakonec zakoupit čočky na vlastní pěst, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Sabina Sikorová

Dobrý den, Od lékaře mám zaměřeny hodnoty: levé oko -2.50 sph, + 0,50 cyl, axis 180 a pravé oko pouze sph - 2,25 Jaké kontaktní čočky by pro mě byly nejvhodnější? Děkuji, Sikorová

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Sabino, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte na levém oku astigmatismus, budete ke korekci zraku potřebovat sférickou čočku. Cylindrická hodnota je zatím příliš nízká a je nutné ji přepočítat na sféru. Po přepočtu budete potřebovat na obě oči čočky s hodnotou dioptrie -2,25. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue One+. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Anna Berousková

Dobrý den Prosím vás o radu zda existují kontaktní torické čočky pokud na brýlích mám dioptrie +2, cylindr +1, jaké kontaktní čočky by byli vhodné? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Anno, děkujeme Vám za otázku. Torické čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu pouze s minusovou cylindrickou dioptrií. Pokud je cylindrická hodnota plusová, pak je nutné ji přepočítat na minusovou. Během tohoto přepočtu se však změní i hodnota osy. Pokud byste chtěla Vaše dioptrické hodnoty přepočítat, napište nám prosím celý zápis (dioptrie, cylindr a osa) se všemi znaménky. Rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Nikola

Dobrý den, poprosím vás o přepočet dioptrii abych si mohla zakoupit kontaktní čočky. Pravé oko Sph - 5.25 Cyl +0.75 Axis 100 PD 30 Levé oko Sph - 6.00 Cyl +1.00 Axis 110 PD 30 Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Nikolo, děkujeme Vám za komentář. Pro nákup kontaktních čoček bude nutné Vaše brýlové dioptrické hodnoty upravit a převést plusové cylindrické hodnoty na minusové, neboť se torické (astigmatické) čočky vyrábějí pouze v omezeném rozsahu. Z tohoto důvodu se změní celý zápis. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,25, cylindru -0,75 a osy 10°. Pro levé pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,75, cylindru -0,75 a osy 20°. Jestliže kontaktní čočky nemáte vyzkoušené, doporučujeme Vám zvážit odbornou aplikaci u očního specialisty. Ten Vám doporučí čočky, které budou velikostně odpovídat Vašim očím a zároveň bude moct případně upravit i dioptrické hodnoty. Máte již poměrně vysoké dioptrie a může nastat situace, kdy Vám teoretický výpočet nemusí 100% vyhovovat. Aplikace čoček u odborníka je investice, která se Vám vyplatí. Pokud se však rozhodnete čočky koupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Hezký den.

JN

Dobrý den, chtěla bych si pořídit čočky,ale nevím, které vybrat, Z měření odlékaře mám tyto výsledky: Sph 0.00, Cyl -2,25, axis 174, SE -1,25 a druhé oko Sph -0,25, Cyl -1,50, Axis 152, SE -1,00 a PD 62,0. Děkuji za radu

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup torických (astigmatických) čoček pro první oko (z Vašeho zápisu) zadáte hodnotu dioptrie +0,00, cylindru -2,25 a osy 170°. Pro druhé oko pak zadáte hodnotu dioptrie -0,25, cylindru -1,25 a osy 150°. Jestliže tento typ čoček nemáte vyzkoušený, mějte prosím na paměti, že nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není důvodem k reklamaci. Správě by Vám měl čočky aplikovat Váš oční specialista. Hezký den.

Tomas Janda

Dobrý den, nemám žádné doporučení od očního specialisty, chtěl bych si objednat čočky, je možné "trefit" zakřivení a průměr čoček, nebo je opravdu nutné doporučení specialisty? Stejně nemám dle možností objednávek jinou možnost, než dát zakřivení 8.50 a průměr 14.50... Děkuji a přeji pěkný den, Daniel Sebastian

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Danieli, děkujeme Vám za otázku. Správně by měl kontaktní čočky vždy aplikovat oční specialista na základě vyšetření. Brýlové hodnoty se také často musí pro nákup kontaktních čoček upravit. V případě, že máte Vaše brýlové astigmatické hodnoty již upravené pro nákup kontaktních čoček a chcete kontaktní čočky koupit na vlastní pěst, pak mějte prosím na paměti, že nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není důvod k reklamaci. Nicméně obecně se zakřivení oka pohybuje v rozmezí 8,40 - 8,60 mm a to je důležitější parametr než průměr, protože stojí za tím, jak čočka bude kopírovat Vaše oko. Ovšem velikostní parametry nejsou jediné, které hrají vliv v tom, jestli kontaktní čočka sedne. Pokud byste měl další otázky nebo byste chtěl zkontrolovat Vaše brýlové dioptrické hodnoty, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Alice

Dobrý den, můžete mi prosím poradit s výběrem čoček když mám pro brýle tyto hodnoty: PO: -2,75, cyl -0,75, osa 113°; LO: -3,00, cyl -0,75, osa 65°? Předem děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Alice, děkujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické hodnoty bude nutné pro nákup čoček nepatrně upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 110°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -0,75 a osy 70°. Pokud tyto čočky nemáte odborně aplikované od očního specialisty, mějte prosím na paměti, že nevhodný výběr čoček není důvod k reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Alžběta

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem prvních kontaktních čoček. Na předpisu pro brýle mám hodnoty: levé oko Sph. -2,25 a pravé oko Sph. -1,50 Cyl. -0,50 osa 078. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Alžběto, díky za otázku. Jednodenní čočky jsou pro začátečníky určitě dobrou volbou. Pro pravé oko by Vám měla vyhovovat dioptrie -1,75 a pro levé oko -2,25. Doporučili bychom Vám vyzkoušet čočky TopVue One+ nebo TopVue Daily. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám je vrátit. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Vanda

Dobrý den,daji se prosim objednat čočky na zkoušku v menším balení?potrebovala bych o trosku silnější dioptrie,než jsem mela doposud.dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vando, děkujeme za otázku. Bohužel menší balení nemáme k dispozici. V naší nabídce máme pouze balení oficiálně dodávaná výrobcem. Musíme Vás odkázat na Vašeho očního specialistu, který by Vám na základě měření měl poskytnout zkušební čočky. Přejeme Vám hezký den.

Bara

Dobry den,prosim jake hodnoty cocek pro me budou spravne,kdyz mi byly namereny tyto hodnoty? Prave oko: sfera -4,50 cylindr DO -2,00, Osa 170°, Leve oko: sfera - 3,50 cylindr DO -1,50, Osa 30°? Dekuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Báro, díky za otázku. U čoček by Vám měly vyhovovat dioptrie -4,25, cylindr -1,75 a osa 170° pro pravé oko a pro levé oko dioptrie -3,50, cylindr -1,25 a osa 30°. Jde o tabulkovou úpravu, a pokud nemáte tyto konkrétní čočky vyzkoušené, nemůžeme Vám garantovat, že pro Vás budou na 100% vyhovující. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Eva Pudilová

Dobrý den, mám dotaz na kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism do posledka jsem používala značku Dailies s cyl: 1,5 bohužel se přestali dělat tak jsem musela zvolit 1,75 od téže značky. Ale už neměli napsáno, že jsou pro astigmatismus. Dle poslední kontroly mám tyto hodnoty jaké by jste mi doporučili čočky, zřejmě jsem objednala špatně. ARK OP Sph:- 1,75 Cyl: - 0,75 Axis: 179.SE: - 2,00 OL Sph: - 4,00 Cyl.: - 2,25 Axis: 106 SE: - 5,25 OP R1 8,03 mm 42,00 D axis 170° R2 7,90 mm 42,75 D axis 89° AVE 7,97 mm 42,25 D axis 179° cyl. 0,75 OL R1 8,52 mm 39,50 D axis 96° R2 8,27 mm 40,75 D axis 6° AVE 8,40 mm 40,25 D axis 96° cyl. - 1,25 Dekuji za odpověď. Pudilová

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, díky za otázku. Podle zápisu parametrů bychom pro pravé oko doporučili čočky s dioptrií -2,00 a pro levé oko čočky s dioptrií -3,75, cylindrem -1,75 a osou 110°. Uvedené hodnoty jsou ale z autorefraktometru - tedy přístrojového vyšetření. Většinou jsou více vypovídající a přesné parametry naměřené při klasickém vyšetření. Pokud je to možné, pošlete nám prosím fotografii své kompletní lékařské zprávy na e-mail info@cocky-kontatni.cz. Zatím Vám přejeme hezký den.

Jana Novotná

Dobrý den, obracím se na Vás s následujícím dotazem... LEVÉ OKO: -1,00; cyl: -0,75; 10° PRAVÉ OKO: -0,50; cyl: -0,75; 180° Měla jsem čočky měsíční s BC 8,7 a DIA 14,5 (Air Optix). Nyní bych ale chtěla čočky denní a zajímalo by mě tedy, jakou roli hrají tyhle poslední hodnoty a jak se mohou lišit? Koukala jsem se konkrétně na čočky: 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism (30 čoček) - BC 8,5 a DIA 14,50 SofLens Daily Disposable Toric (30 čoček) - BC 8,6 a DIA 14,20 Dailies AquaComfort Plus Toric (30 čoček) - BC 8,8 a DIA 14,40 Focus Dailies Toric (30 čoček) - BC 8,6 a DIA 14,20 Biotrue ONEday for Astigmatism (30 čoček) - BC 8,4 a DIA 14,50 Které by tedy byly nejvhodnější? Předem děkuji za odpověď. :) S přáním hezkého dne, Jana

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. Pokud jste byla spokojená s čočkami Air Optix, pak bychom Vám doporučovali volit jednodenní čočky ze stejného typu materiálu - tedy ze silikon-hydrogelu. Bohužel všechny čočky, které jste vypsala jsou z materiálu hydrogelového a nedokážeme posoudit, jak by Vám vyhovovaly. Hydrogelový materiál má znatelně nižší propustnost kyslíku a pro některé nositele je to problém. Pokud jde o průměr (DIA) a zakřivení čočky (BC), oko je schopné přijmout menší odchylky. Zpravila kolem 0,20, ale skutečnost se liší nositel od nositele. Jednodenní silikon-hydrogelové torické čočky v naší nabídce by měly být průměrem i zakřivením vyhovující. Zda jsou ale čočky 100% vhodné poznáte vždy až po vyzkoušení a bylo by tedy vhodné čočky nejprve vyzkoušet u očního specialisty, aby se pro Vás nákup online nestal zbytečnou investicí. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Denis Byrtus

jaký mám vybrat cyl a osu když mám naměření pravé oko -1,00 dioptrie -1,00 cyl 105 osa

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Cylindr by Vám měl vyhovovat -0,75 a osa ideálně 100°. Dioptrie zůstane stejná. Pokud ale nemáte s tímto konkrétním typem čoček zkušenost, bylo by lepší, kdybyste napoprvé navštívil kontaktologa, u kterého budete mít možnost čočky vyzkoušet. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Ondřej

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem prvních čoček. Pravé oko (sféra -1.25, cylindr -2.0, osa 135). Levé oko (sféra -1.25, cylindr -1.25, osa 40). Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ondřeji, děkujeme za otázku. Správně jste si vybrat torické kontaktní čočky. Je nutné udělat malou úpravu parametrů, a sice na dioptrii -1,25, cylindr -1,75 a osu 140° u pravého oka a u levého na dioptrii -1,25, cylindr -1,25 a osu 40°. Tyto hodnoty ale nejsou to jediné, co je u kontaktních čoček podstatné. Svou roli má průměr a zakřivení, ale tyto hodnoty Vám musí sdělit oční specialista po měření. Důležitý je také materiál. Pro oči některých nositelů je důležitý obsah vody, pro jiné je to vysoká propustnost kyslíku. Jako začátečníkovi bychom Vám určitě doporučili jednodenní torické čočky. Pokud jde o konkrétní značku, oblíbené jsou tyto 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism a také Dailies AquaComfort Plus Toric. Tyto čočky patří k hydrogelovým, tedy těm, u kterých dominuje obsah vody. Oblíbené silikon-hydrogelové čočky s vysokou propustností kyslíku jsou Clariti 1 day Toric a Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism. Bohužel Vám nedokážeme s jistotu předpovědět, které čočky pro Vás budou zcela ideální. Aby pro Vás nákup nebyl zbytečnou investicí, zvažte osobní konzultaci s očním specialistou, který se zabývá aplikací kontaktních čoček. Až budete vědět, které Vám vyhovují, můžete nakupovat online bez obav. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.
Milan

Dobrý den, mohl bych se zeptat, zda doporučujete torické čočky pro hodnoty Pravé oko: SPH -4,75, CYL -0,25, AX 105° a Levé oko: SPH -4,00, CYL -0,75, AX 45° ? Předem moc díky za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, Milane, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus na obou očích, pravé oko má cylindrické hodnoty příliš nízké a je třeba je převést na sféru. Pak budete na každé oko potřebovat jiný typ kontaktních čoček. Pro pravé oko byste potřeboval klasické sférické čočky 1 Day Acuvue Moist s dioptrií -4,50. Pro levé oko byste pak potřeboval tyto torické čočky s hodnotami dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 50°. Hezký den.
Michal

Zdravím, u oční naměřeno: Pravé SPH -1,5, CYL -2,5, AX 90 Levé SPH -1,25, CYL -3,25, AX 90 jaké zvolit parametry pro 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism??? Cylindry se nedělají v mých hodnotách. 14ti denní nosím cyl -2,75 a stačí.... děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Michale, děkujeme za otázku. Dle přepočtové tabulky budete pro pravé oko potřebovat dioptrii -1,50, cylindr -2,25 a osu 90°. Pro levé oko budete potřebovat dioptrii -1,00, cylindr -2,25 a osu 90°. Před on-line nákupem kontaktních čoček 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism Vám doporučujeme navštívit kontaktologa, u kterého budete mít možnost nově naměřené hodnoty vyzkoušet. Následný nákup poté nebude špatnou investicí. Nebo Vám můžeme z našeho sortimentu nabídnout měsíční kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít. Hezký den.
adela

dobry den, mam namerene zakriveni 8.70 mozne mit cocky s 8.50 ?

Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Ano, 0,2 mm je rozdíl, který by teoreticky nošení čoček neměl nijak omezit. Ale důležitým faktorem je i materiál čočky a jeho vlastnosti, které hrají také roli v tom, jestli menší zakřivení bude v pořádku. Hezký den.

Martina Cabalova

Dobry den, pritel ma dioptrie: jedno oko: -1.25 dioptrie, 0.25 cylindr a 10 osa a druhe oko: -1.50 dioptrie, 0.50 cylindr a 163 osa. Nevim si rady s tim, jaky vybrat cylindr. Pritel nosi bryle ale potrebuje cas od casu jednodenni cocky na sport nebo dovolenou. Uz jsme jednou zkouseli cocky jen podle velikosti dioptrii ale nebylo to ono. Dekuji predem za odpoved, Martina

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martino, díky za otázku. Cylindry jsou velmi nízké a u kontaktních čoček zřejmě nebudou zapotřebí. Tyto situace se řeší přepočty. Je ale velmi důležité vědět, zda jsou cylindry plusové či minusové. V případě, že jsou cylindry minusové, měl by přítel zvolit kontaktní čočky s dioptrií -1,25 pro jedno oko a pro druhé -1,75. Jestliže jsou ale cylindry plusové, pak bychom pro první oko doporučovali dioptrii -1,00 a pro druhé oko dioptrii -1,25. Tyto přepočty podle vzorečků a tabulek nemusí 100% vyhovovat každému, takže by měl přítel zvážit aplikaci kontaktních čoček u kontaktologa. Na vyzkoušení můžeme doporučit čočky malé balení TopVue Daily, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Kristýna

Dobrý den, poprosím Vás o pomoc s výběrem. Mám -0,3 dioptrií, cylindr -0,5 , osa 180. Na obou očích. Bohužel tak nízká hodnota cylindru není k dispozici. Nevím, jestli mohu zvolit 0,75. Můžete mi prosím poradit s výběrem? Moc děkuji, Kristýna

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kristýno, díky za otázku. Takhle nízký cylindr se přepočítává k dioptrii. Dioptrii máte opravdu naměřenou takhle přesně? Většinou se uvádí hodnoty po 0,25. Pokud máte skutečně naměřenou dioptrii -0,30, doporučili bychom Vám čočky pouze s dioptrií -0,50. Máte s čočkami nějaké zkušenosti? Určitě by bylo lepší, kdybyste čočky před online nákupem vyzkoušela. Když budete mít jakékoli další otázky, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

Nikol

Dobrý den, mám dotaz, vždy jsem používala tyto čočky ale 14 denní, nestíhám je používat a proto bych si ráda zakoupila jednodenní, je v nich nějaký rozdíl ? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Nikol, díky za otázku. Pokud máte na mysli čočky Acuvue Oasys for Astigmatism, pak se od těchto jednodenních čoček liší téměř ve všech vlastnostech a parametrech. Mají jiný materiál, jiný obsah vody a propustnost kyslíku. Jiné je i zakřivení čočky a liší se i nabídka dostupných parametrů. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
pavel

Dobry den, mam rozdilne hodnoty os (80,100), ale ostatni parametry jsou u obou oci stejne. Bylo by mozne vybrat cocky s hodnotou osy 90, aniz by doslo k zasadnimu ovlivneni korekce? Laka me jednodussi manipulace a moznost mensiho baleni. Cocky pouzivam jen zridka (lyze).

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavle, díky za otázku. Aby byla korekce co nejúčinnější, měly by parametry čoček co nejvíce odpovídat naměřené oční vadě. Nemůžeme Vám bohužel říci, zda by byla Vámi navrhovaná úprava pro oči vhodná. Jde o malý rozdíl, ale rozhodně bychom Vám čočky s takovými hodnotami doporučovali nejprve vyzkoušet ve specializovaném aplikačním středisku. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Zatím mějte hezký den.

Tomas

Dobrý den, mohly byste mi prosím poradit jaké parametry čoček potřebuji když mám předpis na brýle do dálky: levé oko -1.25 sféra dioptrie pravé oko -1.0 sféra dioptrie, cylindr dp -1.5 , cylindr osa 180°. Děkuji moc za radu. nestihnu si nechat vyrobit brýle a rád bych teď dočasně používal čočky.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Tomáši, díky za Váš dotaz. Snad chápeme zápis parametrů Správně. Pro levé oko potřebujete sférické čočky pouze s dioptrií -1,25 a pro pravé oko dioptrii -1,00 cylindr -1,25 a osu 180°. Čočky pouze se sférou jsou dostupné jako 1 Day Acuvue Moist. Čočky bychom Vám ale doporučovali vyzkoušet v aplikačním středisku. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Eva

Dobrý den. Dcera by chtěla vyzkoušet jednodenní tórické čočky- Od lékaře má pravé oko -5,50-0,50/140 , levé oko s -6,25-0,25/0 . Můžete mi doporučit torické čočky? Na předpisu na brýle uvedeno: pravé oko -5,5 cyl. -0,50 osa 145° levé oko -6,25 cyl. -0,25 osa 0. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, díky za Váš dotaz. Dle dioptrií bychom doporučili pro pravé oko dioptrii -5,25 a pro levé oko dioptrii -5,75. Naměřené cylindry jsou příliš nízké a u kontaktních čoček takové hodnoty nenajdete. Pokud ale vybíráte pro dceru první kontaktní čočky, určitě navštivte kontaktologa. Osobní konzultace je pro výběr rozhodně lepší. My jsme hodnoty upravili podle tabulek, ale jak jistě víte, nikdo z nás není přesně podle tabulek, takže ve skutečnosti třeba bude ještě malou úpravu udělat. Bude lepší, když vaše dcera čočky před nákupem vyzkouší. Budete mít jistotu, že vidí opravdu dokonale, a že jí vyhovují vlastnosti materiálu. Pak už budete 100% vědět, jaké čočky u nás vybrat. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Alina Kildyushova

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké čočky byste mi doporučili. (pro dceru 13 let) 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Pravé oko má dioptrii -5,25, cylindr -0,75 a osa 148°. Levé oko má dioptrii -6, cylindr -0,75 a osa 177. Pro druhou dceru 16 let Pravé-5,00-1,0-172 a levé -4,75-1,0-178 Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, díky za dotaz. Při výběru čoček je určitě dobré promluvit s dcerami o jejich představě. Budou nosit čočky každý den, nebo je budou střídat s dioptrickými brýlemi? Budou ochotné se o čočky svědomitě starat? Od těchto otázek se odvíjí, zda vyberete čočky s každodenní periodou výměny - jednodenní torické, nebo zda se rozhodnete pro čočky vícedenní - měsíční nebo čtrnáctidenní. Pak je tady samozřejmě také finanční otázka. Kolik chcete do čoček investovat? Tady je právě dobré promyslet, zda budou dcery čočky nosit každý den, nebo občas. Pokud jste ale předvybrala tyto 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, pak s dcerami určitě navštivte aplikační středisko, kde budou mít možnost čočky vyzkoušet. Pro třináctiletou dceru bychom Vám doporučili čočky s těmito parametry: PO - dioptrie -5,00 cylindr -0,75 a osa 150°, LO - dioptrie -5,50 cylindr -0,75 a osa 180°. Starší dceři by měly vyhovovat čočky pro PO - dioptrie -4,75 cylindr -0,75 a osa 170°, LO - dioptrie -4,50 cylindr -0,75 a osa 180°. Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

Hana Vejmělková

Dobrý den, potřebuji objednat pro manžela čočky a všechny rozměry nejsou uvedené pro výběr, má od lékaře změřeno: pravé oko SPH -0,75D / CYL -2,25D / AXS 85° levé oko SPH -1,00D / CYL -2,00D / AXS 83° Jaké mám zadat v nabídce rozměry, abych objednala správně. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, díky za Vaši otázku. Dle Vašeho dotazu soudíme, že manžel s kontaktními čočkami ještě žádnou zkušenost nemá. Alespoň tedy s torickými čočkami. To by mohl být trochu problém. Samozřejmě Vám poradíme, ale můžeme nabídnout doporučení pouze dle obecných tabulek. Individuální potřeba oka se pak může lehce lišit. Pro pravé oko by to byla dioptrie -0,75 cylindr -1,75 a osa 80°. Pro levé oko dioptrie -1,00 cylindr -1,75 a osa 80°. Raději ještě zvažte, zda kontaktní čočky napoprvé nevyzkoušet v aplikačním středisku. Je potřeba být přesný ve více parametrech, že u klasických čoček pouze se sférickou dioptrií. Pokud Vám budeme moci poradit s čímkoli dalším, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Radka

Dobrý den.Prosím jaké vybrat jednodenní tórické čočky pokud je na předpisu na brýle uvedeno: pravé oko -8,5 cyl. +1,25 osa 170° levé oko -7,25 cyl. +1,25 osa 0. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Radko, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko budete u kontaktních čoček potřebovat dioptrii -6,50 -0,75 a osu 80°, pro levé oko dioptrii -5,50 cylindr -0,75 a osu 90°. Úpravy jsou provedeny dle obecných vzorců a tabulek, takže bychom Vám doporučovali čočky nejprve vyzkoušet v aplikačním středisku, abyste měla jistotu, že jsou upravené hodnoty skutečně vhodné. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Eva Klozová

Dobrý den, 12 letá dcera by chtěla vyzkoušet čočky, tak by jsem pro ni chtěla do začátku 1 denní. Od lékaře má pravé oko s -3,0=-1,0/160 NT 14 torr, levé oko s -2,75=-1,0/10 NT 15 torr. Můžete mi doporučit torické čočky? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. Poradili bychom Vám velmi rádi, ale aplikace torických čoček může být někdy složitější záležitostí. Jednodenní torické čočky jsou navíc poměrně finančně nákladné a my bohužel nemůžeme poskytovat zkušení kontaktní čočky. Vyhovující by mohly být například Dailies AquaComfort Plus Toric s dioptrií -3,00 cylindrem -0,75 a osou 160 pro pravé oko a s dioptrií -2,75 cylindrem -0,75 a osou 10°. Doporučujeme Vám s dcerou navštívit kontaktologa, který vybere čočky a umožní i vyzkoušení. Pokud budou čočky vyhovující, dostanete další blistry čoček domů na vyzkoušení. Můžete nám pak napsat, jaké čočky Vám specialista vybral, nebo informace z blistrů (materiál, obsah vody, průměr, zakřivení) a my Vám doporučíme vhodné čočky, které pak koupíte online. V tuto chvíli je zde riziko, že se napoprvé netrefíte a dceři čočky nebudou vyhovovat. Finanční investice by pak byla zbytečná. Zatím tedy mějte hezký den a určitě nám napište.
Pavla Dostálová

Dobrý den, mám dotaz k těmto čočkám, dcera má na pravém oku +0,5, cylindr -0,75 a osu 10° - výběr píše, že tato varianta neexistuje (cylindr 10°), avšak jako zkušební ji dostala. Kde je chyba? Jsou takové čočky k dispozici. Zároveň zakřivení 8,5 a průměr 14,5. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlo, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky s těmito parametry bohužel nejsou v tuto chvíli skladem. Naskladnění očekáváme do 4 týdnů. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Anna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak si mám vybrat čočky, pokud mám na předpisu uvedeno: levé oko: dioptrie 1,75, cylindr 1,00 a osa 100. Pravé oko: dioptrie 1,75, cylindr 1,25 a osa 82. Špatně vidím na dálku, takže hodnoty by měly být v mínusu, na předpisu jsou ale napsané bez mínusu. Jde mi o ten cylindr 1,00, jestli je to vůbec astigmatismus nebo jestli si mám vybrat čočky s cylindrem -0,75 nebo -1,25. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Anno, díky za Váš komentář. Velice rádi bychom Vám pomohli, ale nejsme si jisti naměřenými parametry. Máte pravdu, že nedokonalé vidění do dálky bývá korigováno minusovými hodnotami. Minusové hodnoty lékaři na předpisu ale značí znaménkem minus (-) případně píší rovná se (=). Pokud znaménko není uvedeno, mělo by jít o dioptrie plusové. Pokud Vám lékař naměřil dioptrie minusové, při objednání si budete pro levé oko muset zvolit cylindr -0,75 a pro oko pravé cylindr -1,25. Před nákupem se ale ještě rozhodně poraďte s lékařem. V případě, že by šlo o plusové hodnoty, museli bychom udělat přepočet na minusové cylindry. Pokud byste zvolila špatné hodnoty, rozbalené balení bychom již nemohli přijmout zpět. Díky za pochopení a pokud budete mít jakýkoli další dotaz, budeme se těšit. Přejeme Vám krásný den.

Richard

Dobry den, rad bych se zeptal, jake cocky byste doporucili, nebot muj predpis na bryle udava cylindr v + hodnotach. Prave oko: dioptrie -3.75, cylindrr +2.00, osa 85 stupnu. Leve oko: dioptrie -3.75, cylindrr +2.00, osa 86 stupnu. Moc dekuji za Vasi pomoc.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Richarde, díky za Váš dotaz. Plusové cylindrické hodnoty se přepočítají na minusové. Pro pravé oko jsou to po přepočtu dioptrie -1,75 cylindr -2,00 a osa 85°. Pro levé oko dioptrie -1,75 cylindr -2,00 a osa 86°. Pro kontaktní čočky je pak nutné parametry ještě upravit a to následovně: pro pravé oko dioptrie -1,75 cylindr -1,75 a osa pravděpodobně 80°. Pro levé oko dioptrie -1,75 cylindr -1,75 a osa pravděpodobně 90°. Aplikace torických kontaktních čoček je poměrně složitá a my nejsme schopni takto na dálku posoudit, zda pro Vás budou parametry vhodné. Jde o tabulkové přepočty, podle kterých by se řídili i v optice, ovšem tam by měli možnost, poskytnou Vám kontaktní čočky na vyzkoušení. Na nich byste mohl posoudit vhodnost parametrů a společně s optikem byste ji mohli pozměnit dle Vašich subjektivních pocitů. Při výběru kontaktních čoček hraje nejdůležitější roli materiál - hydrogel vs. silikon-hydrogel. Pro některé nositele je také důležitý parametr průměru a zakřivení - ten Vám při vyšetření sdělí oční specialista. Další důležitá věc je například Vámi preferovaná perioda výměny kontaktních čoček - jednodenní, dvoutýdenní nebo měsíční? Bohužel, jako eshop, nemáme možnost poskytnout Vám zkušební (diagnostické) kontaktní čočky. Balení po jedné kontaktní čočce nám dodává TopVue. U tohoto výrobce je také možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud tedy chcete, vyzkoušejte kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism, na kterých si budete moci ověřit, zda jsou přepočítané parametry vhodné. Jde o čtrnáctidenní čočky, takže budete potřebovat roztok, který bude o čočky pečovat. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli dalším, napište nám, ale první aplikace torických čoček by rozhodně byla ideální za asistence kontaktologa. I když Vám vhodné čočky vybere osobně odborník, dál je pak můžete nakupovat online. Zatím přejeme krásný den.
Alina

Omlouvam si Levé oko mám osa 5°

Alina

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké čočky byste mi doporučili. Pravé oko mám dioptrii -5,25, cylindr -0,75 a osa 166°. Levé oko mám dioptrii -5, cylindr -1,0 a osa 3°. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro kontaktní čočky je třeba udělat malou úpravu parametrů. Pro pravé oko si zvolíte dioptrii -5,00 cylindr -0,75 a osa 165° (případně 170°). Pro levé oko pak dioptrie -5,00 cylindr -0,75 a osa 5° (může být ale také 10° nebo 180°). Parametry pro osu je nutné vyzkoušet, teprve pak poznáte, které jsou vhodné. Pro začátečníky jsou určitě nejvhodnější čočky jednodenní, ale naprosto ideální je návštěva specialisty, který Vám první kontaktní čočky doporučí na základě vyšetření očí. Při výběru čoček hraje velmi důležitou roli materiál čoček a jeho propustnost kyslíku a obsah vody. Každé oči jsou jiné a vyžadují i jiné vlastnosti čoček. První čočky je vždy ideální nejprve vyzkoušet u kontaktologa. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Hana Hokůvová

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat co se stane když v 1denních čočkách usnu,třeba přes den .

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, děkujeme za Váš dotaz. Jednodenní kontaktní čočky nejsou určeny k přespávání. Pokud se Vám stane, že si během dne zdřímnete s nasazenými čočkami záleží na citlivosti očí. Nemusí se stát nic, ale může dojít k podráždění očí - zarudnutí, svědění, pálení. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme Vám krásný den.

Lucie

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké čočky byste mi doporučili. Pravé oko mám dioptrii -0.75, cylindr -1,75 a osa 90°. Levé oko mám dioptrii -0.5, cylindr -1,5 a osa 90°. Pravé oko je mi jasné, ale u levého je lepší cylindr nižší nebo vyšší? Cylindr -1,5 není totiž na výběr. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lucie, děkujeme za Váš dotaz. Vždy je lepší zvolit nižší hodnotu - v tomto případě tedy cylindr -1,25. Při výběru čoček se soustřeďte také na průměr a zakřivení čoček. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Alena

Dobrý den, chci se zeptat, jaké kontaktní čočky byste mi doporučili. Na pravém oku mám dioptrie -7, cylindr -1,5 a osu 20°. Na levém oku -7,25, cylindr -1,75 a osu 172°. Jsou pro tak vysoké dioptrie vůbec konktatní čočky vhodné? V minulosti jsem již čočky nosila, ale to jsem měla dioptrie nižší. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleno, děkujeme za Váš dotaz. Pokud máte tyto dioptrie naměřeny pro dioptrické brýle, pro kontaktní čočky si zvolíte pro pravé oko: dioptrie -6,50 cyl -1,25 a osu 20°, pro levé oko: dioptrie -6,50 cyl - 1,25 a osa 170°. Pokud by čočky, které si vyberete, nenabízely tyto konkrétní hodnoty (například pro osu), vždy se je snažte podhodnotit, což je lepší, než zvolit hodnoty vyšší. Pokud budete mít další otázky, neváhejte nám napsat. Přejeme krásný den.

Michaela

Dobrý den, mám dotaz ohledně přechodu z měsíčních čoček na jednodenní - používala jsem AirOptix for astigmatism, hodnoty P= -2,75 cyl -0.75 osa 150 ; L= -2,75 cyl 0,75 osa 30. Jaké jednodenní torické čočky (s ohledem na materiál i parametry) byste mi doporučili? Moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michaelo, děkujeme za Váš dotaz. Jednodenní čočky jsou určitě správnou volbou. Tento způsob nošení je označován za nejjednodušší a nejzdravější. Bohužel u jednodenních torických čoček není nabídka parametrů tak široká, jako u čoček určených k dlouhodobému nošení. Stejné zakřivení a průměr mají čočky Biomedics 1 Day Extra Toric, bylo by ovšem nutné udělat kompromis u osy a zvolit 20° a 160°. Stejně by tomu bylo u čoček Dailies AquaComfort Plus Toric. Tyto jednodenní čočky jsou vyrobeny z hydrogelového materiálu, což znamená, že mají vyšší obsah vody, ale propustnost kyslíku je o mnoho nižší. Jednodenní silikon - hydrogelové čočky pro korekci astigmatismu v nabídce v tuto chvíli nemáme. Nedokážeme říct, zda Vám budou nové čočky 100% vyhovovat. Jistotu budeme mít, pokud navštívíte kontaktologa, který provede reaplikaci čoček. Pokud budete mít další dotazy, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Pavla Vydrová

Dobrý den, mám dotaz na to, jaké čočky byste mi doporučila, mám -1,5 dioprie, na obou očích -0,5 cylindr a osa 175° a 15°. Potřebuji v tomto případě čočky s cylindrem, když je minimálně 0,75? Děkuji V.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlo, s takto nízkým cylindrem můžete používat klasické sférické čočky. Musíte si pouze upravit dioptrii na -1,75. Pokud budete mít další dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Přejeme hezký den.

Karolína Snášelová

Dobrý den, ráda bych si objednala tyto jednodenní čočky, avšak mám v ose hodnotu 50°, která nejde navolit. U jiných jednodenních čoček je výběr ještě užší. Nenosím čočky příliš často, takže vícedenní se mi nevyplatí i z hygienických důvodů... Chci se tedy zeptat, zda je velký rozdíl mezi hodnotou 50°a 60°? Mé celkové hodnoty jsou: dioptrie -4,50; cylindr -0,75; osa 50°. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Karolíno, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel je to tak, jak píšete. U jednodenních kontaktních čoček korigujících astigmatismus není tak velký výběr parametrů. Pokud nechcete vícedenní čočky a jde opravdu o příležitostné nošení - například na sport, zvolte osu 60°. Tento rozdíl by neměl působit potíže, ale je to samozřejmě individuální. Pokud budete mít další dotazy, kontaktujte nás. Přejeme hezký den.

Ivona Fikartová

Dobrý den, měla jsem od vás již několikrát čočky této značky ale 14ti dení, a jelikož jsem jsem začala hodně střídat s brýlemi a i mi poslední balení čoček v očích hodně vadilo ( nevím kde byla chyba, ale vydrželi par dní a pak se začal "kazit" rozmazaný pohled, skrabaly atd ) chtěla jsem zkusit jednodení. Pravé oko - Diop : -2.00, Cyli : -2.25, Osa : 180 - to mi šlo zadat ale u levého, konkrétně u osy mi to píše, že nelze - Levé oko - Diop : -1.00, Cyli : -2.25, Osa : 010. Jak je to možné? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivono, děkujeme za Vás komentář. Bohužel výrobce tyto čočky nevyrábí s kombinací parametrů, jakou potřebujete. V naší nabídce nejsou ani jiné torické jednodenní čočky, které by Vašim parametrům odpovídaly. Doporučili bychom Vám návštěvu specialisty, který Vám vybere nejvhodnější čočky s ohledem na všechny Vaše potřeby a parametry. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Veronika

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet jednodenní čočky. Dosud jsem nosila měsíční. Ale při zadání paramatrů, tak zakřivení bych potřebovala zadat 8.7 a vy máte standartně 8,5.To samé u průměru 14,5, tak bych potřebovala 14,4. Je to velký problém. Děkuji.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Veroniko, hodnoty 8.80 a 14.50 by Vám měly vyhovovat. Čočky jsou dnes již přizpůsobivé. U změny čoček jsou ale neméně důležité i ostatní parametry, jako je třeba druh materiálu. Dle hodnot Vám můžeme doporučit například Biomedics 1 Day Extra Toric nebo Dailies AquaComfort Plus Toric. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Václav Kocál

Dobrý den Martino, děkuji za odpověď. U dioptrie je znaménko = . Z toho jsem taky trochu zmaten, ale vždy jsem u Vás kupoval -2.50 (a viděl jsem :-) ), takže předpokládám, že cylindr navíc na tom nic nezmění...

Václav Kocál

Dobrý den, používal jsem standardní čočky, ale při poslední kontrole mi byly zjištěny hodnoty, které vyžadují čočky cylindrické. Resp. na jednom oku 0,50 (což je prý hodnota, která se u kontaktních čoček nemusí řešit), ale na druhém oku 0,75, konkrétně 2.5 / 0.75 / 110. Znamená to, že musím vybrat čočky dioptrie -2.5, cylindr 0.75 a Osu 110? Děkuji za radu. VK

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Václave, ano, je to přesně tak, u dioptrie jste ale nejdříve neuvedl znaménko. Zkontrolujte tedy na předpisu, jaká hodnota Vám byla naměřena. Parametry cylindr a osa uvádíte správně. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Karolína Řeháková

Dobrý den, na levém oku mám cylindrickou čočku (cyl. - 0,75, osa 20 stupňů), zatímco na pravém nikoliv - mám si objednat 2 různá balení čoček stejné značky? Mohla bych používat na levé oko i čočku necylindrickou? Děkuji předem za odpověď.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Karolíno, ano, při Vašich hodnotách je nejlepší objednat 2 různá balení. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Lucie Pribelská

Dobrý den, chtěla jsem si objednat čočky jedno denní acuvue oasis for astigmatism dle vašeho doporučení ,ale zakřivení 8,6 tady není.Můžu tedy použít zakřiveni 8,5?děkuji

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Lucie, ano, toto zakřivení můžete použít. Čočky jsou dnes již velmi přizpůsobivé. Bohužel Vám to ale nemůžeme zaručit na 100 %. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Lucie Pribelská

Dobrý den,normálně používám kontaktní čočky Acuvue Oasys for astigmatism 14.dení a chtěla bych jedno deni .Můžu použít Acuvue moist?

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Lucie, dle hodnot jednotlivých čoček by změna neměla být problémem. Bohužel Vám ale nemůžeme garantovat, že Vám čočky budou plně vyhovovat. Pokud jste ale s Acuvue Oasys for Astigmatism byla spokojena, budou Vám pravděpodobně čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism vyhovovat. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Eva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se tyto čočky vyrábějí i s osou 130. Děkuji.

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Evo, tyto kontaktní čočky se opravdu s osou 130 ° nevyrábí. S touto hodnotou Vám mohu doporučit například měsíční čočky TopVue Air for Astigmatism. Děkujeme Vám za Váš dotaz a přejeme hezký den.
Matej

Dobry den, je mozni u Vas objednat testovaci sadu 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism? Potreboval bych vyskouset kombinacji s osou 90 misto 100. Je to mozni?

Zákaznický servis

Dobrý den, zkušebními páry kontaktních čoček 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism bohužel nedisponujeme, není tedy možné je u nás zakoupit. Děkujeme za pochopení

Sabina Rašková

Ano, děkuji za odpověď, ale vůbec mi nejde navolit a objednat kombinace -0,75, 2,25 a 10°. Můžete mi nějak pomoci?

Sabina

Dobrý den, mám na pravém oku dioptrie -0,75, cylindr -2,5 a osa 10°, na levém oku -0,5, cylindr -2,5 a osa 0°, první kombinace mi vůbec nešla zvolit, můžete mi pomoci, když mám zájem o jednodenní kontaktní čočky?? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Vámi požadovaná hodnota cylindru není dostupná, neboť u kontaktních čoček se cylindrické hodnoty vyrábí až od -0,75 a pak postupují dále vždy přičtením hodnoty 0,50. Ve Vašem případě bude tedy pravděpodobně nutné zvolit čočky s cylindrickou hodnotou - 2,25. Rozhodně Vám však nedoporučujeme nákup torických kontaktních čoček bez předchozí konzultace s očním specialistou, který je na základě provedených vyšetření schopen určit a následně odborně aplikovat nejvhodnější typ kontaktních čoček pro korekci Vaší oční vady.

Radomi

A není možné napsat hodnotu na "stejnou" jednotku u 1 a 14 denních čoček? Které mají tedy větší propustnost?

Zákaznický servis

To možné není. Porovnáváte dva různé materiály torických čoček s různými vlastnostmi, které jsou určené pro rozdílnou dobu nošení. Současně s propustností pro kyslík je nutné věnovat pozornost i obsahu vody v čočce. Tam je situace opačná, tedy 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism mají 58% vody a Acuvue Oasys for Astigmatism "jen" 38% vody. Posouzení vhodnosti je tedy velmi individuální.

Radomir

Dobry den, Jak je s propustnostni kysliku? Zde je uvedeno 23 a u 14 dennich acuvue je to 130 je to stejna hodnota? Jsou tedy lepsi 14 denni?

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, uvedené hodnoty astigmatických čoček od Johnson and Johnson udávají stejný parametr propustnosti kyslíku. Hodnota propustnosti kyslíku je dána dobou nošení, pro kterou je daný druh čoček vyroben a doporučen a nelze pouze na základě tohoto parametru říci, že jsou lepší ty 14 denní. Kontaktní čočky určené pro jednorázové použití (denní čočky) patří k nejzdravější a nejsterilnější variantě způsobu nošení, odpadá veškerá péče o čočky, tedy žádný roztok ani pouzdro. Doporučujeme navštívit Vašeho očního lékaře a domluvit se s ním, který druh čoček je pro Vás nejvhodnější. Děkujeme za pochopení.

Tomáš

Dobrý den chci se zeptat jestli mohu tyto čočky využívat místo Acuvue Oasys for Astigmatism 14ti denní, a jestli se stane něco když bych měl omylem 2 dny v oku čočku děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den Tomáši, při přechodu na jiný druh kontaktních čoček je vždy doporučována konzultace s očním specialistou. Důvod pro změnu je doporučení od Vašeho ošetřujícího očního lékaře? Velmi důležité je dodržování doby nošení stanovené pro ten daný druh čoček. Pokud omylem ponecháte v očích kontaktní čočky déle než pro jakou dobu jsou určeny, pak se nic zásadního nestane. Nesmí se ale tato situace opakovat, protože se vystavujete možným rizikům plynoucím právě z přenášení kontaktních čoček jako jsou záněty oka či nevratný proces neovaskularizace (červené cévky).