1 Day Acuvue Moist Multifocal (30 čoček)

679 Kč
96% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Popis čoček 1 Day Acuvue Moist Multifocal

1 Day Acuvue Moist Multifocal jsou jednodenní hydrogelové kontaktní čočky od společnosti Johnson and Johnson, které mají zabudovanou zvlhčující složku, která udržuje čočku příjemně vlhkou.

Technologie LACREON™

Technologie LACREON™ uzavírá zvlhčující složky v materiálu čočky, což zajišťuje nositeli vyšší komfort.

UV filtr

Všechny kontaktní čočky ACUVUE®️ obsahují UV filtr 1. nebo 2. třídy, který pomáhá chránit před pronikáním škodlivého UV záření k rohovce a dovnitř oka. Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují plně další ochranné pomůcky, jako například sluneční brýle nebo ochranné brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí. Měli byste nadále používat brýle s UV filtrem podle pokynů svého očního specialisty.

Pohodlné nošení

Jednodenní kontaktní čočky se považují za nejzdravější způsob nošení, protože jsou jednorázové, je tak zachována nejvyšší míra hygieny. Díky každodenní výměně čoček výrazně klesá riziko vzniku nepříjemných infekcí. Jednodenní čočky jsou rovněž ideální na cestování, protože odpadá nutnost péče o čočky pomocí roztoku a pouzdra.

Výhody kontaktních čoček 1-DAY ACUVUE® MOIST Multifocal:

 • Vhodné pro ty, kteří pociťují příznaky presbyopie, včetně potíží se zaostřováním na blízké předměty.
 • Poskytují jasné vidění na blízko, do dálky i na střední vzdálenosti.
 • Umožňují udržet si požadovaný životní styl bez kompromisů i v presbyopickém věku.
 • Blokují UVA a UVB záření.
 • Jednodenní (jednorázové) použití je nejzdravější formou nošení kontaktních čoček.
 • Čočky, které pomáhají udržet vlhkost a chrání před podrážděním.

Vlastnosti - 1 Day Acuvue Moist Multifocal (30 čoček)

Výrobce: Johnson and Johnson
Zakřivení (BC): 8.40
Průměr (DIA): 14.30
Velikost balení: 30 čoček
Vyměnit za: 1 den
Jméno produktu: 1 Day Acuvue Moist Multifocal
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 25,5 Dk/t
Obsah vody: 58%
Materiál: Etafilcon A
Dioptrický rozsah: od -9.00 do +6.00
Adice: High (+2,00 - +2,50), Low (+0,75 - +1,25), Mid (+1,50 - +1,75)
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

Gelone 1-day Multifocal (30 čoček)

 • Perfektní korekce na všechny vzdálenosti
 • Celodenní hydratace
 • Jemné okraje nedráždí oční víčka
 • UV filtr
 • Garance vrácení peněz
Cena: 729 Kč

Ostatní také zakoupili

Hodnocení

96%
434 našich zákazníků doporučuje tento produkt
(naposledy hodnoceno dne 14.05.2024)
recenze nejsou ověřené

Komentáře (39)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Oldřich

Dobrý den. Kolik hodin můžu čočky maximálně nosit? Měl bych je vyndat třeba po 16 hodinách? Díky za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Jde o jednodenní kontaktní čočky. Doba nošení tedy nesmí přesáhnout 24 hodin. Po uplynutí 24 hodin je nezbytné čočky vyměnit. S nasazenými čočkami ovšem není možné spát. Čočky tedy musíte vyjmout předtím než půjdete spát. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Daniela Novotná

Nosím je na doporučení oční doktorky. Jsem s nimi zatím spokojená. I když mě doktorka varovala, že bude nějakou dobu trvat, než si na ně zvyknu, myslím, že to šlo docela rychle. Bylo to jen pár dní. Já je určitě doporučuji.

Martina Bulantova

Dobrý den. Chtěla bych si u vás objednat multifokální kontaktní čočky. Nosím multifokální brýle s níže uvedenými dioptriemi: V OP -6,5 Jč -4,5 V OL -6,0 Jč -4,0 Vidím s nimi perfektně. Čočky bych chtěla pro volný čas/sport. Klasické kontaktní čočky nosím mnoho let, ale bohužel čím dál tím méně, protože s nimi nevidím nablízko. Tak jsem zvolila menší dioptrické hodnoty na dálku a ve finále jsem rozostřená na všechny vzdálenosti Takže bych to chtěla zkusit pořešit Můžete mi prosím poradit, jaké dioptrické hodnoty pro multifokální čočky bych měla zkusit? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za otázku. Váš zápis je velmi neobvyklý a abychom předešli nedorozumění, poprosili bychom Vás fotografii předpisu na brýle nebo zápisu z změření. Fotografii nám prosím zašlete na info@cocky-kontaktni.cz. Nicméně i přesto bychom Vám doporučili před nákupem na internetu odbornou aplikaci. Protože je korekce multifokálními čočkami pro mozek velmi náročná, stává se, že teoretický výpočet nemusí odpovídat reálným potřebám klienta. Pokud však chcete čočky přesto zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Hezký den.

Jan Macko

jsou příjemné. nevím o nich při nošení.

Hynek O.

I já jsem spokojený začátečník. Dřív jsem nosil klasické Moist čočky, ale čas jsem nezastavil a nutnost jiné korekce se u mě projevila poměrně nedávno. První dny to nebylo úplně ono, ale zvykl jsem si a teď jsem rád, že jsem tu trpělivost měl. Když máte rádi sport, tak bez čoček si aktivity není možné užít naplno.

Roman Jedlička

Velká spokojenost! Pořizoval jsem si je na dovolenou a musím říct, že jsem mile překvapen. Nemusel jsem nosit dvoje brýle, mohl jsem mít polarizační sluňáky do auta na cestu a proběhlo i šnorchlování. Krabičky od léta došly a kupuju si další. Na nějaké situace jsou prostě čočky skutečně nepřekonatelné.

Olga Čeloudová

Dobrý den, do teď jsem nosila klasické 1 Day Acuvue Moist, ale přestaly stačit a po kontrole zraku jsem se dozvěděla, že musím začít řešit korekci multifokály. Do brýlí se mi nechce... odrazuje mě pořizovací cena, ale prý se bez nich neobejdu... nebo varianta střídat brýle na blízko a na dálku. Prý pro případ zánětů nebo tak... argument chápu, ale stejně se mi do brýlí nechce investovat. Čočky bych prý měla mít -1,25 a adici -0,50 a taková korekce se prý čočkami řešit nedá... Co mám tedy dělat?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Olgo, děkujeme Vám za otázku. Vámi zmíněná korekce se skutečně těmito čočkami řešit nedá. Brýle jsou v tomto stádiu presbyopie ideální volbou, a to jak multifokální či dvoje jednoohniskové (do dálky i na blízkou vzdálenost) a střídat je dle potřeby. Pakliže trváte na tom, korekci s čočkami vyzkoušet, doporučujeme Vám řešit situaci osobně s Vaším očním specialistou. Takto na dálku si netroufáme Vám doporučit nic konkrétního. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Milena Plíhalová

Stále mi přijdou komfortnější brýle, ale na sport nebo dovolené si kupuji jen tyto multifokální čočky. Vyhovuje mi, že jsou jednodenní a nemusím řešit nějaké roztoky a pouzdra. Vidím s nimi krásně na všechny vzdálenosti, ale do kanceláře s klimatizací jsou prostě brýle lepší.

Anna Mlejnková

Dobrý den, byla jsem na kontrole a mám nové dioptrie. Než si objednám své čočky, poprosím Vás o dioptrické hodnoty pro nákup čoček. V receptu na multifokální brýle mám hodnoty P:-4,75 / PD 31 / ADD 1,75 a L: -4,00 / PD 31 / ADD 1,75 . Čočky nosím, ale poslední dobou s nimi hůř vidím na blízko - proto ta kontrola . Nejsem si jistá jaké hodnoty zvolit... V receptu ještě mám jednohniskové brýle do dálky hodnoty P: -4,75 PD 31 / L: -4,00 PD 31, jednoohniskové brýle na čtení P: -3,00 PD 30,5 / L: -2,25 PD 30,5 . Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Anno, děkujeme Vám za komentář. Brýlové dioptrické hodnoty je skutečně nutné pro nákup čoček upravit. Z historie Vašich objednávek došlo k navýšení adice. Ke korekci pravého oka nyní budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,50 a adice Mid (+1.50D - +1.75D) a ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75 a adice Mid (+1.50D - +1.75D). Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Simandlová A.

Dobrý den, nosím tyto čočky a jsou mi velmi příjemné. Ale mám pocit, že už to na blízkou vzdálenost není ono. Mám teď tu nejnižší adici. Mám si koupit tu samou dioptrii s vyšší adicí nebo musím k očnímu? Předem děkuji za Váš názor.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže pociťujete, že je již korekce zraku nedostatečná, doporučujeme Vám návštěvu očního specialisty. Výchozím bodem je vždy aktuální měření dioptrických hodnot. Bez toho si netroufáme doporučit Vám nic konkrétního. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Viktor H.

Dobrý den, čočky nenosím dlouho, ale musím říct, že je to fajn - hlavně teď, když chci nosit sluňáky.

Kryštof Urban

Dobrý den, s jarem se opět ozvala sezonní alergie a často mám podrážděné oči. Mohli byste mi prosím doporučit nějaké oční kapky, které lze kapat na kontaktní čočky? Mám slabší formu alergie (léky nejsou nutné). Předem díky za pomoc, hezký den.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kryštofe, děkujeme Vám za otázku. Jestliže nemáte těžší formu alergie, pak by pro Vás mohly být dostačující oční kapky Blink-N-Clean, které umí účinně čistit čočky přímo v oku. Dále Vám můžeme nabídnout oční kapky Hylo Dual, které jsou vhodné pro alergiky, protože účinně uleví od nepříjemných pocitů, které očím způsobují alergeny z okolního prostředí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Olívie Berková

Kupuju si je hlavně na sezónu slunečních brýlí , protože mi vadí ostré slunce, a nebo na sportovní dovolené. Musím uznat, že mi čočky vyhovují, ale když si vzpomenu, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla. Naštěstí mi v optice při první aplikaci dobře poradili.

Marie Holba Židová

Mohu si tyto čočky zakoupit,když na blízko jsem bez dioptrií a vadí mi práce na blízko v čočkách? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Marie, děkujeme Vám za otázku. Bez kompletního dioptrického zápisu Vám, bohužel, nemůžeme poradit nic konkrétního. Pokud nám napíšete dioptrický zápis, rádi pro Vás vhodné hodnoty vypočítáme. Správně byste však měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup na internetu mohl stát. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Blanka Michalová

Dobrý den, začala jsem nosit tyto jednodenní čočky a jsem s nimi moc spokojená. Ovšem začala jsem uvažovat o vícedenních. Zaujaly mne čočky Acuvue Oasys Multifocal . Jsou stejně veliké a nabídka adic je rovněž totožná - mohu zadat stejné hodnoty? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Blanko, děkujeme Vám za otázku. Jestliže Vám prvotně aplikovali jednodenní čočky, abyste se s nimi naučila manipulovat a již si troufáte na vícedenní čočky, teoreticky je vyzkoušet můžete. Nicméně nám dovolte Vás upozornit, že každá re-aplikace čoček by měla proběhnout pod dohledem očního specialisty. Z hlediska velikostních parametrů jsou čočky skutečně stejné, ale materiál je již jiný a nemusel by Vám vyhovovat. Oční specialista Vám během re-aplikace čoček ukáže, jak o vícedenní čočky správně pečovat. Pakliže se rozhodnete čočky přesto zkusit sama, mějte prosím na vědomí, že na nevhodně zvolené čočky není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste se raději obrátila na odborníka, na této stránce
si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Pokorný

Na střídání s brýlemi jsou ideální.

Vlasta Strnadová

Dobrý den, občas nosím tyto kontaktní čočky (hlavně v létě nebo na sport) a jsou perfektní, ale s věkem mě začala trápit suchost očí. Prosím o doporučení očních kapek, které je možné kapat na čočky. Předem děkuji za pomoc. Pěkný den

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Vlasto, děkujeme Vám za komentář. Suchost očí je u presbyopiků velmi častá. Z našeho sortimentu očních kapek bychom mohli nabídnout oční kapky Blink intensive tears. Tyto oční kapky jsou k očím velmi šetrné a rychle uleví od nepříjemných pocitů suchosti. Pakliže byste chtěla mít kapky stále při sobě, třeba i na více místech, můžete si koupit oční kapky v ampulkách Blink intensive tears
20x 0. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Viktor Jelínek

Vidím s nimi asi líp jak s brýlemi a na sport jsou taky mnohem příjemnější. Ze své zkušenosti můžu doporučit!

Katka Dubská

Dobrý den, do teď jsem si kupovala čočky s hodnotami +1,50 LOW (+0,75D - +1,25). Nově mám naměřeno do dálky +1,50 a na blízko +3,25. Spěchala jsem a nedošlo mi, že se může změnit zadání pro nákup. Mohla bych Vás poprosit o kontrolu nebo o případný přepočet?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Katko, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu bude potřeba hodnoty pro nákup čoček upravit na hodnotu dioptrie +1,50 a adici Med (+1,50D – +1,75D). Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Petr Houdek

Dobrý den, rád bych se podělil o zkušenost s těmito čočkami. Donedávna jsem nosil brýle jen výjimečně hlavně na řízení nebo na filmy s titulky. Měl jsem jen půl dioptrie. Po 54. roce jsem byl nucen řešit korekci, protože jsem na blízko viděl čím dál hůř. Multifokální brýle jsou super věc, ale žiju poměrně aktivně a brýle mě dost limitovaly. Nechal jsem si tedy aplikovat čočky a jsem maximálně spokojený. Střídám brýle a čočky. S čočkami vidím výborně a jsem moc rád, že dnešní doba má takové vynálezy.

Jana Melošová

Dobrý den, používala jsem čočky na dálku, ale začal se mi zhoršovat zrak na blízko. Začala jsem nosit multifokální brýle. Pravé oko -4,00, + 2,25. Levé oko -4.24, +2,25. Jaké čočky si mám objednat? Dekuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za komentář. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Zvláště u presbyopie je stanovení korekce obtížnější a někdy je nutné upravit dioptrické hodnoty. Proto zvažte pomoc odborníka. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pakliže chcete čočky vyzkoušet sama, pak byste měla mít teoreticky pro pravé oko čočky s hodnotou dioptrie -3,75 a hodnotou adice High (+2,00D - +2,50D). Ke korekci levého oka čočku s hodnotou dioptrie -4,00 a adice High (+2,00D - +2,50D). Mějte prosím však na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Petr Poláček

Dobrý den, v optice mi daly tyto čočky. Jsou z materiálu, který obsahuje víc vody (trápí mě suchost očí, která je projevem zdravotních potíží). S čočkami vidím dobře, ale ta suchost mě stále trápí, ač o trošku méně. Jaké byste mi doporučili oční kapky? Předem díky za radu. Pěkný den,

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za otázku. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili oční kapky Hylo Parin nebo Hylo Comod. Oba typy očních kapek je možné kapat na nasazené kontaktní čočky. Můžete si tak ulevovat i v průběhu dne. V případě, že byste chtěl řešit suchost očí ještě efektivněji, můžeme Vám doporučit oční mast VitA POS, která se aplikuje na noc. Slzný film tak bude regenerován v době odpočinku. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Míla Koželská

Nosím čočky víceméně jen na dovolené, protože zbožňuji lázně a saunování. Čočky jsou velmi komfortní, vidím s nimi perfektně. Ale ve svém věku a v běžném životě preferuji brýle.

Petrášová Zuzana

Dobrý den, čočky jsem začala nosit asi před 4 lety. Nosím na obou očích +3,00 a low Add. Ve starém předpisu mám na dálku +3,00 a na blízko +4,00. Protože s brýlemi zrak nebyl úplně OK, šla jsem na kontrolu. Nově mám naměřeno na dálku +3,00 a na blízko +4,50. U brýlí už čekám na nová skla. S čočkami vidím stále dobře, ale pro jistotu píšu, jestli nebude potřeba upravit i hodnoty pro čočky. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Zuzano, děkujeme Vám za otázku. Progres presbyopie je přirozený jev. Po přepočtu nově naměřených parametrů jsou hodnoty pro nákup čoček +3,00 a adice +1,25. Protože je u těchto čoček hodnota adice low v rozmezí +0,75 - +1,25, můžete i nadále kupovat tyto čočky s původními parametry. Potřeba úpravy korekce u brýlí je pochopitelná, protože u brýlí je ohnisková vzdálenost před okem a změna o půl dioptrie na blízkou vzdálenost už je znát. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lucie

Dobrý den, na blízko vidím dobře, bez dioptrií, na dálku mám -2,25. Na sport si brýle sundávám, chtěla bych proto vyzkoušet tyto čočky. Můj dotaz zní - co zadat za add power při objednávce. Předem moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za komentář. Abychom Vám mohli doporučit vhodnou hodnotu adice, potřebujeme znát Vaše dioptrické hodnoty na dálku i blízkou vzdálenosti. Bez těchto údajů nemůžeme provést výpočet. Pokud máte zájem o multifokální čočky, nechce si prosím přeměřit oči. Když nám doplníte údaje, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Vašek K.

Je to asi půl roku, co mi je aplikovali v optice. Trvalo necelé 2 měsíce než jsem si zvykl. Oční musela maličko upravit i dioptrie kvůli práci řidiče, ale teď to vážně stojí za to. Konečně můžu zase nosit na řízení oblíbené sluneční brýle.

Marcela Nováková

Dobrý den, chtěla bych si objednat jednodenní multifunkční čočky Pravé oko SPH+1,50,CYL-0,75,AX10,ADD2,00 Levé oko SPH +1,50,CYL- 0,50,AX160,ADD2,00 Můžete mi prosím poradit jaké si mám objednat. Děkuji Nováková.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Marcelo, děkujeme Vám za otázku. Protože máte na pravém oku naměřenou cylindrickou hodnotu, budete pro toto oko již potřebovat čočku, která dokáže korigovat kombinovanou oční vadu (astigmatismus a presbyopii). Z našeho sortimentu Vám ke korekci pravého oka můžeme nabídnout pouze jedny čočky, a to měsíční čočky Proclear Multifocal Toric s hodnotou dioptrie +1,25, cylidnru -0,75, osy 10° a adice +2,00. Jednodenní čočky pro kombinovanou oční vadu nejsou na trhu vůbec dostupné. Ke korekci levého byste pak mohla použít klasickou čočku Proclear Multifocal s hodnotou dioptrie +1,25 a adice pravděpodobně zůstane na hodnotě +2,00. Protože je korekce multifokálními čočkami pro mozek náročnější a zvlášť pokud je nutné na jednom z očí řešit vadu kombinovanou, doporučujeme Vám nechat si čočky před nákupem na internetu odborně aplikovat. Bude totiž nutné určit i dominanci očí, která u těchto čoček hraje důležitou roli. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem výše uvedených čoček spolupracuje. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Bohouš Dočekal

Moje oční mi doporučila a aplikovala tyto čočky a od té doby je tu kupuju. Patřím mezi aktivní lidi a tak využívám čočky dost často (bazén, tenis, lyže). Je fajn, že jsou v dnešní době takové vymoženosti.

Jandíková

Dobrý den, do této chvíle jsem nosila čočky 1 Day Acuvue Moist, ale začala jsem špatně vidět na blízko. Po novém měření mám pro obě oči na dálku -0,75 a na blízko +1,75. Ráda bych zůstala u jednodenních čoček J&J. Jaké hodnoty mám zadat?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete potřebovat pro obě oči čočky s hodnotou dioptrie -0,75 a adicí Low (+0,75D - +1,25D). Protože s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Alena H.

Dobrý den, ráda bych chtěla veřejně poděkovat operátorkám na lince. Rozbily se mi multifokální brýle a potřebovala jsem situaci rychle řešit. Výroba brýlí není hned, a proto jsem se konečně rozhoupala koupit čočky. Na lince mi poradili vhodné dioptrie a poradili mi jak na to. Druhý den jsem měla čočky doma a zkusila je. V první chvíli velký nezvyk, ale za chvíli super. Zrovna si kupuju další balení - nečekala jsem, že nošení čoček bude tak příjemné. Díky za vše!!

Petr Kropáček

Dobrý den, rád bych vyzkoušel multifokální čočky, ale nejsem si jistý jaké vybrat při současných dioptriích -2,5 a -2,00 na dálku. Na čtení zatím žádné dioptrie nemám. Děkuji za vaši radu. Petr

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za otázku. Pokud máte na blízkou vzdálenost nulovou hodnotu dioptrie, pak pro nákup kontaktních čoček zvolíte pro jedno oko hodnotu dioptrie -2,50 a adice High (+2,00D - +2,50D) a pro druhé oko hodnotu dioptrie -2,00 a adice High (+2,00D - +2,50D). Správně byste měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Korekce multifokálními čočkami patří zrovinka mezi ty obtížnější. Zvažte oslovení specializované optiky, je to investice, která se vyplatí. Pokud se však rozhodnete čočky přesto nakoupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Alena Kramná

Dobrý den, oboje hodnoty mám na obou očích stejné, se znaménky plus. Žádnou zvláštní oční vadou netrpím. Děkuji a přeji hezký den.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aleno, děkujeme Vám za doplnění informací. Pro nákup kontaktních čoček zadáte hodnotu dioptrie +1,75 a adice High (+2,00D - +2,50D). Pokud s multifokálními kontaktními čočkami začínáte aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Alena Kramná

Dobrý den, ráda bych vyzkoušela jednodenní multifokální čočky. Na čtení mám 3,75 , na řízení auta 1,75. Jak mám, prosím, zadat údaje do objednávky ? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aleno, děkujeme Vám za otázku. U Vašich dioptrických hodnot jste neuvedla znaménka, které k výpočtu adice potřebujeme znát. Prosím, doplňte nám údaje, rádi Vám pak pomůžeme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

margita khýrová

Dobrý den mám naměřeno do dálky + 1,25 a na blízko +3 prosím o radu jaké čočky mám objednat .Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za otázku. Při dioptriích naměřených na blízko i na dálku budete potřebovat multifokální čočky. Dioptrie by Vám měla vyhovovat +1,25 s adicí +1,75 (u některých typů čoček +1,50). Pro začátečníky jsou jednodenní čočky určitě nejvhodnější, ale pokud hledáte své první multifokální čočky, vyzkoušejte raději měsíční čočky TopVue Air Multifocal, které jsou dostupné i v balení po 1 kuse. U většího balení můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Je poměrně velké riziko, že Vám čočky 1 Day Acuvue Moist Multifocal nebudou vyhovovat a nákup by pak pro Vás byl zbytečnou investicí. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Petr Červený

Dobrý den, mám adici 1,25, ale na levém oku o 1 dioptrii víc (tupozrakost). Je možné objednat čočky s odlišnými hodnotami pro levé a pravé oko? Nebo mám koupit čočky jen s hodnotami pro dominantní oko?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, díky za Váš dotaz. Určitě byste měl pro každé oko zvolit takové hodnoty, které byly naměřeny. Není nic neobvyklého, že mají lidé na pravém a levém oku rozdílné parametry. Určitě bychom Vám doporučili čočky nejprve vyzkoušet u očního specialisty. U multifokálních čoček je poměrně velké riziko, že se netrefíte s parametry. Multifokální čočky nesedí každému a mnohdy jsou nutné dodatečné úpravy parametrů a také různá individuální řešení. Pokud bychom Vám mohli s čímkoli pomoci, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Jan

Dobrý den, rád bych vyzkoušel multifokální čočky. Jakou hodnotu dioptrií mám při objednání zadat? Do dálky mám +1,75 a na čtení +3,5. Děkuji za odpověď, přeji hezký den.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, díky za dotaz. Při objednání multifokálních čoček se zadává dioptrie do dálky - takže dio +1,75 a adice u Vás vychází +1,75, což by u těchto čoček znamenalo add power Mid od +1,50 do +1,75. Doporučovali bychom Vám ale čočky nejprve vyzkoušet v aplikačním středisku, abyste měl jistotu, že jsou pro Vás vhodné. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Eva

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet tyto multifokální čočky a mám naměřeno -4D a +0,75D na obě oči. Jaké multifokální čočky bych měla mít? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. Výběr jednodenních kontaktních čoček je skvělá volba - jednodenní čočky obecně jsou považovány za nejzdravější a nejjednodušší způsob nošení. Při objednání se zadává dioptrie naměřená na dálku (u Vás zřejmě -4,00 dioptrie naměřené pro brýle - pro kontaktní čočky tedy -3,75) a add power je rozdíl mezi dioptrií na dálku a na blízko - tedy add power +3,00. Takto vysoké adiční hodnoty ale bohužel standardně u čoček nenajdete a výběr je tedy podstatně omezený. Můžeme Vám nabídnout pouze měsíční Proclear Multifocal XR. Čočky mají rozlišení pro dominantní (D) a nedominantní (N) oko. Své dominantní oko poznáte tak, že pomocí obou dlaní vytvoříte trojúhelník a skrze něj se bude dívat na určitý předmět vzdálený pár metrů. Pak se opět podíváte každým okem zvlášť. Při tomto testu bude dominantní oko to, kterým daný předmět stále uvidíte v trojúhelníku z Vašich dlaní. S takto vysokou adiční hodnotou bychom Vám doporučili vybrat první kontaktní čočky s osobní konzultací a pomocí kontaktologa. Budete mít jistotu, že jsou čočky opravdu vhodné. Pokud Vám budeme moci poradit s čímkoli dalším, nebo budete chtít doplnit nějaké informace, napište nám. Přejeme krásný den.
Iva

Dobrý den, mám naměřené dioptrie na dálku -3 a na blízko -1 dioptrie na obě oči. Jaké čočky bych si měla objednat? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivo, děkujeme za Váš dotaz. Správně se díváte po multifokálních kontaktních čočkách. Při objednání zadáte dioptrii -3,00 a add power +2,00 - u těchto konkrétních čoček tedy High. Pokud budete potřebovat poradit s čímkoli dalším, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezké den.

Barbora

Ráda bych vyzkoušela tyto čočky, ale -9dpt je mi málo, potřebuji alespoň -9,5 nebo 10.00dpt. Bude výrobce rozšiřovat dpt hodnoty? Děkuji

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Barboro, děkujeme za Váš příspěvek, momentálně nemáme informaci, že by výrobce chtěl řadu rozšiřovat. Denní čočky s těmito dioptriemi Vám můžeme nabídnout Proclear 1 Day Multifocal nebo Dailies AquaComfort Plus Multifocal. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Hezký den.