1 Day Acuvue TruEye (30 čoček)

619 Kč
99% doporučuje
Skladem
Výhodnější balení: 1 Day Acuvue TruEye (90 čoček) - 1799 Kč (ušetříte 58 Kč)
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Kontaktní čočky Acuvue TruEye

1 Day Acuvue TruEye jsou jednodenní silikon-hydrogelové čočky, které byly
uvedeny na trh společností Johnson and Johnson jako první svého druhu. V roce 2010 získaly
prestižní ocenění TOP OPTA. Čočky jsou vybaveny zvlhčující technologií HYDRACLEAR®, UV filtrem a
indikátorem rub-líc. Materiál Narafilcon A přináší vysokou propustnost kyslíku.


Kontaktní čočky 1 Day Acuvue TruEye nabízíme také v balení po 90 čočkách

Technologie HYDRACLEAR®

Technologie HYDRACLEAR® pracuje se zvlhčující látkou, kterou spojuje s materiálem čočky. Díky tomu zůstává povrch čočky hladký a jemný. Oči jsou pak udržovány přirozeně vlhké a v pohodlí po celý den.

UV ochrana a indikátor rub-líc

Součástí kontaktních čoček 1 Day Acuvue TruEye je UV filtr, který poskytuje nositeli částečnou ochranu proti záření UVA a UVB. Indikátor rub-líc umožňuje snadnější určení správné polohy pro nasazení čočky na oko.

Pozn.: Výrobce doporučuje přechod z předchozích verzí jednodenních čoček řady ACUVUE (1 Day Acuvue a 1 Day Acuvue Moist) na 1 Acuvue TruEye, pokud zůstanou zachovány parametry zakřivení (BC) a průměru (DIA).

Vlastnosti - 1 Day Acuvue TruEye (30 čoček)

Výrobce: Johnson and Johnson
Zakřivení (BC): 9.00, 8.50
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 30 čoček
Vyměnit za: 1 den
Jméno produktu: 1 Day Acuvue TruEye
Propustnost kyslíku: 118 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Obsah vody: 46%
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
Materiál: Narafilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

Gelone 1-day (30 čoček)

  • Ostrý zrak za všech světelných podmínek
  • Celodenní hydratace
  • Jemné okraje nedráždí oční víčka
  • UV filtr
  • Garance vrácení peněz
Cena: 529 Kč

Ostatní také zakoupili

Hodnocení

99%
465 našich zákazníků doporučuje tento produkt
(naposledy hodnoceno dne 22.04.2024)
recenze nejsou ověřené

Komentáře (35)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Andrea Ziklová

Sice jsem si je kupovala jen 2x do roka, ale i tak byly naprosto senzační. Škoda, najdu si jiné.

Romana Janáková

Dobrý den, když už mé parametry nejsou dostupné (dio -5,50 / 8,50 mm) - co mám dělat? Moc čoček mi nevyhovuje :(

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Romano, děkujeme Vám za otázku. Výrobce doporučuje jako vhodnou alternativu čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Pokud však víte, že máte citlivé oči, doporučujeme Vám obrátit se na očního specialistu, který Vám s hledáním nových kontaktních čoček pomůže. Odborná pomoc Vám ušetří čas a zajisté i peníze. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Anna Topolová

Když to tak čtu, tak jsem zvědavá, jak dlouho bude ještě dostupná má kombinace ☺ zatím mám štěstí ♥

František Kabát

I já jsem patřil mezi spokojené uživatele těchto čoček. Docela mě mrzí, že výroba končí. Co se dá dělat...

Ilona Obroučková

Dobrý den. Nevím co mám místo nich objednat pro 18 letou dceru? Používá je 6 let. Nyní má mít -6,5 a -6 dioptrie a zakřivení 8.5 a průměr 14.20 . 1-DAY ACUVUE TruEye. Chci objednat ještě dnes.Prosím o rychlou radu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ilono, děkujeme Vám za otázku. Výrobce jako alternativu doporučuje čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Čočky mají téměř stejné velikostní parametry a jsou rovněž vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu, jen z jiného typu. Teoreticky by tak čočky měly vyhovovat. Ovšem každý uživatel je ke změnám jinak vnímavý, a tak nemůžeme s jistou říci, jestli Vaší dceři čočky bez výhrad sednou. Správně by měl mít uživatel před nákupem na internetu čočky odborně aplikované eventuálně re-aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Sára

Dokud budou v prodeji, budu si je kupovat. Alternativa taky sedí, ale tyhle čočky jsou prostě lásky.

Vašek Dub

Ty druhé čočky (jednodenní Acuvue Oasys) jsou v pohodě. Zkusil jsem je a jsou možná i o něco pohodlnější než tyhle.

Jonáš

Dobrý den, mám zakřivení 9 mm a čočky mám rád. Docela mě štve, že s nimi výrobce končí. Chytrá alternativa, kterou nabízíte mi nesedí. Čočka má zakřivení 8,6 a to mi nesedí. Nechci nechat hledání nových čoček nechat na poslední chvíli. Čočky nosím každý den a potřebuju vidět dobře. Díky za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jonáši, děkujeme Vám za otázku. Jestliže jste zvyklý na zakřivení čočky 9,00 mm, pak bychom Vám z našeho sortimentu nabídli jednodenní čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Pakliže jste na kontaktní čočky zvyklý a nosíte je denně, mohly by pro Vám být zajímavé i čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys. Tyto čočky však mají zakřivení 8,80 mm. Oba typy čoček jsou od stejného výrobce. A protože by každá re-aplikace čoček měla probíhat pod dohledem očního specialisty, ZDE si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Vlasta Č.

Budou mi chybět... už jsem si našla náhradu, ale dokud bude k sehnání moje dioptrie, budu je kupovat.

Martin Mikš

Dobrý den, i mě tyto čočky vyhovují, a proto bych rád vědět, jak dlouho po ukončení výroby budou čočky ještě dostupné. Díky za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Martine, děkujeme Vám za otázku. Tuto informaci, bohužel, nevíme. Výroba bude ukončena ke konci roku 2022. Poté bude probíhat doprodej skladových zásob, o kterých nemáme přehled. Troufneme si odhadnout, že ještě pár měsíců budou čočky dostupné, přesný časový rámec však nejsme schopni sdělit. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Anička Dubská

Nějak nevím, co budu dělat, až skončí výroba. Zatím se mi nepodařilo najít čočky, které by mi vyhovovaly tak, jako tyhle.

Ruda

Dobrý den, doneslo se mi, že tyto čočky budou ukončovat výrobu. Jsem na ně zvyklý, zkoušel jsem i jiné, ale vždy jsem se vrátil k těmto. Ostatní čočky jsem v oku cítil, ale tyto ne. Zakřivení 9 mm moc čoček nemá a ty druhé čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe mi nevyhovují (asi materiál). Jak takovou situaci řešit?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Rudo, děkujeme Vám za otázku. Ano, je to tak. Společnost Johnson&Johnson bude ukončovat výrobu už v prosinci 2022. Jako alternativu nabízejí čočky, které Vám, bohužel, nevyhovují. Protože máte poměrně velké zakřivení očí, bude nejlepší situaci řešit s Vaším očním specialistou, který Vám pomůže najít vhodnou alternativu. Takto na dálku Vám, bohužel, nejsme schopni pomoci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Alena Šauerová

Dobrý den, toto jsou jedny z mála čoček, které mi extrémně vyhovují a používám jen téměř deset let. Nově mám naměřeno P: -5,25; L: -5,00 (Dp -0,5, Osa 175). Prosím o úpravu dioptrií pro nákup čoček. Díky

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Aleno, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv se u levého oka začíná projevovat astigmatismus, je hodnota naměřeného cylindru prozatím příliš nízká a bude potřeba ho převést na sféru. Po úpravě brýlového zápisu budete pro obě oči potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,00. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Matyáš

Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit ohledně přepočtu dioptrií. P: -3,75 ; cylindr: -0,5, osa 180 L: -4,25; cylindr: -0,5 osa 180 Je v tomto případě žádoucí nějaký přepočet? Popřípadě jaký byste doporučovali? Je lepší i s touto nízkou hodnotou cylindru koupit torické čočky? S nižšími dioptriemi jsem si vždy vystačil s klasickými čočkami, avšak teď se mi byly na brýlích dioptrie zvýšeny, tak si nejsem jistý. Čočky budou využívány jen opravdu vyjímečně.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Matyáši, děkujeme Vám za otázku. Cylindrické hodnoty do ±0,50 je nutné přepočítat na sféru a následně upravit dle tabulky sférické vrcholové lámavosti. Po těchto úpravách budete ke korekci zraku potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -3,75 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25. Správně byste měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Jestliže s čočkami začínáte, doporučili bychom Vám čočky TopVue Daily nebo TopVue One+, které disponují službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ondra Čihák

Příjemné, pohodlné a mají zakřivení 9 mm.

Radim F.

Dobrý den, chci se zeptat, pokud mám na brýlích -2,0 a -1,5, je potřeba to pro kontaktní čočky nějak přepočítat? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Radime, děkujeme Vám za otázky. Dioptrické hodnoty můžete zadat tak, jak jsou. Minusové dioptrické hodnoty je nutné upravovat až od hodnoty dioptrie -3,50. Správně byste však měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete přesto čočky zakoupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Hana Kocourková

Dobrý den, jaký je prosím rozdíl mezi jednodenními čočkami 1 Day Acuvue TruEye with Hydraclear a 1 Day Acuvue Moist with Lacreon? Už 25 let používám čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys with Hydraclear. Chci přejít na jednodenní čočky a nevím z těchto dvou jaké vybrat. Díky za radu Hanka

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Hanko, děkujeme Vám za otázku. Rozdíl mezi čočkami 1 Day Acuvue TruEye with Hydraclear a 1 Day Acuvue Moist with Lacreon je v použitém materiálu. 1 Day Acuvue Moist with Lacreon jsou z hydrogelového materiálu a jsou navíc vyráběné ve dvou hodnotách zakřivení, zatímco 1 Day Acuvue TruEye with Hydraclear jsou ze silikon-hydrogelového materiálu. Jestliže jste zvyklá na čtrnáctidenní silikon-hydrogelové čočky Acuvue Oasys with Hydraclear, doporučili bychom Vám čočky vyrobené ze stejného druhu materiálu - tedy silikon-hydrogelu. A to čočky 1 Day Acuvue TruEye with Hydraclear anebo čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Tyto čočky jsou dokonce vyrobené z naprosto stejného materiálu jako jsou čočky Acuvue Oasys with Hydraclear. Přechod na nové čočky byste tak měla velmi snadný. Nicméně poměrně nedávno nám výrobce Johnson&Johnson avizoval ukončení výroby čoček 1 Day Acuvue TruEye with Hydraclear ke konci roku 2022. Poté už bude probíhat pouze doprodej. Výrobce v této souvislosti doporučuje stávajícím nositelům 1 Day Acuvue TruEye with Hydraclear jako alternativu právě silikon-hydrogelové čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Proto zvažte všechny faktory. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Dominik Bräuer

Dobrý den, zhruba 3 roky zpět mi v optice doporučili tyto čočky s hodnotou dioptrie -3,50 pro obě oči. Od té doby jsem si je koupil asi 4x. Nosil jsem teď čočky zase na koupání a zdálo se mi, že to není ono. Objednal jsem se tedy na kontrolu a v optice mi naměřili nové hodnoty: OD: -3,75/, -0,50x78 a OS:-4,00/ -0,25x171 Upřímně se v tom úplně nevyznám. Mohl bych Vás poprosit o pomoc. Potřebuju si koupit čočky na dovolenou. Díky.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Dominiku, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu se u Vás začala projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Hodnoty jsou zatím však nízké, a tak Vám ke korekci zraku budou stačit i nadále tyto čočky. Po přepočtu budete pro obě oči potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,75. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Zorka

Zkoušela jsem i vícedenní čočky, ale jednodenní jsou prostě nepřekonatelné. Zvlášť když čočky nenosím každý den.

Pletka Jaromír

Dobrý den, mám aplikované tyto čočky a velice mi vyhovují. Absolvoval jsem kontrolu u očního lékaře a mám malou změnu dioptrií. Nově mám naměřeno pro pravé oko +3,25 a pro levé oko +2,75. Můžu zadat dioptrie tak, jak jsou?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jaromíre, děkujeme Vám za otázku. Hodnotu pro pravé oko již bude nutné upravit na +3,50. Hodnota pro levé oko zůstane na hodnotě dioptrie +2,75. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Andrea B.

Kupuju si je na každou letní sezonu již několik let a nemůžu si stěžovat. Jsou fantastický <3

Zbyněk Markvart

Pěkný den, trpím poměrně vysokou formou syndromu suchého oka. Tyto čočky mi vyhovují zejména z hlediska velikostních parametrů, ale občas se potýkám se suchostí. Mohli byste mi prosím doporučit nějaké vhodné oční kapky, které je možné kapat na nasazené kontaktní čočky. Předem děkuji za ochodu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Zbyňku, děkujeme Vám za otázku. Je nám velmi líto, že Vás trápí suchost očí. Jestliže Vás zužuje suchost očí, máte pravděpodobně nějakým způsobem narušený slzný film. Oční kapky mohou od syndromu suchého oka velmi ulevit. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili oční kapky Hylo Gel, které jsou určené pro těžké stavy suchého oka. Dále bychom Vám doporučili oční mast VitA POS, která se užívá na noc a pomáhá rovněž regenerovat slzný film. V případě, že by se stav po cca měsíci nelepšil, konzultujte svůj stav s očním lékařem. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Janča Ch.

Čočky jsem začala nosit na mateřské a těmto jsem věrná už 10 let. Materiál je v oku moc příjemný a nikdy jsem s nimi neměla jediný problém. Navíc vždy bleskové doručení. Díky za vše!

Kučera

Dobrý den, toto jsou jedny z mála čoček s velkým zakřivením, které mi extrémně vyhovují. Nově mám naměřeno P: -4,50; L: -4,00. Prosím o úpravu dioptrií pro nákup čoček. Díky

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Taťána

Preferuji jednodenní čočky kvůli hygieně. 1 Day Acuvue TruEye mi ze všech čoček vyhovují nejvíce. Doporučuji.

Helena Ederová

Dobrý den, ráda nosím brýle, ale jsou situace, kdy potřebuji čočky. S těmito čočkami jsem byla vždy spokojená, ale mám nově k dioptrii naměřený nějaký cylindr a osa. Můžete mi, prosím, poradit? Můj nový zápis je: Pravé oko: -1,75, cylindr -0,50, osa 10° Levé oko: -2,00, cylindr -0,25, osa 36° Předem děkuji za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Heleno, děkujeme Vám za otázku. Rozvíjí se u Vás poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím však příliš nízké a bude nutné je převést na sféru. To znamená, že můžete zůstat u svých oblíbených čoček, jen si nově budete kupovat pro pravé oko i levé oko čočky s hodnotou dioptrie -2,00. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Petr

Koupeno na doporučení od kolegyně z práce a WOW! Konečně čočky, o kterých ani nevím. Celý den naprostá paráda.

Daniel Šíba

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Kupuji u vás již dlouho tyto jednodenní čočky zakřivení 8.5. Jsem s nimi velmi spokojený. Chtěl bych si koupit čtrnáctidenní, mohly byste mi prosím poradit jaký druh čoček jim bude nejvíce podobný. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Danieli, děkujeme za otázku. Vyzkoušet byste mohl čočky TopVue Premium, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Čočky mají podobné vlastnosti, co se týká materiálu a v zakřivení je rozdíl pouze 0,1, což by nemělo představovat žádný problém. Mezi čočkami na 2 týdny není příliš veliký výběr, takže další čočky, které by připadaly v úvahu jsou Acuvue Oasys. Zde by byly drobné odchylky u vlastností materiálu a u zakřivení. Pokud byste měl o Acuvue Oasys zájem, doporučili bychom Vám navštívit očního specialistu, u kterého budete mít možnost tyto čočky vyzkoušet. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Tereza

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda mate nekdo zkusenost, nebo by mi dokazal rict, co by mohlo zpusobovat poskozovani cocek v oku. Po nasazeni se mi (i po nekolika hodinach noseni) zacne oko zamlzovat , pak se mi na vnitrni strane cocky objevi takove zakaleni a ja vidim mlhave. Zkousela jsem cocku vyndat a vycistit, ale to nelze je nenavratne poskozena. Musi byt tedy vymenena za novou. Zacalo se mi to stavat az s novym balenim, jinak tento druh cocek pouzivam uz leta a bez problemu. Zmenilo se na nich neco? Predem moc dekuji za odpoved.

Zákaznický servis

Dobrý den, Terezo, děkujeme Vám za otázku. Od výrobce jsme zatím žádné informace neobdrželi. Takto na dálku, bohužel, nejsme schopni definovat příčinu Vašich potíží s čočkami. V každém případě je to důvod k reklamaci. Prosím, nevyhazujte čočky, které vykazují Vámi popsané závady, ale uložte je do roztoku a společně se zbytkem balení čočky reklamujte. Díky reklamaci se dostanou kontaktní čočky k výrobci. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Lenka Pištěková

Po letech nošení měsíčních a 14-denních čoček jsem chtěla vyzkoušet denní jednodenní čočky. Protože používám Acuvue, tak jsem zvolila tyto. Bylo to peklo. Vydržela jsem to 5 dní a zbytek balení mi leží doma. Vrátila jsem se k původním čočkám na dva týdny. Jednodenní čočky jsou paradoxně méně pohodlné, než ty delší. Moje oči byly začervenalé, iritované a suché. U druhého páru jsem měla pocit, že snad mám zánět. Po návratu k původním čočkám je to fajn. Nikdy více!

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za Vaší recenzi. Je nám velmi líto, že Vám nové kontaktní čočky nevyhovovaly. Bohužel, nákup nových čoček, bez předchozí porady s kontaktologem a bez vyzkoušení s sebou nese taková rizika. Některým očím nemusí vyhovovat sebemenší změna materiálu. Pokud Vám budeme moci s čímkoli poradit, napište nám. Přejeme krásný den.

Ondřej Šarady

Dobrý den, pokud mám mít zakřivení čočky 8.8 a průměr 14, je lepší zvolit zakřivení těchto čoček 9, nebo 8.5 ? Používám Ocuvue Oasys Díky za informaci

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ondřeji, děkujeme za Váš dotaz. Oko by mělo být schopné tolerovat určité rozdíly v parametrech zakřivení a průměru. Jde ale o individuální záležitost a nemůžeme Vám tedy na 100 % slíbit pocit komfortu. Pokud chcete přejít na jednodenní kontaktní čočky, zvolte parametry co nejpodobnější Vašim dosavadním čočkám. U těchto 1 Day Acuvue TruEye je to zakřivení 9,00. Například čočky Dailies AquaComfort Plus a Clear 1-Day jsou Vašim parametrům blíže, jsou ale vyrobeny z odlišného materiálu - hydrogelu. Jestli Vám čočky vyhovují, zjistíte vždy až po nasazení. Zvažte konzultaci se specialistou, u kterého můžete čočky vyzkoušet. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.
NAda

Dobry den, pouzivala jsem ctrnactidenni cocky Acuvue Oasis s parametry zakřiveni 8,4 a prumerem 14. Rada bych si poridila cocky jednodenni, ale u varianty TRUE eye je mozne zvolit zakriveni 8,5 a prumer 14,2 - do jake miry tyto rozdily mohou cinit problemy? Jakou alternativu jednodennich cocek od Acuvue byste mi doporucili? Dekuji, Naďa

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, tyto rozdíly by Vám neměly působit problémy. Nemůžeme Vám to však garantovat. Jako další alternativu Vám můžeme nabídnout 1 Day Acuvue Moist, na které máme také pozitivní recenze. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.
Vojta

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda je možné si v těchto čočkách krátce zdřímnout. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, teoreticky by nemělo při tak krátkém spánku hrozit žádné riziko, avšak je nutné mít na paměti, že tyto čočky nejsou navrženy k přespávání. Když je oko zavřené dostává se k němu skrz víčko logicky daleko méně kyslíku, než když je oko otevřené, pokud je v něm navíc nasazena ještě čočka, množství kyslíku se ještě sníží. Přísun kyslíku je důležitý pro správnou funkci oka a udržení jeho zdraví. Kromě toho se při spánku může čočka více vysušit, neboť nedochází k mrkání a slzení.

Václav Forman

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli mohu nosit tyto čočky. Nejsem si jist ohledně zakřivení, mé současné a zároveň první čočky iWear DD comfort Pro mají zakřivení 8.7 a průměr 14.2 což by odpovídalo, jen s tím zakřivením si nejsem jistý. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud Vám v optice byly doporučeny kontaktní čočky iWear DD comfort Pro, pak se jedná o privátní značku iWear, kterou používá síť optik GrandOptical. Pro ověření, že lze, místo v současné době používaných čoček, zakoupit kontaktní čočky 1 Day Acuvue TruEye, je třeba ještě porovnat právě zakřivení a i ostatní parametry jako je materiál nebo obsah vody. Pokud parametry souhlasit nebudou, pak Vám bohužel nemůžeme takto na dálku doporučit náhradu za Vaše čočky a je potřeba kontaktovat Vašeho očního specialistu, který Vám náhradu na základě vyšetření doporučí. Děkujeme za pochopení.

Jana

Dobrý den, tyto čočky jsou perfektní, velmi pohodlné. Existuje nějaká podobná varianta se stejnými parametry zakřivení pro měsíční nošení?

Zákaznický servis
Dobrý den Jano, velmi těžko Vám takto na dálku budeme nabízet podobnou variantu. Doporučujeme kontaktovat Vašeho očního specialistu a poradit se s ním o vhodné alternativě. K posouzení vhodnosti jiného druhu kontaktních čoček nestačí pouze parametry, ale je tu několik dalších hledisek např. materiál nebo celková konstrukce čočky. Můžeme Vám nabídnout na vyzkoušení měsíční kontaktní čočky TopVue Plus v balení po 1 čočce nebo v balení po 6 čočkách, na které poskytujeme garanci vrácení peněz pro případ, že s nimi nebudete spokojena a neriskujete tak ztrátu finanční investice. Děkujeme za Váš dotaz.