Acuvue Oasys (6 čoček)

569 Kč
100% doporučuje
Skladem
Výhodnější balení: Acuvue Oasys (12 čoček) - 1059 Kč (ušetříte 79 Kč)
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Acuvue Oasys

ACUVUE OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS jsou silikon-hydrogelové čtrnáctidenní kontaktní čočky od společnosti Johnson & Johnson. Jde o nástupce původních Acuvue Advance Plus, které byly vůbec prvními silikon-hydrogelovými čočkami uvedenými na trh.

Výborné zvlhčení

ACUVUE OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS jsou vhodné pro uživatele, kteří trpí pocitem suchého oka a pro všechny, kteří tráví více hodin denně prací na PC nebo v klimatizovaných prostorech. Technologie HYDRACLEAR PLUS dokáže stabilizovat slzný film a současně oči příjemně zvlhčuje, a tak čočky ocení i lidé s citlivýma očima.

Kvalitní UV filtr

Všechny kontaktní čočky ACUVUE®️ obsahují UV filtr 1. nebo 2. třídy, který pomáhá chránit před pronikáním škodlivého UV záření k rohovce a dovnitř oka. Kontaktní čočky s UV filtrem nenahrazují plně další ochranné pomůcky, jako například sluneční brýle nebo ochranné brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí. Měli byste nadále používat brýle s UV filtrem podle pokynů svého očního specialisty.

Prodloužené nošení

Čočky ACUVUE OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS umožňují kromě klasického denního užívání i režim prodlouženého nošení. V tomto případě je však doba nošení stanovena výrobcem na 7 dní a 6 nocí. Perioda výměny se zkracuje na 7 dnů. Není možné tyto čočky nosit nepřetržitě celé dva týdny.
Pozn.: Prodloužený režim nošení by měl mít vždy nositel čoček schválený Názory odborníků na kontinuální nošení kontaktních čoček značně liší, je očním specialistou.

Návod k použití pro nositele ACUVUE OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS

Výhody kontaktních čoček ACUVUE OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS:

  • Čočky, které lze nosit po dobu dvou týdnů v denním režimu nošení - každý večer se čočky z očí Vyjmete, vyčistíte a uložíte přes noc k regeneraci.
  • Čočky lze nosit i v prodlouženém režimu nošení po dobu 7 dnů a 6 nocí – čočky jsou tak v očích i v době spánku. Prodloužený režim nošení zkracuje periodu výměny na 7 dnů.
  • Smáčecí činidlo zabudované do matrice čočky pomáhá udržovat čočky příjemně vlhké po celou dobu nošení.
  • UV ochrana před UVB a UVA paprsky.
  • Dostupné v praktických velikostech balení po 6 ks, 12 ks a 24 ks pro pacienty s dalekozrakým a krátkozrakým viděním.

Vlastnosti - Acuvue Oasys (6 čoček)

Výrobce: Johnson and Johnson
Zakřivení (BC): 8.80, 8.40
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 14 dnů
Propustnost kyslíku: 147 Dk/t
Obsah vody: 38%
Jméno produktu: Acuvue Oasys
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +8.00
Materiál: Senofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ano
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Premium (6 čoček)

  • Ideální pro ciltivé oči
  • Celodenní komfort nošení
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 439 Kč

Ostatní také zakoupili

Hodnocení

100%
120 našich zákazníků doporučuje tento produkt
(naposledy hodnoceno dne 17.05.2024)
recenze nejsou ověřené

Komentáře (150)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Nadia

Dobrý den, na brýlích mám -3,25 dioptrie na obou očích. Jak by to bylo u kontaktních čoček?

Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. U dioptrie -3,25 není žádná úprava potřebná. Přejeme Vám hezký den.

radka novotná

četla jsem tady ne zrovna hezké recenze, ale já jsem s čočkami žádný problém neměla. já je můžu dporučit

Bohdan

Dobrý den, mám problém, mám na čočkách velikost BC 8,6 a dočetl jsem se, že v zásadě u takových čoček není 0,2 mm rozhodující, v tomto případě bych měl raději vzít 8,8 nebo 8,4, děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Bohdane, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů je tolerovaná mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Ty však bohužel nezmiňujete. Uvádíte pouze zakřivení kontaktních čoček, které v současné době používáte. Je tedy těžké Vám poradit. Pokud zvolíte zakřivení příliš malé, mohou čočky oko "škrtit". Pokud příliš velké, čočky mohou v oku "plavat" a nebudou správně vycentrované. Nejlepší by bylo zjistit přesné parametry Vašich očí a podle toho čočky zvolit. Např. ZDE si můžete najít nejbližšího specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Pokud si čočky vyberete sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Adriana P.

Dobrý den, čočky jsem už vyzkoušela a jsou mi pohodlné. Jakou ale mám zvolit dioptrii, když na předpisu na brýle mám dioptrie -5,75 pro pravé oko a -4,25 pro levé oko. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, díky za otázku. Dioptrie by se změnila na -5,25 pro pravé oko a na -4,00 pro levé oko. Doporučili bychom Vám ale čočky s odpovídající dioptrií nejprve vyzkoušet u očního specialisty. Pokud by Vám čočky jakkoli nevyhovovaly a nemáte na ně platný předpis od očního specialisty, nemohli bychom Vám uznat případnou reklamaci. Přejeme Vám hezký den.

VAŠEK

S ČOČKAMI DLOUHODOBÁ SPOKOJENOST

Olya

Dobrý den. Oční čočky pro sebe vybírám poprvé. Prosím o doporučení pravé oko -2,75 /+0,00 Levé oko -2,75/ - 0,25 /117. Jak také vybrat to správné řešení?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Olya, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte na levém oku velmi slabý stupeň astigmatismu a zatím na něj nemusíme brát zřetel. Ke korekci zraku byste tak na obě oči potřebovala čočky s hodnotou dioptrie -2,75. Správně byste však měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Můžeme Vám však z našeho sortimentu nabídnout čtrnáctidenní kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice za čočky by se Vám vrátila. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Anita Černá

Dobrý den mám dotaz můžete mi doradit čočky? -3.50 DP-1 osa 5 pravé oko -3.25 DP -2 osa 160. levé oko. Mám nový předpis. Staré čočky jsou. D-3.50 cyl/axis -0.75 180 pravé D3.50 cyl/axis - 1.75 160 pravé Předem děkuji Anita, Příbor

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Anito, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte nově naměřené brýlové dioptrické hodnoty, které mají pro pravé oko hodnotu dioptrie -3,50, cylindru -1,00, osy 5° a pro levé oko mají hodnotu dioptrie -3,25, cylindru -2,00 a osy 160°, budou Vaše dioptrické hodnoty velmi podobné Vašim starým dioptrickým hodnotám pro kontaktní čočky. Ke korekci pravého oka budete i nadále potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75 a osy 180°. Ke korekci levého oka byste pak nově měla mít čočku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -1,75 a osy 160°. Jestliže máte s korekcí zraku nějaké potíže, konzultujte prosím situaci s Vaším očním specialistou, nebo si na této stránce vyhledejte očního specialistu ve Vašem okolí, který spolupracuje s výrobcem čoček Acuvue Oasys. Správně by měl mít každý uživatel čočky před nákupem na internetu vždy odborně aplikované. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Petra Janečková

Jsem začátečník. První čočky mi dali v optice, druhé jsem koupila zde. Jestli i tentokrát bude vše OK, příště koupím ekonomické balení :)

Hedvika S.

Dobrý den, mám změnu dioptrií, můžete mi poradit, jak správně objednat? Čočky nosím 3 roky a po kontrole u očního mám nyní na předpisu na nové brýle toto... PO: -2,75 a LO: -2,50. Do teď jsem nosila na obou očích čočky s -2,25. Předem děkuji za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Hedviko, děkujeme Vám za otázku. Dioptrické hodnoty u minusových dioptrií se upravují až od hodnoty -3,50. Vaše brýlové dioptrické hodnoty není potřeba pro nákup čoček upravovat. Můžete je zadat tak, jak jsou. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Pavel Mikš

Po dohodě s očním jsem přešel z jednodenních Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe na tyto a naprostá spokojenost. Jednodenní nosím už jen do bazénu.

Markéta Vařeková

Moc děkuji za reakci, ano acuvue 2 mi moc vysušovaly oči, zkusila sem sama tyto a super, to zvlhčení je znát, sice se hůře někdy sundávaji ale myslím že je to o zvyku :)

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Markéto, děkujeme Vám za další komentář. Pokud se Vám čočky z očí hůře vyjímají, zkuste je cca 15-20 minut před vyndáním navlhčit očními kapkami. Čočky se hydratují a následná manipulace je pak snadnější. Hezký den.

Markéta Vařeková

Dobrý den, bude velký rozdíl v zakřivení u těchto čoček 8.8 když normálně nosím acuvue 2 se zakřivení 8.7? Díky za odpověď, Markéta V.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Markéto, děkujeme Vám za otázku. Rozdíl 0,1 mm ve zakřivení by teoreticky neměl vadit. Nutno ovšem podotknout, že každý uživatel je ke změnám jinak vnímavý. A velikostní parametry nejsou jediným faktorem, který hraje v otázce komfortu roli. Velice důležitý je materiál čoček. Jestliže jste do této chvíle nosila čočky Acuvue2 jste zvyklá na hydrogelový materiál. Zatímco čočky Acuvue Oasys jsou vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu. Jestliže zvažujete nový typ čoček, doporučujeme Vám re-aplikaci čoček pod dohledem očního specialisty. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem Johnson & Johnson spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Anežka Čiháková

Nejlepší čočky!!

Marketa

Dobry den , mam dotaz, byla mi zjistena pomerne dost tenka rohovka (byla jsem na predoperacnim vysetreni laserove operace oci a byla mi zamitnuta z tohoto duvodu ... je mozne ze z dlouhodobeho noseni kontaktnich cocek mam ztencenou rohovku?? Mohu nosit KČ nadale? Dekuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Markéto, děkujeme Vám za otázku. Vřele bychom Vám doporučili obrátit se na očního specialistu, který také aplikuje kontaktní čočky. Takto na dálku si nedovolíme ve Vašem případě cokoliv doporučovat. Děkujeme Vám za pochopení. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici.

Rob

Dobrý den, mám změnu dioptrických hodnot, a to -4,00 pro levé a -3,25 pro pravé oko. Na čočky jsem zvyklý a doposud jsem měl -3,50 pro levé a -3,00 pro pravé oko. Nechce se mi hned kupovat velké balení, proto bych rád zkusil malé. Pokud by to nesedlo, nebude to taková raketa. Vím, že bych mohl jít do optiky, ale tam půjdu až když v případě, že by to nesedlo. V optice, kde to u nás dělají za to chcou totální nesmysl. Takže předem díky a přeju hezkej den.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Robe, děkujeme Vám za komentář. Dle nových hodnot byste měl mít ke korekci pravého oka čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a ke korekci levého oka byste pak měl mít čočku s hodnotou dioptrie -3,75. Jestliže jste na korekci kontaktními čočkami zvyklý, neměl byste mít při změně dioptrií potíže. Možná zpočátku pocítíte mírné nepohodlí, ale jde o zvyk, než si přivyknete na plnou korekci zraku. Pokud by Vám nový typ korekce nebyl příjemný, je Vaše plánovaná návštěva očního specialisty naprosto správná. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Tomáš Hlaváček

+ čtrnáctidenní + možnost spaní s čočkama + vysoká propustnost kyslíku + příjemně vlhké + nikdy nezklamaly - když v nich spím, zkracuje je doba nošení

Eva Dvořáková

Dobrý den, léta jsem nosila čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys. Teď bych ráda dala očím trochu odpočinou a začala jsem častěji nosit brýle. Chci si však pro příležitostné použití čoček pořídit čočky jednodenní. Hledala jsem mezi produkty jednodenní čočky se stejnými parametry (dioptrie -2.00, zakřivení 8.40 a průměr 14.00), ale nepodařilo se mi najít nic, co by přesně odpovídalo těmto hodnotám. Můžete mi doporučit k vyzkoušení jednodenní čočky, které se co nejvíc blíží tomuto produktu? Děkuji!

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za otázku. Jestliže nosíte převážně brýle a čočky spíše výjimečně, pak jsou jednodenní čočky ideální volbou. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm od naměřených hodnot velikosti očí. Důležitějším parametrem je vždy zakřivení. Jestliže Vám vyhovovaly čočky Acuvue Oasys, pak bychom Vám nabídli jednodenní čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe od stejného výrobce, které mají zakřivení jen o 0,10 mm větší a navíc jsou vyrobené z totožného materiálu jako čočky Acuvue Oasys. Je tak velmi pravděpodobné, že by Vám čočky měly vyhovovat. Správně byste však měla mít každé čočky odborně aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Jestliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Sarah O´niell

Best lenses ever and top shop ☺ Love it!!

Linda

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o radu, jaké čočky pořídit? L -3,75/0,5/175, P -4,75/0,5/180. Nevím, zda je potřeba cylindr v čočkách mít, nikdy jsem ho "neřešila".Je potřeba mít čočky s nižšími dioptriemi než mám v obrubě? Děkuji moc :)

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lindo, děkujeme Vám za doplnění údajů. Cylindrické dioptrie do hodnoty ±0,50 je nutné přepočítat na sféru. Protože jste neuvedla u Vaší cylindrické hodnoty znaménko, napíšeme Vám obě možnosti. Jestliže máte v zápise u cylindrické hodnoty +, pak budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25 a ke korekci levého oka čočku s hodnotou dioptrie -3,25. Pokud však máte u cylindrických hodnot znaménko - nebo =, pak budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,75 a ke korekci levého oka čočku s hodnotou dioptrie -3,75. Správně by Vám měl čočky aplikovat oční specialista, a to i v případě změny dioptrických hodnot. Může se totiž stát, že teoretický výpočet nemusí nositeli vyhovovat a v takovém případě je nutná individuální úprava. Po stanovení správné korekce odborníkem, pak může nositel opět nakupovat na internetu bez obavy ze ztráty investice. Na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry není totiž možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Rozálie Sobotková

Nejlepší čočky na světě! Láska od prvního okamžiku. Paní v optice mi musela teda víc upravovat hodnoty na levém oku, ale nakonec happy end ☼ teď už nakupuju sama a vše OK. Velmi oceňuji rychlost. Balíček byl druhý den na místě.

Linda

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o radu, jaké čočky pořídit? L -3,75/175, P -4,75/180. Je potřeba mít čočky s nižšími dioptriemi než mám v obrubě? Děkuji moc :)

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lindo, děkujeme Vám za otázku. Protože máte v zápisu hodnotu osy, máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Váš zápis však není kompletní. Správně by měl obsahovat hodnotu sférické dioptrie, cylindru a osy. Jedna hodnota tedy chybí. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné často pro nákup čoček upravit. Protože však neznáme kompletní zápis, nemůžeme Vám dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravit. Jestliže nám doplníte údaje, rádi Vám pomůžeme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Petra Maštová

Dobrý den, doposud jsem od Vás odebírala kon. čočky zn Jonson Acuves Oasys . Oční lékař mi přidal dioptrie na blízko na obě oči +1,5 dioptrie . Doposud jsem měla na L oko -4,25 a na P-5:75 prosím jaké multifunkční kontaktní čočky zvolit ? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Jestliže jsme pochopili Váš dotaz správně, tak doposud jste nosila sférické kontaktní čočky s hodnotou dioptrie -4,25 pro levé oko a -5,75 pro pravé oko. Nově Vám oční lékař zjistil presbyopii, neboť jste na blízkou vzdálenost neviděla dobře a máte pro obě oči nově stanovenou ještě hodnotu adice +1,50. Pokud Vám vyhovují čočky Acuvue Oasys, pak by pro Vás byly pravděpodobně nejvhodnější čočky Acuvue Oasys Multifocal. Z Vašeho zápisu ale není jednoznačné, jestli je tato hodnota adice stanovena pro brýle nebo pro kontaktní čočky. Abychom Vám byli schopni poradit, potřebovali bychom znát Vaše brýlové dioptrické hodnoty jak na dálku, tak na blízkou vzdálenost. Z těchto údajů pak můžeme vypočítat vhodné dioptrické hodnoty pro nákup multifokálních čoček. V ideálním případě byste si měla multifokální čočky nechat odborně aplikovat od očního specialisty. Korekce multifokálními čočkami je pro mozek již komplikovanější a občas je nutné teoretický výpočet během aplikace čoček upravit tak, aby byla korekce zraku nositeli maximálně komfortní. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu, který spolupracuje s výrobcem čoček, které nosíte. Jestliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jirka Vodička

Maximální spokojenost. Víc psát netřeba.

Ivana Soldánová

Dobrý den, protože končí výroba čoček 1 Day Acuvue TruEye, byl to pro mě impuls zkusit něco nového. V mé optice mi poskytli zkušební vzorek těchto čoček. Čočky mi sedí snad ještě lépe. Mám prý malé oči, a tak je mi menší průměr i zakřivení menší. Ovšem nevyhovuje mi roztok, který jsem v optice dostala. Vím, že to asi potrvá, než najdu to, co mi bude vyhovovat. Přesto Vás poprosím o doporučení nějakého roztoku. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ivano, děkujeme Vám za komentář. Ano, máte pravdu. V otázce komfortu nehrají roli jen čočky, ale i roztok, se kterým o čočky pečujete. Zvláště univerzální roztoky mohou osobám s citlivýma očima způsobovat nepříjemnosti. Pakliže máte zájem o univerzální roztok, pak bychom Vám nabídli roztok Acuvue RevitaLens, který je od stejného výrobce jako čočky, o které máte zájem. Pokud byste chtěla doporučit další roztok, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Táňa Urbánková

Dobrý den, nosím tyto čočky asi 7 let a naprostá spokojenost. Vyhovuje mi, že se dá s čočkami i spát. Ovšem začala jsem pracovat v klimatizované kanceláři a začala mě trápit suchost očí, a to nejvíce po cca 5-6 hodinách práce. Mohla bych Vás poprosit o doporučení nějakých vhodných očních kapek, pěkně prosím?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Táňo, děkujeme Vám za otázku. Z našeho sortimentu očních kapek bychom Vám nabídli oční kapky Blink Contacts nebo Blink-N-Clean, které jsou vhodné pro uživatele kontaktních čoček, kteří využívají prodloužené či kontinuální nošení. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Gabriela

Dobrý den, prosím o kontrolu hodnot Pravé oko -7,25 / -0,50 / 166 Levé oko -7,00 / -1,25 / 175 Předem mnohokrát děkuji . Nakupuji u vás již několik let a naprostá spokojennost. Jste super

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Gabrielo, děkujeme Vám za komentář. Vaše spokojenost nás velmi těší. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Na pravém oku máte cylindrické hodnoty zatím příliš nízké, a tak Vám ke korekci tohoto oka postačí klasická sférická čočka, jako je např. tato Acuvue Oasys s hodnotou dioptrie -6,75. Ke korekci levého oka už budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku např. Acuvue Oasys for Astigmatism s hodnotou dioptrie -6,50, cylindru -0,75 a osy 180°. Jestliže s torickými čočkami prozatím nemáte žádné zkušenosti, pak Vám dáme malou radu. Torické čočky disponují malou orientační značkou. Před nasazením čočky si vždy čočku upravte tak, aby značka byla na pozici 6. hodiny. Čočka se na oku rychleji usadí ve správné poloze. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Rob

Za mě perfektní čočky, co mě nikdy nezklamaly. 1) jsou pohodlné 2) vidím s nimi ostře 3) je možné v nich přespat (ale pak to zkracuje dobu nošení) Prostě značka ideál.

Markéta Špinková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když mám brýle předepsané na - 1,75 a - 1,5, tak čočky si mám objednat - 1,5 - 1,25 pochopila jsem to dobře? Žádnou oční vadu nemám, jen nevidím do dálky a pracuji v klimatizovaném obchodě. Má lékařka má čas, až po novém roce, ale kvůli práci bych potřebovala čočky už teď a na Vaše čočky jsem dostala nejlepší recenze.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Markéto, děkujeme Vám za otázku. Brýlové dioptrické hodnoty se pro nákup sférických čoček upravují až od hodnot -3,50 a +3,25. Vy máte zatím dioptrické hodnoty nízké a není potřeba je upravovat. Můžete si tedy zakoupit čočky s hodnotou dioptrie -1,75 a -1,50 tak, jak máte uvedeno na předpisu. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Evelína Š.

Dobrý den, prosím o kontrolu hodnot. Pravé oko -> -4,25 Levé oko -> -4,00 / -0,50 / 178° Předem MOC díky, jste nejlepší ♥

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Evelíno, děkujeme Vám za komentář. Po úpravě dioptrických hodnot budete pro obě oči potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,00. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Matěj Urban

Jsem začátečník, ale od prvního vyzkoušení u očního, ani nevím, že je mám. Naprostá spokojenost!

Renata Foistová

Dobrý den objednala jsem si acuvue cocky jsou úžasný o proti predeslim akorát se chci zeptat zda hodně vadi když na předešlých mám DIA14,5 a tyto mají 14,30. Chystám se příští týden i na kontrolu aby skontroloval specialista ale do té doby zda nevadí že je budu nosit. Dekuju za odpoved

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Renato, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů je povolená mezní odchylka ±0,20 mm. Teoreticky by Vám to problém nemělo dělat, ovšem každý nositel reaguje na změnu jinak. Chápeme-li to správně, již čočky nosíte. Pokud je korekce zraku perfektní a čočka je Vám pohodlná, mělo by být vše v pořádku. Větší zřetel je brán na hodnotu zakřivení - pokud zvolíte příliš těsnou čočku, oko je "škrceno". Vyberete-li čočku s větším zakřivením, naopak čočka v oku "plave", není správně usazena a korekce zraku není dobrá. Každá re-aplikace by z tohoto důvodu měla probíhat pod dohledem odborníka, který Vám na základě měření doporučí vhodné čočky. V případě dalších dotazů jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Olga

Dobrý den, kontaktní čočky nosím již několik let, ale nedávno jsem dostala nový předpis na následující brýlové čočky - pravé oko: -3,75, cyl -0,75, ax 15y pd 31,5; levé oko: -3,00, cyl -0,5, ax 150, pd 30,5. Mohla bych požádat o radu, s jakými parametry čočky koupit? Moc děkuji!

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Olgo, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás rozvinula poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Na levém oku máte ale cylindrickou hodnotu příliš nízkou a bude ji nutno přepočítat na sféru. Ke korekci zraku budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka nyní budete potřebovat torické (astigmatické) čočky s hodnotou dioptrie -3,75, cylindru -0,75 a osy 20°. Torická varianta těchto čoček je Acuvue Oasys for Astigmatism. Ke korekci levého oka budete potřebovat sférické čočky např. tyto s hodnotou dioptrie -3,25. Správně byste měla mít čočky vždy před nákupem na internetu odborně aplikované. Pakliže se rozhodnete čočky kupovat sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný nákup není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Barbora

Dobrý den, ráda bych se zeptala, když na levé oko mám nejspíš cilindr. Mám Dioptie -2.50 cyl/axis -1.75 180 Jak man objednat takovéto cocky ? Dekuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Barboro, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte v dioptrickém zápise i hodnotu cylindru a osy, budete ke korekci zraku potřebovat tzv. torické (astigmatické) čočky. Torická varianta těchto čoček je Acuvue Oasys for Astigmatism. Ke korekci zraku bude nutné navíc dioptrické hodnoty upravit na hodnotu dioptrie -2,50, cylindru -1,75 a osy 180°, a protože jde o čtrnáctidenní čočky, budete potřebovat ještě vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Acuvue RevitaLens. Jestliže s nošením čoček začínáte, zvažte nejprve jednodenní čočky např. 1-Day Acuvue Moist for Astigmatism. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči a v případě, že byste čočku poškodila v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká, jako v případě čtrnáctidenních čoček. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup čoček mohl stát. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ondra Vtípil

Pro mě ideální čočky. Příjemné a pohodlné celý den. Když v nich usnu, nic se nestane. Prostě nejlepší!

Alena Šauerová

Dobrý den, čočky jsou skvělé a používám je cca deset let, zkusila jsem dvakrát jiné a vždy se vrátila k těmto. Mám nový předpis na brýle: pravé oko: -5,25 a levé oko -5,00, -0,5 Dp a 175 osu. Jaké hodnoty bych měla zadat pro čočky? Čočky nosím poměrně dlouho. Předem díky za pomoc.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Aleno, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv Vám byl u levého oka naměřen cylindr, je jeho hodnota prozatím příliš nízká a bude potřeba ji převést na sféru. Shodou okolností Vám po úpravě brýlového zápisu vychází stejná dioptrie pro obě oči. Nově budete potřebovat pro pravé i levé oko čočku s hodnotou dioptrie -5,00. Budete-li mít další otázky, ozvěte se nám, rádi Vám poradíme. Přejeme Vám krásný den.

Lenka Kalmusová

Dobrý den, do dnešního dne jsem si kupovala zakřivení 8,6, u těchto čoček je zakřivení pouze 8,4 nebo 8,8. Poradíte mi, co by bylo lepší? Děkuji moc

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm od hodnoty naměřené očním specialistou. Protože neznáme skutečnou hodnotu zakřivení Vašeho oka, netroufáme si doporučit konkrétní hodnotu zakřivení u čoček. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Předejdete tím nevhodné investici, kterou by se nákup čoček s nevhodnými parametry či materiálem mohl stát. Na této stránce si můžete vyhledat oční specialisty ve Vašem okolí, kteří s výrobcem těchto kontaktních čoček spolupracují. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.

Štěpánka

Top čočky - dobrá korekce, v oku je vůbec necítím. Už jsem využila i spaní s čočkami a fakt bezva. Na dovolenou s koupáním jsem si ale začala kupovat ty jednodenní 1 Day Acuvue TruEye. Jednou si totiž uhnala z Madarskýho aquaworldu nějaký zánět a už to nechci zažít. Nebylo to nic příjemného, navíc to bolelo... brr fujtajbl. Docela mě to vyškolilo. Každopádně oba typy čoček můžu doporučit.

Standa

Dobrý den, mám nový předpis na brýle: pravé oko: -4,50 a levé oko -5,00. Jaké hodnoty bych měl zadat pro čočky? Čočky nosím poměrně dlouho. Mám je tedy vyzkoušené a jsem s nimi moc spokojený. Předem díky za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Stando, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete nyní potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,75. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Majka Jaňurová

Moje optička mi aplikovala tyto čočky asi před měsícem. Akorát si jdu koupit další. Jsou fantastické!

Ivana

Dobrý den, od mé optičky mám povoleno občasné kontinuální nošení. Ráda cestuji (eurovíkendy) nebo víkendové tracky po horách (žádný extrém). Když někde jsem, nechci řešit péči o čočky, ale občas mám ráno poměrně velké ospalky. Většinou mi pomohou oční kapky Blink cotact. Nicméně během rána musím čočku zakapat alespoň 3x. Je to při prodlouženém nošení běžné?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ivano, děkujeme Vám za otázku. To, co popisujete, je u kontinuálního či prodlouženého nošení poměrně časté. Vaše ospalky jsou s velkou pravděpodobností nečistoty, které se na čočkách během dne usadí. Tím, že se čočky před spaním mechanicky neočistí a nezregenerují se, oči během spánku vyplaví z očí nahromaděné nečistoty v podobě ospalků. Oční kapky jsou výborná věc, a proto bychom Vám doporučili spíše oční kapky Blink-N-Clean, které jsou přímo určené pro péči o kontinuálně nošené čočky. Kapky umí čočky přímo v oku očistit. Jestli Vám můžeme doporučit, aplikujte si kapky večer před spaním a poté ráno. S velkou pravděpodobností další aplikace kapek nebudou nutné. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Marek Lacina

+ výborně sedí + nevím o nich + zakřivení 8,80 + rychlost doručení

Marcela Mayerová

Dobrý den, používám čočky asi 2 roky a moc mi vyhovují. Mám dotaz na to prodloužené nošení. Chápu to správně, že když je chci nosit týden v kuse, tak se životnost čoček zkrátí? Ráda bych to vyzkoušela. Předem díky za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Marcelo, děkujeme Vám za otázku. Ano, chápete to správně. V případě nepřetržitého nošení se doba výměny čoček za nové zkracuje ze 14 na 7 dnů. Správně by Vám měl tento způsob nošení schválit oční specialista. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jonáš Moser

Tyto čočky jsou, dle mého názoru, perfektní. Asi nejvíc mi vyhovuje, že umožňují přespávání. To využívám hlavně o víkendech nebo třeba v létě na fesťáku nebo čundru.

Žaneta

Dobrý den, prosím o úpravu dio pro nákup čoček. Nové měření -> PO: +3,25 / LO: + 2,75. Čočky mám již aplikované a nedám na ně dopustit :) jen potřebuju asi upravit hodnoty. Předem děkuji. Žaneta

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Žaneto, děkujeme Vám za otázku. Úprava dioptrie bude nutná jen pro pravé oko. Nově si při nákupu zadejte pro pravé oko hodnotu dioptrie +3,50. U levého oka je hodnota nižší a není nutné ji upravovat. Pro levé oko tak zadejte hodnotu +2,75. Hezký den.

Petr Němeček

Dlouholetá spokojenost! Vždy dostupné a objednávka promptně vyřízená. Díky

Eva Šebková

prosím je možnost zkušebního páru,abychom si byli jisti,že je synovec bude snášet?Začal čočky nosit optometrista doporučil a aplikoval měsíční Biofinity,synovce po pár hodinách škrábou v očích,chtěl by tedy vyzkoušet raději 14-ti denní Acuvue Oasys,má jedno oko sférické a druhé torické

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za otázku. Zkušební čočky, bohužel, neposkytujeme. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Petra

Dobrý den, také mám problém s těmito čočkami ,jak uvádějí jiní uživatelé těchto čoček.Po pár dnech natržená čočka a to pokaždé během roku.Nejdříve jsem myslela,že to je jen špatná šarže,ale opravdu není. Prosím tedy o doporučení jiných čoček,se stejnými vlastnostmi. Hezký den!Petra

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že jste měla s čočkami takové nepříjemnosti. Jako alternativa budou nejlepší silikon-hydrogelové čočky, ale typ materiálu bude jiný. Čočky nebudou mít shodné velikostní parametry, neboť mají Acuvue Oasys poměrně netypickou kombinaci, proto bychom Vám doporučili podstoupit re-aplikaci čoček pod dohledem očního specialisty. Z našeho sortimentu Vám tedy můžeme doporučit měsíční kontaktní čočky Biofinity nebo Avaira Vitality. Oba typy čoček jsou od společnosti CooperVision. Na této mapě si můžete vyhledat ve Vašem okolí očního specialistu, který se společností spolupracuje. Oční specialista Vám poskytne i zkušební čočky. Pokud se rozhodnete zakoupit si čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Nebo Vám můžeme ještě nabídnout čtrnáctidenní čočky TopVue Premium. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Gábina

Dobrý den, také se mi stává, že jsou čočky natržené hned po prvním nasazení. Dokonce jsem to reklamovala tady na stránkách. Určitě se nejedná o jednu šarží, protože se mi to stalo už několikrát, během roku.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Gábino, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že máte s čočkami takové nepříjemnosti. Každou reklamaci řešíme s výrobcem. Jestliže se situace opakuje, pošlete nám čočky opět k reklamaci. V našich silách, bohužel, není takový problém odhalit. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Lukáš

Dobrý den, četl jsem komentář od Magdy. Musím souhlasit, také se mi často stává, že je kontaktní čočka natržená ihned po otevření blistru. Mohli by jste prosím kontaktovat výrobce a sdělit mu tuto připomínku? Díky Lukáš

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lukáši, děkujeme za komentář. Abychom mohli výrobci předat tyto informace, musí nám zákazník poslat kontaktní čočky k reklamaci. Výrobce potřebuje znát číslo šarže a další detaily z balení čoček a pak samozřejmě musí fyzicky prohlédnout a posoudit vadnou čočku. Tyto problémy můžeme výrobci tedy předat pouze tehdy, když zákazník čočky reklamuje. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Lucie

Dobrý den. Čočky se mají vyměnit za 14 dní. To znamená, že když je budu mít za 14 dní jen jednou tak je potřeba je vyměnit po otevření za 14 dni ikdyz budou v roztoku, nebo že po nošení celý den (a vyndaní na noc) 14x je potřeba je vyhodit? Kdybych měla čočky jednou za týden, tak bych je mohla mít třeba i měsíc v roztoku a budou k použití? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lucie, díky za otázku. Čočky je nutné vyměnit za 14 dnů od otevření blistru. Počet nošení nehraje roli. Pokud čočky nosíte jen sporadicky, byly pro Vás pravděpodobně lepší čočky jednodenní. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Magda

Čočky jsem používala roky a byla s nimi naprosto spokojená. Bohužel se mi již podruhé stalo, že byly všechny čočky v balení snad horší kvality. Hned první den jsem viděla na oku čmouhu, po sundání jsem zjistila, že je čočka natrhlá. Takto se mi to stalo nejméně 4x. Nyní se dívám po jiné značce.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Magdo, díky za komentář. Je nám líto, že máte s čočkami problémy. Od výrobce nemáme žádné informace o tom, že by došlo k jakýmkoli změnám ve výrobě nebo u materiálu. Vadné čočky nám samozřejmě můžete poslat k reklamaci. Pokud byste chtěla pomoci s výběrem nových čoček, napište nám, jaké máte na nové čočky požadavky. Zatím Vám přejeme hezký den.

Tomáš Pupík

Dobrý den, Používám kontaktní čočky Topvue premium se zakřivením 8.6 a průměrem 14.2. Chtěl bych vyzkoušet Oasys ale mají zakřivení 8.4 nebo 8.8 a průměr 14. Mohl by být problém s přechodem na tyto čočky s jinými parametry popřípadě je lepší 8.4 nebo 8.8? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, díky za otázku. Obecně se doporučuje dodržet v parametrech průměru a zakřivení rozdíl do 0,20. To by Vaše nové čočky splňovaly. Jsou zde ale rozdíly v materiálu a vlastnostech čočky, které by mohly nějakým způsobem ovlivnit pohodlí při nošení. Nedokážeme Vám předem říci, jaké pro Vás nové čočky budou. Vždy je nutné čočky vyzkoušet. Pokud máte strach ze zbytečné investice, doporučujeme Vám navštívit očního specialistu, který Vám bude moci poskytnout zkušební pár čoček Acuvue Oasys. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Pavel Šťastný

dobrý den , je možné si objednat -2,50 BC8,9 CYL -0,75? děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavle, děkujeme za otázku. Tyto kontaktní čočky neslouží ke korekci astigmatismu, takže u nich nenajdete parametr cylindru. Pro korekci astigmatismu jsou určeny Acuvue Oasys for Astigmatism, ale čočky se bohužel vyrábí pouze v zakřivení 8,60. Máte s čočkami už nějaké zkušenosti? Napište nám více informací a snad se nám pro Vás podaří najít vhodné kontaktní čočky. Zatím Vám přejeme hezký den.
Radka Stoklasová

Dobrý den, je možné roztokem Gelone oplachovat i jednodenní kontaktní čočky Acuvue Oasys 1 Day, kdyby mi třeba náhodou při nasazování spadla čočka do umyvadla? S jednodenními čočkami začínám. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Radko, děkujeme za otázku. Ano, roztok Gelone můžete použít i na oplachování jednodenních čoček. Mohlo by Vás zajímat malé cestovní balení, které pro tento účel bude vhodnější než klasické balení 360 ml. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Pavlína

Dobrý den, používám tyto čočky (Acuvue Oasys 14-ti denní) a chtěla bych si koupit jednodenní, prosím o radu, které čočky jsou těmto podobné a mohli by mi vyhovovat? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlíno, děkujeme za otázku. U kontaktních čoček bývá za nejdůležitější považován materiál. Ten nejvíce ovlivňuje pohodlí při nošení. Acuvue Oasys jsou vyrobeny z materiálu Senofilcon A. Z totožného materiálu jsou vyrobeny jednodenní čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Je zde ale rozdíl v zakřivení i průměru čočky, takže by určitě bylo dobré Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe vyzkoušet u očního specialisty. Oko je schopné přijmout v těchto parametrech určitě rozdíly, ale u každého nositele jsou přijatelné jiné odchylky. Můžete zvážit také vyzkoušení jednodenních čoček TopVue One+, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Dominik

Dobrý den, obvykle objednávám tyto čočky se zakřivením 8.60, ale momentálně u vás vidím v nabídce jen zakřivení 8.40 nebo 8.80. Myslíte, že by jedny z nich byly v pořádku? Případně které byste doporučovali? Děkuji za přečtení -- Dominik.

Zákaznický servis

Dobrý den, Dominiku, děkujeme za otázku. Tyto kontaktní čočky jsou vyráběné výrobcem pouze se zakřivením 8,40 a 8,80 mm. Povolená mezní odchylka u zakřivení je 0,20 mm. Mohl byste tedy zvolit obě, ale nedovedeme Vám zaručit, že Vám čočka bude dobře sedět, protože na změny reaguje každý jinak. Jestliže máte možnost vyzkoušet kontaktní čočky před nákupem na internetu u svého kontaktologa, využijte toho. Vyhnete se tím nevhodné investici. Hezký den.

Michaela K.

Dobrý den, Objednávám u Vás kontaktní čočky Acuvue Oasys, které mají zakřivení 8.4 a průměr 14,00. TopVue Premium mají jiné rozlišení, bez možnosti výběru (8.6, průměr 14,2). Budou tedy oku vyhovovat? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za otázku. Průměr i zakřivení mají povolené mezní odchylky 0,20 mm. Nicméně každý uživatel čoček reaguje na změny individuálně a povolené mezní odchylky 0,20 mm mohou být pro někoho nepřijatelné. U kontaktních čoček TopVue se však nemusíte bát. Jestliže Vám kontaktní čočky nebudou vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou tato značka umožňuje a vložená investice se Vám vrátí. Hezký den.
Karolína Kleňhová

Dobrý den, mám brýle levé oko -2,75 dpt . Pravé oko -3,25 , cylindr 0,5dpt 90°. Jaké dioptrie mám zvolit při koupi čoček? Děkuji Karolína

Zákaznický servis

Dobrý den, Karolíno, děkujeme za otázku. Na pravém oku máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Pokud je cylindrická hodnota do ± 0,50, přepočítává se na sféru. U cylindrické hodnoty jste však neuvedla znaménko. Proto před nákupem, prosím, překontrolujte hodnoty, které Vám naměřil oční specialista (pokud je před hodnotou = znamená to také minus). Pokud bude cylindrická hodnota skutečně plusová, budete pro pravé oko potřebovat dioptrii -3,00. V případě, že bude cylindrická hodnota minusová, bude Vaše dioptrie pro pravé oko -3,50. Dioptrie pro levé oko zůstane stejná tedy -2,75. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Denisa

Dobrý den, vím, že mi vyhovují silikon-hydrogelové kontaktní čočky. Můžete mi prosím napsat nějaké tipy? Někdy to u těch čoček napsané je, ale někdy ne, tak se v tom moc nevyznám. Preferovala bych raději měsíční. Moc děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Deniso, děkujeme za otázku. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue Air, u kterých navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Další měsíční silikon-hydrogelové kontaktní čočky si můžete prohlédnout zde. U ostatních značek Vám však doporučujeme konzultovat výběr s kontaktologem, vyhnete se tím nevhodné investici. Hezký den.
Anonymous

Na noc

Zákaznický servis

Dobrý den, díky za otázku. Ano, čočky Acuvue Oasys umožňují kromě klasického denního užívání i režim prodlouženého nošení. V tomto případě je však doba nošení stanovena výrobcem na 7 dní a 6 nocí s následnou výměnou za nový pár (takto použitý pár již nezle použít znovu). Není možné tyto čočky nosit nepřetržitě celé dva týdny. Prodloužené a kontinuální nošení není vhodné pro každého. Než začnete čočky tímto způsoben nosit, určitě se poraďte se svým očním specialistou. Hezký den.

Timea

Dobrý den, dnes jsem si ve své optice vyzvedla čočky Acuvue Oasys, které jsem si byla včera objednat. Před chvíli jsem zjistila, že jednomu z balení, které mám vyprší 1. Října 2019 expirace. Druhé balení až v roce 2023. Balení je stále nenačaté. Mám si čočky nechat anebo zajít do optiky reklamovat a požadovat jiné? Ani nevím jestli mám nárok na reklamaci, když projdou až za měsíc a zatím jsou v pořádku. Čočky jsou 14-denní a potom by už prošlé byly. Děkuji moc za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Timeo, děkujeme za otázku. Pokud by nákup proběhl u nás, vyšli bychom Vám vstříc. Pokud máte balení kontaktních čoček stále neporušené a máte účtenku o koupi, můžete zajít do optiky a poprosit o výměnu zboží s delší expirační lhůtou. Ovšem je na prodejci, jestli Vám vyjde vstříc, neboť z jeho strany proběhlo vše pořádku. Doufáme, vše dopadne k Vaší spokojenosti. Pokud budete mít další otázky, napište. Hezký den.

Kateřina

Dobrý den, tyto čočky používám už x let, avšak v poslední době mi příjde, že kvalita čoček dost klesla. Čočky se mi často uz po týdnu natrhnou a nelze je už nosit. Proto se chci zeptat, jaké čočky s podobnými vlastnostmi byste mi doporučili? Raději bych nyní měsíční. Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Kateřino, děkujeme za otázku. Od výrobce nemáme žádné informace o změnách ve výrobě ani nestandardní šarži. Můžeme Vám doporučit čočky Acuvue Vita, které jsou od stejného výrobce a mají velice podobné parametry. Dále Vám můžeme doporučit čočky TopVue Air, u kterých je navíc služba Garance vrácení peněz, takže v případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, nebyla by to pro vás zbytečná investice. Hezký den.
Lukas

Dobrý den, jdou u vás objednat kon. čočky ACUVUE OASYS v parametrech: -2,25 bc 8,6 dia 14,5 a druhé oko -1,75 bc 8,6 dia 14,5.. v nabídce to nemůžu najít, děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lukáši, díky za zprávu. Kontaktní čočky Acuvue Oasys se v takovém průměru a zakřivení nevyrábí. Tyto parametry má torická varianta čoček - Acuvue Oasys for Astigmatism. U těchto čoček budete potřebovat znát také cylindr a osu. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Zuzana

Dobry den, chci se zeptat jestli

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, díky za komentář. Bohužel nám nepřišel kompletní. Napište nám prosím svůj dotaz ještě jednou. Přejeme hezký den.

Kateřina Nováková

Dobrý den, dnes jsem začala nosit tyto 14ti denní čočky. Se vším mi poradili v optice a dali mi tyto na vyzkoušení. Na každé oko mám jinou dioptrii. Začala jsem koukat na net, jaké čočky se cenově nejvíce vyplatí. Teď ale k mému dotazu. Mužů se zeptat, proč balení obsahuje 6 čoček? V optice mi říkali, že se smí používat jedna čočka pouze 14 dní a pak vyhodit. Je jich 6 proto, ze když jednu čočku (na jedno oko) použiju 14 dní a pak vyhodím, mám v tom balení ještě 5 čoček, které bych také používala postupně 14 dní? Já moc nevím, jak Vám to popsat.. Snad jste mě aspoň trochu pochopili a děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, díky za otázku. Pokud Váš dotaz správně chápeme, tak ano, ostatní čočky v balení jsou do zásoby pro další týdny nošení. Životnost čočky je 14 dnů od otevření blistru, ve kterém je každá jedna čočka uložena. Pokud máte na každém oku jinou dioptrii, musíte si objednat dvě balení s různou dioptrií. Tyto dvě balení Vám pak umožní 3 měsíce nošení. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Pavlína Hánová

Dobrý den, dcera používá 14ti denní čočky Acuvue Oasys zakřivení 8,8. Pro pobyt u moře nám bylo doporučeno použití 1 denní čoček. V nabídce máte Acuvue Moist zakřivení 8,5 a 9,0. Jaké zakřivení byste nám doporučili objednat? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlíno, díky za Váš dotaz. Při výběru nových kontaktních čoček by Vám měl ideálně poradit kontaktolog. Dcera by si měla čočky před nákupem vyzkoušet. Čočky, které uvádíte, mají kromě jiného zakřivení také úplně jiné vlastnosti materiálu (obsah vody a propustnost kyslíku). Pravděpodobně by byly lepší volbou 1 Day Acuvue TruEye, u kterých je ovšem také nutné rozhodnout se mezi dvěma hodnotami zakřivení. Můžeme Vám dát pouze teoretickou radu, která říká, že většina nositelů dá přednost zakřivení s nižší hodnotou, protože jim čočka připadá na oku těsněji a pevněji usazená. Je to ovšem pouze obecná informace a nemůžeme Vám slíbit, že to bude stejné i u Vaší dcery. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Markéta Koppeová

Dobrý den, nosím tyto 14denní čočky, ale potřebovala bych prosím doporučit nějaké jednodenní kontaktní čočky o průměru 14 a zakřivéní 8.4. Jelikož pracuji celý den na PC, tak jsem začala používat brýle a kontaktní čočky potřebuji pouze na víkendy a o svém volném čase. Mockrát děkuji za doporučení.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Markéto, děkujeme za Váš dotaz. Pro střídavé nošení s brýlemi jsou jednodenní čočky určitě lepší volbou. V naší nabídce máme novinku od Johnson & Johnson - jednodenní Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Jsou vyrobeny ze stejného materiálu jako čočky, které nosíte nyní, takže by Vám měly být pohodlné. Je zde ale větší rozdíl v průměru, což by mohlo představovat problém. Doporučuje se dodržet rozdíl do 0,20. Velice oblíbené a skvělé snášené jsou čočky Dailies TOTAL1 a teoreticky by Vám mohly vyhovovat také MyDay daily disposable. Ideální by ale bylo, kdybyste si čočky mohla před online nákupem vyzkoušet. My bohužel nemůžeme poskytovat zkušební páry a samozřejmě nechceme, aby Vám byly zakoupené čočky k ničemu. Pokud bychom Vám mohli s čímkoli poradit, napište nám prosím. Zatím mějte hezký den.
Pavlína

Dobrý den, 14-ti denní čočky znamená, že je po otevření musím po 14-ti dnech vyhodit, nebo je můžu nasadit 14x? A tudíž je můžu mít v pouzdře třeba měsíc a brát si je jen obden? Děkuju za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlíno, díky za Váš dotaz. Čočky se musí po 14 dnech od otevření vyhodit. Na počtech nasazení nezáleží. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Eva

Dobrý den, používám kontaktní čočky acuvue oasys. Tyto čočky jsou pouze 14denní, ráda bych Vás požádala o doporučení jiných čoček na měsíční užívání. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, díky za Váš dotaz. Hodně blízké Acuvue Oasys jsou čočky Acuvue Vita. Jde o čočky rovněž od společnosti Johnson & Johnson a jejich perioda výměny je jeden měsíc. Před nákupem čoček bychom Vám ale doporučili navštívit očního specialistu, který Vám umožní nové čočky vyzkoušet. I když se teoreticky mohou čočky zdát vhodné, ve skutečnosti tomu tak být nemusí. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Artur

Dobrý den, Chtěl bych koupit tyto čočky. Přecházím z j&j 1day accuvue trueye -0.75 BC9. 0 DIA 14.2. Můžete poradit, kterou verzi zakřivení atd. je nejlépe objednat. Ještě verze u jiných výrobců i měsíční (chci vyzkoušet vsechny druhý, které nabízejí od 1 týdne do měsíce kontinuálního nošení. Hezký den

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Arture, díky za Váš dotaz. Ideální je zvolit stejné nebo co nejvíce podobné parametry čoček. Dovolíme si Vás upozornit, že kontinuální nošení by mělo být schváleno po vyšetření lékařem, není vhodné pro všechny nositele kontaktních čoček. Kontinuální nošení je výrobcem schváleno u kontaktních čoček Biofinity (případně Biofinity XR), Air Optix plus HydraGlyde, PureVision 2, PureVision, Air Optix Aqua a u Vámi zmiňovaných Acuvue Oasys. Vybrali jsme pouze čočky pro kontinuální nošení, které by pro Vás mohly být teoreticky vhodné. Jak si ale můžete všimnout, téměř všechny čočky mají zakřivení 8,60 nebo dokonce nižší. I když se často uvádí, že zakřivení již není tak důležitý parametr, svou roli stále má. Bude ale záležet především na Vašich očích, jaký rozdíl by byly schopné tolerovat. Z porovnání vlastností ale vycházejí nejlépe právě Vámi vybrané Acuvue Oasys - je u nich k dispozici zakřivení 8,80, což je nejblíže k Vašemu dosavadnímu. U Acuvue Oasys se při kontinuálním nošení doba použitelnosti čoček zkracuje na 7 dní a 6 nocí. Pokud chcete vyzkoušet více typů čoček, navštivte kontaktologa, který má k dispozici zkušební páry čoček. Pokud budete hledat čočky na vlastní pěst, může to pro Vás představovat vysoké a zbytečné náklady. Pokud byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, budeme velmi rádi, když se na nás obrátíte. Zatím přejeme hezký den.
Eva Janků

Hezký den, již mnoho let používám tyto kontaktní čočky, přestaly mi avšak již vyhovovat. Potřebovala bych poradit vhodnou kvalitnější alternativu k těmto čočkám - mám velice citlivé oči a většinu času trávím v klimatizovaných prostorech. Moc děkuji za vaši cennou radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. Tohle se opravdu někdy stává a najít pak vhodnou alternativu nemusí být úplně snadné. Pokud máte skutečně velmi citlivé oči, rozhodně bychom Vám doporučili jednodenní čočky. Alespoň na nějakou dobu. Z naší nabídky Vám doporučujeme vyzkoušet TopVue Elite. Jde o velmi jemné čočky, které nositelé s citlivýma očima snáší velice dobře. Navíc u nich funguje služba Garance vrácení peněz, takže se pro Vás nákup nestane zbytečnou investicí, kdyby snad čočky vyhovující nebyly. Další velmi populární a dobře snášené kontaktní čočky jsou Dailies TOTAL1, zde už Vám ale Garanci vrácení peněz nabídnout nemůžeme a nákup by pro Vás tedy mohl být zbytečný. Zvažte také osobní konzultaci s kontaktologem a pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Hana

Dobrý den, synovi pravidelně u Vás objednávám čočky Acuvue Oasys. Tento týden byl na kontrole u očního lékaře a chtěl si objednat tyto čočky ,ale bylo mu řečeno,že už se nebudou vyrábět a doporučili mu jiné. Můžu se Vás tedy zeptat, jestli opravdu výroba těchto kontaktních čoček končí? Případně jakou byste doporučili náhradní variantu Vy. Moc děkuji .

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, děkujeme za Váš dotaz. O ukončení výroby kontaktních čoček Acuvue Oasys nemáme žádné informace. Měly by tedy nadále zůstat v naší nabídce. Výrobce v nedávné době ukončil výrobu čoček Acuvue Advance PLUS. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Pavlínka Nováková

Dobrý den, byla jsem v optice a s paní jsme vybrali tyto čočky, dala mi jedny na 14 dní a já bych si teď chtěla objednat další, ale bohužel nevím, jaké zakřivení čočky mi dala. Které je běžnější? Neříkala nic, takze předpokládám, že mi dala standardní. Děkuji :-)

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Toto Vám bohužel nejsme schopni sdělit. Potřebné parametry pro konkrétního nositele není možné odhadnout z nejobjednávanějších čoček. Doporučujeme Vám informovat se na přesné parametry čoček u své lékařky. Parametry byste měla najít i na blistrech, ve kterých byly čočky uloženy. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli jiným, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Nicol

Dobry den, Dakujem za odpoved. Ocny lekar mi naaplikoval avaira vitality zakrivenie 8.4 neviem presne aky je to material ale momentalne ich nosim a zatial v poriadku. Len cenovo lepsie vychadzaju Acavue Oasis.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu. To je velmi podstatná informace. Kontaktní čočky Avaira Vitality jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu. Pokud hledáte čočky s dvoutýdenní periodou výměny, můžete vyzkoušet také TopVue Premium. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte krásný den.
Nicol

Dobry den, dlhodobo pouzivam kontakte sosovky bausch& lomb optima fw ktore maju zakrivenie 8.7 a priemer 14.0. Je mozne prejst na Acuvue Oasys aj ked je ine zakrivenie? Neviem ci by mi vyhovovalo zakrivenie 8.4 alebo 8.8. Dakujem

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Nicol, díky za dotaz. Tuto změnu kontaktních čoček je velmi těžké posoudit. Změna zakřivení by nemusela představovat problém, ale Vaše oči jsou zvyklé na hydrogelový materiál a tímto přechodem na Acuvue Oasys byste zároveň měnila typ materiálu čoček. Acuvue Oasys jsou vyrobeny z materiálu silikon-hydrogelového. Vlastnosti těchto materiálů se velmi liší a nejsme schopni posoudit, jak budou Vaše oči reagovat. Zvažte návštěvu kontaktologa a odbornou reaplikaci čoček, nebo vyzkoušejte kontaktní čočky TopVue Plus, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že se rozhodnete Acuvue Oasys vyzkoušet, doporučujeme zakřivení 8,80. Pokud Vám budeme moci jakkoli pomoci, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Pavla

Dobrý den, mám citlivé oči, u těchto čoček píšete, že jsou vhodné i do klimatizovaných místnostní. Mám zakřicení 8,6, budou i tyto vhodné, když mají 8,4 ? děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlo, díky za Váš dotaz. Výběr čoček je velmi individuální a my bychom zákazníkovi s citlivýma očima doporučovali jednodenní kontaktní čočky. Pokud ale máte zájem o tyto Acuvue Oasys nemůžeme Vám slíbit, že Vám budou 100% vyhovovat. Acuvue Oasys patří mezi nositeli k velmi oblíbeným, ale nové kontaktní čočky je vždy třeba vyzkoušet, protože oči každého nositele jsou jiné. Před nákupem Vám tedy doporučujeme osobní konzultaci s kontaktologem, který Vám umožní nové čočky vyzkoušet. Důležitou roli hraje také materiál čoček a jeho vlastnosti. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.
Pavla Luxová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné začít užívat čočky acuvue oasys astigmatism,kde jsou parametry 8.6 a 14.5 pokud mi specialista naměřil cylindry na obě oči-70 a -90. bohužel jsem nenašla stejné parametry u těchto čoček - hledala jsem vhodné čočky, narozdíl od těchto mají 14 denní čočky viz výše, parametry 8.4 a 14, s těmi jsem byla moc spokojená, budou mi tedy astigmatické čočky sedět? Nevím, jak moc velký rozdíl oko pozná. Zkoušela jsem i čočky Dailies Aqua comfort plus které byly torické, ale měly paraetry 8.8 a 14.4 a přišly mi na oku moc velké. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlo, díky za dotaz. Doporučili bychom Vám kompromis v průměru a zakřivení v podobě TopVue Premium for Astigmatism. Jde o čtrnáctidenní kontaktní čočky, u kterých jistě najdete všechny požadované parametry. Hodnoty 70 a 90 bychom tipovali spíše na osu. Cylindrické hodnoty jsou totiž uváděny podobně jako dioptrie, například -0,75- -1,25, -1,75... Kontaktní čočky TopVue Vám doporučujeme proto, že v případě nespokojenosti je můžete vrátit v rámci služby Garance vrácení peněz. To u jiných značek při online nákupu bohužel není možné. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme krásný den.
Dominik

Dříve jsem nosil 14 denní Acuvue Oasys, budou mi tedy Vaše doporučenné Dailies TOTAL1 pasovat? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dominiku, díky za dotaz. Ač bychom rádi, nemůžeme Vám to slíbit na 100 %. Teoreticky by Vám Dailies TOTAL1 měly vyhovovat. V obou případech jsou čočky vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu a jsou si velmi blízké i propustností kyslíku a obsahem vody v materiálu. Poslední slovo však budou mít Vaše oči. Vždy je nutné nové čočky vyzkoušet. Pokud máte strach ze zbytečné investice a nákupu nesprávných čoček, budete muset navštívit kontaktologa a zaplatit si reaplikaci čoček. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli dalším, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Dominik

Dobrý den, mám na pravém oku dioptirie -1,25 Cylindr -0,50, Osa 170°, zakřivení 8,4 a průměr 14, na levém oku mám dioptrie bez astigmatismu. Chci se zeptat jaké jednodenní kontaktní čočky bych měl vybrat, jelikož jsem u žádných nenašel požadovanou hodnotu zakřivení a průměru. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Dominiku, děkujeme za Váš dotaz. U torických kontaktních čoček nenajdete ani cylindr s hodnotou -0,50. Tento cylindr je možné pouze přepočítat na dioptrie a i pro pravé oko si tedy můžete zvolit klasické čočky. Pro pravé oko si zvolte dioptrii -1,50. Parametry nejbližší těm Vašim najdete například u Dailies TOTAL1. Průměr a zakřivení ale nejsou nejdůležitější parametry, které by rozhodly o tom, zda jsou čočky pro oči vhodné. Za nejdůležitější je považován materiál a o tom se ve svém dotazu nezmiňujete. Zatím tedy takto a pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Eva Vlčková

Dobrý den, prosím vás o radu ohledně korekce dioptrií čoček. Oko pravé: 5,25 + 1,0 cylindr, oko levé: 7,0 + 1,0 cylindr. Jaké dioptrie bych měla mít na čočkách? Hledám spíše měsíční nebo víceměsíční čočky. Jaká by přípdně byla alternativa k Acuvue Oasys? Potřebuji zakřivení 8,4. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. S těmito naměřenými hodnotami budete potřebovat torické kontaktní čočky. Vzhledem k tomu, že máte naměřeny kladné cylindrické hodnoty, je nutné udělat přepočet, ke kterému ale potřebujeme vědět, zda jsou Vaše hodnoty dioptrií plusové či minusové. Bohužel jste neuvedla ani hodnotu osy. Doplňte prosím potřebné údaje a doporučíme Vám konkrétní kontaktní čočky i se správnými parametry. Děkujeme a přejeme hezký den.
Simona Antoničová

Dobry den, chcem si prvy raz cez Vas objednat sosovky, pri vybere "počet" zadavam počet sosoviek alebo pocet krabiciek? Dakujem :)

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář a jsme moc rádi, že jste si vybrala právě náš obchod. Políčko počet označuje počet balení (krabiček) daných kontaktních čoček. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.

Jana Šímová

Dobrý den, používám čočky Acuvue Oasys zakriveni 8,4 a prumer 14.chtela bych přejít na jednodenní ale nemůžu najít se stejnými parametry.Muzete mi poradit prosím.Dekuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jano, děkujeme za Váš dotaz. Jednodenní kontaktní čočky s naprosto stejnými parametry v nabídce nemáme. Oko je ale schopné tolerovat určité rozdíly v parametrech průměru a zakřivení - obecně se uvádí, že zakřivení čočky již nehraje tak velkou roli jako dříve. Liší se to nositel od nositele, ale jak je to u Vás, poznáte vždy až po vyzkoušení čoček. Vašim parametrům nejvíce odpovídají kontaktní čočky Dailies TOTAL1. Tyto jednodenní čočky kombinují střed ze silikon - hydrogelového materiálu a povrch z hydrogelu. Jak už jsme psali, zda jsou čočky vyhovující, poznáte až po vyzkoušení. Zvažte proto reaplikaci kontaktních čoček specialistou. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Jana

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? nosím kontaktní čočky a zvedli mi dioptrie. Levé oko -6 a pravé -6.50, Jaké parametry si mám objednat? Děkuji moc za radu

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za Váš dotaz. Při těchto dioptriích je již skutečně nutné udělat pro kontaktní čočky korekci. Je tomu tak z důvodu odlišné vzdálenosti od oka. Pro levé oko -5,50 a pro oko pravé -6,00. Pokud budete mít další otázky, napište nám a my Vám rádi poradíme. Přejeme hezký den.

Andrea Petrušová

Dobrý den,nosím kontaktní čočky 1 day acuvue moist se zakřivením 8,5 a průměrem14,2. Chtěla bych tyto jednodenní vyměnit za měsíční.Prosím o radu ,které by byly nejvhodnější? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Andreo, děkujeme za Váš dotaz. Tyto Acuvue Oasys jsou čočky s periodou výměny čtrnáct dnů a je u nich možnost také prodlouženého nošení po 7 dnů a 6 nocí. Při prodlouženém nošení se ovšem životnost Acuvue Oasys zkracuje a není pak možné použít je znovu. Čoček s měsíční periodou výměny a s odpovídajícími parametry průměru i zakřivení je poměrně velké množství. Můžeme Vám doporučit například: TopVue Plus, Biomedics 55 Evolution, Proclear Compatibles Sphere nebo FREQUENCY XC. Všechny tyto čočky jsou z hydrogelového materiálu, stejně jako Vaše 1 Day Acuvue Moist. Teoreticky by pro Vás tedy měly být vhodné. Rozhodující ovšem bude Váš pocit pohodlí po nasazení čoček. Jinak bohužel nezjistíte, zda jsou pro Vás čočky naprosto vhodné. U čoček TopVue Plus je možné využít službu Garance vrácení peněz, ale jinak pro Vás může nákup být promarněnou finanční investicí. Samozřejmě můžete také osobně navštívit očního specialistu, který Vám s výběrem nových čoček pomůže a umožní Vám vyzkoušet je. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Michaela Ševčíková

Dobrý den, chtěla bych si objednat Acuvue Oasys 14 denní a potřebovala bych vědět jaký roztok k nim je nejlepší. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michaelo, děkujeme za Váš dotaz. Doporučujeme Vám roztok Gelone nebo Laim-Care - jde o víceúčelové roztoky. Je možné použít i peroxidový roztok Roztok AO SEPT PLUS, který je považován za účinnější. U peroxidových roztoků je třeba striktně dodržovat postup při čištění a také použít speciální pouzdro na čištění. Můžete si přečíst články Čištění víceúčelovými roztoky a Čištění peroxidovými roztoky. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Monika Kořínková

Dobry den,uz leta mam 14 denni cocky acuvue oasys with hydra...se zakrivenim 8,4 a prumerem 14.Muzete mi doporucit i nejakou levnejsi variantu,ktera by mi mohla sedet?Diky.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Moniko, děkujeme za Váš dotaz. Čočky Acuvue Oasys patří ve své kategorii k nejlevnějším. Pokud jste s čočkami spokojená, doporučujeme Vám u nich zůstat. Je zde samozřejmě možnost přechodu na čočky měsíční, ale pokud by se Vám nešťastnou náhodou stalo, že se čočka poškodí, nebo se Vám ztratí, nebude pro Vás nákup měsíčních čoček znamenat finanční úsporu. Vzhledem k tomu, že jde o oči doporučujeme Vám upřednostnit komfort. Pokud budete přesto chtít čočky změnit, doporučujeme Vám například SofLens 38. Samozřejmě je zde určité riziko, že Vám čočky nebudou vyhovovat tak dokonale jako Acuvue Oasys. Pokud budete mít další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.
Markéta

Dobrý den, používám kontaktní čočky Biofinity (6 čoček), dioptrie: -7.50 a druhé oko -6.00, zakřivení: 8.60, průměr: 14.00, můžete mi prosím z vaší nabídky doporučit nějaké jednodenní čočky, Děkuji MN.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Markéto, děkujeme za Váš dotaz. Jednodenní čočky jsou velmi dobrou volbou. S ohledem na parametry Vám doporučujeme čočky Dailies AquaComfort Plus a Dailies TOTAL1. Přechod na nové čočky s sebou vždy nese určité riziko, že nebudou vyhovovat tak, jako ty původní. Pohodlí při nošení je velmi individuální pocit a zda jsou čočky vhodné poznáte až po jejich nasazení. Vzhledem k tomu, že jsou oba tyto typy jednodenních čoček vyrobeny z hydrogelového materiálu, věříme, že budou v oku velmi pohodlné a přizpůsobivé. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.
Martin Pokorný

Dobrý den,rozhodl jsem se nosit čočky a když jsem podstoupil vyšetření a dostal zkušební čočky, bylo mi řečeno že v zakřivení 8.8 se měsíční čočky nevyrábí, je to opravdu tak? popřípadě jak hodně je neekonomicke nošení 14 denních čoček místo měsíčních když už nechci nosit brýle. Předem děkuji za jakkoukoli radu. M. P.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martine, děkujeme za Váš dotaz. Měsíční čočky se zakřivením 8,80 se vyrábí. Jsou to například: Biomedics 55 Evolution, Acuvue Vita a Zeiss Contact Day 30 Spheric. Je ovšem otázkou, jaký potřebujete průměr čoček? Uvádí se, že oko je schopné tolerovat určité rozdíly v parametrech průměru a zakřivení. Jde samozřejmě o teoretickou informaci a záleží na každém nositeli, jak velké rozdíly budou pro oči vyhovující. Čočky je také nutné vybírat s ohledem na materiál - hydrogelový / silikon - hydrogelový. Pokud jde o finanční stránku věci, nemáme tyto skutečnosti dopodrobna propočítané. K měsíčním a čtrnáctidenním kontaktním čočkám musíte vždy kupovat roztok na jejich čištění a někdy také další příslušenství jako pouzdra, kazetky a aplikátory čoček. Péče o tyto vícedenní čočky také zabere čas. Navíc se může stát, že se Vám čočka neopatrným zacházením poškodí, nebo se Vám ji podaří z oka vymnout a ztratíte ji. Pak jsou vícedenní čočky finančně náročnější. Naproti tomu čočky jednodenní nevyžadují péči žádnou a jejich nošení představuje tu nejhygieničtější formu nošení kontaktních čoček. Nejde zde v první řadě o finance, ale spíše o preference jednotlivých nositelů. Pokud chcete, můžete doplnit více informací a my se pokusíme doporučit Vám konkrétní kontaktní čočky. Přejeme hezký den.
Monika Homoláková

Dobrý den, včera jsem byla v optice na vyšetření očí před nákupem kontaktních čoček. Mají k dispozici lékařku. Čočky měla optička učila nasazovat na typu Acuvue. Dioptrie -2, zakřivení 8.4. a ty bych chtěl v budoucnu i nosit. A stejný typ mi měl být objednán jako diagnostické. Nicméně mi bylo následně po vyšetření řečeno, že diagnostické se nevyrábí se zakřivením 8.4, ale pouze 8.6 a to mi naprosto nedoporučuje, takže mi objednali mnohem dražší, se správným zakřivením. A můj dotaz zní, zda má vůbec smysl kupovat si drahé diagnostické čočky, když jsou jiné značky, než ty, které chci potom používat. Děkuji Monika Homoláková

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Moniko, děkujeme za Váš dotaz. Pokud nechcete diagnostické čočky, nemusíte je zkoušet. Můžete si rovnou objednat čočky Acuvue, které chcete. Přejeme hezký den.

Lucie Svobodová

Dobrý den, děkuji za odpověď a za radu! Zakřivení čoček jsem doposud měla 8,4 s průměrem 14. U čoček, co mi doporučujete - TopVue Air for Astigmatism (1 čočka) nebo TopVue Premium for Astigmatism (1 čočka), je zakřivení 8,6. Tak nevím, jak by mi seděly. Děkuji Lucie Svobodová

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lucie, děkujeme za komentář. Bohužel torické čočky jsou vyráběny s vyššími hodnotami průměru i zakřivení. Oko by mělo být schopné tolerovat určité odchylky od naměřených hodnot průměru a zakřivení, ale rozpětí těchto hodnot je velmi individuální. V každém případě jsou ze všech torických čoček v nabídce TopVue Air for Astigmatism a TopVue Premium for Astigmatism nejblíže Vašim parametrům. Čočky můžete vyzkoušet, ale v tuto chvíli by byla ideální reaplikace kontaktních čoček provedená kontaktologem. Pokud máte další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.
Lucie Svobodová

Dobry den, mam dotaz ohledne kontaktnich cocek. Od roku 2015 jsem nosila kontaktni cocky AcuvueOasys. Nyni jsem byla u sveho ocniho lekare na preventivni kontrole, kde mi doktorka premerila zrak a zjistila zhorseni astigmatismu. K tomu mi rekla, ze ty cocky, co jsem doposud nosila, mi nebudou vyhovat kvuli zhorsenemu astigmatismu. Mohli byste mi prosim poradit, jake cocky bych mohla vyzkouset? Na prave oko mam tyto parametry: Dioptrie -3,0 Cylindr Dp -0,75 Osa 160 Na leve oko tyto parametry: Dioptrie -3,0 Cylindr Dp -0,75 Osa 10 Rada bych nejprve zakoupila cčočky vyzkouseni. Dekuji za radu! Lucie S.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lucie, můžete vyzkoušet TopVue Air for Astigmatism (1 čočka) nebo TopVue Premium for Astigmatism (1 čočka). Pokud budete mít další dotaz, nebo budete chtít doplnit informace, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Gabriela Vaskova

Zdravím, už skoro rok používám čočky Acuvue Oasys.. Dali mi je v optice, když jsem si byla čočky vybírat poprvé. Jenže já bych chtěla přejít na měsíční čočky, ovšem nemůžu najít žádné s průměrem 14 a zakřivením 8,4.. Je velký rozdíl, když bych si pořídila čočky s průměrem 14,2 a zakřivení 8,6? Doporučili by jste mi nějaké? Děkuji, Gabriela

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Gabrielo, děkujeme za Váš dotaz. Obecně se uvádí, že oko je schopné u těchto parametrů tolerovat určité rozdíly. Jde ale o velmi individuální záležitost, která se liší nositel od nositele. Z měsíčních čoček odpovídají parametry průměru a zakřivení čočky SofLens 38. Jsou ale vyrobeny z odlišného materiálu než Vaše dosavadní čočky. Pokud chcete zkusit, zda Vaše oko snese rozdíl v parametrech, můžete vyzkoušet TopVue Air. U těchto čoček pak případně můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Přejeme hezký den.
JITKA ČÁPOVÁ

Dobrý den, prosím o radu, používala jsem měsíční čočky ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR Plus, zakřivení 8.4 a průměr 14, ty mi seděly nejlépe, ale chci jednodenní čočky. Zkoušela jsem TopVue aquamax se zakřivením 8,5 a průměr 14,2 někdy je snesu a někdy mám pocit, že nesedí uplně jak by měly. Dokonce mi jednou vypadla. Prosím o radu, jaké by mohly být pro mne lepší.. Pěkný večer Jitka

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jitko, děkujeme za Váš dotaz. Výběr nových čoček může být komplikovaný a ideální je návštěva a konzultace s optometristou, který znovu provede měření a doporučí kontaktní čočky, které můžete rovnou i vyzkoušet a posoudit, zda jsou pro Vás vhodné. Z našeho sortimentu Vašim požadavkům nejvíce vyhovují kontaktní čočky Dailies TOTAL1. Pohodlí čoček poznáte opravdu až po jejich nasazení. S dalšími dotazy se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.
Eva Zerzáňová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Kupuji si tyto čočky pravidelně ale chtěla bych si objednat jednodeni. Můžete mi prosím poradit které jsou nejvíce podobné popř da se sehnat třeba jen jeden pár na zkoušku? Děkuji Zerzáňová

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, zkušební pár jednodenních čoček bohužel v nabídce nemáme. Můžeme Vám doporučit Dailies TOTAL1 nebo TopVue Elite. Oko by mělo být schopné tolerovat rozdíly v průměru a zakřivení. Zda jsou rozdíly vyhovující i pro Vás, poznáte až po nasazení čoček. U čoček TopVue je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud si nejste jistá s výběrem, navštivte optometristu, který Vám vybere čočky přesně na míru. Neváhejte se na nás obrátit s dalšími dotazy. Přejeme hezký den.
Petra

Dobrý den Chtěla bych si objednat kontaktní čočky. Znám dioptrie, ale nevím jak a podle čeho vybrat zakřivení. Děkuji Šporková

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, paní Šporková, děkujeme Vám za dotaz. Zakřivení a průměr kontaktních čoček Vám sdělí oční specialista. V případě, že jste dosud nosila pouze dioptrické brýle, bude nutná konzultace s lékařem či kontaktologem. Sdělí Vám všechny potřebné parametry a doporučí konkrétní čočky i s ohledem na materiál a Vaše další potřeby. Pokud budete mít další otázky, neváhejte nás kontaktovat. Přejeme hezký den.

Kamila Fenclová

Dobrý den, již nějakou dobu objednáváme synovi kontaktní čočky Acuvue Oasys 14-ti denní.Jsou to jediné čočky zakřivení 8,4 a průměr 14.Můžete nám nabídnout s těmito parametry jednodenní??Zkoušeli jsme TOP VUE(poslední objednávka) a bohužel mu nesedí.(malinko jiné rozměry) Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Kamilo, jednodenní kontaktní čočky s přesně těmito parametry v nabídce nemáme. Můžeme Vám ale nabídnout Dailies TOTAL1, které se liší pouze o 0.10, což by neměl být problém. Čočky jsou dnes již velmi přizpůsobivé a na oku by měly sedět. Navíc na ně máme spoustu pozitivních recenzí. Pokud si ale nejste jistá, je možné si od výrobce Alcon nechat zaslat zkušební pár. Děkujeme za Váš dotaz, přejeme hezký den.

Lucie B.

Dobry den, doposud jsem pouzivala 14ti denni kontantkni cocky acuvue advance plus a take mam problem zvolit spravne DIA a zakriveni. Pouzivala jsem DIA 14 a zakriveni 8,7. Prosim o radu jake cocky a jake parametry zvolit? Predem dekuji za radu.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Lucie, jako alternativu můžete zvolit právě tyto kontaktní čočky. Vyrábějí se pouze s DIA 14.00. Vhodné zakřivení je pro Vás 8.80. Jako další alternativu Vám můžeme doporučit TopVue Premium. Tyto čočky jsou také čtrnáctidenní a jsou vhodné i pro citlivé nositele. Mají tenké okraje a pohodlně se nosí. Vyrábí se s hodnotami 8.60 a 14.20. Rozdíl v hodnotách by Vám neměl působit problém, případně můžete využít Garance vrácení peněz. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Ilona Hanousková

Dobrý den, používám čočky Acuvue Oasys. Před nimi jsem používala čočky Surevue, ty mi vyhovovali o něco víc. Chtěla bych vyzkoušet ještě nějaké další. Ve vašich odpovědích na dotazy jsem vyčetla, že pánovi doporučujte vyzkoušení čoček TopVue bez ohledu na rozdíl v zakřivení. Moje dioptrie jsou -4,25, zakřivení 8,4. Mohla bych si tedy zkusit objednat Top Vue, popř. jaké Premium či Air, bez ohledu na parametr zakřivení? Děkuji za odpověď. Ilona H.

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Ilono, ano, čočky můžete vyzkoušet i Vy. Rozdíl by neměl působit žádné potíže, čočky jsou velmi přizpůsobivé. Pokud by Vám přece jen neseděly, můžete využít Garance vrácení peněz, která je u značky TopVue poskytována. Vzhledem k tomu, že Vám vyhovovaly čočky Surevue, doporučili bychom Vám vyzkoušet TopVue Plus. Ty jsou ovšem měsíční. Pokud máte zájem o čočky čtrnáctidenní, zvolte TopVue Premium. Děkujeme za Váš dotaz a neváhejte se na nás kdykoliv znovu obrátit. Přejeme Vám hezký den.
Daniel

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zakřivení. Dosud jsem používal 8.60. na základních čočkách od Bausch and Lomb. Mám tedy teď spíše zvolit 8.40 nebo 8.80?

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Danieli, všeobecně platí, že takové rozdíly by neměly působit problém. Zvolili bychom ale vyšší hodnotu, aby oko bylo dostatečně okysličováno. Nemůžeme Vám ale zaručit, že Vám čočky s jinou hodnotou budou 100 % sedět. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Tomáš

Dobrý den, používal jsem čočky Optima FW od Busch & Lomb. +4 obě, velikost 14 a zakřivení BC 9. Nikde u Vašich čoček jsem zakřivení 9 nenašel. Ani u TopVue. Můžete mi prosím poradit, doporučit náhradu? Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den,

v zakřivení 9.0 se již mnoho čoček nevyrábí, ale vyzkoušení čoček TopVue Vám můžeme doporučit, bez ohledu na rozdíl v zakřivení. Garantujeme u nich vrácení ceny, není tedy problém je vrátit, pokud by Vám nevyhovovaly.

Marika

Dobrý deň, prosím o radu. Používala som šošovky Oasys Hydraclear Plus, ale v súčasnosti si neviem podľa uvedených údajov z vyšetrení navoliť parametre u očných šošoviek. Nie je pre mňa nutnosť mať torické šošovky, nakoľko so starými dioptriami (-2,00/-1,75) som po dodatočnom nosení videla v pohode. Z očného vyšetrenia u optometristy mám údaje pre pravú čočku -2,25/0,00/0/0,00 a levú -2,25/+0,50/110/0,00 u okuliarov. Od lekárky mám údaje: vizus pravého oka c.c. -2,25=1,0; levého oka c.c. -1,75-0,5 ax 20=1,0 a ďalej údaj refrakce OD -2,0 -0,25 ax 130, refrakce OS -1,50 -0,75 ax 17. V týchto údajoch sa absolútne nevyznám. Poradíte mi, prosím, aké navoliť parametre v prípade torických šošoviek a v prípade, že by som torické chcela vynechať nahradiť normálnymi? Ďakujem

Zákaznický servis

Dobrý den,

o nutnosti korigovat naměřený astigmatismus se doporučujeme poradit s lékařkou nebo optikem, který se zabývá aplikací kont.čoček. Pokud nechcete používat torické čočky, lze upravit dioptrii (navýšit) a cylindrická dioptrie již není nutná. Toto řešení je ale nutné odzkoušet na zkušebních párech, které získáte u lékaře, případně optika. Ne vždy je to možné.

Monika Vonášková

Dobrý den, měla bych zájem o Kontaktní čočky Acuvue Oasys. Bohužel jsem zjistila, že mají jiné zakřivení a velikost než moje současné čočky. Momentálně používám 1-Day Acuvue TruEye, zakřivení 8,5, velikost 14,2. Chtěla bych vás poprosit o rady, jaké zakřivení bych si měla objednat. Předem děkuju za radu. Vonášková

Zákaznický servis

Dobrý den,

přechod na čtrnáctidenní čočky doporučujeme konzultovat s očním lékařem, nebo optikem a vyzkoušet na zkušebním páru. Oko je schopné přijmout určité rozdíly a hodnoty se liší nositel od nositele. Vhodnější pro Váš pravděpodobně bude zakřivení 8,4. Zda Vám ale tyto čočky budou vyhovovat zjistíte až vyzkoušením.

Anonymous

Dobrý den, mě tyto čočky velmi vyhovují. Doporučuji!

Vlasta

Dobrý den, 17 let nosím čočky Surevue s parametry -3.00, 8.8, 14 DIA. Protože se však přestaly vybábět, nerada je budu muset vyměnit za jiné. Budou mi čočky Acuvue Oasys se stejnými parametry sedět, nebo mám jít na zkoušku někam do optiky? Případně, doporučili byste mi nějaké jiné jako náhradu? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, bohužel nemůžeme zaručit, že Vám čočky Acuvue Oasys budou vyhovovat a v optice by Vám mohli zajistit zkušební pár těchto čoček.

Majka

Dobrý den,doposud jsem si kupovala čočky v optice.Chci vyzkoušet objednání přes internet.BC mám na krabičce uvedeno 8,3 a vy máte v nabídce 8.40 a 8.80.Můžu mít 8.4?Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, tento malý rozdíl v zakřivení by neměl způsobit problémy, ale doporučujeme kupovat vyzkoušené kont.čočky. Nákup nevyzkoušených čoček sebou nese finanční riziko, protože nekompletní balení nelze vrátit zpět. Jedinou výjimkou jsou čočky TopVue, u kterých garantujeme vrácení ceny. Můžeme Vám nabídnout jejich čtrnáctidenní verzi TopVue Premium.
Eliška

Dobrý den, dostala jsem od oční vypsaný poukaz na brýle, kde jsou předepsané hodnoty : sféra dioptrie: 3,5 na obou očích, cylindr Dp 0,75 na obou očích a osa cylindru na pravém oku 95° a na levém 85°. Mohli by jste mi prosím pomoct s výběrem správných čoček? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, bohužel podle tohoto poukazu na brýle není možné objednat čočky, zvláště pokud potřebujete čočkami korigovat astigmatismus. Korekce u brýlí a čoček probíhá trochu jinak. Přepočet se děje podle tzv. teorie „vertex distance“. U mínusových dioptrií se 0,25 dioptrie ubírá a u plusových se naopak přidává. Vertex distance se však zohledňuje od hodnoty 3.50 v „+“ i „-“. Pokud jste dosud kont.čočky nenosila, doporučujeme návštěvu kontaktologa a odbornou aplikaci.

Lenka

Dobry den, take bych potřebovala poradit s výběrem správných kontaktních čoček. PRave oko je jasné- 2,75 dioptrie. Ale Levé oko - 1,50 a zakřivení -0,75. Chceme objednat čočky na 14 dni. Poradíte nam jaké? Dekuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, na levém oku nejspíš potřebujete korigovat kont.čočkami astigmatismum, ale Vámi napsané údaje nejsou přesné ani dostatečné. Pokud více parametrů neznáte, doporučujeme návštěvu kontaktologa reaplikaci čoček. Pokud jste již kont.čočky nosila a máte obaly z původních čoček, kontaktujte prosím náš zákaznický servis a pokusíme se najít vhodné čočky.

Tamara Pastorio

Dobrý den, používám již dlouho čočky Acuve Oasys, vždy si je objednávám přes lékárnu. Chtěla bych zkusit e shop, ale nevím jaké mám zakřivení. Nevím kde je to na krabičce napsané našla jsem jen dioptrie. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, tuto informaci naleznete na krabičce vedle písmen BC, pod dioptrií. Může to být buď 8.4 nebo 8.8.

Luis Hilgert

Dobrý den, mám zakřivení rohovky 8,9. Mohu si čočky ocuvue dovolit? nebo co byste mi doporučili? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den,v tomto případě by bylo vhodné navštívit kontaktologa (=oční lékař nebo optik, zabývající se aplikací kont.čoček) a nechat si kont.čočky odborně aplikovat. Spolu s aplikací je spojeno poskytnutí zkušebního páru, který Vám my poskytnout nemůžeme. Jakýkoliv nákup nevyzkoušených kont.čoček by byl rizikový, protože Vám nemůžeme vzít zpět rozbalené nekompletní balení kont.čoček. Jedinou výjimkou jsou kont.čočky TopVue, u kterých garantujeme vrácení ceny.

Alžběta Moravcová

Dobrý den, mám zakřivení rohovky 8,0. Mohu si čočky ocuvue dovolit? nebo co byste mi doporučili? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud je zakřivení vaší rohovky 8.00 budou Vám pravděpodobně nejvíce vyhovovat čočky s hodnotou zakřivení 9.00 - doporučujeme proto vybírat z čoček nabízející tuto hodnotu zakřivení. Dovolujeme si Vás však také upozornit, že bez vyzkoušení čoček nelze stanovit, zda Vám čočky s tímto zakřivením skutečně padnou, či zda Vaše oko snese i menší zakřivení např. 8.70.

Zbyněk Lebánek

Dobrý den, používám jednodenní čočky 1-day acuvue TruEye -1,75 dioptrie a 8,50 zakřivení, průměr 14, 2 chci ale 14. denní čočky acuvue oasys, ale u těch lze vybrat zakřivení jen 8,4 nebo 8,8 a průměr jen 14. Prosím o radu mám je zvolit a jaké zakřivení 8,4? A průměr 14 bude dobrý? Děkuji za radu. Zbyněk

Zákaznický servis

Dobrý den, při každé změně typu kontaktních čoček je nutné počítat s rizikem, že nově zvolené čočky nebudou sedět (a to i v případě, že budou dodrženy parametry). U průměru čoček zpravidla platí, že lidské oko bývá schopno tolerovat odchylku tohoto parametru činící do dvou desetin milimetru. Parametr zakřivení již není v současné době tak důležitým parametrem, jako tomu bylo dříve, neboť se zdokonalila technologie výroby čoček a celý jejich design je lépe přizpůsoben lidskému oku. Ve Vašem případě by bylo pravděpodobně vhodnější zvolit zakřivení 8.4. Nikdo Vám však bez předchozího vyzkoušení čoček nemůže zaručit, že Vám čočky budou vyhovovat a sedět. Děkujeme za pochopení

Renáta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se dají objednat čočky, když mám na jedno oko cylindrickou vadu? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis
Dobrý den, pokud trpíte astigmatismem (cylindrickou oční vadou) můžete si pro takto postižené oko objednat torickou variantu čoček Acuvue Oasys - Acuvue Oasys for Astigmatism.
Marta Bolčáková

Omlouvám se, odpověď jsem našla na odkazu prodloužené nošení. Dotaz se týká toho,když např. čočky nosím v týdnu např. jen 2x a přes noc čočky vyndávám, mohla bych je takto příležitostně nosit měsíc a pak je teprve vyhodit?

Zákaznický servis

Dobrý den, bez ohledu nato, kolik dní čočky máte nasazeny v očích a kolik dní je máte uloženy v roztoku, je nutné respektovat periodu výměny určenou výrobcem. Pokud tedy budete mít čtrnáctidenní kontaktní čočky a budete je v součtu nosit 8 dní a 6 dní budou uloženy v roztoku, je nutné je po uplynutí 2 týdnů vyměnit za nové. V případě, že nosíte čočky jen příležitostně, mohly by pro Vás být vhodnější jednodenní kontaktní čočky, které ráno nasadíte a večer jednoduše vyhodíte, aniž byste jim musela věnovat jakoukoli péči.

Marta Bolčáková

Dobrý den, pokud se tyto čočky mohou nosit nepřetržitě 7 dní a 6 nocí, proč jsou to čočky čtrnáctidenní? Pokud je nosím jen některé dny a na noc je vždy vyndávám, jak dlouho je můžu užívat.

Kateřina B.

Dobrý den, chtela bych se zeptat, nosím čočky ACUVUE Oasys dio -1,50, které mi dala moje očařka a říkala mi, že čočky jsou měsíční, když však hledám na internetu, tak tuto značku jsem našla pouze dvoutýdenní. Na krabičce, co mám doma, je napsáno denní prodloužené nošení, tak se chci zeptat, jak to tedy je, jestli tyto čočky mohou být měsíční? Jinak mi čočky vyhovují a nechtěla bych měnit značku. Děkuji předem za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky Acuvue Oasys jsou výrobcem určeny k čtrnáctidenní periodě výměny - tzn. po dvou týdnech mají být čočky vyhozeny a nahrazeny novým párem. Režim prodlouženého užívání znamená, že tyto čočky lze nosit nepřetržitě (bez nutnosti vyjímání) po dobu 7 dní a 6 nocí. Perioda výměny kontaktních čoček uvedená na jejich obalu, je vždy dobou doporučenou výrobcem, oční lékař však může na základě výsledků Vašeho vyšetření tuto dobu upravit. Doporučujeme ještě jednou navštívit oční lékařku a celou záležitost s ní prokonzultovat, aby nedošlo k případným očním obtížím způsobeným prodlouženou periodou výměny. Děkujeme

Pavel M.

Dobrý den. Mam takový dotaz. Pouzivm tyto čočky ale ještě jsem je nikdy neobednaval na internetu a nevím jakou přesně mám zadat velikost dioptrií mám na krabici uvedeno D -7.50 cyl/Axis -1.75 180 a na druhém oku D -8.00 cyl/axis -1.25 170 děkuji za odpověď

Zákaznický servis
Dobrý den, dle Vámi uvedených parametrů se jedná o torické kontaktní čočky Acuvue Oasys for Astigmatism, které jsou určeny ke korekci astigmatismu a liší se od své sférické verze Acuvue Oasys právě dodatečnými parametry cylindru a osy. Při nákupu torických kontaktních čoček nejprve vyplníte dioptrie - ve Vašem případě pro jedno oko -7.50, pro druhé -8.00. Poté vyplníte parametr cylindru - CYL - -1.75 a -1.25 a poté osu 180 a 170. V případě, že si nebudete s objednávkou vědět rady nebo budete mít jakékoli další dotazy, neváhejte kontaktovat náš zákaznický servis na tel.: +420 226 292 890. Naši pracovníci rádi zodpoví veškeré dotazy a pomohou s vytvářením objednávky. Děkujeme
Eva Sindelarova

Dobry den, mam na pravem oku 1 dioprtii cylindr 0.5 osa 170°a na levem 0.75.diopt.cylindr 0.25 osa 170°.Chtela bych cocky Acuvue Oasys.Pokud by bylo mozne poslat me vzorek,protoze nevim jak pri rozdilnosti dioptrii me budou vyhovovat.Drive jsem cocky nosila cca 5 let a potom jsem sla na operaci bohuzel po 10ti letech se oci vratili na tyto hodnoty.Jsou nizke oproti drivejsim 4 diptr.ale omezuje me to.Proto bych chtela na zkousku zkusit jestli to pujde.Dekuji Sindelarova

Zákaznický servis

Dobrý den, bohužel vzorkovými baleními kontaktních čoček nedisponujeme. V nabídce máme pouze celá balení (obsahující zpravidla 3 nebo 6 čoček v případě čoček měsíčních a čtrnáctidenních a 30 a 90 čoček v případě čoček jednodenních). Pokud nevíte, jaké kontaktní čočky zvolit, neboť jejich parametry se vyrábí v omezené škále a nemusí přesně odpovídat Vašim naměřeným, doporučujeme navštívit očního specialistu a podstoupit odbornou aplikaci čoček, jejíž součástí je vyšetření očí, určení vhodného typu čoček a jejich zkušební nasazení. Děkujeme za pochopení

Lucka

Dobrý den, používala jsem tyto čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys, a teď bych chtěla přejít na měsíční čočky. Vybrala jsem novinku TopVue Air. Myslíte, že je to dobrá náhrada? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, TopVue Air představují silikon-hydrogelové čočky třetí generace, jsou velice prodyšné a poskytují vysoký komfort. Většinou uživatelů jsou dobře snášeny a kladně hodnoceny. Na čočky TopVue Air navíc poskytujeme garanci vrácení peněz v případě, že s nimi nebude zákazník spokojen - můžete si tak čočky objednat pouze na zkoušku bez obav z finanční ztráty.

Přemysl Hruboň

Dobrý den. První a jediná moje volba. Vynikající čočky. Super-prodyšné...dřív sem měl Acuvue Advance Plus, tohle je evoluce. Dají se nosit v pohodě týden v kuse (ozkoušeno asi 2x) za 12 let nošení. Žádné zarudnutí, nic. Nebudu měnit za jiný typ pokud se budou vyrábět nebo zlepšovat. Člověk musí mít ten grif a nebýt prase co se týče rukou...to je vše o rudnutí očí, dření atd. Co tu někteří píšete jsou holé nesmysly. Pokud jde o údržbu - je absolutně jedno jaký typ roztoku používáte. Jestli za 170 nebo za 400 korun. Vše je vlastně stejné. Jde jen o krabici a značku. Ale třeba Ciba má podle mě nejvychytanější pouzdýrko na skladování - koupit 1x....pak levný, nepoznáte rozdíl.

Darja

Tyto čočky mi byly doporučeny a aplikovány specialistem, ale... Ráno je v pohodě nasadím cca v 8 hodin a již v 11 hodin mně dřou jako by byly suché a to přitom používám kapky!!! Následně se mi rozostří vidění jsem v mlze a pak je musím vyndat. Nosím je do práce kde cca hodinu pracuji na počítači s přestávkami, ne v kuse. tak to vydržím cca do 14 hodin, při vyndávání jsou čočky zcela suché. Existuje nějaký fígl na tento problém? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, bez provedení očního vyšetření nelze přesně určit, co může být příčinnou Vašeho problému. Problém může spočívat v samotné aplikaci čoček - jednoduše Vám aplikovaný typ čoček nemusí vyhovovat a s jinými bude vše v pořádku. Další problém může představovat nevhodně zvolený roztok. Dnes jsou na trhu k dostání roztoky s obsahem hyaluronátu sodného, které čočkám poskytují optimální lubrikaci po celý den. Záleží také na typu očních kapek, které používáte ke zvlhčení čoček. Zvlhčujících kapek existuje celá řada, některé jsou přímo určené k použití spolu s kontaktními čočkami. Rozhodně Vám doporučujeme navštívit znovu Vašeho očního specialistu, který Vám daný typ čoček aplikoval a poradit se s ním o vzniklé situaci. Po provedení potřebných vyšetření jistě naleznete vhodné řešení, ať už bude spočívat ve změně čoček, roztoku, nebo výběru pro Vás vhodnějších očních kapek. Děkujeme za pochopení

Skala

Dobry den. Tyto cocky nosim dva dni, mam pouze 2 dioptrie na dalku, ale oproti brylim vidim znatelne hur, i na blizko. Predpokladam, ze uz se to nezlepsi. Pomohla by vymena znacky cocek v tomto ohledu? Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den, bohužel nepíšete, zda jste před zakoupením čoček absolvovala přeměření zraku u očního specialisty, či očního lékaře a zda Vám byly čočky nejprve odborně aplikovány. Dioptrické hodnoty se u kontaktních čoček a brýlí mohou lišit. Je proto vhodné nechat si čočky nejprve odborně aplikovat spolu s přeměřením zraku a očním vyšetřením. Je také možné, že daný typ čoček Vašim očím nevyhovuje svými parametry, materiálem, propustností kyslíku nebo obsahem vody. Pro určení přesné příčiny Vašich obtíží je však nutná návštěva očního specialisty, bez provedení vyšetření očí příčina stanovit nelze.

Karin

Dobrý den, mám takovou otázečku..když mám zakřivení 8.70, můžu nosit tyto čočky se zakřivením 8.50? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, bohužel neuvádíte, jaké čočky v současné době nosíte. Parametru zakřivení již dnes není přisuzován takový význam jako kdysi. Vývoj čoček je zaměřen hlavně na poskytnutí pohodlí během jejich nošení. Tento parametr by tedy neměl představovat větší problém, avšak čočky se mohou lišit i v dalších parametrech (propustnost kyslíku, průměr, obsah vody) a také použitým materiálem. Proto je vhodné, vždy změnu čoček konzultovat ještě s očním specialistou, který zná Vaši anamnézu a je schopen Vám čočky odborně aplikovat. Zakoupením čoček bez této předchozí procedury vždy bude existovat riziko, že Vám čočky nebudou z nějakého důvodu vyhovovat a vy Vaše investice do nich bude zbytečná, neboť je nebudete moci užívat.

Ivana

Dobrý den, prosím o radu: Občas nosím jednodenní čočky ACUVUE MOIST zakřivení 8.5, průměr 14.2 ... krásně sedí, ale 14-denní čočky Acuvue s mými parametry nemáte. Kdybych je nahradila podobnými, nebyl by to problém? Popřípadě, budou v nabídce tyto parametry i u čoček Acuvue Oasys? (Zkoušela jsem 14-dení čočky TopVue, sedí hezky, ale ráno se probouzím se zalepenýma očima) Děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, čočky Acuvue Oasys se dodává výrobce pouze v parametrech uvedených na našich stránkách - průměr 14 a zakřivení 8.40 a 8.80. Neuvádíte, zda jste v čočkách TopVue i přespávala, od některých klientů víme, že problém se "zalepenýma očima" se objevuje právě, když v čočkách přespí. Čočky TopVue však nejsou určeny k prodlouženému způsobu nošení - na noc musí být vyjmuty. Co se týče čoček Acuvue Oasys - v dnešní době převažuje mezi odborníky názor, že parametr zakřivení nemá již takový význam jako dříve. Výroba čoček je neustále modernizována a zaměřuje se zejména na poskytnutí komfortu nositeli. Na základě výzkumů se také soudí že lidské oko je schopno tolerovat odchylku v průměru čočky činící právě 2 desetiny milimetru. Při každé změně čoček, je však vhodné nejprve navštívit očního specialistu, který provede prvotní aplikaci čoček. Bez předchozího vyzkoušení čoček se nositel vystavuje riziku, že mu čočky nebudou sedět a jeho finanční investice bude zbytečná.

Markéta

Dobrý den asi před 15 minutami jsem objednala pro svou kamarádku kontaktní čočky ale nějak jsem opoměla zadat způsob zaslání. Navíc jsem zadala její emailovou adresu takže teď netuším jak se zpětně vrátit k objedávce. Děkuji za pomoc

Zákaznický servis

Dobrý den, prosíme kontaktujte náš zákaznický servis na tel.:+420 226 292 890. Vzhledem k tomu, že neuvádíte ani číslo objednávka ani e-mailovou adresu, pod kterou je objednávka vytvořena, prosíme o sdělení těchto údajů zákaznickému servisu, který Vám pomůže celou situaci vyřešit. Děkujeme za pochopení

Tomáš

Děkuji za odpověď. Kontaktní čočky TopVue jsem chtěl vyzkoušet, ovšem jsou jen v nabídce do +4 dioptrie a já potřebuji 7. Bohužel proto mám problém sehnat adekvátní alternativu za skvělé Precision.

Tomáš

Dobrý den, potřebuji novou alternativu čoček Precision UV, které se už nevyrábí. Chtěl bych zkusit čočky Acuvue Oasys, ale jak zde v odpovědích už mnohokrát uvádíte, tak reklamace v případě nevhodného průměru či zakřivení není možná. Chci se zeptat jestli v tomto případě nabízíte variantu koupi jedné či dvou čoček jako testeru? Děkuji.

Zákaznický servis
Dobrý den, koupě zkušební čočky jako testeru bohužel v našem obchodě není možná, nedisponujeme zkušebními páry čoček, neboť nejsme aplikačním střediskem. Můžeme Vám však doporučit vyzkoušet některé z našich čoček řady TopVue od výrobce Pegavision, u kterých v případě Vaší nespokojenosti garantujeme vrácení peněz. Jedná se o kvalitní čočky s aplikovaným UV filtrem, které vyhovují 99 % uživatelů a jsou vyrobeny za použití moderních technologických postupů, které dodávají čočkám vyvážený systém hydratace a propustnosti kyslíku, takže je jejich nošení pohodlné po celý den.
Lucie

Dobrý den, ráda bych pouze vyjádřila svoji spokojenost s tímto typem čoček, po patnácti letech nošení čoček různých značek, typů, z různých materiálů s různou dobou výměny..., jsem konečně nalezla kontaktní čočky, o kterých ani nevím že je mám aplikovány. Mám obecně velmi citlivé oči se sklonem k vysychání a zarudnutí, toto jsou první čočky, se kterými mohu celý den pracovat v klimatizované kanceláři u PC a ještě jít večer posedět s přáteli. Vím, že snášenlivost je značně individuální záležitost, ale za sebe tento typ doporučuji k vyzkoušení kudy chodím. Díky za spolehlivý e-shop, nakupuji u Vás pravidelně a vždy spokojenost.

Jan

Zdravim Vas, objednal jsem si cocky -3,50 a po aplikaci jednoho paru zjistil, ze mam mit jine hodnoty, je mozne zbyle dva pary vratit jako protihodnotu, kdyz bych si objednal nove? Dekuji za odpoved.

Zákaznický servis

Dobrý den vážený zákazníku, bohužel vrácení rozbaleného balení již není možné. Toto balení je pro nás dále neprodejné. Nejsme aplikačním střediskem a bohužel nemáme k dispozici diagnostické čočky (jednotlivé blistry). V podobných případech řeší zákazníci tuto situaci prodejem na aukru. Děkujeme za pochopení.

Jan

Dobrý den, doposud jsem používal denní čočky TopVue Daily se zakřivením 8,5. Chtěl bych se zeptat jestli není problém u těchto čoček, když budou mít zakřivení 8,4. Díky

Zákaznický servis

Dobrý den, rozdíl v zakřivení by mělo být dle obecného posouzení Vaše oko schopné tolerovat. Jen mějte prosím na paměti, že parametr zakřivení není jediným posuzovaným hlediskem, zda Vám bude jiný druh čoček vyhovovat. Důležitou roli hraje i materiál čočky a její konstrukce. Také bychom Vás chtěli upozornit na to, že výběr nesprávného zakřivení dle vlastního posouzení není relevantním důvodem pro případnou reklamaci. Děkujeme za pochopení.

Adriana

Zdravím všechny čtenáře diskuze! Nemám potřebu se dlouze rozepisovat: fungující a důmyslný systém prodeje, výborná komunikace, zboží dodáno bleskově a v pořádku. Každý máme na čočky jiné uživatelské požadavky, i dva lidé se stejnou vadou a dioptriemi se těžce hledají, proto souhlasím s příspěvky níže, že slovo optometristy je určující. Já používám měsíční čočky Biofinity a rozhodla jsem se vyzkoušet čtrnactídenní Acuvue Oasys. Hodnotím pěti hvězdičkami a doporučuji dále!

Eva

Byla jsem si nechat změřit zrak a byly mi doporučené tyto čočky. Mám -3.0 cylindr-0.75 osa 70 a P.D. 8.6 pak -3.0 P.D. 8.4 bohužel nejsou u těchto čoček tyto parametry. Můžete mi prosím doporučit nějaké jiné? Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, není třeba doporučovat Vám nějaké jiné kontaktní čočky než ty,které Vám byly odborně aplikované od Vašeho očního lékaře. Pomůžeme Vám zorientovat se v našem katalogu. Pro jedno oko potřebujete torické čočky Acuvue Oasys for Astigmatism s parametry –3.0 cylindr-0.75 osa 70 a P.D. 8.6, které máme v současné době skladem a pro druhé oko si zadáte Acuvue Oasys s parametry –3.0 P.D. 8.4. Děkujeme za Váš dotaz.
jaja

Tyto čočky nosím už 6 let, jsem s nimi naprosto spokojená. Mám je na doporučení očního specialisty, ale již 2 roky je objednávám zde. Již se mi několikrát stalo, že jsem s nimi usla, ráno jsem se probudila naprosto vše v pořádku, oči jsem neměla ani unavené ani mě nebolely. Takže jsem s nimi spokojená,jsou příjemné. Cena super :)

Jiřík

To Iris: Ahoj, používám stejné čočky už docela dlouho a ještě mi ani jedna nepraskla, tudíž bych řekl, že děláte někde chybu.. Ale těžko poradím.

Iris

Čočky acuvue oasys používám ráda. Jsou pohodlné, ani o nich nevím, ale občas se mi rozostří vidění a sem tam mi prasknou.Prostě se uprostřed udělá trhlinka a můžu je vyhodit. Můžete mi poradit jestli nedělám něco špatně? Díky za odpověď :-)

Zákaznický servis
Dobrý den Iris, opravdu takto na dálku neposoudíme, zda správně zacházíte s Vašimi čočkami od Johnson and Johnson. Pokud se na čočce objeví v průběhu nošení trhlinky nebo dojde k vyštípnutí okraje, stane se tak v drtivé většině případů neopatrným kontaktem delšího nehtu nebo při příliš silové manipulaci např. s kleštičkami. Vyvarujte se kontaktu kontaktních čoček s ostrými předměty. Můžeme Vám také doporučit odkaz Manipulace s kontaktními čočkami - nasazování a vyjímání. Děkujeme za Váš dotaz.
Nicol

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Chtěla bych vyzkoušet tyto kontaktní čočky, které mi doporučil oční lékař, ale bojím se že mi nebudou i přes to sedět. Bylo by poté možné čočky vrátit? Z každého balení (na obou očích jiné dioptrie) bych použila jednu. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, součástí odborného změření a vyšetření zraku a následného doporučení určitého druhu kontaktních čoček by měl být i zkušební pár doporučených kontaktních čoček. Právě proto, aby nedocházelo ke zmařeným investicím do celého balení, si zaplatíte v poplatku u očního specialisty tento zkušební pár. Pokud tomu bylo i Vašem případě, pak Vaše obavy, že Vám čočky nebudou sedět, nejsou na místě. Bohužel důvod reklamace, že Vám čočky nesedí, není uznáván jako oprávněný. V ojedinělém případě, že se toto stane a vy z celého balení použijete jen jednu čočku, můžete zbytek balení zkusit prodat třeba na portále Aukro.cz.

denisa

Dobrý den, v současnosti nosím 14 denní čočky Acuvue Advance PLUS se zakřivením 8,7. Ráda bych přešla na čočky Acuvue Oasys, ale nevím, zda si objednat zakřivení 8,4 nebo 8,8 a zda na tom záleží. Nerada bych, aby mi čočky neseděly. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den Deniso, zaručit Vám bohužel nemůžeme, že Vám jiný druh čoček bude sedět. Každá změna by měla být konzultována s Vaším očním specialistou, který se aplikací kontaktních čoček zabývá. Parametr zakřivení kontaktních čoček není v současné době již tak důležitým faktorem jako tomu bylo v minulosti, protože se vyrábí asférické čočky (Acuvue Oasys), které jsou charakteristické tím, že nemají zakřivení stejné v každém bodě čočky a proto lépe přilnou na oko a jejich nošení je pohodlnější.
Michala

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ted pouzivam cocky biofinity, ale jsou mesicni a ja mam velký problem, že ke konci mesice uz cocky dost skrabou a mam trochu zarudle oci, ale ocni doktor rekl ze je to jen podrazdeni z cocek a mam si koupit s delkou s kracim noseni, proto chci zkusit cocky 14 denni, ale Biofinity maji zakriveni 8.6 a Avacue 8.4 nebo 8.8 tak by me zajimalo jestli je to tak zasadni zmena, a nebo kterou hodnotu si vybrat. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, rozdíl v zakřivení mezi těmito čočkami není zásadní. Jde o to, že oba druhy mají asférický design, proto není parametr zakřivení důležitý a to z toho důvodu, že zakřivení není stejné v každém bodě na čočce. Asférické kontaktní čočky jsou pohodlnější a lépe přilnou na oko. Děkujeme za Váš dotaz

Jana

Dobry den, mam otazku ohledne nejvhodnejsich KS pro mne. Mam 1.25 do dalky na obou ocich a dale uz nemam uvedene zadne parametry od meho ocniho lekare. Rekl mi ze nepotrebuju vedet ifnormace o prumeru a zakriveni, staci mi 1.25 a odporucil mi Acuvue oasis. Kdyz se ale koukam do pocitace tak to neni moc pohodlny s tymito cockami. Do dalky je to ok. Muzete mi odporucit nejaky druh/znacku ktera by mi sedela nejlip? Dekuji J

Zákaznický servis
Dobrý den Jano, nejvhodnější kontaktní čočky pro Vás má doporučit právě oční lékař, který po odborném vyšetření a posouzení dalším požadavků vybere vhodný druh. Informace o průměru u Acuvue Oasys není důležitá, protože je pouze jedna hodnota a to 14.0, ale zakřivení čoček je 8.4 nebo 8.8. Máte možnost konzultovat výběr kontaktních čoček s jiným odborníkem, který se aplikací kontaktních čoček zabývá? Bez rizika finanční ztráty Vám můžeme doporučit značku TopVue a to proto, že u těchto čoček poskytujeme garanci vrácení peněz a to právě v případě, že by Vám čočky nevyhovovaly.
Marek

Dobrý den, mohu s kontaktními čočkami Acuvue Oasys plavat?

Zákaznický servis

Dobrý den, jakýkoli přímý kontakt s vodou může kontaktní čočky z oka snadno vyplavit. Je potřeba mít při oplachování hlavy zavřené oči a v bazénu používat plavecké brýle. Jakémukoli kontaktu kontaktní čočky s vodou je lepší se vyhnout.

Monika

Dobrý den, používám jednodenní čočky 1Day Acuvue (průměr 14.20, zakřivení 8.5) a nyní bych ráda přešla na 2týdenní čočky. Jsou pro mě vhodné Acuvue Oasys, které mají průměr 14.00, nebo mám raději zvolit jinou značku se stejným průměrem, tj.je hodnota průměru čočky zásadní? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, hodnota průměru kontaktních čoček může zásadně ovlivnit vhodnost vybraných čoček a je tedy velmi důležitou hodnotou. Doporučovali bychom spíše konzultovat změnu kontaktních čoček s očním specialistou, který vám aplikoval kontaktní čočky, protože parametr průměru není jediným faktorem (mezi další patří materiál, citlivost očí atd.), který ovlivňuje vhodnost daného druhu čočky.

Pavla Dzimbaníková

Prosím a můžete mi doporučit nějaké podle mích označení.

Zákaznický servis
Dobrý den, uvedený parametr zakřivení a průměru odpovídá Acuvue Oasys for Astigmatism.
Pavla Dzimbaníková

Dobrý den chtěla bych si u vás objednat kon.čočky ale nevím přesně jak na to na krabičkách mám napsáno -1.25 -1.25 070 BC 8.6 DIA 14.5 a na druhém oku to samé akorát -1.25 090 Děkuji za radu .

Zákaznický servis

Dobrý den, -1.25 označuje hodnotu dioptrií, -1.25 hodnotu cylindru, 70 osu, BC = zakřivení, DIA = průměr.

Mirka

Dobrý den, pokud mám zakřivení 8.6, znamená to, že tyto čočky pro mne nejsou vhodné? Pokud tomu tak je, existuje nějaký jiný podobný typ kont. čoček se zakřivením 8.6 v kterých bych mohla spát? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, pokud chcete nosit kontaktní čočky kontinuálně tzn. ponechat v oku i přes noc, pak je nutné poradit se o vhodnosti tohoto způsobu nošení kontaktních čoček s vaším ošetřujícím očním specialistou, který se aplikací čoček zabývá. Kontaktní čočky vhodné i pro kontinuální nošení se zakřivením 8.6 jsou Biofinity, Air Optix Night and Day Aqua nebo PureVision a PureVision 2HD.
Kateřina

Dobrý den, píšete, že čočky jsou 14denní. V balení je ale 6 čoček. Pokud mám na obou očích stejn dioptrie, na jak dlouho mi tedy tyto čočky vydrží?

Zákaznický servis

Dobrý den, krabička (6 kusů)14ti denních kontaktních čoček Vám vydrží 6 týdnů.

Eliška

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jesli čočky Acuvue Oasys mohu nejakeý čas nosit (třeba týden-i přes noc) a pak je na vikend sundat a znuvu si je na 2. týden nandat..?

Zákaznický servis

Dobrý den, výrobcem jsou tyto čočky doporučeny i k užívání v režimu prodlouženého nošení po dobu 7 dní a 6 nocí s následnou výměnou za nový pár. To znamená, že při způsobu nošení, co jste uvedla je nutné vyhodit pár kontaktních čoček po nošení přes týden ve dne i v noci.

katerina gajdova

dobrý den,chci objednat dceři čočky,ale nechapu jak mam tam vepsat ty čisla,mama už čočky acuvue oasys a je tam popsano takto, d +1,00 cyl-1,75 bc 8,6 dia14,5

Zákaznický servis

Dobrý den, pravděpodobně jste vybrala špatný druh čoček, vzhledem k parametrům, které jste uvedla. Vaše dcera potřebuje Acuvue Oasys for Astigmatism. Ještě musíte zadat hodnotu osy na krabičce označené jako Axis, je uvedena hned vedle cylindru, ve vašem případě vedle hodnoty -1.75.

Larisa

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak mam zadat objednávku když na každém oku mam jinou dioptrii objednávám poprvé tak nevím jak na to a hlavně jestli má cenu si objednávat kontaktní čočky když jsem je ještě nikdy neměla a nevým jestli my budou dělat dobře.Děkuji za odpověd

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud jsme správně pochopili Váš dotaz, pak se jedná o vůbec první nákup kontaktních čoček bez předchozí návštěvy očního specialisty, tedy bez odborného vyšetření. Takový nákup kontaktních čoček na vlastní pěst rozhodně nedoporučujeme. Podrobné informace o tom, proč je důležité navštívit odborníka při rozhodnutí, že chci nosit kontaktní čočky najdete zde.

Jarda P.

Dobrý den chtěl bych se optat jak je to s ukládáním čoček a následnou možností nošení. Když je třeba poprvé použiji o víkendu SO+NE pouze denně a pak odložím do roztoku. Znamená to, že je mohu ještě 12x použít (zase je budu použivat pouze o víkendech) nebo jak mám chápat 14 denní nošení. Děkuji za objasnění, čočky chci nosit pouze při sportu nebo o víkendu.

Zákaznický servis

Dobrý den. Výrobce definuje denní nošení kontaktních čoček Oasys se 14denním cyklem výměny jako každodenní nošení. Ani my Vám nemůžeme doporučit jiný způsob nošení, i když z logických důvodů se lze domnívat, že Vámi praktikovaný způsob nošení kontaktní čočky Acuvue Oasys opotřebovává podstatně pomaleji.

Petr P.

Dobrý den! Nosím kontaktní čočky Acuvue Advance od Johnsons. Rád bych vyzkoušel Acuvue Oasys. Budou mi vyhovovat? Díky za odpověď. Petr

Zákaznický servis

Dobrý den, Acuvue Oasys jsou vyráběny v zakřivení 8.4. nebo 8.8. Oproti tomu čočky Acuvue Advance v zakřiveních 8.3 a 8.7. Přechod z 8.3 na 8.4 by mohl být úspěšný. Přesto Vám doporučujeme před změnou značky navštívit Vašeho očního specialistu. Acuvue Oasys patří mezi vysoce kvalitní kontaktní čočky.

Pavla

Dobrý den, už 2 roky používám 14-ti denní čočky Acuvue Oasys. Na začátku 14-ti denního cyklu jsem s nimi spokojená, ale ke konci mám často rozmazané vidění a občas mě škrábou v oku a mám rozostřené vidění.roztok používám opti free.,nosím je celý den a vyndavám těsně před spaním, ale o víkendu nosím dost často brýle. Chtěla bych přejít na jiné čočky, ale na 30-ti denní, jinak značka mi je jedno.Mohl by jste mi nějaké doporučit? Ještě by mě zajímalo jestli při přechodu na 30-ti denní čočky tyto problémy nebodu častější. Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den. Přičin může být více. Pro začátek bychom Vám doporučili změnu roztoku, je možné, že pro Vás Optifree Express není nejvhodnější. Doporučili bychom Vám nový inovativní roztok Gelone nebo peroxidový roztok AO Sept Plus (pozor,pracuje na jiné bázi,přečtěte si pozorně příbalový leták). Acuvue Oasys jsou velmi kvalitní kontaktní čočky. Z měsíčních jim mohou konkurovat kontaktní čočky Biofinity. Zda či do jaké míry se změnou značky podaří Vaše obtíže eliminovat nebo zmírnit, bohužel nelze předem odhadnout.