Acuvue Oasys for Astigmatism (6 čoček)

attributesPrimary

Pondělí 23.9.

cleaner
blank
Přidejte si výhodně roztok:
237 Kč

649 Kč

Dopravci

kurýr GLS Doručení na adresu kurýrní službou GLS:
Skladové objednávky přijaté do 17:00 doručíme následující pracovní den.*
Platba předem
Dobírka
Objednávky nad 1600 Kč
65 Kč
95 Kč
ZDARMA
Česká pošta Balík do ruky nebo Balík na poštu:
Skladové objednávky přijaté do 14:00 doručíme následující pracovní den.*
Platba předem
Dobírka
Objednávky nad 1600 Kč
69 Kč
99 Kč
ZDARMA
Večerní doručení Večerní doručení – Praha
Skladové objednávky přijaté do 11:00 doručíme tentýž pracovní den.*
Platba předem
Dobírka
89 Kč
119 Kč

Výdejní místa

Zasilkovna.cz Geis Point Osobní převzetí:
Výdejní místa po celé ČR
Zobrazit všechna výdejní místa
Platba předem
Hotovost
Objednávky nad 1600 Kč
29 Kč
59 Kč
ZDARMA


*Při platbě bankovním převodem se doba odeslání může prodloužit o 1 – 2 dny. Balíček odesíláme až po připsání částky na náš účet.

*Česká pošta garantuje doručení v následující pracovní den po odeslání zásilky. Přesný čas doručení není možné předem odhadnout. Tyto podmínky jsou platné v rámci České republiky.


*Večerní doručení: Pro skladové objednávky přijaté do 11:00 můžete očekávat doručení ten samý den mezi 18:00 a 22:00. V den doručení obdržíte SMS s heslem pro převzetí balíčku. Při platbě na dobírku mějte prosím připravenou hotovost, dopravce bohužel nemá k dispozici platební terminál.
 

On-line platby

Platební (kreditní) karty:

Při on-line platbě na našem eshopu lze použít karty VISA, VISA Elektron, Master Card, Master Card Electronic, Maestro, Diners Club a platební systém PayPal.
platba kartou Visa platba kartou Visa Electron platba kartou Master Card platba kartou Master Card Electronic platba kartou Master Card Maestro platba kartou Diners Club platba kartou PayPal

ePlatba:

Při použití služby ePlatba máte možnost využít banky Raiffeisenbank, Komerční banka, Fio banka, mBank, Sberbank a Česká spořitelna.
ePlatba Raiffeisenbank ePlatba Komerční banka ePlatba Fio banka ePlatba Mbank ePlatba Sberbank ePlatba Česká spořitelna

Hodnoceno 156 x

TopVue Premium for Astigmatism (6 čoček)

Vyzkoušejte naši chytrou alternativu!

TopVue Premium for Astigmatism jsou extrémně prodyšné a zároveň mají vysoký obsah vody. Design čoček zajišťuje stabilní polohu čočky na oku.

Cena: 579 Kč
Ušetříte: 70 Kč
Přejít na produkt
Garance vrácení peněz
Pokud nebudete s čočkami TopVue spokojeni, zašlete nám 4 nepoužité čočky zpět a my Vám vrátíme zaplacenou částku v plné výši.

Komentáře

Přidat komentář

Sylvie Laušmanová

Dobrý den, dcera (astigmatismus) má u jednoho oka od lékařky pro zakřivení/průměr uvedeny hodnoty 8,7/14,4. Při objednávce se však načítají napevno hodnoty 8,6/14,5. Vadí to? Také bych se ráda zeptala na termín, pokud se uvádí, že objednávka bude odeslána dnes, lze spoléhat, že bude doručena cca začátkem příštího týdne? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Sylvie, díky za otázku. První kontaktní čočky by měl ideálně vybrat oční specialita. Odchylky od naměřených hodnot jsou ale u kontaktních čoček poměrně běžné, protože jde o sériovou výrobu. Oko dokáže malé rozdíly snést. Záleží na přizpůsobivosti materiálu a jeho dalších vlastnostech. Termín odeslání se Vám obrazí po zadání všech parametrů kontaktních čoček. Pokud objednáte do 14:00 a zvolíte platbu kartou online nebo na dobírku, pak Vám objednávku pošleme ještě tentýž den a doručena bývá zpravidla den následující. Více informací najdete zde. Když budete mít jakékoli další otázky, napište nám další komentář, nebo kontaktujte náš zákaznický servis na tel. čísle +420 226 292 8­90. Zatím Vám přejeme hezký den.

Michal Ivanič

Dobrý den, chci se zeptat že když mám brýle s tě mi to hodnotami pravé oko sph -0,50 a levé oko sph -0,50 cyl. - 0,75 osa 50 tak na kontaktní čočkách nemám vůbec žádné dioptrie ale za to na pravé oko cyl. -0,75 osa 100 zakřivení 8,6 a levé oko cyl. -1,75 osa 50 zakřivení 8,6 tak to nevadí že nejsou ty dioptrie zavedeny ? Děkuji předem za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michale, díky za otázku. Dioptrie byste měl zadat i u kontaktních čoček. Dostal jste od kontaktologa jiné doporučení? Nebo s čočkami teprve začínáte a hledáte své první kontaktní čočky. Trochu jsme se v zápisu parametrů ztratili, ale zřejmě byste si měl u kontaktních čoček zvolit dioptrii –0,50, cylindr –0,75 a osu 50° pro pravé oko a pro levé oko dioptrii –0,50, cylindr –0,75 a osu 100°. Pokud bychom Vám mohli s něčím poradit, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Denis Weisz

Dobrý den, nedávno jsem měl zkušební čočky a poté jsem si chtěl objednat další čočky, ale podle parametrů co mi byly dány tak je nemůžu sehnat na levé oko kvůli cylindru. Měl jsem Acuvue Oasys 14denní for Astignatism Pravé oko - dioptrie: -2,25, cylindr: -0,75, osa: 100° Levé oko - dioptrie: -2,75, cylindr: -1,00, osa: 90° Torické, Zakřivení 8.6 . Chtěl bych se zeptat jestli je nějaká možnost úpravy parametrů nebo nějaké jiné řešení? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Denisi, díky za otázku. Kontaktní čočky Acuvue Oasys for Astigmatism se vyrábí v kombinacích parametrů, které jsou dostupné v naší nabídce. Pokud jste dostal kontaktní čočky s cylindrem –1,00, musely by být čočky zhotoveny na zakázku. Pravděpodobnější ale je, že čočky měly parametry upravené. Kombinace pro pravé oko je dostupná bez úprav. Pro levé oko by měla být vyhovující dioptrie –2,75 cylindr –0,75 a osa 90°. Určitě by bylo lepší, kdybyste si u očního speciality ověřil, jakou kombinaci parametrů měly Vaše zkušební čočky. Pokud byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Barbora Rössnerová

Dobrý den, dnes jsem byla na kontrole a musím poprvé pořídit čočky s cylindrem. Bylo mi naměřeno na pravé oko -4,0 dp, cylindr -1,50, osa 165; levé oko -4,25 dp, cylindr -0,50 a osa 165. Ve vaší nabídce ale daný cylindr ani osa není. Jaké parametry bych tedy měla objednat? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Barboro, díky za otázku. Hodnoty pro kontaktní čočky je často nutné upravovat. U Vás bychom doporučili dioptrii –4,00, cylindr –1,25 a osu 160° pro pravé oko. Pro levé oko bychom Vám ale doporučili čočky pouze s dioptrií –4,25. Cylindr –0,50 je příliš nízký a doporučuje se, přepočítat ho na dioptrii. Pokud jste zatím tyto konkrétní torické čočky nezkoušela, doporučujeme Vám TopVue Premium for Astigmatism pro pravé oko a pro oko levé TopVue Premium. U těchto kontaktních čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže je můžete vyzkoušet naprosto bez obav. Kdybyste měla jakékoli další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Kristýna

Dobrý den, dosud používám kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism. Uvažuji však o změně a zakoupení Acuvue Oasys for Astigmatism zejména kvůli UV filtru a také proto, že mám pocit suchého oka, při práci na PC mám rozostřené vidění a celkově cítím při nošení čoček diskomfort. Nejsem si však jista, zdali jsem v minulosti volila správné parametry (Pravé oko: -1.50 , -0.75 , 90° , 8.60 , 14.20 a levé oko: -1.50 , -1.25 , 50° , 8.60 , 14.20). Před lety mi kontaktolog naměřil hodnoty pro zhotovení kontaktních čoček: pravé oko PWR -1,50, BC 8,7, DIA 14,5, CYL -0,75, AXIS 90 a levé oko -1,50, 8,7, 14,5, -1,25, 50. Aktuálně naměřené hodnoty pro zhotovení dioptrických brýlí (opsány ze zakázkového listu) jsou: pravé oko -2,25/+0,75/10 a levé oko -2,50/+1,00/145. Můžete mi, prosím, poradit jaké parametry při koupi kontaktních čoček zadat, přiznám se, že se v hodnotách výše uvedených ztrácím a zdali jsou vůbec výše uvažované čočky pro mne vhodné? Předem děkuji za Vaši odpověď, Kristýna

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kristýno, díky za otázku. Z aktuálně naměřených parametrů je nutné udělat přepočet. Plusové cylindry se musí převést na minusové. Pro pravé oko by to tedy byla dioptrie –1,50 cylindr –0,75 a osa 90°. Pro levé oko je to dioptrie –1,50 cylindr –0,75 a osa 50°. Tyto kombinace u čoček Acuvue Oasys for Astigmatism najdete. Otázkou je, jak budou Vaše oči reagovat na materiál. Právě materiál a jeho vlastnosti mají velký vliv na pohodlí při nošení kontaktních čoček a mnohdy může ovlivnit i kvalitu vidění. Pokud byste tyto čočky ráda vyzkoušela, doporučujeme Vám vyhledat aplikační místo čoček Johnson and Johnson ve Vašem okolí – https://www.acuvue.cz/…-specialistu. Až budete mít jistotu, že Vám tyto čočky sedí, můžete v klidu nakupovat online. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejme hezký den.

Eva

Dobrý den, v poslední době se mi nedaří čočky vůbec nasadit do oka. Když už se tak stane, po několika pokusech, čočka mi během páru mrknutí vypadne z oka. Proč? Všude se uvádí, že by čočku v oku nemělo být vůbec cítit. Já jsem ji (když mi ještě v oku držela) pořád cítila, jako by mě svědila. Nemohu mít třeba velký průměr čočky, mám 14.5. Moc děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Evo, díky za otázku. Ano, je to tak. V ideálním případě byste o čočkách neměla při nošení vůbec vědět. Ať už vás trápí jakékoli problémy, určitě je v co nejkratším čase konzultujte s očním specialistou, který Vám čočky aplikoval. Může jít o špatný rozměr čočky, ale klidně také o špatný materiál, který očím nesvědčí. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Věra

Dobrý den, ráda bych vyzkoušela kontaktní čočky Johnson. Do nynějška jsem objednávala kontaktní čočky Biofinity kde je uvedeno zakřivení 8,7. Kontaktní čočky od Johnson ale všude uvádí 8,6. Průměr odpovídá. Chtěla bych se tedy zeptat zda je v tomto zakřivení nějaký zásadní rozdíl? Předem děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Věro, díky za Váš dotaz. Rozdíl v zakřivení je sice minimální, ale není to jediný rozdíl mezi čočkami. I když jde v obou případech o silikon-hydrogel, typ materiálu se liší a čočky se liší v obsahu vody a propustnosti kyslíku. Rozhodně Vám nové čočky doporučujeme před nákupem vyzkoušet v aplikačním středisku. Nákup bez předchozího vyzkoušení by se mohl stát zbytečnou investicí. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Alena Paštěková

Dobrý den. Potřebovala bych vědět, jaké dioptrie mám zvolit u těchto čoček, když na levém oku mám -6 dioptrií a na pravém -5 dioptrií.cylindr mám -2.50 a osu 180 stupňů. Tyto čočky Acuvue Astigmatism jsem již používala a byly skvělé, jen jsem pak přešla na jinou značku a zhoršil se mi zrak. Chci znovu objednat, ale potřebuji radu, jakou dioptrii u čoček zvolit. Děkuji mnohokrát.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleno, díky za dotaz. Máme k dispozici pouze tabulkové přepočty, které nemusí být naprosto vyhovující pro každého. Pokud máte astigmatismus na obou očích, pak by Vám podle tabulek měly vyhovovat pro pravé oko čočky s dioptrií –5,50 cyl –1,75 a osa 180°. Pro levé oko dioptrie –4,75 cylindr –2,25 a osa 180°. Kdybychom snad Vaše parametry špatně pochopili, napište nám. V každém případě bychom Vám ale doporučovali, vyzkoušet čočky předem za osobní asistence kontaktologa, abyste měla jistotu, že Vám tyto parametry skutečně zajistí dokonale ostré vidění. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Květa

Dobrý den, byla jsem u očního lékaře a ten mi zvýšil o 0,5 dioptrie do dálky na každém. Dosud jsem si brala 14-ti denní kontaktní čočky Acuvue Oasys for Astigmatism. Nyní mi dal předpis na nové brýle do dálky: na jedno oko -1,25 dioptrie, cyl. -1,0 a Osa 90°. Druhé oko -1,50 dioptrie, cyl. -1,0 a Osa 105°. Prosím o radu, jaké kontaktní čočky a zvolit? Předem děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Květo, díky za otázku. Čočky by Vám měly vyhovovat stále stejné. Parametry by měly být pro pravé oko –1,25 cylindr –0,75 osa 90° a pro levé oko dioptrie –1,50 cylindr –0,75 a osa 100°. Ideální by bylo kdybyste nové parametry čoček mohla před nákupem vyzkoušet u svého kontaktologa. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Martin

Dobry den, chtěl bych začít nosit čočky kvůli sportu. Mam hodnoty P-sph +0,cyl -0,5,AX 168 a L-sph +0,50 cyl 0 Můžete mi prosím doporučit konkrétní čočky? Děkuji Martin

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martine, díky za Váš dotaz. V první řadě upravíme naměřené hodnoty pro kontaktní čočky. Pro pravé oko to bude dioptrie –0,25 a pro levé oko dioptrie +0,50. Na vyzkoušení a sport bychom Vám rozhodně doporučili jednodenní kontaktní čočky. V nabídce navíc máme čočky, které můžete doma vyzkoušet a v případě nespokojenosti vrátit v rámci služby Garance vrácení peněz. Doporučujeme Vám malá 10 kusová balení čoček ve výhodných balíčcích po 10 párech. Budete vždy potřebovat dvě balení, protože máte na každém oku jinou dioptrii. Vyzkoušejte tedy TopVue Elite nebo TopVue Daily. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Katerina

Dobry den, od 15 let nosim kont.cocky. Leta jsem nosivala Acuvue Advance (14ti denni) a pred par mesici mi ocni lekar doporucil cocky pro astigmatismus, nebot mam na obou ocich hodnotu -1.25. Mela jsem cocky Acuvue for Astigmatism 1-denni, hodnoty: OP -4.25, cylindr -1.25, osa 180 a OL -4.75, cylindr -1.25, osa 170. Cocky mi ale uplne nesedi, obzvlast vecer mam pocit rozostreneho videni a musim mzourat oci, abych vic zaostrila. Chtela bych se zeptat, jestli je mozne secist dioptrie s cylindry a zkusit klasicke Acuvue Oasys 14ti denni cocky, nebo to nelze? Jeste bych chtela zminit, ze zakriveni oka mam 8.3, tudiz mam docela problem, spoustu cocek mi tzv. klouze z oka, ale u tech jednodennich s timhle problem nebyl. Velice dekuji za odpoved.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, díky za Váš dotaz. Najít vhodné kontaktní čočky může být někdy problém. Přepočet cylindrů na dioptrie se používá, ale většinou jen u nízkých cylindrických hodnot, které není možné čočkami korigovat. Když přepočítáme Vaše hodnoty, vyjde dioptrie –4,75 pro pravé oko a pro levé oko dioptrie –5,25. Hodnoty jsou ale zaokrouhlené. Navíc hodnoty, které používáte u čoček jsou pravděpodobně již také upravené. Rozhodně Vám nemůžeme slíbit, že budou dioptrie vyhovující. Cylindr už je poměrně vysoký na to, aby byl korigován pouze sférickou dioptrií. Doporučujeme Vám vyhledat kontaktologa, který Vám umožní vyzkoušet více typů čoček. Pokud jde o zakřivení, samozřejmě hraje svou roli, ale oko dokáže tolerovat odchylky. Pokud bychom Vám mohli pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Martina

Dobrý den. Ráda bych vyzkoušela nošení čoček. Mám astigmatismus a naměřené hodnoty jsou PO +1,25 / -3,25 90 ; LO +1,5 / -2,5 85. Mohli byste mi, prosím, poradit, jaké čočky by byly vhodné? Nikde jsem bohužel nenašla možnost cylindru -3,25. Jaký je v tomto případě možný přepočet? Velice děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, díky za Váš dotaz. Jde o vyšší hodnotu cylindru na najdete ji například u kontaktních čoček Biofinity XR Toric a u Proclear Toric XR. Vzhledem k finanční náročnosti čoček bychom Vám doporučili aplikaci u kontaktologa. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Mirka

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem čočky Acuvue Oasys, byly mi naměřeny dioptrie -5, cylinder -0,5, ax 170. Moc děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Mirko, díky za Váš dotaz. Takto nízký astigmatismus vyžaduje pouze úpravu dioptrií. Měly by Vám vyhovovat čočky s dioptrií –5,00. Zda jsou pro Vás čočky vhodné a zda je vhodná i hodnota korekce, budete s jistotu vědět až po vyzkoušení čoček. Zvažte tedy osobní konzultaci s kontaktologem a vyzkoušení čoček před přímým nákupem. Pokud pro Vás budeme moci něco dalšího udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

Jitka

Dobrý den, měla bych otázku. Když je v balení 6 kontaktních čoček a mají se měnit po 14 dnech tak tomu moc nerozumím. To znamená že dvě čočky jsou na 14 dní? Moc děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jitko, děkujeme za Váš dotaz. V balení je 6 kusů kontaktních čoček. Pokud potřebujete pro obě oči stejnou dioptrii, balení Vám vydrží 6 týdnů (3× 2 týdny – každých 14 dnů si vezmete nový pár čoček). Pokud ale potřebujete pro každé oko jinou dioptrii, budete si muset objednat balení dvě (2× 6 kusů čoček) a čočky Vám pak vydrží 12 týdnů. Pokud byste potřebovala cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.

Anna Jordánová

Dobrý den, ráda bych zakoupila torické čočky TopVUe Premium, Naměřené hodnoty mám: PO: -7.00, cyl -0.75, osa 90, zakřivení 8.7,průměr 14,5. LO: -4.5, osa 90, cyl 1.25, zakřivení 8.7,průměr 14,5. Bohužel u tohoto produktu se nabízí jen zakřivení 8,6 a průmer 14.2. Chci se zeptat, jak moc toto vadí mému oku? Nebo zda jsou hlavně důležité hodnoty osy a cylindru? Děkuji za odpověď. Jurečková

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro ostrost vidění jsou nejdůležitější dioptrie, cylindr a osa. Pro pohodlí při nošení pak vlastnosti materiálu jako obsah vody a propustnost kyslíku. Průměr a zakřivení jsou jistě důležité, ale ne rozhodující. Oči v naprosté většině dokáží tolerovat rozdíly. Doporučujeme Vám TopVue Premium for Astigmatism objednat, vyzkoušet a případně využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.

Tyna

Dobry den, potrebovala bych poradit, jake cocky poridit. Namerene hodnoty mam na prave -5,5; cyl 0,75; osa 170. A na leve -6,25; cyl 1,0; osa 180. Dekuji za odpoved.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tyno, děkujeme za Váš dotaz. Budete určitě potřebovat torické kontaktní čočky. Výběr čoček ale nezáleží pouze na naměřených hodnotách korekce. Velmi důležitý je pro oči materiál. Doporučili bychom Vám čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud jsou uvedené cylindry minusové, budete pro pravé oko potřebovat dioptrie –5,25 cylindr –0,75 a osa 170°, pro levé oko dioptrie –5,75 cylindr –0,75 a osa 180°. Pokud jsou ale cylindry plusové, musí být parametry upraveny pro pravé oko na dioptrii –4,50 cylindr –0,75 a osa 80° a pro levé oko dioptrie –5,00 cylindr –0,75 a osa 90°. Jde o úpravy dle všeobecně daných vzorců a přepočty tedy nemusí být pro Vaše oči 100% vhodné. Pokud chcete mít jistotu, navštivte aplikační středisko kontaktních čoček. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

FIlip

Dobrý deň, mám namerané hodnoty sú: Pravé do diaľky: Dioptrie: 7,0; Cylinder 0,25; Os: 10 st. Ľavé do diaľky: Dipotrie: 6,25; Cylinder 1,75; Os 160 st. Mohol by som Vás poprosiť o radu, aké hodnoty šošoviek zvoliť? Ďakujem.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Filipe, díky za dotaz. Pokud jste kontaktní čočky ještě nikdy nenosil, měl byste navštívit kontaktologa. Pokud si chcete kontaktní čočky objednat bez návštěvy odborníka, doporučujeme Vám kontaktní čočky TopVue. Je u nich případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pro pravé oko budete potřebovat čočky pouze s dioptrií, ale pro oko levé budete muset zvolit čočky torické. Abychom Vám mohli doporučit konkrétní parametry, napište nám prosím změřené hodnoty včetně plusových a minusových znamének. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

Lucie

Dobrý den, prosím o radu s parametry pro čočky, pokud mám naměřeny hodnoty: dioptrie - 3,5, cylindr -2,1, osa 120 st. Cylindr v této hodnotě není u čoček k dispozici. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lucie, díky za Váš dotaz. Pokud Vám nebylo měření prováděno přímo pro kontaktní čočky, je téměř vždy nutné udělat malou úpravu. Dle tabulkových přepočtů by Vám měly vyhovovat dioptrie –3,50 cylindr –1,75 a osa 120°. Jak už jsme uvedli, jde pouze o tabulkové přepočty, které nemusí být 100% vyhovující pro všechny nositele. Pro úplnou jistotu navštivte kontaktologa. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.

Šárka

Dobrý den, potřebuji poradit jak vybrat správně parametry pro čočky. Na levé oko mám d: -2,75 c: -0,5 a pravé d: -2,00 c: -1,00. Cylindr ani v jedné hodnotě není, jaké parametry tedy mohu zvolit? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Šárko, děkujeme za dotaz. Pro levé oko budete potřebovat kontaktní čočky pouze s dioptrií, zde uděláme přepočet. Pro pravé oko je nutné parametry lehce upravit. U kontaktních čoček nejsou dostupné všechny hodnoty, které jsou vyráběny u dioptrických brýlí. Pro levé oko by Vám měly stačit kontaktní čočky s dioptrií –3,00, pro oko pravé čočky torické s dioptrií –2,00 cylindrem –0,75 a samozřejmě příslušnou osou. Při výběru kontaktních čoček nehrají roli pouze naměřené dioptrie. Velmi důležité je, aby materiál čoček vyhovoval očím. Doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue, u kterých Vám můžeme nabídnout službu Garance vrácení peněz. Pro levé oko doporučujeme TopVue Premium a pro levé oko TopVue Premium for Astigmatism. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Karel

Dobrý den, když mám cylindr -0,5 můžu si vzít i -0,75 bude to velký rozdíl?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Takto nízký cylindr se pro kontaktní čočky přepočítává podle vzorce na dioptrie. Do tohoto vzorce je ale nutné zanést i aktuální hodnotu naměřené dioptrie a tu jste bohužel neuvedl. Nemůžeme Vám tedy říci, jakou dioptrii si u čoček zvolit. Můžete v dalším komentáři doplnit kompletní zápis parametrů. Zatím přejeme hezký den.

Marta

Dobrý den když mám napsáno 45 osa můžu si vzít 50 ?děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marto, děkujeme za Váš dotaz. Můžete zvolit osu 40°i 50°. Je to sice malý rozdíl, ale co je pro Vás více vyhovující poznáte až po nasazení čoček. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Roman

Dobrý den, přemýšlím přejít na Acuvue Oasys for Astigmatism bohužel nikde nemůžu najít zakřivení 8.7 s průměrem 14.5, je tam nějaká tolerance pro odchylku nebo musím dodržet přesně to zakřivění? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Romane, děkujeme za Váš dotaz. Obecně se uvádí, že oko je schopné tolerovat určité rozdíly. Samozřejmě se to liší nositel od nositele a záleží na individuálnímu pocitu nositele. Takto malá odchylka by Vám při nošení neměla působit žádné potíže, ale naprostou jistou budete mít až po nasazení čoček. Přejeme hezký den.

Zuzana M.

Dobrý den, užívám již několik let jednodenní čočky Acuvue Moist for Astigmatism, ale potřebovala bych i 14ti denní nebo měsíční torické čočky. Chtěla bych se proto zeptat, jak moc se liší Acu Moist a Acu Oasys (nedokážu posoudit, jak moc velký rozdíl bude mezi čočkami, které mají 58% vody a propustnost 24 a čočkami s obsahem vody 38% a propustností 129). Obecně mám problém se zavlažováním očí a čočky Moist byly zatím z možných vyzkoušených nejvíc vyhovující. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, děkujeme za Váš dotaz. Rozdíl mezi Acuvue Oasys for Astigmatism a 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism je v použitém materiálu. Oasys jsou z materiálu silikon – hydrogelového, což znamená vyšší propustnost kyslíku a nižší obsah vody než u hydrogelových Moist. Nedokážeme posoudit, zda by Vaše oči změnu materiálu snesly. Můžeme Vám doporučit například SofLens Toric a Proclear Toric. Tyto čočky jsou vyrobeny z hydrogelového materiálu a parametry průměru a zakřivení jsou téměř totožné jako u Acuvue Moist. Zda Vám čočky sedí, poznáte až po vyzkoušení. Pokud budete mít další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.

Martin Samuel Buchta

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jakožto uživatel torických kontaktních čoček. Dají se sehnat i barevné kontaktní čočky pro astigmatismus?

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Martine, bohužel barevné torické kontaktní čočky na trhu prozatím nejsou, nemáme ani informaci, že by v blízké době byly. Pokud ale máte naměřeny nižší hodnoty cylindru a osy, bylo by možné hodnoty přepočítat. S přepočítanými hodnotami Vám ale nemůžeme zaručit 100% ostrost vidění. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Stanislava Corbova

Dobry vecer,chtela bych se zeptat.Pouzivam 1denni cocky Acuvue Moist DIA 14.2 ,BC 8.5 , -8.5 Ted bych chtela skusit Acuvue Oasys for Astigmatism,ale nevim si rady a netusim podle parametru ktere si mam objednat.Prosim o radu.Moc krat dekuji

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den,

čočky Acuvue Oasys for Astigmatismus jsou určeny pro korekci oční vady tzv. astigmatismu. Pokud Vám tato vada nebyla diagnostikována, není nutné tyto čočky používat. Acuvue Oasys jsou ale vyráběny také ve sférické variantě. Tyto čočky pro Vás již vhodné jsou. Děkujeme Vám za Váš dotaz a neváhejte se na nás kdykoliv znovu obrátit.

Nicole

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaké čočky koupit, pokud mi v optice řekli, že mám na 1oko -4,50dioptrie, -2,25 cylindr, 5°osa a 2oko -4,25dioptrie, -2,25 cylindr, 180°osa.. Dívala jsem se, že na osu je jen od 10°,tak proto dotaz. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, u kont.čoček, které korigují astigmatismus je opravdu nutné objednávat již vyzkoušené čočky. Pokud jste astigmatické čočky ještě nikdy neměla, obraťte se na očního lékaře nebo optika, který aplikuje kont.čočky, aby Vám s výběrem osy poradil, případně zajistil čočky k vyzkoušení.

Marie Kovářova

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi kontaktními čočkami Acuvue advanced+ a Acuvue Oasys. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, tyto čtrnáctidenní čočky od výrobce Johnson&Johnson se liší zakřivením, složením i propustností kyslíku. Na rozdíl od Acuvue Oasys u čoček Acuvue Advance Plus výrobce již ukončil výrobu.

Veronika

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde na obalu od čoček najdu údaje o ose. Díky za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, tento údaj naleznete na krabičce pod názvem axis (=osa). Většinou bývá na krabičkách dioptrie a až potom u sebe cylindr a osa. Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti při zadávání parametrů čoček do objednávky, kontaktujte prosím náš zákaznický servis. Rádi Vám s objednávkou pomůžeme.

Radka Vuleova

Dobry den. Chci se zeptat ,jestli mi můžete poradit s výběrem kontaktních čoček. Mám dioptrie +3.5 cylindr +1.25 a osu 90°. Děkuji Za odpověd.

Zákaznický servis

Dobrý den, pro potřeby torických kontaktních čoček je nutné vždy plusové cylindrické hodnoty převést na minusové – Vaše hodnoty po tomto přepočtu jsou tedy +2.25, –1.25, 180. V případě torických kontaktních čoček však vždy doporučujeme před jejich samotným zakoupením nejprve absolvovat jejich odbornou aplikaci u očního specialisty.

Jarka

Dobrý den, zakoupila jsem v tomto obchodě kontaktní čočky Acuvue Oasys for Astigmatism a bohužel mi nevyhovují. Chtěla bych je proto nabídnout k odkoupení. parametry: dioptrie: +0,5, cylindr:-2,25, osa 160. V balení jedna čočka chybí.kdo by měl zájem ozvěte se na tel: 731315563

Zákaznický servis

Dobrý den Jarko, pokud Vám zakoupené kontaktní čočky nevyhovují a byly zakoupeny na základě odborného vyšetření a změření od očního specialisty, který se aplikací kontaktních čoček zabývá, pak neváhejte s reklamací přímo u něho. Pokud Vám nevyhovují z jiného důvodu, můžete také zkusit prodat zbylé torické kontaktní čočky na portále Aukro.cz.

Čočky ACUVUE Oasys for Astigmatism

Torické kontaktní čočky ACUVUE Oasys for Astigmatism společnosti Johnson and Johnson jsou určené ke korekci astigmatismu a navazují na tradici Acuvue Advance for Astigmatism. Výrobce doporučuje přechod na Oasys bez nutnosti návštěvy očního specialisty, jestliže zůstanou zachovány všechny parametry Acuvue Advance (dioptrie, zakřivení, cylindr, osa). 

Zvlhčující systém

ACUVUE Oasys for Astigmatism jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu, a proto se vyznačují vysokou propustností kyslíku. Dále jsou (stejně jako jejich sférická verze Acuvue Oasys) vybaveny zvlhčující technologií HYDRACLEAR PLUS.

Stabilní korekce

Technologie Accelerated Stabilisation Design (ASD) poskytuje velice dobrou stabilizaci kontaktní čočky na oku. Tato technologie využívá mrkání k udržení cylindrické korekce na správném místě. Každé mrknutí oka se dotkne vyvýšeniny na vnější straně čočky, čímž ji pootočí do správné polohy, kde její cylindr koriguje nepravidelnost rohovky.

Ochrana před UV zářením

Součástí ACUVUE Oasys for Astigmatism je také UV filtr pohlcující více než 95 % UV-A a 99 % UV-B a chrání tak nejdůležitější oční části zajišťující zrak. Kontaktní čočky absorbující UV záření je vhodné doplnit ještě slunečními brýlemi, aby byla zajištěna ochrana očního okolí a bělma. 

Možnost kontinuálního nošení

Kontaktní čočky ACUVUE Oasys for Astigmatism jsou určeny pro čtrnáctidenní cyklus nošení s každodenním vyjímáním z oka a následnou dezinfekcí v pouzdře. Další možností užívání je (po dohodě s Vaším očním specialistou) prodloužené nošení po dobu sedmi dní a šesti nocí. Takto použité čočky již nelze znovu nasadit.

O čočkách Acuvue Oasys for Astigmatism

Jak pečovat o čočky Acuvue Oasys for Astigmatism (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti

Výrobce: Johnson and Johnson
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.60
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 129 Dk/t
Vyměnit za: 14 dnů
Expirace: 24 měsíců a více
Obsah vody: 38%
Cylindr: od -0.75 do -2.75
Dioptrický rozsah: od -9.00 do +6.00
Materiál: Senofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ano
UV filtr: Ano