Acuvue Oasys for Presbyopia (6 čoček)

1 139 Kč
89% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? úterý 23.4. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma
1 139 Kč

Výhodné balíčky

Čočky ACUVUE Oasys for Presbyopia

Oblíbené čočky Acuvue Oasys jsou nyní dostupné také ve verzi pro korekci presbyopie neboli stařecké vetchozrakosti. Jedná se o čtrnáctidenní kontaktní čočky vyrobené ze silikon – hydrogelového materiálu Senofilcon A. Materiál se vyznačuje především velmi vysokou propustností kyslíku, takže si oči neustále udržují svěží a zdravý vzhled. Právě díky vysoké Dk/t jsou čočky, po předchozí konzultaci s lékařem, vhodné i k prodlouženému nošení po dobu 7 dnů a 6 nocí.

Pohodlné v každé situaci

Technologie Hydraclear Plus zajišťuje, že jsou čočky dokonale jemné a smáčivé, takže při nošení ani nepoznáte, že je máte nasazené. Existují pro oči náročné okamžiky, jako pobyt v klimatizovaných prostorách, dlouhodobé sledování televize či celodenní práce na počítači. Tyto čočky Vám zajistí dokonalý komfort po celý den, ať jste kdekoli a děláte cokoli.

Dokonalá ochrana proti UV záření

Kontaktní čočky Acuvue Oasys for Presbyopia poskytují očím extrémně vysokou ochranu proti škodlivému UV záření. Zachycují přinejmenším 90 % UVA a 99 % UVB záření. Tím se řadí do první kategorie ochrany proti UV. Čočka samozřejmě pokrývá jen určitou část oka, je proto vhodné doplnit čočky slunečními brýlemi.

Snadná manipulace

Pro co nejjednodušší zacházení mají kontaktní čočky lehce modrý nádech. Pokud Vám čočka při nasazování sklouzne z prstu, snadno ji najdete. Toto zabarvení nijak neovlivňuje kvalitu vidění.

Vlastnosti - Acuvue Oasys for Presbyopia (6 čoček)

Výrobce: Johnson and Johnson
Zakřivení (BC): 8.40
Průměr (DIA): 14.30
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 14 dnů
Propustnost kyslíku: 147 Dk/t
Obsah vody: 38%
Jméno produktu: Acuvue Oasys for Presbyopia
Dioptrický rozsah: od -9.00 do +6.00
Adice: High (+2,00 - +2,50), Low (+0,75 - +1,25), Mid (+1,50 - +1,75)
Materiál: Senofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ano
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Hodnocení

89%
109 našich zákazníků doporučuje tento produkt recenze nejsou ověřené

Komentáře (29)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Jana Frančová

Hmmm.... tak moje dioptrie už jsou nedostupné. Zkusím ty druhé Acuvue Multifocal a budu doufat, že budou tak dobré jako tyhle.

Libor Čutka

Dobrý den, moje dioptrie už taky nejsou. Koukám, že je nějaká novější varianta, tak ji zkusím... Nemám rád změny, ale co můžu dělat.

Ladislav Pachman

Rád bych se informoval o dostupnosti těchto čoček. Při zadání mých dioptrií se objeví tato hláška: "Výroba produktu Acuvue Oasys for Presbyopia byla bohužel ukončena a již není možné ho objednat. Jako náhradu doporučujeme TopVue Air Multifocal." O ukončení výroby jsem neměl tušení. Kdy k tomu došlo? Ví se to? Dále, Čočky TopVue mi nevyhovují, protože mají jiné velikostní parametry... Mohli byste mi poradit, co mám dělat?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ladislave, děkujeme Vám za otázku. Výrobce ukončil výrobu v říjnu roku 2022. Novou generací multifokálních čoček značky Acuvue jsou čočky Acuvue Oasys Multifocal. Čočky jsou vyrobené ze stejného materiálu a mají stejné velikostní parametry. Mají však moderněji zpracovanou optiku. Zde byste mohl pociťovat změnu. Správně by měla každá změna čoček proběhnout pod odborným dohledem. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Dominika Němcová

Dobrý den, nosím tyto čočky a vše bylo perfektní, ale zhoršil se mi zrak, tak jsem si zkusila upravit dioptrie a není to ono. Musím zase na kontrolu, nebo je to možné vyřešit i na dálku kdybych Vám napsala staré a nové hodnoty? Předem děkuji za odpověď, Němcová D.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Dominiko, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte změnu dioptrických hodnot, je dobré vyladit korekci zraku pod dohledem očního specialisty. Korekce multifokálními čočkami není snadná, naopak patří mezi ty obtížnější a velmi často se stává, že teoretický výpočet neodpovídá potřebám klienta, proto bychom se přikláněli k tomu, abyste zvážila odbornou pomoc. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Zuzana U.

Čočky jsou výborné, korekce velmi dobrá i když není 100% - ale to je prý normální. Naštěstí mám perfektní optometrisktu, která prostě ví, kde přidat nebo ubrat tak, aby byl zrak ostrý. Vedu poměrně aktivní život a například při józe mi jsou brýle vyloženě na obtíž. Nicméně bych Vás poprosila o pomoc. Občas mě trápí suchost očí, kterou způsobují hormonální výkyvy. Do teď jsem používala oční kapky Gelone, ale chtěla bych teď na nějaký čas změnu. Které kapky byste mi pro občasné zvlhčení očí doporučili? Předem děkuji za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Zuzano, děkujeme Vám za otázku. Z našeho sortimentu očních kapek bychom Vám nabídli oční kapky Blink Contacts nebo Blink intensive tears. Oba typy čoček je možné kapat na kontaktní čočky. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Linda

Dobrý den, v optice mi naměřili hodnoty +1 na dálku a + 2,25 na blízko, jakou hodnotu pro čočky bych měla prosím zvolit? Děkuji Linda

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lindo, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu byste měla teoreticky mít ke korekci zraku čočky s hodnotou dioptrie +1,00 a adice +1,25, což je v případě těchto čoček Low (+0.75D - +1.25D). Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Může se stát, že teoretický výpočet nemusí odpovídat potřebám klienta. V takovém případě je nutné teoretické hodnoty upravit v ordinaci optometristy. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který Vám s aplikací čoček může pomoci. Pokud se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Kurucová Lenka

Dobrý den, můžete mi poradit s výběrem multifokálních čoček? Tyto čočky nosím, ale mám změnu dioptrií. Multifokální brýle s novými hodnotami nosím a neměla jsem s nimi žádný problém. Do dálky: pravé -5, 75; levé -5,5 Na blízko: pravé: -3,5; levé - 2,25 Děkuji Vám Lenka

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované, a to i v případě změny dioptrických hodnot. V některých případech je nutné teoretický výpočet upravit, aby korekce zraku byla nositeli příjemná. Dle výpočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,50 a adicí High (+2.00D - +2.50D) a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,25 a adice High (+2.00D - +2.50D). Jestliže se rozhodnete čočky s novými dioptriemi zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není možné uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lubomír Pitr

Nebojte se zkusit čočky na presbyopii, ALE rozhodně to řešte s odborníkem. Měl jsem teda štěstí na optometristku, která se mi věnovala a musela si s hodnotami dost pohrát. Chvilku jsem myslel, že to vzdám, ale nakonec si vše sedlo. Jsem rád, že můžu v nošení čoček pokračovat i po 45. roce.

Dana

Potřebovala bych kontaktní čočky pouze na blízko. dioptrie +6

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Dano, děkujeme Vám za otázku. Potřebujete-li čočky ke korekci zraku na blízko, vybírejte ze sortimentu sférických kontaktních čoček. Sférickou variantu těchto čoček naleznete ZDE. Správně byste však měla mít před nákupem přes internet čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Dle parametrů očí a Vašich potřeb zvolí specialista vhodné varianty a ty Vám vyzkouší. Pokud se rozhodnete pořídit si čočky sama bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Z našeho sortimentu bychom Vám eventuálně mohli nabídnout čočky TopVue Air se službou Garance vrácení peněz. Jestliže by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete je za předpokladu dodržení podmínek služby vrátit a nepřijdete o své peníze. Nezapomeňte, že při vyšších hodnotách dioptrií je potřeba hodnoty převést dle sférického ekvivalentu. Je-li hodnota +6,00 dioptrií uvedená na brýlovém předpisu, budete u kontaktních čoček po přepočtu potřebovat hodnotu dioptrií +6,50. V případě dalších otázek, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Winkler

Dobrý den, navýšily se mi dioptrie. Nově mám na obě oči na blízko +4,25 a na dálku +1,75. Jaké parametry mám zadat? Nyní nosím +1,75 MID +1,75. Předem díky za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, pane Winklere, děkujeme Vám za otázku. Dle nově naměřených hodnot budete ke korekci zraku potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +1,75 a adice High (+2,00D - +2,50D). Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jan Dostál

Celý život jsem nosil čočky a poslední léta Acuvue Oasys. Při poslední kontrole mi naměřili dioptrie a adici. Dostal jsem zkušební pár a v prvních dnech jsem si myslel, že jsem s čočkama skončil. Ale dal jsem na rady a postupně prodlužoval koukání s těmahle čočkama a nakonec dobrý. Ovšem je to teda úplně jiná liga, než obyčejný čočky.

Kateřina Zatloukalová

Čočky nenosím dlouho, ale jsem příjemně překvapená, jak to usnadňuje život. V optice mi aplikovali tento typ čoček a sedly mi na první dobrou. V očích jsem je vůbec necítila, ale trvalo asi týden, než jsem si na ně plně zvykla. V první dny jsem párkrát i zakopla. Nicméně teď jsem maximálně spokojená a užívám si život na maximum.

Zděnka

Dobrý den, potřebuji vědět jaké si mám objednat multifokální čočky, když dálku mám -2,25 cyl +0,5 Axis 160 a blízko +1,75 děkuji Zdena.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Zdeno, děkujeme Vám za otázku. Abychom mohli správně vypočítat dioptrické hodnoty a adici, potřebovali bychom kompletní brýlový zápis. U hodnot na blízko chybí cylindr a osa. Tyto hodnoty by taktéž měly být součástí zápisu. Bude-li to pro Vás pohodlnější, zašlete nám fotku brýlového předpisu na e-mailovou adresu info@cocky-kontaktni.cz. Jakmile nám zápis zašlete, velmi rádi Vám vypočteme hodnoty multifokálních kontaktních čoček. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Milena

Dobrý den chtěla bych se optat jaké si mám objednat čočky mám na blízko +3.00 a na dálku+0.75 děkuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Mileno, děkujeme Vám za otázku. Budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +3,00 a adice +2,25 (v případě těchto čoček tedy zvolíte variantu HIGH). Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Lídie Jandová

Dobrý den, nosím tyto čočky a jsem s nimi spokojená, ale trápí mě suchost očí. Oční lékařka mi sdělila, že je to vlivem hormonálních změn a léků kterých dlouhodobě užívám. Doporučila mi oční kapky, které sice pomohou, ale ráda bych zkusila jinou značku. Mohla bych Vás poprosit o vhodné oční kapky, které jsou bez konzervačních látek. Předem děkuji za odpověď a přeji Vám krásné Vánoce.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lýdie, děkujeme Vám za otázku i milé přání k Vánocům. I my Vám přejeme pohodové vánoční svátky. Nyní k odpovědi na Vaši otázku. Vaše oční lékařka má pravdu. U žen jsou tyto projevy hormonálních změn častější než u mužů. Z našeho sortimentu bychom Vám nabídli oční kapky z řady Hylo Eye Care a to buď kapky Hylo Parin nebo Hylo Comod. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
p. Kadlec

Nikdy jsem si nemyslel, že se nechám přemluvit k čočkám. Nikdy jsem je nenosil. Paní v optice se mi ale tak hezky věnovala, že jsem podlehl. Byl jsem mile překvapený, když jsem viděl prostě výborně. Chvíli to bylo teda zvláštní, než jsem si zvykl, ale jinak... zrak výborný. Takže si jdu kupovat už 3. balení a nosím je dál.

Jana Opltová

Dobrý den, s čočkami mám zkušenost, ale nosím je více méně jen na dovolené. Mám nově naměřené hodnoty a potřebuji vědět, jaké hodnoty objednat. Nyní mám pro obě oči na blízko +3,50 a na dálku +1,00. Předem děkuji za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za komentář. Pro nákup čoček nově zadáte hodnotu dioptrie +1,00 a adice +2,50 v tomto případě High (+2,00D - 2,50D). Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jaromír Švec

Od té doby, co mi je aplikovali v optice nemám důvod hledat jiné. Výborná korekce. Zatím jsem musel řešit jen navýšení adice kvůli progresu oční vady - což je běžný stav. Každopádně je mohu doporučit.

Barbora Peková

Dobrý den, nosím tyto čočky a jsem s nimi velmi spokojená. Ze zvědavosti jsem se koukla na další multifokální čočky od J&J - Acuvue Oasys Multifocal. Jaký je mezi čočkami rozdíl, na první pohled mají parametry stejné. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Barboro, děkujeme Vám za otázku. Čočky se shodují ve velikostních parametrech i v použitém materiálu. Rozdíl mezi čočkami je optické stavbě čočky. Acuvue Oasys Multifocal má novější design multifokálních čoček, který je blízko středu a byl uveden na trh v roce 2021, zatímco design Acuvue Oasys for Presbyopia má středovou vzdálenost a byl uveden na trh v roce 2009. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Vít

I když mi věk dýchá na záda, tak díky vymoženostem jako např. čočky můžu dál sportovat a učit jako před tím. Jako vedoucí orientačních běhů musím učit děti číst v mapách a špatný zrak na blízko byl velký nedostatek. Do dálky mám jen -0,25, ale blízko je to fakt bída. Brýle si zatím pořizovat nechci, protože prý bude chvíli trvat, než se mi zrak ustálí. Ani jsem netušil, jak jsou čočky pohodlné. Díky bohu za ně!

Marie Štěbetáková

Dobrý den, byla jsem na kontrole nitroočního tlaku a při té příležitosti mi naměřila lékařka nové dioptrické hodnoty pro brýle dálka: +2,00 / blízko: 3,75. Do teď jsem kupovala kontaktní čočky s hodnotami +2,00 add power MID (+1,50 - +1,75). Teď se mi občas stává, že drobnější text nepřečtu, a tak bych chtěla poprosit jestli není potřeba nějak upravit i hodnoty pro čočky. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Marie, děkujeme Vám za otázku. Dle nových dioptrických hodnot už budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +2,00 a add power High (+2,00D - +2,50D). Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Liška O.

Vyhovují mi. Moc dobrá korekce na všechny vzdálenosti.

Miláčková

Dobrý den, nosím čočky již pár let a jsem s nimi velmi spokojená. S novými léky mě začala trápit suchost očí. Mohla bych poprosit o doporučení nějakých vhodných očních kapek. Předem děkuji za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Některé léky skutečně mohou suchost očí způsobovat. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli doporučit oční kapky Hylo Parin, které perfektně stabilizují slzný film a lze je kapat na nasazené kontaktní čočky. Pokud byste chtěla regenerovat slzný film i přes noc, doporučili bychom Vám oční mast VitA POS. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Dan

Velmi povedené čočky - korekce je výborná na všechny vzdálenosti. Brýle jsem nikdy nenosil, tak jsem rád, že existují čočky.

Lehejček

Dobrý den, mám nové hodnoty na brýle: dálka -4,75; blízko +2,75. Jaké parametry zvolit? Čočky znám, vyhovují mi. PS. nyní nosím -4,00 Low.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Nově budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,50 Mid (+1,25D - +1,75D). Hezký den.

Olga Navrátilová

Dostala jsem je jako dárek od dcery, abych si prý "užila důchod". Koupila je v naší optice na náměstí, kam si chodím celý život pro brýle. Aplikují tam i čočky a dcera to tam nějak domluvila, že jsem tam pak šla s těmi čočkami, které bych měla mít. Určili to nějak podle posledního předpisu na brýle. Byla jsem velmi skeptická a trochu dopálená, ale v optice mi pomohli a teď nosím čočky moc ráda. Vidím naprosto senzačně, žádné mlžení brýlí s rouškou. Dcera mi i ukázala jak nakupovat levněji na tom internetu a je to skvělé.

Jaruška A.

Dobrý den, asi před 3 lety jsem začala blbě vidět na blízko. Optometrista mi tehdy aplikoval nově tyto čočky. Byla jsem teď na kontrole a mám nově naměřeno o půl dioptrie na blízko víc, ale přes čočky vidím stále dobře. Ovšem může jít o zvyk a nerada bych si kazila oči. Moc Vás prosím o kontrolu dioptrií. V současné době nosím čočky s dioptrií +2,25 Low (+0,75D - +1,25D). A nově mám naměřeno na obě oči do dálky +2,25 a na blízku +3,50. Je to v pořádku?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jaruško, děkujeme Vám za otázku. Tyto kontaktní čočky mají adici v určitém rozmezí. Ve Vašem případě je adice Low (+0,75D – +1,25D). Adice vypočítaná z nového měření je nyní +1,25, to znamená, že si čočky můžete i nadále kupovat se stávajícími parametry. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Kadlec

Nenosím je dlouho, ale zatím jsem maximálně spokojený. Vidím perfektně na všechny vzdálenosti. Chvíli tedy trvalo, než jsem si zvykl, ale teď už dobrý. Spíš mě mrzí, že jsem tak dlouho otálel a nezkusil je dřív.

Daniel Kožený

Dobrý den, 1. Jaký je hlavní rozdíl mezi Acuvue Oasys for Presbyopia a Bausch a Lomb Ultra Presbyopia? Které jsou lepší? :-) 2. S čočkami (Ac. Oasys) vidím teď , jak jsem starší, na blízko odstatně hůře než s brýlemi (stejné dioptrie na čočkách i brýlích - 5,5; -3,5) Čím to je? (je mi 47, čočky nosím 30 let)) Děkuji za odpovědi

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Danieli, děkujeme Vám za otázky. Odpovíme Vám i s označením, jaké jste dotazům dal.
1.Na tuto otázku není možné odpovědět, neboť každý uživatel má jiné potřeby. Nejzásadnější rozdíl mezi těmito čočkami je frekvence výměny. Acuvue Oasys for Presbyopia jsou čtrnáctidenní a Bausch + Lomb ULTRA for Presbyopia jsou měsíční. Oba typy čoček jsou ze silikon-hydrogelového materiálu, ačkoli jsou každé čočky z jiného druhu silikon-hydrogelu mají výborné vlastnosti zhruba na stejné úrovni. Drobně se liší i velikostními parametry. Takto na dálku Vám, bohužel, nemůžeme říci, které čočky by byly pro Vaše oči vhodnější.
2.Důvod, proč vidíte na bližší vzdálenost hůře, mohou být měnící se potřeby očí. Pokud nám napíšete Vaše aktuální dioptrické hodnoty na dálku i na blízku (ne starší než 1 rok), vypočítáme Vám hodnotu adice a dáme Vám dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček. Pokud by byly údaje shodné s těmi, které zadáváte při nákupu čoček a pohled přes takové čočky pro Vás není komfortní, nezbývá nám, než Vám doporučit navštívit očního specialistu, který Vám pomůže.
Pokud byste měl další otázky, nebo chcete překontrolovat Vaše dioptrické hodnoty, napište nám. Rádi Vám pomůžeme. Prozatím Vám přejeme krásný den.