Acuvue Vita (6 čoček)

769 Kč
97% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 15.7. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Popis čoček Acuvue Vita

Měsíční sférické čočky od výrobce Johnson and Johnson slibují dlouhotrvající pohodlí díky výjimečným vlastnostem a moderním technologiím. Silikon – hydrogelový materiál Senofilcon zajistí velmi vysokou propustnost kyslíku. Díky INFINITY EGE™ mají čočky design s hladkou a zúženou hranou, takže tato minimální výška hran čočky přináší další rozměr pohodlí – při mrkání nedochází k žádnému nepříjemnému kontaktu čočky a očního víčka a je tak minimalizováno riziko podráždění.

Technologie HydraMax™

Kontaktní čočky Acuvue Vita mají propracovaný systém hydratace, který maximalizuje množství hydratační složky skrz celou čočku. Hydratace je udržována celé čtyři týdny, díky optimální hustotě a pohybu prospěšných lipidů v čočce.

Nejlepší UV ochrana

Tyto čočky společnosti Johnson and Johnson se pyšní velmi vysokou ochranou proti UVA i UVB záření. Vysokými hodnotami ochrany – zachycují nejméně 90 % UVA a 99 % UVB záření – se řadí do první kategorie ochrany proti UV. Pro naprosto dokonalou ochranu je vhodné kombinovat čočky se slunečními brýlemi, protože čočka nepřekryje celé oko.

Vlastnosti - Acuvue Vita (6 čoček)

Výrobce: Johnson and Johnson
Zakřivení (BC): 8.80, 8.40
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 147 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 41%
Jméno produktu: Acuvue Vita
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +8.00
Mohu v čočkách spát?: Ne
Materiál: Senofilcon C
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Ostatní také zakoupili

Hodnocení

97%
280 našich zákazníků doporučuje tento produkt
(naposledy hodnoceno dne 10.06.2024)
recenze nejsou ověřené

Komentáře (39)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Hana B.

Jsou příjemné. Materiál se zdá být kvalitní. Používala jsem dřív také vícedenní čočky ale od jiné značky (airoptix) a ke konci měsíce se mi čočky poměrně často trhaly. U těchto se mi to zatím nikdy nestalo.

Karla Vávrů

Mám s čočkami jen dobrou zkušenost. Celkově se značkou johnson jsem moc spokojená. Měla jsem i jednodenní čočky a i ty byly při nošení moc příjemné.

Ivan Bušta

Nějakou dobu jsem nosil čočky Oasys a pak jsem vyzkoušel tyhle. O čočkách Vita v oku vůbec nevím, Oasys mě nijak nedráždily, ale prostě jsem o nich pořád tak nějak věděl. Čím to může být? Jak velký je mezi čočkami rozdíl?

Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Když u čoček pomineme rozdílnou periodu výměny, která v pohodlí při nošení prakticky nehraje žádnou roli, pak je mezi čočkami několik dalších odlišností. Oba typy čoček jsou vyrobeny z materiálů, které patří mezi silikon-hydrogelové. Acuvue Vita jsou z materiálu Senofilcon C, mají vysokou propustnost pro kyslík (147 Dkt/t) a podíl vody v čočkách je 41 %. Acuvue Oasys jsou z materiálu Senofilcon A, mají totožnou propustnost pro kyslík (147 Dk/t) a obsah vody je 38 %. Čočky jsou si velice podobné, ale v pohodlí při nošení mohou hrát roli i opravdu drobné rozdíly. Svůj podíl na komfortu nošení mají určitě i technologie použité při výrobě kontaktních čoček. Například Acuvue Vita mají technologií INFINITY EGE™ speciálně zúžené okraje, takže při mrkání nedochází k žádnému nepříjemnému přechodu víčka přes čočku. V obou případech jde o velmi oblíbené kontaktní čočky, ale nejdůležitější je vždy právě individuální pocit pohodlí při nošení. Přejeme Vám hezký den.

Vaňková

Dobrý den. Jsou to čočky na měsíc nebo na dva týdny?

Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Acuvue Vita jsou čočky s měsíční periodou výměny. Par čoček můžete nosit 30 dnů. Čočky nejsou vhodné pro kontinuální nošení a nemělo by se s nimi tedy přespávat. Přejeme Vám hezký den.

Silva Mácová

Dobrý den. Je Mezi čočkami Acuvue Vita a acuvue Oasys velký rozdíl? Díky za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za otázku. Mezi čočkami je rozdíl především v periodě výměny. Čočky Acuvue Vita jsou čočky měsíční, u kterých výrobce nedoporučuje kontinuální nošení (přespávání s nasazenými čočkami). Acuvue Oasys jsou čočky na 14 dnů, u kterých je výrobcem kontinuální nošení schválené. Tento způsob nošení by měl ale každý nositel konzultovat se svým očním specialistou. Není to totiž vhodné pro každého. Oba typy čoček jsou ze silikon-hydrogelového materiálu s vysokou propustností kyslíku. Materiály se velmi drobně liší v obsahu vody. Pokud mezi čočkami váháte, doporučujeme Vám konzultaci s očním specialistou, u kterého budete moci čočky vyzkoušet a osobně posoudit, které pro Vás budou vhodnější. Přejeme Vám hezký den.
David Vytiska

Běžně nosím Acuvue Oasys, ale chtěl jsem měsíční. Zkusil jsem a velice rád jsem se vrátil ke 14denní variantě. Jsem totiž zvyklý, že o čočkách vůbec nevím. S Acuvue Vita jsem o čočkách věděl. Nedráždilo to, korekce taky OK, ale prostě mi jen ten pocit vadil.

Renata Kubešová

Čočky mi sloužili dobře asi 14 let... ovšem s přibývajícím věkem jsem byla nucena přejít na multifokály, a ty mi nedělají příliš dobře. Takže jsem přešla na brýle a mám jich už několik - je to skvělý doplněk. Nicméně Vás i přesto poprosím o tip na jednodenní multifokální čočky, protože na dovolené jsou čočky přece jenom lepší (lyže, moře, spa). Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Renato, děkujeme Vám za komentář. Z našeho sortimentu jednodenních multifokálních čoček bychom Vám nabídli čočky 1 Day Acuvue Moist Multifocal nebo Acuvue Oasys Max 1-Day Multifocal od stejného výrobce, jako čočky, které jste doposud nosila. Nicméně Vám před nákupem na internetu doporučujeme nechat si čočky odborně aplikovat. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou se nákup na internetu může stát. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Míra

Zatím mě nezklamaly - jsou příjemné a navíc s větším zakřivením. Jsem maximálně spokojený.

Richard Němec

Prosim vás, jak mám upravit dioptrie? Oční mi to sice řekla, ale já si to nepoznačil. V předpisu na brýle mám +4,75 a na levém +5,50. Pamatuju si jen, že na jednom oku mám přidat víc... Dřív jsem měl na obou očích čočky s +5,00. Předem moc díky za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Richarde, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu Vám na pravém oku zůstane čočka s hodnotou dioptrie +5,00 a ke korekci levého oka budete nově potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +6,00. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jaroslava Urbánková

Dobrý den, kupuji si u Vás tyto čočky a jsem spokojená, jak s čočkami, tak s fungováním obchodu. Nyní řeším progres oční vady. Nově mám naměřeno pro pravé oko -3,75 a pro levé -4,00. Někde od dioptrie -3 je nutné dioptrie po čočky přepočítat. Proto bych Vás chtěla požádat o pomoc, jaké hodnoty mám pro nový nákup zadat. Předem děkuji za laskavost a přeji Vám krásný den.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jaroslavo, děkujeme Vám za komentář. Jsme rádi, že jste s čočkami i s obchodem spokojená. Vaše nové hodnoty je skutečně nutné pro nákup čoček upravit. U minusových dioptrií je nutné čočky upravovat od hodnoty -3,50. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Sylva Vrbová

Jsou skvělé! Malý průměr a zakřivení to moc čoček nemá - navíc jsou fakt pohodlné!

Aneta Vicková

Dobrý den, začala mě trápit suchost očí. Prosím poraďte mi, jak situaci elegantně vyřešit. Nerada bych hledala nové čočky, protože jsem s těmito velice spokojená. Pokud by však nebyla jiná možnost, které čočky byste mi doporučili? Předem děkuji za rady.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Aneto, děkujeme Vám za otázku. Jestliže Vás trápí pouze mírná suchost očí, lze situaci řešit očními kapkami např. Blink Contacts nebo Blink intensive tears. Suchost očí se u nositelů čoček objevuje velice často. Důvodem je prakticky každodenní kontakt čočky se slzným filmem. Nejčastěji jde o narušení lipidové vrstvy, která zabraňuje vypařovaní vodné složky slzného filmu. Pokud by oční kapky nepřinesly úlevu, konzultujte prosím stav s Vaším očním specialistou, který by na základě stavu rozhodl o dalším postupu. Pokud byste měla další otázky neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Martin Javůrek

Dobrý den, mám změnu dioptrií. Pravé oko nyní +5,25 a levé +4,75. Jaké hodnoty objednat? Čočky nosím dlouho a maximálně mi vyhovují. Předem díky, Javůrek

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete nyní ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +5,50 a ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +5,00. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Blažek D.

Nikdy nezklamaly! Zkoušel jsem i jiné, ale vždy jsem se vrátil k osvědčené značce.

Veronika Kopalová

Dobrý den - MOC díky. To je přesně to, co mi říkali. Já věděla že mi pomůžete :) Ještě jednou moc děkuji za všechno. Mějte se krásně ☼

Veronika Kopalová

Dobrý den, nosím tyto čočky asi 8 let. Vše je OK, ale mám po dlouhé době změnu dioptrií. PO: -2,00 a LO: -2,25, cyl. -0,50, ax 9. U levého oka si vůbec nevím rady. Oční mi něco říkala, ale jak jsem zabouchla dveře optiky, vše jsem jako vždy zapomněla :D Vždycky jste mi dobře poradili, a tak věřím, že mi pomůžete i nyní. Předem děkuju.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu se Vám na levém oku rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Protože je Vaše cylindrická hodnota příliš nízká, bude nutné ji přepočítat na sféru. To znamená, že ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50. Hodnota dioptrie pro pravé oko zůstane na hodnotě dioptrie -2,00. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jarka Holanová

Čočky nosím několik let a vím, že se na ně mohu spolehnout. Johnson je jeden z mála výrobců, který má v nabídce větší zakřivení.

Adam Jeřábek

Zdravím Vás, mám nový předpis na brýle. Zvýšily se mi dioptrie a chtěl bych Vás požádat o kontrolu. Nechci objednat chybně. Nyní mám na pravém oku +3,75 a na levém +4,25. Čočky mi aplikovali v optice, kam chodím na pravidelné kontroly. Brýle už mám hotové a nyní potřebuji ještě čočky. Předem moc děkuji za laskavost.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Adame, děkujeme Vám za komentář. Nově budete ke korekci pravého oka potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +4,00 a ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +4,50. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Alča

I mě tyto čočky vyhovují, a to již několik let. Od oční mám naměřené zakřivení oka 8,3 a hledání vhodných čoček byl zážitek... Většina čoček mi nesedlo, protože byly prostě velké a nedržely na oku. Na tyhle se mohu spolehnout. Dobře sedí, korekce výborná - pro lidi s menšíma očima prostě perfektní.

Stanislav Dubský

Dobrý den, mám změnu u dioptrických hodnot. Mohl bych Vás požádat o úpravu pro nákup čoček? Nový předpis na brýle: Pravé oko: -4,25 Levé oko: -3,75 S těmito čočkami mám výbornou zkušenost již pár let a stále mi vyhovují. Předem děkuji za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Stanislave, děkujeme Vám za otázku. Rádi Vám pomůžeme. Nově budete ke korekci pravého oka potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,00. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Ing. Tejčka

Zkoušel jsem i jiné, ale stále se vracím k A. Vita, protože mi prostě vyhovují nejvíc.

Simona Janáková

Dobrý den, byla jsem na kontrole a mám nově naměřený i cylindr a osu. Podle všeho mám astigmatismus, ale s mou hodnotou cylindru se čočky nedělají. Mají je až od hodnoty -0,75. Moje nové hodnoty pro pravé oko je dioptrie -1,75, cylindr -0,50 a osa 172° a levé oko má dioptrii -2,25, cylindr -0,25 a osa 180°. Prosím poraďte mi, jaké si mám nyní kupovat čočky. Tyto čočky mi vyhovují a nerada bych měnila značku. Děkuji, Janáková.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Simono, děkujeme Vám za komentář. Ano, máte pravdu, začíná se u Vás rozvíjet poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Cylindrické hodnoty jsou zatím však příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. To znamená, že i nadále budete moct nosit ke korekci zraku tyto kontaktní čočky. Nyní budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00 a ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Smrčková A.

Sice dražší, ale jiné prostě nesnesu. Takže dobrá investice.

Martin Krejčí

Dobrý den, prosím o kontrolu dioptrických hodnot. Na čočky jsem zvyklej a jsem s nimi spokojený. Nyní nosím mám čočky -> PO -3,50 a LO -3,75. Nově mám naměřeno: PO -4,00 a LO -4,50. Předem díky za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Martine, děkujeme Vám za otázku. Ano, Vaše nově naměřené hodnoty bude nutné pro nákup čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Hedvika

Jedny z čoček, které mi fakt sedí - malé zakřivení i průměr. I materiál je super. Jestli máte malé parametry, můžu čočky jen doporučit.

Štefan Hanák

Potřeboval bych doporučit oční kapky. Poslední dobou mám později odpoledne a večer unavené oči. Pracuji v IT, a tak zírám celý den do monitoru. Do 35 let jsem s tím neměl problém... Stačí mít víkend mimo office a problém nemám. Předem moc díky.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Štefane, děkujeme Vám za komentář. Situaci, kterou popisujete je u lidí pracujících na počítači běžná. Jde o tzv. digitální únavu zraku. Při soustředěné práci např. na počítači se snižuje frekvence mrkání. Oko není dostatečně zvlhčené a současně je velmi namáhané zaostřováním. Pro osvěžení a zvlhčení očí a čoček Vám můžeme doporučit oční kapky Blink Contacts nebo Blink intensive tears. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Klára

Nosím je už několik let a jsou mi moc pohodlné.

Sylvie Janečková

Dobrý den, jsem s těmito čočkami velice spokojená, ale trápí mě sezónní alergie. V období dubna - černa trpím, protože mám hrozně podrážděné oči. Brýle mi nevyhovují. Mohla bych Vás požádat o nějakou radu, jak tohle období přežít. Předem díky za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Sylvie, děkujeme Vám za otázku. Je nám velmi líto, že Vás trápí pylové alergie. Oči dráždí pylová zrnka stromů a rostlin, která ulpívají v očích. Velmi pomáhá oči "vyplachovat" vhodnými očními kapkami. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili oční kapky Hylo Dual nebo Vizol S Allergy. Tyto oční kapky jsou přímo určené osobám trpících alergiemi a obsahují složky, které podráždění očí výrazně zmírní. Pokud jsou projevy alergie výrazné, konzultujte situaci i se svým lékařem, který Vám může předepsat léky, které projevy alergie zmírní. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Radim Kotalík

Už jsem zkusil několik značek, ale tyhle čočky vítězí na celé čáře. A to nemluvím o tom, že jsou čočky vždycky skladem. Díky. Radim

Hronová

Mám citlivé a sušší oči. Hydratace čoček je fakt dobrá, i když pracuji v klimatizované kanceláři. Doporučuju.

Anička R.

Z optiky mám naměřeno zakřivení 8,3 mm a čočky, které mi tam daly mi nesedly (zakřivení 8,5 mm). Čočky s malým zakřivením příliš nejsou, a tak jsem si zkusila koupit tyto. Čočky v oku vůbec necítím. Jsou skvělé, ale trošku se bojím, jestli nevadí zakřivení 8,4 mm. Je to OK?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aničko, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů jsou povolené mezdní odchylky ±0,20 mm, takže rozdíl 0,10 mm je v mezích. Jsme velmi rádi, že Vám tyto čočky vyhovují. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Aleš Novotný

Acuvue Vita nosím již pár let a jsou to čočky, které mě nikdy nezklamaly. Pohodlí fakt celých 30 dní.

Blanka

Dobry den, nosim bezne cocky se zakrivenim 8,6, avsak tyto cocky je nenabizi. Jake zakriveni je lepsi zkusit, prosim? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Blanko, děkujeme za otázku. Zakřivení má svůj význam, ale samo o sobě pro Vás nic neznamená. Zakřivení čočky vždy souvisí s jejím materiálem, pružností a tak dále. Obecně se doporučuje volit zakřivení s nižší hodnotou, protože nositelé mají většinou pocit, že jim čočka na oku lépe sedí. V tomto případě by to tedy znamenalo vybrat si zakřivení 8,40. Jde ale pouze o teoretickou informaci, která nemusí platit pro každého. Rozhodující je vždy pocit po vyzkoušení. Pokud s těmito konkrétními čočkami nemáte zkušenost, zvažte konzultaci s očním specialistou. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Tereza

Dobrý den, potřebuji čočky zakřivení 8.80, dioptrie -3.0,průměr 14 - Acuvue Vita momentálně v této dioptrii nejsou na skladě, mohu se zeptat, zda budou někdy v blízké době naskladněny? Nebo prosím o radu, které jiné čočky splňují tyto parametry. Nepodařilo se mi zatím žádné jiné objevit. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Terezo, díky za Váš dotaz. Čočky s Vámi požadovanými parametry jsou objednané a naskladnění očekáváme zhruba za 14 dnů. Stejné parametry najdete například u čoček Acuvue Oasys. Jsou zde ale drobné rozdíly v materiálu a jde o čtrnáctidenní čočky. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jiří Kaše

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na dostupnost čoček -1.25 / 8.40 nejdou objednat a jestli půjdou tak asi kdy?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jiří, děkujeme za Váš dotaz. Je nám velmi líto, ale v tuto chvíli Vám nemůžeme slíbit bližší termín naskladnění než 3 - 4 týdny. Pokud máte zájem, můžete vyzkoušet TopVue Premium, u kterých můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Ivana

Dobrý den, používala jsem kontaktní čočky Top Vue Air se zakřivením 8,60 a chtěla bych používat ACUVUE Vita, kde je zakřivení pouze 8,40 a nebo 8,80. Jaké byste mi doporučili. Děkuji za odpověd.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivano, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel nejsme schopni předpovědět, jaký rozdíl bude přijatelnější pro Vaše oči. Můžeme Vám nabídnout pouze teoretickou informaci, která říká, že pro mnoho nositelů je příjemnější menší zakřivení, protože jim čočka může připadat lépe a "pevněji" usazená na oku. Jde ovšem pouze o teorii a u kontaktních čoček jsou tyto pocity velmi individuální. Pokud se rozhodnete čočky zakoupit na vlastní pěst bez konzultace s kontaktologem, může se stát, že se pro Vás nákup stane zbytečnou investicí. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Lucie

Dobrý den, chci se zeptat, zda se čočky dají brát jako adekvátní náhrada čtrnáctideních acuvue, když mají stejné zakřivení i průměr, nebo zda je nutné znovuaplikování kontaktologem. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lucie, děkujeme za Váš zájem. Výrobce Johnson & Johnson uvedl Acuvue Vita na trh jako novinku, neuvedl však, že jsou čočky náhradou původních Acuvue Oasys. Pokud si ale prohlédnete tabulku vlastností obou typů čoček, zjistíte, že jejich vlastnosti jsou téměř totožné a jsou dokonce vyrobeny ze stejného typu silikon-hydrogelového materiálu. Acuvue Vita se mohou pochlubit vyšším obsahem vody díky technologii HydraMax™. Teoreticky by Vám čočky měly vyhovovat, ale vždy je nutné nové čočky vyzkoušet. Pokud máte strach ze zbytečné finanční investice, ujistěte se návštěvou kontaktologa. Budeme potěšeni pokud se na nás obrátíte s jakýmikoli dalšími dotazy. Mějte krásný a úspěšný den.
Veronika Novakova

Dobrý den, několik let jsem používala měsíční kontaktní čočky frequency55 se zakřivením 8.9. Tyto čočky bohužel přestali vyrábět. Hledám adekvátní náhradu. Myslíte, že by tyto čočky mohly být adekvátní? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, díky za dotaz. Změna čoček bývá někdy náročnější a záleží především na Vašich očích, jaké čočky jim budou pohodlné. Frequency 55 byly vyráběny z materiálu hydrogelového typu. Dominoval u nich tedy obsah vody. Kontaktní čočky Acuvue Vita jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu, který má naopak vysokou propustnost kyslíku. Které čočky jsou vhodné, poznáte vždy až po vyzkoušení. My bychom Vám doporučili vybrat si čočky ze stejného typu materiálu s podobnými hodnotami v obsahu vody a propustnosti kyslíku. Můžeme Vám nabídnout čočky Biomedics 55 Evolution. Jsou Frequency 55 velmi podobné. Přesto Vám ale nemůžeme 100% zaručit, že budou vhodné. Pro naprostou jistotu je nutná návštěva kontaktologa, který Vám umožní čočky i vyzkoušet. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
tereza cigankova

Dobrý den, mám zájem o koupi kontaktních čoček, ale potřebuji zásobu na alespoń 3 měsíce. Nejsem si jistá, zda rozumím správně? Toto balení je pro měsíční užití, je zde 6 čoček. To znamená, že je tedy určeno na 3 měsíce, nebo těchto 6 čoček vystřídám během jednoho měsíce. Děkuji za odpověď. S pozdravem, Cigánková

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Terezo, děkujeme za Váš dotaz. V balení je 6 kusů kontaktních čoček. Perioda výměny páru čoček je 1 měsíc. 6 čoček by Vám tedy mělo vydržet 3 měsíce (za předpokladu, že potřebujete pro obě oči stejné dioptrické hodnoty - pokud ne, je nutné objednat dvě balení). Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme krásný den.