Air Optix Aqua (3 čočky)

399 Kč
97% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Air Optix Aqua

Air Optix Aqua jsou měsíční kontaktní čočky společnosti Alcon. Patří k vůbec prvním silikon-hydrogelovým čočkám, které se objevily na trhu.

Air Optix Aqua nabízíme také v balení po 6 kusech.

Prodyšné a odolné vůči usazeninám

Použitým materiálem je zde Lotrafilcon B (67 %), zbývajících 33 % tvoří voda. Vysoká propustnost kyslíku (až 5x vyšší než u hydrogelových čoček) Air Optix Aqua dovoluje i příležitostné přespávání. Povrch čoček je ošetřen speciální plazmatickou úpravou, která jej činí resistentní vůči ukládání depozit.

Pozn.: Prodloužený způsob nošení kontaktních čoček by měl být vždy schválen očním specialistou, neboť nemusí každému uživateli vyhovovat (velkou roli hraje přirozené složení slz a vrozená citlivost očí).

Propustnost kyslíku

Parametr propustnosti kyslíku je pro metabolismus oka důležitý. V mezinárodním názvosloví čoček je tento údaj značen Dk a Dk/t. Ačkoliv jsou značky velmi podobné, jejich význam se liší. Parametr Dk, kyslíková propustnost, udává hodnotu propustnosti kyslíku skrze materiál, zatímco atribut „t“ značí tloušťku čočky. Dk/t je tedy kyslíková propustnost závisící na designu čočky. Pro možnost porovnání různých čoček mezi sebou se hodnota Dk/t měří na čočkách s dioptrií -3.00.

Konkrétně u kontaktních čoček Air Optix Aqua je hodnota propustnosti kyslíku materiálu (Dk) 110 a Dk/t se rovná 138.

Vlastnosti - Air Optix Aqua (3 čočky)

Výrobce: Alcon
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 3 čočky
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 138 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 33%
Jméno produktu: Air Optix Aqua
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (11)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Lucie Vaňková

Dobrý den, musím také zanechat úplně stejný komentář, jako paní níže. Už po druhé se mi stalo, že jsem musela minimálně jednu čočku z celého balení vyhodit, protože se nedala v oku snést…

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za komentář. Mrzí nás, že jste s čočkami měla potíže. Bohužel obsah krabiček není možné při expedici kontrolovat. Pokud by se situace opakovala, lze samozřejmě čočky reklamovat. Vložte poškozené čočky do skleničky s roztokem a zašlete je spolu se zbytkem balení k reklamaci. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte, prosím, přímo zákaznický servis, kde s Vámi vše vyřeší. Předem děkujeme. Hezký den.

Kamil Forgáč

Dobrý den, nevidím to v nabídce, no přesto se zeptám. Nemáte tyhle čočky po jednom kuse na zkoušku. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Bohužel zkušební balení nenabízíme. Chcete-li čočky vyzkoušet, doporučovali bychom Vám navštívit očního specialistu, který Vám přeměří oči a vyzkouší vhodné čočky. Zpravidla se jedná o zpoplatněnou službu, je to ovšem investice, která se do budoucna vyplatí. Až budete mít čočky vyzkoušené, můžete si je bez obav objednávat na internetu. Rozhodnete-li se vybrat si čočky sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Olga Miltnerová

Dobrý den, po x letech, kdy u vás objednávám, tak mi teď přišla 1 ze 3 čoček v krabičce vadna. Pořád mě škrábala v oku i ve druhém, takže po 2 dnech vyhozena, ostatní byly ok.

Zákaznický servis

Dobrý den, Olgo, děkujeme za informaci. Mrzí nás, že jste měla v balení vadnou kontaktní čočku. Bohužel nejsme schopni před expedicí takové vady odhalit. Pokud by se situace opakovala, uchovejte kontaktní čočku v roztoku a společně se zbytkem balení pošlete čočky k reklamaci. Hezký den.

Veronika Pirnerova

Dobrý den dva roky používám kontaktní čočky Air optix Aqua od firmy Alcon měsíční BC8.6 DIA14.2 +1.75. +2.50 .Jsem spokojena ale chtěla bych vyzkoušet denní čočky . Jake me muzete doporučit aby odpovídali parametry? A musím při přechodu na jiné čočky navštívit optistu? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, děkujeme, že jste se na nás obrátila. My bychom Vám návštěvu očního specialisty doporučovali, protože on je schopný Vám poskytnou čočky na zkoušku. I když Vám doporučíme čočky, které by dle parametrů a vlastností měly být vhodné, ve skutečnosti tomu tak být nemusí. Jistě byste byla spokojená s čočkami Dailies TOTAL1. Můžete se také podívat na čočky z řady TopVue - TopVue Daily a TopVue Elite. Je u nich možnost využít službu Garance vrácení peněz. Pokud bychom Vám mohli pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Jana Proroková

Dobrý den, měla jsem od vás měsíční čočky AIR OPTIX AQUA, sedly mi v pohodě, ale teď bych si raději koupila denní. Jsou také od této firmy v nabídce, případně nějaká alternativa? Dioptrie -1,25 a -1,75. Děkuji moc za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jano, děkujeme za Váš dotaz. Jednodenní kontaktní čočky jsou výbornou volbou. Alcon nabízí jednodenní silikon-hydrogelové Dailies TOTAL1. Podobné parametry najdete i u jednodenních kontaktních čoček od Johnson&Johnson 1 Day Acuvue TruEye a také Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Všechny tyto kontaktní čočky by pro Vás, dle všeobecných měřítek, měly být vyhovující. Ovšem oči každého nositele jsou jiné a pro výběr ideálních čoček je vždy nutné především vyzkoušení. Je zde tedy riziko, že Vám vybrané čočky nebudou vyhovovat. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Lenka

Dobrý den, už asi 6 let používám čočky Air Optik Aqua a nikdy jsem s čočkami neměla žádný problém. Maximálně jsem občas musela čočky zvlhčit (ale jen výjimečně). Teď se ale potyčkám s problémem, který nevím jak vyřešit. Během nošení se mi přes den čočky z ničeho nic začnou stahovat s víčkem podle toho, jak mrkám. Bohužel nepomáhá ani když čočky na pár hodin sundám a očistím v roztoku. Prosím o radu, co mám s čočkami dělat. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lenko, děkujeme za Váš dotaz. Takto na dálku můžeme samozřejmě jen hádat, v čem se skrývá problém. Může jít o používání nevhodného roztoku, který čočkám neposkytuje dostatečnou lubrikaci. Také může jít o nedostatečnou produkci slz. Některým nositelům se může stát, že jejich oči přestanou kontaktní čočky tolerovat. Zkuste pro začátek častější aplikaci kapek a změnu roztoku. Doporučujeme Vám produkty Laim-Care - oční kapky Laim-Care Gel Drops a rozok Laim-Care. Je samozřejmě možné, že přijde chvíle, kdy budete muset kontaktní čočky vyměnit za jiný typ. Snad jsme Vám alespoň trochu poradili. Kdybyste potřebovala cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Lenka Stránská

Dobrý den, koupila jsem u Vás air optix aqua (3 čočky), ale nesedí mi. Lze zbývající dvě vrátit? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lenko, je nám líto, ale rozbalená balení nelze vyměnit viz. pravidla Garance výměny čoček do 365 dní. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.
Markéta

Dobrý den, co znamená to 2x3čočky? v balení je tedy 6 kusů čoček??

Zákaznický servis

Dobrý den, balení kont.čoček Air Optix Aqua (3 čočky) obsahuje pouze 3 čočky. V detailu tohoto výrobku nabízíme výhodný balíček kont.čoček s roztokem - Air Optix Aqua (2x3 čočky) + roztok Gelone 360ml. Toto cenově výhodné balení obsahuje dvě balení kont.čoček po třech kusech a roztok Gelone 360 ml.

Ivona

Dobrý den mám dotaz, ztrácím se ve známenku u dioprií, optik m nepoznačil..když nevidím na dálku je to znamenko mínus??

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud vidíte špatně do dálky Vaše dioptrie mají minusovou hodnotu.

Lenka Fialková

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, v tom balení jsou pouze 3 čočky ? Nebo na každé oko 3 čočky? Nějak se v tom ztrácím. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, v balení jsou pouze 3 čočky (kusy) jedné dioptrie.

Zuzka

Dobrý den, chtěla bych se optat. Používám čočky Focus Dailies All Day Comfort. Je možno je vyměnit za tyto?? děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, obecně platí, že změna druhu kontaktních čoček by měla být konzultována s Vaším ošetřujícím očním lékařem (specialistou), který se aplikací kontaktních čoček zabývá. Nepíšete, z jakého důvodu chcete měnit značku? Jsou důvodem nějaké zdravotní komplikace nebo chcete jen vyzkoušet jiný druh?