Air Optix Aqua (6 čoček)

729 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pátek 21.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Air Optix Aqua

Air Optix Aqua jsou měsíční kontaktní čočky společnosti Alcon. Patří k vůbec prvním silikon-hydrogelovým čočkám, které se objevily na trhu.

Air Optix Aqua nabízíme také v balení po 3 kusech.

Prodyšné a odolné vůči usazeninám

Použitým materiálem je zde Lotrafilcon B (67 %), zbývajících 33 % tvoří voda. Vysoká propustnost kyslíku (až 5x vyšší než u hydrogelových čoček) Air Optix Aqua dovoluje i příležitostné přespávání. Povrch čoček je ošetřen speciální plazmatickou úpravou, která jej činí resistentní vůči ukládání depozit.

Pozn.: Prodloužený způsob nošení kontaktních čoček by měl být vždy schválen očním specialistou, neboť nemusí každému uživateli vyhovovat (velkou roli hraje přirozené složení slz a vrozená citlivost očí).

Propustnost kyslíku

Parametr propustnosti kyslíku je pro metabolismus oka důležitý. V mezinárodním názvosloví čoček je tento údaj značen Dk a Dk/t. Ačkoliv jsou značky velmi podobné, jejich význam se liší. Parametr Dk, kyslíková propustnost, udává hodnotu propustnosti kyslíku skrze materiál, zatímco atribut „t“ značí tloušťku čočky. Dk/t je tedy kyslíková propustnost závisící na designu čočky. Pro možnost porovnání různých čoček mezi sebou se hodnota Dk/t měří na čočkách s dioptrií -3.00.

Konkrétně u kontaktních čoček Air Optix Aqua je hodnota propustnosti kyslíku materiálu (Dk) 110 a Dk/t se rovná 138.

Vlastnosti - Air Optix Aqua (6 čoček)

Výrobce: Alcon
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 138 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 33%
Jméno produktu: Air Optix Aqua
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (92)

Máte nějaké otázky nebo názor?
petra

Dobrý den, roky používám čočky AIR OPTIX AQUA, o kterých jsem se teď dozvěděla, že bude končit výroba, což mne velmi mrzí. Když jsem si porovnala nastupující řadu, která je má nahradit, mají rozdílnou propustnost kyslíku, bohužel nižší. AIR OPTIX AQUA: 138Dk/t a AIR OPTIX HYDRAGLADE 110 Dk/t....poprosím o bližší info. Chápu to tedy prosím správně, že jsou v této hodnotě horší?? V minulosti jsem měla často problém s čočkami, vysušením oka atd, nerada bych to zažila znovu. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Ověřili jsme si parametry sférických čoček a Air Optix Aqua a Air Optix plus Hydraglade a shodují se, jak ve velikostních parametrech, tak v obsahu vody a propustnosti kyslíku. Nižší propustnost kyslíku má pouze torická (astigmatická) varianta čoček Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism. Jestliže plánujete hledat nové čočky a máte obavy, obraťte se prosím na očního specialistu, který Vám s výběrem nových čoček pomůže. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se hledání čoček na vlastní pěst mohlo stát. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Iva

Dobry den, nejaka alternativa za air optix? Cocky jsem driv pouzivala, pak prestala, protoze v baleni byly vzdy tak pulka nepouzitelna. Ted jsem je po delsi dobe opet zkusila a ze dvou cocek 2 jsem vyhodila. Zkousim treti a opet k nicemu. Pred nima jsem mela TOPVUE AIR a problem jsem nemela. Tam mi teda nejde jen nastavit to zakriveni a prumer. Tak nejaka jeste jina alternativa? Dekuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ivo, děkujeme Vám za otázku. Společnost Alcon pomalu končí s výrobou Air Optix Aqua a jako vhodnou alternativu doporučuje druhou generaci těchto čoček, a to čočky Air Optix plus HydraGlyde. Výrobce deklaruje, že přechod na druhou generaci čoček nevyžaduje odbornou re-aplikaci kontaktních čoček. Čočky Air Optix Aqua i Air Optix plus HydraGlyde mají stejné velikostní parametry tj. zakřivení 8,60 mm a průměr 14,20 mm. Stejné velikostní parametry mají i čočky TopVue Air, s kterými, jak uvádíte, jste problém neměla. Velikostní parametry jsou u většiny čoček konstantní a není možné je měnit. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tereza

Dobrý den, používám již několik let čočky Air optix Night and day aqua, nicméně je již delší dobu nepoužívám přes noc. Uvažuji proto o koupi podobných čoček s využitím pouze přes den. Ráda bych se dotázala, zda tyto čočky Air optix aqua jsou strukturou čočky podobné čočkám Air optix night and day aqua. Děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Terezo, děkujeme Vám za otázku. Ano, tyto čočky jsou také ze silikon-hydrogelového materiálu a mají podobné parametry jako čočky Air Optix Night and Day Aqua. Zakřivení je stejné, liší se však v průměru (o 0,40 mm), který překračuje povolenou mezní odchylku. Větší průměr můžete vnímat při mrkání. Protože je však zakřivení totožné, mohly by Vám čočky přesto vyhovovat. Můžeme Vám však doporučit čočky, které jsou velikostními parametry bližší Vašim stávajícím čočkám. Jde o čočky PureVision 2 a Biofinity. Průměr těchto čoček je 14,00 mm, a proto by Vám z hlediska velikostních parametrů tyto čočky lépe sedly. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petr Marek

Dobrý den, přibližně po půl roce jsem opět zkusil tyto čočky. V oku sedí dobře, netlačí, nedřou, nošení je vcelku příjemné. Ovšem vidím v nich podstatně hůře než v brýlích nebo jiných čočkách se stejnými parametry. Jako by měly cca o 1 dioptrii méně. Už jednou se mi tento problém s těmito čočkami stal, reklamoval jsem bez problémů a myslel si, že se jednalo pouze o vadné balení. Zřejmě však bude problém někde jinde. Máte podobnou zkušenost? Jak toto řešit dále? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, děkujeme za komentář. Je nám velmi líto, že máte s čočkami problémy. V tuto chvíli se na nás další zákazníci se stejným nebo podobným problémem neobracejí. Pokud Vám byly čočky odborně aplikovány kontaktologem, prosíme Vás o poslání čoček k reklamaci. Bohužel nejsme schopni takové vady před odesláním odhalit. Když budete potřebovat s čímkoli poradit, napište nám prosím. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Tomáš Kubišta

Negativní komentáře mě hodně překvapují, čočky nosím 16let, ze začátku jsem dost experimentoval a hledal ty nejvhodnější a zastavil jsem se právě na Air Optix Aqua. Nevím přesně, ale min 10let je nosím určitě. Suprově sedí, vlastně o nich celý den nevím. Občas v nich usnu, občas se stane že je nosím déle jak měsíc, protože jsem lempl a nepamatuji si, kdy jsem si je nasazoval. Za mě určitě super, nikdy žádný problém.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, děkujeme za komentář. Jsme rádi, že máte s čočkami dobrou zkušenost. Kdybyste měl nějaké otázky, určitě se na nás obraťte. Přejeme Vám hezký den.

Magdalena Bližňáková

Dobrý den, jak staré jsou prosím komentáře, které negativně hodnotí poslední objednávku kontaktních čoček této značky? Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, Magdaleno, děkujeme za otázku. Negativní recenze se objevují již nějaký čas a ta poslední se objevila počátkem měsíce října 2019. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Hezký den.

Zdeňka

Dobrý den, připojuji se k ostatním, čočky poslední dobou vyhazuji hned po otevření, dřou v oku. Doporučíte, prosím, jinou alternativu. Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Zdeňko, děkujeme za komentář. Mrzí nás, že Vám kontaktní čočky nevyhovují. Jako alternativu Vám z naší nabídky můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue Air, u kterých navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud pro Vás můžeme udělat něco dalšího, napište nám. Hezký den.
Dr. Libor Panoš

Dobrý den, čtu si zde názory ostatních uživatelů a mám naprosto stejný problém poslední rok, minulé balení jsem musel vyhodit a zkusil jsem nové, ale opravdu čočky se nedají nosit, od prvního nasazení dřou v oku, mlží se, mám tedy celé balení bez využití...naopak čočky TopVue AIR, kterými jsem tyto nahradil, jsou zcela bez problémů

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za komentář. Mrzí nás, že jste měl s čočkami problémy. Bohužel od výrobce nemáme žádné informace o tom, že by na čočkách došlo k nějaké změně. Jsme velmi rádi, že jste našel vhodnou náhradu v čočkách TopVue Air. Kdybychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Lea Malíková

Dobrý den, bohužel mám s poslední objednávkou stejný problém jako paní Ivana Vavřínová. Dráždí oči, mlžení a zdají se být tenčí.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Leo, díky za Váš komentář. Je nám velmi líto, že máte s čočkami takové problémy. Pokud je to možné, pošlete nám prosím čočky k reklamaci. Od výrobce nemáme žádnou informaci o tom, že by u čoček došlo k jakékoli změně. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Ivana Vavřínová

Dobrý den používám tyto čočky již 10 let, bez problémů, až toto poslední objednané balení, mlží se mi oči pořád promrkávám, nošení již není přijemné,výrobce změnil jenom obal, nebo i složení čoček? Jakou mi doporučíte alternativu za tyto čočky? Toto balení budu muset bohužel vrátit. Děkuji za info

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivano, díky za Váš dotaz. Nemáme žádnou informaci o tom, že by výrobce změnil materiál čoček či způsob výroby. 10 let je poměrně dlouho a po takové době se může stát, že čočky přestanou očím vyhovovat. Pokud ale máte podezření na výrobní nedostatek, pošlete nám prosím čočky k reklamaci. V případě, že pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Petr Štěrba

Dobrý den, nosím tento typ čoček spokojeně už několik let a nyní uvažuji, že bych zkusil jednodenní čočky - mohla byste mi prosím nějaké podobné doporučit? (kvůli vyšší propustnosti jsem chvíli zkoušel i variantu Air Optix Night and Day Aqua s tím, že jsem je vždy na noc sundával, ale moc se mi neosvědčily, tak jsem se vrátil ke svým původně předepsaným Air Optix Aqua). Mnohokrát děkuji za radu,

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petře, díky za dotaz. Doporučili bychom Vám čočky Dailies TOTAL1, ale vzhledem k jejich ceně, bychom Vám doporučovali čočky nejprve vyzkoušet v aplikačním centru. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Lucie Rysnerová

Dobrý den, několik let jsem nosila kontaktní čočky Air Optix Aqua a byla jsem velmi spokojená. Bohužel posledních několik týdnů mi čočky činily problémy (řezání, pálení, špatné vidění) a po kontrole u specialisty mi bylo doporučeno tyto kontaktní čočky vyměnit za jiné z jiného materiálu s tím, že se s velkou pravděpodobností jedná o alergii. Myslíte, že mi můžete doporučit jinou variantu měsíčních čoček s vysokou propustností kyslíku pro sušší oči? Předem velmi děkuji za odpověď :)

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lucko, díky za Váš dotaz. Pokud se jedná o alergii, odkázali bychom Vás raději na osobní konzultaci s kontaktologem. Při návštěvě kontaktologa máte možnost kontaktní čočky vyzkoušet a posoudit, jak na nový materiál oči reagují. My Vám můžeme nabídnout čočky TopVue Air, u kterých můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud bychom Vám mohli pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme hezký den.
Marie Gašparova

Předem děkuji za odpověď. GAŠPAROVA.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Marie, děkujeme, že jste se na nás obrátila. Air Optix Aqua a Air Optix plus HydraGlyde jsou vyrobeny z totožného materiálu a mají stejný obsah vody i propustnost kyslíku. Rozdíl mezi nimi pravděpodobně bude v technologiích použitých při výrobě. Kontaktní čočky není možné obecně o značit jako horší nebo lepší. Jde vždy o individuální pocit nositele. Vzhledem k tomu, že jste vyzkoušela oba typy a Air Optix plus HydraGlyde Vám byly příjemnější, doporučujeme Vám nosit je. Při výběru barevných čoček je ideální řídit se dle vlastností materiálu čoček, které máte vyzkoušené. Alcon nabízí čočky Air Optix Colors, které mají s Vámi vyzkoušenými čočkami naprosto totožné vlastnosti a parametry. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Marie Gašparova

Dobrý den ,prosivo radu. Používám tuto řadu kontaktních čoček Air OptiX aqua Nyní jsem si koupila Air Optix Hydraglide. Které z těchto dvou druhu čoček jsou lepší pro oko ? I propustnost kyslíku? Jinak jsem více spokojona s Air Optix Hydraglide. Také bych chtěla vyzkoušet barevného čočky. .Čim se mám při výběru ridít?

Michaela

Dobry den ,mam jenom dotaz.Chtela bych synoj koupit nejake cocky.Od optika jsme dostali jedny na zkousku jsou mesicni a syn je velmi spokojen.Bohuzel nevim jake mu mam objednat.Chtela bych treba nejake vyhodne baleni,ale musi byt mesicni a treba na pul roku.Strasne me ,ale mate kdyz si zadam mesicni tak v baleni mate 6cocek.Syn ma kratkozrakost -3,75.Jsou potreba jeste nejake parametry pro objednani.Dekuji Ottova

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michaelo, díky za Váš dotaz. Ideální by bylo, kdybyste nám napsala další komentář, kde uvedete co nejvíce podrobností o kontaktních čočkách, které jste dostali v optice. Jistě vyčtete název, materiál (Senofilcon A, Lotrafilcon B, Polyhema, Innofilcon A, Comfilcon A, Methafilcon B, Nelfilcon A...), obsah vody v kontaktních čočkách (je udáván v procentech), průměr a zakřivení kontaktních čoček. Pak jistě vybereme skvělou náhradu. Budeme se těšit na Váš další komentář. Zatím přejeme hezký den.

Patrícia

Dobrý deň, ja uvažujem medzi dvomi značkami. A neviem si vybrať. TopVuue Air(mesačné) alebo tento druh Air Optix Aqua. ďakujem za odpoveď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Doporučujeme Vám objednat kontaktní čočky TopVue Air. Jsou velmi oblíbené a nositelům pohodlné. Navíc u nich funguje speciální služba Garance vrácení peněz. Čočky tedy můžete vyzkoušet a v případě, že by Vám nevyhovovaly, můžete nám je vrátit. To u jiných kontaktních čoček možné není. Můžeme se ještě zeptat na základě čeho se rozhodujete právě mezi těmito dvěma značkami? Děkujeme za doplnění informací a přejeme hezký den.
Pavel Bušta

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat. Používám už několik let kontaktní čočky iWear oxygen měsíční 8,6 14,0 -2,50 a 8,6 14,0 -2,75 od Grandoptical a chtěl bych se zeptat na jejich nějakou alternativu. Děkuji a přeji hezký den Pavel

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavle, děkujeme, že jste se s dotazem obrátil právě na nás. Čočky iWear oxygen jsou naprosto totožně s čočkami Biofinity. Optika prodává tyto čočky přebalené do jiné krabičky a pravděpodobně i za vyšší cenu. Pokud Vám budeme moci poradit s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme hezký den.
Jana Smolíková

Dobrý den,již asi 12 let používám tyto kontaktní čočky, ale poslední k dobou se me stává,ze musím měnit dříve než za 30 dni. Premyslim o přechodu na jine ,mohu se zeptat,které by jste me doporučil? Děkuji Smolíková

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jano, děkujeme za Váš dotaz. Adekvátní náhradou Vašich dosavadních kontaktních čoček by mohly být například Air Optix plus HydraGlyde, které uvedl výrobce na trh jako novějšího nástupce Air Optix Aqua. Vyhovující by měly být rovněž TopVue Air. Jsou, stejně jako Air Optix Aqua, vyrobeny ze silikon - hydrogelového materiálu a odpovídají i průměrem a zakřivením. Pokud by pro Vaše oči nebyly TopVue Air vhodné, můžete využít služby Garance vrácení peněz - nemusíte se tedy bát zbytečné investice. Pokud budete mít další otázky či podněty, napište nám. Přejeme hezký den.
Regina Říhová

Dobrý den, ráda bych věděla jaký je rozdíl oproti kon.čočkám Air Optix Aqua, protože obsah vody i propustnost kyslíku jsou u obou stejné (pokud jsem tedy dobře četla). Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Regino, děkujeme za Váš dotaz. Zřejmě Vás zajímá rozdíl mezi Air Optix Aqua a Air Optix Plus Hydraglyde. Air Optix Plus Hydraglyde byly na trh uvedeny jako dokonalejší nástupce právě Air Optix Aqua. Air Optix Plus Hydraglyde mají větší dioptrickou škálu a obsahují zvlhčující složku hydraglyde, která čočkám zajišťuje delší zvlhčení a dělá nošení ještě příjemnější. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme Vám krásný den.

Michal

Dobrý den, můžete mi potvrdit, že čočky AIR Optix Aqua spadají do kategorie kontinuálních čoček, jak uvádíte ? Zatím jsem to nezkoušel, ale jinak spokojenost... Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michale, děkujeme za Váš dotaz. Výrobce uvádí, že tyto čočky mohou být používány v denním nebo prodlouženém režimu nošení (po dobu až 6 nocí včetně doby spánku). Je ovšem nutné řídit se doporučením Vašeho očního specialisty. Prodloužené nošení není vhodné pro všechny nositele. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Roman

Dobrý den, chci se zeptat, používám čočky air optix hydraglyde a měl bych dotaz, zda mohu vyzkoušet a používat tyto čočky, jestli mezi nimi není nějaký zásadní rozdíl.děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Romane, děkujeme za Váš dotaz. Čočky by Vám měly vyhovovat. Air Optix plus Hydraglyde uvedl Alcon na trh jako dokonalejšího nástupce Air Optix Aqua. Parametrově se ale čočky shodují. Pokud budete mít další dotaz, napište nám. Přejeme krásný den.
Michala Nováčková

Dobrý den poměrně dlouhou dobu (cca 15let) jsem nosila Air Optix, ale poslední půl rok v nich není pohodlno, škrábání očí, často pocit suchých a hlavně zamlžených očí... Můžete mi poradit?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michaelo, děkujeme za Váš dotaz. Nemáme žádné informace o tom, že by výrobce změnil postup výroby, složení materiálu čoček či cokoli dalšího, co by mohlo zapříčit změnu pohodlí během nošení. Není výjimkou, že při dlouhodobém nošení stejných kontaktních čoček, je začnou oči najednou odmítat. Oči postupem času prochází určitými změnami a může dojít mimo jiné ke změně slzného filmu, který také hraje velkou roli v komfortu nošení. Vzhledem k pocitu suchých očí, bychom Vám doporučili čočky s vysokým obsahem vody a nejlépe každodenní výměnou - tedy čočky jednodenní. Z jednodenních čoček můžete vyzkoušet TopVue Elite nebo Biotrue ONEday. Pokud chcete zůstat u měsíčních čoček, mohly by Vám vyhovovat TopVue Air nebo Biofinity. Abyste očím ulevila od pocitů sucha, noste s sebou zvlhčující oční kapky - například Laim-Care Gel Drops. Změna čoček s sebou vždy nese určité riziko, že se napoprvé netrefíte do ideálních čoček. Můžete také samozřejmě navštívit kontaktologa a tento problém konzultovat osobně. Pokud budete mít další dotazy, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme krásný den.
Lucka

Dobrý den, používám jednodenní kontaktní čočky dailies aguacomfort Plus od Alconu. BC8.7, DIA 14.0 jsem naprosto spokojená, ale chtěla bych přejít na měsíční kontaktní čočky. Které mi prosím doporučite? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lucko, děkujeme za Váš dotaz. Pokud jste se rozhodla přejít na měsíční kontaktní čočky, bude ideální přiblížit se co nejvíce parametrům dosud nošených kontaktních čoček. Doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Monthly nebo Biofinity. Zda jsou čočky vyhovující, poznáte ale vždy až po jejich nasazení a vyzkoušení. Pokud budete mít další dotazy, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Petr Nejezchleb

Dobrý den, nosil jsem od samého počátku měsíční čočky od Alconu Precision UV, složení vasurfilcon A 26% a 74% voda. Zkoušel jsem i TopVue Aquamax monthly a další, ale žádné jiné mi zatím nejsou tak pohodlné jako Precision UV. Co mi doporučíte za čočky s podobným složením? Parametry -1,00;8,7;14,4 Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petře, děkujeme za Váš dotaz. Najít nové čočky bývá často problém. Pokud se chcete vyhnout nevydařeným nákupům nevyhovujících čoček, je samozřejmě nejlepším řešením návštěva očního specialisty, který Vám doporučí a aplikuje nové čočky. Společně pak můžete posoudit, zda jsou pro Vás vyhovující. My Vám můžeme doporučit měsíční čočky Proclear Compatibles Sphere, ale nemůžeme Vám zaručit, že Vám budou 100% vyhovovat. To poznáte až po vyzkoušení. Je zde rozdíl v průměru a zakřivení, který by ale mělo oko tolerovat a čočky mají vysoký obsah vody. Pokud budete mít další dotazy, napište nám. Přejeme hezký den.
Pavla Vydrová

Dobrý den, čočky Air Optix mi vyhovovaly, ale protože používám čočky ojediněle, sháním spíše denní. Můžete mi prosím doporučit nějaké denní, které jsou nejblíže k těmto? TopVue Daily mi moc nevyhovovaly, špatně se mi nasazovaly, i jsem je cítila přes den. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlo, děkujeme za Váš dotaz. Podle parametrů čoček Air Optix Aqua by Vám měly vyhovovat čočky 1 Day Acuvue TruEye a Dailies TOTAL1. Čočky odpovídají i silikon - hydrogelovým materiálem, ale zda jsou pro vás opravdu vhodné, poznáte až po jejich nasazení a vyzkoušení. Pokud máte další otázky, napište nám. Rádi Vám poradíme. Přejeme hezký den.
Sandra

Dobrý den, nosila jsem čočky Focus Visint, které se již nevyrábí. Zkusila jsem Air Optix, ale nevyhovují mi svou tvrdostí, cítím je v oku. Můžete mi, prosím, navrhnout vhodnou alternativu čoček Focus Visint? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Sandro, děkujeme za Váš dotaz. Čočky Air Optix Aqua jsou vyrobeny ze silikon- hydrogelového materiálu, který se může nositeli v oku jevit jako tužší. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky z hydrogelového materiálu. Vyhovující by pro Vás měly být TopVue Plus, záleží ale na Vašich naměřených hodnotách průměru a zakřivení. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, je možné využít služby Garance vrácení peněz. Neváhejte se na nás obrátit s dalšími dotazy. Přejeme hezký den.
Aleš

Dobrý den, nosím tyto čočky a chtěl bych kvůli ceně přejít k jiným. Našel jsem si TopVue Air a PureVision, PureVision 2. Jsou tyto stejné s mými? Resp. jaký je mezi nimi hlavní rozdíl? U PureVision jsem našel, že mají jiný průměr (14 oproti 14,20 u Alconu), vadí to něčemu? A dále se chci zeptat, jestli k těmto mohu používat Solocare Aqua nebo je nutné použít jiný roztok? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Aleši, děkujeme za Váš dotaz. Z čoček, které zde uvádíte, by měly být adekvátní náhradou čočky TopVue Air. Odpovídají Vašim dosavadním čočkám jak materiálem, tak parametry. U kontaktních čoček je pocit komfortu při nošení velice individuální záležitostí. Ať zvolíte jako náhradu kterékoli kontaktní čočky, zda vyhovují, poznáte až po jejich nasazení. U čoček TopVue můžete využít služby Garance vrácení peněz. Roztok Solocare Aqua by měl být vyhovující. Přejeme hezký den.
Alžběta Grmolcová

Bohužel musím přejít na jinou značku, dříve jsem s čočkami problém neměla, ale od té doby, co používám Air Optix musím s sebou všude nosit i zvlhčující kapky. Každý den se dostavuje pocit suchého oka, mlžení, a tak čočky po příchodu z práce/školy ihned vyndavám z oka a nasazují brýle... Tyto čočky pro mě zkrátka nejsou vhodné na celodenní nošení.

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Alžběto, Vaše potíže s čočkami nás velmi mrzí. Doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Plus, se kterými byla většina nositelů s podobnými obtížemi velmi spokojena. Navíc u nich nabízíme Garanci vrácení peněz, tudíž čočky můžete vrátit, pokud by Vám zcela nevyhovovaly. Děkujeme za Váš komentář a přejeme hezký den.
Markéta Tětková

Dobrý den. Mám tyto měsíční čočky a chtěla bych přejít na jednodenní. Akorát jsem u žádných nenašla stejné hodnoty BC 8,6 a DIA 14,2 (mám dioptrie -1 a -1,25) Můžete mi prosím poradit, které jednodenní čočky jsou stejné jako tyto? Děkuji

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Markéto, denní kontaktní čočky Air Optix Aqua se bohužel nevyrábí. Mohu Vám doporučit jiné alternativy, například TopVue Daily, které poskytují vysokou hydrataci oka po celý den. Navíc u těchto kontaktních čoček můžete využít služby Garance vrácení peněz, pokud by Vám plně nevyhovovaly. Jako další Vám mohu doporučit Biotrue ONEday, na které máme také velmi pozitivní recenze, nevztahuje se ale na ně služba Garance vrácení peněz. Děkujeme Vám za Váš dotaz a neváhejte se na nás kdykoliv znovu obrátit.
Kateřina Marticová

prosím vás chtěla bych se zeptat jestli ve třinácti letech bych tyhle čočky nosit. Můžu je nosit do vody? Můžu je nosit když vydím blbě na dálku? Můžu přez ne normální sluneční brýle? Byla by to moje první skušenost s čočkami. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den,

pro používání čoček není nastavena žádná věková hranice, ale nemůžeme Vám doporučit kont.čočky bez předchozího vyzkoušení. Proto doporučujeme návštěvu očního specialisty, který aplikuje kont.čočky, ten Vám změří dioptrie, nabídne zkušební čočky a vysvětlí manipulaci s čočkami i zásady správného čistění. Různé kont.čočky korigují krátkozrakost, dalekozrakost ale i astigmatismus. Pod sluneční brýle se čočky velice hodí.

Tatiana

Dobrý deň... kontaktné šošovky Air Optix používam už dlho a som s nimi veľmi spokojná, mám ale jednu otázku.... O týždeň odchádzame na výlet do Anglicka a chcela by som cestovať V kontaktných šošovkách... neprekážalo by, keď si počas cesty tie 2-3 hodinky pospím? Zvládnu šošovky V očiach cestu bez problémov?

Zákaznický servis

Dobrý den,

krátké přespání v čočkách by nemělo způsobit problémy, ale doporučujeme před cestou tuto situaci vyzkoušet. Každý snáší čočku v oku jinak, tak abyste se vyvarovala případným nepříjemnostem.

Kateřina Krejčová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Nosím čočky už pár let od začátku používám ty air optix. Nikdy jsem s nimi žádný problém neměla, poslední dobou však mi v oku začnou vadit třeba i po 14 dnech. Okamžitě mi oči zrudnou a musím čočky vyndavat. Nevíte čím to může být? Měla bych zkusit jiné? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, s tímto problémem se obraťte na svého očního lékaře, nebo optika, který Vám čočky vybral. Změna značky by mohla pomoci.

Jakub

Dobrý den,objednal jsem čočky air optix protože mi je kamarád doporučil.Musím uznat že vidím ostřeji do dálky ale po prvním nasazení jsem bojoval 2 hodiny s škrábáním v očích,zdá sem mi že jsou špatně zvlhčené několikrát jsem je vyndal a zdají se mi stršně tvrdé uvidím za pár dní ale spíš si myslím že jde oto aby si oko na ně zvyklo doposud jsem používal ACUVUE johnson johnson a ty byly mekoučké a ani sem je necítil a i když jsem je vyndal z oka byly na omak opravdu mekkěé tyhle jsou tvrdé ale opravdu vidim ostřeji do dálky ačkoliv diopitrie jsou stejné dám tomu pár dní snad si zvyknu ale pokud je budu stále cítit a nezměknou tak se vracím z5 k ACUVUE

Standič

Dobrý den, chtěl bych se informovat proč tyhle čočky Air Optix Night and Day stojí 570,- když jsou na čínské nápisy a když jsou zdá se mi anglicky, tak stojí kolem 900,-. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, cena čoček AirOptix Night and Day se odvíjí od velikostí balení. Prodáváme je v balení po 3 čočkách (cena okolo 580,-Kč) a po 6-ti čočkách (cena okolo 900,-Kč).

Žemlciˇka

Dobrý den,hledam zde u těchto čoček,kde nastavit cylindry a osy,nemohu zde dohledat,děkuji za info..ŽemličkA

Zákaznický servis
Dobrý den, pokud potřebujete kont.čočkami korigovat astigmatismus, je nutné do košíku vložit Air Optix for Astigmatism.
Kateřina

Delší dobu jsem nosila Air Optix, ale poslední rok v nich nebylo pohodlno, škrábání očí, často pocit suchých a zamlžených očí...po přechodu na Top Vue Air, zažívám opět pohodu nošení čoček po celý den. Máte-li obtíže, neváhejte změnit značku!!!!

Anonymous

Dobrý den, chci se zeptat jak je možné, že jsem nyní od Vás obdržel čočky Air Optix a na krabičce je uvedeno Ciba Vision, přestože ty je už nějakou dobu nevyrábí a nyní má být na krabičce uváděno Alcon? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, v některých dioptrických hodnotách máme skladem stále ještě balení čoček od původního výrobce Ciba Vision, jedná se o zcela totožné čočky, neboť společnost Alcon přebrala kompletní oftalmologický sortiment od firmy Ciba Vision. Děkujeme za pochopení

Pavel

Dobrý den, vždy jsem si kupoval čočky Air Optix Aqua od Ciba Vision. Jak jsem si však přečetl níže uvedené recenze tak pod novou společností Alcon s nimi není zrovna spokojenost. Jak jsem koukal tak ani TopVue Air nejsou zrovna podle recenzí pro bývalé nositele AirOptix ideální volbou. Můžete mi prosím poradit jaká čočka je nejlepší volbou pro "komfort a zdraví" oka při zakřivení 8,6 a průměru 14,20? Děkuji předem za odpověď

Zákaznický servis
Dobrý den, k vyzkoušení Vám můžeme doporučit naši novinku kontaktní čočky TopVue Premium, které představují inovativní čtrnáctidenní čočky řady TopVue, které se vyznačují vyváženým poměrem mezi obsahem vody a propustností kyslíku, čímž pomáhají udržet zdravé oční prostředí a zároveň poskytují potřebný komfort během nošení. Na tyto čočky poskytujeme garanci vrácení peněz - můžete si je tedy bez obav objednat pouze na zkoušku. Pokud Vám nebudou sedět, jednoduše nám je zašlete zpět a my Vám vrátíme peníze.
Lucie

Dobrý den, nosím Air Optix Aqua už asi 4 roky a jsem s nimi spoojená ale doktorka mi řekla, že bych potřebovala čočky s UV filtrem. Dívala jsem se na TopVue monthly ale připadají mi, že nemají žádnou propustnost kyslíku oproti Air Optix. Jsem zvyklá dát si čočky hned po probuzení a mít je až do noci a občas v čočkách usnu a u TopVue se bojím, že by to vadilo. Jsou nějaké měsíční čočky s UV filtrem, které bych mohla mít dlouho v očích? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky TopVue Monthly jsou na rozdíl od Air Optix Aqua vyrobené z hydrogelového materiálu (Air Optix pak ze silikon-hydrogelu). Zásadním rozdílem těchto dvou materiálů je systém, jakým se dostává kyslík k oku. U silikonhydroge­lových čoček je přenos kyslíku závislý na mikroskopických kanálcích v materiálu čočky. Oproti tomu u hydrogelových čoček se kyslík dostává k oku prostřednictvím vody obsažené materiálu. Propustnost kyslíku je tedy parametr značně zavádějící, neboť ukazuje pouze "prodyšnost" materiálu čočky. Hydrogelové čočky obsahují větší množství vody než silikon-hydrogelové čočky a oko je díky této obsažené vodě zároveň dostatečně zásobeno kyslíkem. Čočky TopVue Monthly Vám proto můžeme vřele doporučit, navíc na ně poskytujeme garanci vrácení peněz. Zákazník má tak možnost objednat si čočky na zkoušku a když mu nebudou vyhovovat, obdrží zpět své peníze.

Ondřej

Dobrý den, cca 10 let nosím Air Optix a byť můj poslední balíček je stále od Ciba Vision, řekl bych, že cca poslední rok už to není, co to bývalo. Kdysi jsem s čočkami občas i přespal, dnes už si nedokážu představit, že bych je večer z oka nevyjmul. Rád bych vyzkoušel nějaké jiné, ale v nabídce se ztrácím. Samozřejmě mi padly do oka TopVue, ale nevím, který konkrétní typ pořídit (Air, Month). Děkuji za odpověď :)

Zákaznický servis

Dobrý den, ve Vašem případě bychom si dovolili doporučit Vám čočky TopVue Air či TopVue Premium, neboť se jedná (stejně jako u Air Optix) o silikon-hydrogelové kontaktní čočky. Materiál čoček TopVue Air a TopVue Premium se navíc oproti klasickému silikon-hydrogelu vyznačuje vyváženým poměrem hydrogelové a silikonové složky - čočky tak mají vyvážený poměr mezi obsahem vody a propustností kyslíku. Díky většímu množství vody jsou čočky pohodlné po celou dobu nasazení. Čočky si můžete bez obav objednat na zkoušku, neboť na ně poskytujeme garanci vrácení peněz v případě zákazníkovi nespokojenosti.

Pavel Chlup

Paní Petra: Potvrzuji zkusil jsem ty tuze podporované a reklamované TOPVUE a ne že by byly nějak extra horší než tyto, ale zdají se mi slabší a rychleji poškrábatelné. Nicméně procentama 55% Air optix 45% TOPVUE a to i s ohledem na cenu ..

Petra

Čočky používám a žádný problém s nimi nemám. A to je nosím i dýl než měsíc a opravdu bez problémů. Nic neřeže, neškrábe, nesvědí. Jsem ráda, že jsem při objednání nedala na recenze ale na svojí zkušenost a u čoček zůstala.

Pavel

Odpověd #78 Davide používám SOLO CARE aqua je to podle mě nejlepší roztok a že jsem jich vyzkoušel několik. Zvlhčí čočku v pohodě na celý den. Jinak jak jsem říkal tyhle čočky jsem používal už dávno když se ještě jmenovali jinak bohužel si nevzpomenu na úplně původní název ale chvilku se jmenovali O2 optix a předtím úplně jinak. Pamatuji si že když jsem tenkrát začal nosit čočky koupil jsem si u očního ty nejlevnější a hned jsem měl zánět spojivek . Tehdy byly tyhle čočky možná nejlepší na trhu taky stáli více jak dnes :-D, tak jsem přešel na ně a už léta u nich jsem. Nosil jsem dokonce asi rok i verzi Day a Night a taky byla výborná. Tenkrát jsem si ovšem řekl že když nosim čočky dýl než bych správně měl tak ať si aspoň přes noc oko odpočine a vrátil se zpět. Dodnes jsem spokojený a ani jsem nepostřehl změnu výrobce proto jsem se s podivem divil co se tu děje :-D Teď přemýšlím že po letech zkusim jinou značku vzhledem k recenzím, ale docela se bojim že to nebude ono přecejen TOPVUE na nás tlačí nejvíc silnou reklamou...

anna sara

a kdo vyrabel tyto cocky predtim? Protoze ja jsem si je koupila take a oci me pali, musim cocky stale vymyvat a neco s nima neni v poradku.....nejradsi bych je vratila. Vyhodila jsem pres 1000 kc za nekvalitny cocky ktere ve vyrocni cene stoji 5centu.....

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky vyráběla dříve společnost Ciba Vision. Tuto společnost poté zakoupila farmaceutická firma Alcon, která převzala sortiment i výrobní postupy původní Ciby Vision.

David

2#75 / Pavel: Pane Pavle, jaký, prosím, používáte k těmto čočkám roztok? Děkuji za informaci. D.

Přemek

Může mi někdo říci, co si mám dát do očí místo Focus Visitint zakživení 8,9, průměr 14,0 ? Tohle má být jejich náhrada, ale v mém rozměru je nedodáváte. Všude se také doporučují TopVue Monthly, ale to je krutý omyl, po pár hodinách pálí oči, po týdnu zánět, nikdy více. Co si mám tedy koupit do očí v rozměru -3,75, zakř. 8,9 a prům. 14?

Zákaznický servis

Dobrý den, bohužel nepíšete, zda máte zájem o jednodenní, měsíční, či čtrnáctidenní kontaktní čočky. Ve Vašem případě můžeme doporučit pouze dvě varianty řešení - nákup čoček bez předchozí aplikace na vlastní riziko, nebo návštěvu očního specialisty a podstoupení odborné aplikace, je jen na Vás, kterou z variant zvolíte. Pokud se rozhodnete k nákupu čoček bez návštěvy očního specialisty, doporučujeme vybírat čočky shodných, nebo co možná nejpodobnějších parametrů k původním čočkám, pozornost věnujte také obsahu vody, propustnosti kyslíku a použitému materiálů. Dovolujeme si Vás však upozornit, že i přesto, že parametry čoček budou stejné, či podobné existuje riziko, že Vám nově vybrané čočky nebudou z nějakého důvodu vyhovovat, Vaše finanční investice se tak stane zbytečnou. Některý zákazník musí vyzkoušet více typů kontaktních čoček, než nalezne "ty pravé", jinému zase vyhovují téměř každé čočky - roli hraje vrozená citlivost očí, alergie nebo slzivost. Děkujeme

Pavel

Dobry den cocky nosim dele jak 10 let Air Optix z toho prevaznou fobu az dnes me napadlo podivat se do diskuze a musim s podivem rict ze jsem jediny co nezaregistroval zmenu vyrobce. Nejen ze sadu cocek nosim podstatne dele nez je doporuceno ale ani nikdy nemam potrebu je nejak dovlhcovat..Taky nikdy nemamproble se svedenim oka pokud ano jen kvuli prachu a nekvalite cocky, cocku proste vyndam oplachnu v roztoku a nasadim. Tento problem se ale objevuje velmi zridka a tak to bylo i drive. Vypada to ovsem ze jsem sam komu tyhle cocky stale vyhovuji...

Daniel Novák

Nechápu, jak může nový výrobce tvrdit, že čočky jsou totožné. Tyto čočky nikdy víc. Tak trochu jsem doufal, že mám jen špatné balení, ale v komentářích níže jsem zjistil, že je chyba někde jinde. Jak píše kristyna, po cca 4 letech u jedné značky musím odejít jinam. Skvělá práce od Alconu :)

Andrea Stránělová

Zkusila jsem na radu optometristy Biofinity a není to dobré...Donosím je, ale příště se už vrátím k Air Optixům - měla jsem subjektivně lepší pocit v očích, mohla jsem se na ně spolehnout a když se stalo, že mi něco do očí vlítlo, nedělalo mi problém čočku vyjmout a vložit i do nalíčeného oka - to u Biofinity prostě nejde - nedělají suchý pocit očí, ale menší průměr je holt menší průměr...Za mě vyhráli AOA na celé čáře po zkušenosti i s Pure vision..

kristyna dyrhonova

Nosila jsem air optix aqua od ciba vision necelych 5 let a nikdy jsem nemela problem. Ma posledni objednavka uz nebyla od ciba vision ale od Alkorn a kvalita sla opravdu dolu. Tvrdi, ze jsou totozne, ale nejsou! Najednou rezou do oka, pali a oko je hned unavene. Nevydrzela jsem ani 5 minut. Aplikovala jsem starou cocku, co mi zustala z predchoziho baleni a cocka byla naprosto v pohode. Ani vymyti v roztoku na ktery jste nauceni nepomaha. Nedoporucuji vubec toto nove baleni!!!!

Pavla

Dobrý den, také jsem si myslela, že čočky nesedí jenom mně, ale jak čtu komentáře je nás opravdu hodně. Čočky nosím už asi 5 let a nikdy nebyl problém až tak poslední rok. Již dvakrát jsem měla kvůli čočkám zánět spojivek, oči jsou unavené a suché. Nyní přecházím zpátky na nošení brýlí, které budu střídat s jednodenními čočkami. Máte zkušenosti, která značka čoček by mi mohla vyhovovat? Děkuji za odpovědi :)

Lenka

Dobrý den, i já zakoupila v listopadu nové balení a musím říct, že mi vůbec nesednout:((předtím žadný problém, nyní pocit suchèho oka, hned po práci vyndavám z oka. Předtím jsem o nich vůbec nevěla. Přemýšlím o koupi čoček Biofinity.

Martina

Dobrý den, i já se připojuji k tomu, co zde mnoho lidí uvádí.. Na čočky air optix jsem přešla právě z důvodu, že mi v oku vydržely opravdu celý den naprosto bez problémů až do večera, což žádné jiné čočky prostě nedokázaly.. Avšak poslední dobou v nich není možné vydržet ani 3 hodiny! Bohužel zvažuji, že už si je znovu neobjednám.. A dle zde uvedených komentářů jsem přesvědčena o tom, že příčina není "na mém přijímači" :(

Jana

Zaznamenala jsem u Air Optix stejný problém s nošením, jak zde více lidí uvádí, už jsem se bála, že je problém u mě :o). Používám je už několik let a teď mě to vůbec netěší, nechce se mi hledat jinou značku, která mi sedne:(. Bohužel si však vzpomínám, že už se mi to s jednou přihodilo. Čočky, které jsem nosila před air optix měli na krabičce made in USA, později jsem s nimi začala mít problém a na krabičcce již bylo made in Malaisia.... Proto jsem přešla na air optix. Zřejmě i u čoček se výroby přesouvají kvůli většímu zisku do takovýchto šílených zemí. Název čoček si nepamatuji, je to už víc jak 10 let, ale mám pocit že výrobce byl také ciba vision.

David H.

Dobrý den, měl jsem v úmyslu po roce opět koupit tyto čočky, ale při čtení posledních komentářů mám vcelku velké obavy. :( Opravdu se kvůli fúzi firem Alcon a Ciba Vision tolik změnila kvalita čoček? Lze to, prosím, ověřit? Doporučili byste mi případně přechod na čočky TopVue Air ? Díky za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, firma Alcon skutečně "koupila" společnost Ciba Vision, ale podle našich informací do výroby čoček nijak nezasahovala (výroba se neměnila), čočky jsou tedy naprosto stejné jako dřív. Vyzkoušení čoček TopVue Air Vám můžeme vřele doporučit. Jedná se o třetí generaci silikon-hydrogelových čoček, které jsou nositeli velmi kladně hodnoceny. Navíc u těchto čoček garantujeme vrácení peněz v plné výši zaplacené částky. Pokud by Vám tedy čočky neseděly, nepřijdete tak o svou finanční investici.
Kateřina Novotná

Dobrý den Také mám problém s čočkami Air Optix od firmy Alcon Už po 14 dnech jsou v oku velmi nepohodlné. Dřívější balení od firmy Ciba Vision bylo naprosto bez problémů. Máte o firmě Alcon nějaké info - nejsou to nějaké padělky? Když porovnávám krabičky, tak obal od Alconu působí opravdu nedůvěryhodně - tváří se jako původní obal, ale pouze na první pohled. Bohužel asi budu muset přejít na jinou značku. Kateřina

zuzka

Dobrý den, mám stejný problém jako uvádí Zuzana. čočky nosím již dvacet let a poslední dva roky používám výhradně night and day od ciba vision, se kterými jsem velmi spokojená. tedy byla, než mi poštou přišlo minulý měsíc nové balení tentokrát od firmy Alcon. čočky vypadají stejně, ale v oku se chovají docela jinak. poněkolika dnech jsem to vzdala, v levém oku se zánětem spojivek. po vyléčení zánětu jsem čočky opět zkusila ale po několika dnech je opět byla nucena vyndat. Podařilo se mi nedávno pořídit v doprodeji ty samé čočky ještě pod hlavičkou ciba vision a dodnes je nosím, bez jakýchkoli komplikací. Výrobce mou stížnost nebere na vědomí, nabízími jako náhradu ty samé čočky nebo čočky jiného typu- domnívá se, že mám vadu zraku :-) v každém případě doporučuji nechat si zaslat vzorek či si u vašeho optika ty nové čočky vyzkoušet.

Martin

Tyto čočky nosím cca 8 let. Bohužel u posledního balení stejný problém jako Zuzana.

Lenka

Dobrý den, ráda bych si u Vás objednala čočky Air Optix, ale na levé oko mam speciální čočku pro austigmatismus a nemmohu je ve Vaší nabídce najít. Dá se to nějak řešit nebo tyto čočky vůbec nenabízíte?

Zákaznický servis
Dobrý den, speciální čočky pro korekci astigmatismu tzv. torické čočky v naší nabídce naleznete . Torické čočky jsou kromě běžné dioptrické hodnoty určeny také hodnotou osy a cylindru. Věříme, že si z naší široké nabídky torických čoček vyberete.
Zuzana

Dobrý den, tak čistě náhodou mě napadlo přečíst si komentáře k čočkám, které nosím už nějakých deset let, ve vašem eshopu objednávám už pár let. Nikdy jsem neměla problém a nosila čočky od rána do večera bez použití zvlhčujících kapek. Bohužel poslední objednané balení 6 čoček mě jaksi "rozhodilo". Čočky v oku téměř nesnesu. Zvlhčující kapky Gelone nepomáhají vůbec, kapky z lékárny zaberou, ale asi tak na hodinu. Takže teď čočky nasazuji opravdu jen na dobu nezbytně nutnou. A jak koukám, tak nejsem jediná kdo problémy neměl a najednou je má. Před měsícem jsem byla na kontrole na očním, říkala jsem to paní doktorce, tak problem s očima nemám, poradila jen kapat kapky nebo změnit značku. Je možné, že čočky začnou takto z ničeho nic najednou v oku vadit? (vyloženě pocit suchého oka) Přemýšlím o jednodenních čočkách, protože na pár hodin denně je prostě potřebuji. Jak jsem tady někde četla, tyto čočky se dají reklamovat i když mám už načatou krabičku? Asi to budu muset udělat bohužel. Myslela jsem, že mi prostě jen den, dva čočky prostě nesedly, ale problém přetrvával i když jsem pár dní nosila jen brýle, pak čočky opět zkusila a pořád dřou :-(

Zákaznický servis

Dobrý den, příčin, proč Vám čočky přestaly vyhovovat může být celá řada, bez provedení očního vyšetření nelze příčinu určit. Problém může být způsoben také nevyhovujícím roztokem na kontaktní čočky, bohužel však neuvádíte, zda používáte i stále stejný typ roztoku nebo nikoliv. Doporučujeme Vám obrátit se ještě jednou na Vašeho očního specialistu, který Vám na základě vyšetření doporučí jiný typ kontaktních čoček. Čočky samozřejmě reklamovat můžete. Náš obchod jakožto prodejce je povinen reklamované zboží přeposílat výrobci, který posoudí, zda se jedná o vadu vhodnou k reklamaci, či nikoliv. Výrobce má zákonem stanovenou lhůtu pro vyjádření činící 30 dní. Pokud se rozhodnete čočky reklamovat, zašlete je prosím na naši reklamační adresu Jarošovská 1278/II, 377 01 Jindřichův Hradec. Je nutné zabezpečit reklamované čočky proti vyschnutí nebo poškození během přepravy. Do balíčku je nutné také připojit písemnou informaci s popisem domnělé vady a proč čočky reklamujete. Ihned po obdržení Vašeho balíčku přepošleme čočky k posouzení výrobci. Děkujeme za pochopení

Hana Janečková

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat...To je v každém balení 6 čoček? Takže pokud si objednam dva baliky (prave a levé oko jiné dioprtrie) příjdou mi čočky dohromady na 6 měsíců a to za cenu kolem 1000 kč? Děkuji za odpověď...

Zákaznický servis
Dobrý den, ano, Vámi dotazované balení čoček Air Optix Aqua skutečně obsahuje 6 čoček stejné dioptrické hodnoty. Pokud tedy potřebujete na každé oko jinou dioptrickou hodnotu, vydrží Vám dvě balení těchto čoček na 6 měsíců. Pokud preferujete menší balení, naleznete v naší nabídce také balení po 3 kusech.
Kateřina

Jsem naprosto spokojená jiné čočky už pouřívat nebudu :-)

Andrea

Dobrý večer, prosím o radu. Loni jsem používala tyto čočky BC 8.6, Dia 14,2 dioptrie -4,25. ale už loni mi celodenní nošení dělalo problém (pocit suchého oka) tak jsem přes zimu používala jednodenní, vždy jen na večer. Na toto léto bych chtěla používat opět měsíční, můžete mi poradi nějaké hodně vlhké,"svěží" čočky, jiné než tyto? Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, doporučujeme vyzkoušet měsíční čočky TopVue Plus, které svými parametry vyhovují 99 % uživatelů. U těchto čoček navíc garantujeme v případě nespokojenosti vrácení peněz. Jedná se o kvalitní hydrogelové čočky, které jsou vyráběné za použití nejmodernějších technologických postupů. Pokud by Vaše problémy pocitu suchých očí i nadále přetrvávaly, doporučujeme návštěvu očního specialisty, který vyloučí, nebo naopak potvrdí možné zdravotní příčiny, či případně doporučí vhodný zvlhčující prostředek (oční kapky, změnu typu používaného roztoku).
Anonymous

Vyzkoušel jsem několik druhů čoček, tyto ale snáším jednoznačně nejlépe

Anonymous

kvalitní čočky, nejlepší, které jsem zatím měla.

Anonymous

Nosím je skoro deset let a nikdy nebyly žádné problémy. Jsou pohodlné, nejsou po nich unavené oči.

Anonymous

nejlepší co jsem zatím vyzkoušela naprosto mi vyhovují

Anonymous

Přešla jsem na ně už před lety, když přestaly vyrábět čočky Vistavue. Z dražších acuvue mi slzely oči. Vyhovoval mi i předchozí typ (ne auqa), ten už se nedělá. Nosím je obvykle déle než 1 měsíc a to už někdy bývají během dne vysušené, ale obvykle stačí zvlhčit roztokem a jsou ok. Kritérium "únava očí po celodenním nošení" - někdy je, ale většinou ok.

Anonymous

Jsem velmi spokojená s produkty i s cenou.

Anonymous

Čočky mi sedí a jsou za přijatelnou cenu. Doporučila bych je i ostatním :-)

Anonymous

používám je už asi 4 roky a vždy bez problémů.

Anonymous

Neškřábou ani po delším nošení, nemlží se, vidím pořád ostře.

Jakub

dobry den, pouzival jsem predtim cocky jine na doporuceni optika. rad bych presel na tyto, ale maji vetsi prumer. stare cocky mely pouze 14.00. je v tom nejaky problem ?

Zákaznický servis

Dobrý den Jakube, přechod bez vyšetření od Vašeho ošetřujícího očního specialisty nedoporučujeme. Ano, rozdíl v průměru může pro Vás znamenat problém a to z toho důvodu, že by Vám mohly být čočky velké a nošení by pro Vás bylo nesnesitelné. Konzultací s Vaším optikem se vyhnete případné finanční ztrátě z investice do, pro Vás nevhodných, kontaktních čoček. Děkujeme za pochopení.

Stanislav

Dobrý den, do teď jsem nosil čočky B&L Optima FW40 se zakřivením 8,7. Mohu bez problémů přejít na čočky se zakřivením 8,6? např. Topvue Monthly, které se prodávají pouze s tímto zakřivením. S pozdravem Baláž

Zákaznický servis

Dobrý den Stanislave, bohužel nelze takto na dálku říci, zda Vám přechod mezi zakřiveními bude či nebude vyhovovat. Rozdíl v zakřivení není jediným posuzovaným faktorem vzhledem k úspěšnému přechodu na jiný druh čoček - záleží také např. na materiálu či celkové konstrukci čočky. Každý přechod na jiný druh kontaktních čoček by proto měl být konzultován s Vaším očním lékařem nejen vzhledem k možnému riziku ztráty finanční investice. Čočky TopVue Vám však doporučujeme vyzkoušet, díky garanci vrácení peněz se nemusíte obávat žádného rizika zmařené investice. Děkujeme za Váš dotaz.

Jarmila

Vaja/9.9.2013 Dobrý den,již dlouhou dobu objednávám kontaktní čočky od vaší firmy.Nyní pří ojednávce nejde zadat paramet zakřivení a průměr.Používám čočky Air Optix Aqua/6čoček/.

Zákaznický servis
Dobrý den Jarmilo, parametr zakřivení a průměru je již předvyplněný, aby s vyplňováním nemusel náš zákazník dále ztrácet čas :-). Jiné hodnoty těchto dvou parametrů totiž nelze zadat, protože se v jiném zakřivení a průměru Air Optix Aqua nevyrábějí. Děkujeme za pochopení.
Michaela

Dobrý den, kontaktní čočky nosím přes 10 let střídavě s brýlemi v zimním období. Od firmy Ciba Vision jsem postupně vyzkoušela: O2 optix, PRECISION, AIR OPTIX. Se všemi jsem byla nadmíru spokojená. Přestěhovali jsme se a já si musela najít jiného očního lékaře. Zde mi paní doktorka nabídla čočky značky VIDI. Vůbec mi nesedly.Paní doktorka chtěla ještě experimentovat. Do toho se mi nechtělo. Rozhodla jsem se, že budu pokračovat v nošení AIR OPTIX, zde jsem je ještě ke všemu našla za super cenu. No a k jádru problému. Vůbec nechápu proč, ale objednané čočky mi nesedí. Přišli mi v pondělí dopoledne, hned jsem si je nasadila. Trochu jsem je v oku cítila, ale napadlo mě, že si musím zvyknout, když jsem čočky neměla celou zimu. Pravé oko se celkem usadilo, na levém oku se to ale dost zhoršovalo. Čočku jsem tedy vyndala, omyla a znovu nasadila. Během chvilinky se dostavilo šílené pálení. Musela jsem čočku vyndat.Oko jsem měla rudé ještě včera. Dnes jsem rozbalila novou čočku, je to lepší, ale v levém oku ji stále cítím. Přitom oko už je v pořádku. Nevím, čím to je, vždycky mi seděly bez problému. Nemohl se trochu změnit materiál? Zkoušela jsem i dárek od vás-čočky Top Vue a ty mi sedí také skvěle. Předem děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den Michaelo, kontaktní čočky Air Optix prošly jednou zanedbatelnou změnou a to přidáním látky (konkrétně Copolymer 845) do roztoku, ve kterém jsou uloženy při výrobě a tato změna se projevila změnou názvu na Air Optix Aqua. Čočky samy o sobě zůstaly nezměněny. Jiná změna u těchto kontaktních čoček nebyla. Velmi těžko Vám budeme takto na dálku odpovídat, v čem vězí nepříjemná reakce při nasazení a následném nošení. "Vadné" čočky nám můžete samozřejmě poslat na reklamaci a my ji postoupíme k posouzení a vyjádření výrobci. Doporučovali bychom Vám konzultovat tyto problémy, pokud nepřestanou, s Vaší ošetřující oční lékařkou. Děkujeme za pochopení.

Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli muzu vnímat nějaký rozdíl mezi Air Optix a Biofinity. S biofinity nemám žádné problémy,ale air optix se mi přece jen zamlouvají cenově více. DĚKUJI

Zákaznický servis
Dobrý den Lenko, velmi pravděpodobně rozdíl pocítíte. Biofinity jsou kontaktní čočky řazené na nejvyšší stupeň žebříčku kvality v současné době. Rozdíl mezi těmito druhy čoček je např. v materiálu nebo v průměru, který by mohl být důvodem nemožnosti nosit Air Optix Aqua. Bohužel Vám nemůžeme nabídnout zkušební pár, protože nejsme aplikačním střediskem a čočky na vyzkoušení k dispozici nemáme. Doporučujeme konzultovat tuto změnu s Vaším očním lékařem. Děkujeme za Váš dotaz.
Petra

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli bych z měsíčních čoček D55 mohla přejít na nějaké jinačí. Dioptrie mám -2,75 předem děkuji za radu

Zákaznický servis
Dobrý den Petro, bohužel nepíšete z jakého důvodu chcete vyměnit kontaktní čočky od Wilensu. Pokud jsou důvodem zdravotní potíže, které vznikly při nošení kontaktních čoček, pak Vám doporučujeme navštívit Vašeho očního lékaře a konzultovat s ním případnou změnu. Pokud chcete jen vyzkoušet jinou značku např. z finančních důvodů, pak Vám nabízíme řadu kontaktních čoček TopVue, u kterých se nemusíte obávat zmařené investice. Na tyto kontaktní čočky poskytujeme garanci vrácení peněz v případě, že Vám nebudou vyhovovat. Děkujeme za Váš dotaz.
Andrea

Děkuji za odpověď. Nevadí ale, že zakřivení je 8,5, čili menší než u Air Optix, kde je 8,6? (Poznám to nějak na oku?)

Zákaznický servis

Díky asférickému designu kontaktních čoček TopVue se nemusíte obávat rozdílu v parametru zakřivení, protože se mu nepřikládá již takový význam. Asférický design znamená, že čočka nemá stejnou hodnotu zakřivení v každém bodě čočky, lépe sedí na oku a nošení je proto pohodlnější. Děkujeme za Váš dotaz

Andrea

Dobrý den, používám tyhle kontatní čočky už nějakou dobu a není žádný problém. Nyní přes zimní období by mi stačily pouze jednodenní či 14 denní kontaktní čočky. Tyto varianty jsem ale v téhle značce nenašla. Můžete mi prosím poradit nějaké jednodenní či 14 denní k.čočky, které mají podobné parametry jako Air Optix? Předem děkuji za radu

Zákaznický servis
Dobrý den, doporučujeme vyzkoušet značku TopVue od výrobce Pegavision, kde nabízíme jak jednodenní tak i 14 denní variantu kontaktních čoček. Nemusíte se obávat zmařené investice, protože k této značce nabízíme garanci vrácení peněz v případě, že s nimi nebudete spokojena.
Martina

Dobrý den objednávala jsem si Air Oprix docela dlouho a byla jsme na ně zvyklá,ale poslední balení(6 čoček) mám vybrané ani ne za měsíc,protože mě čočky již po týdnu začaly tlačit a svědilo mě z nich celé oko. Škoda,že to nejde reklamovat,protože bych chtěla vrátit peníze a thle značku už si určitě objednávat nebudu.

Zákaznický servis

Dobrý den, z vašeho komentáře není bohužel jasné, proč si myslíte, že nejde kontaktní čočky reklamovat. Pokud vám najednou činí značka vámi dlouho používaných kontaktních čoček (očním lékařem doporučené, na základě vyšetření) problémy, pak je určitě vhodné tyto čočky reklamovat. Pošlete nám kontaktní čočky zpět na naši reklamační adresu a my je postoupíme na reklamaci výrobci. Děkujeme

Martina

A když mám citlivé oči, které čočky by pro mě byly nejlepší? Chci čtrnáctidenní nebo měsíční. dekuji za odpověd

Zákaznický servis
Dobrý den, z Vašeho dotazu není bohužel jasné, zda jste již Air Optix Aqua používala a nejste s nimi spokojena nebo zda by pro vás byly nejlepší, když máte citlivé oči. Tyto čočky byly již kvalitativně překonány např. měsíčními čočkami Biofinity, ale pouze na základě informace, že máte citlivé oči, nemůžeme kontaktní čočky doporučit. Byly vám nějaké kontaktní čočky odborně naaplikovány? Pokud ne, doporučujeme návštěvu očního specialisty - kontaktologa, který se aplikací kontaktních čoček zabývá, pouze subjektivní posouzení parametrů čoček zákazníkem pro výběr kontaktních čoček nestačí. Děkujeme za pochopení
Petula001

Dobrý den, s čočkami jsem velice spokojená - dodání rychlé a skvělá cena. :-)

Zákaznický servis

Děkujeme za potěšující komentář.

honza

Dobrý den,prosím vás u čoček air optix aqua,není možno (nevýrábí se) objednat verzi s průměrem 13,8? tuto možnost jsem našel u čoček air optix night and day aqua,ale tady ne. a nechtěl bych platit skoro dvakrát tolik,pokud bych si objednal AO night and day,když čočky na noc stejně sundávám... Děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky Air Optix Aqua se vyrábí pouze s průměrem 14.2. Jiná verze není dostupná. Doporučujeme poradit se se svým očním specialistou, které kontaktní čočky budou pro Vás vhodné na základě Vašich potřeb a požadavků na jejich nošení.

Pavlína

Dobrý den, používám kontaktní čočky Air Optix Aqua (průměr 14.20, zakřivení 8,60), ale chtěla bych přejít na kontaktní čočky Biofinity. Zasíláte zkušební pár Biofinity? Jak si ho lze objednat? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, zkušení páry kontaktních čoček si v našem internetovém obchodě objednat nelze. Nejsme aplikační středisko a proto nemáme zkušební páry kontaktních čoček k dispozici.

Bára

Dobrý den, mám stejný problém jako Lenka. Doteď jsem nosila čočky Avaira, v těch vidím skvěle. Od vás jsem si objednala čočky Air Optix Aqua a do dálky vidím rozmazaně. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, od výrobce nemáme žádné zprávy o tom, že by došlo při výrobě těchto čoček k nesprávnému postupu. Zašlete nám proto čočky zpět a budeme uplatňovat reklamaci u výrobce. Je také možné, že nejsou tyto čočky pro Vás vhodné. V tomto případě bychom doporučili konzultaci s očním specialistou.

Lenka

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné, že by v balení mohlo dojít k záměně čoček. Objednala jsem si jako každou objednávku -2,25 ale cítím, že nezaostřuji a bolí mne z mžourání hlava. Byla jsem i u lékaře a ten řekl, že zrak se mi nezhoršil, ale s čočkami z poslední objednávky prostě nevidím jasně. Čočky nosím každý den, již skoro 10 let. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, záměna čoček v balení je celkem nepravděpodobná, pošlete nám balení kontaktních čoček zpět a my je odešleme na reklamaci přímo k výrobci.

Vlaďka

Dobrý den, co jsem si stihla všimnout u čoček, tak zakřivení 8,7 se u měsíčních čoček nevyskytuje. Používá se 8,6; někdy 8,3. V okolí specialistu nemám, aby mi poradil, co si tedy myslíte vy, jaké zakřivení by bylo vhodnější?

Zákaznický servis
Dobrý den, zakřivení 8.7 mají měsíční kontaktní čočky Frequency 55 Aspheric, Precision UV nebo Soflens 38. Kontaktní čočky aplikuje oční specialista, bez odborného vyšetření nedoporučujeme výběr kontaktních čoček.
Vlaďka

Dobrý den, již několik let používám kontaktní čočky Acuvue 2 od značky Johnson and Johnson, kde mám zakřivení 8,7 a průměr 14,0. Chtěla bych však přejít na kontaktní čočky Air Optix Aqua, kde je zakřivení 8,6 a průměr 14,2. Mohli byste mi říct, zda mi bude vadit větší průměr v oku a zda nevadí, že zakřivení je rozdílné? Mě se to jako moc velký rozdíl nezdá, ale radši si nechám poradit od někoho, kdo tomu přeci jen rozumí. Předem děkuji za brzkou odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, přechod z jednoho druhu kontaktních čoček na druhý je vhodné konzultovat s očním specialistou. Rozdílné parametry čoček Vám mohou působit diskomfort při nošení kontaktních čoček. Přechod by potom mohl znamenat pro Vás přinejmenším zmařenou investici pomineme-li možné zdravotní obtíže.

Martina

Dobrý den, již několik let používám čočky Air optix. Chtěla jsem se zeptat,jestli by bylo problém, přejít na čočky Biofinity, které mají podle všeho lepší parametry. Předem děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, změna kontaktních čoček bez odborného vyšetření u očního lékaře může znamenat problém. Biofinity jsou v současné době nejkvalitnějšími kontaktními čočkami na trhu a ohlasy na ně od zákazníků jsou z velké části pozitivní.

Lucie

Dobrý den, zajímalo by mě, zda mi v očích bude vadit průměr měsíčních čoček Air Optix Aqua 14,20, když do teď používám jednodenní čočky Focus Dailies All Day Comfort, kde je průměr 13,80. Bude to hodně znát nebo mi to může vadit? Nebo jsem přemýšlela o čočkách tříměsíčních Optima FW, ale tam je zase zakřivení 8,70 a já do teď používala čočky se zakřivením 8,60. Co bude pro mě výhodnější? Moc děkuji. S pozdravem Lucie

Zákaznický servis

Dobrý den, rozdíl mezi hodnotou průměru je důležitý, pokud je malý, dráždí kontaktní čočka na epytelu rohovky. Kontaktní čočky Air Optix Aqua by Vám mohly být velké, když používáte a vyhovuje Vám průměr 13.80. Také je u těchto kontaktních čoček dosti odlišná diotprická konstrukce. Při zachování dioptrií si lidé často stěžují, že vidí hůře. Vystavujete se riziku přejít na ně bez vyzkoušení.

Zdebra

Mohu přejít z Air Optix Aqua na Topvue Monthly?

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, můžete vyzkoušet měsíční kontaktní čočky TopVue. Do poznámky nám poznamenejte prosím "zkušební pár TopVue".