Air Optix Aqua Multifocal (6 čoček)

1 039 Kč
97% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 22.4. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma
1 039 Kč

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Air Optix Aqua Multifocal

Výrobce Alcon ukončil výrobu Air Optix Aqua Multifocal a představil novou verzi Air Optix plus HydraGlyde Multifocal. V případě nedostupnosti staré verze expedujeme novou verzi za stejnou cenu. Alcon doporučuje přechod na novou verzi bez konzultace s očním specialistou.

Air Optix Aqua Multifocal jsou měsíční multifokální čočky výrobce Alcon určené ke korekci presbyopie (vetchozrakosti). Tato oční vada vzniká jako přirozený důsledek stárnutí lidského organismu a postihuje téměř každého člověka kolem čtyřicátého roku života.

Multifokální čočky Air Optix Aqua Multifocal nabízíme také v balení po 3 kusech.

Jasný pohled na všechny vzdálenosti

Technologie Precision Transition Design zajišťuje ostré vidění na všechny vzdálenosti. Její systém spočívá v měnící se dioptrické síle od středu čočky až k jejímu okraji. Lidský mozek se tím pádem naučí používat různé dioptrické síly najednou.

Možnost kontinuálního nošení

Air Optix Aqua Multifocal jsou vybaveny zvlhčujícím systémem AQUA, který zvyšuje smáčivost i vlhkost čočky. Díky této skutečnosti je pak možné čočky užívat v režimu prodlouženého nošení, ale pouze po dobu 6 dní a nocí. Tuto variantu je nutné předem konzultovat s očním specialistou.

Propustnost kyslíku

Parametr propustnosti kyslíku je pro metabolismus oka důležitý. V mezinárodním názvosloví čoček je tento údaj značen Dk a Dk/t. Ačkoliv jsou značky velmi podobné, jejich význam se liší. Parametr Dk, kyslíková propustnost, udává hodnotu propustnosti kyslíku skrze materiál, zatímco atribut „t“ značí tloušťku čočky. Dk/t je tedy kyslíková propustnost závisící na designu čočky. Pro možnost porovnání různých čoček mezi sebou se hodnota Dk/t měří na čočkách s dioptrií -3.00.

Konkrétně u kontaktních čoček Air Optix Aqua Multifocal je hodnota propustnosti kyslíku materiálu (Dk) 110 a Dk/t se rovná 138.

O čočkách Air Optix Aqua Multifocal

Jak pečovat o čočky Air Optix Aqua Multifocal (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - Air Optix Aqua Multifocal (6 čoček)

Výrobce: Alcon
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 6 čoček
Adice: +1.00, +2.00, +2.50
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 138 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 33%
Jméno produktu: Air Optix Aqua Multifocal
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air Multifocal (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 899 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (9)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Petr Osvald

Dobrý den,na dálku mám brýle +5 a na čtení +7.Čočky mám +5.5..Jaké čočky bych mněl volit multifokální ?+5,5 a+2 ?Dekuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte brýlové hodnoty na dálku +5,00 a na blízko +7,00, pak pro nákup multifokálních kontaktních čoček budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +5,25 a adicí +2,50. Pokud s multifokálními čočkami nemáte zkušenosti, doporučovali bychom Vám svěřit se do péče odborníka. Máte již poměrně vysoké dioptrické hodnoty a je možné, že teoretický výpočet nemusí 100% vyhovovat. Pokud si však chcete čočky přesto koupit sám, mějte prosím na paměti, že nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není důvod k reklamaci. Z našeho sortimentu Vám můžeme ještě nabídnout kontaktní čočky TopVue Air Multifocal, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám první pár čoček nevyhovoval, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Další radu, kterou Vám pro začátky s multifokálními čočkami můžeme dát je, hýbejte hlavou. Vždy, když se budete koukat nahoru, dolů nebo do stran jemně otáčejte hlavou ve směru pohledu. Tento drobný pohyb při adaptaci na tento typ čoček velmi pomáhá. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lada Staveníková

Dobrý den používám Dailies AquaComfort Plus Multifocal ,zakřivení 8,7 mohu přejit na Air Optix Aqua Multifocal (6 čoček) i když mají jiné zakřívení? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lado, díky za Váš dotaz. Bez konzultace s kontaktologem bychom Vám tuto změnu nedoporučovali. Čočky nepatří z pohledu materiálu do stejné skupiny a nedokážeme bohužel říci, jak by Vaše oči na změnu materiálu reagovali. Kontaktolog může provést replikaci čoček, při které Vám poskytne testovací pár. Kdyby se stalo, že Vám čočky nebudou vyhovovat, nabídne Vám jiné. My takovou možnost máme pouze u kontaktních čoček TopVue. Pokud tedy chcete, vyzkoušejte TopVue Air Multifocal, u kterých můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Osvald Sutner

dobrý den, používám čočky den a noc 30ti denní + 3,25, na čtení si beru brýle +2 . jaké čočky si mám objednat?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Osvalde, díky za Váš dotaz. U multifokálních čoček se zadává dioptrie naměřená na dálku - u Vás tedy +3,50 a adice vychází na +1,50. Pokud byste měl další otázky, napište nám prosím. Přejeme hezký den.

Krista

Dobrý den, prosím o radu, dostala jsem od optika zkušební pár čoček Air Optix Multifocal, dioptrie -3, adice +2 (MED), nevidím ale dostatečně ostře do blízka. Mám tedy volit čočku s adicí +1 (LO), nebo naopak +2,5 (HIGH)? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Jestliže vidění do blízka považujete za neostré, měla byste zvolit vyšší adici. Je zde ale také možnost, že Vám byly špatně změřeny dioptrie do dálky. Doporučujeme Vám konzultovat tyto problémy s optikem, který Vám zkušební čočky poskytl. Je možné, že bude stačit zvolit jinou značku čoček a ta bude vyhovující. Tyto věci jsou velmi individuální, je ideální poradit se o nich se specialistou osobně a čočky také vyzkoušet. Při přímém nákupu na vlastní pěst Vás může takové zkoušení přijít poměrně draho, než se podaří najít správné čočky. Pokud Vám budeme moci pomoci s něčím dalším, napište nám. Přejeme hezký den.

Iva

Dobrý den, objednávám si multifokální čočky poprvé sama a nevím si rady se zadáním. Mám čočky PWR +1 ADD +2 BC 8.6 DIA 14.0 (dioptrie +1 a ADD Power +2)? je to správně? Děkuji

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Ivo, ano je to přesně tak, jak píšete. Do dioptrie zadejte +1 do Add power zvolte MAX ADD +2. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den!

Monika

Dobrý den, dlouhodobě nosím multifokální čočky Air Optix Aqua Multifocal PWR +1.25 LO (MAX ADD +1.00). Poslední dobou se mi ale zdá, že s nimi na blízko již vidím hůře. Pokud si objednám o 1/4 dioptrie silnější, nebude to mít vliv na kvalitu vidění na dálku? Na dálku totiž vidím stále dobře. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, je velice pravděpodobné, že změna na vidění na dálku mít vliv bude, hodnota adice totiž neurčuje počet dioptrií na blízko, nýbrž rozdíl dioptrií na blízko a na dálku. Výběr multifokálních čoček je náročnější proces, doporučujeme Vám tedy proto nejprve návštěvu očního specialisty, který pomocí vyšetření zjistí všechny parametry a na základě vyšetření Vám aplikuje vhodné multifokální čočky.

Anonymous

Vyzkoušel jsem i jiné čočky, ale tyto byly, z mého hlediska nejlepší.

vladinír hála

dobrý den scháním multifokální čočky na den i noc air optix děleáte je také ???? spěchá děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, výrobce CibaVision nám dodává pouze Air Optix Aqua Multifocal v balení po 6ti nebo třech kusech. Tyto multifokální čočky mohou být nošeny kontinuálně tzn. přes den i noc, je ovšem doporučeno omezení pro toto kontinuální nošení a to maximálně na 6 dní a 6 nocí. Jiné Air Optix multifokální s možností přespávání v nabídce nemáme.

Miloš

Dobrý den. Jak objednat multifokální čočky když na čtení mám 5dioptrií a na čtení +2,5.Jsou také zkušební? Díky za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud potřebujete multifokální čočky doporučujeme podstoupit aplikaci u opravdu zkušeného specialisty, který se aplikací čoček zabývá. V rámci odborného vyšetření dostanete zkušební pár.