Air Optix for Astigmatism (3 čočky)

489 Kč
95% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? úterý 23.7. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Air Optix for Astigmatism

Výrobce Alcon ukončil výrobu Air Optix for Astigmatism a představil novou verzi Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. V případě nedostupnosti staré verze expedujeme novou verzi za stejnou cenu. Alcon doporučuje přechod na novou verzi bez konzultace s očním specialistou.

Air Optix for Astigmatism jsou měsíční torické čočky společnosti Alcon, které jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu a určené ke korekci astigmatismu.

Torické čočky Air Optix for Astigmatism nabízíme také v balení po 6 kusech.

Hodnota osy a cylindru

Je-li povrch rohovky nepravidelný, hovoříme o tzv. astigmastimu neboli torické vadě. Ideálním řešením korekce je použití čoček s cylindrem umístěným v naměřené ose. Kvalita vidění, kterou v tomto případě dosáhneme s torickými čočkami je neporovnatelně vyšší než korekce běžnými sférickými čočkami.

Vysoká propustnost kyslíku a varianta kontinuálního nošení

Silikon-hydrogelový materiál Lotrafilcon B, z něhož jsou čočky vyrobeny, je zárukou potřebné propustnosti kyslíku. Díky ní pak Air Optix for Astigmatism poskytují nositeli pohodlí po celý den.

Výrobce doporučuje čočky i k prodlouženému způsobu nošení po dobu maximálně 6 dní a nocí. Tuto variantu je však vhodné předem konzultovat s oftalmologem. Pro snazší manipulaci jsou čočky lehce modře zbarveny.

Propustnost kyslíku

Parametr propustnosti kyslíku je pro metabolismus oka důležitý. V mezinárodním názvosloví čoček je tento údaj značen Dk a Dk/t. Ačkoliv jsou značky velmi podobné, jejich význam se liší. Parametr Dk, kyslíková propustnost, udává hodnotu propustnosti kyslíku skrze materiál, zatímco atribut „t“ značí tloušťku čočky. Dk/t je tedy kyslíková propustnost závisící na designu čočky. Pro možnost porovnání různých čoček mezi sebou se hodnota Dk/t měří na čočkách s dioptrií -3.00.

Konkrétně u kontaktních čoček Air Optix for Astigmatism je hodnota propustnosti kyslíku materiálu (Dk) 110 a Dk/t se rovná 108.

Jak pečovat o čočky Air Optix for Astigmatism (3 čočky)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - Air Optix for Astigmatism (3 čočky)

Výrobce: Alcon
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.70
Velikost balení: 3 čočky
Propustnost kyslíku: 110 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 33%
Jméno produktu: Air Optix for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 429 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (14)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Tomáš

Dobrý den, Navazují na ten předchozí dotaz. Nechci řešit astigmatismus, ale presbyopii. Potřebuju čočky na dálku a na blízko s tím abych je nemusel na noc vyndavat. Jestli něco takového existuje. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Tomáši, děkujeme Vám za komentář. Omlouváme se, že jsme v předchozí odpovědi u čoček Air Optix zmínili jejich astigmatickou variantu. Myšleno to bylo pro jejich presbyopickou variantu - Air Optix plus Hydraglyde Mulfifocal. Další typy čoček, které umožňují prodloužené či nepřetržité nošení jsme již uvedli správně. Napíšeme Vám tedy ještě jednou všechny multifokální čočky, které umožňují prodloužené či nepřetržité nošení. Air Optix plus Hydraglyde Multifocal a čočky Bausch + Lomb ULTRA for Presbyopia umožňují prodloužené nošení po dobu 7 dnů a 6 nocí. Poté je nutné čočky z očí vyjmout, mechanicky očistit a uložit do roztoku k regeneraci alespoň na 6 hodin. Pakliže byste měl zájem o nošení čoček po dobu 30 dnů a 29 nocí, pak to umožňují čočky Biofinity Multifocal. Tyto čočky však rozlišují u adice dominanci očí (D a N). Korekce presbyopie je již pro mozek složitější, a proto doporučujeme před nákupem na internetu vždy odbornou aplikaci. A o to více, má-li uživatel zájem nosit čočky nepřetržitě. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tomáš

Dobrý den, vyrábí se kontinuální multifokální čočky? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Tomáši, děkujeme Vám za otázku. Ano, čočky Air Optix for Astigmatism umožňují prodloužené nošení po dobu 7 dnů a 6 nocí. Poté je nutné čočky z očí vyjmout, mechanicky očistit a uložit do roztoku k regeneraci alespoň na 6 hodin. Pakliže byste měl zájem o nošení čoček po dobu 30 dnů a 29 nocí, pak to umožňují čočky Biofinity multifocal. Tyto čočky však rozlišují u adice dominanci očí (D a N). Poslední čočky, které umožňují prodloužené nošení po dobu 7 dnů a 6 nocí jsou čočky Bausch + Lomb ULTRA for Presbyopia. Poté je nutné čočky z očí také vyjmout, mechanicky očistit a uložit do roztoku k regeneraci alespoň na 6 hodin. Jestliže máte zájem o prodloužené či kontinuální (nepřetržité) nošení kontaktních čoček, vyhledejte očního specialistu, který Vám čočky odborně aplikuje a na základě vyšetření zhodnotí, jestli Vaše oči tento typ nošení zvládnou. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Marek

Dobrý den , které čočky v jakých hodnotách by jste doporučili ? Chtěl bych jednodenní čočky na vyzkoušení . Pravé oko +3,0 cyl -0,25 osa 175 , levé oko +3,25 cyl -0,50 osa 175 . Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Marku, děkujeme Vám za otázku. Dle dioptrického zápisu se u Vás rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Nicméně Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku Vám tak budou stačit klasické sférické čočky. Pro obě oči budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +3,00. Z našeho sortimentu jednodenních čoček bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Daily nebo TopVue Elite+. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Bui Thuy Tuong Van

Dobrý den, pomohli byste mi s výběrem vhodných čoček prosím? Pravé oko -7,50 cyl -1,50 osa 180 a levé oko -4,50 cyl -0,50 osa 180. Preferuji jednodenní na noc nebo nějaké na noc. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček bude nutné brýlové hodnoty upravit. Ke korekci pravého oka budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -7,00, cylindru -1,25 a osy 180°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat sférickou čočku s hodnotou dioptrie 4,50. Z našeho sortimentu jednodenních čoček Vám můžeme nabídnout pro pravé oko čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism a pro levé oko 1 Day Acuvue Moist. Ze sortimentu měsíčních čoček s možností kontinuálního (nepřetržitého) nošení Vám můžeme nabídnout pro pravé oko čočky Biofinity Toric a pro levé oko Biofinity. Všechny nabízené čočky patří mezi uživatelsky velmi oblíbené a všeobecně velmi dobře snášené. Nutno však podotknout, že správně by Vám měl před nákupem na internetu kontaktní čočky vždy aplikovat oční specialista. Hezký den.
Jana

Dobrý den, mohli byste mi pomoci s výběrem vhodných čoček? PO +2,5 cyl.= 2,0 osa 120 LO +3,5 cyl. =1,0 osa 45 Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za doplnění informací. Pro nákup kontaktních čoček je nutné hodnoty z brýlového zápisu upravit. Pro pravé oko budete potřebovat kontaktní čočky s hodnotou dioptrie +2,50, cylindru -2,25 a osy 120°. Pro levé oko bude pak hodnota dioptrie +3,50, cylindru -0,75 a osy 50°. Můžete si klidně pořídit tyto měsíční čočky, nezapomeňte však, že k péči o ně budete potřebovat i roztok, např. Gelone. Nemáte-li s kontaktními čočkami zkušenosti, doporučili bychom Vám raději jednodenní 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, o které není nutné nijak pečovat. Ráno aplikujete vždy novou, perfektně čistou čočku, večer vyndáte a vyhodíte. Správně byste měla před nákupem čoček přes internet navštívit očního specialistu, který s Vámi čočky vybere, odborně aplikuje a doladí vše k Vaší spokojenosti. Nesprávný výběr čoček nebo jejich parametrů není důvodem k jejich reklamaci. Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Přejeme Vám krásný den.
Jana

Dobrý den, mohli byste mi pomoci s výběrem vhodných čoček? PO +2,5 cyl. 2,0 osa 120 LO +3,5 cyl. 1,0 osa 45 Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Rádi Vám uděláme výpočet a poradíme s výběrem kontaktních čoček. Bohužel Vám ale u hodnoty cylindrů chybí znaménko. Napište nám, prosím, tedy ještě jednou kompletní brýlový zápis včetně všech znamének (+, -, =). Prozatím Vám přejeme hezký den.

Mirka

Krásný den, prosím jaké hodnoty čoček si mám objednat, když brýle mám na levé oko +0,75 cylindr -1 a osa 10, pravé oko +0,75 cylindr -1 osa 180. Moc děkuji ️

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Mirko, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,75, cylindru -0,75 a osy 10°. Ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Marcela Olšáková

Dobry den mám astigmatismus a brýle mám v hodnotách …+0,50, cilindry -1,50 a osa 90…jaké si mám vybrat jednodenní čočky prosím ….cilindry 1,50 nikde nejsou ???

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Marcelo, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, protože jinak by bylo dioptrických kombinací neuvěřitelně mnoho. Pro nákup čoček tak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +0,50, cylindru -1,25 a osy 90°. Kontaktní čočky Air Optix for Astigmatism nejsou jednodenní, ale měsíční, které vyžadují každodenní péči a uchovávání v roztoku. Pokud máte zájem o jednodenní torické čočky můžete si prohlédnout naši nabídku ZDE. Dovolte nám jen Vás upozornit, že byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. V případě, že se rozhodnete pro nákup sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný nákup čoček nelze uplatnit reklamaci. Hezký den.

Veronika Krčmářová

Dobry den. Vyzkousela jsem zatim pouze tyto cocky. Jsem celkem spokojena. Ale pracuji s pocitacem a videni se na blizsi i daleke videni obcas rozmazava. Pro blizku mi pridala doktorka dioptrie + Ale i presto to neni ono - jako s brylemi. Mate nejakou radu nez objednam znovu a spokojim se s ujde to? Moc se omlouvam, čočky zkousim prvně a nevim zda by mohly mit stejne zlepseni zraku jako bryle. Moc dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, díky za otázku. Správně vybrané kontaktní čočky by Vám měly korigovat zrak stejně dokonale jako dioptrické brýle. Je ale nutné vybrat správné hodnoty korekce také vyhovující parametry čoček. Ideální samozřejmě je, když Vám vhodné čočky vybere oční specialista, u kterého je budete rovnou i zkoušet. My takto na dálku nedokážeme posoudit, jaké hodnoty potřebujete, z Vašeho dotazu bohužel není jasné ani to, jaký typ čoček byste potřebovala. Pokud Vám na brýlích nebo čočkách cokoli nevyhovuje, trvejte vždy na nápravě. Mějte ale také na paměti, že na brýle i na čočky si musíte například 1 - 2 týdny zvykat - postupně zvyšovat počet hodin, kdy brýle/čočky nosíte. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Jindra

Dobrý den, mám normálně 30denní čočky, ale potřebuji si koupit jednodenní, klidně jen 1 zkušební, jedná se o 1-2 dny. Mám astigmatismus, nejvíce mě vyhovuje zakřivení 8,7, 14,5 průměr, L: 80 osa, 0,75 cyl, -4,5 d, P: 90 osa, 1,25 cyl, -4,0d. Jaké byste mi doporučili, děkujil.

Zákaznický servis
Dobrý den, Jindro, děkujeme za otázku. Zkušební kontaktní čočky bohužel neposkytujeme. Dle údajů, které jste uvedl, by pro Vás byly nejvhodnější kontaktní čočky Biomedics 1 Day Extra Toric. Nicméně nejsme schopni zaručit, že Vašim očím budou kontaktní čočky po všech stránkách vyhovovat. Velmi důležitou roli hraje i materiál. Proto by bylo dobré, navštívit očního specialistu, který Vám kontaktní čočky poskytne i k vyzkoušení, nebo Vám pomůže nalézt jiné vhodné jednodenní kontaktní čočky. Vyhnete se tím nevhodné investici. Hezký den.
Sára Julie

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nabízíte i jiné zakřivení čoček na astigmatismus, jelikož mám naměřený rádius 8,5 a nejsem si jista, zda-li by mi vámi nabízený rozměr - 8,70 seděl. Děkuji Sára

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Sáro, děkujeme za Váš dotaz. Pokud budeme vycházet z toho, že materiál a průměr čočky je pro Vás vyhovující, můžeme Vám doporučit měsíční čočky Avaira Toric nebo Acuvue Oasys for Astigmatism. V nabídce máme také jednodenní čočky určené ke korekci astigmatismu, které by pro Vás měly být vyhovující - 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. V případě, že budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme hezký den.
Mirka

Ahoj potrebuji poradit.Byly mi zmeneny dioptrie z normalnich na astigmatism a nemohu najit parametry v cylindrech.Mam na dalku plusky na obe oci a cylindry jsou jen na minusky.Muzete mi nejake doporucit?Nosila jsem air optic acuve.Dekuji Mirka

Zákaznický servis

Dobrý den, Mirko, děkujeme Vám za dotaz. Parametry cylindru jsou vždy v minusových hodnotách, i kdyby na předpisu znaménko nebylo, při objednávce budete vybírat cylindr s minusovou hodnotou. Abychom Vám mohli s výběrem čoček poradit, potřebovali bychom znát všechny Vaše parametry naměřené specialistou. Je také rozdíl mezi hodnotami naměřenými pro kontaktní čočky a pro čočky brýlové. Pokud nám napíšete podrobnosti, velice rádi Vám doporučíme vhodné čočky. Můžete nás kontaktovat také telefonicky na čísle +420 226 292 890. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Petr

Dobrý den, ty to čočky Air Optix for Astigmatism nemusím sundavat přes noc?

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, tyto kontaktní čočky lze nosit i přes noc v režimu tzv. kontinuálního (nepřetržitého) nošení. V tomto případě však výrobce zkracuje dobu nošení na 7 dní a 6 nocí.

Lenka Šmídlová

Dobry den, Pouzivam cocky biofinity toric s mesicni vymenou a nosim je cely mesic bez vyndani, chci se zeptat zda tyto cocky mohu take nosit bez vyndani cely mesic, dekuji predem S pozdravem Lenka S.

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky Air Optix for Astigmatism lze nosit v režimu prodlouženého nošení po dobu 6 dní a nocí (viz poslední odstavec textu produktu).