Air Optix for Astigmatism (6 čoček)

879 Kč
98% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? čtvrtek 13.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Air Optix for Astigmatism

Výrobce Alcon ukončil výrobu Air Optix for Astigmatism a představil novou verzi Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. V případě nedostupnosti staré verze expedujeme novou verzi za stejnou cenu. Alcon doporučuje přechod na novou verzi bez konzultace s očním specialistou.

Air Optix for Astigmatism jsou měsíční torické čočky společnosti Alcon, které jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu a určené ke korekci astigmatismu.

Torické čočky Air Optix for Astigmatism nabízíme také v balení po 3 čočkách.

Hodnota osy a cylindru

Je-li povrch rohovky nepravidelný, hovoříme o tzv. astigmastimu neboli torické vadě. Ideálním řešením korekce je použití čoček s cylindrem umístěným v naměřené ose. Kvalita vidění, kterou v tomto případě dosáhneme s torickými čočkami je neporovnatelně vyšší než korekce běžnými sférickými čočkami.

Vysoká propustnost kyslíku a varianta kontinuálního nošení

Silikon-hydrogelový materiál Lotrafilcon B, z něhož jsou čočky vyrobeny, je zárukou potřebné propustnosti kyslíku. Díky ní pak Air Optix for Astigmatism poskytují nositeli pohodlí po celý den.

Propustnost kyslíku

Parametr propustnosti kyslíku je pro metabolismus oka důležitý. V mezinárodním názvosloví čoček je tento údaj značen Dk a Dk/t. Ačkoliv jsou značky velmi podobné, jejich význam se liší. Parametr Dk, kyslíková propustnost, udává hodnotu propustnosti kyslíku skrze materiál, zatímco atribut „t“ značí tloušťku čočky. Dk/t je tedy kyslíková propustnost závisící na designu čočky. Pro možnost porovnání různých čoček mezi sebou se hodnota Dk/t měří na čočkách s dioptrií -3.00.

Konkrétně u kontaktních čoček Air Optix for Astigmatism je hodnota propustnosti kyslíku materiálu (Dk) 110 a Dk/t se rovná 108.

Výrobce doporučuje čočky i k prodlouženému způsobu nošení po dobu maximálně 6 dní a nocí. Tuto variantu je však vhodné předem konzultovat s oftalmologem. Pro snazší manipulaci jsou čočky lehce modře zbarveny.

O čočkách Air Optix for Astigmatism

Jak pečovat o čočky Air Optix for Astigmatism (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - Air Optix for Astigmatism (6 čoček)

Výrobce: Alcon
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.70
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 110 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 33%
Jméno produktu: Air Optix for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air for Astigmatism (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 799 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (18)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Jolana Bartejsová

Dobrý den, prosím o radu ohledně kontaktních čoček, jelikož moje oční lékařka mi tvrdí, že pro moji vadu žádné nejsou. Kvůli sportu a zaměstnání , ale čočka nyní potřebuji, kvůli fyzické prověrce. brýle Pravé oko -3,00 cyl. 0 prizma 4 basis 180 PD 27 levé oko -3,00 cyl -0,50 osa 45 prizma 4 basis 0 . Děkuji za radu a doporučení. Bartejsová

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jolano, děkujeme Vám za otázku. Údaje ze sekce "prisma" řeší poruchy binokulárního vidění např. dvojitého vidění, šilhání atp. Do brýlí se pak vkládají unikátní čočky s velmi specifickým tvarem. Čočka musí být umístěna do brýlové obruby v daném úhlu, aby byla korekce zraku hezky ostrá. Toto skutečně kontaktními čočkami není možné zajistit, protože se čočka může v oku otáčet. Mohlo by se tedy stát, že byste při fyzické prověrce mohla vidět rozmazaně nebo dvojitě. Záleží podle toho, jaký problém s binokulárním vidění máte. Z tohoto důvodu si netroufáme Vám doporučit žádné kontaktní čočky. Děkujeme Vám za pochopení.

Ludmila

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které kontaktní čočky by pro mě byly nejlepší. Pravé oko - dioptrie -4,5 cylindr -0,25 a osa 2 a levé oko dioptrie - 5,25 cylindr - 0,5 a osa 166. Moc děkuji za odpověd

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ludmilo, děkujeme Vám za otázku. Vaše forma astigmatismu je zatím příliš nízká, a tak Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické čočky. Po přepočtu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25 a ke korekci levého oka byste pak potřebovala čočku s hodnotou dioptrie -5,50. Sférická varianta těchto čoček je Air Optix plus Hydraglyde. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Pokud se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Jestliže s čočkami zatím nemáte zkušenosti, zvažte čočky od značky TopVue, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Pro začátečníky jsou nejlepší jednodenní čočky např. TopVue Daily. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči. Každý den se berou nové, které se večer jednoduše vyhodí. Začátečníci se s jednodenními čočkami výborně seznámí a naučí se s nimi manipulovat. V případě, že by Vám snad čočky TopVue z nějakého důvodu nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka

Dobrý den, prosím o radu s jakými parametry si mám objednat kontaktní čočky s parametry (u krátkozrakosti) : OP = 3,5/ cyl = 1,5/ ax=5 a OL=6,0/cyl=1,0/ax=5. Dosud jsem nosila klasické kontaktní čočky, chápu tedy správně, ze mi byl nove zjisten astigmatismus? Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. Ano, dle naměřených hodnot máte astigmatismus, který je nutné korigovat torickými (astigmatickými) čočkami, jako jsou např. tyto. Protože se torické čočky vyrábějí v omezeném rozsahu, je nutné často brýlové parametry pro nákup čoček upravit. Ve Vašem případě budete ke korekci zraku potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -1,25 a osy 10°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -0,75 a osy 10°. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Klára Kožinová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké čočky objednat když na receptu mám pravé oko - dioptrie -0,5 cylindr -1,5 a osa 15 a levé oko dioptrie - 1,25 cylindr - 1,0 a osa 180. Předem děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kláro, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, a proto je nutné Vaše dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,50, cylindru -1,25 a osy 20°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Nikola

Dobrý den, mam na receptu pravé oko - 5.25 cyl. +0,75 axis 100 a levé oko - 6.00 cyl. +1.00 axis 110. Poprosím vás o radu jaké čočky si objednat. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Nikolo, díky za otázku. Podle přepočtové tabulky byste měla hodnoty pro pravé oko upravit na dioptrii -4,25, cylindr -0,75 a osu 10°. Pro levé oko na dioptrii -4,75, cylindr -0,75 a osu 20°. Na vyzkoušení bychom Vám doporučovali čočky TopVue Air for Astigmatism, u kterých je k dispozici služba Garance vrácení peněz a jsou dostupné také v balení po 1 kontaktní čočce. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Nikola

Dobrý den, mam na receptu jedno oko cylindr +0,75 a na druhém +1,00. Prosím o přepočet. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nikolo, díky za dotaz. Samotný cylindr nelze přepočítat. Při přepočtu plusového cylindru se mění i dioptrie a osa, takže pokud chcete znát své hodnoty pro kontaktní čočky, musíte nám napsat celý zápis naměřených parametrů - dioptrie, cylindry i osu. Přejeme Vám hezký den.

Adam Schejbam

zdravím , chci si poridit kontaktní čočky prevazne na sport mám na pravém oku -2,0 dioptrie a na levém 1,75 dioptrie, 0,50 cylindr a 50 stupnu osu jenze nemohu nikde najit cocky s 0,5 cylindrem muzete prosim nejak poradit ci doporucit ?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Adame, díky za otázku. Kontaktní čočky se s takhle nízkým cylindrem nevyrábí. Používá se přepočet, při kterém se cylindr upraví a přidá k dioptrii. Abychom Vám ale mohli poradit správnou hodnotu, musíte nám napsat hodnotu dioptrie i cylindru pro levé oko včetně plusových/minu­sových znamének. Zatím Vám přejeme hezký den.

Barbora Brabcová

Dobrý den , prosím jaké mám zvolit čočky pro pravé oko : dioptrie 1,25 cylindr 1,5 osa 175 levé oko: dioptrie 0,6 cylindr 3,5 osa 165 Prosím o doporučení značky a parametru, chtěla bych nějaké měsíční. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Barboro, díky za otázku. Čočky budete s největší pravděpodobností potřebovat torické. Je ale velmi důležité zvolit správné hodnoty korekce. Abychom Vám mohli poradit, jak hodnoty pro kontaktní čočky upravit, potřebovali bychom znát sférické i cylindrické dioptrie včetně plusových či minusových znamének. U levého oka se nám navíc nezdá správná hodnota dioptrie. Sférické dioptrie jsou měřeny po 0,25. Zkontrolujte si, prosím hodnoty, případně je konzultujte se svým očním specialitou a napište nám ještě jeden komentář. Zatím Vám přejeme hezký den.

Andrea Dvořáková

Dobrý den ano s kontaktními čočkami mám zkušenost,jen se mi zhoršil zrak a potřebuji jiné.parametry naměřené PO: -4,5 dioptrie,cylindr 2,0 osa 160 st...LO: -2,0 dioptrie cylindr 2,5 a osa 0 st.Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Andreo, díky za doplnění informací. I cylindry mají +/- znaménka a ty jsou pro přepočet důležitá. Pokud tedy máte cylindry minusové pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii -4,25 cylindr -1,75 osu 160° a pro levé oko dioptrii -2,00 cylindr -2,25 a osu 180°. Jestli jsou cylindry naměřené v plusových hodnotách, pak by to u kontaktních čoček bylo pro pravé oko dioptrie -2,50 cylindr -1,75 a osa 70° a pro levé oko dioptrie -0,50 cylindr -2,25 a osa 90°. Pokud si nejste neměřenými parametry jistá, poraďte se s očním specialistou. To samé platí i o přepočítaných hodnotách. Úpravy vychází z obecných tabulek a vzorců a nemusí tedy být 100% vhodné úplně pro každého. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Andrea Dvořáková

Dobrý den,chtěla bych poradit jaké čočky si u vás objednat .Oční vyšetření u lékaře abyl mi vypsán poukaz na brýle do dálky.PO:dioptrie 4,5 cylindr 2,0 osa 160 stupňů a na LO:dioptrie 2,0 cylindr 2,5 a osa 0 stupŇů. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Andreo, díky za otázku. Budete potřebovat torické kontaktní čočky. Bohužel ale hodnoty korekce pro výběr vhodných kontaktních čoček nestačí. Navíc jsou důležitá plusová/mimusová znaménka. Naměřené parametry je nutné pro kontaktní čočky upravit a k tomu jsou znaménka nezbytná. Napište nám tedy prosím kompletní zápis parametrů a také informaci, zda máte s kontaktními čočkami nějaké zkušenosti a zda máte představu o tom, jaká perioda výměny čoček by Vám vyhovovala. Zatím děkujeme a přejeme Vám krásný den.
Josef

Dobrý den, odborným vyšetřením oční vady v Geminy Zlín, mám tuto vadu OD: NAT 0,7 SF-0,25 CYL-1,00 AX90 VIS1,0 OS: NAT 0,5 SF-0,75 CYL-0,75 AX95 VIS1,0 Čočky mi obvodní oční lékařka dala tyto: OD: PWR-025 CYL-0,75 AXIS 090 OS: PWR-0,50 CYL-075 AXIS 100 Pokud nosím obě čočky najednou, nesedí mi to a zrak je i po delším nošení nesouměrný. Daleko lepší je když mám jen jednu čočku na levém oku. Brýle mám OD: 0,75 a OS: 0,25 a vidím perfektně. Děkuji za informaci.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Podle zápisu z vyšetření bychom Vám doporučili kontaktní čočky se stejnou korekcí, jakou Vám vybrala lékařka. Pokud jde o Vaše první kontaktní čočky, chce to vždy určitou dobu, než si oči zvyknou. V každém případě konzultujte tyto problémy osobně s Vaší lékařkou. Na to, aby byla vada korigována pouze sférickými pomůckami - ať už čočkami či brýlemi, jsou naměřené cylindry již příliš vysoké. I když bychom velmi rádi, lépe Vám bohužel neporadíme. Děkujeme za pochopení a doufáme, že problém vyřešíte spolu s lékařkou. Mějte krásný den.

LEONA

Dobrý den,do nedávna jsem si objednávala klasické čočky,ale poslední návštěva oční lékařky ukázala změnu. Pomůžete mi prosím,at správně objednám? Děkuji OP: sph -3,75 cyl -0,75 osa 92stupnů OL:sph -2,5 cyl -0,5 osa 74stupnů

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Leono, děkujeme za Váš dotaz. Byly Vám naměřeny cylindrické hodnoty a to znamená, že budete potřebovat torické kontaktní čočky. Ty jsou ale vyráběny s cylindrem až od -0,75. To znamená, že pro pravé oko si zvolíte dioptrie -3,75 cylindr -0,75 a osu 90°. Pro levé oko Vám ale bude zatím stačit korekce pouze za pomoci sféry a tedy Vašimi dosavadními čočkami s dioptrií -2,75. Pokud můžeme, doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Air a TopVue Air for Astigmatism. U čoček funguje služba Garance vrácení peněz, takže si můžete vyzkoušet, zda Vám tato korekce opravdu vyhovuje. Jakmile by se cylindrické hodnoty u levého oka zvýšily, přešla byste rovněž na torické čočky. Dodržujte proto pravidelné kontroly u svého specialisty. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Ilona

Dobrý den, nosím brýle s těmito parametry -3, -1, 80st. a -2,5,-1,5, 95st. Podaří se mi koupit takové čočky?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ilono, děkujeme za Váš dotaz. Pokud je náš předpoklad správný a uvádíte parametry pro pravé oko: dioptrie -3,00 cylindr -1 osa 80° a pro levé oko dioptrie -2,50 cylindr -1,50 osa 95°, pak můžete vybírat z kategorie torických kontaktních čoček. Pro čočky byste zadávala parametry OP: -3,00 -0,75 80° a OL: -2,50 -1,25 90°. Můžeme Vám doporučit například čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism. Rovněž Vám doporučujeme návštěvu očního specialisty. Parametry, které uvádíte, jsou důležité, ale u kontaktních čoček hrají velkou roli také zakřivení a průměr čočky a druh materiálu čoček. První aplikace by měla být provedena kontaktologem na základě odborného vyšetření. Pokud budete mít další dotazy, obraťte se na nás. Přejeme hezký den.
Aleš

Dobrý den, nosím již přes 5 let čočky Air Optix Aqua -1.50, 8.60, 14.20, které mi doporučil tehdy oftalmolog v optice (tehdy asi ještě nebyly na trhu čočky pro astigmatismus). U svého očního lékaře jsem nicméně až nyní zjistil, že mám astigmatismus s cylindrem -0,5 na obou očích. Chci se zeptat, jestli mohu i nadále nosit klasické čočky nebo je nutné začít nosit určené pro astigmatismus? Ve Vaší nabídce jsem ovšem nenašel žádné, které by nabízely cylindr -0,5. Navíc stejné čočky Air Optix Aqua ovšem pro astigmatismus jsou v jiném zakřivení a jiném průměru. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleši, děkujeme za Váš dotaz. Cylindr 0,50 se skutečně u torických čoček zvolit nedá. Takto nízký astigmatismus není nutné korigovat torickými čočkami. Pokud stále platí Vaše naměřené dioptrické hodnoty, můžete používat sférické čočky s úpravou dioptrie na -1,75. Můžete tedy vybírat z klasických kontaktních čoček. Dodržujte pravidelné kontroly u lékaře, aby byla případná změna parametrů včas odhalena. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám poradíme. Přejeme hezký den.

Anonymous

je to jistě individuální, ale komu tyto čočky sedí, tak jistě bude souhlasit, že jsou super, hlavně široká škála cylindrů-než jsem objevila Ciba vision neexistovaly pro mě vhodné čočky a to mě mrzelo, protože jiní výrobci na cylindy zapomínají

Radka

Dekuji za odpoved.kontaktni cocky uz pouzivam,mam presne tyto co jsou zde v nabidce /AIR OPTIX /.Na krabicce mam parametry ,ktere jsou zde v nabidce,takze jsou tyto cocky vhodne i pro mne?

Zákaznický servis

Dobrý den Radko, pokud již používáte předepsané čočky od Vašeho očního lékaře a při nošení se nevyskytly jakékoliv zdravotní potíže, pak samozřejmě jsou pro Vás tyto čočky vhodné.

radka

Dobry den,chci se zeptat jesli jsou tyto cocky vhodne na dioptrie do dalky 0,75 cylindr 1,25 a osa na prave oko 80 a na leve 90? nerozumim tomu co znamena to zakriveni a prumer? jsou tyto cocky pro mne vhodne? na receptu na bryle mam napsane jeste jina opticka pomucka PD=64 mm. Predem dekuji za odpoved

Zákaznický servis

Dobrý den, prosím obraťte se s tímto dotazem na očního specialistu, který se zabývá aplikací kontaktních čoček. V rámci vyšetření Vám budou odborně naměřeny parametry pro kontaktní čočky (liší se od hodnot pro brýle) a součástí poplatku je i zkušební pár čoček, ve vašem případě kontaktních čoček pro korekci astigmatismu, které si po vyzkoušení můžete zakoupit v našem internetovém obchodě. Průměr kontaktních čoček je jedním z velice důležitých parametrů, které musíme znát proto, abychom zvolili vhodný typ kontaktních čoček. Význam zakřivení kontaktních čoček u nových typů kontaktních čoček již není tak zásadní, jak tomu bylo v minulosti. Jedná se o povrchové zakřivení zadní plochy kontaktní čočky, které se porovnává se změřeným zakřivením rohovky. Děkujeme za Váš dotaz.

Luc

Nevíte někdo když mám na každém oku jinou dioptrii jestli si musim koupit dva balíčky čoček, nebo by to šlo nakombinovat? Například toto balení má 6 čoček. Tak že bych si objednala 3 s jednou dioptrií a 3 s jinou dioptrií? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, musíte si zakoupit dvě balení. Nakombinovat 6ti kusové balení nelze, ale nabízíme Vám možnost zakoupení balení těchto čoček po 3 kusech.