Air Optix Night and Day Aqua (3 čočky)

559 Kč
94% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? Úterý 26.10. Stock day info: Today 26. října Stock day info: Ready to be sent Stock day info: Today 26. října vyberte parametry
Přidat
249 Kč
Zásilkovna.cz Zásilkovna
od 29 Kč
PPL PPL
od 65 Kč
Česká pošta Česká pošta
od 69 Kč
GLS GLS
od 69 Kč
559 Kč

Kontaktní čočky Air Optix Night and Day Aqua

Air Optix Night and Day Aqua jsou měsíční kontaktní čočky společnosti Alcon. Kromě denního způsobu nošení (čočka je každý den vyjmuta z oka a dezinfikována) umožňují i režim kontinuálního užívání, kdy je čočka ponechána v oku nepřetržitě po dobu 30 dní a 29 nocí.

Kontaktní čočky Air Optix Night And Day Aqua nabízíme také v balení po 6 kusech.

Varianta kontinuálního užívání

V příbalovém letáku Air Optix Night and Day Aqua stojí, že kontinuální nošení musí být nejprve konzultováno a schváleno očním specialistou. Řada z nich jej nedoporučuje vůbec, někteří doporučují ojedinělé vyjímání po několika dnech nepřetržitého nošení a jiní jej schvalují.

Propustnost kyslíku

Parametr propustnosti kyslíku je pro metabolismus oka důležitý. V mezinárodním názvosloví čoček je tento údaj značen Dk a Dk/t. Ačkoliv jsou značky velmi podobné, jejich význam se liší. Parametr Dk, kyslíková propustnost, udává hodnotu propustnosti kyslíku skrze materiál, zatímco atribut „t“ značí tloušťku čočky. Dk/t je tedy kyslíková propustnost závisící na designu čočky. Pro možnost porovnání různých čoček mezi sebou se hodnota Dk/t měří na čočkách s dioptrií -3.00.

Konkrétně u kontaktních čoček Air Optix for Astigmatism je hodnota propustnosti kyslíku materiálu (Dk) 140 a Dk/t se rovná 175.

Konzultace s oftalmologem

Air Optix Night and Day bezpochyby patří k nejkvalitnějším kontaktním čočkám dostupným na trhu. Rozhodně však nedoporučujeme jejich zakoupení bez předchozí odborné aplikace. Čočky mají průměr (DIA) 13.8 mm, který vyhovuje podstatně menšímu počtu uživatelů než běžnější 14.0 nebo 14.2.
Vlastnosti
Výrobce: Alcon
Zakřivení (BC): 8.60, 8.40
Velikost balení: 3 čočky
Průměr (DIA): 13.80
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 175 Dk/t
Obsah vody: 24%
Vyměnit za: 30 dnů
Jméno produktu: Air Optix Night and Day Aqua
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon A
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Chytrá alternativa
Poštovné
zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • extrémní prodyšnost
  • vysoký obsah vody
  • zvlhčení hyaluronátem sodným
  • poštovné zdarma
Cena: 479 Kč
Chytrá alternativa

Komentáře (4)

Comments: Do you have any questions?

...

Zdravím chtěla bych se zeptat jestli je nějaká alternativa čoček co se dají nosit celý, ale dají se přidat parametry astigmatismu. Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Čočky pro korekci astigmatismu najdete v kategorii torické kontaktní čočky. Schválené pro nepřetržité nošení jsou například Biofinity Toric, PureVision 2 for Astigmatism a Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. Pokud Vás některé z čoček zaujmou, doporučujeme navštívit očního specialistu a nechat si čočky odborně aplikovat. Budete mít jistotu, že jsou pro Vás čočky dokonale vhodné. Navíc nepřetržité nošení čoček není vhodné pro každého, takže by měl odborník posoudit, zda jsou Vaše oči na tak dlouhé nošení připraveny. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

stanislava kuželová

proč čočky AIR OPTIX se stéjnou hodnotou dioptrii s čočkyBiofinity oboji multifokal ,měsíční je rozdíl ve vidění.Děkuji za odpověď S.Kuželová

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Stanislavo, díky za dotaz. Jde o rozdílné kontaktní čočky. Jsou vyrobeny z různých materiálů a i kombinace optických zón může fungovat lehce odlišně. Kontaktní čočky Biofinity mají navíc rozlišení pro dominantní a nedominantní oko. Kontaktní čočky by Vám měl aplikovat kontaktolog, a pokud si přejete přejít na jinou značku, je ideální nechat si čočky reaplikovat. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Petra Dědičová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda pokud nosím průměr čoček 14.0 se zakřivením 8.6, zda je průměr těchto čoček 13.8 stále vhodný? Děkuji.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, díky za otázku. Odborníci doporučují v průměru dodržet odchylku do 0,20. Vše by tedy mělo být v pořádku. Jde ale pouze o teoretickou informaci a toto pravidlo nemusí v praxi platit pro všechny nositele. Velmi důležitý je materiál a jeho vlastnosti a každému nositeli vyhovuje něco jiného. Pokud se chystáte změnit značku čoček, poraďte se se svým očním lékařek. V případě, že pro Vás budeme moci udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Eva Škodová

Dobrý den. Chtěla bych si objednat tyto čočky ale na jedno oko mám parametr -3,25. -0,75. for astigmatismus. Musím si objednat uplne jiné cocky? Popřípadě jaké? Chtěla bych v nich i sem tam spát. Dekuji

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den,

zvláště u astigmatismu je velice důležité, abyste čočky předem vyzkoušela. Doporučujeme proto zajít k očnímu lékaři nebo optikovi a domluvit se s ním na zajištění zkušebního páru torických čoček.