Air Optix Night and Day Aqua (3 čočky)

599 Kč
96% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Air Optix Night and Day Aqua

Air Optix Night and Day Aqua jsou měsíční kontaktní čočky společnosti Alcon. Kromě denního způsobu nošení (čočka je každý den vyjmuta z oka a dezinfikována) umožňují i režim kontinuálního užívání, kdy je čočka ponechána v oku nepřetržitě po dobu 30 dní a 29 nocí.

Kontaktní čočky Air Optix Night And Day Aqua nabízíme také v balení po 6 kusech.

Varianta kontinuálního užívání

V příbalovém letáku Air Optix Night and Day Aqua stojí, že kontinuální nošení musí být nejprve konzultováno a schváleno očním specialistou. Řada z nich jej nedoporučuje vůbec, někteří doporučují ojedinělé vyjímání po několika dnech nepřetržitého nošení a jiní jej schvalují.

Propustnost kyslíku

Parametr propustnosti kyslíku je pro metabolismus oka důležitý. V mezinárodním názvosloví čoček je tento údaj značen Dk a Dk/t. Ačkoliv jsou značky velmi podobné, jejich význam se liší. Parametr Dk, kyslíková propustnost, udává hodnotu propustnosti kyslíku skrze materiál, zatímco atribut „t“ značí tloušťku čočky. Dk/t je tedy kyslíková propustnost závisící na designu čočky. Pro možnost porovnání různých čoček mezi sebou se hodnota Dk/t měří na čočkách s dioptrií -3.00.

Konkrétně u kontaktních čoček Air Optix for Astigmatism je hodnota propustnosti kyslíku materiálu (Dk) 140 a Dk/t se rovná 175.

Konzultace s oftalmologem

Air Optix Night and Day bezpochyby patří k nejkvalitnějším kontaktním čočkám dostupným na trhu. Rozhodně však nedoporučujeme jejich zakoupení bez předchozí odborné aplikace. Čočky mají průměr (DIA) 13.8 mm, který vyhovuje podstatně menšímu počtu uživatelů než běžnější 14.0 nebo 14.2.

Vlastnosti - Air Optix Night and Day Aqua (3 čočky)

Výrobce: Alcon
Zakřivení (BC): 8.60, 8.40
Velikost balení: 3 čočky
Průměr (DIA): 13.80
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 175 Dk/t
Obsah vody: 24%
Vyměnit za: 30 dnů
Jméno produktu: Air Optix Night and Day Aqua
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon A
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (6)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Lucie Hamplová

Dobrý den, používám tyto úžasné čočky už dlouho, je mi 44 let a už potřebuji multifokální. Mám naměřené -3,25 na dálku a +1,25 na blízko. Koupila jsem si od této firmy multifokální, mají větší průměr 14,20. Na blízko mi tyto čočky vůbec nepomohli stále vidím na blízko špatně. Ve vašich diskuzích jsem našla, že když mám špatný průměr tak čočky nefungují jak mají. Prosím neporadili byste mi čočky multifokální s průměrem 13,80 co mám, nebo jak se mám zachovat. Děkuji Vám mockrát za radu Lucie Hamplová

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za komentář. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm od hodnoty stanovené očním specialistou. Tyto hodnoty, bohužel, neznáme, a tak nejsme schopni říci, jestli za špatnou korekcí zraku může být právě větší průměr. Za správným usazením čočky stojí spíše zakřivení. Při správném zakřivení sedí čočka na oku (kopíruje jeho tvar) ve správné poloze a korekce zraku je dobrá. Větší průměr by neměl činit potíže, ale v tomto případě činní rozdíl v průměrech mezi čočkami 0,40 mm, a to již může být moc. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli doporučit kontaktní čočky Biofinity Multifocal s hodnotou dioptrie 3,25 a adice +2,00, které mají zakřivení 8,60 mm a průměr 14,00 mm. Jsou tedy z hlediska velikostních parametrů bližší čočkám Air Optix Night and Day Aqua. Optika čoček Biofinity Multifocal však pracuje i s dominancí očí. Adice je u čoček rozdělena na D (dominantní oko) a N (nedominantní oko). Protože je korekce multifokálními čočkami pro mozek již náročnější, je důležitá prvotní odborná aplikace. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Oční specialita rovněž může upravit dioptrické hodnoty tak, aby Vám byla korekce zraku maximálně komfortní. Jakmile budete mít čočky odborně aplikované a vyzkoušené, můžete dále nakupovat na internetu bez obav ze ztráty investice. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.
SB

Dobrý den, chci se zeptat, jaké vybrat zakřivení u těchto čoček, když normálně kupuji 8,5? Je lepší 8,4 nebo 8,6? Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Štěpánko, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů je povolená mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Máte-li tedy naměřenou hodnotu 8,50 mm, měly by být teoreticky v pořádku obě varianty. Ovšem na změny každý reaguje velmi individuálně a nelze předpokládat, co Vám bude vyhovovat lépe. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Na nevhodně vybrané čočky nebo jejich parametry není možné uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

...

Zdravím chtěla bych se zeptat jestli je nějaká alternativa čoček co se dají nosit celý, ale dají se přidat parametry astigmatismu. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za otázku. Čočky pro korekci astigmatismu najdete v kategorii torické kontaktní čočky. Schválené pro nepřetržité nošení jsou například Biofinity Toric, PureVision 2 for Astigmatism a Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. Pokud Vás některé z čoček zaujmou, doporučujeme navštívit očního specialistu a nechat si čočky odborně aplikovat. Budete mít jistotu, že jsou pro Vás čočky dokonale vhodné. Navíc nepřetržité nošení čoček není vhodné pro každého, takže by měl odborník posoudit, zda jsou Vaše oči na tak dlouhé nošení připraveny. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
stanislava kuželová

proč čočky AIR OPTIX se stéjnou hodnotou dioptrii s čočkyBiofinity oboji multifokal ,měsíční je rozdíl ve vidění.Děkuji za odpověď S.Kuželová

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Stanislavo, díky za dotaz. Jde o rozdílné kontaktní čočky. Jsou vyrobeny z různých materiálů a i kombinace optických zón může fungovat lehce odlišně. Kontaktní čočky Biofinity mají navíc rozlišení pro dominantní a nedominantní oko. Kontaktní čočky by Vám měl aplikovat kontaktolog, a pokud si přejete přejít na jinou značku, je ideální nechat si čočky reaplikovat. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Petra Dědičová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda pokud nosím průměr čoček 14.0 se zakřivením 8.6, zda je průměr těchto čoček 13.8 stále vhodný? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, díky za otázku. Odborníci doporučují v průměru dodržet odchylku do 0,20. Vše by tedy mělo být v pořádku. Jde ale pouze o teoretickou informaci a toto pravidlo nemusí v praxi platit pro všechny nositele. Velmi důležitý je materiál a jeho vlastnosti a každému nositeli vyhovuje něco jiného. Pokud se chystáte změnit značku čoček, poraďte se se svým očním lékařek. V případě, že pro Vás budeme moci udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Eva Škodová

Dobrý den. Chtěla bych si objednat tyto čočky ale na jedno oko mám parametr -3,25. -0,75. for astigmatismus. Musím si objednat uplne jiné cocky? Popřípadě jaké? Chtěla bych v nich i sem tam spát. Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den,

zvláště u astigmatismu je velice důležité, abyste čočky předem vyzkoušela. Doporučujeme proto zajít k očnímu lékaři nebo optikovi a domluvit se s ním na zajištění zkušebního páru torických čoček.