Air Optix Night and Day Aqua (6 čoček)

1 139 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? středa 26.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
Beroun, nám. Otty z Losu 15 (Mobilní pošta 41 (na postu) - Balíkovna) od 45 Kč
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma
1 139 Kč

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Air Optix Night and Day Aqua

Air Optix Night and Day Aqua jsou měsíční kontaktní čočky společnosti Alcon. Kromě denního způsobu nošení (čočka je každý den vyjmuta z oka a dezinfikována) umožňují i režim kontinuálního užívání, kdy je čočka ponechána v oku nepřetržitě po dobu 30 dní a 29 nocí.

Kontaktní čočky Air Optix Night And Day Aqua nabízíme také v balení po 3 kusech.

Varianta kontinuálního užívání

V příbalovém letáku Air Optix Night and Day Aqua stojí, že kontinuální nošení musí být nejprve konzultováno a schváleno očním specialistou. Řada z nich jej nedoporučuje vůbec, někteří doporučují ojedinělé vyjímání po několika dnech nepřetržitého nošení a jiní jej schvalují.

Propustnost kyslíku

Parametr propustnosti kyslíku je pro metabolismus oka důležitý. V mezinárodním názvosloví čoček je tento údaj značen Dk a Dk/t. Ačkoliv jsou značky velmi podobné, jejich význam se liší. Parametr Dk, kyslíková propustnost, udává hodnotu propustnosti kyslíku skrze materiál, zatímco atribut „t“ značí tloušťku čočky. Dk/t je tedy kyslíková propustnost závisící na designu čočky. Pro možnost porovnání různých čoček mezi sebou se hodnota Dk/t měří na čočkách s dioptrií -3.00.

Konkrétně u kontaktních čoček Air Optix for Astigmatism je hodnota propustnosti kyslíku materiálu (Dk) 140 a Dk/t se rovná 175.

Konzultace s oftalmologem

Air Optix Night and Day bezpochyby patří k nejkvalitnějším kontaktním čočkám dostupným na trhu. Rozhodně však nedoporučujeme jejich zakoupení bez předchozí odborné aplikace. Čočky mají průměr (DIA) 13.8 mm, který vyhovuje podstatně menšímu počtu uživatelů než běžnější 14.0 nebo 14.2.

Vlastnosti - Air Optix Night and Day Aqua (6 čoček)

Výrobce: Alcon
Zakřivení (BC): 8.60, 8.40
Velikost balení: 6 čoček
Průměr (DIA): 13.80
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 175 Dk/t
Obsah vody: 24%
Vyměnit za: 30 dnů
Jméno produktu: Air Optix Night and Day Aqua
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon A
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (34)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Gabriela

Dobrý den nosím čočky s průměrem 14,20 ale chtěla bych čočky noc a den, ale ty mají průměr jen 13,80. Je to hodně velký rozdíl? šlo by sehnat někde jeden pár na zkoušku? děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Gabrielo, děkujeme Vám za otázku. Rozdíl 0,40 mm je už skutečně velký. Limbus čočky by měl správně přesahovat rohovku alespoň o 0,10 mm. Protože nevíme, jak velký průměr rohovky máte, nemůžeme Vám říci, jestli by Vám čočky sedly. Pokud máte zájem o čočky, ve kterých je možné spát, můžeme Vám z našeho sortimentu nabídnout např. čočky Bausch + Lomb ULTRA nebo Air Optix plus HydraGlyde. Oba typy čoček mají průměr 14,20 mm. Ovšem průměr není jediný parametr, který hraje v otázce komfortu roli. Správně byste měla mít čočky vždy před nákupem na internetu odborně aplikované, a tím pádem i vyzkoušené. Kontinuální (nepřetržité) nošení by navíc mělo být uživateli schváleno očním specialistou na základě vyšetření. Zkušební páry čoček poskytují klientům pouze kamenné optiky, kde čočky aplikují. Pokud se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Elena

Dobry den! Normalne použivam čočky acuve oasys 14 denni, ale chtela bych zkusit tyhle nebo nějakou vhodnou alternativu? zakřivení mam 8,8 a dioptrie -2 a -2,5. dekuji a přeji hezky den!

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Eleno, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů je tolerovaná mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Pokud je uvedená hodnota zakřivení naměřená odborníkem, měly by Vám tyto čočky teoreticky sednout. Ovšem každý reaguje na změnu jinak a s jistotou nemůžeme říci, že Vám čočky budou vyhovovat. Případně bychom Vám z našeho sortimentu mohli se zakřivením 8,8 mm nabídnout měsíční silikon-hydrogelové čočky Acuvue Vita. Správně by ovšem každá re-aplikace měla probíhat u očního specialisty, který na základě parametrů očí a Vašich potřeb zvolí vhodné čočky. Pokud se rozhodnete vybrat si čočky sama, nezapomeňte prosím, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měla další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Eva

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jako jinou alternativu byste doporučili k těmto čočkám? Používám je s dioptrií -1.75 se zakřivením 8.60. Bohužel poslední půlrok řeším s těmito čočkami jen samé problémy - prvně přes jednu čočku nebylo vidět a chovala se jako by žádnou dioptrii neměla, podruhé se nová čočka hodinu po nasazení začala zakalovat a to tak, že tento "zákal" bylo roztokem horší odstranit, a do třetice začali nové čočky už po týdnu v očích jakoby řezat. Jen podotýkám, že čočky vždy na noc vyndavám a roztoku i kosmetiku používám již několik let stejnou - jediný problém tak vidím v čočkách. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že máte s čočkami potíže. Zatím jsme nezaregistrovali žádné další stížnosti na tyto čočky, a tak nevíme, kde by mohl být problém. V každém případě máte vždy možnost čočky, které vykazují nějaké nedostatky, reklamovat. Použitou čočku, která se Vám zdá v nějakém ohledu špatná, uložte do pouzdra nebo skleničky a zalijte ji roztokem tak, aby nevyschla a uložte ji do pevné krabičky. Do krabičky přiložte krabičku se zbytkem nepoužitých čoček, fakturu a průvodní dopis. Vše zašlete na náš sklad. Reklamační oddělení si může dodatečně vyžádat i potvrzení o odborné aplikaci reklamovaných čoček. Bohužel, takto na dálku nemůžeme jednoznačně říci, z jakého důvodu jsou Vám čočky nepříjemné. V prvním případu, kdy popisujete "absenci dioptrie", mohla nastat nějaká chyba při výrobě. U druhého případu, kdy popisujete "zákal", může jít o používání nevhodného mýdla (s obsahem mléka, másla nebo olejů), kterým si myjete ruce před aplikací čoček. A v posledním případu, kdy popisujete "řezání", může jít o získanou averzi na materiál čoček. Čočka je vždy "cizím" předmětem v oku a časem může oko začít čočku, z jednoho či více druhů materiálů, odmítat. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky Biofinity, které mají velmi podobné velikostní parametry a jsou rovněž ze silikon-hydrogelového materiálu. Protože jste však měla s nošením čoček nepříjemnosti, doporučovali bychom Vám obrátit se na pomoc očního specialisty. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem doporučených čoček spolupracuje. Vyhnete se tak nevhodné investici na internetu, kterou by se nákup, bez odborné aplikace, mohl stát. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Roman Červík

Dobrý den, snažím se najít nějaký návod k používaní. Kamarád čočky používá a vím, že si kape nějaký roztok do očí. Je to nutnost používat, případně je lepší to používat? A máte nějaký který byste mi doporučili a případně jak často ho používat? Dík

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Romane, děkujeme Vám za další otázku. Návod je jednoduchý. Čistýma rukama si nasadíte kontaktní čočky a ponecháte je nepřetržitě v očích po dobu 30 dnů a 29 nocí. Pro vyšší komfort a hlavně k údržbě čoček Vám doporučujeme oční kapky Blink-N-Clean, které umí čočky chránit před usazováním proteinových depozit. Jak kapky používat, je popsáno na detailu produktu. Po uplynulé době 30 dnů je nutné čočky vyměnit za nový pár. V případě, že by Vás čočky dráždily, čočky z očí vyjměte, mechanicky očistěte s pomocí vhodného roztoku např. Gelone a uložte je k regeneraci. Jakmile se oči zklidní, budete moci v nošení pokračovat. Jestliže jste naprostý začátečník, vyzkoušejte nejprve alespoň malé balení jednodenních čoček např. TopVue Daily, abyste získal potřebnou praxi. Pokud byste si při začátečnické neobratnosti poškodil měsíční čočku, byla by to zbytečná ztráta investice. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Roman Červík

Dobrý den, konzultoval jsem se svým doktorem nošení čoček, které se měsíc nesundávají. Nedoporučuje mi je, důvod je větší riziko očních vad nebo zánětů. Je to pravda, nebo jsou čočky vyrobeny tak, aby vše bylo v pořádeku. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Romane, děkujeme Vám za otázku. Odpověď na Vaši otázku je relativní. Čočky jsou vyrobené z takového materiálu, aby se k očím dostalo dostatečné množství kyslíku a byl dostatečně zvlhčený. Ale při nošení hraje roli např. kondice očí nebo prostředí (klimatizace, prašné prostředí, kouř atp.). Jedná se o faktory, které mohou komfort velmi ovlivnit. Pakliže lékař takové nošení nedoporučuje, bere v potaz pravděpodobně vše. Zmiňujete vyšší riziko očních vad či zánětů. Ano, je to pravda, ale týká se to prakticky všech kontaktních čoček, protože alfou i omegou nošení čoček je hygiena. Čočky jako takové jsou zdravotně nezávadný zdravotnický prostředek, který slouží ke korekci zraku. Stejně jako musíte pečovat o brýle, je důležité pečovat i o čočky. Protože neznáme Vaši celkovou anamnézu, netroufáme si Vám čočky přímo doporučit. Pokud byste však chtěl čočky přesto vyzkoušet, můžete o čočky pečovat i v oku. Na trhu jsou oční kapky Blink-N-Clean, které jsou určené pro nepřetržité nošení čoček. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Anonymous

Dobrý den, nosím tyto čočky a velmi mi vyhovují. Mohli byste mi doporučit alternativu jednodenních čoček k moři?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky Air Optix Night and Day Aqua jsou silikon-hydrogelové čočky s perfektní propustností kyslíku, proto bychom Vám doporučili čočky od stejného výrobce s podobnými parametry. Jednodenní čočky Dailies TOTAL1 jsou také vyrobené ze stejného druhu materiálu, jen z jiného typu. Velikostní parametry jsou velmi podobné parametrům Vašim stávajícím čočkám, takže by Vám čočky měly sednout i po této stránce. Pokud máte další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Vlastimil Bílek

To vidím, že se dají u vás zakoupit jen se zakřivením 8,4 nebo 8,6. Ptal jsem se, jestli jdou sehnat nebo se vůbec nevyrábí. Děkuji za odpověď na otázku, ne na to, co si umím v e-shopu najít sám.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Vlastimile, děkujeme Vám za další otázku. Je nám líto, že to z předchozí odpovědi nebylo jasné. Čočky jsou dostupné pouze v zmíněných parametrech tzn. že se v zakřivení 9,00 mm ani žádném jiném nevyrábí. Hezký den.

Vlastimil Bílek

Dobrý den, jdou tyto čočky sehnat se zakřivením 9,0 (nebo aspoň 8,9) nebo se vůbec nevyrábí? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Vlastimile, děkujeme Vám za otázku. Je nám to velmi líto, ale tyto čočky lze zakoupit pouze se zakřivením 8,40 a 8,60 mm. Hezký den.

Markéta Ciniburková

Dobrý den, chci se zeptat na variantu čoček s možností kontinuálního nošení, které by měli parametry dioprie -11nebo až -12, zakřivení 8.4., průměr 14. Ted nosím tyto Air Optix night and day, jsem s nimi hodně spokojená, ale už jsou mi slabé dioprie, bohužel se větší nedělají. A předtím cca 4 roky zpět jsem nosila Acuvue Oasys, -10, 8.4. , průměr 14. Proto vím, že mi tyto parametry sedí. Jen teď nemůžu najít variantu čoček, které by mohli Air Optix nahradit, ve všech parametrech, které potřebuji. Mate nějaký tip? PS: není pro mne možné jít aktuálně zkoušet čočky ke specialistovi, proto sháním rozměr, který mi sedí. A ráda bych využila Vaší akce do 21.12. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Markéto, díky za otázku. Bohužel čočky, které by zcela odpovídaly kombinaci všech parametrů v nabídce nemáme a pravděpodobně nejsou dostupné ani jinde na trhu. Nejblíže jsou čočky Biofinity, u kterých je odchylka v zakřivení. Další čočky v požadovaných dioptriích jsou například PureVision 2. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Nikola Fleischlingerová

Dobrý den, chci se zeptat, kdybych začala uvažovat nad tímhle typem čoček, jak bych řešila odmalování např. řasenky? Klasicky jako u normálních měsíčních? vyndat a zase nandat?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nikolo, díky za otázku. Pravděpodobně se ptáte na kontinuální nošení. Ideální je nasazovat čočky před líčením a odličování pak provádět po vyjmutí čoček. Dovolíme si ale tvrdit, že nositelky kontinuálních vícedenních čoček se tím příliš netrápí. Musíte si dát pozor, aby se líčidla ani odličovače na čočku nedostaly. Mohly by čočku poškodit a deformovat. Ideální tedy samozřejmě je čočky vyjmout. Velice důležitá je ale informace, že nepřetržité nošení není vhodné pro každého. Měl by Vám ho povolit oční specialista na základě vyšetření očí. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Valerie

Musím říct, že jsem s čočkami i eshopem dlouhodobě spokojená. Vhodné čočky jsem hledala poměrně dlouho a o těchhle vůbec nevím, že je mám. Eshop chválím, čočky mám do druhého dne doma.

Eva

Dobrý den, Jakou alternativu byste doporučilo namísto těchto čoček? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, děkujeme za otázku. Bylo by ideální, kdybyste nám napsala, co konkrétně Vám na čočkách nevyhovuje. Hledáte opět měsíční čočky, nebo byste ráda zkrátila periodu výměny páru čoček? Napište nám prosím více informací. Zatím Vám přejeme hezký den.

Dana Tvarožkova

Dobrý den koupila jsem manželovi tyto kontaktní čočky k narozeninám. Včera si je nasadil a zjistil, že na vidí s nima rozmazaně. Dioptrie má správný, spíš si myslím že to bude zakřivením čočky. Poradíte mi jak mám dál postupovat a jestli bych je mohla vrátit? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Dano, děkujeme za komentář. Je nám velmi líto, že kontaktní čočky nejsou vyhovující, ale otevřené balení je možné vrátit pouze v případě, že byly čočky doporučeny kontaktologem a vyzkoušeny při odborné aplikaci (viz obchodní podmínky - sekce reklamace). Pokud tomu tak je, můžete nám čočky poslat k reklamaci. V případě, že šlo o nákup čoček na zkoušku, není bohužel možné otevřené balení vrátit. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Aneta Krejzová

Dobrý den, mám nově tento typ čoček a jsem s nimi spokojená. Na levé oko ale hůř vidím. Je možné, že vidím na levé oko hůř, protože mám na tomto oku naměřený cylindr -0,50? Dále AXE. 39 (toto nevím, co znamená). Měla bych tedy na levé oko mít raději Air Optix for Astigmatism? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, Aneto, děkujeme Vám za otázku. Máte pravdu, horší vidění na levém oku pravděpodobně způsobuje naměřená cylindrická hodnota a osa. Jsou to hodnoty poměrně časté refrakční vady - astigmatismu. Vaše hodnota cylindru je však příliš malá a musí se přepočítat na sféru. Prosím, napište nám celý zápis Vašich dioptrických hodnot od očního specialisty včetně všech znamének +, - a =. Poté Vám budeme moci přepočítat dioptrickou hodnotu a pak byste měla na levé oko vidět dobře. Hezký den.

Jiří

Dobrý den,v současné době používám čočky TopVue Air +4,50,BC 8,60, Dia 14,2.Navrhněte mi tedy nějaké čočky na koupliště a parní kabinu. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jiří, díky za zpětnou vazbu. Doporučili bychom Vám vyzkoušet na tyto aktivity kontaktní čočky TopVue Elite. Na koupání rozhodně ke kontaktním čočkám použijte i ochranné plavecké brýle. Ideálně byste si měl nechat plavecké brýle nasazené i do parní kabiny, protože takové podmínky nedělají čočkám dobře. TopVue Elite jsou dostupné i v malém balení po 10 kusech, které můžete objednat jako zkušební. Více informací o kontaktních čočkách a vodě najdete v článku Kontaktní čočky a koupání. Pokud Vám budeme moci poskytnou další tipy, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.
Jirka

Dobrý den,mám dotaz zda níže uvedené typy čoček lze použít při koupání na koupališti,příp. v parní kabině: Air Optix Night and Day Aqua, Air Optix Aqua, TopVue Air. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jirko, děkujeme za Váš dotaz. My bychom Vám ani jedny z výše uvedených kontaktních čoček pro tyto aktivity nedoporučovali. Ideální volbou jsou jednodenní kontaktní čočky. Pokud budete chtít doporučit konkrétní čočky, napište nám, s jakými čočkami máte zkušenost a jak jste s nimi byl spokojen. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.
Veronika

Dobrý den, tento konkrétní typ kontinuálních čoček používám již řadu let a nikdy jsem neměla problémy. Bohužel od ledna co jsem dostala nové balení mám neustále nějaké záněty v oku či problémy. Za 8 let se mi to nestalo a ted již s druhým balenímběhem čtvrt roku. Předepsala mi je kdysi paní doktorka (již ted v důchodu) nová mi je teď vymlouvá. Mám náročnou školu i mimoškolní aktivity a tyto čočky mi dost ulehčovaly život, Nyní nevím, co s tím... je možné že se změnilo složení, nebo jsme prostě měla štěstí na nějakou špatnou várku? Nerada bych se s nimi rozloučila. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, děkujeme za Váš dotaz. Je nám velmi líto, že máte s čočkami trable. Během osmi let jste jistě přešla v z původních Air Optix Night and Day na novější Air Optix Night and Day Aqua. U čoček ale vedle názvu došlo k minimální změně. Čočky mají stále stejné parametry průměru a zakřivení, stejný zůstal i obsah vody a propustnost kyslíku. Čočky jsou nyní pouze obohaceny o Aqua Moisture systém, který by je ale měl dělat ještě pohodlnější než původní verzi. V dnešní době není kontinuální nošení mezi odborníky ani mezi nositeli příliš populární. 8 let kontinuálního nošení je opravdu dlouhá doba a je možné, že oči už toho prostě mají dost. Slyšeli jsme již podobný příběh. Nositel kontaktní čočky vyndaval jednou za měsíc a kontinuální nošení praktikoval několik let. Jeho oči začaly být paradoxně extrémně citlivé. Kontaktní čočka totiž do jisté míry oko kryje, a když si čočky sundal, bylo to pro něj velmi nepříjemné. Problém rozhodně konzultujte se svým oční specialistou. Při vyšetření odhalí míru a možná i příčinu podráždění a častých zánětů. Chápeme, že nechcete věnovat čas péči o kontaktní čočky, ale buďte raději opatrná. Oči máte přeci jen jedny. Popřemýšlejte o jednodenních kontaktních čočkách, které budete každý večer prostě vyhazovat. Vaše oči ale budou mít možnost si během noci odpočinout. Popřemýšlejte i o střídavém nošení čoček a brýlí. Brýle jsou teď zase v kurzu a vedle korekce zraku jsou i skvělým modním doplňkem. Výběr barev, tvarů, materiálů i značek je obrovský. Pro velmi aktivní činnosti byste pak samozřejmě mohla nosit právě jednodenní kontaktní čočky. Na dálku Vám bohužel více neporadíme, ale budeme rádi, když nám dáte vědět, pro jaké řešení jste se rozhodla a zda jste spolu s odborníkem našli příčinu. Doufáme, že se Vám i očím brzy uleví. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Jiří Sochor

dobrý den,před časem jsem používal čočky Optix night and day Aqua, nyní vidím u všech čoček tohoto typu na začátku názvu slovo Air.Jaký je rozdíl mezi čočkami těchto dvou názvů.Díky za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jiří, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel o takových kontaktních čočkách nemáme žádné informace. Design krabičky čoček Air Optix Night and Day Aqua se několikrát změnil, ale vždy byl zobrazen kompletní název čoček. Air Optix je název celé řady, do které patří Air Optix plus HydraGlyde, Air Optix Aqua, barevné čočky Air Optix Colors a právě Vámi zmiňované Air Optix Night and Day Aqua. Celá série je vyráběna společností Alcon (dříve Ciba Vision). Pokud máte možnost, napište nám o svých dosavadních čočkách více informací - například periodu výměny, průměr, zakřivení, obsah vody, propustnosti kyslíku... Podle těchto informací je pak snazší čočky porovnat. V případě, že Vám budeme moci s čímkoli pomoci, napište nám. Přejeme hezký den.

Pavlína

Dobrý den,chtěla bych se zeptat na průměr čoček,nosím čočky s průměrem 14.0 tyto mají pouze 13.8. Bude nošení nějak nekomfortní? děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlíno, děkujeme za Váš dotaz. Oči by měly být schopné přijmout v průměru jisté rozdíly. Každé oči jsou ovšem jiné a i když je tento rozdíl v normě, nemusí pro Vaše oči být přijatelný. Abyste získala jistotu, je nutné nové čočky vyzkoušet. To se pro Vás ovšem může stát zbytečnou finanční investicí. Takto na dálku Vám nejsme schopní více pomoci. Můžeme doporučit osobní konzultaci s odborníkem, nebo prostě zkusit štěstí. Přejeme Vám hezký den.

Markéta Stará

Dobrý den, existují i jiné měsíční čočky, ve kterých se dá spát? Bohužel mi Air Optix Night and Day připadají předražené, i když mi jinak vcelku vyhovují. Někomu jste zde radili, ať se podívá do sekce kontaktní čočky na spaní, ale nikde tuto sekci nevidím. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Markéto, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky vhodné k přespávání najdete ve slovníčku pojmů pod kontinuálními kontaktními čočkami. Tento způsob nošení je ovšem nutné předem konzultovat o očním specialistou. Pokud budete mít další dotazy, napište nám. Přejeme hezký den.

Lucie

Dobrý den, v balení je 6 párů nebo je kusů ? děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lucie, děkujeme za Váš dotaz. Balení obsahuje 6 kusů kontaktních čoček. Přejeme krásný den.

Tereza Rákosníková

Dobrý den, bylo by možné vyzkoušet zkušební pár čoček? Mám každé oko jiné, musím koupit tedy alespoň 3 a 3, což se mi moc nechce, když nevím, do čeho jdu. Používám základní Air Optix, se kterými mám pocit suchého oka - mohly by být tyto čočky v tomto směru lepší? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Terezo, děkujeme za Váš dotaz. Od tohoto výrobce Vám bohužel zkušební pár nabídnout nemůžeme, nejmenší balení, které nám výrobce dodává, je po 3 kusech. Balení po 1 čočce máme například TopVue Plus, které by Vám dle popisu Vašich problémů mohlo vyhovovat. Dalším způsobem vyzkoušení těchto čoček je zakoupit celé balení a při nespokojenosti využít Garance vrácení peněz. Tuto možnost nám umožňuje pouze výrobce TopVue. Hezký den.

Alina V

Výborné čočky! Můžu jenom doporučit. Nosím je už zhruba 10 let a nevyskytl se žádný problém. Spím s nimi často, vyndavám jen párkrát do měsíce. Absolvuji s nimi všechny možné činnosti... Absolutní spokojenost!

Alina V

Výborné čočky! Můžu jenom doporučit. Nosím je už zhruba 10 let a nevyskytl se žádný problém. Spím s nimi často, vyndavám jen párkrát do měsíce. Absolvuji s nimi všechny možné činnosti... Absolutní spokojenost!

Petra Zmudová

Nejlepší čočky co jsem kdy měla, většinou usínám u televize či u uspávání dcery a probudím se bez pocitu suchého oka.mohu jen doporučit. Ale každé oko je asi jinééé

Aneta Dudová

Dobrý den, prosím Vás, mám jeden dotaz. Když si objednám tyto čočky, budou od firmy Ciba vision, jak je psáno na fotce, nebo od firmy Alcon? Od Alconu mi dráždily oči, proto tento dotaz. Předem mockrát děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, obrázky uvedené na našich stránkách mají pouze informační a ilustrační charakter, nepředstavují tedy skutečné balení, které zákazník obdrží (viz obchodní podmínky). V současné chvíli probíhá stále ještě doprodej starších typů balení těchto balení, kdy ještě společnost Ciba Vision nepřešla pod Alcon. Bohužel Vám však nejsme schopni zaručit dodání právě takovéhoto balení. Jedná se však o zcela totožné čočky, neboť společnost Alcon dle svého sdělení převzala kompletní oftalmologický sortiment firmy Ciba Vision a výroba čoček zůstala nezměněna.

Markéta Sladká

Nosím tyto čočky pomalu 10 let a vyměnila bych je jen za operaci nebo zdravé oči. Komfortní, spolehlivé.

Schindler

rozmyslete si dobře nákup těchto čoček. Měl jsem je pár hodin a musely ven. Řezání, pálení, dvojité vidění. Několikrát jsem je vytáhnul a nandal, jednou i naruby a nic nepomohlo.

Iva

Dobrý den, používám čočky s průměrem 14, měla jsem i 14,2. Tyto mají 13,8. Myslíte, že je mám zkusit nebo existují nějaké kontinuální čočky s průměrem 14 - 14,2 a zakřivením 8,3 - 8,5. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, nabídku kontaktních čoček na spaní naleznete na našich internetových stránkách v sekci kontaktní čočky na spaní. Věříme, že si z naší nabídky vyberete.

Darina

Dobrý den, 4 roky již používám AIR OPTIX night&day, ale s čočkami nespím. Začala jsem je používa, protože mi prostě přišli lepší, než AIR OPTIX "obyčejné". Z finančních důvodů bych se ale ráda vrátila na na "obyčejné" čočky. Mohli byste mi prosím poradit, které z Vámi nabízených bych si měla vybrat? Jedná se o měsíční čočky. Moc děkuji. Procházková

Zákaznický servis
Dobrý den, pokud jste již dříve používala, jak píšete, "obyčejné" Air Optix a vyhovovaly Vám, není důvod se k nim nevrátit. Pokud chcete začít používat čočky zcela jiné, je vhodné tuto změnu konzultovat s očním specialistou, který Vám provede potřebná vyšetření, na základě nichž vybere a doporučí vhodný typ čoček. Pokud se chcete návštěvě očního lékaře, či specialisty vyhnout, můžeme Vám doporučit čočky řady TopVue, u kterých jako jediných garantujeme vrácení peněz v případě, že Vám nebudou vyhovovat. Jedná se o moderní čočky s obsahem hyaluronátu sodného - oku zcela přirozené lubrikační látky. Navíc jsou tyto čočky opatřeny UV filtrem a poskytují tak oku dodatečnou ochranu před škodlivým zářením. Věříme, že s těmito čočkami budete (jako většina uživatelů) spokojena.
Tereza

Dobry den chtela bych se zeptat mam zakriveni 8.5 a v nabizite 8.4 a 8.6 ktere si mam tedy vybrat?

Zákaznický servis

Dobrý den, bohužel Vám budeme takto na dálku těžko doporučovat, kterou hodnotu zakřivení si vybrat. Kontaktujte prosím svého očního specialistu, který Vám kontaktní čočky a poraďte se s ním o vhodném druhu kontaktních čoček. Nákupem kontaktních čoček pouze na základě vlastního rozhodnutí riskujete přinejmenším ztrátu finanční investice.

Anonymous

-doporučuji - pro mě osobně nejpohodlnější řešení

Anonymous

absolutní spokojenost, pokud by byly alespoň 1x ročně v akci nebo ve slevě s upozorněním na tuto akci (např. e-mailem)

Bára

Zdravím, využívám tyto čočky už docela dlouho, ale chtěla bych zkusit i jiné, možná i levnější? Je u čočky důležitý průměr a zakřivení? Mám jen mínusové dioptrie, žádnou vadu. Díky za info :)

Zákaznický servis

Dobrý den Báro, ano, oba parametry jsou důležité a jsou jedním z několika dalších hledisek (např. materiál, doba a způsob nošení, celková konstrukce čočky), které se posuzují při výběru vhodných kontaktních čoček. Doporučujeme Vám navštívit očního lékaře, který Vám kontaktní čočky aplikoval a poradit se s ním o vhodné změně. Děkujeme za Váš dotaz.