Air Optix plus HydraGlyde (6 čoček)

699 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 22.7. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky AIR OPTIX plus HydraGlyde

Air Optix plus HydraGlyde jsou inovativní měsíční kontaktní čočky od společnosti Alcon. Patří do řady produktů pro korekci sférických očních vad a jsou vhodné i ke kontinuálnímu nošení. Tento způsob nošení je nutné předem konzultovat se specialistou, který doporučí denní nebo prodloužené nošení až na 6 nocí. Pro lepší manipulaci jsou čočky lehce zbarveny do modra.


Air Optix plus HydraGlyde nabízíme také v balení po 3 kusech.

Prodyšné a odolné vůči usazeninám

Čočky Air Optix plus HydraGlyde jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu, Lotrafilcon B a jsou vybaveny HydraGlyde Moisture Matrix technologií, díky které ve srovnání se starší generací hydrogelových čoček proniká čočkou až 5x více kyslíku. Díky patentované technologii poskytují tyto čočky dlouhotrvající zvlhčení, a tudíž pohodlné nošení po celý den.

Air Optix plus HydraGlyde jsou vybaveny také SmartShield technologií, která kolem vnějšího povrchu vytváří ultratenký ochranný štít, který čočku chrání před usazováním nečistot.

Propustnost kyslíku

Parametr propustnosti kyslíku je pro metabolismus oka důležitý. V mezinárodním názvosloví čoček je tento údaj značen Dk a Dk/t. Ačkoliv jsou značky velmi podobné, jejich význam se liší. Parametr Dk, kyslíková propustnost, udává hodnotu propustnosti kyslíku skrze materiál, zatímco atribut „t“ značí tloušťku čočky. Dk/t je tedy kyslíková propustnost závisící na designu čočky. Pro možnost porovnání různých čoček mezi sebou se hodnota Dk/t měří na čočkách s dioptrií -3.00.

Konkrétně u kontaktních čoček Air Optix plus Hydraglyde je hodnota propustnosti kyslíku materiálu (Dk) 110 a Dk/t se rovná 138.

Vlastnosti - Air Optix plus HydraGlyde (6 čoček)

Výrobce: Alcon
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 138 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 33%
Jméno produktu: Air Optix plus HydraGlyde
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +8.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (52)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Lucie Matějíková

Dobrý den, na krabičce o doktorky mám u čoček tyto údaje a nevím,jak to zadat ( vidím jen zadání dioptrií) pro objednání: PWR -1,5 CYL -0,75 AXIS180 BC8,7 DIA 1,5 S pozdravem Lucie Matějíková

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček zadáte hodnotu dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 180°. Zbývající údaje, jako je BC (zakřivení) 8,70 mm a DIA (průměr) 15 mm, bývají konstantní tzn. že pokud výrobce nevyrábí čočky ve více velikostních parametrech, není možné tyto parametry měnit. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Kateřina Bruštíková

Dobrý den, jsou k dostani i tyto cocky : dioptrie -1,5, zakriveni 8,60, prumer 14,20 jednodenni? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky, bohužel, jednodenní verzi nemají. Pakliže máte zájem o jednodenní silikon-hydrogelové čočky se zakřivením 8,6 mm a průměrem 14,2 mm, pak Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnout čočky Bausch + Lomb ULTRA One Day nebo čočky Clariti 1 day, které už však mají průměr 14,1 mm. Obě značky čočky jsou však vyrobeny z jiného typu silikon-hydrogelového materiálu. Proto Vám nejsme schopni zaručit, že Vám čočky sednou. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Na nevhodný výběr čoček totiž není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Roman Belinov

Dobrý den, mate prosím nějaké čočky se stejnými parametry zakřivení 8,6 průměr 14,1-14,2 ale 14 denní? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Romane, děkujeme Vám za otázku. Ze sortimentu čtrnáctidenních čoček bychom Vám mohli nabídnout čočky TopVue Premium, které mají požadované velikostní parametry. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a splňoval byste podmínky služby, mohl byste ji využít a Vaše investice by se Vám vrátila. Další čtrnáctidenní čočky mají zakřivení 8,60 mm, ale průměr je jen 14,00 mm - jde o čočky Menicon PremiO. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jana Mullerova

Dobrý den, jak velký je problém objednat zakřivení 8,6, když obyčejně používám čočky 8,4. Děkuji Jana

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za komentář. Hodnota zakřivení čočky by v ideálním případě měla perfektně kopírovat oko. Od hodnoty zakřivení oka je při volbě čoček povolena odchylka ±0,20 mm. Protože neznáme hodnotu zakřivení Vašeho oka, nemůžeme Vám s jistotou říci, jestli to problém bude nebo ne. Když je zakřivení čočky moc malé, čočka oko "škrtí". Když je zakřivení čočky příliš velké, čočka v oku "plave" a nedrží na místě. Jestli byste ráda změnila typ čoček, zvažte re-aplikaci pod dohledem očního specialisty. Pokud se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Hezký den.

Adela

Dobry den, Na každém oku mam jiné dioptrie. Pri objednání zbozi mohu zvolit jen možnost "pridat parametry pro druhé oko". Neni zde ale uvedeno, jake oko se tím mysli, jestli prave nebo levé. Mohu vas poprosit o odpověď?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Adélo, děkujeme Vám za otázku. U objednávání kontaktních čoček hrají roli v první řadě parametry. Pokud máte oční vadu na obou očích stejnou a liší se jen výší dioptrie, pak můžete u čoček zadat parametry pro jedno a následně pro druhé oko. Krabičky s čočkami si poté můžete označit sama doma písmeny R (pro pravé oko) a L (pro levé oko). Tedy stejnými symboly, jaké jsou ve většině případů na pouzdrech, které slouží na péči o kontaktní čočky. Jestliže s kontaktními čočkami nemáte zkušenosti, zvažte před nákupem na internetu odbornou aplikaci čoček. Oční specialista pomůže zájemci najít vhodný typ čoček, v případě potřeby upraví brýlový dioptrický zápis, který je často nutný pro nákup čoček upravit. V neposlední řadě zájemci ukáže, jak s čočkami správně manipulovat a jak o ně pečovat. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Hana Nguyenová

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit s výběrem čoček? Mám na dálku: pravé oko 1,75 dioptrie a levé oko 1 dioptrie a cylindr: Dp -0,5, Osa 15. Děkuji. Hana

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Hano, děkujeme Vám za otázku. V zápise neuvádíte u dioptrické hodnoty znaménko. Uvádíte pouze, že jde o dioptrii na dálku. V takovém případě by Váš dioptrický zápis měl vypadat následovně. Dioptrická hodnota pro pravé oko je -1,75. Levé oko má hodnotu dioptrie -1,00, cylindru -0,50 a osy 15°. Z tohoto zápisu budeme vycházet. Ačkoli se Vám na levém oku rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus, budete ke korekci zraku zatím potřebovat klasické sférické čočky jako jsou např. tyto Air Optix plus HydraGlyde. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,75 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup čoček mohl stát. Na nevhodně zvolené čočky není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Ida

Dobrý den, můžete mi prosím poradit s volbou dalších vhodných čoček? V této chvíli používám tónovací měsíční Air Optix colours blue a jsem s nimi spokojená. Uvítám však případně nabídku jiné alternativy (podmínkou je stejná či vyšší kvalita a tonovací funkce) Dále bych si chtěla pořídit jednorázové čočky, tedy denní pro sport apod, které vzápětí mohu vyhodit. Nevím ale, jestli se vyrábí v barevné variantě? Pokud ne, i tak uvitám doporučení. A poslední dotaz se týká nově naměřeného cylindru - na jednom oku mám dioptrii -3,75 a cylindr Dp-0,50, osa 149 Druhé oko -4,25, cylindr Dp -0,50, osa 25 Má cylindr vliv na nákup čoček? Dříve jsem kupovala -4,00 a -4,50 a tak mě překvapily nižší hodnoty. Děkuji za Váš čas a přeji hezký den, Ida

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ido, děkujeme Vám za komentář. Nejprve Vám odpovíme na otázku ohledně nově naměřené cylindrické hodnoty. Tento údaj společně s hodnotou osy udává, že se u Vás rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Cylindrické hodnoty do ±0,50 je nutné přepočítat na sféru. Pakliže cylindrické hodnoty přesáhnou hodnotu ±0,75 je nutné korigovat zrak torickými (astigmatickými) čočkami. Takže ano, cylindr má vliv na nákup čoček. Po přepočtu nově naměřených hodnot budete ke korekci prvního oka z Vašeho zápisu potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75 a ke korekci druhého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25. Barevné čočky Air Optix Colors - Blue, které nyní nosíte, jsou ze silikon-hydrogelového materiálu. Všechny ostatní čočky z našeho sortimentu barevných čoček jsou pak už z hydrogelového materiálu, takže nedokážeme takto na dálku říci, jak Vám čočky z hlediska materiálu budou vyhovovat. Nicméně z hlediska přirozeného barevného efektu bychom Vám doporučili kontaktní čočky ColourVUE 3 Tones Blue v měsíční variantě a ColourVue One Day TruBlends Blue v jednodenní variantě. Nebo Vám můžeme doporučit ještě kontaktní čočky TopVue Color - True Sapphire s měsíční periodou výměny a jednodenní čočky TopVue Color - Sapphire Blue. U značky TopVue, funguje totiž služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Ovšem na sport bychom Vám spíše doporučovali klasické jednodenní čočky, protože jsou ekonomicky výhodnější. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili Proclear 1 Day nebo TopVue Daily, na které se rovněž vztahuje Garance vrácení peněz. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Monika Krušinová

Dobrý den, jak je to prosím s tuhostí, resp. způsobu výroby tohoto typu čoček? Dlouhá léta používám čočky Air Optix Aqua od Alconu. Jsem s nimi spokojená. Mají strukturu tužší. V případě, že si například promnu oko nebo pokud je vytahují, tak se vůbec nesrolují. Po změně výše dioptrií mi v optice doporučili vyzkoušet od Alconu Total 30. Jenže tento typ čoček mi naprosto nevyhovuje. Nemohu si ani promnout oko. Už se mi stalo, že se po promnutí srolovala čočka do koutku oka a také po delším nošení během dne mám pocit sucha v oku. Proto bych se chtěla zeptat, zda se typ čoček Air Optix Plus HydraGlyde blíží svým zpracováním výrobku Air Optix Aqua nebo Total 30. Děkuji. MK

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Moniko, děkujeme Vám za otázku. Čočky Air Optix Aqua a čočky Air Optix plus HydraGlyde jsou vyrobené ze stejného materiálu a mají stejné i velikostní parametry. Tuhost čoček by tak měla být víceméně stejná. Při výrobě Air Optix plus HydraGlyde je navíc použita jen zvlhčující látka HydraGlyde™. Výrobce nyní s řadou Air Optix Aaqua končí a doporučuje přechod právě na tento typ čoček bez nutnosti re-aplikce pod dohledem očního specialisty. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jan

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné, abych s těmito čočkami oproti předešlým čočkám o stejných diopriích viděl o poznání hůře. Nějakou dobu jsem používal Alcon DAILIES TOTAL 1, -3,75 dioptrie, BC 8,5, DIA 14,1. Jelikož jsem ale začal čočky nosit více, přešel jsem na tyto - Air Optix HydraGlyde -3,75 Dioptrie BC 8,6, DIA 14,2 a hned první den se mi zdálo, že s původními jsem viděl lépe. Dnes jsem si, pro kontrolu, na každé oko vzal jinou čočku (proté jsem to i prohodil, abych vyloučil jiné dioptrie na každém oku) a prokazatelně jsem s těmito čočkami viděl o něco hůř, než s těmi jednodenními. Tyto čočky mi jinak v očích vyhovují a ani po celém dni nošení s nimi nemám problém.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za otázku. Ano, drobné rozdíly v ostrosti se mohou objevit. Je to pravděpodobně rozdílným zpracováním optiky. Tyto odchylky pak mohou mít pocitově jinou korekci zraku. Dalším faktorem mohou být rozdílné velikostní parametry. Obecně jsou u velikostních parametrů povolené mezní odchylky ±0,20 mm od naměřených hodnot. Nutno však podotknout, že každý je ke změnám jinak vnímavý. Z tohoto důvodu je dobré každou re-aplikaci čoček provádět pod dohledem očního specialisty. V případě, že korekce zraku není dobrá, pomůže oční specialista nositeli najít takové čočky, aby byla korekce zraku perfektní. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Simona

Fobry den, jsou tyto cocky vhodne pro me? Moc vam dekuji za pomoc. O.P. Sfera -1,0 cylindr -0,75 O.L. Sfera -1,5 S.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Simono, děkujeme Vám za otázku. Jelikož máte u pravého oka naměřenou cylindrickou hodnotu a u levého nikoliv, budete pro každé oko potřebovat jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat torickou (astigmatickou) variantu Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -0,75, hodnotu osy jste bohužel neuvedla. Zaokrouhlete ji tedy, prosím, dle matematických pravidel na celé desítky. Pro levé oko budete potřebovat tuto sférickou čočku s hodnotou dioptrie -1,50. Protože se jedná o vícedenní čočky, budete k nim potřebovat i roztok k péči. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Správně byste však měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Např. ZDE si můžete najít nejbližšího specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Rozhodnete-li se vybrat si čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit eventuální reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Michal Beránek

Dobrý den. Mám oční vadu pravé oko - 1,25 dioptrii a - 0,50 CYL a AX 35. Levé oko - 0,50 dioptrii a 0,75 CYL a AX 170. Jaké by jste mi prosím doporučili čočky.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Michale, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu máte astigmatismus. Na pravém oku máte cylindrickou hodnotu zatím nízkou a bude nutné ji přepočítat na sféru. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50. Cylindrická hodnota na levém oku je už vyšší a bude nutná korekce torickou (astigmatickou) čočkou Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism s hodnotou dioptrie -0,50, cylindru -0,75 a osy 170°. Správně byste však měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Pokud se však rozhodnete čočky zakoupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný nákup čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Veronika

Ráda bych si čočky objednala na FKSP, jak to mám udělat?

Zákaznický servis

Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za komentář. Tímto způsobem u nás bohužel nelze zboží objednat. Faktury předem nevystavujeme, faktura se systémově vystaví až po přičtení platby na náš účet a bude přiložena v balíčku. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Sarka

Dobrý den, ráda bych přešla z těchto čoček na jednodenní, protože je nenosím tak často. Mam dioptrie na dálku - 1 a - 1.5. Tyto mi vyhovovaly, ale nenašla jsem jednodenní. Děkuji za pomoc

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Šárko, děkujeme Vám za komentář. Pokud byste preferovala stejného výrobce (Alcon), pak Vám můžeme doporučit od téže značky jednodenní čočky Dailies TOTAL1. Jsou také ze silikon-hydrogelového materiálu jen z jiného tipu. Mají téměř stejné velikostní parametry a perfektní vlastnosti. Bohužel Vám takto na dálku nejsme schopni zaručit, že Vám nové čočky bez výhrad sednou. Správně by Vám měl čočky vždy aplikovat oční specialista. Pokud se čočky rozhodnete zakoupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Nebo Vám můžeme nabídnout také silikon-hydrogelové čočky TopVue One+, které mají stejné velikostní parametry, jako čočky Air Optix plus HydraGlyde. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky TopVue One+ z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Lucka J.

Dobry den, Chci se zeptat jestli vydrzi cely mesic kazda s tech cocek nebo je ta cela krabicka na mesic? Dekuji predem

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lucko, díky za otázku. Ano, každá z čoček v balení má měsíční periodu výměny. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Veneta Petkova

Dobrý den, můžete mě poslat do Francie a jakou cenu za dopravu?

Zákaznický servis- Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. V tuhle chvíli bohužel není poslání objednávky do zahraničí možné. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Denisa Příborská

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mohu přejít bez konzultace s mým očním lékařem z Bausch &Lomb SofLens (hilafilcon B) na Air Optix plus HydraGlyde. Čočky nosím jen občas. Přejít chci z důvodu bolesti očí, občas i hlavy, a pocity suchosti v očích. Předem děkuji za informaci :)

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Deniso, děkujeme za otázku. Vzhledem k tomu, že jste dosud nosila čočky z hydrogelového materiálu (SofLens), bylo by lepší, kdybyste nejprve vyzkoušela například čočky TopVue Air. Jsou ze silikon-hydrogelového materiálu jako čočky Air Optix plus HydraGlyde, ale je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám čočky nevyhovovaly, můžete nám je vrátit. TopVue Air jsou navíc dostupné i v malém balení po 1 čočce, které je ideální na vyzkoušení. Protože Vás ale trápí nepříjemné pocity, které jste popsala, raději zvažte i konzultaci se svým očním specialistou. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Luděk Rozsypal

Děkuji moc za odpověď, čočky jsem měl v očích 8hod, asi to bylo tou sprchou, poslední otázka.. V popisku je uvedeno, že jsou vhodné ke kontinuálnímu nošení.. Takže 48hod nošení v kuse by neměl být problém, ne? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Luďku, díky za doplnění. Ano, čočky jsou výrobcem schváleny pro kontinuální nošení. Vždy je ale nutné se o tomto způsobu nošení poradit s vaším očním specialistou. Nepřetržité nošení není vhodné pro každého. Záleží na citlivosti očí a také na složení slzného filmu. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

Luděk Rozsypal

Dobrý den, mám nově tyto čočky, nosil jsem do teď dioptrické brýle +2 na pravém oku a +1 na oku levém, optometrista mi předepsal tyto čočky bez úpravy korekce, je to tak správně? Neměl bych mít na čočkach víc než na brýlích? A ještě prosím jeden dotaz, po noční směně ráno jsem si dal v práci sprchu a usednul za volant, cestou zpět jsem musel zastavit a dlouze oči rozmrkat, viděl jsem všechno velmi rozmazane, čím to může být? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Luďku, děkujeme za otázku. Úprava dioptrií pro kontaktní čočky je nutná až u vyšších hodnot. Dioptrii +2,00 ani +1,00 pro kontaktní čočky není nutné zvyšovat ani snižovat. Rozmazané vidění, které popisujete mohlo být způsobeno mnoha faktory. Při sprchování se vám například mohla dostat do očí voda, která se dostala pod kontaktní čočku a zkreslila pak vidění. Mohlo jít také o příliš dlouhé nošení čoček, po kterém už byly oči unavené. Rozmazané vidění mohly způsobit například usazeniny na čočkách. Pokud by se takové problémy opakovaly, určitě je konzultujte se svým očním specialistou. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Sylvie Medvecka

dobrý den, tyto čočky nějakou dobu používám a jsem spokojená ale mám nově změřený zrak a nyní potřebuji krom - dioptrii také cylindr - 1 na jedno oko kde tady vyhledám výběr cylindru? Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Sylvie, děkujeme za otázku. Projevila se u Vás častá refrakční vada – astigmatismus. Budete tedy potřebovat torické kontaktní čočky, kam zadáte cylindrickou hodnotu i osu. Torická varianta těchto kontaktních čoček je Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. Pokud nám napíšete brýlové hodnoty, které Vám naměřil oční specialista, budeme Vám schopni doporučit i vhodné dioptrické hodnoty. Pokud již máte od očního specialisty upravené hodnoty pro pořízení kontaktních čoček, potom psát nemusíte. Hezký den.
Eva Novotná

Dobrý den, mohu bez problémů a bez konzultace s lékařem přejít s kontaktních čoček Air Optix Aqua na Air Optix plus HydraGlyde?

Zákaznický servis
Dobrý den, Evo, díky za otázku. Čočky mají stejné parametry a tak by teoreticky neměl být s přechodem problém. Nicméně Vám nemůžeme zaručit, že oči změnu přijmou bez větších potíží. Pokud máte možnost před nákupem vyzkoušet kontaktní čočky Air Optix plus HydraGlyde, určitě to udělejte. Naši zákazníci také z Air Optix Aqua přecházejí na kontaktní čočky TopVue Air. Výhodou čoček z řady TopVue je, že u této značky funguje služba Garance vrácení peněz a v případě, že čočky nevyhovují, lze službu využít a vy nepřijdete o vloženou investici. Hezký den.
Sarka

Když mám normálně +3 a +3,5v brylich,můžu objednat i stejně čočky?dejuji

Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Dle tabulkového přepočtu se Vaše naměřené hodnoty změní pouze u jedné dioptrie. Tzn., že dioptrie +3,00 zůstane, tak jak je a dioptrie +3,50 se změní na +3,75. Hezký den.

Jakub

Mám problém, mám čočku v oku a vidím jako kdybych jí neměl

Zákaznický servis

Dobrý den, Jakube, děkujeme za otázku. Problém, který popisujete, zřejmě souvisí s nevhodným typem čočky. Nicméně takto na dálku nejsme schopni příčinu problému jednoznačně definovat. Doporučili bychom Vám navštívit kontaktologa http://www.mapaspecialistu.cz/, který s touto značkou spolupracuje a pomůže Vám najít vhodný typ čoček. Hezký den.

Kamil

na čtení mám +3,5 na dálku +1,75 děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kamile, díky za doplnění. U čoček by to tedy byla dioptrie +1,75 a adice +2,00. Multifokální čočky různých značek fungují na různých principech a je vždy lepší doporučení kontaktologa na základě doporučení. TopVue Air Multofocal budou na vyzkoušení ideální, protože je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. V přídě jakýchkoli dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.
Kamil

Dobrý den, rád bych vyzkoušel multifokální čočky. na čtení mám +3,5 na dálku 1,75 Máte nějaké vzrokové řady, nebo možnost čočky vrátit pokud by mi neseděly? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kamile, děkujeme za Váš dotaz. Na vyzkoušení by byly ideální čočky TopVue Air Multifocal, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud jde o parametry, pak se u multifokálních čoček zadává dioptrie na dálku a adice. Adice je rozdíl mezi dioptrií do dálky a do blízka. Abychom Vám mohli parametry správně vypočítat, napište nám prosím, zda je Vaše dioptrie do dálky plusová či minusová. Zatím děkujeme za přejeme Vám hezký den.
Anonymous

Dobry den, koupila jsem mesicni baleni a dostala jsem 3prave a 3leve. Jak dlouho tedy jedna prava nebo leva z tech tri vydrzi? 10 dni? Nebo 30?dekuji za odpoved.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Jestli máte na mysli tyto čočky Air Optix plus HydraGlyde, pak má každá čočka z balení životnost 1 měsíc. Při stejné dioptrii na pravé a levé oko Vám balení 6 kusů vydrží 3 měsíce. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Petra Poncova

Dobrý den , používám kontaktní čočky -5 dioptrii, začínám ale špatně vidět na blízko a oční lékařka mi doporučila na vYzkouseni par kontaktní čoček air optix hydragylde PWR -4,75 LO (max asd +1,25) BC 8,6 DIA 14,2. Mate je v nabídce ? Moc rada bych si je objednala. Moc děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, díky za otázku. Air Optix plus HydraGlyde Multifocal najdete zde. Pokud ale nemáte čočky vyzkoušené, online nákup bychom Vám nedoporučovali. Může se stát, že Vám čočky nebudou vyhovovat a pak se pro Vás nákup bohužel stane zbytečnou investicí. Můžeme Vám doporučit alternativu TopVue Air Multifocal, u kterých můžete využít službu Garance vrácení peněz. Doporučili bychom Vám dioptrie -4,75 s adicí +1,00. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Jana

Dobrý den, jaký roztok je vhodný pro tyto čočky?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jano, díky za Váš dotaz. Na Air Optix plus HydraGlyde můžete použít prakticky jakýkoli víceúčelový roztok na kontaktní čočky. Naši zákaznicí nejvíce kupují roztok Gelone a Laim-Care. Tyto dva roztoky mají složení obohacené o hyaluronát sodný, který plní funkci lubrikantu a zvyšuje pohodlí při nošení kontaktních čoček. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Anonymous

Dobrý den, konkrétní čočky předepsané nemám. Používala jsem Air Optix a ty mi seděly teď mám Bausch + Lomb Pure Vision2 a ty mi nevyhovují. Řežou a utíkají kam nemají.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Sáro, díky za doplnění informací. Máte tedy naměřené nové parametry? Torická varianta čoček Air Optix jsou Air Optix for Astigmatism. Pokud ale čočky nemáte odborně aplikované od kontaktologa, měla byste před nákupem absolvovat vyšetření a výběr čoček s odborníkem osobně konzultovat. Oční specialista má možnost poskytnout Vám zkušební čočky, což my bohužel nemůžeme. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Veronika Petrová

Dobrý den, prosím jak mám udělat objednávku, když na levé oko mám BC 8,9, SPH -1,25 CYL -1,25 a AX 010 a pravé BC 8,9 SPH -0,75 CYL -1,25 a AX 180 ? Děkuji za odpověď Petrová Veronika

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, díky za Váš dotaz. Podle uvedených parametrů potřebujete torické čočky. Máte od očního specialisty předepsané nějaké konkrétní čočky? Napište nám prosím víc informací. Zatím díky a mějte hezký den.
Helena Novotná

Dobrý den, jsem letitou nositelkou kontaktních čoček, začínala jsem na Air Optix Aqua a přešla na Air Optix plus HydraGlyde ale poslední dobou oči reaguji podrážděně.Oči mám po celodenním nošení zarudlé,škrábou, cítím je v oku a čočky musí ven. Zkoušela jsem už i výměnu roztoku a nic nepomáhá. Četla jsem zde názory uživatelů kontaktních čoček TopVue Elite+ a vyzkoušela je, musím říct že je v oku vůbec necítím, jsou opravdu velmi pohodlné a ani nevím že je v očích mám. Nechápu jak je možné že čočky Air Optix plus HydraGlyde v očích nesnesu, když jsem je tolik let nosila. Změnilo se složení čoček? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Heleno, díky za Váš komentář. Je nám líto, že Vám čočky již nevyhovují. U Air Optix plus HydraGlyde k žádným změnám nedošlo. Od výrobce žádnou takovou informaci nemáme. Bohužel nedokážeme odhadnout, co může mít špatný vliv na pohodlí během nošení právě u Vás. Jsme rádi, že jste našla v čočkách TopVue vhodnou alternativu. Pokud byste se chtěla vrátit k měsíčním čočkám, můžeme Vám doporučit TopVue Plus nebo TopVue Air. Když budete mít další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Žaneta Kasalová

Dobrý den, jsem novým nositelem kontaktních čoček. Od lékaře mám pouze startovací balíček. Chtěla bych si objednat měsíční čočky, ale nevím jaké mám vybrat. Na obalu je uvedeno: Air optix plus HydraGlyde, BC 8,7 DIA 14,5 CYL -0,75 AXIS 170 PWR -3. Na druhém obalu jsou údaje totožné, pouze AXIS je 010. Předem děkuji za odpověď, které balení kontaktních čoček mám objednat.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Žaneto, díky za Váš dotaz. Jde o torické čočky Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. V naší nabídce bohužel v tuto chvíli nejsou. Zavedení produktu proběhne cca během 2-3 týdnů. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme Vám hezký den.

Markéta žeml

Dobrý den, chci se zeptat par čoček je na měsíc? Takze kdyz je v balení 6 čoček znamena to ze jsou na tři měsíce? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Markéto, díky za otázku. Ano, je to tak, jak píšete. Pokud potřebujete na obě oči stejnou dioptrii, vydrží Vám balení 6 kusů 3 měsíce. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Roman Lochmann

Dobry den, jaky je rozdil mezi cockami topvue air a air optix plus hydraglyde?...kdyz nemam sferickou vadu oka mohu tyto cocky nosit nebo jsou pro me nevhodne? dekuji za odpoved

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Romane, díky za Váš dotaz. Kontaktní čočky se liší v materiálu a tedy i v propustnosti kyslíku a obsahu vody. Oba typy čoček jsou vhodné pro korekci krátkozrakosti a dalekozrakosti - což jsou právě sférické vady oka. Můžete u nich vybírat z plusových i minusových dioptrií. Pokud Vás trápí astigmatismus nebo presbyopie, potřebujete čočky torické nebo multifokální. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Ludmila

Dobrý den, už po několikáté se mi stalo, že mi tyto kontaktní čočky praskly i po týdnu užívání. Nechápu, jak je to možné. Je to skoro pravidelnost, v každém balení se mi to stane jednou a čočky musím vyhodit. Nehledě na to, že to není absolutně šetrné k očím.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ludmilo, díky za komentář. Je nám líto, že máte s čočkami problémy. Od jiných zákazníků nemáme informace o tom, že by měli s čočkami tyto nebo podobné problémy. Pokud s čočkami zacházíte opatrně a máte podezření na jakékoli zhoršení kvality, pošlete nám prosím čočky k reklamaci. Poškozenou čočky vložte do pouzdra s čerstvou dávkou roztoku, vše pečlivě zabalte a pošlete doporučeně na naši adresu. Připojte také informace o čočkách, ideálně použijte reklamační formulář, který najdete na stránce reklamace. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Veronika Doležalová

Dobrý den, ráda bych požádala o radu: léta jsem nosila KČ Air Optix Aqua, měsíční a vyhovovaly. Na doporučení lékařky jsem dočasně přešla na denní, objednávala jsem na víckrát a nakonec skončila u TopVue Elite. Ty ale neseděly optimálně, přišlo mi, že mi v oku kloužou a vypadávají. Po několika týdnech si ale oči zvykly a poslední dny byly super. Nakonec jsem se vrátila k Air Optix Aqua, ale oči reagují podrážděně, po dni nošení červenají a čočky musí ven. Mezi oběma typy jsou velké rozdíly v propustnosti a vodě, hledám tedy nějaký kompromis, ideálně mezi měsíčními, popř. 14 denními čočkami. Poradíte, prosím?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, díky za dotaz. Občas to chce čas, aby si oči na nové kontaktní čočky zvykly. Jak jste psala, mezi čočkami jsou velké rozdíly. Jsou totiž vyrobeny z odlišných typů materiálů. TopVue Elite jsou z hydrogelu a mají vysoký podíl vody. Air Optix Aqua jsou silikon-hydrogelové čočky, které mají vysokou prodyšnost a propouští k oku vysoké procento kyslíku. Pokud chcete zkoušet nové typy čoček bez vyšetření a doporučení očního specialisty, vybírejte v řady TopVue. U čoček je totiž zavedena služba Garance vrácení peněz a nehrozí tak, že pro Vás nákup bude zbytečnou investicí. V případě, že máte zájem o čočky jiné značky, navštivte očního specialistu. Pokud pro Vás budeme moci udělat něco dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
J. Svobodova

Dobry den. Dlouho pouzivam minusove KC Air Optix Aqua, chtela bych vyzkouset novejsi inovativni KC stejne rady teto firmy bez navstevy kontaktologa.. Jde mi o snášenlivost KC, co myslite prosim? Dekuji srdecne za odp.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za Váš dotaz. Pokud chcete zkoušet nové kontaktní čočky výrobce Alcon, měla byste navštívit aplikační středisko. My bohužel zkušební kontaktní čočky neposkytujeme a snášenlivost Vám bohužel nejsme schopni předpovědět. Někteří nositelé snesou v očích téměř vše, u jiných dělá problém i velmi drobná odchylka ve vlastnosti materiálu či parametru čoček. Pokud pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

Marie Gašparova

Dobrý den Prosím vás bylo by možné u těchto čoček Koupit barevne? Děkuji Gašparova.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marie, díky za dotaz. Alcon nabízí barevnou variantu těchto čoček v podobě Air Optix Colors. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Tomáš

Dobrý den, poprvé si objednávám čočky , na měření pro čočky jsem dostal tyto údaje. Jaké čočky byste mi doporučili ? sph cyl osa OP=1,75 OL=2,25=1,25 20° Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Tomáši, díky za Váš dotaz. Pro pravé oko potřebujete kontaktní čočky pouze s dioptrií a pro levé oko potřebujete torické kontaktní čočky. Naměřené parametry jsou velmi důležité pro ostrost vidění, ale při výběru čoček je také potřeba brát v potaz vlastnosti materiálu kontaktních čoček a potřeby Vašich očí. Některé oči potřebují hydrogelový materiál, jiné snesou pouze silikon-hydrogel. Do každé z těchto dvou skupin materiálů patří mnoho materiálů, které se jemně liší. Materiál je velice důležitý pro pohodlí během nošení. Abyste předešel tomu, že si napoprvé koupíte nevhodné kontaktní čočky, doporučujeme Vám pro pravé oko čtrnáctidenní TopVue Premium s dioptrií -1,75 a pro levé oko jejich torickou verzi TopVue Premium for Astigmatism s dioptrií -2,25 cylindrem -1,25 a osou 20°. U obou typů kontaktních čoček je možné v případě nespokojenosti využít službu Garance vrácení peněz. K čočkám nezapomeňte koupit roztok pro péči a čištění. Doporučujeme Vám zvolit Gelone nebo Laim-Care. Oba obsahují látky, které čočkám dodávají lubrikaci a dělají nošení pohodlnější. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Markéta

Dobrý den, mám dotaz vždy jsem nosila kontaktni čočky air optix aqua ale už po nich mívám vysušené oči. u lekaře jsem byla a vše je vpořádku. tak jsem se chtěla zeptat zda je tohle lepší volba čoček a jaký roztok na ně používat děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Markéto, díky za Váš dotaz. Alcon uvedl čočky Air Optix plus HydraGlyde jako dokonalejšího nástupce čoček Air Optix Aqua. Air Optix plus HydraGlyde jsou vybaveny HydraGlyde Moisture Matrix technologií, která zajišťuje vysokou propustnost kyslíku. Pro péči o čočky bychom Vám doporučili roztok Gelone či Laim-Care. Složení obou roztoků je obohaceno o hyaluronát sodný, který je velmi efektivním lubrikantem a čočky ošetřené touto látkou mohou být v oku značně pohodlnější. Pokud byste snad chtěla vyzkoušet jinou značku kontaktních čoček, můžeme Vám doporučit čočky TopVue Air. Oproti Air Optix Aqua mají TopVue Air vyšší obsah vody, což by mohlo být pro Vaše oči lepší. U čoček TopVue je navíc možné využít Garanci vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Radka

Dobrý den. Mám dotaz,lze objednat čočky na zkoušku?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Radko, díky za Váš dotaz. Eshopy nejsou oprávněny poskytovat diagnostické kontaktní čočky. Toto je záležitost pouze kamenných očních optik a očních specialistů. V eshopu lze prodávat pouze oficiální balení dodávaná výrobcem. Balení po jedné kontaktní čočce nabízí pouze TopVue. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Josef

Dobrý den, potřebuji tyto parametry čoček: BC 8,7 Dia 15,5 PWR -0,5 Cyl-0,75 axis 100, nedokázal jsem si tady toto nastavit. Děkuji. J.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Josefe, děkujeme za Váš dotaz. Torické kontaktní čočky s takto velkým průměrem v nabídce bohužel nemáme a nejsou ani standardně vyráběny. Pokud jde o překlep a hledáte čočky s průměrem 14,50, můžeme Vám doporučit například jednodenní Biomedics 1 Day Extra Toric, u kterých byste si upravil osu na 90° a měsíční Biofinity Toric a Air Optix for Astigmatism. Musíme Vás ale upozornit, že nákup čoček bez předchozího vyzkoušení s sebou nese riziko, že nebudou pro oči 100% vyhovující. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme Vám krásný den.
Tomáš

Dobrý den, mají tyto čočky indikátor rub/líc jako obyčejné air optix aqua? (nápis CIBA na čočce) . Případně jaké jiné měsíční čočky mají indikátor rub/líc? Uvažoval jsem o biofinity ale dočetl jsem se že jej nemají. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, děkujeme za Váš dotaz. Čočky nesou označení CIBA, které se dá považovat za indikátor správné polohy čočky. Mají rovněž lehké modré zbarvení, které usnadní manipulaci. Další měsíční čočky, které by odpovídaly Vašemu průměru a zakřivení a zároveň nesly označení rubu a líce bohužel v nabídce nemáme. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, napište nám. Přejeme Vám krásný den.

Petra

Dobrý den, jaký může být rozdíl v průměru čočky? Jestliže mám průměr 14,2 a chtěla bych čočky, které mají průměr 13,8...

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za Váš dotaz. U každého nositele je tolerance rozdílů jiná a čočky je vždy potřeba vyzkoušet. Doporučujeme Vám vybrat kontaktní čočky, které se průměru 14,20 blíží více. Jejich nabídka je opravdu velká. Pokud budete chtít pomoci s výběrem, napište nám, jaké požadavky na čočky máte a také, jaké jsou Vaše naměřené hodnoty pro dioptrie, průměr a zakřivení. Rádi Vám s výběrem pomůžeme. Přejeme hezký den.

Petra

Dobrý den, jsou tyto kontaktní čočky přizpůsobivé mám naměřené zakřivení 8,5 ale tyto čočky mají zakřivení 8,6

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za Váš dotaz. Oči by takový rozdíl neměly poznat. Čočky je třeba vyzkoušet abyste měla jistotu, že budou při nošení pohodlné. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.

Petra

Dobrý den, jsem uživatelkou kontaktních čoček Air Optix Aqua (roztok RENU Multiplus), ráda bych vyzkoušela tyto, čtu, že by měly mít roztok, který také obsahuje hydraglyde. Je vhodný třeba OptiFree PureMoist? Je tam třeba nějakého speciálního čištění? Je to peroxidový roztok? Děkuji, P.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, děkujeme za Váš dotaz. Pro čištění čoček Air Optix plus HydraGlyde můžete použít víceúčelové roztoky Gelone, Opti-Free Express nebo peroxidový roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde. Peroxidový roztok je vhodný pro disciplinované a zkušenější nositele, kteří dodrží přesně daný postup čištění. Pokud budete mít další otázky, obraťte se na nás. Přejeme hezký den.
Dominik Perout

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Nosil jsem denně několik let kont. čočky Air Optix Aqua a protože nyní pracuji celý den na počítači, začal jsem více nosit brýle. O víkendech a při sportu ale stále používám čočky a poslední dobou s nimi nemůžu vydržet celý den (mlží se, vysušují ale je to bez bolestí) a ráno po probuzení mám zalepené oči. Mohli by jste prosím poradit zda Air Optix plus HydraGlyde budou lepší? A s jakým roztokem? Četl jsem o AO SEPT PLUS HydraGlyde? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Dominiku, děkujeme za Váš dotaz. Rozhodně bychom Vám doporučili jednodenní kontaktní čočky. Čočky s každodenní výměnou jsou tou nejzdravější variantou nošení pro Vaše oči a pro Vás by se stalo nošení jednodušší. Zbavil byste se péče o čočky a zároveň by odpadlo riziko, že si do oka vložíte nedokonale vyčištěnou čočku. Jednodenní čočky jsou nejlepší volbou pro střídavé nošení s dioptrickými brýlemi. U vícedenních čoček běží doba použitelnosti od prvního otevření blistru a počítají se do ní i dny, kdy je čočka uložena v pouzdru s roztokem. Můžeme Vám doporučit například TopVue Elite - velmi jemné a přizpůsobivé jednodenní čočky. Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde patří mezi peroxidové čistící roztoky, které bývají považovány za účinnější. Je zde však nutné striktně dodržet předepsaný postup čištění. Pokud u Vás tyto potíže přetrvávají delší dobu, doporučujeme Vám návštěvu a konzultaci s očním specialistou. Neváhejte se na nás obrátit s dalšími dotazy. Přejeme hezký den.
Veronika Habalová

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. Lékař mi doporučil před 10 lety kontaktní čočky Air Optix, později jsem přešla na Air Optix Aqua... oboje zakřivení 8,6 a pr,ůměr 14,2 .. Chtěla jsem vyzkoušet kontinuální nošení a tak jsem si zakoupila Air Optix Night and Day, které jsem nosila bez problémů několik let, všimla jsem si ale že průměr je pouze 13,8.. Chtěla bych se vrátit k průměru, který mi určil lékař a narazila jsem zde na tyto Air Optix HydraGlyde, určitě chci pokračovat v kontinuálním nošení. Můj dotaz zní jaký je rozdíl mezi Air Optix Night and Day a Air Optix HydraGlyde... kromě rozdílu cenového a průměru .. toho jsem si všimla :) Ještě mohu podotknout, že trpívám na suché oči (v pozdních hodinách). Děkuji za odpověď. Přeji hezký den Veronika Habalová

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, děkujeme za Váš dotaz. Air Optix Night and Day Aqua nabízí dva parametry zakřivení čočky, jsou vyrobeny z Lotraficonu A a mají nižší obsah vody a vyšší propustnost kyslíku než čočky Air Optix plus HydraGlyde, které mají větší rozpětí dioptrické korekce a k jejichž výrobě se používá Lotraficon B. Oba typy čoček jsou vhodné ke kontinuálnímu nošení, které je ovšem předem nutné konzultovat s očním lékařem. Nejsme si jistí, zda je pro Vás tento způsob nošení vhodný, když trpíte pocity suchých očí. Pokud Vám toto rozhodnutí lékař schválí, mějte u sebe pro případ nepříjemných pocitů vždy zvlhčující oční kapky. Například kapky Gelone můžete použít přímo na kontaktní čočky. Pokud budete mít další dotaz, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Pepa

Dobrý den, navštívil jsem očního lékaře a dostal jsem předpis na oční čočky a brýle. Jaké čočky by jste mi prosím doporučili když mám cylindry? V Předpisu na čočky mám SPH na pravém 0 na levém +0,75. Ale na brýlích mám SPH na pravém -1,25 a na levém -1,5. Takže netuším jaké čočky objednat (přijde mi divné že na čočkách mám plusové hodnoty a na brýlích minusové) . Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pepo, děkujeme za Váš dotaz. Je nám líto, ale na základě takto provedeného zápisu Vám nedokážeme poradit. Cylindrické hodnoty jsou naměřeny, pokud je nutné korigovat astigmatismus. S touto oční vadou je pak nutné nosit torické kontaktní čočky. SPH je zkratka pro sféru - tedy pro dioptrické hodnoty. Abychom Vám poradili, potřebovali bychom znát kompletní diagnózu. Tedy parametry pro dioptrie, cylindr i osu. Nejlépe také pro průměr a zakřivení čoček. V naměřených hodnotách pro kontaktní čočky a dioptrické brýle určitě může být rozdíl. Záleží ale právě na dalších naměřených hodnotách, které bohužel neuvádíte. Napište nám, prosím, komentář se všemi naměřenými hodnotami. Nezapomeňte také na+/- znaménka. Pak Vám bude moci poradit. Děkujeme a přejeme hezký den.
Stáňa

Dobrý den, prosím o radu. Jaké kontaktní čočky mi doporučujeta na 2.5 d. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Sťáňo, děkujeme za Váš dotaz. Výběr kontaktních čoček je velmi individuální záležitost. Je nutné znát více hodnot a preferencí zákazníka. Velmi podstatné je znát průměr a zakřivení kontaktní čočky. Dále pak záleží na Vašich preferencích. Odborníky jsou nejvíce doporučovány jednodenní kontaktní čočky, protože jde o nejjednodušší a nejzdravější variantu nošení. Můžete nám napsat do komentáře více informací, nebo můžete vyzkoušet TopVue Elite, u kterých případně můžete využít Garance vrácení peněz. Přejeme hezký den.
Zuzana

Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, jaký je rozdíl mezi těmito čočkami a "standardními" Air Optix? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, děkujeme za Váš dotaz. Air Optix plus HydraGlyde nabízí více variant dioptrických korekcí (od -12,00 do +8,00) a jsou vybaveny technologií HydraGlyde Moisture Matrix, která zabezpečuje vysokou propustnost kyslíku. Výrobce je uvedl na trh jako alternativu k Air Optix Aqua. Podle parametrů vypadají čočky stejně, rozdíl ovšem může nastat při nošení, kdy každému vyhovuje něco jiného. Pokud budete mít další dotazy, napište nám. Přejeme hezký den.

Petr

Dobrý den, jaký typ čoček je kvalitnější, Air Optix plus HydraGlyde nebo Biofinity. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, děkujeme za Váš dotaz. Není možné jednoznačně říci, že by jedny z čoček byly kvalitnější. Kontaktní čočky jsou zdravotnickým materiálem a jejich kvalita tedy musí být velmi vysoká. Doporučujeme Vám pročíst si komentáře a reakce ostatních zákazníků. Jestli a jak Vám čočky vyhovují poznáte vždy až po vyzkoušení. U čoček jde především o subjektivní posouzení pohodlí při nošení. V případě jakýchkoli dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přejeme hezký den.

Zuzana

Můžu k těmto čočkám použít roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, děkujeme za Váš dotaz. Ano, určitě můžete roztok použít. Jde o vhodnou kombinaci roztoku a čoček. Přejeme hezký den.