Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism (3 čočky)

549 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? čtvrtek 13.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Popis čoček Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism

Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism jsou měsíční torické čočky společnosti Alcon , které rozšiřují velmi oblíbenou řadu kontaktních čoček Air Optix. Jsou vyrobeny z materiálu silikon-hydrogelového typu . Materiál Lotrafilcon B má propustnost kyslíku na vysoké úrovni, takže k očím může skrz čočku proudit dostatečné množství kyslíku.

Kombinace technologií

Dokonalé vidění a spolehlivá korekce astigmatismu je s Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism samozřejmostí. U kontaktních čoček je důležitý i pocit pohodlí po celou dobu nošení . Proto jsou tyto torické čočky vytvořeny s pomocí hned dvou výjimečných technologií:
SmartShield™ je technologie, která povrch čočky pokrývá tenkou ochrannou vrstvou. Tento štít ochraňuje povrch čočky před ulpíváním a hromaděním nečistot.
HydraGlyde® je technologie v podobě zvlhčující látky, která se stará o to, aby byly čočky při nošení neustále dostatečné vlhké. Komplex HydraGlyde zabraňuje vysychání materiálu čoček a pro vás to znamená příjemné a pohodlné nošení.
Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism mají jemné modré zabarvení materiálu, které usnadňuje manipulaci s čočkami.

Způsob nošení

Společnost Alcon čočky doporučuje pro denní nošení s každodenní péčí a čištěním, stejně tak pro prodloužené nošení po dobu maximálně 6 nocí. Pokud tedy jde o způsob nošení právě u vás, dodržujte vždy pokyny svého očního specialisty.

Vlastnosti - Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism (3 čočky)

Výrobce: Alcon
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.70
Velikost balení: 3 čočky
Propustnost kyslíku: 108 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 33%
Jméno produktu: Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon B
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 429 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (18)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Věra Burešová

Dobry den, prosím o radu, jaké hodnoty by měla mít kontaktní čočka na pravé oko na astigmatismus. Předpis na brýle má hodnoty: dioptrie -0,50 Cylindr -1,25 Osa 120. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Věro, děkujeme Vám za otázku. Vaše brýlové dioptrické hodnoty není nutné pro nákup čoček upravovat a můžete je zadat tak, jak jsou. Jestliže však tyto čočky nemáte odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené, mějte prosím na paměti, že nevhodně zvolené čočky není možné vrátit ani reklamovat. Jestliže s torickými (astigmatickými) čočkami nemáte zatím žádné zkušenosti, pak bychom Vás rádi informovali, jak čočku správně nasadit na oko. Všechny torické čočky mají na sobě nepatrnou orientační značku (malá čárka). Tu si před nasazením na oko srovnejte tak, aby byla značka na pozici 6. hodiny. Tak si na oko čočku nasadíte vždy ve správné pozici osy. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Robert Zavadsky

Dobry den, potrebujem sosovky na astigmatizmus, avsak nedokazem najst spravne parametre u jedneho oka, konkretne cylinder -1.5 a os 165 (dioptria -4.25), ziadny vyrobca tuto moznost neposkytuje. pri druhom oku problem neni, tam je cylinder -1.25 a os 20(dioptria (-3).

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Roberte, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je potřeba brýlový předpis upravit. Pro první oko budete tedy potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -1,25 a osy 170°. U druhého oka ke změně hodnot nedojde a budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -1,25 a osy 20°. Nezapomeňte, že správně byste měl mít čočky vybrané a aplikované očním specialistou. Pokud si čočky vyberete sám, nelze na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry uplatnit eventuální reklamaci. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Aneta Pluhařová

Dobrý den, byla jsem si nechat v optice změřit oči pro čočky. Paní mi dala na vyzkoušení snad tyto a vyfotila jsem si parametry, které změřila. Čočky mi snad vyhovují ale paní mi nechtěla sdělit úplně hodnoty, abych se vrátila pro další nákup k nim. To mi nepřijde úplně správné, tak jsem si to vyfotila. Ale nejsem si jistá, jaké si mám objednávat. Zde hodnoty: P-1,5, -0,25 130 L-1,25, -0,5 30 takové hodnoty jsem u čoček nenašla. Prosím tedy o radu. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Aneto, děkujeme Vám za otázku. Dle dioptrického zápisu máte velmi nízký stupeň astigmatismu. Protože máte cylindrické hodnoty příliš nízké, bude nutné je pro nákup čoček přepočítat na sféru. Ke korekci zraku byste tedy měla mít sférickou variantu čoček Air Optix plus HydraGlyde s hodnotou dioptrie -1,50 pro obě oči. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Jestliže s čočkami začínáte, nabídli bychom Vám spíše jednodenní čočky, se kterými se začátečníci učí lépe manipulaci s čočkou. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči. Každý den se aplikují nové, perfektně čisté čočky. V případě, že dojde k poškození čočky v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta není tak velká jako v případě měsíčních čoček. Z našeho sortimentu bychom Vám nabídli čočky Gelnone 1-Day, u kterých navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, můžete ji využít a investice za čočky se Vám tak vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Anička

Dobrý den. Byla jsem na měření očí, prosím o přepočet a doporučení kontaktních čoček: Sph. -2,00 ; Cyl. -0,5 ; Axis 175. Děkuji za radu

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Aničko, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv máte naměřený cylindr, je jeho hodnota prozatím nízká a cylindrickou hodnotu bude potřeba převést na sféru. Ke korekci zraku Vám proto nyní postačí klasické sférické kontaktní čočky, např. Air Optix plus HydraGlyde, s hodnotou dioptrie -2,25. Jedná se ovšem o teoretický přepočet a čočky Vám nemusejí vyhovovat. Čočky by proto měly být vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten je zvolí podle parametrů očí, zohlední ale i Vaše potřeby a požadavky. Pokud si čočky vyberete sama, rádi bychom Vás upozornili, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. Případně bychom Vám mohli z našeho sortimentu nabídnout TopVue Air se službou Garance vrácení peněz. Čočky můžete vyzkoušet a pokud by Vám nevyhovovaly, můžete je podle podmínek služby vrátit a nepřijdete o svou investici. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.
Nikola

Dobrý den, ano, je to jak píšete… napsala sem to špatně. Čočky jsem si již aplikovala, jen mám jiné naměřené hodnoty. Dřív sem zkoušela čočky od značky Topvue, ale ty mi bohužel nevyhovovaly.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Nikolo, děkujeme Vám za komentář. Pokud jste tedy potřebovala pouze přepočet dle nově naměřených hodnot, pak jsme rádi, že jsme Vám mohli pomoci. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Nikola

Dobrý den, prosím o přepočet a doporučení kontaktních čoček. Děkuji. OP: - 3,25 cyl: -1,50 osa: - 180 OL: - 3,50 cyl: - 0,75 osa: - 15

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Nikolo, děkujeme Vám za komentář. Ve Vašem zápisu uvádíte před každou hodnotou pomlčku, a to i u hodnoty osy, proto si nejsme úplně jistí se správností zápisu. Pro náš výpočet jsme počítali s minusovými hodnotami, jak u sférických dioptrií, tak u cylindrických hodnot. Pokud by byl náš úsudek mylný, napište nám prosím znovu brýlový dioptrický zápis včetně všech znamének (+, - nebo =). Po přepočtu budete ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -1,25 a osy 180°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75 a osy 20°. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Pokud se čočky rozhodnete zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Můžeme Vám však z našeho sortimentu nabídnout kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice za čočky by se Vám vrátila. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Dana

Dobrý den, po kontrole u očního lékaře mám upravenou korekci kontaktních čoček. OP -1,75 dsf. -1,0/5 cyl., OL -2,0 dsf. -1,0/180 cyl. Prosím o doporučení typu kontaktních čoček. Děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Dano, děkujeme Vám za otázku. Brýlový zápis, který uvádíte, je nutné před nákupem kontaktních čoček upravit. Pro pravé oko tedy budete po úpravě potřebovat torickou (astigmatickou) čočku, např. tuto, s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 10°. Pro levé oko budete potřebovat také torickou čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Správně byste však měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě parametrů očí a Vašich potřeb vybere vhodné čočky. Může reagovat na Vaše připomínky a v případě potřeby upravit korekci nebo změnit čočky. Pokud si čočky vyberete sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Eventuálně bychom Vám mohli z našeho sortimentu nabídnout TopVue Air for Astigmatism s Garancí vrácení peněz. Vybraná balení čoček TopVue disponují touto službou. Můžete čočky vyzkoušet a pokud Vám nebudou vyhovovat, lze je za dodržení podmínek služby vrátit. Veškeré informace jsou uvedené v prokliku. Pokud budete mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Jan

Diky moc za predeslou odpoved. Jeste bych mel jeden dotaz. 30-denni cocka znamena, ze po rozbaleni a prvni aplikaci ji mam za 30 dni vyhodit nebo az po te, co si cocku 30x vezmu? Nenosim cocky pravidelne a 30x noseni muze pro me byt treba 2 mesice. Dekuji, pekny den.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za otázku. Perioda výměny je čas, kdy je nutné čočku vyměnit za novou. U měsíčních čoček, jako jsou Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism, je perioda výměny stanovena na 30 dnů. Doba se počítá ode dne, kdy se otevře nový blistr s čočkou. Je jedno, jestli za 30 dnů čočku vezmete každý den a využijete tak potenciál čoček na maximum, nebo čočku nasadíte jen výjimečně např. 10x do měsíce. Po 30 dnech je zkrátka nutné čočky vyhodit a vyměnit za nové. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jan

Dobry den, mam od optika doporucene zakriveni 8.6 (DIA 14.5 ten sedi) -> tyto cocky maji 8.7 bylo by mozne nejak priblizit, zda bych tyto cocky mohl nosti nebo to bude delat problemy? Pouzival jsem Acuvue Oasys, ale jeste shanim neco prijemnejsiho na noseni. Dekuji Honza

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Honzo, děkujeme Vám za otázku. Čočky Acuvue Oasys for Astigmatism patří do segmentu silikon-hydrogelových kontaktních čoček a jsou vyrobené ze Senofilconu A. Čočky Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism, o které máte zájem, patří do stejného segmentu čoček a jsou vyrobené z Lotrafilconu A. Čočky se tedy liší v použitém silikon-hydrogelovém materiálu, který má jiné parametry (propustnost kyslíku a obsah vody). Z hlediska velikostních parametrů by Vám čočky měly pravděpodobně sednout, protože jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm. Nutno ovšem podotknout, že na změny reaguje každý uživatel velmi individuálně. Takto na dálku Vám tak nemůžeme zaručit, jak na nové čočky budete reagovat. Správně by každá re-aplikace čoček měla proběhnout pod dohledem očního specialisty. Jestliže se rozhodnete čočky zkoušet sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jan Jindrák

Dobrý den, rád bych Vás požádal o doporučení vhodných čoček pro následující parametry OP: -4,25_-0,75/170 OL: -4,25_-0,75/180. Ideálně bych upřednostnil čočky pro kontinuální nošení. Děkuji, HJ

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je zpravidla nutné upravit brýlový předpis. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 170°. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Správně byste však měl mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě parametrů očí a Vašich preferencí vybere vhodné čočky. Dle zkoušky pak může upravit korekci nebo změnit čočky, aby Vám plně vyhovovaly. Kontinuální režim nošení by každopádně měl být schválen odborníkem. Není totiž vhodný pro každého. Pokud se rozhodnete vybrat si čočky sám bez odborné pomoci, nezapomeňte prosím, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Chcete-li si přeci jen vybrat čočky sám, mohli bychom Vám nabídnout měsíční silikon-hydrogelové čočky TopVue Air for Astigmatism se službou Garance vrácení peněz. Tyto čočky však není možné nosit kontinuálně. Jestliže by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete je při splnění podmínek služby vrátit a nepřijdete o svou investici. Nezapomeňte, že k vícedenním čočkám budete potřebovat roztok, např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Petr Koutník

Dobry den, prosim o prepocet a doporuceni cocek. Prave oko -2.25, cyl +1.25, axis 90 Leve oko -2.25, cyl +1.00, axis 90 Dekuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za komentář. Protože se torické (astigmatické) čočky vyrábějí pouze v omezeném rozsahu a navíc pouze s minusovými cylindrickými hodnotami, bude nutné Vaše brýlové dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravit. Přepočet se promítne do celého zápisu. Po přepočtu budete ke korekci pravého oka teoreticky potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -1,25 a osy 180°. Ke korekci levého oka pak budete teoreticky potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Správně byste měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup na internetu mohl stát. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Jestliže se čočky rozhodnete zkoušet sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Johana

Dobrý den, roky používám Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism, jsem moc spokojená avšak poslední návštěvu očního lékaře jsem dostala jak zprávu o zhoršení zraku, tak doporučení, abych čočky nenosila. Určitě si život bez čoček nedokážu představit, pomohli byste mi s přepočtem z předpisu na brýle, abych si mohla objednat správně čočky??? Moc děkuji!! Do dálky P oko sféra: -1.25, cylindr -3, osa 180; L oko sféra: -1, cylindr -3, osa 170

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Johano, děkujeme Vám komentář. Jestliže Vám oční lékař doporučil, abyste čočky nenosila, jistě k tomu měl pádný důvodu a měla byste jeho radu respektovat. Nerespektováním doporučení očního lékaře si můžete způsobit zdravotní komplikace. Pakliže chcete v nošení čoček přesto pokračovat, zvažte alespoň odbornou aplikaci kontaktních čoček. Kvůli vyššímu stupni astigmatismu již budete ke korekci zraku potřebovat čočky s označením XR, které rozšiřují běžný dioptrický rozsah. Z našeho sortimentu Vám můžeme nabídnout pouze čočky Biofinity XR Toric nebo Proclear Toric XR. Po přepočtu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -2,75 a osy 180°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -2,75 a osy 180°. Protože jsou čočky dražší a teoretický výpočet nemusí odpovídat Vašim reálným potřebám, doporučujeme Vám aplikaci pod dohledem zkušeného optometristy. Stanovení správné korekce zpomaluje případný progres oční vady. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Až budete mít čočky aplikované a vyzkoušené, můžete další nákupy bez obav provádět na internetu. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Igor Katruk

Dobry den chtěl bych zkusit tyhle čočky mam doma obal z původních kde byli hodnoty BC 8,7 a Dia 14,5 ; P -5 , L -5,25 Jaký je přepočet? Od očního Pravé oko -4.75 cylindr -1; osa 25° Levé oko -5,75 cylindr -1; osa 180°

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Igore, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete ke korekci pravého oka teoreticky potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,50, cylindru -0,75 a osy 30°. Ke korekci levého oka pak budete teoreticky potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -0,75 a osy 180°. Z komentáře je patrné, že máte doposud zkušenost jen se sférickými čočkami. Torické (astigmatické) čočky jsou pro mozek obtížnější. Pokud s nimi nemáte zkušenosti, upozorníme Vás na jednu věc. Torické čočky disponují malou orientační značkou. Tu si před nasazením čočky na oko srovnejte na pozici 6. hodiny. Čočku si tak nasadíte ve správné pozici osy a čočka se v oku rychleji usadí. Nicméně byste měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Jestliže se rozhodnete čočky zkoušet sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Dagmar Hromkova

Dobrý den dlouho jsem spokojeně používala čočky Air Optix plus Hydraglyde multifocal - levé oko +1,5 add +1,25, BC 8,5, DIA 14,2, pravé oko +1,75. Jelikož jsem v poslední době začala vidět rozostřeně, tak jsem si nechala přeměřit zrak. Nové výsledky jsou tyto : brýle do dálky OD pravé oko +1.75D, PD 31,5, OS levé oko +1,25D, + 0,50D, AXIS 10, PD31. Brýle na čtení OD pravé oko +3.25D, PD 31.5, OS levé oko 2.75D, + 0,50D, AXIS 10, PD 31, multifokální brýle: pravé oko+1.75, Add1.50 PD 31,5, levé oko +1.25D, +0.50D, AXIS 10, Add 1,50D, PD 31. Děkuji za doporučení čoček.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Dagmar, děkujeme Vám za komentář. Zprávu píšete u torických (astigmatických) čoček. Ač se Vám na levém oku skutečně rozvinula poměrně častá refrakční vada - astigmatismus, tyto čočky by Vám nepomohly. Vaše cylindrická hodnota (+ 0,50) je zatím příliš nízká a pro nákup čoček je nutné ji přepočítat na sféru. Ke korekci zraku tak stále budete potřebovat čočky Air Optix plus HydraGlyde Multifocal. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +1,75 a adice MED (MAX ADD +2,00). Pro levé oko pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +1,25 a adice MED (MAX ADD +2,00). Správně byste si však měla nechat při jakékoli změně dioptrických hodnot multifokální čočky odborně aplikovat. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ivan ISKOV

Dobrý den, roky spokojeně používám "měsíční" kontaktní čočky od fy. ALCON - Air Optix Night and Day Aqua a nyní mi byla zjištěna nutnost korekce astigmatismu. Pro obě oči mám stejné hodnoty: sférické dioptrie +3,5; cylindr -0,75; osa 80°. Jaký je prosím přepočet pro správnou volbu torických kontaktních čoček? Doposud používané parametry BC 8,6 a DIA 13,8 však u "měsíčních" torických kontaktních čoček stejného výrobce - Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism nejsou nabízeny. Jsou nabízené větší rozměry problém nebo se jim oko dokáže přizpůsobit? Případně, jakou jinou značku torických kontaktních čoček doporučujete k uvedeným parametrům?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ivane, děkujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické astigmatické hodnoty jsou zatím nízké a přepočet prozatím není nutný. Hodnoty můžete zadat tak, jak jsou. Co se týká velikosti torických (astigmatických) čoček, tak jejich průměr je obecně větší. Větší průměr souvisí s optikou čočky. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm z nichž je zakřivení tou důležitější. Čočky Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism mají zakřivení 8,70 mm, takže by Vám měly teoreticky vyhovovat. Nutno však podotknout, že na změny reaguje každý individuálně, a tak Vám nemůžeme říct, jak Vaše oči nové čočky přijmou. Z torických čoček se zakřivením 8,60 mm Vám můžeme nabídnout čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys for Astigmatism nebo měsíční TopVue Air for Astigmatism, které mají i menší průměr (14,20 mm). Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky TopVue Air for Astigmatism z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Irena Sklenářová

Dobrý den, na kontrole u očního lékaře mi byly naměřeny vyšší dioptrie. P: -6,75, cylindr -1,5, osa 98; L: -6,25, cylindr -1,25, osa 71. Nosím čočky Air Optix Plus Hydraglyde for Astigmatism, které mi vyhovují. Lékař mi doporučil, abych vám napsala o přepočet dioptrií na čočky. (Nyní mám čočky s těmito hodnotami: P: -5,5, -1,25, 100; L: -5,5, -1,25, 60. Na levé oko přes ně vidím dobře, na pravé ne). Děkuji. Sklenářová

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Ireno, děkujeme Vám za otázku. Nové hodnoty pro nákup čoček pro pravé oko jsou následující: dioptrie -6,00, cylindr -1,25 a osa 100°. Pro levé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -5,75, cylindru -0,75 a osy 70°. Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás opět obrátit, rádi Vám poradíme. Přejeme Vám krásný den.

Andrea Kučerová

Dobrý den, prosím o přepočet, jaké kontaktní čočky si mám objednat. P: dioptrie -2,25, cyl -0,75, osa 15 L: dioptrie -2.0, cyl -0,75, osa 10. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Andreo, děkujeme Vám za komentář. Pro nákup čoček bude potřeba pouze upravit hodnotu osy na pravém oku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 20°. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -0,75 a osy 10°. Jestliže tyto čočky nemáte odborně aplikované, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud kontaktní čočky teprve hledáte, můžeme Vám nabídnout čočky TopVue Air for Astigmatism, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky nesednou a budete splňovat podmínky služby, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Hezký den.
Monika Textorová

Dobrý den, chápu tedy správně, že s těmito čočkami můžu i spát? Jedná se mi i o to, že pracuji i v nočním provozu a ne veškeré čočky mi po celý den nezpůsobují problém. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den

Zákaznický servis

Dobrý den, Moniko, děkujeme Vám za otázku. Odpověď na Vaši otázku je relevantní. Ano, tento typ čoček umožňuje prodloužený režim nošení tzn. že možné je mít na očích po dobu max. 6 dnů, ale tento způsob nošení by měl uživateli vždy schválit oční specialista. Velkou roli hraje např. prostředí, ve kterém pracujete. Pokud jde o prašné prostředí, neměla byste v čočkách spát. Tento stav však posoudí nejlépe Váš oční specialista. Hezký den.