Biofinity (3 čočky)

349 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? úterý 16.4. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Popis čoček Biofinity®

<TAGS_NOLINK >Kontaktní čočky Biofinity® jsou silikon-hydrogelové měsíční čočky výrobce CooperVision, jejichž materiál kombinuje vysoký obsah vody spolu s velmi vysokou propustností kyslíku. Díky těmto vlastnostem jsou čočky Biofinity® vhodné i k prodlouženému způsobu nošení po dobu 6 nocí/7 dnů.</TAGS_NOLINK >

Biofinity® nabízíme také v balení po 6 čočkách.

Jak funguje materiál čoček Biofinity®?

U klasických hydrogelových čoček zajišťuje průchod kyslíku skrz materiál voda, která je v něm obsažena. Čím více vody čočka obsahuje, tím lépe skrz ní prostupuje kyslík. V případě silikon-hydrogelových čoček Biofinity® se přenos kyslíku a plynných metabolitů odehrává na bázi jejich volného průchodu mikroskopickými kanálky v čočce.

Vyvážený obsah vody

Technologie Aquaform® využívá nový silikonový monomer, díky kterému dochází k efektivnímu prostupu kyslíku skrz čočku. Podařilo se tak propojit hydrofilní (vodu vázající) a silikonové (vodu odpuzující) komponenty způsobem, který vytvořil přirozeně smáčivý materiál. Obsah vody je rovnoměrně vyvážený v celém objemu kontaktní čočky.

Možnost prodlouženého nošení

Kontaktní čočky Biofinity® jsou určeny k dennímu způsobu nošení. Umožňují také spaní s čočkami. Tento způsob užívání by však měl být předem schválen očním specialistou.
Prodloužené nošení po dobu 7 dnů a 6 nocí je možné díky extrémně vysoké propustnosti kyslíku materiálu čoček. Biofinity® mají propustnost kyslíku 160 Dk/t, což je řadí mezi čočky s nejvyšší propustností kyslíku na trhu.

Odolné vůči usazeninám

Materiál kontaktních čoček Biofinity® neobsahuje žádné ionty (elektricky nabité částice). Je proto odolný vůči hromadění proteinových a lipidových usazenin, které jsou běžnou součástí slz i vnějšího okolí.

Asférický design - lepší optické vlastnosti

Biofinity® mají asférický design, který zlepšuje optické vlastnosti čočky. Zajišťuje ostrost vidění za horších světelných podmínek a umožňuje korekci nižšího stupně astigmatismu, aniž by k tomu používala cylindr. Zaoblené okraje zvyšují komfort nošení a omezují podráždění očí a jejich následné zarudnutí. Zadní stěna čoček je profilována pomocí několika křivek, proto lépe rozkládá jejich tlak na oční plochu.

Jak pečovat o čočky Biofinity (3 čočky)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - Biofinity (3 čočky)

Výrobce: Coopervision
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 3 čočky
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 160 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity
Materiál: Comfilcon A
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +8.00
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (36)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Marcela

Na dálku mám 1.25+a na blízko 2.00

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Marcelo, děkujeme Vám za doplnění údajů. Dle zápisu máte presbyopii a ke korekci zraku budete potřebovat multifokální čočky např. Biofinity Multifocal. Z těchto hodnot už můžeme vypočítat hodnotu adice. Protože jste však neuvedla u dioptrických hodnot znaménka +, - nebo =, předpokládáme, že máte obě hodnoty plusové. V takovém případě byste měla mít ke korekci zraku čočky s hodnotou dioptrie +1,25 a adice +0,75. Čočky Biofinity Multifocal se však vyrábějí až s hodnotou adice +1,00 a navíc pracují s dominancí očí (písmena D a N u hodnot adic). Jestliže s čočkami nemáte žádné zkušenosti, doporučujeme Vám odbornou aplikaci čoček. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci a není je možné ani z hygienických důvodů vrátit. Pakliže byla naše úvaha o znaménkách mylná, náš výpočet dioptrických hodnot prosím ignorujte. Pokud byste měla další otázky neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Marcela

Prosím jsou čočky na dálku i na blisko

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Marcelo, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky slouží ke korekci krátkozrakosti, dalekozrakosti a velmi nízkých forem astigmatismu. Pokud nám do dalšího komentáře napíšete kompletní zápis včetně všech znamének +, - nebo =, rádi Vám pomůžeme s výběrem správného typu čoček. V případě, že s čočkami zatím nemáte žádné zkušenosti, zvažte před nákupem na internetu odbornou pomoc. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou se nákup na internetu může stát. Hezký den.

Petra

Dobrý den, prosím o radu, jaké dioptrie zvolit u kontaktních čoček, když pro brýle mám naměřeny tyto hodnoty: PO -2,75, cyl -0,25, osa 110 a LO -1,50, cyl -0,25, osa 50. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte velmi slabou formu astigmatismu. Protože však máte cylindrické hodnoty příliš nízké, není potřeba s nimi zatím počítat. Ke korekci zraku Vám tak postačí klasické sférické čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,75 a ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50. Jestliže s čočkami nemáte žádné zkušenosti, doporučili bychom Vám pro začátek spíše jednodenní čočky, které jsou pro začátečníky ideální volbou. Čočky nevyžadují žádnou péči. Jednoduše si berete každý den nové, perfektně čisté čočky. S čočkami se tak naučíte velmi dobře manipulovat. Z našeho sortimentu bychom Vám nabídli čočky TopVue Daily nebo TopVue Elite+. U značky TopVue totiž funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pakliže trváte na čočkách Biofinity, berte prosím na vědomí, že na nevhodně zvolené čočky není možné uplatnit reklamaci. Na této mapě si však můžete najít očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček Biofinity spolupracuje a může Vám s odbornou aplikací čoček pomoci. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Andrea

Dobrý den, prosím o radu - tyto čočky používám a mám od optika nyní naměřené dioptrie PO (-5,00;cylindr -0,50;osa 30°) a LO (-4,00). Nyní jsem mívala -4,75 a 3,00. Při těchto dioptriích vidím na PO už hůře a na LO dobrý. Prosím, jaké dioptrie zvolit nyní? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Andreo, děkujeme Vám za otázku. Dle aktuálního dioptrického zápisu se Vám na pravém oku rozvíjí poměrně častá refrakční - astigmatismus. Cylindrickou hodnotu máte zatím však příliš nízkou a bude nutné ji přepočítat na sféru. Po přepočtu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,00. A ke korekci levého oka byste pak potřebovala čočku s hodnotou dioptrie -3,75. Toto jsou teoretické hodnoty, které může v případě potřeby optometrista upravit dle potřeb klienta (to by se mohlo týkat Vašeho levého oka). Správně by měl mít uživatel čočky vždy odborně aplikované, a to i v případě změny dioptrických hodnot. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na vědomí, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Adéla Mandelíková

Dobrý den, mohu mít čočky v roztoku uložené v lednici? Kolik stupňů je optimální pro skladování čoček? Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Adélo, děkujeme Vám za komentář. Informace o skladování čoček jsou uvedeny v příbalovém letáku konkrétních kontaktních čoček. Všeobecně se čočky mají uchovávat v roztoku při pokojové teplotě. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Jan

Dobrý den, požádal bych Vás o radu. Už delší dobu (více jak rok) nosím tyto kontaktní čočky Coopervision Biofinity - 30 denní. Nosil jsem je klidně i 16 hodin denně, každý den, ale to by podle jejich vysoké propustnosti snad problém být neměl. Jenže postupem času se mi na očích udělaly malé cévky. Z dálky nejsou absolutně vidět, pouze zblízka. Mám je pouze na bělimě, tak by to snad měl být jen menší estetický problém. Ale určitě není něco v pořádku. Které jiné čočky byste mi doporučili? V čem může být problém? Jak to napravit? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za otázku. Žilky v očích mohou mít různé důvody. V případě nositelů kontaktních čoček to má s velkou pravděpodobností souvislost s destabilizací slzného filmu. Nošením kontaktních čoček je slzný film mechanicky namáhán a může dojít k jeho narušení. Zrakové nervy samozřejmě poruchu registrují, oční povrch je podrážděný a oči reagují zvýšeným prokrvením (oči zčervenají viditelnými žilkami). Pakliže chcete červeným očím předejít, je důležité eliminovat příčinu tím, že přestanete alespoň na čas nosit kontaktní čočky a současně se pokusíte stabilizovat slzný film. S tím Vám pomohou vhodné oční kapky např. Hylo Comod, které můžete užívat přes den a na noc použít oční mast VitA POS, která obsahuje vitamín A a výborně stabilizuje slzný film. Pakliže zvažujete změnu čoček, doporučujeme Vám řešit změnu s odborníkem, který při výběru zohlední kondici Vašich očí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Leona

Prosím o radu, jaké dioptrie zvolit u čoček, když pro brýle mám tyto hodnoty: P: -1,50 L: -1,00; cyl. -0,50; ax 60 Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Leono, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované, vyhnete se tak nevhodné investici. Jestliže máte zájem o tyto čočky, můžete si na této mapě najít očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. V případě, že sháníte čočky na léto, tak bychom Vám z našeho sortimentu nabídli spíše jednodenní čočky TopVue Daily. Jednodenní čočky jsou pro letní měsíce ideální zejména kvůli koupání. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Hezký den.
Hanka

Dobrý den, poradíte, jaké zvolit dioptrie? Aktuálně mám pouze brýle do auta, ale již vnímám, že je potřebuji nosit stále. Brýle měřil optik a napsal mi hodnoty: -0,75;-0,50 21° a totéž 161°. Před deseti lety jsem čočky nosila mnoho let ,pak měla oči operované. Na návštěvu odborníka nyní nemám čas,potřebuji je na poznávací dovolenou. Za rychlou radu alespoň pro první balení,budu ráda.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Hanko, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku Vám tak ke korekci zraku budou stačit klasické sférické čočky s hodnotou dioptrie -1,00 pro obě oči. Z našeho sortimentu Vám můžeme nabídnout jednodenní čočky TopVue Daily nebo TopVue Blue Blocker. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči, a proto jsou na cestování perfektní. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Jestliže máte zájem o čočky Biofinity, tak si je můžete zakoupit také. Dovolte nám Vás jen upozornit, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Čočky byste měla mít před nákupem na internetu odborně aplikované. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Marta

Dobrý den. Jaké by jste mi doporučili biofinity čočky. Pravé oko +4,leve oko +3,25.Na dálku nepotřebuji. Budu přes ně vidět i do dálky nebo pro mě nejsou žádné vhodné děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Marto, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte plusové dioptrie, máte oční vadu zvanou hypermetropie neboli dalekozrakost. Ke korekci této oční vady jsou určené sférické dioptrie. Optika čoček je konstruována tak, aby korigovala pouze daný problém v tomto případě tedy korekci na blízkou vzdálenost. Pokud čočky nemáme odborně aplikované, zvažte prosím odbornou aplikaci. Optiky, které spolupracují se společností CooperVision naleznete ZDE. Pokud se rozhodnete čočky zakoupit sama, bude nutné brýlové dioptrické hodnoty upravit. Pro pravé oko se hodnota dioptrie změní na +4,25 a pro levé se změní na +3,50. Dovolujeme si Vás upozornit, že pokud Vám čočky, které si sama vyberete, nebudou vyhovovat, nemůžete na ně uplatnit reklamaci. Můžeme Vám však z našeho sortimentu nabídnout sférické čočky značky TopVue. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. Pokud byste měla měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Pavel Morc

Dobrý den, chci se zeptat kde naleznu ty aplikační střediska, abych se tam mohl ujistit, zda jsou pro mě tyto čočky nejvhodnější?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavle, děkujeme za otázku. V následujícím odkazu si můžete zobrazit mapu očních specialistů, kteří mají čočky CooperVision k dispozici: https://coopervision.cz/…-specialistu. Pokud máte zájem o konkrétní kontaktní čočky, doporučujeme Vám předem vybraného očního specialitu kontaktovat a informovat se, zda aplikuje Vámi vybrané čočky. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejme Vám hezký den.

Alena Švalbachová

Čočky mě velmi zklamaly i přesto, že se řadí velmi oblibené. Přišlo mi, že přes ně hůř vidím i přes dobře zvolenou dioptrii. Po cca 14dnech nošení jsme zjistila, že mi uprostřed praskly, čočky mi tedy vydržely místo měsíce ani ne 14dní. Už nekoupím.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleno, děkujeme za komentář. Je nám velmi líto, že máte s čočkami tuto zkušenost. Čočky samozřejmě můžete reklamovat. Je ale nutné zaslat nám vadnou čočku v pouzdře s roztokem. Pokud bychom Vám mohli s něčím pomoci či poradit, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Bibiana Navratilova

Dobrý deň, približne 2 roky používam čočky Biofinity, ale poslednou dobou mám pocit, že mi prestávajú vyhovovať. Hlavne v klimatizovaných kancelárskych priestoroch, či dopravných prostriedkoch ma čočky režú a pociťujem únavu očí. Môžete mi prosím poradiť komfortnejšie čočky, prípadne nejaký iný kvalitnejší typ? Ďakujem

Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za komentář. Je běžné, že čočky po určité době přestanou nositeli vyhovovat. Oči procházejí celý život vývojem a jejich nároky se s postupem času mění. V neposlední řadě na to má vliv životní styl či místa, kde trávíme čas. Od obtíží, které popisujete, by Vám měly ulevit vhodné oční kapky. Jestliže obtíže nepřestávají ani po aplikaci očních kapek, doporučovali bychom Vám vše probrat se svým kontaktologem, protože čočky, které používáte jsou jedny z nejlepších na trhu. Hezký den.
Andrea Sušková

Dobrý den, pravidelně používám kontaktní čočky měsíční Biofinity 6 dioptrií, zakřivení 8,6, průměr 14. Z důvodů svědění očí v pylové sezóně bych chtěla zkusit 1denní čočky, poradíte mi prosím jaké? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Andreo, díky za Váš dotaz. Pokud jste v jiných ohledech s čočkami spokojená, pak bychom Vám doporučovali jednodenní silikon-hydrogelové čočky. V této kategorii Vám bohužel v tuhle chvíli nemůžeme nabídnout žádné čočky, u kterých by byla zavedena služba Garance vrácení peněz či něco podobného. Extrémně pozitivní ohlasy máme na kontaktní čočky Dailies TOTAL1. Pokud by Vás zaujaly, doporučujeme Vám nejdříve navštívit aplikační středisko, kde budete mít možnost si čočky vyzkoušet. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Jarmila Bolková

Dobrý den, prosím o čočky ,kdy na dálku užívám 2 a na čtení 4.Děkuji Bolková.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jarmilo, děkujeme za Váš komentář. S největší pravděpodobností budete potřebovat multifokální kontaktní čočky. Výběr multifokálních čoček je ale složitý a první by rozhodně měly být vybrány s osobní asistencí kontaktologa. Pro správně zvolené hodnoty u multifokálních čoček musíte znát své dioptrie včetně plusových/minu­sových znamének. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Marek

Dobrý den, chci se zeptat. Používám měsíční čočky AIR OPTIX AQUA ( BC 8,6) (DIA 14,2) můžu si zakoupit tyto čočky i když je průměr o 0,2 menší?? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marku, díky za Vaši otázku. Tento rozdíl by měl být pro oči přijatelný. Existují různá teoretická pravidla, podle kterých by pro Vás měly být čočky Biofinity vyhovující. Bohužel tato teorie v praxi ne vždy funguje. Nejdůležitější je výběr správného materiálu. Proto je čočky vždy nutné vyzkoušet. Až pak zjistíte, zda jsou skutečně vhodné. Před nákupem online bychom Vám rozhodně doporučili návštěvu aplikačního střediska, kde budete mít možnost čočky vyzkoušet. Biofinity patří mezi nejčastěji aplikované kontaktní čočky, takže věříme, že najdete kontaktologa i ve svém blízkém okolí. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Martin

Dobrý den, asi necelý rok používám čočky Biofinity v provedení -0,5/-0,75. Téměř vždy od 2. týdne nošení se postupně začne snižovat ostrost vidění a ke konci měsíce už nejsou oči schopny úplně doostřit. Samozřejmě dodržuji hygienu při manipulaci s čočkami i jejich čištění a uložení. Oči několikrát denně prokapávám kapkami Hyal-Drop. Další připomínka je, že když vezmu i úplně novou, právě vybalenou čočku, tak při pohledu proti světlu není její povrch úplně čirý (čistý). Přirovnal bych to k jemným mapám nebo skvrnám po vodním kameni, ale nelze to setřít. Takže se ptám, je normální postupné snižování ostrosti vidění s kontaktními čočkami během měsíce? A je normální, že čočky nejsou úplně čiré (např. vlivem příměsí v roztoku) ? Zvažuji, jestli nevyzkoušet jinou značku. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martine, děkujeme za Váš dotaz. Vícedenní kontaktní čočky určitě během měsíce ztrácí své vlastnosti. I když je o čočky pečováno svědomitě, materiál postupem doby nošení už nikdy nebude mít takové vlastnosti jako v první den nasazení. Ostrost vidění by ale neměla být ovlivněna. Nové čočky by také měly být dokonale čisté. Je možné, že složení Vašeho slzného filmu si velice špatně sedí s materiálem kontaktních čoček a dochází k nadměrnému ulpívání usazenin, které je velmi těžké odstranit. Můžete vyzkoušet silnější peroxidový roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde, také můžete zvážit kontaktní čočky s kratší periodou výměny případně se osobně poradit s kontaktologem. Pokud máte u kontaktních čoček podezření na jakékoli nedostatky, rozhodně nám je pošlete k reklamaci. Zatím přejeme hezký den a pokud budete cokoli potřebovat, napište nám. Přejeme hezký den.
Tereza Škurková

Dobrý den, používala jsem kontaktní čočky Aqualite comfort Spheric, zakřivení 8,6, průměr 14,0. Jelikož tyto čočky již nejsou k dispozici, můžete mi poradit které jsou totožné nebo podobné. Děkuji Škurková Tereza

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Terezo, díky za Váš dotaz. S největší pravděpodobností jde o kontaktní čočky Biofinity. Bohužel nemáme k dispozici vlastnosti kontaktních čoček Aqualite comfort Spheric. Zakřivení a průměr souhlasí, doporučujeme Vám porovnat materiál, obsah vody a propustnost kyslíku podle krabičky kontaktních čoček. Případně se poraďte s kontaktologem, který Vám čočky aplikovat. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Pavlina

Dobrý den, momentálně nosím Biofinity Energys a bohužel je na vaši stránce nemohu najít. Mohli by jste me prosím Vás poradit, které by byli podobne nebo jsou tyto čočky totožné s těmi mými? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlíno, děkujeme za Váš dotaz. Vaše kontaktní čočky jsou materiálem i parametry totožné s těmito "obyčejnými" Biofinity. Biofinity Energys jsou ale ošetřeny zvláštní technologií, která na čočkách vytváří Digital Zone Optics™. Jde o patentovaný design čočky, který je speciálně upraven tak, aby čočky byly schopné zmírnit únavu očí během sledování digitálních zařízení. V naší nabídce bohužel v tuto chvíli nemáme žádné kontaktní čočky, které by byly stejně nebo podobně upraveny. Biofinity Energys bychom měli do naší nabídky přidat v průběhu tohoto roku. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Radka Gašparikova

Mam dotaz,pouzivali jsme cocky mediaflex elite ale ted je nemuzu sehnat,je nejaka stejna alternativa?dekuju.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Radko, díky za Váš dotaz. Pravděpodobně máte na mysli kontaktní čočky mediflex elite. Jsou totožné s kontaktními čočkami Biofinity. U čoček najdete stejné parametry průměru i zakřivení a také typ materiálu. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Mějte krásný den.
Andrea

Dobrý den používám čočky Switch premier, které jsou podstatně dražší než tyto čočky. Myslíte, že bych tyto čočky mohla použít jako alternativu? děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, čočky Switch Premier jsou s čočkami Biofinity naprosto totožné. Jde pouze o jiný přebal.Můžete je tedy s klidem objednat. Přejeme hezký den.

Kristýna Šubrtová

Dobry den, chci se zeptat zda mohu tyto čočky nosit i když mám +9,50 dioptrií. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kristýno, čočky Biofinity tuto hodnotu dioptrické korekce nenabízí. Tyto vyšší dioptrické korekce najdete například u Biofinity XR. Přejeme hezký den.
Renata

Hezký den, nyní nosím kont. čočky Softlens 59 s měs. výměnou od fi Bausch Lomb, - 3 diopt. Ráda bych našla čočky, které by měly větší propustnost kyslíku. Doporučili byste mi Biofinity? Nebo Avaira? Děkuji. Renata

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Renato, děkujeme Vám za dotaz. Čočky Softlens 59, které používáte nyní, jsou vyrobeny z Hilafilconu B, což je hydrogelový materiál. Bylo by tedy dobré zvolit jako alternativu čočky vyrobené rovněž z hydrogelu. Z hydrogelových čoček Vám můžeme doporučit TopVue Plus. Mají ovšem jen nepatrně vyšší propustnost kyslíku. Čočky Biofinity i Avaira, které zmiňujete, jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu a nedokážeme posoudit, zda by Vám materiál vyhovoval. Je ale pravda, že silikon-hydrogelový materiál má propustnost kyslíku několikanásobně vyšší. Pokud byste se rozhodla silokon-hydrogelové čočky vyzkoušet, můžete objednat TopVue Air. U těchto čoček funguje služba Garance vrácení peněz a pokud by Vám po vyzkoušení nevyhovovaly, je možné je dle platných podmínek vrátit a získat své peníze zpět. Přejeme hezký den.
Eva Fialová

Dobrý den, po návštěvě lékařky ubrala synovi dioptrie, chtěla bych se zeptat, zda se dá již rozbalené balení čoček vrátit. Použili jsme jednu čočku z každého balení. Děkuji Fialová

Zákaznický servis

Dobrý den,

bohužel nelze vrátit nekompletní balení čoček, u kterých negarantujeme vrácení ceny.

Hanka

Dobrý den, mám kontaktní čočky Aqualite premium -8 dioptrií a četla jsem zde, že jsou stejné s Biofinity. Zajímalo by mě, zda by mohlo být lepší vidění přes Biofinity, jelikož Aqualite nejsou asferické, děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den,

Aqualite premium je privátní značka identických čoček Biofinity. Čočky jsou opravdu naprosto stejné, pouze přebalené v jiném designu. Předpokládáme tedy stejný komfort vidění.

Veronika Divíšková

Dobrý den, mám čočky iwear xr supreme s cylindrem a osou na každém oku jinak. Lze nahradit jinými? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, čočky iWear XR Supreme jsou Biofinity, pouze přebalené privátní značkou společnosti GrandOptical. Pokud hledáte jejich torickou verzi, pak Biofinity Toric. O tom, že se jedná o skutečně stejné kontaktní čočky pouze v různém balení se můžete přesvědčit porovnáním parametrů čoček.

Marek

Dobrý den, jaké můžete nabídnout čočky náhradou za CooperVision Pro-Fit multifocal 8,6/14.0/-6,50/+1,50/D. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, naprosto identické kont.čočky od stejného výrobce – společnosti CooperVision naleznete na našem webu pod označením Biofinity Multifocal. Pro jistotu můžete porovnat parametry na krabičkách.

Anna

Dobrý den, v optice mi objednali čočky Paradeyes, které nemohu na internetu nikde najít. Co jsem koukala na parametry, odpovídají těmto i se zakřivením. Myslíte, že tedy lze nahradit?

Zákaznický servis

Dobrý den, čočky Paradeyes jsou jen jinak pojmenované čočky Biofinity od renomované firmy Cooper Vision. Jde o zcela stejné kontaktní čočky, které vznikají v laboratořích Cooper Vision. Přesvědčit se o tom můžete porovnáním parametrů (zakřivení, průměr, materiál, nebo obsah vody).

Naďa Šulcová

Kontaktní čočky nosím celkem 20 let a musím napsat, že Biofinity mi zatím padly úplně nejlépe ze všech čoček, co jsem měla možnost vyzkoušet. Už je noším cca 5 let a nemohu si stěžovat. Ale kontaktní čočky jsou velice individuální záležitost. Člověk musí zkoušet, co mu sedí a co ne.

Ivan G.

Tyto čočky mě vůbec nesedí, přesto že jsou hodně jemné v oku nejsou cítit, tak asi po 2 hodinách mě začali štípat a to docela silně tak jsem je musel vyndat.

Andrea Stránělová

Mě tyto čočky prostě nesedly. Jsou sice velmi jemné, v očích skoro neznatelné, dělají velmi ostré vidění, ale často se mi stává, že je jako by v očích "smrknu" a vidím rozmazaně a musím je ručně poladit...Optometrista mi je poradil, zkušebně mi sedly, ale dlouhodobě to nevidím, takže za 3 měsíce návrat k air optixům, ze kterých jsem sice měla sušší oči, ale mohla jsem se na ně spolehnout...

Dobrý den, jaký je prosím rozdíl mezi čočkami biofinity a biofinity XR? Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, mezi čočkami je rozdíl pouze v dioptrických hodnotách. Biofinity XR jsou dostupné ve vysokých plusových i minusových dioptrických hodnotách. Od + 8.50 do + 15.00 a od - 12.50 do - 20.00. Biofinity zahrnují nižší dioptrické korekce. Od + 0.25 do + 8.00 a od - 0.25 do - 12.00.

Renáta

dobrý den, mám čočky biofinity, měla jsem na vyzkoušení i čočky dailis totál, acucue oasys, ale vdy po pár hodinách nošení se mi pod očima vytvoří pytle a cítím unavené oči. Znamená to, že nemůžu nosit čočky vůbec, nebo je to roztokem na čočky, používala jsem optifree, biotrue, options multi, zkoušela kapky optive a systane ultra, je to pořád stejné. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, určit příčinu podráždění očí nelze bez jejich vyšetření. Doporučujeme tedy obrátit se na očního lékaře, či jiného očního specialistu, který provede potřebná vyšetření. Bohužel nepíšete, zda Vám zmiňované typy čoček byly odborně aplikovány a roztoky k nim doporučeny, nebo zda jste je zkoušela na "vlastní pěst". Příčin podráždění může být celá řada - nesprávné čištění čoček, nesnášenlivost určité složky roztoku či materiálu čočky, nebo přílišná citlivost Vašich očí. Bez vyšetření však příčinu nelze přesně stanovit.

Anonymous

Dobrý den, v optice mi objednali čočky AQUALITE PREMIUM (BC 8.6., DIA 14.0, COMFILCON A 52% H2O 48%). Chci se zeptat - tyto čočky nemůžu na internetu nikde najít. Jsou prosím Vás čočky Biofinity viz výše totožné? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, skutečně se jedná o čočky Biofinity, které jsou vyráběny pouze pod jiným názvem pro konkrétního prodejce firmou CooperVision. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček - BC. a DIA., a dále pak materiál, obsah vody a propustnost kyslíku, které jsou totožné.

Anonymous

...jsem pylová alergička, ale tyhle čočky jsou nejpohodlnější v oku, doporučuji

Dominika

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda se čočky vyrábí také v průměru 14,2. Pokud ne, tak jaký je rozdíl bych měla očekávat, když nosím čočky se zakřivením 8,6, tedy stejným. Na co má průměr čoček vliv. Předem děkuji za odpověď. Dominika

Zákaznický servis

Dobrý den Dominiko, kontaktní čočky Biofinity se vyrábí pouze s průměrem 14.0. Průměr kontaktních čoček je jedním z velice důležitých parametrů, které musíme znát proto, aby byl zvolen vhodný typ kontaktních čoček. Obzvláště při přechodu na jinou značku čoček je třeba věnovat tomuto parametru pozornost. Pokud budou nové čočky např. menší, mohly by dráždit na epitelu rohovky, a tím činit nošení nových kontaktních čoček nesnesitelným. Pohodlí kontaktních čoček je však ovlivněno celou řadou dalších aspektů, které musí posoudit odborník a podle nich zvolit správnou značku. Děkujeme za pochopení.

Adélka

Dobrý den, nosím již léta Precision UV, zakřivení 8,7 a ráda bych je vyměnila za čočky Biofinity. Doporučíte mi tento přechod? V místě bydliště ani okolí není žádné aplikační středisko. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, přechod na kontaktní čočky Biofinity by měl být úspěšný. Průměr 14.0 vyhovuje drtivé většině uživatelů.