Biofinity (6 čoček)

599 Kč
99% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pátek 21.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Biofinity®

Na silikon-hydrogelové kontaktní čočky od společnosti CoopreVision se můžete spolehnout celý měsíc. Kvalitně zpracovaná optika v příjemně lubrikovaném a prodyšném materiálu poskytne očím perfektní korekci i celodenní pohodlí.

Výborná korekce zraku

Kontaktní čočky Biofinity jsou určené ke korekci myopie (krátkozrakost), hypermetropie (dalekozrakost) a nízkých stupňů astigmatismu.
Čočky mají asférický design, který významně zvyšuje komfort nošení a zajišťuje ostřejší obraz. Na rozdíl od klasického sférického designu čoček je obraz méně zkreslený a u nízkých stupňů astigmatismu významně eliminuje sférické aberace. Pro asférický design jsou dále typické i tenké okraje, které zajišťují komfort.

Aquaform®

Silikon-hydrogelový materiál Comfilcon A vyniká vysokou propustností kyslíku a velkým podílem vody. Za mimořádnými parametry je technologie Aquaform®, která uzamyká molekuly vody uvnitř materiálu a současně zajišťuje zvýšenou prodyšnost materiálu. Oči budou díky vysokému přísunu kyslíku svěží a bílé i na konci dne.

Nošení čoček

Biofinity lze nosit v denním či prodlouženém režimu nošení po dobu maximálně 7 dnů a 6 nocí.
Prodloužený režim nošení není vhodný pro každého, a proto by ho měl vždy schválit oční specialista.
Perioda výměny čoček za nové je stanovena na 30 dnů.

Vlastnosti - Biofinity (6 čoček)

Výrobce: Coopervision
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 160 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity
Materiál: Comfilcon A
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +8.00
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (212)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Vendula Kristková

Nevím, co se poslední dobou děje, ale čočky se po pár nošeních trhají, takže je můžu rovnou vyhodit.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Vendulo, děkujeme Vám za komentář. Je nám velice líto, že máte s čočkami nepříjemnosti. Jestliže máte pocit, že čočky vykazují nějaké nedostatky, můžete nám čočky poslat k reklamaci. Jak postupovat si můžete přečíst na naší přehledné info stránce Reklamace a vrácení zboží. V případě, že máte nějaké další otázky, kontaktujte prosím naše zákaznické oddělení. Hezký den.
Marcela Macková

Dobrý den, , mám -4,5 dioptrií, mnoho let používám měsíční kont.čočky PureVision (6 čoček), za posledního půl roku se mi v nich zhoršilo vidění a snesu je v oku jen pár hodin. Dřív jsem je nosila celé dny. Uvažuju o změně, můžete mi poradit, zda jsou vhodnou alternativou čočky Biofinity, případně jinou alternativu? Moc děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Marcelo, děkujeme Vám za otázku. Jestliže pociťujete zhoršené vidění a celkový nepohodlí, pak byste měla navštívit Vašeho očního lékaře a situaci s ním konzultovat. Jestliže jste nosila jeden typ čoček několik let po sobě, tak mohlo dojít k tzv. získané averzi na materiál, nebo s postupem času mají Vaše oči jiné nároky. Čočky Biofinity, o které máte zájem patří mezi oblíbené. Bez vyšetření Vám však nejsme schopni říci, jestli Vám čočky bez výhrad sednou. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem kontaktních čoček Biofinity spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že nevhodně zvolené čočky není možné vrátit ani je reklamovat. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Michal

Dobrý den, používal jsem čočky od této značky model medivue premier, které už nejdou zakoupit. Jsou tyto Biofinity dobrou alternativou? Popřípadě jaký jiný model? Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Michale, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky jsou vhodnou alternativou, jelikož se shodují v hlavních parametrech. Nezapomeňte však, že byste měl mít čočky odborně aplikované. Pokud si čočky zakoupíte bez odborné pomoci, mějte na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Marcela Faiglová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda budou čočky Biofinty s průměrem 14.00 sedět v oku stejne jako Biofinity Toric průměr 14.50. Na pravém oku již nemám astigmatismus. Jednou jsem zkoušela čočky Topvue air průměr 14.20 a bohužel mi nesedely. Děkuji Faiglová

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Marcelo, děkujeme Vám za otázku. Všeobecně mají torické čočky větší průměr než čočky sférické. U velikostních parametrů kontaktních čoček je povolená mezní odchylka od hodnot naměřených očním specialistou ±0,20 mm. Otázkou tedy je, jaké máte velikostní parametry očí. Správně by měla každá re-aplikace kontaktních čoček probíhat u odborníka. Ten Vám podle parametrů očí, ale i Vašich požadavků, doporučí vhodné čočky. Podle zkoušky pak doladí korekci nebo navrhne jiné čočky tak, aby Vám vše vyhovovalo. Např. ZDE si můžete najít nejbližšího specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček, společností Coopervision. Pokud si čočky vyberete sama bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Petra Frýdlová

Dobrý den, měla jsem čočky Premier - nyní se již nevyrábí - jaká je nejbližší možná varianta na dioptrie -3,5 a -3,0 - děkuji. Frýdlová

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Máte-li na mysli kontaktní čočky Switch Premier, mohli bychom Vám nabídnout právě tyto čočky Biofinity, které se s Vašimi původními čočkami shodují v hlavních parametrech. Brýlový předpis je nutné pro nákup kontaktních čoček upravovat od hodnot dioptrií -3,50 (resp. +3,25). Pro jedno oko tedy budeme upravovat hodnotu dioptrie na -3,25. Pro druhé oko zůstane hodnota nezměněna a budete ke korekci zraku potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Pavel

Dobrý den, potřeboval bych poradit s přepočtem parametrů pro kontaktní čočky. P: Dioptrie: -6,00 dpt, Cylindr: -0,75, Osa: 160°, Výška: 21,00 L: Dioptrie: -5,50 dpt, Cylindr: -0,25, Osa: 80°, Výška: 21,00 Vzdálenost zornic (PD): 63,00 mm. Před kontrolou u optometristy jsem Biofinity již používal s -4,50 dpt.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Pavle, děkujeme Vám za komentář. Dle dioptrického zápisu máte astigmatismus, což je poměrně častá refrakční vada. A protože máte vyšší cylindrickou hodnotu pouze na pravém oku, budete ke korekci každého oka potřebovat jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku Biofinity Toric s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -0,75 a osy 160°. Ke korekci levého oka pak můžete mít klasickou čočku Biofinity s hodnotou dioptrie -5,25. Jestliže jste doposud nosil na obou očích čočky s hodnotou dioptrie -4,50, pak pro Vás může být plná korekce ze začátku nepříjemná. Zvláště u pravého oka. Pokud s torickými čočkami zatím nemáte zkušenost, pak bychom Vás upozornili, že torické čočky mají malou orientační značku (malá čárka). Při nasazování čočky na oko si čočku srovnejte tak, aby značka byla na pozici 6. hodiny. Tak si nasadíte čočku na oko ve správné pozici osy a čočka se oku rychleji usadí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Kristýna Šulcová

Dobrý den, potřebovala bych poradit, jaké čočky by mi nejvíce sedly. Mé hodnoty jsou sph +1, cyl -0,25, ax 10. Prosím o pomoc s výběrem. Čočky používám každý den na celý den. Potřebuji hlavně, aby mi nepálily oči, když je mám celý den. Předem děkuji za odpověď :)

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kristýno, děkujeme Vám za otázku. Dle brýlového dioptrického zápisu máte velmi slabou formu astigmatismu. Hodnota cylindru je zatím velmi nízká a není potřeba na ní brát zřetel. Ke korekci tak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,00. Ze zápisu není jasné, jestli máte pro obě oči shodné dioptrické hodnoty, nebo se jedná o korekci jen jednoho oka. Dále bychom Vám chtěli říci, že Vám nejsme schopni zaručit, že Vám čočky bez výhrad sednou a budou Vám komfortní po celý den. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Petra Dědičová

Dobrý den, nosila jsem tyto čočky Biofinity a vyhovovali mi. Nyní hledám nějaké, které by mi seděly, ale byly na denní nošení. Můžete mi nějaké doporučit s ohledem na rozměry a materiál. Předem děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za komentář. Z našeho sortimentu jednodenních kontaktních čoček bychom Vám mohli nabídnout čočky Dailies TOTAL1 nebo Bausch + Lomb ULTRA One Day. Tyto čočky jsou vyrobené také ze silikon-hydrogelového materiálu, ale z jiného typu. Nicméně se materiál vyznačuje velmi podobnými vlastnostmi, a to propustností kyslíku nad 130 Dk/t a vysokým obsahem vody. Dále mají čočky téměř stejné velikostní parametry. Teoreticky by Vám tak čočky měly sednout. Nutno ovšem podotknout, že jde vždy o velmi subjektivní záležitost. Proto Vám nemůžeme zaručit, že Vám čočky bez výhrad sednou. Správně by měla re-aplikace čoček proběhnout pod dohledem očního specialisty. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Nikola

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, používám čočky Ultraflex Premier a chtěla bych přejít na tyto Biofinity, je v tom velký rozdíl? Nebo se mám raději poradit s lékařem. Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Nikolo, děkujeme Vám za otázku. Čočky Biofinity se s uvedenými čočkami shodují ve všech důležitých parametrech. Změna by Vám tak teoreticky neměla činit potíže. Správně by však každá re-aplikace měla proběhnout pod odborným vedením. Rádi bychom Vás upozornili, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Tomas

Nejlepší čočky jsou BauschLomb Purevision. Dají se nosit nonstop, dokud to fyzicky vydrží. Nosím je 20 let a nevyndávám, dokud nedráždí.. Lituju lidi, kterým dlouhodobé nošení vadí. Vyndáváním se poškozují. Zkusil jsem i jiné a někteří výrobci je dělají ještě tenčí, aby nevydržely. A byly měsíční. Takové jsem nedonosil týden. Nikdy mi nepřišly dobré AcuVue a SoftLens. Pak už jsem jiné nezkoušel. Purevision od BL jsou nejlepší na měsíční nošení. Ostatní stejně nevydrží déle než měsíc. Firmy co vyrábí čočky jsou největší zloději. Kdybych byl mladší, postavím továrnu a 6 čoček prodávám za stovku. Pro hydrataci oka nekupujte předražené roztoky. To je snad ještě větší nesmysl a vyhozené pěníze. Jsou tak předražené, že bych musel být sprostý. Pokud čočky dobře snášíte a nezanášejí se, tak stačí na hydrataci fyziologický roztok. Litr za 100,- v lékárně a dříve si koupíte nový, než dojde nebo se pokazí. Jeho výroba je asi tak stejně drahá, jako ty nehorázně předražené roztoky pro čočky předražené minimálně 16x. Mě 6 čoček vydrží půl roku a nikdy jsem roztoky nekupoval, je to nesmysl.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Tomáši, děkujeme Vám za komentář. Jsme rádi, že Vám čočky Purevision od BauschLomb vyhovují. Nicméně i tyto čočky mají stanovenou periodu výměny na 30 dnů. Faktem je, že každý nositel čoček je jedinečný a někdo může snést více. Nicméně jestliže čočky přenášíte, zvyšujete riziko zánětu či bakteriální infekce. Jestliže čočky fyzicky drží déle, neznamená to, že jsou z mikrobiologického hlediska čisté. S Vaším tvrzením a názory tedy, bohužel, nemůžeme souhlasit. Hezký den.

Jakub Trnavský

Zkusil jsem už několik značek a Biofinity to vyhrály na celý čáře. Dobrá korekce a komfort celý den. Když s nima o víkendu usnu, tak se nic neděje. Prostě pecka.

Bohumil Bořil

Dobrý den, bohužel se musím přidat k ostaním nespokojeným zákazníkům s kvalitou těchto čoček. Čocky BIOFINY jsem nosil přes 5 let a nebyl s němi nikdy problém, nechaly se nosit i více dní než běžný měsíc ( je pravda, že je vyndávám na noc ,aby si oči odpočinuly) . Změnu v kvalitě pocituji od srpna lonského roku 2021, když se začalo snižovat doba nošení. A to se stále více zhoršuje.Nebudu se zde rozepisovat , jak málo vydrží,měl jsem i malé šupinky plastu v očích....jen připíšu, že pracuji na oční klinice a mám možnost si ověřit ,co mi v očích zůstalo po čočkách a též svůj aktuální zdravotní stav očí (samozřejmě se nám věkem oči mění i "pracovní situace očí" Proto mohu za sebe potvrdit a souhlasit s negativními postřehy ostatních lidí s nekvalitu tohoto současného materiálu nebo změnu technologie v rámci úspor. Proto budu zkoušet jiné dodavatele čoček.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Bohumile, děkujeme Vám za Vaši zpětnou vazbu. Je nám velmi líto, že máte s kontaktními čočkami nepříjemnosti. V případě, že máte podezření, že s čočkami není něco v pořádku, neměl byste v nošení čoček pokračovat a čočky byste měl reklamovat. V rámci reklamačního řízení se čočky posílají zpět výrobci a je tak možnost zjistit příčinu problému. Pakliže se problém neřeší, není možné na chybu nějakým způsobem upozornit. Pakliže si nejste jistý, jak postupovat, kontaktujte prosím náš zákaznický servis. Hezký den.

Zorka Hanušová

Vyhovuje mi možnost přespávání s čočkami. Využívám to hlavně o víkendech. P.S. díky za bezva servis a rychlé doručení

Jiří Macháček

Dobrý den, bohužel mám stejný problém jako pan Martin a zajímalo by mě, zda je to stejné i u ostatních čoček firmy Cooper Vision a bylo by tak vhodnější vzhledem ke zdraví očí změnit výrobce.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Jiří, děkujeme Vám za komentář. Je nám velice líto, že máte potíže s čočkami. V současné době jsme však nezaznamenali větší množství stížností na kontaktní čočky tohoto výrobce. Vykazují-li čočky nedostatky, můžete je reklamovat. V uživatelském rozhraní si založte požadavek na reklamaci. Veškeré informace naleznete na webu. Poškozené kontaktní čočky je potřeba vložit do malé skleničky nebo pouzdra a zalít je čerstvým roztokem tak, aby nevyschly. Ke zboží přiložte kopii faktury, abychom rychleji identifikovali Vaši objednávku. Reklamované čočky poté posíláme k posouzení kvality výrobci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Martin

Dobrý den, bohužel i já se musím přidat k nespokojeným reakcím týkajícím se zhoršující se kvality čoček. Za posledního cca 1,5 roku šla kvalita čoček rapidně dolů. Nosím čočky s 30 denní výměnou, v noci s nimi nespím, přesto čočka vydrží cca 14 dní a pak se její nošení stane v oku nepříjemným. Občas je na čočce viditelná prasklina či trhlina, často se však na první pohled jeví v pořádku. Zpočátku jsem tomu nevěnoval pozornost (přisuzoval to špatné výrobní várce nebo neopatrné manipulaci při vyndávání čoček), ale situace se naopak zhoršuje a z poslední objednávky už mi čočka 30 dní nevydržela žádná. Vzhledem k tomu, že nasazením nové čočky diskomfort okamžitě mizí, nepřisuzuji problém ani reakcím svých očí, ale problém vidím čistě v (NE)kvalitě materiálu, z kterého jsou vyráběny. Čočky nosím už přes 20 let, takže nějaké zkušenosti s nošením, nasazováním a péčí o ně už mám a po posledních zkušenostech jsem se definitivně rozhodl zkusit přejít na jinou značku.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Martine, je nám velmi líto, že máte s čočkami Biofinity potíže. V případě, že čočky vykazují nedostatky, lze situaci řešit reklamačním řízením. V případě, že si nejste jistý, jak v konkrétní situaci postupovat, můžete se vždy obrátit na naše zákaznické oddělení. Pro Vaše rozhodnutí pro změnu máme pochopení. Doufáme, že brzo naleznete takové čočky, které splní veškerá Vaše očekávání. Hezký den.

Sandra Lukasová

Dobrý den, prosím o radu. naměřené mám. Pravá čočka: -4,50, cyl.dp. : -0,50 , 172 Levá čočka: -3,25 , cyl.dp: - 0,75, 10 Naposledy jsem měla na pravé oko koupené TopVue Premium (6 čoček), a na levé ok TopVue Air for Astigmatism (3 čočky). Koukám se i po jiných výrobcích. Přijde mi, že přes čočky zkrátka vidím hůř než přes brýle. Je to možné nebo mám vyzkoušet jinou značku či parametry čoček? Děkuji. Mohly by být Biofinity čočky pro mě vhodné? Děkuji. Sandra"

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Sandro, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho zápisu budete ke korekci zraku potřebovat pro pravé oko sférickou čočku s hodnotou dioptrie -4,50. Ke korekci levého oka už budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -0,75 a osy 10°. Čočky z řady Biofinity patří všeobecně mezi velmi dobře snášené a komfortní čočky. Bohužel Vám takto na dálku nejsme schopni říci, jestli pro Vás budou čočky vhodné, protože vždy jde o velmi individuální záležitost. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pokud se rozhodnete čočky koupit sama, pak pro pravé oko budete potřebovat čočky Biofinity a pro levé budete potřebovat torickou variantu - Biofinity Toric. Mějte však prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Šárka Radošovská

Dobrý den, již od června 2021 používám kontaktní čočky Biofinity. Do té doby jsem používala čočky jednodenní a čtrnáctidenní od firmy Johnson and Johnson. Hledala jsem levnější alternativu a měsíční. Chvíli jsem používala TopVue Air, ale ty se po čase trhaly. Takže teď Biofinity. První balení (3 měsíce) bylo vše bez problému. Od druhého balení jsem začínala mít problémy. Po několika dnech mě začaly v oku dráždit. Začínala jsem mít také problémy při nasazování, kdy se čočka nechtěla srovnat do středu oka, i když jsem se jí pořád snažila posouvat. S tím jsem problém nikdy neměla, vždy se čočka přizpůsobila okamžitě po jednom mrknutí. Pak začal být problém i v tom, že první den po vyndání čočky z originálního balení bylo vše v pořádku po celý den, ale pokud jsem si chtěla nasadit čočky druhý den, už jsem měla ten zmíněný problém, že čočka nechtěla na střed oka a po pár hodinách jsem musela čočky vyndat a ještě pár minut mě bolely oči. Minulý týden jsem si tedy objednala nové balení, ale opět stejný problém. První den v naprosté pohodě, druhý už jsem je nesnela. Můžu čočky reklamovat? Mám poslat zbylé zabalené 4 čočky + 2 čočky dvakrát použité v pouzdře? Ještě dodám, že čistím po každém použití ve vibračním pouzdře a hygienu dodržuji. Roztok (AQ Pure) mám otevřený zhruba měsíc. Mohli byste mi doporučit jiný druh měsíčních čoček v podobné cenové relaci? Doktorka mi před 2 lety doporučila jednodenní Dailies TOTAL1, ty byly v pohodě, ale pro mě cenově nevýhodné, protože čočky minimálně 4x týdně použiji. Děkuji za radu

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Šárko, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že Vám čočky Biofinity 100% nevyhovují. Podle popisu situace Vašim očím pravděpodobně nevyhovuje materiál nebo velikostní parametry čoček. Správně by Vám čočky měl aplikovat oční specialista, který při výběru zohlední potřeby Vašich očí. Špatný výběr kontaktních čoček nebo jejich parametrů není důvodem k reklamaci. Zákazník musí mít kontaktní čočky odborně aplikované a při řešení reklamace čoček zákazník dokládá potvrzení o odborné aplikaci kontaktních čoček. Pakliže toto potvrzení pro čočky Biofinity máte a současně máte podezření, že čočky vykazují nějaké nedostatky, můžete zahájit reklamační řízení.
Jestliže Vám oční lékařka doporučila jednodenní kontaktní čočky, měla k tomu možná nějaký důvod. Z toho důvodu bychom Vám doporučili také jednodenní kontaktní čočky TopVue One+. V případě, že by Vám ani tyto kontaktní čočky nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Jestliže o tyto čočky nemáte zájem, kontaktujte Vašeho očního specialistu a požádejte ho o odbornou aplikaci nových kontaktních čoček, abyste se případně vyvarovala další nevhodné investici. Hezký den.
Nikola

Dobrý den, Chci se zeptat jsem nyní nováček co se týká čoček. Byli mi doporučeny čočky Biofinity, mám -2,50. Je mi trosku nejasné, když píšete ze se můžou nosit nepřetržitě 30dní, tak zda můžou sloužit i tak ze si ke budu i sundavat a opět nandavat? Pokud ano tak k tomu budu potřebovat nejspíš něco kde je budu nechávat například den nebo dva kdy budu mít brýle nebo v noci, ze? Případně se rovnou ještě zeptám, když mi byli doporučeny tyto, tak které jsou jim kvalitou nejblíže ale aby byli jednodenní? Moc dekuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Nikolo, děkujeme Vám za otázku. Tyto kontaktní čočky lze nosit v klasickém denním režimu nošení, kdy si čočky aplikujete každé ráno a večer je z očí vyjmete. Poté čočkám poskytnete potřebnou péči čistícím roztokem např. Gelone a uložíte je přes noc do pouzdra s roztokem. Kontinuální (nepřetržitý) režim nošení, který tyto čočky umožňují, by však měl uživateli schválit oční specialista. Ve dnech, kdy byste si chtěla vzít brýle, by čočky zůstaly uložené v pouzdru s roztokem do té doby, než byste si je opět chtěla nasadit. Po 7 dnech byste však měla případně roztok vyměnit za čistý. Pokud máte zájem o jednodenní čočky, je to pro Vás, jako pro nováčka, výborná volba. Jednodenní čočky, které by mohly být dobrou alternativou, jak z pohledu velikostních parametrů, tak kvality materiálu, jsou čočky Dailies TOTAL1. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Martina Šimková

Dobrý den,děkuji za odpověď. Ráda bych si vybrala z vaší nabídky, ale bohužel jsem nenašla, že by některé multifokální čočky měli více jak +6,00 dioptrií. Mohla bych zkusit na obě oči +6,00 s adicí +1,00. Vím, že dominantní oko je levé. Ještě jednou děkuji za odpověď a přeji hezký den. M. Šimková

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za upozornění. Prosím, přijměte naši omluvu, že jsme si hned neuvědomili, že Vaše dioptrické hodnoty přesahují běžný dioptrický rozsah. Dioptrické hodnoty nesnižujte, korekce zraku by nebyla dobrá. Ke korekci Vašich dioptrických hodnot budete potřebovat multifokální čočky s označením XR, které rozšiřují běžný dioptrický rozsah. Z naší nabídky Vám můžeme nabídnout pouze kontaktní čočky Proclear Multifocal XR. Protože se jedná o poměrně drahé kontaktní čočky a současně by šlo o re-aplikaci čoček, zvažte prosím odbornou aplikaci. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pokud by bylo potřeba, oční specialista Vám může dioptrické hodnoty upravit tak, aby korekce zraku byla perfektní. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Martina Šimková

Dobrý den, nosím kontaktní čočky Biofinity +6,50 dioptrií, zakřivení 8,60, průměr 14. Nyní mám problémy s viděním na blízko. Lékař mi naměřil do dálky pravé oko +6,50 dioptrií, levé oko +6,00. Na blízko pravé oko +7,50, levé oko +7,00 dioptrií. Jedná se o hodnoty v případě brýlí. Vůbec nevím jak to mám řešit, zda existují multifokální čočky a jaké dioptrie objednat. Lékař mi radil čočky + brýle na čtení s jednou dioptrií, což se mi moc nechce Prosím poradíte mi? Děkuji M. Šimková

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za otázku. Podle nového měření se u Vás rozvinula presbyopie. Ke korekci zraku můžete použít multifokální variantu těchto čoček - Biofinity Multifocal. Ke korekci pravého oka byste potřebovala čočku s hodnotou dioptrie +7,00 a adice +1,00. Ke korekci levého oka byste pak potřebovala čočku s hodnotou dioptrie +6,50 a adice +1,00. Tyto kontaktní čočky rozlišují dominanci očí. Označení D a N u adice (Add power) označuje čočku pro dominantní (D) a nedominantní (N) oko. Optika těchto čoček pracuje s tzv. vedoucím (dominantním) okem. Ke zjištění dominantního oka existuje jednoduchý test. Stoupněte si před nějaký předmět např. před obraz na zdi ve vzdálenosti alespoň 2-3 metrů. Natáhněte před sebe ruce a vytvořte rukama otvor o velikosti citronu. Tímto otvorem vyhledejte obraz na zdi. Jakmile budete mít objekt v otvoru mezi rukama zavřete jedno oko a poté druhé. U jednoho oka by měl zůstat obraz v otvoru (dominantní oko) a u druhého oka obraz "uskočí" (nedominantní oko). Tento jednoduchý binokulární test byste měla zvládnout sama. V případě, že si nejste jistá, obraťte se na svého očního specialistu, který Vám pomůže. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Pavla

Dobrý den, dcera nosí čočky Cooper vision Options Premier měsíční. Ve vaší nabídce jsem je nenašla, můžete mi prosím doporučit vhodnou alternativu? děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Pavlo, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky Biofinity se s čočkami Options Premier shodují ve všech klíčových parametrech, a proto budou pro Vaši dceru vhodnou alternativou. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Martina Odvárková

Dobrý den, prosím o radu ve výběru KČ.Jsem roky nositelkou čoček biofinity a chci přejít na jednodenní čočky z důvodu jednodušší manipulace, kdy nepotřebuji roztok a pouzdro.Byla bych ráda za tip na nějaké čočky, které by Biofinity nahradily.A ještě se zeptám, mám dioptrie -4 na obou očích, jaké dioptrie mají mít čočky?Doteď jsem pořizovala -3,5.Není to špatně? Dekuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za otázky. Vhodnou alternativou by pro Vás mohly být čočky od stejného výrobce, a to buď čočky Live Daily Disposable, které mají naprosto stejné velikostní parametry jako Biofinity, nebo kontaktní čočky Clariti 1 day, které mají pouze o 0,10 mm větší průměr. Oba typy čoček jsou ze silikon-hydrogelového materiálu. Od čoček Biofinity se liší pouze typem silikon-hydrogelu. Co se týká dioptrických hodnot, tak jestliže máte brýlové dioptrické hodnoty -4,00, pak byste pro nákup kontaktních čoček měla volit hodnotu dioptrie -3,75. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Monika

Dobrý den, pravidelně nosím měsíční čočky Biofinity. Na letní dovolenou jsem se rozhodla, že bych vyzkoušela jednodenní čočky. Bohužel, měla jsem již několik druhů (Biotrue ONEday, TopVue Blue blocker, TopVue Daily, TopVue One+, TopVue Elite+, Dailies AquaComfort Plus a Live Daily Disposable), ale bohužel mi žádné z nich nevyhovují. Mám pocit suchých očí a a cizího tělesa v oku. Mohla bych Vás poprosit o případnou radu s výběrem nebo doporučením? U kontaktologa aplikují pouze jeden typ čoček, který jsem vyzkoušela a nevyhovuje mi. Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Moniko, děkujeme Vám za otázku. Je nám velmi líto, že se Vám nedaří najít vhodné jednodenní čočky. Je nám velmi dobře známo, že hledání vhodných kontaktních čoček občas není vůbec snadné. Čočka je stále "cizím" předmětem v oku a pakliže oko materiál zcela neakceptuje, uživateli je taková čočka nepříjemná. Protože Vám vyhovují čočky Biofinity, doporučili bychom Vám jednodenní čočky ze stejného druhu materiálu tj. silikon-hydrogel. Velikostními parametry by pro Vás byly vhodné čočky Dailies TOTAL1 nebo čočky Clariti 1 day, které jsou také od společnosti CooperVision stejně jako Biofinity. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Aleš Král

Strasit takhle lidi z operace oci, jen kvuli zisku a strachu z negativni reakce zakazniku je ubohe a hloupe. Jde videt, ze neznate nove technologicke postupy, ktere vami popsane nasledky eliminuji prakticky na nulu. Ukazali jste jen jak jste hloupi a ziskuchtivi. I tak hezky den.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aleši, děkujeme Vám za další komentář. V první odpovědi jsme zmínili pouze rizika, která jsou s operací očí obecně spojena. Nikterak jsme Vás od zákroku neodrazovali. V závěru jsme Vám popřáli úspěšný zákrok. Mrzí nás, že jste si to vyložil jako naši neznalost s novými technologickými postupy, hloupost a ziskuchtivost. Můžete si být jistý, že se v problematice orientujeme a velmi často řešíme právě syndrom suchého oka způsobený přerušením nervových zakončení v oční rohovce. Ze srdce Vám tedy ještě jednou přejeme, aby Vaše operace proběhla v pořádku a bez jakýchkoli komplikací. Hezký den.

Aleš Král

Čekal jsem, ze vase odpoved bude nejaka hovadina, kdyby si moje oci vytvorili nejakou averzi, tak asi na vsechny cocky v krabicce ,predpokladam,ze vsechny jsou z jednoho materialuNez hlouposti nemate odpovidat vubec. Proste kvalita techto cocek je jiz mizerna, kazdemu bych doporucil zkusit jene nebo v lepsim pripade operaci,uz to neni draha záležitost a nemusite se trapit s cockama.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aleši, děkujeme Vám za komentář. Všechny čočky v krabičce jsou ze stejného materiálu. Pokud si oči averzi na materiál vytvoří, bývá to logicky na celé balení. Pokud jste nespokojený s kvalitou kontaktních čoček Biofinity, můžete kontaktovat výrobce kontaktních čoček, společnost CooperVision. My, bohužel, kvalitu kontaktních čoček nemůžeme ovlivnit. Hezký den.

Aleš Král

Dobry den, tyhle cocky objednavam min.10 let, ale posledni rok,dva je to cim dal horsi, 15.5 jsem objednaval a 15.6 jsou vypotrebovane 2 jsem musel vyhodit hned a ostatni po par dnech.Misto 90 dni vydrzeli 30, pred tim i pul roku!!! Uz je to hrozny smejd. Objednal jsem se na laserovou operaci, cekam na termin, tak snad bude co nejdriv at uz si tohle nemusim objednavat.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aleši, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že Vám čočky Biofinity přestaly vyhovovat. Pokud čočky vykazovaly nějaké nedostatky, mohl jste hned první pár čoček uložit do pouzdra nebo skleničky, zalít roztokem tak, aby nevyschly a čočky se zbytkem balení poslat na reklamaci. Takto, bohužel, nevíme, z jakého důvodu jste musel čočky měnit častěji. Pokud jste čočky nosil po dobu několika let a dokonce jste prodlužoval dobu výměny, je velmi pravděpodobné, že si oči vypěstovaly averzi na materiál čoček. V takovém případě je pak nutné čočky tzv. re-aplikovat. To znamená, že Vás vyšetří oční specialista, který Vám na základě vyšetření pomůže najít nové čočky, které odpovídají Vašim současným potřebám. Jestliže jste se však rozhodl pro operaci, věříme, že jste situaci pečlivě zvážil. Laserová operace není zárukou, že Vám oční vadu odstraní naprosto dokonale. Jde o nevratný zásah, který zanechá jizvu (citlivost při mnutí oka). Ve většině případů se po operaci rozvine syndrom suchého oka, protože se během operace přeruší nervová zakončení, která dávají mozku signál, že jsou na rohovce suchá místa a spouštějí přes slzné žlázy slzy. Narušením oční rohovky se rovněž sníží ochrana před vnějšími vlivy a můžete být citlivější na záněty či infekce očí. V extrémním případě může dojít k měknutí rohovkové tkáně, které může vést k poškození zraku. Každopádně Vám již lékař nebude nikdy schopen změřit oční pozadí, což je ukazatel při vzniku zeleného zákalu. Pakliže jste se všemi riziky obeznámen a jste pevně rozhodnutý, přejme Vám, aby byla operace úspěšná a mohl jste, alespoň na nějaký čas, odložit korekční pomůcky. Hezký den.

Lukáš M.

Dobrý den, Rád bych si u Vás zakoupil kontaktní čočky, ale bohužel mi nelze změnit hodnoty zakřivení (nabízeno na stránkách pouze 8,6, já potřebuji 8,4) a průměru čoček (nabízeno na stránkách pouze 14, já potřebuji 14,2). Prosím o radu, jak tyto údaje změnit tak, aby vyhovovaly specifikaci od mého očního lékaře. Předem děkuji za odpověď. LM

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lukáši, děkujeme Vám za otázku. Velikostní parametry jsou, bohužel, konstantní a nelze je upravit. Pokud hledáte čočky se stejnými velikostními parametry, můžeme Vám od stejného výrobce nabídnout také silikon-hydrogelové čočky Avaira Vitality. Pokud trváte na čočkách Biofinity, pak je můžete teoreticky také vyzkoušet, neboť jsou u velikostních parametrů povolené mezní odchylky ±0,20 mm. Nutno podotknout, že na změny reagují všichni velmi individuálně. Proto bychom Vám doporučili, abyste si na této mapě vyhledal optiku ve Vašem okolí, která s výrobcem obou čoček spolupracuje. Objednejte se na odbornou aplikaci čoček. V optice Vám poskytnou i zkušební čočky. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se vyplatí. Pokud se nakonec rozhodnete čočky zkoušet sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Aleš Kral

Dekuji za odpoved, ale nepomohla mi, jak vám muzu poslat cele baleni, ty dve spatne jeste nahodou v roztoku mam, ale dalsi dve mam v ocich, ty mam taky pribalit, aby bylo baleni kompletni?! Kaslu na to, ale snad se to nestane pravidlem, zatim jsem jich musel vyhodit par.a až posledni dobou. Uvidime ;)

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aleši, děkujeme Vám za další komentář. O tom, že balení musí být kompletní jsme nic nepsali. Pakliže chcete situaci řešit, můžete nám poslat vadné čočky, které náhodou ještě v roztoku máte, jak jste uvedl nyní. K těmto čočkám přiložte zbývající čočky z balení v krabičce a dále postupujte dle popisu z předchozí odpovědi na Váš komentář. Pokud si nejste jistý, jak postupovat, kontaktujte prosím naše zákaznické oddělení na telefonním čísle 226 292 890, kde Vám pomohou. Také doufáme, že se jednalo pouze o ojedinělou situaci. Ale v případě, že se rozhodnete situaci neřešit, nedostane výrobce žádný feedback o vadném zboží a situace zůstane bez řešení. Zároveň není šance, že by se Vám vrátila vložená investice, což by byla škoda. Zkuste prosím situaci ještě zvážit. Hezký den.

Aleš Král

Čočky Biofinity nosim uz asi 10 let, ale posledni dobou se mi stava, ze nektere cocky nejsou v poradku, ted v poslednim baleni jsem uz 2 musel vyhodit, oko po nich okamžite vytvarelo lepkave slzy a ty cocku mlzily a slepovaly rasy a taky trochu pali. Pro kontrolu jsem dal cocku do druheho oka a drazdila stejne, pak jsem vzal cocku z predesleho baleni a bylo vse v poradku. Kvalita se jednoznacne zhorsuje! Kdysi nebyl problem mit cocky i 2 mesice dnes je zazrak, když nektere vydrzi 30 dni. :(

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aleši, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že jste měl s čočkami takové nepříjemnosti. Podle popisu situace to vypadá, že jde o nějakou chybu z výroby. Takto na dálku Vám to však s jistotou nemůžeme říci. Jestliže jsou čočky během nošení nějakým způsobem náhle při nošení jiné, nepohodlné nebo dochází k mechanickému poškození, pak je dobré čočky reklamovat. Během expedice, bohužel, není v našich silách odhalit. Čočku, která vykazuje nějaké nedostatky uložte do pouzdra nebo do skleničky a zalijte ji roztokem tak, aby nevyschla. K čočce přiložte zbytek balení, kopii faktury a průvodní dopis, kde celou situaci popíšete. V rámci reklamace se čočka dostane na odborné posouzení k výrobci, který tak může v případě potřeby zavést nápravná opatření. Co se týká přenášení kontaktních čoček přes dobu doporučenou výrobcem, tak bychom Vás od tohoto chtěli varovat. Čočka je stále "cizím" předmětem v oku a si může na materiál čoček vytvořit averzi. Pak je nutná re-aplikace nových čoček. Další a asi nejhlavnější důvod, proč nepřenášet čočky, je hygiena. Oční lékaři odrazují i od kontinuálního (nepřetržitého) nošení. Za celodenní nošení se na čočce zachycují mikroskopické částice nečistot z ovzduší (smog, prach atp.). Další depozity jsou proteinového či lipidového původu. Čočky jsou zkrátka nějakým způsobem konstruovány a životnost je založena na základě laboratorních stanovení, které by měl uživatel respektovat. Hezký den.

Marek

Dobrý den. Mnoho let používám měsíční torické kontaktní čočky Biofinity Toric těchto parametrů : Dioptrie : - 2.00 / Cylindr : - 0.75 / Osa : 100° Dioptrie : - 2.50 / Cylindr : - 0,75 / Osa : 80° Obě se zakřivením : 8.70 a průměrem 14.50. Při měření zraku pro nové brýle mi právě naměřili následující " brýlové " hodnoty : Dioptrie : - 3.50 / Cylindr : + 0.75 / Osa : 140° Dioptrie : - 3.75 / Cylindr : + 0.75 / Osa : 20° Prosím Vás o návrh kontaktních čoček dle hodnot nového měření. Moc děkuji MO

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Marku, děkujeme Vám za komentář. Vývoj astigmatismu je naprosto přirozená věc. Vaše první nově naměřené hodnoty (dioptrie : – 3.50 / Cylindr : + 0.75 / Osa : 140°) se pro nákup čoček upraví na hodnotu dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 50°. Vaše nově naměřené hodnoty pro druhé oko (dioptrie : – 3.75 / Cylindr : + 0.75 / Osa : 20°) se pro nákup čoček upraví na hodnotu dioptrie -3,00, cylindru -0,75 a osy 110°. Hezký den.

Lukáš Mora

Dobrý den. Už pár let kupuji tyto čočky. Dříve jsem byl maximálně spokojený a čočky byly pohodlné celý měsíc (i déle v nutných případech). Bohužel poslední dobou mi příjde, že mi čočky stále méně sedí, musím si často mnout oči, neboť mám pocit jakoby čočka byla posunutá a já měl rozostřené vidění a již v druhé půlce dne cítím pocit sucha v očích. Objednávám další balení a pokud se bude problém opakovat, bude to naposledy. Prosím tedy o doporučení alternativy. Děkuji. L.M.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lukáši, děkujeme Vám za komentář. Suchost očí trápí většinu uživatelů kontaktních čoček a u někoho se suchost projeví až časem. Pro úlevu a hydrataci je pak nutné používat vhodné oční kapky např. Hylo Comod, které lze aplikovat i na nasazené kontaktní čočky. Pokud Vás trápí rozostřené vidění, je velmi pravděpodobné, že se Vám změnil zrak nebo se u Vás rozvíjí astigmatismus. Protože Vás trápí více věcí, doporučujeme Vám navštívit Vašeho očního specialistu, který Vám přeměří zrak a při té příležitosti ho informujte o Vašich potížích. Oční specialista Vám na základě vyšetření může rovnou upravit dioptrické hodnoty či re-aplikovat kontaktní čočky. Jestliže byste chtěl nejprve zkusit řešit situaci sám, můžeme Vám jako alternativu doporučit čočky z jiného druhu materiálu - hydrogelu. Hydrogelové čočky jsou pro suché oči občas vhodnou změnou. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili čočky TopVue Monthly. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Helena Králíčková

Dobrý den, už nějaký čas od Vás kupuji tyto čočky značky biofinity, bohužel poslední objednávka - balení 6ks bylo vadné, zůstal mi 1ks z predchoziho balení a tak jsem mohla porovnat, že nové balení nemá dostatečné dioptrie i přesto, že na krabičce byly psány správně, do dálky s nimi nevidím ostře, prostě nesedí dioptrie které jsou psané na krabičce, musela jsem celé vyhodit, nechci přecházet na jiné a bojím se objednat další balení. Nemáte informace od výrobce o vadné výrobě? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Heleno, děkujeme Vám za otázku. Je nám velmi líto, že jste měla s čočkami takové nepříjemnosti. Jestliže čočky vykazovaly velký rozdíl, oproti čočkám, které jste měla z jiné šarže, mohla jste na ně uplatnit reklamaci. Od výrobce žádné informace nemáme, a proto nemůžeme říci nic konkrétního. Pokud by se situace opakovala, tak čočku, která vykazuje nedostatky, uložte do pouzdra nebo do malé skleničky a zalijte ji roztokem tak, aby nevyschla. K čočce přiložte zbytek balení, kopii faktury a průvodní dopis. Vše uložte do pevné krabice a pošlete nám zásilku na reklamační oddělení. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Maňa Haycmanman

Dobrý den.Jdu s dotazem, mám čočky na blízko (+1),všechno je v pořádku jen vidění do dálky se mírně zhoršilo je to normální?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ano, je to normální. Příčinou může být rozvíjející se astigmatismus nebo presbyopie (jestliže je Vám přes 40 let). Oči, stejně jako kterýkoli jiný lidský orgán, s věkem stárnou a svým způsobem se opotřebovávají. Velkou roli zde pak hraje např. i zaměstnání (práce na počítači, špatné světelné podmínky atp.). Jestliže pociťujete změny, doporučujeme Vám navštívit Vašeho očního specialistu, který Vám přeměří zrak. Hezký den.

Radka

Dobry den. Cocky Biofinity mesicni pouzivam asi 4 roky a jsem s nimi stale spokojena. Kupuju je zde i v optice. V jednom baleni z optiky jsem mela dve cocky asi vadne, nesnesla jsem je v oku a musela je hned vyhodit, jinak ale vse bez problemu. Driv jsem pouzivala Air Optix, ale tak pred 5 lety se mi opakovane stavalo, ze byly cocky nesnesitelne v oku, tak jsem presla na Biofinity. Air Optix (dokud mi vyhovovaly) mi prisly prijemnejsi celodenne i na prespani, s Biofinity mam k veceru uz sussi oci a na spani ani kratke napr. v letadle mi nejsou prijemne. Jinak ale ok.

Petr Krištof

Dobrý den, dostali jste už nějaké vyjádření od výrobce ke klesající kvalitě čoček (špatná várka) ? Chystám se objednat zásobu na tento rok a podle komentářů jsem zjistil že by mohl být problém s kvalitou tak bych se raději předem informoval. S pozdravem Petr

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře děkujeme za otázku. Výrobce nám žádné oficiální stanovisko bohužel nepředal. Jejich "vyjádření" spočívá pouze v uznání/neuznání reklamace. Díky za pochopení a přejeme hezký den.

Hana

Dobrý den, používám tyto měsíční čočky od Biofinity. Nyní bych ale potřebovala jednodenní. Poradíte mi, které by mi mohly sedět? Dioptrie mám +6. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Hano, díky za otázku. Určitě bychom Vám doporučili čočky ze silikon-hydrogelového materiálu. Zajímavé by pro Vás mohly být čočky Dailies TOTAL1, Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe a také čočky TopVue One+. U značky TopVue platí služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám je vrátit. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Kristyna Kucirkova

Dobry den, pridavam se k zastupu nespokojencu, jiz nekolik let jsem pozivala Biofinity, ale pri posledni baleni se mi mlzi oci a prestavam ostre videt. Muzete mi prosim poradit alternativu s podobnymi vlastnostmi? Vim, ze toho na trhu v mem pripade moc nebylo...bohuzel mam problem, mnoho druhu mi nesedelo nez jsem konecne nasla Biofinity. Mam +6 a +5. Dekuji za radu

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kristýno, díky za komentář. Je nám moc líto, že Vám čočky nevyhovují. Pokud máte jakékoli podezření na vadné čočky z výroby, určitě nám je pošlete k reklamaci. Pokud jde o doporučení alternativy, ve Vašich dioptriích by to mohly být čočky Miru 1 Month, u nich ale bohužel dioptrie +6,00 aktuálně není skladem. Další variantou by mohly být čočky Acuvue Vita. U nich pro změnu aktuálně čekáme na dodání dioptrie +5,00 a navíc byste musela udělat kompromis u zakřivení. Zvažte, zda by nebylo lepší navštívit očního specialistu, u kterého byste mohla nové čočky vyzkoušet. Abyste se nemusela bát zbytečné investice, můžete vyzkoušet čočky TopVue Air, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Jiřina Kubínová

Dobrý den, chtěla jsem zopakovat objednávku, jak jsem to činila již 3 roky, ale rozmyslela jsem si to vzhledem k tomu, že kvalita čoček je velmi špatná. Čočky škrábou již po několika dnech v očích. Poslední pár jsem měla na očích TÝDEN a to si kupuji čočky do zásoby na půl roku. Zkusila jsem načnout další balení, ale je to to samé. Již jsem vyhodila třetí balení. Dříve tento problém s kvalitou nebyl. Nemohu s ní v oku vydržet, ikdyž jsem pozorně prohlédla, přeprala roztokem, bez efektu. Dříve jsem s nimi byla zcela spokojená, nyní jsem nucena vyzkoušet jiné a raději i jinde.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jiřino, díky za komentář. Je nám velice líto, že už s čočkami nejste spokojená. Vadné čočky jste nám měla poslat k reklamaci, abychom je mohli předat výrobci a v případě oprávněné reklamace Vám vrátit peníze. Mrzí nás, že nejste s kvalitou čoček spokojená, ale před odesláním bohužel nejsme schopní takové vady odhalit. Od výrobce nemáme žádné informace o tom, že by u čoček došlo k jakékoli změně materiálu, postupu výroby či cokoli dalšího. V případě, že bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám prosím. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Aneta.kirs

Dobry den, mam stejny problem jako řada jinych uzivatelu techto čoček, u poslednich balení se mi pravidelně stava,ze čočka zacne z nevysvětlitelných duvodu škrábat v oku, i kdyz si dávám pozor na vydavání a nasazování. Dneska jsem si rekla,ze se podívám, zda jsem sama, kdo ma stejny problem a nebo ne a tady koukám,ze je nas vic, neslo by s tim neco udelat? Kdyz uz si tady na stejny problem stěžuje tolik lidi a očividně je vada na strane čoček a ne uzivatelu? Dekuji za odpoved.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aneto, díky za komentář. Je nám líto, že máte s čočkami problémy. V parametrech, ani materiálu a jeho vlastnostech nedošlo k žádné změně. Pokud máte podezření na vadu výroby čoček, určitě nám čočky pošlete k reklamaci a my je samozřejmě předáme výrobci k posouzení. Dokud ale výrobce nemá vadné čočky fyzicky u sebe, bohužel nemůže situaci řešit. Biofinity i nadále zůstávají na vrcholu žebříčku nejnošenějších kontaktních čoček a žádné problémy se u značky neprojevily. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Lenka R.

Dobrý den, vzhledem k tomu, že zde čtu o podobných problémech i ostatních uživatelů, dovolím si jen přidat i svou recenzi, že skutečně poslední várka čoček špatná, čočky se trhají, ale i nepotrhané škrábou již po několika dnech v očích. Poslední pár jsem měla na očích 3x a již prostě není možno čočku v oku vydržet, ihned po nasazení musím vyndat, opakovaně prohlédnuta, přeprána roztokem, bez efektu. Dříve jsem s nimi byla zcela spokojená, nyní jsem nucena vyzkoušt alternativu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za komentář. Je nám velmi líto, že máte s čočkami problémy. Pošlete nám prosím vadné čočky k reklamaci. Pokud bychom Vám mohli pomoci s výběrem nových čoček, napište nám prosím Vaše preference. Pokud budete cokoli potřebovat, obraťte se na nás. Přejeme Vám hezký den.

Lucie

Dobrý den, chápu správně, že tyto čočky jsou identicke s čočkami z GrandOpticalu iWear oxygen BC(8.6), DIA(14.0), PWR(-4.00)?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lucie, děkujeme za otázku. Ano, je to tak. Čočky mají stejné parametry a vlastnosti. Liší se pouze krabičkou. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Václav

Dobrý den, rád bych se zeptal jaké kontaktní čočky si mám objednat. Ze zprávy optometristy moc moudrý nejsem, nevím co je aktuálně naměřená vada a co znamenají jiné hodnoty a zkratky např ARKT, či cc. Zasílám kompletní přepis zprávy ARKT: OD:-1,75 -1,25 2 OS: -2,25 -1,25. 171 VOD: 6/18 VOS: 6/24 OD: optometrie cc -1,75 -0,75 180 6/6 OS: optometrie cc -2,50 -0,75 170 6/6- kontrola korekce do dálky, stávající korekce již nevyhovuje slabá kč OD -1,75 D, OS -2,25 D vyhovují spokojen vl kor OD -1,5 -0,5 ax 180 6/6sl OS -2,0 -0,5 ax 170 6/6sl Rp dálka celé. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Václave, děkujeme za otázku. U kontaktních čoček by Vám měly vyhovovat tyto parametry. Pro pravé oko dioptrie -1,75, cylindr -0,75 a osa 180°. Pro levé oko dioptrie -2,50, cylindr -1,75 a osa 170°. Pokud zatím nemáte s kontaktními čočkami žádné zkušenosti, vyzkoušejte TopVue Air for Astigmatism – čočky pro korekci astigmatismu, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz, nebo navštivte kontaktologa, který Vám čočky odborně aplikuje. V případě jakýchkoli dalších dotazů se na na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.
Jakub Kamenický

dobrý den, kvalita čoček je katastrofální, nakupuju je přes 2 roky, ale to co se děje poslední půlrok nemá logiku. V každém balení se z páru jedna čočka roztrhne. Říkal jsme si, že se může stát u jednoho kusu, ale ne u 2 balení, kde je celkově 6 párů. Vrchol bylo, když jsem si musel 1 pár včera otevřít a dnes je již čočka protržená. Kontrolujte kvalitu, k tomuto produktu již ztrácím důvěru a k Vaší firmě také!!!

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jakube, děkujeme za komentář. Je nám velmi líto, že máte s čočkami takové problémy. Bohužel nemáme možnost kontrolovat kvalitu kontaktních čoček. Balení nemůžeme otevřít a narušit. Kontrola kvality je na výrobci - v tomto případě společnosti CooperVision. Nemáme informace o tom, že by výrobce změnil výrobní postup, nebo že by došlo k jakékoli jiné změně v konstrukci nebo materiálu čoček. Pokud je to možné, pošlete nám prosím kontaktní čočky k reklamaci. Situace nám není lhostejná, ale bez vadných čoček ji nemáme možnost řešit. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, kontaktujte prosím náš zákaznický servis na tel. čísle +420 226 292 890. Přejeme Vám hezký den.

Simona

Dobrý den pravidelně nosím tyto čočky zatím žádný nebyl až ted co jsem z přítelem objednaly čočky a u obou stejný problém začali nas škrábat a otékat oči nevím jestli je to touto várkou a mírné rozmazaní .dekuji

Zákaznický servis- Markéta

Dobrý den, Simono, děkujeme za otázku. Je nám velmi líto, že máte s čočkami problémy. Pošlete nám prosím čočky zpět k reklamaci. V ideálním případě nám pošlete i čočky, se kterými jste měli popsané komplikace. Pokud budete potřebovat s čímkoli poradit, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Aleš Hollý

Dobrý den, od očního lékaře mám na brýle stanovené následující dioptrie Pravé -3.5, -0.75, 40° Levé -2.75, -0.75, 145° Potřeboval bych poradit jaké dioptrie zvolit pro kontaktní čočky. Nyní používám u kontaktních čoček P - 3.50 L -3.00, ale při práci na počítači, nebo čtení textu pozoruji nepatrné rozmazání. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Aleši, děkujeme za otázku. S těmito naměřenými hodnotami byste měl používat torické kontaktní čočky. Pro pravé oko dioptrii -3,50, cylindr -0,75 a osu 40°. Pro levé oko dioptrii -2,75, cylindr -0,75 a osu 140°. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Air for Astigmatism, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Na vyzkoušení by Vám mohlo nejvíce vyhovovat balení po 1 čočce. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Michaela

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když mam cylindry, jestli tyto čočky mohu nosit?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michaelo, děkujeme za otázku. Záleží na konkrétních hodnotách. Pokud je naměřený cylindr do 0,50, pak byste po přepočtu mohla zvolit sférické čočky jako jsou i tyto Biofinity. Pokud jsou ale cylindry vyšší, budete potřebovat torické kontaktní čočky. Když nám napíšete, jaké konkrétní hodnoty Vám oční specialista naměřil, rádi Vám poradíme. Můžete také připojit informaci o tom, zda už máte s čočkami nějaké zkušenosti. Zatím Vám přejeme hezký den.
Veronika Fabušová

Dobrý den, už dlouho používám měsíční čočky Biofinity, mám citlivé oči, ale poslední dobou mi moc nevyhovují a nevydržím s nimi dlouho. Chtěla bych vyzkoušet nějakou vhodnou alternativu. Poradíte mi? Nosím čočky na krátkozrakost, levé oko -2,15, pravé-3,25.Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, díky za otázku. Pro citlivé oči bychom Vám doporučili především zkrátit periodu výměny kontaktních čoček. Ideální jsou čočky jednodenní. Vyzkoušet můžete čočky TopVue One+, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Čočky jsou ze silikon-hydrogelového materiálu a každodenní perioda výměny zaručí, že každý den použijete zcela novou čočku, u které nehrozí nedokonalé odstranění nečistot. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.
Lukáš Mora

Opravdu skvělé čočky. Objednávám pravidelně. Mám docela citlivé oči, které se rychle vysušují. Tyto čočky mohu pohodlně celé dny nosit a není problém s nimi i usnout a nosit tak 2-3 dny v kuse (vyzkoušeno).

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lukáši, děkujeme za komentář. Jsme rádi, že Vám čočky vyhovují. Biofinity jsou schváleny pro kontinuální nošení, a pokud Vám prodloužené nošení nedělá problémy, můžete v čočkách přespávat. Určitě ale dodržujte pravidelné kontroly u svého očního lékaře. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Klára Čechová

Dobrý den, tyto čočky jsou velmi pohodlné při nošení, ale bohužel mam citlivé oči a čočky nosím max 14 dní. Chtěla bych se zeptat, zda jsou mezi jednodenními čočkami nějaké v podobné kvalitě jako tyto? Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Kláro, děkujeme za otázku. Jednodenní kontaktní čočky jsou pro citlivé oči výbornou volbou. Současně jde o nejzdravější způsob nošení bez následné péče o čočky, takže jsou velmi pohodlné i po uživatelské stránce. Každou změnu v používání čoček je nejlepší probrat se svým očním specialistou, který má zajisté k dispozici i zkušební čočky. Tím pod odborným dohledem najdete vhodné čočky a následné nákupy na internetu se pro Vás nestanou nevhodnou investicí. Jestliže nemáte možnost konzultovat změnu s očním specialistou, nebo chcete vyzkoušet kontaktní čočky sama, pomůžeme Vám. Důležité je, hledat kontaktní čočky ze stejného typu materiálu, v Vašem případě silikon-hydrogelové, a s podobnými rozměrovými parametry. Z našeho sortimentu jsou to tyto jednodenní kontaktní čočky. Z tohoto výběru bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue One+. U této značky funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den
Ondřej Kašpar

Dobrý den, až doposud jsem používal kontaktní čočky Aqualite premium, ovšem vzhledem k jejich ceně bych rád vyzkoušel tyto čočky od stejného výrobce. Na mých čočkách je ovšem zakřivení 8.6 a průměr 14.5, tedy si chci zeptat, zda by parametry těchto čoček (především příměr 14.0) měly pro mě představovat nějaký problém (rozumím, že nelze říci generálně), nebo spíše nikoliv. Předem děkuji.

Zákaznický servis
Dobrý den, Ondřeji, děkujeme za otázku. V systému jsme od Vás evidovali ještě jeden dotaz u kontaktních čoček Biofinity Toric, které primárně řeší Vaší oční vadu a tam jsme odpověděli komplexně na vše, co Vás zajímalo. Hezký den.
Jakub Kolařík

Čočky jsou velmi příjemné na nošení, nedráždí, prakticky o nich nevím. Jedinou výhradu mám ke kontinuálnímu nošení. Nemohu říct, že jsou na to úplně vhodné. U čoček PureVision od Bousch&Lomb jsem ráno po probuzení neměl sebemenší problém. Je ale fakt, že vydržely mnohem méně a po několika dnech nošení jsem měl často v odpoledních a večerních hodinách podrážděné a suché oči, proto jsem se také rozhodl pro změnu značky. U čoček Biofinity jsem měl oči po spánku velmi podrážděné a musel jsem si čočky ihned vyndat a nechat pár hodin roztoku. Informace výrobce, že jsou vhodné pro přespání, mi tedy přijde trochu zavádějící, ale možná je to jen moje subjektivní zkušenost. Jinak jsem s čočkami velmi spokojen a v zásadě je mohu doporučit.

Zákaznický servis

Dobrý den, Jakube, děkujeme za komentář. Mrzí nás, že Vám kontinuální nošení těchto čoček není příjemné. Informace od výrobce tuto možnost nabízí, ale každý má jedinečné oči a je možné, že Vaše oči nepřetržité nošení těchto čoček nezvládají a vyžadují regeneraci. Tyto čočky jsou vyrobené z jiného materiálu a mají trošku jiné parametry než čočky PureVision a to je možná důvod, proč máte ráno podrážděné oči. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Aneta N.

Dobry den, je pravda, ze jsou tyto cocky parametry stejne jako cocky Mediflex Elite? Dekuji za odpoved, Aneta.

Zákaznický servis

Dobrý den, Aneto, děkujeme za otázku. Ano, je to pravda. Tyto čočky mají stejné parametry jako čočky Mediflex Elite. Hezký den.

Lenka Šprtáková

Dobrý den, Čočky mi sedí skvěle, ale přemýšlela jsem o náhradě těchto čoček za SofLens 59 z ekonomických důvodu. Myslíte že by mi čočky mohly sedět? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Kontaktní čočky SofLens 59 bychom Vám jako náhradu nedoporučovali. Čočky jsou vyrobeny z odlišného typu materiálu. Oproti čočkám Biofinity mají velmi nízkou propustnost kyslíku. Náhradu bychom Vám doporučili vybírat mezi měsíčními silikon-hydrogelovými čočkami. Ideálně čočky TopVue Air, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že byste měl jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Alena Neumannová

Dobrý den, Tyto čočky používám každý den už skoro dva roky a jsem s nimi velmi spokojená. Přijdou mi ale dost drahé a tak jsem vás chtěla poprosit, jestli byste mi nemohli doporučit vhodnou ale levnější náhradu. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Aleno, díky za otázku. Vaše Biofinity byste mohla nahradit čočkami TopVue Air. U čoček jsou drobné rozdíly, ale vše je v běžně tolerovaných odchylkách. Jde o silikon-hydrogelové čočky, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže jsou ideální na vyzkoušení. Teoreticky by mohly být náhradou také čočky PureVision 2. U nich Vám ale bohužel nemůžeme službu Garance vrácení peněz nabídnout. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jana Kadlčíková

Dobrý den, ráda bych vyzkoušela čočky Biofinity, ale nejsem si jistá, protože není v nabídce moje zakřivení 8,4. Nyní používám 14 ti denní Acuvue Oasys z důvodu citlivějšího oka. Jsou nebo budou Biofinity s možností zakřivení 8,4? Případně Vás poprosím o doporučení. Děkuji Jana

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, díky za otázku. Čočky Biofinity se vyrábí pouze v jedné variantě zakřivení a nemáme informace o tom, že by se výrobce chystal řadu rozšiřovat přidáním další varianty zakřivení. Zakřivení není u čoček to nejdůležitější, takže byste je určitě vyzkoušet mohla. Doporučovali bychom Vám ale návštěvu aplikačního střediska a konzultaci s očním specialistou. Pokud máte citlivé oči nedoporučovali bychom Vám prodlužovat periodu výměny kontaktních čoček. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Anna D.

Dobry den, doposud jsem nosila tyto cocky bez problemu. Vzdy mesicni. V posledni dobe me ale zacaly drit a drazdit oci. Obycejne nosim bryle, cocky jen do spolecnosti nebo kdyz nosim slunecni bryle, coz je ted dost casto, nebo bych aspon rada.. ale po par hodinach je musim vzdy vyjmout, protoze me rezou a oci mam pak zacervenale. Na zacatku roku jsem se setkala s uveitidou a cocky jsem nemohla delsi dobu nosit vubec. Chtela bych prijit na nejakou alternativu techto cocek. Kamaradka mi doporucila TopVue Plus. Jsou podle vas vzhledem k mym “pozadavkum” vhodne? Jeste ke vsemu jsem alergik, ale do oci si nekapu. Jen slzim. Diky za Vasi odpoved :)

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Anno, díky za otázku. Změna materiálu by mohla Váš problém vyřešit. TopVue Plus jsou vyrobeny z odlišného materiálu, než jsou vyrobeny čočky Biofinity. Určitě je můžete vyzkoušet. Je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. Vzhledem k prodělanému zánětu byste možná měla popřemýšlet o kontaktních čočkách s každodenní periodou výměny, jako jsou například TopVue Daily nebo TopVue Elite+. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Emma

Dobrý den, jak dlouho vydrží toto balení pokud mám na obou očí stejné dioptrie?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Emmo, děkujeme za otázku. Při stejné dioptrii na pravém i levém oku Vám balení 6 kusů čoček vydrží 3 měsíce. Každý měsíc použijete 2 čočky. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Veronika Kocandová

Dobrý den, momentálně používám čočky Avaira Vitality, ale kvůli ceně hledám jinou alternativu. Oproti těmto čočkám je rozdíl v zakřivení (8,40) a v průměru (14,20). Je to velký rozdíl?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, díky za Vaši otázku. Pokud máte zájem o čočky Biofinity, doporučovali bychom Vám je nejprve vyzkoušet u kontaktologa. Rozdíl v zakřivení a průměru problém nebývá, ale je důležité brát v potaz vlastnosti materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny. Některým nositelům může dělat problém i velmi malá odchylka v propustnosti kyslíku a obsahu vody. Aby se pro Vás nakup nestal zbytečnou investicí, doporučili bychom Vám vybrat si čočky TopVue. U této značky je možné využít službu Garance vrácení peněz. Vzhledem k materiálu bychom Vám doporučili měsíční čočky TopVue Air. Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Helena Králíčková

Dobrý den, čočky objednávám pravidelně, minulý týden mi přišlo další balení ale po nasazení jsem zjistila nejspíš vadu ? Možná méně dioptrií než je napsáno na krabičce. Přes čočky vidím rozmazaně a při přitlačení se zaostří. Je možné vrácení a výměna? Díky

Zákaznický servis
Dobrý den, Heleno, děkujeme za Váš dotaz. Je nám velmi líto, že máte s čočkami problémy. Určitě nám čočky můžete poslat k reklamaci. Informace o tom, jak při reklamaci čoček pokračovat, najdete na stránce Reklamace. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Kaja

Dobry den, dlouha leta pouzivam cocky Biofinity. Jsem spkojena, ale vzhledem k tomu, ze jsem na materske, shanim levnejsi alternativu. Muzete mi, prosim, doporucit?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kájo, díky za Váš komentář. Doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Air. Více informací najdete u svého druhého dotazu, u kontaktních čoček SofLens 59. Pokud budete mít další dotazy, napište nám. Zatím mějte hezký den.
Pavla Plackova

Dobry den, muzete mi poradit, ktere jednodenni cocky by byly jako alternativa cocek Biofinity? S temito cockami jsem spokojena, ale potrebuju si koupit na dovolenou jednodenni, tak hledam nejake, ktere se budou nejvice podobat temto. Predem dekuji,Plackova

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlo, díky za Váš dotaz. Omlouváme se za prodlevu. Váš první dotaz jsme již zodpověděli. Odpověď najdete o maličko níže. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Pavla Plackova

Dobry den, pouzivam tyto cocky a jsem s nima spokojena. Muzete mi prosim doporucit, ktere jednodenni cocky by bylo totozne/poddobne ? Dekuji, Plackova

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlo, děkujeme za Váš dotaz. Výrobce CooperVision bohužel oficiálně jednodenní alternativu nenabízí. Když se ale budeme držet parametrů čoček (především vlastností materiálu), můžeme Vám doporučit například čočky Dailies TOTAL1 nebo Clariti 1 day. Vhledem k ceně čoček bychom Vám ale doporučovali návštěvu kontaktologa, který provede reaplikaci na nový typ. Pokud budete mít nějaké další dotazy, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.
Andrea

Dobrý den, asi 3 roky používám tyto čočky, ale nemohu je nosit při práci na pc či sledování televize takže je doma vůbec nenosím. V době kdy jsem chodila do školy mě to nějak neomezovalo a čočky jsem nosila jen do školy a na ven. Ale teď jsem začala pracovat a mám práci, kde trávím celý den u PC a čočky mě hrozně dráždí v očích a řekla bych, že mám pocit, že mám suché oči. Existují nějaké čočky, které jsou vhodné pro práci na pc? děkuji Vám :)

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Andreo, díky za dotaz. Cooper Vision upravil čočky Biofinity technologií Digital Zone Optics a do oblíbené řady čoček přidal Biofinity Energys. Tyto kontaktní čočky by měly být ideální pro práci s digitálními zařízeními a pro dlouhé sledování obrazovek. I když jde v mnoha parametrech o totožné kontaktní čočky, doporučili bychom Vám nejprve je vyzkoušet v aplikačním středisku. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Jana

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet tyto čočky ale mám dotaz ohledně jejich průměru. Zatím jsem nosila jen čočky s průměrem 14.2 jako např. air optix. Je možné přejít na tyto čočky s průměrem 14.00 bez komplikací?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, díky za dotaz. Obecně se doporučuje dodržet v průměru rozdíl do 0,20. Ve Vašem případě by tedy bylo doporučení dodrženo. I tak bychom Vám ale doporučovali čočky před nákupem vyzkoušet v aplikačním středisku. Hodně záleží i na materiálu a jeho vlastnostech. Obsah vody a propustnost kyslíku ovlivňují pohodlí při nošení. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Eliška

Dobry den, Chci se zeptat, jestli je vhodne nosit tyto cocky, i kdyz má dotyčný cylindr -1.00? Děkuji moc

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Eliško, děkujeme za Váš dotaz. Při cylindru s hodnotou -1,00 už by měly být aplikovány torické kontaktní čočky. Hodnoty bude určitě nutné upravit, takže bychom Vám doporučovali první aplikaci čoček absolvovat u kontaktologa. Bude mít jistotu, že Vám vyhovuje materiál i upravené parametry. V případě, že bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Denisa Smékalová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li jsou tyto čočky vhodnou náhradou za ToVue Air. Čočky mi sice vyhovují, ale mají větší průměr, takže mi přesahují duhovku (spíše kosmetický problém). Správně mám mít průměr 14, proto se poohlížím po alternativě. Případně jaké další čočky s průměrem 14 mi můžete doporučit?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Deniso, děkujeme za Váš dotaz. Poku máte zájem o jakékoli kontaktní čočky mimo řadu TopVue, doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa. Vyhnete se tak riziku nákupu nevhodných kontaktní čoček. Průměr 14,00 mají například také měsíční čočky Miru 1 Month, Acuvue Vita a PureVision 2. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Monika

Dobrý den, mam stejný problém jako pan František Avrat z diskuse z 15.4.2018. čočky si kupuju pravidelně, vždy v lednu na rok dopředu. Bohužel jsem musela nějaké čočky vyhodit, protože mi způsobily stejne problémy jako panu Františkovi. Skončila jsem na očním ze zanetem uz v dubnu a od té doby to není úplně ok. Podle mě je nějaká vadná sarze. Jsem zklamaná. Popremyslim, jaké a kde si koupím. Ze zásoby na tento rok mi zbylo už jen poslední balení. Ostatní jsem musela vyhodit dřív jak za mesic nošení. Nečekám, že mi někdo vrátí peníze nebo nabídne bezplatné nové, ale třeba tato recenze také někomu pomůže.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Moniko, díky za Váš komentář. Je nám velmi líto, že jste měla s čočkami takové problémy. Je možné, že šlo o výrobní vadu. Rádi bychom Vám vyšli vstříc a vrátili Vám peníze. Musela byste nám ale vadné kontaktní čočky poslat k reklamaci, aby mohly být odborně posouzeny. Na základě takového rozboru je pak možné reklamaci uznat. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Naďa

Dobrý den, dosud měl syn čočky zn. CooperVision - comfilcon A. Na Vašich stránkách jsem nenašla stejný typ čoček. Je nějaká totožná alternativa? Potřebovala bych čočky pro: PWR -3,5 BC 8.6 DIA 14.0 Prosím o info. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Naďo, díky za Váš dotaz. S největší pravděpodobností jde o tyto čočky Biofinity. Comfilcon A je typ materiálu, ze kterého jsou čočky vyrobeny. Průměr i zakřivení souhlasí. Biofinity patří k nejčastěji aplikovaným kontaktním čočkám. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Petra

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda jsou čočky Biofinity vhodnou alternativou za čočky,které jsem dosud používala(switch premier)??Popřípadě jaké by jste mi doporučili? Moje hodnoty na pravém oku BC8,6 DIA 14 PWR-3,75 a na levém oku BC8,6 DIA 14 PWR-2,50.Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky Biofinity a Switch Premier jsou naprosto totožné, takže budou ideální alternativou. Mají stejné parametry průměru i zakřivení a jsou i vyrobeny ze stejného materiálu s totožným obsahem vody a propustností kyslíku. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Boris

Dobrý den, ještě jednou. Tak jsem již zjistil, co jsem měl za kontaktní čočky: IWEAR Oxygen, materiál silicon hydrogel. A 52% H2O 48 %. Jsou to měsíční s kontinuálním nošením. Pravé oko zak. 8.6, spd +4.25, cyl 0.00 A0. Levé oko hak. 8.6, sph +3,75, cyl 0.00 A0. Takže by to měly být ty Biofinity? Díky předem za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Borisi, díky za doplnění informací. Ano, jde o naprosto totožné kontaktní čočky. V tabulce vlastností si můžete ověřit, že Biofinity jsou s Vašimi čočkami naprosto totožné. Pokud pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

BORIS

Dobrý den, mám čočky od grand opticalu na denní nošení s možností přepsání, jsou to mesicni čočky. Jejich označení je PE XRSU 0000 P0000 D1400. Pravá k.č. zak. 8.60, sph +4.25 cyl 0.00 A0 Levá k.č. zak. 8.60, sph +3.75 cyl 0.00 A0. Jakou nahradu mi doporučíte? Někde jsem dočetl, že to jsou biofinity, akorát s jejich přebalem od iwear. Díky za radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Borisi, děkujeme za Váš dotaz. Biofinity v jiné krabičce značky iWear nesou označení Oxygen. Písmena a čísla jsou pravděpodobně nějaké interní označení dané značky, ale podle toho my bohužel značku a typ nepoznáme. Pokud jsou Vaše čočky z optiky vyrobeny z materiálu Comfilcon A a mají obsah vody 48 % a propustnost kyslíku 160 Dk/t, pak jsou to jistě Biofinity. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Nikola

Dobrý den, nosila jsem čočky medifle elite, nemůžu je nikde najít a četla jsem na internetu, že jsou stejné jako čočky Biofinity. Je to prosím pravda, děkuju za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nikolo, díky za dotaz. Ano jde o totožné kontaktní čočky. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Ivet

Dobrý dne, chci se zeptat zda existují čočky shodné s čočkami Biofinity, které by navíc obsahovali UV filtr? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivet, díky za Váš dotaz. Kontaktní čočky Biofinity jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu a vynikají v propustnosti kyslíku. Zavedený UV filtr bohužel propustnost kyslíku snižuje. V naší nabídce by jediné čočky vyhovující Vašim požadavkům mohly být Acuvue Vita. Ty UV filtr zavedený mají, jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu, ale není možné v nich přespávat. Před jejich nákupem ale zvažte konzultaci s kontaktologem, který by Vám umožnil čočky nejprve vyzkoušet. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Jan

Dobrý den,mohu se s čočkami Biofinity koupat v moři pokud ne doporučte mi jiné Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jane, díky za Váš dotaz. S čočkami se v moři koupat můžete, ale nesmíte zapomenout na ochranné plavecké brýle. Názor odborníků je ovšem takový, že pro vodní aktivity by měly být používány jednodenní čočky s ochrannými brýlemi a čočky by po koupání a plavání měly být ideálně vyjmuty a vyhozeny. Toto doporučení odborníků je bezesporu nejvíce hygienickou variantou. Otázkou ale je, kdy odjíždíte na dovolenou a zda je ještě prostor na hledání nových jednodenních čoček. Pokud se rozhodnete dovolenou strávit se svými měsíčními čočkami, vezměte si s sebou na jejich čištění peroxidový roztok, který představuje nejúčinnější formu čištění čoček. Ideálně byste měl čočky vyčistit ihned po době strávené ve vodě. Kontaktní čočky by neměly přijít do přímého kontaktu s vodou v moři, bazénu, rybníku ani s obyčejnou vodou z kohoutku. Jde o nepříjemnou náhodu, ale voda je plná bakterií, které se mohou dostat pod kontaktní čočku a oko Vám ošklivě podráždit. Mohou ale i způsobit nepříjemný zánět. Z naší strany takto a pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Andrea

Dobrý den, už přes rok používám tyto čočky ale při jejich nošení o nich vím, mívám pocit suchého oka nebo mam pocit že se mi oko jakoby"lepí" chtela bych zkusit nějakou alternativu za tyto čočky. které byste mi doporučil? děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Andreo, díky za Váš dotaz. Čočky Biofinity jste si vybrala sama, nebo Vám je aplikovat odborník? Chcete zůstat u měsíčních čoček a kontinuálního nošení? Máte na čočky nějaké zvláštní požadavky? Doporučit čočky Vám můžeme, ale půjde spíš o teoretickou radu. V praxi se pak může ukázat, že Vaše oči vyžadují něco jiného. Napište nám prosím více informací a zatím se podívejte na nabídku značky TopVue, u které je zavedena služba Garance vrácení peněz a je tedy možné vyzkoušet je doma bez obavy ze zbytečné investice. Zatím přejeme hezký den.
Iveta

Dobry den, jaky je rozdil mezi temito cockami a cockami Pro fit? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Iveto, díky za Váš dotaz. Kontaktních čoček Pro-Fit je více typů. Například tyto Biofinity jsou naprosto totožné s čočkami Pro-Fit Prefesional. Na trhu jsou také čočky Pro-Fit Performance, které jsou totožné s čočkami Avaira, Pro-Fit Precision 1 Day, které jsou stejné jako Proclear 1 Day a Pro-Fit Premium 1 Day, u kterých najdete totožné vlastnosti jako u MyDay daily disposable. Kontaktní čočky Pro-Fit jsou pouze přebaleny do krabiček s jiným názvem a designem. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Markéta

Dobrý den, používám Biofinity +5.25 a jsem spokojená. Jaká by byla alternativa, pokud bych chtěla k moři jednodenní kontaktní čočky? Děkuji moc za radu Markéta

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Markéto, díky za Váš dotaz. Jednodenní čočky k moři a vodě obecně jsou určitě skvělá volba. Výrobce nenabízí konkrétní alternativu a my Vám můžeme doporučit například TopVue Elite, u kterých je případě možné využít službu Garance vrácení peněz nebo například Dailies TOTAL1, které jsou jako Vaše Biofinity vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu. Abyste našla vhodnou jednodenní alternativu, budete muset čočky rozhodně vyzkoušet. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Květa Horáková

Dobrý den, oční lékař mi doporučil tyto kontaktní čočky: na levé oko Pro-Fit professional - BC 8.6, DIA 14.0, PWR -3.00 na pravé Pro-Fit professional Toric - BC 8.7, DIA 14.5, PWR -1.5, CYL -0.75, AX 050. Jsou nejvhodnější alternativou za tyto doporučené čočky Biofinity a Biofinity Toric? Dávám přednost čočkám ve kterých mohu i spát. Děkuji předem za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Květo, díky za Vaši otázku. Biofinity a Biofinity Toric jsou určitě vhodnou náhradou, protože jde o naprosto totožné kontaktní čočky. Jsou pouze zabaleny v jiné krabičce. Materiál i všechny parametry se u obou typů čoček shodují. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Anna Brožová

Dobrý den, používala jsem kontaktní čočky Biofinity měsíční, nyní jsem si koupila Biomedics 1day extra, nesedí mi v očích, není mi příjemné je nosit; jsou z jiného materiálu, můžete mi prosím doporučit jednodenní alternativu Biofinity ? Díky , hezký den

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Anno, děkujeme, že jste se na nás obrátila. Jednodenní varianta kontaktních čoček Biofinity bohužel není vyráběna. Společnost CooperVision žádnou takovou alternativu oficiálně nedoporučuje. Čočky Biomedics 1 Day Extra, které jste zvolila, jsou skutečně z naprosto jiného materiálu. Pokud budete dále hledat alternativu, určitě věnujte pozornost obsahu vody a propustnosti kyslíku kontaktní čoček. My Vám můžeme doporučit 1 Day Acuvue TruEye, Dailies TOTAL1, MyDay daily disposable nebo Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Všechny tyto kontaktní čočky jsou vyrobeny z materiálu silikon-hydrogelového typu. V případě, že pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
František Avrat

Dobrý den, musím Vám sdělit, že s těmito kontaktními čočkami jsem neměl v životě problém. Ale z posledního balení, co jsem si koupil, jsem musel 2 kontaktní čočky vyhodit nebo bych si jinak musel vyškrábat oči. Vadu mám na každém oku stejnou takže balení po 6ti mi dává 3 páry. Vzhledem k tomu, že jeden pár jsem musel vyhodit po jednom nošení protože to bylo k nevydržení, nevím co se stalo. Možná chyba ve výrobě ? No každopádně vyhozené peníze a moje důvěra v tuto značku na nule. Snad to někomu pomůže.

Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Je nám velmi líto, že jste měl s čočkami tyto problémy. I když je to velmi nepříjemné a nemělo by se to stávat i během výroby kontaktních čoček může nastat problém. Je škoda, že jste vadné páry vyhodil. Kdyby se nedejbože něco podobného opakovalo, určitě nám vadné páry zašlete k odbornému posouzení a reklamaci. I když pro nás není možné takové vady odhalit, situace nás velmi mrzí a omlouváme se. Pokud pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

Jitka Navrátilová

Dobrý den, chtěla bych se poradit jaká levnější alternativa je vhodná k těmto čočkám s průměrem 14? Zkusila jsem průměr 14.2 u TOPVUE air, ale v čočkách nevidím tak ostře. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jitko, díky za Váš dotaz. CooperVision oficiálně žádnou alternativu nenabízí a kontaktní čočky, které Vám doporučíme pro Vás tedy nemusí být 100% vhodné. TopVue doporučujeme jako alternativu proto, že jsou nositeli velice dobře snášeny a navíc je u nich možné využít službu Garance vrácení peněz. Teoreticky by mohly být vyhovující Air Optix plus HydraGlyde, PureVision 2 nebo například Miru 1 Month. Pokud se rozhodnete pro některé z uvedených čoček, určitě se předem poraďte se svým očním lékařem. Pokud pro Vám budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Pavla Plackova

Dobry den, chtela bych se poradit. Pouzivam mesicni kontaktni cocky iWear oxygen. Jsou kont.ocky Biofinity nejvhodnejsi alternativou za vyse zminene? Dekuji Plackova

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlo, díky za Váš dotaz. Ano, Biofinity jsou vhodnou alternativou. Jde o naprosto totožné kontaktní čočky, které jsou pouze zabaleny v rozdílných obalech. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám krásný den.

Anna Rychetská

Dobrý den, čtu Vaši odpověď na poptávku po čočkách Biofinity Energys - jaký je rozdíl mezi nimi a Biofinity bez dalšího označení - jsou vzájemně nahraditelné? Popřípadě, je k nim ekvivalent od jiného výrobce (mínusové, plochá rohovka). Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Anno, díky za dotaz. Biofinity a Biofinity Energys jsou vyrobeny ze stejného materiálu a mají shodné vlastnosti, pokud jde o průměr, zakřivení, propustnost kyslíku a obsah vody. Biofinity Energys mají speciální design - Digital Zone Optics™, který je u nositelů schopen zmírnit únavu očí, která může nastat při sledování digitálních zařízení. Kontaktní čočky proti digitální únavě očí nabízí také Bausch & Lomb. Jde o čočky ULTRA. Bohužel ani ty nejsou v současné době dostupné pro online prodej vČR. U obou typů kontaktních čoček - Biofinity Energys i ULTRA doufáme v co nejbližší termín uvolnění oficiální distribuce pro online prodej v České republice. Zatím tedy děkujeme za trpělivost a přejeme hezký a úspěšný den.

Eva Houšková

Dobrý den, ráda bych věděla, zda budete mít v nabídce také čočky Biofinity Energys + proti digitální únavě. Předem díky za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, díky za Váš komentář. Naskladnění těchto čoček připravujeme. V současné době nejsou v ČR určeny pro online prodej a oficiální distribuce je dostupná pouze v kamenných optikách. U nás by měly být dostupné v průběhu tohoto roku. Přesné datum zatím nejsme schopni sdělit. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Blanka Šafránková

Dobrý den, mám brýle multifokální a kvůli sportu potřebuji čočky. V GrandOptical jsem dostala na vyzkoušení multifokální čočky, ale na ně jsem viděla dost špatně. Nyní mám iWear oxygen měsíční. Levé +2,25 a pravé +0,25. Je to pro mě stále kompromis oproti brýlím. Na blízko (telefon) vidím, do dálky též, ale na střední vzdálenost, např. počítač v práci, dost špatně. Tedy opravdu kompromis do terénu. Proč nevidím na multifokální čočky, když brýle jsou super? Prý jiné řešení není. Prosím poraďte. Ráda bych čočky, které opravdu nahradí brýle. Předem děkuji za odpověď. Šafránková Blanka

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Blanko, díky za Váš dotaz. U multifokálních kontaktních čoček je u oka naměřena dioptrie na dálku i na blízko. Předpokládáme, že v optice Vám dioptrie změřili správně a vybrali i správný typ čoček. Je to malá pravděpodobnost, ale to, že nevidíte dokonale na všechny vzdálenosti, může být způsobeno nevhodným materiálem čoček, který není pro oči dokonale kompatibilní a působí pak jakousi neplechu a vidění zkresluje. Bylo by ideální, kdyby Vám v optice umožnili vyzkoušet multifokální čočky z různých materiálů od různých výrobců. My Vám bohužel takto na dálku lepší rady neposkytneme. Zkoušení více typů multifokálních čoček na vlastí pěst by pro Vás mohlo být velice finančně náročné. Pokud budete chtít doplnit jakékoli informace, nebo se zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Budeme se těšit. Zatím přejeme hezký den.

Timea

Dobry den, moje dioptrie na obe oci su -5.75, aku dioptriu by som mala zvolit pri tychto sosovkach? Vdaka.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Timeo, děkujeme za Vaší otázku. U kontaktních čoček je doporučována úprava na základě teorie vertex distance a to na -5,25 dioptrie. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Mějte krásný den.

Galina Ahlers

Dobrý den, po letech s Pure Vision bych chtěla zkusit změnu. Mám astigmatismus, levé oko -2,5, cylindr -1,25 osa 180, pravé -2,75, cylindr -1,0 osa 5 (nerozumím tomu, opisuji kartu), je možné si objednat tyto čočky nebo musím mít astigmatické? žádné z vašich astigmatických mi do parametrů nepasovaly. Dávám přednost čočkám, se kterými můžu spát. Děkuji za odpověď Galina Ahlers

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. S naměřeným astigmatismem v těchto hodnotách potřebujete rozhodně torické kontaktní čočky. Doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. U těchto čoček si můžete v klidu vyzkoušet, zda jsou pro Vás vhodné, protože u nich lze využít službu Garance vrácení peněz. Při objednání zadáte pro pravé oko dioptrii -2,75 cylindr -0,75 a osu 180° (je možné, že by Vám vyhovovala i osa 10°, ale to je zapotřebí vyzkoušet na vlastní oči). Pro levé oko dioptrii -2,50 cylindr -1,25 a osu 180°. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Martina Šimková

Dobrý den, měla bych ještě jeden dotaz. Je u kontaktních čoček lepší vyšší obsah vody či nikoliv? děkuji Šimková Martina

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, díky za další dotaz. Stejně jako s průměrem čočky, i toto je velmi individuální. Některé oči potřebují vysoký obsah vody, jiným očím vyhovuje vysoká propustnost kyslíku. Čočky Biofinity vynikají v obou těchto kategoriích. Propustnost kyslíku je jedna z nejvyšších mezi kontaktními čočkami a materiál je téměř z poloviny tvořen vodou. Dříve jste nosila čočky silikon-hydrogelové a i tyto Biofinity jsou ze silikon-hydrogelu. Opět ale platí, že abyste měla jistotu, budete čočky muset vyzkoušet. Pokud budete chtít vědět cokoli dalšího, obraťte se na nás.

Martina Šimková

Dobrý den, doposud jsem nosila kontaktní čočky, které měli průměr 13,8. Je velký rozdíl v tom, když bych chtěla vyzkoušet tyto kontaktní čočky, které mají průměr 14? děkuji za odpověď. Martina Šimková

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, děkujeme za Váš dotaz. Snášení takových rozdílů je velmi individuální. Někomu by nedělal problém ani větší rozdíl, někteří nositelé by měli problém i s tímto. Obecně se uvádí, že by mělo oko tolerovat rozdíl v průměru čočky do 0,20. Tato skutečnost se ale opravdu liší nositel od nositele. Jestli máte obavy z výběru nových čoček, navštivte specialistu, který Vám umožní čočky před nákupem vyzkoušet. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Jakub K.

Dobrý den, Můžu se zeptat, jestli si čočky můžu ihned po zakoupení vyzvednout v jakékoliv prodejně, nebo jestli se někde prodávají připravené za pár minut/hodin? Tak, abych stihl čočky mít do konce úterý?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jakube, děkujeme za Váš dotaz. Je nám velmi líto, ale takhle rychlé doručení není možné. Čočky Biofinity jsou velmi oblíbené mezi nositeli kontaktních čoček a předpokládáme, že budou k dispozici téměř v každé optice, která prodává čočky. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme hezký den.

B.M.

Dobrý den, běžně už několik let používám kontinuální čočky PureVision (následně pak PureVision 2). Zajímalo by mne, jaký je oproti nim rozdíl u těchto čoček? Podle parametrů vidím vyšší propustnost (to chápu jako plus) a vyšší podíl vody (jsou tedy komfortnější ?). U posledního balení (PureVision 2 HD) jsem zaznamenala poněkud tenčí materiál, kdy se mi občas čočka shrne v oku, dřív se mi to nikdy nestávalo, takže se poohlížím po jiné značce. Děkuji B.M.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. U obou druhů čoček je k výrobě použitý silikon-hydrogelový materiál - u Biofinity Comfilcon A a u PureVision 2 Balafilcon A. Materiálem jsou ovlivněny vlastnosti čoček - právě jako obsah vody a propustnost kyslíku. Pro každého nositele jsou komfortní jiné čočky a nelze tedy říci, které budou více vyhovovat Vašim očím. Abyste zjistila, které čočky jsou právě pro Vás nejlepší, budete je muset vyzkoušet. Můžeme Vám doporučit také velmi oblíbené měsíční čočky TopVue Air, u kterých lze případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám krásný den.
Anna F.

Dobrý den, ráda bych si začala objednávat čočky online. Zatím jsem si vždy v optice objednávala iWear oxygen. Na základě komentářů zde jsem už zjistila, že jsou totožné s čočkami Biofinity. Mám ovšem i astigmatismu, na čočkách iWear je přímo na obalu tato informace uvedena. Můžu si přesto objednat Biofinity, pouze vyplnit příslušné údaje? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Anno, děkujeme za Váš dotaz. iWear Oxygen Astigmatism odpovídají čočkám Biofinity Toric. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Mějte krásný den.
Anna

Dobrý den, chci se zeptat - dcera používá tyto čočky Biofinity. Teď chce přejít na jednodenní kont.čočky, tak jaké byste nám doporučili? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Anno, děkujeme za Váš dotaz. Můžeme Vám doporučit čočky Dailies AquaComfort Plus a Dailies TOTAL1. Najít nové čočky je ale mnohdy obtížné a může to představovat zbytečnou finanční investici. Můžete tedy vyzkoušet čočky TopVue Elite. Oko je schopné přijmout určité rozdíly v parametrech průměru a zakřivení a TopVue Elite spadá do této tolerance. Navíc je u nich možné využít Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, napište nám prosím. Přejme hezký den.
Aneta

Dobrý den chci se zeptat zda nevíte jestli je shoda čoček biofinity s čočkami aqualite premium. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aneto, děkujeme za Váš dotaz. Ano, čočky Aqualite Premium jsou totožné jako Biofinity. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Hanka

Dobrý den. Začínám nosit kontaktní čočky, jsem po třech týdnech ve fázi zkoušení. Jako jednodenní jsem měla acuvue oasys, zatím jsou dobré a jako měsíční jsem měla mediflex elite a kvůli počítači zkusím biofinity energys. Ten dotaz už tady padl, ale ty měsíční jsou ty samé jen v jiném obalu? Optometristka mi u těch mediflex řekla, že jsou jen v kamenných prodejnách a pokud jsou stejné, tak biofinity energys budou pravděpodobně také jen v kamenných prodejnách. To se mi úplně nelíbí, protože nemám chuť lítat po obchodech a sledovat kde a za kolik. Není to jen způsob jak udržet zákazníka? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hanko, děkujeme za Váš dotaz. Čočky Mediflex elite jsou totožné s Biofinity. Čočky jsou pouze přebaleny do jiné krabičky. Vlastnosti (průměr, zakřivení, materiál) jsou stejné. Pokud jste tedy s čočkami Mediflex elite spokojená, budou Vám vyhovovat i tyto Biofinity. Co se ale týká čoček Biofinity Energys skutečně nejsou určeny pro internetový prodej. Výrobce je v současné době dodává pouze do kamenných obchodů. Sami jsme je v nabídce některých eshopů našli, ale netušíme odkud jsou distribuovány. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Roman

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,nyní nosím čočky air Optixplus Hydraglyde a chtěl bych vyzkoušet tyto,ale mají průměr 14 a Air Optix 14,2.Bude toto velký problém a je mezi čočkami nějaký zásadní rozdíl?Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Romane, děkujeme za Váš dotaz. Takový rozdíl by pro oko neměl být problém. Je to ale velmi individuální a čočky je nutné vyzkoušet. Nemůžeme Vám slíbit, že budou čočky vyhovující - záleží na Vašich očích, jak nové čočky přijmou. Biofinity mají větší obsah vody i vyšší propustnost kyslíku. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Renata

Dobrý den, prosím Vás značka kontaktních čoček mediflex elite je prosím stejná jako biofinity cooper vision, pouze je to jiný obal. Předem moc děkuji za odpoved Renata.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Renato, děkujeme za Váš dotaz. Ano, Mediflex Elite jsou skutečně čočky Biofinity pouze v jiném balení. Vlastnosti a parametry jsou stejné. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme krásný den.

Roman

Dobrý den,rád bych tyto čočky vyzkoušel z důvodu odolnosti vůči usazeníná.Můj dotaz je,nyní mám čočky Air Ptix plus hydraglyde(u těchto se mi stává,že na jedné po několika hodinách mám usazeniny což mi zhoršuje vidění) parametry 8,6 a 14,2,ale tyto čočky mají 14.Nebude toto problém?Je nějaký zásadní rozdíl mezi mnou udávanými typy čoček?Čočky nosím i 16 hod.denně.Předem děkuji.Roman

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Romane, děkujeme za Váš dotaz. Oko by mělo takový rozdíl přijmout, ale je to velmi individuální a je zde možnost, že Vám nové čočky nebudou vyhovovat. To ovšem poznáte až po nasazení a nákup se pak pro Vás může stát zbytečnou finanční investicí. Usazování nečistot se zřejmě nevyhnete na žádných vícedenních čočkách - navíc je to velmi ovlivněno složením Vašeho slzného filmu. Můžete samozřejmě čočky Biofinity vyzkoušet, ale my bychom Vám doporučili čočky jednodenní. Každodenní perioda výměny Vám zajistí nejzdravější a nejjednodušší formu nošení. Každý den si nasadíte úplně novou a dokonale čistou čočku a předejte tedy tomu, abyste si nasazoval čočku, na které mohly - i při důkladném čištění - zůstat usazeniny z předchozího dne. Čočky AIR OPTIX plus HydraGlyde i Biofinity jsou vyrobeny ze silikon - hydrogelového materiálu a po konzultaci se specialistou je možné prodloužené nošení (kontinuální nošení). Čočky se lehce liší v obsahu vody a propustnosti kyslíku a samozřejmě v průměru. Popřemýšlejte ještě o změně čoček a vzhledem k tomu, jak jsou Vaše dny dlouhé, zvažte jednodenní čočky. Pokud budete mít další otázky, nebo budete chtít s čímkoli poradit, napište nám. Přejeme hezký den.
Lenka

Dobrý den, v optice po vyšetření jsem dostala na zkoušku kontaktní čočky PRO-FIT od COOPER VISION. Jedná se o měsíční čočky a shodují se s čočkami BIOFINITY - DIA - 14, BC -8.6. Vidím v nich ale vše zvětšeně. Dioptrie mám -4,25 a -4,5., u čoček -4,00 a -4,25. Není problém v zakřivení ? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za Váš dotaz. Dioptrie se zdají být převedeny z dioptrických brýlí na kontaktní čočky správně. Vzhledem k tomu, že Vám byly čočky doporučeny v optice, radíme Vám, konzultovat jakékoli nepohodlí a nedokonalosti vidění osobně přímo v optice s optometristou. I špatné zakřivení čočky může způsobit nedokonalé vidění. Pokud čočka na oku nesedí dokonale, mohou se pod ní hromadit slzy, které pak vidění ovlivní. Také může docházet ke špatné výměně slzného filmu pod čočkou. Špatné zakřivení čočky může při dlouhodobém nošení způsobit problémy. Toto jsou však obecná fakta a takto na dálku pro nás bohužel není možné odhadnout důvod nedokonalého vidění ve Vašem případě. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Míša

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na čočky Trini 5. Jsou totožné s nějakou řadou čoček Biofinity? Předem děkuji za odpověď :)

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Míšo, děkujeme za Váš dotaz. Podle našich informací se Trini 5 a právě tyto čočky Biofinity shodují v průměru, zakřivení, materiálu i obsahu vody. Půjde tedy s největší pravděpodobností o přebal čoček. Pokud budete mít další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.

Adamčíková Jenny

Dobrý den, kde prosím najdu kolonku pro zadání parametrů cylindrů? vidím jen dioptrie. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, pokud potřebujete čočky pro korekci astigmatismu, najdete je v kategorii torické kontaktní čočky. Konkrétně tyto, ve verzi s cylindrem a osou, najdete jako Biofinity Toric. Přejeme hezký den.
Pavlína Vlasáková

Dobrý den. Používala jsem měsíční kontaktní čočky od Cooper Vision PARADEYES, průměr 14.0 a zakřivení 8.6. Je možné je u Vás zakoupit? Nenašla jsem je na vašich stránkách. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlíno, děkujeme za Váš dotaz. Čočky Paradeyes jsou totožné s čočkami Biofinity. Jsou pouze v jiném přebalu. Přejeme hezký den.

Marcela

Dobrý den, používala jsem kontaktní čočky značky Biofinity, průměr 14.0, zakřivení 8.6. Prosím, můžete mi doporučit nějaké jednodenní čočky jako náhradu za měsíční? Děkuji a přeji hezký den.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Marcelo, děkujeme za Váš dotaz. Nejblíže těmto parametrům jsou jednodenní čočky Dailies TOTAL1. Jsou rovněž ze silikon - hydrogelového materiálu, jako Vaše dosavadní Biofinity. Zda jsou pro Vás nové čočky dokonale vyhovující, poznáte až po nasazení a vyzkoušení. Pokud budete mít další dotazy, určitě se na nás obraťte. Přejeme hezký den.
Lenka

Dobrý den, používala jsem kontaktní čočky Biofinity (levé oko -1,5, pravé oko -1,75). Po úraze levého oka mi lékařka změnila dioptrie v brýlích takto: levé oko -0,5, CYK -0,5, AX 60, pravé oko -1,5 (beze změny). Poradíte mi, jaký typ kontaktní čočky bych si měla objednat na levé oko? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za Váš dotaz. Cylindrická hodnota -0,50 je velmi nízká a po přepočtu je stále možné tuto vadu korigovat klasickými sférickými čočkami. Můžete tedy zůstat u čoček Biofinity a pro levé oko objednat dioptrii -0,75. Určitě dodržujte pravidelné kontroly u očního specialisty pro případ, že by došlo ke změně parametrů. Pokud budete mít další dotaz, napište nám a my Vám rádi poradíme. Přejeme hezký den.

Iva

Dobrý den. Mám dotaz. Jsou čočky Biofinity stejné jako Mediflex Elite?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivo, je to tak. Jde o totožné čočky, které jsou pouze v jiném přebalu. Přejeme hezký den.

Venca

Dobrý den, dostal jsem na vyzkoušení tyto čočku které byli lehce zabarvené do modra. Byli tedy asi rok nebo dva staré, a když jsem objednal pro sebe nové balení přišli mi čočky uplně čiré. Příště bych chtěl opět ty zabarvené. Můžete to prosím vysvětlit? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, čočky Biofinity jsou jemně modře zabarveny kvůli usnadnění manipulace. Nemáme informace o tom, že by výrobce tuto skutečnost změnil. Měly by vám tedy vždy přijít čočky s nádechem modré barvy. Pokud by tomu tak snad nebylo, napište nám. Přejeme hezký den.

Pavlína

Dobrý den, mohu se zeptat jaký je rozdíl mezi čočkami Biofinity a Biofinity Energys? Mám suché oči a poslední dobou mi nošení čoček dělá problémy a vede k opakovaným zánětům oka. Byli mi teď doporučeny na zkoušku právě čočky Energys, ty jsou ale od klasických Biofinitů výrazně dražší. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlíno, děkujeme za Váš dotaz. Biofinity Energys jsou novinkou firmy Cooper Vision. Jako jediné čočky na trhu využívají technologii Digital Zone Optics, takže poskytují očím podporu při sledování obrazovky i při pohledu mimo digitální zařízení. Podle našich informací jsou čočky dostupné pouze v kamenných obchodech a podle parametrů uvedených výrobcem, jsou s klasickými Biofinity shodné. Váš lékař či optik by Vám měl doporučit čočky podle potřeb Vašich očí, což my bohužel posoudit nemůžeme. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Michaela Dosedělová

Dobrý večer, doporučíte mi prosím nějaké měsíční kontaktní čočky od Vás? Měla jsem zakoupené iWear oxygen, měsíční, zakřivení 8.6, dioptrie -2.25 a -2.00, dia 14.0, nevyhovuje mi jejich vysoká cena. Děkuji Dosedělová

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michaelo, děkujeme za Váš dotaz. Čočky iWear Oxygen jsou totožné s čočkami Biofinity. Odpovídají parametry i materiál. V naší nabídce je najdete v balení po 3 kusech a v balení po 6 kusech. Můžete si také přečíst článek Pravda o kontaktních čočkách iWear. Pokud budete mít další dotazy, neváhejte nám napsat. Přejeme hezký den.
Ivana

Mockrát děkuji,nemáte náhodou měsíční? Dobrý den, Ivano, jako náhradu Vám můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue Premium. Jsou vyrobeny ze silikon – hydrogelového materiálu a vyznačují se vysokou propustností kyslíku a velkým obsahem vody. Mezi nositeli jsou velmi oblíbené. Čočky by měly být adekvátní náhradou, ale přechod na jinou značkou s sebou vždy nese určitá rizika. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, můžete využít služby Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme hezký den.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivano, z měsíčních kontaktních čoček TopVue Vám můžeme doporučit TopVue Air. U těchto čoček je rovněž možné využít služby Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů nás, prosím, kontaktujte. Přejeme hezký den.
Ivana

Dobrý den,měla jsem čočky Pro-Fit Performance,zakřivení 8.5 , průměr 14,2,dioptrie -1,25, doporučíte mi prosím nějaké od vás aby byly stejné parametry, byly tonované s UV,mockrát děkuji a s pozdravem Ivana

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivano, jako náhradu Vám můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue Premium. Jsou vyrobeny ze silikon - hydrogelového materiálu a vyznačují se vysokou propustností kyslíku a velkým obsahem vody. Mezi nositeli jsou velmi oblíbené. Čočky by měly být adekvátní náhradou, ale přechod na jinou značkou s sebou vždy nese určitá rizika. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, můžete využít služby Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme hezký den.
Pavla

Děkuji za odpověď. Ještě bych se zeptala , zda čočky TopVue Air for Astigmatism jsou pro moje parametry také vhodné? Děkuji Pavla

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlo. Čočky TopVue Air for Astigmatism jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu, který se vyznačuje vysokou propustností kyslíku. Čočky tedy umožňují očím dýchat lépe, než čočky hydrogelové, které jste nosila dosud. Hydrogelové čočky se zase vyznačují vyšším obsahem vody, mohou tedy být pro nositele příjemnější. Zde jde právě o individuální pocit. Záleží například na složení slzného filmu nositele a podobně. V každém případě můžete čočky TopVue objednat a v případě, že by Vám nevyhovovaly, využijete služby Garance vrácení peněz. Přejeme hezký den.
Pavla

Dobrý den, doplňuji konkrétní parametry ke včerejšímu dotazu. Nosím měsíční hydrogelové čočky.Naměřeny mám tyto parametry: dpt -1,25,cylindr -0,75,osa 120, zakřivení 8,7. Děkuji za doporučení vhodných čoček. Pavla

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlo, děkujeme Vám za doplnění údajů. Z měsíčních hydrogelových čoček korigujících astigmatismus Vám tedy můžeme doporučit FREQUENCY XCEL TORIC nebo Proclear Toric. Čočky jsou dnes díky moderním materiálům velmi přizpůsobivé a rozdíl v zakřivení a průměru by neměl při nošení působit potíže. Samozřejmě jde o subjektivní pocit a zda Vám čočky dokonale vyhovují, poznáte až po vyzkoušení. Pokud budete mít další otázky, určitě se na nás obraťte. Přejeme hezký den.
Pavla

Dobrý den, používám silikon hydrogelové čočky z Grand Opticalu s cylindrem. Zakřivení mám naměřeno 8,7. Můžete mi doporučit totožné čočky?Děkuji Pavla

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlo, děkujeme za Váš dotaz. S přihlédnutím k parametrům, které jste uvedla, Vám můžeme doporučit čočky z kategorie torických kontaktních čoček. Abychom Vám mohli doporučit konkrétní čočky, potřebovali bychom znát průměr čoček, hodnotu osy a cylindru a také Vámi preferovaný interval výměny čoček. V tuto chvíli Vám můžeme nabídnout například jednodenní čočky Focus Dailies Toric, čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism nebo měsíční TopVue Air for Astigmatism. Pokud byste chtěla doplnit údaje a poradit podrobněji, neváhejte nás kontaktovat. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.
Gabriela Zdražilová

Dobrý den,používám kontaktní čočky AQUAlite activ, můžete mi nabídnout identické . Děkuji Gabriela

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Gabrielo, děkujeme Vám za dotaz. Bohužel nemáme s čočkami Aqualite activ žádnou zkušenost. Nemáme je v nabídce a tudíž neznáme jejich parametry. Pokud nám potřebné informace dodáte, určitě Vám budeme schopni nabídnou vyhovující náhradu stávajících čoček. Přejeme hezký den.

Martin

Omlouvám se za překlep stačí mne krátká odpověď (velká) :-D

Martin

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat koupil jsem čočky iWear oxygen měsíční a potřebuji vědět zda jsou totožné s těmito Biofinity. Oxygeny jsou tenčí jak je to u těchto Děkuji za velkou odpověď.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Martine, ano, máte pravdu čočky iWear Oxygen jsou opravdu totožné s čočkami Biofinity, jsou tudíž také tenké. My je nabízíme pod originálním názvem výrobce. Děkujeme za dotaz, hezký den.

Katka

Dobry den, chtěla bych se zeptat, jestli jsou tyto čočky identické s čočkami Switch premier? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, ano tyto čočky jsou stejné. My je nabízíme pod originálním názvem výrobce. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Děkujeme, hezký den.

Petr

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký druh roztoku je vhodný k těmto čočkám. Díky za odpověď.

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Petře, tyto čočky se řadí mezi měkké kontaktní čočky, tudíž můžete použít všechny roztoky, které jsou označeny jako vhodné pro tento typ. My Vám můžeme doporučit fyziologický roztok Gelone, na který máme velmi pozitivní recenze. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.
Daniela Dubská

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda-li se nedají sehnat tyhle čočky i jiného zakřivení. Mám zakřivení 8.80 a je docela problém najít vhodné čočky. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Danielo, výrobce nabízí pouze taková zakřivení, která můžete vidět u detailu produktu. Obecně platí, že tento rozdíl by Vám neměl působit potíže, neplatí to ovšem pro všechny nositele. Se zakřivením 8.80 Vám můžeme nabídnout například měsíční čočky Biomedics 55 Evolution (6 čoček). Děkujeme Vám za Váš dotaz a přejeme hezký den.

pavla

Ještě se optám,jak dlouho mužu nosit čočky?slyšela jsem,že to není dobré je stále nosit,že se mají střídat s brýlemi.

Zákaznický servis - Martina

Čočky s brýlemi střídat nemusíte. Pokud budete mít správné čočky, můžete je mít v očích po celý den, každý den.

kája

Dobrý den, mužu se s těmito čočkami koupat v bazénu?Děkuji.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Kájo, koupání s kontaktními čočkami se výrazně nedoporučuje. Mohlo by totiž dojít k nepříjemné infekci. Pokud je ale potřebujete, použijte v bazénu plavecké brýle, které zamezí kontaktu vody s očima. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

pavla

Dobrý den,když si obědnám čočky jak poznám jaké mám zakřivení a pruměr,nikdy jsem je ještě neměla,tudiš nic o tom nevím?

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Pavlo, tyto údaje Vám sdělí specialista, ke kterému je nutné zajít předtím, než si kontaktní čočky objednáte. Změří veškeré parametry a doporučí, které hodnoty jsou pro Vás vhodné. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

dita

Dobrý den,nemám žádné zkušenosti,chci se optat mohu nosit 1 čočku celý měsíc? nebo je na měsíc celé to balení 6 čoček od Boifinity?

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Dito, ano, skutečně můžete nosit 1 čočku celý měsíc. Pokud máte stejné dioptrie, balení po 6 čočkách Vám vyjde na 3 měsíce. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Lucie

Dobrý den, prosím Vás, co znamená ten 'počet' když chci objednat čočky? děkuji.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Lucie, kolonka počet znamená, kolik balení (krabiček) chcete objednat. Například v tomto případě Vám při zadání počtu 1 bude doručeno jedno balení obsahující 6 čoček. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Kateřina S

Dobrý den, nosila jsem v minlosti měsíční čočky Precision UV, které se bohužel přestaly vyrábět a hledám za ně náhradu. Doktorka mi doporučila 14ti denní čočky Acuvue Oasis, nicméně bych ráda zakoupila čočky měsíční.. Na čočky Biofinity jsem četla dobré recenze - je problém, pokud jsem doposud měla čočky se zakřiením 8.4 a tyto mají 8.6? Dioptrie mám -3 a -4,5. Děkuji, Sequensová

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Kateřino, obecně platí, že oči jsou schopné určité rozdíly v průměru a zakřivení tolerovat. Bohužel Vám nemůžeme zaručit, že tomu tak bude i u Vás. Pokud vybíráte nové čočky a nejste si parametry jistá, můžeme Vám doporučit kontaktní čočky TopVue Air. Máme na ně velmi pozitivní recenze a navíc u nich platí Garance vrácení peněz, tudíž pokud Vám čočky nebudou sedět, můžete nám je zaslat zpět. Děkujeme za Váš dotaz a neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.
Markéta

Dobrý den, mám z GrandOpticalu měsíční kontaktní čočky iWear OXYGEN (BC 8.6, DIA 14.0, -2,25. Ráda bych si od vás pořídila jednodenní variantu. Mohli byste mi nějaké takové čočky doporučit? Děkuji moc!

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Markéto, Vámi zmíněné kontaktní čočky nabízíme pod originálním názvem Biofinity od výrobce CooperVision. Přímo k těmto kontaktním čočkám denní varianta bohužel není. Můžeme Vám ale nabídnout novinku TopVue Elite, na kterou máme skvělé recenze a navíc na ně poskytujeme Garanci vrácení peněz. Pokud Vám tedy čočky nebudou vyhovovat, můžete nám je zaslat zpět. děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.
Růžena Knesplová

Dobrý den, ráda bych si přes Vás poprvé objednala torické kontaktní čočky, které jsme již po 2 x kupovali v Grand Optical, ale vzhledem k příznivější ceně, chci si koupit čočky přes Vás. Můžete mi poradit, jak mám přesně zadat parametry k čočkám? Nejde mi v zadání změnit zakřivení. Potřebuji si objednat čočky torické - Oxygen : 1 balení po 6 ks : Pravá k.č. zak. 8,80, sph. + 5, cyl. -1,25 A90 2 balení po 6 ks : Levá k.č. zak. 8,80, sph. +4, cyl -1,25 A 90 Dále potřebuji vhodný roztok pro tyto čočky v lepší kvalitě - více antibakteriální, čočky používá plavkyně. Předem Vám moc děkuji za Vaší pomoc a odpověď. R.Knesplová

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den,

pokud potřebujete torické čočky, je nutné do košíku vložit čočku, která má v názvu "toric" nebo "for astigmatism". Kontaktní čočky z řetězce Grand Optical nabízíme od výrobce CooperVision pod originálními názvy. Čočky, které hledáte jsou pravděpodobně Proclear Toric. Je nutné ale zkontrolovat všechny hodnoty čoček, zakřivení, průměr, materiál. Roztok ke kontaktním čočkám Vám můžeme doporučit Roztok Gelone 360 ml. Děkujeme Vám za Váš dotaz a přejeme hezký den.
Nikola Dudyova

Dobrý den. Mě by zajímalo podle čeho vybrat to zakřivení, když to v receptu nemám, je to jedno?

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den,

hodnoty zakřivení Vám určí Váš oční specialista. Měření se již dnes provádí i v optikách, kde Vám určí všechny potřebné hodnoty, včetně dioptrií. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Antonín Plhal

Mně by zajímalo, jestli zdravotní pojišťovny hradí lékařům kontroly očí i v případě konzultací ohledně kontaktních čoček. Pokud ne, nedivím se, proč budou čočky u lékařů vždy dražší.

Zákaznický servis

Dobrý den,

nevíme, zda konzultace kvůli kont.čočkám lékařům proplácí zdravotní pojišťovny.

Lucie Spěšná

Dobrý den, jedenáctiletá dcera dostala na sport od oční lékařky tyto kontaktní čočky. Nosí je cca měsíc a bohužel se již dvakrát při závodě stalo, že jí čočka z oka vypadla. Potřebovala bych radu, zda by bylo možné to nějak řešit - třeba změnit značku za nějakou na sport vhodnější nebo zvolit jinou velikost čoček? Díky za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den,

pokud má dcera tyto problémy s čočkami, obraťte se na lékařku, která jí je aplikovala a domluvte se s ní. Je opravdu možné, že dceři nevyhovují parametry těchto čoček a bude nutné je změnit. Jiné čočky by Vám nejlépe doporučila lékařka, která oči dceři měřila.

Klára

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi čočkami biofinity a XR (comfilcom A) ?

Zákaznický servis

Dobrý den,

XR je rozšířená dioptrická řada identických kont.čoček Biofinity, které se vyrábějí od -12,00 do +8,00 dioptrií. Biofinity XR jsou od -20,00 do -12,50 a +8,50 do +15,00 dioptrií.

Iva

Dobrý den, když bych chtěla si objednat balení na půl roku, musím tedy objednat 2 balíčky těchto čoček?

Zákaznický servis

Dobrý den,

toto balení obsahuje šest měsíčních čoček. Na půl roku tedy potřebujete opravdu dvě krabičky.

Petra

Nosim tyto cocky nekolik let a naprosta spokojenost!

Petra

Dobrý den, mám +5 dioptrii ale k tomu i cylindry. Chtěla bych se zeptat, zda je možné obědnat na Vašich stránkách i čočky s cylindrama... děkuji za odpověď

Zákaznický servis
Dobrý den, pokud potřebujete kont.čočkami korigovat astigmatismus, doporučujeme konzultaci u očního lékaře nebo optika a odbornou aplikaci těchto čoček. Až budete znát název vyzkoušených kont.čoček i všechny ostatní parametry, můžete tyto čočky objednávat i u nás v sekci Torické (astigmatické) čočky.
Jaroslava Grimmová

prosím jsem tupozraká a mam čočky +6 ale chtěla bych multifokální poradíte my prosím Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den,

multifokální čočky tupozrakost neřeší, ale ani nijak jinak neovlivní. Pokud tedy chcete používat multifokální čočky, doporučujeme objednat parametry, které Vám je předepsal oční lékař a jaké máte vyzkoušené.

Renata

Objednala jsem si tyto čočky, protože jsem tu četla, že jsou podobné čočkám Pro-Fit Proffesional. Bohužel nejsem s nimi spokojená. První čočky co jsem vyzkoušela mi vydrželi 3 týdny a pak se roztrhly. Tak jsem rozbalila další a po týdnu se mi roztrhla levá čočka. Teď mám dokonce vysušené oči a jedno oko mě z nich řeže. To se mi u minulých čoček nestávalo.

Zákaznický servis

Dobrý den, čočky Pro-Fit Proffesional opravdu prodáváme pod oficiálním názvem Biofinity. Pokud jste je tedy měla vyzkoušeny a nyní se objevily problémy, doporučujeme vadné čočky nevyhazovat a poslat nám je k reklamaci.

Roman

Čočky používám už druhý měsíc a jsou opravdu super! Snadno se s nimi manipuluje a oko udržují vlhké i přes noc, takže po probuzení nepociťuji žádné komplikace.

Marie

Dobrý den, také bych se chtěla zapojit do diskuse a reagovat na Alexandru. Jakmile máte s čočkami problém, doporučí Vám navštívit svého očního specialistu - lékaře, či optometristu. Onen specialista musí mít vysokoškolské vzdělání a pro svoji praxi vybavené pracoviště dle přísně stanovených podmínek. Náklady na vybavení včetně přístrojů jsou min. 1 milion korun. Platí obvykle nemalý nájem a dokonce má tu drzost, že se chce svojí prací živit a vydělat si peníze. Vzhledem k tomu, že ani vzdáleně nemůže dosáhnout na výši obratů, které mají e-shopy, jeho nákupní ceny od výrobců jsou často vyšší než ceny, za které prodává e-shop. To je ten důvod, proč Vám v optice nemohou prodávat čočky za internetové ceny. Prostě by je museli za Vás doplatit. Takže až si budete chtít nechat poradit, které že čočky si nejlépe na internetu koupit, nedivte se, že se jim nechce. Získání odbornosti a otevření obchodu je totiž stálo značně úsilí, čas a peníze.

Alexandra

Dobrý den, Nemám žadný dotaz,ale chci se je zapojit do diskuze:) Pokud všechny Optiky budou chtít dvojnásobnou cenu jaká je na internetu,potom lidi budou kupovat čočky na vlastní pěst...bohužel.

Karel H.

Přešel jsem z čoček Air Optix na Biofinity. Aniž bych četl zdejší komentáře o zhoršené kvalitě čoček Air Optix, tak jelikož nosím čočky už 30 let, zjistil jsem, že s nimi není v poslední době něco v pořádku. Měsíční čočky vydržely vždy tak 2-3 týdny, začaly mi v očích škrábat a měl jsem dojem (i když jsem si je prohlédl zblízka), že okraj čočky se nepatrně kroutí směrem nahoru a vadí v oku. Ne, neměl jsem čočky naruby, natolik už mám s čočkami zkušenosti. - Zkusil jsem tedy Biofinity, objednal jsem hned 6 ks a zjistil jsem, že jsou slabší, příjemnější a v oku je vůbec necítím. Ale současně jsem zjistil, že jejich optické vlastnosti jsou trošku jiné. Potřebuji takové čočky, abych s nimi viděl dobře na monitor (vzdálenost 70 cm) a současně i do dálky. U čoček Air Optix mi vyhovovalo -6 dioptrií, ale se stejnou hodnotou -6 Biofinity jsem neviděl na monitor dobře. To mě překvapilo. Koupil jsem si tedy další čočky Biofinity, a sice -5 a -5.5 v balení po 3 ks na zkoušku. Když přišly, udělal jsem test se všemi hodnotami -5, -5.5 a -6 na blízkou, střední a dlouhou vzdálenost. Výsledek je takový, že u čoček Biofinity mi vyhovuje hodnota -5.5, tak vidím dobře jak na monitor počítače, tak i do dálky. Proti čočkám Air Optix tedy musím mít čočky Biofinity o 0,5 dioptrie slabší. Musím ale popravdě zmínit, že s čočkami Biofinity -6.0 vidím perfektně do dálky, trochu líp než s Air Optix -6.0. Ale v kombinaci počítač / dálka je nejlepší Biofinity -5.5. Abych je nepřechválil, musím ještě počkat, jak je budu snášet dlouhodobě. Jelikož je ale nevyndavám z očí, mám je tam asi 4 dny a pořád je ještě necítím, je to slibné. Přesto, co tady píšu, jsem na oči opatrný. Mám dlouholeté zkušenosti, že oči si samy řeknou, kdy čočky potřebují vyčistit.

Rebeka Hudcova

Dobry den, hledam cocky Pro-Fit Performance. Mohla bych dostat radu, kteryma jinyma cockama je muzu nahradit? Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den,

identické čočky naleznete na našem webu pod označením Biofinity. Pro jistotu, že jsou čočky opravdu stejné, porovnejte parametry na krabičkách.

Vlaďka

Dobrý den, uvažuji o tom, že začnu používat kontaktní čočky, jsem objednaná na měření očí. Oční lékařkou mi byly nabídnuty poměrně drahé čočky (3 kusy za 2600 Kč na 3 měsíce) s tím, že mám "otočený cylindr". Je možnost sehnat přes internet i takové čočky (otočený cylindr) v levnější kategorii? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, zvláště u torických čoček doporučujeme první nákup přes kontaktologa. Podle krabičky pak můžete vybrat identické čočky na internetu.

Hana

Dobrý den, používám čočky iWEAR oxygen (6). BC 8,6, DIA 14,0 a PWR -1,25. Mohu je nahradit Biofinity? Budou úplně stejné? Nemám ráda takové ty měkké čočky, trhají se a nejdou mi nandavat. Podráždím si vždy celé oko. Tyto mi vyhovují, že jsou tvrdší. Jen ta cena je dost vysoká. Ušetřila bych skoro polovinu. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, při hledání čoček odpovídající čočkám iWear je nutné řídit se nejen parametry čoček, ale i jejich materiálem a obsahem vody. Doporučujeme tedy srovnat tyto údaje uvedené na blistru Vašich čoček s běžně prodávanými čočkami.

Hana

Dobrý den, používám čočky iWEAR oxygen (6). BC 8,6, DIA 14,0 a PWR -1,25. Mohu je nahradit Biofinity? Budou úplně stejné? Nemám ráda takové ty měkké čočky, trhají se a nejdou mi nandavat. Podráždím si vždy celé oko. Tyto mi vyhovují, že jsou tvrdší. Jen ta cena je dost vysoká. Ušetřila bych skoro polovinu. Děkuji za odpověď.

Eliška

Dobrý den, dosud nosím k. čočky Oasys, kupuji u nich zakřivení 8,4, myslíte, že mohu objednat tyto čočky se zakřivením 8,60? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, malá změna zakřivení čoček by neměla znamenat výraznější problém, avšak nikdo Vám nemůže zaručit, jak na tuto změnu bude reagovat právě Vaše oko. Roli hraje vrozená citlivost očí, která je určující pro subjektivní pocit pohodlnosti čoček. Změna zakřivení či průměru, kterou jeden člověk ani nepocítí může být pro druhého zcela nesnesitelná.

Anonymous

Dobrý den.docetl jsem se,že tyto čočky jsou stejně jako pro-fit professional,jsou tedy stejně i v ostatních parametrech? Štítky z krabiček mi odebrali v optice.

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, tyto čočky Pro-fit Professional jsou totožné s čočkami Biofinity.

Blanka Rybková

Dobrý den, používám tyto čočky, ale na dovolenou k moři bych si raději pořídila jednodenní. Můžete mi poradit, které by pro mne byli vhodné? Děkuji Rybková

Romana

Dobrý den. Používám Aqualite Premium. Podle tvaru krabičky, a textů na zadní straně to vypadá, že jsou to úplně stejné čočky jako výše zobrazené Biofinity. Zakřivení 8.6, materiál Comfilcon A, průměr 14.0. výrobce Coopervision, jen Biofinity jsou o dost levnější. Už asi nepotřebuji ani nic vědět ;-)

Kateřina Hoffmannová

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jeden doktor mi dal čočky podle dioptrií a další doktor ( když jsem změnila bydliště) mi řekl,že bych měla mít čočky o čtvrt dioptrie menší, jelikož jsou na oku a né před okem jako brýle., Ráda bych se zeptala, zda-li je to pravda. Děkuji za Vaši odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, pravdou je, že dioptrické hodnoty naměřené pro brýle a pro kontaktní čočky se liší. Dopuručujeme tedy ještě jednou konzultovat situaci s Vaším očním specialistou. Pokud nosíte kontaktní čočky i brýle, bylo by dobré nechat si přeměřit zrak pro oba účely.

Lucie

Dodatek 112, je to iWear XR Supreme (comfilcom A 52%, H2O 48%) děkuji!!

Lucie

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda bych mohla používat tyto kontaktní čočky když jsem dosud používala iWear XR Supreme multiple days model XRSU se zakřivením 8,60 a průměrem 14,00 a výrobce PE a byli měsíční nebo jaké by jste doporučily?Děkuji!

Irena

Dobrý den, dříve jsem si kupovala čočky s průměrem 14,20 a zakřivením 8,50 nebo 8,60. Myslíte, že by mi tyto čočky s průměrem 14,00 mohly sedět? Hraje 0,2 mm roli? Děkuji!

Zákaznický servis

Dobrý den, při změně kontaktních čoček doporučujeme nejprve absolvovat vyšetření a odbornou aplikaci u očního specialisty, kde obdržíte zkušební pár čoček a budete si moci vyzkoušet, zda Vám čočky budou vyhovovat. Pokud si zakoupíte čočky bez předchozí aplikace, nebudete mít jistotu, zda Vám čočky budou sedět (může se stát, že čočka nebude sedět i v případě, že bude mít pro Vás vhodné parametry) - s tímto rizikem je nutné vždy počítat.

Alexxa

Dobrý den ,používám tyto čočky již druhým rokem a jsou perfektní, včera jsem byla u specialistky, která mi řekla, že čočky dobře sedí,ale bohužel hůře vidím na pravé oko(řekla mi,že bych si měla pořídit o čtvrtku silnější čočku(nosím -7.00) že bych měla 1/4 přidat,tzn 7,25- koukala jsem na čočky a ony se po 1/4 nedělají??? Tak přemýšlím,jestli se mohu vrátit zpátky k AIR OPTIX AQUA, které jsem používala předtím (vyhovovaly me) a vyrábí se i po 0,25, ale dle špatných recenzích zde na ně ,mám docela strach. Předem děkuji za Vaši odpověd a za Váš čas. Alexxa

Zákaznický servis

Dobrý den, bohužel neuvádíte, kdy jste čočky Air Optix Aqua používala naposledy. Zda Vám čočky budou i nadále vyhovovat, Vám bohužel nikdo, bez jejich předchozího vyzkoušení, zaručit nemůže. Také neuvádíte, z jakého důvodu Vám byl doporučen přechod na Biofinity - způsobovaly Vám předchozí čočky nějaké obtíže? Pokud uvažujete o návratu k původním čočkám, které jste dříve užívala, doporučujeme Vám celou situaci konzultovat s Vaší oční specialistkou. Pokud Vám původní čočky skutečně vyhovovaly, není důvod, proč by Vám návrat k nim neměla doporučit. Děkujeme za pochopení

Renáta

Dobrý den, moc děkuji za rychlou odpověď. Specialistu jsem navštívila, a ten mi doporučit přímo čočky, které jsem zmiňovala - Acuvue Oasys - parametry: dioptrie: –2.00, průměr: 14.00, zakřivení: 8.40. Ale jak jsem psala, rády bych vyzkoušela měsíční, ptž mě čeká tří měsíční cestování, a bylo by to pro mě lepší. Spíš se bojím toho, aby to nebyl podobný případ jako s Biofinity - ty byly v oku opravdu nesnesitelné. Dokážete mi říct, zda jsou TopVue Monthly lepší - kvalitnější - prodyšnější - cilivější..cokoliv pro citlivé oko. Moc děkuji, hezký den.

Zákaznický servis

Dobrý den, TopVue Monthly patří mezi hydrogelové kontaktní čočky, což znamená, že mají vyšší obsah vody než čočky vyrobené ze silikon-hydrogelu (např. Vámi zmiňované Acuvue Oasys). Větší obsah vody zajišťuje čočkám dostatečnou vlhkost a tím i pohodlnost po celý den. TopVue Monthly navíc disponují UV filtrem, který chrání nejdůležitější oční části před škodlivým UV zářením, a ztenčenými okraji, které poskytují nositeli komfortnější užívání čoček. Zda budou čočky Vašemu oku vyhovovat Vám nemůžeme dopředu zaručit, proto nabízíme možnost garance vrácení peněz, při které si tyto čočky objednáte pouze na zkoušku a když Vám nebudou vyhovovat jednoduše je zašlete zpět a my Vám vrátíme peníze. Nalezení vhodných čoček není vždy jednoduchý proces, i při odborné aplikaci musí někdy oční specialista vyzkoušet více typů kontaktních čoček, než najde pro konkrétního zákazníka "ty pravé" čočky.

Renáta

Dobrý den, objednala jsem si tyto čočky a mě bohužel ne. nemůžu říct, jestli jsou čočky špatné, ale pro mé oči naprosto nevyhovující. Ani ne po dvou hodinách nošení mě každé mrknutí řezalo. Oko jsem měla vyschlé a celkově mi byli nepříjemné. Celkově mám velice citlivé oči, takže třeba je to tím...ale znovu bych si je nekoupila. Už x let využívám Acuvue Oasys 14 denní, ale jsem vyzkoušet měsíční. Mohu tedy poprosit o radu, které čočky podobné kvality jako Acuvue Oasys byste mi doporučili, ale měsíční? parametry: dioptrie: –2.00, průměr: 14.00, zakřivení: 8.40 Moc děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, z naší nabídky Vám můžeme doporučit k vyzkoušení kontaktní čočky TopVue Monthly, neboť na ně poskytujeme garanci vrácení peněz v případě, že by Vám nevyhovovaly, nebo neseděly. Tyto kontaktní čočky se liší pouze parametrem zakřivení, ale pouze o 2 desetiny, což by lidské oko mělo být schopno tolerovat. Navíc většina dnešních čoček disponuje vícekřivkovým designem zadní plochy, který se lépe přizpůsobí oku, a čočka pak lépe "sedí". Další možností je pak návštěva očního specialisty, či lékaře, který provede potřebná vyšetření a na jejich základě pak vybere a vhodný Typ čoček, který Vám aplikuje. Bez podstoupení odborné aplikace, nikdy nebudete mít při výběru čoček jistotu, zda Vám zvolené čočky budou sedět. Čočky nemusí Vaše oko dobře snášet ani v případě, že budou dodrženy všechny parametry - příčinou pak může být změna materiálu čoček, obsahu vody či propustnosti kyslíku. Pokud se tedy rozhodnete ke koupi kontaktních čoček "na vlastní pěst" bez předchozí aplikace, je nutné počítat s tímto rizikem a zároveň také s rizikem zbytečné finanční investice, neboť nově zakoupené kontaktní čočky nebudete schopna nosit a otevřená balení kontaktních čoček dle platných zákonů ČR a našich obchodních podmínek již nelze od zákazníka přijmout zpět.
Olga

Dobry den, chtela jsem se zeptat, mesicni period vymeny znamena ze nosit tyto cocky muzu kontinualne 30 dni? Dekuju

Zákaznický servis

Dobrý den, měsíční perioda výměny znamená, že čočky se používají 30 dní a po uplynutí této doby je nutné, nahradit je novými. Ne všechny čočky s měsíční periodou výměny lze však nosit kontinuálně (nepřetržitě). V případě čoček Biofinit pak výrobce deklaruje, že čočky jsou vhodné k nepřetržitému nošení - tzn. čočky máte nasazené (bez vyjímání) po dobu 30 dní a nocí. Tento způsob nošení by však měl být nejprve u každého schválen očním lékařem či specialistou, neboť je ne pro každého vhodný. Velkou roli v tom, zda Vaše oko bude schopno snášet tento způsob nošení, hraje vrozená citlivost oka a složení slzného filmu, která má vliv na tvorbu usazenin na kontaktních čočkách. Obecně nebývá tento způsob nošení mezi odborníky doporučován, neboť není tou nejzdravější variantou nošení kontaktních čoček - jednak proto, že při zavřeném oku, které je navíc opatřeno kontaktní čočkou znatelně klesá množství kyslíku, které se dostává k rohovce a mění se tak pH očního prostředí a také proto, že na čočkách se hromadí velké množství depozit, která pokud nejsou odstraňována čištěním čoček mohou dráždit oko a vést k očním komplikacím.

Adéla

Dobrý den je možné zakoupit testovací pár a za jakou cenu dekuji Adéla

Zákaznický servis

Dobrý den, jako internetový prodejce nedisponuje náš obchod zkušebními (diagnostickými) páry čoček, objednat je proto bohužel nelze. Děkujeme za pochopení

Martina

Dobrý den, nechala jsem omylem kontaktní čočky přes noc v roztoku, ale otevřeném pouzdru na kontaktní čočky. Ráno kontaktní čočky nebyly vysušené a vypadaly v pořádku. Je možné dále kontaktní čočky nosit? Nebo bude lepší kontaktní čočky vyhodit? Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, otevřené pouzdro po dobu jedné noci by nemělo představovat výraznější problém. Doporučujeme čočku před nasazením ještě jednou vyčistit. Pokud by se však objevily jakékoli potíže, pocit pálení očí či slzení očí, čočky vyjměte a vyměňte za nové.

Petra

Dobrý den, hledám náhradu za čočky Surevue a tyto se mi, i dle názorů, zdají být vyhovující. Jen se chci zeptat, mám zakřivení 8.8 a průměr 14 a tyto jsou v zakřivení 8.6. Nebude to v oku vadit? :-) Děkuji za odpoveď.

Zákaznický servis

Dobrý den, změna parametru zakřivení by sice neměla činit problém, neboť lidské oko bývá většinou schopno tolerovat odchylku tohoto parametru činící do 2 desetin milimetru. Nikdo Vám však nemůže zaručit, že Vám čočky budou sedět. Jedná se o zcela jiné čočky od jiného výrobce, z odlišného materiálu i s různým obsahem vody a propustností kyslíku. Při změně čoček se vždy doporučuje návštěva očního specialisty, který provede potřebná vyšetření a následnou odbornou aplikaci čoček. Pokud se rozhodnete pro nákup kontaktních čoček pouze "na vlastní pěst" musíte vždy počítat s rizikem, že Vám vybrané čočky nebudou sedět a Vy je nebudete schopna nosit. Upozorňujeme, že otevřené balení čoček se již nedá vrátit (viz obchodní podmínky). Děkujeme za pochopení

Milan Voc

Dobrý den. Hledám čočky Pro-Fit performance. Parametry odpovídají těmto čočkám. Mohu je použít místo Pro-Fit performance?

Karel

Je možná u tohoto typu čoček 14 denní perioda výměny?

Zákaznický servis

Dobrý den Karle, čočky jsou výrobcem stanoveny k měsíční periodě výměny, pokud však budete chtít tento interval zkrátit samozřejmě můžete. V žádném případě však není vhodné doporučenou periodu výměny překračovat.

Karel

Proč dané čočky nemají UV filtr?

Zákaznický servis

Dobrý den, o tom, zda součástí čoček bude UV filtr, či nikoli rozhoduje výrobce (v tomto případě CooperVision). Výrobce zřejmě nepovažoval aplikaci UV filtru u těchto čoček za nutnou, či žádoucí. Názory odborníků na důležitost UV filtru u kontaktních čoček se liší. UV filtr kontaktních čoček totiž poskytuje ochranu pouze malé části oka a bělima spolu s očním okolím zůstávají nechráněny.

Nicol

Děkuji za radu. Ještě bych se chtěla zeptat. Mám doma 2 kontaktní čočky od značky TopVue s diopriemi -2. Ale zhoršil se mi zrak na -2,7, tudíž mě zajímá jestli se čočky dají vyměnit a musím mít k nim fakturu? Dají se vyměnit jen za totožnou značku nebo i třeba za tyto biofinity? Předem děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, nerozbalené kontaktní čočky k výměně zaslat samozřejmě můžete, pokud máte zájem o jiný typ čoček, zašlete nám nevyhovující čočky zpět a my Vám ihned po obdržení balíčku připíšeme částku odpovídající vraceným čočkám do kreditu Vašeho zákaznického konta, tu pak můžete uplatnit při další objednávce.

Nicol

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dostala jsem v optice kontaktní čočky Aqualite, ale nikde na internetu jsem je nenašla. Tudíž by mě zajímalo, jaké jiné bych si místo nich měla objednat? Prosím o radu. Předem děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky Aqualite premier jsou totožné s kontaktními čočkami Biofinity. Výrobce CooperVision pouze je pouze distribuuje pod odlišným názvem pro určité sítě optik. Pro ujištění Vám můžeme doporučit srovnání parametrů čoček uvedených v tabulce vlastností na stránkách detailu produktu.

Jan Fiala

Mám první balení (předtím jsem používal Pure Vision 2HD) a nemůžu si vynachválit. Je znát velká prpustnost kyslíku, jsou hodně tenké a měkké => skvěle se nasazují. Zatím jsem s nimi neměl problém.

Monika Katzerová

Dobrý den, budou u vás k dostání také multifokální čočky: Biofinity Multifocal (6 čoček) ?

Zákaznický servis
Dobrý den, čočky Biofinity Multifocal (6 čoček) v nabídce již máme.
Lucie

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsou čočky Biofinity vhodné i ke koupání v moři. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, občasné vykoupání s čočkami by nemělo představovat problém, je však nutné dbát zvýšené opatrnosti, aby čočka nebyla z oka vyplavena a zbytečně čočku nevystavovat kontaktu s vodou. Po koupání je nutné čočky vyčistit a dezinfikovat. Z tohoto důvodu je lepší, pokud plánujete koupání, použít kontaktní čočky jednorázové - denní, kde desinfekce a čištění odpadá a Vy můžete po každém koupání použít nový čistý pár. Více informací o koupání s kontaktními čočkami se dozvíte na našem informačním portálu.
Pavla

Dobry den, chtela bych na tyto cocky prejit z cocek Avaira (14 denni), ktere se lisi prumerem, zakrivenim i materialem. Muzete mi tuto zmenu doporucit? Avaira je Enfilcon A, prumer 14.2 a zakriveni 8.5, zatimco tyto cocky jsou Comfilcon A, prumer 14.0 a zakriveni 8.6. Je tato zmena znatelna? Co si pamatuju, tak v optice mi davali na vyber, zda chci 14 denni nebo mesicni cocky a ve Fokusu maji cocky Switch. Switch evolve odpovidaji cockam Avaira a switch premier cockam Biofinity. Dekuji za odpoved.

Zákaznický servis

Dobrý den, čočky Switch Evolve skutečně odpovídají čočkám Avaira. Změnu čoček nejsme schopni doporučit, neboť nejsme aplikačním střediskem. Při každé změně typu čoček platí, že by měla být konzultována s očním specialistou, který je schopen provést odbornou aplikaci čoček. Pokud se rozhodnete čočky vyzkoušet bez předchozí aplikace, bude vždy existovat riziko, že Vám nebudou z jakéhokoli důvodu vyhovovat a Vaše finanční investice se tak stane zbytečnou.

Katka

Když jsem přecházela na čočky, vybírala jsem mezi čočkami avaira a čočkami biofinity. Musím říct, že čočky avaira mi byly malinko příjemnější v levém oku (které mám velice citlivé) než tyto čočky, ale narozdíl od čoček avaira jsou tyto čočky asférické a tedy korigují můj mírný astigmatismus.

jana

Biofinity čočky jsem měla v očích 5 měsíců a 4 dny v tahu. Nic nebolelo, nepálilo, nějak jsem na ně zapomněla, asi duch vodnáře s přirozenou roztržitostí nebo co :) No pak jsem si nějak vzpomněla, spočítala jak dlouho je tam v těch svých očích mám, trochu šok, nicméně jsem je tedy zodpovědně vyměnila a ... bez jakéhokoli byť jen malinkatého úmyslu být nezodpovědná jsem rekord překonala skoro o 3 týdny. Ještě že moje oči nemají bouchačku :D ..ale jako čočky fakt super :)

Jana

Dobrý den, prosím o informaci, vždy jsem u Vás objednávala FOCUS VISITINT, ale v požadovaných dioptriích už bohužel nejsou k dispozici. Nyní mám dle vyjádření lékáře 0,25 cylindr na levém i pravém oku, s doporučením nošení normálních čoček, ne speciálních na cylindry. Mohu objednat čočky Biofinity? Velice děkuji za odpověď, hezký den. Neužilová

Zákaznický servis

Dobrý den, v případě změny značky kontaktních čoček je vhodné tuto změnu nejprve konzultovat se svým očním lékařem nebo specialistou, bez předchozí odborné aplikace nově zvolených čoček se totiž vystavujete riziku finanční ztráty a možných zdravotních komplikací. Doporučujeme proto další návštěvu Vašeho očního lékaře, při které Vám budou Biofinity aplikovány, poté se již nemusíte obávat si tyto čočky v našem internetovém obchodě objednat.

Kateřina Bílková

Dobrý den, chci se zeptat, jestli jste se častěji setkali nebo již řešili (a popřípadě jak) vadu čočky Biofinity - na okraji se udělal zoubek, trhlinka. Na vašem serveru v sekci "reklamace" již nějaká paní upozornila na stejný problém. S čočkou zacházím podle všech pravidel. Předem děkuji za Vaši odpověď, Bílková

Zákaznický servis

Dobrý den, prosím zašlete čočky zpět v pouzdře s roztokem na naši reklamační adresu. Čočky předáme k posouzení výrobci. Děkuji s pozdravem za zákaznický servis Soušková

Kristýna

Dobrý den, kontaktní čočky používám se zakřivením BC 8,4 Johnson and Johnson. Chtěla bych používat měsíční kontaktní čočky, které můžu použít i přes noc bez vyndání z očí. Chtěla bych zn. Biofinity, ale mají zakřivení BC 8,6. Je to velký problém, když se zakřivení liší o 0,2?? Děkuji Červenková

Zákaznický servis

Dobrý den paní Červenková, rozhodně doporučujeme konzultovat změnu značky kontaktních čoček s Vaším očním lékařem. Kontinuální způsob nošení, tedy nošení i přes noc, Vám musí schválit oční specialista (kontaktolog) na základě vyšetření. Rozdíl v zakřivení kontaktních čoček by nemusel znamenat nemožnost nošení nového druhu, protože se tomuto parametru v současné době již nepřikládá takový význam, jako tomu bylo v minulosti. Mohou za to nové technologie výroby, tedy výroba asférických kontaktních čoček, které nemají stejné zakřivení ve všech bodech na čočce. Čočky tedy mají lepší přilnavost na oko a jejich nošení je pohodlnější. Nákupem kontaktních čoček pouze na základě vlastního rozhodnutí se vystavujete minimálně riziku ztráty finanční investice. Děkujeme za pochopení.

Anonymous

V současnosti jedny z nejlepších čoček na trhu.

Tomáš

Skvělé a pohodlné čočky

Anonymous

Ráda doporučjuji ostatním zákazníkům

Anonymous

Nemám s nimi žádný problém, a to jsem vyzkoušela hodně druhů čoček.

Anonymous

Tyto čočky mi byly doporučeny oční lékařkou - jsou to čočky tzv. III. generace. Čočky mi vyhovují, doporučuji. Oční lékařka je prodává výrazně dráž, proto je nakupuji na čočky-kontaktní.cz.

jarmila

Dobrý den, chěla bych se zeptat. Nosím kontaktní čočky Cooper Vision, na boční straně obalu s nápisem comfilcon A (6). Je rozdíl mezi těmito a Vašimi s nápisem Biofinity (6)? Děkuji Jarmila

Zákaznický servis

Dobrý den Jarmilo, ano, materiál je shodný Comfilcon A 52%. Pokud budou souhlasit i ostatní parametry jako průměr (DIA) a zakřivení (BC), pak se jedná o tytéž kontaktní čočky od výrobce CooperVision.

Anonymous

Tento produkt používám již několik let, jiný jsem ani neměla důvod vyzkoušet, protože naprosto vyhovují a sedí skvěle na očích. Měnit ani nebudu, jsem spokojena.

Anonymous

nejlepší čočky, které jsem kdy vyzkoušela :) cenově velmi výhodné, oproti nákupu v optice

Luboš

Dobrý den, jsou čočky Pro-Fit Professional opravdu kontaktní čočky Biofinity, jak mi bylo řečeno v jedné pražské optice? Děkuji Luboš

Zákaznický servis

Dobrý den Luboši, ano, kontaktní čočky Biofinity se v některých optikách prodávají pod privátním označením Pro-Fit Professional.

Libor

Dobrý den, už to tady několikrát padlo, s průměrem 14 nemám problém, ale zakřivení mám 8,4. Je možné tyto čočky nosit... nebo nebudou sedět ?? Díky

Zákaznický servis

Dobrý den Libore, bohužel Vám nemůžeme takto na dálku odpovědět, zda Vám kontaktní čočky Biofinity budou sedět i přesto, že s průměrem 14 nemáte problém. Parametry, tedy ani zakřivení 8.6 Vám nemusí dělat problémy (oko by mělo být schopné tolerovat tento rozdíl), nejsou jediným hlediskem, které se u vhodnosti čoček posuzuje. Doporučujeme konzultovat přechod na nový druh čoček s Vaším očním lékařem, který Vám kontaktní čočky aplikoval a který má k dispozici zkušební páry čoček, u kterých můžete sám posoudit, zda např. vyhovují materiálově či svou celkovou konstrukcí. Rozhodně se tak vyhnete nákupu "naslepo", tedy s rizikem ztráty finanční investice. Děkujeme za pochopení.

Kr3wet

čočky pro měsíční nošení (tedy i v noci) nosím už několik let. Vždy jsm s nějakými byla spokojená méně, s nějakými více. Teď jsem chtěla vyzkoušet jinačí a četla jsem velice kladné hodnocení od uživatelů. Čočky mám na sobě 3tí den, necítím je, vše je super, problém nastává, když jdu spát. Když se během noci, nebo ráno vzbudím, mám oči zaslzené a zalepené. Nikdy se mi to nestávalo a nevím, jestli není něco špatně, nebo co s tím mám dělat? Má někdo podobnou zkušenost a poradí mi co dále?

Zákaznický servis

Dobrý den, doporučujeme obrátit se s popisovanými problémy na Vašeho očního lékaře, který Vám kontaktní čočky aplikoval. Zaslzené a zalepené oči mohou souviset např. se změnou čistícího roztoku, užívání léků nebo s alergickou reakcí.

J.Valovičová vaše klientka

Měla bych o tyto čočky zájem,ale nevím,zda bych mohla použít průměr 14,00.Běžně používám průměr 14,2.Prosím o radu.Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den paní Valovičová, každou změnu druhu kontaktních čoček doporučujeme konzultovat s Vaším očním lékařem, který Vám kontaktní čočky aplikoval. Menší průměr kontaktních čoček Vás může dráždit na epitelu rohovky a tím činit nošení nových čoček nesnesitelným. Reklamace z tohoto důvodu pak není možná a vystavujete se tak zbytečně finanční ztrátě.

Fyzik

Chci udělat čočkový maraton, protože trh s čočkami je neuspokojivý - výrobní cena měsíční čočky nebude výš než na 20 korunách a určitě i doba vyměňování čoček je nastavená nízko. Kontaktní čočky jsem vždy přenášel, i na dvojnásobek, a příliš problémů jsem s tím neměl. Koupil jsem si tedy biofinity - jedny z nejdražších nesundávacích měsíčních, co tak koukám. Hodlám je nosit bez ustání, dokud nepocítím jakékoli nepohodlí a pak je okamžitě vyhodím. Jednou za týden je propláchnu.

Zákaznický servis

Dobrý den. Žádám Vás, abyste ve Vašem zájmu test zastavil! Je to šílenství. Výrobci dobře vědí, proč a jak periodu výměny nastavují. Silně bych Vám doporučil podívat se po měsíci nošení na čočku pod mikroskopem. Byl byste překvapen, jaký reliéf usazeniny vytvoří. Uživatelé, kteří nemají citlivé oči, nemusí vůbec usazeniny vnímat. Hrozí vnik rohovkového vředu, papilární konjunktivitidy a jiné závažné reakce oka, které v lepším případě doživotně znemožní užívání kontaktních čoček v horším trvale zrak poškodí. Nejprve jsem chtěl Váš příspěvek vymazat úplně. Sázím však na zodpovědnost uživatelů a věřím, že se nikdo nebude Vaším příkladem inspirovat.

Ress

Dobrý den, prosím vás, vyrábí se tyto čočky i s jiným průměrem? Byla jsem v optice a dostala jsem čočky Oxygen a když jsem se zeptala jaký mám průměr a zakřivení, chlap mi řekl, že mi to neřekne, ale že to má zapsané, že to vyřešíme při koupi čoček (které tam stojí 990).

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky Biofinity vyrábí společnost CooperVision pouze v zakřivení 8.6 a s průměrem 14.0. Přístup specialisty v oční optice k informování o parametrech čoček, které potřebujete, je "velmi zvláštní". Cílem pravděpodobně je, aby jste nákup kontaktních čoček nerealizovala někde jinde. V tomto případě bychom doporučovali zkusit jiného očního specialistu, který Vám poskytne všechny potřebné informace.

JP

Dobrý den, je možné přejít na tyto čočky z čoček Avaira bez konzultace s lékařem?

Zákaznický servis
Dobrý den, každý přechod na jiné kontaktní čočky je důležité konzultovat s Vaším očním specialistou. Dobrovolně se tak nevystavujete možným zdravotním potížím a neposlední řadě zabráníte zmařené finanční investici.
Michaela Balická

Přešla jsem na tyto čočky ze switch premium a vřele mohu doporučit. Nejen že cena je báječná, ale i v očích jsou super!!! :)

D.

Dobry den, poslednich cca 5 let nosim cocky Frequency 55. Moc mi nevyhovuji a chtel bych zkusit cocky z novejsich materialu. Moje parametry jsou -1.00, 14,2, 8,9. Bohuzel F55 jsou jedine, ktere jsem nasel ve vasi nabidce s temito parametry. Kdyz si koupim nejblizsi rozmer Biofinity, budou mi sedet? Jake jine cocky byste mi doporucili? Dekuji predem za odpoved.

Zákaznický servis

Dobrý den, každá změna značky kontaktních čoček by měla být konzultována s Vaším očním lékařem (kontaktologem). Neuvádíte, z jakého důvodu Vám Frequency 55 nevyhovují? Pokud je to zdravotní hledisko, pak určitě kontaktujte očního specialistu. Posouzení pouze podle parametrů čoček není záruka toho, že Vám bude nový druh vyhovovat, jiný druh materiálu, jiné vlastnosti.

Z.

Dobrý den, ráda bych věděla, zda je možné sehnat tyto čočky s jinými parametry? Konkrténě tedy průměr 14,2 a zakřivení 8,5. Děkuji za odpověď. Z.

Zákaznický servis

Dobrý den, měsíční kontaktní čočky Biofinity, které vyrábí společnost CooperVision je možné objednat pouze v parametrech uvedených na našich stránkách a to tedy průměr: 14.0 a zakřivení: 8.6. Děkujeme za Váš dotaz.

Mickey Mouse

Dobrý den, mám dotaz ohledně přenášení čoček. Už nosím čočky biofinity poměrně dlouhou dobu a nikdy jsem si nestěžoval, navíc u těchto čoček je možnost nošení nepřetržitá po dobu 30 dní (u lidí, kterým to lékař doporučí). Proto nevidím u důvod, proč při každodenním vyndavání a čistění kvalitními roztoky nenosit čočky 2x tak dlouho. Doba nošení je totiž při každodenním vyndavání po 30 dnech téměř stejná jako při nošení 50-60 dní, důkladným čištěním se odstraní většina nežádoucích a škodlivých látek, které by byli jinak v oku a předchozí dlouhodobé nošení i krátké přenášení bylo bez sebemenších potíží. Chci se tedy jen zeptat v čem jiném by mohl být problém, kdybych nošení i postup dodržoval pravidelně? Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, tím, že se nebudete řídit dobou nošení kontaktních čoček, kterou uvádí výrobce a následně doporučuje oční specialista zabývající se aplikací kontaktních čoček, se vystavujete možným rizikům - jeden z hlavních faktorů, který zapříčiňuje problémy vzniklé přenášením, je spojen s propustností kyslíku.
Martin Stancl

Dobrý den, mám užívat čočky CooperVision Profit Professional. Jsou to tyto čočky? Prohledal jsem všechny weby i oficiální stránky a nikde o Profit Professional oni zmíňka. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den. Ano jedná kontaktní čočky Profit Professional od společnosti Cooper Vision jsou ve skutečnosti čočky Biofinity.

vojta

Dobrý den, jaký roztok se doporučuje k kontaktním čočkám Biofinity?

Zákaznický servis
Dobrý den, výběr roztoku na kontaktní čočky je na Vašem posouzení. Neuvádíte, který roztok používáte. Doporučovali bychom vyzkoušet roztok Gelone 360 ml, který obsahuje velmi efektivní lubrikant - hyaluronát sodný.
S.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda Biofinity Aspheric je totéž co Biofinity, tedy tyto čočky? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, je to jiný název pro stejné kontaktní čočky, tedy pro Biofinity od výrobce CooperVision.

Petra

Dobrý den, mám od kontaktologa doporučené čočky pro-fit professional, které jsou určené ke kontinualnímu měsíčnímu nošení. Ráda bych přešla na čočky biofinity. Myslíte, že tato změna by byla vhodná? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den Petro, nemáme od Vás dostatek informací ohledně parametrů čoček pro-fit prefessional (tyto kontaktní čočky neznáme, jde pravděpodobně o privátní značku Vašeho očního lékaře), abychom mohli alespoň porovnat parametry s čočkami Biofinity. O vhodnosti kontaktních čoček by měl vždy rozhodovat oční specialista, protože faktorů, které se posuzují je více např. konstrukce čoček, materiál atd.

Kateřina

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký roztok je k těmto kontaktním čočkám nejvhodnější.

Zákaznický servis
Dobrý den, v naší nabídce najdete celou řadu vhodných roztoků na tyto kontaktní čočky. Doporučovali bychom Vám však roztok Gelone, který vyniká svou kvalitou díky lubrikační látce v sobě obsažené - hyaluronátu sodnému a je vhodný i pro citlivé oči.
Katka

Dobrý den,mám doporučený průměr 14.2,ráda bych vyzkoušela čočky Biofinity,ale mají průměr jen 14,0-nebude to problém???

Zákaznický servis

Dobrý den, menší průměr by vám mohl působit nepříjemné pocity až nesnesitelnost nošení kontaktních čoček, protože okraj čočky může dráždit na epitelu rohovky.

Martin

Dobrý den, od kontaktoložky mám doporučeny čočky s průměrem 14.4 Frequency 55 aspheric, ale všiml jsem si, že modernější čočky se vyrábějí pouze s průměry 14.00 - 14.20. Současný oční lékař mi vyvrátil nutnost pužívat čočky pro korekci astigmatismu (je pry zanedbatelný). Pakliže oko toleruje 2 desetiny rozdílu v parametrech, měli by mi vyhovovat kterékoliv čočky s průměrem 14.20? Který typ byste mi doporučili? Čočky Bioinfinity se mi velice zamlouvají, ale průměr 14.00 už se mi zdá nízký.

Zákaznický servis

Dobrý den,

oko je schopné tolerovat rozdíly v parametru, ale tolerance oka se vztahuje především na hodnotu zakřivení, zvláště v současné době se již hodnotě zakřivení nepřikládá takový význam, vzhledem k technologiím výroby kontaktních čoček. Hodnotě průměru je ale třeba věnovat pozornost, protože pokud by nové čočky měly menší průměr, pak by mohly dráždit na epytelu rohovky, a tím činit nošení čoček nesnesitelným.

simona jarošová

dobry den,nosim kont.cocky comfilcon dk128 toric od firmy cooper vision,a nikde je ve vasem obchode nemuzu najit,mate tento typ?dekuji za odpoved.

Zákaznický servis
Dobrý den, ano, máme v naší nabídce tento typ. Jedná se o kontaktní čočky Biofinity Toric.
Marti

Dobrý den, používám kontaktní čočky Switch Premier, jsem s nimi spokojená, ale teď jsem na internetu narazila na informaci, že jsou stejné jako Biofinity. Je to pravda? A bylo by možné někde sehnat zkušební pár?

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, našla jste správnou informaci. Značka Switch Premier odpovídá kontaktním čočkám Biofinity. Zkušební pár u nás nelze objednat (nejsme aplikační středisko). Pro zkušební pár musíte navštívit Vašeho optika.

Leo

Dobrý den, delší dobu užíváme čočky Biofinity k naší spokojenosti. Nyní byl u manželky zjištěn astigmatismus a jako zkušební pár dostala Acuvue Oasys for Astigmatism který ji dobře seděl a neměla s ním problém akorát, že jsou čtrnáctidenní. Nemáte prosím zkušenost s tím zda ji budou sedět i čočky Biofinity Toric pokud nebyl s klasickými Biofinity problém, jsou konstrukčně stejné? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, u těchto speciálních typů kontaktních čoček nedoporučujeme zkoušet jiné kontaktní čočky než jsou ty, které jsou odborně naaplikovány očním specialistou.

Zuzana.H

Dobrý den, nosím čočky od CooperVision, Proclear Compatibles Sphere a občas trpím suchýma očima. Ráda bych přešla na nějaké čočky, které mi budou lépe vyhovovat. Jaké by byly nejvhodnější? Jsou čočky Biofinity vhodné?

Zákaznický servis

Dobrý den, Biofinity se řadí na samou špičku na trhu kontaktních čoček. Nošení těchto čoček je bezproblémové pro většinu nositelů kontaktních čoček. Je ale možné, že trpíte tzn. syndromem suchého oka. V tomto případě by pro vás mohlo být řešením používání očních kapek, které chybějící produkci slz kompenzují. Slzné náhrady jsou velmi dobře přizpůsobeny přirozenému slznému filmu, proto jsou velmi dobře snášeny a je možné je používat i trvale.

Lenka

Dobrý den, mám nové čočky od svého kontaktologa, a teď bych si potřebovala objednat nové balení. Nemůžu je ale nikde najít, proto bych potřebovala poradit. Někde mi vyskočil odkaz, že se údajně jedná o Biofinity. Na krabičce mám název AQUALITE PREMIUM, a pak na boku COMFILCON dK128. Předem moc díky za info.

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud je BC(zakřivení) 8.6., DIA(průměr) 14.0 a obsah vody 48%, pak se opravdu jedná o kontaktní čočky Biofinity. Na blistru čoček Biofinity je uvedeno: comfilcon Dk128.

Fiona

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit jestli by jste mi mohli poradit jaký roztok bych mohla používat ke kontaktním čočkám Biofinity.Nyní používám roztok Options Multi.Ale nejsem si jistá jak dlouho můžu tento roztok používat,jelikož jsem četla,že by se měla značka jednou za čas měnit.Tento roztok používám už 3 roky.Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, doporučujeme Vám k vyzkoušení nového roztoku koupi výhodného balíčku Biofinity + roztok Gelone. Pokud budete s Gelone spokojená, pak máme v nabídce i samotný roztok.
Hani

čočky Biofinity jsou nejkomfortnější čočky, které jsem kdy vyzkoušela. Určitě doporučuji. Oproti jiným - vůbec nevím, že je mám v oku, netlačí ani na konci dne, při únavě, klimatizaci - to vše mi dřív vadilo. Prostě perfektní čočky

Ivo

Dobrý den chci se zeptat jestli je nutný roztok na Biofinity děkuji a jaký by jste mě poradil.

Zákaznický servis
Dobrý den, pokud Vám nebylo očním specialistou doporučeno na základě odborného vyšetření nepřetržité nošení čoček Biofinity tzn. po dobu 30 dní bez vyjmutí z oka, pak roztok potřebujete. Doporučujeme Vám vyzkoušet nový inovativní roztok Gelone s obsahem hyaluronátu sodného.
zamlarova.v

prosim o zaslani jednoho baleni,diky zamlarova

Zákaznický servis

Dobrý den, k odeslání Vámi vybraných čoček je nutné zadat si objednávku na našich stránkách, popř. telefonicky na telefonu uvedeném na našich stránkách. Můžete tak využít široké nabídky výhodných slev a dárků.

Eli - @

Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat, jestli je velký rozdíl mezi čočkami Switch Evolve a Biofinity. Chtěla jsem si v optice vyzkoušet Biofinity (SiH 48), ale neměli moje dioptrie tak mi dali jako zkušební pár Switch Evolve. Materiál je Enfilcon A, obsah vody 46%, průměr 14,2 a zakřivení 8,5. Myslíte že je to velký rozdíl? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, jestliže Vám vyhovovaly kontaktní čočky Switch Evolve (= AVAIRA), nemusely by Vám kontaktní čočky Biofinity dobře "sedět" v oku, protože mají větší zakřivení i průměr. V každém případě by bylo lepší si nejdříve zajistit u optika zkušební pár a pak porovnat, které čočky Vám více vyhovují.

Igor

Dobrý den používám tyto kontaktní čočky, ale vždy když v nich spím, tak mám ráno velké ospalky. Je to normální? Nebo je to nějaká vada? Jinak čočky mi velice vyhovují nemám s nimi žádný problém, krom tohohle.

Zákaznický servis

Dobrý den. Bohužel velmi pravděpodobně patříte do skupiny nositelů, pro které přespávání v kontaktních čočkách není vhodné. Vaše oči ho špatně snáší, tak se brání nadměrnou sekrecí slz. Doporučujeme Vám týden s kontaktními čočkami nepřespávat.

Adela

Dobrý den, nosím již léta tyto čočky, zakřivení 8,7 a ráda bych je vyměnila za čočky Biofinity. Doporučíte mi tento přechod? V místě bydliště ani okolí není žádné aplikační středisko. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den. Přechod na čočky Biofinity by měl být úspěšný. Průměr 14.0 vyhovuje drtivé většině uživatelů.

Martina Jakubcová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se objednávají čočky, když človék nemá stejné dioptrie na obou očích. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, objednat si musíte 2 balení - tzn. jedno balení rovná se jedna dioptrie pro jedno oko.