Biofinity Multifocal (3 čočky)

649 Kč
98% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pátek 21.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Biofinity®mul­tifocal

Na silikon-hydrogelové kontaktní čočky od společnosti CooperVision se můžete spolehnout celý měsíc. Kvalitně zpracovaná optika v příjemně lubrikovaném a prodyšném materiálu poskytne očím celodenní pohodlí a perfektní korekci presbyopie.

Balanced Progressive®

Technologie Balanced Progressive umožňuje vidět ostře na všechny vzdálenosti. Několik optických zón dokáže korigovat zrak, aby byl pohled ostrý na vzdálenost, kterou zrovna potřebujete vidět ostře.

Adice

Design čoček není stejný, protože čočky pracují s dominancí očí.
Z tohoto důvodu jsou čočky dostupné s adicí D pro dominantní oko a s adicí N pro nedominantní oko.
Korekce presbyopie je pro mozek náročná a teoretický výpočet dioptrických hodnot pro nákup čoček nemusí odpovídat reálným potřebám zájemce o multifokální kontaktní čočky.
Proto je důležité, aby čočky vždy aplikoval oční specialista, který stanový správně dominanci očí a současně může teoretické hodnoty upravit tak, aby byla korekce zraku komfortní.

Aquaform®

Silikon-hydrogelový materiál Comfilcon A vyniká vysokou propustností kyslíku a velkým podílem vody. Za mimořádnými parametry je technologie Aquaform®, která uzamyká molekuly vody uvnitř materiálu a současně zajišťuje zvýšenou prodyšnost materiálu. Oči budou díky vysokému přísunu kyslíku svěží a bílé i na konci dne.

Nošení čoček

Biofinity multifocal lze nosit v denním či prodlouženém režimu nošení po dobu maximálně 7 dnů a 6 nocí.
Prodloužený režim nošení není vhodný pro každého, a proto by ho měl vždy schválit oční specialista.
Perioda výměny čoček za nové je stanovena na 30 dnů.

Vlastnosti - Biofinity Multifocal (3 čočky)

Výrobce: Coopervision
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 3 čočky
Adice: +1.00 D, +1.00 N, +1.50 D, +1.50 N, +2.00 D, +2.00 N, +2.50 D, +2.50 N
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 142 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity Multifocal
Materiál: Comfilcon A
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air Multifocal (3 čočky)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 499 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (33)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Olga Zavoralová

Dobrý den, uvažuji o multifokálních čočkách, ale nevím, jak správně objednat. Dle mého optika mám tyto parametry: P: sph +2,0 cyl +0,5 osa 170 L: sph +2,5 Dálka pravé oko: 0,0 dpt cyl +0,5 osa 170 Dálka levé oko : +0,5 dpt addice 2,0 dpt Děkuji moc za radu Olina

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Olino, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,25 a adice +2,00 a ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,50 a adice +2,00. Tyto čočky pracují i s dominancí očí, proto je u hodnot adice písmeno D (čočka pro dominantní oko) a N (čočka pro nedominantní oko). Jestliže s čočkami začínáte zvažte spíše jednodenní variantu čoček. Od stejného výrobce Vám můžeme nabídnout čočky MyDay daily disposable multifocal nebo Clariti 1 day Multifocal. Jednodenní nerozlišují dominanci očí a navíc nevyžadují žádnou péči. Pokud čočku poškodíte v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Ovšem správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou se nákup online může stát. Pakliže se přesto rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Roman Pazderka

Dobrý den, jaké parametry vybrat, mám brýle pravé oko -4,5 -0,5 60 add +1,75 levé oko -4,5 -0,5 135 add +1,75 Biofinity Multifokal Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Romane, děkujeme Vám za otázku. Váš brýlový zápis má již vypočítanou hodnotu adice pro brýle. Abychom mohli vypočítat vhodné dioptrické hodnoty, potřebovali bychom znát údaje před výpočtem tj. kompletní naměřené dioptrické hodnoty do dálky i na blízkou vzdálenost. Dle zápisu máte slabší formu astigmatismu, který je nutné přepočítat do sférické dioptrie. Z tohoto důvodu si netroufáme Vám doporučit nic konkrétního. Jestliže máte doma zápis z měření, můžete nám poslat jeho fotografii na info@cocky-kontaktni.cz Rádi pro Vás uděláme výpočet dioptrických hodnot pro nákup kontaktních čoček. Nicméně i přesto Vám doporučujeme, nechat si čočky před nákupem na internetu odborně aplikovat. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup na vlastní pěst mohl stát. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Oční specialista má možnost v případě potřeby teoretický výpočet dioptrických hodnot upravit tak, aby korekce zraku byla uživateli maximálně komfortní. Navíc u čoček Biofinity Multifocal je nutné rozlišit i dominanci očí (označení u adice N a D), kterou byste si musel zjistit sám. Korekce multifokálními čočkami je zkrátka již pro mozek náročnější a odborná pomoc je investice, která se rozhodně vyplatí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jana Večerková

Dobrý den.Mám tyto multifokální kontaktní čočky s těmito hodnotami: Pravé oko : PWR + 1.75 , ADD + 1N a levé oko : PWR + 1.5 , ADD +1D . U obou je BC 8.6 a DIA 14.0 . Čistě teoreticky : pokud do dálky vidím pořád dobře,ale při čtení na blízko již trochu rozmazaně, a potřebovala bych například o 0.5 dioptrií na čtení více,tak která hodnota se o té 0,5 dioptrie navýší = zda PWR nebo ADD = respektive,jaké konkrétní hodnoty dle výše zadaných parametrů by byly uvedeny na kontaktních čočkách.Co jsem měla brýle na blízko,tak měly pravé oko +2,75 a levé + 2,5 dioptrie.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Ve Vašem případě se může jednat o klasický rozvoj presbyopie. Takto na dálku nejsme ovšem schopni bez aktuálního brýlového předpisu poradit, zda je nutné upravit dioptrické hodnoty nebo adici. V případě multifokálních čoček se jedná o komplikovanou korekci zraku a je vhodné čočky vybírat pod dohledem očního specialisty. Ten může reagovat na Vaše poznámky, zohlednit Vaše potřeby, případně právě pozměnit i hodnoty dioptrií. Na této mapě si můžete vybrat očního specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Jakmile budete mít čočky vyzkoušené, můžete opět bez obav nakupovat na internetu. Pokud byste si čočky vybrala sama, není možné na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů uplatnit reklamaci. Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Leoš Říha

Dobrý den. Chtěl jsem vyzkoušet tyhle čočky. Při adici 2 je nutná kombinace D a N čočky nebo stačí jen dvě D čočky. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Leoši, děkujeme Vám za otázku. Jestli Vaše oči budou vyžadovat při hodnotě adice +2,00 rozlišit dominanci očí Vám takto na dálku nemůžeme jednoznačně sdělit. Pakliže máte doposud aplikované čočky, které mají pro obě oči označení D, tak je možné, že to bude stejné i v tomto případě. Správně by Vám však měl po jakékoli úpravě dioptrických hodnot čočky aplikovat oční specialista. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který se společností CooperVision spolupracuje. Korekce multifokálními čočkami je již velmi individuální a často je nutné čočky s novými parametry vyzkoušet pod dohledem očního specialisty. Ten Vám může v případě nutnosti upravit dioptrické hodnoty nebo stanovit dominanci očí atp. To jsou úkony, které na dálku, bohužel, nejsme schopni vykonat. Děkujeme Vám pochopení. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Radka Bílková-toptran

dobrý den,chtěla jsem si vyzkoušet tyto čočky,normálně si objednávám topvue -5,25 +1 měsíční multifokální čočky mám stejné na levé i pravé oko,když jsem si chtěla objednat Biofinity tak adice je tady +1 D a+1N tak ted nevím na které oko objednat D a na které N Brýle mám na pravé oko -5,25 cylindr -0,50 10 stupnů a levé oko mám -5,25 cylindr -0,75 180 stupnů můžete mě poradit? děkuji Bílková

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Radko, děkujeme Vám za otázku. Označení D a N označuje čočku pro dominantní (D) a nedominantní (N) oko. Optika těchto čoček pracuje s tzv. vedoucím (dominantním) okem. Ke zjištění dominantního oka existuje jednoduchý test. Stoupněte si před nějaký předmět např. před obraz na zdi ve vzdálenosti alespoň 2-3 metrů. Natáhněte před sebe ruce a vytvořte rukama otvor o velikosti citronu. Tímto otvorem vyhledejte obraz na zdi. Jakmile budete mít objekt v otvoru mezi rukama zavřete jedno oko a poté druhé. U jednoho oka by měl zůstat obraz v otvoru (dominantní oko) a u druhého oka obraz "uskočí" (nedominantní oko). Tento jednoduchý binokulární test byste měla zvládnout sama. V případě, že si nejste jistá, obraťte se na svého očního specialistu, který Vám pomůže. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Pavel Milovič

Ano mám potvrzenou hodnotu na blízko +1 a na dálku -4.5. Takže adice je rozdíl?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Pavle, děkujeme Vám za další otázku. Pokud počítáme s naměřenými hodnotami na dálku a blízkou vzdálenost, pak je adice skutečně rozdíl. Nicméně je občas nutné hodnotu adice upravit při aplikaci u očního specialisty. Pokud tedy nyní nosíte čočky s hodnotou dioptrie -4,50 a pomáháte si na blízkou vzdálenost čtecími brýlemi s hodnotou dioptrie +1,00, pak byste měl zvolit multifokální čočky s hodnotou dioptrie -4,50 a adicí +1,00. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Pavel Milovič

Odpovídám k tomuto Dobrý den, pokud mám dioptrie - 4,5 a chtěl bych multifocal čočky, nosím normální a na blízko používám brýle +1 tak si musím koupit do dominantního oka čočky D a do druhého čočky N? A adici mám zvolit jakou když mi pomůžou při nošení čoček na krátkozrakost brýle na blízko +1 ? Děkuji Ano můj oční lékař mi doporučil na čtení používat brýle +1 a nasazovat si je na oči s čočkami které májí - 4,5 na dálku. Hádám, že adice je rozdíl takže bych měl zvolit 2,5 je to tak? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Pavle, děkujeme Vám za další otázku. Pokud nyní nosíte čočky s hodnotou dioptrie -4,50 a pomáháte si na blízkou vzdálenost čtecími brýlemi s hodnotou dioptrie +1,00, pak byste měl zvolit multifokální čočky s hodnotou dioptrie -4,50 a adicí +1,00. Čočku s označením D byste si měl pořídit pro dominantní oko a čočku s označením N pro oko nedominantní. Jelikož se skutečně jedná o složitější korekci zraku, zvažte prosím před nákupem na internetu odbornou aplikaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Pavel Milovič

Dobrý den, pokud mám dioptrie - 4,5 a chtěl bych multifocal čočky, nosím normální a na blízko používám brýle +1 tak si musím koupit do dominantního oka čočky D a do druhého čočky N? A adici mám zvolit jakou když mi pomůžou při nošení čoček na krátkozrakost brýle na blízko +1 ? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Pavle, děkujeme Vám za otázku. Ano, označení čoček D je určeno pro dominantní oko a N pro oko nedominantní. Pokud nám napíšete Vaše naměřené dioptrické hodnoty na dálku i na blízkou vzdálenost, pak Vám můžeme vypočítat hodnotu adice. Předpokládáme, že čtecí brýle, které nyní používáte, jste si zakoupil sám. Na této mapě naleznete oční optiky, které se společností CooperVision spolupracují a přímo na místě Vám přeměří zrak. Na základě měření a binokulárního testu stanoví dominantní oko. Rovněž s Vámi proberou Váš život - respektive činnosti, kterým se nejvíce věnujete. Jestliže např. pracujete na počítači, může se stát, že bude potřeba přímo na místě upravit dioptrické hodnoty. Korekce presbyopie je obecně pro mozek náročnější a při aplikaci kontaktních čoček ve specializované optice Vám zajisté předají i cenné rady ohledně aplikace, péče o čočky i fígle pro rychlou adaptaci. Je to zkrátka investice, která se vyplatí. Navíc budete mít čočky před nákupem na internetu vyzkoušené, a tak nebude hrozit ztráta investice. Pokud byste přesto chtěl kontaktní čočky zkoušet sám, potvrďte nám prosím, jestli máte dioptrickou hodnotu na blízkou vzdálenost (+1,00) naměřenou od lékaře. Bez této informace si netroufáme s hodnotou pracovat. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Adam Anetta

Dobrý den, potřebuju vybrat multifokalní čočky pro mámu. Má dioptrie -2. 00 na dálku a +0.5 na blízko. Mohli by jste poradit jaké parametry zvolit? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vaše maminka bude potřebovat kontaktní čočky s hodnotou dioptrie -2,00 a adicí +2,50. Protože se jedná již o složitější korekci zraku, doporučujeme Vám svěřit se s první aplikací čoček očnímu specialistovi, který mamince ukáže, co všechno péče o čočky zahrnuje a dá jí cenné rady ohledně manipulace s kontaktními čočkami. Hlavně si bude moct maminka kontaktní čočky vyzkoušet. Potom by nehrozila ztráta investice při nákupu na internetu. Na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud však přesto chcete čočky vyzkoušet bez odborné aplikace, doporučili bychom Vám kontaktní čočky TopVue Air Multifocal, neboť u této značky funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by mamince první pár čoček nesedl (materiál, velikost atd.), můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Jestliže maminka bude s multifokálními čočkami začínat, proveďte první aplikaci např. o víkendu, kdy bude mít maminka čas a klid, se s novou korekční pomůckou sžít. Při pohledech nahoru, dolů nebo do stran doporučujeme jemně otáčet hlavou. Tento drobný pohyb hraje při zvykání velkou roli. Po aplikaci také chvíli trvá než se čočka usadí. Takže buďte v prvních dnech trpěliví. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
David Pizur

Dobry den, Marketo. Dekuji za Vasi odpoved. Predpokladam, ze jsem to spatne pochopil a asi se jednalo o adici. Urcite se v mem pripade nejedna o nejakou vyjimecnou vadu:). Takze, mel bych si tedy objednat cocky s dioptriemi -4.00 a add power +1.00 D? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Davide, díky za otázku. Můžete tyto hodnoty vyzkoušet, ale nedokážeme Vám říci, zda pro Vás budou 100 % vyhovující. Doporučili bychom Vám vyzkoušet čočky TopVue Air Multifocal, u kterých je případně možné využít službu Garance vrácení peněz, nebo jsou dostupné v balení po 1 kuse, což je na vyzkoušení lepší. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
David Pizur

Dobry den, prozatim jsem nosil cocky Biofinity s korekci do dalky, obe oci -5.00. V posledni dobe se mi ale zhorsil zrak i na blizko. S cockami na blizko vidim velice spatne. Ma ocni lekarka mi po premereni oci sdelila, ze mam prekorigovane dioptrie do dalky, ze misto -5.00 by mi stacilo -4.00 a na blizko +1.00. Jake cocky bych si na zaklade teto informace mel nejspise objednat prosim vas? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Davide, děkujeme za otázku. Jste si jistý, že Vám oční lékařka sdělila dioptrii naměřenou do dálky a do blízka a ne dioptrii naměřenou do dálky a adici? Pokud by Vámi uvedené hodnoty byly skutečně dioptrie, pak byste si u čoček musel zvolit dioptrii -3,75 a adici -4,50, což je nepravděpodobné. Multifokální čočky s těmito hodnotami na trhu jsou, ale ověřte si, prosím, u svého specialisty, zda jde skutečně o dioptrie a zda máte správně zapsaná plusová a minusová znaménka. Zatím Vám přejeme hezký den.

Martina K.

Dobrý den, mám čočky iwear oxigen relax. 8,6. 14. -4,5 Lze zaměnit za tyto čočky? Nebo doporučíme?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martino, díky za otázku. iWear oxygen relax jsou totožné jako čočky Biofinity Energys. Zatím ale nemáme informaci o tom, že by Biofinity Energys byly dostupné v multifokální variantě. Napište nám prosím, jakou oční vadu potřebujete čočkami korigovat. Zatím Vám přejeme hezký den.
Věra Machačová

Dobrý den, mám od oční lékařky vyzkoušené multifokální kontaktní čočky Air Optix Aqua Multifocal dioptrie -4 a adice HI(MAX ADD +2.5). Chtěla bych vyzkoušet kontaktní čočky Biofinity, které jsem nosila dříve, ale nevím si rady s Adicí. Můžete mi prosím pomoci ? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Věro, děkujeme za otázku. Tyto čočky mají pro adici trochu jiná kritéria. U čoček Biofinity Multifocal je adice daná konkrétně, u Air Optix Aqua Multifocal platí adice pro určitý rozsah hodnot. U Biofinity Multifocal by Vám mohla vyhovovat adice +2,00 nebo +2,50. Bylo by lepší, kdybyste čočky vyzkoušela u očního specialisty, abyste měla jistotu, která hodnota bude vhodnější. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Lenka M.

Dobrý den, jsem nováček v nošení kontaktních čoček. Vzhledem k věku používám kontaktologem doporučené čočky Air Optix Aqua Multifocal, ale teď, když jsem potřebovala rychle vyřešit denní variantu na dovolenou a objednala si Dailies AquaComfort Plus Multifocal a zjistila, že mi jsou mnohem příjemnější na nošení. Mám totiž levé (dominantní) oko hodně suché. Zjistila jsem, že u té denní varianty čoček je mnohem větší obsah vody. Z Vašich stránek jsem zjistila, že také velký obsah vody obsahují čočky Biofinity Multifocal. Ráda bych si je zkusila objednat, ale nevím, jak s Add power, když je zde rozlišováno dominantní a nedominantní oko. U Alconu mám na obě oči -2,5 dioptrie a Add power +2. Jakou variantu bych měla zvolit u této jiné značky. Poradíte mi prosím?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lenko, díky za otázku. Informace o obsahu vody jste si našla správně, ale je velmi důležité sledovat také propustnost kyslíku kontaktní čočky. Čočky s vysokou prodyšností- Air Optix Aqua a Biofinity Multifocal jsou čočky ze silikon-hydrogelového materiálu. Čočky Dailies AquaComfort Plus jsou ale z materiálu hydrogelového. Měla byste tedy zvážit, který materiál je pro Vaše oči vhodnější a zda by pro Vás nebyla vhodnější i kratší perioda výměny čoček. Pokud jde o rozlišení dominantního a nedominantního oka, existují jednoduché testy, kterými si můžete zjistit dominanci oka sama. Například: vyberte si několik metrů vzdálený bod a zakryjte to ho palcem. Bod stále sledujte a podívejte se střídavě pravým a pak levým okem. V jednom případě zůstane bod skrytý – to je Vaše dominantní oko, při pohledu druhým okem bod uvidíte – toto oko je nedominantní. Test lze provést i jiným způsobem. Pomocí obou dlaní vytvoříte trojúhelník a skrze něj se bude dívat na určitý předmět vzdálený pár metrů. Pak se opět podíváte každým okem zvlášť. Při tomto testu bude dominantní oko to, kterým daný předmět stále uvidíte v trojúhelníku z Vašich dlaní. Někteří nositelé volí pro pravé i levé oko čočku s označením D a dominanci nerozlišují. Je to velmi individuální a u multifokálních čoček je vždy lepší poradit se osobně s očním specialistou. V případě, že pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Dana Vodičková

Dobrý den, od optomeristy mám určené dominantní pravé oko, ale ADD N a na levé ADD D. Je to správně ? Děkuji za odpověď. Dana

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dano, děkujeme za otázku. My to bohužel nedokážeme posoudit. Logicky by měla být pro pravé oko vybrána kontaktní čočka s označením D - dominantní. Oční specialista, ale mohl mít nějaký důvod, proč doporučení změnil. Pro jistotu se ho ještě jednou zeptejte. Přejeme Vám hezký den.

Renata

Dobrý den. Mám adice zaměřenou +1,5. Chtěla jsem se zeptat co znamena pismeno N a D

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Renato, díky za otázku. D a N je označení pro dominantní a nedominantní oko. Pokud nemáte tyto multifokální čočky doporučeny kontaktologem, měla byste s ním výběr určitě konzultovat. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

stanislava kuželová

čočky air optix multifokal se stejnýmí hodnoty jako Coper vision multifokal ,ale přes každé vidim jinak. čočky air otix vidím špatně na blízko a s coper vision dobře.Mají stéjné dioptrie.Děkuji za odpověď.S.Kuželová

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Stanislavo, díky za Váš komentář. U multifokálních čoček nejde o nic neobvyklého. Stačí odlišný výrobní postup, někdy i jiný materiál čoček, nebo třeba konstrukce čočky a její optické vlastnosti pak mohou být lehce odlišné. Způsob fungování multifokálních čoček je velmi specifický a tento typ čoček by měl být vždy poprvé aplikován odborníkem. Pokud Vám nové čočky aplikoval kontaktolog, určitě s ním problém konzultujte. V případě, že se bude chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Michaela Karmínová

Dobrý den, ráda bych si koupila poprvé čočky z internetu, doteď jsem je brala od svého lékaře. Ale nerozumím tomu, jak mám poznat ADD POWER, na svých čočkách to nikde psané nemám. A ráda bych koupila identické čočky, které dostávám běžně od lékaře. Kde to prosím zjistím? Moje dioptrie jsou levé oko -2,75 a pravé oko -3,25. (8,60 a 14.00). Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michaelo, díky za Váš dotaz. Zřejmě jste našla špatný typ čoček. Tyto Biofinity Multifocal slouží pro korekci presbyopie. Vy zřejmě hledáte kontaktní čočky Biofinity. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.
Alena Pavelková

Dobrý den, ráda bych se zeptala, co u multifokálních čoček znamená "PWR" a "MAX ADD". Chtěla bych si objednat čočky, ale nevím, co je dioptrie do dálky a co adice. Předem velice děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleno, díky za Váš dotaz. Zkratka PWR je označení pro dioptrii a ADD POWER je označení adice. Adice je ale u čoček značena různě. Některé čočky mají adici danou konkrétně +1,00, +1,50, +2,00... U jiných čoček se ale volí adice od do - LO, MED, HI případně s označením MAX ADD +1,25 a podobně. To pak znamená, že jsou čočky s takovou kombinací vhodné pro hodnoty adice maximálně do +1,25. Pokud nemáte tyto čočky vyzkoušené, doporučujeme Vám aplikaci u kontaktologa. Tyto čočky mají ještě rozlišení pro dominantní a nedominantní oko, což by mohlo výběr parametrů také zkomplikovat. Pokud bychom pro Vás ale mohli udělat něco dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Marie Benešová

Dobrý den,potřebuji poradit s objednáním multifokálních kontaktních čoček, kdy dle vyšetření lékařem mám dioptrie pravé oko : do dálky +1,25 na blízko +3.25 levé oko : do dálky +1.00 na blízko +3,00 Děkuji za odpověď,

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Marie, díky za Váš dotaz. Při objednání multifokálních čoček se zadává dioptrie do dálky a adice. U pravého oka je to dioptrie +1,25 a adice +2,00, pro levé oko dioptrie +1,00 a adice +2,00. Nošení multifokálních čoček ale není vhodné pro každého. Může se stát, že mozek nedokáže s kombinovanými optickými zónami pracovat. Multifokální čočky jsou navíc vyráběny několika způsoby a nelze předem odhadnout, které čočky budou vhodné právě pro Vás. Jestliže nemáte Biofinity Multifocal vyzkoušené, mohl by pro Vás nákup online představovat zbytečnou investici. Doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Air Multifocal, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám.
Soňa Šrajerová

Dobrý den, polékařském vyšetření jsem vetchozraká na blízko 2,2 dioptrie na dálku 0. Byla jsem v optice a tam mi objednali čočky, kdy jsem viděla perfektně na blízko a na dálku mi dali +2 dioprie a měla jsem před sebou do dálky rozmazaný flek. Tak prý se spletli.Tady u vás čtu, že je potřeba také mít jedno oko dominatní, a to díky návodu zde jsem zjistila, že mám pravé. Mám zájem o vaše čočky. Mohli yste mi poradit jaké parametry objednat? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Soňo, jsme rádi, že jste se s dotazem obrátila na nás. Dle naměřených parametrů byste si měla vybrat multifokální čočky s dioprií 0,00 a adicí +2,00. Rozlišení pro dominantní a nedominantní oko není pravidelem u všech kontaktních čoček - nebude to tedy původce Vašeho rozmazaného vidění do dálky. Dovolíme si doporučit Vám kontaktní čočky TopVue Air Multifocal, u kterých si můžete bez obav ověřit vhodnost parametrů a případně využít služby Garance vrácení peněz. U kontaktních čoček Biofinity Multifocal by se pro Vás mohl nákup stát zbytečnou investicí. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Jarmila Bolková

Dobrý den, jaké čočky bych si měla objednat na dálku mám +2 a na blízko +4,5. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jarmilo, díky za Váš dotaz. Budete potřebovat multifokální kontaktní čočky, u kterých si zadáte dioptrii +2,00 a adici +2,50. Při výběru kontaktních čoček dbejte na vhodný materiál a v případě, že vybíráte své první kontaktní čočky, určitě podstupte aplikaci čoček odborníkem. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Hana Pekárková

Dobrý den, potřebovala bych poradit s objednáním multifokálních čoček. Již léta používám čočky Biofinity na krátkozrakost. Vyzkoušela jsem i jiné značky, ale tyto mi sedly nejlépe. Nyní, po návštěvě očního lékaře, mi bylo doporučeno používání multifokálních čoček. Na dálku potřebuji -2,5 dioptrie, na blízko 0,00 dioptrie. Ráda bych zůstala u Biofinity, ale takovýto rozsah dioptrií jsem nenašla. Můžete mi prosím poradit, co tedy objednat? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, děkujeme za Váš dotaz. S těmito parametry si objednejte čočky s dioptrií -2,50 a add power +2,50. Tyto čočky mají rozlišení pro dominantní (D) a nedominantní oko (N). Abyste zjistila, které je které právě u Vás, udělejte si malý test. Vyberte si několik metrů vzdálený bod a zakryjte to ho palcem. Bod stále sledujte a podívejte se střídavě pravým a pak levým okem. V jednom případě zůstane bod skrytý - to je Vaše dominantní oko, při pohledu druhým okem bod uvidíte - toto oko je nedominantní. Test lze provést i jiným způsobem. Pomocí obou dlaní vytvoříte trojúhelník a skrze něj se bude dívat na určitý předmět vzdálený pár metrů. Pak se opět podíváte každým okem zvlášť. Při tomto testu bude dominantní oko to, kterým daný předmět stále uvidíte v trojúhelníku z Vašich dlaní. V případě, že budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Velice rádi Vám poradíme. Mějte krásný den.

Petr

Dobrý den,(jak často měnit?: 30 dní) Je od prvního použití,nebo dny použivání?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, děkujeme za Váš dotaz. 30 dní se počítá od vyjmutí čočky z blistu. I když tedy nemáte čočku nasazenou, doba použitelnosti běží. Přejeme hezký den.

Georgio

Dobrý den, pokud mám při nošení kont. čoček ( -3,5 obě oči a používám klasické měsíční biofinity) delší dobu problém s viděním na blízkou vzdálenost (např. malé písmena téměř nepřečtu) a po vyjmutí čoček zase vidím skvěle na blízko. jedná se o presbyopii? Měl bych jít tedy do těchto multifokálních čoček, a jakou ADD tedy zvolit, nebo raději rovnou nejdřív navštívit očního lékaře.. díky za radu.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Georgio, ve Vašem případě Vám doporučujeme určitě navštívit specialistu, který Vám provede potřebná vyšetření a určí, zda se o oční vadu jedná či nikoliv. Děkujeme za Váš příspěvek a přejeme hezký den.

Petr Michálek

Dobrý den , nosím čočky +3,75 a vidím s nimi na blízko i na dálku ale jenom tak 100 metrů . Nad 100 metrů už začínám vidět trochu rozmazaně a na čtení bych mohl mít trochu silnější . Jakou hodnotu Add a dioptrie mám zvolit ? Děkuje za radu

Zákaznický servis

Dobrý den, s výběrem dioptrie v adici Vám nejlépe poradí oční lékař nebo optik, který se zabývá aplikací kont.čoček. Předpokládáme, že bude nutné znovu změřit dioptrie.

Břeta Zapletal

Dobrý den je možné, že když jsem měl chybně určené dominantní oko, bolela mě z použití čoček hlava. Dělal jsem si test dominantního oka a jednoznačně mi vyšlo jako dominantní oko, to opačné než mi určil optik. Dále se chci zeptat, když je na krabičce napsáno -0.00 +1.00 D znamená že dioptrie jsou 0.00 a adice +1.00.

Zdenka Klímková

Dobrý den, vysvětlete mi prosím blíže co znamená D(dominantní) a N (asi nedominantní). V kterém případě jsou vhodné D a N. Moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, dominance oka je důležitá hlavně u korekce pomocí multifokálních kontaktních čoček. Multifokální čočky jsou různě konstruovány, proto je nutné u čoček, které vyžadují dominanci oka opravdu tuto podmínku dodržet. Určení dominantního či nedominantního oka nám navíc může pomoci v případě, že čočky nesednou úplně tak jak mají a vy máte pocit, že na některou vzdálenost nevidíte ostře, tzn. pro případné dokorigování.

Pokud dosud nevíte jaké oko máte dominantní, lze si dominanci jednoduše ověřit. Najděte si v prostoru daleký bod, natáhněte před sebe ruku a ukazováčkem namiřte přesně na bod, který jste si zvolili. Pokud se na tento bod budete déle koukat, bude se vám ukazováček rozmazávat. Teď střídavě zavírejte pravé a levé oko, u dominantního oka, vám zůstane ukazováček směřovat přímo na bod a u nedominantního oka vám prst poskočí bokem.

Ivan Gabriel

Dobrý den, takže pokud mám dioptrie na čtení +2 a potřebuji vidět i do dálky tak mám uvádět dioptrie 0 a add power +2 ? a co znamená D a N? děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, skutečně by to takto teoreticky mělo fungovat, přesto před zakoupením multifokálních čoček doporučujeme podstoupit nejprve jejich odbornou aplikaci, neboť není tak snadné "vyladit" výsledný pohled na všechny vzdálenosti. Ve Vašem případě se navíc jedná o hodnoty naměřené pro účely brýlí, které se od hodnot pro čočky mírně liší.

Ivan Gabriel

Dobrý den, nelze prosím tyto čočky Biofinity Multifocal objednat v balení jedné dvojce na vyzkoušení? Měl jsem od oční doktorky multifokální od jiné firmy a neviděl jsem téměř nic. teď mám od vás TopVue Air a jsou perfektní, mám trošku problém s ostřením do dálky ale bez čoček vidím dobře.

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky Biofinity Multifocal bohužel v balení po 2 čočkách nenabízíme. Bohužel neuvádíte, proč Vám oční doktorka doporučila multifokální čočky, když Vám vyhovují klasické TopVue Air. Doporučujeme tedy ještě jednou navštívit Vaši lékařku a celou situaci s ní znovu konzultovat.

Irena Vltavska

prosim o objednani kont.cocekBiofiniti multifocal leve oko ˇ+4,25 +2,50 D. Prave oko EXCEL LENS +4,50 -0,75x090.Napiste zda je to mozne. Po 3kusech Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky Biofinity Multifocal objednat lze, Vámi požadované parametry však nemáme skladem a dodací doba činí 1 - 2 týdny. Vámi požadované kontaktní čočky Excel Lens však nemáme, prosíme ujistěte se, zda je název čoček skutečně správný.

Petr

Používám čočky Air Optix multifocal označené 8,6 14,2 PWR+1,50 MED max ADD +2,00,mohu mohu si objednat Biofinity Multifokcal a jaké označení,děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den Petře, nepíšete, co je důvodem Vaší změny kontaktních čoček, máte nějaké zdravotní potíže? Bohužel Vám i tak nemůžeme takto na dálku poradit, které hodnoty objednat pro jinou značku kontaktních čoček, která má i odlišné vlastnosti i parametry a rozdíl v průměru. Doporučujeme navštívit Vašeho očního lékaře, který Vám multifokální kontaktní čočky aplikoval a poradit se s ním na základě odborného vyšetření o této změně. Děkujeme za pochopení.

Tomáš

Jak si objednat čočky Biofinity Multifocal kbyž mám na dálku 0.75 a na čtení 2.00 dioptrie

Zákaznický servis

Dobrý den, k objednání je ještě nutné vědět, zda je dioptrie na čtení dominantní nebo ne. Kontaktujte proto prosím svého očního lékaře, který vám kontaktní čočky aplikoval. Do objednávkového formuláře pak zadáte do políčka dioptrie hodnotu -0.75 a do pole ADD Power hodnotu +2.00 s příznakem dominance (N nebo D).