Biofinity Toric (3 čočky)

449 Kč
96% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? Středa 27.10. Stock day info: Today 27. října Stock day info: Ready to be sent Stock day info: Today 27. října vyberte parametry
Přidat
197 Kč
Zásilkovna.cz Zásilkovna
od 29 Kč
PPL PPL
od 65 Kč
Česká pošta Česká pošta
od 69 Kč
GLS GLS
od 69 Kč
449 Kč

Kontaktní čočky Biofinity Toric

Biofinity Toric jsou torické kontaktní čočky výrobce CooperVision, které jsou určené ke korekci vyšších hodnot astigmatismu. Díky zvlhčující technologii a stabilizačnímu systému poskytují čočky pohodlí po celou dobu, kdy jsou nasazeny v očích.

Biofinity Toric nabízíme také v balení po 6 čočkách.

Hydratační systém

Spojení materiálu Comficon A s technologií Aquaform Comfort Science zajišťuje čočkám vysokou propustnost kyslíku a potřebnou hydrataci. Biofinity Toric pak zůstávají oku příjemné po celý den.

Vhodné ke kontinuálnímu nošení

Biofinity Toric< umožňují režim prodlouženého nošení, kdy čočky zůstávají v oku i během spánku a není nutné je pravidelně dezinfikovat. Tento způsob užívání by však mělo být předem schváleno očním specialistou.

Propustnost kyslíku

Propustnost kyslíku je jednou z uváděných vlastností čočky. Je důležitá pro zdravý metabolismus oka a způsob nošení čoček. Měří se propustnost materiálu, ze kterého je čočka vyrobena. Značí se jako Dk. Aby bylo možné čočky mezi sebou porovnávat, propustnost kyslíku se měří přímo u dioptrie -3.00, a to v jejím středu. Středová šířka čočky se označuje písmenem t, výsledná jednotka propustnosti kyslíku u dioptrie -3.00 je tedy Dk/t.

O čočkách Biofinity Toric

Vlastnosti
Výrobce: Coopervision
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.70
Velikost balení: 3 čočky
Propustnost kyslíku: 116 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity Toric
Materiál: Comfilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +8.00
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Chytrá alternativa
Poštovné
zdarma

TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

  • vysoká prodyšnost
  • zvlhčení hyaluronátem sodným
  • celodenní komfort nošení
  • poštovné zdarma
Cena: 419 Kč
Chytrá alternativa

Komentáře (22)

Comments: Do you have any questions?

Katarína Kačmarčíková

Dobry den prosím o informáciu. Comfilcon A toric je totožné s Biofinity toric? A Taktiež prosím o info. Keď mám na obale napísané hodnoty: -1,5, -0,75, 090. Tak to bude predpokladám Dioptrie, cylindr a osa. Ďakujem

Odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kataríno, děkujeme Vám za otázku. Ano, kontaktní čočky vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu Comfilcon A v torické variantě jsou s největší pravděpodobností shodné s čočkami Biofinity Toric. Co se týká posloupnosti napsaných dioptrických parametrů, tak je to skutečně v pořadí dioptrie, cylindr a osa tak, jak píšete. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se zeptat, rádi Vám pomůžeme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Helena Vacenovská

Dobrý den, prosím o radu.Když je na krabičce zaznačené AX 010, tak jakou hodnotu mám zadat?Číslo 10?Děkuji.

Odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Heleno, děkujeme Vám za otázku. Označení AX nebo AXIS je označení pro hodnotu osy. Pakliže máte hodnotu AX 010, jde o hodnotu osy 10°. Pro nákup torických kontaktních čoček je nutné často dioptrické hodnoty upravit. Pokud byste chtěla překontrolovat Vaše brýlové dioptrické hodnoty, napište nám je do dalšího komentáře. Rádi Vám hodnoty zkontrolujeme a případně upravíme pro nákup kontaktních čoček. Hezký den.

Viliam

Dobry den, nakolko plusove cylindre se nevyrabaju, ake parametre by ste mi dpoprucili pre : +6.00, +1,50, 75 a +5,50, +1,50, 88? (Cocky by som chcel len na obcasne nosenie)

Odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Viliame, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a plusové cylindrické hodnoty je proto nutné převést na minusové. Tento přepočet se poté promítne do celého zápisu. Pro nákup čoček se Vaše hodnoty změní následovně:
shp. +6,00, cyl. +1,50, osa 75° -> shp. +8,00, cyl. -1,75, osa 170°
shp. +5,50, cyl. +1,50, osa 88° -> shp. +7,50, cyl. -1,75, osa 180°
Pokud chcete nosit čočky pouze občas, byly pro Vás vhodnější jednodenní kontaktní čočky např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism.K těmto čočkám nebudete potřebovat žádný roztok. Jakmile si budete chtít vzít čočky, jednoduše si nasadíte vždy nové. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Nela

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit? Na levém oku mám dioptrii -1,5, Cylindr -1,0 a Osu 65°.. Je lepší zvolit cylindr -0,75 nebo -1,25.? Moc děkuji za odpověď. Pěkný den!

Odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Nelo, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček zadejte hodnotu dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 70°. Hezký den.

Zuzana

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu, na levé oko mám dioptrii -1,25, cylindr -0,5 a osu 101°.. Jaký vybrat cylindr, když -0,5 nenabízíte? Děkuji mnohokrát.

Odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Zuzano, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, protože je dioptrických kombinacích neuvěřitelně mnoho. Cylindrické hodnoty menší než -0,75 se přepočítávají na sféru. To znamená, že ke korekci levého oka budete potřebovat klasickou sférickou čočku Biofinity s hodnotou dioptrie -1,50. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Iveta Janíková

Dobrý den, mám naměřenou osu cylindru 75 a 95, ale nabízíte pouze 70-80 a 90-100, je lepší vzít větší? Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu. Pakliže máte osu odlišnou od nabídky výrobce, můžete zaokrouhlit dle matematických pravidel nebo lze u číslovky 5 výběr osy zaokrouhlit nahoru i dolu, např. u osy 75° tak můžete zvolit hodnotu osy 80° nebo 70°. Hezký den.

jakub

Dobry den, vsimol som si, ze pri torickych cockach sa neda vyberat zakryvenie a priemer. Ma clovek potom vyberat iba podla zakrivenia a priemeru jednotlivych znaciek? Dakujem :)

Odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jakube, děkujeme Vám za otázku. Velikostní parametry lze měnit pouze u některých druhů čoček. U těchto čoček to možné není. Povolené mezní odchylky u velikostních parametrů jsou ±0,20 mm. Ovšem každý uživatel reaguje na změny velmi individuálně, ať už se jedná o velikostní parametry nebo materiál čoček. Každému uživateli čoček by měl kontaktní čočky aplikovat oční specialista na základě vyšetření. Když má uživatel čočky odborně aplikované a vyzkoušené, může nakupovat na internetu. Pokud tento typ čoček vyzkoušený nemáte a čočky neodpovídají Vašim velikostním parametrům, nedovedeme vyhodnotit, jestli Vám čočky sednou. Jestliže se rozhodnete čočky přesto koupit, mějte prosím na paměti, že nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není důvodem k reklamaci. Hezký den.

Lucie

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám v současné době brýle s novými hodnotami PO: -4,50, cyl. -2, osa 10°, LO -4,00, cyl. -1, osa 180°. Kontaktní čočky tohoto výrobce nosím, ale potřebuji úpravu dle nových dioptrií. Osy na obou čočkách jsem měla 180°, přestože ve starých brýlích jsem měla PO 5° a LO 180°, ty však teď musím změnit také, že? (Pro ucelenost hodnoty starých brýlí (a kontaktních čoček v závorkách): PO -4,50 (-4,25), cyl. -1,75 (-1,25) osa 5° (180°), LO -3,50 (-3,00), cyl. -0,75 (-0,75) osa 180° (180°)). Snažila jsem se převést si nové hodnoty na čočky sama, ale raději si nechám poradit. Mockrát děkuji.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lucie, děkujeme za otázku. Podle nově naměřených hodnot byste si u kontaktních čoček měla vybrat pro pravé oko dioptrii -4,25, cylindr -1,75 a osu 10° a pro levé oko dioptrii -4,00, cylindr -0,75 a osu 180°. Jde o úpravu dle přepočtové tabulky, takže Vám bohužel nemůžeme zaručit, že pro Vás tyto hodnoty budou 100% vyhovující. Ideální by bylo vyzkoušet nové hodnoty čoček u kontaktologa. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Ondra

Dobrý den, po koupi nových kontaktních čoček Biofinity toric (3ks) mě překvapila lehká změna nápisů na balení (na starém obalu je na přední straně napsáno Aquaform Comfort Science contact lenses, na novém je pouze 3 contact lenses) dále je na boku krabičky v modrém obdélníku napsáno u starého balení comfilcon A, u nového Biofinity. Teď jsem si všiml, že tyto 2 rozdílné obaly jsou i v obrázcích na vašich stránkách. Předpokládám, že se jedná o stejný výrobek, pro jistotu se ale ptám. Děkuji za odpověď

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ondro, děkujeme za otázku. Na trhu se aktuálně objevují obě varianty balení. Jde pouze o malý rozdíl v designu krabičky. U čoček nedošlo k žádné změně ve výrobním procesu ani ve složení materiálu. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Pavel Fiala

Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat ohledně cylindru ? mám L -6 a cylindr -1,5 a P -7 a cylindr -1,5 Doporučíte mi prosím velikost cylindru ? Přemýšlel jsem a -1,25 by mohlo byt dobré .. ikdyž sám nevím

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavle, děkujeme za Váš dotaz. Pro kontaktní čočky je občas nutné udělat u parametrů malou úpravu. Podle tabulek by to pro Vás znamenalo zvolit si pro levé oko dioptrii -5,50, cylindr -1,25 a příslušnou osu a pro pravé oko dioptrii -6,50, cylindr -1,25 a opět naměřenou osu. Pokud ale zatím nemáte s torickými čočkami žádnou zkušenost, doporučili bychom Vám na vyzkoušení TopVue Air for Astigmatism, u kterých je možné využít službu Grance vrácení peněz. Pokud byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Jana

Zdravím, mám na pravé oko dioptrie - 2, 25 , cylindr - 0,75 , osa 10 st. Na pravém oku dioptrie - 3, 25, cylindr - 0,5 , osa 10 st. Jenže takové parametry nelze koupit. Prosím radu, jaké čočky tedy objednat?

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, díky za Váš dotaz. Máte pravdu, že u kontaktních čoček nelze navolit všechny parametry, které Vám oční specialista neměří. Pro kontaktní čočky se musí často dělat úprava. Pro přepočet slouží speciální tabulky a vzorečky a pro Vás by to znamenalo pro pravé oko dioptrii -2,25 cylindr -0,75 a osa 10°, pro levé oko pouze sférická dioptrie -3,25. Pro pravé oko tedy čočky torické a pro pravé oko sférické. Doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Air for Astigmatism a TopVue Air. Tyto čočky jsou jedny z mála, které jsou dostupné v balení po 1 kontaktní čočce. Pokud máte zájem o kontaktní čočky Biofinity a Biofinity Toric, doporučujeme Vám navštívit kontaktologa. Zatím Vám přejeme hezký den.

Jitka

Dobrý den, oční doktorka mi řekla, že se kontaktní čočky kupují s menšími dioptriemi, než ty, které se měří pro nákup brýlí. Navíc mám na jednom oku cylindr -0,5, který ale v nabídce není. Poradíte mi prosím, jaké čočky vybrat? Pro brýle mi naměřila pr.oko: -3 dioptrie., cylindr -0,5, osa 100, levé oko: -3 dioptrie. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jitko, díky za Váš dotaz. Hodnoty sférických dioptrií se upravují až od vyšších stupňů oční vady - od -3,50 a od +3,25 dioptrie. Čočky Vám doporučujeme sférické. Pro pravé oko s dioptrií -3,25 a pro levé oko -3,00. Dioptrie ale nejsou to jediné, podle čeho lze čočky vybírat. Je nutné zvolit správný materiál a i průměr a zakřivení mají svou roli v pohodlí. Doporučovali bychom Vám vyzkoušet kontaktní čočky z řady TopVue, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Můžete je doma vyzkoušet bez obav ze zbytečné investice. Jestli ale máte zájem o kontaktní čočky jiných značek, doporučujeme Vám navštívit aplikační středisko dané značky. Zatím Vám přejeme hezký den.

Lenka

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně osy. Na jedno oko mám cylindr -0,75, osa 0. V nabídce však máte od 10. Jak mám vybrat? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za Váš dotaz. U kontaktních čoček se osa 0° rovná ose 180°. Před nákupem bychom Vám doporučovali čočky vyzkoušet v aplikačním středisku. Pokud Vám budeme moci pomoci s něčím dalším, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Martin

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jaké parametry čočky zvolit, když mi byly naměřeny slabé cylindry. Levé oko: SF -1.75; CYL -0.25; AX 20 a pravé oko SF -2.50; CYL -0.25; AX 145. Zároveň pociťuji, že když nosím nové brýle s cylindry, tak po následném nošení běžných čoček od Biofinity, které mi doposud velice vyhovovaly, mám oči unavené za kratší časový interval než v minulosti. Díky za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martine, díky za otázku. Cylindry jsou skutečně příliš nízké a u kontaktních čoček takové nenajdete. Víceméně se s nimi u čoček nedá vůbec počítat. Pokud jste dosud nosil klasické Biofinity pouze s dioptrií, můžete v nošení pokračovat. Pokud ale není nošení 100% vyhovující, poraďte se se svým kontaktologem o malé úpravě dioptrií. My bychom navrhovali -2,00 pro levé oko a -2,75 pro pravé oko. Ideální by ale bylo nové dioptrie vyzkoušet před nákupem celého balení. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Marcel

Dobrý den, nosil jsem čočky biofinity asi dva roky zpět, mohli byste mi poradit jak vyplnit údaje při objednání když je zápis OP plan -1,75/10 OL plan -1,75/180

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marceli, děkujeme za Váš dotaz. Plano je nulová dioptrie. Při objednání si tedy zadáte pro obě oči dioptrii 0,00. Musíte objednat dvě balení, protože pro každé oko potřebujete jinou hodnotu osy. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Jan Dronzek

Dobrý den. Doplňuji údaje: Prave oko - SPH : -1,75...CYL : +0,50...OSA: 0 Levé oko - SPH : -2,00...CYL : +0,50...OSA: 73 Děkuji za odpověd hezký den.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, díky za doplnění informací. Pro pravé oko tedy budete potřebovat čočky s dioptrií -1,50 a pro levé oko s dioptrií -1,75. V každém případě Vám ale doporučujeme vhodnost dioptrií před nákupem čoček vyzkoušet. Ideálně u svého lékaře či kontaktologa. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, obraťte se na nás. Zatím přejeme hezký den.

Jan Dronzek

Dobrý den mám dotaz. V optice mi naměřili cylinder u obou očí +0,50, ale konkrétně u čoček Biofinity Toric tato plusová hodnota vůbec není. Můžete mi doporučit nějaké jiné u kterých lze zvolit tento cylinder. Děkuji hezký den.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, díky za Váš dotaz. Plusové cylindry se u kontaktních čoček nevyrábí. Navíc ani hodnota 0,50 není u čoček dodávána. U takovýchto naměřených hodnot je nutné udělat přepočet a cylindry se převedou na dioptrii. Abychom Vám ale mohli říct přesné dioptrie, potřebovali bychom znát všechny Vaše naměřené parametry pro pravé i levé oko - dioptrii, cylindr a osu. Nebudete tedy potřebovat čočky torické, ale sférické - pouze s dioptrií. Pokud chcete, doplňte údaje a my Vám parametry přepočítáme. Zatím díky a mějte hezký den.

Dagmar Krajíčková

Dobrý den. mohu mít dotaz , co u Biofinity Toric je osa? Je to hodnota která je na krabici čoček nazvaná AX? Chci si totiž čočky objednat u vás na netu a na krabici je hodnota AX 090 a v objednávce je osa a v ní stupně, takže přesně nevím, co objednat. Děkuji za odpověď. D.K.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dagmar, děkujme za Váš dotaz. Je to tak, jak píšete. Osa je značena AX. Například dioptrie jsou značeny PWR, průměr DIA, zakřivení BC. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Lenka

Dobrý deň, mám zakrivenie podľa merania 8,8 môžem si objednať čočky aj so zakrivením 8,7? Ďakujem Mám záujem konkrétne o Biofinity Toric. Ďakujem. Prajem príjemný deň.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Obecně se udává, že rozdíl 0,10 je zanedbatelný a při nošení by neměl působit žádné potíže. Pokud budete chtít vědět cokoli dalšího, napište nám. Přejeme krásný den a příjemné nošení.

Magdalena

Dobrý den chtěla jsem se zeptat na osu v jenom oku mám 110 a v druhým 050 a vy tam máte napsáno jen 50 je to stejné ?

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Magdaléno, děkujeme za Váš dotaz. Ano, je to osa 50°. Přejeme hezký den.

Lenka

Jsou tyto čočky opravdu vhodné i na nepřetržité nošení? A jaké kapky by jste mi doporučili? Od lékaře nemám žadné čočky zakázány. Děkuji předem

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, u těchto čoček výrobce garantuje i možnost kontinuálního nošení, avšak nejprve je nutné tento způsob užívání čoček konzultovat s očním specialistou, neboť nemusí být vhodný zcela pro každého. Z naší nabídky očních kapek Vám můžeme doporučit kapky LAIM-CARE gel drops, které obsahují skvělou lubrikační látku - hyaluronát sodný (Kyselinu hyaluronovou), která je lidskému tělu zcela přirozená a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky.

Anonymous

mohu doporučit, z mé zkušenosti zatím nejlepší čočky co jsem používal