Biofinity Toric (3 čočky)

449 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Biofinity® toric

Na silikon-hydrogelové kontaktní čočky od společnosti CoopeVision se můžete spolehnout celý měsíc. Kvalitně zpracovaná torická čočka poskytne očím celodenní pohodlí a stabilně ostrou korekci astigmatismu.

Optimised Toric Lens Geometry™

Technologie, která stojí za perfektní korekcí astigmatismu, působí hned v několika rovinách. Velkou torickou optickou zónu doplňuje sofistikované zakřivení zadní plochy čočky, které podporuje stabilitu a její spolehlivé usazení.
TIP - Pro ještě rychlejší usazení čočky ve správné pozici osy použijte orientační značku, kterou si vždy srovnejte na pozici 6. hodiny.

Aquaform®

Slikon-hydrogelový materiál Comfilcon A vyniká vysokou propustností kyslíku a velkým podílem vody. Za mimořádnými parametry je technologie Aquaform®, která uzamyká molekuly vody uvnitř materiálu a současně zajišťuje zvýšenou prodyšnost materiálu. Oči budou díky vysokému přísunu kyslíku svěží a bílé i na konci dne.

Nošení čoček

Biofinity toric lze nosit v denním či prodlouženém režimu nošení po dobu maximálně 7 dnů a 6 nocí.
Prodloužený režim nošení není vhodný pro každého, a proto by ho měl vždy schválit oční specialista.
Perioda výměny čoček za nové je stanovena na 30 dnů.

Vlastnosti - Biofinity Toric (3 čočky)

Výrobce: Coopervision
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.70
Velikost balení: 3 čočky
Propustnost kyslíku: 116 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity Toric
Materiál: Comfilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +8.00
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 429 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (42)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Aneta Mikušková

Dobrý den, byla jsem na přeměření zraku pro dioptrické brýle, ale netuším jaké bodou hodnotny pro kontaktní čočky. Pravé oko sfr -3,75, cyl + 2,50 osa 110°, oko levé sfr -3,00, cyl +2,50, osa 90° Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Aneto, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze se zápornými hodnotami cylindrů. Jelikož uvádíte kladné hodnoty cylindrů, je nutné Váš brýlový předpis upravit. Tato úprava se promítne kompletně do všech hodnot. Nejste-li si jistá, můžete nám zaslat kopii předpisu e-mailem na adresu: info@cocky-kontaktni.cz, rádi vše zkontrolujeme. Nejprve bychom Vás chtěli upozornit, že byste měla mít správně čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám zvolí čočky na základě měření a také Vašich požadavků. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, může vyzkoušet jiné. Nebo Vám upraví korekci tak, aby Vám 100% vyhovovala. Máte vyšší cylindrické hodnoty a vřele bychom Vám takový postup doporučovali. Např. ZDE si můžete vybrat nejbližšího specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Pokud si čočky pořídíte sama bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. Teoreticky tedy budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -2,25 a osy 20°. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -0,50, cylindru -2,25 a osy 180°. V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat. Hezký den.

Alžběta Horová

Dobrý den, prosím o radu jak čočky objednat: pravé oko +3 dioptrie, cylindr -2,25; osa 38 levé oko +2,5 dioptrie, cylindr -0,75; osa 170 Byla jsem v optice, objednali jich asi milion a bylo to strašný :D tak prosím o radu i Vás :)

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Alžběto, děkujeme Vám za otázku. Velmi nás mrzí, že jste se v optice necítila dobře. Pokusíme se Vám tedy pomoci. Dle Vašeho brýlového zápisu není potřeba téměř žádná úprava dioptrických hodnot. Pouze bude nutné zaokrouhlit hodnotu osy na pravém oku. Ke korekci zraku byste tedy teoreticky měla ke korekci pravého oka čočku s hodnotou dioptrie +3,00, cylindru -2,25 a osy 40°. Ke korekci levého oka byste pak měla mít čočku s hodnotou dioptrie +2,50, cylindru -0,75 a osy 170°. Jestliže s torickými čočkami nemáte žádné zkušenosti, pak bychom Vás rádi informovali, jak čočky správně nasadit na oko. Všechny torické (astigmatické) čočky mají na sobě nepatrnou orientační značku (malá čárka). Tu si před nasazením na oko srovnejte tak, aby byla značka na pozici 6. hodiny. Tak si na oko nasadíte vždy čočku ve správné pozici osy. A protože máte zájem o měsíční čočky, měla byste si k čočkám pořídit i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. A na závěr bychom Vám chtěli říci, že byste měla mít čočky před nákupem na internetu vždy odborně aplikované. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou se nákup na internetu může stát. Na nevhodně vybrané čočky bohužel není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla zájem, na této mapě naleznete oční specialisty ve Vašem okolí, kteří s výrobcem těchto čoček spolupracují. V případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Klára Groulíková

Dobrý den, jsou toto měkké nebo tvrdé čočky? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Kláro, děkujeme Vám za otázku. Jedná se o měkké silikon-hydrogelové kontaktní čočky. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.

Anonymous

Dobrý den, prosím o přepočet čoček pro astigmatismus levé oko -3,75, cylindr -1 osa 100, pravé oko -3,5 cylindr -1 osa 90. Děkuji za odpověď. Karel

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Karle, děkujeme Vám za otázku. Dle teoretické úpravy budete potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75 a osy 90°. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -3,75, cylindru -0,75 a osy 100°. Správně byste ovšem měl mít čočky odborně aplikované. Např. ZDE si můžete vybrat odborníka, který spolupracuje s výrobcem těchto kontaktních čoček. Vyberete-li si čočky sám bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měl další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

KD

Dobrý den, roky jsem byla spokojená s čočkami Biofinity. Nyní se mi zhoršil zrak a na jedno oko potřebuji torickou čočku. Lékařka mi doporučila čočky Topvue Air a Topvue Air for Astigmatism. Tyto čočky mi ale vůbec nesedí, vadí mi v oku i špatně vidím. Zvažovala jsem tedy návrat k Biofinity, ale nejsem si jistá, ze Biofinity Toric mi budou sedět, když mají průměr 14,5. Nerozumím, proč je jejich průměr tak odlišný od obyčejných Biofinity.? Moje naměřené hodnoty na brýle jsou: levé oko: -5,75, pravé oko: -4, cylindr -1, osa 100. Pro čočky mi lékařka doporučila na levé oko TopVue Air: -5,5 a na pravé oko TopVue for Astigmatism : -4, cylindr -0,75, osa 100. Myslíte si, že si mohu objednat s těmito parametry čočky Biofinity? Budou mi sedět když ty torické mají o tolik větší průměr? Nebo můžete mi případně doporučit jiné? Předem děkuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Je nám líto, že Vám čočky TopVue nevyhovovaly. Splňujete-li podmínky služby Garance vrácení peněz, můžete čočky zaslat zpět a my Vám vrátíme peníze. Každá re-aplikace by měla správně probíhat pod vedením odborníka. Ten Vám dle parametrů očí, preferencí i Vašich potřeb vybere vhodné čočky. V případě nezbytnosti pak může upravit korekci nebo změnit čočky. Zpravidla se jedná o placenou službu, vyhnete se tak ovšem často zdlouhavému a hlavně finančně náročnému procesu hledání vyhovujících čoček. Např. ZDE si můžete vybrat nejbližšího odborníka, který spolupracuje s výrobcem čoček Biofinity. Čočky můžete po konzultaci s odborníkem vyzkoušet a pokud Vám budou vyhovovat, můžete opět nakupovat bez obav v našem e-shopu. Vyberete-li si čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit eventuální reklamaci. Pokud si přeci jen budete chtít objednat čočky sama, pro pravé oko zvolte torickou čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 100°. Pro levé oko Vám nadále bude stačit klasická sférická čočky s hodnotu dioptrie -5,25. Bohužel Vám takto na dálku nedokážeme říci, zda Vám i torická varianta bude vyhovovat. Všeobecně jsou torické čočky vyráběny s větším průměrem než čočky sférické. Je jen pár výjimek, např. TopVue Air for Astigmatism. Každý je jinak citlivý, někomu změna průměru nedělá problém, někdo čočku v oku cítí a není mu to příjemné. Pokud budete mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Petr

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, jaké čočky si mám objednat, jestliže na pravé oko mám -3,75, cylindr -0,75, osa 35 a PD 36,0 a levé oko -3,75, cylindr -0,50, osa 105 a PD 35,5? Mnohokrát děkuji za radu

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás začíná projevovat astigmatismus. Na levém oku je však hodnota cylindru prozatím příliš nízká a bude potřeba ji převést na sféru. Pro každé oko tak budete potřebovat jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat např. tyto torické čočky Biofinity Toric s hodnotou dioptrie -3,75, cylindru -0,75 a osy 40°. Pro levé oko budete potřebovat sférickou čočku, např. Biofinity s hodnotou dioptrie -3,75. Správně byste měl mít kontaktní čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Odborník Vám na základě měření a Vašich potřeb vybere vhodné kontaktní čočky. ZDE si můžete vybrat nejbližšího specialistu, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Zpravidla se jedná o placenou službu, vyhnete se tak ovšem zdlouhavému a finančně náročnému procesu výběru vyhovujících čoček. Rádi bychom Vás také upozornili, že pokud si čočky pořídíte sám bez odborné pomoci, nelze na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů uplatnit eventuální reklamaci. Případně bychom Vám mohli nabídnout čočky TopVue Air, resp. TopVue Air for Astigmatism. Značka TopVue k vybraným balením nabízí službu Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky vyhovovat, můžete je při splnění podmínek služby vrátit a nepřijdete o svou investici. V případě dalších dotazů jsme Vám k dispozici. Hezký den.
Ridošková Kateřina

Dobrý den, pro pravé oko mám dioptrie -1.0 cylindr -2.75 a osu 160° prosím o radu, jak upravit, abych si mohla zakoupit vhodné kontaktní čočky. Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je zpravidla nutné brýlový předpis upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -2,25 a osy 160°. Pokud byste chtěla zkontrolovat i hodnoty pro levé oko, velmi rádi Vám přepočet uděláme. V případě jakýchkoliv dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.

ŽK

Dobrý den, potřebuji poradit. Mám dioptrie na pravé oko -2,5, cylindr -0,25 a osa 100 a levé oko -2,75 cylindr -0.25 a osa 90. Chci si objednat čočky biofinity toric, ale tyto hodnoty tam nelze zadat. Můžete mi, prosím, poradit? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty jsou však zatím příliš nízké a není potřeba na ně brát zřetel. Při progresu oční vady se poté hodnota -0,50 ještě přepočítává na sféru a teprve od hodnoty cylindru -0,75 a více je již nutné korigovat oční vadu torickými (astigmatickými) čočkami. Vám prozatím bude ke korekci zraku stačit sférická varianta těchto čoček - Biofinity. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,50 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,75. Správně by měl mít každý uživatel čočky před nákupem odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky koupit sám/sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nelze uplatnit reklamaci. V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat. Hezký den.
Diana

Dobrý den, poprosila bych o propočet, od optometristau mám pravé oko -10,0 cylindr -1,5 osa 180, levé oko -10,0 cylindr 2,5 osa 180. Mám zájem o tuto značku, jaké bych si tedy měla objednat prosím. Za odpověď předem děkuji Diana

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Diano, děkujeme Vám za komentář. U zápisu pro levé oko jste u cylindrické hodnoty neuvedla znaménko, předpokládáme tedy, že je rovněž hodnota minusová, jako tomu je u pravého oka. Pro korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -9,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -9,00, cylindru -1,75 a osy 180°. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované, nehrozí tak, že se nákup stane nevhodnou investicí. Oční specialista Vám aplikuje čočky, které budou velikostně odpovídat velikosti Vašich očí. Dále může v případě potřeby upravit dioptrické hodnoty z teoretického výpočtu tak, aby pro Vás byla korekce zraku komfortní. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Jestliže se nakonec přeci jen rozhodnete čočky zakoupit sama, budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Renáta

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně kontaktních čoček. Používám čočky CooperVision Biofinity toric - 3 contact lenses. V nabídce máte CooperVision Biofinity toric, ale Aquaform Comfort Science. Můžu tento název brát jako totožný nebo je v tom nějaký rozdíl? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Renáto, děkujeme Vám za otázku. Aquaform Comfort Science je technologie, kterou společnost CooperVision používá při výrobě některých čoček. Více si o této technologii můžete přečíst ZDE. Rozdíl v čočkách tedy není a můžete je brát jako totožný produkt. Hezký den.

Tomáš Persein

Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit s výběrem těchto čoček. Mé hodnoty jsou: =1,75; =2,25; 90 =3,75; =1,75; 80 Děkuji, Tomáš

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Tomáši, děkujeme Vám za komentář. Vaše brýlové dioptrické hodnoty bude nutné pro nákup čoček upravit. Ke korekci prvního oka z Vašeho zápisu budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -1,75 a osy 90°. Ke korekci druhého oka z Vašeho zápisu budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindru -1,25 a osy 80°. Správně byste však měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. V případě, že si chcete čočky koupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jakub

Dobrý den, zajímalo by mě, jaký čistící roztok se nejlépe hodí k těmto čočkám. Předem děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jakube, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky spadají so segmentu měkkých, silikon-hydrogelových čoček. Tyto čočky můžete čistit jak univerzálním typem roztoku, tak roztokem na peroxidové bázi. Každý roztok pak vyžaduje jinou péči. Mezi uživateli jsou obecně nejoblíbenější univerzální roztoky, a proto bychom Vám z našeho sortimentu doporučili buď roztok Gelone, Opti-Free Express nebo roztok All in One Light od stejného výrobce jako jsou čočky. Vždy však záleží na vyzkoušení. Hezký den.
Marie

dobrý den, potřebovala bych prosím poradit s výběrem hodnot pro koupi těchto kontaktních čoček, od optometristy mám hodnoty pravé oko: Sph -3,5 Cyl +0,75 Axis 175, levé oko: Sph -3,25 Cyl +175 Axis 175. děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Marie, děkujeme Vám za otázku. Protože máte plusovou cylindrickou hodnotu, bude nutné ji přepočítat na minusovou. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. Po přepočtu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 90°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -1,75 a osy 90° (u levého oka jste u cylindrické hodnoty neuvedla desetinou čárku, a proto jsme počítali s hodnotou +1,75). Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem vyzkoušené. Pokud se čočky rozhodnete přesto sama vyzkoušet, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Xenie Křížková

Zdravím, potřebovala bych poradit. Mám čočky CooperVision medivue premiér toric. Hodnoty jsou na pravém oku BC 8.7 DIA 14.5 PWR - 2 CYL - 0.75 AX 30. Na levém jiné dioptrie - 2.5 a osa 70, zbatek stejný. Bohuzel jsem tyto u vás nenašla (výrobce ano ale typ ne) Muzeze mi nabídnout nějakou přijatelnou alternativu? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Xenie, děkujeme Vám za otázku. Dle velikostních parametrů jsou čočky Biofinity Toric naprosto shodné. Pokud máte doma ještě krabičku, zkuste ještě porovnat materiál. Každopádně by tyto čočky měly být velmi dobrou alternativou. Hezký den.

Tomas Novak

Dobrý den, mám dotaz. Na pravém oku mám doporučenou korekci: Sph: -1,25; Cyl: -0,5; Axis 65. Na levém oku mám doporučenou korekci: Sph: -1,75. Jak se upraví hodnota čočky na pravém oku, když v nabídce cyl: -0,5 není? Děkuji za odpověď. Tomáš

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Tomáši, děkujeme Vám za otázku. Dle brýlového předpisu se u Vás začíná projevovat astigmatismus. Prozatím jsou však hodnoty cylindru příliš nízké a bude nutný převod hodnot na sféru. Ke korekci zraku Vám tedy postačí sférické čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,50, pro levé oko pak bude hodnota dioptrie -1,75. Máte-li zájem o kontaktní čočky Biofinity, sférickou variantu naleznete zde. Vzhledem k tomu, že se jedná o měsíční kontaktní čočky, nezapomeňte, že budete potřebovat i roztok. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Krásný den.
Iveta

Dobrý den, můžete mi poradit jaká je možná alternativa kontaktních čoček za stávající Ultraflex premier toric? Děkuji Iveta

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za otázku. Alternativou k těmto čočkám společnosti CooperVision jsou Biofinity Toric od stejného výrobce. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme Vám krásný den.
Lukáš

Dobrý den, mám dotaz. Na pravém oku mám doporučenou korekci: Sph: -2,25; Cyl: +0,75; Axis 65. Na levém oku mám doporučenou korekci: Sph: -1,75. Jaké parametry mám vybrat pro pravé oko, aby to bylo v pořádku? A je možné pro levé oko zvlášť koupit klasické Biofinity (3 čočky)? Děkuji za odpověď. Lukáš

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Lukáši, děkujeme Vám za otázku. Vzhledem k tomu, že se torické (astigmatické) čočky vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze se zápornými cylindry, musíme kladnou hodnotu Vašeho cylindru převést. Tento přepočet se pak projeví v celém zápisu. Pro pravé oko tedy budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 160°. Pro levé oko budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček s hodnotou dioptrie -1,75. Je zcela běžné, že každé oko potřebuje jinou korekci a tak není problém objednat různé čočky dle potřeb Vašich očí. Pokud byste měl další otázky, jsme Vám k dispozici. Přejeme Vám krásný den.
Iveta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, při aplikaci kontaktních čoček na dálku -2,5 dioptrie vidím rozmazaně na blízko. Na blízko bez brýlí a kontaktních čoček vidím velmi dobře. V čem může být problém v tomto případě?

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za další dotaz. Faktorů, které mají vliv na správnou korekci zraku kontaktními čočkami je více, např. optika čočky, materiál, rozměry. Pokud nejsou správně zvolené čočky nebo jejich parametry, není korekce zraku přesná a může docházet k tomu, co popisujete. Z tohoto důvodu je doporučeno před prvním nákupem čoček přes internet navštívit očního specialistu, který s Vámi čočky vybere a odborně je aplikuje. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Iveta Klučilová

Dobrý den, prosím chtěla bych požádat o radu, jaké hodnoty mám zat v objednávce na kontaktní čočky: dioptrie do brýlí mám níže uvedených hodnot: pravé oko: -2,5; cylindr -0,25 a osa 180 levé oko. -2,5; cylindr -0,5 a osa 180 Kontaktní čočky budou označné pravé a levé oko, když je každá jiné hodnoty? Děkuji Iveta

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás začíná projevovat astigmatismus. Hodnoty cylindru jsou však zatím příliš nízké, a tak je bude nutné převést na sféru. U pravého oka hodnota cylindru dioptrii prozatím neovlivní a budete potřebovat sférické čočky s hodnotou dioptrie -2,5. Pro levé oko bude hodnota dioptrie -2,75. Nemáte-li s kontaktními čočkami žádnou zkušenost, doporučili bychom Vám (alespoň ze začátku) spíše jednodenní kontaktní čočky, např. silikon-hydrogelové TopVue One+. O jednodenní čočky nemusíte nijak pečovat. Každý den si aplikujete perfektně čistou čočku, večer ji vyjmete a vyhodíte. Čočky nejsou označené, ale jsou jednotlivě balené v označeném blistru. Budete tedy vždy vědět, do jakého oka patří jaká čočka. Pokud by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz a Vaše investice se Vám tak vrátí. Budete-li mít další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Přejeme Vám krásný den.
Gabriela Čermáková

Dobrý den, je problém pokuď mam zakřivení čočky 8.6 ale čočky co si chci koupit mají pouze 8.7? Děkuji za odpoveď

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Gabrielo, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm, takže by tento rozdíl měly Vaše oči bez potíží zpracovat. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Katarína Kačmarčíková

Dobry den prosím o informáciu. Comfilcon A toric je totožné s Biofinity toric? A Taktiež prosím o info. Keď mám na obale napísané hodnoty: -1,5, -0,75, 090. Tak to bude predpokladám Dioptrie, cylindr a osa. Ďakujem

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kataríno, děkujeme Vám za otázku. Ano, kontaktní čočky vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu Comfilcon A v torické variantě jsou s největší pravděpodobností shodné s čočkami Biofinity Toric. Co se týká posloupnosti napsaných dioptrických parametrů, tak je to skutečně v pořadí dioptrie, cylindr a osa tak, jak píšete. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se zeptat, rádi Vám pomůžeme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Helena Vacenovská

Dobrý den, prosím o radu.Když je na krabičce zaznačené AX 010, tak jakou hodnotu mám zadat?Číslo 10?Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Heleno, děkujeme Vám za otázku. Označení AX nebo AXIS je označení pro hodnotu osy. Pakliže máte hodnotu AX 010, jde o hodnotu osy 10°. Pro nákup torických kontaktních čoček je nutné často dioptrické hodnoty upravit. Pokud byste chtěla překontrolovat Vaše brýlové dioptrické hodnoty, napište nám je do dalšího komentáře. Rádi Vám hodnoty zkontrolujeme a případně upravíme pro nákup kontaktních čoček. Hezký den.

Viliam

Dobry den, nakolko plusove cylindre se nevyrabaju, ake parametre by ste mi dpoprucili pre : +6.00, +1,50, 75 a +5,50, +1,50, 88? (Cocky by som chcel len na obcasne nosenie)

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Viliame, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a plusové cylindrické hodnoty je proto nutné převést na minusové. Tento přepočet se poté promítne do celého zápisu. Pro nákup čoček se Vaše hodnoty změní následovně:
shp. +6,00, cyl. +1,50, osa 75° -> shp. +8,00, cyl. -1,75, osa 170°
shp. +5,50, cyl. +1,50, osa 88° -> shp. +7,50, cyl. -1,75, osa 180°
Pokud chcete nosit čočky pouze občas, byly pro Vás vhodnější jednodenní kontaktní čočky např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism.K těmto čočkám nebudete potřebovat žádný roztok. Jakmile si budete chtít vzít čočky, jednoduše si nasadíte vždy nové. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Nela

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit? Na levém oku mám dioptrii -1,5, Cylindr -1,0 a Osu 65°.. Je lepší zvolit cylindr -0,75 nebo -1,25.? Moc děkuji za odpověď. Pěkný den!

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Nelo, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček zadejte hodnotu dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 70°. Hezký den.

Zuzana

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu, na levé oko mám dioptrii -1,25, cylindr -0,5 a osu 101°.. Jaký vybrat cylindr, když -0,5 nenabízíte? Děkuji mnohokrát.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Zuzano, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, protože je dioptrických kombinacích neuvěřitelně mnoho. Cylindrické hodnoty menší než -0,75 se přepočítávají na sféru. To znamená, že ke korekci levého oka budete potřebovat klasickou sférickou čočku Biofinity s hodnotou dioptrie -1,50. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Iveta Janíková

Dobrý den, mám naměřenou osu cylindru 75 a 95, ale nabízíte pouze 70-80 a 90-100, je lepší vzít větší? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu. Pakliže máte osu odlišnou od nabídky výrobce, můžete zaokrouhlit dle matematických pravidel nebo lze u číslovky 5 výběr osy zaokrouhlit nahoru i dolu, např. u osy 75° tak můžete zvolit hodnotu osy 80° nebo 70°. Hezký den.

jakub

Dobry den, vsimol som si, ze pri torickych cockach sa neda vyberat zakryvenie a priemer. Ma clovek potom vyberat iba podla zakrivenia a priemeru jednotlivych znaciek? Dakujem :)

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jakube, děkujeme Vám za otázku. Velikostní parametry lze měnit pouze u některých druhů čoček. U těchto čoček to možné není. Povolené mezní odchylky u velikostních parametrů jsou ±0,20 mm. Ovšem každý uživatel reaguje na změny velmi individuálně, ať už se jedná o velikostní parametry nebo materiál čoček. Každému uživateli čoček by měl kontaktní čočky aplikovat oční specialista na základě vyšetření. Když má uživatel čočky odborně aplikované a vyzkoušené, může nakupovat na internetu. Pokud tento typ čoček vyzkoušený nemáte a čočky neodpovídají Vašim velikostním parametrům, nedovedeme vyhodnotit, jestli Vám čočky sednou. Jestliže se rozhodnete čočky přesto koupit, mějte prosím na paměti, že nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není důvodem k reklamaci. Hezký den.

Lucie

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Mám v současné době brýle s novými hodnotami PO: -4,50, cyl. -2, osa 10°, LO -4,00, cyl. -1, osa 180°. Kontaktní čočky tohoto výrobce nosím, ale potřebuji úpravu dle nových dioptrií. Osy na obou čočkách jsem měla 180°, přestože ve starých brýlích jsem měla PO 5° a LO 180°, ty však teď musím změnit také, že? (Pro ucelenost hodnoty starých brýlí (a kontaktních čoček v závorkách): PO -4,50 (-4,25), cyl. -1,75 (-1,25) osa 5° (180°), LO -3,50 (-3,00), cyl. -0,75 (-0,75) osa 180° (180°)). Snažila jsem se převést si nové hodnoty na čočky sama, ale raději si nechám poradit. Mockrát děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lucie, děkujeme za otázku. Podle nově naměřených hodnot byste si u kontaktních čoček měla vybrat pro pravé oko dioptrii -4,25, cylindr -1,75 a osu 10° a pro levé oko dioptrii -4,00, cylindr -0,75 a osu 180°. Jde o úpravu dle přepočtové tabulky, takže Vám bohužel nemůžeme zaručit, že pro Vás tyto hodnoty budou 100% vyhovující. Ideální by bylo vyzkoušet nové hodnoty čoček u kontaktologa. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Ondra

Dobrý den, po koupi nových kontaktních čoček Biofinity toric (3ks) mě překvapila lehká změna nápisů na balení (na starém obalu je na přední straně napsáno Aquaform Comfort Science contact lenses, na novém je pouze 3 contact lenses) dále je na boku krabičky v modrém obdélníku napsáno u starého balení comfilcon A, u nového Biofinity. Teď jsem si všiml, že tyto 2 rozdílné obaly jsou i v obrázcích na vašich stránkách. Předpokládám, že se jedná o stejný výrobek, pro jistotu se ale ptám. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ondro, děkujeme za otázku. Na trhu se aktuálně objevují obě varianty balení. Jde pouze o malý rozdíl v designu krabičky. U čoček nedošlo k žádné změně ve výrobním procesu ani ve složení materiálu. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Pavel Fiala

Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat ohledně cylindru ? mám L -6 a cylindr -1,5 a P -7 a cylindr -1,5 Doporučíte mi prosím velikost cylindru ? Přemýšlel jsem a -1,25 by mohlo byt dobré .. ikdyž sám nevím

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavle, děkujeme za Váš dotaz. Pro kontaktní čočky je občas nutné udělat u parametrů malou úpravu. Podle tabulek by to pro Vás znamenalo zvolit si pro levé oko dioptrii -5,50, cylindr -1,25 a příslušnou osu a pro pravé oko dioptrii -6,50, cylindr -1,25 a opět naměřenou osu. Pokud ale zatím nemáte s torickými čočkami žádnou zkušenost, doporučili bychom Vám na vyzkoušení TopVue Air for Astigmatism, u kterých je možné využít službu Grance vrácení peněz. Pokud byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jana

Zdravím, mám na pravé oko dioptrie - 2, 25 , cylindr - 0,75 , osa 10 st. Na pravém oku dioptrie - 3, 25, cylindr - 0,5 , osa 10 st. Jenže takové parametry nelze koupit. Prosím radu, jaké čočky tedy objednat?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jano, díky za Váš dotaz. Máte pravdu, že u kontaktních čoček nelze navolit všechny parametry, které Vám oční specialista neměří. Pro kontaktní čočky se musí často dělat úprava. Pro přepočet slouží speciální tabulky a vzorečky a pro Vás by to znamenalo pro pravé oko dioptrii -2,25 cylindr -0,75 a osa 10°, pro levé oko pouze sférická dioptrie -3,25. Pro pravé oko tedy čočky torické a pro pravé oko sférické. Doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Air for Astigmatism a TopVue Air. Tyto čočky jsou jedny z mála, které jsou dostupné v balení po 1 kontaktní čočce. Pokud máte zájem o kontaktní čočky Biofinity a Biofinity Toric, doporučujeme Vám navštívit kontaktologa. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jitka

Dobrý den, oční doktorka mi řekla, že se kontaktní čočky kupují s menšími dioptriemi, než ty, které se měří pro nákup brýlí. Navíc mám na jednom oku cylindr -0,5, který ale v nabídce není. Poradíte mi prosím, jaké čočky vybrat? Pro brýle mi naměřila pr.oko: -3 dioptrie., cylindr -0,5, osa 100, levé oko: -3 dioptrie. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jitko, díky za Váš dotaz. Hodnoty sférických dioptrií se upravují až od vyšších stupňů oční vady - od -3,50 a od +3,25 dioptrie. Čočky Vám doporučujeme sférické. Pro pravé oko s dioptrií -3,25 a pro levé oko -3,00. Dioptrie ale nejsou to jediné, podle čeho lze čočky vybírat. Je nutné zvolit správný materiál a i průměr a zakřivení mají svou roli v pohodlí. Doporučovali bychom Vám vyzkoušet kontaktní čočky z řady TopVue, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Můžete je doma vyzkoušet bez obav ze zbytečné investice. Jestli ale máte zájem o kontaktní čočky jiných značek, doporučujeme Vám navštívit aplikační středisko dané značky. Zatím Vám přejeme hezký den.
Lenka

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně osy. Na jedno oko mám cylindr -0,75, osa 0. V nabídce však máte od 10. Jak mám vybrat? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za Váš dotaz. U kontaktních čoček se osa 0° rovná ose 180°. Před nákupem bychom Vám doporučovali čočky vyzkoušet v aplikačním středisku. Pokud Vám budeme moci pomoci s něčím dalším, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Martin

Dobrý den, potřeboval bych poradit, jaké parametry čočky zvolit, když mi byly naměřeny slabé cylindry. Levé oko: SF -1.75; CYL -0.25; AX 20 a pravé oko SF -2.50; CYL -0.25; AX 145. Zároveň pociťuji, že když nosím nové brýle s cylindry, tak po následném nošení běžných čoček od Biofinity, které mi doposud velice vyhovovaly, mám oči unavené za kratší časový interval než v minulosti. Díky za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martine, díky za otázku. Cylindry jsou skutečně příliš nízké a u kontaktních čoček takové nenajdete. Víceméně se s nimi u čoček nedá vůbec počítat. Pokud jste dosud nosil klasické Biofinity pouze s dioptrií, můžete v nošení pokračovat. Pokud ale není nošení 100% vyhovující, poraďte se se svým kontaktologem o malé úpravě dioptrií. My bychom navrhovali -2,00 pro levé oko a -2,75 pro pravé oko. Ideální by ale bylo nové dioptrie vyzkoušet před nákupem celého balení. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Marcel

Dobrý den, nosil jsem čočky biofinity asi dva roky zpět, mohli byste mi poradit jak vyplnit údaje při objednání když je zápis OP plan -1,75/10 OL plan -1,75/180

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marceli, děkujeme za Váš dotaz. Plano je nulová dioptrie. Při objednání si tedy zadáte pro obě oči dioptrii 0,00. Musíte objednat dvě balení, protože pro každé oko potřebujete jinou hodnotu osy. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Jan Dronzek

Dobrý den. Doplňuji údaje: Prave oko - SPH : -1,75...CYL : +0,50...OSA: 0 Levé oko - SPH : -2,00...CYL : +0,50...OSA: 73 Děkuji za odpověd hezký den.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, díky za doplnění informací. Pro pravé oko tedy budete potřebovat čočky s dioptrií -1,50 a pro levé oko s dioptrií -1,75. V každém případě Vám ale doporučujeme vhodnost dioptrií před nákupem čoček vyzkoušet. Ideálně u svého lékaře či kontaktologa. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, obraťte se na nás. Zatím přejeme hezký den.

Jan Dronzek

Dobrý den mám dotaz. V optice mi naměřili cylinder u obou očí +0,50, ale konkrétně u čoček Biofinity Toric tato plusová hodnota vůbec není. Můžete mi doporučit nějaké jiné u kterých lze zvolit tento cylinder. Děkuji hezký den.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, díky za Váš dotaz. Plusové cylindry se u kontaktních čoček nevyrábí. Navíc ani hodnota 0,50 není u čoček dodávána. U takovýchto naměřených hodnot je nutné udělat přepočet a cylindry se převedou na dioptrii. Abychom Vám ale mohli říct přesné dioptrie, potřebovali bychom znát všechny Vaše naměřené parametry pro pravé i levé oko - dioptrii, cylindr a osu. Nebudete tedy potřebovat čočky torické, ale sférické - pouze s dioptrií. Pokud chcete, doplňte údaje a my Vám parametry přepočítáme. Zatím díky a mějte hezký den.

Dagmar Krajíčková

Dobrý den. mohu mít dotaz , co u Biofinity Toric je osa? Je to hodnota která je na krabici čoček nazvaná AX? Chci si totiž čočky objednat u vás na netu a na krabici je hodnota AX 090 a v objednávce je osa a v ní stupně, takže přesně nevím, co objednat. Děkuji za odpověď. D.K.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dagmar, děkujme za Váš dotaz. Je to tak, jak píšete. Osa je značena AX. Například dioptrie jsou značeny PWR, průměr DIA, zakřivení BC. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Lenka

Dobrý deň, mám zakrivenie podľa merania 8,8 môžem si objednať čočky aj so zakrivením 8,7? Ďakujem Mám záujem konkrétne o Biofinity Toric. Ďakujem. Prajem príjemný deň.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Obecně se udává, že rozdíl 0,10 je zanedbatelný a při nošení by neměl působit žádné potíže. Pokud budete chtít vědět cokoli dalšího, napište nám. Přejeme krásný den a příjemné nošení.

Magdalena

Dobrý den chtěla jsem se zeptat na osu v jenom oku mám 110 a v druhým 050 a vy tam máte napsáno jen 50 je to stejné ?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Magdaléno, děkujeme za Váš dotaz. Ano, je to osa 50°. Přejeme hezký den.

Lenka

Jsou tyto čočky opravdu vhodné i na nepřetržité nošení? A jaké kapky by jste mi doporučili? Od lékaře nemám žadné čočky zakázány. Děkuji předem

Zákaznický servis
Dobrý den, ano, u těchto čoček výrobce garantuje i možnost kontinuálního nošení, avšak nejprve je nutné tento způsob užívání čoček konzultovat s očním specialistou, neboť nemusí být vhodný zcela pro každého. Z naší nabídky očních kapek Vám můžeme doporučit kapky LAIM-CARE gel drops, které obsahují skvělou lubrikační látku - hyaluronát sodný (Kyselinu hyaluronovou), která je lidskému tělu zcela přirozená a nezpůsobuje žádné vedlejší účinky.
Anonymous

mohu doporučit, z mé zkušenosti zatím nejlepší čočky co jsem používal