Biofinity Toric (6 čoček)

849 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? úterý 23.7. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Biofinity® toric

Na silikon-hydrogelové kontaktní čočky od společnosti CooperVision se můžete spolehnout celý měsíc. Kvalitně zpracovaná torická čočka poskytne očím celodenní pohodlí a stabilně ostrou korekci astigmatismu.

Optimised Toric Lens Geometry™

Technologie, která stojí za perfektní korekcí astigmatismu, působí hned v několika rovinách. Velkou torickou optickou zónu doplňuje sofistikované zakřivení zadní plochy čočky, které podporuje stabilitu a její spolehlivé usazení.
TIP - Pro ještě rychlejší usazení čočky ve správné pozici osy použijte orientační značku, kterou si vždy srovnejte na pozici 6. hodiny.

Aquaform®

Silikon-hydrogelový materiál Comfilcon A vyniká vysokou propustností kyslíku a velkým podílem vody. Za mimořádnými parametry je technologie Aquaform®, která uzamyká molekuly vody uvnitř materiálu a současně zajišťuje zvýšenou prodyšnost materiálu. Oči budou díky vysokému přísunu kyslíku svěží a bílé i na konci dne.

Nošení čoček

Biofinity toric lze nosit v denním či prodlouženém režimu nošení po dobu maximálně 7 dnů a 6 nocí.
Prodloužený režim nošení není vhodný pro každého, a proto by ho měl vždy schválit oční specialista.
Perioda výměny čoček za nové je stanovena na 30 dnů.

Vlastnosti - Biofinity Toric (6 čoček)

Výrobce: Coopervision
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.70
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 116 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity Toric
Materiál: Comfilcon A
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +8.00
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air for Astigmatism (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 799 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (21)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Mia

Dobrý den, prosím jaké si mám objednat torické čočky, když mám na předpisu sph -6, cyl +1.25 axis 5?

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Mio, děkujeme Vám za otázku. Torické čočky se vyrábějí pouze se zápornými cylindrickými hodnotami. Jelikož máte v zápisu uvedenou kladnou hodnotu cylindru, budeme ji převádět na zápornou. Tento převod se dotkne všech hodnot zápisu. Ke korekci zraku budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,50, cylindru -0,75 a osy 100°. Jedná se však o teoretické hodnoty, které Vám nemusejí vyhovovat. Správně byste měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Např. ZDE si můžete najít nejbližšího odborníka, který spolupracuje s výrobcem těchto čoček. Pokud si čočky vyberete sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. V případě dalších otázek nám napište, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Adéla

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně objednání těchto čoček. Levé oko má tyto hodnoty a bohužel hodnota cyl mi nejde zadat. Sph: - 3,00 Cyl: -0,25 Osa: 40 Děkuji za pomoc.

Zákaznický servis

Dobrý den, Adélo, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je často nutné brýlový předpis upravit. Ačkoliv máte naměřený cylindr, je jeho hodnota prozatím příliš nízká a do přepočtu dioptrií se nepromítne. Dle uvedených hodnot z brýlového předpisu budete tedy potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,00. Mějte však prosím na paměti, že správně byste si měla vybrat čočky s odborníkem. Ten Vám podle parametrů očí vybere vhodné čočky a vyzkouší je s Vámi. Oční specialista může reagovat na Vaše připomínky a v případě potřeby upravit korekci nebo změnit čočky. Pokud si čočky zakoupíte sama bez odborné pomoci, nelze na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry uplatnit eventuální reklamaci. Jestliže budete mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Lucie

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat jaké parametry mám u čoček zadat, když na předpisu mám tyto hodnoty: Pravé oko: sph -1,75, cyl -1,0, osa 90 Levé oko: sph -1,25, cyl 1,0, osa 85 Tyto čočky mi vyhovují, nosila jsem je již dříve. Ale teď mi oční naměřili jiné hodnoty, a v parametrech při objednávání některé hodny nejsou. Děkuji moc za odpověď Lucie K.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za komentář. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, a proto je nutné brýlové dioptrické hodnoty v nějakých případech pro nákup čoček upravit. Ke korekci pravého oka byste měla mít čočky s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 90°. Ke korekci levého oka byste pak měla mít čočky s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 90°. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Karolína

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které kontaktní čočky by byly pro mě nejvhodnější. Pravé oko - dioptrie -5,5 cylindr -0,75 a osa 120 a levé oko dioptrie - 6,5 cylindr - 0,5 a osa 0. Moc děkuji za odpověd

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Karolíno, děkujeme Vám za komentář. Ač máte astigmatismus, na levém oku je ve slabší formě a bude nutné cylindrickou hodnotu přepočítat na sféru. Proto budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čoček. Ke korekci pravého oka budete potřebovat torickou čočku např. Biofinity Toric s hodnotou dioptrie -5,25, cylidnru -0,75 a osy 120°. Ke korekci levého oka budete potřebovat sférickou čočku např. Biofinity s hodnotou dioptrie -6,25. Správně byste však měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pokud se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. V případě, že nechcete riskovat, mohly by pro Vás být zajímavé čočky TopVue, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Ke korekci pravého oka byste měla čočky TopVue Air for Astigmatism a ke korekci levého oka pak TopVue Air. Pokud by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, mohla byste ji využít a Vaše investice by se Vám tak vrátila. V každém případě budete k oběma značkám čoček potřebovat roztok, se kterým o ně budete pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Magdalena Jenčová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké parametry torických kontaktních čoček bych si měla pořídit. Na pravém oku mám -2,5 dioptrie, -1,25 cylindr a 170 osu. Na levém oku mám -4,25 dioptrie, -0,75 cylindr a 175 osu.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Magdaleno, děkujeme Vám za otázku. Hodnoty pro pravé oko můžete zadat tak, jak jsou tzn. hodnotu dioptrie -2,50, cylindru -1,25 a osy 170°. Hodnoty pro levé oko bude nutné upravit na hodnotu dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky koupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lucie

Dobrý den, byla mi naměřena hodnota cylindru -1, ale čočky mají cylindr buď -0,75 a pak až -1,25. Mohli byste mi prosim poradit, ktere čočky mám objednat? Moc děkuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a pro jejich nákup je nutné brýlový předpis upravit. Rádi Vám hodnoty upravíme, potřebujeme ovšem znát kompletní předpis včetně všech znamének (+, - nebo =). Předem děkujeme za doplnění informací. Prozatím přejeme krásný den.

Lenka Kucharova

Dobrý Den,na jak dlouho mi prosím vystačí balení 6cocek na každé oko?Chápu to dobře že každá z čoček je na měsíc?Aplikaci jsem měla v optice ale ráda bych si priste objednala od vás.(mám schované štítky od čoček)

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. Balení se šesti čočkami vystačí pro jedno oko na 6 měsíců. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Simona

Dobry den, mela bych dotaz ohledne techto kontaktnich cocek. Tyto cocky mi vyhovuji a nosim je jiz dlouho, avsak ted pri objednani se mi ukazuje, ze si je nemuzu objednat z duvodu omezenych vyrobnich kapacit. Mohla bych se optat, za jak dlouhou dobu si myslite, ze zase bude mozne si je objednat, nebo zda byste mi doporucili jine? Parametry mam BC 8.7, DIA 14,5 , dioptrie -8, cylindr -0.75 a AX 110 Moc Vam dekuji za odpoved. Simona

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Simono, děkujeme Vám za otázku. Společnost CooperVision nám bohužel neavizovala žádný konkrétní termín, kdy budou dodávky obnoveny. Z tohoto důvodu Vám, bohužel, nejsme schopni říci více informací. Vhodnou alternativou by pro Vás mohly být čočky Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism, které jsou také ze silikon-hydrogelového materiálu a liší se pouze typem. Velikostní parametry jsou téměř stejné, takže i z tohoto hlediska by mělo být vše v pořádku. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Mirka

Hezký den, spolu s dcerou si u Vás objednáváme kontaktní čočky. Dcera si oblíbila čočky značky Biofinity. Byla nyní u oční doktorky a ta jí předepsala na obě oči sph -3,75, cyl -1,50, osa 180. Můžete nám tedy prosím doporučit, které čočky a s jakými hodnotami cylindru by byly pro dceru ze značky Biofinity nejlepší prosím. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Mirko, díky za otázku. Naměřený cylindr značí astigmatismus a pro jeho korekci jsou z řady Biofinity vhodné právě tyto čočky Biofinity Toric. Dle přepočtové tabulky by Vám měly vyhovovat dioptrie -3,50 cylindr -1,25 a osa 180°. Bohužel Vám nemůžeme garantovat, že budou dceři čočky zcela vyhovovat, zvažte tedy, zda by nebylo lepší navštívit očního specialistu, u kterého budete mít možnost nové čočky vyzkoušet. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Marcela Nyplová

Dobrý den. Nějaký čas jsem používala torické čočky AIR OPTIX - levé oko: -2,50 CYL -1,25 AXIS 010; pravé oko: -3,00 CYL -1,25 AXIS 020. Měla jsem trochu zhoršené vidění na dálku, čtení bylo bez problému. Během dne jsem musela občas sáhnout do oka a s čočkou v oku pohnout, protože se mi vidění rozostřovalo, měla jsem povit, jako by čočka v oku ujížděla. Zašla jsem s problémem k optikovi, který mi následně naměřil hodnoty levého oka: -2,50 CYL -1,25 AX 010; pravé oko: -3,25 CYL -1,25 AX 020, a doporučil mi čočky Biofinity toric. V těchto čočkách Biofinity nyní vidím lépe na dálku, ovšem mnohem hůře na čtení. K tomu mi optik řekl, ať si pořídím tedy brýle na čtení. To se mi ale moc nechce, protože oči na blízko mi jinak slouží velice dobře, ač jsem 50nice, bez brýlí i bez čoček čtu bez problémů, s původními čočkami taky problém ve čtení nebyl. Můžete mi prosím poradit, v čem by mohl být problém? Může se tento problém projevit špatným výběrem značky čoček? Zaujala mne zde nabídka čoček TopVue Air for Astig., ale nevím, zda by vyřešily můj problém se čtením, zda není problém v naměřených hodnotách. Děkuji za odpověď a případně za radu. Marcela

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Marcelo, děkujeme za otázku. Značka čoček určitě může ovlivnit způsob korekce. Nepatrně, ale může. Jde především o to, že mezi výrobci se liší způsob výroby čoček – různé technologie, lehce odlišná konstrukce čočky. Tím může být ovlivněno usazení čočky na oku a tím pak následně i korekce. Pokud jde o vidění do blízka, pak u většiny lidí začíná být problém zhruba po čtyřicátém roku života. Jde o přirozený proces stárnutí oka a jsou zapotřebí brýle na blízko případně multifokální čočky. Vzhledem k tomu, že Vás trápí i astigmatismus, potřebovala byste čočky typu Proclear Multifocal Toric. Čočky tohoto typu by Vám ale rozhodně měl odborně aplikovat oční specialista, abyste měla jistotu, že byly vybrány správné parametry. V tuto chvíli bychom Vám doporučovali objednat buď čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism nebo měsíční čočky TopVue Air for Astigmatism. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz a navíc jsou také dostupné v balení po 1 kuse – 1 čočka TopVue Premium for Astigmatism a 1 čočka TopVue Air for Astigmatism. Ideální by bylo, kdybyste vyzkoušela původní naměřené hodnoty korekce i ty nové. Kdyby Vám ani tyto čočky nevyhovovaly, pak budete muset znovu navštívit očního specialistu a problém s ním konzultovat. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Zuzana

Dobry den, pouzivam cocky Biofinity XR s dioptriami +10. Chcem sa spytat, ci iny typ biofinity (toric alebo energys) nebude s těmito dioptriami? Pripadne iny typ cociek? Dakujem

Zákaznický servis
Dobrý den, Zuzano, děkujeme Vám za otázku. S takto velkou plusovou dioptrií máme pouze kontaktní čočky Biofinity XR nebo Proclear Compatibles Sphere, které jsou z jiného typu materiálu než čočky Biofinity XR, které jste používala. Pokud chcete změnit kontaktní čočky, doporučujeme Vám změnu konzultovat s Vaším očním specialistou. Hezký den.
Ondřej Kašpar

Dobrý den, až doposud jsem používal kontaktní čočky Aqualite Premium, ovšem vzhledem k jejich ceně bych rád vyzkoušel tyto čočky od stejného výrobce. Na mých čočkách jsou uvedeny následující parametry a pouze bych si rád ověřil, že jim rozumím správně s ohledem na zadání od objednávky. -1.75 (dioptrie) -1.25 (cylindr)x090 (osa 90°). Předem děkuji.

Zákaznický servis
Dobrý den, Ondřeji, děkujeme za dotaz. Evidujeme od Vás ještě jeden dotaz u kontaktních čoček Biofinity, ale odpovíme zde, neboť Vás trápí astigmatizmus, který korigují torické kontaktní čočky. U Vašeho druhého dotazu zmiňujete zakřivení 8,6 a průměr 14,5 a tyto kontaktní čočky splňují povolenou toleranci. Údajům na čočkách, které zrovna používáte, rozumíte dobře a můžete je zadat do objednávky. Hezký den.
Kateřina Burdová

Dobrý den, tyto čočky už jsem měla v netorické variantě a dělaly mi problémy. Nevím, jestli to nebylo způsobeno např. špatnou kombinací s roztokem na kontaktní čočky. Můžete mi říct, zda existují látky, které obsahují právě roztoky na kontaktní čočky, u kterých už je vyzkoušeno, že se s těmito čočkami "nemají příliš rády"? Děkuji za reakci

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel žádné takové studie nemáme k dispozici. Naprostá většina roztoků je vhodná pro všechny měkké kontaktní čočky, a to platí jak u roztoků víceúčelových, tak u peroxidových. Pokud je to možné, většinou odborník doporučuje čočky i roztok stejné značky případně produktové řady. V případě, že bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

Josef Musil

Dobrý den, mám měsíční kontaktní čočky od Alconu Air Optix for Astigmatism. Chtěl bych zkusit zda čočky Biofinity toric budou lepší. Mají stejný průměr i zakřívení ale co jsem se díval, mají větší obsah vody a i propustnost kyslíku. Myslíte si, že je tato změna dobrou volbou? Děkuji za odpověď. Přeji hezký zbytek dne.

Zákaznický servis - Marketa

Dobrý den, Josefe, děkujeme za dotaz. Velice rádi bychom Vám poradili, ale bohužel nedokážeme předem odhadnout, zda by taková změna byla pro oči vhodná. U kontaktních čoček nemusí nutně více znamenat lépe. Pokud máte o čočky Biofinity zájem, doporučujeme Vám před jejich zakoupením konzultaci s odborníkem, který Vám umožní čočky vyzkoušet. My bohužel zkušební kontaktní čočky poskytovat nemůžeme. Pokud Vám budeme moci s čímkoli poradit, napište nám. Díky za pochopení a mějte krásný den.

Monika Gattnarová

Dobrý den, mám předepsané torické čočky Options Premier, je možné je nahradit těmito? O.P.Mají zakřivení 8,7 a průměr 14,5. Mám: levé oko -2 dioptrie,-1,75 cylindr 60 st.osa pravé oko -4 dioptrie,-1,25 cylindr 100 st.osa Můžete mi případně něco doporučit? Děkuji za brzkou odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Moniko, díky za Váš dotaz. Materiál a parametry čoček jsou stejné. Jde tedy o totožné kontaktní čočky. Můžete si koupit tyto Biofinity Toric, nebo vyzkoušet alternativu v podobě TopVue Air for Astigmatism. U TopVue Air for Astigmatism je v případě potřeby možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Jana Romaňaková

Dobrý den mám předepsané čočky iWear astigmatism z optiky GrandOptik, ale ty nemáte jake jsou stejné nebo podobné mám cil. -0,75 děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jano, děkujeme za Váš dotaz. Podle našich informací jsou na trhu k dispozici iWear Astigmatism Air, které jsou totožné s čočkami Air Optix for Astigmatism a iWear Astigmatism Oxygen, které jsou shodné s Biofinity Toric. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme krásný den.
Dominika

Dobrý den, je možné objednat jeden zkušební pár? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Dominiko, děkujeme za Váš dotaz. Zkušební pár bohužel objednat nelze. Čočky jsou dostupné v balení po 6 kusech nebo v balení po 3 kusech. Pokud budete mít další dotazy, rádi Vám poradíme. Přejeme hezký den.
Tomáš Veselý

Dobrý den chtěl bych se zeptat já mám předepsané torické čočky ale bez cylindru a osy je možné toto objednat?

Zákaznický servis

Dobrý den,

torická čočka se od běžné, sférické liší tím, že má navíc parametry cylindr a osu. Pokud Vám tyto parametry nebyly naměřeny, pak není nutné objednávat torické kont.čočky. Doporučujeme poradit se s očním lékařem, který Vám čočky aplikoval.

Nikola

Dobrý den, chápu dobře že toto balení čoček, pokud mám na obou očích stejné parametry tak je jedno balení na čtvrt roku? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, toto balení obsahuje 6 měsíčních čoček, tedy 3 páry na 3 měsíce.

Michal

Dobrý den, mám předepsané čočky cylindr -0,5. Nemohu ale tuto hodnotu u žádných čoček najít. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky se vyrábějí s hodnotou cylindru až od - 0.75. Doporučujeme proto návštěvu očního specialisty, který po provedení vyšetření určí, zda je pro Vás vhodná korekce torickými (astigmatickými) kontaktními čočkami s poněkud vyšší hodnotou cylindru, či zda budou vhodnější asférické kontaktní čočky nebo postačí klasické čočky sférické.

Pavel

Dobrý den, mám oční vadu astigmatismus, ale cylindry mám pouze na levém oku. Mohu nosit v levém oku bioinfiniti torické a v pravém obyčejné bioinfiniti, když se trošku liší? Od lékaře mám předepsanou torickou čočku na levé oko na pravé už pouze čočku normální. Musím tedy koupit obě čočky torické ? děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den Pavle, nepotřebujete na obě oči astigmatické čočky. Budete se řídit tím, co Vám předepsal Váš oční lékař a to znamená, že pro levé oko si objednáte Biofinity toric a pro pravé oko klasické Biofinity.