Biofinity XR (3 čočky)

459 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? Pátek 8.12. vyberte parametry
Přidat 239 Kč 187 Kč
Přidejte si výhodně roztok:
Roztok Gelone 360 ml
239 Kč
187 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Biofinity XR

Biofinity XR jsou silikon-hydrogelové měsíční čočky výrobce CooperVision, které umožňují nejen režim denního nošení, ale také variantu kontinuálního užívání, kdy je čočka ponechána v oku i během spánku. Biofinity XR jsou dodávány ve velkém dioptrickém rozpětí a rozšiřují tak nabídku klasických Biofinity.

Rovnováha vody a kyslíku

Materiál čoček Comfilcon A kombinuje vysoký obsah vody spolu s dobrou propustností kyslíku. Biofinity XR tak přináší rovnováhu poměru obsažené vody a propustnosti kyslíku.

Jak Biofinity XR fungují?

Silikon patří mezi hydrofobní (odpuzují vodu) látky. U klasických hydrogelových čoček zajišťuje průchod kyslíku a metabolitů skrz materiál voda, která je v něm obsažena. Čím více vody čočka obsahuje, tím lépe skrz ni prostupuje kyslík. V případě silikon-hydrogelových Biofinity XR se přenos kyslíku a plynných metabolitů odehrává na bázi jejich volného průchodu mikroskopickými kanálky v čočce.

Vyvážený poměr vody

Technologie AQUAFORM Comfort Science™ využívá nový silikonový monomer, díky kterému dochází k efektivnímu prostupu kyslíku skrz čočku. Podařilo se tak propojit hydrofilní (vodu vázající) a silikonové (vodu odpuzující) komponenty způsobem, který vytvořil přirozeně smáčivý materiál. Obsah vody je rovnoměrně vyvážený v celém objemu kontaktní čočky.

Kontinuální varianta nošení

Kontaktní čočky Biofinity XR jsou určeny k dennímu způsobu nošení. Umožňují však také občasné přespávání nebo kontinuální nošení. Tento způsob užívání by však měl být předem schválen očním specialistou.

Odolné vůči usazeninám

Materiál těchto kontaktních čoček neobsahuje žádné ionty (elektricky nabité částice). Je proto odolný vůči hromadění proteinových a lipidových usazenin, které jsou běžnou součástí slz i vnějšího okolí.

Pokrokový design

Asférická přední plocha zlepšuje optické vlastnosti čočky, zlepšuje ostrost vidění za horších světelných podmínek a umožňuje korekci nižšího astigmatismu a presbyopie. Zaoblené okraje čoček zvyšují komfort nošení a zamezují podráždění očí. Design zadní plochy čočky je konstruován pomocí několika křivek. Díky tomu tlak čočky rovnoměrně rozloží na celou plochu oka.

Více o Biofinity XR

Vlastnosti - Biofinity XR (3 čočky)

Výrobce: Coopervision
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 3 čočky
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 128 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 48%
Jméno produktu: Biofinity XR
Materiál: Comfilcon A
Dioptrický rozsah: od -20.00 do +15.00
UV filtr: Ne
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Komentáře (1)

Alenka Vyhnánková

Velká spokojenost s kontaktními čočkami Biofinity XR a i když jsem s nimi usnula,po probuzení mě nepálily ani neslzely oči.Ze mě teda super čočky..a to mám velmi citlivé oči.