Biomedics 55 Evolution (6 čoček)

429 Kč
90% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? Úterý 20.4. Today vyberte parametry
Přidat
237 Kč
Zásilkovna.cz Osobní odběr 6085×
od 29 Kč
Česká pošta Česká pošta
od 69 Kč
PPL PPL
od 65 Kč
429 Kč

Kontaktní čočky Biomedics 55 Evolution

Biomedics 55 Evolution měsíční hydrogelové čočky společnosti CooperVision. Na český trh byly uvedeny roku 2005 a od té doby se těší mezi nositeli kontaktních čoček celkem značné obliě.

Asférická zadní plocha

Čočky Biomedics 55 Evolution představují vydařený hydrogelový produkt s asférickou zadní plochou a perfektní optickou konstrukcí. Vyznačují se především svým velmi tenkým provedením, což z nich činí pohodlné a dobře snášené čočky.

Ochrana před UV zářením

Integrovaný UV filtr chrání nejdůležitější oční části před škodlivým zářením. Aby byla ochrana proti UV paprskům co nejúčinnější, je třeba doplňovat kontaktní čočky ještě slunečními brýlemi – je pak chráněna nejen rohovka a zornice, ale i bělima a oční okolí.

Jak pečovat o čočky Biomedics 55 Evolution (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči
Vlastnosti
Výrobce: Coopervision
Zakřivení (BC): 8.90, 8.80, 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 27 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 55%
Jméno produktu: Biomedics 55 Evolution
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +8.00
Mohu v čočkách spát?: Ne
Materiál: Ocufilcon D
UV filtr: Ano
Chytrá alternativa

TopVue Plus (6 čoček)

  • UV filtr
  • vysoký obsah vody
  • rovnoměrně tenké okraje
  • poštovné zdarma
Cena: 279 Kč
Chytrá alternativa

Komentáře (16)

Comments: Do you have any questions?

Roztok k těmto čočkám

Terezie Hártlová

Dobrý den, jaký roztok se pro tyto kontaktní čočky nejlépe hodí? Je možné s těmito čočkami používat např. roztok ReNu? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Terezie, děkujeme Vám za otázku. Pro péči a uchovávání těchto kontaktních čoček jsou vhodné univerzální roztoky, mezi které patří i roztok ReNu. Pokud byste měla zájem, můžete si prohlédnout další univerzální roztoky z našeho sortimentu. Hezký den.

Komentář

Veronika

Dobrý den, do teď jsem používala kont. čočky iWear DR Comfort (oculfilcon D 45%, H2O 55%) s UV filtrem . Kromě toho, že tedy vidím špatně na dálku, žádné jiné poruchy vidění nemám. Důvodem změny značky je cena, a proto hledám alternativu. S mými parametry zakřivení 8,9 a průměr 14,20 jsou toto jediné čočky, které jsem našla. Jsou tyto čočky ideální? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Veroniko, děkujeme za otázku. Ano, tyto čočky jsou totožné a jsou pro Vás ideální alternativa za kontaktní čočky iWear DR Comfort. Pokud Vám můžeme pomoci s něčím dalším, napište nám. Hezký den.

Komentář

Zdeňka Davidová

Dobrý den, když jsem začala nosit kontaktní čočky, používala jsem Surevue se zakřivením 8,80, ale ty se přestaly vyrábět a pořád nemohu najít úplně adekvátní náhradu. Nemám žádné jiné poruchy vidění, jen nevidím na dálku. Myslíte, že tyto by Surevue mohly nahradit? Ještě jsem zkusila Clear58. Předem děkuji.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zdeňko, díky za otázku. Vhodnou náhradou by mohly být čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys nebo měsíční čočky Acuvue Vita. Ideální by bylo, kdybyste navštívila očního specialistu, který tyto čočky odborně aplikuje a nejdříve je u něj vyzkoušela. Budeme pak mít jistotu, že jsou čočky zcela vhodné. Pokud bychom Vám mohli pomoci s něčím dalším, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Kamil

Dobrý den, přecházím z čoček Frequency 55 (zakřivení 8,9, dioptrie -1,75, průměr 14,2). Jako náhrada se zakřivením 8,9 se jeví jako vhodné Biomedics 55 Evolution, avšak tyto jsou označeny jako asferické, což Frequency 55 (modrý obal) nebyly. Je možné je tedy použít? (samozřejmě jsem si vědom, že nemusí oku sednout, ale zajímá mě spíš přechod ze sférických na asférické) Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kamile, díky za otázku. Asférický design čočky bývá prezentován jako výhoda. Asférické kontaktní čočky mají lehce odlišnou zadní plochu. Uvádí se, že čočky nejsou zakřiveny kulovitě, ale spíše se postupně zplošťují. Asférické čočky jsou vhodné pro korekci nízkých hodnot astigmatismu a také eliminují sférické aberace, které vznikají za šera a jiných špatných světelných podmínek. Samozřejmě jsou ale i nositelé, kterým tato konstrukce čočky nevyhovuje. Ideální je čočky před nákupem vyzkoušet. Proto raději zvažte návštěvu kontaktologa, který by provedl reaplikaci kontaktních čoček. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Komentář

Kateřina

Dobrý den, velmi děkuji za Vaši odpověď a doporučení (viz 11.12. 2017). S pozdravem, Kateřina

Komentář

Kateřina

Dobrý den, hledám náhradu kontakních čoček za Frequency 55 (-3,00/ 8,60/14,2). Podle pročtených komentářů se mi jeví vhodné Biomedics Evolution nebo TopVue Plus, ty mají s Frequency totožný materiál Methafilcon A. Mám na Vás 3 otázky: 1) Hledám co nejšetrnější kont. čočky (propustnost kyslíku, obsah vody). Ráda bych se informovala, proč u čoček Biomedics někteří prodejci uvádí propustnost 20 Dk/t a zde 27Dk/t? 2) Dá se porovnat, který z materiálů: Methafilcon A nebo Ocufilcon D je pro oko šetrnější? 3) Je ve Vaší nabídce ještě jiný produkt, který by byl vhodnou náhradou za Frequency 55, byl by ale k oku šetrnější než výše zmiňované alternativy? Předem děkuji za Vaši odpověď, Kateřina

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Ano, námi doporučované náhrady jste si našla správně. K Vašim otázkám… Zvolit nejšetrnější kontaktní čočky není tak úplně možné. U kontaktní čoček nejde o šetrnost. Všechny kontaktní čočky jsou zdravotnická optická pomůcka a musí být schváleny různými odbornými procesy. Šetrné tedy musí být v každém případě. U kontaktních čoček jde především o pohodlí během nošení. Pro každé oči je třeba vybrat si kontaktní čočky s ohledem na individuální potřeby. I kdyby kontaktní čočky měly nejvyšší možnou propustnost kyslíku, Vám by mohly být při nošení nepříjemné, protože Vaše oči dávají přednost hydrogelovému materiálu, u kterého dominuje obsah vody. Z našeho pohledu představují nejšetrnější metodu nošení kontaktní čočky jednodenní. Každý den nositel použije úplně novou kontaktní čočku, což zaručuje, že si do oka nevloží nedokonale vyčištěnou čočku, ze které nemusely být odstraněny všechny usazeniny a nečistoty. Pokud jde o údaj o propustnosti kyslíku, u kontaktních čoček Frequency 55 uvádíme propustnost 24 Dk/t a tato informace pochází od výrobce – CooperVision. V předchozích větách jsme tedy pravděpodobně zodpověděli i Vaší druhou otázku. Podle našich informací společnost CooperVision neurčila žádnou náhradu, na kterou by nositelům doporučovali přejít bez porady se svým lékařem. Nákup nových kontaktních čoček bez předchozího vyzkoušení a porady s kontaktologem s sebou může nést nepříjemné riziko zbytečné finanční investice. Kontaktní čočky TopVue ale toto riziko eliminují, díky službě Garance vrácení peněz. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Plus a také jednodenní TopVue Elite. Když Vám čočky nebudou při nošení příjemné, můžete nám je při dodržení podmínek vrátit. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Komentář

Petra

Dobrý den,sháním kontaktní čočky Sensia od CooperCision.Je možné ,že to jsou tyto čočky 55Evolution?Vůbec nevím kde je mám sehnat. Děkuji moc za odpověď. Petra

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za Váš dotaz. My známe čočky Sensia jako jednodenní a těm odpovídají MyDay daily disposable. Čočky mají totožné vlastnosti, jsou pouze přebaleny do jiné krabičky dané optiky. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Komentář

Přemek

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi modrou a bílou krabičkou u těchto čoček? Nikdy jsem si u svých čoček nevšimnul, že by byly označené jako asférické. Nosil jsem roky Focus Visitint a po jejich zrušení jsem začal objednávat Biomedics 55 a chodila modrá krabička. Nyní bílá

Odpověď

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Přemku, kontaktní čočky jsou identické, došlo pouze ke změně designu krabičky. Děkujeme za Váš dotaz, hezký den.

Komentář

KaVara

Tohle jsou profit Asphere. Stejný materiál, zakřivení i průměr. Jen cena je o dost lepší ;-)))

Komentář

Jakub Přikryl

Dobrý den. Sháním se po čočkách Mediflex 55. Podle všeho se jedná o tyto čočky. Je tomu tak?

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, skutečně se jedná o totožné kontaktní čočky, které pouze Výrobce CooperVision distribuuje pod několika odlišnými názvy v závislosti na prodejci čoček. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček.

Komentář

Zdeněk Vinter

Dobrý den, hledám kontaktní čočky Pro-fit asphere. Na internetu jsem se dopátral, že by Profit asphere mohly být tyto čočky. Můžete mi prosím poradit?

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, ano skutečně se jedná o totožné čočky výrobce CooperVision – Biomedics 55 Evolution, které jsou pouze vyráběny pod privátním názvem pro určitého prodejce. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček (zakřivení, průměr, materiál).

Komentář

mirsanka

Aky je rozdiel medzi tymito sosovkami a frequency 55?

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, rozdíl mezi těmito čočkami spočívá v použitém materiálu, propustnosti kyslíku a v neposlední řadě také v obsahu UV filtru (Biomedics 55 Evolution jsou opatřeny UV filtrem). Srovnat uvedené parametry můžete v tabulce „vlastnosti“ umístěné pod textem na detailu produktu.

Komentář

Petr

Dobrý den, co se stane, když v těchto čočkách usnu např. na půl nebo tři čtvrtě hodiny ? Díky

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, při tak krátkém spánku by nemělo hrozit žádné riziko.

Komentář

Láďa

Dobrý den, chci se zeptat, zda jsou tyto čočky stejné, jako čočky "iWear DR Comfort", jak je i někde na jiném webu uvedeno. Děkuji, Láďa

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, skutečně se jedná o čočky Biomedics 55 Evolution, které vyrábí společnost CooperVision, pouze pod jiným jménem pro síť prodejen Grand Optical. Pro ujištění, že se jedná skutečně o čočky totožné, můžete srovnat jejich parametry (propustnost kyslíku, obsah vody, průměr a zakřivení) a materiál.

Komentář

Irena

Dobrý den, když se dívám na nabídku kontaktních čoček, tak vidím,že všechny se od 6 dioptrií výše nabízí pouze v rozdílech půl dioptrie. U nižších se nabízí i čtvrt či třičtvrtě dioptrie. Ráda bych se zeptala, zda se vpůlkách vyšší dioptire nevyrábí nebo jestli je pouze nenabízíte. Konkrétně mám problém, že 9 dioptrií je mi málo a 9,5 už moc. Děkuji, Irena

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, výrobce nevyrábí tyto kontaktní čočky od dioptrie 6 po čtvrtkách. Doporučovali bychom Vám konzultovat vhodnou volbu kontaktních čoček a dioptrické síly (popř. odborné přeměření Vašich očí) s očním lékařem.

Komentář

Jiřina Vlachová

Jsou tyto čočky vhodné i pro občasné přespání?

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den. Biomedics 55 Evolution nejsou vhodné pro občasné přespávání.