Biomedics 55 Evolution (6 čoček)

439 Kč
97% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? čtvrtek 13.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Biomedics 55 Evolution

Biomedics 55 Evolution měsíční hydrogelové čočky společnosti CooperVision. Na český trh byly uvedeny roku 2005 a od té doby se těší mezi nositeli kontaktních čoček celkem značné oblibě.

Asférická zadní plocha

Čočky Biomedics 55 Evolution představují vydařený hydrogelový produkt s asférickou zadní plochou a perfektní optickou konstrukcí. Vyznačují se především svým velmi tenkým provedením, což z nich činí pohodlné a dobře snášené čočky.

Ochrana před UV zářením

Integrovaný UV filtr chrání nejdůležitější oční části před škodlivým zářením. Aby byla ochrana proti UV paprskům co nejúčinnější, je třeba doplňovat kontaktní čočky ještě slunečními brýlemi - je pak chráněna nejen rohovka a zornice, ale i bělima a oční okolí.

Jak pečovat o čočky Biomedics 55 Evolution (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - Biomedics 55 Evolution (6 čoček)

Výrobce: Coopervision
Zakřivení (BC): 8.90, 8.80, 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 27 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 55%
Jméno produktu: Biomedics 55 Evolution
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +8.00
Mohu v čočkách spát?: Ne
Materiál: Ocufilcon D
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Plus (6 čoček)

  • UV filtr
  • Vysoký obsah vody
  • Rovnoměrně tenké okraje
  • Garance vrácení peněz
Cena: 239 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (22)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Mirka

Dobrý den, s těmito čočkami vidím krásně ostře.Mám je v zakřivení 8,8 a mírnou formu astigmatismu a v běžných sférických čočkách nevidím ostře. Jediný problém je že je snesu tak půl dne protože mám z nich strašně suché oči.Chtěla bych tedy zkusit jiné a nevím jak poznat které jsou asférické.Možná zvolit i jiný materiál čoček. Poradíte které? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Mirko, je nám velmi líto, že Vás trápí suché oči. Poruchy stability slzného filmu jsou u nositelů kontaktních čoček velmi časté. Dá se tomu předcházet vhodnými očními kapkami např. Hylo Care nebo Hylo Parin. Tyto oční kapky lze kapat na nasazené kontaktní čočky. Čočka je tak přímo v oku zvlhčená a slzný film stabilizován. Jestliže s čočkami vidíte dobře a trápí Vás jen suchost, mohly by být oční kapky řešením. Jestliže chcete zkusit jinou značku čoček, můžeme Vám z našeho sortimentu doporučit silikon-hydrogelové čočky Bausch + Lomb ULTRA, které by Vám po stránce velikostních parametrů měly vyhovovat. Čočky mají asférickou optiku pro snížení vlastních a indukovaných sférických aberací, které doprovází nízké stupně astigmatismu. Čočky navíc disponují technologií MoistureSeal, která nabízí 16 hodin pohodlného nošení s 95% zvlhčením. Správně byste však měla re-aplikaci čoček absolvovat pod dohledem očního specialisty. Pakliže si koupíte čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Daniela

Dobrý den, používám Frequency 55 Aspheric od Cooper vision. zakřivení 8.7 velikost 14.4 mám menší astigmatismus a tyto čočky mi vyhovovali. Navíc potřebuji, aby se mi dobře pracovalo na počítači a řídilo po tmě. Doporučíte mi nějakou adekvátní náhradu? děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Danielo, děkujeme Vám za otázku. Dobrý zrak za snížené viditelnosti podporuje asférický design čočky, který je současně schopen dobře korigovat nízké stupně astigmatismu. Z tohoto důvodu bychom Vám spíše doporučili kontaktní čočky Proclear Compatibles Sphere, které jsou také od společnosti CooperVision. Tyto čočky mají asférický design a poskytují očím celodenní hydrataci. Protože se při práci na počítači snižuje frekvence mrkání, oko osychá. Hydratace těchto čoček by Vám při práci s počítačem poskytla náležitý komfort. Správně by však měla re-aplikaci čoček proběhnout pod dohledem očního specialisty. Na této mapě naleznete oční specialisty ve Vašem okolí, kteří se společností CooperVision spolupracují. Pokud se rozhodnete čočky vyzkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Denisa Vašíčková

Dobrý den, už nějakou dobu objednávám z Vašich stránek kontaktní čočky Biomedics 55 Evolution, dioptrie -1,75 a zakřivení 8,80. Bohužel mi po zadání této kombinace vyskočí "Tato kombinace neexistuje, proto nemůže být zvolena." Bude tato kombinace dostupná? Případně mohu poprosit o nějakou alternativu v podobné cenové relaci? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Deniso, děkujeme Vám za otázku. Nabídku dioptrických parametrů jsme prověřili a tato kombinace je skutečně nedostupná. Vyhledali jsme si v systému Vaše objednávky a v minulosti jste objednávala tyto čočky s hodnotou dioptrie -1,75 a zakřivením 8,90 mm. V této kombinaci jsou čočky nadále dostupné. Jako alternativu Vám můžeme nabídnout hydrogelové čočky SofLens 38, které nabízí rovněž několik typů zakřivení. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Klára

Dobrý den, mohu na tyto čočky použít roztok Opti-Free Puremoist? Dekuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kláro, děkujeme Vám za otázku. Ano, roztok Opti-Free Puremoist můžete použít. Roztok je určený pro péči o všechny druhy měkkých kontaktních čoček jako jsou např. Biomedics 55 Evolution. Hezký den.

Monika

Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Mohu se ještě zeptat, tyto co mi doporučujete asi nejsou aspherické nebude to problém? Předem velice děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Moniko, děkujeme Vám za další otázku. Asférický design čočky je tvar, který má strměji klenutou zadní plochu. Asférické čočky jsou tak očím daleko více přizpůsobivější, než je tomu u klasických sférických čoček, které jsou klenuté rovnoměrně. Čočky byly vyvinuty pro korekci optické vady zvané sférická aberace neboli otvorová vada. Jestliže máte zdravé oči, pak byste změnu neměla vůbec zaznamenat. Bez vyzkoušení Vám však takto na dálku nejsme schopni sdělit, jestli přechod na nové čočky Vaše oči zpracují bez potíží. Jak jsme Vám již psali v předchozím komentáři, u čoček TopVue Plus funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Hezký den.
Monika

Dobrý den, doteď jsem používala kontaktní čočky Frequenci 55 aspheric. Z důvody stále se zdražující ceny, hledám levnější náhradu. Myslíte, že je možné přejít na tyto čočky bez návštěvy lékaře? Předem moc děkuji za informaci.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Moniko, děkujeme Vám za otázku. Hledání náhrady za čočky Frequency 55 Aspheric je na místě, neboť máme informaci, že výrobce ukončil výrobu těchto čoček. Jestliže byste ráda přešla na jiné čočky bez návštěvy lékaře, doporučili bychom Vám spíše kontaktní čočky TopVue Plus. Tyto čočky se shodují s čočkami Frequency 55 Aspheric v materiálu, který při přechodu na jiné čočky hraje jednu z nejdůležitějších rolí. Velikostní parametry jsou jiné, ale stále v normě povolené mezní odchylky ±0,20 mm. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nebyly z nějakého důvodu příjemné, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pakliže máte zájem výhradně o čočky Biomedics 55 Evolution, pak je vyzkoušet můžete, ale mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Terezie Hártlová

Dobrý den, jaký roztok se pro tyto kontaktní čočky nejlépe hodí? Je možné s těmito čočkami používat např. roztok ReNu? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, Terezie, děkujeme Vám za otázku. Pro péči a uchovávání těchto kontaktních čoček jsou vhodné univerzální roztoky, mezi které patří i roztok ReNu. Pokud byste měla zájem, můžete si prohlédnout další univerzální roztoky z našeho sortimentu. Hezký den.
Veronika

Dobrý den, do teď jsem používala kont. čočky iWear DR Comfort (oculfilcon D 45%, H2O 55%) s UV filtrem . Kromě toho, že tedy vidím špatně na dálku, žádné jiné poruchy vidění nemám. Důvodem změny značky je cena, a proto hledám alternativu. S mými parametry zakřivení 8,9 a průměr 14,20 jsou toto jediné čočky, které jsem našla. Jsou tyto čočky ideální? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, Veroniko, děkujeme za otázku. Ano, tyto čočky jsou totožné a jsou pro Vás ideální alternativa za kontaktní čočky iWear DR Comfort. Pokud Vám můžeme pomoci s něčím dalším, napište nám. Hezký den.

Zdeňka Davidová

Dobrý den, když jsem začala nosit kontaktní čočky, používala jsem Surevue se zakřivením 8,80, ale ty se přestaly vyrábět a pořád nemohu najít úplně adekvátní náhradu. Nemám žádné jiné poruchy vidění, jen nevidím na dálku. Myslíte, že tyto by Surevue mohly nahradit? Ještě jsem zkusila Clear58. Předem děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Zdeňko, díky za otázku. Vhodnou náhradou by mohly být čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys nebo měsíční čočky Acuvue Vita. Ideální by bylo, kdybyste navštívila očního specialistu, který tyto čočky odborně aplikuje a nejdříve je u něj vyzkoušela. Budeme pak mít jistotu, že jsou čočky zcela vhodné. Pokud bychom Vám mohli pomoci s něčím dalším, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Kamil

Dobrý den, přecházím z čoček Frequency 55 (zakřivení 8,9, dioptrie -1,75, průměr 14,2). Jako náhrada se zakřivením 8,9 se jeví jako vhodné Biomedics 55 Evolution, avšak tyto jsou označeny jako asferické, což Frequency 55 (modrý obal) nebyly. Je možné je tedy použít? (samozřejmě jsem si vědom, že nemusí oku sednout, ale zajímá mě spíš přechod ze sférických na asférické) Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kamile, díky za otázku. Asférický design čočky bývá prezentován jako výhoda. Asférické kontaktní čočky mají lehce odlišnou zadní plochu. Uvádí se, že čočky nejsou zakřiveny kulovitě, ale spíše se postupně zplošťují. Asférické čočky jsou vhodné pro korekci nízkých hodnot astigmatismu a také eliminují sférické aberace, které vznikají za šera a jiných špatných světelných podmínek. Samozřejmě jsou ale i nositelé, kterým tato konstrukce čočky nevyhovuje. Ideální je čočky před nákupem vyzkoušet. Proto raději zvažte návštěvu kontaktologa, který by provedl reaplikaci kontaktních čoček. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Kateřina

Dobrý den, velmi děkuji za Vaši odpověď a doporučení (viz 11.12. 2017). S pozdravem, Kateřina

Kateřina

Dobrý den, hledám náhradu kontakních čoček za Frequency 55 (-3,00/ 8,60/14,2). Podle pročtených komentářů se mi jeví vhodné Biomedics Evolution nebo TopVue Plus, ty mají s Frequency totožný materiál Methafilcon A. Mám na Vás 3 otázky: 1) Hledám co nejšetrnější kont. čočky (propustnost kyslíku, obsah vody). Ráda bych se informovala, proč u čoček Biomedics někteří prodejci uvádí propustnost 20 Dk/t a zde 27Dk/t? 2) Dá se porovnat, který z materiálů: Methafilcon A nebo Ocufilcon D je pro oko šetrnější? 3) Je ve Vaší nabídce ještě jiný produkt, který by byl vhodnou náhradou za Frequency 55, byl by ale k oku šetrnější než výše zmiňované alternativy? Předem děkuji za Vaši odpověď, Kateřina

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Ano, námi doporučované náhrady jste si našla správně. K Vašim otázkám... Zvolit nejšetrnější kontaktní čočky není tak úplně možné. U kontaktní čoček nejde o šetrnost. Všechny kontaktní čočky jsou zdravotnická optická pomůcka a musí být schváleny různými odbornými procesy. Šetrné tedy musí být v každém případě. U kontaktních čoček jde především o pohodlí během nošení. Pro každé oči je třeba vybrat si kontaktní čočky s ohledem na individuální potřeby. I kdyby kontaktní čočky měly nejvyšší možnou propustnost kyslíku, Vám by mohly být při nošení nepříjemné, protože Vaše oči dávají přednost hydrogelovému materiálu, u kterého dominuje obsah vody. Z našeho pohledu představují nejšetrnější metodu nošení kontaktní čočky jednodenní. Každý den nositel použije úplně novou kontaktní čočku, což zaručuje, že si do oka nevloží nedokonale vyčištěnou čočku, ze které nemusely být odstraněny všechny usazeniny a nečistoty. Pokud jde o údaj o propustnosti kyslíku, u kontaktních čoček Frequency 55 uvádíme propustnost 24 Dk/t a tato informace pochází od výrobce - CooperVision. V předchozích větách jsme tedy pravděpodobně zodpověděli i Vaší druhou otázku. Podle našich informací společnost CooperVision neurčila žádnou náhradu, na kterou by nositelům doporučovali přejít bez porady se svým lékařem. Nákup nových kontaktních čoček bez předchozího vyzkoušení a porady s kontaktologem s sebou může nést nepříjemné riziko zbytečné finanční investice. Kontaktní čočky TopVue ale toto riziko eliminují, díky službě Garance vrácení peněz. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Plus a také jednodenní TopVue Elite. Když Vám čočky nebudou při nošení příjemné, můžete nám je při dodržení podmínek vrátit. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Petra

Dobrý den,sháním kontaktní čočky Sensia od CooperCision.Je možné ,že to jsou tyto čočky 55Evolution?Vůbec nevím kde je mám sehnat. Děkuji moc za odpověď. Petra

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, děkujeme za Váš dotaz. My známe čočky Sensia jako jednodenní a těm odpovídají MyDay daily disposable. Čočky mají totožné vlastnosti, jsou pouze přebaleny do jiné krabičky dané optiky. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Přemek

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi modrou a bílou krabičkou u těchto čoček? Nikdy jsem si u svých čoček nevšimnul, že by byly označené jako asférické. Nosil jsem roky Focus Visitint a po jejich zrušení jsem začal objednávat Biomedics 55 a chodila modrá krabička. Nyní bílá

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Přemku, kontaktní čočky jsou identické, došlo pouze ke změně designu krabičky. Děkujeme za Váš dotaz, hezký den.

KaVara

Tohle jsou profit Asphere. Stejný materiál, zakřivení i průměr. Jen cena je o dost lepší ;-)))

Jakub Přikryl

Dobrý den. Sháním se po čočkách Mediflex 55. Podle všeho se jedná o tyto čočky. Je tomu tak?

Zákaznický servis

Dobrý den, skutečně se jedná o totožné kontaktní čočky, které pouze Výrobce CooperVision distribuuje pod několika odlišnými názvy v závislosti na prodejci čoček. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček.

Zdeněk Vinter

Dobrý den, hledám kontaktní čočky Pro-fit asphere. Na internetu jsem se dopátral, že by Profit asphere mohly být tyto čočky. Můžete mi prosím poradit?

Zákaznický servis

Dobrý den, ano skutečně se jedná o totožné čočky výrobce CooperVision - Biomedics 55 Evolution, které jsou pouze vyráběny pod privátním názvem pro určitého prodejce. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček (zakřivení, průměr, materiál).

mirsanka

Aky je rozdiel medzi tymito sosovkami a frequency 55?

Zákaznický servis

Dobrý den, rozdíl mezi těmito čočkami spočívá v použitém materiálu, propustnosti kyslíku a v neposlední řadě také v obsahu UV filtru (Biomedics 55 Evolution jsou opatřeny UV filtrem). Srovnat uvedené parametry můžete v tabulce "vlastnosti" umístěné pod textem na detailu produktu.

Petr

Dobrý den, co se stane, když v těchto čočkách usnu např. na půl nebo tři čtvrtě hodiny ? Díky

Zákaznický servis

Dobrý den, při tak krátkém spánku by nemělo hrozit žádné riziko.

Láďa

Dobrý den, chci se zeptat, zda jsou tyto čočky stejné, jako čočky "iWear DR Comfort", jak je i někde na jiném webu uvedeno. Děkuji, Láďa

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, skutečně se jedná o čočky Biomedics 55 Evolution, které vyrábí společnost CooperVision, pouze pod jiným jménem pro síť prodejen Grand Optical. Pro ujištění, že se jedná skutečně o čočky totožné, můžete srovnat jejich parametry (propustnost kyslíku, obsah vody, průměr a zakřivení) a materiál.

Irena

Dobrý den, když se dívám na nabídku kontaktních čoček, tak vidím,že všechny se od 6 dioptrií výše nabízí pouze v rozdílech půl dioptrie. U nižších se nabízí i čtvrt či třičtvrtě dioptrie. Ráda bych se zeptala, zda se vpůlkách vyšší dioptire nevyrábí nebo jestli je pouze nenabízíte. Konkrétně mám problém, že 9 dioptrií je mi málo a 9,5 už moc. Děkuji, Irena

Zákaznický servis

Dobrý den, výrobce nevyrábí tyto kontaktní čočky od dioptrie 6 po čtvrtkách. Doporučovali bychom Vám konzultovat vhodnou volbu kontaktních čoček a dioptrické síly (popř. odborné přeměření Vašich očí) s očním lékařem.

Jiřina Vlachová

Jsou tyto čočky vhodné i pro občasné přespání?

Zákaznický servis

Dobrý den. Biomedics 55 Evolution nejsou vhodné pro občasné přespávání.