Biotrue ONEday for Presbyopia (30 čoček)

649 Kč
95% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 15.7. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Kontaktní čočky Biotrue ONEday for Presbyopia

Biotrue ONEday for Presbyopia jsou multifokální kontaktní čočky výrobce Bausch and Lomb speciálně navržené k řešení zrakových obtíží způsobených presbyopií. Presbyopie neboli stařecká vetchozrakost je vada zraku vznikající jako přirozený důsledek stárnutí lidského organismu a začíná se projevovat kolem čtyřicátého roku života. Presbyopie je definována zhoršující se schopností zaostřit na blízké předměty.

Design 3 optických zón

Kontaktní čočky Biotrue ONE day for Presbyopia přináší efektivní řešení korekce zraku na všechny vzdálenosti. Jejich speciální 3 zónový design využívá přirozené vlastnosti oka při zaostřování na daleké a blízké předměty, ale i předměty ležící ve střední vzdálenosti. Jednotlivé optické zóny jsou situovány v soustředných kruzích, přičemž nejvnitřnější kruh zajišťuje jasný pohled na blízké předměty a vnější kruh pak na předměty vzdálené.

Vysoký obsah vody – pohodlné nošení

K vytvoření čoček Biotrue ONEday for Presbyopia byl použit HyperGelový materiál Nesofilcon A, který v sobě snoubí vlastnosti klasického hydrogelu a silikon-hydrogelu – vysoký obsah vody a značnou propustnost kyslíku. Technologie HyperGelu funguje na principu aktivních složek obsažených ve svrchní vrstvě materiálu čočky. Tyto látky se podílí na vytvoření lipidové vrstvy, která zabraňuje dehydrataci čoček. Ty pak zůstávají příjemně vlhké a zachovávají si vynikající optické vlastnosti po celou dobu, kdy jsou nasazeny v očích. Obsah vody těchto čoček činí 78%, což je množství srovnatelné s procentem vody obsažené v rohovce.

Ochrana proti škodlivému záření

Kontaktní čočky Biotrue ONEday for Presbyopia jsou opatřeny UV filtrem, který absorbuje část škodlivého UVA a UVB záření. Je však nutné podotknout, že ani kontaktní čočky opatřené UV filtrem nemají být chápány jako plnohodnotná náhrada za sluneční brýle, neboť nepokrývají celou plochu oka, ale pouze jeho část. Nejlépe je tedy kombinovat kontaktní čočky s UV filtrem se slunečními brýlemi.

Vlastnosti - Biotrue ONEday for Presbyopia (30 čoček)

Výrobce: Bausch and Lomb
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 30 čoček
Vyměnit za: 1 den
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 42 Dk/t
Obsah vody: 78%
Jméno produktu: Biotrue ONEday for Presbyopia
Dioptrický rozsah: od -9.00 do +6.50
Adice: High (+1.75 - +2.50), Low (+0.75 - +1.50)
Materiál: Nesofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

Gelone 1-day Multifocal (30 čoček)

  • Perfektní korekce na všechny vzdálenosti
  • Celodenní hydratace
  • Jemné okraje nedráždí oční víčka
  • UV filtr
  • Garance vrácení peněz
Cena: 729 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (6)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Mira Vrážek

Dobrý den. Mám na dálku -1,25. ale s těmito čočkami nevidím pak na blízko. S brýlemi to mám to samé na blízko si je sundavám. Jsou pro mne tyto čočky vhodné? Na blízko nemám provedené žádné měření zraku... tak bych odhadl LOW..? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Miro, děkujeme Vám za otázku. Bez kompletního dioptrického zápisu, bohužel, nemůžeme vypočítat dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček. Správně byste měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Pakliže se rozhodnete čočky kupovat sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

JANA Mühldorfová

Dobrý den, prosím jaké čočky si objednat při P: 2,75 +0,75 180° L: +3,00 +0,75 160° ještě údaje na blízko mám 5 dioptrií

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte astigmatismus a jestliže máte ještě naměřené dioptrické hodnoty na blízkou vzdálenost máte navíc ještě presbyopii. Ke korekci této kombinované oční vady Vám můžeme nabídnout pouze měsíční čočky Proclear Multifocal Toric. Váš zápis není úplně jednoznačný, protože u některých hodnot nejsou znaménka. Jestli jsme zápis rozklíčovali správně, pak je úplný zápis následující:
Pravé oko (dálka): shp. +2,75, cyl. +0,75, osa 180° / (blízká vzdálenost): shp. +5,00, cyl. +0,75, osa 180°
Levé oko (dálka): shp. +3,00, cyl. +0,75, osa 160° / (blízká vzdálenost): shp. +5,00, cyl. +0,75, osa 160°
V takovém případě byste ke korekci potřebovala čočky s následujícími hodnotami:
Pravé oko: shp. +3,50, cyl. -0,75, osa 90°, add power +3,00
Levé oko: shp. +4,00, cyl. -0,75, osa 70°, add power +2,50
Protože se jedná o poměrně složitou korekci zraku a tento typ čoček navíc rozlišuje dominanci očí, doporučujeme Vám odbornou aplikaci čoček. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. V případě, že se rozhodnete čočky koupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
JANA Mühldorfová

Dobrý den, prosím jaké čočky si objednat při P: 2,75 +0,75 180° L: +3,00 +0,75 160°

Zákaznický servis

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Odpověď Vám napíšeme k Vašemu dalšímu doplňujícímu komentáři. Hezký den.

Eva

Dobrý den, mám průměr 14. Mohu mít tyto čočky? Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za dotaz. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm, tudíž by tento rozdíl měly Vaše oči bez potíží zpracovat. Samozřejmě ale nelze zaručit, že Vám čočky budou sedět, jelikož reakce jsou velmi individuální. Každou re-aplikaci nových kontaktních čoček by Vám měl vždy provádět oční specialista. Rozhodnete-li se čočky vybrat sama, rádi bychom Vás upozornili, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud budete mít další otázku, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Rudolf Keller

Dobrý den, mám na dálku +0,75 na blízko +1,75 jaké doporučíte děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Rudolfe, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci zraku budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,75 a adice +1,00 v případě těchto čoček bude adice Low (+0,75 - +1,50). Jestliže s multifokálními čočkami zatím nemáte zkušenosti, zvažte prosím odbornou aplikaci. Na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud se však přece jenom čočky vyzkoušet sám, doporučujeme Vám začínat v době osobního volna (po práci nebo o víkendu). Korekce multifokálními čočkami je již pro mozek náročnější. Při pohledech do stran si pomáhejte a drobně otáčejte hlavou ve směru pohledu. Tento drobný pohyb adaptaci velmi urychluje. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

FEST HF s.r.o. Šoffrová

Dobrý den, můžete mi poradit jaké parametry si mám ojednat u těchto čoček, když na blízko používám +2,75 a na dálku +1. Děkuji šoffrová Táňa

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Táňo, děkujeme za otázku. U multifokálních čoček by Vám měla vyhovovat dioptrie +1,00 s adicí +1,75 - konkrétně u těchto adice High. Pokud jste zatím žádné multifokální čočky nenosila, doporučovali bychom Vám návštěvu u kontaktologa a odbornou aplikaci tohoto typu čoček. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.