Dailies AquaComfort Plus Multifocal (30 čoček)

659 Kč
97% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Kontaktní čočky Dailies AquaComfort Plus Multifocal

DAILIES AquaComfort Plus Multifocal jsou jednodenní multifokální kontaktní čočky od výrobce Alcon, které jsou určeny pro korekci presbyopie (vetchozrakosti). Ta postihuje téměř každého člověka kolem čtyřicátého roku života.

Zraková korekce pro všechny vzdálenosti

Technologii Precision Profile design funguje na principu plynulého přechodu mezi soustřednými optickými zónami. Centrální část čočky je určena pro pohled na blízko a plynule přechází k okrajům čočky, které jsou určeny naopak pro jasné vidění na větší vzdálenosti. Lidské oko má přirozenou schopnost využít právě tu zónu čočky, kterou v daný okamžik potřebuje. Tato technologie také zlepšuje kvalitu obrazu a udržuje stabilní polohu čočky na oku.

Kvalitní zvlhčení, vyšší komfort

První zvlhčující složkou je lubrikant HPMC, který je obsažen již v blistru. Působí tedy bezprostředně po nasazení čočky na oko. Druhou složku potom představuje systém dvou látek – zvlhčujícího PVA (Polyvinylalkohol) a hydrofilního PEG (Polyethylengly­kol). PVA je obsažen přímo v materiálu čočky a uvolňuje se na její povrch při každém mrknutí.

Jak pečovat o kontaktní čočky Dailies AquaComfort Plus Multifocal (30 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - Dailies AquaComfort Plus Multifocal (30 čoček)

Výrobce: Alcon
Zakřivení (BC): 8.70
Velikost balení: 30 čoček
Průměr (DIA): 14.00
Vyměnit za: 1 den
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 26 Dk/t
Obsah vody: 69%
Jméno produktu: Dailies AquaComfort Plus Multifocal
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Adice: HI (MAX ADD +2.50), LO (MAX ADD +1.25), MED (MAX ADD +2.00)
Materiál: Nelfilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

Gelone 1-day Multifocal (30 čoček)

  • Perfektní korekce na všechny vzdálenosti
  • Celodenní hydratace
  • Jemné okraje nedráždí oční víčka
  • UV filtr
  • Garance vrácení peněz
Cena: 729 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (6)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Magdaléna

Dobrý den, používala jsem čočky pro astigmatismus od Oasis Johnson na nich je průměr 14.5 a 8,6.byla jsem na ně zvyklá teď už mám multifokální brýle a nevím který by mi seděli s tímto průměrem? Které by byli ideální? děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Magdaléno, děkujeme Vám za komentář. U velikostních parametrů je povolená mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Ty však bohužel neuvádíte. U kontaktních čoček jsou však důležité nejen velikostní parametry. Vliv na komfort nošení má také materiál, z kterého jsou čočky vyrobené. Dříve jste používala čočky silikon-hydrogelové, tyto čočky jsou hydrogelové. Každému nositeli změna materiálu nemusí vyhovovat. Zvažte prosím raději odbornou aplikaci kontaktních čoček. Oční specialista Vám nejen podle parametrů očí, ale také podle Vašich preferencí vybere vhodné kontaktní čočky. Může pak reagovat na Vaše připomínky a v případě potřeby doladit korekci nebo změnit čočky. Pokud si čočky vyberete sama bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit eventuální reklamaci. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Soňa

Dobrý den, tyto čočky už používám dlouhou dobu. Nyní používám Dailies AquaComfort Plus Multifocal - Dioptrie: +1.25 Adice: MED (MAX ADD +2.00 ) Zakřivení: 8.60 Průměr:14.20 Bylo mi řečeno, že na blízko se vyrábí pouze ve třech variantách. A že je nějaký problém s kombinací, abych měla silnější na blízko. Jde to nějak vyřešit, protože na dálku mi čočky stačí, ale na blízko už ne. Je nějaká varianta, aby čočka fungovala hlavně na blízko? Když je nemám nasazené, tak na dálku vidím úplně v pohodě, ale velký problém mám u čtení. Vidění na blízko se pořád zhoršuje. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Soňo, děkujeme Vám za otázku. Dle popisu situace u Vás probíhá klasický progres presbyopie. Zrak se tedy mění a je otázkou času, než se dioptrické hodnoty ustálí. Multifokální čočky se skutečně běžně vyrábějí se 3 či 4 stupni adice. Jsou pak i čočky s označením XR, které rozšiřují běžný dioptrický rozsah, ale to zatím není Váš případ. Uvádíte, že Vám čočky na dálku stačí, ale na blízkou vzdálenost už ne. V takovém případě se obvykle navyšuje hodnota adice. To by mělo proběhnout pod dohledem očního specialisty, který může v případě potřeby dioptrické hodnoty upravit, neboť každá změna dioptrických hodnot může kvalitu zraku ovlivnit. Proto prosím vyhledejte odbornou pomoc. My si takto na dálku netroufáme poradit Vám nic konkrétního. Jakmile budete mít opět dioptrické hodnoty, které Vám vyhovují, pak můžete bez obav zase nakupovat na internetu. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Petra

Dobrý den, je mi 43 let, nosím brýle na dálku i na blízko. Mám vady oka: presbyopia, Amblyopia, Hypermetropia. Chtěla jsem si nechat dioptrie odstranit, ale bohužel, laserová operace pro mě vhodná není a mechanickou výměnu čočky mi zatím lékař nedoporučuje. Brýle nosím denně, ale při určitých společenských a sportovních akcích mi překáží, a proto bych chtěla zvolit raději kontaktní čočky. Je to pro mě vhodné? Případně jaký typ byste mi doporučili? Moc děkuji za odpověď, krásný den

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za otázku. Věříme, že by se pro Vás vhodné kontaktní čočky určitě našly. Na trhu je obrovský výběr. Bude ale lepší, když první aplikaci kontaktní čoček necháte na očním specialistovi. Při odborné aplikaci a osobním setkání má oční specialista možnost posoudit individuality oka, provést kompletní vyšetření a probrat s Vámi všechny požadavky na čočky. Až budete vědět, jaké kontaktní čočky Vám vyhovují, můžete je samozřejmě nakupovat na internetu. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Lada Staveníková

Dobrý den , mohu z těchto čoček přejít na 14ti denní variantu bez nutnosti kontaktologa? Použitím stejných parametru?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lado, díky za Váš dotaz. Výrobce oficiálně neuvádí žádnou čtrnáctidenní náhradu těchto kontaktních čoček. Kontaktologa byste tedy měla navštívit. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Jiřina Ctibůrková

Dobrý den, mám na dálku -2,25 dioptrie a na blízko brýle nepotřebuji, pokud používám čočky, nevidím dobře na blízko. Lze použít multifokální čočky a pokud ano, tak jaké Add power. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jiřino, díky za Váš dotaz. Pokud chcete vyzkoušet multifokální čočky, navštivte prosím kontaktologa, který Vám poradí. My bohužel nejsme schopní řešit takovéto individuální případy, protože neznáme všechny detaily. Pokud byste měla naměřenou dioptrii na blízko i na dálku, mohli bychom vypočítat adici. Takhle Vám můžeme doporučit nejnižší možnou adici, ale protože různé značky multifokálních čoček fungují různě, dovolíme si říci, že Vám spíš nebudou vyhovovat a nákup by se tak pro Vás mohl stát zbytečnou investicí. Navštivte očního specialistu a budete mít jistotu. Pak už si samozřejmě můžete nové čočky objednávat online. Díky za pochopení, a pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Jan Kupský

Dobrý den jaké označení pro multifokální čočky potřebuji když dosud používám klasocké aqua +3.5 dioptrie na obě oči

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel nám není jasné, na základě čeho jste se rozhodl pro multifokální kontaktní čočky. Takové doporučení by mělo vzejít od očního specialisty na základě vyšetření. Bohužel Vám nemůžeme poradit, jaké parametry čoček zvolit, protože je nemáme podle čeho vypočítat. Pro výpočet adice jsou zapotřebí dvě dioptrie - jedna na blízko a druhá na dálku. Poraďte se prosím nejprve se svým očním lékařem, zda skutečně potřebujete tento typ čoček. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.