Pravda o kontaktních čočkách iWear

Pokud vám váš optik doporučí kontaktní čočky z řady iWear, zřejmě se právě nacházíte v jedné z optik GrandOptical, která není přímo výrobcem kontaktních čoček iWear, ale nechává si je vyrábět u renomovaných výrobců kontaktních čoček Alcon či CooperVision.

iWear DD Supreme = Clear 1-day


Pokud Vám v optice doporučí kontaktní čočky iWear DD Supreme, jedná se o jednodenní kontaktní čočky Clear 1-Day, které jsou přebalené pro síť optik GrandOptical do privátní značky iWear. Kontaktní čočky s těmito parametry si můžete zakoupit buď v některé z optik ze sítě GrandOptical nebo si zakoupit kontaktní čočky iWear DD Supreme. Přesvědčit se o tom můžete porovnaním parametrů čoček iWear DD Supreme (zakřivení, průměr, materiál, nebo obsah vody) s parametry čoček Clear 1-day.

Parametry obou výrobků pro srovnání:

iWear DD Supreme Clear 1-day
Zakřivení: 8.7 a 8.8 8.7 a 8.8
Průměr: 14.2 14.2
Materiál: Hioxifilcon Hioxifilcon
Kyslík: 25,38 Dk/t 25,38 Dk/t
Voda: 58% 58%
Dioptrie: od –10.0 do +6.0 od –10.0 do + 6.0
Výrobce: ClearLab ClearLab


iWear DD Comfort = Focus Dailies All Day Comfort


Pokud vám v optice doporučí kontaktní čočky iWear DD Comfort, jedná se o měsíční kontaktní čočky Focus Dailies All Day Comfort, které jsou přebalené pro síť GrandOptical do privátní značky iWear. O tom, že se jedná o skutečně stejné kontaktní čočky pouze v různém balení se můžete přesvědčit porovnáním parametrů čoček iWear DD Comfort s parametry čoček Focus Dailies All Day Comfort (materiál, zakřivení, průměr, nebo obsah vody).

Parametry obou výrobků pro srovnání:

iWear DD Comfort Focus Dailies All Day Comfort
Zakřivení: 8.6 8.6
Průměr: 13.8 13.8
Materiál: Nelfilcon A Nelfilcon A
Kyslík: 26 Dk/t 26 Dk/t
Voda: 69% 69%
Dioptrie: od –10.00 do +6.00 od –10.00 do +6.00
Výrobce: Alcon Alcon


iWear XR Comfort = Air Optix Aqua


Pokud vám v optice doporučí kontaktní čočky iWear XR Comfort, jedná se o měsíční kontaktní čočky Air Optix Aqua, které jsou přebalené pro síť GrandOptical do privátní značky iWear. O tom, že se jedná o skutečně stejné kontaktní čočky pouze v různém balení se můžete přesvědčit porovnáním parametrů čoček iWear XR Comfort s parametry čoček Air Optix Aqua (materiál, zakřivení, průměr, nebo obsah vody).

Parametry obou výrobků pro srovnání:

iWear XR Comfort Air Optix Aqua
Zakřivení: 8.6 8.6
Průměr: 14.2 14.2
Materiál: Lotrafilcon B Lotrafilcon B
Kyslík: 138 Dk/t 138 Dk/t
Voda: 33% 33%
Dioptrie: od –10.00 do +6.00 od –10.00 do +6.00
Výrobce: Alcon Alcon


Komentáře

Přidat komentář

Petra

Dobry den, muzete mi poradit, cim bych mohla nahradit cocky iwear light prumer 14,4, zakriveni 8,7 a dioptrie -1, dekuji za odpoved

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pero, díky za Váš dotaz. Podle našich informací by měly být kontaktní čočky vyrobeny z hydrogelového materiálu Comfilcon A s 55% obsahem vody a propustností kyslíku 27 Dk/t. Totožné kontaktní čočky se shodnými parametry v naší nabídce bohužel nemáme. Doporučujeme Vám tedy osobní konzultaci s kontaktologem. Pokud snad budete chtít doplnit jakékoli informace nebo se zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Hana Váňová

Dobrý den, kterými čočkami mohu nahradit iWear fresh jednodenní? A je možná i nějaká vícedenní alternativa? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, čočky iWear fresh by dle našich informací měly být totožné s kontaktními čočkami Proclear 1 Day. Čočky by měly být vyrobeny z totožného hydrogelového materiálu Omafilcon A s 60% obsahem vody. Pokud tyto údaje souhlasí, můžete čočky bez obav objednat. Pokud jde o vícedenní variantu čoček, doporučovali bychom Vám osobně se poradit se specialistou, který Vám doporučí vhodné čočky a umožní Vám vyzkoušet je. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit vyzkoušení měsíčních TopVue Plus. U čoček TopVue lze případně využít Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Klára

Dobrý den,dají se u vás objednat čočky iWear oxygen -2,5 BC 8,6 14,0 ? Nebo ktrerými se dají ideálně nahradit?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kláro, díky za Váš dotaz. V našem eshopu jsou čočky dostupné v originálním balení jako čočky Biofinity. Můžete porovnat parametry. Vše je stejné – průměr, zakřivení, materiál, obsah vody i propustnost kyslíku. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Tom

Dobrý den, Používám k.čočky zn. Biomedics 55, průměr 14,2, zakř. 8,9, dioptr.- 2.00. Chtěl bych se zeptat zda se dají sehnat i nějaké barevné s těmito parametry? Děkuji a přeji vám hezký den. T.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, děkujeme za Váš dotaz. Pokud trváte na zachování průměru i zakřivení kontaktních čoček, v naší nabídce barevných kontaktních čoček takové nemáme. Obecně se uvádí, že oči jsou schopné přijmout určité rozdíly, ale tyto hodnoty jsou individuální. Bez předchozího vyzkoušení tedy nebudete mít jistotu, že Vám čočky perfektně padnou. Barevné čočky s dioptrickou korekcí a blížící se Vašim parametrům jsou například TopVue Color a také ColourVue One Day TruBlends. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Mary

Dobrý den, byly mi doporučení v gand opticalu jednodenní cocky. Silicone hydrogel Obsah 58%,Dia 8.4 a zakriveni 14.2. Můžete mi doporučit nějakou nahradu? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Odpovídající čočky jsou například MyDay daily disposable. Pokud budete chtít poradit s čímkoli dalším, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Katerina Chytrackova

Dobry den,bezva,tak ja je objednam,jakmile budu znat presne dioptrie.dekuji za vas cas a rady,fajn den

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, nám je potěšením, poradit Vám. Doufáme, že budete spokojená. Kdybyste si s něčím nevěděla rady, napište nám prosím. Přejeme krásný den.

Katerina Chytrackova

Dobry den,uz jsem na ne koukala,ale maji zakriveni 8,6 a ja mam 8,5. Nejake s 8,5 nemate? Nebo je to tak minimalni rozdil,ze to nevadi?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za zpětnou reakci. Zakřivení nehraje příliš podstatnou roli. Čočky TopVue mají navíc moderní asférický design, což znamená, že se zakřivení mění v každém bodě čočky. Jsou tedy velmi přizpůsobivé a na oku se perfektně usadí. TopVue Vám doporučujeme také proto, že je u nich – jako u jediných možnost objednat je a vyzkoušet bez rizika finanční ztráty. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Katerina Chytrackova

Dobry den,take bych potrebovala poradit levnejsi alternativu,kterou mohu objednat na netu.. Mne doporucili iwear dr supreme,tricetidenni,8,5;14,2;dioprie +1 az+2,zatim nevim presne,na ocni jdu ve ct,pak prijde na radu nakup cocek..Predem dekuji za radu,zdravim

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Doporučili bychom Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Plus. Měly by Vám vyhovovat, ale kdyby se stalo, že Vám nebudou pohodlné, můžete využít služby Grarance vrácení peněz a nepřijdete tak o své peníze. S dioptriemi Vám bohužel neporadíme a budete muset počkat na diagnózu od lékaře. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Zuzana

Dobrý den, používám čočky i roztok zn. iWear z Grand Opticalu, nyní mi roztok bohužel dochází a bohužel se do optiky nedostanu (jsem z malého města). Doporučíte mi nějakou alternativu, která se dá objednat přes internet, prosím? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, děkujeme za Váš dotaz. Můžete použít roztok Gelone, Laim-Care nebo například Options Multi. Všechny tyto roztoky jsou vhodné pro péči o měkké kontaktní čočky. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme krásný den.

Eva Ortová

Dobrý den, mám čočky IWEAR DR COMFORT, zakřivení 8,9. Prosím Vás co se nejvíce podobá?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. Čočky iWeat DR Comfort jsou pouze přebalené čočky Biomedics 55 Evolution. Jejich vlastnosti a parametry jsou naprosto totožné. Pokud budete mí další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Ilona

Dobrý den, chci se zeptat, které čočky by pro mne byli nejvhodnější, když mé čočky od iWear DR T Supreme+ byli: OP -2,0, cylindr -1,5, osa 30 a OL -1,75, cylindr -0,75, osa 170 a měli zakřivení 8,8 a průměr 14,4. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ilono, děkujeme za Váš dotaz. Změna kontaktních čoček s sebou vždy nese malé riziko, že ty nové nebudou vyhovující. Pocit pohodlí během nošení je velice individuální a zda jsou Vám nové kontaktní čočky pohodlné poznáte, až po nasazení a vyzkoušení. Téměř stejné parametry, jaké uvádíte, mají čočky Biofinity Toric a Proclear Toric. U pravého oka budete muset zvolit cylindr –1,25. S dalšími dotazy se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.

Petr

Dobrý den Míval jsem 30-ti denní kontaktní čočky iWear Soft (55 % voda, 45 % Filcon IV 1). Výrobce na krabičce byl uveden ještě sauflon, a ano, na krabičce je uveden Filcon IV 1 i když lze mnohde dohledat že prý jsou z Methafilconu A. Bohužel, GrandOptical už je nemá, a nyní mi prodali iWear Light s tvrzením, že je to stejné, jen jiná krabička. Bohužel, není to stejné. Jsou právě z Methafilconu, a ten mi nesedí, navíc jsou mnohem měkčí, nasazování je obtížnější a hlavně běhěm nasazování nechtějí přilnout k oku. Uvádíte zde v diskuzi že iwear soft lze nahradit čočkami frequency 55 ...jenže, ty jsou taky z methafilconu. Tak se chci zeptat, původní Iwear soft vyráběný sauflonem z filcon IV ...jsou vlastně jaké čočky? Potřeboval bych se vrátit k Filconu IV1 a nedaří se mi najít odpovídajíci čočky ... zakř.: 8.7 dia,: 14.2 dpt -1.75

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, na našem eshopu prodáváme čočky pod originálním názvem výrobce – Frequency 55. Mohly by Vám také vyhovovat Biomedics 55 Evolution. Pokud ale máte problém najít adekvátní náhradu, doporučujeme Vám navštívit očního specialistu a požádat o reaplikaci čoček. Bude pro Vás jistě lepší vyzkoušet různé kontaktní čočky a poradit se se specialistou osobně. Čočky z Filconu IV v naší nabídce bohužel nemáme. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co za čočky jsou iwear oxygen. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, čočky iWear Oxygen můžete najít v naší nabídce pod originálním názvem výrobce Biofinity. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Michal

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, které čočky jsou oficiální pro čočky z GrandOprical iWear light (na krabičce coopervision.com) 8,7 14,4 +3,75 methafilcon A45%, H2O 55% Díky

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michale, čočky iWear Light nabízíme pod originálním názvem výrobce CooperVision Frequency 55 Aspheric. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Jakub

Dobrý den, kupuji čočky iWear oxygen BC 8,6, DIA 14.0 PWR -0,75 a BC 8,6 DIA 14.0 pWR -0,5. Můžete mi prosím nabídnout náhradu. případně, možná něco jiného, sem tam se mi stává, že se mi to oko s tou čočkou jakoby vysuší a ona potom škrábe. Děkuji. Suchánek

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, pane Suchánku, čočky o kterých píšete nabízíme pod originálním názvem výrobce Biofinity. Pokud Vám příliš nevyhovují, doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Plus, které mají vysoký obsah vody, tudíž by Vám mohly lépe sedět. Pokud nebudete spokojen, můžete využít Garance vrácení peněz. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Martina

Dobrý den v Grand optikal mi doporučili kontaktní čočky IWear hydro astigmatis 14,4 Je za ně nějaká adekvátní náhrada Děkuju

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, kontaktní čočky iWear nabízíme pod oficiálními názvy výrobce CooperVision. Ve Vašem případě se pravděpodobně jedná o kontaktní čočky Proclear Toric se zakřivením 14.4. Abyste se o tom ujistila, porovnejte parametry Vašich čoček s Proclear Toric. Děkujeme za Váš dotaz a neváhejte se na nás kdykoliv znovu obrátit.

Simona

Jedná se o iWear hydro: Zakřivení - 8,5 Průměr 14,2 obsah vody: 60%

SImona

Dobrý den, mám z Grand Opticalu čočky IWear hydro - měsíční, na krabičce je uveden jako výrobce Cooper Vision. Nepodařilo se mi zjistit o které kontaktní čočky se konkrétně jedná? Můžete mi prosím zároveň doporučit nějakou variantu pro denní nošení. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, odpovídající čočky by měly být Proclear Compatibles Sphere. Jednodenní variantou těchto čoček jsou Proclear 1 Day, u kterých ale nemůžeme zaručit, že Vám budou zcela vyhovovat, když je nemáte vyzkoušené. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Jana

Dobrý den, v Grand Opticalu mi doporučili 30-ti denní kontaktní čočky iWear Soft (55 % voda, 45 % Filcon IV 1). Nebyla by nějaká více dostupnější možnost, než jen v optice? Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, obdobné čočky nabízíme pod oficiálním názvem výrobce CooperVision Frequency 55. Obsah vody je identický.

Dominika

Dobrý den, mám obdobný problém jako paní Barbora. Mám z GrandOpticalu iWear Oxygen čočky, ale astigmatické. Můžete mi prosím doporučit levnější Variantu i pro astigmatiky? Děkuji předem

Zákaznický servis

Dobrý den,

v astigmatické verzi jsou tedy identické čočky Biofinity Toric (6 čoček). Také je nabízíme v šesti a tří kusovém balení.

Barbora

Dobrý den, v Grand opticalu mi doporučili čočky i Wear oxygen 8,6; 14,0; h2o 48%, comfilcon A 52%, nebyla by nějaká cenově dostupnější možnost? děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, zcela identické kontaktní čočky najdete na našem webu pod oficiálním názvem výrobce CooperVision Biofinity. Prodáváme je v balení po 6 nebo 3 kusech. Pro ujištění si můžete zkontrolovat parametry na svých čočkách s parametry na čočkách Biofinity.

Petra

Dobry den, v Grand Optical mi doporucili cocky iWear Soft, BC 8.7, DIA 14.4, 55 % voda, 45 % Filcon IV 1..nabizite nejakou alternativu i k temto cockam? Dekuji za odpoved

Zákaznický servis

Dobrý den, nabízíme zcela identické čočky pod oficiálním názvem výrobce – Frequency 55. Parametry i obsah vody jsou identické.

Zdeňka

Dobrý den, byla jsem na vyšetření v Grand Optical na základě kterého mi byly doporučeny jednodenní čočky iWear -1.5 BC 8.7, DIA 14.2. Tyto čočky mi vyhovovali a neměla jsem s nimi žádný problém. Chtěla jsem přejít na měsíční, tak jsem si zakoupila Frequency 55 Aspheric AB -1.5 BC 8.7 DIA 14.4. Bohužel mi z čoček hodně červenají oči a naskakují mi žilky, dokonce jsem teď musela čočky na pár dní přestat nosit. Oči mě nijak nebolí, ale naskakují mi ony žilky. Chtěla jsem se zeptat jaké by jste mi doporučily měsíční čočky na základě čoček zakoupených v Grand Optical, s nimi jsem totiž žádné problémy neměla, ale ceny za měsíční čočky mají přehnané. Moc děkuji za odpověď. Zdeňka

Zákaznický servis

Dobrý den,

červené žilky v oku způsobuje nedostatečné okysličení oka, proto doporučujeme volit čočky s co nejvyšší propustností kyslíku, nejlépe silikon-hydrogelové. Nabízíme tedy měsíční čočky TopVue Air (6 čoček) k vyzkoušení. Navíc u nich nyní garantujeme vrácení ceny.

Veronika

Dobrý den, v optice mi dopurucili čočky iWear DR Nasic multiple days ( 45% methafilcon A, 55% voda, BC 8.7, DIA 14.5) můžete mi, prosím, doporučit nějakou alternativu? Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den,

identické čočky naleznete na našem webu pod označením Frequency 55 Aspheric. Jedná se o čočky vyráběné společností CooperVision pod odlišným privátním názvem určeným síti GrandOptical.

Maya

Dobrý den, v optice mi doporučili čočky iWear DR Comfort multiple days(ocufilcon D 45%, H2O 55%) a potřebovala bych najít alternativu, jelikož tyhle se přes internet nedají koupit, mohli byste mi prosím poradit? Moc děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den,

tyto jednodenní kont.čočky najdete na našich stránkách pod názvem Biomedics 1 Day Extra. Jedná se o identické kont.čočky, pouze přebalené privátní značkou optiky. O tom, že se jedná o skutečně stejné kontaktní čočky pouze v různém balení se můžete přesvědčit porovnáním parametrů obou čoček.

hanka

Používám multifocal air optix měsíční bc 8.6,dia14.2,pwr-0.00med ,Max add plus2 chtěla bych jednodenní čočky ,které bych si měla koupit.Děkuji za odpověď.Mám stejné na obě oči čočky.

Zákaznický servis

Dobrý den, jako vhodnou alternativu Vám můžeme doporučit například Biotrue ONEday for Presbyopia nebo Dailies AquaComfort Plus Multifocal. Změna kontaktních čoček je ale vždy rizikem, a proto Vám nemůžeme garantovat, že Vám budou čočky bezvýhradně vyhovovat. Děkujeme za dotaz, hezký den.

Katarína

Dobrý deň, v Grand optical mi doporučili čočky iWear oxygen (mesačné)- 8,6- zakřivení a prumer 14, vedeli by ste mi poradiť nahradu? Za odpoved Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den, kont.čočky iWear oxygen jsou totožné s kont.čočkami, které na našem webu naleznete pod názvem Biofinity. Pro ujištění doporučujeme porovnání parametrů obou výrobků.

Tomáš

Dobrý den, potřebuji čočky iWear fresh, ale nevím kterou alternativu vybrat. velikost je 8,7 a 14,2 jsou asi nejvhodnější v tomto případě clear 1-day?? děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, tyto čočky jsou naprosto totožné s čočkami Proclear 1 Day. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček (uvedené na krabičce a blistru čoček) s údaji uvedenými na našich stránkách příslušného produktu v tabulce vlastností.

Keshu

Dobrý den, v Optice mi doporučili kontakní čočky iwear XR toric supreme - měsíční, existuje k nim nějaká altenrativa? (torickou mám pouze čočku na pravém oku, na levém mám běžnou). Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky iWear XR Supreme toric jsou totožné s čočkami Biofinity toric, pouze jsou společností CooperVision vyráběny pod odlišným názvem a jsou určeny speciálně pro konkrétní síť optik. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček.

ludmila

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, používám čočky iWear DD supreme XX, jakými čočkami je mohu nahradit? děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky iWear DD Supreme jsou totožné s čočkami Clear 1-day od výrobce ClearLab, pouze jsou distribuovány pod privátním názvem určeným síti Grand Optical. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček (zakřivení, průměr, obsah vody, použitý materiál).

Martina

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jakými čočkami mohu nahradit čočky iWear oxygen? Jsou pro mne moc drahé. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky iWear Oxygen jsou totožné s kontaktními čočkami Biofinity výrobce CooperVision, pouze jsou distribuovány pod odlišným názvem pro síť určitých optik a prodejců. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček.