Pravda o kontaktních čočkách iWear

Pokud vám váš optik doporučí kontaktní čočky z řady iWear, zřejmě se právě nacházíte v jedné z optik GrandOptical, která není přímo výrobcem kontaktních čoček iWear, ale nechává si je vyrábět u renomovaných výrobců kontaktních čoček Alcon či CooperVision.

iWear DD Supreme = Clear 1-day


Pokud Vám v optice doporučí kontaktní čočky iWear DD Supreme, jedná se o jednodenní kontaktní čočky Clear 1-Day, které jsou přebalené pro síť optik GrandOptical do privátní značky iWear. Kontaktní čočky s těmito parametry si můžete zakoupit buď v některé z optik ze sítě GrandOptical nebo si zakoupit kontaktní čočky iWear DD Supreme. Přesvědčit se o tom můžete porovnaním parametrů čoček iWear DD Supreme (zakřivení, průměr, materiál, nebo obsah vody) s parametry čoček Clear 1-day.

Parametry obou výrobků pro srovnání:

iWear DD Supreme Clear 1-day
Zakřivení:8.7 a 8.88.7 a 8.8
Průměr:14.214.2
Materiál:HioxifilconHioxifilcon
Kyslík:25,38 Dk/t25,38 Dk/t
Voda:58%58%
Dioptrie:od –10.0 do +6.0od –10.0 do + 6.0
Výrobce:ClearLabClearLab


iWear DD Comfort = Focus Dailies All Day Comfort


Pokud vám v optice doporučí kontaktní čočky iWear DD Comfort, jedná se o měsíční kontaktní čočky Focus Dailies All Day Comfort, které jsou přebalené pro síť GrandOptical do privátní značky iWear. O tom, že se jedná o skutečně stejné kontaktní čočky pouze v různém balení se můžete přesvědčit porovnáním parametrů čoček iWear DD Comfort s parametry čoček Focus Dailies All Day Comfort (materiál, zakřivení, průměr, nebo obsah vody).

Parametry obou výrobků pro srovnání:

iWear DD Comfort Focus Dailies All Day Comfort
Zakřivení:8.68.6
Průměr:13.813.8
Materiál:Nelfilcon ANelfilcon A
Kyslík:26 Dk/t26 Dk/t
Voda:69%69%
Dioptrie:od –10.00 do +6.00od –10.00 do +6.00
Výrobce:AlconAlcon


iWear XR Comfort = Air Optix Aqua


Pokud vám v optice doporučí kontaktní čočky iWear XR Comfort, jedná se o měsíční kontaktní čočky Air Optix Aqua, které jsou přebalené pro síť GrandOptical do privátní značky iWear. O tom, že se jedná o skutečně stejné kontaktní čočky pouze v různém balení se můžete přesvědčit porovnáním parametrů čoček iWear XR Comfort s parametry čoček Air Optix Aqua (materiál, zakřivení, průměr, nebo obsah vody).

Parametry obou výrobků pro srovnání:

iWear XR Comfort Air Optix Aqua
Zakřivení:8.68.6
Průměr:14.214.2
Materiál:Lotrafilcon BLotrafilcon B
Kyslík:138 Dk/t138 Dk/t
Voda:33%33%
Dioptrie:od –10.00 do +6.00od –10.00 do +6.00
Výrobce:AlconAlcon


Komentáře

Přidat komentář

Luděk

Dobrý den. Chci se zeptat na alternativu za čočky iwear activ 1dayx30 Děkuji Suchý

Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Jako alternativu za čočky Iwear activ 1 day si můžete pořídit kontaktní čočky Clariti 1 day, protože mají stejné vlastnosti i materiál. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Alina Frankiv

Dobrý den, v Grand Opticalu jsem na doporučení koupila iWear oxygen měsíční čočky. Mé diop. hodnoty jsou pro pravé oko BC 8.6, DIA 14.0, PWR -3.50 a pro levé oko BC 8.6, DIA 14.0, PWR -3.25 Můžete mi prosím doporučit měsíční čočky, kterým odpovídají tyto hodnoty? Děkuji moc, a přeji hezký zbytek dne. Frankiv Alina

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Čočky iWear oxygen mají totožné parametry jako čočky Biofinity. Můžete porovnat informace ze svých čoček a z čoček Biofinity a uvidíte, že jde o stejný materiál, obsah vody i průměr a zakřivení. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího. Napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Štěpánka Horáková

Dobrý den,byla jsem v Grand opticalu na měření kvůli nošení čoček.Po změření mám hodnoty -4,00 dioptrií,zakřivení 8,70 a průměr 14,20.Koupila jsem si u nich na doporučení a i vyzkoušení I Wear fresh jednodenní čočky.Můžete mi prosím doporučit jednodenní a měsíční čočky,kterým by odpovídaly tyto hodnoty?I wear mi přijdou dost drahé,a Grand optical nemám v místě bydliště,chtěla bych si čočky objednat na internetu. Moc díky a hezký den Štěpánka Horáková

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Štěpánko, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky iWear fresh mají totožné parametry jako čočky Proclear 1 Day. Měsíční alternativou by mohly být čočky Proclear Compatibles Sphere. Doporučení je samozřejmě pouze teoretické a odvíjí se od tabulkových parametrů čoček. Ideální by bylo, kdybyste čočky před nákupem online vyzkoušela u kontaktologa. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Dusan Papcun

Dobrý den,prosím nabídli manželce jednodenní čočky jejich značky IWear dioptrie pro levé oko +6,5 a pro pravé oko +7,5 dia 14,1 Bc 8,6 pro obě stejné, 56% water 44% somofilcon A,1day siliconeHydrogel existují nějaké alternativní. Děkuji za radu DP

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dušane, díky za otázku. Naprosto totožné jsou čočky Clariti 1 day. Jak si můžete prohlédnout na detailu produktu, čočky mají stejný obsah vody, stejný průměr i zakřivení a jsou vyrobeny z totožného materiálu. Pokud byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Zbyněk

Dobrý den. Používám čočky z Grand Opticalu. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, zašel jsem do Grand opticalu, změřili mi hodnoty, vzal jsem brýle, čočky, pouzdro, všechno. Ale už nějakou dobu přemýšlím o změně. Občas mě škrábaly, navíc jsou čočky opět dražší než minule v porovnání s ostatními se mi zdají už poměrně drahé. Potřeboval bych nějaké doporučení Hodnoty, které mi paní vypsala jsou -1,75, zakřivení 8,6 a průměr 14,00. Přesný typ čoček už nevím, iwear "něco". Na posledním měření jsem dostal na vyzkoušení nějaké jednodenní s hodnotami -1,75, zakřivení 8,7 a průměr 14,2. Ale ty mi seděly ještě hůř. Předem děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zbyňku, díky za otázku. Je škoda, že nevíte přesný typ čoček nebo alespoň materiály, ze kterých jsou čočky vyrobeny. Od toho bychom se mohli při vybírání nových čoček odpíchnout. Výběr čoček bez předchozího vyzkoušení s sebou bohužel nese riziko zbytečné investice. Jako eshop nemůžeme poskytovat zkušební páry čoček a musel byste si tedy rovnou koupit celé balení. Jedinou výjimkou v našem eshopu je značka TopVue. Tato značka má zavedenou službu Garance vrácení peněz. Můžete vyzkoušet čočky jednodenní, čtrnáctidenní i měsíční z různých materiálů. Kdybyste měl zájem o jakékoli jiné značky, bude lepší, když navštívíte kontaktologa, který má k dispozici čočky různých značek a ne pouze privátní značky. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Dusan Papcun

Dobrý večer,prosím nabídli manželce jednodenní čočky jejich značky dioptrie 6,5 a 7,5 dia 14,1 Bc 8,6 existují nějaké alternativní. Děkuji za radu DP

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dušane, díky za Váš dotaz. Určitě by se alternativa našla. Ideální by ale bylo, kdybyste nám napsal o čočkách více informací. O jakou jde značku? Například iWear fresh? Víte, z jakého materiálu jsou čočky vyrobené? Tuto informaci byste našel na blistru čoček. Dioptrie jsou plusové nebo minusové? Doplňte prosím více informací. Zatím díky a mějte hezký den.

Dáša

Dobrý den,můžete mi prosím doporučit alternativu za iWear activ presbyopia(multifokální,silikon hydrogelové,1 denní).Levé oko+1,50 ,pravé+1,00, BC 8,6 /DIA 14,1. Moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dášo, děkujeme za Váš dotaz. Porovnali jsme vlastnosti čoček a iWear activ jsou totožné s čočkami Clariti. Jednodenní multifokální konkrétně s Clariti 1 day Multifocal. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Veronika Králová

Dobrý den, používám čočky iwear hydro bohužel poté co se změnily z 8,5 na 8,6 mi nedrží v oku a často vypadávají. dříve jsem měla iwear dd comfort 8,5 a nikdy se mi nestalo že by vypadli, bohužel v grand opticlu mi bylo řečeno, že již nejsou a nové hydro 8,6 vyhovuje zatím všem mě bohužel ne. můžete mi doporučit nějaké hlavně na sportování měsíční děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, díky za Váš dotaz. Pro některé nositele je zakřivení čoček důležité. S menším zakřivením je čočka na oku těsnější a tedy lépe a pevněji usazena. Pokud nosíte kontaktní čočky především na sport, zvažte, zda by nebyly lepší jednodenní kontaktní čočky. V každém případě není jednoduché doporučit adekvátní náhradu takhle na dálku. Pokud jde o jednodenní, mohla byste vyzkoušet čočky TopVue Daily, u kterých můžete využít službu Garance vrácení peněz. Z měsíčních můžete popřemýšlet o čočkách SofLens 38, které mají zakřivení 8,40, ale doporučujeme Vám odbornou aplikaci kontaktologem. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Veronika

Dobrý den, již delší dobu používám právě jednodenní čočky iWear z Grand Optical. Poslední týdny mě však začaly po několika hodinách nošení v oku vadit, škrábat a dráždit. Můžete mi prosím doporučit kontaktní čočky (ideálně jednodenní - B.C. 8.5, prům. 14.2, +5.00 a +2.50), které mohu nosit každý den, celý den a občas si v nich i na chviličku zdřímnout? Nechci v nich spát celou noc, ale někdy, když usnu třeba jen na hodinu, probudím se s naprosto zamlženými čočkami a nesnesitelným řezáním v oku. Velice děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktních čoček iWear je poměrně široká řada. Jednodenní jsou například iWear fresh. Bohužel nevíme, jaké konkrétní čočky nosíte a nemůžeme tedy posoudit, které vlastnosti Vám nevyhovují. U čoček je důležitá propustnost kyslíku, a pokud chcete v čočkách během dne odpočívat, musí být propustnost kyslíku opravdu vysoká. My Vám můžeme doporučit čočky Dailies TOTAL1, ale nemůžeme Vám slíbit, že to budou skutečně ty pravé pro Vaše oči. Čočky určitě nejdřív vyzkoušejte v aplikačním středisku. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Karel Vyšinka

Dobrý den. Léta jsem používal čočky Frequency 55, BC8.8 DIA 14.2 PWR + 6.5. V Eiffel optic mi byly doporučeny čočky iWear Light. Lze prosím najít náhradu za tyto čočky. Frequency byly plně vyhovující. iWear nic moc. Stále v nich mám pocit, jako bych měl o dioptrii méně, Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Karle, děkujeme za Váš dotaz. Alternativou pro čočky iWear Light jsou čočky Frequency 55 Aspheric. Můžeme Vám nabídnout čočky TopVue Plus, u kterých můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že jste si v optice zaplatil aplikaci kontaktních čoček a čočky vybrané kontaktologem Vám zcela nevyhovují, měl byste to přímo v dané optice určitě konzultovat a vyzkoušet jiný typ čoček. Pokud byste se chtěl zeptat na něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Petra

Dobrý den. Dostala jsem multifokalni čočky iWear Oxygen Relax, ale v GrandOptical vycházejí hodně draze. Jdou nahradit jinou značkou? Pravé oko dioptrie +2,5 adice +1,5 a levé oko dioptrie +3 adice 1,5

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. Vaše kontaktní čočky by měly být totožné s Biofinity Multifocal. Mají stejný průměr i zakřivení a jsou i vyrobeny z totožného materiálu Comfilcon A. Před nákupem čočky ale raději vyzkoušejte v aplikačním středisku. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Klára

Dobrý den, došli mi měsíční kontaktní čočky značky iWear light - zakřivení 8,7- průměr 14,4 a dioptrie -1,75. Obsahují 55% vody a 45% methafilcon A. Chtěla bych se zeptat, jestli se dají nahradit kontaktními čočkami Frequency 55 aspheric (jestli se jedná jen o jiný přebal)? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Klárko, děkujeme za Váš dotaz. Ano, s největší pravděpodobností jde o kontaktní čočky Frequency 55 Aspheric. Vlastnosti se zdají shodné, ale osobní zkušenost s čočkami iWear nemáme, protože jde o privátní značku jedné ze sítí optik. Pokud bychom pro Vás mohli dělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Honza

Dobrý den, v optice Grand Optical mi byly doporučeny kontaktní čočky iWear jednodenní s parametry zakřivení 8,4 a průměr 14,2. Po nějaké době jsem zjistil, že by se mi více vyplatily čočky vícedenní, je ve vašem obchodě možné nalézt vhodnou alternativu?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Honzo, díky za Váš dotaz. Kontaktní čočky značky iWear mají vždy ještě jméno, které označuje konkrétní typ. Neuvádíte jakou oční vadu potřebujete korigovat, takže předpokládáme, že potřebujete čočky sférické. Pokud ano, zřejmě máte z optiky čočky totožné s MyDay daily disposable. Vícedenní čočky s naprosto totožnými vlastnostmi v nabídce bohužel nemáme. Můžeme Vám ale nabídnout čočky z řady TopVue, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Doporučujeme Vám čtrnáctidenní TopVue Premium a měsíční TopVue Air. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Lenka

Dobrý den, došli mi čočky zakoupené v GrandOpticalu značky iWear DR comfort, měsíční, BC 8,9. Jaké čočky by je mohly nahradit?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za Váš dotaz. Vaše čočky jsou totožné s Biomedics 55 Evolution. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Zita

Dobrý den. Doporučili mi čočky na kontinuální nošení, 30 dní - nyní mám -4.75 a -5.50, zakřivení 8.60. Můžete mi poradit, jaké nyní koupit? Děkuji Vám za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Dle těchto informací bohužel nejsme schopni vybrat pro Vás vhodné kontaktní čočky. Jakou značku a typ kontaktních čoček právě nosíte? Proč chcete své stávající čočky vyměnit? Nejsou Vám při nošení pohodlné? Měsíční čočky pro kontinuální nošení jsou například Biofinity, Air Optix plus HydraGlyde, PureVision 2, PureVision, Air Optix Aqua, Air Optix EX a Air Optix Night and Day Aqua. Napište nám prosím více informací o svých stávajících čočkách. Zatím díky a mějte hezký den.

Michaela

Dobrý den, v Grand Opticalu mi doporučili čočky iWear Harmony (hledala jsem dole v diskuzi, ale tento typ zde nikdo neuvádí), jednodenní, zakřivení 8.4, průměr 14.2. Můžete mi prosím doporučit stejnou alternativu? Děkuji mnohokrát.

Zákaznický servis - Marketa

Dobrý den, Michaelo, díky za Váš dotaz. Mělo by jít o kontaktní čočky MayDay daily disposable. Můžete porovnat jejich vlastnosti a měly by být naprosto totožné. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Jiří

Dobrý den, dnes jsem si zakoupil u Grand Optical čočky iWear oxygen (BC 8.6 a dioptrie -1,0). A chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaká levnější alternativa. V Grandu za 1080kč/6 čoček. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jiří, děkujeme za Váš dotaz. V originálním balení najdete své kontaktní čočky jako Biofinity. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli jiného, napište nám. Přejeme hezký den.

Katka

Dobrý den.dekuji za odpoved.jeste jsem se chtěla zeptat na roztok. nabídli mi iwear kde čočky vložim do speciální nádoby s tým roztokem.muzete mi prosim doporučit levnější variantu?a jestli dělají barevné čočky na astigmatismus.dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Katko, díky za zpětnou vazbu. K čočkám Vám doporučujeme roztok Gelone. Obsahuje hyaluronát sodný, který čočkám dodá extra lubrikaci. K roztoku je přibaleno i pouzdro pro čištění a uchovávání čoček. Barevné kontaktní čočky, které by korigovaly astigmatismu, zatím bohužel nejsou na trhu dostupné. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Katka

Dobrý den.dnes jsem jsi v grand optika objednala měsíční čočky iwear na den a noc pro astigmatismus 6 čoček za 1470kc.(jedno oko)existuji nějaký jiný stejny pod jiným nazvem?bohužel ani na učtence ani na faktúre nemám napsany název čoček.dekuji za odpoved

Zákaznický servis

Dobrý den, Katko, díky za Váš dotaz. iWear je privátní značkou Grand Optical. Jejich čočky jsou ale dostupné i za nižší ceny v originálních krabičkách přímo od výrobce. Řada iWear je už poměrně široká a nabízí velké množství produktů. Torické měsíční čočky pro kontinuální nošení jsou například Biofinity Toric a Air Optix for Astigmatism. Bez názvu a bližší specifikace Vašich čoček bohužel nemůžeme s jistotou říci, o které jde. Biofinity Toric jsou v každém případě v Grand Optical prodávány jako iWear Oxygen Astigmatism. V tuto chvíli Vám bohužel více nepomůžeme. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, obraťte se na nás. Přejeme hezký den.

Aleš

Dobrý den, dcera používá čočky iWear OXYGEN, na každé oko má jinou dioptrii. Jsou zde hodnoty BC 8.6 DIA 14.0 PWR -4.25 a druhá má -4.50. S čočkami je spokojená. Můžete mi prosím doporučit, které čočky mám zakoupit. Děkuji pěkně Aleš

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleši, díky za Váš dotaz. Pro Vaši dcerku můžete objednat čočky Biofinity. Jde o naprosto totožné kontaktní čočky. iWear je privátní značkou optiky Grand Optical. Čočky jsou pouze zabaleny do jiné krabičky. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Renat

Dobrý den, mám zkušební čočky, sedí hezky a jsou super. Ale po domluvě s prodávající, chce abych si je u nich pak pořídila, jejich cena je přes 1000,-..a to zase mi přijde zbytečně moc. Jediné co vím je, že výrobce: PE a Model :XRSP v GrandOptical. Pokud tedy je možná nějaká jiná varianta čoček. Děkuji moc za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, díky za otázku. Tato označení nám bohužel nic neříkají. V Grand Optical často nabízí čočky své značky iWear. Jde o čočky, které najdete i v naší nabídce, ale optika si je přebaluje do své krabičky. Dostala jste čočky v originálních blistech, nebo pouze v pouzdře? Jsou to čočky vícedenní? Mluvili jste během aplikace o tom, zda jsou čočky vhodné pro kontinuální nošení? Zkuste si vzpomenou na více informací. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

Honza

Dobrý den, chtěl bych se prosím poradit, jakou alternativou by šli nahradit kontaktní čočky iWear oxygen (comfilcon A 52%, H2O 48%), které používám. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Honzo, díky za Vaši otázku. Vaše kontaktní čočky jsou totožné s čočkami Biofinity. Vlastnosti čoček jsou úplně stejné, jediný rozdíl je v tom, že v optice čočky přebalují do krabiček své privátní značky. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Natalia

Dobry den. Pouzivam cocky iWear hydro pre astigmatizmus. Cocky nakupujem cez opriku no rada by som si ich sama objednala online. Viete mi poradit ako postupovat ak tam mam takýto parameter?Dakujem

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky iWear jsou pod tímto označením dostupné pouze v optikách – jako privátní značka. Vaše čočky standardně najdete na trhu jako Proclear Toric. Při objednání zadáte stejné dioptrie, cylidry i osu, jaké jste kupovala v optice. Pokud Vás napadnou další otázky, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Hanka

Dobrý den, prosím, můžete mi poradit, jakými čočkami bych mohla nahradit měsíční čočky iWear - hydro od firmy Cooper Vision (omafilcon A 40%, H2O 60%)? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hanko, děkujeme za Váš dotaz. Tyto kontaktní čočky jsou naprosto totožné s Proclear Compatibles Sphere. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Mějte krásný den.

Petra

Dobry den, muzete mi poradit, cim bych mohla nahradit cocky iwear light prumer 14,4, zakriveni 8,7 a dioptrie -1, dekuji za odpoved

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pero, díky za Váš dotaz. Podle našich informací by měly být kontaktní čočky shodné s čočkami Frequency 55 Aspheric. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Hana Váňová

Dobrý den, kterými čočkami mohu nahradit iWear fresh jednodenní? A je možná i nějaká vícedenní alternativa? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, čočky iWear fresh by dle našich informací měly být totožné s kontaktními čočkami Proclear 1 Day. Čočky by měly být vyrobeny z totožného hydrogelového materiálu Omafilcon A s 60% obsahem vody. Pokud tyto údaje souhlasí, můžete čočky bez obav objednat. Pokud jde o vícedenní variantu čoček, doporučovali bychom Vám osobně se poradit se specialistou, který Vám doporučí vhodné čočky a umožní Vám vyzkoušet je. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit vyzkoušení měsíčních TopVue Plus. U čoček TopVue lze případně využít Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Klára

Dobrý den,dají se u vás objednat čočky iWear oxygen -2,5 BC 8,6 14,0 ? Nebo ktrerými se dají ideálně nahradit?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kláro, díky za Váš dotaz. V našem eshopu jsou čočky dostupné v originálním balení jako čočky Biofinity. Můžete porovnat parametry. Vše je stejné – průměr, zakřivení, materiál, obsah vody i propustnost kyslíku. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Tom

Dobrý den, Používám k.čočky zn. Biomedics 55, průměr 14,2, zakř. 8,9, dioptr.- 2.00. Chtěl bych se zeptat zda se dají sehnat i nějaké barevné s těmito parametry? Děkuji a přeji vám hezký den. T.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, děkujeme za Váš dotaz. Pokud trváte na zachování průměru i zakřivení kontaktních čoček, v naší nabídce barevných kontaktních čoček takové nemáme. Obecně se uvádí, že oči jsou schopné přijmout určité rozdíly, ale tyto hodnoty jsou individuální. Bez předchozího vyzkoušení tedy nebudete mít jistotu, že Vám čočky perfektně padnou. Barevné čočky s dioptrickou korekcí a blížící se Vašim parametrům jsou například TopVue Color a také ColourVue One Day TruBlends. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Mary

Dobrý den, byly mi doporučení v gand opticalu jednodenní cocky. Silicone hydrogel Obsah 58%,Dia 8.4 a zakriveni 14.2. Můžete mi doporučit nějakou nahradu? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Odpovídající čočky jsou například MyDay daily disposable. Pokud budete chtít poradit s čímkoli dalším, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Katerina Chytrackova

Dobry den,bezva,tak ja je objednam,jakmile budu znat presne dioptrie.dekuji za vas cas a rady,fajn den

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, nám je potěšením, poradit Vám. Doufáme, že budete spokojená. Kdybyste si s něčím nevěděla rady, napište nám prosím. Přejeme krásný den.

Katerina Chytrackova

Dobry den,uz jsem na ne koukala,ale maji zakriveni 8,6 a ja mam 8,5. Nejake s 8,5 nemate? Nebo je to tak minimalni rozdil,ze to nevadi?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za zpětnou reakci. Zakřivení nehraje příliš podstatnou roli. Čočky TopVue mají navíc moderní asférický design, což znamená, že se zakřivení mění v každém bodě čočky. Jsou tedy velmi přizpůsobivé a na oku se perfektně usadí. TopVue Vám doporučujeme také proto, že je u nich – jako u jediných možnost objednat je a vyzkoušet bez rizika finanční ztráty. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Katerina Chytrackova

Dobry den,take bych potrebovala poradit levnejsi alternativu,kterou mohu objednat na netu.. Mne doporucili iwear dr supreme,tricetidenni,8,5;14,2;dioprie +1 az+2,zatim nevim presne,na ocni jdu ve ct,pak prijde na radu nakup cocek..Predem dekuji za radu,zdravim

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Doporučili bychom Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Plus. Měly by Vám vyhovovat, ale kdyby se stalo, že Vám nebudou pohodlné, můžete využít služby Grarance vrácení peněz a nepřijdete tak o své peníze. S dioptriemi Vám bohužel neporadíme a budete muset počkat na diagnózu od lékaře. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Zuzana

Dobrý den, používám čočky i roztok zn. iWear z Grand Opticalu, nyní mi roztok bohužel dochází a bohužel se do optiky nedostanu (jsem z malého města). Doporučíte mi nějakou alternativu, která se dá objednat přes internet, prosím? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, děkujeme za Váš dotaz. Můžete použít roztok Gelone, Laim-Care nebo například Options Multi. Všechny tyto roztoky jsou vhodné pro péči o měkké kontaktní čočky. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme krásný den.

Eva Ortová

Dobrý den, mám čočky IWEAR DR COMFORT, zakřivení 8,9. Prosím Vás co se nejvíce podobá?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. Čočky iWeat DR Comfort jsou pouze přebalené čočky Biomedics 55 Evolution. Jejich vlastnosti a parametry jsou naprosto totožné. Pokud budete mí další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Ilona

Dobrý den, chci se zeptat, které čočky by pro mne byli nejvhodnější, když mé čočky od iWear DR T Supreme+ byli: OP -2,0, cylindr -1,5, osa 30 a OL -1,75, cylindr -0,75, osa 170 a měli zakřivení 8,8 a průměr 14,4. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ilono, děkujeme za Váš dotaz. Změna kontaktních čoček s sebou vždy nese malé riziko, že ty nové nebudou vyhovující. Pocit pohodlí během nošení je velice individuální a zda jsou Vám nové kontaktní čočky pohodlné poznáte, až po nasazení a vyzkoušení. Téměř stejné parametry, jaké uvádíte, mají čočky Biofinity Toric a Proclear Toric. U pravého oka budete muset zvolit cylindr –1,25. S dalšími dotazy se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.

Petr

Dobrý den Míval jsem 30-ti denní kontaktní čočky iWear Soft (55 % voda, 45 % Filcon IV 1). Výrobce na krabičce byl uveden ještě sauflon, a ano, na krabičce je uveden Filcon IV 1 i když lze mnohde dohledat že prý jsou z Methafilconu A. Bohužel, GrandOptical už je nemá, a nyní mi prodali iWear Light s tvrzením, že je to stejné, jen jiná krabička. Bohužel, není to stejné. Jsou právě z Methafilconu, a ten mi nesedí, navíc jsou mnohem měkčí, nasazování je obtížnější a hlavně běhěm nasazování nechtějí přilnout k oku. Uvádíte zde v diskuzi že iwear soft lze nahradit čočkami frequency 55 ...jenže, ty jsou taky z methafilconu. Tak se chci zeptat, původní Iwear soft vyráběný sauflonem z filcon IV ...jsou vlastně jaké čočky? Potřeboval bych se vrátit k Filconu IV1 a nedaří se mi najít odpovídajíci čočky ... zakř.: 8.7 dia,: 14.2 dpt -1.75

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, na našem eshopu prodáváme čočky pod originálním názvem výrobce – Frequency 55. Mohly by Vám také vyhovovat Biomedics 55 Evolution. Pokud ale máte problém najít adekvátní náhradu, doporučujeme Vám navštívit očního specialistu a požádat o reaplikaci čoček. Bude pro Vás jistě lepší vyzkoušet různé kontaktní čočky a poradit se se specialistou osobně. Čočky z Filconu IV v naší nabídce bohužel nemáme. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co za čočky jsou iwear oxygen. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, čočky iWear Oxygen můžete najít v naší nabídce pod originálním názvem výrobce Biofinity. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Michal

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, které čočky jsou oficiální pro čočky z GrandOprical iWear light (na krabičce coopervision.com) 8,7 14,4 +3,75 methafilcon A45%, H2O 55% Díky

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michale, čočky iWear Light nabízíme pod originálním názvem výrobce CooperVision Frequency 55 Aspheric. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Jakub

Dobrý den, kupuji čočky iWear oxygen BC 8,6, DIA 14.0 PWR -0,75 a BC 8,6 DIA 14.0 pWR -0,5. Můžete mi prosím nabídnout náhradu. případně, možná něco jiného, sem tam se mi stává, že se mi to oko s tou čočkou jakoby vysuší a ona potom škrábe. Děkuji. Suchánek

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, pane Suchánku, čočky o kterých píšete nabízíme pod originálním názvem výrobce Biofinity. Pokud Vám příliš nevyhovují, doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Plus, které mají vysoký obsah vody, tudíž by Vám mohly lépe sedět. Pokud nebudete spokojen, můžete využít Garance vrácení peněz. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Martina

Dobrý den v Grand optikal mi doporučili kontaktní čočky IWear hydro astigmatis 14,4 Je za ně nějaká adekvátní náhrada Děkuju

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, kontaktní čočky iWear nabízíme pod oficiálními názvy výrobce CooperVision. Ve Vašem případě se pravděpodobně jedná o kontaktní čočky Proclear Toric se zakřivením 14.4. Abyste se o tom ujistila, porovnejte parametry Vašich čoček s Proclear Toric. Děkujeme za Váš dotaz a neváhejte se na nás kdykoliv znovu obrátit.

Simona

Jedná se o iWear hydro: Zakřivení - 8,5 Průměr 14,2 obsah vody: 60%

SImona

Dobrý den, mám z Grand Opticalu čočky IWear hydro - měsíční, na krabičce je uveden jako výrobce Cooper Vision. Nepodařilo se mi zjistit o které kontaktní čočky se konkrétně jedná? Můžete mi prosím zároveň doporučit nějakou variantu pro denní nošení. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, odpovídající čočky by měly být Proclear Compatibles Sphere. Jednodenní variantou těchto čoček jsou Proclear 1 Day, u kterých ale nemůžeme zaručit, že Vám budou zcela vyhovovat, když je nemáte vyzkoušené. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Jana

Dobrý den, v Grand Opticalu mi doporučili 30-ti denní kontaktní čočky iWear Soft (55 % voda, 45 % Filcon IV 1). Nebyla by nějaká více dostupnější možnost, než jen v optice? Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, obdobné čočky nabízíme pod oficiálním názvem výrobce CooperVision Frequency 55. Obsah vody je identický.

Dominika

Dobrý den, mám obdobný problém jako paní Barbora. Mám z GrandOpticalu iWear Oxygen čočky, ale astigmatické. Můžete mi prosím doporučit levnější Variantu i pro astigmatiky? Děkuji předem

Zákaznický servis

Dobrý den,

v astigmatické verzi jsou tedy identické čočky Biofinity Toric (6 čoček). Také je nabízíme v šesti a tří kusovém balení.

Barbora

Dobrý den, v Grand opticalu mi doporučili čočky i Wear oxygen 8,6; 14,0; h2o 48%, comfilcon A 52%, nebyla by nějaká cenově dostupnější možnost? děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, zcela identické kontaktní čočky najdete na našem webu pod oficiálním názvem výrobce CooperVision Biofinity. Prodáváme je v balení po 6 nebo 3 kusech. Pro ujištění si můžete zkontrolovat parametry na svých čočkách s parametry na čočkách Biofinity.

Petra

Dobry den, v Grand Optical mi doporucili cocky iWear Soft, BC 8.7, DIA 14.4, 55 % voda, 45 % Filcon IV 1..nabizite nejakou alternativu i k temto cockam? Dekuji za odpoved

Zákaznický servis

Dobrý den, nabízíme zcela identické čočky pod oficiálním názvem výrobce – Frequency 55. Parametry i obsah vody jsou identické.

Zdeňka

Dobrý den, byla jsem na vyšetření v Grand Optical na základě kterého mi byly doporučeny jednodenní čočky iWear -1.5 BC 8.7, DIA 14.2. Tyto čočky mi vyhovovali a neměla jsem s nimi žádný problém. Chtěla jsem přejít na měsíční, tak jsem si zakoupila Frequency 55 Aspheric AB -1.5 BC 8.7 DIA 14.4. Bohužel mi z čoček hodně červenají oči a naskakují mi žilky, dokonce jsem teď musela čočky na pár dní přestat nosit. Oči mě nijak nebolí, ale naskakují mi ony žilky. Chtěla jsem se zeptat jaké by jste mi doporučily měsíční čočky na základě čoček zakoupených v Grand Optical, s nimi jsem totiž žádné problémy neměla, ale ceny za měsíční čočky mají přehnané. Moc děkuji za odpověď. Zdeňka

Zákaznický servis

Dobrý den,

červené žilky v oku způsobuje nedostatečné okysličení oka, proto doporučujeme volit čočky s co nejvyšší propustností kyslíku, nejlépe silikon-hydrogelové. Nabízíme tedy měsíční čočky TopVue Air (6 čoček) k vyzkoušení. Navíc u nich nyní garantujeme vrácení ceny.

Veronika

Dobrý den, v optice mi dopurucili čočky iWear DR Nasic multiple days ( 45% methafilcon A, 55% voda, BC 8.7, DIA 14.5) můžete mi, prosím, doporučit nějakou alternativu? Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den,

identické čočky naleznete na našem webu pod označením Frequency 55 Aspheric. Jedná se o čočky vyráběné společností CooperVision pod odlišným privátním názvem určeným síti GrandOptical.

Maya

Dobrý den, v optice mi doporučili čočky iWear DR Comfort multiple days(ocufilcon D 45%, H2O 55%) a potřebovala bych najít alternativu, jelikož tyhle se přes internet nedají koupit, mohli byste mi prosím poradit? Moc děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den,

tyto jednodenní kont.čočky najdete na našich stránkách pod názvem Biomedics 1 Day Extra. Jedná se o identické kont.čočky, pouze přebalené privátní značkou optiky. O tom, že se jedná o skutečně stejné kontaktní čočky pouze v různém balení se můžete přesvědčit porovnáním parametrů obou čoček.

hanka

Používám multifocal air optix měsíční bc 8.6,dia14.2,pwr-0.00med ,Max add plus2 chtěla bych jednodenní čočky ,které bych si měla koupit.Děkuji za odpověď.Mám stejné na obě oči čočky.

Zákaznický servis

Dobrý den, jako vhodnou alternativu Vám můžeme doporučit například Biotrue ONEday for Presbyopia nebo Dailies AquaComfort Plus Multifocal. Změna kontaktních čoček je ale vždy rizikem, a proto Vám nemůžeme garantovat, že Vám budou čočky bezvýhradně vyhovovat. Děkujeme za dotaz, hezký den.

Katarína

Dobrý deň, v Grand optical mi doporučili čočky iWear oxygen (mesačné)- 8,6- zakřivení a prumer 14, vedeli by ste mi poradiť nahradu? Za odpoved Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den, kont.čočky iWear oxygen jsou totožné s kont.čočkami, které na našem webu naleznete pod názvem Biofinity. Pro ujištění doporučujeme porovnání parametrů obou výrobků.

Tomáš

Dobrý den, potřebuji čočky iWear fresh, ale nevím kterou alternativu vybrat. velikost je 8,7 a 14,2 jsou asi nejvhodnější v tomto případě clear 1-day?? děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, tyto čočky jsou naprosto totožné s čočkami Proclear 1 Day. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček (uvedené na krabičce a blistru čoček) s údaji uvedenými na našich stránkách příslušného produktu v tabulce vlastností.

Keshu

Dobrý den, v Optice mi doporučili kontakní čočky iwear XR toric supreme - měsíční, existuje k nim nějaká altenrativa? (torickou mám pouze čočku na pravém oku, na levém mám běžnou). Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky iWear XR Supreme toric jsou totožné s čočkami Biofinity toric, pouze jsou společností CooperVision vyráběny pod odlišným názvem a jsou určeny speciálně pro konkrétní síť optik. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček.

ludmila

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, používám čočky iWear DD supreme XX, jakými čočkami je mohu nahradit? děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky iWear DD Supreme jsou totožné s čočkami Clear 1-day od výrobce ClearLab, pouze jsou distribuovány pod privátním názvem určeným síti Grand Optical. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček (zakřivení, průměr, obsah vody, použitý materiál).

Martina

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jakými čočkami mohu nahradit čočky iWear oxygen? Jsou pro mne moc drahé. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky iWear Oxygen jsou totožné s kontaktními čočkami Biofinity výrobce CooperVision, pouze jsou distribuovány pod odlišným názvem pro síť určitých optik a prodejců. Pro ujištění doporučujeme srovnat parametry čoček.