Jaké kontaktní čočky zvolit?

Kontaktních čoček je na trhu nepřeberné množství od řady výrobců. Pokud se rozhodnete kontaktní čočky užívat a nevíte, pro jaký typ se rozhodnout, zamyslete se nejprve nad tím, jak často a kolik hodin budete čočky nosit, zda po celý den od rána až do večera nebo jen na aerobic či večerní fotbal.

jaké čočky vybrat Odhaduje se, že v České republice užívá kontaktní čočky přibližně 4 % lidí, kteří potřebují oční korekci. Nacházíme se tak pod evropským průměrem 8 % a hluboko pod USA, kde je užívá celá pětina lidí. Kontaktní čočky znamenají velmi příjemnou alternativu pro každého.
Mýtem je i tvrzení, že je s čočkami hůře vidět než s brýlemi. Pokud je prvotní aplikace u očního specialisty provedena správně, je ostrost vidění naprosto stejná. Největší výhodou kontaktních čoček z hlediska vízu je skutečnost, že s nimi uživatel není limitován obroučky jako u brýlí. Kontaktní čočka při nasazení přilne na oko. Při otáčení očí do stran vidíte tedy stále stejně kvalitně.

Nevíte, jaké čočky si máte vybrat?

můžete se nechat inspirovat následujícím video-spotem:

Péče o kontaktní čočky

Kontakní čočka a oči Dalším důležitým faktorem je naše připravenost o čočky se starat. Nasazení čoček je po několika dnech praxe záležitost 30 vteřin. Po vyjmutí, které samo o sobě nezabere více než 10 vteřin, je potřeba kontaktní čočky pokapat roztokem, promnout po obou stranách prstem v dlani nebo na druhé straně ruky, kde je kůže jemnější a čistší, a uložit na několik hodin do pouzdra zalitého týmž roztokem. Pro toho kdo nechce tuto proceduru absolvovat, existuje vhodná, ovšem dražší alternativa, a to kontaktní čočky jednodenní. Každý den rozbalíte nový pár, který po použití jednoduše vyhodíte. Jedná se jednoznačně o nejpohodlnější variantu, neboť odpadá veškerá péče o čočky, a také variantu nejsterilnější, tedy i nejméně rizikovou.

Kontaktní čočky lze nosit i nepřetržitě

Potřebujete-li v kontaktních čočkách občas přespat, řekněte to očnímu specialistovi, který s Vámi v optice bude vhodnou značku vybírat. Na trhu je řada #, které jsou pro přespávání vhodné – např. Biofinity, Acuvue Oasys, Air Optix Night and Day Aqua apod. Takzvaný prodloužený způsob užívání však nemusí být vhodný pro každého. Obecně se doporučuje, aby takový způsob užívání oční specialista doporučil. Například kontaktní čočky Biofinity jsou výrobcem dokonce doporučeny i pro nepřetržité nošení po dobu 30ti dní a 29ti nocí. I mezi odborníky samotnými však na toto téma panují neshody. Mnozí z nich nedoporučují nepřetržité nošení po dobu delší než 7 dní.

Možná rizika spojená s kontinuálním nošením

Statistiky výskytu očních infekcí a jiných komplikací u nositelů kontaktních čoček hovoří až o 5tinásobně vyšším výskytu u nepřetržitého nošení oproti nošení dennímu. U prodlouženého užívání čoček je také zapotřebí kontrolovat, zda jsou oči klidné a bílé, neignorovat pocity podráždění či dokonce bolest a ihned vhodně reagovat. Uvedené značky kontaktních čoček je samozřejmě vhodné užívat i standardním způsobem ráno nasadit, večer vyjmout, vydezinfikovat a uložit na noc.
Celkovou snášenlivost kontaktních čoček ovlivňuje samozřejmě i prostředí. V prašných městech jsou oči více podrážděné a namáhané. Taktéž pobyt v zakouřených prostorách ovlivňuje komfort užívání kontaktních čoček.

Cenové srovnání kontaktních čoček

Připravili jsme pro Vás přibližné náklady užívání různých typů kontaktních čoček na 1 den. Kalkulujeme průměrnými cenami za daný typ čoček na internetu:

Měsíční kontaktní čočky

600 Kč za balení 6 ks = 3 páry = 200 Kč za 1 pár na 30 dní. Oční roztok = 300 Kč na 2 měsíce (doba upotřebitelnosti po otevření je zpravidla 3 měsíce, ovšem při správném užívání roztoku by balení 360 ml nemělo vystačit na déle než měsíce 2) = 150 Kč na 30 dní Náklady na 30 dní celkem = 200 + 150 = 350 Kč / 30 = 11,70 Kč na 1 den

Jednodenní kontaktní čočky

Balení 30ti ks = 15 párů čoček = 450 Kč. Není zapotřebí žádný roztok. Náklady na 1 den = 450 / 15 = 30 Kč na den

14denní kontaktní čočky

500 Kč za balení 6 ks = 3 páry = 166,70 Kč za 1 pár na 14 dní. Oční roztok = 300 Kč na 2 měsíce (doba upotřebitelnosti po otevření je zpravidla 3 měsíce, ovšem při správném užívání roztoku by balení 360 ml nemělo vystačit na déle než měsíce 2) = 75 Kč na 14 dní Náklady na 14 dní= 166,70 + 75 = 241,70 / 14 = 17,26 Kč na 1 den

Komentáře

Přidat komentář

Luboš

Děkuji za odpověď. Pruměr a zakřivení sedí. Tak to zkusím.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, my děkujeme, že jste se na nás obrátil. Pokud Vám budeme moci s čímkoli pomoci, napište nám. Přejeme hezký den.

Luboš

Dobrý den, rád bych si u vás objednal multifokální čočky// TopVue Air Multifocal (1 čočka).// Mám na dálku +2 a na čtení +3.5 obě oči stejné. Zakřivení a průměr znám. Mužete mi poradit jaké hodnoty zvolit? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Luboši, díky za Váš dotaz. U čoček byste si měl objednat dioptrii +2,00 a adici +1,50. Kontaktní čočky {{getItemLinkPram­s:3603,TopVue Air Multifocal}} jsou dostupné pouze v jedné variantě průměru i zakřivení a to 14,20 a 8,60. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Simona

Hezký den. Můžete mi prosím poradit? Nevím, jaké čočky si nyní objednat. Od května nosím čočky na kontinuální nošení - Biofinity (-5,75 a -5 na pravém). Po návštěvě oční ordinace mi ale byly nyní dioptrie zvýšeny na -6.25 (levé) a -5.75 a dány na zkoušku Alcon Air Optix. Na brýle mám vypsány dioptrie -6 a -5.75. Zprvu jsem neměla s čočkami žádný problém, ale i když mi bylo řečeno, že tyto jsou lepší, než ty, které jsem nosila předtím, pociťuji spíše poslední dva týdny větší diskomfort, a to ihned po nasazení i přes dodržování všech doporučení. Zejména mám problém s pravým okem, i po užití kapek (renu, stejná značka jako roztok) se někdy oku neuleví úplně.. typický pocit, že do oka něco spadlo. Je možné, že se mi lépe dívá s nižšími dioptriemi, i když se mi zrak zase zhoršuje rychle, protože mezi kontrolami neuběhlo ani půl roku? Pracuji v kanceláři, kde většinou běží klimatizace a pracuji rovněž na počítači, nicméně předtím jsem nakapala do očí, pokud jsem se do počítače dívala souvisle a bylo vše v pohodě. Čočky se snažím sundat ihned po práci. Brýle momentálně nosit spíše nechci, vždy mě bolí hlava, proto jsem se také vrátila k čočkám. Momentálně nevím, jaké objednat. Pokud budu chtít zkusit znovu Biofinity, pak raději zvolit na levé - 6 nebo -6.50? Podle oční lékařky mi mohla dát i vyšší, ale nemůže mít dlouhodobější nošení nesprávných čoček velmi negativní dopad na oči? Mám raději znovu zrak nechat přeměřit? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Simono, díky za Váš dotaz. Vybrat správné dioptrie by Vám měl oční specialista. Pro nás je to na dálku velmi těžké posoudit. Pokud některému zákazníkovi přepočítáváme dioptrie, pak se řídíme podle teoretických informací – tabulek a vzorečků. Ve skutečnosti se ale mohou tato data lišit, protože každé oko má své individuality. Kdybychom se řídili přepočtem dioptrií na brýle, pak bychom Vám doporučili dioptrie –5,50 a –5,25. Nepříjemné pocity budou pravděpodobně způsobeny materiálem, jehož vlastnosti nejsou pro Vaše oči příjemné. Určitě bude lepší, když znovu navštívíte specialistu, nejlépe přímo kontaktologa, který Vám umožní čočky s příslušnou dioptrií i vyzkoušet. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Petr

Dobrý den, doposud jsem kupoval jednodenní čočky Proclear 1 day, dioptrie -2, zakřivení 8,7 a průměr 14,2. Teď uvažuji o koupi měsíčních, ale nemohu najít se stejnými parametry. Doporučte mi, prosím Vás, nějaké se stejnými parametry. Děkuji Petr

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, díky za Váš dotaz. Při výběru nových čoček se soustřeďte především na vlastnosti materiálu čoček – propustnost kyslíku a obsah vody. Malé odchylky v průměru či zakřivení oko v naprosté většině případů nepozná. Teoreticky by mohly být vyhovující čočky Proclear Compatibles Sphere, ale realita se s teorií mnohdy rozchází. Nové čočky je vždy nutné vyzkoušet a tak bychom Vám raději doporučili čočky TopVue Plus, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Martina

Dobry den, moc dekuji za odpoved. Drive jsem pouzivala proclear sphere mesicni, ne toricke. Nyni mam zajem o denni cocky. Dekuji, Martina

Zákaznický servis

Dobrý den, Martino, díky za doplnění informací. Nabídka jednodenních astigmatických kontaktní čoček není příliš široká a bohužel Vám nemůžeme nabídnout jednodenní torické čočky, které by materiálem odpovídaly čočkám, které jste nosila dosud. Ideální by tedy bylo, kdybyste navštívila kontaktologa, který by Vám poskytl zkušení čočky. My, jako eshop, bohužel takovou možnost nemáme a vzhledem k finanční náročnosti čoček bychom Vám neradi doporučili špatný typ. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Martina

Dobry den, rada bych si objednala kontaktni cocky, ale zmenily se mi dioptrie a nejsem si jista, ktere objednat. Zakriveni a prumer znam. Prave oko: sph -0,50, cyl -1,00 axis 120 Leve oko: sph -0,75, cyl -0,75 axis 50 Dekuji za radu, Martina

Zákaznický servis

Dobrý den, Martino, díky za Váš dotaz. Parametry by měly být upraveny pro pravé oko na dioptrii –0,50 cylindr –0,75 a osu 120°, pro levé oko zůstanou na dioptrii –0,75 cylindr –0,75 a osa 50°. Budete potřebovat torické čočky, ale abychom Vám mohli doporučit konkrétní nové čočky, napište nám prosím, jaké čočky jste nosila dosud. Zatím Vám přejeme hezký den.

Eva Kašparová

Dobrý den, ráda bych si u vás objednala multifokální čočky. Mám na dálku pravé +3,75 cyl.0,5 ax 180 , ADD +2,00 levé oko +3 bez cyl. +2,00. visus 1,0. toto jsou naměřené hodnoty mulitfokálních brýlí. předpokládám, že kontaktní čočky budou asi slabší ? Prosím o doporučení Vašich čoček. Dívala jsem se na Top Vue Air for Astogmatism, byly by pro mě vhodné ? děkuji za odpověď Kašparová

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, díky za Vaši otázku. Abychom Vám mohli parametry přepočítat, potřebujeme znát i plusové/minusové znaménko u cylindru. U levého oka je +2,00 adice? Až upřesníte parametry, doporučíme Vám vhodné čočky. TopVue Air for Astigmatism jsou kontaktní čočky pro korekci astigmatismu. Pro korekci presbyopie jsou určeny čočky multifokální a z řady TopVue jsou to TopVue Air Multifocal. Napište nám prosím potřebné hodnoty včetně znamének. Zatím přejeme hezký den.

Jan C.

Dobrý den, nosím čočky Iwear DR Comfort a čím více čtu tím více uvažuji zda nezměnit materiál a značku čoček. Čím dál častěji se dočítám, že silikon-hydrogel je lepší než samotný hydrogel. Tak by mě zajímal Váš názor na toto téma. Případně rovnou proč to tak vidíte a jaké čočky byste mi doporučili. Mám -1.50 a BC 8.9 Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, děkujeme za Váš dotaz. Těžko říci, zda je materiál zdravější. Je modernější a jeho vlastnosti pravděpodobně mají navrch nad hydrogelovými materiály. Mnoho čoček hydrogelového i silikon-hydrogelového typu dsi je rovno v obsahu vody. Silikon-hyrogelové čočky mají ale mnohonásobně vyšší propustnost kyslíku, což bývá považováno za obrovské plus. Neznamená to ale, že jsou silikon-hydrogelové čočky zdravější. Každým očí vyhovuje něco jiného. Faktem ovšem je, že při aplikacích kontaktních čoček je v 80 % procentech aplikována silikon-hydrogelová čočka. Pokud chcete vyzkoušet nové čočky, můžete samozřejmě navštívit kontaktologa a situaci s ním konzultovat, ale můžete si také objednat čočky TopVue Air, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Vladislav F.

Dobrý den,ještě k tomu dnešnímu dotazu,jednodenní čočky na dálku jsem měl od výrobce Alcon a byly v pohodě,akorát,že jsem neviděl na blízko,teď bych chtěl multifokální od toho samého výrobce Dailies Aqua Comfort Plus,ale potřeboval bych poradit s tou adicí,naměřeno mám -2.25 a +0.25.Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vladislave, díky za doplnění informací. I tak platí, že byste měl čočky nejprve vyzkoušet v aplikačním středisku. Jestli je dioptrie –2,25 naměřena na dálku a +0,25 na blízko, u multifokálních čoček budete objednávat dioptrii –2,25 a adici +2,00. Bohužel multifokální čočky nejsou vhodné úplně pro každého a lepší je vždy osobní konzultace s kontaktologem. Pokud se ale budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Vladislav F.

Dobrý den,nosil jsem jednodenní čočky o rozměrech 8.6/13.80,můžu si pořídit multifokální čočky s rozměry 8.7/14.00. Add power +1.25(naměřeno mě bylo +0.25)?Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vladislave, děkujeme za Váš dotaz. Multifokální kontaktní čočky byste si měl před nákupem rozhodně vyzkoušet v aplikačním středisku. Jak Vám budou vyhovovat nezáleží ani tak na jejich průměru, ale na materiálu, způsobu jejich fungovaní a na tom, zda s nimi bude mozek umět pracovat. Pokud jde o hodnoty, zadává se dioptrie naměřená do dálky a adice, která je rozdílem mezi dioptriemi naměřenými do dálky a do blízka. Pokud bychom Vám mohli s čímkoli pomoci, napište nám prosím. Zatím přejeme hezký den.

Andrea Holmanová

Dobry den potrebuji poradit. Nosim bryle prave sklo -5.00 cylindr -0.50 osa 160 Leve sklo -5.00 cyl. -0.75 osa nosim i cocky ale od te doby co mam tyto dioptrie premereny nosim jen bryle a nevim jake si objednat cocky. Dekuji predem za odpoved.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Andreo, díky za Váš dotaz. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s dioptrií –5,00 a pro levé oko dioptrii –4,75 cylindr –0,75 a naměřenou osu, kterou ale v zápisu neuvádíte. Pokud Vám máme doporučit konkrétní čočky, napište nám prosím, jaké jste dosud nosila, nebo jaké máte na čočky požadavky ohledně periody výměny. V tuto chvíli Vám můžeme nabídnout čtrnáctidenní čočky TopVue Premium pro pravé oko a pro levé TopVue Premium for Astigmatism. U těchto kontaktních čoček je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Iveta Karpíšková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existují kontaktní čočky s nimiž budu vidět i na čtení? Mám dioptrie -1,5 na dálku na každém oku a při nošení čoček mám problém se čtením, kdy brýle na čtení ještě nepotřebuji takže se mi text špatně čte. Děkuji za odpověď Iveta Karpíšková

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Iveto, děkujeme za Váš dotaz. Pokud chcete vyzkoušet multifokální kontaktní čočky, musíte znát hodnotu adice, nebo alespoň dioptrie naměřené na blízko, abychom Vám mohli adici vypočítat. Bez těchto informací Vám bohužel nemůžeme poradit, jaké hodnoty zvolit. Pravděpodobně ale bude stačit nejnižší možná adice. Pokud budete chtít doplnit informace, nebo se zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Tereza Štefáčková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat ohledně koupi kontaktních čoček,nosím brýle asi přes rok a na každěm oku mám 0.5 dioptrie. Jdou vůbec takové čočky objednat? Jakou variantu byste mi doporučili objednat? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Terezo, děkujeme za Váš dotaz, a že jste se obrátila právě na nás. Čočky v dioptrii 0,50 není problém sehnat. Většina čoček se vyrábí od dioptrie 0,25. Při objednání musíte vědět, jestli jsou dioptrie minusové nebo plusové. Doporučovali bychom Vám prohlédnout si řadu kontaktních čoček TopVue, u které je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud jste naprostý začátečník doporučujeme Vám objednat jednodenní čočky v balení 10 kusů, na kterých si budete moci vyzkoušet manipulaci, nasazovaní a vyndavání. Jsou to tedy čočky TopVue Elite a TopVue Daily. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Květa

Dobrý den, prosím o radu. Nyní nosím čočky Acuvue Oasys for Astigmatism. Pravé oko: -0,75, cyl. -0,75, osa 90°. Levé oko: -1, cyl. -0,75 , osa 100°. Potřebovala bych objednat čočky jednodenní. Které vybrat? A dále, je možné objednat pro obě oči stejné (jak čtrnáctidenní, tak jednodenní? nebo musím pořád objednávat pro každé oko jiné? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Květo, děkujeme za Váš dotaz. Začneme od konce. Vzhledem k tom, že máte na každém oku naměřeny trochu jiné parametry, je nezbytné pro každé oko objednat čočky s danými hodnotami. Pokud byste parametry „zaokrouhlila“ pro obě oči, vidění nebude ostré a kvalitní. Pokud jde o doporučení jednodenních čoček, radili bychom Vám držet se vlastností materiálu čoček a zachovat vysoký stupeň propustnosti kyslíku. V naší nabídce bohužel takové jednodenní torické kontaktní čočky v tuto chvíli nemáme, ale doporučovali bychom Vám vyzkoušet čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe for Astigmatism. Jsou totiž vyrobeny z naprosto stejného materiálu, jako kontaktní čočky, které nosíte nyní. Nejprve si ale v aplikačním středisku čočky vyzkoušejte, abyste měla před nákupem naprostou jistotu. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Kamila

Dobrý den, mám nově změněné dioptrie na -2,75 na obou očích. Je vhodné/správné objednat čočky (acuvue oasys) s parametry -2,75, nebo o něco nižší? Popřípadě dá se bez optika zjistit vhodné zakřivení? Nevím zda-li zvolit 8,4 nebo 8,8. Předem děkuji za odpověď. Kamila

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kamilo, děkujeme za Váš dotaz. U dioptrií v této hodnotě není nutné dělat úpravu pro kontaktní čočky. Dioptrie by tedy měla být vyhovující –2,75. Zakřivení je možné zjistit pouze odborným měřením při vyšetření očí u očního lékaře či kontaktologa. My bohužel nedokážeme odhadnout, které zakřivení by pro Vás bylo vhodnější. Můžeme Vám ale nabídnout kontaktní čočky TopVue Premium, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Dominika

Dobrý den, kupuji si zde pravidelně kontaktní čočky, ale v tuto chvíli mi má oční lékařka změnila dioptrie i cylindry. Můžete mi prosím poradit, v jakých hodnotách si objednat kontaktní čočky? Děkuji. Pravé oko: - 5,0; cylindr - 0,75, osa 177 Levé oko: -6,0; cylindr - 1,25, osa 170 Hezký zbytek dne. S pozdravem Dominika

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dominiko, díky za Váš dotaz. Pro kontaktní čočky by měly být hodnoty upraveny pro pravé oko na dioptrii –4,75 cylindr –0,75 a osu 180° a pro levé oko na dioptrii –5,50 cylindr –0,75 a osu 170°. Jde o všeobecné tabulkové přepočty. Pokud chcete mít jistotu, že jsou parametry vhodné, navštivte svého kontaktologa. Pokud pro Vás budeme moci udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Lasotová petra

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jake jsi mám objednat čočky když mám brýle op: SHD: 0.00, cyl; -1.50, ax:10 PD/d 31,5 16.0 Ol: 0.00. -2,25. 180. 31,5 16,0 Děkuji lasotova

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. Budete potřebovat torické čočky. Pro pravé oko dioptrii 0,00 cylindr –1,25 a osu 10°, pro levé oko dioptrii 0,00 cylindr –2,25 a osu 180°. Můžete vyzkoušet měsíční čočky TopVue Air for Astigmatism nebo čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism. Čočky bohužel není možné vybrat pouze podle naměřených dioptrií. Nejdůležitější roli hraje materiál čoček a jeho vlastnosti. Až Vaše oči posoudí, zda mají čočky příjemný obsah vody a propustnost kyslíku. U čoček TopVue je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Lenka

Dobrý den, potřebuji si koupit kontaktní čočky a bohužel nevím jak správně vybrat. Na papíru od MUDr. mám uvedeno: PRAVÉ CYL -0,75/180 stupňů LEVÉ -2,0 DPT Prosím poradíte? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za Váš dotaz. Pro pravé oko vyzkoušejte TopVue Premium for Astigmatism s dioprií 0,00 cylindrem 0,75 osou 180° a pro levé oko TopVue Premium s dioptrií –2,00. U obou typů čoček můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. K vícedenním čočkám budete potřebovat také roztok na čištění. Doporučit Vám můžeme roztok Gelone, který je dostupný v různě velkých baleních. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Eduard

Dobrý den, potřebuju poradit s výběrem čoček. Sháním čočky s parametrama: 1) PWR +2.00 , BC 8.4, DIA 14,4, Cyl -0,75 , AX 090, ADD +1,00 D 2) PWR +2.50 , BC 8.4, DIA 14,4, Cyl -0,75 , AX 080, ADD +1,50 N Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Eduarde, díky za Váš dotaz. Podle uvedených parametrů potřebujete čočky pro korekci astigmatismu i presbyopie. Takové čočky v naší nabídce bohužel nemáme. V optikách byste našel měsíční Proclear Multifocal Toric. Vzhledem k množství parametrů Vám určitě doporučujeme první aplikaci kontaktologem. Při osobní návštěvě se s očním specialistou můžete domluvit i na dalších věcech. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

Alena Golčiterová

Dobrý den, chci si na léto pořídit kontaktní čočky, ale nevím, jaké zvolit dioptrie. Mám papír z optiky, na kterém je uvedeno: P SPH -1,50, CYL +0,75, OSA 20 a L SPH -1,50, CYL +0,25, OSA 170. Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, Aleno, díky za Vaši otázku. Dle Vašeho dotazu soudíme, že s kontaktními čočkami ještě nemáte žádné zkušenosti. Naměřené hodnoty se musí pro kontaktní čočky upravit. Pro pravé oko budete potřebovat torické kontaktní čočky a pro levé oko čočky sférické. U pravého oka vycházejí po přepočtu dioptrie –0,75 cylindr –0,75 a osa 110°, pro levé oko by měla být vyhovující dioptrie –1,25. Na léto se nejvíce doporučují jednodenní čočky, ale my bychom vám doporučili objednat si čtrnáctidenní TopVue Premium. Jsou dostupné v balení po jedné čočce a bude to ideální na vyzkoušení parametrů. Přepočty se dělají dle všeobecných vzorců a tabulek a jelikož jsou každé oči jiné, může se stát, že pro někoho výsledné hodnoty nejsou 100% vyhovující. Pro pravé oko můžete tedy vyzkoušet TopVue Premium for Astigmatism a pro levé oko TopVue Premium. K vícedenním čočkám budete potřebovat také roztok pro péči – pro začátek můžete objednat toto menší balení roztoku Laim-Care. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Veronika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné u Vás zakoupit pouze jeden pár kontaktních čoček ACUVUE Oasys 14-ti denní? Před pár lety jsem z těchto čoček přešla zpět na brýle, ale za dva měsíce se vdávám a ráda bych na svatbě brýle odložila. Je pro mne ovšem zbytečně kupovat celé dvě balení po 6 čočkách. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den, VK.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, díky za Váš dotaz. Velice rádi bychom Vám vyšli vstříc, ale bohužel můžeme prodávat pouze oficiálně distribuovaná balení kontaktních čoček. Výrobce Johnson & Johnson menší balení nedodává. Můžeme Vám nabídnout jednodenní čočky TopVue. Jsou dostupné v balení po 10 kusech, takže je můžete před svatbou vyzkoušet. Jsou to TopVue Elite a TopVue Daily. TopVue Elite mají materiál s jemně modrým nádechem a při pohledu zblízka mohou být v očích viditelné. Můžete je však bez obav vyzkoušet, protože kdyby Vám nevyhovovaly, je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Zatím přejeme krásný den, ať Vám vyjde Váš svatební den a přejeme hodně štěstí do manželství!

Dominik

Dobrý den, dostal jsem pouze jedne pár. Bohužel nějakým způsobem se mi podařilo levou čočku natrhnout, čili je nenositelná. :( Nějakou chvíli jsem je na sobě měl a velice mi vyhovovaly, viděl jsem s nimi úžasně. Na blistrech je psáno: BC 8.6, DIA 14.5, D -2.00, cyl -0.75 a pro pravou axis 120° a levou 70°. Tyto čočky konkrétně byly čtrnácti denní. Dále na balení stojí senofilcon A, snad to jsou všechny informace, které potřebujete. Děkuji mnohokrát a přeji hezký den.

Zákaznický servis

Dobrý den, Dominiku, díky za doplnění informací. Zodpověděli jsme i Váš druhý dotaz u TopVue Air for Astigmatism. Pokud jde o zvolené hodnoty korekce, při naměřeném cylindru 0,50 se obecně doporučuje přepočet na sféru. Hodnoty se totiž doporučuje volit nižší, aby oko nelenivělo a navýšení cylindru na 0,75 se příliš nedoporučuje. Jsou to samozřejmě obecné informace a praxe pak může být jiná, protože oči každého nositele mají své individuality. Vzhledem k omezenému výběru mezi dvoutýdenními torickými čočkami předpokládáme, že jste od lékařky dostal čočky Acuvue Oasys for Astigmatism. TopVue Air for Astigmatism mají měsíční periodu výměny a pokud chcete zůstat u dvoutýdenních čoček, můžete vyzkoušet TopVue Premium for Astigmatism. U čoček TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám nevyhovovaly, můžete nám je vrátit. Pokud pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

Dominik

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, které kontaktní čočky byste mi z Vašeho obchodu doporučovali? S nošením čoček teprve začínám, (Dnes jsem dostal čočky na zkušební dobu 2-3 týdnů.) a pokud bude vše v pořádku, tak bych rád permanentně na čočky přešel. Paní doktorka mi naměřila sféru diportií na -2,0, cylindry na -0,5 a osu u levého oka na 70 a u pravého na 120. Děkuji Vám předem za pomoc.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dominiku, díky za Váš dotaz. Dle všeobecných přepočtů by Vám měly vyhovovat kontaktní čočky s dioptrií –2,25. Tedy sférické čočky. Abychom Vám ale poradili co nejvhodnější typ, potřebovali bychom více informací o kontaktních čočkách, které Vám poskytl specialista. Dostal jste pouze jeden pár, nebo jste dostal i další blistry? Pokud máte doma čočky v blistrech, napište nám jejich vlastnosti. Na blistru najdete informaci o materiálu čoček, obsahu vody, hodnotě dioptrií, průměru a zakřivení čoček. A jakou periodu výměny čoček preferujete? Máte zájem o čočky jednodenní, čtrnáctidenní nebo měsíční? Napište nám prosím více informací. Zatím díky a hezký den.

Petra

Dobrý den, chci si koupit kontaktní čočky, ale nevím jaké zvolit dioptrie. Mám papír z optiky, na kterém je uvedeno SPH =1,75 pravé oko, =2,25 levé oko a PD: 68. děkuji Petra

Zákaznický servis

Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. U kontaktních čoček si vyberte dioptrie –1,75 a –2,25. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Veronika

Dobrý den, chci si na léto pořídit kontaktní čočky, ale nevím, jaké zvolit dioptrie. Mám papír z optiky, na kterém je uvedeno SPH -1,50, CYL -1,00 a AX 90. Uvažuji nad jednodenními. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, díky za Váš dotaz. Pro kontaktní čočky je nutné parametry lehce upravit. Konkrétně na dioptrii –1,50 cylindr –0,75 a osu 90°. Budete potřebovat torické kontaktní čočky. Mezi velmi oblíbené patří Dailies AquaComfort Plus Toric, ale před nákupem bychom Vám čočky doporučovali vyzkoušet v aplikačním středisku či na specializovaném kontaktologickém pracovišti. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

martin

Dobrý den prosím chci se zeptat mám aplikovány k.č. s průměrem 14.5 a zakřivení 8.7 mám astigmatismus,tedy torické čočky,chci vyzkoušet TopVue premiumty ale mají zakřivení 8.6,je to velký rozdíl?Děkuji Martin

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martine, díky za otázku. V zakřivení určitě problém nebude. Takový rozdíl je naprosto zanedbatelný. Malý problém by mohl představovat rozdíl v průměru. Doporučuje se dodržet rozdíl to 0,20. To ale neznamená, že pro Vás čočky nutně musí být nevhodné. Ideální bude, pokud je vyzkoušíte a případně využijete službu Garance vrácení peněz. Pohodlí při nošení je velmi individuální a zda jsou čočky vhodné poznáte opravdu až po vyzkoušení. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Tomáš

Zdravím, jaké kontaktní čočky zvolit při tomto na naměření? Levé oko: 1,25 Pravé oko: 2,75 Pak je tam nějáké PBD a to je u obou 30,50. Hraju fotbal a nosím brýle, ale při fotbale je nenosím a špatně vidím.. a když brýle sundám, tak pak vidím špatně až po nějáké době se to zlepší (1-2hodiny)

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, díky za Váš dotaz. Pro střídavé nošení s dioptrickými brýlemi a obzvláště pak pro sportovní aktivity bychom Vám doporučili jednodenní kontaktní čočky. Kontaktní čočky byste si měl kupovat po předchozím vyzkoušení, protože pro různé oči jsou vhodné různé materiály čoček. Abyste se vyhnul případné zbytečné investici, vyzkoušejte kontaktní čočky TopVue Elite, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pro objednání budete potřebovat vědět, zda jsou Vaše naměřené dioptrie plusové či minusové. Znaménka by měla být zapsána na přepisu pro dioptrické brýle. Hodnoty dioptrií pro kontaktní čočky není nutné nijak upravovat. Protože pravděpodobně půjde o Vaše první kontaktní čočky, můžete si pročíst náš článek s radami pro nasazení kontaktních čoček. Pokud bychom Vám mohli jakkoli pomoci, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.

karel grygar

Dobrý den mám naměřeno levé oko dioptrie -1,00,cylindr -0,75, osa 70, zakřivení8,70, pruměr 14,50 , pravé oko dioptrie -1,25,cylindr -0,75, osa100 chtěl bych denní čočky dělají se nějaké dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Karle, díky za Váš dotaz. Vyhovující by pro Vás mohly být kontaktní čočky Dailies AquaComfort Plus Toric a Biomedics 1 Day Extra Toric. U Biomedics 1 Day Extra Toric byste musel osu upravit na 90° u obou očí. Výběr torických čoček může být složitý kvůli množství parametrů. U kontaktních čoček je také nutné vybrat správný materiál pro oči. Doporučovali bychom Vám vybrat první čočky s kontaktologem. Pokud pro Vás budeme moci udělat něco dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

martin svoboda

dobrý den mám naměřeno levé oko dioptrie plan,cylindr -2.0,osa 85 a pravé oko dioptrie -0.25,cylindr -1.25,osa 80. Jaké dioptrie k.č. jsou pro mne nejvhodnější.Děkuji Martin

Zákaznický servis

Dobrý den, Martine, děkujeme za Váš dotaz. Měly by pro Vás být vyhovující kontaktní čočky s dioptrií 0,00 cylindrem –1,75 a osou 80° (případně 90° – to je vždy potřeba vyzkoušet) pro levé oko a pro pravé oko dioptrie –0,25 cylindr –1,25 a osa 80°. Vhodnost parametrů si můžete vyzkoušet na TopVue Premium for Astigmatism. Čočky jsou dostupné v balení po 1 kuse. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Jitka

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit s výběrem čoček. Nosím brýle na dálku. Mám naměřeno: pravé oko: sph.dptr -0.75, cylindr -0.75, osa 10; levé oko: sph.dptr. -0.75, cylindr -1.0, osa 170. Jaké dioptrie budou nejlepší? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jitko, díky za Váš dotaz. Parametry je nutné upravit pouze pro levé oko: dioptrie –0,75 cylindr –0,75 a osa 170°. Budete potřebovat torické kontaktní čočky. Doporučujeme Vám vyzkoušet čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism, u kterých případně můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Eduard

LO: Sph: +0.50 Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Eduarde, děkujeme za dotaz. Pravé oko trápí astigmatismus a budete potřebovat torické kontaktní čočky. U levého oka bude stačit kontaktní čočka pouze se sférickou dioptrií. Kontaktních čoček je velké množství. Pro výběr těch pravých si musíte rozmyslet, zda chcete čočky jednodenní či vícedenní a také byste měl vědět, jaký materiál bude očím při nošení příjemný. Abyste se vyhnul zbytečné finanční investici, doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky z řady TopVue, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Konkrétně bychom Vám doporučili dvoutýdenní čočky TopVue Premium. Pro pravé oko budete potřebovat TopVue Premium for Astigmatism s dioptrií +1,50, cylindrem –0,75 a osou 70°. Pro levé oko pak TopVue Premium s dioptrií +0,50. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.

Eduard

Dobrý den, chtěl bych zjistit jaké kontaktní čočky je možné použít pro parametry : PO: Sph + 0.50, cyl.: +1.0, osa : 165

EVA Kašparová

Dobrý den, chtěla bych si pořídit multifokální čočky. Mám dioptrické, se kterýma jsem spokojená přes den ,ale na cvičení mi vadí. Mám dioptrie na dálku +3,75 -0,5 cilidr 1 osa + 10 pravé oko, na levém mám do dálky : +3 bez cilindru. Na blízko mám pravé 5,75 -0,5 + 10 osa. Na blízko levé +5 bez cilindru. Jaké byste mi pros prosím doporučil ? děkuji za info Kašparová

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. Multifokální čočky pro Vás pravděpodobně budou vhodné, ale vzhledem k tomu, že Vás trápí i astigmatismus, doporučujeme Vám osobní konzultaci s kontaktologem. Váš zápis parametrů je navíc nepřesný. Některé údaje chybí, některé jsou naopak nadbytečné a nevíme k čemu je přiřadit. Velice rádi bychom Vám pomohli, ale zkoušení čoček na základě teoretických doporučení by pro Vás mohlo být velmi náročné. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Ondřej

Dobry den, můžete mi prosím poradit jaké kontaktní čočky zvolit? Pravé oko mám -2/+2 cylindry/180 levé -1,75/+1cylindr/170. Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Ondřeji, děkujeme za Váš dotaz. Protože Vám byly naměřeny cylindry, budete potřebovat torické kontaktní čočky. Pro pravé oko dioptrie 0,00 cylindr –1,75 osa 90°, pro levé oko dioptrie –0,75 cylindr –0,75 a osa 80°. Hodnoty jsme vypočítali dle standardně používaných vzorců. Doporučujeme Vám vhodnost parametrů vyzkoušet na TopVue Premium for Astigmatism. Můžete objednat základní balení a případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli dalším, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.

Tereza

Dobrý den mohla bych se prosím zeptat když mám měsíční čočky s roztokem zda je musím nosit měsíc nepřetržitě nebo můžu třeba nosit týden čočky potom schovat do pouzdra další dva týdny brýle a potom znova čočky z pouzdra vyndat a používat je znovu další tři měsíce než měsíc skončí. Jestli platí když měsíční čočky už otevřu z balení tak od té doby je musím měsíc použivat nebo pouzivat mesic ale ne v kuse. Předem děkuji za odpověd

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Terezo, děkujeme za Váš dotaz. U měsíčních kontaktních čoček běží 30denní použitelnost od té doby, kdy jsou čočky poprvé otevřeny a nezáleží na tom, zda jsou nošeny, či uloženy v pouzdře s roztokem. Pokud tedy nemáte v plánu nosit kontaktní čočky každý den, budou pro Vás měsíční čočky neekonomické. Pro střídavé nošení s brýlemi jsou lepší čočky jednodenní. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Dagmar

Dobrý den,můžete mi,prosím poradit,jaké kontaktní čočky ( měsíční) jsou pro mě vhodné?Pravé oko - 7,5, cylindr +0,75 osa 180°.Levé oko - 7,0, cylindr + 0,5 osa 10° ? BC 8,6, DIA 14,2.Doteď jsem nosila Frequency ( měla jsem -6,5 a - 6,00).Nyní mi byly zvýšeny. Potřebuji torické čočky? Děkuji za odpověď,popř.za vysvětlení.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dagmar, díky za Váš dotaz. Pro kontaktní čočky je nutné udělat přepočty. V první řadě na minusové cylindry, protože plusové u čoček nenajdete. Pro pravé oko již budou potřeba torické kontaktní čočky, u levého oka je možné udělat další přepočet, který převede nízký cylindr na dioptrii. Parametry tedy budou následující – pro pravé oko by Vám měla vyhovovat dioptrie –6,00 cylindr –0,75 a osa 90°. Doporučujme Vám kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. Pro levé oko si pak můžete vybrat TopVue Air s dioptrií –6,25. Kdyby se snad stalo, že Vám čočky nebudu vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Marketa

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně zvolení správných dioptrií pro čočky. Nedávno mi přidávali dioptrie a tak bych chtěla vědět, jak mám nastavit dioptrie u kontaktních čoček. Pravé oko: -7.00/cylindr+1.00/osa 110 Levé oko: -6.50/cylindr+0.75/osa 55 Předem děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Markéto, díky za dotaz. Můžeme Vám sdělit parametry, které vyjdou po všeobecně daných přepočtech. Pro pravé oko je to dioptrie –5,50 cylindr –0,75 a osa 20°, pro levé oko dioptrie –5,50 cylindr –0,75 a osa 140°. Doporučujeme Vám vhodnost parametrů vyzkoušet na kontaktních čočkách TopVue Premium for Astigmatism, u kterých je případně možné využít službu Garance vrácení peněz, nebo navštivte aplikační středisko, kde budete mít možnost vyzkoušet více typů čoček. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Radek

Dobrý den,chtěl bych poradit s vyberem vhodných čoček.Prave oko -1,75 cylindr-1,0 osa 105,Levé oko -1,75 cylindr -1,0 osa65.Děkuji za odpověd.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Radku, díky za Váš dotaz. Budete potřebovat torické kontaktní čočky. Pro pravé oko dioptrii –1,75 cylindr –0,75 a osu 100°, pro levé oko dioptrii –1,75 cylindr –0,75 a osu 60°. Doporučujeme Vám vyzkoušet si vhodnost parametrů na čtrnáctidenních kontaktních čočkách TopVue Premium for Astigmatism, nebo na měsíčních TopVue Air for Astigmatism. Pokud by Vám čočky z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.

Marie Košťálová

Dobrý den, trvale nosím brýle a chtěla bych si pořídit první čočky (nejlépe menší balení), které bych nosila pouze vyjímečně. Na pravém oku mám dioptrie -3,0 a na levém -2,5. Byly by pro mne vhodné např. čočky TopVue daily? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marie, díky za Váš dotaz. Kontaktní čočky bohužel nelze vybírat podle dioptrií. Nejdůležitějším faktorem je materiál. Protože jste kontaktní čočky zatím nenosila, vy ani my nevíme, jaký materiál vybrat. Aby pro Vás nebyl nákup zbytečný, vyberte si určitě kontaktní čočky TopVue, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. Patří sem i vámi zmiňované TopVue Daily. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme hezký den.

Jiří Štrajt

Dobrý den, používám měsíční kontinuální oční čočky, ale bohužel již nemám krabičku. Poradíte mi prosím, jaké čočky by pro mě byly vhodné? L: -4.0 dioptrie, -1,5 cylindr a 80 stupňů osy P: -4,25 dioptrie, -1,25 cylindr a 90 stupňů osy U očních čoček jsem nikde nenašel cylindr -1,5. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jiří, děkujeme za Váš dotaz. Cylindr –1,50 není u torických kontaktních čoček standardně vyráběn. Parametry kontaktních čoček najdete i na samotných blistrech, ve kterých jsou jednotlivé čočky uloženy. Najdete na nich i název materiálu, kterých je pro výběr kontaktních čoček velmi důležitý. Jakou periodu výměny mají Vaše kontaktní čočky? Jsou měsíční, nebo dvoutýdenní? Napište nám, prosím, více podrobností. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

Jan Sáblík

Dobrý den, chci se zeptat. Nosím brýle a chtěl bych vyzkoušet kontaktní čočky, ale nechce se mi vrážet několik set, když nevím jestli mi sednou a budou mi vyhovovat. Mám dioptrie 2,25 na každém oku. Cylindr Pravé oko Dp - 0,5 a osa: 10 a levé oko: Dp - 0,75 a osa: 165. Můžu si podle těch předpisů pořídit obyčejnější čočky na zkoušku v nějakých drogérii viz: DM. Nebo to popřípadě skonzultovat v Optyce a domluvit se tam? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, Jane, díky za Váš dotaz. Při naměřených cylindrech je potřeba korigovat astigmatismus a k tomu slouží torické kontaktní čočky. U kontaktních čoček jsou ale vyráběny cylindry až od –0,75, takže pro pravé oko uděláme přepočet. U doporučených parametrů budeme vycházet z toho, že Vaše naměřené dioptrie 2,25 jsou plusové. Pro pravé oko budete tedy potřebovat dioptrii +2,00 a pro levé oko dioptrii +2,25 cylindr –0,75 a osu 160°. Doporučujeme Vám objednat kontaktní čočky TopVue. Konkrétně pro pravé oko dvoutýdenní TopVue Premium, které jsou dostupné i v balení po jedné kontaktní čočce a pro levé oko TopVue Premium for Astigmatism, které jsou rovněž dostupné v balení po . Při zakoupení základních balení je možné v případě jakékoli nespokojenosti využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Jiří Štrajt

Můj optik má nesmyslné ceny. 1700,- za 6 čoček, tedy 3400,- za jeden nákup. Měl u mě poznámku 4,5-1,5 L, a 4,25-1,25 P. Jaké dioprie na čočkách bych měl tedy nosit?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jiří, díky za dotaz. Na první pohled by to mohly být multifokální čočky, ale pokud byste nám mohl napsat více informací, bylo by to ideální. Podle takto zapsaných informací Vám nemůžeme poradit s jistotou. Čočky jste někdy nosil? Jakou značku a jaký typ? U lékaře jste čočky někdy zakoupil? Pokud ano, znáte značku a typ čoček? Napište nám. Děkujeme a přejeme hezký den.

Jana

Dobrý den, používala jsem čočky Acuvue Surevue 4,25dioptrie, 8,8 zakřivení a 14 průměr. Je nějaká alternativa pro tyto čočky? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za dotaz. Našim zákazníkům jako náhradu doporučujeme kontaktní čočky TopVue Plus, u kterých lze využít službu Garance vrácení peněz. Johnson & Johnson neurčil přímého nástupce kontaktních čoček Surevue, proto zvažte návštěvu kontaktologa, který provede reaplikaci čoček. V případě dalších dotazů se na nás obraťte. Přejeme Vám krásný den.

Alexandr Haman

Dobrý den, Lze někde vybírat čočky podle parametrů? Myslím tím průměr, osa, zakřivení apod. S pozdravem A.Haman

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel to v tuto chvíli není možné. Brzy bude spuštěna možnost filtrování, která vyhledávání usnadní. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Kateřina

Dobrý ráda bych si u vás objednala čočky, bohužel si ale nevím rady s velikostí... používám čočky bez cylindru i přes to, že na pravém oku mám cylindr 0.75 a na levém 0.5. dioprtrie mám pravé oko -4,75 a levé -4.5... je tedy v pořádku pokud si objednám čočky na P: -5.5 a na levé -5.0 dioptrie? čočky bez cylindru nosím už několik let i po konzultaci s optiky a lékařem... jen si teď sama nevím rady tou velikostí... děkuji za radu

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Katko, děkujeme za Váš dotaz. Doporučujeme Vám držet se rad a doporučení Vašeho lékaře a objednat si kontaktní čočky, které máte vyzkoušené. My bohužel nejsme schopni odhadnout, zda bude tato korekce pro Vaše oči vhodná. Při cylindru 0,75 již zákazníkům doporučujeme torické čočky, u 0,50 přepočí­táváme na dioptrii. Pro případný přepočet potřebujeme vědět, zda jsou cylindry plusové či minusové a jaké dioptrie a osu máte naměřeny od optika. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího či doplnit více informací, napište nám. Přejeme hezký den.

Jarmila

Zapoměla jsem dodat,že se jedná o +6,5 dioptrii. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Ještě jednou dobrý den, takto vysoké plusové hodnoty najdete například u kontaktních čoček Proclear Compatibles Sphere a také Biomedics 55 Evolution. Oba typy kontaktních čoček jsou vyrobeny z hydrogelového materiálu – stejně jako Vaše Soflens. Stejně Vám ale doporučujeme osobní konzultaci se specialistou. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Jarmila

Dobrý den,nosím kontaktní čočky jednodenní 6,5 dioptrií Soflens Busch a Lomb.potřebuji o něco silnější/7 nebo 7,5diopt./ nevím jak toto řešit? Děkuji Jarmila

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jarmilo, děkujeme za Váš dotaz. Své kontaktní čočky najdete zde: Soflens. Pokud cítíte, že se vidění zhoršilo, doporučujeme Vám navštívit lékaře, který Vám po vyšetření sdělí přesné hodnoty. Pokud si vyberete hodnoty dioptrií jen podle svých domněnek, je pravděpodobné, že se netrefíte a čočky pro Vás budou zbytečné. Pokud se hodnoty dioptrií skutečně zvýšily, budete spolu s lékařem muset vybrat nové kontaktní čočky, protože Soflens nenabízí takové dioptrické hodnoty. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Monika F.

Dobry den jaka je mozna nahrada za cocky z Grand Optical Iwear Hydro 1.5 bc 8.6 prumer 14.2 dekuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Moniko, díky za Váš dotaz. S největší pravděpodobností jde k kontaktní čočky Proclear Compatibles Sphere. Dle našich informací by se měly čočky naprosto shodovat materiálem a jeho vlastnostmi. Pokud budete mít další otázky,napište nám. Přejeme hezký den.

Veronika Tichá

Dobrý den, přes deset let jsem používala kontaktní čočky značky SWITCH. Bohužel se typ , který jsem používala přestal vyrábět, tak jsem koupila jinou značku ve stejných dioptriích, ale na dálku v nich vidím rozmazaně. Může mít jiná značka jinak číslované dioptrie?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, děkujeme za Váš dotaz. Dioptrická korekce by měla být u všech typů a značek kontaktních čoček stejná. Pravděpodobnější je, že se Vám změnila dioptrie nebo typ oční vady. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Zuzana Vranova

Dobry den, u optometristy a ocniho lekate mi bylo zjisteno ze mi nejlepe sedi air optix for astigmatismus +6, 1,75,0° a druhe oko 5,25, 0,75,160°, je jeste nejaka varianta cocek, ktere by sedeli? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, děkujeme, že jste se obrátila právě na nás. Jistě byste našla i další čočky, které Vám budou vyhovovat. Abyste to zjistila, je vždy nezbytné vyzkoušet je. My Vám můžeme doporučit čočky na základě silikon-hydrogelového materiálu – například TopVue Air for Astigmatism (6 čoček), u kterých lze využít speciální služby Garance vrácení peněz, a nebo čočky Proclear Toric. Naměřené hodnoty pak zůstávají stejné. Pokud budete mít další otázky napište nám. Přejeme hezký den.

Iveta

Dobrý den prosím o radu, jaké jednodenní čočky si vybrat na dovolenou. oční mi změril: OD cc -4,75Dsf -1,0Dcyl ax 5 6/6 OS cc -4,75Dsf -1,5Dcyl ax 165 6/6. Dekuji za radu

Zákaznický servis

Dobrý den, Iveto, děkujeme za Váš dotaz. S těmito naměřenými hodnotami potřebujete torické kontaktní čočky. Pro pravé oko dioptrie –4,50 cylindr –0,75 a osa 180° nebo 10° (je nutné vyzkoušet, co lepé sedí), pro levé oko dioptrie –4,50 cylindr –1,25 a osa 160° nebo 170°. Pokud nemáte vyzkoušené žádné čočky, hledání může být poněkud obtížné. U čoček TopVue Premium for Astigmatism lze využít v případě nespokojenosti službu Garance vrácení pěněz. Na dovolenou byste si možná raději vzala čočky jednodenní, o které se nemusíte nijak starat. Můžeme Vám doporučit Dailies AquaComfort Plus Toric nebo například 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Abyste zjistila, které pro Vás budou ideální, je nutné čočky vždy vyzkoušet. Určitý ohled by měl být brán i na průměr a zakřivení kontaktních čoček. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám krásný den a ještě krásnější dovolenou.

Michaela

Dobrý den, prosím pěkně o pomoc. Potřebovala bych najít měkké čočky (aby neškrábaly a daly se nosit celý den), které mají -6 dioptrií a zakřivění 8.4 a průměr 1.4 (alespoň takto mi dali informace před iks lety, když jsem s čočkami začínala). Nevím, zda je nyní ještě průměr a zakřivení v kurzu, kamarádky třeba tyto inforamace vůbec neznají a nosí čočky jen dle dioptrií. Předem moc děkuji. michaela

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michaelo, děkujeme za Váš dotaz. První aplikace kontaktních čoček by měla proběhnout s kontaktologem. Vyšetří oči a doporučí kontaktní čočky vhodné přesně pro Vaše oči. Zohlední potřebný průměr, zakřivení, ale také vybere vhodný materiál s ohledem na individuální potřeby očí. Dle informací, které jste uvedla, Vám můžeme nabídnout mnoho kontaktních čoček. Jako naprostá většina odborníků, i my se přikláníme k jednodenním kontaktním čočkám. Každodenní perioda výměny čoček představuje nejjednodušší a nejzdravější způsob nošení. Pro zakřivení 8,40 a průměr 14,00 Vám můžeme nabídnout Dailies TOTAL1. Přesto si myslíme, že vhodnější by byla osobní konzultace s odborníkem. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.

Aneta

Dobrý den přeji, chtěla jsem Vás poprosit to radu. Mám období, kdy poměrně často nosím brýle a mé měsíční čočky se válí cca půlku měsíce v pouzdře bez denního čištění. Ráda bych přešla na denní čočky, které mi přijdou sterilnější. Nosím: Air Optix Aqua Dioptrie -2.25, Zakřivení 8.60, Průměr 14.20 Mohu se zeptat, jaké denní čočky se jim nejvíce přibližují? Mnohokrát děkuji. Aneta

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aneto, děkujeme za Váš dotaz. V případě, že chcete kontaktní čočky kombinovat s dioptrickými brýlemi, jsou jednodenní čočky nejlepší volbou. Můžeme Vám doporučit velmi jemné a přizpůsobivé hydrogelové TopVue Elite, nebo silikon – hydrogelové 1 Day Acuvue TruEye. Oba typy čoček odpovídají průměrem i zakřivením Vašim dosavadním čočkám. Abyste poznala, které čočky jsou skutečně ty pravé, je nutné je vyzkoušet a posoudit, zda skutečně vyhovují Vašim očím. U čoček TopVue Elite lze využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.

Mirka

Dobrý den. Mám problém s používáním kontaktních čoček, respektive koupila jsem si měsíční (teď si nevzpomenu na značku) a škrábaly mě v oku, myslela jsem si, že jsou pro mě moc tlusté, tak jsem si koupila denní a ty mi dělaly stejný problém. Škrábaly mě v oku. Je nějaké rozlišení čoček, podle čehož poznám, jak tlustá ta čočka je? Děkuji moc

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Mirko, děkujeme za Váš dotaz. Tloušťka kontaktních čoček se může lišit. Tato hodnota může být ovlivněna dioptriemi (u plusových čoček se zvětšuje tloušťka ve středu čočky a u minusových na okrajích), obsahem vody v kontaktní čočce a jistě i použitým materiálem. Rozdíly jsou ale v setinách milimetrů, takže by Vám při nošení neměly činit žádné problémy. Pro nás, jako obchod, není možné měřit tloušťku jednotlivých typů čoček a dioptrií. Škrábání čoček v oku může být zapříčiněno špatně zvoleným materiálem čoček. Při výběru se soustřeďte na čočky s vysokým obsahem vody. Velmi jemné čočky jsou například TopVue Elite a také Biotrue ONEday. Pokud máte problém najít vyhovující čočky, doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa, který Vám po vyšetření doporučí konkrétní čočky, které budete moci vyzkoušet a posoudit, zda jsou skutečně vhodné. V případě dalších dotazů nás určitě kontaktujte. Přejeme hezký den.

Martina

Dobrý den, používám měsíční čočky Johnson and Johnson "Acuvue Oasys" se zakřivením 8.40, průměr 14.00 a jsem s nimi spokojená. Ráda bych vyzkoušela i denní čočky, jen nevím, které by pro mě byly nejlepší. Mohli by jste mi nějaké doporučit? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, děkujeme za Váš dotaz. Z jednodenních kontaktních čoček se Vašim dosavadním nejvíce blíží Dailies TOTAL1. Shodují se silikon – hydrogelovým materiálem a jsou nejblíže parametrům průměru i zakřivení. Oko by mělo určité rozdíly v těchto hodnotách tolerovat, takže by Vám čočky měly vyhovovat. Zda je tomu skutečně tak, poznáte ovšem až po nasazení čoček. Každému nositeli vyhovuje něco jiného. Můžete také navštívit specialistu, který provede reaplikaci kontaktních čoček. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Erika Pešková

Dobrý den, předpokládám, že objednání čoček bez předchozího vyšetření lékařem nedoporučujete? Zatím jsem nosila jen brýle. Díky za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Eriko, děkujeme za Váš dotaz. Samozřejmě je ideální nechat si od specialisty změřit všechny potřebné parametry – dioptrie, průměr a zakřivení kontaktní čočky. Pokud nebudete průměr a zakřivení znát, může se stát, že Vám objednané čočky nebudou vyhovovat. Také je možné, že Vám čočky budou pocitově vyhovovat i přes špatně zvolené parametry. To ale může při dlouhodobém nošení způsobit problémy. Čočka pak na oku správně nesedí a mezi okem a čočkou nedochází k dostatečné výměně slzného filmu. Čočka pak může oko více dusit. Jestli chcete přesto kontaktní čočky vyzkoušet, můžete objednat TopVue Elite. U čoček pak eventuálně můžete využít službu Garance vrácení peněz. Přejeme hezký den.

Nováková

Dobrý den, mám opět několik otázek. 1) V předchozí odpovědi jste mi doporučili barevné k.č. Topvue color, ale v parametrech jsem nenašla hodnotu dioptrie -0.75, kterou bych potřebovala pro pravé oko, je to tím, že takové hodnoty nemáte na skladě, nebo takové výrobce nenabízí? Další čočky Colorvue Fusion už takové parametry mají a jsou dokonce tříměsíční, skoro ve stejné ceně, jako Topvue měsíční. 2) Čím je stanovená cena těch čoček? Tím, že je to od jiného výrobce a že se liší použitým materiálem? 3) Poskytuje výrobce zkušební vzorky, nebo si musím objednat celé balení? 4) Od oční lékařky, ke které pravidelně chodím (naposledy před měsícem) mám změřené dioptrie na dálku u obou očí hodnotu 1 a včera v optice (byla jsem objednaná na 1.aplikaci k.č.) mi jiná oční lékařka změřila na pravé oko 0,75 a na levé 1. Čemu mám tedy věřit a jaké parametry zvolit u kont.čoček, když lékařka na očním mi řekla, že u kont.čoček ta hodnota bude nižší, vzhledem k tomu, že čočka je přímo na oku, oproti brýlím, které jsou před očima. 5) Když by chtěla kamarádka vyzkoušet kont.čočky nedioptrické barevné a ještě nikdy kont.čočky nenosila, musí také na první aplikaci do oční optiky? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Nováková.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, paní Nováková, děkujeme za Vaše dotazy. 1) TopVue Color dioptrii –0,75 bohužel nenabízí. 2) Cena čoček se odvíjí od mnoha faktorů – samozřejmě hraje roli i značka a výrobce. 3) V našem obchodě zkušební vzorky barevných čoček k dispozici bohužel nemáme, je možné objednat pouze celé balení. 4) Pokud jde o rozdíl v dioptriích, odchylka 0,25 je téměř zanedbatelná a při nošení by Vám neměla působit potíže. Je také možné, že měření bylo ovlivněno nastavením přístroje i Vaším úsudkem při posuzování ostrosti viděného textu a podobně. Naměřené dioptrie pro kontaktní čočky a pro brýle se liší až od –3,50 a od +3,25. 5) Záleží na rozhodnutí Vaší přítelkyně. Pokud navštíví kontaktologa, bude si jistá hodnotami průměru a zakřivení. Pokud si objedná čočky bez konzultace s odborníkem, může se stát, že jí nebudou vyhovovat a přijde tak o své peníze. V případě, že máte další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Nováková

Dobrý den, ještě bych se chtěla zeptat, jaký použít roztok na ty barevné k.č., jestli můžu jakýkoliv, nebo spíš nějaký dražší.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, na barevné čočky můžete použít téměř jakýkoli víceúčelový roztok. Můžeme Vám doporučit roztok Gelone, který je velmi pozitivně recenzovaný. Nikdy nepoužívejte na barevné kontaktní čočky peroxidové čistící roztoky. Ty by zničily barevný efekt kontaktních čoček. Pokud máte zájem, přečtěte si články Instrukce pro začátečníky s barevnými čočkami a Péče o barevné kontaktní čočky. Přejeme hezký den.

Nováková

Dobrý den, včera jsem byla na první aplikaci k.č. u kontaktologa. Změřil mi zakřivení 8,6 a průměr 14. Dal mi čiré k.č. a já bych chtěla časem zkusit barevné k.č. a chci se zeptat, jestli musím dodržet ten průměr. Některé barevné k.č. mají různý průměr, třeba 14,2 , nebo 14,5. A dále se chci zeptat, jaké barevné dioptrické čočky by jste doporučili (ľevé oko mám -1,00 a pravé oko - 0,75) a jestli se musí při každé změně čoček jít ke kontaktologovi a proč. Děkuji za odpověď Nováková.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Určitě je správné držet se při objednávání čoček – i těch barevných – naměřených parametrů, které Vám sdělil oční specialista. Uvádí se, že oko je schopné tolerovat čočku s odchylkou v těchto hodnotách. Jde ale o individuální pocit pohodlí při nošení, takže se to liší nositel od nositele. U barevných čoček také není tak velký výběr parametrů jako u klasických čoček. A to platí o průměru, zakřivení i dioptriích. V každém případě Vám můžeme doporučit TopVue Color a ColourVUE - Fusion. Při přechodu na jiné čočky se návštěva kontaktologa doporučuje. Není to samozřejmě podmínkou, jako například pravidelné kontroly u očního lékaře. Můžete si čočky objednat a vybrat na základě vlastního rozhodnutí, ale je zde určité riziko, že Vám čočky nebudou sedět. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Nováková

Dobrý den, chtěla bych poprvé začít s nošením kont.čoček v barevné dioptrické verzi. Četla jsem, že krycí barevné k.čočky nejsou vhodné pro celodenní nošení, je to pravda? Jaký materiál je v současnosti u barevných k.čoček nejlepší? A také jsem četla, že i když pocitově čočka v oku dobře sedí a majiteli nedělá žádné problémy, může být i přesto špatně zvolená, i když parametry jsou dobře. Jak je to možné? Děkuji za odpověď. S pozdravem Nováková

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Barevné kontaktní čočky jsou určeny pro celodenní nošení, ale žádné barevné čočky nejsou vhodné pro kontinuální nošení. Čočka tedy nesmí být ponechána v oku přes noc během spánku. Většina barevných čoček je vyrobena z hydrogelových materiálů (vyšší obsah vody, měkčí čočka), jsou ale i čočky ze silikon – hydrogelu (vyšší propustnost kyslíku), který bývá považován za zdravější. Není ale možné říci, že jeden materiál by byl lepší než druhý. Volba materiálu záleží na mnoha okolnostech – jestli si vybíráme čočky jednodenní / měsíční, na citlivosti očí nositele, v jakém se budeme pohybovat prostředí … Kontaktolog každému klientovi změří průměr a zakřivení a těchto hodnot by se samozřejmě měl zákazník držet při výběru čoček. Oko by mělo být schopné tolerovat rozdíl v těchto parametrech, ale tolerované rozdíly se mohou lišit. Nevhodnost čočky by pravděpodobně byla způsobena špatnou volbou materiálu, který by nevyhovoval konkrétním očím – nízký obsah vody a nízká propustnost kyslíku. Pokud by Vás zajímalo něco dalšího, nebo pro Vás byla některá věc nedostatečně vysvětlena, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Libuše

Dobry den, rada bych poprosila o radu. Nosim jiz 10let kontaktni cocky Air Optix Aqua a pouzivam toztok Renu MultiPlus, ale posledni dobou mam problem s ostrosti, oci me pali, cocky rezou, mam pocit stale jako kdybych se divala v mlze. Na kontrole u me lekarky jsem byla a vse je v poradku. Poradite mi zmenu cocek a popr.i roztoku? Dekuji velmi.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Libuše, není jednoduché posoudit, proč máte najednou s čočkami tento problém. Mohlo dojít ke změně složení slzného filmu, například změnou životního stylu a podobně. Doporučili bychom Vám, alespoň na nějaký čas, přechod na jednodenní kontaktní čočky. Můžete zkusit například TopVue Elite. Časem se pak můžete zkusit vrátit k měsíčním čočkám a to například Air Optix plus HydraGlyde spolu s účinnějším typem roztoku – například Gelone. Doufáme, že pro Vás bude nošení čoček opět příjemné. Přejeme hezký den.

Ida Coufalová

Dobrý den chci se zeptat jsem krátkozraká a zapomněla jsem jestli mám u dioptrii - či + . Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ido, krátkozrakost je vždy korigována minusovými dioptriemi. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Anna Rákosníková

Dobrý den, používám řadu let měsíční čočky Frequency 55 Aspheric. Oční doktorka mi sdělila, že jejich výroba končí. Ráda bych přešla na jiné, vhodné pro celodenní práci na PC. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Anno, děkujeme za Váš dotaz. O ukončení výroby čoček Frequency 55 Aspheric nemáme žádné informace. Čočky by měly být nadále dostupné. Pokud byste přesto ráda přešla na jiné čočky, potřebovali bychom znát Vaše naměřené parametry průměru a zakřivení. Zatím Vám můžeme jako náhradu nabídnout TopVue Plus. Oko by mělo být schopné tolerovat menší rozdíly v zakřivení a průměru. Je to ale velice individuální a záleží na subjektivním pocitu nositele. Pro celodenní práci na PC jsou určitě vhodné čočky s vysokým obsahem vody a pro případ, že během dne pocítíte v očích nepohodlí, doporučujeme mít u sebe oční kapky, kterými oko a čočku během okamžiku zvlhčíte. Můžeme Vám doporučit Oční kapky Laim-Care Gel Drops ve velice praktickém a hygienickém balení. Pokud budete mít další otázky, nebo budete chtít doplnit Vaše parametry, napište nám prosím. Přejeme hezký den.

Tomas Cvrkal

Dobry den chtel jsem se zeptat jake cocky zvolit mesicni kdyz nosim uz delsi dobu denni MyDay Coopervision dioptrie -4.25 /BC 8.4/DIA 14.2 Dekuji za radu S pozdravem Cvrkal.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, z kategorie měsíčních kontaktních čoček Vám můžeme doporučit několik produktů, které se shodují materiálem. Je zde ale vždy malá odchylka v průměru a zakřivení. Obecně se uvádí, že drobný rozdíl v těchto parametrech by neměl při nošení působit potíže. Jde ale samozřejmě o velice individuální záležitost. Vybírat tedy můžete z Air Optix Night and Day Aqua, Biofinity nebo TopVue Air. U čoček TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Dobrý den chtěla bych se zeptat když si koupím čočky měsíční tj.na 3o dnů a za měsíc je vezmu do očí např. 20 krát. Je možné čočky požít ještě dalších 10 dnů i po uplynutí měsíce ? Děkuji za odpověd s pozdravem Tůmová

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, paní Tůmová, výrobce výrazně nedoporučuje překračovat doporučenou dobu výměny čoček. Tato doba se počítá od rozbalení blistru. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.