Jaké kontaktní čočky zvolit?

Trh kontaktních čoček je obrovský. Můžete vybírat z nepřeberného množství značek od řady výrobců. Pokud se rozhodnete kontaktní čočky používat a nevíte, pro jaký typ se rozhodnout, zamyslete se nejprve nad tím, jak často a kolik hodin budete čočky nosit. Budete je nosit celý den od rána až do večera? Nebo je budete používat jen příležitostně na aerobic či večerní fotbal?

jaké čočky vybrat

Odhadem v České republice nosí kontaktní čočky 4 % lidí, kteří potřebují oční korekci. Nacházíme se tak pod evropským průměrem 8 % a hluboko pod USA, kde je používá celá pětina lidí. Kontaktní čočky představují velmi příjemnou alternativu dioptrických brýlí, protože prostě jsou situace, kdy brýle překáží.
Nemusíte se vůbec bát, že s kontaktními čočkami uvidíte hůř než s dioptrickými brýlemi. Pokud je prvotní aplikace u očního specialisty provedena správně, je ostrost vidění naprosto stejná.
Největší výhodou kontaktních čoček z hlediska vízu je skutečnost, že s nimi uživatel není limitován obroučkami jako u brýlí. Kontaktní čočka při nasazení přilne na oko a vy i při pohledu do stran vidíte stále stejně kvalitně. Zorné pole není omezeno.

Péče o kontaktní čočky

Kontakní čočka a oči

Při výběru čoček musíte myslet také na to, jak moc jste připravení se o čočky starat. Nasazení čoček je po několika dnech praxe záležitostí 30 vteřin. Po vyjmutí, které samo o sobě nezabere více než 10 vteřin, je potřeba kontaktní čočky pokapat roztokem, promnout po obou stranách prstem v dlani nebo na hřbetu ruky, kde je kůže jemnější a čistší, a uložit na několik hodin do pouzdra zalitého týmž roztokem. Pro toho kdo nechce tuto proceduru absolvovat, existuje vhodná alternativa v podobě jednodenních kontaktních čoček. Každý den rozbalíte nový pár, který po použití jednoduše vyhodíte. Jedná se jednoznačně o nejpohodlnější variantu, neboť odpadá veškerá péče o čočky, a také variantu nejsterilnější, tedy i nejméně rizikovou. Nošení jednodenních čoček je očními specialisty označováno za nejzdravější.

Kontaktní čočky lze nosit i nepřetržitě

Potřebujete-li v kontaktních čočkách občas přespat, řekněte to očnímu specialistovi, který s Vámi v optice bude vhodnou značku vybírat. Na trhu je řada výrobků, které jsou pro přespávání vhodné – např. Biofinity, Acuvue Oasys, Air Optix Night and Day Aqua apod. Takzvaný prodloužený způsob užívání však nemusí být vhodný pro každého. Obecně se doporučuje, aby takový způsob užívání oční specialista doporučil. Například kontaktní čočky Biofinity jsou výrobcem dokonce doporučeny i pro nepřetržité nošení po dobu 30 dní a 29 nocí. Mezi odborníky samotnými však na toto téma panují neshody. Mnozí z nich nedoporučují nepřetržité nošení po dobu delší než 7 dní.

Možná rizika spojená s kontinuálním nošením

Statistiky výskytu očních infekcí a jiných komplikací u nositelů kontaktních čoček hovoří až o pětinásobně vyšším výskytu u nepřetržitého nošení oproti nošení dennímu. U prodlouženého užívání čoček je také zapotřebí kontrolovat, zda jsou oči klidné a bílé, neignorovat pocity podráždění či dokonce bolest a ihned vhodně reagovat. Uvedené značky kontaktních čoček je samozřejmě vhodné užívat i standardním způsobem ráno nasadit, večer vyjmout, vydezinfikovat a uložit na noc.
Celkovou snášenlivost kontaktních čoček ovlivňuje samozřejmě i prostředí. V prašných městech jsou oči více podrážděné a namáhané. Taktéž pobyt v zakouřených prostorách ovlivňuje komfort užívání kontaktních čoček.

Cenové srovnání kontaktních čoček

Připravili jsme pro vás přibližné náklady užívání různých typů kontaktních čoček na 1 den. Kalkulujeme průměrnými cenami za daný typ čoček na internetu:

Měsíční kontaktní čočky

600 Kč za balení 6 ks = 3 páry = 200 Kč za 1 pár na 30 dní.
Oční roztok = 300 Kč na 2 měsíce (doba upotřebitelnosti po otevření je zpravidla 3 měsíce, ovšem při správném užívání roztoku by balení 360 ml nemělo vystačit na déle než měsíce 2) = 150 Kč na 30 dní
Náklady na 30 dní celkem = 200 + 150 = 350 Kč / 30 = 11,70 Kč na 1 den

Čtrnáctidenní kontaktní čočky

500 Kč za balení 6 ks = 3 páry = 166,70 Kč za 1 pár na 14 dní.
Oční roztok = 300 Kč na 2 měsíce (doba upotřebitelnosti po otevření je zpravidla 3 měsíce, ovšem při správném užívání roztoku by balení 360 ml nemělo vystačit na déle než měsíce 2) = 75 Kč na 14 dní
Náklady na 14 dní= 166,70 + 75 = 241,70 / 14 = 17,26 Kč na 1 den

Jednodenní kontaktní čočky

Balení 30ti ks = 15 párů čoček = 450 Kč.
Není zapotřebí žádný roztok.
Náklady na 1 den = 450 / 15 = 30 Kč na den


Komentáře (582)

Pages comments: Reply to # - Zrušit
#1511
Dana

Dobrý den, jsem většinu života klasicky krátkozraká, dioptrie poslední roky -3,25 na obou očích. Před pár lety se k tomu přidala presbyopie ve formě potíží s viděním na střední vzdálenosti. Na blízko bez brýlí/čoček mám vidění ale stále abnormálně dobré - zcela bez dioptrií. Žádný jiný problém na očích nemám, mám právě za sebou velmi podrobné oční vyšetření. Nosím střídavě brýle a na sport/výlety jednodenní čočky. Bohužel s čočkami s minusovými dioptriemi již v poslední době nevidím na blízko, při nasazených čočkách potřebuji brýle na čtení se stejnými, jen opačnými dioptriemi, jaké mají čočky, abych na blízko viděla dobře. Pomohly my mi s tímto problémem multifokální čočky, i když vlastně žádné plusové dioptrie na oku bez brýlí/čoček nemám? A pokud ano, jaké vybrat? Děkuji, hezký den.

#1512
Zákaznický servis

Dobrý den, Dano, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho popisu byste už potřebovala multifokální čočky. Abychom Vám mohli doporučit vhodné čočky, napište nám prosím dioptrický zápis z posledního měření (na dálku i blízkou vzdálenost včetně všech znamének +, - a =) a jméno čoček, na které jste zvyklá. Poté budeme moci vypočítat dioptrické hodnoty pro nákup čoček. Prozatím Vám přejeme krásný den.

#1509
Štěpán

Dobrý den rád bych se zeptal, jaké čočky si vybrat, když mi byli naměřeny hodnoty na pravém oku sph= -4.00 cyl.= -0.50 osa= 100° a na levém sph= -4.25, cyl.= - 1.25, osa= 180°. Předem děkuji za odpověď . Štěpán

#1510
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Štěpáne, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, cylindrická hodnota na pravém oku je zatím příliš nízká, a proto bude nutné, přepočítat ji na sféru. Poté budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučili bychom Vám nejprve jednodenní kontaktní čočky. Tyto čočky nevyžadují žádnou péči. Jednoduše si každý den vezmete nové, perfektně čisté čočky. Pokud byste si čočku poškodil z důvodu začátečnické neobratnosti, finanční ztráta by nebyla tak velká. Pro pravé oko bychom Vám tedy doporučili kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -4,00. Pro levé oko bychom Vám pak doporučili kontaktní čočky 1 Day Acuvue Mois for Astigmatism s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1507
Hanka

Dobrý den, byla jsem na měření čoček a lékařka mi napsala tyto hodnoty: OP: +4,50, OL:+4,0 -0,75 ax 70°, zakřivení: 8,5. Prosím poradíte s výběrem čoček? Předem děkuji.

#1508
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Hanko, děkujeme Vám za otázku. Jestliže jste uvedla brýlové hodnoty, pak bude nutné Vaše dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat sférickou čočku např. TopVue Premium s hodnotou dioptrie +4,75. Pro levé oko byste pak potřebovala torickou (astigmatickou) čočku TopVue Premium for Astigmatism s hodnotou dioptrie +4,25, cylindru -0,75 a osy 70°. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky, budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým o čočky budete pečovat, např. Gelone. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Jestliže máte od lékařky již dioptrické hodnoty upravené pro nákup kontaktních čoček, pak zadejte hodnoty od lékařky. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1505
Kateřina

Dobrý den, potřebuji poradit nosím klasické čočky už několik let a mám -1,25 rozměr. Potřebuji si koupit barevné dioptrické čočky na jeden den a bohužel všude jsou jen rozměry -1 nebo -1,50. Je jiné rozdělení u barevných čoček než u klasických. V případě které mám vybrat. Děkuji moc za odpověď. Katka

#1506
Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Katko, děkujeme Vám za otázku. Barevné čočky s hodnotou dioptrie -1,25 Vám můžeme nabídnout v klasických odstínech, např. TopVue Color. Protože však zmiňujete, že nabízíme čočky s hodnotou dioptrie -1,00 a -1,50, předpokládáme, že máte zájem o Crazy čočky. Ty se bohužel vyrábějí v omezeném rozsahu dioptrií. Máte-li o Crazy čočky přeci jen zájem, doporučili bychom Vám zvolit spíše nižší hodnotu dioptrie -1,00. Počítejte však s tím, že korekce zraku nebude tak perfektní, jako s klasickými čočkami, které přesně korigují Vaší oční vadu. Pokud byste měla další otázky, jsme Vám k dispozici. Přejeme Vám krásný den.

#1503
Marie

Dobrý den, můžu poprosit o radu, jaké kontaktní čočky koupit při naměřených hodnotách pro pravé oko -5,50/+0,75 cyl/30 axis a pro levé oko -5,75/+0,75 cyl/135 axis. Děkuji Marie

#1504
Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Marie, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte poměrně častou oční vadu - astigmatismus. Ke korekci zraku tedy budete potřebovat čočky torické (astigmatické). Pro nákup kontaktních čoček je nutné cylindrickou hodnotu převést na minusovou, tato úprava se pak promítne do celého zápisu. Pro pravé oko budete vybírat čočky s hodnotou dioptrie -4,50, cylindru -0,75 a osy 120°. Pro levé oko pak budou hodnoty dioptrie -4,75, cylindru -0,75 a osy 50°. Pokud s kontaktními čočkami nemáte zkušenosti, doporučili bychom Vám jednodenní 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. O jednodenní čočky není nutné pečovat. Ráno si čočky aplikujete, večer čočky vyndáte a jednoduše vyhodíte. V případě, že byste čočky neopatrností poničila, finanční ztráta nebude tak velká. Pokud již s kontaktními čočkami zkušenosti máte, doporučili bychom Vám čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Protože se jedná o vícedenní čočky, budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. V případě, že byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Prozatím Vám přejeme krásný den.

#1501
Adéla

Dobrý den, jaké čočky zvolit pro naměřené hodnoty na dálku: dioptrie +1,75, cylindr +1, osa 90°? Děkuji

#1502
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Adélo, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci tohoto oka budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie +2,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Celou nabídku našich torických čoček si můžete prohlédnout ZDE. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1499
Kateřina

Dobry den, mam astigmaticke cocky, zkousela jsem dve znacky mediflex elite a air optix plus hydraglyde. V pravem oku sou super obe ale v levem nesedi ani jedna, skrabaji a citim tlak. Oko me skrabe i po vyndani cocky. Je mozne ze mi nesedi znacka a mam vyzkouset jine znacky? Popripadne jake? Hodnoty dioptrii mam zmerene a v poradku. Dekuji

#1500
Zákaznický servis

Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Důvod, proč Vám čočky v levém oku nesedí je pravděpodobně z důvodu astigmatické vady, která je způsobena nerovností rohovky. Na levém oku může být nerovnost větší a čočka může rohovku na některých místech dráždit. Jednoduše řečeno, čočka oko nekopíruje tak, jak by měla. Pokud chcete nosit kontaktní čočky, zkoušení nových značek se nevyhnete. Z torických kontaktních čoček, které jsou obecně velmi dobře snášené a mohly by Vám lépe vyhovovat jsou kontaktní čočky Biofinity Toric nebo čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys for Astigmatism. Pokud máte obavy, kontaktujte Vašeho očního specialistu a situaci s ním konzultujte. Mohl by Vám při hledání nových kontaktních čoček efektivněji pomoci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1497
Tereza

Dobrý den, ráda bych věděla jaké kontaktní čočky by mi vyhovovali. Bylo mi naměřeno do dálky: pravé oko Sph. Dptr =0,5, cylindr =0,5, osa 110, levé oko Sph. Dptr =0,5, cylindr =0,5, osa 75. Mám nově brýle s ráda bych vyzkoušela i kontaktní čočky, abych zjistila co bude více vyhovovat, předem děkuji za odpověď.

#1498
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Terezo, děkujeme Vám za otázku. Rozvíjí se u Vás astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím však příliš nízké, a proto ke korekci zraku budete potřebovat klasické sférické čočky. Pro obě oči budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,75. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučili bychom Vám jednodenní kontaktní čočky TopVue Daily nebo TopVue One+. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči. Jednoduše si vždy vezmete nové čočky a večer je vyhodíte. Pokud byste čočku poškodila z důvodu začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Značka TopVue navíc disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1495
Lenka

Dobrý den, prosím o radu, jaké multifokální čočky zvolit a zda mi pomohou? Mám nově naměřeno -4.00 a -4.75 do dálky. Čtu bez brýlí. Ale s normálními čočkami mám poslední dobou při čtení problém.

#1496
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. Pokud začínáte pociťovat zhoršenou ostrost při čtení se sférickými dioptriemi na dálku, pak je velmi pravděpodobné, že se u Vás začíná rozvíjet presbyopie. Do hodnoty adice menší než +1,00 však není možné stav řešit kontaktními čočkami. Pokud máte zájem situaci řešit, nechte si naměřit ještě hodnotu dioptrie na blízkou vzdálenost. Abychom Vám mohli doporučit nějaké kontaktní čočky potřebujeme znát Vaše naměřené hodnoty jak na dálku, tak na blízkou vzdálenost. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1490
Michaela Krtičková

Dobrý den. Mám dioptrické brýle na blízko. Při používání v práci kdy je musím pořád nasazovat vadí. Můžete doporučit čočky které by šly nosit celý den. Dioptrie +1,5 děkuji Krtičková Michaela

#1492
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za otázku. V případě, že máte naměřenou pouze dioptrii na blízkou vzdálenost, pak by Vám ke korekci zraku měla stačit sférická čočka s hodnotou dioptrie +1,50. Pakliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám jednodenní čočky. Tento typ čoček nevyžaduje žádnou péči. Jednoduše si ráno nasadíte nové čočky a večer je vyhodíte. Až získáte jistotu při manipulaci, můžete vyzkoušet i vícedenní čočky, které byste pak musela každý večer mechanicky čistit a přes noc regenerovat v roztoku. Z jednodenních čoček bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Daily nebo TopVue One+. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Hezký den.

#1489

Dobrý den jaké zvolit k.čočky +1,5 obě oči brýle vadí pořád nasazovat a sundavat. Děkuji

#1491
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte pouze naměřenou hodnotu dioptrie na blízkou vzdálenost o hodnotě +1,50, pak bychom Vám ke korekci zraku mohli nabídnout jednodenní kontaktní čočky TopVue One+. V případě, že by Vám čočky byly z nějakého důvodu nepříjemné, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Vaše investice se Vám tak vrátí. Hezký den.

#1487
Marcela Dvorakova

Dobry den, mohu se prosim zeptat jake kontaktni cocky bych si mela poridit? Prave oko- plan, osa 10, leve oko- 0.75, osa175. Dekuji

#1488
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Marcelo, děkujeme Vám za otázku. Protože Váš zápis obsahuje hodnotu osy, máte astigmatismus. Zápis však není kompletní. Abychom Vám mohli poradit vhodné dioptrické hodnoty potřebovali bychom celý zápis, který musí obsahovat hodnotu dioptrie, hodnotu cylindru a hodnotu osy. Zápis musí mít všechna znaménka +, - nebo =. Pokud nám hodnoty doplníte, rádi pro Vás uděláme výpočet dioptrických hodnot pro nákup kontaktních čoček. Pokud si nejste jistá, můžete nám poslat fotografii z Vašeho vyšetření na e-mail info@cocky-kontaktni.cz. Prozatím Vám přejeme hezký den.

#1485
Luděk

Dobrý den, rád bych se zeptal , jaké kontaktní čočky by byly vhodné pro syna. Naměřené hodnoty P: Sph +2.0 | Cyl +1,0 ; L: Sph +3,5 | Cyl +1.0 , osa 70 Předem děkuji za odpověď Hezký den Luděk

#1486
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Luďku, děkujeme Vám za otázku. Váš syn má poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. U pravého oka jste neuvedl hodnotu osy, a tak jsme předpokládali, že je hodnota os u obou očí stejná. Pokud by hodnota osy pravého oka byla jiná, napište nám, rádi pro Vašeho syna spočítáme správnou hodnotu. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu (pouze s minusovými cylindry), proto bude nutné cylindrické hodnoty přepočítat na minusové. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. Pro pravé oko bude Váš syn potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +3,00, cylindru -0,75 a osy 160°. Pro levé oko pak bude Váš syn potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,75, cylindru -1,25 a osy 160°. Jestliže je Váš syn začátečník, doporučovali bychom mu začínat s jednodenními kontaktními čočkami. K těmto čočkám nepotřebujete žádný roztok a odpadá veškerá péče. Syn by si bral každý den nové a perfektně čisté čočky. Pokud by čočku náhodou poškodil z důvodu začátečnické neobratnosti, finanční ztráta by nebyla tak velká. Z jednodenních torických čoček bychom Vám tedy doporučili čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Celou nabídku torických (astigmatických) čoček si můžete prohlédnout ZDE. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1483
Petra

Dobrý den.Nikdy jsem kontaktní čočky neměla. Mohu poprosit o radu jaké si pořídit. Levé: -0,25,cyl.-1,00 ,osa 85 Pravé:-0,25,cyl -1,00,osa 95 Moc děkuji za odpověď ! Hezký den Kourková

#1484
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Ke korekci zraku tak budete potřebovat torické (astigmatické) čočky. Pokud jste začátečnice, doporučovali bychom Vám jednodenní kontaktní čočky např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Celou nabídku torických čoček si pak můžete prohlédnout ZDE. Pro obě oči budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -0,75 a osy 90°. Jednodenní čočky jsou pro začátečníky ideální, protože si uživatel bere každý den nové a perfektně čisté čočky. V případě, že by poškodil čočku z důvodu začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Navíc k těmto čočkám není potřeba roztok. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1481
Jiri

Dobry den,vyrabi se kontaktni cocky -12,5 s cylindrem? Dekuji

#1482
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jiří, děkujeme Vám za otázku. Pokud by byla hodnota cylindru do ± 0,50, pak lze cylindrickou hodnotu převést na sféru a v takovém případě byste mohl sférické čočky s označením XR, které rozšiřují běžnou dioptrickou řadu. Pokud máte však cylindrickou hodnotu vyšší, pak takovou oční vadu čočkami řešit nelze, protože se čočky v takovém dioptrickém rozsahu, bohužel, nevyrábí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1479
Eliška

Dobry den,rada bych se zeptala ohledne vyberu cocek.Dle mereni mi bylo zjisteno na pravem oku:dioptrie -1.5,cylindr +0.5 a na levem oku:dioptrie -2,5,cylindr +1. Jiz mnoho let jsem nosila na obou ocich cocky -2.25(vetsinu casu nosim bryle s hodnotami dle mereni)ale nyni kdyz se mi zmenily hodnoty dioptrii a cylindru,nevim,jake cocky mam pouzit a stavajici jiz pouzivat nechci,jelikoz mi nevyhovuji.Dekuji moc za radu,S pozdravem Strakova

#1480
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Eliško, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Na pravém oku máte cylindrické hodnoty nízké a bude nutné je převést na sféru. Na levém oku je již cylindrická hodnota vyšší a pro toto oko budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku. Protože jste však u dioptrického zápisu neuvedla hodnoty os, nemůžeme Vám doporučit konkrétní parametry, protože hodnoty os k výpočtu potřebujeme. Pokud nám zápis doplníte, rádi Vám hodnoty přepočítáme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

#1477
Barbora

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit, jaké 1-denní čočky bych si měla vybrat při dioptriích -2 na obou očích?Děkuji za odpověď.

#1478
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Barboro, děkujeme Vám za otázku. Z naší nabídky bychom Vám nabídli kontaktní čočky TopVue One+. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1474
Renáta

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem multifokálních kontaktních čoček. Do dálky mám na levém oku -3.00 a na pravém -2.75. Čtu bez brýlí. Nevím, jakou adici zvolit, aby se hodnoty vyrovnaly. Děkuji.

#1476
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Renáto, děkujeme Vám za komentář. Pro pravé oko by Vám měla stačit kontaktní čočka s hodnotou dioptrie -2,75 a adice +2,50 a pro levé oko by Vám měla stačit kontaktní čočka s hodnotou dioptrie -3,00 a adice +2,50. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Air Multifocal. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly nebo Vám korekce zraku nebyla příjemná, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1472
Honza Z.

Hezký den přeji! Jaké mám prosím Vás zvolit kontaktní čočky na základě těchto výsledků z měření zraku? Auto-refraktometrie: P: Sph -2.25 | Cyl +0.25 | Axis 63;; L: Sph -1.75 | Cyl +0.25 | Aixs 113;; Děkuji předem za odpověď!

#1475
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Honzo, děkujeme Vám za otázku. Začíná se u Vás rozvíjet poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Ke korekci zraku Vám však budou stačit klasické sférické čočky. Pokud s kontaktními čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám nejprve jednodenní čočky např. TopVue Daily. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,25 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1463
Jana

Dobrý den, ráda bych se zeptala jaké čočky bych si měla vybrat. Na brýlích mám hodnoty: pravé oko- s Ph -5,75, cyl -0,50, ax 13, levé oko - s Ph -6,25, cyl -0,50, ax 170. Děkuji

#1465
Zákaznický servis

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli se u Vás rozvíjí astigmatismus, cylindrické hodnoty máte zatím příliš nízké a bude nutné je převést na sféru. To znamená, že ke korekci zraku budete potřebovat klasické sférické čočky. Jestliže s čočkami začínáte, doporučili bychom Vám pro začátek jednodenní kontaktní čočky TopVue Daily. Pro pravé oko zvolíte hodnotu dioptrie -5,50 a pro levé oko zvolíte hodnotu dioptrie -6,00. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1461
Mirka

Krásný den, prosím, jaké čočky si mám objednat, když mám levé oko +0,75 cylindr -1 a osa 10, pravé oko +0,75 cylindr -1 osa 180. Moc děkuji ️

#1462
Zákaznický servis

Dobrý den, Mirko, děkujeme Vám za otázku. Máte astigmatismus a k jeho korekci budete potřebovat torické kontaktní čočky např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Celou nabídku torických (astigmatických) čoček si můžete prohlédnout ZDE. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,75, cylindru -0,75 a osy 10°. Ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1459
Eva Peková

Dobrý den, dovoluji si Vás požádat o pomoc při koupi kontaktních čoček (astigmatismus). Hodnoty od očního lékaře: pravé oko - sféra dioptrie -2,25, cylindr Dp -0,75, osa 65. Levé oko - sféra dioptrie -2,5, cylindr Dp -0,25, osa 90. Předem Vám moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

#1460
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, ke korekci levého oka budete potřebovat klasickou sférickou čočku, protože cylindrická hodnota je zatím příliš nízká. Jestliže s čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám jednodenní čočky. Čočky nevyžadují žádnou péči a v případě poškození z důvodu začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Pro pravé oko bychom Vám doporučili čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 70°. Ke korekci levého oka bychom Vám doporučili sférickou variantu těchto čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -2,50. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

#1457
Patricie

Dobrý den, ráda bych koupila své první čočky, zjistila jsem ovšem, že torické čočky s hodnotou cylindrů pod -0,75 se nevyrábí a ráda bych se tedy zeptala, jaké čočky pro mě budou vhodné. Hodnoty: L: sféra dioptrie (-0,5), cylindr (-0,5), osa (0) P: sféra dioprtrie (-0,75), cylindr (-0,5), osa (180) Předem Vám velmi děkuji za odpověď.

#1458
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Patricie, děkujeme Vám za otázku. Torické čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, a to až od hodnoty cylindru -0,75. Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. To znamená, že ke korekci zraku Vám postačí klasické sférické čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,00 a pro levé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,75. Jestliže s čočkami začínáte, doporučujeme Vám jednodenní čočky např. TopVue Daily. U jednodenních čoček získáte jistotu při manipulaci a pokud byste čočku náhodou poškodila v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1455
Monika

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké jednodenní čočky vybrat. AR cyl =0,75 ax 49 =0,5 cyl=0,6 ax 95 VOP: nat 6/6č = 0,5 cyl= 0,5 ax 50 6/6č VOL: nat 6/6č =0,5 cyl= 0,5 ax 95 6/6 Takto to mám napsané z očního, ale nějak se v tom nevyznám. Děkuji

#1456
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Moniko, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete ke korekci zraku potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,75 pro obě oči. Z jednodenních čoček bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue, jejichž celou nabídku si můžete prohlédnout ZDE. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, takže pokud by Vám vybrané čočky v nějakém směru nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den

#1447
Hana

Dobrý den, jaké prosím jsou vhodné čočky na moje oči :-D : mám pravé oko -2,25 (spf), -1,0 (cyl), 9O stupňů (ax). A levé oko: -2,75 (spf), -0,25 (cyl), 90stupňů (ax). nejlíp nějaké, které zachovávají dlouho vlhkou čočku :-) Děkuji, hana

#1448
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Hano, děkujeme Vám za komentář. Máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Ovšem na levém oku máte zatím cylindrickou hodnotu příliš nízkou a je nutné ji převést na sféru. Z tohoto důvodu budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 90° např. Proclear Toric. Pro levé oko Vám pak postačí sférická varianta čoček s hodnotou dioptrie -2,75 např. Proclear Compatibles Sphere. Jedná se o měsíční hydrogelové čočky, u kterých výrobce uvádí, že hodnota hydratace v průběhu celého dne neklesá pod 96 %. Správně by Vám měl však čočky před nákupem na internetu aplikovat oční specialista. Na této mapě si můžete vyhledat optiku ve svém okolí, která s výrobcem čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete zakoupit si kontaktní čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1443
Tanja Minaříková

Dobrý den, jaké čočky jsou pro mě vhodné, když mám brýle s hodnotami: Pravé oko -2.25, cyl. - 0,75, osa 110 Levé oko -2,5, cyl. -0,5 osa 85 Děkuji a pěkný den

#1445
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Tanjo, děkujeme Vám za další otázku. Jak jsme Vám odpovídali v předchozím komentáři. Máte astigmatismus, ale levém oku máte cylindrickou hodnotu příliš nízkou a je potřeba ji převést na sféru. Z toho důvodu budete pro každé oko potřebovat jiný druh čočky. Na pravé oko torickou (astigmatickou) s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 110°. Pro levé oko pak budete potřebovat klasickou sférickou čočku s hodnotou dioptrie -2,25. Celou nabídku torických čoček si můžete prohlédnout ZDE a celou nabídku sférických čoček si můžete prohlédnout ZDE. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1441
Tanja Minaříková

Dobrý den, jaké čočky jsou pro mě vhodné, když mám brýle s hodnotami: Pravé oko -2.25, cyl. - 0,75, osa 110 Levé oko -2,5, cyl. -0,5 osa 85 Děkuji a pěkný den

#1442
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Tanjo, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus, který korigují torické (astigmatické) čočky. Tyto čočky se vyrábějí pouze v omezeném rozsahu , protože by bylo kombinací neuvěřitelně mnoho. Na levém oku máte cylindrickou hodnotu zatím příliš nízkou, a proto ji bude nutné přepočítat na sféru. Z tohoto důvodu budete mít ke korekci zraku jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat torickou čočku např. TopVue Premium for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 110°. U levého oka musíme provést přepočet na sféru a pro toto oko budete potřebovat klasickou sférickou čočku např. TopVue Premium s hodnotou dioptrie -2,25. Značku TopVue jsme Vám doporučili záměrně, neboť u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky, budete k nim potřebovat roztok (k čištění a regeneraci) např. roztok AQ Pure. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1439
Lenka

Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o radu, mám doporučené na obě oči sph - 1,75, Cyl +1,25, Axis 90, bohužel nikde nemohu najít čočky s kladnou hodnotou cylindru. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

#1440
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. Ano, máte pravdu. Torické (astigmatické) čočky se s kladnou hodnotou cylindru nevyrábějí. V případě, že je cylindrická hodnota kladná, je nutné ji přepočítat na minusovou. Po přepočtu budete čočky s hodnotou dioptrie -0,50, cylindru -1,25 a osy 180°. Přepočet se vždy promítne do celého zápisu. Jestliže s čočkami začínáte, doporučili bychom Vám čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism, protože u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Protože se jedná o vícedenní čočky, budete k čočkám potřebovat i čistící roztok např. Laim Care. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

#1436
Erika

Dobrý den mám na P oku hodnotu -7,0 cyl -1,25 ax 140 a L oko -4,0 cyl -0,75 ax 20. Jaké denní kontaktní čočky bych mohla používat. Potřebovala bych na P oku zachovat hodnotu osy. Existuji takové denní čočky ? Když jsem už v minulosti měla tu osu posunutou na P oku na 160stupnu viděla jsem dvojtě. P oko mám tupozraké. Děkuji za odpověď

#1438
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Eriko, děkujeme Vám za otázku. Jednodenní čočky, které mají Vámi popsanou dioptrickou kombinaci v našem sortimentu máme. Jedná se o kontaktní čočky Biotrue ONEday for Astigmatism, Clariti 1 day Toric, Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism, Dailies AquaComfort Plus Toric nebo 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Správně by Vám však měl vždy čočky před nákupem na internetu aplikovat oční specialista. Pokud se rozhodnete zkoušet čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Hezký den.

#1435
Martina

Dobrý den. Můžete mi prosím poradit, od jakého výrobce by bylo nejlepší si objednat torické čočky, pokud mám Po +1,25 / -3,25 / 90 a Lo +1,5 / -2,5 / 85? Již jsem se na některé výrobce dívala, a povětšinou mají cylindr pouze do 2,25. Také se mi nepodařilo najít možnost pro levé oko, aby čočka splňovala všechny parametry. V takovémto případě, jak byste prosím poradili poupravit parametry, aby co nejvíce vyhovovaly? Moc děkuji za radu. Martina

#1437
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za otázku. Dioptrické hodnoty pro nákup torických (astigmatických) čoček je nutné často upravit. Předpokládáme, že jste uvedla Vaše brýlové hodnoty. Jelikož máte na pravém oku cylindrickou hodnotu již vyšší, budete pro toto oko potřebovat čočky s označením XR. Z našeho sortimentu bychom Vám tedy pro korekci pravého oka doporučili čočky Biofinity XR Toric s hodnotou dioptrie +1,25, cylindru -2,75 a osy 90°. Pro korekci levého oka Vám bude stačit klasická torická čočka Biofinity Toric s hodnotou dioptrie +1,50, cylindru -2,25 a osy 90°. Protože máte již vyšší astigmatické hodnoty, doporučujeme Vám odbornou aplikaci. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček spolupracuje. Při aplikaci může oční specialista případně upravit hodnoty z teoretického výpočtu tak, aby Vám korekce zraku byla pohodlná. Jestliže se však rozhodnete zakoupit si čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky nebo jsme si mylně vyložili Vás dioptrický zápis (za brýlový), napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1431
Lenka

Dobrý den, prosím o informaci, jaké kontaktní čočky si vybrat. Mám astigmatismus. Pravé oko Sph -1.00, Cyl, Axis, PE XRSP, 8.60. Levé oko Sph -0.25, Cyl -0.75, Axis 180, PE XRTP, 8.70. Děkuji. :)

#1432
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za komentář. U dioptrických hodnot jste uvedla pouze hodnotu dioptrie. Pakliže u pravého oka nemáte naměřen cylindr a osu, pak Vám ke korekci pravého oka postačí klasická sférická čočka např. TopVue Premium s hodnotou dioptrie -1,00. Ke korekci levého oka už budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku TopVue Premium for Astigmatism s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -0,75 a osy 180°. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud máte zájem o jinou značku, doporučujeme Vám odbornou aplikaci u očního specialisty. V případě, že si jinou značku čoček zakoupíte tzv. na vlastní pěst, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1426

Dobrý den, prosím o informaci, jaké čočky mám vybrat. Používala jsem oasys acuvue moist. Nově mám zjištěný astigmatismus. Hodnoty na pravé oko mám: dioptrie - 2,25; cylindr dp - 0,5; osa 180°. Levé oko: dioptrie - 2,75, cylindr dp - 1,0; osa 0°. Moc děkuji.

#1428
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Název čoček, které jste uvedla, je kombinací čtrnáctidenních čoček Acuvue Oasys a jednodenních čoček 1 Day Acuvue Moist. Předpokládáme, že nosíte jednodenní čočky, a proto Vám doporučíme jednodenní čočky. Na pravém oku máte cylindrickou hodnotu příliš malou a bude nutné ji převést na sféru. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku 1 Day Acuvue Moist hodnotou dioptrie -2,50. Pro levé oko již budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Pokud je náš předpoklad chybný, napište nám prosím název čoček, které jste doposud nosila. Prozatím Vám přejeme hezký den.

#1423
Jana P

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu jaké čočky zvolit. Mám dioptrie na pravém oku: +5.75, cyl -1,00, osa 158. Na levém oku +4.50, cyl -0,50, osa 20. Předem děkuji za radu JP

#1424
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus budete ke korekci zraku potřebovat pro každé oko jiný typ čoček. Jelikož máte na pravém oku již vyšší hodnoty, vybrali jsme čočky, které jsou velmi dobře snášené a navíc nabízejí Vaši dioptrickou kombinaci. Pro pravé oko bychom Vám tedy doporučili torickou čočku Biofinity Toric s hodnotou dioptrie +6,50, cylindru -0,75 a osy 160°. Pro levé pak budete potřebovat klasickou sférickou čočku Biofinity s hodnotou dioptrie +4,50. Správně by Vám však měl kontaktní čočky aplikovat oční specialista. Na této mapě naleznete oční specialisty ve Vašem okolí, kteří s výrobcem čoček spolupracují. Pokud se rozhodnete zakoupit si čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů se reklamace nevztahuje. Protože se jedná o měsíční čočky budete k jejich péči potřebovat i vhodný roztok např. All in One Light. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1421
Lia M

Dobry den, chtela bych poprosit o radu,ktere cocky zvolit mam dioptrie -1,25 na levem oku a na pravem -0,75 +cylindr 120st. Dekuji za radu,LM

#1422
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Podle předpisu máte na pravém oku astigmatismus a na levém myopii (vidíte špatně na dálku). Napište nám prosím kompletní zápis pro pravé oko, abychom Vám mohli lépe poradit. Z Vašeho zápisu není jasná hodnota dioptrie a cylindru. Předem děkujeme a prozatím Vám přejeme hezký den.

#1418
Dagmar Machová

Dobry den, chtela bych zacit s kontaktnima cockama, ale vubec nevim jake zvolit. Prave oko -0,75, cyl -2,25, ax172, a leve oko -1, cyl -1,25, ax15 Dekuji za odpoved

#1420
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Dagmaro, děkujeme Vám za komentář. Podle dioptrického zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Ke korekci zraku tak budete potřebovat torické (astigmatické) čočky. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučily bychom Vám kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism. Jedná se o čtrnáctidenní čočky, ke kterým budete potřebovat ještě roztok např. AQ Pure. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pro nákup čoček je nutné nepatrně upravit Váš dioptrický zápis. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -2,25 a osy 170° a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -1,25 a osy 20°. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1413

Dobrý den, chtěla bych začít s kontaktními čočkami, mám od oční lékařky naměřeny tyto hodnoty na brýle: -0. 25, -0. 75,165 stupňů a -1,0; -0.50; 15 stupňů. Prosím o radu jakou hodnotu čoček objednat s těmito hodnotami na brýle. Kdysi jsem zkoušela toricke čočky, ale moc mi nevyhovovaly, je možné s mými naměřenými hodnotami nosit normální čočky třeba s upravenými dioptriemi, někde jsem četla, že to lze, ale nevím. Moc děkuji za odpověď.

#1414
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, tak na oku, kde máte cylindrickou hodnotu -0,50 bude nutný přepočet na sféru. U druhého oka je již cylindrická hodnota vyšší a bude nutné ke korekci oka zvolit torickou (astigmatickou) čočku. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pro první oko (z Vašeho komentáře) Vám můžeme doporučit čočky TopVue Premium for Astigmatism s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -0,75 a osy 170°. Ke korekci druhého oka Vám postačí klasická sférická čočka TopVue Premium s hodnotou dioptrie -1,25. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky, budete k čočkám potřebovat i čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

#1411
Michaela

Děkuji moc za rychlou odpověď, já bohužel nevidím možnost dioptrií +6.50 je tam nejvíc jen +6.00 :(

#1412
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za upozornění. Omlouváme se, že jsme si Vaši kombinaci neověřili. Protože máte vyšší hodnotu dioptrií, výběr se hodně zužuje. Protože jste zvyklá na silikon-hydrogelový materiál, tak Vám můžeme nabídnout pouze čočky Avaira Vitality Toric nebo Biofinity Toric. Tyto kontaktní čočky jsou od společnosti CoopeVision a pokud byste chtěla čočky před nákupem na internetu nejprve vyzkoušet, můžete si vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který se společností spolupracuje. Mapu naleznete ZDE. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

#1409
Michaela

Dobry den, vždy jsem používala čočky Acuvue Oasys, ale mám nový předpis od doktora a potřebuju poradit, jaké dioptrie objednat prosím. OD + 6.00, cyl -0.75 osa 4 OD + 6.00, cyl -1.50 osa 166 Děkuji moc

#1410
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za komentář. Podle zápisu, který jste uvedla, se u Vás rozvinula poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Jestliže jste zvyklá na Acuvue Oasys, pak si můžete zakoupit jejich astigmatickou verzi Acuvue Oasys for Astigmatism. Jestliže jste uvedla brýlové dioptrické hodnoty, pak bude nutné Vaše hodnoty upravit. Pro pravé oko pak zadáte hodnotu dioptrie +6,50, cylindru -0,75 a osy 180°. A pro levé oko zadáte hodnotu dioptrie +6,50, cylindru -1,25 a osy 170°. Jestliže s torickými (astigmatickými) čočkami doposud nemáte žádné zkušenosti, dejte přivyknutí čas. Jedná se už o složitější korekci a může Vám to být ze začátku nepříjemné. Správně byste re-aplikaci čoček měla absolvovat u očního specialisty. Ten může případně upravit dioptrické hodnoty tak, aby korekce zraku byla perfektní. Pokud se však nakonec rozhodnete koupit čočky sama, mějte prosím na paměti, že nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není důvodem k reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1407
Kamila

Dobrý den, na pravém oku mám dioptrii -0,5, cylindr -0,25, osa 25° a levé oko mám dioptrii -0,25. Prosím jaké dioptrie čoček si mám objednat? Děkuji za radu Kamila

#1408
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kamilo, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké, a proto Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické čočky. Jestliže s čočkami začínáte, doporučili bychom Vám jednodenní kontaktní čočky TopVue One+. Pro pravé oko zadáte hodnotu dioptrie -0,50 a pro levé oko zadáte hodnotu dioptrie -0,25. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

#1400
Jan

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit jednodenní čočky, kteté by mi nejlpe seděly? Nosím aktuálně Acuvue Oasys 14ti denní: Dioptrie -6.00; Zakřivení 8.80; Průměr 14.00. Děkuji

#1402
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za otázku. Dle velikostních parametrů by Vám nejlépe odpovídaly Dailies AquaComfort Plus. Jedná se však o hydrogelové čočky a nejsme si jisti, jak Vám tento typ čoček sedne. Povolené mezní odchylky jsou u velikostních parametrů ±0,20 mm, proto bychom Vám spíše doporučili kontaktní čočky TopVue One+, které jsou silikon-hydrogelové, což je typ materiálu, na který jste zvyklý. Velikostní parametry jsou rozdílné, ale stále se vejdou do povolených odchylek. Každý člověk je ke změnám kontaktních čoček jinak vnímavý. Každopádně u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky TopVue One+ z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

#1399
Kateřina

Dobrý den, na kartičce od lékaře z očního vyšetření mám údaje: Pravé oko: sph: -0.25, cyl: -0,5 osa: 80 Levé oko: sph: +0,25 cyl: -1,25 osa: 95 Mohu se zeptat jaké bych měla zvolit čočky, mám v plánu je nosit pouze občas, takže asi jednodenní.

#1401
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, na pravém oku jsou cylindrické hodnoty příliš nízké a bude nutné je převést na sféru. Proto budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný druh čočky. Pro pravé oko bychom Vám doporučili kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -0,50. Pro levé oko už však budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie +0,25, cylindru -1,25 a osou 100°. Tyto kontaktní čočky jsou obecně velmi dobře snášené, ale takto na dálku Vám nejsme schopni zaručit, že Vám čočky bez výhrad sednou. Správně by Vám měl čočky aplikovat oční specialista. Následné nákupy (již aplikovaných čoček) tak nebudou rizikem ztráty investice. Pokud se však rozhodnete čočky přesto koupit, mějte prosím na paměti, že nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není důvodem k reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

#1396
Lukáš

Dobrý den, opravuji údaje předcházející zprávy: OD: +1,50cyl-1,25ax8 VOD: 1,2- OS: +1,50cyl-1,25ax170 VOS: 1,2-

#1398
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lukáši, děkujeme Vám za doplnění údajů. Podle uvedeného zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Ke korekci zraku budete potřebovat tzv. torické (astigmatické) kontaktní čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,50, cylindru -1,25 a osy 10° a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,50, cylindru -1,25 a osy 170°. Jednodenní kontaktní čočky jsou pro začátek nevhodnější. Celou nabídku našich torických jednodenních kontaktních čoček si můžete prohlédnout ZDE. Z ní bychom Vám mohli doporučit kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Ovšem takto na dálku Vám nemůžeme zaručit, že Vám kontaktní čočky bez výhrad sednou. Zvažte prosím odbornou aplikaci u očního specialisty. Je to investice, která se Vám zajisté vyplatí. Na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů, bohužel, nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1395
Lukáš

Dobrý den, ve zprávě z očního vyšetření mám napsáno: OD: +1,50cyl-1,25ax8 VOD: 1,2- OD: +1,50cyl-1,25ax170 VOD: 1,2- chci se zeptat, jaké bych měl zakoupit čočky. jadná se o občasné použití, tak bych asi preferoval jednodenní. Děkuji za odppvěď.

#1397
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lukáši, odpověď na Váš dotaz naleznete u Vašeho dalšího komentáře. Hezký den.

#1389
Iva

Dobrý den, měla bych zájem si u vás koupit kontaktní čočky, ale nejsem si jistá, jaké by byly pro mne vhodné. Levé oko: dioptrie -1,75, cylindr -0,5, osa 144°. Pravé oko: dioptrie -1,75, cylindr -0,25, osa 101°. Předem děkuji za odpověď. :)

#1390
Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ivo, děkujeme Vám za otázku. Podle dioptrického zápisu se u Vás začíná rozvíjet astigmatismus. Cylindrické hodnoty jsou však zatím příliš nízké, a proto je nutné je převést na sféru. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučujeme Vám pro začátek jednodenní kontaktní čočky např. TopVue One+. K jednodenním čočkám nebudete potřebovat roztok a v případě, že by se Vám čočka poškodila z důvodu začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste si chtěla prohlédnou celý sortiment jednodenních čoček naleznete ho ZDE. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1387
Nicola

Dobrý den, mohu se zeptat jak je možné že u čoček mi zmizí naprosto cilindr a sebere mi to dioptrií ještě? Uprime podle návodu bych na levé oko vůbec neviděla.

#1388
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nicol, toto jsou obecné postupy při přepočtu nízkých a plusových cylindrů. Pro výpočty existují vzorečky a tabulky. Pokud se Vám přepočet zdá nepravděpodobný, poraďte se se svým očním specialistou. Přejeme Vám hezký den.

#1385
Nicola

Dobrý den, Mám dotaz nosila jsem čočky topvue ale musela jsem vyměnit brýle a teď nevím jaké koupit. Můžete mi poradit? L: sph -3.25, cyl +0.75, Axis 110; P: sph -3.75, cyl +0,50, Axis 75. Děkuji 😊 PS: komentář předtím je též můj a opravila jsem hodnotu kterou jsem žádala špatně. Děkuji za odpověď.

#1386
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nicol, díky za otázku. Plusové cylindry je nutné přepočítat, takže výsledné hodnoty pro kontaktní čočky jsou pro pravé oko -3,50 a pro levé oko dioptrie -2,50, cylindr -0,75 a osa 20°. Můžeme Vám doporučit například čtrnáctidenní čočky TopVue Premium pro pravé oko a TopVue Premium for Astigmatism pro levé oko. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1384
Nicola

Dobrý den, Mám dotaz nosila jsem čočky topvue ale musela jsem vyměnit brýle a teď nevím jaké koupit. Můžete mi poradit? L: sph -3.25, cyl +0.75, Axis 110; P: sph -3.75, cyl +0,75, Axis 75. Děkuji 😊

#1379
Jan

Zdravím, kupoval jsem u vás barevné kontaktní čočky jednodenní TOPVUE COLOR s PWR: +1.00 BC: 8.60 a DIA: 14.20. Dle měření mám pravé oko: SPH: +1.00 CYL: 1.00 AXE: 1° a levé oko: SPH: +1.00 CYL: 0.50 AXE: 178°. Po nasazení čoček však stále vidím rozmazaně jako by byli nedioptrické. Vybral jsem čočky špatně? Předem děkuji za odpověď.

#1380
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, díky za otázku. Pro korekci zraku potřebujete minimálně pro pravé oko čočky torické (cylindr a osa). Barevné torické čočky bohužel ale v naší nabídce nemáme. Barevné čočky pouze s dioptrií Vám tedy nemohou zprostředkovat dokonale ostré vidění. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1377
Petr

Dobrý den, chci se zeptat jaké čočky jsou pro mě vhodné. Od lékaře mám na kartičce údaje pro pravé oko: sph -1,75, cyl -0,75 osa 0’. Levé oko : sph -2,0, cyl -0,75 osa 0’. Předem díky za odpověď.

#1378
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, děkujeme za otázku. Čočky byste si měl vybrat torické. Výběr konkrétních čoček už ale záleží na Vašich preferencích. Při výběru je dobré zvážit, zda budete čočky nosit každý den, nebo jen příležitostně - podle toho pak vybírat periodu výměny čoček. Svou roli má také průměr i zakřivení čočky a samozřejmě materiál a jeho vlastnosti (obsah vody, propustnost kyslíku), který je většinou rozhodující pro pocit pohodlí při nošení. Pokud s čočkami zatím nemáte žádné zkušenosti, vyzkoušejte TopVue Premium for Astigmatism s dioptrií -1,75, cylindrem -0,75 a osou 180° pro pravé oko a pro levé oko s dioptrií -2,00, cylindrem -0,75 a osou 180°. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz a případně jsou dostupné také v balení po 1 kuse. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.

#1370
Klaudie Gogolová

Dobrý den, rozbily se mi brýle- na každém oku mam 1 dioptrii na dálku, bez brýlí mam ale bolesti hlavy i oci. V optice mi paní dala čočky na 1 dioptrii, které teď nosím druhým dnem. Všímám si ale ze na blízko vidím maličko rozmazane. Je vše v pořádku? Kromě lehce podrazdenych oci nejsou žádné problemy

#1372
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Klaudie, díky za otázku. Pokud jde o Vaše první kontaktní čočky, oči si na ně musí zvyknout. Pokud by se ale problém dále projevoval i třeba po 14 dnech, určitě problém konzultujte přímo s očním specialistou, který Vám čočky aplikoval. Přejeme Vám hezký den.

#1368
Patrik

Dobrý den, trpím slabým astigmatismem (pravé oko: sph 0,0 cyl 0,5 osa 110 a levé oko: sph 0,0 cyl 0,5 osa 70). Jelikož i s takto slabým astigmatismem vidím celkem dost rozmazaně a částo mne kvůli tomu bolela hlava, pořídil jsem si brýle. Nyní bych však brýle rád doplnil kontaktními čočkami, jelikož ne vždy chci nebo můžu mít brýle. Optometrista mi sdělil, že to nejspíš bude problém, ale nevzdal to. Zkusili jsme nejprve sférické čočky -0,5, už při nasazení na jedno oko jsem cítil, že to nebude ono, text byl na toto oko více rozmazaný. Zkusili jsme proto nejslabší tórické -0,75 značky Menicon Miru. Text byl již ostřejší a zdálo se, že to bude ono. Nicméně jsem si na ně nemohl zvyknout, stále jsem je cítil v očích a nejspíše i kvůli tomu se zdálo, že tolik nepomáhají. Příští týden bych měl jít vyzkoušet další, ale chci se raději zeptat i jinde, zda je v pořádku použití silnější korekce nebo jestli je i nějaká jiná možnost? Mockrát děkuji za odpověď.

#1373
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Kdybychom měli postupovat podle obecných doporučení, poradili bychom Vám pro pravé i levé oko čočku pouze s dioptrií. Hodnota ale záleží na tom, zda jsou dioptrie a cylindry plusové či minusové. Obecné postupy ale nelze praktikovat u každého a u mnoha lidí je nutné hledat individuální řešení - tedy ne, není problém, když se volí jiné hodnoty. Oční specialista Vám určitě najde hodnoty korekce, které pro Vás budou vyhovující. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1358
Schusterová

Dobrý den, pokud mám v brýlích parametry sph -2,25 cyl -1,00 osa 100 a sph -1,75 cyl -0,75 osa 65, mám objednat čočky se stejnými parametry, nebo je potřeba hodnoty pro kontaktní čočky nějak upravit? Mockrát Vám děkuji.

#1359
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, paní Schusterová, děkujeme za otázku. Je zapotřebí pouze malá úprava a to sice na dioptrii -2,25, cylindr -0,75 a osu 100 a dioptrii -1,75 cylindr -0,75 osu 60°. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1355
Petr

Dobrý den, používám měsíční čočky Biofinity Toric , pravé oko: sph -0,75, cyl -1,25, axis 120, BC 8,70, D 14,50, levé oko: sph -1,00, cyl -1,25, axis 70, BC 8,70, D 14,50 a chtěl bych přejít na jednodenní. Jaké čočky by jste mi prosím doporučila? Děkuji.

#1357
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, díky za otázku. Určitě se budeme soustředit na čočky ze silikon-hydrogelového materiálu, protože jsou Vaše oči zvyklé na vysokou prodyšnost čoček. Můžeme Vám doporučit MyDay daily disposable toric a Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism. Oba typy čoček se od Vašich aktuálních čoček liší v průměru a zakřivení a u čoček MyDay byste navíc musel upravit osu na 110°, protože 120° se u této značky nevyrábí. My bychom se více přikláněli k čočkám Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism, ale je zde poněkud větší rozdíl v zakřivení. Nedokážeme říci, jak na to budou reagovat Vaše oči. Při výběru nových čoček je lepší navštívit kontaktologa a nechat si novou značku odborně aplikovat. Čočky můžete vyzkoušet a máte pak jistotu, že Vám vyhovují. Další nákupy pak už můžete realizovat online bez obav ze zbytečné investice. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1354
Jindřiška Medlínová

Dobrý den, mohla bych se zeptat, jaké barevné čočky (resp. jak přepočítat), když nyní nosím od Alcon Dailies Pravé oko: -3,5 -1.75x10 Levé oko : -3,25 -1.75x170 Chtěla bych vyzkoušet i barevné kontaktní čočky, je na občasné nošení. Děkuji za odpověď.

#1356
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jindřiško, díky za otázku. Takto vysoký cylindr bohužel není vhodné přepočítávat. Přepočet se doporučuje u hodnot do 0,50. Ve Vašem případě by přepočet nebyl dostačující k tomu, abyste viděla ostře. Nevhodně korigovaný astigmatismus by Vám navíc mohl působit bolesti hlavy a jiné obtíže. Přejeme Vám hezký den.

#1352
Martin

Dobrý den chtěl bych přejít na oční čočky mám brýle naměřené hodnoty Právě PD 33.50 Levé PD 33.50 PDH 22.00 Čočka pro právě oko sph -1.75 cyl +1.75 axis 90 Čočka pro levé oko sph -1.75 cyl +1.75 axis 85 Jaké čočky by jste mi doporučila děkuji

#1353
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martine, díky za otázku. Podle naměřených hodnot budete potřebovat torické kontaktní čočky. Plusové cylindry se musí pro kontaktní čočky převést na minusové, takže byste si měl zvolit pro pravé oko dioptrii 0,00, cylindr -1,75 a osu 180°. Pro levé oko dioptrii 0,00, cylindr -1,75 a osu 180°. Doporučovali bychom Vám parametry vyzkoušet na čtrnáctidenních čočkách TopVue Premium for Astigmatism. U těchto čoček je možné využít službu Garance vrácení peněz a čočky jsou také dostupné v balení po 1 kuse. Pokud jste úplný začátečník, doporučovali bychom Vám pročíst články v našem infoportálu - zejména Nasazení kontaktní čočky, Čištění víceúčelovými roztoky, Rizika přenášení kontaktních čoček a článek s informacemi o pouzdru na čočky. Pokud budete mít jakékoli otázky, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.

#1350
Kristýna Drápalová

Dobrý den, ráda bych objednala čočky u Vás, ale nejsem si jistá, jaké mám zvolit parametry, protože mám čerstvý předpis od lékaře. pravé oko: Sféra dioptrie: -5.5, cylindr dp -1,75, Osa 175 Levé oko Sféra dioptrie -5,5, cylindr dp -1,5, Osa 10 jsem zvyklá na Acuvue oasys for astigmatismus ale nevím jaké zvolit teď parametry. děkuji Kristýna

#1351
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kristýno, děkujeme za otázku. Podle přepočtové tabulky by Vám měly vyhovovat tyto hodnoty: pro pravé oko dioptrie -5,25, cylindr -1,25 a osa 170°; pro levé oko dioptrie -5,25, cylindr -1,25 a osa 10°. Nové parametry je samozřejmě ideální nejdříve vyzkoušet, takže zvažte, zda by nebylo lepší navštívit kontaktologa, který by Vám poskytl zkušební páry čoček s novými hodnotami. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1348
Pavla

Dobrý den , chtěla jsem vyzkoušet kontaktní čočky , ale nevím jakou zvolit velikost údaje mám P SPH +0,50 PD 29,5 (h) 25,0 L SPH+1,00 PD 28,5 (h) 25,0 děkuji za info Pavla S.

#1349
Zákaznický servis

Dobrý den, Pavlo, děkujeme Vám za otázku. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, jednoznačně Vám doporučujeme začínat s jednodenními kontaktními čočkami. Každý den si budete brát novou, perfektně čistou čočku a večer ji jednoduše vyhodíte. Pokud by se Vám čočka poškodila z důvodu začátečnické neobratnosti, ztráta pro Vás nebude tak finančně náročná. Až získáte praxi v manipulaci s čočkami, můžete vyzkoušet 14-denní či měsíční kontaktní čočky, u kterých přibude ještě péče o ně. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili jednodenní kontaktní čočky TopVue One+ s hodnotou dioptrie pro pravé oko +0,50 a s hodnotou dioptrie +1,00 pro levé oko. U této značky navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Veškeré informace o začátcích s čočkami si můžete přečíst ZDE. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

#1344
Jana

Dobrý den,chtěla bych přejít z brýlí na čočky.Jake vhodné by byli když mám tyhle údaje u brýlí? PO: -1,25 CYL:-0,50 OSA:180 LO:-1,50 Děkuji za radu G.

#1345
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. Vyhovovat by Vám měly sférické čočky s dioptrií -1,50 pro pravé oko a taktéž -1,50 pro levé oko. Doporučujeme Vám vybrat čočky z řady TopVue, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud s čočkami začínáte, doporučujeme Vám čočky TopVue Daily nebo TopVue One+. V případě, že trávíte během dne hodně času u počítače, mohly by Vás zaujmout čočky TopVue Blue Blocker. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1340
Martina

Dobrý den, jaké bychom měli prosím objednat manželovi čočky, když mu na LO naměřili cylindr 2,0? Hodnoty z počítače se pohybují -2,25- 2,5.. PO -1,25, cyl.0,75 a osa 10*, LO -1,75, cyl.2,0 a osa 160* , děkujeme

#1341
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, díky za otázku. Napište nám prosím, zda jsou naměřené cylindry plusové či minusové. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1338
Silvie

Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat, jaké kontaktní čočky by pro mě byly nejvhodnější? Mám OP: -2,25 -0,25 ax 70° OL: -2,25 -0,25 ax 140° .. Nosím Biofinity 6 čoček měsíční, na pravém oku nevím že jí mám, ale v levém mě čočka tlačí. Děkuji Silvie

#1339
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Silvie, díky za otázku. Podle naměřených hodnot by Vám měly vyhovovat čočky s dioptrií -2,25. Cylindry jsou příliš nízké, takže by při korekci kontaktními čočkami neměly hrát roli. To co popisujete je ale s největší pravděpodobností problém v pohodlí. Pro levé oko byste zřejmě potřebovala čočku s jiným zakřivením či průměrem nebo z jiného materiálu. Čočka zřejmě není na oku dokonale usazená. Nedokážeme ale s jistotou odhadnout, co přesně by Váš problém vyřešilo, takže by bylo ideální, kdybyste osobně navštívila očního specialistu, s kterým byste problém konzultovala. Oční specialista by Vám měl poskytnout jiné čočky na vyzkoušení. Pokud máte jakékoli další otázky, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1336
Petra

Dobrý den, ráda bych si pořídila kontaktní čočky, zatím s nimi nemám žádnou zkušenost. Nosím brýle na dálku, dle opisu z optiky mám tyto hodnoty: PO: sph: - 0,75; cyl: - 0,50; axis: 130° LO: sph: - 0,75; cyl: - 0,50; axis: 70° Prosím o radu, jaké čočky pořídit. Mockrát děkuji.

#1337
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za otázku. Protože jste začátečník, doporučili bychom Vám jednodenní čočky. Pro pravé oko si zvolíte dioptrii -1,00 a pro levé oko taktéž -1,00. Cylindry jsou nízké, takže není nutné volit torické čočky korigující astigmatismus, ale postačí takto hodnoty přepočítat. Vyzkoušejte čočky TopVue Daily a TopVue One+. Vyzkoušíte si tak čočky jak z hydrogelového materiálu, tak ze silikon-hydrogelového materiálu a budete moci posoudit, který typ je pro Vaše oči vhodnější. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, takže v případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, můžete nám je poslat zpět. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1334
Jiřina Mikelová

Dobrý den, obracím se na vás o pomoc s výběrem kontaktních čoček. Mám předpis na brýle od oční lékařky : PO: - 2,75, cylindr: - 1,5, osa: 150 LO: - 2,0, cylindr: - 2,0, osa: 20 Jsem trochu zoufalá, protože už jsem si čočky objednala, ale nevidím přes ně. A to PO: - 2,75, - 1,25,150 LO:-2,0, - 1,75, 20 TOPVUE PREMIUM Zkušenosti s čočkami mám, ale to jsem ještě neměla cylindry. Prosím poraďte. Zatím mě to stálo peníze a bez pozitivního výsledků. Moc děkuji. Hezký den.

#1335
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jiřino, díky za otázku. Je nám líto, že Vám čočky nevyhovují. Pokud budou dodrženy podmínky, můžete u značky TopVue využít službu Garance vrácení peněz. Hodnoty jsou přesně podle přepočtové tabulky. Pro některé nositele ale nemusí být tabulkové přepočty 100% vyhovující. Při odborné aplikaci čoček u očního specialisty je možné hodnoty upravit přímo dle pocitů nositele. Občas se také stává, že když nositel přejde na nový typ korekce - například ze sférických čoček na torické, potřebují pak oči nějaký čas na to, aby se adaptovaly. Můžete čočky zkoušet cca 14 dnů, každý den o něco déle, a pokud se situace nebude vůbec zlepšovat, využijte službu Garance vrácení peněz a v ideálním případě navštivte očního specialistu, který Vám vybere ideální hodnoty korekce. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1332
Jana Vojtíšková

Dobrý den, omlouvám se píší znovu hodnoty: Pravé oko: SPH +1,00; CYL 0,50; OSA 92° Levé oko: SPH +1,75 S čočkami nemám vůbec žádné zkušenosti. Pracuji s počítačem, cca 10h/denně. Hodně řídím, sport cca 2-3x týdně. Čočky bych chtěla nosit převážně přes léto, nebo částečně kombinovat s brýlemi :) takže bych volila asi ty čtrnáctidenní... Předem děkuji za radu, Jana Vojtíšková

#1333
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za doplnění údajů. Znaménko je ale velice důležité i u cylindru. U levého oka byste volila dioptrii +1,75. Pokud je Váš naměřený cylindr minusový, pak byste na pravém oku u kontaktních čoček zvolila dioptrii +0,75. Jestli je ale cylindr plusový, pak byste měla zvolit dioptrii +1,25. I když se Vám zdají vhodné čtrnáctidenní čočky, my bychom Vám určitě doporučili čočky jednorázové. Jakmile čočky neplánujete nosit každý den, je lepší volit jednodenní variantu. Jednodenní čočky jsou ideální pro začátečníky a pro střídavé nošení s brýlemi. U čoček jsou důležité vlastnosti materiálu – především ty ovlivňují pohodlí při nošení. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Daily a ideálně i TopVue One+. Jde o čočky z různých typů materiálů, takže byste si vyzkoušela, co je pro Vaše oči příjemnější. U této značky je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže pokud by Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám je poslat zpátky. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.

#1330
Jana Vojtíšková

Dobrý den, Nemám žádné zkušenosti s vybíráním dioptrických čoček a popravdě nevím úplně jak je vybrat... Prosím tedy o pomoc se správným vybráním. Mám brýle na dálku a tyto parametry PO: SPH 1,00; CYL 0,50; OSA 92° LO: SPH 1,50; -; - Moc děkuji za pomoc. Vojtíška Jana

#1331
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. Kontaktní čočky jste někdy zkoušela, nebo s nimi nemáte vůbec žádnou zkušenost? Rádi Vám poradíme vhodné parametry, ale napište nám prosím hodnoty ještě jednou včetně plusových/minu­sových znamének. Jsou důležité pro přepočet a úpravu hodnot korekce. Můžete nám napsat i více informací o tom, jaké je například Vaše pracovní prostředí, zda sportujete, jak často byste chtěla čočky nosit... Všechny tyto informace hrají při výběru vhodných kontaktních čoček roli. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1326
Pavel Formánek

Dobrý den, na pravém oku mám nově naměřeno -3,25 cylindr -0,75 osa 5°, levé oko -1,75 cylindr -1,0 osa 165° Jaké čočky jsou pro mě vhodné? Děkuji za odpověď

#1327
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavle, děkujeme za otázku. Naměřené hodnoty bude nutné pro kontaktní čočky lehce upravit, ale určitě budete potřebovat čočky z kategorie torické. Pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii -3,25, cylindr -0,75 a osu 10°. Pro levé oko dioptrii -1,75 cylindr -0,75 a osu 170°. Na vyzkoušení Vám pak doporučujeme čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism, které jsou dostupné i v balení po 1 kontaktní čočce. U této značky je navíc zavedena služba Garance vrácení peněz, takže se nemusíte bát zbytečné investice. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1324
Štěpanka Motyčáková

Dobrý den prosím chtěla bych se zeptat mám -4.45 dioptrie na obě oči jaké dioptrie bych mela mít u kontaktních čoček? Moc dekuji

#1325
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Štěpánko, děkujeme za otázku. Pokud máte naměřenou dioptrii -4,75, dle tabulek se doporučuje dioptrii upravit na -4,50. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1322
Markéta

Dobrý den, nosím kontaktní čočky Biofinity na dálku +5.25 a bylo mi nově naměřeno 6.25 na blízko plusová. Zatím jsem žádné multifokální čočky nezkoušela. Ráda bych vyzkoušela multifokální čočky. Můžete mi prosím nějaké poradit? Děkuji za odpověď. Přeji pěkný den Marketa

#1323
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Markéto, díky za doplnění. U multifokálních čoček by Vám měla vyhovovat dioptrie +5,25 a adice +1,50. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Air Multifocal, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1320
Markéta

Dobrý den, nosím kontaktní čočky Biofinity na dálku +5.25 a bylo mi nově naměřeno 6.25 na blízko. Ráda bych vyzkoušela multifokální čočky. Můžete mi prosím nějaké poradit? Děkuji za odpověď. Přeji pěkný den Marketa

#1321
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Markéto, díky za otázku. Na dálku tedy nosíte čočky s dioptrií +5,25 a na blízko Vám nyní byla neměřena také plusová dioptrie, nebo dioptrie minusová? Zatím jste žádné multifokální čočky nezkoušela? Napište nám prosím víc podrobností. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1318
Saša Minaříková

Dobrý den, ráda bych začala nosit kontaktní čočky, ale mám poměrně hodně dioptrií. Pravé oko - 6,0 Levé oko - 6,0 cylindr - 0,5 osa 5° Jaké čočky bych si mohla pořídit? Děkuji za odpověď, Saša

#1319
Zákaznický servis- Markéta

Dobrý den, Sašo, díky za otázku. Jestliže máte tyto hodnoty na dioptrických brýlích, pak pro kontaktní čočky doporučujeme dioptrii -5,50 pro pravé oko a -5,75 pro oko levé. Jako začátečníkovi bychom Vám také doporučili jednodenní čočky. Konkrétně TopVue One+ nebo TopVue Daily. U této značky můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1316
Hana Králová

Dobrý den, mám na pravém oku - 2,5 cylindr - 0,5 osa 5° levé oko - 2,5 cylindr - 0,5 osa 175° Jaké čočky jsou pro mě vhodné? Díky moc, Hana

#1317
Zákaznický servis- Markéta

Dobrý den, Hano, děkujeme za otázku. Naměřené cylindry jsou nízké na to, abyste musela volit kontaktní čočky pro korekci astigmatismu. Po malé úpravě Vám budou stačit čočky pouze s dioptrií. Pro pravé i levé oko doporučujeme dioptrii -2,75. Vyzkoušet můžete jednodenní čočky TopVue One+ nebo TopVue Daily. U značky TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby se stalo, že Vám na čočkách nebude cokoli vyhovovat, můžete nám je vrátit. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1314
Edita

Děkuji za odpověď, oční mi naměřila do dálky -1dioptrie na blízko bohužel nevím jen mi řekla ať si koupím čtecí brýle +2 jak jsem Již uvedla při nošení KČ -1,na poukazu na brýle do dálky mám jen cylindr Dp -1.Nyni mám na vyzkoušení multifokalni čočky na kterých je uvedeno PWR-1 MED BC 8.6 DIA 14,2 (Max ADD +2) zn. Alvin air optix, tyto čočky zkouším jen par hodin denně ale vidím s nimi jen do dálky a na blízko už tak od půl metru špatně,srovnání mám téměř stejné jako s čočkami na dálku -1. Snad jen o kapku lepší.Ještě podotýkám že když mám nasazené KČ tak je pořad cítím a dnes asi po hodině když jsem je vyndala tak jsem měla docela červené žilky na bělmu.Dekuji za odpověď

#1315
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Edito, děkujeme za rozšíření informací. Bohužel ale nemáme podle čeho vypočítat vhodné parametry pro multifokální kontaktní čočky. Abychom mohli provést výpočet museli bychom znát dioptrii naměřenou do dálky a dioptrii naměřenou do blízka. Podle informací, které jste nám napsala, bohužel nejsme schopní odhadnout vhodné parametry. Pokud se navíc na předpisu objevuje cylindr, byly by parametry čoček úplně jiné. Nepohodlí při nošení čoček je pravděpodobně způsobeno materiálem nevhodným pro Vaše oči. Opravdu rádi bychom Vám poradili, ale netroufáme si hádat a nechceme Vám doporučovat alternativy, u kterých si nejsme 100% jistí. Vše prosím konzultujte osobně se svou oční lékařkou, případně navštivte jiného očního specialistu. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1310
Edita

Dobrý den, již od dětství jsem kratkozraká cca 0,75 dioptrie, Nyní v 48 letech začínám zhoršení zraku na blízko. Rozhodla jsem se zkusit KC, oční lékařka mi naměřila na dálku -1d a vyzkoušela KC s tím ze mám zvyknout a multifokalni mi objedná, a ze mám tedy nosit zatím tyto a koupit si brýle čtecí 1,5-2 d protože jinak s těmito cockama nic nepřečtu, To se mi ale nechce to si muzu koupit brýle na čtení 0,5 a na dálku nic nebo střídat s brýlemi na dálku (nosím na rizeni). ,v práci potřebuji zrak převážně na blízko a chtěla jsem se hlavně vyhnout střídání brýlí. Je tento postup vhodný?Děkuji

#1311
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Edito, děkujeme za otázku. Investici do kontaktních čoček na dálku a brýlí na blízko považujeme za zbytečnou. Obzvláště v případě, kdy Vám tuto kombinaci oční specialista nedal reálně vyzkoušet a vy tedy nevíte, zda Vám bude vyhovovat. Oční lékaři si nemohou dovolit držet velkou zásobu kontaktních čoček všech parametrů, proto jsou u nich téměř vždy na objednání. I multifokální čočky je ideální nejdříve vyzkoušet. Mozek se musí naučit s čočkami pracovat. Na čočce jsou kombinovány dioptrické zóny pro vidění do blízka a do dálky. Někomu vidění s multifokálními čočkami dělá problémy a nezvykne si na ně nikdy, jiní je používají bez problémů od začátku. V naší nabídce máme čočky TopVue Air Multifocal, které byste mohla vyzkoušet. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz a jsou dostupné také v balení po 1 čočce, což je na vyzkoušení ideální. Abychom Vám ale mohli poradit správné hodnoty, potřebovali bychom si ujasnit Vaše naměřené dioptrie na dálku a na blízko. Napište nám prosím konkrétní hodnoty včetně znamének. Zatím děkujeme a přejeme Vám hezký den.

#1306
Iveta

Když mám dioptrie -2,00 a -2,25 na brýlích, budu mít na čočkách ty samé?

#1307
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Iveto, děkujeme za otázku. Ano, u kontaktních čoček si zvolíte dioptrie stejné, jako máte u dioptrických brýlí. Úprava by byla nutná až u vyšší hodnoty. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1303
Pavla Ungrová

dobrý den. můžete mi poradit, jaké si objednat čočky, když mám následující informace? na dálku - pravé oko: SPH. +0,25; cyl. =1,5, AXE 93° levé oko: SPH +0,5; cyl.= 1,5, AXE 90° podařilo se mi jednu ztratit a nutně je potřebuji na vojenský výcvik a to co nejrychleji :-( děkuji mnohokrát

#1304
Zákaznický servis

Dobrý den, Pavlo, děkujeme za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat dioptrii +0,25, cylindr -1,25 a osu 90°. Pro levé oko dioptrii +0,50, cylindr -1,25 a osu 90°. Čočky s těmito parametry najdete v kategorii torické kontaktní čočky. Máte o čočkách nějaké další představy? Potřebujete čočky jednodenní nebo vícedenní? Napište nám prosím více informací. Pokud víte, jakou jste měla značku čoček, napište nám to také, abychom Vám mohli co nejlépe pomoci s výběrem. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1301
viktoria

dobry den, chtela by skusit čočky : na blizko mam ˇ+0.75 na dalku vidim dobže, ktere mam vybrat?

#1302
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Vyzkoušejte jednodenní čočky TopVue One+, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Dioptrii si u čoček zvolte +0,75. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1298
Kateřina

Dobry den, chtela bych se zeptat ohledne vhodnosti cocek, znacky. Vzhledem k situaci neni mozne cocky na prodejnach zkouset. V minulosti jsem zkousela pouze jedny cocky, bohuzel uz netusim znacku, na 14 dni. Nyni jsem zakoupila cocky v GrandOpticalu, mesicni, s velikostmi BC 8.6 a DIA 14.2. Na leve oko je to pak -1.50, na prave -1.00. Krabicku jsem nedostala, pouze jedno baleni, nevim zda se jedna o znacku Omafilcon B. Bohuzel mi vubec nesedi, opravdu hodne skrabou, a vidim pres ne vicemene porad rozmazane, zejmena pak na blizko a jakoby pod cockou byly bublinky. Chtela bych se Vas tedy zeptat, jestli je mozne nejake jine reseni, popripade zda byste mi mohla nejake doporucit. Pokud mozno i v relativne prijatelne cene. Predem dekuji za Vas cas i odpoved. S pranim hezkeho dne, Tomášková Kateřina.

#1300
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za otázku. Při odborné aplikaci čoček je standardní postup takový, že Vám specialista poskytne zkušební páry čoček. Nechá Vás několik dnů čočky zkoušet a pak následuje konzultace, při které můžete sdělit, co Vám na čočkách nevyhovuje. Pokud nejsou vyhovující, měl by pro Vás oční specialista najít vhodnější typ čoček. Omafilcon B je materiál kontaktních čoček. V naší nabídce čtrnáctidenních čoček bohužel není příliš velký výběr značek. Protože jste ale začátečník, doporučili bychom Vám čočky jednodenní. Na vyzkoušení jsou ideální jednodenní čočky TopVue, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Tyto jednodenní čočky odpovídají parametrům průměru a zakřivení a můžete vyzkoušet silikon-hydrogelové TopVue One+ i hydrogelové TopVue Daily (30 čoček). Materiál bývá při výběru většinou rozhodující. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.

#1293
Martina

Dobrý den, Markéto. Zatím jsem čočky neměla. Na kartičce z optiky mám u hodnoty cylindrů =

#1294
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, díky za doplnění údajů. = v předpisu znamená minusovou hodnotu. Znaménka jsou důležitá, protože hodnoty je nutné pro kontaktní čočky upravit. U Vás to u kontaktních čoček bude pro pravé oko dioptrie -1,00 a pro levé oko dioptrie -0,50 cylindr -0,75 a osu 90°. Pro pravé oko je naměřený cylindr příliš nízký na to, abyste potřebovala torické čočky. Doporučujeme Vám TopVue Premium. Pro levé oko TopVue Premium for Astigmatism. Čočky jsou čtrnáctidenní a budete k nim potřebovat také roztok na čištění a uložení čoček. Pro čočky TopVue je nejvhodnější Gelone a Laim-Care. Čočky jsou ideální na vyzkoušení, protože je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. Případně jsou čočky dostupné i v balení po 1 kontaktní čočce: TopVue Premium (1 čočka) a TopVue Premium for Astigmatism (1 čočka). Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1291
Martina

Dobrý den, ráda bych si pořídila kontaktní čočky, bohužel se momentálně téměř nedá objednat ke kontaktologovi. Ráda bych se poradila, jaké čočky jsou pro mne vhodné. Nemám sice vysoké dioptrie, ale bez brýlí nevidím. Na levém oku mám -0,75, cylindr 0,5 a osa 90° a na pravém oku - 0,5, cylindr 1,0 a osa 90°. Předem děkuji za odpověď a radu

#1292
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, děkujeme za otázku. Abychom Vám mohli lépe poradit, potřebujeme od Vás víc informací. Cylindry jsou ve Vašem zápisu bez znaménka. Znamená to, že jsou plusové? Napište nám prosím také, zda máte s čočkami nějaké zkušenosti. Pokud máte, tak s jakými značkami a jak Vám bylo nošení pohodlné. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1289
Silvie

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila o vhodném typu čoček. Několik let používám na vidění do dálky měsíční čočky značky Gold air, které si kupuji u svého očního lékaře. Nosím je téměř denně, ale pracuji v hodně suché budově a občas si kapu kapky do očí ke zvlhčení oka, protože v očích cítím dráždění. Doporučili byste mi prosím nějaký konkrétní, dobře snášený a hydratovaný typ čoček? Děkuji

#1290
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Silvie, děkujeme za otázku. Bohužel s kontaktními čočkami Gold Air nemáme žádnou zkušenost a neznáme jejich složení ani parametry. Abychom Vám mohli poradit, opište nám prosím do dalšího komentáře několik údajů z krabičky a blistru čoček. Potřebovali bychom znát zakřivení (BC), průměr (DIA), materiál a jeho podíl v čočkách (například Comfilcon A 52 %). Na krabičce byste měla najít údaj o tom, zda mají čočky UV filtr a také nám prosím napište, zda jsou čočky jednorázové či vícedenní. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1287
Zuzka

Dobry den, Do ted jsem si kupovala měsíční kontaktní čočky Air Otiy Aqua, ale nepoužívám je denně..nasazují si je na sporty a někdy do práce (práce s počítačem, ale měla jsem pocit, ze mi oči červenají). jaké by jste mi doporučili? Dekuji Molkova

#1288
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzko, děkujeme za otázku. Protože čočky nenosíte pravidelně, doporučovali bychom Vám čočky jednodenní. Vyzkoušejte TopVue One+, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Jednorázové čočky jsou ideální pro občasné nošení a takové čočky budou i šetrnější k Vašim očím. Jestli jsou Vaše oči citlivé a náchylné k podráždění, měla byste u sebe nosit oční kapky. S jejich pomocí oči osvěžíte, zvlhčíte a obnovíte pohodlí při nošení čoček. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1285
júlia

Dobrý deň, nosila som čočky asi 5 rokov do zadu a mala som konkretne značku air optix mesačne inu značku som neskušala a jediny problem ktory som mala s nimi bol že na slnku som s nimi nevidela až tak dobre a mala som dost citlive oči na slnko. teraz mam dioptrie ako som povedala +2 a +1,75 s pozdravom Jančichová

#1286
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za doplnění informací. Pro oči je velmi důležitý materiál čoček, a protože jste nosila čočky Air Optix, doporučili bychom Vám vyzkoušet silikon-hydrogelové čočky TopVue Air. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na nich cokoli nevyhovovalo, můžete nám čočky vrátit. Dioptrie není nutné nijak upravovat. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1283
Júlia

Dobrý deň, potrebovala by som mesačné čočky do blízka lavé oko +1,75 pravé oko +2,00 . Možete mi poradit, ktoré čočky by som si mala vybrat? Ďakujem :)

#1284
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Výběr čoček se odvíjí i od jiných faktorů než je síla dioptrie. Rádi Vám poradíme, ale napište nám prosím, zda máte s čočkami už nějaké zkušenosti, a pokud ano, s jakými konkrétními značkami jste byla spokojená. Pro oči je velmi důležitý materiál čoček. Odvíjí se od něj pohodlí při nošení. Napište nám tedy prosím více informací. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1280
Dana

Dobrý den, potřebovala bych měsíční ocky do dálky 0 na blízko 1,75 na obě oči. Můžete mi poradit, které bych si měla vybrat. 😉

#1282
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dano, děkujeme za otázku. Pokud potřebujete multifokální čočky, doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Air Multifocal s dioptrií 0,00 a adicí +1,50. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz a čočky jsou dostupné také v balení po 1 kuse. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1277
Veronika

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné, nosit čočky, když mám různé dioptrie na dalku:to mám +3,75,, a na blízko druhé brýle mám + 4,5... Ráda bych asi denní čočky.. Jestli to tedy vůbec půjde.. A prosím kam zajít, a kolik Kč by mě to stálo.. Všechny varianty. Děkuji Veronika

#1278
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, děkujeme za otázku. Jestli to chápeme správně, máte pro pravé i levé oko totožné dioptrie. Při nutnosti korigovat vidění do dálky i do blízka, budete potřebovat multifokální čočky. Jednodenní varianty těchto čoček si můžete prohlédnout zde. Hodnoty korekce by pro Vás měly být dioptrie +4,00 a adice +1,00. U multifokálních čoček fungují adice různě. Některé jsou dané konkrétně, některé v intervalu. První aplikace multifokálních čoček je určitě lepší na základě vyšetření u očního specialisty. Aplikace čoček provádí specialisté v optikách i lékaři. Předem se určitě informujte, zda se Vámi vybraný oční specialista zabývá aplikací čoček. Ceny jsou různé. Záleží na tom, jaké místo si pro odbornou aplikaci čoček vyberete. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1273
Petra

Dobrý den, ráda bych si u vás vybrala kontakní čočky. Poradíte mi prosím s výběrem doposud jsem nosila pouze brýle. P: s. - 1,75 c. - 50, osa 160, PD 30, L: - 1, 75 c. - 0,75, osa 20, PD 29. Děkuji

#1274
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za otázku. Pro kontaktní čočky bude nutná malá úprava parametrů. Cylindr 0,50 se u kontaktních čoček nevyrábí a doporučuje se přepočet na sférickou dioptrii. Pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii -2,00 a pro levé oko dioptrii -1,75, cylindr 0,75 a osu 20°. Na vyzkoušení bychom Vám doporučili pro pravé oko TopVue Premium a pro levé oko torickou variantu TopVue Premium for Astigmatism. U čoček je v případě potřeby možné využít službu Garance vrácení peněz. Čočky jsou čtrnáctidenní a budete k nim potřebovat roztok na čištění a uložení. K péči o čočky TopVue je ideální roztok Gelone nebo Laim-Care. U těchto roztoků je součástí balení pouzdro na čočky. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1270
Natálie

Dobrý den, chtěla bych se poradit jaké kontaktní čočky mám zvolit podle nového měření. Pravé oko Sph -4,50, Cyl -0,25, Os 125 Levé oko SpH -5,50 Doposud jsem používala kontaktní čočky Air Optix Plus Hydraglyde a celkem mi vyhovovaly.

#1271
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Natálie, děkujeme za otázku. Doporučili bychom Vám upravit naměřené hodnoty na -4,25 pro pravé oko a pro levé oko na dioptrii -5,25. Cylindr u pravého oka je tak nízký, že u kontaktních čoček nebude hrát roli. Můžete tedy zůstat u kontaktních čoček, na které jste zvyklá, nebo nové hodnoty dioptrií vyzkoušet na čočkách TopVue Air, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

#1268
Anna

Děkuji za odpověď. Znaménky si nejsem jistá. Na receptu na brýle je u každé hodnoty = 1,75 a na kartičce z optiky pomlčky (mínusy?). Bylo by možné Vám to zaslat emailem? Děkuji Anna

#1269
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Anno, díky za doplnění. Předpis nám samozřejmě můžete poslat na email info@cocky-kontaktni.cz, ale pomlčky i = značí minusové hodnoty. Doporučili bychom Vám tedy pro pravé oko dioptrii -1,75, cylindr -1,25 a osu 10°. Pro pravé oko si zvolíte torické kontaktní čočky - konkrétně doporučujeme čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism. U levého oka je velmi nízký cylindr a u takových hodnot se doporučuje přepočet pouze na sférickou dioptrii. Vám by měla vyhovovat dioptrie -2,00 a čočky TopVue Premium. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, nebo je u nás najdete také ve zkušebním balení po 1 kuse. K čočkám Vám doporučujeme roztok Gelone. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme krásný den.

#1266
Anna

Dobrý den, teplé počasí, rouška a brýle se naprosto vylučují. Prosím moc bych chtěla zkusit čočky, ale nejsem si jistá, zda je to při mých hodnotách možné a jaký druh by byl vhodný. Do dálky pravé oko: Sph.dptr 1,75, cylindr 1,25, osa 10°, prisma SCP. Levé oko: Sph.dptr 1,75, cylindr 0,5, osa 5°. Moc děkuji A.

#1267
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Anno, díky za otázku. Na první pohled nevypadají Vaše naměřené hodnoty nijak komplikovaně. Abychom Vám ale mohli poradit konkrétně, potřebujete znát dioptrie i cylindry včetně plusových/minu­sových znamének. Doplňte nám prosím tyto informace v dalším komentáři. Zatím děkujeme a přejeme Vám hezký den.

#1263
Vladka

Dobry den chtela jsem se zeptat nosim bryle. Na bezni nosesni multifukalni. Na dalku na blizko. Podle ceho je vybirat, mam 250, 260 dioptrických dekuji.Kalousova

#1264
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vlaďko, děkujeme za otázku. Poradili bychom Vám velmi rádi, ale bohužel nevíme, co by měly znamenat hodnoty, které jste nám napsala. Pro multifokální čočky je podstatná dioptrie naměřená do dálky, ta se zadává při objednání čoček, a je nutné znát také dioptrii naměřenou do blízka, pomocí které se vypočítá adice. U čoček má svou roli zakřivení a průměr a neméně důležitý je materiál a jeho vlastnosti. Doporučujeme Vám nejprve se poradit osobně s Vaším očním specialistou, nebo si s jeho pomocí alespoň ujasnit, co znamenají uvedené hodnoty. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1262
Lenka

Dobry den, rada bych se zeptala na par otazek. Nosim bryle P: 2,25 cyl 3 Osa 5 L: 1,25 cyl 3 Osa 175. A nevim zda vubec najdu nekde tyto parametry. Popripade zda byjstemi doporucili zda mam hledat stejne dioprie jako mam na brylich. Mockrat dekuji za odpoved.

#1265
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Poradíme Vám rádi. Parametry pro kontaktní čočky bude nutné lehce upravit. Abychom ale mohli udělat úpravu správně, potřebujeme vědět, zda jsou Vaše naměřené hodnoty plusové či minusové. Napište nám prosím parametry ještě jednou včetně plusových/minu­sových znamének. Zatím děkujeme a přejeme Vám hezký den.

#1260
Jana

Dobry den, Muzete mi, prosim, doporucit 14 denni cocky? Parametry mam: BC 8.4 DIA 14.20, dioptrie -1.75 Aktualne nosim obcas denni cocky TopVue 8.5,14.20. Dekuji, Jana

#1261
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. Čtrnáctidenní kontaktní čočky bychom Vám doporučili rovněž z řady TopVue a to konkrétně TopVue Premium. Drobný rozdíl v zakřivení by neměl představovat žádný problém, a kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1258
Hana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké kontakntí čočky zvolit, jestliže mám na brýle naměřeno: Levé oko: SPH: - 0,25; cyl: -1,25; ax: 180 Pravé oko: SPH: -0,75; cyl: -0,5; ax: 15 předem děkuji za odpověď

#1259
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, děkujeme za otázku. Po úpravách bychom Vám pro pravé oko doporučili kontaktní čočky s dioptrií -0,25, cylindrem -1,25 a osou 180° pro levé oko a pro pravé oko dioptrii -1,00. K vyzkoušení Vám doporučujeme čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism a TopVue Premium. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže jsou na vyzkoušení ideální. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám zase napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1255
Kateřina

Dobrý den, děkuji moc za odpověď. Mám tomu tedy rozumět tak, že pokud mám cylindr -1,00 a osu 85°, mohu při koupi čoček upravit na -0,75 a osu 80°?

#1257
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za zpětnou reakci. Ano, je to tak. Kontaktní čočky se vyrábí sériově a nejsou dostupné v tolika kombinacích parametrů, jako může oční specialista naměřit. Dělat pro kontaktní čočky úpravu parametrů je běžné. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1254
Martin

Dobrý den, rád bych vyzkoušel jednodenní čočky pro občasné nošení. Můžete mi prosím nějaké doporučit podle kartičky od brýlí ? (Pravé oko SPH -0,25 CYL -0,50 AX 177 Levé oko SPH -0,50 CYL -0,25 AX 11) Mnohokrát děkuji.

#1256
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martine, díky za otázku. Vaše naměřené hodnoty pro brýle upravte pro kontaktní čočky na dioptrii -0,50 pro pravé i levé oko. Naměřené cylindry jsou příliš nízké, takže není nutné volit torické kontaktní čočky. Můžete vyzkoušet čočky TopVue One+ nebo TopVue Daily. U této značky funguje služba Garance vrácení peněz, takže můžete čočky vyzkoušet naprosto bez obav ze zbytečné investice. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1252
Petr

Dobrý den, asi před pěti lety jsem používal jeden měsíc čočky, protože jsem si nečekaně rozbil brýle. Ne, že by to bylo špatné, ale stejně mám radši brýle, v očích jsem čočky přece jenom trochu cítil a nebylo mi to moc příjemné. (ale je možné, že jiný typ/výrobce by dopadl lépe - už ale nevím, co jsem tenkrát měl). Chtěl bych si nějaké koupit znovu, a to kvůli tomu, že s rouškou přes ústa se mi dosti mlží brýle a také mi různě popojíždějí apod. Mám krátkozraké obě oči - shodně 5,5 dioptrie. Teď nevím, jestli to počítání u brýlí stejně odpovídá i konktaktním čočkám. Také váhám, do kterého druhu ideálně jít. Rád bych stále nosil brýle, ale na občasné vycházky ven bych chtěl nasadit čočky. Nevím, jestli jsou lepší variantou ty 30-ti denní, nebo 14-ti denní. Jak dlouho vlastně čočky vydrží, když jsou nevybalené?

#1253
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, děkujeme za otázku. My bychom Vám doporučili čočky jednodenní. Jde o nejvíce hygienickou variantu nošení, která je zároveň nejednodušší. K jednodenním čočkám nepotřebujete žádné další příslušenství jako pouzdro a roztok. Navíc jednodenní čočky si ráno nasadíte a večer prostě vyhodíte, nový pár si načnete až v den, kdy budete chtít čočky zase nosit. U měsíčních čoček ale perioda výměny běží od prvního otevření blistru a počítají se i dny, kdy čočky nenosíte. Čočky jednodenní jsou ideální z hlediska střídavého nošení s brýlemi. Pokud jsou Vaše dioptrie -5,50, u kontaktních čoček zvolte dioptrii -5,25. Pokud jsou Vaše dioptrie +5,50, u čoček volte +6,00. Můžeme Vám doporučit čočky TopVue One+, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Co se týká expirace čoček, může se výrazně lišit. Záleží na výrobci, značce i požadované dioptrii. Nemusíte se ale bát, že by Vám domů přišly kontaktní čočky těsně před datem expirace. Snad jsme Vám pomohli, ale pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme krásný den.

#1249
Kateřina

Dobrý den, nosím brýle a nikdy jsem nenosila čočky, chtěla bych zkusit jednodenní, na kartičce z optiky mám napsáno toto: -3,00 -0,75 80° levé oko -2,75 -1,00 85° pravé oko jaké čočky by pro mne byly vhodné? Děkuji

#1251
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Vaši otázku. Parametry pro pravé oko zůstanou pro kontaktní čočky totožné. Hodnoty pro levé oko doporučujeme lehce upravit na dioptrii -2,75 cylindr -0,75 a osu 80°. Jednodenní čočky jsou skvělá volba a můžeme Vám nabídnout například čočky Dailies AquaComfort Plus Toric, Biotrue ONEday for Astigmatism nebo Clariti 1 day Toric. Musíme Vás ale upozornit, že najít ideální kontaktní čočky se nemusí podařit hned napoprvé. Zvažte první nákup čoček u kontaktologa, který provede vyšetření očí a odbornou aplikaci čoček. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1246
Michaela

Dobry den, prosím o pomoc s výběrem čoček. Nikdy předtím jsem je nenosila a ráda bych je vyzkoušela. Pravé (SPH -0,5;CYL -0,25;AX 180) Levé (SPH -0,5;CYL -0,75;AX 180) Předem moc děkuji za Vaši odpověď

#1247
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michaelo, děkujeme za otázku. Pro pravé oko Vám budou stačit kontaktní čočky s dioptrií -0,50 a pro levé oko čočky torické s dioptrií -0,50, cylindrem -0,75 a osou 180°. Můžeme Vám doporučit čočky TopVue Premium a TopVue Premium for Astigmatism. Jsou to čtrnáctidenní čočky, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Na vícedenní čočky Vám doporučujeme čistící a pečující roztok Laim-Care. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1244
Lenka

Dobrý večer, potřebovala bych poradit s výběrem kontaktních čoček. Nikdy jsem je nepoužívala. Brýle mám na dálku a dioptrie: PO =1,5; cylindr =0,25; osa 135°; LO =1,25; cylindr =0,5; osa 35°. Moc děkuji za odpověď, Lenka.

#1245
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Máte naměřeny jen nízké cylindry, takže můžete použít sférické čočky. U pravého oka si zvolíte dioptrii -1,50 a u levého oka také -1,50. Protože jste začátečník doporučujeme Vám jednodenní čočky TopVue One+, u kterých je navíc zavedena služba Garance vrácení peněz. Jednodenní čočky mají tu výhodu, že k nim nepotřebujete žádné další příslušenství a díky většímu počtu kusů můžete bez obav trénovat manipulaci s čočkami. Pokud budete mít jakékoli další otázky, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme krásný den.

#1242
Mirka

Dobrý den, chci poprosit, jaké kontaktní čočky byste mi doporučili? Děkuji. parametry na brýle, na dálku, jsou Pravé oko: sféra dioptrie =1,5 Dp=0,75 osa 120' Levé oko: sféra dioptrie =1,75 Dp=1,0 osa 80' Dekuji Mirka

#1243
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Mirko, děkujeme za dotaz. Doporučili bychom Vám čočky torické s dioptrií -1,50, cylindrem -0,75 a osou 120° pro pravé oko a pro levé oko s dioptrií -1,75, cylindrem -0,75 a osou 80°. Vyzkoušet můžete čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že budete mít další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1239
Anabel

Dobrý den měla bych dotaz, mám čočky měsíční se BC 8,6 dia 14,0 a dioptriema -1,75, -2,25 chtěla bych přejít na jednodenní čočky jelikož jsem zdravotní sestra a teď se to dost hodí máte nějaké doporučení jaké čočky pořídit? jaké by mi mohly v oku držet?Všude vidím jen zakřivení 8,50 a 9,0...Díky za odpověď

#1241
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Oči jsou v naprosté většině případů schopné v zakřivení i průměru tolerovat drobné rozdíly. Ve Vašem případě bychom doporučovali čočky volit podle materiálu, na který jste zvyklá u měsíčních čoček. Pokud jsou Vaše měsíční čočky z materiálu hydrogelového typu (výrazně vysoký obsah vody a nižší propustnost kyslíku), pak můžete vyzkoušet čočky TopVue Daily. Pokud nosíte čočky ze silikon-hydrogelu (průměrný obsah vody a vysoká prodyšnost), pak doporučujeme jednodenní TopVue One+. U značky je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.

#1238
Matěj

Dobrý den, Chtěl bych poprosit o radu k výběru torických čoček. Hodnoty mám dioptrii -0,75 na obou očích, na pravém cylindr -1,0 osa 110°, na levém -0,5 osa 60°. Předem děkuji za odpověď!

#1240
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Matěji, děkujeme za otázku. U pravého oka bychom Vám doporučovali torické čočky s dioptrií -0,75, cylindrem -0,75 a osou 110°. U levého oka, bychom Vám ale doporučili čočky sférické pouze s dioptrií -1,00. Vyzkoušet můžete například čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism a TopVue Premium. U této značky funguje služba Garance vrácení peněz, takže v případě potřeby můžete čočky vrátit. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1236
Petra

Dobrý den, jaké čočky byste mi doporučili.Pravé oko - 1,5 dioptrie, levé oko - 1.Děkuji

#1237
Zákaznický servis

Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Trápí Vás krátkozrakost (myopie) a k její korekci potřebujete klasické sférické čočky. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučili bychom Vám jednodenní čočky TopVue One+. Hodnotu dioptrií není třeba upravovat. U těchto čoček navíc funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1234
Ilona Kňážková

Je to už pár let, co jsem čočky nosila, preferovanou značku jsem neměla, ale vyhovovaly mi především ty, které měly vysokou propustnost kyslíku. Můžete mi prosím navrhnout měsíční, případně 14. denní čočky, které by mi mohly sedět i bez ohledu na záruku garance spokojenosti? Děkuji.

#1235
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ilono, děkujeme za doplnění. Vhodné budou tedy silikon-hydrogelové čočky. Mezi nejoblíbenější čočky na trhu patří čtrnáctidenní Acuvue Oasys a měsíční {{getItemLikGlo­bal:175,Biofi­nity}}. Zajímavé by pro Vás mohly být také čočky Air Optix Night and Day Aqua a Acuvue Vita. Pokud budete mít další otázky, určitě napište. Zatím mějte hezký den.

#1232
Ilona

Děkuji moc za odpověď. Můžete mi prosím doporučit 14. denní, nebo měsíční čočky? Nevím, co mám hledat, tedy které čočky, řeší i astigmatismus s tímto přepočtem. Přestože mám tak nízké hodnoty, tak dvojité vidění vnímám hodně. Podle předchozích zkušeností s čočkami vím, že zakřivení oka mi sedí 8.3-8.5.

#1233
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ilono, děkujeme za doplnění informací. Nejčastěji doporučujeme čočky z řady TopVue, protože mezi zákazníky jsou velmi oblíbené a navíc u nich platí služba Garance vrácení peněz. Můžeme Vám doporučit i čočky jiných značek, ale pokud by se stalo, že Vám nebudou 100% vyhovovat, bohužel nebudete mít možnost reklamace - mimo výrobních vad je možné reklamovat pouze čočky, které byly nositeli odborně aplikovány (doporučeny) očním specialistou. Napište nám prosím, s jakými konkrétními čočkami máte dobrou zkušenost a nošení pro Vás bylo pohodlné. Zatím děkujeme a přejeme Vám hezký den.

#1229
Jana

Dobrý den. Potřebovala bych poradit s torickou cockou. Hodnoty dioptrie - 1,75, cyl - 1,25, osa 75. Mam vyzkoušené už aspoň 6 ks čoček a všechny jsou nepohodlné, cítím je v oku. Vyzkoušenou mám osu na cockach 80 i 70. Děkuji

#1231
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. Pokud jsou Vám čočky nepohodlné, bude pravděpodobně problém v materiálu čoček nebo v jejich průměru či zakřivení. Jestliže Vám dělá problém najít správné čočky, bylo by dobré, kdybyste navštívila očního specialistu, který Vám pomůže čočky vybrat. Při osobní konzultaci je výběr čoček snazší než na dálku. Až budete vědět, které čočky Vám 100% vyhovují, můžete další nákupy uskutečnit online. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

#1228
Ilona

Dobrý den, když mám následující hodnoty: pravé oko -0,50 dioptrie, cylindr -0,50, 180°, levé oko -0,50, cylindr -0,25, 160° mohu nosit kontaktní čočky aniž bych si zhoršila zrak? Našla jsem jen KČ s cylindrem od 0,75. Děkuji předem za odpověď.

#1230
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den Ilono, děkujeme za otázku. Pro oční vadu s cylindrem 0,50 se obecně doporučuje přepočet na sférickou dioptrii. U Vás by to znamenalo pro pravé oko dioptrii -0,75 a pro levé oko -0,50. Měly by Vám stačit sférické čočky. Vyzkoušet můžete například jednodenní TopVue Daily nebo TopVue One+, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Obecná doporučení ale nemusí vyhovovat každému. Měla byste se řídit především doporučením kontaktologa. Většina očních specialistů se ale shoduje na tom, že je lepší korekci "podhodnotit", než volit hodnoty vyšší. Oko má pak tendence lenivět a to může vést ke zhoršení zraku. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1226
Petra

Dobrý den, na pravé oko mám 1,5 dioptrií, na levé oko 1,0 dioptrií 0,5 cylindr, osa 105 st. Jaké čočky by jste mi doporučili? Děkuji

#1227
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za otázku. Abychom Vám mohli poradit konkrétní parametry, potřebovali bychom znát hodnoty včetně plusových/minu­sových znamének. Napište nám prosím kompletní hodnoty. Zatím děkujeme a přejeme Vám hezký den.

#1224
Iveta

Dobrý den, od optika mám naměřené hodnoty P - Spch. dptr -1,0 cylindr +0,5 osa 80' L - Sph. dptr - 2,0 cylindr +1.0 osa 90' Prosím jaké čočky byste mi doporučili? Děkuji

#1225
Zákaznický servis

Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu – astigmatismus, který korigují torické kontaktní čočky. Na pravém oku máte však cylindrické hodnoty příliš nízké, a proto bude nutný přepočet na sféru. Pro pravé oko bychom Vám tedy doporučili sférické kontaktní čočky TopVue Premium s dioptrií -0,75 a pro levé bychom Vám doporučili torické kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism s dioptrií -1,00, cylindrem -0,75 a osou 90°. Jedná se o 14denní kontaktní čočky, a proto Vám doporučíme i univerzální roztok Gelone, jehož součástí je i pouzdro. Značka TopVue navíc disponuje službou Garance vrácení peněz. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

#1220
Klára

Dobrý den, děkuji za dpověď. Reaguji na předchozí komentář. Byla jsem v optice a dali mi čočky s dioptrií -0,75 na obě oči a chtěla bych se zeptat, zda je to takto správně. Děkuji.

#1221
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kláro, děkujeme za doplnění informací. Při doporučení parametrů pro kontaktní čočky jsme vycházeli ze zápisu parametrů, které jste nám poslala v předchozím komentáři. Dioptrii -0,75 pro obě oči bychom nedoporučili, ale oční specialista samozřejmě může mít důvody, proč vybral pro korekci tyto hodnoty. Mohl vycházet ze skutečností zjištěných při vyšetření. Záleží na tom, jak se zkušebními čočkami vidíte. Pokud Vám budeme moci poradit s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1217
Klára

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem kontaktních čoček. Naměřené parametry jsou pravé oko -0,25 dioptrie, -0,75 cylindr, osa 6. Levé oko -0,25 dioptrie, -0,5 cylindr, osa 155. Děkuji.

#1219
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kláro, děkujeme za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat torické čočky, které korigují astigmatismus a pro levé oko Vám budou stačit sférické čočky. Doporučili bychom Vám čočky TopVue Premium for Astigmatism s dioptrií -0,25, cylindrem -0,75 a osou 10° pro pravé oko a pro levé oko TopVue Premium s dioptrií -0,50. U čoček je v případě potřeby možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete potřebovat poradit s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1216
Margaréta

Dobrý deň, dlhodobo si od Vás kupujem 2-týždňové kontaktné čočky Acuvue Oasys a nemala som žiadny problém, ale posledný mesiac po každom použití mám minimálne 2-3 dni celé oči červené, bolia ma a nemôžem používať čočky minimálne týždeň, nakolko mám oči velmi podráždené. Mohli by ste mi doporučiť nejaký vhodný typ jednodňových kontaktných čočiek, poprípade očné kapky, ktoré mi zvlhčia oči a skludnia pri ich používaní? Ďakujem za odpoveď. Rybníčková Margaréta

#1218
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za komentář. Je nám velmi líto, že máte s čočkami problémy. I když je to velmi nepříjemné, je tady možnost, že se u čoček projevila nějaká výrobní vada. Pokud jste čočky nevyhodila, můžete nám vadné kusy poslat k reklamaci. V případě, že chcete vyzkoušet jednodenní čočky, doporučili bychom Vám TopVue One+. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz,takže se nemusíte bát zbytečné investice. Oční kapky bychom Vám doporučili Gelone. Můžete je aplikovat na kontaktní čočky a mají dlouhotrvající zvlhčující účinek. Oblíbené jsou také oční kapky bez konzervačních látek - například Hylo DUAL. Jestliže pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

#1214
Pavla

Dobrý den, doplňuji info ohledně čoček, všechny hodnoty jsou minusové, tudíž P oko: -2.25 dioptrie, cylindr -1 osa 12, L oko: -2.75 dioptrie, cylindr -0.5 osa 8. Zakřivení obou očí 8.9 a průměr 14.2. Děkuji

#1215
Zákaznický servis

Dobrý den, Pavlo, děkujeme Vám za doplnění údajů. Jestliže s čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám kontaktní čočky od značky TopVue. Pouze tato značka disponuje službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete o vloženou investici. Dioptrické hodnoty pro obě oči se pro nákup kontaktních čoček musí upravit. Po úpravě budete pro pravé oko potřebovat torickou kontaktní čočku TopVue Premium for Astigmatism s dioptrií -2,25, cylindrem -0,75 a osou 10°. Protože je na levém oku cylindrická hodnota příliš nízká, je nutný přepočet na sféru. Po přepočtu budete tedy pro levé oko potřebovat sférickou kontaktní čočku TopVue Premium s hodnotou dioptrie -3,00. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

#1209
Klára

Dobrý den, na kartičce od optika mám Pravé oko -3.00 +0.25 10° a levé oko -3.00 +0.75 0° . Na sáčcích od brýlových čoček je krom výše uvedeného u pravého oka i hodnota -2.75 -0.25 a u levého-2.25 -0.75. Optik mi dal čočky pro pravé oko -2.75 a pro levé-2.25 -0.75 90°. Je to takto správně? Moc děkuji za odpověď. Klára

#1212
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kláro, děkujme za otázku. Ano, i my bychom Vám doporučili kontaktní čočky s těmito hodnotami korekce. U torických kontaktních čoček se vyrábí cylindry pouze v minusových hodnotách a od cylindru -0,75. Plusové cylindry se přepočítávají pomocí vzorečků a my jsme došly ke stejnému výsledku. Při hodnotě 0,25 je možné použít sférické čočky pouze s dioptrií, protože hodnota cylindru je nízká. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1208
Markéta

Dobrý den, prosím o radu. Mám naměřené dioprie na čočky P- SPH -3,5 BC 8.4 DIA 14.2 L- SPH -3,25 BC 8,6 DIA 14,5 CYL -0,75 AX 160 Měla bych zájem o měsíční kontaktní čočky. Jaké by jste mi doporučili? Děkuji za odpověď :)

#1211
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Markéto, díky za otázku. Parametry máte naměřené kompletně a přesně, ale u k kontaktních čoček je velice důležité vybrat správný materiál. Pro oči je důležitý obsah vody v materiálu a také propustnost kyslíku. Máte už nějaké konkrétní čočky vyzkoušené? Máte představu, o jakou periodu výměny byste u čoček měla zájem? Napište nám prosím víc informaci, abychom Vám mohli poradit co nejpřesněji. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1200
Pavla

Dobrý den, od dr mám napsané čočky pro astigmatismus s hodnotami na P oko 2.25 dioptrie a cylindr 1 s osou 12, na L oko 2.75 dioptrie a cylindr 0.5 s osou 8. Potřebuji ale čočky se zakřivením 8.9 a 14.2 průměr. Jaké mám prosím vybrat? Nebo aspoň jaké mám vybrat podle cylindrů? Děkuji

#1201
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlo, děkujeme za otázku. Podle naměřených hodnot budete potřebovat pro pravé oko čočky torické a pro levé oko Vám budou stačit čočky sférické. Abychom Vám ale mohli poradit konkrétní hodnoty dioptrií a cylindrů, potřebovali bychom znát kompletní zápis parametrů včetně plusových/minu­sových znamének. Napište nám prosím zápis ještě jednou a kompletní. Zatím děkujeme a přejeme Vám hezký den.

#1196
Hana

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem jednodenních kontaktních čoček, na receptu na brýle mám napsáno pro pravé oko: Sféra dioptrie - 2,0; cylindr dp: - 0,5; osa: 180 a levé oko: Sféra dioptrie - 2,0; cylindr dp: - 0,5; osa: 175. Předem moc děkuji za pomoc při výběru. Hanka

#1197
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hanko, děkujeme za otázku. Pro pravé i levé oko bychom Vám doporučili dioptrii -2,25. Jednodenní čočky vyzkoušejte z řady TopVue. K dispozici jsou čočky TopVue One+, TopVue Elite+ a TopVue Daily. U čoček je možné využít službu Garance vrácení peněz, takže se nemusíte bát zbytečné investice. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1192
Dagmar

Dobrý den, prosím o radu. Dioptrie v brýlích mám - 3, cylindr - 1,5, osa 84°, druhé oko - 2,25, cylindr - 1,5, osa 83°. Syn má dioptrie v brýlích - 1,25 a - 2. Jaké vhodné dioptrie by pro nás byly do kontaktních čoček? Předem děkuji za odpověď.

#1194
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dagmar, děkujeme za otázku. Vám bychom doporučili dioptrii -3,00, cylindr -1,25 a osu 80° a pro druhé oko dioptrii -2,25, cylindr -1,25 a osu 80°. Čočky bychom Vám doporučili čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism. Pro syna bychom Vám doporučili dioptrie -1,25 a -2,00 a kontaktní čočky jednodenní TopVue Elite+ nebo TopVue One+. U značky TopVue je možné využít službu Garance vrácení peněz. Když budete mít další otázky, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1190
Martina

Dobrý den, z optiky mám naměřené cylindry, bohužel v levém oku mám dost vysokou hodnotu, a od optika předepsané se mi v něm protáčejí. Je možné u vás objednat na zkoušku 1denní, 14denní a měsíční? hodnoty mám pravé dioptrie -3,75, cyl -1,75, zak 170, levé d -3,5, c -2,25, zak 10. Předem děkuji za odpověd, s pozdravem Martina Reiterová

#1191
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, díky za otázku. Velice rádi bychom Vám vyšli vstříc, ale bohužel nemáme možnost poskytovat zkušební páry kontaktních čoček. To je privilegium kontaktologů. Problém, který s čočkami máte, byste určitě měla řešit s optikem, který Vám čočky vybral. V naší nabídce máme čočky TopVue, u kterých funguje služba Garance vrácení peněz. Můžete tedy vyzkoušet alespoň měsíční variantu čoček TopVue Air for Astigmatism. Pokud jsou uvedené hodnoty pro kontaktní čočky, zadejte je i při objednání. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1188
Lukáš Hubáček

Mam ještě něco k predešlému dotazu. Konkrétně u Topvue air for astimatism. Jaký je rozdíl v balení 3 a 6 čoček, když jsou na jeden měsíc. Mohu v nich vyjímečně spát? Obecně bych si představoval čočky na měsíc za cca 500Kč. Při objednání nevím jaké mam zadat hodnoty. Při udání dioprii jsou jen znaménka plus a mínus, jenže já mam z optiky uvedeno =. A ještě se nevím rady se zakřivení a průměrem. Děkuji moc

#1189
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den Lukáši. Měsíční perioda se vztahuje ke každé čočce v balení. Pokud má nositel stejné dioptrie na pravém i levém oku, je pro něj výhodné koupit balení 6 kusů a to pak může nosit po dobu 3 měsíců (každý měsíc dvě čočky - jedna na pravé a jedna na levé oko). Balení 3 kusů je vhodné pro nositele, kteří mají na pravém a levém oku odlišné dioptrické hodnoty a musí kupovat 2 balení čoček. Čočky TopVue bohužel nejsou doporučeny pro kontinuální ani prodloužené nošení a není vhodné v nich přespávat. Tento způsob nošení by měl navíc vždy schválit oční lékař na základě vyšetření očí. Přespávání v kontaktních čočkách není vhodné pro každého. Při objednání zadáte dioptrii -0,75, cylindr -0,75 a osu 10°. Rovná se občas používají lékaři a optici místo minusového znaménka. Zakřivení i průměr jsou u těchto čoček pevně dány a není možné si vybrat jinou hodnotu. Pokud chcete znát své hodnoty zcela přesně, musíte navštívit kontaktologa, který Vám tyto parametry změří. Jestli budete mít další otázky, určitě napište. Zatím mějte hezký den.

#1186
Lukáš Hubáček

Dobrý den, nikdy jsem čočky nenosil a chtěl bych začít. V případě jaké by jste mi doporučili. Pravé oko: Dioptrie =0,75, cylindr =0,75, osa 10 stupňů Levé oko: Dioptrie =0,75, cylindr =0,75, oso 10 stupňů. U těchto údajů mam napsanou poznámku CRAR. Děkuji za odpověď

#1187
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lukáši, děkujeme za otázku. S těmito naměřenými parametry budete potřebovat torické kontaktní čočky. Pro pravé i levé oko potřebujete totožné hodnoty: dioptrie -0,75, cylindr -0,75 a osu 10°. Protože zatím nemáte s kontaktními čočkami zkušenosti, doporučujeme Vám TopVue Air for Astigmatism, u kterých je v případě potřeby možné využít službu Garance vrácení peněz. Protože jde o vícedenní čočky, objednejte si také roztok pro péči o čočky Gelone. Když budete mít další otázky, neváhejte nám napsat. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1184
Vanda Ludmilová

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem kontaktních čoček. Od doktora mám k dispozici předpis na brýle: Prave oko: dioptrie -4,25 cylindr -0,25 a osa 89° a leve oko: dioptrie -2,25 cylindr -0,5 a u osy mam napsane cislo 2. Z komentářú a vašich odpovědí jsem pochopila, že pokud mam předpis na brýle je potřeba nějakého přepočtu. Mohla bych vás tedy poprosit o radu? Děkuji a přeji hezký den.

#1185
Zákaznický servis

Dobrý den, Vando, děkujeme Vám za otázku. Ano, máte pravdu, dioptrické hodnoty pro brýle se často pro nákup kontaktních čoček musí upravit. Máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Nicméně je Vaše cylindrická hodnota na obou očích příliš nízká, a proto je potřeba ji přepočítat na sféru. Po přepočtu budete potřebovat pro obě oči klasické sférické čočky. Pro pravé oko bude hodnota dioptrie -4,00 a pro levé oko bude hodnota dioptrie -2,50. Pokud s kontaktními čočkami začínáte, doporučujeme Vám zvolit jednodenní čočky např. TopVue One+. Kontaktní čočky TopVue disponují navíc službou Garance vrácení peněz, a proto jsou pro vyzkoušení ideální volbou. Hezký den.

#1182
Kateřina

Dobrý den, odpovídam na předešlý komentář, hodnoty cylindru mam na prave oko -2,75 a na levé -0,75. Děkuji.

#1183
Zákaznický servis

Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za doplňující informace. Po přepočtu budete na pravé oko potřebovat kontaktní čočku s dioptrií -1,00, cylindrem -2,25 a osou 160°. Pro levé oko zůstanou hodnoty beze změn, tedy dioptrie zůstane -3,50, cylindr -0,75 a osa 180°. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

#1180
Kateřina

Dobrý den, potřebovala bych poradit s kontaktními čočkami, ohledně dioptrií. Na pravém oku mam dioptrie -1,0 Cyl 2,75 a osa 160 a na levém oku mam dioptrii -3,5 Cyl 0,75 a osu 180. Mam napsane, že bych mela mit čočky od Cooper vision Biofinity 8,7 Toric. Ale nikde nemůžu najít, požadovaný cylindr na prave oko. Lze to nějak upravit, aby mi i tak čočky seděli a Já viděla stejne dobře ? Děkuji za odpověď.

#1181
Zákaznický servis

Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Torické kontaktní čočky, které korigují astigmatismus se vyrábějí v omezeném rozsahu cylindrických hodnot. Proto jsou nutné přepočty. U cylindrických hodnot jste však neuvedla znaménka. Prosím Vás, napište nám celý zápis od očního specialisty včetně znamének +,- a =. Poté Vám bude schopni vypočítat hodnoty, které budou vhodné pro nákup kontaktních čoček. Hezký den.

#1178
danuše

Dobrý den, na pravém oku mám dioptrii +1,75, cylindr -1,00, ax 165. Levé oko mám bez dioptrie. Chci se zeptat, zda jsou pro mě čočky vhodné, popřípadě jaké hodnoty zvolit, při nákupu kontaktních čoček. Je možné nosit čočku pouze na jednom oku? Děkuji za odpověď.

#1179
Zákaznický servis

Dobrý den, Danuše, děkujeme Vám za další otázku. Je dobře, že jste nyní uvedla celý dioptrický zápis. Podle něj víme, že máte na pravém oku častou refrakční vadu - astigmatismus. Jeho korekce se provádí torickými kontaktními čočkami. Vaše hodnoty se však pro nákup čoček musí přepočítat. Po přepočtu budete na pravé oko potřebovat torickou kontaktní čočku s dioptrií +1,75, cylindrem -0,75 a osou 170°. Pokud máte naměřenou dioptrii pouze na pravém oku, tak je možné čočku nosit pouze na jednom oku. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

#1176
Eva Babková

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jaké zvolit hodnoty u kontaktních čoček. Na očním mi naměřili- levé oko: dioptrie -0,25; cyl -0,5; ax. 0 -pravé oko: dioptrie -0,5; cyl -0,25; ax 180. Vím, že je třeba dioptrie nějak přepočítat a nerada bych vybrala čočky špatně. Děkuji a přeji pěkný den

#1177
Zákaznický servis

Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za otázku. Máte velmi slabou formu astigmatismu. Pro nákup čoček bude třeba přepočítat cylindrické hodnoty na sféru. Po přepočtu budete ke korekci zraku potřebovat sférické kontaktní čočky s hodnotou dioptrie -0,50 pro obě oči. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili jednodenní kontaktní čočky TopVue One+, protože u těchto čoček funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.

#1173
Katka

Dobrý den, na vyzkoušení jsem v optice dostala jednodenní kontaktní čočky Acuvue Oasys, jsem s nimi spokojená, ale chtěla bych nějakou levnější variantu. Mám dioptrie -1,75 a zakřivění 9. V optice mi sdělili, že i pokud bych chtěla přejít na měsíční variantu, musela bych opět na placenou zkoušku, zda čočka sedí. Chtěla jsem se tedy zeptat, zda je opravdu nutné i při přechodu na měsíční čočky nebo nějakou jinou značku opětovné vyšetření, jestli čočka v oku sedí? Můžete mi prosím doporučit nějaké čočky pro dioptrie -1,75 a zakřivění 9 - levnější variantu jednodenních nebo rovnou měsíční? Děkuji moc a přeji hezký den.

#1175
Zákaznický servis

Dobrý den, Katko, děkujeme Vám za otázku. Správně byste skutečně měla konzultovat změnu čoček s očním specialistou. Pokud však chcete vyzkoušet čočky sama na vlastní pěst, můžete vyzkoušet i tuto cestu. Protože Vám vyhovovaly jednodenní silikon-hydrogelové kontaktní čočky, mohli bychom Vám doporučit čočky TopVue Air, které jsou také ze silikon-hydrogelového materiálu. Zakřivení je však o něco menší než u čoček, které jste zkoušela. Nicméně u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud by Vám kontaktní čočky z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. K těmto čočkám budete také potřebovat čistící a uchovávající roztok. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili víceúčelový roztok Gelone. Pokud byste měla další otázky, kontaktujte nás. Hezký den.

#1171
Alena Švarcová

Dobrý den, mám brýle s hodnotou na levém oku sph. +3, cyl. - 3,axe 15°, p. d. 62. Prosím o doporučení ideálně denních kontaktních čoček. Děkuji.

#1174
Zákaznický servis

Dobrý den, Aleno, děkujeme Vám za komentář. Je nám to velmi líto, ale kontaktní čočky v této kombinaci se vůbec nevyrábějí. Možná by Vám pomohl Váš oční specialista tím, že by s Vámi vyzkoušel nějaké alternativy. Zkuste se, prosím, obrátit na něj. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

#1169
Simona

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu ohledně výběru kontaktních čoček. Do současné doby jsem používala čočky Acuvue Oasys. Nyní jsem byla na vyšetření a mám naměřené jiné hodnoty dioptrií - pravé oko SF -0,50, CYL -0,50, AX 35; levé oko SF -7,50, CYL -0,75, AX 0. Prosím o doporučení, jaké hodnoty kontaktních čoček zvolit. Děkuji a přeji pěkný den.

#1170
Zákaznický servis

Dobrý den, Simono, děkujeme Vám za komentář. Máte častou refrakční vadu - astigmatismus. Pokud Vám vyhovují kontaktní čočky Acuvue Oasys, pak u nich můžete bez obav zůstat s následujícími úpravami. Cylindrická hodnota na pravém oku je příliš nízká, a proto je nutné ji přepočítat na sféru. Po přepočtu bude hodnota dioptrie -0,75 a postačí Vám ke korekci sférická čočka Acuvue Oasys. Ke korekci zraku na levém oku už budete potřebovat torickou kontaktní čočku Acuvue Oasys for Astigmatism s hodnotou dioptrie -7,00, cylindru -0,75 a osy 10°. Pokud byste měla další otázky, kontaktujte nás. Hezký den.

#1167
Michaela

Dobrý den, chtěla bych vás moc poprosit o radu, u lékaře mi bylo naměřeno na pravém oku -3,5 cyl -0,25 ax174 a na levém -3,0 cyl -0,5 ax18, ale netuším, jak podle toho vybrat správné dioptrie čoček? Taky bych vás poprosila o doporučení nějakých hydrogelových měsíčních čoček :) moc děkuji za rady.

#1168
Zákaznický servis

Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za dotaz. Ačkoli máte astigmatismus Vaše cylindrické hodnoty jsou příliš nízké, a proto je nutné je přepočítat na sféru. To znamená, že poté budete potřebovat pouze sférické kontaktní čočky. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat dioptrii -3,50 a pro levé oko budete potřebovat dioptrii -3,25. Zde si můžete prohlédnout všechny měsíční hydrogelové čočky, které máme. K vyzkoušení jsou však nejlepší čočky od značky TopVue, protože u nich funguje služba Garance vrácení peněz. Jedná se o čočky TopVue Monthly a TopVue Plus. Pokud byste měla další otázky, kontaktujte nás. Hezký den.

#1165
Helena

Dobry den, chtela bych poprosit o radu, mám dioptrie -4,0 na obou očích , cyl na pravém oku je -0,15 na levem -0,25 a osa na právem oku je 134 a na levém 62 , které zakřivení a jaky prumer čoček jsou pro mě vhodne? Dekuji

#1166
Zákaznický servis

Dobrý den, Heleno, děkujeme Vám za otázku. Z dioptrického zápisu, který jste nám napsala, bohužel, nejsme schopni doporučit průměr ani zakřivení. Tyto informace Vám sdělí kontaktolog či oční specialista během vyšetření. Dle Vašeho zápisu máte astigmatismus, ale cylindrické hodnoty jsou příliš nízké. Ke korekci zraku Vám tedy budou stačit klasické sférické čočky s dioptrií -4,00. Pokud s kontaktními čočkami doposud nemáte žádné zkušenosti, doporučujeme Vám začínat s jednodenními čočkami. V našem sortimentu máme značku TopVue, u které funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Zde si můžete vybrat z nabídky jednodenních kontaktních čoček TopVue. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den

#1163
Radka

Dobrý den, ja uz kontaktni cocky nosim, ale nejak nejsem spokojena. Momentalne mam kontaktni cocky switch mesicni s dioptriemi - 3,0, 0,75 a 90 na obou ocich. Muj problem je ale v tom, ze s nimi spatne vidim na blizku, treba precist si knihu, nebo nakrájet zeleninu mi dela problem a to nemluvim o mobilu. Namereno mi bylo - 3,25 na obe oci, ale v optice mi rekli, ze se to u cocek vzdy snizuje. Jeste bych mela dotaz, jestli by pro me bylo vyhodnejsi si dojit k lékaři, protoze jsem si oci nechavala merit jen v optice, predtim jsem nosila bryle, ale uz byly starsi (zhhruba 5 let, takze se mi diptrie urcite navysit mohly) a na tech jsem mela - 2,25 a - 2,5. A jeste maly dotaz, jestli mi mohou cocky vadit jakoby me tlacit u spodniho vicka, jestli je to tim, ze na to nejsou zvykle? Diky moc za odpovedi.

#1164
Zákaznický servis

Dobrý den, Radko, děkujeme Vám za obsáhlý dotaz. Podle zápisu, který uvádíte, máte torické kontaktní čočky. Protože už kontaktní čočky nosíte, předpokládáme, že jste zapomněla u cylindrické hodnoty uvést znaménko minus, protože kontaktní čočky se vyrábějí pouze se zápornou cylindrickou hodnotou. Pokud je naměřena kladná cylindrická hodnota, musí se vždy přepočítat na zápornou. Ale zpět k Vašemu dotazu. Jestliže Vám byla naměřena dioptrie -3,25, cylindr -0,75 a osa 90°, pak podle přepočtové tabulky měla dioptrie zůstat tak, jak byla naměřena. Dioptrie se ubírá až od naměřených dioptrických hodnot -3,50. To je zřejmě příčina Vašeho nedobrého vidění na blízkou vzdálenost. Dále zmiňujete pocit "tlačení" čočky v oku. To je pravděpodobně způsobeno nevhodnými velikostními parametry. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli doporučit kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. U těchto kontaktních čoček funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky nevyhovovaly, můžete čočky vrátit a nepřijdete o vloženou investici. A co se týká měření zraku v optice, tak to by mělo být správné. Přístroje, kterými v optikách měří zrak, mají i oční lékaři. Lékaři Vám navíc změří další hodnoty jako např. nitrooční tlak atp. Tyto údaje jsou však k pořízení brýlí či čoček nepodstatné. Pokud Vám nebudou vyhovovat ani naše doporučené čočky a vidění stále nebude dobré, pak bychom Vám doporučovali obrátit se svého očního specialistu a nechat si přeměřit zrak. Pokud byste měla další otázky, kontaktujte nás. Rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1159
Michaela

Dobry den rada bych si poridila cocky ale nevim jake koupit nebo jak se mam orientovat podle vymereneho oka. Leve: -1,0, -0,25, 175 Prave: -1,0, -0,5, 10 Do dalky. Dekuji moc:)

#1160
Zákaznický servis

Dobrý den, Michaelo, děkujeme za otázku. Máte celkem běžnou refrakční vadu - astigmatismus. Nicméně hodnoty jsou velmi nízké a běžně se hodnoty cylindru do ± 0,5 přepočítávají na sféru. Budete tedy potřebovat sférické kontaktní čočky. Pokud s čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám jednodenní kontaktní čočky TopVue One+. Pro pravé oko zadáte dioptrii -1,25 a pro levé oko zadáte dioptrii -1,00. Jednodenní čočky patří k nejzdravějšímu používání čoček a nepotřebujete k tomu žádný roztok k čištění a uchovávání. Až získáte praxi s manipulací, můžete vyzkoušet i vícedenní variantu. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

#1156
Zdenka

Dobrý den jaký by ste mi doporučily čočky když mám naměřené hodnoty Prave oko -4,25 -1,25 150st Levé oko -2,0 -1,25 20st děkuji za odpověď Zdenka

#1158
Zákaznický servis

Dobrý den, Zdeno, děkujeme za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Korekci astigmatismu řeší torické (astigmatické) kontaktní čočky. Vaše naměřené hodnoty se pro nákup čoček musí drobně upravit. Pravé oko upravíme na dioptrii -4,00, cylindr -0,75 a osu 150° a levé oko zůstane na hodnotách dioptrie -2,00, cylindru -1,25 osy 20°. Z našeho sortimentu Vám můžeme nabídnout kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. U této značky funguje služba Garance vrácení peněz, v případě že by Vám kontaktní čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete o vloženou investici. Pokud byste měla zájem o jinou značku, doporučujeme Vám vybrat vhodné čočky pod dohledem kontaktologa, který Vám poskytne i zkušební čočky. Vyhnete se tím nevhodné investici. Hezký den.

#1153
Eva

Dobrý den, nosím brýle na dálku od dětství, nyní s hodnotou -1,75 . V posledních 2 letech však nevidím s touto hodnotou již na blízko, jinak na blízko vidím dobře. Mám řešit i firmu multifokálnich KČ, kdy na čteni je tzv. plan? Děkuji

#1154
Zákaznický servis

Dobrý den, Evo, děkujeme za otázku. Označení plan nebo plano udává nulovou dioptrii. Pokud máte potíže s viděním, bude nejlepší, když navštívíte očního specialistu či očního lékaře a necháte si přeměřit zrak. Mohla se Vám změnit dioptrická hodnota, nebo se u Vás mohla rozvinout refrakční vada - astigmatismus. My takto na dálku, bohužel, nejsme schopni relevantně poradit či definovat příčinu nedobrého vidění. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

#1150
Martina

Dobry den, Mohla bych se prosim zeptat,jake dioptrie na cockach byste mi prosim doporucili?Drive jsem cocky nosila od Bausch&Lomb Soflens mesicni.Na bryle mi namerili-prave oko: -1.25,Leve oko: - 0,75 Cyl - 0,25. Budou pro me stale vhodne cocky od Bausch&Lomb Soflens? Predem Vam moc dekuji za odpoved

#1151
Zákaznický servis

Dobrý den, Martino, děkujeme za otázku. U levého oka se u Vás začíná projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Nicméně cylindrická hodnota je tak malá, že na ni prozatím není třeba brát zřetel. Takže můžete zůstat u svých kontaktních čoček. Dioptrická hodnota pro pravé oko zůstane -1,25 a pro levé oko bude pouze -0,75. Hezký den

#1148
Jana Krbcova

Mohla bych se prosim zeptat, jake toricke cocky byste mi doporucili, kdyz hodnota bryli je: prave oko - dioprie -3,0 cylindr -4,0 osa 180 leve oko - dioptrie -2,75 cylindr -4,0 osa 180 Jedna se o nove premereni oci. Dodnes jsem nosila TopVue Air for Astigmatism. Predem dekuji za odpoved. Hezky den

#1149
Zákaznický servis

Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. Vaše cylindrické hodnoty patří mezi vyšší, a proto Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnout pouze dvoje kontaktní čočky. Podle přepočtu se Vaše dioptrické hodnoty upraví pro pravé oko na dioptrii -3,00, cylindr -3,25 a osu 180° a pro levé oko na dioptrii -2,75, cylindr -3,25 a osu 180°. U podobných případů, s vyššími cylindrickými hodnotami či kombinovanými očními vadami, se však stává, že výpočet nemusí 100% vyhovovat. Proto bychom Vám doporučili navštívit očního specialistu, který Vám pomůže a poskytne Vám i zkušební čočky. Poté můžete bez obav ze špatné investice nakoupit kontaktní čočky na internetu. Pokud i přesto chcete nakoupit čočky bez předchozího vyzkoušení, můžeme Vám doporučit kontaktní čočky Biofinity XR Toric nebo Proclear Toric XR. Hezký den.

#1146
Láďa

Dobrý den, v současné době nosím brýle s multifokálními čočkami. Chtěl bych však zkusit multifokální kontaktní čočky. Přiměla mě k tomu i ta skutečnost, že dvakrát v týdnu chodím na tréninky na kterých mě zhoršení zraku limituje. Je mi 51 let. Hodnoty zraku: do dálky pravé oko dioptrie +2,5 cylindr Dp + 0,5 osa 10 st. Levé oko dioptrie +2,0 cylindr Dp +0,5 osa 150 st. Na blízko pravé oko dioptrie +4,5 cylindr Dp +0,5 osa 10 st. Levé oko dioptrie +4,0 cylindr Dp +0,5 osa 150 st.. Prosím o radu jaké kontaktní čočky by jste mi doporučili. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Láďa

#1147
Zákaznický servis

Dobrý den, Láďo, děkujeme za otázku. Podle Vašich naměřených hodnot budete potřebovat pro pravé oko multifokální čočky s dioprtrií +1,75 a adicí 2,00. Pro levé oko budete potřebovat dioptrii +2,25 a adici 2,00. Z našeho sortimentu Vám můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue Air Multifocal. U těchto kontaktních čoček navíc funguje služba Garance vrácení peněz, v případě že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den

#1139
Ester Rachel

Dobrý den, poprosí Vs taktiež o Vašu radu profesionalného hadiska, Potrebovala by so sa opytat ako si a vybrat spravne dioptrie barevne kontaktne čočky so si objednala lave a prave oko čslo dioptrií 1,25 ae ked mi dorazili a skusila som ich nesedeli mi. na krabičke bolo pisane zakrvenie: 1,6 dioptrio : +1, 25 Takže asi so le dioptrio mala čo sa tyka toho + tak mam asi - Pravdepodobne v tom bol rozdíl. Dakujem za radu. Pekný den :)

#1142
Zákaznický servis

Dobrý den, Ester, děkujeme za otázku. Pokud nosíte klasické sférické kontaktní čočky, tak pro nákup barevných kontaktních čoček zadáte stejné dioptrické hodnoty. Pokud si s dioptrickými hodnotami a rozměry kontaktních čoček nejste úplně jistá, kontaktujte svého očního specialistu. Takto na dálku nejsme schopni bez naměřených hodnot doporučit nic konkrétního. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

#1131
Pavel

Dobrý den, můj předpis na brýle OD S+0.50; C+0.75; A 170; Add 2.0 OS S+0.25; C+1.0; A 170; Add 2.00. Jaké čočky mi doporučíte? Děkuji

#1132
Zákaznický servis

Dobrý den, Pavle, děkujeme za otázku. Máte kombinovanou refrakční vadu. Konkrétně presbyopii s astigmatismem. Existují čočky Proclear Multifocal Toric od firmy CooperVision, které umějí vadu zpracovat, ale my je zatím v nabídce bohužel nemáme. Pokud s nimi však nemáte zkušenosti, doporučujeme navštívit kontaktologa, který Vám čočky poskytne i k vyzkoušení. Pokud byste měl další otázky, napište nám. Hezký den.

#1126
Eva Opavská

Dobrý den, zvažuji nákup bílých kontaktních čoček (nejspíše značky ColourVUE Crazy Lens (2 čočky) – dioptrické), chtěla bych je využít na jednu akci. Bohužel mám však astigmatismus a torické čočky se v barvě nevyrábí. Chtěla bych se tedy prosím zeptat, jaké byste mi prosím poradili dioptrie. Je mi jasné, že nebudu vidět tak dobře zaostřeně jako s mými běžnými čočkami, nicméně aby to bylo co možná nejlepší. Běžně mám -3,5, ovšem nevím, zda se při astigmatismu neubírá/nepřidává dioptrie. Barevné čočky se prodávají po půlkách/celé. Běžně kupuji tyto: SofLens Toric (6 čoček) dioptrie: -3.50, zakřivení: 8.50, cylindr: -1.25, osa: 90°, průměr: 14.50 Předem děkuji za odpověď. Eva Opavská

#1127
Zákaznický servis

Dobrý den, Evo, děkujeme za otázku. Vaše hodnota cylindru patří mezi vyšší. Přepočet torických čoček na sférické je možné udělat do hodnoty cylindru ± 0,50. Takový přepočet oko dokáže zpracovat. V tomto případě nedovedeme zaručit, že přepočet bude pro oči akceptovatelný. Proto zvažte koupi čoček, které Vám nemusí vůbec vyhovovat. V případě, že i přes to chcete čočky zakoupit, zadejte hodnotu dioptrie -3,75. Hezký den.

#1125
dagmar palasová

dobrý den, nosila jsem kontaktní multifokální čočky (Air Optix Aqua Multifocal - průměr: 14.20; zakřivení: 8.60; Add power: HI (MAX ADD +2.50); dioptrie: +1.75; na levé oko - průměr: 14.20; zakřivení: 8.60; Add power: HI (MAX ADD +2.50) dioptrie: +1.25; na pravé. po čase se k nim chci vrátit, mezitím se mi změnily dioptrie na : - pravé oko do dálky +1,5, na blízko 3,75 sph.dptr, +0,5 cylindr a osa 180 - levé oko do dálky +2,0 a na blízko +4,25 (+0,5, 180st.) mohli byste mi to přepočítat? pro muže bych potřebovala spočíst stejný typ čoček - multifokální, nebo alespoň do dálky... - levé oko +2,5 do dálky, +5,0 do blízka - pravé oko +2,75 do dálky a 5,25 do blízka. moc děkuji, přeji hezký den Dagmar

#1128
Zákaznický servis

Dobrý den, paní Dagmaro, děkujeme za otázku. Provedli jsme výpočet a pro pravé oko nyní budete potřebovat dioptrii +1,50 a ADD +2,75. Pro levé oko budete potřebovat dioptrii +2,00 a ADD +2,75. Váš muž bude mít hodnoty dioptrie pro pravé oko +2,75 a ADD +2,75 a pro levé oko bude hodnota dioptrie +2,50 a ADD +2,75. Hodnoty adice však vyšly Vám i Vašemu muži +2,75, což přesahuje maximální hodnotu, kterou multifokální čočky nabízejí. Proto bychom Vám doporučili návštěvu očního specialisty, který Vám pomůže nalézt vhodné hodnoty kontaktních čoček a poskytne Vám čočky i k vyzkoušení. Až naleznete čočky, které Vám budou vyhovovat, další nákupy můžete provádět bez obav on-line. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

#1123
Leona Behrová

Dobrý den, v optice mi naměřili tyto hodnoty na kontaktní čočky: Pravé: D -1,25 / CYL -1,25 / OSA 120° / BC 9,0 Levé: D -1,25 / CYL - 1,00 / OSA 70° /BC 9,0 Jaké byste mi doporučili měsíční kontaktní čočky? Podle daných parametrů jsem žádné čočky nesehnala. Děkuji za odpověď, Behrová

#1124
Zákaznický servis

Dobrý den, Leono, děkujeme za otázku. Podle Vašeho zápisu potřebujete ke korekci zraku torické kontaktní čočky. To jsou čočky, které korigují poměrně častou refrakční vadu – astigmatismus. U levého oka však bude nutná malá korekce u cylindrické hodnoty, protože výrobci tuto hodnotu nevyrábějí. Proto budete muset u levého oka zadat hodnoty dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 70°. Další parametr, který není příliš častý je zakřivení Vašich očí. Nicméně význam zakřivení již u nových výrobků není tak zásadní, jak tomu bylo v minulosti. Je to především zásluhou materiálů, které jsou velmi měkké a přizpůsobivé. Mezní odchylky, které jsou tolerovány pro měkké kontaktní u zakřivení jsou ±0,20 mm. Vašim parametrům z naší nabídky nejvíce odpovídají kontaktní čočky Proclear toric, Proclear toric XR nebo Dailies Aquacomfort plus toric. Pokud máte možnost si před nákupem na internetu tyto kontaktní čočky vyzkoušet u svého kontaktologa, využijte toho. Vyhnete se tím nevhodné investici. Pokud pro Vás můžeme udělat něco dalšího, napište nám. Hezký den.

#1121
David

Děkuji za odpověď, to není astigmatismus, bez čoček vidím na čtení dobře, jsem jen krátkozraký, věkem se to mění. Jsou čočky , kterými lze vidět na dálku i čtení?

#1122
Zákaznický servis

Dobrý den, Davide, děkujeme za doplnění informací. Ano, jsou čočky, se kterými lze vidět na dálku i na čtení. Jedná se o multifokální čočky, které pracují s dioptrickými zónami, díky kterým pak vidíte ostře na všechny vzdálenosti. Bez změření zraku Vám však nejsme schopni doporučit čočky, které by pro Vás byly vhodné. Doporučujeme Vám návštěvu očního specialisty, který Vám přeměří zrak. Až získáte předpis s potřebnými údaji, budeme pro Vás moct vypočítat adici, která se při nákupu multifokálních čoček zadává jako další parametr. Hezký den.

#1119
Martina

Dobrý den, jaké čočky a velikost by jste mi doporučili... pravé oko = -4 dioptrie, cylindr DP -0,5 osa 170 levé oko = -3,25 Děkuji moc za odpověď

#1120
Zákaznický servis

Dobrý den, Martino, děkujeme za dotaz. Na pravém oku máte slabou formu astigmatismu, která se běžně přepočítává na sféru. Na obě oči budete tedy potřebovat sférické kontaktní čočky. Pro pravé oko zadáte hodnotu dioptrie -4,00 a pro levé oko zadáte -3,25. Pokud s kontaktními čočkami zatím nemáte zkušenost, doporučujeme Vám navštívit očního specialistu. Ten s Vámi vybere vhodné kontaktní čočky a pomůže Vám s první aplikací. Zároveň Vás poučí o správné péči a předá Vám cenné rady. Pokud však trváte na nákupu on-line můžeme Vám z naší nabídky doporučit jednodenní kontaktní čočky TopVue One+. Jednodenní čočky jsou pro začátečníky nejvhodnější a současně se jedná o nejzdravější způsob nošení. Navíc u této značky funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud pro Vás můžeme udělat něco dalšího, napište nám. Hezký den.

#1117
David

Jsem krátkozraký -4 dioptrie, na blízko začínám s čočkami vidět špatně, na dálku v pořádku, co byste doporučili?

#1118
Zákaznický servis

Dobrý den, Davide, děkujeme za otázku. Pokud s kontaktními čočkami začínáte vidět špatně, doporučujeme Vám návštěvu očního specialisty. Je možné, že se u Vás začala projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Ta se vyskytuje většinou v kombinaci s krátkozrakostí či dalekozrakostí. Příčinou může být však i něco jiného. Proto by bylo dobré, obrátit se na odborníka a nechat si přeměřit zrak. Takto na dálku Vám nejsme schopni pomoci. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

#1114
Vladislava

Dobrý den, chci se zeptat když mám zakřivení čočky 8.5 mohu si koupi čočku se zakřivením 8.6, nebo to bude hodně vadit ??? Předem děkuji za odpověď.

#1116
Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Zakřivení kontaktní čočky v současné době nehraje tak významnou roli, jako tomu bylo v minulosti. Je to zásluhou velmi měkkých a přizpůsobivých materiálů. Oko běžně zpracuje rozdíl 0,20 mm. Pokud pro Vás můžeme udělat něco dalšího, napište nám. Hezký den.

#1109
Adriana Šimková

Dobrý den, prosím Vás, poradíte mi, jaké kontaktní čočky by jsem si měla pořídit při hodnotách: pravé oko - dioptrie +0,75, cylindr +0,25, osa 115 a levé oko - dioptrie +0,75, cylindr +0,75, osa 75. Děkuji Šimková

#1115
Zákaznický servis

Dobrý den, Adriano, děkujeme za otázku. Pro nákup čoček je třeba dioptrické hodnoty mírně upravit. Na pravém oku máte nízkou hodnotu astigmatismu, která se běžně přepočítává na sféru. Na toto oko budete potřebovat sférickou čočku s dioptrií +1,00. Z našeho sortimentu Vám můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue Air. Na levém oku je hodnota astimgamtismu vyšší a pro toto oko budete potřebovat torickou kontaktní čočku s dioptrií +1,50, cylindrem -0,75 a osou 170°. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. U těchto kontaktních čoček funguje služba Garance vrácení peněz, proto jsou na vyzkoušení ideální. Pokud pro Vás můžeme udělat něco dalšího, napište nám. Hezký den.

#1107
Jiří

Dobrý den, jaký typ čoček si mám zvolit pokud mám předpis na pravém oku: dioptrie 3,5 a na levém oku : dioptrie 3,0 , cylindr 2,0 a osa 135° Předem děkuji za odpověď.

#1108
Zákaznický servis

Dobrý den, Jiří, děkujeme za otázku. Ve Vašem zápisu neuvádíte před hodnotami žádná znaménka. Proto si netroufáme doporučit konkrétní typ čoček. Byl byste tak hodný a napsal nám kompletní zápis parametrů (včetně plusových i minusových znamének). Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

#1105
Jana

Dobrý den, jaký typ čoček bych měla zvolit, pokud mám zjištěné hodnoty: pravé oko, dioptrie -1,75, cylindr -1, osa 25, levé oko, dioptrie -1,75, cylindr -1, osa 180. Děkuji

#1106
Zákaznický servis

Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. Vaše oči mají poměrně častou refrakční vadu – astigmatismus. Korekci této vady řeší torické kontaktní čočky. Dle přepočtové tabulky se hodnoty pro nákup čoček mírně změní. Pro pravé oko budete potřebovat dioptrii -1,75, cylindr -0,75 a osu 30°. Pro levé oko budete potřebovat dioptrii -1,75, cylindr -0,75 a osu 180°. Z našeho sortimentu Vám můžeme nabídnout kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. U této značky čoček funguje služba Garance vrácení peněz a v případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít. Hezký den

#1103
Veronika

Dobry den Potrebuji si koupit na zkousku mesicni nebo tydenni kontaktni cocky. Nemam jinou moznost nez nejake levnejsi v drogerii.Mam dioptrie 2.25 a 2.75. Prosim jake dioptrie cocek si mam koupit? K ocnimu ani optikovi nemam moznost jit a nutne je potrebuji. Mockrat dekuji za veskere rady.

#1104
Zákaznický servis

Dobrý den, Veroniko, děkujeme za otázku. Hodnoty dioptrií pro kontaktní čočky zůstanou stejné. Úpravy dioptrií se dělají až u vyšších hodnot. K týdenním či měsíčním čočkám si rovněž neopomeňte pořídit víceúčelový roztok a pouzdro k uchovávání a regeneraci kontaktních čoček. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

#1101
Lukáš

Dobrý den, děkuji za odpověď. Chci se ještě zeptat, je nutné snižovat i cylindry? Pokud mi dělají zaostření, tak se sníženým cylindrem uvidím přeci hůře? Když z 1,25 bude 0,75? Děkuji ještě za tento dotaz.

#1102
Zákaznický servis

Dobrý den, Lukáši, děkujeme za další otázku. Stejně jako se sníží dioptrie, tak se změní i cylindrická hodnota. Důvodem změny je posunutí ohniska. U brýlí je hranice ohniska o cca 1,20 cm dál, než u kontaktních čoček. To je důvod změny parametrů, a proto jsou tyto korekce důležité. V případě že je pohled přes kontaktní čočky nepohodlný, řeší se korekce výhradně s očním lékařem, který nejlépe posoudí, jestli je vhodné tabulkovou hodnotu upravit. Pokud budete mít další otázku, napište nám. Hezký den.

#1099
Adéla Veselá

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu, jaké kontaktní čočky zvolit. U lékaře mi byli naměřeny následující hodnoty: Pravé oko: dioptrie -3,25, cylindr DP -2,0, osa 170 Levé oko: dioptrie -3,75, cylindr DP - 0,75, osa 160 Děkuji mockrát za radu a jsem s pozdravem Veselá

#1100
Zákaznický servis

Dobrý den, Adélo, děkujeme za otázku. Vaše oči mají běžnou oční vadu tzv. astigmatismus, který se řeší cylindrickou korekcí. Pokud jsou Vámi uvedené hodnoty z předpisu na brýle, hodnoty pro kontaktní čočky se nepatrně změní. Dle přepočtové tabulky budete pro pravé oko potřebovat torické kontaktní čočky s dioptrií -3,25, cylindrem -1,75 a osou 170° a pro levé oko hodnoty zůstanou nezměněné. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit torické kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism, které mají navíc službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Hezký den.

#1094
Lukáš

Dobrý den. Mám brýle -4,25 D / -1,25 Cyl / 90 osa pravé oko / levé oko -4,75 D / -0,5 cyl (prý snesu i 0,75) / osa 85. Jaké čočky byste mi doporučili? Zvlášt mě zajímá, zda je nutné i snižování cylindrů? + pokud vymyju pouzdro na čočky vodou, jak mám postupovat, abych limitoval "infekci"? Stačí jen vymýt pak ještě jednou roztokem pouzdro a umístit čočky? Děkuji moc.

#1096
Zákaznický servis

Dobrý den, Lukáši, díky za otázku. K výpočtu správných hodnot se používají výpočetní vzorce a převodní tabulka vrcholových lámavostí. Parametry pro pravé oko se tedy změní na dioptrii -4,00, cylindr -0,75 a osu 90°. Pokud máte na levém oku naměřen cylindr –0,50, doporučujeme přepočet na sféru. Budete tedy potřebovat sférické čočky o hodnotě -4,75. Protože budete potřebovat na každé oko jiný typ čoček, bude dobré najít čočky se stejnými vlastnostmi, ale pravidlem to není. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit kontaktní čočky z řady TopVue. Pro pravé oko torické čočky TopVue Air for Astigmatism a pro levé oko sférické čočky TopVue Air. U této značky je navíc zavedena služba Garance vrácení peněz, takže pokud Vám kontaktní čočky nebudou z nějakého důvodu vyhovovat, můžete tuto službu využít. Co se týká péče o pouzdro, doporučujeme Vám přečíst si článek Pouzdro na kontaktní čočky, kde je vše popsáno. Ale jestli Vás zajímá jen Váš konkrétní dotaz o vymývání pouzdra vodou, tak tomuto kroku je třeba se striktně vyhnout. Důvodem je nebezpečí kontaminace pouzdra bakteriemi, které jsou obsaženy v kohoutkové vodě a mohly by zapříčinit zánět oka. Hezký den

#1093
jana

Dobrý den, prosím jaký druh barevnych krycich nedioptrickych čoček byste mi doporučili? ( kolikadenni, měsíční apod.) Chtěla bych (modre a zelené na moje tmave hnede az cerne oci) je nosit pouze občas na párty nebo na schůzku, do divadla apod. Předem děkuji za odpověď. JMK

#1095
Zákaznický servis

Dobrý den, Jano, díky za otázku. Z naší nabídky bychom Vám doporučili barevné kontaktní čočky z řady TopVue. Můžete si z nabídky vybrat jednodenní nebo měsíční kontaktní čočky. Pokud ale s kontaktními čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám jednodenní variantu. V případě, že byste upřednostnila měsíční čočky, bude nutné si pořídit ještě roztok pro péči a uchovávání kontaktních čoček. Kontaktní čočky z řady TopVue mají navíc službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a splníte podmínky služby, můžete tuto službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1090
Tomáš O.

Dobrý den, prosím můžete mi poradit mám brýle na blízko +1,5 dioptrie na jednom oku a +1 na druhém (na čtení). Na dálku mám zrak nezměněn. S brýlemi jako takovými nemám zásadní problém, ale jsou situace, kdy bych uvítal větší flexibilitu bez brýlí. Je možné pořídit multifokální variantu kontaktních čoček, které jsou pouze na blízko a do dálky nemají žádné dioptrie. Díky za informaci.

#1092
Zákaznický servis

Dobrý den, Tomáši, děkujeme za otázku. Pokud nemáte s kontaktními čočkami žádné zkušenosti, doporučujeme Vám navštívit očního specialistu, který Vám změří zrak, velikost a zakřivení očí. Na základě získaných hodnot Vám vybere vhodné kontaktní čočky, které Vám umožní vyzkoušet. Odborně Vám kontaktní čočky aplikuje a poučí Vás o jejich používání. Až budete vědět, jaký typ kontaktních čoček potřebujete, můžete další nákupy provádět on-line bez obav ze ztráty vložené investice. Hezký den.

#1089
Petr

Dobrý den,můžete mě prosim doporučit kontaktní čočky? Pravé +0,75 cylindr +1,25 osa95° Levé +1,0 cylindr +1,0 osa 95°

#1091
Zákaznický servis

Dobrý den, Petře, díky za otázku. Podle zapsaných parametrů Vás trápí astigmatismus, což znamená, že budete potřebovat torické kontaktní čočky. Naměřené hodnoty je nutné pro čočky upravit. Pro pravé oko by Vám měla vyhovovat dioptrie +2,00 cylindr -1,25 a osa 10°. Pro oko levé dioptrie +2,00, cylindr -0,75 a osa 10°. Přepočítané parametry Vám doporučujeme vyzkoušet na TopVue Air for Astigmatism, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Čočky jsou rovněž dostupné v balení po 1 kontaktní čočce, což je na vyzkoušení úplně ideální. Pokud byste snad měl zájem o jinou značku torických kontaktních čoček, určitě navštivte kontaktologa, který Vám vhodné čočky vybere a zároveň Vám poskytne informace a pomoc s manipulací a hygienou čoček. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1085
Andrea Pavlová

Dobrý den, prosím o radu, jaké čočky si mám objednat na základě nového předpisu. Do teď jsem používala čočky DAILIES TOTAL1 Multifocal, které mi svými vlastnostmi velice vyhovují. Nerada bych je měnila. Nyní nové dioptrie: BLÍZKO: L +4; cyl. -0,25; AX 65; PD 32; ADD 0,75. P +3,75; cyl. -0,50; AX 100; PD 29; ADD 0,75. DÁLKA: L +2,25; P +2. Velice děkuji za odpověď. A.P.

#1086
Zákaznický servis

Dobrý den, Andreo, děkujeme za otázku. S největší pravděpodobností se svých oblíbených čoček nebudete muset vzdát. Nicméně bychom Vás poprosili o zaslání fotokopie Vašeho předpisu od očního lékaře na e-mail info@cocky-kontaktni.cz, abychom se ujistili ve správnosti zápisu. Neradi bychom Vám dali špatné údaje. Předem děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

#1083
Renáta

Dobrý den, můžete mi prosím napsat, jaké čočky si mám objednat na základě předpisu: Pravé oko: Sph. = 1,5, Cyl.=1,25, Ax 5 / Levé oko: Sph, = 0,75, Cyl.=0,75, Ax 175 Děkuji.

#1084
Zákaznický servis

Dobrý den, Renáto, díky za dotaz. Ke korekci Vaší oční vady, astigmatismu, slouží torické kontaktní čočky. Hodnoty, které budete zadávat, musíme drobně upravit. Pravé oko: dioptrie -1,50, cylindr -1,25 a osa 10° a levé oko: dioptrie -0,75, cylindr -0,75 a osa 180°. Z naší nabídky Vám můžeme nabídnout čtrnáctidenní kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism. U kontaktních čoček z řady TopVue je navíc zavedena služba Garance vrácení peněz, takže v případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít. Pokud však s čočkami nemáte prozatím žádné zkušenosti, doporučovali bychom Vám nejprve návštěvu kontaktologa, který by Vám s výběrem a aplikací vhodných kontaktních čoček pomohl. Hezký den.

#1081
Monika

Dobrý den, kontaktní čočky jsem dříve nosila, ale po zhoršení zraku jsem se vrátila zpět k brýlím. Nyní bych opět o čočky měla zájem, jen bych potřebovala poradit s dioptriemi. Na pravém oku mám -1.50, cylindr -0,50, osa 169. Na levém oku -1,50, cylindr -1,00, osa 177. Předem děkuji za odpověď.

#1082
Zákaznický servis

Dobrý den, Moniko, děkujeme za otázku. Pokud byste se ráda vrátila ke kontaktním čočkám, bylo by dobré, nejprve navštívit kontaktologa. Ten by Vám s výběrem vhodných čoček pomohl. Pokud ale trváte na on-line nákupu, budete potřebovat pro každé oko jiný druh kontaktní čočky. Hodnoty na pravém oku mají nízký cylindr, který se obecně doporučuje přepočítat na sféru. Tzn., že pro pravé oko budete potřebovat sférickou čočku s dioptrií -1,75, doporučovali bychom Vám kontaktní čočky TopVue Air. Na levém oku je astigmatizmus vyšší a pro toto oko budete potřebovat torickou čočku o parametrech: dioptrie -1,50, cylindr -0,75 a osa 180°. Doporučovali bychom Vám kontaktní čočku TopVue Air for Astigmatism. Oba typy kontaktních čoček jsou z řady TopVue, u které je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže pokud by Vám kontaktní čočky nevyhovovaly, můžete tuto službu využít. Hezký den.

#1078
Lucie

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné, že když si nasadim kontaktní čočky tak vidím o trochu hůř na blízko. Bez čoček vidím na blízko hezky, ale jakmile si nasadím čočky je to o trochu horší.

#1079
Zákaznický servis

Dobrý den, Lucie, děkujeme za otázku. Obtíže, které popisujete by se u vhodných kontaktních čoček neměly objevovat. Takto na dálku nejsme schopni určit příčinu zhoršeného vidění přes kontaktní čočky. Určitě by bylo dobré navštívit kontaktologa, který Vám čočky aplikoval a promluvit si s ním o Vašich potížích. Ten by měl rozklíčovat příčinu a situaci vyřešit. Hezký den.

#1077
Lucie

Dobrý den, potřebovala bych od vás poradit. Kontaktní čočky nosím asi 4 měsíce a na levém oku mám -2 dioptrie a na pravém oku -0,75 dioptrie. Poslední dva páry čoček mi nějak nesedí (konkrétně čočky na pravé oko). Když si zakryju levé oko, tak jde poznat, že na to pravé vidím hůř. Když jsem byla na oční tak mi řekli, že mám jen pravděpodobně nějakou vadnou čočku, tak mi dali zdarma další pár na vyzkoušení. Bohužel ani přes tento nový pár čoček nevidím lépe a na očním mi paní doktorka řekla, že nevidí důvod, proč by mi měla zvyšovat dioptrie. Děkuji za radu

#1080
Zákaznický servis

Dobrý den, Lucie, děkujeme za otázku. Je velice dobře, že vše konzultujete s oční lékařkou. My takto na dálku nejsme schopni odhadnout, co Vám u kontaktních čoček činí obtíže. U kontaktních čoček, mimo dioptrií, hraje roli také průměr, zakřivení a materiál. Tyto faktory mají vliv na tzv. kontaktní úhel, který je svírán mezi kontaktní čočkou a slzným filmem. Když jsou špatně zvolené parametry, pohled přes kontaktní čočku není dobrý. Můžeme Vám nabídnout k vyzkoušení kontaktní čočky z řady TopVue, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Na těchto očkách si můžete ověřit, zda-li je problém v nevhodně zvolené dioptrii, nebo ostatních parametrech. Pokud by Vám ani tyto kontaktní čočky nevyhovovaly, můžete zbytek čoček vrátit a dále řešit obtíže s oční lékařkou, která by měla udělat maximum, aby pro Vás našla vhodné kontaktní čočky. Prozatím Vám přejeme hezký den.

#1073
Libuše

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem čoček pro 17letou dceru. Měly bychom zájem o jednodenní na občasné nošení (většinou sport). Brýle má s následujícími parametry: Pravé oko - Dioptrie - -0.75 Cylindr -1.00 Osa 90 Levé oko - Dioptrie - -1.50 Cylindr -1.00 Osa 75 Děkuji velmi za doporučení.

#1074
Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za otázku. Parametry se pro kontaktní čočky změní pro pravé oko na dioptrii: -0,75, cylindr -0,75 a osu 90°. Změna pro levé oko bude dioptrie: -1,50, cylindr: -0,75 a osa 70°. Pokud s kontaktními čočkami dcera začíná, byla by vhodná návštěva kontaktologa, který pomůže najít vhodné čočky. Tím získáte základní informace a dovednosti v aplikování čoček a jejich následné péči, ale především budete přesně vědět, které čočky dceři vyhovují. Následné nákupy pak můžete provádět on-line bez obav ze ztráty investice. Pokud trváte na internetovém nákupu, můžete vybírat z kategorie jednodenních torických čoček. Hezký den.

#1069
Kamila

Dobrý den, chci si pořídit kontaktní čočky jednodenní a potřebovala bych poradit, jaké vybrat a i diptrie. V brýlích mám PO -4,50 a LO -5,25, cylindr +0,25, osa 180. Dřív mi vyhovovaly čočky Acuvue Advance with hydraclear, BC bylo 8.7 a DIA 14. Ale teď potřebuji jednodenní. Děkuji předem za odpověď.

#1070
Zákaznický servis

Dobrý den, Kamilo, děkujeme za otázku. Můžeme Vám doporučit kontaktní čočky ze stejné řady a to 1 Day Acuvue TruEye, které jsou také ze silikon-hydrogelového materiálu a mají téměř stejné rozměry jako Acuvue Advance with hydraclear. Pokud máte na pravém oku pouze dioptrii -4,50, tak dle přepočtové tabulky se hodnota změní na -4,25. Na levém oku máte slabý astigmatizmus, který lze korigovat pouze sférickou čočkou a hodnota se z dioptrie -5,25, cylindru +0,25 a osy 180° změní pouze na dioptrii -4,75. V každém případě by byla před on-line nákupem vhodná konzultace a případné vyzkoušení kontaktních čoček u kontaktologa. Pokud by kontaktní čočka z nějakého důvodu nevyhovovala, nepřišla byste tak o vloženou investici. Hezký den.

#1067
Kamila

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Doted jsem nosila klasické dioptrické čočky AuqaView (pravé oko -0,75 a leve -0,5). Dnes jsem byla na nové měření a u obou očí mi zůstaly dioptrie stejné ale pan dr. přidal i u obou očí cylindr -0,25 osa 180. Jenže když jsem koukala na torické čočky všechny jsou až od cylindru -0,75... nevíte zda mohu stále nosit ty na které jsem ted byla zvyklá? Na brýle jsem dostala papír na výměnu skel dle nového měření ale s čočkama ted nevím.. Předem děkuji za odpověd :-)

#1068
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kamilo, děkujeme za otázku. Cylindr 0,25 je velmi nízký a u kontaktních čoček většinou není třeba dělat žádné úpravy dioptrií. Měly by Vám dále vyhovovat čočky pouze s dioptrií. Ideální samozřejmě bude, když se poradíte i s očním specialistou, který Vám kontaktní čočky aplikoval. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1062
Marek

Dobrý den, čočky bych nosil jen na sport 1-2x týdně. Mám -0,75 dioptrie na obou očích. Jedná se o post brankáře s určitým, ačkoliv malým, rizikem úderu míčem do hlavy. Jaké čočky doporučujete, případně jestli vůbec čočky nosit. Děkuji.

#1066
Zákaznický servis

Dobrý den, Marku, děkujeme za dotaz. Na sportovní aktivitu jsou čočky určitě pohodlnější varianta než brýle. Nicméně malé riziko, že čočka z oka vypadne, tam je. Záleží na okolnostech, ale stává se to spíše sporadicky. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit jednodenní čočky TopVue Elite+ nebo TopVue Daily, u kterých je navíc zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

#1061
Darina

Dobrý den. Můžete mi prosím poradit, jaké dioptrie čoček mám koupit dceři (15 let)? Má zkušenost s obyčejnými čočkami, problém nebyl, ale nyní ji chci kupovat jednodenní, kvalitní a přesně na míru. Hodnoty naměřené oftalmologem: PO -2,75, dp -0,5, osa 90° (dálka) LO -2,75, dp -0,25, osa 70° (dálka). Děkuji moc a jsem s pozdravem, Darina.

#1065
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Darino, díky za otázku. Vaše dcera má lehkou formu astigmatismu, kterou je možné řešit sférickými čočkami. Tedy čočkami pouze se sférickou dioptrií. Měly by jí vyhovovat čočky s dioptrií -3,00 pro pravé oko a -2,75 pro levé oko. Pokud jde o doporučení konkrétních čoček, bylo by dobré, kdybyste nám napsala, s jakými čočkami má dcera dobrou zkušenost. Pomůže nám to s výběrem vhodného materiálu a parametrů čoček. Jednodenní čočky jsou pro mladé skvělou volbou a v tuto chvíli Vám můžeme doporučit čočky z řady TopVue - TopVue Elite+ nebo TopVue Daily, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1060
Petra

Dobrý den, prosím o radu při výběru čoček. Optometrista mi na lístek napsal informaci pro pravé oko -2,5=0,5/170° a pro levé oko -3,5. Chtěla bych měsíční čočky. Děkuji.

#1064
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, díky za otázku. U kontaktních čoček bychom Vám doporučili dioptrii -2,75 pro pravé oko a -3,25 pro oko levé. Cylindr je příliš nízký na to, abyste musela volit torické čočky. Měla by stačit malá úprava parametrů. Na vyzkoušení pro Vás budou ideální čočky TopVue Air, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1052
Katarina

Dobry den, potrebovala bych poradit s vyberem cocek. Bryle mam Prave oko: -1,0 cyl - 0,75, osa 170, Leve oko: -1,5 cyl -1,0 osa 20 Chci denni, jen na dovolenou.... dekuji :) Katka

#1055
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Potřebujete torické kontaktní čočky. Naměřené parametry pro pravé oko není nutné upravovat, pro levé oko by Vám měla vyhovovat dioptrie -1,50, cylindr -0,75 a osa 20°. Doporučit konkrétní kontaktní čočky pouze na základě naměřených hodnot korekce bohužel není možné. Nedokážeme odhadnout, jaký materiál čoček by Vám nejvíce vyhovoval a svou roli samozřejmě má i průměr a zakřivení. Doporučujeme Vám tedy navštívit očního specialistu, který Vám bude moci poskytnout čočky na vyzkoušení. Přejeme Vám hezký den.

#1051
Monika

Dobrý den,jaké dioptrie pro čočky, když mám dioptrie +3,5, cylindr =1,25 a osu 100, druhé oko +2,75, cylindr =2 s osou 80, cylindr uveden s rovnítkem, zda je to plus nebo mínus nevím. Děkuji

#1054
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Moniko, díky za otázku. Podle tabulek by Vám měly vyhovovat čočky s dioptrií +3,50, cylindrem -1,25 a osou 100°. Pro druhé oko s dioptrií +2,75, cylindrem -2,25 a osou 80°. Rovnítko často používají oční specialisté místo znaménka minus. V případě, že se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1049
Anna

Dobrý den, na posledním měření očí mi bylo naměřeno pravé oko: -5,50 levé oko: -4,25 a cylindr -0,50 osa 90° ráda bych se zeptala, jaké čočky by bylo vhodné zvolit. Děkuji moc.

#1050
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Anno, díky za otázku. Pokud máte cylindr pouze na levém oku, pak bychom Vám doporučili úpravu na dioptrii -5,25 pro pravé oko a na -4,25. Po začátečníky jsou často nejvhodnější jednodenní čočky, takže bychom Vám doporučili čočky TopVue Daily. U těchto čoček je navíc zavedena služba Garance vrácení peněz, takže by pro Vás byly ideální na vyzkoušení. Pokud byste měla jakékoli otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1045
Pavel

Omlouvám se ..Tak snad teď:)i cilindry jsou minusove..děkuji

#1046
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavle, děkujeme za doplnění. Doporučili bychom Vám pro první oko dioptrii -1,75, cylindr -0,75 a osu 160°. Pro druhé oko dioptrii -1,25, cylindr -0,75 a osu 170°. Při výběru čoček má svou roli také průměr a zakřivení a důležitý je materiál. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Air for Astigmatism, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1043
Pavel

Dobrý den,přidávám znaménka.. dioptrie-1,75..cilindr1 ..osa165 a druhé.. -1.25..cilindr1..osa175..děkuji..

#1044
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme, ale to bohužel nestačí. I cylindry jsou buď plusové nebo minusové. I tyto hodnoty nám musíte napsat kompletní. Přejeme Vám hezký den.

#1040
Pavel

Dobrý den,chtěl bych vás poprosit o radu jaké čočky zvolit,hodnoty..dioptrie1.75 cilindr1 osa165 a druhé dioptrie1.25 cilindr1 osa175 nevim jaky cilindr ani osu zvolit..děkuji

#1042
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavle, díky za otázku. Budete potřebovat torické kontaktní čočky. Pokud jde ale o výběr konkrétních čoček, nezáleží pouze na naměřených hodnotách. Pro oči je velmi důležitý materiál čoček. V zápisu parametrů chybí znaménka, takže Vám bohužel nemůžeme vhodný cylindr a osu doporučit. Napište nám prosím hodnoty znovu včetně plusových/minu­sových znamének. Zatím děkujeme a přejeme Vám hezký den.

#1039
Irena

Dobrý den, chtěla bych u vás zakoupit jednodenní čočky 1 Day Acuvue Moist. Čočky jsem v minulosti nosila, ale od té doby se mi změnily dioptrie. Potřebovala bych poradit s výběrem dioptrií. Na posledním měření mi bylo změřeno toto: P: SPH -6, CYL -1, AX 100, PD 29 . L: SPH -5,75, CYL -1, AX 60, PD 29. S pozdravem, Irena.

#1041
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ireno, díky za otázku. S nově naměřenými parametry budete potřebovat torické kontaktní čočky. Pro pravé oko dioptrie -5,50 cylindr -0,75 a osa 100°. Pro levé oko dioptrie -5,50 cylindr -0,75 a osa 60°. Kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist jsou dostupné i ve variantě pro korekci astigmatismu - 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Před online nákupem bychom Vám doporučovali navštívit aplikační středisko, kde Vám oční specialita bude moci poskytnou zkušební pára čoček. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1037
Ondřej

Dobrý den, Potřeboval bych poradit s výberem vhodných jednodenních čoček. naměřeno mám pravé oko sfera -1 cylindr -2 osa 60 a leve oko sfera -1 cylndr -2 osa 100 a problem je že v nabídkach mají clinder -1,75 nebo -2,25 a nevim co s tim? dekuji za odpoved

#1038
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ondřeji, děkujeme za Váš dotaz. Začneme úpravou parametrů, což je ve většině případu nutné. Dle tabulek by Vám měly vyhovovat dioptrie -1,00 cylindr -1,75 a osa 60° pro pravé oko. Pro levé oko dioptrie -1,00 cylindr -1,75 a osa 100°. Výběr konkrétní značky pak záleží na více faktorech. Je důležité zvolit vhodný materiál, který bude pro oči příjemný a svůj význam má samozřejmě i průměr a zakřivení čoček. Pokud zatím nemáte s kontaktními čočkami žádné zkušenosti, bylo by ideální navštívit kontaktologa, který provede první aplikaci. Po odborné aplikaci budete mít jistotu, že Vám čočky zcela vyhovují. Pokud byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1035
Iveta

Dobrý den, děkuji za předešlé odpovědi. Ráda bych se zeptala ještě na jednu věc, chtěla jsem si objednat ty jednodenní čočky. Podle vaší rady na každé oko jiné , a ty 1 Day Acuvue for Astigmatism mají průměr 14.50 a ty na druhé oko 1 Day Acuvue Moist mají průměr 14.20 a v té objednávce se to nedá změnit, aby byly stejné, tak je to tedy v pořádku? Předem moc děkuji za odpověď

#1036
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Iveto, díky za Váš dotaz. Doporučení bylo pouze teoretické a jak jsme už také napsali, čočky nemusí nutně být od stejného výrobce. Nedokážeme Vám předem říci, jaké kontaktní čočky Vám budou vyhovovat. Torické čočky mají většinou větší průměr a některé značky nabízí pouze jeden rozměr. Doporučujeme Vám osobní konzultaci s kontaktologem, který Vám umožní čočky vyzkoušet. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

#1030
Alena

Děkuji za vysvětlení, jste moc hodná. Takže myslíte, že když si objednám čočky dle naměřených hodnot před 3 lety, tak to bude sedět? Není potřeba přidávat pul dioptrie podle aktuálního měření. Ještě bych se chtěla zeptat, je možnost používat i barevné kontaktní čočky při astigmatismu? Děkuji za odpověď. Alena (viz konverzace níže)

#1032
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleno, díky za otázku. Přesné hodnoty si musíte ujasnit se svým očním specialistou. Píšete "hodnoty odpovídají, byla mi doporučena max. korekce o čtvrt dioptrie". 0,25 dioptrie je poměrně málo a oko často takový rozdíl nepozná. Ovšem nemusí tomu tak být u každého a určitě je hraje roli i to, zda jde o samostatnou dioptrii, nebo když je dioptrie doplněna ještě cylindrem a osou. Pokud bychom Vám mohli poradit s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1029
Lukáš

Dobrý den, chtěl bych poradit jaké jednodenní kontaktní čočky zvolit. OD nat 0,5-1,0-0,5ax 150=1,0 OS nat 0,5,c.c.-1,0-0,5ax 20=1,0 V optice mě doporučili dailies aqua comfort plus -1.25 8,7. Co doporučíte vy? Děkuji za kladnou odpověď.

#1031
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lukáši, děkujeme za otázku. Dioptrii -1,25 bychom Vám doporučili také. Pokud jde ale o konkrétní značku kontaktních čoček, doporučení je vždy pouze teoretické. Čočky je nutné vyzkoušet a teprve pak poznáte, že Vám vyhovují jako celek. Pokud jste Dailies AquaComfort Plus nevyzkoušel a chcete si první čočky objednat online, pak Vám doporučujeme čočky TopVue. U jednodenních TopVue Daily i TopVue Elite+ je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže můžete čočky vyzkoušet naprosto bez obav ze zbytečné investice. Pokud byste měl jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1027
Alena

Dobry den, Dekuji za informace ohledne cocek, urcite jeste rozmyslim, ktera varianta bude nejvhodnejsi. Avsak muzu vas jeste poprosit o odpoved ohledne me otazky k hodnotam, jake dioptrie pro cocky zvolit, dle mereni ktere mi bylo udelano? (Viz nize) Dekuju moc :) Hezky den, Alena. Dobrý den, na brýle mi byly naměřeny před 3 lety hodnoty (sféric.korekce/hodn.cylindru/osa cyl.): P -0,25/-0,75/170; L -0,5/-0,75/180. Dnes jsem byla na přeměření a hodnoty odpovídají, byla mi doporučena max. korekce o čtvrt dioptrie, takže asi není zatím třeba nechat dělat nové brýle, nosím je jen na doostření (práce, řízení, četba, ..). Ráda bych z praktického hlediska upřednostnila tórické kontaktní čočky. Mohli byste mi prosím poradit jak správně vybrat? Předem děkuji za váš čas, radu a odpověď. Hezký zbytek dne, Alena

#1028
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleno, díky za zpětnou vazbu. U kontaktních čoček by neměla být úprava parametrů nutná. Může se ale stát, že některé torické čočky nebudou takovou kombinaci nabízet, pak by se samozřejmě musely hodnoty (asi především osa) upravit dle dostupných parametrů a podle toho, co by Vám nejvíce vyhovovalo. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1022
Alena

Dobrý den, na brýle mi byly naměřeny před 3 lety hodnoty (sféric.korekce/hodn.cylindru/osa cyl.): P -0,25/-0,75/170; L -0,5/-0,75/180. Dnes jsem byla na přeměření a hodnoty odpovídají, byla mi doporučena max. korekce o čtvrt dioptrie, takže asi není zatím třeba nechat dělat nové brýle, nosím je jen na doostření (práce, řízení, četba, ..). Ráda bych z praktického hlediska upřednostnila tórické kontaktní čočky. Mohli byste mi prosím poradit jak správně vybrat? Předem děkuji za váš čas, radu a odpověď. Hezký zbytek dne, Alena

#1026
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleno, děkujeme za Váš dotaz. Dle naměřených hodnot budou torické čočky určitě správná volba. Výběr podle typu oční vady je ale pouze první kriterium. Měla byste popřemýšlet také o tom, jaká perioda výměny čoček Vám bude nejvíce vyhovovat. Jednodenní čočky jsou skvělé v tom, že se nemusíte zabývat žádnou péčí o čočky, každý den si nasazujete nový pár, takže jednodenní čočky jsou považovány na nejzdravější variantu nošení. Jednodenní čočky jsou také nejvhodnější pro střídavé nošení s dioptrickými brýlemi a především jsou skvělé pro začátečníky - především kvůli trénování manipulace s čočkou atd. Častou volbou nositelů jsou čočky měsíční. Zde už je nutná určitá disciplína, protože o čočky je nutné pečovat. Měsíční čočky se mohou zdát finančně výhodnější, ale u začátečníka je nutné myslet na to, že při neopatrné manipulaci s čočkou, může dojít k jejímu poškození. U měsíčních čoček se počítá perioda výměny od prvního dne otevření blistru, takže při střídavém nošení s dioptrickými brýlemi běží čočkám doba použitelnosti, i když ve skutečnosti leží nevyužité v pouzdře s roztokem. Každé čočky mají své výhody i nevýhody. Takže promyslete periodu výměny. Dalším důležitým faktorem je materiál čoček. Můžete vybírat ze skupiny silikon-hydrogelů nebo hydrogelů. Silikon-hydrogelové čočky mají vysokou propustnost kyslíku a velmi dobrý obsah vody. Hydrogelové čočky mají především vysoký obsah vody, jejich prodyšnost je nižší. V současné době se častěji aplikují čočky silikon-hydrogelové, což samozřejmě neznamená, že jsou vhodné pro všechny. Který materiál bude vhodný pro Vás zřejmě ale zjistíte až po vyzkoušení čoček. Zvažte tedy konzultaci s kontaktologem. Pokud budete mít jakékoli další otázky, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1021
Iveta

Dobrý den,nosím brýle na dálku a na léto bych si chtěla pořídit jednodenní čočky a chtěla bych vás požádat s výběrem dioptrii. Na brýlích mám tyto - právé oko dioptrie - 2,25,Cylindr Dp - 0,75,Osa 90.....Levé oko dioptrie - 2.5..Předem děkuji za odpověď Iveta.

#1024
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Iveto, díky za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočky torické a pro levé oko čočky sférické. Jestli ale nemáte s kontaktními čočkami žádné zkušenosti, můžeme jen těžko odhadnout, jaký materiál čoček Vám bude vyhovovat. Teoreticky by Vám mohla vyhovovat kombinace čoček 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s 1 Day Acuvue Moist. Nebo například Biotrue ONEday for Astigmatism s Biotrue ONEday, Clariti 1 day Toric s Clariti 1 day. Možných kombinací je více a čočky pro pravé a levé oko nemusí nutně být od stejného výrobce. Určitě by bylo lepší, kdybyste čočky napoprvé vyzkoušela u kontaktologa. Při nákupu online bohužel nemáte jistotu, že budou čočky 100% vyhovující a mohlo by se stát, že pro Vás bude nákup zbytečnou investicí. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1019
Strašková

Dobrý den,mám 16-ti letou dceru a řešíme pořízení kontaktních čoček.Nyní nosí brýle a má na levém oku 8 dioptrií a na pravém oku 7,5 dioptrií.Nevidí do dálky. Mohli by jste nám prosím poradit,jaké kontaktní čočky bychom si měli pořídit? Děkuji moc.

#1020
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, paní Strašková, děkujeme za otázku. Pokud Vaše dcera zatím nemá s kontaktními čočkami žádné zkušenosti, doporučovali bychom čočky jednodenní. Do dálky jsou téměř vždy naměřeny dioptrie minusové a při přechodu z dioptrických brýlí na kontaktní čočky je nutné parametry lehce upravit. Dle tabulek by to měla být dioptrie -6,75 pro pravé oko a -7,25 pro oko levé. Pokud nechcete navštívit kontaktologa a výběr prvních kontaktních čoček s ním konzultovat, doporučujeme Vám TopVue Elite+ nebo TopVue Daily. Na jednodenních čočkách si bude dcera moci snáze trénovat manipulaci s čočkami a pro oči jsou jednodenní čočky tou nejlepší volbou. Jednodenní čočky jsou navíc ideální pro střídavé nošení s dioptrickými brýlemi. U čoček TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, takže kdyby pro dceru nebyly vyhovující, můžete nám čočky vrátit. V případě, že pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1016
Adéla

Dobry den, jsem zacatecnik a rada bych se zeptala, jake kontaktni cocky zvolit. Rada bych mesicni, ale znacku vubec netusim. Me udaje jsou PO -1,0/-1,25/28 a LO -1,0/-1,5/180. Co vim, tak mi pani v Optice rikala, ze mam volit mekke cocky (jako prvni sem mela Switch), takze bych rada nejake podobne. Moc Vam dekuji za odpoved

#1018
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Adélo, díky za otázku. Kontaktních čoček Switch je poměrně široká řada. Podle naměřených hodnot lze určit pouze to, že budete potřebovat čočky torické. Doporučili bychom Vám čočky TopVue Air for Astigmatism, u kterých můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii -1,00 cylindr -1,25 a osu 30°. Pro levé oko dioptrii -1,00 cylindr -1,25 a osu 180°. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1015
Gabriela

Dobrý den, chtěla bych Vás moc požádat o radu s výběrem čoček. S kontaktními čočkami už mám zkušenost, asi před dvěma lety jsem nosila značku biotrue (bausch + lomb) a nyní jsem se rozhodla stejné čočky koupit znovu. Mezitím se mi ale mírně zvýšily dioptrie, nyní tedy mám: levé oko -4,75, cylindr -0,5, osa 5; pravé oko -4,0, cylindr -0,5, osa 5. Předtím mi čočky objednávala přímo oční, proto se teď nejsem jistá, jako čočky a jaké dioptrie si vybrat. Trochu unáhleně jsem si od Vás už čočky koupila (sférické s dioptriemi -4,75 a -4,0), ale bojím se, že jsem si nevybrala správně. Prosím, můžete mi poradit, jaký typ čoček a jaké dioptrie zvolit? Chtěla bych zůstat u biotrue od bausch + lomb (vždy mi velmi vyhovovaly). Moc děkuji, Gabriela

#1017
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Gabrielo, díky za otázku. S hodnotami dioptrií Vám určitě poradit můžeme. Pro pravé oko bychom Vám doporučili čočky s dioptrií -4,00 a pro oko levé čočky s dioptrií -4,75. Tyto úpravy jsou ale takzvaně tabulkové. K přepočtu se používají vzorečky a následně tabulková úprava. Ne všem nositelům tyto tabulkové úpravy vyhovují. Bohužel Vám nemůžeme na 100 % slíbit, že Vám budou čočky vyhovovat. I když Vám čočky v minulosti vyhovovaly, nyní už by to tak být nemuselo. Materiál čoček ovlivňuje pohodlí při nošení a zda je pro oči vhodný poznáte vždy až po vyzkoušení. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1013
Adéla

Dobrý den, nejsem si jistá, zda mi budete schopni poradit, ale doufám, že ano. Momentálně nosím kontaktní čočky iWear Light, ale přestaly mi vyhovovat a chtěla bych vyzkoušet jiné. Dioptrie těch čoček mám na obou očích -4,00. Byla jsem na měření zraku v Grand Optical a nerozumím tomu „zápisu„ těch hodnot. Na pravém oku mám: -4.50/0,00/0/0,00 a na levém oku mám: -4.25/+0.25/115/0,00 Chápu, že to první jsou moje dioptrie, ale zbytku už nerozumím. A tak bych se chtěla zeptat, jestli byste byli schopni mi poradit, jaké jiné čočky bych mohla vyzkoušet? Nosím čočky docela často, hlavně přes den, večer je sundávám a střídám s brýlemi. Předem mockrát děkuji.

#1014
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Adélo, díky za Váš dotaz. Naměřené parametry jsou s největší pravděpodobností zapsány v pořadí: sférická dioptrie, cylindr, osa a adice. Na pravém oku je nutné korigovat krátkozrakost. Doporučili bychom Vám upravit dioptrii na -4,25. U levého oka Vám naměřili slabý astigmatismus. Cylindr je ale velmi nízký a při korekci zraku by tedy neměl hrát žádnou velkou roli. U levého oka bychom Vám doporučili dioptrii -4,00. Vzhledem k tomu, že čočky střídáte s dioptrickými brýlemi, doporučovali bychom Vám jednodenní čočky TopVue Daily. U čoček můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1010
Hana

Dobrý den, chtěla bych přes léto zkusit nosit čočky, abych nemusela pořizovat dioptrické sluneční brýle. Může te mi poradit jaké čočky zvolit při hodnotách P -1,25 cyl -1,0 osa 115, L -1,0 cyl -2,0 osa 70. Mockrát děkuji

#1012
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, díky za otázku. Měly by Vám vyhovovat torické čočky. Pro pravé oko bychom doporučili dioptrii -1,25 cylindr -0,75 a osu 110°. Pro levé oko dioptrii -1,00 cylindr -1,75 a osu 70°. Pro začátek můžete vyzkoušet čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že budete mít další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1009
Pavlína

Dobrý den, vybírám čočky pro dceru 16 let, měla již zkušební, hodnoty pravého oka -1,75,cyl -0,25, osa 162 levé oko -1,25, cyl -0,5 , osa 54. Chtěla bych kvalitní, měsíční čočky. Děkuji Pavla

#1011
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlíno, díky za otázku. Víte, jaké hodnoty dostala dcera na zkušebních kontaktních čočkách? A víte, o jaké konkrétní čočky šlo? Vyhovovaly jí, nebo jí byly v něčem nepohodlné či jinak nepříjemné? My bychom doporučili upravit hodnoty na dioptrii -1,75 pro pravé oko a na -1,50 pro levé oko. Pro mladé aktivní lidi považujeme za nejideálnější jednodenní kontaktní čočky. Nemusí se o ně nijak pečovat a každý den se používá zcela nová kontaktní čočka. U měsíčních čoček je nutné čištění a tedy určitá disciplína jak nošení, tak péče. Napište nám prosím více informací o zkušebních kontaktních čočkách, které dcera vyzkoušela a pak se pokusíme doporučit Vám konkrétní značku. Zatím Vám přejeme hezký den.

#1003
Marcela

Děkuji za odpověď poslala jsem vám raději fotografii přes email. Když budete tak hodná a podíváte se na to Děkuji

#1004
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marcelo, díky za doplnění informací. Vyzkoušejte pro pravé i levé oko čočky TopVue Air for Astigmatism s dioptrií 0,00 cylindrem -0,75 a osou 180°. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na nich cokoli nevyhovovalo, můžete nám je poslat zpět. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#1001
Marcela

Dobrý den, tak nejsem byla v optice kde mi dělali brýle Zjistila jsem že v kolonce dioptrie mám 0.. tak vás prosím o pomoc jaké kontaktní čočky budu potřebovat. Parametry jsem udala v prvním komentáři dĕkuji

#1002
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marcelo, děkujeme za doplnění informací. Nulové dioptrie lze u torických čoček objednat. Zápis parametrů ve Vašem předchozím dotazu ale není kompletní. U cylindrů jsou velmi důležitá znaménka. Hodnota je buď kladná se znaménkem +, nebo záporná se znaménkem -. Pro doporučení konkrétních hodnot u kontaktních čoček jsou tato znaménka nezbytná. Předem děkujeme za doplnění. Zatím Vám přejeme hezký den.

#997
Marcela

Dobrý den,prosím můžete mi podle naměřených hodnot u očního lékaře poradit, jaké kontaktní čočky potřebují.. cylindr na obě oči 1,0 ..osa pravé oko 180° a levé oko 175° dioptrie nejsou napsány pouze do dálky. A poznámka u obou očí stejná ,kterou nomohu přečíst Děkuji Marcela

#999
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marcelo, díky za Váš dotaz. Poradili bychom Vám velmi rádi, ale máme obavu, že tyto informace nám pro doporučení čoček nestačí. Bude potřebovat čočky torické, ale pro doporučení konkrétních hodnot potřebujeme znát i dioptrie. Můžete nám poslat fotografii předpisu na náš info mail info@cocky-kontaktni.cz, nebo do zprávy na náš Facebookový profil - https://www.facebook.com/cockykontaktni/. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

#995
Hana

Dobrý den, právě jsem začala nosit kontaktní čočky ke korekci krátkozrakosti(-2) Mohu se prosím zeptat, jestli je normální ,když se mi při nasazení čoček zhoršilo vidění do blízka? Do dálky vidím velice dobře. Nevím jestli je to tak v pořádku nebo bych měla vyzkoušet jiné čočky. Předem Vám děkuji

#996
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, díky za dotaz. Určitě bychom Vám doporučili problém konzultovat s očním specialistou, který Vám čočky doporučil. Když máte čočky pouze na dálku, nemělo by být vidění na blízko nijak omezeno. Pokud ovšem korigujete správnou oční vadu. Jiné kontaktní čočky by mohly problém vyřešit. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#992
Kristýna Chocholová

Dobrý den, prosím vás o radu u oční lékařky mám naměřenou vadu -10 a -10.5 jakou bych měla zvolit velikost kontaktních čoček?

#994
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kristýno, díky za otázku. Dle tabulkových přepočtů bychom Vám doporučili dioptrie upravit na -9,00 a -9,25. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

#989
Vendula

Dobrý den, prosím o radu, jaké čočky zvolit, při hodnotách dioptrií brýlý P -2,0, cyl -0,5 a osa 180st, L -2,5, cyl -0,5, osa 180, Děkuji

#990
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vendulo, už jsme Vám odpověděli na Váš dotaz u produktu. Pro jistotu tady odpověď zopakujeme. U kontaktních čoček se cylindr přepočítá na sférickou dioptrii. Pro pravé oko by to u kontaktních čoček pro pravé oko byla dioptrie -2,25 a pro levé oko -2,75. Tyto přepočty jsou pouze podle vzorečků a nemusí být 100% vyhovující pro každého. Občas jsou nutné individuální úpravy. Pokud chcete nějaké čočky vyzkoušet bez konzultace s kontaktologem, doporučujeme Vám sférické čočky z řady TopVue. U této značky můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud byste měla jakékoli další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#982
Karolina

Dobrý den, uvažuji o kontaktních čočkách, které bych chtěla nosit jen v létě. Na pravém oku mám Sph. dptr. =2,25 a na levém Sph. dptr. =2,0, cylindr = 0,75, osa 110° Mohli byste mi prosím nějaké čočky na vyzkoušení doporučit?

#983
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Karolíno, díky za Váš dotaz. Pro pravé oko budete potřebovat kontaktní čočky sférické - pouze s dioptrií -2,25. Pro levé oko to budou čočky torické s dioptrií -2,0 cylindrem -0,75 a osou 110°. Na vyzkoušení bychom Vám doporučili čtrnáctidenní čočky TopVue Premium a TopVue Premium for Astigmatism. Balení po jednom kuse pro Vás bude nejvýhodnější. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

#980
Lenka

Dobrý den, prosim o radu, objednávám si u Vás kontaktní čočky už asi po třetí, dnes jsem byla na přeměření dioptrií. Nevím nyní jaké kontaktní čočky si objednat. Bylo mi naměřeno PO: -3,5, cyl.- 0,5, osa 80°, LO: pouze -3,5. Jaké kontaktní čočky si mám prosím vybrat? Doposud jsem si brala TopVue, které sedí perfektně, ale všude cylindr začíná až od -0,75. Průměr a zakriveni mam 8,6 a 14,2. Děkuji moc.

#981
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za Váš dotaz. Doporučili bychom Vám zakoupit stejné čočky, jako jste kupovala dosud. Na pravé oko by měla být vhodná dioptrie -3,50 a na levé oko -3,25. U kontaktních čoček bohužel cylindr -0,50 nenajdete. Takové hodnoty se přepočítávají podle vzorečků a následně se upravují dle vertex distance (řeší rozdíl mezi dioptrickými brýlemi a kontaktními čočkami). Kdyby Vám nové parametry nevyhovovaly, můžete samozřejmě využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#976
Bára

Dobrý den, prosím o radu, jaké si mám koupit čočky. Mám na pravém oku 3,75, cyl. 0,25, osa 110 °, levé 3 bez cylindru. Měla jsem na vyzkoušení čočky Acuvue oasys 1 day, bohužel jsem si neopsala údaje, které na nich byly napsané a zbyla mi jen pravá (údaje na čočce jsou: -3,75, BC 8.5, DIA 14.3). Jaké 14 denní čočky byste mi doporučili? Předem děkuji za radu.

#977
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Báro, díky za Váš dotaz. Na levém oku budete mít s největší pravděpodobností dioptrii -3,00. Předpokládáme také, že jste dostala na pravé i levé oko čočky stejné značky, takže průměr a zakřivení budou totožné. V naší nabídce máme čočky TopVue, u kterých lze v případě potřeby uplatnit službu Garance vrácení peněz. Můžete tedy vyzkoušet čtrnáctidenní čočky TopVue Premium. Mezi nositeli jsou velmi oblíbené. Jestli ale máte zájem o jinou značku kontaktních čoček, doporučili bychom Vám výběr konzultovat s kontaktologem. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#970
Daniela

Dobrý den, kolikátky kont. čočky, když mám do dálky +1.25 a +1,75. A kolikátky brýle na čtení při čočkách, když mám +3.25 a +2.75. Děkuji za radu.

#971
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Danielo, díky za otázku. Když máte naměřené dioptrie do dálky i do blízka, budete potřebovat multifokální čočky. Jejich výběr a odbornou aplikaci by měl provést kontaktolog po vyšetření očí. Z Vašeho zápisu není patrné, které hodnoty jsou pro pravé a které pro levé oko, takže bychom se raději do žádného výpočtu vhodných hodnot korekce nepouštěli. Multifokální čočky fungují různě a ne každému vyhovují. Určitě tedy bude vhodnější, když osobně navštívíte kontaktologa. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#968
M

Dobrý den, mám předepsané tyto hodnoty na torické čočky. D: -0,5, Cylindr: -1,75 Osa: 90°, druhé oko D: -0,75 Cylindr: -1,00 Osa: 80° . Čočky s cylindrem -1,00 jsem nenaáel, jakou mám zvolit variantu a popřípadě výrobce čoček? Zkoušél jsem TopVue premium for Astigmatism a čočky AirOptics a neseděly. Děkuji

#969
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, díky za Váš dotaz. Hodnoty bychom Vám doporučili u prvního oka nechat beze změny a u levého oka udělat úpravu na dioptrii -0,75 cylindr -0,75 a osu 80°. Vzhledem k tomu, že Vám čočky nevyhovovaly, doporučili bychom Vám návštěvu kontaktologa, který bude mít při osobní konzultaci více prostoru k úpravě parametrů a výběru správných kontaktních čoček. Bohužel není možné vybrat kontaktní čočky pouze na základě hodnot naměřených pro korekci. Další zkoušení čoček by pro Vás mohlo být velmi finančně nákladné. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#966
Petra

Dobrý den, zakoupila jsem si čočky Topvue air podle toho jak mám předepsané hodnoty na brýle. Tudíž leve oko - 1.00 a pravé - 1,25 cylindr - 0,75 a osa 170. Pro pravé oko jsem zvolila topvue air astigmatism. Ale po nasazení mi to nebylo příjemné, a na nebylo nic zaostrene. Kdežto na levém oku jsem o cocce ani nevěděla jak seděla krásně. Můžete mi prosím poradit, jaké bych měla případně zvolit na to pravé oko? Děkuji

#967
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. Rádi bychom Vám poradili, ale bohužel máme k dispozici pouze tabulky a vzorečky, podle kterých lze dělat úpravu. U těchto parametrů by neměla být žádná úprava nutná. Budeme Vás tedy muset odkázat na kontaktologa, který se Vámi probere vhodné hodnoty u kontaktních čoček. Pokud Vám čočky nevyhovují, můžete samozřejmě využít službu Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám prosím. Zatím mějte hezký den.

#963
Adéla

Děkuji za odpověď, mám zkušenosti s měsíčními čočkami, ale teď bych preferovala jednodenní. Mám citlivé oči. Děkuji za doporučení. S pozdravem Špačková

#965
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Adélo, díky za doplnění informací. Jednodenní silikon-hydrogelové čočky bohužel v tuhle chvíli nejsou dostupné v řadě TopVue, u které funguje služba Garance vrácení peněz. Tuhle značku bychom Vám doporučili vyzkoušet, právě proto, že u nich nehrozí riziko zbytečné investice v případě, že by Vám čočky nevyhovovaly. TopVue jednodenní silikon-hydrogelové čočky připravuje a brzy (cca 4 -5 týdnů) už budou na webu dostupné. Nejvíce pozitivních ohlasů máme na čočky Dailies TOTAL1. I když jsou zákazníci s čočkami velice spokojeni, doporučovali bychom Vám vyhledat aplikační středisko a čočky si nechat aplikovat kontaktologem. Pokud byste měla jakékoli další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

#961
Adéla

Dobrý den, jaké čočky zvolit, když mám: pravé: dioptrie -1, Dp -0,25, osa 20, levé:dioptrie -1, Dp -0,5, osa 160. Dekuju. S pozdravem Špačková

#962
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Adélo, díky za Váš dotaz. My bychom Vám doporučovali pro pravé oko dioptrii -1,00 a pro levé oko -1,25. Tedy čočky sférické. Máte už s čočkami nějaké zkušenosti? Pokud ano, tak s jakými čočkami a jaké zkušenosti? Při výběru čoček hraje důležitou roli materiál čoček a jeho obsah vody a propustnost kyslíku. Tyto vlastnosti ovlivňují pohodlí při nošení. Máte nějakou představu o tom, jakou periodu výměny byste u čoček preferovala? Jednodenní čočky, čtrnáctidenní nebo měsíční? Napište nám prosím více informací. Zatím díky a hezký den.

#957
KRALOVA

DEKUJI VAM ZA ODPOVED NA MUJ DOTAZ OHLEDNE KONTAKTNICH COCEK.MAM ZAJEM VYZKOUSET VICE DRUHU VASICH KONTAKTNICH COCEK A PROSIM VAS JESTE O DOPLNUJICI INFO PRED OBJEDNAVKOU..PARAMETRY L+PO STEJNE ,DIOPTRIE -8, CYLINDR -1,OSA 180° ,BARVA 25%,SFERICKE BRYLOVE COCKY PREPOCTENO NA KONTAKTNI PAR. DIOPTRIE -7,5,CYLINDR -0,75,OSA180. PROSIM DODAVAJI SE DOPORUCENE TORICKE KONT.COCKY Top Vue Premium for astigmatis TAKE V BARVE A S UV FILTREM A ZDA MOHU TAKE POUZIVAT KONTAKT.COCKY Top Vue COLOR BLUE DIOPTRICKE JEDNODENNI JAKO UVEDENE TORICKE KONT.COCKY?..JESTE JEDNOU VAM DEKUJI ZA VASI ODPOVED A TRPELIVOST.

#958
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, díky za otázku. Bohužel TopVue Premium for Astigmatism nemají UV filtr a nejsou dostupné v barevném provedení. Jednodenní čočky TopVue Color bohužel nejsou vhodné pro korekci Vaší oční vady. Tyto barevné čočky mají pouze sférickou dioptrii a nejsou schopné korigovat astigmatismus. Kdyby byl Váš cylindr nižší, mohl by se udělat přepočet a pak by mohly být vyhovující i sférické čočky. U cylindru -1,00 bychom ale takové úpravy nedoporučovali, protože by pak pravděpodobně nebylo vidění ostré. Pokud chcete vyzkoušet více typů torických kontaktních čoček, doporučili bychom Vám návštěvu očního specialisty - kontaktologa. Ten Vám může poskytnout zkušební páry čoček. My bohužel zkušební páry čoček poskytovat nemůžeme a služba Garance vrácení peněz platí pouze na značku TopVue. Kdybyste si objednala kontaktní čočky jiné značky a ty by Vám nevyhovovaly, byla by to pro Vás zbytečná investice, protože nekompletní balení nemůžeme přijmou zpět. Pokud budete mít jakékoli další otázky, ptejte se. Zatím mějte hezký den.

#953
Kralova

DOBRY DEN,PROSIM VAS O RADU.DLOUHODOBE NOSIM BRYLE A CHTELA BYCH KONT.COCKY,ALE NEVIM JAKE PRESNE..MAM L+PO STEJNE PARAM. DIOPTRIE minus 8 ,minus 1, 180,pd 66,barva 25%., SFERICKE.DEKUJI VAM ZA ODPOVED.

#955
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud chápeme zápis parametrů správně, tak potřebujete torické kontaktní čočky. Dioptrie -7,50 cylindr -0,75 a osa 180°. U kontaktních čoček má svou roli i průměr a zakřivení a především materiál kontaktních čoček. Obsah vody a propustnost kyslíku ovlivňuje pohodlí při nošení. Ideální by bylo, kdybyste navštívila kontaktologa a ten Vám doporučí vhodné čočky a umožní Vám je i vyzkoušet. My Vám můžeme nabídnout čočky TopVue Premium for Astigmatism. Jako jedny z mála jsou dostupné v balení po 1 kontaktní čočce, což je na vyzkoušení ideální. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#951
Jana Dvořáková

Dobrý den, prosím Vás o radu. Zhoršil se mi zrak a mám nový předpis dioptrií pro brýle, potřebovala bych si také koupit k tomu čočky, které nosím mnohem více než dané brýle. Používám značku Biofinity. Doposud jsem měla cylindr pouze na jednom oku, nově mám na obě, tudíž potřebuji zvolit Biofinity Toric. Dle předpisu mám na OP: -2,50 / cylindr -0,5 / osa 180; OL: -2,50 / cylindr -1,50 / osa 0). Bohužel se mi nedaří sehnat čočky s těmito parametry. Můžete mi prosím poradit, které mi budou vyhovovat, když čočky s těmito cylindry se nevyrábí? Velice předem děkuji za Vaši radu.

#952
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, díky za Váš dotaz. Naměřené hodnoty byste měla pro kontaktní čočky upravit takto - pro pravé oko je cylindr příliš nízký, takže se pomocí vzorečku přepočítá na dioptrii a čočky by měli mít pouze dioptrii -2,75. U levého oka to budou torické čočky s dioptrií -2,50 cylindr -1,25 a osa 180°. Pokud nemáte s daným typem čoček zkušenosti určitě je vyzkoušejte v rámci odborné aplikace u kontaktologa. Vyhnete se tak zbytečné finanční investici. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#933
Anna

Dobrý den, chtěla bych si pořídit jednodenní čočky na různé akce a tak dále, kde mi budou brýle překážet. Bohužel moc nevím jak vybrat. Pravé oko : - 1,5 / - 0,5 / 88 Levé : - 1,5 / - 0,5 / 102 Predem děkuji za radu

#935
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Anno, díky za Váš dotaz. Uvedené parametry bychom upravili pouze na sférickou dioptrii. Cylindr 0,50 se u kontaktních čoček bohužel nevyrábí. Pro pravé i levé oko by to znamenalo dioptrii -1,75. Z jednodenních sférických čoček Vám můžeme doporučit TopVue Elite+ a TopVue Daily. U obou typů je možné v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz, takže se nemusíte bát zbytečné investice. Všechny jednodenní sférické čočky najdete zde. Samozřejmě popřemýšlejte i návštěvě kontaktologa, se kterým proberete, jaké kontaktní čočky jsou pro Vás vhodné. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#927
Monika

Dobrý den, obracím se na Vás ohledně prosby. Nosím už několik let brýle na dálku. Dioptrie mám pravé -2,5, cylindr -,075 osa 12 a levé -3 cylindr -0,5 a osa 51..Jak je možné zjistit, jaké potrebuju zakřivení a jaký typ čoček ? Je možné zajít na nějaké měření ? Nikdy jsem čočky neměla.

#928
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Moniko, díky za Váš dotaz. Ano, ideální je navštívit kontaktologa, který provede všechna měření a na jejich základě Vám i doporučí kontaktní čočky. Čočky budete mít možnost i vyzkoušet, což je velká výhoda a zjistíte, zda Vám materiál čoček vyhovuje svými vlastnostmi. Kontaktolog může být oční lékař, nebo najdete specialistu ve specializované optice. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

#925
Michal

Dobrý den, vzhledem ke svému aktivnímu životu a svému sportu by se mi hodila kombinace brýlí a čoček, ale absolutně nevím jaké si vybrat mé hodnoty jsou : Pravé oko : dioptrie 0,0 , cylindr -2,50 osa 100 Levé oko : Dioptrie 0,0 , cylindr -3,0 osa 70 vzhledem k charakteristice použití ( pouze turnaje či podobné akce ) bych zřejmě zvolil jednodenní čočky děkuji za odpověď

#926
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michale, díky za otázku. Budete potřebovat torické kontaktní čočky. Určitě Vám ale doporučujeme osobní návštěvu odborného aplikačního střediska, kde Vám čočky vyberou a budete mít možnost je vyzkoušet. U čoček jsou podstatné i jiné vlastnosti než jen hodnoty dioptrií. Mohlo by se tak stát, že Vám čočky koupené online nebudou vyhovovat. Až Vám čočky aplikuje kontaktolog, můžete další nakupovat výhodněji u nás. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

#923
Marie

Dobrý den, chtěla bych si u Vás pořídit a vyzkoušet čočky (především na venkovní aktivity - horské výšlapy apod.) a četla jsem, že je nutné dioptrie přepočítat. Mám uvedeny -2.50 na pravé oko a -2,25 na levé oko. Mohla bych poprosit o radu, jaké čočky by mohly být vhodné? Děkuji mnohokrát! :-)

#924
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marie, díky za otázku. Tyto hodnoty není nutné přepočítat. Úprava se používá až u vyšších dioptrií. U kontaktních čoček, abychom vám tedy doporučili stejné dioptrie, jako nosíte na dioptrických brýlích. Pro aktivní životní styl, sporty a hlavně občasné nošení, jsou ideální jednodenní čočky. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit TopVue Elite+ a TopVue Daily. U obou typů lze v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Zatím mějte hezký den.

#921
Hana

Dobrý den, dnes mi na očním naměřili tyto hodnoty: pravé oko: dioptrie 0,75 osa 20, levé oko 1,00 osa 170, nikdy jsem cocky neměla a chtěla bych je zkusit, poradíte prosím jaké zvolit? Chci je zatím jen na zkoušku tak nic drahého prosím. Moc děkuji za odpověď

#922
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, díky za Váš dotaz. Zápis parametrů je bohužel nekompletní. Zřejmě Vám byl zjištěn astigmatismus. Pak by na předpisu měly být sférické dioptrie, cylindrické dioptrie a osa. Je možné, že sférická dioptrie je 0,00. I tak ale potřebujeme vědět, zda jsou cylindry plusové nebo minusové. Doplňte prosím kompletní zápis a pak Vám snad budeme schopni poradit vhodné kontaktní čočky na vyzkoušení. Zatím Vám přejeme hezký den.

#919
Christyna

Děkuju za rychlou odpoveď. Cylindr má minusovou hodnotu.

#920
Zákaznický servis - Markéta

Ještě jednou dobrý den, pak bychom Vám doporučili pro pravé i levé oko dioptrii -4,00. Vyzkoušet můžete jednodenní čočky TopVue Daily nebo TopVue Elite+. U značky je zavedena služba Garance vrácení peněz a navíc jsou Daily i Elite+ dostupné i v menším 10 kusovém balení. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#917
Christyna

Dobrý den, mám dotaz, jaké čočky se mi hodí. Pravé oko -4,00 dioptrie, cylindr 0,5,osa 80. L - -4,00 dioptrie, cylindr 0,5 , osa 153. děkuji.

#918
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, díky za dotaz. Čočky by Vám prozatím měly stačit pouze se sférickou dioptrií. Abychom ale mohli udělat správný přepočet, potřebovali bychom vědět, zda jsou naměřené cylindry plusové či minusové. Doplňte prosím i tyto údaje. Zatím děkujeme za přejeme hezký den.

#915
Daniel

Dobrý den, Poprosil bych vás o informace s výběrem vhodných kontaktních čoček.Mám SPH pravé +2,00 a PD 27,0 Levé +2,50 a PD 28,5 Děkuji Hrstka.

#916
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Danieli, díky za Váš komentář. Výběr kontaktních čoček se neodvíjí pouze od dioptrií. Budete potřebovat čočky pouze se sférickou dioptrií, ale dále záleží na Vašich preferencích a také na potřebách Vašich očí. Vy se musíte rozhodnout, jestli chcete čočky jednodenní, dvoutýdenní nebo měsíční. Oči si pak budou muset vybrat vhodný materiál. Bude to hydrogel, kde dominuje obsah vody, nebo silikon-hydrogel, který k očím propouští vysoké procento kyslíku? Roli hraje i zakřivení a průměr čočky. Ve Vašem případě by měly mít čočky dioptrii pro pravé oko +2,00 a pro levé oko +2,50. Více bohužel není z parametrů patrné. PD je zkratka pro pupilární distanci a ta je podstatná pouze pro dioptrické brýle. Doporučili bychom Vám vyzkoušet čočky z řady TopVue, u které je zavedena služba Garance vrácení peněz. V řadě TopVue najdete čočky jednodenní, čtrnáctidenní i měsíční, hydrogelové i silikon-hydrogelové. Prohlédněte si nabídku a pokud budete mít jakékoli dotazy, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#908
Petra T.

Dobrý den, ráda bych si objednala čočky, potřebují však pomoc s výběrem. P -1,25, cylindr -0,5, osa 175°, L -1, cylindr -0,5 osa 175° pd 62 mm. U kontaktologa jsem dostala air optix BC 8,6 Dia 14,2 PWR -1,25 na obě oči, původně jsem pro pravé měla dioptrií -1,5, ale viděla jsem rozmazaně, s tou -1,25 je to lepší, ale stejně mám pocit, že úplně ostře nevidím ani na jedno oko. S brýlemi problém nemám. Předem děkuji za radu. Petra

#911
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, díky za dotaz. My Vám můžeme nabídnou pouze přepočet podle obecných vzorečků. Podle nich bychom Vám doporučili pro pravé oko dioptrii -1,50 a pro levé oko -1,25. Jsou to ale jen vzorečky a lepší je vždy čočky vyzkoušet, protože na ostrost vidění mohou mít vliv i jiné vlastnosti čoček. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky Topvue Air. Tyto čočky mají asférický design a jsou doporučovány pro korekce nízkých stupňů astigmatismu. Kdyby Vám nevyhovovaly, je u nich možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

#905
Gabriela

Dobrý den, prosím o pomoc s výběrem čoček, mám-li na kartičce od očního tyto hodnoty: P: dioptrie -4,75, cylindr -0,50 a osa 25 stupňů L: dioptrie -4,25, cylindr -2,00 a osa 170 stupňů A lze vybrat nějaké ,vlhčí" čočky, prosím :-) Mockrát Vám děkuji.

#906
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Gabrielo, díky za Váš dotaz. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s dioptrií -4,75, ale pro levé oko potřebujete torické čočky s dioptrií -4,00 cylindrem -1,75 a osou 170°. Nabídnout Vám můžeme čočky TopVue Air a na levé oko TopVue Air for Astigmatism. Je u nich totiž možné využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že máte zájem o jinou značku doporučujeme Vám osobní konzultaci s kontaktologem. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#900
Daniela

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké čočky mám zvolit (a hodnotu cylindru) mám-li na kartičce od očního -1.0 CYL na každém oku a -1.0 dioptrií na dálku? Děkuji.

#902
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Danielo, díky za Váš dotaz. Jestli chápeme správně a máte naměřeny stejné parametry na pravém i levém oku a je to dioptrie -1,00 a cylindr -1,00, pak u kontaktních čoček by Vám měla vyhovovat dioptrie -1,00 a cylindr -0,75. Vybírat tedy musíte z torických kontaktních čoček. Musíte znát také naměřenou osou a ideálně byste měla znát i zakřivení a průměr. Tyto informace Vám sdělí kontaktolog. My Vám můžeme nabídnout například čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism a měsíční TopVue Air for Astigmatism. U čoček můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám nevyhovoval ani jeden typ čoček, doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa. Vybere Vám čočky přesně pro Vaše oči a také Vám předvede, jak pečovat o čočky. V případě, že pro Vás budeme moci něco udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#899
Petra

Dobry den chtela bych si u Vás objednat poprve cocky.Jake bych mela mit. Prave oko -1,50 cyl 0 osa 0 PD 31,50 Levé oko - 1,75 cyl +0,75 osa 170 PD 32,00. Děkuji Petra

#901
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, díky za dotaz. Tyto hodnoty jsou naměřeny pro dioptrické brýle. Pro aplikaci prvních kontaktních čoček byste měla znát více parametrů. U čoček je velmi důležité vybrat si správný materiál s vhodnými vlastnostmi. Čočky mají také své zakřivení a průměry a i tyto parametry hrají roli při výběru čoček. My Vám můžeme doporučit na vyzkoušení kontaktní čočky z řady TopVue. U klasických balení je možné v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz a čočky jsou dostupné také v balení po 1 kontaktní čočce, což je ideální na vyzkoušení. Pro pravé oko by Vám měla vyhovovat dioptrie -1,50, takže bychom Vám doporučili čočky TopVue Premium (balení po 1 čočce). Na levém oku je ale potřeba korigovat astigmatismus, takže budete potřebovat torické čočky s dioptrií -1,00 cylindrem -0,75 a osou 80°. Vyzkoušejte čočky TopVue Premium for Astigmatism (balení po 1 čočce). Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#895
Iveta

Dobrý večer, chtěla bych si sama objednat čočky, na kartičce od kontaktologa mám název Aqualite toric. Najdu je ve vaší nabídce? Mně se to nepodařilo... Děkuji Iveta

#896
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Iveto, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky Aqualite toric jsou s největší pravděpodobností k dispozici pouze v konkrétní sítí kamenných optik. Dle našich informací by měly být čočky totožné s Biofinity Toric. Čočky bychom Vám doporučovali před nákupem vyzkoušet v aplikačním středisku. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

#893
Andrea

Omlouvam se za chybné údaje.. na čtení mám L=3, P=2,75.

#894
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Andreo, díky za Váš dotaz. Bohužel se nám nedaří dohledat původní zprávu, ve které jsme Vám čočky doporučili. Bohužel se ani nemůžeme zorientovat v zápisu parametrů. Pro pravé i levé oko máte naměřenou dioptrii do dálky +1,50? A do blízka pro pravé oko +2,75 a pro levé oko +3,00? Pokud ano, doporučili bychom čočky s dioptrií +1,50 a adicí +1,50 pro obě oči. Jestliže Vám čočky nevyhovují, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Bylo by ideální konzultovat vhodné parametry pro kontaktní čočky osobně s očním specialistou. Zvažte také první aplikaci od kontaktologa. Multifokální čočky jsou složité a mnoho lidí se s nimi nikdy nenaučí pracovat. Kontaktolog ale bude schopný najít pro Vás nejschůdnější řešení a pomůže Vám zorientovat se v naměřených parametrech. Velice rádi bychom Vám poradili, ale více takto na dálku bohužel nezvládneme. Pokud se ale budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

#892
Andrea

Dobrý den, ráda bych se zeptala... Objednala jsem si u Vás multifokální čočky TopVue Air dle doporučení a bohužel s nimi nevidím do dálky. Mám dioptrie na dálku +1,5 a na čtení L=+1,5, P=+1,25. Čočky 1,5 a adici L=1,5, P=1,25.

#890
Michaela sucha

Dobry den chtela bych si objednat poprve cocky z internetu... Jake bych mela mit. Prave oko -4,0.. Cyl. -0,75.. 105stupnu. Leve oko -4,25.., cylidr -0,50.. 35stupnu ax. Dekuji sucha.

#891
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michaelo, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko budete potřebovat dioptrii -4,00 cylindr -0,75 a osa 100°. S těmito parametry budete potřebovat torické čočky a doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Air for Astigmatism. Pro levé oko to bude pouze dioptrie -4,25 a pro korekci vyzkoušejte TopVue Air. U čoček je možné v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#886
Jana

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, Už několik let používám čočky Bausch and Lomb (měsíční). Nějakou dobu dělají dobrotu, ale pak mi oči natékaji, rudnou - jako bych je měla poškrábané. Mám pocit, že čočky jsou strašně tvrdé - čistění dodržuji.Nedoporučli by jste mi nějaké - jemněší? Ráda bych vyzkoušela, ale opravdu nevím, které zvolit. Velice děkuji za odpověď a radu.

#887
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, díky za Váš dotaz. Dle předchozích objednávek používáte kontaktní čočky z hydrogelového materiálu. Je tedy možné, že Vaše oči trpí nedostatkem kyslíku. To je nejčastější příčina červených očí při nošení kontaktních čoček. Doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Air. Jsou to měsíční čočky s vysokou propustností kyslíku, u kterých je zachován pro oči příjemný obsah vody. Navíc je u této značky zavedena služba Garance vrácení peněz. Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#884
Eva Hošťálková

Dobrý den, chystám se na objednávku, jen ještě poprosím Vaše doporučení. Chtěla bych jednodenní kontaktní čočky. Moje hodnoty: Pravé oko- sph -1.75, cyl -0.50, osa 15. Levé oko- sph -1.75, cyl -0.50, osa 150. Děkuji a hezký den

#885
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, díky za Váš dotaz. Pokud hledáte své první kontaktní čočky, pak Vám doporučujeme TopVue Daily nebo TopVue Elite. U kontaktních čoček je totiž možné případně využít službu Garance vrácení peněz, takže nemusíte mít strach ze špatného výběru. Pro pravé oko Vám doporučujeme dioptrii -2,00 a pro levé oko také -2,00. Pokud Vás ale zaujala jiná značka, doporučili bychom čočky nejprve vyzkoušet u kontaktologa. Jestli budete mít další otázky, napište nám. Zatím mějte hezký den.

#871
Klára

Dobrý den, nově mi byl naměřen cylindr, pouze u levého oka a já teď váhám jakou zvolit dioptrii, mohli byste mi prosím poradit? Levé oko: -6,0 cylindr -0,5 osa 170....dočetla jsem se, že torické čočky pro tento cylindr nepotřebuji, ale netuším, zda se to nějak nepromítá do dioptrií... Děkuji moc

#872
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kláro, díky za Váš dotaz. Podle uvedených parametrů bychom Vám poradili čočky pouze se sférickou dioptrií -5,25. Cylindr 0,50 se u torických kontaktních čoček nevyrábí. Najdete tam hodnoty od 0,75. Před nákupem bychom Vám ale doporučovali čočky vyzkoušet v aplikačním středisku. Popřípadě můžete vyzkoušet čočky značky TopVue, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.

#869
Eva

Dobrý den, pravé oko + 3,75.cylindr minus 0,5. Ax 180. ADD +2,00 levé oko + 3,00 bez cylindru, ADD +2,00. pak je ještě psáno visus 1. nevím co je zakřivení , to není psané. děkuji moc za info a nabídku.Kašparová

#870
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, díky za otázku. Odpovíme na oba dotazy najednou. Multifokální čočky jsou bohužel poněkud zrádné a je často nutné zkusit několik typů a značek, než člověk narazí na ty pravé. Pokud navštívíte školeného kontaktologa, bude Vám schopen s výběrem pomoci. My bychom doporučili pro pravé oko +3,75 a adici +2,00 a pro levé oko dioptrii +3,00 a adici rovněž +2,00. Pokud chcete čočky vyzkoušet, doporučujeme Vám TopVue Air Multifocal, které jsou dostupné v balení po 1 čočce a tedy ideální na vyzkoušení. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

#868
Eva

Dobrý den, ráda bych si u vás zakoupila multifokální čočky. Naměřené hodnoty pravé oko +3,75 CYL.-0,50. AX 180,ADD +2. levé oko +3, Cyl.žádný ,ADD +2. VISUS 1. Dostala jsem od lékaře čočky pravé oko 3,5+ 1,5 a leve oko 3 + 1,5. bohužel na blízko vidím hodně rozmazaně. Můžete mi prosím poradit , jaká má být správná hodnota ? Lékařka si s čočkami neví rady. Děkuji za info, moc ráda bych multifokální čočky používala. Hezký den Kašparová

#860
Jindřich Fikar, Jr.

Dobrý den, Prosím o radu které kontaktní čočky budou vhodné moje hodnoty: Pravé oko: SF: -1,50, CYL: -0,75, AX: 180, K1: 43, K2: 44, AX: 88, NT: 14,00, CCT: 500 Levé oko: SF: -1,75, CYL: -0,50, AX: 177, K1: 43, K2: 43,75, AX: 94, NT: 12,00, CCT: 514

#867
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jindřichu, díky za dotaz. Pro pravé oko potřebujete torické kontaktní čočky s dioptrií -1,50 cylindrem -0,75 a osou 180°. Pro levé oko čočky se sférickou dioptrií -2,00. Vhodnou kombinací by mohly být čočky TopVue Premium for Astigmatism a TopVue Premium. Čtrnáctidenní čočky, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.

#858
Renáta Sadovská

Dobrý den, v optice mi naměřili hodnoty: pravé oko:-2,00/+0,50/10/0,00 Levé oko: -1,50/+50/8/0,00 Prosím poraďte mi, jakou hodnotu kontaktních čoček koupit, potřebuji nejlépe měsíční denní. Děkuji

#859
Zákaznický servis

Dobrý den, Renáto, díky za otázku. Pro kontaktní čočky je nutné naměřené parametry přepočítat. Pak by to byla pro pravé oko dioptrie -1,75 a pro levé oko -1,25. U kontaktních čoček nejsou rozhodující jen dioptrie. Velký podíl na pohodlí při nošení má materiál čoček a jeho vlastnosti. Z měsíčních čoček pro denní nošení Vám můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue Air, které jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu a mají vysokou propustnost kyslíku, nebo TopVue Plus, které jsou z hydrogelového materiálu a v jejich vlastnostech hraje hlavní roli voda. U kontaktních čoček TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, kterou můžete v případě potřeby využít. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#856
Nicola

Dobrý den, po 5 letech bych si znovu chtěla pořídit čočky, bohužel za tuto dobu se změnily jak dioptrie tak i nově cylindry. Můj dotaz zní jaké čočky pořídit při těchto parametrech. Pravé oko: D -2,50, CYL -0,50 OSA 16. Levé oko: D -1,75, CYL -0,75 OSA 20. Hodnoty jsou měřeny pro brýle. Děkuji za radu, případně, které čočky (značka) jsou nejlepší, dříve jsem nosila Bauch and Lomb, ale nebyly ideální sklouzávaly pod víčko, předpokládám že se to trochu liší, když má člověk jen dioptrické a nebo potřebuje torické. S pozdravem Pokorná

#857
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nicolo, díky za otázku. Začneme parametry. Pro pravé oko Vám budou stačit čočky pouze se sférickou dioptrií. Naměřený cylindr je příliš nízký a u torických čoček hodnotu 0,50 nenajdete. Proto bychom Vám doporučili čočky s dioptrií -2,75. Pro levé oko pak zůstanou naměřené hodnoty stejné. Dioptrie -1,75 cylindr -0,75 a osa 20°. Pro levé oko tedy budete potřebovat torické čočky. Výrobce Bausch and Lomb nabízí mnoho typů kontaktních čoček. Při výběru nových čoček byste měla dbát na vlastnosti materiálu. Také záleží na tom, jaké požadavky máte na čočky například ohledně periody výměny. V tuto chvíli Vám můžeme doporučit čtrnáctidenní čočky TopVue Premium pro pravé oko a TopVue Premium for Astigmatism pro levé oko. U kontaktních čoček TopVue je v případě potřeby možné využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#854
Luboš

Děkuji za odpověď. Pruměr a zakřivení sedí. Tak to zkusím.

#855
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, my děkujeme, že jste se na nás obrátil. Pokud Vám budeme moci s čímkoli pomoci, napište nám. Přejeme hezký den.

#852
Luboš

Dobrý den, rád bych si u vás objednal multifokální čočky// TopVue Air Multifocal (1 čočka).// Mám na dálku +2 a na čtení +3.5 obě oči stejné. Zakřivení a průměr znám. Mužete mi poradit jaké hodnoty zvolit? Děkuji

#853
Zákaznický servis

Dobrý den, Luboši, díky za Váš dotaz. U čoček byste si měl objednat dioptrii +2,00 a adici +1,50. Kontaktní čočky {{getItemLinkPram­s:29263,TopVue Air Multifocal}} jsou dostupné pouze v jedné variantě průměru i zakřivení a to 14,20 a 8,60. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#850
Simona

Hezký den. Můžete mi prosím poradit? Nevím, jaké čočky si nyní objednat. Od května nosím čočky na kontinuální nošení - Biofinity (-5,75 a -5 na pravém). Po návštěvě oční ordinace mi ale byly nyní dioptrie zvýšeny na -6.25 (levé) a -5.75 a dány na zkoušku Alcon Air Optix. Na brýle mám vypsány dioptrie -6 a -5.75. Zprvu jsem neměla s čočkami žádný problém, ale i když mi bylo řečeno, že tyto jsou lepší, než ty, které jsem nosila předtím, pociťuji spíše poslední dva týdny větší diskomfort, a to ihned po nasazení i přes dodržování všech doporučení. Zejména mám problém s pravým okem, i po užití kapek (renu, stejná značka jako roztok) se někdy oku neuleví úplně.. typický pocit, že do oka něco spadlo. Je možné, že se mi lépe dívá s nižšími dioptriemi, i když se mi zrak zase zhoršuje rychle, protože mezi kontrolami neuběhlo ani půl roku? Pracuji v kanceláři, kde většinou běží klimatizace a pracuji rovněž na počítači, nicméně předtím jsem nakapala do očí, pokud jsem se do počítače dívala souvisle a bylo vše v pohodě. Čočky se snažím sundat ihned po práci. Brýle momentálně nosit spíše nechci, vždy mě bolí hlava, proto jsem se také vrátila k čočkám. Momentálně nevím, jaké objednat. Pokud budu chtít zkusit znovu Biofinity, pak raději zvolit na levé - 6 nebo -6.50? Podle oční lékařky mi mohla dát i vyšší, ale nemůže mít dlouhodobější nošení nesprávných čoček velmi negativní dopad na oči? Mám raději znovu zrak nechat přeměřit? Děkuji.

#851
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Simono, díky za Váš dotaz. Vybrat správné dioptrie by Vám měl oční specialista. Pro nás je to na dálku velmi těžké posoudit. Pokud některému zákazníkovi přepočítáváme dioptrie, pak se řídíme podle teoretických informací - tabulek a vzorečků. Ve skutečnosti se ale mohou tato data lišit, protože každé oko má své individuality. Kdybychom se řídili přepočtem dioptrií na brýle, pak bychom Vám doporučili dioptrie -5,50 a -5,25. Nepříjemné pocity budou pravděpodobně způsobeny materiálem, jehož vlastnosti nejsou pro Vaše oči příjemné. Určitě bude lepší, když znovu navštívíte specialistu, nejlépe přímo kontaktologa, který Vám umožní čočky s příslušnou dioptrií i vyzkoušet. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#843
Petr

Dobrý den, doposud jsem kupoval jednodenní čočky Proclear 1 day, dioptrie -2, zakřivení 8,7 a průměr 14,2. Teď uvažuji o koupi měsíčních, ale nemohu najít se stejnými parametry. Doporučte mi, prosím Vás, nějaké se stejnými parametry. Děkuji Petr

#844
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, díky za Váš dotaz. Při výběru nových čoček se soustřeďte především na vlastnosti materiálu čoček - propustnost kyslíku a obsah vody. Malé odchylky v průměru či zakřivení oko v naprosté většině případů nepozná. Teoreticky by mohly být vyhovující čočky Proclear Compatibles Sphere, ale realita se s teorií mnohdy rozchází. Nové čočky je vždy nutné vyzkoušet a tak bychom Vám raději doporučili čočky TopVue Plus, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#842
Martina

Dobry den, moc dekuji za odpoved. Drive jsem pouzivala proclear sphere mesicni, ne toricke. Nyni mam zajem o denni cocky. Dekuji, Martina

#845
Zákaznický servis

Dobrý den, Martino, díky za doplnění informací. Nabídka jednodenních astigmatických kontaktní čoček není příliš široká a bohužel Vám nemůžeme nabídnout jednodenní torické čočky, které by materiálem odpovídaly čočkám, které jste nosila dosud. Ideální by tedy bylo, kdybyste navštívila kontaktologa, který by Vám poskytl zkušení čočky. My, jako eshop, bohužel takovou možnost nemáme a vzhledem k finanční náročnosti čoček bychom Vám neradi doporučili špatný typ. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

#840
Martina

Dobry den, rada bych si objednala kontaktni cocky, ale zmenily se mi dioptrie a nejsem si jista, ktere objednat. Zakriveni a prumer znam. Prave oko: sph -0,50, cyl -1,00 axis 120 Leve oko: sph -0,75, cyl -0,75 axis 50 Dekuji za radu, Martina

#841
Zákaznický servis

Dobrý den, Martino, díky za Váš dotaz. Parametry by měly být upraveny pro pravé oko na dioptrii -0,50 cylindr -0,75 a osu 120°, pro levé oko zůstanou na dioptrii -0,75 cylindr -0,75 a osa 50°. Budete potřebovat torické čočky, ale abychom Vám mohli doporučit konkrétní nové čočky, napište nám prosím, jaké čočky jste nosila dosud. Zatím Vám přejeme hezký den.

#837
Eva Kašparová

Dobrý den, ráda bych si u vás objednala multifokální čočky. Mám na dálku pravé +3,75 cyl.0,5 ax 180 , ADD +2,00 levé oko +3 bez cyl. +2,00. visus 1,0. toto jsou naměřené hodnoty mulitfokálních brýlí. předpokládám, že kontaktní čočky budou asi slabší ? Prosím o doporučení Vašich čoček. Dívala jsem se na Top Vue Air for Astogmatism, byly by pro mě vhodné ? děkuji za odpověď Kašparová

#839
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, díky za Vaši otázku. Abychom Vám mohli parametry přepočítat, potřebujeme znát i plusové/minusové znaménko u cylindru. U levého oka je +2,00 adice? Až upřesníte parametry, doporučíme Vám vhodné čočky. TopVue Air for Astigmatism jsou kontaktní čočky pro korekci astigmatismu. Pro korekci presbyopie jsou určeny čočky multifokální a z řady TopVue jsou to TopVue Air Multifocal. Napište nám prosím potřebné hodnoty včetně znamének. Zatím přejeme hezký den.

#836
Jan C.

Dobrý den, nosím čočky Iwear DR Comfort a čím více čtu tím více uvažuji zda nezměnit materiál a značku čoček. Čím dál častěji se dočítám, že silikon-hydrogel je lepší než samotný hydrogel. Tak by mě zajímal Váš názor na toto téma. Případně rovnou proč to tak vidíte a jaké čočky byste mi doporučili. Mám -1.50 a BC 8.9 Předem děkuji za odpověď.

#838
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, děkujeme za Váš dotaz. Těžko říci, zda je materiál zdravější. Je modernější a jeho vlastnosti pravděpodobně mají navrch nad hydrogelovými materiály. Mnoho čoček hydrogelového i silikon-hydrogelového typu dsi je rovno v obsahu vody. Silikon-hyrogelové čočky mají ale mnohonásobně vyšší propustnost kyslíku, což bývá považováno za obrovské plus. Neznamená to ale, že jsou silikon-hydrogelové čočky zdravější. Každým očí vyhovuje něco jiného. Faktem ovšem je, že při aplikacích kontaktních čoček je v 80 % procentech aplikována silikon-hydrogelová čočka. Pokud chcete vyzkoušet nové čočky, můžete samozřejmě navštívit kontaktologa a situaci s ním konzultovat, ale můžete si také objednat čočky TopVue Air, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#832
Vladislav F.

Dobrý den,ještě k tomu dnešnímu dotazu,jednodenní čočky na dálku jsem měl od výrobce Alcon a byly v pohodě,akorát,že jsem neviděl na blízko,teď bych chtěl multifokální od toho samého výrobce Dailies Aqua Comfort Plus,ale potřeboval bych poradit s tou adicí,naměřeno mám -2.25 a +0.25.Děkuji

#833
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vladislave, díky za doplnění informací. I tak platí, že byste měl čočky nejprve vyzkoušet v aplikačním středisku. Jestli je dioptrie -2,25 naměřena na dálku a +0,25 na blízko, u multifokálních čoček budete objednávat dioptrii -2,25 a adici +2,00. Bohužel multifokální čočky nejsou vhodné úplně pro každého a lepší je vždy osobní konzultace s kontaktologem. Pokud se ale budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

#830
Vladislav F.

Dobrý den,nosil jsem jednodenní čočky o rozměrech 8.6/13.80,můžu si pořídit multifokální čočky s rozměry 8.7/14.00. Add power +1.25(naměřeno mě bylo +0.25)?Děkuji

#831
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vladislave, děkujeme za Váš dotaz. Multifokální kontaktní čočky byste si měl před nákupem rozhodně vyzkoušet v aplikačním středisku. Jak Vám budou vyhovovat nezáleží ani tak na jejich průměru, ale na materiálu, způsobu jejich fungovaní a na tom, zda s nimi bude mozek umět pracovat. Pokud jde o hodnoty, zadává se dioptrie naměřená do dálky a adice, která je rozdílem mezi dioptriemi naměřenými do dálky a do blízka. Pokud bychom Vám mohli s čímkoli pomoci, napište nám prosím. Zatím přejeme hezký den.

#828
Andrea Holmanová

Dobry den potrebuji poradit. Nosim bryle prave sklo -5.00 cylindr -0.50 osa 160 Leve sklo -5.00 cyl. -0.75 osa nosim i cocky ale od te doby co mam tyto dioptrie premereny nosim jen bryle a nevim jake si objednat cocky. Dekuji predem za odpoved.

#829
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Andreo, díky za Váš dotaz. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s dioptrií -5,00 a pro levé oko dioptrii -4,75 cylindr -0,75 a naměřenou osu, kterou ale v zápisu neuvádíte. Pokud Vám máme doporučit konkrétní čočky, napište nám prosím, jaké jste dosud nosila, nebo jaké máte na čočky požadavky ohledně periody výměny. V tuto chvíli Vám můžeme nabídnout čtrnáctidenní čočky TopVue Premium pro pravé oko a pro levé TopVue Premium for Astigmatism. U těchto kontaktních čoček je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#820
Iveta Karpíšková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existují kontaktní čočky s nimiž budu vidět i na čtení? Mám dioptrie -1,5 na dálku na každém oku a při nošení čoček mám problém se čtením, kdy brýle na čtení ještě nepotřebuji takže se mi text špatně čte. Děkuji za odpověď Iveta Karpíšková

#823
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Iveto, děkujeme za Váš dotaz. Pokud chcete vyzkoušet multifokální kontaktní čočky, musíte znát hodnotu adice, nebo alespoň dioptrie naměřené na blízko, abychom Vám mohli adici vypočítat. Bez těchto informací Vám bohužel nemůžeme poradit, jaké hodnoty zvolit. Pravděpodobně ale bude stačit nejnižší možná adice. Pokud budete chtít doplnit informace, nebo se zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

#819
Tereza Štefáčková

Dobrý den,chtěla bych se zeptat ohledně koupi kontaktních čoček,nosím brýle asi přes rok a na každěm oku mám 0.5 dioptrie. Jdou vůbec takové čočky objednat? Jakou variantu byste mi doporučili objednat? Děkuji za odpověď

#822
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Terezo, děkujeme za Váš dotaz, a že jste se obrátila právě na nás. Čočky v dioptrii 0,50 není problém sehnat. Většina čoček se vyrábí od dioptrie 0,25. Při objednání musíte vědět, jestli jsou dioptrie minusové nebo plusové. Doporučovali bychom Vám prohlédnout si řadu kontaktních čoček TopVue, u které je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud jste naprostý začátečník doporučujeme Vám objednat jednodenní čočky v balení 10 kusů, na kterých si budete moci vyzkoušet manipulaci, nasazovaní a vyndavání. Jsou to tedy čočky TopVue Elite a TopVue Daily. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#818
Květa

Dobrý den, prosím o radu. Nyní nosím čočky Acuvue Oasys for Astigmatism. Pravé oko: -0,75, cyl. -0,75, osa 90°. Levé oko: -1, cyl. -0,75 , osa 100°. Potřebovala bych objednat čočky jednodenní. Které vybrat? A dále, je možné objednat pro obě oči stejné (jak čtrnáctidenní, tak jednodenní? nebo musím pořád objednávat pro každé oko jiné? Děkuji za odpověď.

#821
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Květo, děkujeme za Váš dotaz. Začneme od konce. Vzhledem k tom, že máte na každém oku naměřeny trochu jiné parametry, je nezbytné pro každé oko objednat čočky s danými hodnotami. Pokud byste parametry "zaokrouhlila" pro obě oči, vidění nebude ostré a kvalitní. Pokud jde o doporučení jednodenních čoček, radili bychom Vám držet se vlastností materiálu čoček a zachovat vysoký stupeň propustnosti kyslíku. V naší nabídce bohužel takové jednodenní torické kontaktní čočky v tuto chvíli nemáme, ale doporučovali bychom Vám vyzkoušet čočky Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe for Astigmatism. Jsou totiž vyrobeny z naprosto stejného materiálu, jako kontaktní čočky, které nosíte nyní. Nejprve si ale v aplikačním středisku čočky vyzkoušejte, abyste měla před nákupem naprostou jistotu. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#816
Kamila

Dobrý den, mám nově změněné dioptrie na -2,75 na obou očích. Je vhodné/správné objednat čočky (acuvue oasys) s parametry -2,75, nebo o něco nižší? Popřípadě dá se bez optika zjistit vhodné zakřivení? Nevím zda-li zvolit 8,4 nebo 8,8. Předem děkuji za odpověď. Kamila

#817
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kamilo, děkujeme za Váš dotaz. U dioptrií v této hodnotě není nutné dělat úpravu pro kontaktní čočky. Dioptrie by tedy měla být vyhovující -2,75. Zakřivení je možné zjistit pouze odborným měřením při vyšetření očí u očního lékaře či kontaktologa. My bohužel nedokážeme odhadnout, které zakřivení by pro Vás bylo vhodnější. Můžeme Vám ale nabídnout kontaktní čočky TopVue Premium, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

#814
Dominika

Dobrý den, kupuji si zde pravidelně kontaktní čočky, ale v tuto chvíli mi má oční lékařka změnila dioptrie i cylindry. Můžete mi prosím poradit, v jakých hodnotách si objednat kontaktní čočky? Děkuji. Pravé oko: - 5,0; cylindr - 0,75, osa 177 Levé oko: -6,0; cylindr - 1,25, osa 170 Hezký zbytek dne. S pozdravem Dominika

#815
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dominiko, díky za Váš dotaz. Pro kontaktní čočky by měly být hodnoty upraveny pro pravé oko na dioptrii -4,75 cylindr -0,75 a osu 180° a pro levé oko na dioptrii -5,50 cylindr -0,75 a osu 170°. Jde o všeobecné tabulkové přepočty. Pokud chcete mít jistotu, že jsou parametry vhodné, navštivte svého kontaktologa. Pokud pro Vás budeme moci udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#806
Lasotová petra

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jake jsi mám objednat čočky když mám brýle op: SHD: 0.00, cyl; -1.50, ax:10 PD/d 31,5 16.0 Ol: 0.00. -2,25. 180. 31,5 16,0 Děkuji lasotova

#809
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. Budete potřebovat torické čočky. Pro pravé oko dioptrii 0,00 cylindr -1,25 a osu 10°, pro levé oko dioptrii 0,00 cylindr -2,25 a osu 180°. Můžete vyzkoušet měsíční čočky TopVue Air for Astigmatism nebo čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism. Čočky bohužel není možné vybrat pouze podle naměřených dioptrií. Nejdůležitější roli hraje materiál čoček a jeho vlastnosti. Až Vaše oči posoudí, zda mají čočky příjemný obsah vody a propustnost kyslíku. U čoček TopVue je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#802
Lenka

Dobrý den, potřebuji si koupit kontaktní čočky a bohužel nevím jak správně vybrat. Na papíru od MUDr. mám uvedeno: PRAVÉ CYL -0,75/180 stupňů LEVÉ -2,0 DPT Prosím poradíte? Děkuji

#804
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za Váš dotaz. Pro pravé oko vyzkoušejte TopVue Premium for Astigmatism s dioprií 0,00 cylindrem 0,75 osou 180° a pro levé oko TopVue Premium s dioptrií -2,00. U obou typů čoček můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. K vícedenním čočkám budete potřebovat také roztok na čištění. Doporučit Vám můžeme roztok Gelone, který je dostupný v různě velkých baleních. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#801
Eduard

Dobrý den, potřebuju poradit s výběrem čoček. Sháním čočky s parametrama: 1) PWR +2.00 , BC 8.4, DIA 14,4, Cyl -0,75 , AX 090, ADD +1,00 D 2) PWR +2.50 , BC 8.4, DIA 14,4, Cyl -0,75 , AX 080, ADD +1,50 N Předem děkuji za Vaši odpověď.

#803
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Eduarde, díky za Váš dotaz. Podle uvedených parametrů potřebujete čočky pro korekci astigmatismu i presbyopie. Takové čočky v naší nabídce bohužel nemáme. V optikách byste našel měsíční Proclear Multifocal Toric. Vzhledem k množství parametrů Vám určitě doporučujeme první aplikaci kontaktologem. Při osobní návštěvě se s očním specialistou můžete domluvit i na dalších věcech. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

#797
Alena Golčiterová

Dobrý den, chci si na léto pořídit kontaktní čočky, ale nevím, jaké zvolit dioptrie. Mám papír z optiky, na kterém je uvedeno: P SPH -1,50, CYL +0,75, OSA 20 a L SPH -1,50, CYL +0,25, OSA 170. Předem děkuji za Vaši odpověď.

#798
Zákaznický servis

Dobrý den, Aleno, díky za Vaši otázku. Dle Vašeho dotazu soudíme, že s kontaktními čočkami ještě nemáte žádné zkušenosti. Naměřené hodnoty se musí pro kontaktní čočky upravit. Pro pravé oko budete potřebovat torické kontaktní čočky a pro levé oko čočky sférické. U pravého oka vycházejí po přepočtu dioptrie -0,75 cylindr -0,75 a osa 110°, pro levé oko by měla být vyhovující dioptrie -1,25. Na léto se nejvíce doporučují jednodenní čočky, ale my bychom vám doporučili objednat si čtrnáctidenní TopVue Premium. Jsou dostupné v balení po jedné čočce a bude to ideální na vyzkoušení parametrů. Přepočty se dělají dle všeobecných vzorců a tabulek a jelikož jsou každé oči jiné, může se stát, že pro někoho výsledné hodnoty nejsou 100% vyhovující. Pro pravé oko můžete tedy vyzkoušet TopVue Premium for Astigmatism a pro levé oko TopVue Premium. K vícedenním čočkám budete potřebovat také roztok pro péči - pro začátek můžete objednat toto menší balení roztoku Laim-Care. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

#795
Veronika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné u Vás zakoupit pouze jeden pár kontaktních čoček ACUVUE Oasys 14-ti denní? Před pár lety jsem z těchto čoček přešla zpět na brýle, ale za dva měsíce se vdávám a ráda bych na svatbě brýle odložila. Je pro mne ovšem zbytečně kupovat celé dvě balení po 6 čočkách. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den, VK.

#796
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, díky za Váš dotaz. Velice rádi bychom Vám vyšli vstříc, ale bohužel můžeme prodávat pouze oficiálně distribuovaná balení kontaktních čoček. Výrobce Johnson & Johnson menší balení nedodává. Můžeme Vám nabídnout jednodenní čočky TopVue. Jsou dostupné v balení po 10 kusech, takže je můžete před svatbou vyzkoušet. Jsou to TopVue Elite a TopVue Daily. TopVue Elite mají materiál s jemně modrým nádechem a při pohledu zblízka mohou být v očích viditelné. Můžete je však bez obav vyzkoušet, protože kdyby Vám nevyhovovaly, je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Zatím přejeme krásný den, ať Vám vyjde Váš svatební den a přejeme hodně štěstí do manželství!

#793
Dominik

Dobrý den, dostal jsem pouze jedne pár. Bohužel nějakým způsobem se mi podařilo levou čočku natrhnout, čili je nenositelná. :( Nějakou chvíli jsem je na sobě měl a velice mi vyhovovaly, viděl jsem s nimi úžasně. Na blistrech je psáno: BC 8.6, DIA 14.5, D -2.00, cyl -0.75 a pro pravou axis 120° a levou 70°. Tyto čočky konkrétně byly čtrnácti denní. Dále na balení stojí senofilcon A, snad to jsou všechny informace, které potřebujete. Děkuji mnohokrát a přeji hezký den.

#794
Zákaznický servis

Dobrý den, Dominiku, díky za doplnění informací. Zodpověděli jsme i Váš druhý dotaz u TopVue Air for Astigmatism. Pokud jde o zvolené hodnoty korekce, při naměřeném cylindru 0,50 se obecně doporučuje přepočet na sféru. Hodnoty se totiž doporučuje volit nižší, aby oko nelenivělo a navýšení cylindru na 0,75 se příliš nedoporučuje. Jsou to samozřejmě obecné informace a praxe pak může být jiná, protože oči každého nositele mají své individuality. Vzhledem k omezenému výběru mezi dvoutýdenními torickými čočkami předpokládáme, že jste od lékařky dostal čočky Acuvue Oasys for Astigmatism. TopVue Air for Astigmatism mají měsíční periodu výměny a pokud chcete zůstat u dvoutýdenních čoček, můžete vyzkoušet TopVue Premium for Astigmatism. U čoček TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám nevyhovovaly, můžete nám je vrátit. Pokud pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

#791
Dominik

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, které kontaktní čočky byste mi z Vašeho obchodu doporučovali? S nošením čoček teprve začínám, (Dnes jsem dostal čočky na zkušební dobu 2-3 týdnů.) a pokud bude vše v pořádku, tak bych rád permanentně na čočky přešel. Paní doktorka mi naměřila sféru diportií na -2,0, cylindry na -0,5 a osu u levého oka na 70 a u pravého na 120. Děkuji Vám předem za pomoc.

#792
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dominiku, díky za Váš dotaz. Dle všeobecných přepočtů by Vám měly vyhovovat kontaktní čočky s dioptrií -2,25. Tedy sférické čočky. Abychom Vám ale poradili co nejvhodnější typ, potřebovali bychom více informací o kontaktních čočkách, které Vám poskytl specialista. Dostal jste pouze jeden pár, nebo jste dostal i další blistry? Pokud máte doma čočky v blistrech, napište nám jejich vlastnosti. Na blistru najdete informaci o materiálu čoček, obsahu vody, hodnotě dioptrií, průměru a zakřivení čoček. A jakou periodu výměny čoček preferujete? Máte zájem o čočky jednodenní, čtrnáctidenní nebo měsíční? Napište nám prosím více informací. Zatím díky a hezký den.

#789
Petra

Dobrý den, chci si koupit kontaktní čočky, ale nevím jaké zvolit dioptrie. Mám papír z optiky, na kterém je uvedeno SPH =1,75 pravé oko, =2,25 levé oko a PD: 68. děkuji Petra

#790
Zákaznický servis

Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. U kontaktních čoček si vyberte dioptrie -1,75 a -2,25. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#787
Veronika

Dobrý den, chci si na léto pořídit kontaktní čočky, ale nevím, jaké zvolit dioptrie. Mám papír z optiky, na kterém je uvedeno SPH -1,50, CYL -1,00 a AX 90. Uvažuji nad jednodenními. Děkuji

#788
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, díky za Váš dotaz. Pro kontaktní čočky je nutné parametry lehce upravit. Konkrétně na dioptrii -1,50 cylindr -0,75 a osu 90°. Budete potřebovat torické kontaktní čočky. Mezi velmi oblíbené patří Dailies AquaComfort Plus Toric, ale před nákupem bychom Vám čočky doporučovali vyzkoušet v aplikačním středisku či na specializovaném kontaktologickém pracovišti. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.

#776
martin

Dobrý den prosím chci se zeptat mám aplikovány k.č. s průměrem 14.5 a zakřivení 8.7 mám astigmatismus,tedy torické čočky,chci vyzkoušet TopVue premiumty ale mají zakřivení 8.6,je to velký rozdíl?Děkuji Martin

#778
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martine, díky za otázku. V zakřivení určitě problém nebude. Takový rozdíl je naprosto zanedbatelný. Malý problém by mohl představovat rozdíl v průměru. Doporučuje se dodržet rozdíl to 0,20. To ale neznamená, že pro Vás čočky nutně musí být nevhodné. Ideální bude, pokud je vyzkoušíte a případně využijete službu Garance vrácení peněz. Pohodlí při nošení je velmi individuální a zda jsou čočky vhodné poznáte opravdu až po vyzkoušení. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

#775
Tomáš

Zdravím, jaké kontaktní čočky zvolit při tomto na naměření? Levé oko: 1,25 Pravé oko: 2,75 Pak je tam nějáké PBD a to je u obou 30,50. Hraju fotbal a nosím brýle, ale při fotbale je nenosím a špatně vidím.. a když brýle sundám, tak pak vidím špatně až po nějáké době se to zlepší (1-2hodiny)

#777
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, díky za Váš dotaz. Pro střídavé nošení s dioptrickými brýlemi a obzvláště pak pro sportovní aktivity bychom Vám doporučili jednodenní kontaktní čočky. Kontaktní čočky byste si měl kupovat po předchozím vyzkoušení, protože pro různé oči jsou vhodné různé materiály čoček. Abyste se vyhnul případné zbytečné investici, vyzkoušejte kontaktní čočky TopVue Elite, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pro objednání budete potřebovat vědět, zda jsou Vaše naměřené dioptrie plusové či minusové. Znaménka by měla být zapsána na přepisu pro dioptrické brýle. Hodnoty dioptrií pro kontaktní čočky není nutné nijak upravovat. Protože pravděpodobně půjde o Vaše první kontaktní čočky, můžete si pročíst náš článek s radami pro nasazení kontaktních čoček. Pokud bychom Vám mohli jakkoli pomoci, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.

#771
karel grygar

Dobrý den mám naměřeno levé oko dioptrie -1,00,cylindr -0,75, osa 70, zakřivení8,70, pruměr 14,50 , pravé oko dioptrie -1,25,cylindr -0,75, osa100 chtěl bych denní čočky dělají se nějaké dekuji

#772
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Karle, díky za Váš dotaz. Vyhovující by pro Vás mohly být kontaktní čočky Dailies AquaComfort Plus Toric a Biomedics 1 Day Extra Toric. U Biomedics 1 Day Extra Toric byste musel osu upravit na 90° u obou očí. Výběr torických čoček může být složitý kvůli množství parametrů. U kontaktních čoček je také nutné vybrat správný materiál pro oči. Doporučovali bychom Vám vybrat první čočky s kontaktologem. Pokud pro Vás budeme moci udělat něco dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

#769
martin svoboda

dobrý den mám naměřeno levé oko dioptrie plan,cylindr -2.0,osa 85 a pravé oko dioptrie -0.25,cylindr -1.25,osa 80. Jaké dioptrie k.č. jsou pro mne nejvhodnější.Děkuji Martin

#770
Zákaznický servis

Dobrý den, Martine, děkujeme za Váš dotaz. Měly by pro Vás být vyhovující kontaktní čočky s dioptrií 0,00 cylindrem -1,75 a osou 80° (případně 90° - to je vždy potřeba vyzkoušet) pro levé oko a pro pravé oko dioptrie -0,25 cylindr -1,25 a osa 80°. Vhodnost parametrů si můžete vyzkoušet na TopVue Premium for Astigmatism. Čočky jsou dostupné v balení po 1 kuse. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#767
Jitka

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit s výběrem čoček. Nosím brýle na dálku. Mám naměřeno: pravé oko: sph.dptr -0.75, cylindr -0.75, osa 10; levé oko: sph.dptr. -0.75, cylindr -1.0, osa 170. Jaké dioptrie budou nejlepší? Děkuji za odpověď.

#768
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jitko, díky za Váš dotaz. Parametry je nutné upravit pouze pro levé oko: dioptrie -0,75 cylindr -0,75 a osa 170°. Budete potřebovat torické kontaktní čočky. Doporučujeme Vám vyzkoušet čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism, u kterých případně můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#763
Eduard

LO: Sph: +0.50 Děkuji.

#764
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Eduarde, děkujeme za dotaz. Pravé oko trápí astigmatismus a budete potřebovat torické kontaktní čočky. U levého oka bude stačit kontaktní čočka pouze se sférickou dioptrií. Kontaktních čoček je velké množství. Pro výběr těch pravých si musíte rozmyslet, zda chcete čočky jednodenní či vícedenní a také byste měl vědět, jaký materiál bude očím při nošení příjemný. Abyste se vyhnul zbytečné finanční investici, doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky z řady TopVue, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Konkrétně bychom Vám doporučili dvoutýdenní čočky TopVue Premium. Pro pravé oko budete potřebovat TopVue Premium for Astigmatism s dioptrií +1,50, cylindrem -0,75 a osou 70°. Pro levé oko pak TopVue Premium s dioptrií +0,50. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.

#762
Eduard

Dobrý den, chtěl bych zjistit jaké kontaktní čočky je možné použít pro parametry : PO: Sph + 0.50, cyl.: +1.0, osa : 165

#760
EVA Kašparová

Dobrý den, chtěla bych si pořídit multifokální čočky. Mám dioptrické, se kterýma jsem spokojená přes den ,ale na cvičení mi vadí. Mám dioptrie na dálku +3,75 -0,5 cilidr 1 osa + 10 pravé oko, na levém mám do dálky : +3 bez cilindru. Na blízko mám pravé 5,75 -0,5 + 10 osa. Na blízko levé +5 bez cilindru. Jaké byste mi pros prosím doporučil ? děkuji za info Kašparová

#761
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. Multifokální čočky pro Vás pravděpodobně budou vhodné, ale vzhledem k tomu, že Vás trápí i astigmatismus, doporučujeme Vám osobní konzultaci s kontaktologem. Váš zápis parametrů je navíc nepřesný. Některé údaje chybí, některé jsou naopak nadbytečné a nevíme k čemu je přiřadit. Velice rádi bychom Vám pomohli, ale zkoušení čoček na základě teoretických doporučení by pro Vás mohlo být velmi náročné. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

#753
Ondřej

Dobry den, můžete mi prosím poradit jaké kontaktní čočky zvolit? Pravé oko mám -2/+2 cylindry/180 levé -1,75/+1cylindr/170. Dekuji

#757
Zákaznický servis

Dobrý den, Ondřeji, děkujeme za Váš dotaz. Protože Vám byly naměřeny cylindry, budete potřebovat torické kontaktní čočky. Pro pravé oko dioptrie 0,00 cylindr -1,75 osa 90°, pro levé oko dioptrie -0,75 cylindr -0,75 a osa 80°. Hodnoty jsme vypočítali dle standardně používaných vzorců. Doporučujeme Vám vhodnost parametrů vyzkoušet na TopVue Premium for Astigmatism. Můžete objednat základní balení a případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli dalším, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.

#750
Tereza

Dobrý den mohla bych se prosím zeptat když mám měsíční čočky s roztokem zda je musím nosit měsíc nepřetržitě nebo můžu třeba nosit týden čočky potom schovat do pouzdra další dva týdny brýle a potom znova čočky z pouzdra vyndat a používat je znovu další tři měsíce než měsíc skončí. Jestli platí když měsíční čočky už otevřu z balení tak od té doby je musím měsíc použivat nebo pouzivat mesic ale ne v kuse. Předem děkuji za odpověd

#751
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Terezo, děkujeme za Váš dotaz. U měsíčních kontaktních čoček běží 30denní použitelnost od té doby, kdy jsou čočky poprvé otevřeny a nezáleží na tom, zda jsou nošeny, či uloženy v pouzdře s roztokem. Pokud tedy nemáte v plánu nosit kontaktní čočky každý den, budou pro Vás měsíční čočky neekonomické. Pro střídavé nošení s brýlemi jsou lepší čočky jednodenní. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#734
Dagmar

Dobrý den,můžete mi,prosím poradit,jaké kontaktní čočky ( měsíční) jsou pro mě vhodné?Pravé oko - 7,5, cylindr +0,75 osa 180°.Levé oko - 7,0, cylindr + 0,5 osa 10° ? BC 8,6, DIA 14,2.Doteď jsem nosila Frequency ( měla jsem -6,5 a - 6,00).Nyní mi byly zvýšeny. Potřebuji torické čočky? Děkuji za odpověď,popř.za vysvětlení.

#735
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dagmar, díky za Váš dotaz. Pro kontaktní čočky je nutné udělat přepočty. V první řadě na minusové cylindry, protože plusové u čoček nenajdete. Pro pravé oko již budou potřeba torické kontaktní čočky, u levého oka je možné udělat další přepočet, který převede nízký cylindr na dioptrii. Parametry tedy budou následující - pro pravé oko by Vám měla vyhovovat dioptrie -6,00 cylindr -0,75 a osa 90°. Doporučujme Vám kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. Pro levé oko si pak můžete vybrat TopVue Air s dioptrií -6,25. Kdyby se snad stalo, že Vám čočky nebudu vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

#731
Marketa

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně zvolení správných dioptrií pro čočky. Nedávno mi přidávali dioptrie a tak bych chtěla vědět, jak mám nastavit dioptrie u kontaktních čoček. Pravé oko: -7.00/cylindr+1.00/osa 110 Levé oko: -6.50/cylindr+0.75/osa 55 Předem děkuji za odpověď

#733
Zákaznický servis

Dobrý den, Markéto, díky za dotaz. Můžeme Vám sdělit parametry, které vyjdou po všeobecně daných přepočtech. Pro pravé oko je to dioptrie –5,50 cylindr –0,75 a osa 20°, pro levé oko dioptrie –5,50 cylindr –0,75 a osa 140°. Doporučujeme Vám vhodnost parametrů vyzkoušet na kontaktních čočkách TopVue Premium for Astigmatism, u kterých je případně možné využít službu Garance vrácení peněz, nebo navštivte aplikační středisko, kde budete mít možnost vyzkoušet více typů čoček. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

#725
Radek

Dobrý den,chtěl bych poradit s vyberem vhodných čoček.Prave oko -1,75 cylindr-1,0 osa 105,Levé oko -1,75 cylindr -1,0 osa65.Děkuji za odpověd.

#728
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Radku, díky za Váš dotaz. Budete potřebovat torické kontaktní čočky. Pro pravé oko dioptrii -1,75 cylindr -0,75 a osu 100°, pro levé oko dioptrii -1,75 cylindr -0,75 a osu 60°. Doporučujeme Vám vyzkoušet si vhodnost parametrů na čtrnáctidenních kontaktních čočkách TopVue Premium for Astigmatism, nebo na měsíčních TopVue Air for Astigmatism. Pokud by Vám čočky z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.

#723
Marie Košťálová

Dobrý den, trvale nosím brýle a chtěla bych si pořídit první čočky (nejlépe menší balení), které bych nosila pouze vyjímečně. Na pravém oku mám dioptrie -3,0 a na levém -2,5. Byly by pro mne vhodné např. čočky TopVue daily? Děkuji za odpověď.

#724
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marie, díky za Váš dotaz. Kontaktní čočky bohužel nelze vybírat podle dioptrií. Nejdůležitějším faktorem je materiál. Protože jste kontaktní čočky zatím nenosila, vy ani my nevíme, jaký materiál vybrat. Aby pro Vás nebyl nákup zbytečný, vyberte si určitě kontaktní čočky TopVue, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. Patří sem i vámi zmiňované TopVue Daily. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme hezký den.

#718
Jiří Štrajt

Dobrý den, používám měsíční kontinuální oční čočky, ale bohužel již nemám krabičku. Poradíte mi prosím, jaké čočky by pro mě byly vhodné? L: -4.0 dioptrie, -1,5 cylindr a 80 stupňů osy P: -4,25 dioptrie, -1,25 cylindr a 90 stupňů osy U očních čoček jsem nikde nenašel cylindr -1,5. Děkuji za odpověď.

#719
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jiří, děkujeme za Váš dotaz. Cylindr -1,50 není u torických kontaktních čoček standardně vyráběn. Parametry kontaktních čoček najdete i na samotných blistrech, ve kterých jsou jednotlivé čočky uloženy. Najdete na nich i název materiálu, kterých je pro výběr kontaktních čoček velmi důležitý. Jakou periodu výměny mají Vaše kontaktní čočky? Jsou měsíční, nebo dvoutýdenní? Napište nám, prosím, více podrobností. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

#714
Jan Sáblík

Dobrý den, chci se zeptat. Nosím brýle a chtěl bych vyzkoušet kontaktní čočky, ale nechce se mi vrážet několik set, když nevím jestli mi sednou a budou mi vyhovovat. Mám dioptrie 2,25 na každém oku. Cylindr Pravé oko Dp - 0,5 a osa: 10 a levé oko: Dp - 0,75 a osa: 165. Můžu si podle těch předpisů pořídit obyčejnější čočky na zkoušku v nějakých drogérii viz: DM. Nebo to popřípadě skonzultovat v Optyce a domluvit se tam? Předem děkuji za odpověď.

#715
Zákaznický servis

Dobrý den, Jane, díky za Váš dotaz. Při naměřených cylindrech je potřeba korigovat astigmatismus a k tomu slouží torické kontaktní čočky. U kontaktních čoček jsou ale vyráběny cylindry až od -0,75, takže pro pravé oko uděláme přepočet. U doporučených parametrů budeme vycházet z toho, že Vaše naměřené dioptrie 2,25 jsou plusové. Pro pravé oko budete tedy potřebovat dioptrii +2,00 a pro levé oko dioptrii +2,25 cylindr -0,75 a osu 160°. Doporučujeme Vám objednat kontaktní čočky TopVue. Konkrétně pro pravé oko dvoutýdenní TopVue Premium, které jsou dostupné i v balení po jedné kontaktní čočce a pro levé oko TopVue Premium for Astigmatism, které jsou rovněž dostupné v balení po jedné čočce. Při zakoupení základních balení je možné v případě jakékoli nespokojenosti využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

#705
Jiří Štrajt

Můj optik má nesmyslné ceny. 1700,- za 6 čoček, tedy 3400,- za jeden nákup. Měl u mě poznámku 4,5-1,5 L, a 4,25-1,25 P. Jaké dioprie na čočkách bych měl tedy nosit?

#706
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jiří, díky za dotaz. Na první pohled by to mohly být multifokální čočky, ale pokud byste nám mohl napsat více informací, bylo by to ideální. Podle takto zapsaných informací Vám nemůžeme poradit s jistotou. Čočky jste někdy nosil? Jakou značku a jaký typ? U lékaře jste čočky někdy zakoupil? Pokud ano, znáte značku a typ čoček? Napište nám. Děkujeme a přejeme hezký den.

#703
Jana

Dobrý den, používala jsem čočky Acuvue Surevue 4,25dioptrie, 8,8 zakřivení a 14 průměr. Je nějaká alternativa pro tyto čočky? Děkuji za odpověď

#704
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za dotaz. Našim zákazníkům jako náhradu doporučujeme kontaktní čočky TopVue Plus, u kterých lze využít službu Garance vrácení peněz. Johnson & Johnson neurčil přímého nástupce kontaktních čoček Surevue, proto zvažte návštěvu kontaktologa, který provede reaplikaci čoček. V případě dalších dotazů se na nás obraťte. Přejeme Vám krásný den.

#700
Alexandr Haman

Dobrý den, Lze někde vybírat čočky podle parametrů? Myslím tím průměr, osa, zakřivení apod. S pozdravem A.Haman

#702
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel to v tuto chvíli není možné. Brzy bude spuštěna možnost filtrování, která vyhledávání usnadní. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

#687
Kateřina

Dobrý ráda bych si u vás objednala čočky, bohužel si ale nevím rady s velikostí... používám čočky bez cylindru i přes to, že na pravém oku mám cylindr 0.75 a na levém 0.5. dioprtrie mám pravé oko -4,75 a levé -4.5... je tedy v pořádku pokud si objednám čočky na P: -5.5 a na levé -5.0 dioptrie? čočky bez cylindru nosím už několik let i po konzultaci s optiky a lékařem... jen si teď sama nevím rady tou velikostí... děkuji za radu

#688
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Katko, děkujeme za Váš dotaz. Doporučujeme Vám držet se rad a doporučení Vašeho lékaře a objednat si kontaktní čočky, které máte vyzkoušené. My bohužel nejsme schopni odhadnout, zda bude tato korekce pro Vaše oči vhodná. Při cylindru 0,75 již zákazníkům doporučujeme torické čočky, u 0,50 přepočítáváme na dioptrii. Pro případný přepočet potřebujeme vědět, zda jsou cylindry plusové či minusové a jaké dioptrie a osu máte naměřeny od optika. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího či doplnit více informací, napište nám. Přejeme hezký den.

#677
Jarmila

Zapoměla jsem dodat,že se jedná o +6,5 dioptrii. Děkuji

#679
Zákaznický servis - Markéta

Ještě jednou dobrý den, takto vysoké plusové hodnoty najdete například u kontaktních čoček Proclear Compatibles Sphere a také Biomedics 55 Evolution. Oba typy kontaktních čoček jsou vyrobeny z hydrogelového materiálu - stejně jako Vaše Soflens. Stejně Vám ale doporučujeme osobní konzultaci se specialistou. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

#676
Jarmila

Dobrý den,nosím kontaktní čočky jednodenní 6,5 dioptrií Soflens Busch a Lomb.potřebuji o něco silnější/7 nebo 7,5diopt./ nevím jak toto řešit? Děkuji Jarmila

#678
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jarmilo, děkujeme za Váš dotaz. Své kontaktní čočky najdete zde: Soflens. Pokud cítíte, že se vidění zhoršilo, doporučujeme Vám navštívit lékaře, který Vám po vyšetření sdělí přesné hodnoty. Pokud si vyberete hodnoty dioptrií jen podle svých domněnek, je pravděpodobné, že se netrefíte a čočky pro Vás budou zbytečné. Pokud se hodnoty dioptrií skutečně zvýšily, budete spolu s lékařem muset vybrat nové kontaktní čočky, protože Soflens nenabízí takové dioptrické hodnoty. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#674
Monika F.

Dobry den jaka je mozna nahrada za cocky z Grand Optical Iwear Hydro 1.5 bc 8.6 prumer 14.2 dekuji.

#675
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Moniko, díky za Váš dotaz. S největší pravděpodobností jde k kontaktní čočky Proclear Compatibles Sphere. Dle našich informací by se měly čočky naprosto shodovat materiálem a jeho vlastnostmi. Pokud budete mít další otázky,napište nám. Přejeme hezký den.

#652
Veronika Tichá

Dobrý den, přes deset let jsem používala kontaktní čočky značky SWITCH. Bohužel se typ , který jsem používala přestal vyrábět, tak jsem koupila jinou značku ve stejných dioptriích, ale na dálku v nich vidím rozmazaně. Může mít jiná značka jinak číslované dioptrie?

#653
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, děkujeme za Váš dotaz. Dioptrická korekce by měla být u všech typů a značek kontaktních čoček stejná. Pravděpodobnější je, že se Vám změnila dioptrie nebo typ oční vady. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

#644
Zuzana Vranova

Dobry den, u optometristy a ocniho lekate mi bylo zjisteno ze mi nejlepe sedi air optix for astigmatismus +6, 1,75,0° a druhe oko 5,25, 0,75,160°, je jeste nejaka varianta cocek, ktere by sedeli? Dekuji

#645
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, děkujeme, že jste se obrátila právě na nás. Jistě byste našla i další čočky, které Vám budou vyhovovat. Abyste to zjistila, je vždy nezbytné vyzkoušet je. My Vám můžeme doporučit čočky na základě silikon-hydrogelového materiálu - například TopVue Air for Astigmatism, u kterých lze využít speciální služby Garance vrácení peněz, a nebo čočky Proclear Toric. Naměřené hodnoty pak zůstávají stejné. Pokud budete mít další otázky napište nám. Přejeme hezký den.

#642
Iveta

Dobrý den prosím o radu, jaké jednodenní čočky si vybrat na dovolenou. oční mi změril: OD cc -4,75Dsf -1,0Dcyl ax 5 6/6 OS cc -4,75Dsf -1,5Dcyl ax 165 6/6. Dekuji za radu

#643
Zákaznický servis

Dobrý den, Iveto, děkujeme za Váš dotaz. S těmito naměřenými hodnotami potřebujete torické kontaktní čočky. Pro pravé oko dioptrie -4,50 cylindr -0,75 a osa 180° nebo 10° (je nutné vyzkoušet, co lepé sedí), pro levé oko dioptrie -4,50 cylindr -1,25 a osa 160° nebo 170°. Pokud nemáte vyzkoušené žádné čočky, hledání může být poněkud obtížné. U čoček TopVue Premium for Astigmatism lze využít v případě nespokojenosti službu Garance vrácení pěněz. Na dovolenou byste si možná raději vzala čočky jednodenní, o které se nemusíte nijak starat. Můžeme Vám doporučit Dailies AquaComfort Plus Toric nebo například 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Abyste zjistila, které pro Vás budou ideální, je nutné čočky vždy vyzkoušet. Určitý ohled by měl být brán i na průměr a zakřivení kontaktních čoček. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám krásný den a ještě krásnější dovolenou.

#633
Michaela

Dobrý den, prosím pěkně o pomoc. Potřebovala bych najít měkké čočky (aby neškrábaly a daly se nosit celý den), které mají -6 dioptrií a zakřivění 8.4 a průměr 1.4 (alespoň takto mi dali informace před iks lety, když jsem s čočkami začínala). Nevím, zda je nyní ještě průměr a zakřivení v kurzu, kamarádky třeba tyto inforamace vůbec neznají a nosí čočky jen dle dioptrií. Předem moc děkuji. michaela

#634
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michaelo, děkujeme za Váš dotaz. První aplikace kontaktních čoček by měla proběhnout s kontaktologem. Vyšetří oči a doporučí kontaktní čočky vhodné přesně pro Vaše oči. Zohlední potřebný průměr, zakřivení, ale také vybere vhodný materiál s ohledem na individuální potřeby očí. Dle informací, které jste uvedla, Vám můžeme nabídnout mnoho kontaktních čoček. Jako naprostá většina odborníků, i my se přikláníme k jednodenním kontaktním čočkám. Každodenní perioda výměny čoček představuje nejjednodušší a nejzdravější způsob nošení. Pro zakřivení 8,40 a průměr 14,00 Vám můžeme nabídnout Dailies TOTAL1. Přesto si myslíme, že vhodnější by byla osobní konzultace s odborníkem. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.

#629
Aneta

Dobrý den přeji, chtěla jsem Vás poprosit to radu. Mám období, kdy poměrně často nosím brýle a mé měsíční čočky se válí cca půlku měsíce v pouzdře bez denního čištění. Ráda bych přešla na denní čočky, které mi přijdou sterilnější. Nosím: Air Optix Aqua Dioptrie -2.25, Zakřivení 8.60, Průměr 14.20 Mohu se zeptat, jaké denní čočky se jim nejvíce přibližují? Mnohokrát děkuji. Aneta

#630
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aneto, děkujeme za Váš dotaz. V případě, že chcete kontaktní čočky kombinovat s dioptrickými brýlemi, jsou jednodenní čočky nejlepší volbou. Můžeme Vám doporučit velmi jemné a přizpůsobivé hydrogelové TopVue Elite, nebo silikon - hydrogelové 1 Day Acuvue TruEye. Oba typy čoček odpovídají průměrem i zakřivením Vašim dosavadním čočkám. Abyste poznala, které čočky jsou skutečně ty pravé, je nutné je vyzkoušet a posoudit, zda skutečně vyhovují Vašim očím. U čoček TopVue Elite lze využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.

#624
Mirka

Dobrý den. Mám problém s používáním kontaktních čoček, respektive koupila jsem si měsíční (teď si nevzpomenu na značku) a škrábaly mě v oku, myslela jsem si, že jsou pro mě moc tlusté, tak jsem si koupila denní a ty mi dělaly stejný problém. Škrábaly mě v oku. Je nějaké rozlišení čoček, podle čehož poznám, jak tlustá ta čočka je? Děkuji moc

#626
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Mirko, děkujeme za Váš dotaz. Tloušťka kontaktních čoček se může lišit. Tato hodnota může být ovlivněna dioptriemi (u plusových čoček se zvětšuje tloušťka ve středu čočky a u minusových na okrajích), obsahem vody v kontaktní čočce a jistě i použitým materiálem. Rozdíly jsou ale v setinách milimetrů, takže by Vám při nošení neměly činit žádné problémy. Pro nás, jako obchod, není možné měřit tloušťku jednotlivých typů čoček a dioptrií. Škrábání čoček v oku může být zapříčiněno špatně zvoleným materiálem čoček. Při výběru se soustřeďte na čočky s vysokým obsahem vody. Velmi jemné čočky jsou například TopVue Elite a také Biotrue ONEday. Pokud máte problém najít vyhovující čočky, doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa, který Vám po vyšetření doporučí konkrétní čočky, které budete moci vyzkoušet a posoudit, zda jsou skutečně vhodné. V případě dalších dotazů nás určitě kontaktujte. Přejeme hezký den.

#623
Martina

Dobrý den, používám měsíční čočky Johnson and Johnson "Acuvue Oasys" se zakřivením 8.40, průměr 14.00 a jsem s nimi spokojená. Ráda bych vyzkoušela i denní čočky, jen nevím, které by pro mě byly nejlepší. Mohli by jste mi nějaké doporučit? Děkuji za odpověď.

#625
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, děkujeme za Váš dotaz. Z jednodenních kontaktních čoček se Vašim dosavadním nejvíce blíží Dailies TOTAL1. Shodují se silikon - hydrogelovým materiálem a jsou nejblíže parametrům průměru i zakřivení. Oko by mělo určité rozdíly v těchto hodnotách tolerovat, takže by Vám čočky měly vyhovovat. Zda je tomu skutečně tak, poznáte ovšem až po nasazení čoček. Každému nositeli vyhovuje něco jiného. Můžete také navštívit specialistu, který provede reaplikaci kontaktních čoček. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

#619
Erika Pešková

Dobrý den, předpokládám, že objednání čoček bez předchozího vyšetření lékařem nedoporučujete? Zatím jsem nosila jen brýle. Díky za odpověď.

#620
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Eriko, děkujeme za Váš dotaz. Samozřejmě je ideální nechat si od specialisty změřit všechny potřebné parametry - dioptrie, průměr a zakřivení kontaktní čočky. Pokud nebudete průměr a zakřivení znát, může se stát, že Vám objednané čočky nebudou vyhovovat. Také je možné, že Vám čočky budou pocitově vyhovovat i přes špatně zvolené parametry. To ale může při dlouhodobém nošení způsobit problémy. Čočka pak na oku správně nesedí a mezi okem a čočkou nedochází k dostatečné výměně slzného filmu. Čočka pak může oko více dusit. Jestli chcete přesto kontaktní čočky vyzkoušet, můžete objednat TopVue Elite. U čoček pak eventuálně můžete využít službu Garance vrácení peněz. Přejeme hezký den.

#615
Nováková

Dobrý den, mám opět několik otázek. 1) V předchozí odpovědi jste mi doporučili barevné k.č. Topvue color, ale v parametrech jsem nenašla hodnotu dioptrie -0.75, kterou bych potřebovala pro pravé oko, je to tím, že takové hodnoty nemáte na skladě, nebo takové výrobce nenabízí? Další čočky Colorvue Fusion už takové parametry mají a jsou dokonce tříměsíční, skoro ve stejné ceně, jako Topvue měsíční. 2) Čím je stanovená cena těch čoček? Tím, že je to od jiného výrobce a že se liší použitým materiálem? 3) Poskytuje výrobce zkušební vzorky, nebo si musím objednat celé balení? 4) Od oční lékařky, ke které pravidelně chodím (naposledy před měsícem) mám změřené dioptrie na dálku u obou očí hodnotu 1 a včera v optice (byla jsem objednaná na 1.aplikaci k.č.) mi jiná oční lékařka změřila na pravé oko 0,75 a na levé 1. Čemu mám tedy věřit a jaké parametry zvolit u kont.čoček, když lékařka na očním mi řekla, že u kont.čoček ta hodnota bude nižší, vzhledem k tomu, že čočka je přímo na oku, oproti brýlím, které jsou před očima. 5) Když by chtěla kamarádka vyzkoušet kont.čočky nedioptrické barevné a ještě nikdy kont.čočky nenosila, musí také na první aplikaci do oční optiky? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Nováková.

#617
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, paní Nováková, děkujeme za Vaše dotazy. 1) TopVue Color dioptrii -0,75 bohužel nenabízí. 2) Cena čoček se odvíjí od mnoha faktorů - samozřejmě hraje roli i značka a výrobce. 3) V našem obchodě zkušební vzorky barevných čoček k dispozici bohužel nemáme, je možné objednat pouze celé balení. 4) Pokud jde o rozdíl v dioptriích, odchylka 0,25 je téměř zanedbatelná a při nošení by Vám neměla působit potíže. Je také možné, že měření bylo ovlivněno nastavením přístroje i Vaším úsudkem při posuzování ostrosti viděného textu a podobně. Naměřené dioptrie pro kontaktní čočky a pro brýle se liší až od -3,50 a od +3,25. 5) Záleží na rozhodnutí Vaší přítelkyně. Pokud navštíví kontaktologa, bude si jistá hodnotami průměru a zakřivení. Pokud si objedná čočky bez konzultace s odborníkem, může se stát, že jí nebudou vyhovovat a přijde tak o své peníze. V případě, že máte další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

#611
Nováková

Dobrý den, ještě bych se chtěla zeptat, jaký použít roztok na ty barevné k.č., jestli můžu jakýkoliv, nebo spíš nějaký dražší.

#613
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, na barevné čočky můžete použít téměř jakýkoli víceúčelový roztok. Můžeme Vám doporučit roztok Gelone, který je velmi pozitivně recenzovaný. Nikdy nepoužívejte na barevné kontaktní čočky peroxidové čistící roztoky. Ty by zničily barevný efekt kontaktních čoček. Pokud máte zájem, přečtěte si články Instrukce pro začátečníky s barevnými čočkami a Péče o barevné kontaktní čočky. Přejeme hezký den.

#610
Nováková

Dobrý den, včera jsem byla na první aplikaci k.č. u kontaktologa. Změřil mi zakřivení 8,6 a průměr 14. Dal mi čiré k.č. a já bych chtěla časem zkusit barevné k.č. a chci se zeptat, jestli musím dodržet ten průměr. Některé barevné k.č. mají různý průměr, třeba 14,2 , nebo 14,5. A dále se chci zeptat, jaké barevné dioptrické čočky by jste doporučili (ľevé oko mám -1,00 a pravé oko - 0,75) a jestli se musí při každé změně čoček jít ke kontaktologovi a proč. Děkuji za odpověď Nováková.

#612
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Určitě je správné držet se při objednávání čoček - i těch barevných - naměřených parametrů, které Vám sdělil oční specialista. Uvádí se, že oko je schopné tolerovat čočku s odchylkou v těchto hodnotách. Jde ale o individuální pocit pohodlí při nošení, takže se to liší nositel od nositele. U barevných čoček také není tak velký výběr parametrů jako u klasických čoček. A to platí o průměru, zakřivení i dioptriích. V každém případě Vám můžeme doporučit TopVue Color a ColourVUE - Fusion. Při přechodu na jiné čočky se návštěva kontaktologa doporučuje. Není to samozřejmě podmínkou, jako například pravidelné kontroly u očního lékaře. Můžete si čočky objednat a vybrat na základě vlastního rozhodnutí, ale je zde určité riziko, že Vám čočky nebudou sedět. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

#608
Nováková

Dobrý den, chtěla bych poprvé začít s nošením kont.čoček v barevné dioptrické verzi. Četla jsem, že krycí barevné k.čočky nejsou vhodné pro celodenní nošení, je to pravda? Jaký materiál je v současnosti u barevných k.čoček nejlepší? A také jsem četla, že i když pocitově čočka v oku dobře sedí a majiteli nedělá žádné problémy, může být i přesto špatně zvolená, i když parametry jsou dobře. Jak je to možné? Děkuji za odpověď. S pozdravem Nováková

#609
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Barevné kontaktní čočky jsou určeny pro celodenní nošení, ale žádné barevné čočky nejsou vhodné pro kontinuální nošení. Čočka tedy nesmí být ponechána v oku přes noc během spánku. Většina barevných čoček je vyrobena z hydrogelových materiálů (vyšší obsah vody, měkčí čočka), jsou ale i čočky ze silikon - hydrogelu (vyšší propustnost kyslíku), který bývá považován za zdravější. Není ale možné říci, že jeden materiál by byl lepší než druhý. Volba materiálu záleží na mnoha okolnostech - jestli si vybíráme čočky jednodenní / měsíční, na citlivosti očí nositele, v jakém se budeme pohybovat prostředí ... Kontaktolog každému klientovi změří průměr a zakřivení a těchto hodnot by se samozřejmě měl zákazník držet při výběru čoček. Oko by mělo být schopné tolerovat rozdíl v těchto parametrech, ale tolerované rozdíly se mohou lišit. Nevhodnost čočky by pravděpodobně byla způsobena špatnou volbou materiálu, který by nevyhovoval konkrétním očím - nízký obsah vody a nízká propustnost kyslíku. Pokud by Vás zajímalo něco dalšího, nebo pro Vás byla některá věc nedostatečně vysvětlena, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

#606
Libuše

Dobry den, rada bych poprosila o radu. Nosim jiz 10let kontaktni cocky Air Optix Aqua a pouzivam toztok Renu MultiPlus, ale posledni dobou mam problem s ostrosti, oci me pali, cocky rezou, mam pocit stale jako kdybych se divala v mlze. Na kontrole u me lekarky jsem byla a vse je v poradku. Poradite mi zmenu cocek a popr.i roztoku? Dekuji velmi.

#607
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Libuše, není jednoduché posoudit, proč máte najednou s čočkami tento problém. Mohlo dojít ke změně složení slzného filmu, například změnou životního stylu a podobně. Doporučili bychom Vám, alespoň na nějaký čas, přechod na jednodenní kontaktní čočky. Můžete zkusit například TopVue Elite. Časem se pak můžete zkusit vrátit k měsíčním čočkám a to například Air Optix plus HydraGlyde spolu s účinnějším typem roztoku - například Gelone. Doufáme, že pro Vás bude nošení čoček opět příjemné. Přejeme hezký den.

#604
Ida Coufalová

Dobrý den chci se zeptat jsem krátkozraká a zapomněla jsem jestli mám u dioptrii - či + . Děkuji za odpověď.

#605
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ido, krátkozrakost je vždy korigována minusovými dioptriemi. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

#593
Anna Rákosníková

Dobrý den, používám řadu let měsíční čočky Frequency 55 Aspheric. Oční doktorka mi sdělila, že jejich výroba končí. Ráda bych přešla na jiné, vhodné pro celodenní práci na PC. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.

#594
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Anno, děkujeme za Váš dotaz. O ukončení výroby čoček Frequency 55 Aspheric nemáme žádné informace. Čočky by měly být nadále dostupné. Pokud byste přesto ráda přešla na jiné čočky, potřebovali bychom znát Vaše naměřené parametry průměru a zakřivení. Zatím Vám můžeme jako náhradu nabídnout TopVue Plus. Oko by mělo být schopné tolerovat menší rozdíly v zakřivení a průměru. Je to ale velice individuální a záleží na subjektivním pocitu nositele. Pro celodenní práci na PC jsou určitě vhodné čočky s vysokým obsahem vody a pro případ, že během dne pocítíte v očích nepohodlí, doporučujeme mít u sebe oční kapky, kterými oko a čočku během okamžiku zvlhčíte. Můžeme Vám doporučit Oční kapky Laim-Care Gel Drops ve velice praktickém a hygienickém balení. Pokud budete mít další otázky, nebo budete chtít doplnit Vaše parametry, napište nám prosím. Přejeme hezký den.

#584
Tomas Cvrkal

Dobry den chtel jsem se zeptat jake cocky zvolit mesicni kdyz nosim uz delsi dobu denni MyDay Coopervision dioptrie -4.25 /BC 8.4/DIA 14.2 Dekuji za radu S pozdravem Cvrkal.

#585
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, z kategorie měsíčních kontaktních čoček Vám můžeme doporučit několik produktů, které se shodují materiálem. Je zde ale vždy malá odchylka v průměru a zakřivení. Obecně se uvádí, že drobný rozdíl v těchto parametrech by neměl při nošení působit potíže. Jde ale samozřejmě o velice individuální záležitost. Vybírat tedy můžete z Air Optix Night and Day Aqua, Biofinity nebo TopVue Air. U čoček TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

#577

Dobrý den chtěla bych se zeptat když si koupím čočky měsíční tj.na 3o dnů a za měsíc je vezmu do očí např. 20 krát. Je možné čočky požít ještě dalších 10 dnů i po uplynutí měsíce ? Děkuji za odpověd s pozdravem Tůmová

#578
Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, paní Tůmová, výrobce výrazně nedoporučuje překračovat doporučenou dobu výměny čoček. Tato doba se počítá od rozbalení blistru. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.