Optima FW (4 čočky)

509 Kč
99% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Kontaktní čočky Optima FW

Optima FW vyráběné společností Bausch and Lomb jsou kontaktní čočky s tříměsíční periodou výměny. Jejich výhodou je především ekonomičnost. Náklady na denní nošení patří k nejnižším na trhu.

Způsob péče

Čočky Optima FW je třeba každý den vyjmout z oka, promnout v roztoku a na noc uložit do pouzdra. I v případě použití nejefektivnějšího typu roztoku, tedy roztoku peroxidového, je doba tří měsíců řadou odborníků považována za příliš dlouhou vzhledem k tvorbě usazenin a nedokonalosti čištění.

Perioda výměny

Dlouhý cyklus periody výměny čoček Optima FW sebou nese určité riziko, že čočka bude při každodenní manipulaci mechanicky poškozena. Materiál čoček obecně špatně odolává dlouhodobému mechanickému zatížení. Může dojít k poškození čočky a tříměsíčního užívání se tak vůbec nemusí podařit dosáhnout.

Pozn.: Čočky Optima FW jsou dostupné pouze v minusových dioptrických hodnotách.

Vyzkoušejte alternativu -TopVue Air (6 čoček).

Vlastnosti - Optima FW (4 čočky)

Výrobce: Bausch and Lomb
Zakřivení (BC): 8.70, 8.40
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 4 čočky
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 24 Dk/t
Obsah vody: 38%
Vyměnit za: 90 dnů
Dioptrický rozsah: od -8.00 do 0.00
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: Optima FW
Materiál: Polymacon
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Komentáře (19)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Martin Horák

Údaje co jsem psal, tak to mi psal oční lékař minulý týden.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Martine, děkujeme Vám za další komentář. V tom případě, dle posledního zápisu, i nadále budete ke korekci potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,25. Pakliže máte pocit, že Vám již korekce čočkami s hodnotou dioptrie -3,25 nestačí, konzultujte situaci s Vaším očním specialistou. My můžeme poskytnout pouze teoretický výpočet. Když nastane situace, kdy teoretický výpočet neodpovídá potřebám daného člověka, je pak nutné situaci řešit osobně s odborníkem. Jakmile je stanovena korekce dle individuálních potřeb, pak je možné opět nakupovat na internetu. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Martin Horák

Dobrý den. Kupuji si od váš čočky -3,25 na obě oči. Poslední dobou jsem začal mít trochu rozmazáno a lékař mi dal poukaz na brýle,ale chtěl bych čočky. Nemůžu ale u vás najít požadované údaje. Obě oči: Dioptrie -3,25 Cylindr Dp -0,25 Osa 90 Dají se u vás koupit. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Martine, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás začala rozvíjet poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím však příliš nízké a není potřeba na brát zřetel. Ke korekci zraku budete tedy i nadále potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,25. Jestliže však máte pocit, že je korekce zraku s čočkami o síle dioptrie -3,25 nedostatečná, pak je možné, že bude potřeba dioptrické hodnoty upravit. Tyto úpravy by měly proběhnout osobně pod dohledem očního specialisty. Takto na dálku si netroufáme doporučit nic konkrétního. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Nikola

Dobrý den, momentálně využívám již cca 3 roky tyto kontaktní čočky dioptrie -9, momentálně ale potřebuji -9,5 což už se tyto čočky nevyrabeji můžete mi nabídnout vhodně alternativy z kterých mohu vybírat ? Nejlépe 3 měsíční a vhodně i na noc . Dekuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Nikolo, děkujeme Vám za otázku. Čočky Optima FW máme v obchodě jako tříměsíční samotné, z tohoto důvodu Vám můžeme nabídnout pouze měsíční kontaktní čočky. Čočky Optima FW jsou z hydrogelového materiálu a neumožňují přespávání, neboť propustnost kyslíku je u hydrogelových materiálu poměrně nízká. Proto budou všechny doporučené čočky, ve kterých lze přespávat ze silikon-hydrogelového materiálu. Jedná se o čočky Bausch + Lomb ULTRA, Air Optix Night and Day Aqua nebo Biofinity. Každá re-aplikace kontaktních čoček by měla proběhnout pod dohledem očního specialisty. Rovněž by oční specialista měl uživateli přespávání v kontaktních čočkách schválit. Pokud se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka Hadáčková

Dobrý den, chci se zeptat, zda jde u Vás zaplatit kartou Benefit Plus. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za dotaz. Platba prostřednictvím Benefit Plus je možná pouze po přihlášení na portálu https://www.benefit-plus.eu/. Zde si "objednáte" úhradu objednávky, kterou jste u nás vytvořila. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Ladislav Carda

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na kombinace kontaktních čoček - dioptrie -6,5 a zakřivení 9 a -5,5 a zakřivení 9. Lze taková to kombinace sehnat? Děkuji za info.

Zákaznický servis
Dobrý den, Ladislave, díky za Váš dotaz. Toto zakřivení a dioptrie najdete u měsíčních čoček SofLens 38 a u jednodenních 1 Day Acuvue Moist, 1 Day Acuvue TruEye a u Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Pokud hledáte nové kontaktní čočky, doporučujeme Vám konzultaci s kontaktologem. V případě, že pro Vás budeme moci něco udělat, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Jan Souček

Dobrý den, uvažuji o koupi těchto čoček. Chtěl bych se zeptat, je možné používat roztok Solo care aqua? Děkuji za info.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jane, děkujeme za Váš dotaz. Roztok SoloCare AQUA je univerzální roztok a tudíž ho použít na všechny měkké kontaktní čočky, i na tyto Optima FW. Vhodnost kontaktních čoček Vám doporučujeme konzultovat s očním lékařem nebo kontaktologem. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Iveta Ulmanová

Dobrý den, chci si objednat tyto čočky a používám zakřivení 8.6 a ty tady nemáte.Mám si objednat 8.4 nebo 8.7 ? Děkuji za info.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Iveto, děkujeme za Váš dotaz. Kontaktní čočky Optima FW nejsou v zakřivení 8,60 vyráběny. Předpokládáme tedy, že používáte kontaktní čočky jiné značky. Pokud je tomu tak nemůžeme Vám slíbit, že pro Vás tyto budou pohodlné. V každém případě je dobré zvolit co nejmenší rozdíl v parametrech a tedy zakřivení 8,70. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Věra Morávková

Dobry den. Chtela bych vyzkouset tyto cocky. Jen se nevyznam v zakriveni. Ted nosim 8,60, to u techto neni, tak se ptam, zda zvolit 8,40 nebo 9,00? Dekuji za odpoved.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Věro, děkujeme za Váš komentář. Dle všeobecných teorií by pro Vás mělo být vhodnější zakřivení 8,40. Je ale možné, že čočky nebudou vyhovující a nákup pro Vás bude pouze promarněnou finanční investicí. V našem obchodě můžete využít službu Garance vrácení peněz na čočky značky TopVue. Věříme, že mezi TopVue byste našla pro Vás vhodné čočky. Ideální je samozřejmě osobní konzultace a reaplikace čoček specialistou. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme hezký den.
Denisa Letochová

Dobrý den, dala jsem na vaše doporučení ohledně ukončení výroby plusových dioptrii a zakoupila vzorek čoček TopVue Air. Tyto čočky ovšem mají zakřivení 8,6, zatímco Optima 8,4. Mám právě v oku od každé jednu se stejnou dioptrií, ale TopVue se mi zdá, že vidím ostřeji. Otáza je, jak bych viděla, kdbych měla v obou očích zakřivení 8,4. Můžu si taktosama změnittedy zakřivení bez porady s optikem?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Deniso, děkujeme za Váš komentář. Záleží především na Vašem pocitu komfortu při nošení. Pokud se cítíte v čočkách s větším průměrem dobře, není problém na ně přejít i bez porady s odborníkem. Neváhejte se na nás obrátit s dalšími dotazy. Přejeme hezký den.

Kačka.G.

Dobrý den chtěla bych se zeptat jaká je exp. u těchto kontaktních čoček. Dioptrie -7 -7,5 ( zakřivení 8,4 Moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den,

expirace těchto čoček je u dioptrie -7,00 únor/2018 a u dioptrie -7,50 leden/2018.

Jitka K.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká je expirace u těchto kontaktních čoček (dioptrie -1,5, zakřivení 8,7) ? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den,

čočky těchto parametrů máme s expirací 06/2018.

Kateřina

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat zda je možno platit stravenkami typu Flexi pass. Moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den,

tento způsob platby neumožňujeme. Nabízíme platbu v hotovosti (dobírka), on-line kartou, přes PayPal nebo bankovním převodem, případně rychlým bankovním převodem. Poslední možností je platba předem přes společnost Benefit plus, pokud máte zaměstnanecké benefity.

Anastasiia Egorova

Dory den. Jsem spatne objednala kontaktni cecky, jak muzu tu objednavku zrusit?

Zákaznický servis

Dobrý den, prosíme, sdělte našemu zákaznickému servisu číslo Vaší objednávky či jméno, na nějž je objednávka vytvořena a pracovníci našeho zákaznického servisu objednávku stornují. Náš systém neumožňuje, aby zákazník sám rušil objednávky, které už byly odeslány. Děkujeme za pochopení

Viktorie

Měla jsem objednané dvoje balení Optima FW a jednu krabičku mam nerozbalenou.Jak mam postupovat.Děkuji

Zákaznický servis

Zašlete prosím neporušené balení čoček zpět na naši adresu: ALENSA s.r.o., Jarošovská 1278/II, 377 01 Jindřichův Hradec. Do balíčku připojte prosím informaci s novými parametry čoček, za které chcete tyto nevyhovující vyměnit.

Viktorie

Dobrý den zakoupila jsem si čočky s vice dioptriemi a nesedi mi mohla bych je vrátit.

Zákaznický servis

Dobrý den, vrátit je možné pouze nerozbalené ani nijak neporušené balení čoček. Děkujeme za pochopení

MP

Chci se zeptat,jak dlouho(kolik hodin)mohu mít čočky v oku?

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky jsou určené pro nasazení ráno a vyjmutí večer nejdéle po 12 hodinách (nejsou určené k ponechání na oku po dobu spánku). Celková doba nepřetržitého nošení může být individuálně upravena na základě odborného vyšetření u Vašeho očního lékaře.

Ondřej

Dobrý den, mám dotaz. Když zakoupím jedno balení těchto čoček (4čočky), tak to je na obě oči a dvě čočky jsou tak na měsíc a půl a další dvě na další měsíc a půl?? nebo jak to je? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den Ondřeji, pokud máte na obě oči stejné dioptrie (parametry), pak Vám jedna krabička vydrží na 6 měsíců, protože 1 pár vyhodíte po denním nošení po uplynutí 3 měsíců (90 dnech).

Kamila

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď, čočky Vám tedy odešlu,jen by mě zajímalo, jestli mám přiložit i ty nerozbalené čočky.

Zákaznický servis

Rozhodnutí je na Vás, co si přejete reklamovat - můžete poslat pouze ty použité a nebo komplet celé balení tzn. použité i nerozbalené. Je potom na posouzení výrobce, zda uzná celou krabičku (výrobní šarži) jako oprávněnou reklamaci nebo zašle pouze nový pár reklamovaných čoček.

KAMILA

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,koupila jsem si tyto čočky a hned při prvním nasazení jsem měla nepříjemný pocit škrábaní na oku, jako kdybych je nosila nejmíň měsíc,ještě nikdy se mi to nestalo.Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Zákaznický servis
Dobrý den Kamilo, rozhodně se neobávejte využít možnosti reklamace. Pošlete nám vadné čočky s popisem Vašich problémů po nasazení čoček do oka zpět na naši reklamační adresu (uvedenou v obchodních podmínkách) a my je ihned pošleme na posouzení k výrobci.