Proclear Toric (3 čočky)

519 Kč
89% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? středa 26.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Proclear Toric

Proclear Toric jsou měsíční torické čočky výrobce CooperVision, které slouží ke korekci astigmatismu.

Vhodné pro suché oči

Díky patentované zvlhčující technologii PC nabízí Proclear Toric celodenní pohodlí a vynikající kvalitu vidění. Svým specifickým materiálovým složením jsou tyto kontaktní čočky vhodné zejména pro uživatele trpící syndromem suchého oka.

Vysoký obsah vody

Proclear Toric zadržují velké množství vody, které umožňuje vysokou propustnost kyslíku. Tuto jejich vlastnost ocení obzvláště nositelé mající citlivé oči nebo ti, kteří tráví mnoho času prací na počítači nebo v klimatizovaných prostorech.

Vlastnosti - Proclear Toric (3 čočky)

Výrobce: Coopervision
Zakřivení (BC): 8.80
Průměr (DIA): 14.40
Velikost balení: 3 čočky
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 25 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 62%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -8.00 do +6.00
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Materiál: Omafilcon B
Jméno produktu: Proclear Toric
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 429 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (9)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Anna

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Již delší dobu nosím kontaktní čočky, teď mi ale byli naměřeny hodnoty na pravé oko sféra dioptrie -4.0, cylindr -1.0, osa 13 a na levé oko sféra dioptrie -2.5, cylindr -0.5 a osa 2. Mohu tedy požádat o radu, jak tyto hodnoty upravit na kontaktní čočky? Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Anno, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu máte astigmatismus, nicméně na levém oku máte cylindrickou hodnotu příliš nízkou a bude nutné ji přepočítat na sféru. Proto budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 10°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat sférickou čočku s hodnotou dioptrie -2,75. Sférická varianta těchto čoček je Proclear Sphere. Jestliže čočky nemáte odborně aplikované, a tím pádem i vyzkoušené, může se stát, že Vám čočky nemusí vyhovovat. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který Vám může pomoci. Jestliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lucinka Luxová

Dobrý den, používam čočky Biofinity Toric, ovšem poslední dobou mám oči hodně suché a nošení čoček přestalo být příjemným, přemýšlím o změně na Proclear Toric. Jsou tam ovšem odchylky v parametrech teď zakřivení a průměr u Biofinity je 8, a 14, 5 u Proclear je to 8,8 a 14,4 . Můžu si čočky objednat i s touto odchylkou? A myslíte, že budou pro suché oko vhodnější než Biofinity? Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lucinko, děkujeme Vám za otázku. Nositelé kontaktních čoček se se suchostí očí setkávají velmi často. Situace se dá řešit vhodnými očními kapkami např. Hylo DUAL nebo změnou kontaktních čoček. Právě hydrogelové kontaktní čočky jako jsou např. tyto mohou suchým očím velmi ulevit díky vyššímu obsahu vody v materiálu. Rozdíl ve velikostních parametrech by neměl činit potíže, protože u velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm. Na změny však reagují uživatelé velmi individuálně, a proto nejsme schopni takto na dálku říci, jestli Vám čočky z jiného druhu materiálu a s jinými velikostními parametry bez výhrad sednou. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Adéla

Dobrý den, jaké prosím můžu použít víceúčelové roztoky na tyto čočky? Děkuji Holubová.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Adélo, děkujeme Vám za otázku. Na tyto čočky můžete využít prakticky jakýkoli víceúčelový roztok např. Gelone nebo All in One light. Celou nabídku našich univerzálních roztoků si můžete prohlédnout ZDE. Hezký den.
Ondrej Hus

Dobry den. Uz delsi dobu pouzivam kontaktni cocky Biofinity Toric a premyslim, ze prejdu na Proclear Toric. Jak moc bude vadit rozdil v zakriveni a prumeru? A je mozne tyto cocky kombinovat s roztokem Gelone? Diky

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ondřeji, děkujeme Vám za otázku. Roztok Gelone můžete používat na všechny typy měkkých čoček (hydrogelové a silikon-hydrogelové). Rozdíl ve velikostních parametrech nebude tak výrazný. Čočky Proclear Toric mají o 0,10 mm menší průměr a o 0,10 mm větší zakřivení. Je to v rámci povolených mezních odchylek, takže by to oči po stránce parametrů měly bez potíží zpracovat. Mnohem výraznější změna bude v materiálu. Čočky Biofinity jsou ze silikon-hydrogelového materiálu (prodyšnost 116 Dk/t, voda 48 %), zatímco čočky Proclear jsou hydrogelové (prodyšnost 25 Dk/t, voda 62 %). Jestliže tyto čočky budete kupovat, bez předchozí odborné aplikace, mějte prosím na paměti, že se na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nevztahuje reklamace. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Nikola

Dobrý den. Čočky nosím již asi 15 let, z toho několik let tórické, tedy zkušenost s nimi mám. Od oční doktorky mám předepsané nové dioptrie, které již nosím v brýlích a sedí mi: PO -2,50, cyl -1,00, osa 165 LO -3,50, cyl -0,50, osa 20 Nosila jsem buď Acuvue nebo poslední roky klasické Biofinity Toric. Jelikož pracuji v klimatizované kanceláři s PC, tedy trpím syndromem suchého oka a musím hodně kapat, ráda bych vyzkoušela tyto čočky. Jenže jsem poměrně bezradná co se výběru parametrů čoček týče. Jaké parametry bych prosím podle vás měla vybrat vzhledem k výše uvedeným parametrům pro brýle? Moc děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Nikolo, díky za otázku. Pro kontaktní čočky bychom Vám doporučili úpravu na dioptrii -2,50, cylindr -0,75 a osu 160° pro pravé oko a pro levé oko by byla úprava pouze na sférickou dioptrii -3,50. Vaše problémy se zřejmě týkají digitální únavy zraku a tyto symptomy by měly potlačit čočky Bausch + Lomb ULTRA, které jsou dostupné také v torické variantě. Určitě bychom Vám doporučili čočky nejprve vyzkoušet u očního specialisty. To samé platí o pro čočky Proclear. Nákup bez předchozího vyzkoušení by pro Vás mohl znamenat zbytečnou investici. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Veronika

Dobrý den, prosím o radu při objednání kontaktních čoček. Již budu objednávat po několikáté, ale mám přeměřeno nově pouze na brýle, tedy pravé oko: dioptrie -2,0, cylindr -1,0, osa 90°, levé oko: dioptrie -2,0, cylindr -0,5 a osa 90°. Můžete mi prosím poradit, jak by to vycházelo u čoček? A ještě takový malý poznatek, posledního cca půl roku se mi stává, že mi hodně začne během dne slzit oko, není to pravidlo a je to cca obden.. pracuji u PC, klimatizace atd.. v pozdějších odpoledních hodinách hned po příjezdu domů čočky vytahuji, už mi vadí. Není to nic s čím by se nedalo fungovat, jenom kdyby třeba existovala vhodnější varianta, tak zkusím tu. Moc děkuji a přeji hezký den.

Zákaznický servis
Dobrý den, Veroniko, děkujeme za otázku. Hodnoty pro nákup kontaktních čoček se budou muset upravit. Pro pravé oko budete potřebovat nadále tuto torickou kontaktní čočku s dioptrií -2,00, cylindrem -0,75 a osou 90°.U levého oka však budete potřebovat pouze sférickou čočku s dioptrií -2,25, protože hodnota cylindru do ± 0,50 se přepočítává na sféru. Pro levé oko tedy můžete zakoupit kontaktní čočky Proclear Compatibles Sphere ze stejné řady jako kontaktní čočky Proclear Toric od firmy CooperVision. Čočky jsou ze stejného materiálu, ale drobné odchylky tam jsou. Proclear Compatibles Sphere mají o 0,20 mm menší zakřivení i průměr než Proclear Toric, ale stále je to v povolené mezní odchylce. Ale mají zase o 17 Dk/t vyšší propustnost kyslíku. Sférickou kontaktní čočku by Vaše levé oko mělo bez potíží akceptovat, ale na 100 % Vám to zaručit nemůžeme. Pokud máte možnost vyzkoušet si sférickou kontaktní čočku u svého očního specialisty, využijte toho. Předejdete tím nevhodné investici, v případě, že by čočka nesedla. Slzení oka může mít celou řadu příčin, ale jestliže pracujete v klimatizované kanceláři na počítači, důvodem bude s velkou pravděpodobností únava očí či slabší syndrom suchého oka, který se paradoxně projevuje slzením. Tento problém vyřešíte vhodnými očními kapkami. Z našeho sortimentu Vám můžeme doporučit Oční kapky Laim-Care Gel Drops nebo Hylo Fresh. Hezký den.
Patrik Šprojcar

Dobrý den, u balení 3 kusů kontaktních čoček, máte ve vlastnostech máte napsáno zakřivení 8.80 a 8.40, bohužel při objednávání to nelze změnit a je tam automaticky nastavené 8.80. U balení 6 kusů kontaktních čoček, to změnit lze. Chtěl bych se tedy zeptat, zda by šlo objednat balení 3 kusů se zakřivením 8.40? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, Patriku, děkujeme za komentář. Velmi se Vám omlouváme za zavádějící informaci, která byla v popisu produktu a uváděla 2 hodnoty zakřivení kontaktních čoček. Možnost volby zakřivení je pouze u balení 6 ks čoček. U balení 3 ks čoček lze objednat kontaktní čočky pouze se zakřivením 8,80. Díky Vašemu dotazu, jsme svou chybu v informační tabulce opravili. Děkujeme Vám. Hezký den.

Tereza Prokopová

Dobrý den, bohužel mi neřekli přímo které čočky mi dávají, odhaduji to na iwear astigmatism hydro. Jinak parametry mých čoček jsou zakřivení 8,8, průměr 14,4, pro pravé oko +0,5 , cylindr -0,75, osa 90, pro levé oko +1,25, cylindr -1,25 a osa 70. Děkuji za pomoc

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Terezo, díky za zpětnou vazbu. iWear hydro astigmatism jsou běžně prodávány jako Proclear Toric. Jde o totožné kontaktní čočky, které si optika balí do krabiček své privátní značky. Proclear Toric splňují všechny Vaše požadavky - zakřivení, průměr i dioptrie, cylindr a osu. Vše by tedy mělo být v naprostém pořádku. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím přejeme krásný den.

Tereza Prokopová

Dobrý den, jsem takový čočkový začátečník, ráda bych zkusila i jiné čočky, jinou značku než iWear, ale nemohu nikde najít torické čočky se správným zakřivením, jedině tyto, bohužel je ale neprodáváte v balení po jedné čočce, a v případě, že by mi nesedly, tak bych je nerada jen tak vyhodila, dá se u vás čočky vrátit? Případně jak moc je důležité dodržet zakřivení čoček? mám zakřivení 8.80, tak jak moc velký problém by byl vzít čočky se zakřivením 8.70? děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Terezo, děkujeme za Vaši otázku. Tento rozdíl v zakřivení byste při nošení neměla pocítit. V pohodlí při nošení čoček hraje nejdůležitější roli materiál. Pokud je to možné, napište nám prosím více informací o čočkách iWear, které v tuto chvíli nosíte. Jistě Vám pak budeme moci lépe doporučit alternativu. Bohužel, nekompletní balení kontaktních čoček není možné vrátit (pokud se nejedená o reklamaci - výrobní vadu). Jediná značka, která tuto možnost nabízí je TopVue a to v rámci služby Garance vrácení peněz. Budeme se těšit na Vás další komentář. Zatím přejeme hezký den.