PureVision 2 (6 čoček)

549 Kč
95% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 22.7. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky PureVision 2

PureVision 2 (High Definition) jsou silikon-hydrogelové měsíční kontaktní čočky vyráběné společností Bausch and Lomb. Technologie zpracování a vylepšené optické vlastnosti těchto čoček zajišťují nositeli dlouhotrvající komfort.

Vylepšené optické vlastnosti

Hlavní předností PureVision 2 jsou především vylepšené optické vlastnosti, které ocení převážně lidé trpící nedostatkem kontrastní citlivosti. Ta se projevuje rozmazaným viděním za zhoršených světelných podmínek. PureVision 2 jsou díky svým optickým vlastnostem vhodné zejména pro sportovce a řidiče.

Zvlhčující technologie a komfortní nošení

PureVision 2 patří k nejtenčím kontaktním čočkám dostupným na trhu, přesto je manipulace s nimi jednoduchá a příjemná. Technologie ComfortMoist bohatě zvlhčuje povrch čoček, které jsou díky ní dostatečně hydratované a poskytují tak svému nositeli pocit pohodlí po celou dobu nasazení.

Denní i kontinuální užívání

PureVision 2 jsou určeny k běžnému(dennímu) i kontinuálnímu (nepřetržitému) nošení. V prvním případě je čočka na každou noc vyndávána. V případě kontinuálního nošení je možné čočku ponechat v oku bez vyjmutí po dobu 30 dní a 29 nocí. Tento způsob nošení je však zapotřebí konzultovat s očním specialistou.Pozn.: Na trhu se v současné době objevují dvě verze krabiček těchto kontaktních čoček - s označením HD v pravém dolním rohu a bez něj. V obou případech se jedná o totožný výrobek.

O čočkách Purevision 2

Jak pečovat o čočky PureVision 2 (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - PureVision 2 (6 čoček)

Výrobce: Bausch and Lomb
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 130 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 36%
Materiál: Balafilcon A
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
UV filtr: Ne
Jméno produktu: PureVision 2
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (23)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Barbora

Dobrý den, v pravém oku se mi čočka vždy muchlá, často mi i z oka vypadne. V levém mi sedí bez problému. Nevíte, čím to je? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Barboro, děkujeme Vám za otázku. Je nám velmi líto, že máte s čočkou v jednom oku takové nepříjemnosti. Příčinu takto na dálku však nedokážeme jednoznačně určit. Je možné, že máte rozdílně veliké rohovky na očích. Oko, kde čočka nedrží, nebo dokonce vypadne, má pravděpodobně menší zakřivení rohovky. Tím pádem je čočka volná a může se samovolně uvolnit. Doporučujeme Vám situaci konzultovat s Vaším očním specialistou, který Vám zajisté pomůže. Hezký den.

Barbora Mala

Dobrý den, používám tyto měsíční čočky, ale posledni dobou z nich mam pocit suchých očí a ráda bych vyzkoušela cocky jednodenni. Které mi poradíte?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Barboro, díky za otázku. Pokud si chcete nové čočky objednat online bez konzultace s kontaktologem, doporučujeme Vám jednodenní čočky TopVue Daily a TopVue Elite+. U těchto čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže se pro Vás nákup nestane zbytečnou investicí. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Roman Flégr

Dobrý den, nosil jsem několik let čočky Biofinity. I když mi vyhovovaly, chtěl jsem vyzkoušet levnější alternativu. Zvolil jsem tedy tyto čočky (PureVision 2), parametry by měly být totožné, použitý materiál je podobný. Bohužel jsem však neměl možnost čočky vyzkoušet. Již jsem nosil několik druhů čoček (denní, měsíční) od různých značek. S žádnými jsem neměl žádné vážnější problémy, některé seděly lépe, některé hůře, ale použitelné byly všechny. S těmito čočkami jsem měl bohužel velké problémy, již po 3 dnech nošení (ráno aplikoval, večer vyndával) začaly oči velmi negativně reagovat. Vypadalo to téměř jako zánět spojivek nebo alergická reakce. Pro mě jsou tedy tyto čočky nepoužitelné. Můj komentář neberte prosím jako stížnost na produkt a už vůbec ne na eshop (který mimochodem funguje perfektně:) Chci pouze zdůraznit, aby si ostatní zákaznici vždy nový druh (značku) čoček vyzkoušeli (nejlépe několikadenním nošením) popř. konzultovali změnu se svým lékařem a neudělali stejnou chybu jako já! (stejné parametry alternativních čoček ještě nejsou zárukou vhodnosti pro Vaše oči) Eshopu a ostatním zákazníkům přeji vše dobré v novém roce!

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Romane, děkujeme za Váš komentář. Velice nás těší, když zákazníci sdílí své zkušenosti s ostatními nositeli. Samozřejmě oči každého nositele vyžadují různé vlastnosti čoček, ale věříme, že recenze bude přínosná. Mějte se krásně.

Daniela Hable

Prosím poraďte, jsou tyto čočky vhodné pro pravé oko - 1.0 dioptrie... - 0.75 cilindr... 100% osa a levé oko - 1.0 dioptrie... 0,75 cilindr... 80% osa? Mám vzít - 0,75 nebo - 1 dioptrie? Moc děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, díky za Váš dotaz. S těmito naměřenými parametry potřebujete korigovat astigmatismus a musíte si zvolit torické kontaktní čočky. První aplikace by měla být provedena kontaktologem. Při výběru hraje velmi důležitou roli materiál kontaktních čoček a je tedy nutné je vždy vyzkoušet. My Vám můžeme doporučit měsíční TopVue Air for Astigmatism. U těchto kontaktních čoček lze případně využít službu Garance vrácení peněz. Při objednání čoček naměřené parametry není nutné měnit. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám a my Vám rádi poradíme. Zatím přejeme krásný den.
Eva

Dobrý den, používám tyto čočky s parametry: dioptrie -1,25; zakřivení 8,60; průměr 14,00. Jsem spokojená, ale moje oči jsou poslední dobou citlivější a raději bych přešla na jednodenní čočky, jaké mi doporučíte. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. Z naší nabídky bychom Vám doporučili kontaktní čočky Dailies TOTAL1. Jsou nejvíce podobné Vašim dosavadním čočkám jak vlastnostmi, tak parametry. Těší se velké oblibě u zákazníků a navíc v sobě kombinují silikon-hydrogelový i hydrogelový materiál. Teoreticky by tedy měly být perfektní. Nové čočky je ale vždy třeba vyzkoušet. Před nákupem Vám doporučujeme poradit se s Vaším lékařem. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli dalším, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.
Eva

Dobrý den, nosím kontakt. čočky Pure vision se zakřivením 8.3 a moje oční mi doporučila nosit Pure vision 2 s tím že jsou lepši, ale zakřivení mají pouze 8.6. Můžu je vůbec nosit ??

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, děkujeme, že jste se na nás obrátila. Doporučujeme Vám v této věci důvěřovat lékařce. Zná Vaše oči a měla by tedy být schopná posoudit, co je pro ně vhodné. Pokud Vám tyto nové čočky doporučila, mohla by Vám poskytnout také zkušení či diagnostickou čočku, abyste měla možnost čočky před nákupem vyzkoušet. Obecně se uvádí, že zakřivení čočky nehraje při nošení již tak velkou roli. Čočky jsou dnes vyráběny z vysoce přizpůsobivých materiálů. Samozřejmě záleží především na Vašich očích, zda nové čočky přijmou. Pokud si nejste jistá, doporučujeme Vám podrobnější konzultaci s lékařkou. Pokud Vám budeme moci pomoci s něčím dalším, napište nám. Přejeme hezký den.

Markéta Stará

Dobrý den, našla jsem tyto čočky (PureVision 2) a zaujala mě jejich cena. Mám zkušenost již s čočkami Air Optix Night and Day Agua, ve kterých kontinuálně spím, sice mi vyhovují, avšak jsou pro mě finančně náročné. Také jsem kdysi zkoušela Biofinty, ale po ránu jsem měla zalepené oči a celkově mi nevyhovovaly. Jsou tyto čočky podobné spíš Air Optix Night and Day nebo naopak Biofintům? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Markéto, děkujeme za Váš dotaz. Čočky PureVision 2 průměrem i zakřivením odpovídají čočkám Biofinity. Kontaktní čočky Air Optix Night and Day Aqua mají průměr pouze 13,80. Oči samozřejmě dokáží tolerovat určité rozdíly a tento by měl být v normě. Jde ale pouze o teorii a záleží pak čistě na Vašich očích, jak nové čočky přijmou. Obsahem vody a propustností kyslíku jsou si čočky velmi blízko. Všechny jsou také vyrobeny z materiálu silikon-hydrogelového typu. Pohodlí při nošení čoček je velmi individuální a abyste zjistila, které čočky jsou naprosto vhodné, je vždy nutné je osobně vyzkoušet. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Franta

Nosím tyto k.č.na doporučení kontaktologa a jsem s nimi spokojen.Zpočátku jsem je nosil několik hodin denně a délku nošení prodlužoval až na celý den.Asi po 2 měsících jsem s nimi poprvé přespal a nechal si zkontrolovat od kontaktologa.Bylo vše v pořádku a tak mohu a nosím k.č. dle potřeby jak v denním tak i kontinuelním nošení.Výborně se hodí na řízení v noci a dešti! Doporučuji vyzkoušet všem kdo nosí brýle a zažít tu neskutečnou volnost bez nich s kont.čočkami. Nejsou v očích cítit a manipulace s nimi je bezproblémová.(také jsem dost dlouho váhal jestli mi budou k.č.vyhovovat,jsem již starší,ale dnes nosím brýle jen vyjímečně)

Radka Filsak

Dobrý den, prosím Vás, jaký je rozdíl mezi Pure vision a Pure vision 2? Dále bych chtěla vědět, zda ještě lze koupit nebo dostat v podobě dárku 1 pár čoček na vyzkoušení? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Radko, děkujeme za Váš dotaz. Pure Vision mají o něco málo vyšší propustnost kyslíku a nabízí dvě různé hodnoty zakřivení. U Pure Vision 2 slibuje výrobce vylepšení optických vlastností - především to ocení lidé trpící nedostatkem kontrastní citlivosti (rozmazané vidění za zhoršených světelných podmínek). V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.

Denisa Budilová

Dobrý den, již několi let používám Pure Vision resp. Pure Vision 2 od doby, co vyšly na trh. Je pravdou, že někdy k večeru již čočky v oku cítím, ale nejčastěji jsem to připisovala delší expozici před monitorem počítače. Uvažuji o vyzkoušení jiných čoček čistě pro porovnání. PV používám po konzultaci s optometristou, tudíž by pro mne měly být ideální parametry 8.6 resp. 14.0. Můžete mi prosím doporučit jiné (dle vašich zkušeností potenciálně komfortnější) čočky stejných/odpovídajících parametrů? Jen uvedu, že ve verzi 2(HD) jsem z hlediska komfortu nošení a viditelnosti zaznamenala znatelné zlepšení. Děkuji za tip.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Deniso, stejné parametry mají čočky Biofinity. Pokud jste s PureVision spokojená a pouze občas Vás trápí, že čočky v oku cítíte, měly by Vám pomoci oční kapky nebo sprej. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit Laim-Care Gel Drops a Tears Again. Přejeme hezký den.
Markéta

Dobrý den, jsem několika letou uživatelkou čoček PureVision. Nejprve cca 5 let původních a teď 5 let Purevision HD 2. Tato nová (už několik let stará) generace je pro mě o dost komfortnější s lepší viditelnost v šeru, něž měli původní. (deklarováno výrobcem) Nosím je celý měsíc každý měsíc celkem cca 360 dní v roce. A nikdy jsem s nimi neměla sebemenší problém. Jsem s nimi naprosto spokojena. Doporučuji všem novým zákazníkům, kteří ještě nevědí jaký je svět krásný bez otravných brýlí. Hezký den

Zuzana

Bohužel mi čočky vůbec nesedí. Používala jsem je před dvěma lety dlouhodobě a nyní je v oku nedokážu mít víc jak hodinu. Oko se stísněné, nedýchá, okamžitě pocit jako při zánětu spojivek, citlivost na světlo, oči zrudnou a čočky dřou.

Zákaznický servis

Dobrý den,

pokud jste před dvěma lety nepociťovala žádné problémy s těmito čočkami a nyní nastaly, je možné že jsou Vaše oči nyní citlivější. Doporučujeme tedy odbornou konzultaci u očního specialisty a případnou reaplikaci čoček.

Jana

Dobrý den, zajímá mně, jaký je rozdíl mezi kontaktními čočkami Purevision 2HD a Purevision 2 (balafilcon A). Děkuji za odpověď Jana Š.

Zákaznický servis

Dobrý den,

jedná se o identické čočky, výrobce pouze upravil design krabičky.

Kateřina Fryaufová

Dobrý den, dcera používá jednodenní čočky Biotrue one day, zakř 8,6, průměr 14,2 od stejné firmy jako jsou Pure vision, je jí 12 let, jsou pro ni vhodné měsíční čočky Pure vision 2 hd? Nebo jaké měsíční čočky byste doporučili? Vyzkoušela asi troje jednodenní, než jí tyto sedly. Děkuji za odpověď. Kateřina Fryaufová

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud měla dcera problém s výběrem jednodenních čoček, nemůžeme ji doporučit měsíční. Bylo by vhodnější navštívit očního lékaře a přechod na měsíční čočky s ním konzultovat.

Lucie

Dobry den,je mozno u vas koupit jen jeden par kontaktnich cocek PureVision2 na vyzkouseni?

Zákaznický servis

Dobrý den, jako internetový obchod bohužel nedisponujeme zkušebními (diagnostickými) páry kontaktních čoček, bohužel tedy pár čoček na zkoušku zakoupit nelze. Pokud uvažujete o změně čoček a chcete nějaké vyzkoušet, doporučujeme navštívit očního specialistu, který je schopen provést potřebná vyšetření, na jejich základě vybrat vhodné čočky a vybavit Vás zkušebním párem čoček i informacemi o jejich správném užívání. Pak už je jen na Vás, kde nadále budete čočky nakupovat. Děkujeme za pochopení

Pavel Koubík

Dobrý den, doteď jsem nosil průměr 14,2 a tady u těch je 14,00. Můžou s tím být nějaký problémy, když přejdu na 14,00 ?

Zákaznický servis

Dobrý den, změnu typu čoček nedoporučujeme bez předchozí konzultace s Vaším očním specialistou, který provede odbornou aplikaci Vámi vybraných čoček a Vy tak zjistíte, zda Vám vyhovují, či nikoli. Obecně se předpokládá, že lidské oko je schopno tolerovat rozdíl v průměru i zakřivení čoček. Tolerované hodnoty se liší nositel od nositele. Bez předchozího vyzkoušení čoček se však vystavujete riziku ztráty finanční investice, neboť Vám čočky nemusí sedět.

Lenka

Dobrý den, zakoupila jsem si zde čočky Purevision 2HD se stejnými parametry jako předchozí čočky (Air Optix Aqua - bezproblémové; TopVue Monthly - stejný problém, jako u těchto čoček). U čoček TopVue Monthly jsem měla po celodenním nošení oči zarudlé, pravděpodobně díky malé propustnosti kyslíku. Koupila jsem si proto tyto, které mají propustnost téměř 4x větší a mohou být nošené i nepřetržitě. Nosila jsem je však pouze přes den a i přes to se u mě řekněme po týdnu objevily stejné problémy jako u TopVue, čili zarudlé a bolavé oči i 2. den po sundání čoček. V balíčku mám stále 2 nepoužité páry, mohla bych je zaslat zpět a získat tak aspoň 2/3 ceny čoček nazpět? Děkuji za odpověď, Lenka R.

Zákaznický servis

Dobrý den Lenko, rádi bychom Vám vyšli vstříc, ale bohužel otevřené balení kontaktních čoček PureVision 2HD je pro nás dále neprodejné a pokud bylo zakoupeno bez doporučení lékaře, pak ho nemůžeme přijmout ani jako reklamaci, protože se na něho nevztahuje garance vrácení peněz v případě vyzkoušení, tak jako tomu je u kontaktních čoček TopVue. Zákazníci využívají možnost prodat nevyužité (nepoužitelné) kontaktní čočky na portále Aukro. Vzhledem k popisovaným potížím bychom Vám doporučili kontaktovat Vašeho očního lékaře a domluvit si vyšetření, zda příčinou Vašich obtíží není např. zánět spojivek nebo alergická reakce. Děkujeme za pochopení.

Martin

Dobrý den. S nošením kontaktních čoček jsem do minulého týdne neměl žádné zkušenosti. Nosil jsem pouze brýle. Nicméně řekl jsem si, že všechno se má zkusit, tak jsem vyzkoušel i kontaktní čočky. Paní doktorka mi jako startovací balíček nasadila Pure Vision 2 HD. Nasadit čočku do oka byl zpočátku očistec a vyjmout ji snad ještě větší. Všechno bylo úplně nové, nic z toho jsem neměl zažité. Čočky mám dnes pátý den a sedí mi výborně. Myslel jsem si, že budu cítit daleko větší tlak. Lhal bych, kdybych tvrdil, že ke konci dne čočky necítím, ale není to vůbec hrozné a kolikrát mě bolí oči od brýlí úplně stejně. První dva dny jsem měl s pravou čočkou drobný problém - zdálo se mi, že vidím trochu zamlženě, ale asi jsem si ji ještě nedovedl správně nasadit. Nyní je všechno v pořádku. Přes noc na dnešek jsem si vyzkoušel v nich i přespat. Ráno mi pár okamžiků trvalo, než jsem sladil vidění - hodně mi pomáhá zavřít obě oči na cca. 3 sec a pomalu otevřít. Dneska si je večer vyjmu. Nechci riskovat, že si kontinuálním nošením uškodím, ale vyzkoušet jsem to chtěl. Po 5 dnech je na hodnocení kontaktních čočkek ještě brzy, ale s Pure Vision 2 HD jsem maximálně spokojen a nevím, jestli jako začátečník má pro mě smysl zkoušet ještě nějaké jiné? Co myslíte? P.S. Na poprvé když minulý čtvrtek mé oko poprvé pocítilo luxus kontaktní čočky, mi vše trvalo více než hodinu. Po pěti dnech mohu hlásit úspěch, neboť mi celá procedura zabere nanejvýše pár minut. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den Martine, děkujeme za Váš příspěvek o začátcích s kontaktními čočkami. Nemyslíme si, že je pro Vás v současné době vhodná jakákoliv změna a to i s ohledem na to, že Vám odborně aplikované kontaktní čočky vyhovují.

Petr

na některých krabičkách Pure Vision 2 není označení HD, jedná se snad o jiné čočky než Pure Vision 2 HD ?

Zákaznický servis

Dobrý den, krabičky PureVision 2 byly vyrobeny ve dvou sériích - jedna s označením HD a následující bez tohoto označení. V obou případech se jedná o jedny a tytéž měsíční kontaktní čočky od Bausch and Lomb.

LADISLAV ČERMAK

DOBRY DEN,CHTĚL BYCH VYZKOUŠET NOŠENÍ KONTAKTNÍCH ČOČEK,KDE MI PORADÍ,JAKÉ SI KOUPIT A NAUČÍ NASAZOVAT A SUNDAVAT ČOČKY.JSEM S OSTRAVY,DĚKUJI ZA ODPOVĚD .ČERMAK

Zákaznický servis
Dobrý den, pro první seznámení s kontaktními čočkami je nutná návštěva očního specialisty, který se aplikací kontaktních čoček zabývá. V rámci odborného vyšetření budete seznámen s postupy jak manipulovat s čočkami a také jak o ně pečovat.
Lucie

Dobrý den, jaký byste mi doporučili roztok na tyto čočky. Zatím používám staré purevision a roztok renu multiplus, je vhodný i na tyto nové? Děkuji moc za rychlou odpověď. Lucka

Zákaznický servis

Dobrý den, roztok ReNu Multiplus je možné používat i na nové PureVision 2HD, byl však již kvalitativně překonán. Doporučili bychom Vám roztok obohacený o velmi efektivní lubrikační látku hyaluronát sodný GELONE, který si uživatelé kontaktních čoček velice chválí.

Alena

Dobrý den, netušíte jestli se výrobce chystá i na zakřivení 8.3?

Zákaznický servis

Dobrý den, zatím nemáme od výrobce informaci o výrobě i zakřivení 8.3.

Kateřina

Dobrý den, nosím čočky Pure Vision, mohu bez návštěvy optika přejít na nové čočky Pure Vision 2 HD? Dá se předpokládat, že nebudu mít problémy s nošením? Děkuji KK

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, dle výrobce je možné přejít na nové PureVision 2HD bez návštěvy očního specialisty.