PureVision (6 čoček)

499 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky Purevision

PureVision jsou měsíční silikon-hydrogelové kontaktní čočky vyráběné společností Bausch and Lomb. Díky technologii použitého materiálu, zajišťují čočky potřebný přísun kyslíku k rohovce a poskytují tak nositeli každodenní komfort.

Možnost kontinuálního užívání

Silikon-hydrogelová technologie Aer-Gel zajišťuje optimální hydrataci a dostatečné okysličení rohovky. Díky tomu umožňují PureVision i režim kontinuálního nošení po dobu 30 dní a 29 nocí. Tento způsob je však nutné předem konzultovat s kontaktologem, nebo očním lékařem a řídit se výlučně jeho pokyny.

O čočkách Purevision

Jak pečovat o kontaktní čočky PureVision (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - PureVision (6 čoček)

Výrobce: Bausch and Lomb
Zakřivení (BC): 8.60, 8.30
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 112 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 36%
Materiál: Balafilcon A
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
UV filtr: Ne
Jméno produktu: PureVision
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Vysoký obsah vody
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Garance vrácení peněz
Cena: 469 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (52)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Barbora Diheneščiková

Dobrý den, pokud je alternativou TopVue Plus a rozdíl je +0.3 v průměru čočky, je to velký rozdíl? Existuje nějaká alternativa s naprosto stejnými parametry? Děkuji předem za Vaši odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Barboro, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů je vždy důležitějším parametrem zakřivení. Pokud je dobře zvolené zakřivení, čočka na oku perfektně sedí. Větší průměr by neměl být na obtíž, ale může se stát, že by mohl u citlivějších jedinců dráždit oční víčko. PureVision patří do skupiny silikon-hydrogelových kontaktních čoček, zatímco TopVue Plus patří do skupiny hydrogelových čoček. Proto bychom Vám spíše nabídli silikon-hydrogelové čočky TopVue Air, které mají zakřivení 8,60 mm a i průměr je menší, a to 14,20 mm. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pakliže hledáte čočky s naprosto stejnými velikostními parametry, můžeme Vám z našeho sortimentu nabídnout silikon-hydrogelové čočky Biofinity, které mají zakřivení 8,60 mm a průměr je 14,00 mm. Ovšem v tomto případě zvažte odbornou aplikaci. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Vladimir Wlotzko

Bohužel mi nezbývá než souhlasit s názory zde uvedenými. Poslední dobou zhoršení kvality :( Hledám alternativu...

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za komentář. Je nám velmi líto, že Vám čočky nevyhovují. Pokud máte jakékoli podezření na chybu z výroby, pošlete nám prosím čočky k reklamaci. Jako alternativa by Vám mohly posloužit čočky TopVue Plus nebo TopVue Air. U čoček je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Lenka H.

Máme stejnou zkušenost jako paní Klára Votavová. Manžel tyhle čočky používal roky a od poslední objednávky s čočkami problémy. Začaly ho vysušovat a škrábat. Rovněž nás napadlo, zda se něco ve výrobě nezměnilo. Také je už nebudeme objednávat.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za komentář. Je nám velmi líto, že čočky již nejsou vyhovující. Nemáme žádnou informaci o tom, že by došlo ke změnám v materiálu či výrobním procesu. Kdybyste potřebovali pomoci s výběrem nových čoček, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Klára Votavová

Nedoporučuji.Čočky objednávám už dva roky,ale poslední dvoje balení naprostá katastrofa.Mám stejné dioptrie,ale v čočkách jsem začala vidět hodně špatně.Nevím jestli se nějak zmenila výroba nebo co se stalo,ale už je nikdy neobjednám

Zákaznický servis

Dobrý den, Kláro, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že Vám kontaktní čočky přestaly vyhovovat. Od výrobce žádné informace o změně výroby nemáme. Stává se však, že kontaktní čočky, které dlouhodobě vyhovují začnou nenadále očím vadit. Jedná se o obranu očí, které si časem vytvoří jakousi averzi k materiálu čoček, protože kontaktní čočka je stále "cizím předmětem" v oku. Postačí pouze změnit kontaktní čočky. Proto bychom Vám doporučili navštívit Vašeho očního specialistu a probrat s ním Vaše potíže. Zajisté Vám pomůže nalézt vhodnou alternativu. Poté se můžete vrátit k nákupům na internetu, bez obav ze ztráty investice. Hezký den.

Vendula Kristková

Dobrý den, několik let používám tyto čočky, ale v poslední době mi přestaly vyhovovat. Pracuji s počítačem a po celém dni nošení mám vysušené oči, musím častěji mrkat a taky občas vidím trošku zamlženě. Řekla bych, že bych potřebovala jiný materiál, nejspíše s větší propustností vzduchu. Můžete mi prosím poradit nějakou vhodnou alternativu, která by mi lépe vyhovovala? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Vendulo, děkujeme, že jste se na nás obrátila. Při práci s počítačem dochází ke snížení frekvence mrkání. Je to tím, jak se oči více koncentrují na detaily. Při mrknutí víčko vždy rozprostře po oku "čerstvé" slzy. Z méně častého mrkání pak tedy může plynout problém v podobě vysychání kontaktních čoček. Problém bychom tedy viděli spíš v obsahu vody než v propustnosti kyslíku. To, co jsme popsali je obecné tvrzení, a protože nejsme všichni stejní, u Vás může být nepohodlí způsobeno něčím jiným. První pomocí by mohly být oční kapky. Mezi nejoblíbenější patří kapky Gelone, dále pak řada Systane a také kapky z řady Hylo. Pokud jde o vyšší prodyšnost čoček, na trhu jsou čočky PureVision 2. Jejich prodyšnost je vyšší, pokud jde ale o obsah vody, je stejný. Mezi měsíčními silikon-hydrogelovými čočkami vynikají v obsahu vody především čočky Biofinity a také Clariti Elite. Pokud byste měla o některé z těchto čoček zájem, raději nejprve vyhledejte očního specialistu, který Vám umožní čočky vyzkoušet. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Karla

Dobry den, dlouha leta pouziv cocky Biofinity a nyni jsem se rpzhodla vyzkouset tyto. Ackoliv maji stejne parametry i slozeni, od prvniho nasazeni cocku v oku citim, skrabe me a mam pocit suchych oci. Jak je to mozne, pokud by podle slozeni mely byt cocky totozne?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Karlo, děkujeme za Váš dotaz. Je nám velmi líto, že Vám nové čočky nevyhovují. Čočky se ale liší materiálem a tedy i propustností kyslíku a obsahem vody. Oči některých nositelů jsou velmi citlivé a i na malé odchylky. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Jakub Holub

Dobrý den, chtěl bych si u Vás objednat konktaktní čočky - měsíční do dálky ale moc se v tom nevyznám. Mám zkušební čočky a jelikož s nimi nemám problém rád bych si koupil další na delší dobu. Od specialisty jsem dostal kartičku kde mám vše vypsané ale netuším jak podle toho objednat čočky. Mohl by mi prosím někdo poradit které jsou pro mě vhodné a co přesně vybrat v kolonkách dioptrie a zakřivení? Na kartičce mám napsáno toto Pravé oko Levé oko 8,7 BC 8,7 =1,5 Dpt =1,5 =0,75 cyl. =0,75 100 Osa 80 Děkuji Holub

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jakube děkujeme za Váš dotaz. Předpis jsme neviděli na vlastní oči, ale s největší pravděpodobností budete potřebovat pro pravé oko dioptrie -1,50 cylindr -0,75 a osa 100°. Pro levé oko dioptrie -1,50 cylindr -0,75 a osa 80°. Zakřivení čoček pro pravé i levé oko pak budete potřebovat 8,70. Průměr kontaktních čoček uveden není, je ovšem také podstatný. V každém případě potřebujete torické kontaktní čočky. Výběr je poměrně velký, záleží na tom, jaké další požadavky na čočky máte. Doporučujeme Vám vyzkoušet měsíční TopVue Air for Astigmatism nebo například čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete u nich využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme krásný den.
Pavel Bartoš

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Používám tyto kontaktní čočky, byť většinu pracovního týdne trávím v brýlích. Rád bych začal čočky nosit častěji, nicméně často se mě stává, že když si vezmu čočky tak 3. den za sebou, v oku je nepříjemně cítím, na 2, 3 dny si vezmu brýle a další 1, 2 dny jsou čočky v oku v pořádku a další dny vše začíná na novo. Doporučili byste mě prosím jiný typ kontaktních čoček na vyzkoušení? Mám 2, respektive 2,5 dioptrie, brýle/čočky potřebuji na dálku. Předem děkuji a s pozdravem, Pavel Bartoš.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavle, děkujeme za Váš dotaz. Vzhledem ke skutečnostem, které popisujete, bychom Vám rozhodně doporučili kontaktní čočky určené pro jednodenní nošení. Každý den použijete novou a naprosto sterilní čočku, takže by mělo být eliminováno nepohodlí, které popisujete. Jednodenní čočky jsou také lepší pro střídavé nošení s dioptrickými brýlemi. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Elite. Jde o hydrogelové čočky, které jsou při nošení velmi pohodlné díky své jemnosti a přizpůsobivosti. V případě, že by Vám nevyhovovaly, je zde možnost využití služby Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.
Hana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda jsou tyto čočky (PureVision) vhodné pro korekci krátkozrakosti (někde jsem četla, že jsou pro astigmatismus a nějak se v tom začínám ztrácet). Také by mě zajímala propustnost pro kyslík u čoček SofLens (někde se uvádí, že 130 Dk/t, jinde 22 Dk/t). Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Hano, tyto PureVision jsou sférické čočky a jsou dostupné v dioptriích od +6,00 do -12,00. Pro korekci astigmatismu jsou určeny PureVision Toric. Propustnost pro kyslík u čoček SofLens 38 je 24 Dk/t a u SofLens 59 22 Dk/t. Pokud budete mít další otázky určitě nám napište. Rádi Vám poradíme. Přejeme hezký den.
Carmen

Dobry den, Pure Vision jsou me oblibene cocky, ktere mi vzdy sedely.Bohuzel jsem jednou objedanala jine na zkousku a nevyhovuj, proto bych se rada vratila zpet k PV, ale nyni nemuzu nikde na eshopech sehnat me parametry - BC 8.3 a -7.50 nebo - 8.00 dioptrii a 14 prumer.Vsude po zadani techto mych parametru mi to ukaze "Tyto parametry jiz nejsou dostupne atd". Jednou jsem si objednala nechtene cocky s BC 8.6 a plavaly mne v oku, proto se bojim objednat cocky s jinym BC nez 8.3 .Dekuji za vice info, popr. doporuceni jinych kontaktnich cocek podobnym PureVision.Pekny den

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Carmen, změna kontaktních čoček je vždy tak trochu rizikem, nemůžeme Vám zaručit, že Vám čočky budou bezvýhradně vyhovovat. PureVision s těmito parametry bohužel nemáme. Jako alternativu bychom Vám mohli doporučit čtrnáctidenní Acuvue Oasys. Jsou taktéž vyrobeny ze silikon-hydrogelové materiálu, stejně jako PureVision. Měsíční čočky s Vašimi parametry jsou také Soflens 38, ty jsou ale z odlišného materiálu a není příliš jisté, že Vám budou sedět. Jako nejlepší řešení bychom Vám doporučili navštívit specialistu, u kterého čočky vyzkoušíte. Máme dobré zkušenosti s Optikou24 v Praze na ulici Korunní. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Romana Šnajdárková

Dobrý den, dá se zakoupit 1ks čočky zvlášť? Po jednom použití čočka praskla a teď mám lichý počet. Děkuji.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Romano, bohužel tato značka čoček po 1 čočce koupit nelze. Pokud je ale jedna čočka v balení vadná, zašlete ji k reklamaci, zabezpečenou proti vyschnutí, na naši adresu v Jindřichově Hradci. Děkujeme a přejeme hezký den.

Jana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda tyto čočky jsou vhodnou alternativou k produktu Miru 1month, tato značka mi byla doporučena mým očním lékařem, však bych uvítala levnější alternativu, která mi nebyla bohužel nabídnuta, proto se obracím na Vás, zda lze použít tyto čočky, které mají stejné zakřivení 8.3 a průměr 14 jako Miru. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Jano, ano, dle Vašich uvedených hodnot Vám tyto čočky můžeme nabídnout. Jsou také vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu a jsou z naší nabídky nejvíce podobné Miru 1 Month. Dle parametrů jsou podobné také Soflens 38, ty jsou ale vyrobeny z hydrogelového materiálu. Bohužel Vám nemůžeme zaručit, že uvedené čočky Vám budou vyhovovat stejně dobře jako Miru 1 Month. Změna značky je vždy do jisté míry rizikem. Děkujeme Vám za Váš komentář a přejeme hezký den.
Souckova Petra

Dobry den.Chtela bych se pozeptat,daji se tyto cocky objednat i kdyz mam na kazdem oku jine dioptrie?Na levem mam -0,5 a na pravem oku -0,5cyl-0,75osa 110?Priznam se tatkto objednat cocky zkousim poprve.Moc dekuji za odpoved krasny den

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Petro, tyto kontaktní čočky jsou určené pouze pro korekci sférických očních vad, tedy ve Vašem případě jsou vhodné pouze ke korekci levého oka. Pro oko druhé je nutné objednat jiné kontaktní čočky, a to ty, které jsou označeny jako astigmatické neboli torické. Pro tuto kombinaci Vám mohu doporučit TopVue Air for Astigmatism a TopVue Air nebo Vámi zmíněné PureVision a PureVision Toric.
Kateřina Ivanová

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Jedu na dovolenou do termálu a nosím čočky celý měsic. A chci se zeptat jestli mi něco může udělat voda z termálu když se mi dostane do očí. Jsme spokojená a nerada bych měla na dovolené brýle. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den,

pokud používáte čočky s měsíční výměnou, doporučujeme provést dezinfekci čoček roztokem na kontaktní čočky co nejdříve po opuštění termálu. Jakémukoliv kontaktu kontaktní čočky s vodou je lepší se vyhnout, při potápění proto doporučujeme použití plaveckých brýlí.

Eva Kuníková

Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli zakriveni hraje velkou roli, Zapomnela jsem, jestli jsem mela 8,3 nebo 8,6. Ruzne se docitam, ze zakriveni ted uz nehraje moc velkou roli, ze to vsechno smeruje stejne pomalu k jednomu rozmeru. Dekuji. Eva

Zákaznický servis
Dobrý den, tato informace je pravdivá, ale týká se nových kont.čoček. Pokud jste v minulosti používala čočky PureVision v jednom zakřivení, bylo by vhodnější u tohoto zakřivení zůstat. Pokud se ale rozhodnete vyzkoušet nové měsíční čočky, můžeme Vám nabídnout TopVue Air, u kterých nabízíme garanci vrácení peněz, pokud by Vám nevyhovovaly.
Vendula Havelková

Dobrý den, používám kontaktní čočky SofLens 59 (6 čoček) již několik let. Chtěla bych je vyměnit za tyto kontaktní čočky a vím, že je to lepší zkonzultovat s odborníkem. Ale jsou skoro stejné, jen tyto lze použít i v noci na spaní a dostávám se k otázce, když jsou čočky měsíční, to lze nosit bez přestání měsíc v kuse? Nebo je lepší je nosit týden, pak na chvíli dát do roztoku a posléze opět nosit? A další dotaz, Soflens 59 mají průměr 14,2 a tyto 14. Je to moc velký rozdíl? Bude to něčemu vadit? Předem Vám moc děkuji za odpovědi.

Zákaznický servis

Dobrý den, u tohoto výrobku je možné kontinuální nošení 30 dní a 29 nocí. Tento způsob nošení je nutné předem konzultovat s očním specialistou, neboť může docházet ke zdravotním komplikacím. Běžně bývá lidské oko schopno tolerovat odchylku v průměru, nedá se však říct, jak bude reagovat právě Vaše oko. Nákup čoček bez předchozího vyšetření a odborné aplikace u očního specialisty Vám však rozhodně nemůžeme doporučit. Čočky nemusí Vašim očím vyhovovat a Vy tak přijdete o investované peníze. Při odborné aplikaci obdržíte i zkušební pár čoček a budete moci vyzkoušet, zda Vám čočky vyhovují, či nikoli.

Elle

Dobrý den, kolik stojí tyto kontaktní čočky?

Zákaznický servis

Dobrý den, tyto čočky stojí 458 Kč.

Zuzana Matuchová

Dobrý den, dosud jsem používala čočky Air Optix Aqua, ale v posledních měsících mám pocit, že mi přestávají vyhovovat (škrábání, slzení očí,..). Chci se zeptat, zda by byl vhodný přechod na tyto čočky PureVision, případně na nějaké jiné? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, při přechodu na jiné kontaktní čočky je nutné nejprve navštívit očního specialistu (optometristu či očního lékaře) a absolvovat odbornou aplikaci čoček. Oční specialista je schopen provést potřebná vyšetření a na jejich základě Vám pak doporučí a aplikuje pro Vás nejvhodnější typ kontaktních čoček. Pokud se rozhodnete pro nákup čoček bez absolvování této procedury, musíte počítat s reálným rizikem, že Vám vybrané čočky nebudou vyhovovat a Vy budete muset vyzkoušet více druhů, než se "trefíte" do těch správných čoček. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit k vyzkoušení pouze kontaktní čočky řady TopVue, na které poskytujeme garanci vrácení peněz. V případě, že Vám čočky nebudou sedět, nám je pošlete zpět a my Vám vrátíme plnou částku. Neriskujete tak žádnou zbytečnou finanční investici.
Martina Žáková

A prosím ještě o odpověď ohledně těch čoček. Když vidím šopatně do dálky, potřebuji dioptrie -2,5?

Zákaznický servis

Dobrý den, špatné vidění do dálky může být korigováno jak plusovými, tak minusovými dioptriemi - záleží na oční vadě, kterou trpíte, nikoli na jakou vzdálenost špatně vidíte. Při myopii vidíte špatně do dálky a potřebujete minusové dioptrie, při hypermetropii vidíte špatně do dálky i na blízko a potřebujete korekci plusových dioptrií. Pokud jste si objednala čočky s plusovými dioptrickými hodnotami a při jejich nasazení se vízus nelepší, je pravděpodobné, že jste zaměnila znaménka (za předpokladu, Vaše dioptrická hodnota je skutečně naměřena pro účely kontaktních čoček).

Martina Žáková

Dobrý den, objednala jsem si zde čočky 2,5 se správním zakřivením i diametrem, ale potřebuji čočky na dálku. Měla jsem si tedy objednat asi -2,5, že? Je nějaká možnost si je vyměnit, když jsem použila z balení jen jednu z nich?

Zákaznický servis
Dobrý den, k výměně či vrácení bohužel přijímáme pouze nepoškozená balení kontaktních čoček (viz Obchodní podmínky.
Anna Bártová

Dobrý den, přemýšlím, že bych přešla na tuto značku, kde čočka má průměr 14,0, z Air Optix Aqua s průměrem 14,2. Pocítím ten rozdíl nějak? Děkuji za odpověd.

Zákaznický servis

Dobrý den, běžně bývá lidské oko schopno tolerovat odchylku v průměru, nedá se však říct, jak bude reagovat právě Vaše oko. Nákup čoček bez předchozího vyšetření a odborné aplikace u očního specialisty Vám však rozhodně nemůžeme doporučit. Vámi vybrané čočky se liší nejen parametrem průměru a výrobcem, ale i obsahem vody, propustností kyslíku a použitým materiálem. Čočky nemusí Vašim očím vyhovovat a Vy tak přijdete o investované peníze. Při odborné aplikaci obdržíte i zkušební pár čoček a budete moci vyzkoušet, zda Vám čočky vyhovují, či nikoli.

Jana Gajdova

hezky den,ja si objednavam take uz delsi dobu mesicni cocky,luxus,muzu v nich spat,nevadi mi,jen mam mensi problem,ja mam normalne -13 dioptrii na obou ocich a cocky jsou jen do -12.Jsem ve veku uz damy v letech a mam strach z horseni se zraku,podotykam,ze cocky nosim cca 25 let.Je mozne,ze muzu prijit o zrak,kdyz nestridam bryle a cocky?

Zákaznický servis

Dobrý den, nemusíte se obávat, dlouhodobé nošení kontaktních čoček nezpůsobuje ztrátu zraku. Pokud Vám byly naměřeny dioptrické hodnoty speciálně pro kontaktní čočky na -13 dioptrií bylo by jistě na místě poradit se se svým očním specialistou, zda je vhodné nosit čočky s menší dioptrickou korekcí, či nikoli.

Eva

Dobrý den, mám změřené oči u lékaře a to -3 dioptrie a -1,5 dioptrie na druhém oku. Jaké čočky si mám objednat ?

Zákaznický servis
Dobrý den, pokud jste kontaktní čočky ještě nikdy nenosila, doporučujeme řídit se jeho doporučením, či doporučením očního specialisty (optometristy). Oční specialista je schopen provést veškerá potřebná vyšetření očí a na jejich základě doporučit pro Vás vhodný typ čoček, který Vám následně odborně aplikuje a naučí Vás s čočkami manipulovat a správně o ně pečovat. Nákupem čoček bez předchozího vyzkoušení vždy riskujete, že Vám vybrané čočky nebudou sedět a Vy tak přijdete o svou finanční investici. Z naší nabídky Vám však můžeme doporučit čočky TopVue Air, u nichž riziko finanční ztráty nehrozí, neboť na ně poskytujeme garanci vrácení peněz - čočky si můžete objednat pouze na zkoušku a když Vám nebudou vyhovovat, jednoduše je zašlete zpět a my Vám vrátíme peníze.
Sabina Sentenská

DObrý den, právě mi přišly kontaktní čočky. Mám je prvně, absolutně přes ně nevidim. Mám oboje na správném oku, správné dioptrie a vidim hůře, než bez brýlí .... Má to taky tak někdo? !!! Jak to mám teď řešit?

Zákaznický servis

Dobrý den, bohužel nepíšete, zda Vám byly čočky nejprve doporučeny a následně odborně aplikovány očním specialistou. Pokud jste čočky zakoupila bez této předchozí aplikace, je možné, že Vám tento typ čoček nesedí a nevyhovuje a budou pro Vás vhodné jiné čočky. Také dioptrická hodnota se liší u čoček a u brýlí. Pro potřeby čoček musí být dioptrie speciálně přeměřeny u očního specialisty, jinak existuje riziko, že čočky nebudou poskytovat dostatečnou korekci.

Jirka

Dobrý den, rád bych si tyto čočky objednal, ale tak trochu váhám, doteď jsem nosil ACUVUE, ale vybírám vhodné čočky k přespávání. Moje předešlé čočky měly průměr 14 a zakřivení 8,4. Bohužel nevím, jak moc jsou jaké údaje důležité, prosím o radu. Díky :-)

Zákaznický servis

Dobrý den, parametru zakřivení již není v současné době přisuzován takový význam jako kdysi, výroba čoček postupuje dopředu a jsou při ní využívány nejmodernější technologické postupy. Design čoček je vyvíjen s ohledem na dosažení maximálního komfortu pro nositele. Při změně typu čoček však hrají roli i další faktory - propustnost čočky pro kyslík, materiál za jakého je vytvořena a také obsah vody. Je proto vhodné při každé změně čoček nejprve podstoupit jejich odbornou aplikaci, abychom měli jistotu, že nám nově zvolené čočky budou sedět. V opačném případě se vystavujeme riziku, že nám čočky nebudou vyhovovat a naše finanční investice se tak stane zbytečnou. Děkujeme za pochopení

Phill Kessel

Dobrý den, rád bych zakoupil tyto kontaktní čočky, doteď jsem však nosil čočky zn. iWear s parametry: -1,25; 8,7; 14,5. Čočky PureVision nabízíte pouze v průměru 14,00 - je to problém? To samé s parametrem BC 8,7 vs. 8,6. Je to radikální rozdíl? Jak mám teď postupovat? Děkuji za odpověď. LR

Zákaznický servis

Dobrý den, čočky iWear, které jste dříve používal jsou zcela totožné s námi nabízenými čočkami od různých výrobců, pouze jsou vyráběné pro síť Grand Optical pod privátním názvem řady iWear. Co se týče čoček PureVision parametr zakřivení nepředstavuje problém, neboť výroba čoček dosáhla značného technologického pokroku a tento parametr již není určujícím znakem komfortu čoček. Problém by však mohl představovat větší průměr čoček - lidské oko bývá schopno tolerovat pouze rozdíl průměru činící do dvou desetin milimetru. Přechod mezi jednotlivými typy čoček vyžaduje jejich odbornou aplikaci, nikdy dopředu nevíte, zda Vám čočky budou vyhovovat. V případě, že se rozhodnete čočky vyzkoušet "na vlastní pěst" musíte počítat s hrozícím rizikem ztráty finanční investice v případě, že Vám čočky nebudou z nějakého důvodu vyhovovat a vy je nebudete schopen nosit. Děkujeme za pochopení

Nikola Brychtová

Dobrý den, chci si objednat čočky ale vůbec nevím jaké zakřivení a tak, muze mi někdo poradit? mam dioptrie -1 děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, v případě, že neznáte tyto parametry, představuje nákup čoček velký risk, neboť nikdo není schopen určit (bez předchozího vyšetření a odborné aplikace), které čočky budou právě pro Vás nejvhodnější. Z naší nabídky Vám můžeme doporučit pouze čočky TopVue, u kterých jako jediných garantujeme vrácení peněz, pokud Vám z jakéhokoli důvodu nebudou vyhovovat, jejich zakoupením tedy neriskujete zbytečnou investici, navíc se jedná o moderní typ čoček s aplikovaným UV filtrem a přídavkem lubrikační látky Hyaluronátu sodného, která je lidskému tělu zcela přirozená. Tyto čočky jsou většinou nositelů velice dobře snášeny a kladně hodnoceny.
Iveta

Úplně super čočky, doporučuji!!

Jana

dobry den,cocky Pure Vision pouzivam snad od jejich prvopocatku a uplne bez problemu,nemam ani byrle a jsem nadmiru spokojena.muzu vrele doporucit.

Vendula

Dobrý den, čočky pužívám již cca 10 let, celou tuto dobu Surevue, které ale nyní končí s výrobou. Zkusila jsem tedy přejít na PureVision, ale mám neustále pocit zamlžení nebo možná lépe řečeno jako kdybych měla na očích asi o 0,5 dioptrie najednou méně. Na blízko tuto "neostrost" nepociťuji, ale venku nebo na televizi je to znát. Nevíte, čím by to mohlo být? Jediný rozdíl v parametrech je v zakřivení, kdy S měly 8,8 a u PV mám 8,6, a samozřejmě materiál čoček.. nevím, zda by to mohlo nějak souviset. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den Vendulo, přechod na PureVision Vám doporučil Váš oční specialista, který Vám kontaktní čočky aplikoval? Důvodů, proč Vám kontaktní čočky od Bausch and Lomb nesedí, může být několik. Např. každá čočka má jinou konstrukci a jiné parametry, materiál, jak uvádíte a i tento rozdíl nemusí právě Vám sedět a kontaktní čočky nejsou pak pro Vás nositelné. Pokud Vám přechod neschválil Váš oční lékař, obraťte se prosím na něho a on Vám jistě poradí vhodnou alternativu ke končícím kontaktním čočkám Surevue.

Marek

Čočky nosím již od roku 07 a poprvé jsem zkusil změnu značky až teď, tyto čočky nosím druhý měsíc a nemůžu si absolutně na nic stěžovat, po celý měsíc jsou čočky pohodlné bez ztráty kvality a funkčnosti, bývalé čočky mi neustále doporučovala optika- jednalo se o johnson and johnson advance a čočky PureVision jsou mnohem pohodlnější, všem co váhají vřele doporučuji vyzkoušet.

Kateřina

Nebo jestli zakřivení hraje důležitou roli ve výběru čoček, aby mi seděly.

Zákaznický servis

ano, zakřivení stále hraje svou roli při posuzování vhodnosti daného druhu kontaktních čoček a rozhodně to není jediné hledisko, které se posuzuje - důležitou roli hraje materiál, celková konstrukce čočky nebo její průměr. Nedoporučujeme nákup čoček bez odborného změření a vyšetření u očního lékaře. Přinejmenším riskujete ztrátu finanční investice.

Kateřina

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda jde zjistit zakřivení čoček bez balíčku, v kterém jsem je koupila. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den Kateřino, zakřivení čoček je označováno zkratkou BC a je uvedeno na boku krabičky i na samotném blistru s kontaktní čočkou. PureVision jsou vyráběné pouze ve dvou zakřiveních a to 8.3 a 8.6.

Janina

Dobrý den. Chci se zeptat - mám dioptrie PO -3,75 s LO -3. Slyšela jsem dva názory na čočky - paní v optice mi řekla, že když jsou očí do -4 dioptrií, tak budou stejné i čočky. Očařka mi zase řekla, že čočky by měly být slabší tak o 0,5 dioptrie. Kde je tedy pravda? A jak silné dioptrie u čoček bych měla mít? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, pravda je ta, že při rozhodnutí, že chci začít nosit kontaktní čočky nestačí jen dioptrická síla pro brýle, protože určení parametrů pro kontaktní čočky se děje rozdílně. Je nutné navštívit specialistu (kontaktologa), který se přímo aplikací kontaktních čoček zabývá. Za poplatek se Vám dostane odborného vyšetření očí, konzultace, zkušebního páru kontaktních čoček a zácviku manipulace s čočkami tzn. nasazování, vyjímání a následná péče o ně (dezinfekce, uchovávání). Více najdete na stránce: Odborný výběr kontaktních čoček. Děkujeme za Váš dotaz.
Lada

Tak to je dost drsný, navíc tvrdí, že takové čočky nejsou a ejhle, tady je máte. Děkuji za předešlou odpověď

Lada

Dobrý den, ráda bych se zeptala, proč mi doktorka prodala čočky Softlens59 za 600 Kč, když všude stojí do 300 Kč jedno balení?

Zákaznický servis

Dobrý den, v očních optikách jsou čočky obecně dražší než v internetových obchodech. Finální cena je navyšována např. o provize očních lékařů.

Kristýna

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat..mám poloměr zakřivení 8,3 a chtěla bych vyzkoušet barevné čočky jenže všude jsou jen s poloměrem 8,6 .. je možné že by mi to v očích nesedělo a mohla bych mít problémy NEBO na zakřivení nezáleží? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den Kristýno, vyzkoušení barevných kontaktních čoček je většinou na vlastní riziko. Faktorů, které mohou ovlivnit pohodlné nošení barevných čoček je více, kromě parametrů např. materiál, ze kterého jsou vyrobené. Neuvádíte o jaké barevné kontaktní čočky máte zájem.

Simona

Dobrý večer, poslední dobou se setkávám se zprávou, že mé oblíbené Soflens 38 se přestanou vyrábět. Ráda bych přešla na Pure Vision. Doposud jsem používala zakřivení 8,4. Dočetla jsem se zde, že zakřivení nehraje až tak velkou roli, ale nevím, zda zvolit 8,3 nebo 8,6. Zakřivení 8,6 jsem měla v barevných čočkách a zdálo se mi, že mi čočka v oku "jezdí". Mohlo to být právě zakřivením?? Děkuji za odpověď S.

Zákaznický servis

Dobrý den Simono, informaci o ukončení výroby kontaktních čoček Soflens 38 nemáme. Ano, parametr zakřivení nehraje tak důležitou roli jako v minulosti a to z toho důvodu, že jsou vyráběné čočky s asférickým designem. Pocit, že Vám čočka v oku "jezdí" bychom spíše připisovali hodnotě průměru čočky. V případě, že je průměr příliš malý, pak čočka dráždí na epytelu rohovky a nošení není snesitelné a v opačném případě je čočka "velká", dobře nesedí a v oku "plave".

Romana

Dobrý den, už asi 7 let nosím kontaktní čočky SofLens 59 a ačkoliv s nimi nemám problém, ráda bych přešla na čočky, které mají vyšší propustnost kyslíku. Koupila jsem si u vás tyto čočky PureVision, nošení mi nedělalo problém, ale překvapilo mě, že i přes stejné dioptrie jsem přes PureVision viděla hůř. Nakonec jsem se musela znovu vrátit k SofLens. Je možné, aby se dioptrie u jednotlivých čoček lišily? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, každý druh kontaktních čoček má své specifické vlastnosti i dioptrické a proto je možné, že s novým typem kontaktních čoček vidíte hůře. Pokud chcete nosit znova kontaktní čočky PureVision, pak doporučujeme navštívit vašeho očního specialistu, kvůli přeměření dioptrií.

Pavla

Ještě jednou dobrý den, koukala jsem se na paramtery TopVue od Pegavision, ale mají propustnost kyslíku pouze 26 Dk/t, SofLens 59 mají 22 Dk/t, takže sice bych si polepšila, ale čočky Pure Vision mají až 112 Dk/t, určitě by měly být tedy komfortnější a pohodlnější...srovnávala jsem také parametr zakřivení, u SofLens 59 je 8,6 u Pure Vision jsou dostupné dvě varianty 8,3 i 8,6, se zakřivením by tedy problém nebyl, i přesto by mohl vzniknout problém s nesnášenlivostí? Děkuji

Zákaznický servis
Kontaktní čočky PureVision jsou vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu, který se vyznačuje vysokou propustností pro kyslík. Tyto čočky jsou proto vhodné i pro kontinuální nošení (po posouzení vhodnosti tohoto používání očním lékařem). Vámi dosud používané Soflens 59 mají průměr čočky 14.2, ale TopVue i PureVision mají průměr 14.0. Obecně by oko mělo být schopné tolerovat tento rozdíl, ale v opačném případě může menší čočka dráždit na epitelu rohovky, a tím činit nošení nových kontaktních čoček nesnesitelným. Parametru zakřivení kontaktních čoček se dnes, kdy se vyrábí čočky s asférickým designem, nepřikládá takový význam, protože tyto čočky nemají stejné zakřivení ve všech bodech čočky a lépe tak přilnou na oko a jejich nošení je pohodlnější.
Pavla

Dobrý den, už asi 5 let používám kontaktní čočky soflens 59 od Bausch and Lomb a chtěla bych přejít na komfortnější čočky. Z pro mě dostupné cenové kategorie jsem si vyhlédla Pure Vision od Bausch and Lomb a Air Optix od Ciba Vision. Chtěla bych se zeptat, zda je možnost,ž e bych mohla mít nějaký problém s přechodem na oba zmíněné výrobky. Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, jakýkoliv přechod na jiný druh kontaktních čoček bez předchozí konzultace s očním specialistou, který vám kontaktní čočky aplikoval, nedoporučujeme. V případě, že vám čočky nebudou z nějakého důvodu vyhovovat (např. rozdílný parametr průměru, který může být větší než je oko schopné tolerovat a může dráždit oko a způsobit nesnesitelnost nošení), nemůžeme uznat reklamaci a za vrácené rozbalené balení čoček vrátit peníze. Kontaktní čočky, které bychom vám mohli nabídnout na vyzkoušení a právě s garancí vrácení peněz jsou čočky TopVue, které jsou velmi pohodlné a kvalitní.
Johana

Dobrý den, chci se zeptat, jestli jsou pro mě tyhle čočky vhodné, když jsem používala Acuvue Advance PLUS? Moje kontaktoložka s měsíčními čočkami nemá mnoho zkušeností. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, z hlediska parametrů by Vám tento přechod problémy dělat neměl. Problém však může být se snášenlivostí, která je velice individuální a kontaktní čočky PureVision, které jsou kvalitativně níže než čočky Acuvue Advance Plus by Vám sedět nemusely. Bohužel Vám nemůžeme prodat pouze pár na vyzkoušení a nákup celého balení by v případě nesnášenlivosti byl pro Vás minimálně zmařenou investicí.

Nostradamus252

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jak to probíhá po zkoušce zkušebního páru u kontaktologa, za předpokladu, že mi pár sedí je běžná praxe že si první pár musím u něj objednat nebo si je můžu objednat přes internet. Můj kontaktolog má totiž tyto čočky Purevision za 1390 což je nehorázná zlodějna.

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud Vám vyzkoušený pár kontaktních čoček sedí, pak si zcela jistě můžete další čočky (balení) zakoupit přes internet a nemusíte investovat zbytečně takovou sumu u kontaktologa.

Zdeněk

Též používám tyto čočky,mám dotaz číslice(indikátor),která je na čočce,jak mám nasazovat číslicí z venčí strany nebo opačně?Já je nasazuji tak,když znak je opačně z vnitřní strany.

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud máte kontaktní čočku na prstu a pokud vidíte čitelně číslice, pak nasazujete čočku správně.

Ivo

Používám tyto čočky a jsem s nimi velmi spokojený. A od nedávné doby ještě o kousek víc, protože jsem zjistil, že mají to co u nich nebylo. A sice indikátor rub líc. na vnější straně čočky jsem objevil číslici "3" nevím co znamená, ale od té doby jsem obráceně nenasadil

Camilka

tyto čočky nosím již řadu let,jsou naprosto perfektní,snáším je bez problémů.Mám je nasazené opravdu celý měsíc,takže vlastně v kuse 5 let,žádné žilky nemám,ani jiné problémy...takže jen když mi spadne řasa do oka,propláchnu v roztoku a opět nandavám.Dříve jsem uvažovala o operaci očí,ale pokud budu čočky nadále takto snášet...tak odkládám na neurčito.Teď vyzkouším ty nové Pure Vision 2 HD,tak snad budou také tak dobré...

Kateřina

Dobrý den, používám k. čočky Pure Vision (již asi 4 roky) a v poslední době mě čočky v očích dráždí. Používám oční kapky, ale zlepšení je jen mírné. Čočky nosím jen pondělí - pátek, zhruba 10 hod. denně. Neexistuje novější verze těchto čoček, na kterou bych mohla přejít i bez návštěvy specialisty? Děkuji za odpověď K. Koutecká

Zákaznický servis

Dobrý den, nástupcem těchto čoček jsou PureVision 2 HD. Dle vyjádření výrobce je možné přejít na tyto kontaktní čočky i bez návštěvy očního specialisty.

KaSi

Na tyto kontaktní čočky nedám dopustit a jelikož tady jsou snad nejlacinější, brzo si je zde objednám. Mám je nasazené celých 30 dní, většinou tuto dobu přešvihnu, tak to nakonec vyjde na 45 dní. Mně se osvědčila klasická borová voda. Roztok nekupuji a jiné kapky také ne.

Oppelová

Čočky Pure Vision jsou luxusní a ještě pro mne bude tahle cena luxusnější, pač kupují z jiného int.obchodu a tam je cena větší.Takže si tento obchůdek ukládám a jak budu potřebovat , koupím tady :-) Já čočky o víkendu nenosím aby si oko odpočinulo. Mám vyzkoušeno, že když jsem každý den ráno nasadila čočky, tak v práci, kde je docela prach mě vadilo něco jako smítka. Pokud je mám celý týden, tak je mám jako přilepené a tím se mi nic pod ně nedostane. Občas kapu kapky.

Petr

Dobrý den, dostal jsem tyto čočky "náhodou" když jsem šel poprvé k optikovi, že zkusím náhradu brýlí. Jednou se mi s nima podařilo usnout a byl jsem překvapený, když bylo ráno všechno v pohodě. Tak jsem zkusil podruhé, potřetí a od té doby jsem je nevyndával, protože mně předtím vždy ráno asi půl hodiny po opětovném nasazení byly nepříjemné. Teď je čistím +- jednou za týden. A ačkoliv se to nedoporučuje, přenášel jsem je o více jak měsíc naprosto bez problémů. Zatím jsem nezkoušel jiné, ale musím říct, že jsem velice spokojen.

Zákaznický servis

Dobrý den, opravdu nás těší, že kontaktní čočky PureVision předčily Vaše očekávání. Opravdu není problém s nimi přespávat. Ovšem přenášení o 1 měsíc označujeme za velmi rizikové. Přenášené kontaktní čočky působí na oči aniž byste to mohl cítit, velmi se zvyšuje riziko infekce a zánětu.

Lenka

Karle, jestli můžu doporučit - nenoš nikdy žádné čočky 30 dní v kuse! A pokud je to možné, vyndavej si čočky z očí na co nejvíce hodin denně (např. doma na TV, PC atp.) Zkus si sám zjistit více info o důsledcích nepřetržitého nošení (nevratný vznik žilek z nedostatečného okysličování rohovky). Jinak kapky používám taky - např. v klimatizovaných místnostech nebo pokuď v nich musím vyjímečně spát. Se žádnou značkou jsem zatím neměla problém, a to používám ty levnější.

Karel M.

Dobrý den! Nosím kontaktní čočky PureVision, které by se měly nechat nosit měsíc v kuse bez vyndání z očí. Po 4-6 dnech ale už kontaktní čočky cítím a začínají mi vadit. Je to normální? Pomůžou mi kapky? Které byste mi doporučili?

Zákaznický servis

Dobrý den. Snášenlivost kontaktních čoček je obecně velice individuální. Jsou uživatelé, kteří skutečně nemají potřebu čočky PureVision z oka vyjmout po celou dobu 30 dní. Jakmile Vám čočky začnou v očích vadit, vyjměte je a uložte do pouzdra. Výrobce doporučuje jako doplněk k užívání čoček Pure Vision používat oční kapky ReNu MultiPlus, které efektivně lubrikují povrch čočky a zvyšují komfort nošení.