PureVision Multi-Focal (6 čoček)

989 Kč
96% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pátek 21.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky PureVision Multi-Focal

PureVision Multi-Focal jsou měsíční kontaktní čočky vyvinuté společností Bausch and Lomb ke korekci presbyopie neboli vetchozrakosti. Tato oční vada vzniká jako přirozený důsledek stárnutí lidského organismu a způsobuje špatné vidění na malé vzdálenosti.

Jasný pohled na všechny vzdálenosti

Speciální optický design čoček PureVision Multi-Focal umožňuje jasné a ostré vidění na blízko, do dálky i na střední vzdálenosti. Čočky jsou také opatřeny zaoblenými okraji, které zajišťují lepší přilnutí k oku.

Odolnost vůči depozitům

Čočky PureVision Multi-Focal jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu AerGel, který je rezistentní vůči ukládání usazenin a přirozeně propustný pro kyslík. K rohovce se tak dostává potřebné množství kyslíku a oko není podrážděno nadměrným množstvím bílkovinných usazenin.

Možnost kontinuálního užívání

Díky přirozené propustnosti kyslíku jsou PureVision Muli-Focal schváleny výrobcem i ke kontinuálnímu nošení, kdy je možné ponechat čočku v oku nepřetržitě po dobu 30 dní a 29 nocí. Tento způsob užívání čoček je však nutné předem konzultovat s očním specialistou.

O čočkách PureVision Multi-Focal

Jak pečovat o čočky PureVision Multi-Focal (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - PureVision Multi-Focal (6 čoček)

Výrobce: Bausch and Lomb
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.00
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 112 Dk/t
Expirace: 12 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 36%
Materiál: Balafilcon A
Dioptrický rozsah: od -10.00 do +6.00
Adice: High (+1.75 - +2.50), Low (+0.75 - +1.50)
UV filtr: Ne
Jméno produktu: PureVision Multi-Focal
Mohu v čočkách spát?: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air Multifocal (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 899 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (12)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Kateřina Kroupová

Dobrý den, léta nosím čočky PureVision u dipotrií -2 LO a -3 PO. Začínám s nimi špatně vidět na blízko, bez čoček vidím bezvadně. Jaké nastavení multifokálních čoček bych měla mít? děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Jestliže vidíte na krátkou vzdálenost špatně, bude nutné přeměřit zrak. Bez aktuálních dioptrických hodnot naměřených, jak na dálku, tak na blízkou vzdálenost, Vám bohužel nejsme schopni vypočítat hodnotu adice. A protože je již korekce multifokálními čočkami pro mozek složitější, je správné stanovení korekce důležité. Z tohoto důvodu bychom Vám doporučili odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista může v případě potřeby upravit teoretický výpočet tak, aby Vám byla korekce multifokálními čočkami maximálně komfortní. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Martin

Dobrý den, dlouhodobě nosím čočky -4 dioptrie. V posledním roce s nimi ale vidím hůře na blízko. Bez čoček vidím na blízko dobře. Myslíte, že by mi pomohl tento typ čoček? Dík, M.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Martine, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám byli schopni odpovědět, potřebovali bychom znát Vaše aktuální naměřené dioptrické hodnoty jak na dálku, tak na blízkou vzdálenost (i za předpokladu, že oční lékař naměří plano neboli +0,00). Bez těchto údajů Vám nemůžeme vypočítat hodnotu adice. V ideálním případě, byste měl podstoupit první aplikaci multifokálních čoček pod dohledem očního specialisty. Ten může během aplikace zohlednit Vaše potřeby a případně upravit dioptrické hodnoty. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Ilona Míchalíčková

Dobrý den,jsem krátkozraká, na levé oko -3,0, pravé -3,5 dioptrie a vzhledem k věku 50 let začíná vetchozrakost, když použiji své původní čočky na krátkozrakost, pak se nemohu podívat ani na mobil a vůbec do blízka, jak se mi zatočí hlava - jaké čočky byste mi doporučili - jsou na korekci presbyopie současně s krátkozrakostí nějaké vhodné? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ilono, děkujeme Vám za otázku. Jestliže už se u Vás projevuje presbyopie (vetchozrakost), byla by pro Vás nejvhodnější korekce zraku pomocí presbyopických čoček. Abychom Vám mohli více poradit, potřebovali bychom od Vás dioptrické hodnoty, které Vám oční specialista naměřil jak na dálku, tak na blízkou vzdálenost. Pakliže budeme mít tyto hodnoty, můžeme Vám vypočítat hodnotu adice. Bez kompletního zápisu Vám, bohužel, více pomoci nemůžeme. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Miroslava Šindelářová

Dobrý den, na čtení mám 2,5 dioptrie a na dálku 1 - 1,5 dioptrie. Již více než rok používám multifokální čočky značky Switch BC 8.6, DIA 14.0, PWR +1.0, +1.5 D, které mi maximálně vyhovují. Zaujaly mne ovšem PureVision Multi-Focal, pro možnost kontinuálního nošení. Proto jsem si u Vás objednala dvě balení po 6 kusech. Vůbec mě nenapadlo, že by mohly být parametry čoček různé od různých výrobců. Na dálku a na televizi vidím dobře, ovšem na PC a při čtení vidím velice mlživě, jako bych čočky ani neměla. Můžete mi prosím napsat, co mohu v tomto případě dělat? Ráda bych PureVision Multi-Focal používala, ale nevím jaké parametry čoček si objednat. Je možné vrátit alespoň neotevřené balení zakoupených čoček? Předem děkuji za odpověď Bc.Miroslava Šindelářová

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Miroslavo, děkujeme za otázku. Pokud je balení neotevřené, kompletní, nijak nepoškozené a před datem expirace, můžete ho zaslat zpátky. Výběr multifokálních čoček je poměrně složitý. Čočky mohou být různě konstruovány. To pak může mít vliv na způsob fungovaní čoček. Aby se situace neopakovala a vy jste mohla bez problémů nakupovat čočky na internetu, doporučujeme Vám navštívit očního specialistu a výběr čoček s ním konzultovat. Sdělte mu všechny své požadavky na čočky - jako kontinuální nošení a jistě Vám vybere čočky, které Vám budou zcela vyhovovat. Až budete znát značku, budete moci bez obav nakupovat na internetu. Pokud jde o čočky SWITCH, je to privátní značka optiky Kokus Optik, kterou jinde neseženete. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Renata Götzová

Dobrý večer, chtěla bych Vás poprosit o radu. Uvažuji o změně kontaktních čoček, používám Acuvue Oasys a na pravé oko mám -3.00, a zakřivení 8.4, na levé oko -3,25, zakřivení 8.4 A chtěla bych vyzkoušet PureVision Multi-focal, ale nevím co znamená add power a co tam mám dát a jaké zakřivení použít u těhle čoček. Děkuji za odpověď. Götzová.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Renato, díky za Váš dotaz. Multifokální čočky pravděpodobně zatím nepotřebujete. Tento typ čoček se používá pro korekci presbyopie, kdy nositel potřebuje korigovat vidění do blízka i do dálky. Při měření by Vám oční specialista naměřil dioptrie do blízka i do dálky. Vy potřebujete kontaktní čočky pouze se sférickou dioptrií. Můžeme Vám poradit s výběrem nových čoček, ale bohužel Vám nemůžeme zaručit, že Vám budou 100% pohodlné a příjemné. Rozhodující je vždy pocit při zkoušení. Můžeme Vám nabídnout čočky z řady TopVue, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Konkrétně bychom Vám doporučili čočky TopVue Air. Pokud ale máte zájem o jinou značku, napište nám prosím, co Vás vedlo k rozhodnutí změnit značku a my se pokusíme poradit Vám. Zatím přejeme hezký den.
Šárka Průšková

Děkuji Vám za odpověď a chtěla bych se ještě zeptat mohla bych čočky vrátit a nebo to nelze?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za reakci. Čočky není možné vrátit. Je to možné pouze u nerozbalených a jinak nepoškozených balení, které jsou před datem expirace. Jediné kontaktní čočky, u kterých je nastavena služba Garance vrácení peněz, jsou čočky TopVue. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.
Šárka Průšková

Dobrý den, objednala jsem Multi-Focal čočky PureVision, na dálku mám diprie -2,5 na blízko žádné, po poradě jsem si objednala add 2,5 tedy high. Dnes jsem je měla poprvé na sobě, na blízko vidím perfektně ale na dálku mám vidění rozostřené, špatné. Je potřeba si na tento druh čoček zvyknout nebo mám špatné add. Děkuji za odpověd.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Šárko, děkujeme za Váš dotaz. Hodnota adice je zvolena správně. Kdyby byla špatná, neviděla byste do blízka. Je možné, že je špatně změřená dioptrie do dálky, nebo Vám nevyhovuje tato značka. Můžete zkusit jinou značku, ale problém se může opakovat. Ideální by bylo poprvé vybrat čočky osobně se specialistou. Toto zkoušení na vlastní pěst může být finančně nákladné. I když najdete správné kontaktní čočky v optice, můžete pak objednávat na internetu. Rozhodnutí je samozřejmě na Vás. Pokud Vám budeme moci jakkoli pomoci, určitě nám napište. Přejeme krásný den.

Rostislav Josefík

Dobrý den, chtěl bychsi objednat multifocalní čočky Pure vision +0.75 High, ale zakřivení 8,70 a Dia 14.2, nejde mi to objednat je tam jenom 8.60 a 14.00, můžu i tyhle parametry zakřivení a průměru?

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky PureVision Multi-Focal jsou vyráběny pouze v zakřivení a průměru 8.60 a 14.00 - v jiných parametrech je výrobce nedodává.

Jiřina Vorlová

dobrý den,zeptám se skoro na totéž,používám čočky purevision pwr -6,na "čtení" mám 2 dioptrie,jaké zvolit multifokální?Zajímá mě ADD,jaký že to je rozdíl?Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, hodnota adice udává rozdíl mezi dioptriemi na blízko a na dálku, avšak v případě multifokálních čoček, kde je rozmezí adice poměrně široké, bez předchozí odborné aplikace čoček nelze přesně stanovit pro Vás vhodná adiční síla. Aplikace multifokálních čoček je složitější proces, proto určitě nedoporučujeme jejich zakoupení bez předchozí konzultace a zkušebního vyzkoušení u očního specialisty. Děkujeme za pochopení

Petr Hypšman

Chci se zeptat,jaké ůdaje mám zadat na objednávku k.čoček,mám na dálku +3diop. a na blízko +5 diop.Tady u tohoto produktu je pouze 1,5 a 2,5 diop.Myslím že by mně stačilo těch 1,5 low.Potřebuji to jen při hraní abych na čtení not a textů nemusel nasazovat brýle.Děkuji za odpověď.Petr Hypšman.

Zákaznický servis

Dobrý den, hodnota adice udává rozdíl mezi dioptriemi na blízko a na dálku, avšak v případě multifokálních čoček, kde je rozmezí adice poměrně široké, se nedá bez předchozí odborné aplikace čoček určit, která adiční síla Vám bude nejlépe vyhovovat. Aplikace multifokálních čoček je náročnější proces, proto rozhodně nedoporučujeme jejich zakoupení bez předchozí konzultace a zkušebního vyzkoušení u očního specialisty. Děkujeme za pochopení

Katka

Dobrý den, ráda bych věděla jestli máte Purevision Multifocal skladem nebo na objednání? existují multifokální čočky purevision 2?

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky PureVision Multifocal máme pouze na objednávku, tuto speciální čočku skladem nedržíme. Multifokální čočky PureVision 2HD nemáme zatím v nabídce. Děkujeme za Váš dotaz.

Libuše

Dobrý den. Jaký údaj mám zadat pro ADD POWER? Na čočkách mám ADD:LOW

Zákaznický servis

Dobrý den, pro parametr ADD Power: Low zadejte hodnotu +1.50.