Řasenky

Tato sekce neobsahuje žadné produkty.

Co rozhoduje při výběru řasenky? – Tvar kartáčku

Řasence se věnují výzkumníci a designeři těchto kosmetických firem, na trh uvádějí neustále nové převratné technologické řešení kartáčku i vitaminy a dalšími složkami nově obohacené složení řasenky. Kosmetické firmy se předhánějí v inovaci kartáčků a jednoduchosti nanesení, které by jedním tahem měly vykouzlit dokonalý pohled. Z reklam na nás útočí modelky, jejichž řasy dosahují astronomické délky i objemu.

Věříte ale reklamním sdělením o řasenkách?

Nebudeme vám nic nalhávat, cílem reklamního spotu je nalákat na co největší prodej výrobku. A modelky na nás z reklam často mrkají přes vějířky nalepených umělých řas. Vždyť nikdo není dokonalý, ani modelky ne! Proto se raději pro řasenku rozhodujte podle toho, zda vám vyhovuje kartáček, barvicí hmota a podle toho, jak dobrou máte s kosmetickou značkou zkušenost. Zatímco některé ženy nedají dopustit na nadměrné množství štětinek, jiné volí pouze gumový kartáček s kratšími štětinkami.

Řasenka a kartáček

Řasenku často vybíráme podle kartáčku, jehož tvar má za cíl vykouzlit požadovaný efekt. Přejeme si řasy prodloužit, natočit, nebo jen jemně zdůraznit? Tvar kartáčku je buď rovný, nebo zahnutý. Vybrat si můžeme silnější kartáček s hustými štětinami, které mohou být i v různých délkách a několika vrstvách pro větší objem či tenčí kartáček pro zdůraznění délky řas nebo hřebínkový kartáček, jež se ale nesetkal s pozitivním ohlasem. Řasy tolik neoddělí, jak by se zdálo, a může je i slepit do nevzhledných chuchvalců. Průlomovou technologickou novinkou poslední doby je gumový kartáček, který řasy úžasně oddělí, prodlouží a zdůrazní, aniž by je slepil, jako se tomu často děje u kartáčku s umělohmotným hřebínkem nebo štětinkami.

Řasenka a barvicí hmota řasenky

Při výběru řasenky klademe důraz také na kvalitu barvicí hmoty. Hmota řasenky nesmí být příliš hustá, natož aby se v ní tvořily žmolky. Nejoblíbenější barvou je bezesporu klasická černá. Působí přirozeně a řasy nejvíce zdůrazní. Pro speciální příležitost můžeme použít efektně vypadající zelenou, modrou nebo fialovou. Po hnědé naopak šáhnou blondýnky nebo rusovlásky, které si přejí řasy jen jemně zdůraznit do přirozeného looku.

Jak na vysychání řasenky?

Rozčiluje vás neustále vysychající řasenka? Nebojte se do ní nalít několik kapek mléka. Barvící hmota se uvolní a vy můžete svoji oblíbenou řasenku používat další týdny. Doporučujeme také nádobku na řasenku nenechávat otevřenou ani s kartáčkem v nádobce příliš násilně nekvedlat, aby se dovnitř dostalo co nejméně vzduchu, řasenka nevysychala a vydržela nám co nejdéle.

Řasenka – základ make-upu každé ženy!

Když se zeptáte ženy, bez kterého líčidla by se neobešla, ve většině případů vám odpoví: bez řasenky. Je to tak, že řasenka je základem denního i slavnostního večerního líčení a její kouzlo objevily slečny na středních školách i profesionální vizážisté a modelky při reklamním focení. Řasenka je často patří také mezi základní výbavu ženiny kabelky – kromě peněženky, mobilního telefonu, klíčů, zrcátka, lesku na rty, pudru samozřejmě nechybí ani řasenka. Jak si ale vybrat správný typ a značku právě pro vás?

Typy řasenek

Řasenky v zásadě dělíme na dva typy – voděodolné a nevoděodolné. Většina žen má ve své make-up výbavě oba dva typy. Po voděodolné řasence šaháme ve chvíli dovolených, ať již letních nebo zimních. Vždyť i při vodních hrátkách nebo času strávených s lyžemi nebo snowboardem na svahu chceme vypadat neodolatelně a rozmazaná řasenka by nám na půvabu jistě nepřidala. Pro běžné líčení voděodolnou řasenku nedoporučujeme, jelikož její odlíčení je náročnější než obyčejná řasenka, trvá déle a je nutné použít speciální odličovače na voděodolný make-up.

Kde se vzala řasenka?

Ještě v 19. století používaly ženy pro zvýraznění svých řas obyčejný navlhčený uhlík, díky kterému nanášely černou barvu na řasy. Moderní řasenku tak, jak ji známe dnes s kartáčkem na nanášení barvy, přinesl ženám v roce 1834 Eugen Rimmel. Je vám to jméno povědomé? No samozřejmě! Eugen Rimmel prodával nejrůznější kosmetické přípravky, časem se z něj stal vrchni dodavatel kosmetiky pro anglickou královnu. Svůj průlomový vynález pro ženské líčení pojmenoval po sobě – Rimmel – a v mnoha zemích světa se stal Rimmel synonymem pro řasenky, které si ženy přejmenovaly na „rimelky“. Řasenky značky Rimmel používají ženy dodnes, patří mezi nejprodávanější a cenově dostupné. Tváří této značky se stala britská módní ikona Kate Moss. Dnes řasenka nechybí v nabídce kosmetických výrobků žádné kosmetické firmy.