Roztok AO SEPT PLUS 360 ml

Výroba roztoku Roztok AO SEPT PLUS byla bohužel ukončena a již není možné ho objednat.
Jako náhradu doporučujeme novou verzi AO SEPT PLUS HydraGlyde nebo roztok Gelone.


Hodnoceno 138 x

Komentáře

Přidat komentář

Soňa

Zdravím znovu.. Jak může být prosím DEZINFEKCE kontaminována bakteriemi? Možná víčko, na kterém už není peroxid, nýbrž pouze voda , ale víčko přece přijde zase do kontaktu s peroxidem, hned při jeho dalším odlévání do pouzdra na čočky a peroxid tak případné bakterie na víčku rychle zabije. Nebo ne? Protože pokud ne, jak tedy peroxid zabije bakterie na otevřeném pouzdře a na čočkách samotných? Omlouvám se, ale nepřipadá mi to příliš logické. Na otevřenou lahvičku jsem se ptala, protože jsem měla strach, aby při kontaktu se vzduchem nedocházelo k přeměně peroxidu na obyčejnou vodu (která pak následně může být kontaminována) a nebyl tam snížen dezinfekční a čistící efekt, ale pokud Vy naopak tvrdíte, že voda se z otevřené lahvičky odpaří, znamenalo by to pouze zvýšení koncentrace účinných látek a ohledně tohoto jsem naprosto klidná, protože jsem po používání roztoku nepozorovala žádné změny.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Soňo, díky za komentář. V předchozí odpovědi, jsme Vám přetlumočili doporučení výrobce, který má pro tyto postupy jistě své důvody. My samozřejmě radíme doporučení výrobce dodržet, ale rozhodnutí je čistě na Vás. Roztok má své složení dané tak, aby likvidovalo nečistoty na čočkách. Pokud dojde k odpaření části vodní složky a koncentrace roztoku se zvýší, zřejmě už roztok nebude pracovat přesně tak jak by měl. Že by ale při otevřeném balení roztoku došlo k reakci, se bát nemusíte. Peroxid reaguje až na katalyzační disk, který je v pouzdře na čištění čoček. Nikdy jsme tyto případy netestovali a pokud by Vás tedy zajímalo více podrobností, obraťte se prosím přímo na výrobce roztoku – společnost Alcon. Přejeme Vám hezký den.

Soňa

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli je problém, když jsem po naplnění pouzdra na čočky zapomněla lahvičku AO Sept Plus přes noc otevřenou.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Soňo, díky za Váš dotaz. Není to zrovna ideální situace. Výrobce v příbalovém letáku výrazně doporučuje lahvičku po každém použití uzavřít. Pokud není roztok uzavřen, může dojít ke kontaminaci bakteriemi a také dochází k odpařování vodní složky roztoku. Vlastnosti roztoku tedy mohou být změněny. Pro Váš klid a jistotu bychom Vám doporučili roztok raději nepoužívat a otevřít novou lahev. Mohla by se stát nepříjemná náhoda a během chvíle budete mít zaděláno na nepříjemný zánět. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Lenka

Dobrý den,včera jsem roztok poprvé použila podle návodu- v dodaném pouzdře,roztok po rysku- a nechala v něm čočky 8 hodin. Nyní je pouzdro plné bublinek,které se však již nehýbou. Znamená to,že roztok není zneutralizovaný a mám postup zopakovat? A pokud nastane znovu stejná situace,je nejaký způsob,jak čočky zbavit peroxidu?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za dotaz. Po osmi hodinách musí být již proces čištění dokončen. Pokud začátek probíhal tak, že po vložení víčka s čočkami začala výrazná reakce, mělo by být vše v pořádku. Pokud jste ale výraznou reakci nepozorovala, mohlo by jít o špatný katalyzační disk uvnitř pouzdra. Proces čištění samozřejmě zopakovat můžete, ale zřejmě bude stačit když čočky opláchnete víceúčelovým roztokem. Někteří nositelé mají ve zvyku po každém čištění roztokem peroxidovým čočky propláchnout fyziologickým roztokem. Samozřejmě, že pokud máte pochybnosti o funkčnosti pouzdra, můžete nám kompletní balení roztoku zaslat k reklamaci. V případě, že budete cokoli potřebovat, obraťte se na nás. Zatím přejeme hezký den.

Martina

Dobrý den, koupila jsem si roztok AO Sept plus na doporučení známé, dodržela jsem postup v příbalovém letáku. Čočky byly v roztoku přes 8 hodin, žádné bublinky, ale i přesto jsem si čočky nebyla schopna nasadit. Při pokusu o nasazení čočky mně oko začalo pálet a musela jsem si jej vypláchnout studenou vodou a poté bylo hodně zarudnuté. Je toto normální? Neměly by se čočky poté vypláchnout? Protože jestli mně z roztoku budou pálet oči, tak jej nebudu používat. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, děkujeme za Váš dotaz. Pokud proběhl celý proces čištění až do konce, neměl by Vám rozrok působit v očích žádné nepříjemné podráždění. Jesli jsou Vaše oči citlivější, rozhodně zkuste čočky opláchnout oplachovacím roztokem. Můžete použít jakýkoli víceúčelový roztok – například oblíbený rozrok Gelone, který je obohacen o hyaluronát sodný, který čocky perfektně lubrikuje. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Kateřina Kunešová

Dobrý den, mohu se zeptat, proc není pribalovy leták u tohoto roztoku alespoň v angličtině? Dekuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, po přihlášení naleznete příbalový leták v českém jazyce v přehledu objednávek. Přejeme hezký den.

Michaela

Dobrý den, pokud si každý den večer sundavám čočky, musím je vkládat pokaždé do nového roztoku AO SEPT nebo lze nechat nějakou dobu stejný?? Je zde totiž velká spotřeba? Děkuji za odpověd

Zákaznický servis

Dobrý den,

použité čočky je nutné vždy uložit do čistého roztoku. Obzvláště nutné to je pokud používáte peroxidový způsob čistění, aby proběhla chemická reakce a čočky se vyčistily.

Miroslava Kneprová Kneprová

Děkuji za odpověď. Musím přiznat, že ikdyž oči pálily, tak při pohledu do Pc nebylo krom pálení nic nepříjemného a o to mně vlastně jde. Jsem alergik a oko se vysušuje, tak nějaký zázrak v podobě vyčištění není nikdy k zahození. Uvidíme zítra ráno po celém dni masírování :-)

Miroslava Kneprová Kneprová

Dobrý den, jsem si pořídila též tenhle roztok. Po užití jsem je ráno nasadila a ikdyž v pouzdře bylo jooo více jak 12 hodin, čočky pálily. Nevím, jeslti nebyl zádrhel v tom, že se mi do pouzdra nepodařilo čočku umísti otevřenou, nýbrž přilepenou stranami k sobě. Oči jsem vypláchla vodou i kapičkama. Čočky šly opět do roztoku a uvidíme zítra. Jeslti se pálení objeví opět, asi přejdu zpět k normálnímu čištění...

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud byla kont.čočka slepená, nemohlo dojít k jejímu řádnému vyčištění. Předpokládáme, že po důkladném vyčištění bude vše v pořádku. Roztok AO Sept Plus je peroxidový roztok, který zaručuje nejdůkladnější čištění kont.čoček.

Jana

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo v takom prípade, keď je puzdro aj po 12 hodinách plné bubliniek. Môžu sa šošovky vložiť do oka alebo je potrebné celý postup zopakovať. Ďakujem.

Zákaznický servis

Dobrý den, při používání peroxidového roztoku je velice důležité používat pouze pouzdro, které spolu s ním dodáváno a toto pouzdro roztokem nepřeplňovat – přílišné naplnění pouzdra může způsobovat nadměrné pěnění či vytékání roztoku. Respektujte proto veškeré informace a postupy uvedené v příbalovém letáku a návodu k použití výrobku. V případě, že si nejste jista, zda skutečně správně proběhla neutralizační fáze, doporučujeme roztok z pouzdra vylít a celý postup čištění znovu opakovat – při opakování celého procesu dbejte pokynů uvedených v příbalovém letáku roztoku.

Kateřina

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké má roztok datum spotřeby po otevření. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den Kateřino, roztok je nutné spotřebovat do 3 měsíců od prvního otevření láhve. Tato informace je součástí obalu (symbol otevřené láhve s údajem 3m) i příbalového letáku.

Lukáš

Dobrý den, tento roztok je velmi dobrý, ovšem pravidelně se mi stává, že rozotk velmi bublá a vytéká z pouzdra, čočky sice pak lze nasadit bez problémů, jsou čisté a použitelné, ovšem v návodu to popisují jako špatný postup. Po použití pouzdro i držák pečlivě vymívám roztokem Biotrue, ale potíže nadále pokračují a roztok nadálé vybublá a vyteče pryč. prosím o radu co dělám špatně a čeho se vyvyarovat. Ćím je vhodné vymívat pouzdro a držák, klasické roztoky se mi zdají na pouhé vymití dráhé, nestačila by klasické balená kojenecká voda z obchodu či jiý prostředek, pakli-že ano prosím o uvedené konkrétního jména a typu. nevím totiž co si mám představit pod pojmem sterilní voda. Mockrát děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, pravděpodobně naléváte do pouzdra větší množství roztoku než ohraničuje ryska naznačená na pouzdře a proto dochází k vytékání roztoku z pouzdra. V příbalové letáku je sice uvedeno vymývání pouzdra a držáku, ale toto není nutné. Pouzdro i držák je nutné nechat důkladně vyschnout.

Anastasia Elanskaya

Dobrý den, mám dotaz, jak bezpečně poznám, že je roztok zneutralizovaný. Bohužel se mi jednou stalo, že jsem nasadila nezneutralizovanou čočku a bylo to velice nepříjemné. Navíc mám dotaz, jestli to může vážněji poškodit oko. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem

Zákaznický servis

Dobrý den, výrobce peroxidových roztoků uvádí, že čočky mají být ponořeny v roztoku po dobu minimálně 6 hodin nebo přes noc pro neutralizaci roztoku. Zneutralizovaný roztok poznáte tak, že nejsou vidět „bublinky“. Když se nezneutralizovaný roztok dostane do očí, způsobí velké štípaní a pálení, může dokonce lehce poleptat povrch oka tak, že následující dva dny není možné kontaktní čočky vůbec nosit, ale následky určitě nejsou kritické, pokud se čočka ihned vyjme z oka a oko propláchne dostatečným množstvím sterilní vody.

Jaký byl roztok AO SEPT PLUS?

AO Sept Plus byl peroxidový roztok určený k dezinfekci čoček všech druhů měkkých kontaktních čoček. Součástí balení tohoto roztoku bylo speciální pouzdro, které obsahovalo katalyzační činidlo AODISC zajišťující správný průběh čistícího procesu.

Jak roztok AO Sept Plus fungoval?

Účinnou čistící složku AO Sept Plus tvořil 3% roztok peroxidu vodíku. Při procesu čištění docházelo nejen k samotné dezinfekci čoček, ale také následné neutralizaci peroxidové složky roztoku.

Dezinfekční fáze

Peroxid vodíku má charakter zředěné kyseliny, proto účinně odstraňuje z čoček veškeré usazeniny i nežádoucí mikroorganismy. Při přímém kontaktu peroxidu s citlivými tkáněmi oka, by mohlo dojít k jejich poleptání. Při procesu dezinfekce tedy musí nutně proběhnout i následná fáze neutralizace peroxidové složky.

Neutralizační fáze

Aby došlo k úplné neutralizaci roztoku, je nutná přítomnost katalyzačního činidla, které je u roztoku AO Sept Plus zajištěno systémem AODISK. Tato neutralizační složka se nachází ve speciálním pouzdře na čočky, které je součástí balení roztoku.

Důležitá upozornění

  • Peroxidový roztok si nikdy neaplikujte přímo do očí, mohlo by dojít k podráždění ale i poškození oka.
  • Pro čištění kontaktních čoček používejte pouze speciální pouzdro s neutralizačním diskem.
  • Vždy vyčkejte, až bude proces čištění dokončen. V tomto momentu již nejsou viditelné bublinky, které se uvolňují při chemické reakci.
  • Pouzdro naplňujte roztokem vždy po vyznačenou rysku. V případě nedostatku roztoku se nemusí očistit celá čočka, naopak při přebytku může roztok během čištění vytéct.
  • S pouzdrem po nalití roztoku již nijak nemanipulujte, nechte jej stát ve vodorovné poloze.
  • Pravidelně pouzdro vyměňujte, schopnost neutralizace roztoku se postupem času snižuje.

Vlastnosti

Výrobce: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Obsah: 360 ml
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 3 měsíce