Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 2x 360 ml

669 Kč
97% doporučuje
Upozornění: Tento roztok je na peroxidové bázi! Dodržujte správný postup čištění čoček.
Kdy odešleme? vyberte parametry
669 Kč
Zásilkovna.cz Zásilkovna
od 29 Kč
PPL PPL
od 65 Kč
Česká pošta Česká pošta
od 69 Kč
GLS GLS
od 69 Kč

Roztok na kontaktní čočky AO SEPT PLUS HydraGlyde

AO Sept Plus HydraGlyde je peroxidový roztok určený k dezinfekci čoček všech druhů měkkých i tvrdých kontaktních čoček obohacený o zvlhčující složku HydraGlyde, která propůjčuje čočkám potřebnou vlhkost po celou dobu, kdy jsou nasazeny v očích. Součástí balení tohoto roztoku je speciální pouzdro, které obsahuje katalyzační činidlo AODISC potřebné pro správný průběh čistícího procesu.


Důležitá upozornění

  • Peroxidový roztok si nikdy neaplikujte přímo do očí, mohlo by dojít k podráždění ale i poškození oka.
  • Roztok v žádném případě neslouží k oplachování kontaktních čoček před nasazením.
  • Pro čištění kontaktních čoček používejte vždy pouze speciální pouzdro s neutralizačním diskem.
  • Nikdy nevyndávejte čočky z pouzdra dříve, než skončí proces neutralizace – min. 6 hodin.
  • Vždy vyčkejte, až bude proces čištění dokončen. V tomto momentu již nejsou viditelné bublinky, které se uvolňují při chemické reakci.
  • Pouzdro naplňujte roztokem vždy po vyznačenou rysku. V případě nedostatku roztoku se nemusí očistit celá čočka, naopak při přebytku může roztok během čištění vytéct.
  • S pouzdrem po nalití roztoku již nijak nemanipulujte, nechte jej stát.
  • Pravidelně pouzdro vyměňujte, schopnost neutralizace roztoku se postupem času snižuje.
  • Vždy dbejte na pokyny výrobce.

Jak správně AO Sept Plus HydraGlyde použít?

Vyňaté čočky jsou ukládány do košíčků pouzdra, které musí být následně zalito roztokem do výše vyznačené plnicí rysky. Čočky musí být uloženy v pouzdře s roztokem po dobu minimálně 6 hodin, aby byla zajištěna úplná neutralizace roztoku. Čočky mohou zůstat uloženy v roztoku maximálně po dobu 2 týdnů. Po uplynutí této doby musí být roztok v pouzdře vyměněn za čerstvý.

Jak AO Sept Plus HydraGlyde funguje?

Účinnou čistící složku AO Sept Plus HydraGlyde tvoří 3% roztok peroxidu vodíku. Při procesu čištění dochází nejen k samotné dezinfekci čoček, ale také následné neutralizaci peroxidové složky roztoku.

Dezinfekční fáze

Peroxid vodíku má charakter zředěné kyseliny, proto účinně odstraňuje z čoček veškeré usazeniny i nežádoucí mikroorganismy. Při přímém kontaktu peroxidu s citlivými tkáněmi oka, by mohlo dojít k jejich poleptání. Při procesu dezinfekce tedy musí nutně proběhnout i následná fáze neutralizace peroxidové složky.

Neutralizační fáze

Aby došlo k úplné neutralizaci roztoku, je nutná přítomnost katalyzačního činidla, které je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde zajištěno systémem AODISK. Tato neutralizační složka se nachází ve speciálním pouzdře na čočky, které je součástí balení roztoku.

Více informací o manipulaci s peroxidovým roztokem naleznete ZDE

Dlouhotrvající hydratace

Zvlhčující komplex HydraGlyde se váže na povrch čoček, kde vytvoří vrstvu bránící vysychání po dobu až 16 hodin. Čočky jsou po celou dobu dostatečně vlhké a poskytují nositeli potřebné pohodlí.

Balení

Tento roztok nabízíme ještě v balení 360 ml nebo 90 ml

Vlastnosti - Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 2x 360 ml

Výrobce: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Objem: 2x360 ml
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 3 měsíce
Konzervanty: Ne
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (1)

Sarka Sochorova

12lety syn pouziva jiz druhe baleni tohoto roztoku, 5x tydne plave v pl. klubu, roztok nam vyhovuje, nemame zadne problemy, dusledne jsme precetli ve francouzskem jazyce navod k pouziti. Pouze bych doporucila, aby byl tento roztok zasilan i s ceskym navodem pro zakazniky, kteri neovladaji cizi jazyky. My jsme s produktem velmi spokojeni.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Šárko, děkujeme Vám za Váš příspěvek. Kompletní příbalové informace jsou k dispozici v uživatelském menu, konkrétně "Zobrazit přehled objednávek". Tam si rozkliknete příslušnou objednávku, ve které již naleznete příbalové informace ke každému z produktů. Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme hezký den.