Roztok AO SEPT PLUS HydraGlyde 360 ml

Upozornění: Tento roztok je na peroxidové bázi!

attributesPrimary

Pondělí 26.8.

blank

329 Kč

Dopravci

kurýr GLS Doručení na adresu kurýrní službou GLS:
Skladové objednávky přijaté do 17:00 doručíme následující pracovní den.*
Platba předem
Dobírka
Objednávky nad 500 Kč
65 Kč
95 Kč
ZDARMA
Česká pošta Balík do ruky nebo Balík na poštu:
Skladové objednávky přijaté do 14:00 doručíme následující pracovní den.*
Platba předem
Dobírka
Objednávky nad 500 Kč
69 Kč
99 Kč
ZDARMA
Večerní doručení Večerní doručení – Praha
Skladové objednávky přijaté do 11:00 doručíme tentýž pracovní den.*
Platba předem
Dobírka
89 Kč
119 Kč

Výdejní místa

Zasilkovna.cz Geis Point Osobní převzetí:
Výdejní místa po celé ČR
Zobrazit všechna výdejní místa
Platba předem
Hotovost
Objednávky nad 500 Kč
29 Kč
59 Kč
ZDARMA


*Při platbě bankovním převodem se doba odeslání může prodloužit o 1 – 2 dny. Balíček odesíláme až po připsání částky na náš účet.

*Česká pošta garantuje doručení v následující pracovní den po odeslání zásilky. Přesný čas doručení není možné předem odhadnout. Tyto podmínky jsou platné v rámci České republiky.


*Večerní doručení: Pro skladové objednávky přijaté do 11:00 můžete očekávat doručení ten samý den mezi 18:00 a 22:00. V den doručení obdržíte SMS s heslem pro převzetí balíčku. Při platbě na dobírku mějte prosím připravenou hotovost, dopravce bohužel nemá k dispozici platební terminál.
 

On-line platby

Platební (kreditní) karty:

Při on-line platbě na našem eshopu lze použít karty VISA, VISA Elektron, Master Card, Master Card Electronic, Maestro, Diners Club a platební systém PayPal.
platba kartou Visa platba kartou Visa Electron platba kartou Master Card platba kartou Master Card Electronic platba kartou Master Card Maestro platba kartou Diners Club platba kartou PayPal

ePlatba:

Při použití služby ePlatba máte možnost využít banky Raiffeisenbank, Komerční banka, Fio banka, mBank, Sberbank a Česká spořitelna.
ePlatba Raiffeisenbank ePlatba Komerční banka ePlatba Fio banka ePlatba Mbank ePlatba Sberbank ePlatba Česká spořitelna

Hodnoceno 138 x

Komentáře

Přidat komentář

Honza

Dobrý den, používám roztok AOSept každodenně v kombinaci s čočkami Biofinity, ale velmi rychle se na nich tvoří usazeniny a čočky je nutné brzy měnit za nové, často po 2-3 týdnech. V čočkách spím výjimečně. Může na to mít vliv značka čoček? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Honzo, díky za dotaz. Nejde o značku kontaktních čoček. Rychlost a četnost usazování nečistot na kontaktních čočkách je ovlivněna materiálem kontaktních čoček a složením slzného filmu nositele. Svou roli hraje samozřejmě i roztok na kontaktní čočky. Doporučujeme Vám konzultaci s očním specialistou. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Aneta Kovářová

Dobrý den, mám dotaz ohledně používání roztoku. Je problém, když dám čočky po vyndání z oka nejprve do pouzdra, ve kterém je klasický desinfekční roztok a až poté je čistím pomocí Aoseptu? Stejně tak ráno, pokud je po procesu vyčištění s Aoseptem dám znovu do pouzdra s roztokem, a ne rovnou do očí?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aneto, díky za Váš dotaz. Peroxidový roztok je dostatečně silný na to, aby odstranil všechny usazeniny. V kombinaci s peroxidovým roztokem se většinou používají fyziologické (oplachovací) roztoky. Někteří zákazníci měli s kombinací víceúčelového a peroxidového roztoku problémy. Reakce peroxidového roztoku byla nepřiměřená a roztok vypěnil ven z pouzdra. Záleží ale na složení víceúčelového roztoku. Špatně mohou reagovat jen některé složky a různé značky mají různé složení. O tom, zda víceúčelový roztok nějak narušuje účinek peroxidového roztoku, nemáme žádné informace. Oplachovací jsou například roztoky OPTOSOL plus a Queen's Saline. Když Vás napadnou jakékoli další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Barbora Zídková

Dobrý den, včera jsem poprvé použila roztok Aosept Plus. Při prvním naplnění unikaly bublinky z pouzdra. Vylila jsem tedy roztok, vypláchla jsem pouzdro roztokem Laim-Care (což asi byla chyba) a následně jsem zopakovala celý postup s Aosept Plus znovu. Chemická reakce byla velká a z pouzdra začala unikat pěna-znovu jsem tedy pouzdro vyprázdnila a tentokrát jsem vypláchla pouzdro roztokem Aosept Plus a na potřetí jsem opakovala celý postup podle návodu. Nyní vše proběhlo v pořádku, chemická reakce byla přiměřená, ale po 9 hodinách jsou v pouzdře stále bublinky, které se nehýbou. Mám celý proces opakovat znovu nebo je možné čočky použít? Děkuji za radu, Bára

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Barboro, díky za dotaz. Roztoky tímto způsobem nekombinujte. Peroxidový roztok, u kterého neproběhla reakce, může s některými složkami víceúčelového roztoku nepřiměřeně reagovat. Po 9 hodinách musel již být proces dokončen. Před vložením do oka čočky v dlani propláchněte fyziologickým či víceúčelovým roztokem. Nyní by to neměl být problém. Čočky si nasaďte, pokud ale ucítíte cokoli nepříjemného, ihned je z očí vyjměte. Oplachovací roztoky by měly být vhodné i pro omytí pouzdra na kontaktní čočky a je to například Queen's Saline. Dodržujte přesný postup a kdyby se nějaké problémy opakovaly, kontaktujte nás domluvíme se na případné reklamaci. Zatím Vám přejeme hezký den.

Kristina

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na peroxidovy roztok Aosept. Když jsem v něm poprvé cistila čočky, bylo vše ok. Pouzdro v pohode vyschlo. Při druhém a dalším čištění mi roztok vždy bouřlivě pění a vytéká. I kdyz roztok plním jen po vyznačenou rysku. Po neutralizaci je v pouzdře sotva třetina roztoku, tak se obávám, jestli ty čočky nevyschnou. Zkoušela jsem ho dát i do lednice, ale je to pořád stejný. Poradíte mi, co dělám špatně, že takto pění a jak to můžu vylepšit? Díky za radu. Kristina

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kristino, děkujeme za Váš dotaz. Tato silná reakce roztoku je možná v případě, že jste pouzdro vypláchla víceúčelovým roztokem. Také to může být způsobeno silným znečištěním čoček, které je zapříčiněno složením a vyšší hustotou slzného filmu. Bohužel nemáme jak Vám poradit. Zřejmě budete muset zkusit jiný typ roztoku. Pokud budete chtít poradit s čímkoli dalším, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.

Kateřina Chamrádová

Dobrý den, roztok dorazil bez příbalového letáku psaného v českém (nebo alespoň anglickém jazyce)...můžete mi jej, prosím, zaslat alespoň na email? Děkuji

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Kateřino, ke všem příbalovým informacím objednaných produktů máte přístup ve svém uživatelském účtu. Rozklikněte nabídku v pravé horní části lišty a vyberte „Zobrazit přehled objednávek“. Tam klikněte na příslušnou objednávku a poté na příslušný produkt. Příbalový leták AO Sept Plus HydraGlyde Vám také zašleme na Váš email. Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme hezký den.

Lucie Sladká

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda ještě budete mít na skladě akční balení po 2 ks tohoto nebo původního roztoku AO Sept. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, v nejbližší době plánujeme do naší nabídky zařadit i výhodné balení tohoto roztoku po 2 kusech.

Martin

dobrý den, tento roztok je stejný jako původní ao sept?

Zákaznický servis

Dobrý den, jedná se o vylepšenou verzi původního roztoku AoSept obohacenou o zvlhčující složku Hydraglyde.

Roztok na kontaktní čočky AO SEPT PLUS HydraGlyde®

AO Sept Plus HydraGlyde® je peroxidový roztok určený k dezinfekci čoček všech druhů měkkých i tvrdých kontaktních čoček obohacený o zvlhčující složku HydraGlyde®, která propůjčuje čočkám potřebnou vlhkost po celou dobu, kdy jsou nasazeny v očích. Součástí balení tohoto roztoku je speciální pouzdro, které obsahuje katalyzační činidlo AODISC potřebné pro správný průběh čistícího procesu.

Dlouhotrvající hydratace

Zvlhčující komplex HydraGlyde® se váže na povrch čoček, kde vytvoří vrstvu bránící vysychání po dobu až 16 hodin. Čočky jsou po celou dobu dostatečně vlhké a poskytují nositeli potřebné pohodlí.

Jak AO Sept Plus HydraGlyde® funguje?

Účinnou čistící složku AO Sept Plus HydraGlyde® tvoří 3% roztok peroxidu vodíku. Při procesu čištění dochází nejen k samotné dezinfekci čoček, ale také následné neutralizaci peroxidové složky roztoku.

Dezinfekční fáze

Peroxid vodíku má charakter zředěné kyseliny, proto účinně odstraňuje z čoček veškeré usazeniny i nežádoucí mikroorganismy. Při přímém kontaktu peroxidu s citlivými tkáněmi oka, by mohlo dojít k jejich poleptání. Při procesu dezinfekce tedy musí nutně proběhnout i následná fáze neutralizace peroxidové složky.

Neutralizační fáze

Aby došlo k úplné neutralizaci roztoku, je nutná přítomnost katalyzačního činidla, které je u roztoku AO Sept Plus HydraGlyde® zajištěno systémem AODISK. Tato neutralizační složka se nachází ve speciálním pouzdře na čočky, které je součástí balení roztoku.

Jak správně AO Sept Plus HydraGlyde® použít?

Vyňaté čočky jsou ukládány do košíčků pouzdra, které musí být následně zalito roztokem do výše vyznačené plnicí rysky. Čočky musí být uloženy v pouzdře s roztokem po dobu minimálně 6 hodin, aby byla zajištěna úplná neutralizace roztoku. Čočky mohou zůstat uloženy v roztoku maximálně po dobu 2 týdnů. Po uplynutí této doby musí být roztok v pouzdře vyměněn za čerstvý.

Důležitá upozornění

  • Peroxidový roztok si nikdy neaplikujte přímo do očí, mohlo by dojít k podráždění ale i poškození oka.
  • Pro čištění kontaktních čoček používejte pouze speciální pouzdro s neutralizačním diskem.
  • Vždy vyčkejte, až bude proces čištění dokončen. V tomto momentu již nejsou viditelné bublinky, které se uvolňují při chemické reakci.
  • Pouzdro naplňujte roztokem vždy po vyznačenou rysku. V případě nedostatku roztoku se nemusí očistit celá čočka, naopak při přebytku může roztok během čištění vytéct.
  • S pouzdrem po nalití roztoku již nijak nemanipulujte, nechte jej stát ve vodorovné poloze.
  • Pravidelně pouzdro vyměňujte, schopnost neutralizace roztoku se postupem času snižuje.
VIDEO: Jak čistit kontaktní čočky roztokem?

Vlastnosti

Výrobce: Alcon
Typ roztoku: Peroxidový
Obsah: 360 ml
Expirace: 16 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 3 měsíce