Roztok Gelone 50 ml

89 Kč
99% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? čtvrtek 13.6. vyberte parametry
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Roztok na kontaktní čočky Gelone

Gelone je univerzální roztok určený k čištění a uchovávání všech typů měkkých kontaktních čoček včetně silikon-hydrogelových a barevných. Roztok je díky vyváženému množství dezinfekčních složek a kyseliny hyaluronové vhodný i pro citlivé oči. Při jeho používání zůstávají čočky příjemně vlhké a pohodlné i na konci dne.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová se v roztocích objevuje v podobě její sodné soli tzn. jako hyaluronát sodný. Jde o látku, která je lidskému tělu zcela přirozená a je plně kompatibilní s vnitřním prostředím oka. Nachází se například v kloubní tekutině, ve sklivci oka či ve tkáni kůže. A protože vyniká perfektní vazností vody, je znamenitou lubrikační složkou.

Efektivní systém čištění

Čistící složky roztoku spolu s antibakteriálním pouzdrem s ionizační úpravou tvoří dokonalý systém dezinfekce. Roztok efektivně odstraňuje všechny typy usazenin - roztok odstraní nečistoty i bakterie. Antibakteriální úprava pouzdra jej činí rezistentním vůči ulpívání bakterií.

Použití

Před každou manipulací s kontaktními čočkami je důležité si umýt a osušit ruce. Poté opatrně vyjměte čočku z oka a položte ji do dlaně. Na čočku nakapejte 3 kapky roztoku z každé strany a bříškem prstu druhé ruky čočku mechanicky očistěte (mněte) alespoň 20 vteřin. Poté čočku opláchněte roztokem z každé strany a uložte ji do pouzdra s novou dávkou roztoku. Postup zopakujte i u druhé čočky. Regenerace a čištění čoček trvá minimálně 4 hodiny. Poté můžete čočky opět použít. Použitý roztok z pouzdra vylijte a pouzdro propláchněte.

Vlastnosti - Roztok Gelone 50 ml

Výrobce: Soleko
Typ roztoku: Univerzální
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 3 měsíce
Objem: 50 ml
Hyaluronát sodný: Ano
Konzervanty: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (6)

Máte nějaké otázky nebo názor?
patrik

když mám barevné oční čočky z booho budu potřebovat roztok?

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Bohužel jste nám nenapsal, o jaké konkrétní čočky se jedná. Všeobecně k vícedenním kontaktním čočkám potřebujete roztok, se kterým o čočky budete pečovat. Pokud máte jednodenní čočky, nemusíte si roztok pořizovat, čočky jsou určené pouze na jedno použití. Pokud budete mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Marta Horváthová

Když mi čoky přišli dneska a obednám si roztok a příjde mi až v Pondělí můžu čočky nasadit znovu ?

Zákaznický servis

Dobrý den, Marto, děkujeme Vám za otázku. Vyhledali jsme si v systému Vaši objednávku a máte objednané nedioptrické jednodenní crazy čočky. K těmto čočkám roztok nepotřebujete, protože jsou jednodenní tudíž na jedno použití. Proto není možné tyto čočky používat opakovaně. Hezký den.

dana

parádní balení můžu mít roztok u sebe všude :)

Jitka Vaňková

Je roztok vhodný i na jednodenní čočky? Vím, že jednodenní čočky mám po dni nošení vyhodit, ale jde mi o to, že i ty jednodenní čočky potřebuju čas od času během dne propláchnout, protože se mi na nich usadí nějaká nečistota. Díky za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jitko, ano, roztok můžete použít i na opláchnutí jednodenních čoček. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Petr

Ideální balení na to mít ho neustále při sobě nebo na víkendovej vejlet.

Lída Dvořáková

Jsem ráda, že se tahle velikost balení zařadila do nabídky. Gelone používáme doma 3 z 5 :)