Roztok Opti-Free PureMoist 2x 300 ml

539 Kč
94% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? Pondělí 15.8. vyberte parametry
539 Kč
Zásilkovna.cz Zásilkovna
od 29 Kč
PPL PPL
od 65 Kč
Česká pošta Česká pošta
od 69 Kč
GLS GLS
od 69 Kč

Roztok na kontaktní čočky Opti-Free PureMoist

Opti-Free PureMoist je víceúčelový roztok výrobce Alcon, který je určen k dezinfekci, zvlhčení a uchovávání všech druhů měkkých kontaktních čoček. Roztok využívá patentovaného zvlhčujícího systému HydraGlyde®, který dokáže udržet čočky očím příjemné a pohodlné po dobu až 16 hodin.

Víceúčelový roztok Opti-Free PureMoist nabízíme také v balení 90 ml a 300 ml.

Vysoce smáčivý

Zvlhčující komplex HydraGlyde®se váže na povrch čoček, kde vytvoří obal poskytující jim dostatečnou smáčivost po dobu 16 hodin. Čočky jsou po celou dobu dostatečně vlhké a poskytují nositeli potřebné pohodlí.

Dvoufázový proces čištění

Opti-Free PureMoist funguje na bázi dvoufázového čistícího systému, při kterém jsou čočky dezinfikovány a zároveň jsou z nich odstraňovány veškeré nečistoty.

1) Dezinfekční fáze
Při dezinfekčním procesu dochází k narušení buněčné stěny mikroorganismů (bakterií, kvasinek a plísní) a jejich následné likvidaci za pomoci látek POLYQUADU a ALDOXU. Tyto složky roztoku jsou zároveň šetrné a nijak nenarušují citlivé oční tkáně a oční prostředí.

2) Odstranění usazenin Během fáze čištění dochází k odstranění organických depozit i vápenatých usazenin zásluhou dvou aktivních látek - citrátu a editátu sodného.

Složení a doba použitelnosti

Součástí balení roztoku Opti-Free PureMoist je pouzdro na kontaktní čočky. Roztok je použitelný po dobu 6 měsíců od prvního otevření láhve.
Složení: citronan sodný, chlorid sodný, boritan sodný, aminomethylpro­panol, sorbit, disodium EDTA, dvě zvlhčující látky TETRONIC a HydraGlyde s konzervačními látkami POLYQUAD.VIDEO: Jak čistit kontaktní čočky roztokem?

Vlastnosti - Roztok Opti-Free PureMoist 2x 300 ml

Výrobce: Alcon
Typ roztoku: Univerzální
Objem: 2x300 ml
Expirace: 12 měsíců a více
Použitelnost po otevření: 6 měsíců
Hyaluronát sodný: Ne
Konzervanty: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (2)

Karolína Kleňhová

Pardon, používám Acuvue Oasys. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Karolíno, děkujeme za doplnění informací. Hezký den.

Karolína Kleňhová

Dobrý den, jaký je prosím rozdíl mezi roztokem Opti-Free Replenish a PureMoist? Jako alternativu tady také nabízíte roztok Gelone, je pro mě také vhodný? Obvykle používám čočky Acuvue Moist 14 denní. Děkuji Karolína

Zákaznický servis

Dobrý den, Karolíno, děkujeme za otázku. Všechny roztoky, o kterých se zmiňujete patří do skupiny tzv. univerzálních roztoků, které poskytují čočkám potřebnou péči a regeneraci. Roztoky Opti-Free Replenish a PureMoist se drobně liší ve složení a použitých technologiích. Opti-Free Replenish disponuje regeneračním systémem TearGlyde, který působí na čočky během jejich uložení v roztoku a ovlivňuje jejich vlastnost absorbovat vodu. Čočky jsou pak schopné využívat vlhkost přirozeného slzného filmu oka. Roztok Opti-Free PureMoist obsahuje zvlhčující komplex HydraGlyde®, který se váže na povrch čoček, kde vytvoří vrstvu, která poskytne čočkám dostatečnou smáčivost. Roztok Gelone obsahuje hyaluronát sodný, látku, která je pro lidské tělo přirozená, protože je např. obsažena i v očním sklivci. Dokáže na sebe navázat až tisícinásobek vody ku své hmotnosti. Všechny tyto roztoky mají však jedno společné - poskytují čočkám tu nejlepší možnou péči a hydrataci. Čočky jsou poté pro uživatele komfortní po celý den. Tudíž je pro Vás roztok Gelone také vhodný. Hezký den.