SofLens 59 (6 čoček)

269 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 27.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky SofLens 59

SofLens 59 od společností Bausch and Lomb patří k měsíčním hydrogelovým čočkám tradičního typu. Jsou určené pro denní nošení s měsíčním cyklem výměny.

Odolnost vůči ukládání depozit

Hydrogelový materiál Hilafilcon B umožňuje zadržení velkého množství vody. Čočka je pak dostatečně vlhká a odolná vůči ukládání depozit.

Snadná manipulace

SofLens 59 jsou vyhledávány zejména těmi, kteří s kontaktními čočkami teprve začínají, pro svou příznivou cenu a tuhou konstrukci umožňující snazší manipulaci.


Jak pečovat o čočky SofLens 59 (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - SofLens 59 (6 čoček)

Výrobce: Bausch and Lomb
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 22 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 59%
Dioptrický rozsah: od -9.00 do +6.00
Materiál: Hilafilcon B
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: SofLens 59
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Plus (6 čoček)

  • UV filtr
  • Vysoký obsah vody
  • Rovnoměrně tenké okraje
  • Garance vrácení peněz
Cena: 299 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (56)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Katka

Dobrý den, na oficiálních stránkách jsem našla, že tento typ čoček je určen pro jednodenní nošení, tady máte, že je to denní nošení s měsíčním cyklem výměny. Jak to mám teda chápat? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Katko, děkujeme Vám za otázku. Na stránce Bausch.cz je u kontaktních čoček SofLens 59 (čoček) text pro kontaktní čočky SofLens Daily Disposable, což jsou jednodenní čočky. Kontaktní čočky SofLens 59 jsou v Čechách vedené jako měsíční s denním režimem nošení. Pokud byste chtěla situaci probrat přímo s českou pobočko Bausch&Lomb můžete se zkusit obrátit na "Odborné dotazy k našim přípravkům" na této adrese: CzechRepublic.Medical.Info@bauschhealth.com. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Veronika

Dobrý den, chtěla bych si po letech nenošení KČ koupit nové, ale nevím jak zadat parametry, do vašeho formuláře je všechny nedostanu. A chtěla bych zároveň poradit. Nerada je nasazuji, takže bych volila minimálně nošení týden v kuse. Brýle nosím Pravé: -5,75 Levé: -4,50, cyl.: -0,75, Osa: 165° PD: P: 32,50 mm, L: 32,50 mm Můžete mi poradit? Nechci chodit na oční, děkuji Veronika

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci zraku budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Zároveň bude nutné dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravit. Další Váš požadavek je na kontinuální (nepřetržité) nošení po dobu několika dnů. Tuto podmínku nesplňují všechny čočky, proto Vám doporučíme čočky, které jsou k takovému nošení přizpůsobené. Takže bychom Vám pro pravé oko doporučili čočky Bausch + Lomb ULTRA s hodnotou dioptrie -5,25. Na levém oku máte astigmatismus, který je nutné korigovat torickou (astigmatickou) čočkou Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism s hodnotou dioptrie -4,25, cylindru -0,75 a osy 170°. Jedná se o měsíční kontaktní čočky, tak si k čočkám nezapomeňte koupit roztok např. ReNu MultiPlus, protože po 7 dnech nošení je nutné čočky mechanicky očistit a nechat čočky zregenerovat po dobu alespoň 6 hodin v roztoku. Rovněž bychom Vám doporučili oční kapky Blink-N-clean, které jsou určené pro kontinuální způsob nošení. Kapky umí očistit čočku přímo v oku. Správně by Vám však měl čočky před nákupem na internetu aplikovat oční specialista, který na základě vyšetření vyhodnotí, jestli je pro Vás kontinuální nošení vhodné. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Adriana

Dobrý den, kontaktní čočky SofLens 59, nosím již cca. 7 let. Nikdy jsem s nimi neměla problém, až do teď. Oční mi řekl, že propustnost kyslíku je zde opravdu nízká, a měla bych je vyměnit za čočky alespoň s hodnotou minimálně 100 Dk/t. Koupila jsem si proto TopVue Air - bohužel se čočky strašně mlžily a vůbec mi nevyhovují. Prosím tedy o radu, které čočky zakoupit (Zakřivení 8.60; Průměr 14.20, Dioptrie: Levé oko -7,5, Pravé oko -6,5). Nemám bohužel kde čočky vyzkoušet, proto musím objednávat z internetového obchodu. Předem děkuji za Váš čas.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Adriano, děkujeme Vám za komentář. U hydrogelových čoček, jako jsou čočky SofLens 59 se oko okysličuje z vody, která je v čočce obsažena. Hydrogelové čočky jsou obecně doporučované např. lidem s citlivýma očima nebo pro alergiky. Čočky TopVue Air, které jste vyzkoušela, jsou vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu, který má sice velmi dobré vlastnosti, ale zdá se, že Vaše oči materiál těchto čoček nepřijaly. Možná by pro Vás mohly být dobrou alternativou čočky Air Optix plus HydraGlyde, které jsou velmi dobře hydratované díky technologií HydraGlyde Moisture Matrix. Další alternativou by mohly být i čočky Avaira Vitality. Oba doporučené typy čoček jsou ze silikon-hydrogelového materiálu a propustnost kyslíku přesahuje 100 Dk/t. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jana Mikulenková

Dobrý den Uvažuji o zakoupení čoček SofLens 59.Nemám s čočkami vůbec žádné zkušenosti a proto zjišťuji informace ,zda jsou čočky vhodné pro začátečníky .V balení je 6 čoček ,to znamená ,že mi to vyjde na 3 měsíce a jsou čočky balené po jedné nebo dvou?Jestli je k tomu nějaký desinfekční roztok a něco na uchování čoček třeba přes noc ,nebo je třeba tohle dokoupit.Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučili bychom Vám nejprve jednodenní (jednorázové) čočky, na kterých si vyzkoušíte aplikaci a získáte potřebnou jistotu. Pokud byste náhodou čočku poškodila důsledkem začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. K jednodenním čočkám nepotřebujete žádný roztok, jednoduše si každý den berete nové a naprosto čisté čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili jednodenní čočky TopVue One+. Až se s čočkami dostatečně seznámíte, můžete přejít na čtrnáctidenní TopVue Premium nebo měsíční TopVue Air. U vícedenních čoček je nutná péče o čočky. Tzn., že si k čočkám budete muset zakoupit roztok např. Gelone. Večer, když si čočky z očí vyjmete, budete muset čočku mechanicky očistit, opláchnout roztokem a poté čočky uložit do pouzdra naplněného čerstvou dávkou roztoku. Čočky poté necháte přes noc regenerovat. Ráno budou připraveny k další aplikaci. Doporučujeme Vám značku TopVue, protože disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice by se Vám vrátila. Jestliže máte zájem o čočky SofLens 59, můžete si je zakoupit také, mějte však prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Všechny čočky jsou balené po 1 ks v malém blistru. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Martina Součková

Dobrý den, momentálně nosím více brýle než čočky, ale ráda bych se vrátila ke své původní oblíbené značce Bausch a Lomb. Nově mám dioptrie na pravém oku -4,25 + 0,75 cylindr, axis 98, na levém oku mám -3,00 +0,75 cylindr, axis 100. Jaký typ čoček, zakřivení mám tedy zvolit? Děkuji za odpověď, S pozdravem, Martina Součková

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za otázku. Podle Vašeho zápisu brýlových dioptrických hodnot máte astigmatismus. Je to velmi častá refrakční vada a k její korekci slouží tzv. torické (astigmatické) čočky. Vaše cylindrické hodnoty jsou navíc kladné a bude nutné je převést na minusovou hodnotu. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75 a osy 10°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 10°. Kontaktní čočky SofLens 59, bohužel, nemají svou torickou variantu. Všechny torické (astigmatické) čočky od společnosti Bausch and Lomb si můžete prohlédnout ZDE. Pokud se ke kontaktním čočkám vracíte po delší době, doporučujeme Vám svěřit se do rukou očního specialisty, který Vám na základě vyšetření doporučí nejvhodnější typ čoček. Je to investice, která se Vám vyplatí. Nehrozí pak riziko nevhodného nákupu na internetu. Pokud se však rozhodnete přesto koupit čočky na vlastní pěst, mějte prosím na paměti, že nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů, není důvodem k reklamaci. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Zuzana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda byste mi dokázali poradit nějakou novější alternativu k čočkám Soflens 59? Děkuji, Zuzana

Zákaznický servis
Dobrý den, Zuzano, děkujeme Vám za otázku. Tento typ hydrogelových čoček je trhu sice dlouho, ale udržely se právě pro svou kvalitu. Hledáte-li nové kontaktní čočky ze stejného typu materiálu můžeme Vám nabídnout kontaktní čočky TopVue Monthly nebo TopVue Plus. V obou případech se jedná o hydrogelové čočky. U značky Topvue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky nevyhovovaly můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud zvažuje úplnou změnu, včetně čoček ze silikon-hydrogelového materiálu doporučujeme Vám svěřit se s re-aplikací kontaktních čoček do rukou očního specialisty. Ten Vám na základě vyšetření pomůže najít vyhovující čočky. Po úspěšné re-aplikaci můžete opět nakupovat na internetu a nebude hrozit ztráta investice z nevhodného nákupu. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Nikol

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, používám už několik let čočky SofLens 59, teď už nějakou dobu s čočkami i spím. Nevadí mi to, nemám ani nijak suché oči po ránu tudíž nosím čočky nonstop. Myslíte, ze bych později mohla mít nějaký problém?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nikol, děkujeme za otázku. Nechceme na Vás pouštět hrůzu, ale čočky SofLens 59 nejsou vhodné k přespávání. Jsou vyrobeny z materiálu hydrogelového typu, který nemá pro tento způsob nošení vhodnou propustnost kyslíku. Na kontinuální nošení jsou vhodné silikon-hydrogelové čočky, které mají vysokou prodyšnost. Nejsme schopní říct, zda Vám do budoucna toto nošení uškodí, ale určitě Vám nedoporučujeme nosit čočky v režimu, na jaký nejsou přizpůsobené. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Tereza

Dobrý den, mám nově od očního lékaře předepsány multifokální brýle s dioptriemi +2,5 na dálku a +3,75 na blízko. Chtěla bych zkusit multifokální čočky. Můžete mi doporučit konkrétní typ, vč zakřivení a průměru? Do teď jsem používala SofLens 59 ve specifikaci Dioptrie: +2.50; Zakřivení: 8.60; Průměr: 14.20. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Terezo, díky za otázku. U multifokálních čoček se při objednání zadává dioptrie naměřená na dálku a adice. Ve Vašem případě by to bylo +2,50 dioptrie a adice +1,50 pro pravé i levé oko. Hodnotu zakřivení a průměru bychom doporučili zachovat. Na vyzkoušení pro Vás budou ideální čočky TopVue Air Multifocal, které jsou dostupné i v balení po 1 kontaktní čočce. U značky TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz. Jinou značku multifokálních čoček bychom Vám bez předchozího vyzkoušení u kontaktologa nedoporučovali objednávat. Mohla by to pro Vás být zbytečná investice. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Ludmila Křížová

Dobrý den,již delší dobu používám čočky soflens 59,nyní mám jiné dioptrie na obě oči,můžete mě prosím napsat jaké čočky by jste mě doporučili,nejlépe měsíční 6ks. pravé oko : dioptr. -5,50 levé oko :dipotr. -5,00, cylindr -1,00, prisma 115. Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Ludmilo, děkujeme Vám za otázku. Doporučili bychom Vám kontaktní čočky značky TopVue. Pro pravé oko sférickou čočku TopVue Air s dioptrií -5,25. Pro levé oko torickou kontaktní čočku TopVue Air for Astigmatism s dioptrií -4,75, cylindrem -0,75 a osou 120°. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít. Hezký den.
Katka

Dobrý den, softlens 59 měsíční jsem používala doposud několik let a byla jsem spokojena. Teď se mi změnily dioptrie, na každé oko mám jiné a uvažuji o dalším nákupu. Občas se mi ale stává, že mne čočky "tlačí". Prohlížím vaši nabídku a přemýšlím, zda by nebylo vhodnější zvolit variantu silikon-hydrogelové, jestli jsou tedy propustnější než hydrogelové - rozumím tomu dobře? ráda bych měsíční variantu a zkusila bych značku TopVue. nebo mám raději zůstat u vyzkoušeného? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Katko, díky za otázku. Pokud není pohodlí při nošení 100%, určitě je namístě hledat alternativu. Jestli neplánujete osobně navštívit kontaktologa, pak si určitě objednejte čočky z řady TopVue. Doporučujeme Vám vyzkoušet hydrogelové TopVue Plus i silikon-hydrogelové čočky TopVue Air. U značky je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže se nemusíte bát zbytečné investice. Pokud jde o vlastnosti jako obsah vody a propustnost kyslíku, není pravda, že pro každého nositele je silikon-hydrogelový materiál vhodnější. Jsou lidé, kteří čočky z tohoto typu materiálu nesnesou. Vždy je především o subjektivní pocit při nošení čoček. Pokud bychom Vám mohli s čímkoli dalším pomoci, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Zdeňka Vašíčková

Dobrý den, Chci se zeptat. Doteď jsem nosila kont.čočky SofLens a chtěla bych vyzkoušet nějaké jiné. Mám ale neustálé problémy se suchýma očima. Mohli byste mi poradit, které by pro mě byly vhodné??

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Zdeňko, díky za váš dotaz. Je nám líto, že Vás trápí takové problémy s očima. Všem nositelům čoček, kteří mají jakkoli zvýšenou citlivost očí bychom doporučili jednodenní čočky. Každodenní výměna čoček je nejvíce hygienická a obecně jsou jednodenní čočky považovány za nejzdravější formu nošení. Opravdu nadstandardní obsah vody najdete u čoček Biotrue ONEday a čočky, se kterými byli zatím všichni zákazníci spokojeni jsou Dailies TOTAL1. V obou případech jde o finančně náročnější produkty a určitě bychom Vám doporučili je nejprve vyzkoušet u kontaktologa. Mohly by Vás zajímat také čočky TopVue Daily a TopVue Elite+. U čoček z řady TopVue je možné využít službu Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám čočky v čemkoli nevyhovovaly, můžete nám je poslat zpět. Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.
Lucie

Dobrý den, s čočkami teprve začínám a proto prosím o radu. Hledám nějaké měsíční čočky za přijatelnou cenu, jelikož jsem na rodičovské dovolené. Prave oko = 2,25, dtp = 1,0 , osa 1 Levé oko = 2,0 , dtp 1,0 , osa 175. Předem velice děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lucie, díky za Váš dotaz. Budete pravděpodobně potřebovat torické kontaktní čočky. U některých hodnot Vám ale chybí znaménko a bez něj nemůžeme hodnoty patřičně upravit pro kontaktní čočky. S kontaktními čočkami zatím nemáte vůbec žádné zkušenosti, nebo jste už někdy nějaké vyzkoušela? Pokud jste úplný začátečník rozmyslete si, zda jsou pro Vás měsíční čočky správnou volbou. Pro začátečníky může být zpočátku manipulace s čočkami obtížná a není výjimkou, že dojde k poškození čočky. V takovém případě, pak vychází finančně lépe jednodenní čočky. Napište nám prosím více informací a uvidíme, co Vám budeme moci doporučit. Zatím mějte hezký den.
Kaja

Dobry den, tyto cocky jsem si objednala na zkousku, jelikoz by mely mi stejne parametry jako Biofinty. Ty pouzivam jiz radu let, ale vzhledem k tomu, ze jsem na materske, hledam levnejsi alternativu. Cocky od prvniho nasazeni citim v oku, mlzi se mi videni, nedaji se konfortne nosit. Prosim, poradite mi jinou alternativu? Dekuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kájo, díky za Váš dotaz. Bohužel jste si vybrala čočky, které nejsou Vašim původním čočkám ani zdaleka podobné. Je velice důležité soustředit se na obsah vody a propustnost kyslíku. SofLens 59 jsou čočky z hydrogelového materiálu a mají nízkou propustnost kyslíku. Biofinity jsou ze silikon-hydrogelu a jejich propustnost kyslíku je na vysoké úrovni. Abyste se vyhnula další zbytečné investici, doporučujeme Vám vyzkoušet silikon-hydrogelové čočky TopVue Air, u kterých můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Romana

Dobry den, prosim Vas o radu..cely obsah je na mesic a nebo 1 par cocek je na mesic? Moc dekuji za odpoved

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Romano, děkujeme za Váš dotaz. 1 pár čoček na na 1 měsíc. Pokud máte na pravém i levém oku stejnou dioptrii, balení Vám vydrží 3 měsíce. V případě dalších dotazů, se na nás obraťte. Zatím měj hezký den.

Martina

Dobrý den, chci se zeptat na nějakou alternativu těchto čoček. Už je používám několik let, ale poslední dobou mně dost bolí oči a nebo červenají. Přemýšlím, že vyzkouším jiné. Tento měsíc jdu k očnímu na kontrolu, tak to s ním chci prokonzultovat. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martino, děkujeme za Váš dotaz. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Plus. Jde o čočky z hydrogelového materiálu s vysokým obsahem vody. U značky funguje služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám neseděly podle Vašich představ, nic se neděje a o své peníze nepřijdete. Pokud máte zájem vyzkoušet čočky z jiného typu materiálu, doporučujeme Vám TopVue Air. Tyto čočky mají naopak vysokou propustnost kyslíku a rovněž u nich platí služba Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Lucie

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Zatím jsem měla pouze jednodenní čočky, zakřivení 8,4 a průměr 14,2, asférické z materiálu Stenfilcon A. Mohli byste mi prosím nějaké doporučit? Uvažuji o Soflens 59 nebo Purevision 2, ale ty nemají shodné zakřivení ani průměr. Byla bych moc ráda, kdybyste mi nějaké měsíční čočky doporučili. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lucie díky za Váš dotaz. Doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Air, u kterých je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Jde o kontaktní čočky, které jsou vyrobeny z materiálu silikon-hydrogelového typu, stejně jako Vaše dosavadní jednodenní čočky. I TopVue Air mají asférický design, takže rozdíl v zakřivení by němel představovat žádný problém. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Kateřina Zavřelová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kolik hodin denně je možné nosit tyto čočky, aniž by to mělo negativní vliv na zrak. Děkuji za odpověď a přeji hezký večer Zavřelová

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Katko, děkujeme za Váš dotaz. Výrobce neudává konkrétní časový údaj. SofLens 59 je možné nosit jeden měsíc s tím, že musí být čočky každý večer vyjmuty a musí projít procesem čištění a regenerace v roztoku. Doba stanovená pro čištění a regeneraci čoček je stanovena výrobci roztoků různě. Pohybuje se kolem 4 - 6 hodin. Pokud Vám byly čočky doporučeny lékařem, nemusíte se obávat žádných nežádoucích následků. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. Zatím přejeme hezký den.

Kateřina

Děkuji za odpověď, takže pro mě asi stejně bude nejlepší variantou přejít na Avaira Vitality.. Změnu z měsíčního nošení na dvoutýdenní jsem vůbec nezaznamenala, je pro mě problém, že jsem čočky nosila měsíc? Zdravotní problémy nepociťuji, jen na sobě cítím, že bych potřebovala větší dioptrie a proto jdu v lednu k očnímu lékaři. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kateřino, díky za dotaz. Dioptrie rozhodně konzultujte s lékařem. Pokud jde o výběr nových čoček, je to samozřejmě na Vás. Rádi bychom Vás ale upozornili, že i když jsou Avaira Vitality označeny jako nástupe čoček Avaira, nemusím Vám 100% vyhovovat. Už jsme se s takovou reakcí ze strany zákazníka setkali. Vždy je nutné nové čočky vyzkoušet. Zvažte také reaplikaci čoček u kontaktologa, který Vám umožní čočky vyzkoušet, nebo si můžete vybrat z čoček TopVue, u kterých je možné využít Garance vrácení peněz. Pokud jde o překročení doporučené doby nošení, my ani výrobce to samozřejmě nedoporučujeme. Z dlouhodobého hlediska by to mohlo způsobit problémy. Věříme ale, že Vaše oči jsou v pořádku. Přejeme hezký den.
Kateřina

Dobrý den, zajímalo by mě zda se dají tyto čočky použít jako alternativa kontaktních čoček Avaira, které se přestaly vyrábět? Náhradou od cooper vision jsou čočky Avaira Vitality, které ale vychází cenově téměř dvojnásobně a navíc už nejsou měsíční, ale 14 denní.. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Vaši otázku. Původní verze kontaktních čoček Avaira byla původně určena pro měsíční nošení, ale výrobce periodu výměny před poměrně dlouhou dobou změnil na dvoutýdenní nošení. Čočky se tedy měly měnit po 14 dnech. Čočky Avaira jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu a tyto SofLens 59 z materiálu hydrogelového. U materiálů je tedy poměrně velký rozdíl v obsahu vody a propustnosti kyslíku. Nedokážeme odhadnout, jak by Vaše oči na změnu materiálu reagovaly. Nové čočky je třeba vždy vyzkoušet. U nás bohužel není možné zaslání zkušební verze čoček. Doporučili bychom Vám tedy vyzkoušet TopVue Air. Jde o měsíční silikon-hydrogelové čočky, které nám můžete v případě nespokojenosti vrátit v rámci služby Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Ondra

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jsou ty čočky dobrou náhradou za PureVision? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ondro, děkujeme za Váš dotaz. PureVision jsou čočky vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu a tyto SofLens 59 jsou z materiálu hydrogelového. Právě materiál hraje velkou roli v pohodlí během nošení. Nedokážeme posoudit, jak by oči na změnu materiálu reagovaly. Je možné, že by čočky nebyly při nošení pohodlné, je možné, že nepocítíte absolutně žádný rozdíl. Před vyzkoušením ale bohužel nebudete mít jistotu. Záleží na Vašich očích. Jako náhradu čoček PureVison doporučujeme TopVue Air. U těchto čoček je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme hezký den.
Jana

Čočky Soflens59 používám denně cca 8 let a bez problémů s nošením i aplikací. Za tu dobu se mi 2x stalo, že 1 čočka v balení chyběla, což mi bylo bez problémů uznáno jako reklamace, v optice i zde v e-shopu. Od značky B&L mi nesedí roztok, používám jinou značku a vše super. Neumím si představit nosit brýle.

Honza

Tyhle čočky nedoporučuji, nošení jakštakš v pořádku, začínají být nepřijemné cca po 10 hodinách nošení. Hlavní problem je, že před týdnem se mi hned po otevření nových čoček na další měsíc jedna čočka utrhla, tak sem si rozdělal novou a po dvou dnech to samý a na stejný oko. Už sem musel použít na levé oko čočku určenou na pravé a po pár dnech se zase kousek utrhl. S jinýma čočkama se mi tohle ještě nestalo.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Honzo, děkujeme za Váš komentář. Je nám velmi líto, že máte s čočkami takové trable. Pokud máte jakékoli podezření na zhoršenou kvalitu, zašlete nám je, prosím, k reklamaci. Doporučujeme Vám jako náhradu čočky TopVue Plus, které jsou mezi nositeli velmi oblíbené a navíc je u nich možné využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že budete mít jakékoli otázky či podněty, napište nám. Přejeme hezký den.
Aneta

Dobrý den, dnes jsem vyzkoušela poprvé čočky nandat a jaké zklamání, že se mi to nepovedlo. Čočka se přichytí okamžitě, ale zcela se nenarovná a je skrabatěná, jakoby měla vzduchové bubliny pod sebou. Tím pádem vypadne, jakmile mrknu. Už jste s tím setkali? Prosím o radu, co s tím. Děkuji za pomoc.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Aneto, děkujeme za Váš dotaz. Nasazení čoček se může napoprvé zdát složité, ale nebojte se, chce to jen trochu cviku. Jediné, co nás podle popisu napadá, je, že jste čočku měla přetočenou a proto se na oku neusadila dokonale a při mrknutí vypadla. Před nasazením čočky tedy zkontrolujte, jestli čočka není převrácená. Můžete si přečíst článek Nasazení čočky na oko. Jestli jste nakoupila čočky bez předchozí konzultace s odborníkem, je zde možnost, že čočky nejsou dokonale vyhovující pro Vaše oči. První aplikace čoček by měla být vždy provedena specialistou, který Vám kromě výběru vhodných čoček poskytne i rady a důležité informace o čočkách. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Anel Kulmurziyeva

Dobrý den, už asi 7 let nosím čočky Bausch Lomb FW OPTIMA, ale teď jsem zjistila že jsou ukončili výrobu těchto čoček, kterou alternativu z této společnosti mohla bych si koupit aby byly také přijemné a komfortní jako FW OPTIMA? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Čočkám Optima FW odpovídají kontaktní čočky SofLens 38. Jsou vyrobeny ze stejného typu hydrogelového materiálu a odpovídají i parametry průměru a zakřivení. Jsou to čočky s měsíční periodou výměny. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Karolína

Dobrý den chci se zeptet zda jsou 3 páry čoček nebo 6 párů čoček. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Karolíno, děkujeme za Vaší otázku. Balení obsahuje 6 ks kontaktních čoček - tedy 3 páry. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, určitě nám napište. Přejeme Vám krásný den.

Zdeňka Švecová

Děkuji za odpověď. Dosud nosím čočky iWear z Grandoptical. Vyzkoušela jsem různé druhy čoček a všechny seděli perfektně. Tyto jsou z hydrogelu a sedí také, ale bohužel jejich nevýhodou je vysoká cena. Jelikož jsem studentka cestovního ruchu, většina mých těžce vydřených peněz jde do výletů se školou a doučování a tak si je nemohu dovolit. Čočky Soflens mě zaujaly hlavně svou nízkou cenou. Hlavně teď v létě jsou pro mě čočky nezbytností. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Zdeňko, děkujeme za Váš komentář. Vaše důvody samozřejmě chápeme. Rozhodnutí je na Vás, čočky určitě vyzkoušet můžete. Čoček iWear je několik druhů. Například iWear Oxygen jsou totožné s Biofinity, iWear Hydro s čočkami Proclear Compatibles Sphere, ... Více informací o čočkách iWear najdete v tomto článku. Pokud budete mít další otázky, určitě nám zase napište. Přejeme Vám krásný den.
Zdeňka Švecová

Dobrý den, Chtěla bych vyzkoušet tyto kontaktní čočky, ale mám zakřivení 8,7, budu mít s 8,6 problém? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zdeňko, děkujeme za Váš komentář. Takto malý rozdíl v zakřivení by při nošení neměl působit potíže. Jestli Vám nové čočky sedí, poznáte vždy až po nasazení a vyzkoušení. Měla byste také posoudit podobnost materiálu, propustnost kyslíku, obsah vody a průměr čočky. I to jsou faktory, které ovlivňují pohodlí při nošení. Pokud máte zájem, napište nám jaké čočky jste dosud nosila a z jakého důvodu uvažujete o změně a my Vám velice rádi poradíme. Zatím Vám přejeme krásný den.

Jiří Vlasatý

Dobrý den,nasadil jsem dnes tyto kontaktní čočky a jsem velmi spokojený.Vidím velmi jasně a čistě a perfektně zaostřují.Objednávám si u Vás ještě jedno balení do zásoby.Předem děkuji.S pozdravem Vlasatý Jiří

Adéla Vánová

Dobrý den, používám čočky Acuvue Oasys, ale nejsem s nimi spokojená. Chtěla bych vyzkoušet čočky SofLens 59, ale mám zakřivení 8.4, bude mi dělat zakřivení 8.6 problémy? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Adélo, děkujeme Vám za dotaz. Díky moderním a velice přizpůsobivým materiálům se obecně uvádí, že by takový rozdíl neměl při nošení působit potíže. Pohodlí při nošení je ale velice individuální záležitostí a je vždy třeba čočky vyzkoušet. Čočky Acuvue Oasys jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu a jsou to čočky čtrnáctidenní, zatímco SofLens 59 jsou čočky hydrogelové měsíční. V případě, že chcete změnit dobu nošení čoček a zvolit čočky z jiného materiálu, doporučili bychom Vám konzultaci s kontaktologem. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.

Janka

Dobrý den,nosím brýle do dálky a chtěla by zkusit čočky,ale nevím či my budou.Mám pravé oko sféra dioptrie 0,25 Dp -1,5 osa 90 a levé oko Dp -0,75 osa 60..to jsem opsala z předpisu na brýle.Prosím o radu a co by jste my doporučila.Děkuji za odpověd.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Janko, z Vašeho předpisu je jasné, že potřebujete čočky astigmatické. K pravému oku jste bohužel nenapsala znaménko před dioptrii 0,25. Zkuste se prosím podívat, zda na předpisu nějaké máte (+ nebo -). Pokud před 0,25 nemáte napsáno nic, považuje se to za plus. V tom případě by Vaše parametry pro pravé oko byly: dioptrie: +0,25, cylindr: -1,25, osa: 90. Pokud před 0,25 máte minus, budou Vaše dioptrie vypadat následovně: dioptrie: -0,25, cylindr: -1,25, osa: 90. Levé oko pak bude mít tyto parametry: dioptrie: 0,0, cylindr: -0,75, osa: 60. Na našich stránkách můžete vybírat z kategorie Astigmatických kontaktních čoček. Vzhledem k tomu, že jste čočky doposud nenosila, doporučili bychom Vám návštěvu specialisty, který Vám sdělí další parametry (zakřivení, průměr). Také Vám doporučí konkrétní čočky, s ohledem na všechny parametry a materiály, které budou vyhovovat právě Vašim očím. Děkujeme Vám za dotaz a v případě jakýchkoliv dalších se na nás, prosím, obraťte. Přejeme hezký den.
Ludmila Křížová

Dobrý den,mám změnu u dioptrií,pravé oko mám-3,75,levé oko -2,5,cylindr 0,75.Jaké dioptrie si mám objednad na levé oko? Děkuji za odpověď. Křížová Ludmila

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, paní Křížová, pokud jsem správně pochopila, pro pravé oko máte hodnotu dioptrie -3.75 a na levém oku Vám byl naměřen tzv. astigmatismus. Pro korekci astigmatismu je nutné používat kontaktní čočky torické (astigmatické). Ve Vašem případě je tedy nutné si objednat dva druhy kontaktních čoček, pro každé oko jiný druh. Pro pravé oko můžete zakoupit tyto kontaktní čočky Soflens 59, ale pro levé zvolte čočky s označením for astigmatism. Mohu Vám doporučit TopVue Air for Astigmatism. Obsahují vysoký podíl vody a vyhovují i citlivějším nositelům. Děkujeme Vám za Váš dotaz a přejeme hezký zbytek večera.
Lenka H.

Dobry den, mam predepsane zakriveni 8,5. Mohu si presto objednat na doporuceni tento typ mesicnich cocek i kdyz maji zakriveni 8,6? Popr. existuje od znacky Bausch Lomb typ cocek, ktere maji zakriveni 8,5 a prumer 14,2? Do ted jsem pouzivala denni cocky od Topvue a nebyla jsem bohuzel spokojena. Dekuji predem za radu

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den,

rozdíl by Vám neměl působit potíže, kontaktní čočky jsou již velmi přizpůsobivé. Zkušební pár těchto čoček si můžete zdarma vyzkoušet ve vybraných optikách. Kontaktní čočky od výrobce Bausch and Lomb se zakřivením 8.5 v nabídce nemáme. Děkujeme za Váš dotaz, hezký den.

jana baronová

Dobrý den, můj oční lékař mi předepsal o jednu dioptrii silnější skla....mám používat na čtení...mám si objednat o tuto dioptrii i silnější čočky ? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, korekce u brýlí a u čoček probíhají trochu jinak. Přepočet se děje podle tzv. teorie „vertex distance“. U mínusových dioptrií se 0,25 dioptrie ubírá a u plusových se naopak přidává. Vertex distance se však zohledňuje od hodnoty 3.50 v „+“ i „-“. Přesto se však při aplikaci kontaktních čoček nelze na tuto teorii stoprocentně spolehnout. Nemůže totiž zohlednit různé dioptrické konstrukce jednotlivých značek kontaktních čoček, ty je potřeba brát v potaz individuálně ve vztahu ke značkám, pro které se rozhodujeme. Doporučujeme proto navýšení dioptrie raději konzultovat se svým očním lékařem.

tony

dobry de, chtel bych se zeptat, mohu s temi cockami prespat? dekuju s pozdravem leduc

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky Soflens 59 jsou určeny k dennímu způsobu nošení a nejsou výrobcem schváleny k přespávání.

MARC

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,co to znamená,když se mi obraz rozostřuje,popř. mlží.Po mrknutí se to zlepší.Děje se to i při úplně nové čočce. Děkuji M.

Zákaznický servis

Dobrý den, bez provedení očního vyšetření nelze příčinu Vašich obtíží určit. Na vině mohou být špatné parametry čoček, či zhoršení zraku. Doporučujeme navštívit očního specialistu, či očního lékaře, který na základě vyšetření stanoví příčinu Vašich obtíží. Děkujeme za pochopení

Zuzana Nyklová

Dobrý den,čočky jsem měla v očích sice jednou ale trvalo mi minimálně půl hodiny než jsem si je do oka dala,lépe řečeno než mi tam začali držet,můžete minějak poradit jak je správně nasadit? abych se u toho nemusela nervovat půl hodiny?

Zákaznický servis
Dobrý den, prohlédněte si náš podrobný návod k nasazení kontaktních čoček. Přejeme hodně štěstí při dalším pokusu o nasazení a doufáme, že rady a tipy uvedené na našich stránkách budou pro Vás přínosné. Děkujeme za Váš dotaz
Lenka

Dobrý den, dlouhodobě používám čočky SofLens 59 (cca 13let)a byla jsem s nimi spokojená,ale s posledními,které jsem si objednala mám velké problémy, škrábou v oku a došlo to až k vysušení a podráždění oka,že čočky nesnenu v oku vůbec. (Byla jsem s tím u očního lékaře) Mohli byste mi tedy prosím místo nich navrhnout nějaké jiné,ale prodyšnější čočky? Děkuji Lenka T.

Zákaznický servis

Dobrý den, při jakékoli změně typu kontaktních čoček doporučujeme návštěvu očního specialisty či očního lékaře, který je schopen a oprávněn provést potřebná vyšetření na jejichž základě doporučí nejvhodnější typ kontaktních čoček a provede jejich odbornou aplikaci. Může se stát, že i při odborné aplikaci budete muset vyzkoušet několik typů čoček, než naleznete pro Vás ty nejlepší. V případě, že si čočky zakoupíte "na vlastní pěst" bez předchozí aplikace, existuje riziko, že Vám vybrané čočky nebudou sedět a Vaše finanční investice bude zbytečná, neboť budete muset takto vyzkoušet více druhů čoček, než sama naleznete ty pravé. Děkujeme za pochopení

Denisa

Dobrý den, používám Bio True, zakřívení 8,6, pr§měr 14.2. Myslíte, že mi tyto budou sedet? díky

Zákaznický servis

Dobrý den, zda Vám čočky budou dobře sedět bývá ovlivněno více faktory, ne jen parametry průměru a zakřivení. Roli hraje také materiál čoček, propustnost kyslíku a množství obsažené vody. Při každé změně typu čoček je nejprve vhodné navštívit očního specialistu a konzultovat s ním (vzhledem k výsledkům očního vyšetření) vhodnost nově zvolených kontaktních čoček a případně podstoupit i jejich odbornou aplikaci, při které zjistíte, zda Vaše oko danou čočku skutečně snese. Při nákupu čoček bez předchozího vyzkoušení musíte počítat s rizikem, že Vám vybrané čočky nemusí vyhovovat a Vaše finanční investice tak bude zbytečná.

Ivana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat nosím kontaktní čočky Soflens 59. V balení je 6 ks čoček a jsou to čočky měsíční, takže jsem si myslela, když měsíční, že to jedno balení 6 ks čoček je na měsíc, takže je po deseti dnech nošení vyhodím a nasadím další nové balení. Můžete mi napsat, jestli je to tak nebo je zbytečně vyhazuji brzy. Jinak mi vyhovují. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, jedná se o měsíční kontaktní čočky tzn. jedna čočka je určena k nošení po dobu jednoho měsíce. Balení 6 čoček Vám tedy vydrží na dobu půl roku (6 měsíců). V případě, že máte na obě oči stejné dioptrie, berete si tedy z jednoho šesti kusového balení 2 kusy současně - vydrží Vám toto balení po dobu 3 měsíců.

Jarmila

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda je nošení kontaktních čoček ovlivněno věkem.Je mi 55let,kontaktní čočky nosím dlouhá léta a jsem s nimi spokojená.v současné době jsem si pořídila brýle /dva v jednom/,ale mám problém si na né zvyknout.Před týdnem jsem absolvovala pád se schodů.Je problém,že s přidáním dioptrii/+8/nemám možnost vybrat si Kont,čočky,které jsem doposud nosila.Proto prosím o názor a radu u Vás,jsem vaše dlouholetá klientka.Děkuji Jarmila.

Zákaznický servis

Dobrý den, u bifokálních brýlí se vždy udávají 2 dioptrické hodnoty - 1. korekce zraku do dálky, 2. korekce zraku na blízko. Dioptrická hodnota korekce vidění do dálky může mít také plusové znaménko. Hodnota adice pak představuje rozdíl mezi dioptriemi do dálky a na blízko (hodnota do dálky se odečte od hodnoty na blízko). Doporučujeme tedy, znovu překontrolovat předpis od Vašeho očního lékaře, kde jsou všechny hodnoty uvedeny - poté si můžete podle těchto parametrů vybrat multifokální kontaktní čočky. V případě koupě multifokálních čoček však doporučujeme nejprve absolvovat jejich odbornou aplikaci, neboť dioptrické hodnoty brýlí a kontaktních čoček se mohou mírně lišit. Vybrat správné multifokální čočky bývá složitější proces a proto je vhodné odbornou aplikaci u očního specialisty absolvovat. Oční specialista Vám sdělí všechny parametry čoček a kde si je budete nadále kupovat je už na Vás. Dalším řešením může také být nošení klasických kontaktních čoček tak, jak jste byla zvyklá a doplňovat je v případě potřeby brýlemi na blízko.

Olda

Dobry den, mam dotaz, v baleni 6 cocek = 3pary, jeden par je urcen pro mesicni noseni, nebo jinak? to znamena, ze cely baleni mi vystaci na 3 mesice? dekuji za odpoved.

Zákaznický servis

Dobrý den, jedna čočka z tohoto balení vydrží 1 měsíc - tzn. pokud máte na obě oči stejnou dioptrickou hodnotu (budete používat dvě čočky z jednoho balení současně) vydrží Vám toto balení na 3 měsíce. Pokud máte na každé oko jiné dioptrie, vydrží Vám jedno balení 6 měsíců.

Radovan

Zdravím, chci se prosím zeptat používám tyto čočky a prosím je jedno kterou stranou se dávají do oka? Třeba u některých co jsem dřív používal tak byly nějak označeny. A prosím co se může stát když tyto čočky už nosím skoro měsíc v kuse a spím s nimi i přes už skoro 30 nocí a nesundal jsem je ještě a žádné potíže z očima nepocituji. Děkuji Radovan

Zákaznický servis
Dobrý den Radovane, čočka je ve správné poloze k nasazení když její okraje směřují rovnoměrně vzhůru (čočka vypadá jako miska), pokud je čočka naruby, její okraje směřují mírně ven. Čočky Soflens 59 jsou určeny výrobcem k dennímu způsobu nošení - musí být na konci dne vyjmuty, vyčištěny a vydezinfikovány. Čočky by neměly být přenášeny, možné následky přenášení naleznete na našich stránkách v sekci Rizika přenášení. Čočky určené k dennímu způsobu nošení by neměly být nošeny kontinuálně (i přes noc), neboť často nedosahují dostatečné propustnosti kyslíku. Kyslík je velice důležitý pro zachování zdraví a správné funkce rohovky. Při nedostatku kyslíku může dojít k jejímu překyselení (acidifikaci) - je narušen její metabolismus a dochází ke zdravotním komplikacím. Doporučujeme způsob nošení konzultovat s Vaším očním specialistou, který je zároveň schopen provést vyšetření, aby byly zjištěny možné následky kontinuálního nošení Soflens 59 na Vaše oči.
Rosťa

Dobrý den, mám dotaz. Jsem nositelem těchto kontaktních čoček a včera se mi stalo, že jsem si je zapomněl sundat a usnul s něma. Hrozí nějaké požkození zraku či rohovky pokud se to stalo jen jednou ? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den Rosťo, je velice nepravděpodobné, že by Vám po jednom náhodném přespání v těchto čočkách hrozily zdravotní potíže. Pokud by se ovšem objevily jakékoli potíže, zarudnutí očí, svědění, či bolest neprodleně navštivte svého očního lékaře.

Denisa

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli na průměru čoček nějak moc záleží.Můj oční lékař mě předepsal čočky o průměru 14.00 Tak bych se chtěla zeptat,jestli můžu mít kontaktní čočky SofLens 59,které mají právě průměr 14.2.Předem děkuji za odpověď :)

Zákaznický servis

Dobrý den, bohužel nejsme schopni určit, zda vám čočky s odlišným průměrem budou dobře sedět. Doporučujeme případnou změnu průměru ještě konzultovat s očním lékařem.

Bláha Petr

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je přibalen v balení i roztok, v kterém se čočky uchovávají. Předem děkuji za Vaší odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud si vyberete některý z výhodných balíčků, pak je součástí balíčku i roztok. Za základní cenu 299 Kč zakoupíte 1 x balení kontaktních čoček Surevue (6 čoček). Děkujeme za Váš dotaz.

Jana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li by bylo možné poslání těchto čoček, ovšem s tím, že na každé oko mám jiné dioptrie, jako jeden balíček (3 + 3 za stejnou cenu). Chtěla bych je právě zatím vyzkoušet, jestli by mi seděli( a kdyby ne, ať doma nemám tolik čoček). Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den Jano, bohužel máme v nabídce jen balení po 6 ti čočkách a nemůžeme Vám nakombinovat 2 dioptrie do jednoho balení, protože prodáváme pouze originál balení od výrobce, nemáme k dispozici diagnostické čočky, protože nejsme aplikačním střediskem. Doporučujeme při každé změně druhu kontaktních čoček konzultovat tuto výměnu s Vašim očním lékařem, který Vám kontaktní čočky aplikoval a který má k dispozici právě zkušební páry kontaktních čoček. Vyhnete se tak riziku, že Vám doma zůstanou ležet kontaktní čočky pro Vás nepoužitelné. Děkujeme za pochopení.

Lada

Děkuji za odpověď

Lada

Dobrý den, dá se koupit nějaký zkušební pár čoček, ráda bych vyzkoušela jiné se stejnými parametry.

Zákaznický servis
Dobrý den, nejsme aplikačním střediskem a to znamená, že nemáme k dispozici zkušební páry čoček. Jediné čočky, které Vám můžeme nabídnout jako zkušební, jsou čočky TopVue. Děkujeme za Váš dotaz.
Barbora Hrubá

Dobrý den, s těmito čočkami jsem začínala mj oční lékař mi je aplikoval, ze začátku jako pro prvonositelku čoček to nebylo příjemné což nejspíš zažil každý =). Nyní nosím tyto čočky 3tím rokem a jsem s nimi spokojená je to jen o zvyku.

Zákaznický servis

Dobrý den paní Hrubá, děkujeme za příspěvek.

Petra Skopcová

Dobrý den,pravidelně u Vás objednávám čočky a naposled jsem byla velmi spokojená s tím,že jste udělali výdejní místa....nebo-li zásilkovny. Ted buhužel koukám,že v Teplicích je nespíš zrušená. Škoda,byla to veliká výhoda. Můžu se zeptat kde je problém???? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, od 15.3.2012 bude k dispozici nová pobočka v Teplicích a to na adrese SPORT centrum 14. října 1046/1.

Lucie S.

Dobry den,s cockami zacinam a jako prvni jsem mela Switch od optiky Fokus a byla jsem spokojena.Bohuzel jsem si pote zakoupila tyto cocky a vubec mi nesedi!man jeste dva pary a vlastne k nicemu! Jsem zklamana

Tereza K.

Dobrý den, přešla jsem na tyto čočky na doporučení očního lékaře, vůbec mi ale nesedli, hrozně mě z nich pálilo v očích. zkoušela jsem i více balení, ale problémy byly stejné. Je to normální? Nakonec jsem si musela nechat doporučit jinou značku.

Zákaznický servis

Dobrý den, tyto kontaktní čočky jsou v současné době už dávno překonané. Soflens 59 byly vyhledávány prvonositeli pro svou cenu a tuhou konstrukci, která umožňuje snazší manipulaci. Reakce na ně jsou však spíše negativní, a to pro jejich nižší komfort.

tyrkys

Dobrý den, nosím tyto kontaktní čočky a nyní jsem si je zde po prvé objednala, tak doufám že bude vše v pořádku. Ale chtěla bych se zeptat, když nosím čočky pouze dopoledne a hned po příchodu domů ze školy si je vyndám, zda je možne to počítat jako půl dne a nosit čočky třeba více než 30 dní. Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, výrobce udává dobu nošení pouze 30 dní. Nedoporučujeme "přenášet" kontaktní čočky déle než je doba daná výrobcem i když je nosíte pouze půl dne. Vystavujete se rizikům z přenášení kontaktních čoček.

Jana Šilarová

Dobrý den, mám problém se zakřivením kontaktních čoček.Potřebuji levé oko - zakřivení 8,70 , dioptrie -3.00 pravé oko - zakřivení 8,90, dioptrie -2,00 Průměr 14 Všechny dostupné kontaktní čočky mají zakřivení 8,6. Prosím o radu. Děkuji S pozdravem Šilarová Jana

Zákaznický servis

Dobrý den, vzhledem k neobvyklým požadavkům na zakřivení u kontaktních čoček, Vám rozhodně doporučujeme navštívit očního specialistu. Na "vlastní pěst" nedoporučujeme zkoušet jiný druh kontaktních čoček než Vám byl, po odborném změření, naaplikován.

ivetaslowikova

solfens 59 jsou dobre,jsem spokojena!

Zákaznický servis

Dobrý den, těší nás Vaše spokojenost s těmito čočkami. Děkujeme za hodnocení.

Zdenda

Dobrý den! Jaký je rozdíl mezi SofLens 59 a SofLens Comfort. Jsou to ty samé kontaktní čočky?? Jaký roztok je nejvhodnější?

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky Soflens 59 a čočky Soflens Comfort jsou identické. Jediný rozdíl je pouze v novém balení. Výrobce jako roztok doporučuje roztok ReNu MultiPlus, můžete ale použít jakýkoli běžný roztok pro údržbu měkkých kontaktních čoček - doporučujeme roztok Gelone.