SofLens Multi-Focal (6 čoček)

799 Kč
100% doporučuje
Skladem
Kdy odešleme? vyberte parametry vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky SofLens Multi-Focal

SofLens Multi-Focal patří mezi měsíční čočky výrobce Bausch and Lomb a jsou určené ke korekci presbyopie (vetchozrakosti). Ta vzniká jako přirozený důsledek stárnutí lidského organismu, kdy člověk kolem čtyřicátého roku věku čelí zhoršujícímu se zraku a přestává vidět ostře na blízko i do dálky.

Korekce vidění na všechny vzdálenosti

Kontaktní čočky SofLens Multi-Focal jsou vybaveny optikou Natra-Sight, která umožňuje ostré vidění na malé, střední i velké vzdálenosti bez namáhavého zaostřování.

Odolnost vůči usazeninám a celodenní komfort

Materiál čoček SofLens Multi-Focal není náchylný ke zvýšené tvorbě usazenin a spolu s patentovaným designem okrajů přináší pocit celodenního pohodlí.

Denní způsob užívání

Kontaktní čočky SofLens Multi-Focal jsou určené k dennímu způsobu nošení (čočka je denně dezinfikována), neumožňují však kontinuální nošení (čočka je ponechána v oku i během spánku). Na noc je nutné čočky vyjmout, promnout a uložit do dezinfekčního roztoku.

Hodnota adice

Adice představuje speciální dioptrickou hodnotu, která doplňuje běžnou (sférickou) dioptrickou korekci. Ostré vidění je pak zachováno na všechny vzdálenosti.
LA (LOW ADITION) – nízká adice: pokryje rozmezí od +0.75 do +1.50
HA (HIGHT ADITION) – vysoká adice: pokryje rozmezí od +1.75 do + 2.50

Jak pečovat o čočky SofLens Multi-Focal (6 čoček)?

Jak nasadit čočky na oči? Jednoduše v deseti krocích
Čištění kontaktních čoček dezinfekčním roztokem
Proč nepřenášet kontaktní čočky?
Recept na zdravé oči

Vlastnosti - SofLens Multi-Focal (6 čoček)

Výrobce: Bausch and Lomb
Průměr (DIA): 14.50
Zakřivení (BC): 8.80, 8.50
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 12 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 24 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 38%
Dioptrický rozsah: od -7.00 do +6.00
Adice: High (+2.50), Low (+1.50)
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Materiál: Polymacon
Jméno produktu: SofLens Multi-Focal
Zdravotnický prostředek: Ano

Chytrá alternativa

Poštovné zdarma

TopVue Air Multifocal (6 čoček)

  • Vysoká prodyšnost
  • Zvlhčení hyaluronátem sodným
  • Celodenní komfort nošení
  • Garance vrácení peněz
Cena: 899 Kč

Ostatní také zakoupili

Komentáře (3)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Jaroslav Šmerda

Dobrý den, mnoho let nosím čočky s korekcí na dálku -1,5, ale již delší dobu vidím přitom s nimi špatně na blízko, dříve to tak nebylo. Bez čoček vidím na blízko bez korekce. Vyzkoušel jsem tedy multifocal s adicí +1,5 ke stávající korekci -1,5 na dálku. Na dálku v podstatě nepociťuji žádný rozdíl, ale na blízko je výsledek dá se říct horší jak s čočkami bez adice :-( Multifocal čočky zkouším teprve velmi krátce, tak tomu nechám trochu času, ale nevím, ta adice by se měla přece vidění do blízka zlepšit a ne zůstat stejné, ne li o něco horší. Pokud by bylo nějaké doporučení tak velmi uvítám. Děkuj,i Jaroslav

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jaroslave, děkujeme za komentář. Multifokální čočky by Vám měl aplikovat specialista. Adice se odvíjí od dioptrie naměřené na blízko a bez měření tedy není možné adici určit. Různé značky multifokálních čoček fungují na různých principech. Občas je nutné nějakou dobu hledat a zkoušet různé značky, než najdete správné multifokální čočky. Určitě navštivte kontaktologa, který Vám s výběrem multifokálních čoček pomůže a vybere Vám správné parametry. Pokud bychom Vám mohli s něčím poradit, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Jana

Dobrý dne mám dotaz na výběr Add power. Naměřeno mám na dálku pravé oko -3,50 levé oko -3,50, na blízko pravé oko -1,25 levé oko -1,25 . Jaký Add power vybrat - jde to vůbec u těchto čoček? Moc děkuji Jana.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za Váš dotaz. U multifokálních čoček se zadává dioptrii naměřená na dálku, takže ve Vašem případě -3,50. Adice je rozdíl mezi dioptrií do dálky a do blízka a u Vás by to tedy vycházelo na adici 2,25. U kontaktních čoček bychom Vám tedy doporučili adici +2,00. Pokud máte zájem o tyto konkrétní kontaktní čočky, musíme Vás odkázat na kontaktologa, který Vám je bude odborně aplikovat. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Tomáš Zetek

Dobrý dne mám dotaz na výběr Add power. Naměřeno mám na dálku pravé oko +1,00 levé oko+1,25, na blízko pravé oko +2,75 levé oko+3,00 . Stačí Low a nebo už musím mít High. Děkuji Tomáš.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, děkujeme za Váš dotaz. Při objednání zadáte pro pravé oko dioptrie +1,00 a add power +1,75 - tady High. Pro levé oko dioptrie +1,25 a add power +1,75 - rovněž High. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.