TopVue Air (1 čočka)

89 Kč
100% doporučuje
Skladem
Výhodnější balení: TopVue Air (6 čoček) - 469 Kč (ušetříte 65 Kč)
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

TopVue Air (1 čočka)

TopVue Air jsou představitelem třetí generace silikon-hydrogelových kontaktních čoček, které se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Nové technologie konstrukce čočky a její výroby jsou zárukou vysokého komfortu a zdravého nošení.

Přejít na základní balení TopVue Air (6 čoček).

Pohodlné již od prvního nasazení

Kontaktní čočky TopVue Air jsou dodávány v plastové vaničce (blistru), jejíž roztok je obohacen přídavkem hyaluronátu sodného. Hyaluronát sodný představuje jednu z nejefektivnějších lubrikačních látek, jejímž bonusem je navíc naprostá kompatibilita s fyziologickým prostředím oka. Tato látka je lidskému organismu zcela vlastní – nezpůsobuje tedy žádné nepříjemné pocity, ani nežádoucí komplikace (jako tomu může být u jiných zvlhčujících prostředků).

Vysoce prodyšné

Inovativní technologické zpracování silikon-hydrogelového materiálu zajišťuje TopVue Air vysokou prodyšnost. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků. Schopnost přenosu kyslíku (transmisibilita) činí u TopVue Air 100 Dk/t.

Celodenní hydratace

Dalším parametrem kontaktních čoček důležitým pro jejich zdravé užívání je obsah vody. Voda je nezbytná pro potřebnou hydrataci čoček. TopVue Air jsou tvořeny vodou ze 45 % svého objemu. Díky svému podílu vody pak zůstávají dostatečně hydratované v průběhu celého dne, kdy jsou nasazeny. Obsažená voda také snižuje ukládání depozit na povrchu čoček TopVue Air.

Každodenní způsob nošení

Kontaktní čočky TopVue Air jsou určené ke každodennímu nošení s periodou výměny jednoho páru 30 dní. Na noc je nutné čočky vyjmout, vyčistit, a uložit do pouzdra naplněného roztokem.

Vlastnosti - TopVue Air (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 45%
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +8.00
Materiál: Innofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Komentáře (67)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Michal

Dobrý den můžu se zeptat jaké čočky jsou pro mě nejlepší mám naměřené hodny Právé oko SPH -0,50 CYL +1.00 OSA 170 levé oko SPH -0,75 CYL +1,50 OSA 10 děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Michale, děkujeme Vám za dotaz. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Tuto oční vadu korigují tzv. torické (astigmatické) čočky, které se vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze s minusovými cylindrickými hodnotami. Pro nákup kontaktních čoček je tak nutný přepočet na minusovou cylindrickou hodnotu. Tento přepočet se promítne do celého dioptrického zápisu. Jestliže máte zájem o kontaktní čočky TopVue Air, pak budete potřebovat torickou variantu čoček TopVue Air for Astigmatism. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,50, cylindru -0,75 a osy 80°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,75, cylindru -1,25 a osy 100°. Torické čočky disponují malou orientační značkou, aby se čočka rychleji nasadila do oka ve správné pozici. Proto při nasazování kontaktních čoček srovnejte orientační značku na pozici 6. hodiny. Čočka se pak rychleji usadí. A protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete si k čočkám muset pořídit i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Veronika

Dobrý den, prosím o radu ohledně výběru čoček - dle poukazu na dioptrická skla mám naměřené tyto hodnoty: do dálky, pravé oko -2.00 dioptrie, cylindr Dp -0,50, Osa 170. Levé oko -2,50 dioptrie. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv se u Vás začíná projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus a na pravém oku máte naměřený cylindr, je jeho hodnota prozatím příliš nízká a bude potřeba ji převést na sféru. Ke korekci zraku tedy budete potřebovat klasické, sférické čočky - např. tyto TopVue Air. Pro pravé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -2,25. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50. Výhodou značky TopVue je, že nabízí službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete je vrátit a nepřijdete o vynaložené peníze. Nezapomeňte, že se jedná o měsíční čočky a budete potřebovat i roztok k péči. Z našeho sortimentu univerzálních roztoků bychom Vám mohli nabídnout oblíbený produkt Gelone. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Nicole

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je pro mne vhodné objednat si tyto čočky normálně s hodnotou -3,00, jestliže mi lékař na obou očích naměřil stejné hodnoty sph=-3,00, cyl=-0,5, osa 180? Děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Nicole, děkujeme Vám za otázku. Máte slabý astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty je nutné přepočítat na sféru. Přepočtem se hodnota dioptrie navýší na -3,25, a tuto hodnotu byste měla zadat pro nákup kontaktních čoček. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Martina sauerova

Dobrý den. Prosím o radu. Jaké hodnoty čoček bych si měla objednat. Pravé oko: Sph.dptr = 4,0, cylindr =0,5, osa 30 Levé oko: Sph.dptr = 4,5, cylindr =0,25 osa 175. Předem moc děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,00 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i roztok např. Gelone. Hezký den.
Monika Sykáčková

Dobrý den, ráda bych vyzkoušela kontaktní čočky, ale nejsem si jistá, jaké zvolit hodnoty cylindru a osy. Lékař mi naměřil na levém oku sph -0.50, cyl -1.00, osa 165. Na pravém oku sph -0.50, cyl -0.50, osa 135. Mohu Vás poprosit o radu? Předem Vám děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Moniko, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte astigmatismus, ale na pravém oku jsou zatím cylindrické hodnoty příliš nízké, a proto budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat tuto sférickou čočku TopVue Air s hodnotou dioptrie -0,75. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat tuto sférickou čočku TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -0,50, cylindru -0,75 a osy 170°. Protože se jedná o měsíční kontaktní čočky, nezapomeňte si k čočkám koupit i čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Anna

Dobrý den, nosím jednodenní čočky od jiné značky, L 1,25 a P 1,50, mam tak stejně i u dioptrických brýlí, jaké dioptrie by jsem si měla vybrat u těchto? Nevadí když se mírně liší průměr z 14.10 na 14.20? a zakřivení z 8,5 na 8,60?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Anno, děkujeme Vám za otázku. Hodnota dioptrií zůstane pro nákup čoček stejná. Co se týká velikostních parametrů (průměr i zakřivení), tak jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm od hodnoty naměřené očním specialistou. Ke změnám je každý uživatel jinak vnímavý, proto Vám takto na dálku nejsme schopni říci, jak Vám kontaktní čočky sednou. Hezký den.

Haruka

Dobrý den, nosím pouze brýle na dálku (které i tak téměř vůbec nenosím.) čočky by jsem si chtěla zakoupit jen pro výhodnější nošení. Je možné si zakoupit čočky na dálku? Mám 1 dioptrii a také nevím jaké čočky by jsem si měla přesně zakoupit. Děkuji, přeji hezký den.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za otázku. Pokud budete čočky nosit pouze čas od času, pak určitě doporučujeme čočky jednodenní - například TopVue Daily nebo TopVue One+. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na nich cokoli nevyhovovalo, můžete nám je vrátit. Na dálku jsou většinou naměřené minusové dioptrie, takže byste si u čoček měla vybrat dioptrii -1,00, ale pokud nevíte, zda jsou dioptrie plusové či minusové, raději se nejprve informujte u svého očního specialisty. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Kristýna

Dobrý den, Mám brýle na dálku, 4,75 dioptrie. Zkoušela jsem jednodenní a doporučili mi, abych si vzala čočky s 5 dioptriemi. Když jsem počítala komentáře. Tak jsem se divila, že se bere míň dioptrií než je na brýlích. Poradili byste mi prosím jaké dioptrie si mám tedy objednat?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kristýno, díky za otázku. Pokud máte na brýlích naměřenou dioptrii -4,75, pak byste si u čoček měla vybrat dioptrii -4,50. Pokud máte dioptrii +4,75, pak u čoček by to byla dioptrie +5,00. Na dálku jsou většinou naměřeny dioptrie minusové, ale existují i výjimky. Ověřte si tedy hodnotu dioptrií u svého očního specialisty. Přejeme Vám hezký den.

Eva Dušková

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem kontaktních čoček pro manžela. Nyní nosí dioptrie na dálku : na pravé oko : + 0.50, CYL: + 0.75, AX: 97, PD: 31,6, Výška :22,5. A na levé oko : + 0.50, CYL: + 1.00, AX: 71, PD: 33.3, Výška : 23.1 A na blízko má : na pravé oko : + 2.25, CYL: +0.75, AX: 97, PD: 32.2, Výška: 20.6, A na levém oku: +2.25, CYL: +1.00, AX:71, PD: 32.5, Výška: 21.1. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, díky za otázku. Při naměřených cylindrech a zároveň dioptriích na blízko i na dálku, bude Váš manžel potřebovat čočky typu Proclear Multifocal Toric nebo Biofinity Toric Multifocal. Výběr parametrů u takových čoček je ale ošemetný a rozhodně bychom nedoporučovali první nákup online. S největší pravděpodobností by čočky Vašemu manželovi nevyhovovaly. Rozhodně navštivte očního specialistu, který se zabývá aplikací kontaktních čoček. Přejeme Vám hezký den.
Zdeňka Vašíčková

Dobrý den, doteď jsem dlouhodobě nosila čočky -4,5 při brýlích -5,0. Teď mám ale brýle -4,5 a když jsem si koupila čočky -4,0, nestačily mi. Měla jsem čočky od Baush and Lomb, které mají vysoký obsah vody i propustnost kyslíku, ty ale nenabízejí jen jednu čočku, abych si mohla vyzkoušet jen jeden pár. Takže mám na vás dvě prosby. Mohli byste mi poradit, jaké dioptrie čoček bych měla zkusit? -4,15 nebo stejně jako mám brýle -4,5? (ty se ale bojím jestli nebudou moc silné) A kterou alternativu čoček bych si měla koupit. Ty které jsem nosila měli propustnost kyslíku 22Dk/t a obsah vody 59%...poradíte mi?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Zdeňko, díky za otázku. Při dioptrii -4,50 se u kontaktních čoček doporučuje dioptrie -4,25. Samozřejmě je vždy lepší novou korekci vyzkoušet. Můžeme Vám nabídnout k vyzkoušení čočky TopVue Plus, které jsou dostupné i v balení po 1 čočce. U klasického balení je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
denisa stručovská

vyzkoušeno, spokojenost, nemám co vytknout

Michaela

Dobrý den, chtěla bych čočky a dioptrie mám-1,75 kolik by jsem si měla vzít čočky děkuji

Zákaznický servis- Markéta

Dobrý den, Michaelo, díky za otázku. U této dioptrie není nutné dělat pro kontaktní čočky žádné úpravy. Objednejte si dioptrii -1,75. Pokud budete mít jakékoli otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

eda

zdravím. dioptrie -6,75 v brýlích. u čoček si mám dát kolik? díky

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, díky za otázku. U kontaktních čoček by Vám měla vyhovovat dioptrie -6,25. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.

tibor pivko

konečně čočky, v kterých vydržím opravdu od rána až do večera

Pavel L.

Dobrý den, na výsledcích z očního vyšetření mám tyto výsledky, můžete mi prosím doporučit čočky? VOD 0,8 SVL COR +2,5 DSF 1,0 VOS 0,6 SVL COR +2,5 DSM 0,5 S +3,25 DSF 1,25 Dcil, AX106 SP 0,9 SL K.K.N. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavle, děkujeme za otázku. Teoreticky by Vám měla pro pravé oko vyhovovat dioptrie +2,50 a pro levé oko dioptrie +3,25, cylindr -1,25 a osa 110°. Ve Vašem zápisu ale chybí u cylindru znaménko, takže nevíme, zda je plusový či minusový. Pokud Vám byl naměřen cylindr plusový, hodnoty pro levé oko by se změnily. Bylo by ideální, kdybyste nám poslal fotografii předpisu na email info@cocky-kontaktni.cz. Zatím Vám přejeme hezký den.

Jana

Dobrý den , mám na právem oku -2,25 a na levém -2,00 jaka je pro mě vhodná dioptrie čoček děkuji moc

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. U těchto hodnot není nutné dělat pro kontaktní čočky žádné úpravy. Můžete si tedy objednat stejné hodnoty. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Jakub M.

Vyzkoušeno a spokojenost. Určitě objednám velké balení. Obzvlášť musím pochválit, že se mi s čočkami snadno zachází.

Jana

Dobrý den, používám několik let jednodenní čočky Moist, se kterými jsem spokojená, ale chtěla bych na léto vyzkoušet měsíční čočky. Chtěla jsem se zeptat, jaké byste mi doporučili. Mám dioptrie -2,75 a - 3,50, zakřivení 9, průměr 14,20. Dívala jsem se např. na TopVueAir, které se prodávají i po jedné čočce, což je dobré pro první vyzkoušení. Mají ale odlišné zakřivení (8,60), tak nevím, jestli to nevadí. Moc děkuji a přeji hezký den.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. Většinou si lidé na léto vybírají jednodenní čočky. Především z důvodu více aktivního životního stylu v letních měsících. U čoček TopVue je výhoda balení po 1 čočce a služba Garance vrácení peněz. Rozdíl v zakřivení zde je, ale i tak můžete čočky vyzkoušet. Pro oči je většinou nejdůležitější materiál čoček a jeho vlastnosti. Vaše 1 Day Acuvue Moist jsou hydrogelové. Mají vysoký obsah vody a nižší propustnost kyslíku. TopVue Air jsou silikon-hydrogelové. U čoček dominuje prodyšnost. Vhodnější by tedy mohly být TopVue Plus. Kdybychom se řídili podle zakřivení, mohli bychom Vám nabídnout čočky SofLens 38 případně Biomedics 55 Evolution, které nabízí zakřivení 8,90. U těchto čoček Vám ale bohužel nemůžeme nabídnout malé balení ani žádnou službu podobnou Garanci vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Michaela

dobrý den chtěla bych se zeptat na pravém oku mám -4.75, cylindr -1.25 a osu 40 a na levém -4.50, cylindr -1.25 a osu 140. mohla bych poprosit o radu jaké čočky si koupit? Děkuji mnohokrát

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michaelo, děkujeme za otázku. Pokud jste uvedla hodnoty korekce u dioptrických brýlí, pak bychom Vám u kontaktních čoček doporučili pro pravé oko dioptrii -4,50, cylindr -0,75 a osu 40° a pro levé oko dioptrii -4,25, cylindr -0,75 a osu 140°. Hodnoty můžete vyzkoušet na čočkách TopVue Air for Astigmatism, které jsou dostupné i v balení po 1 kontaktní čočce. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Natálie Kosinová

Dobrý den mohu se zeptat měsíční čočky se mohou používat pouze měsíc a po měsíci je třeba čočky vyhodit nebo je to myšleno třeba 30x použít ? Nenosím čočky každý den, a tak bych ráda věděla jestli mi teda vydrží například 2 měsíce když budu používat obden. Děkuji moc za odpověd.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Natálie, děkujeme za otázku. Měsíc se počítá od prvního otevření a použití čoček. Zákazníkům, kteří nenosí čočky každý den, doporučujeme čočky jednodenní. Nemusíte jim věnovat žádnou péči a po nošení je prostě vyhodíte. Navíc vám zbytečně neubíhají dny, po které můžete čočky používat. Doporučit Vám můžeme například TopVue One+. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.
Jana Rehakova

Dobry den, jedno oko po Vasem prepoctu cylindru tedy -4, osa uvedena 85, druhe oko po prepoctu -4,25 a osa je 105. Poradite mi tedy prosim vhodne cocky? Dekuj Rehakova

Zákaznický servis
Dobrý den, Jano, děkujeme za doplnění údajů. Kompletní přepočet pro torickou čočku TopVue Air for Astigmatism bude tedy mít hodnotu dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Údaj pro druhé oko zůstává na dioptrii -4,25, kterou můžete vložit do košíku z této stránky sférické čočky TopVue Air. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Petra Volavková

Dobrý den, koupila jsem si na vyzkoušení tyto čočky, dnes je mám poprvé a musím říct, že nošení je velmi pohodlné, v očích je vůbec necítím. Na dálku se mi s nimi dívá dobře, ale na blízko, při čtení textu, mám problém se zaostřením , text mám rozmazaný a musím se dívat opravdu velmi zblízka, abych text přečetla, což není moc příjemné. Předtím jsem nosila měsíční čočky Air Optix Aqua a tento problém jsem neměla. Je to o zvyku nebo bych měla zvolit jiný typ čoček? Děkuji vám za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Jsme rádi, že Vám jsou čočky v očích pohodlné. Zároveň nás však mrzí, že s čočkami vidíte hůře na blízko. Takto na dálku, bohužel, nejsme schopni definovat příčinu. Může se u Vás pomalu rozvíjet astigmatismus nebo Vám nevyhovují velikostní parametry čočky. Příčin může být mnoho. Doporučovali bychom Vám proto navštívit očního specialistu, který Vám přeměří zrak a bude Vám schopen říci možnou příčinu nedobrého vidění na blízko. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Jana Rehakova

Dobry den, chtela bych si objednat tyto cocky, ale nejsem si jista, jak s cylindrem. Mam jedno oko -5 a cylindr +0,75 a druhe -4,5 a cylindr +0,25. Muzete mi prosim poradit? Dekuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. Kladné cylindrické hodnoty se vždy musí přepočítat na minusové a s tímto přepočtem se musí upravit i osa, kterou jste neuvedla, takže náš výpočet nebude úplný. Pokud máte zájem o nákup čoček on-line, budete nám muset poslat celý dioptrický zápis. Každopádně oko s cylindrickou hodnotou -5,00 a cylindrem +0,75 se tedy přepočte na dioptrii -4,00, cylindr -0,75 a osu Vám popř. dopočítáme po doplnění údajů. Pro toto oko budete potřebovat torickou čočku TopVue Air for Astigmatism. Hodnoty pro druhé oko je také nutno upravit. Protože cylindrické hodnoty do ± 0,50 se přepočítávají na sféru, zde torická čočka nebude potřeba. Dioptrické hodnoty pro druhé oko se tedy změní z dioptrie -4,50 a cylindru +0,25 pouze na dioptrii -4,25. Budete tedy potřebovat pouze tuto sférickou čočku. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Iza

Ikdyž mi je doporučila švagrová, koupila jsem si na zkoušku jen toto pidi balení a spokojenost. Jsou opravdu dobré!!

Robert Čížek

Nosil jsem AirOptix Aqua, ale přestaly mi být pohodlné. Zkusil jsem koupit na zkoušku tohle mini balení a jsem opravdu velmi spokojený. Bezva náhrada! O čočkách celý den nevím a vidím dobře. Doporučuju!!

Veronika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakou barvu mají tyto čočky - jestli jsou úplně čiré nebo mírně tyrkysové. Předem moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, díky za otázku. Kontaktní čočky TopVue Air jsou čiré. Nemají manipulační zabarvení. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.

Luboš

Vyzkoušeno na základě doporučení. Pro mě bezvadná náhrada Biofinity.

Zuzana Tomanová

Moje první čočky a spokojenost je obrovská!!!

Martina

Měla jsem tyto čočkytopvue air tymi seděli perfektně a pak si objednala balení čoček air optix aqua stejné dioptrie ale přes ně nevidím,jak je to možné ?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, díky za Váš dotaz. Stává se to velice výjimečně, ale u některých typů čoček mohou být hodnoty dioptrií ovlivněny například materiálem čoček. Roli může hrát i odlišné zakřivení či průměr. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Tina P.

Odzkoušeno a můžu s klidem objednat celé balení. Vydržela jsem s nimi úplně v pohodě cca 12 hodin. Byly pohodlné.

Vendula

Dobrý den, zajímalo by mě zda se myslí 1 čočka jako pár 2 čoček? Nebo se musí objednat dvě balení 1 čočky?

Zákaznický servis

Dobrý den, Vendulo, díky za dotaz. Jde o jeden kus kontaktní čočky. Pro obě oči musíte objednat dvě balení. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Luboš Marčík

Tyhle čočky jsou úplně první, které mi vydržely celý měsíc. A samozřejmě nejde jen o tu výdrž. Celý měsíc bylo nošení v pořádku a příjemné.

VÍT

PRVNÍ ČOČKY SE KTERÝMA SE MI V OČÍCH NEOBJEVÍ ČERVENÉ ŽILKY. NOŠENÍ OK. PROTOŽE O NICH NEVÍM.

Naďa Blafková

Super. Super cena, super kvalita, super všechno. Nosím je ráda a na brýle už si ani nevzpomenu.

Renata Adamcová

Dobrý den. Byly mi doporučeny čočky Pure Vision, ale cena se mi zdála vysoká. Ráda bych vyzkoušela TOPvue nebo i jiné.Na pravé oko mám +3,75 a levé +2,5 dioptrie. Cylindr prý mít nemusím. Jen BC mám 8,9 a to je asi problém. Potřebuji prý co nejbližší hodnotu a nebo čočky unifit. Zakřivení nevím, je to důležité? Ráda bych nějaké vyzkoušela , ale nevím které. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Renato, děkujeme za Váš dotaz. BC je zkratka pro base curve, což je právě zakřivení. V dnešní době jsou kontaktní čočky vyráběny z velmi přizpůsobivých materiálů a čočky TopVue navíc mají asférický design. Jejich zakřivení není klasicky kulovité, ale postupně se zplošťuje. Při výběru čoček je za velmi důležitý faktor považován materiál čoček. Vlastnosti materiálu mají vliv na pohodlí při nošení. Kontaktní čočky TopVue Vám určitě doporučujeme vyzkoušet. Při koupi základního balení můžete případně využit službu Garance vrácení peněz. U jiných kontaktních čoček Vám tuto službu nabídnou nemůžeme a proto Vám nedoporučujeme nákup čoček na zkoušku bez předchozího doporučení očním lékařem. Pokud pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Přejeme hezký den.
ZUZKA KRATOCHVÍLOVÁ

ČOČKÁM NEMÁM CO VYTKNOUT. TAKHLE POHODLNÉ MĚSÍČNÍ JSEM JEŠTĚ NIKDY NEMĚLA. ÚPLNĚ V POHODĚ.

Halina Jiříková

Fajn balení na vyzkoušení. Čočky mi sedly suprově a navíc mě i dostala rychlost vyřízení objednávky. Balík jste odeslali ještě v den objednání

Beata

Ideální náhrada za AirOptix. Myslela jsem si, že cítit čočky v oku je normální... Ale s TopVue necítím nic. Dřív jsem si musela pořád jen kapat kapky. Teď si na čočky za celý den nevzpomenu. Paráda :)

A.Pešková

Dobrý den, mám dotaz, dostala jsem předpis, kde mám napsané jiné zakřivení oka, mohu si nějak pri objednávce čočky zakřivení nastavit?Děkuju za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. U některých kontaktních čoček je možné si zakřivení vybrat z více verzí. TopVue Air jsou vyráběny pouze v jedné variantě. Mají ale asférický design, takže jejich zakřivení není kulovité, ale postupně se zplošťuje. U čoček s tímto designem provedení není parametr zakřivení příliš důležitý. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Tadeáš Kasper

Vřele doporučuji vyzkoušet. Třeba stejně jako já zjistíte, že si nemusíte kupovat čočky v optice za nesmyslnou cenu. Ceny u doktora a v kamenném obchodě jsem neuvěřitelné v porovnání s tím, za kolik koupím čočky tady. Nikam nemusím... Ideální.

I. Hájková

Příjemná zkušenost s prvními čočkami. Byla jsem s nošení spokojená. Objednám si je zase.

Dana Befeeiová

Dobrý den, chtěla bych čočky vyzkoušet. Ještě jsem měsíční neměla. Musím si k nim kupovat nějaký roztok atp.? Předem děkuji za odpověď. Dana

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Dano, díky za Váš dotaz. Ano, k měsíčním čočkám potřebujete roztok pro čištění a péči. Doporučujeme Vám roztok Gelone. Doporučujeme Vám také pročtení článku Čištění víceúčelovými roztoky, případně Čištění peroxidovými roztoky. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme krásný den.
adam hojnar

jedna čočka na vyzkoušení je super

Pavel

S čočkami jsem velmi spokojený, výborně sedí.

Ivona Krátká

Velká spokojenost hned od prvního nošení. Myslela jsem, že si oči budou muset zvykat, ale čočky jsem nasadila a celý den o nich nevěděla.

Havel

Dobrý den. Jsem velmi spokojený. Čočky mi byly pohodlné od prvního nasazení, které mi navíc přišlo velmi snadné. Děkuji.

Eva Viktorová

Dobry den, mam v planu objednat tyto cocky, objednavam prvne, kdyz mam dioptrie na dalku tak se cislo udava s plusem? a jsou pro zacatek vhodne tyto? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz.Každému nositeli vyhovují jiné čočky. Zda jsou vhodné poznáte vždy až po nasazení a vyzkoušení. Pohodlí při nošení čoček je velmi individuální záležitostí. Čočky je nutné objednat dle parametrů naměřených od Vašeho očního lékaře. Při korigování vidění do dálky je pravděpodobnější minusová dioptrie, ale není to pravidlem. Naměřené parametry včetně znamének najdete na předpisu od lékaře. Pokud ho nemáte, budete specialistu muset navštívit nebo jinak kontaktovat s dotazem. My bohužel nemůžeme zjistit, jaké parametry máte neměřeny. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

L.M.

Spokojenost. Plní moje očekávání. Žádný problém během nošení. Děkuji!

Daněk

moje první čočky a naprostá spokojenost. Vyhovují mi ve všech směrech

Kuba Vaněk

Moc jsem si je oblíbil. Snadno se nandavají, netlačí, nepálí mě oči. Jsem vážně spokojený.

Markéta Kolofíková

Dobrý den, používám tyto čočky na kontinuální nošení po dobu 1 měsíce již déle než rok a dnes zjišťuji, že na to nejsou určeny. Je to tak a případně jaká rizika z toho plynou? Jsou pro mě komfortnější než B&L Pure Vision. Děkuji za odpověď Markéta

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Markéto, děkujeme za Váš dotaz. Jsme rádi, že jste s čočkami TopVue spokojená, ale výrobce výrazně nedoporučuje čočky nosit kontinuálně. Můžete si způsobit nepříjemné záněty a infekce nebo si dokonce oko trvale poškodit. I my Vám doporučujeme čočky na noc vyjímat, čistit a ukládat do roztoku a ráno opět nasadit. Přejeme hezký den.

Lucie

Dobrý den, chci se zeptat jakpakto že nejsou čočky v dioptrii - 6,75 měla bych zájem o tyto, můžete mi s tím nějak pomoci či doporučit jinou značku, kde se tato dioptrie vyrábí? Předem děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lucie, děkujeme za Váš dotaz. V případě, že chcete tyto konkrétní čočky, můžete zvolit dioptrii -6,50. Rozdíl 0,25 je zanedbatelný. Vyrábí se i čočky s dioptrickou korekcí -6,75. Například Air Optix Aqua, Air Optix plus HydraGlyde nebo Frequency 55 Aspheric. Pokud budete potřebovat poradit s něčím dalším, kontaktujte nás prosím. Přejeme hezký den.
V.Majerová

Dobrý deň, chcela by som si objednať len jeden pár čočiek tejto značky na vyskúšanie ale môj priemer je 14,0. Je možné to používať alebo to už nedoporučujete?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, paní Majerová, obecně platí, že rozdíl do 0,2 by Vám neměl působit žádné potíže. Jde ale o individuální záležitost a čočky je opravdu třeba vyzkoušet. Pokud chcete objednat jeden pár, je nutné vložit do košíku 2ks produktu. Balení obsahuje pouze jednu čočku. Děkujeme za zájem a v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Přejeme hezký den.

M. Stehlík

Až teď jsem si uvědomil jak jsou čočky lepší než brýle.. S těmihle jsem se navíc trefil do černého, jsou příjemné a výborně mi sedí.

Gabriela Buchtová

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet čočky TopVue Air a TopVue Plus, které mi budou více vyhovovat (zatím jen po jedné čočce zároveň, abych zjistila, které budou pro mě lepší). Můj dotaz zní, dá se v jedněch nebo druhých přespávat, nebo, když usnu u televize může nastat problém? Předem děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Gabrielo, kontinuální nošení výrobce u těchto čoček přímo nedoporučuje. TopVue Air má ale propustnost kyslíku 100 Dk/t, což je spodní hranice pro možnost spaní v čočkách. Přespávání u televize by tedy nemělo být problém, kontinuální nošení Vám ale nedoporučujeme. U TopVue Plus Vám však nedoporučujeme ani přespávání. Děkujeme Vám za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Jakub Koch

V oku je necítím, snadno se nandavají a čistí, víc už si snad ani nemůžu přát.

Pavlína

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, co se stane, když budu nosit měsíční čočky déle než měsíc, děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Pavlíno, od okamžiku vložení kontaktní čočky do oka se na čočce začínají tvořit a ukládat usazeniny, které nelze z materiálu čočky úplně odstranit. Poté se začínají kazit a zvyšují možnost infekce oka. Proto se výrazně nedoporučuje čočky přenášet. Děkujeme Vám za dotaz a přejeme hezký den.

Ilona Hanousková

Dobrý den, chtěla bych zkusit tyto čočky, když jsou na ně dobré reference. Nabízejí se v zakřivení 8,60 a průměru 14.20. Já mám hodnoty dioptrie -4,25, zakřivení 8,40, průměr 14.00. Bude to problém, když se to trochu liší v parametrech? Popř. jaké jiné čočky byste mi mohli v mých parametrech doporučit? Dosud jsem používala 14-ti denní čočky a měsíční čočky. Děkuji za odpověď! Ilona

Zákaznický servis

Dobrý den,

takto malý rozdíl v parametrech by neměl způsobit žádné problémy. Doporučujeme čočky vyzkoušet, přijímáme mnoho pozitivních recenzí.

lleennttiillkkaa

Chtěla bych vyzkoušet tyto čočky, doteď jsem používala 14 denní, ale na těch je zakřivení 8,5, kdežto u měsíčních je 8,6. Bude to velký problém při nošení?

Zákaznický servis

Dobrý den,

takto nízký rozdíl v zakřivení by neměl způsobit při nošení čoček žádný problém. Vyzkoušení těchto čoček vřele doporučujeme, jsou velice oblíbené.

Karel Haláček

bezproblémové nošení, za celou dobu se neobjevil žádný problém :)

Ivana

Dobrý den, jak dlouho mohu čočky po otevření nosit?

Zákaznický servis

Dobrý den, TopVue Air jsou měsíční čočky, můžete je tedy používat 30 dní od prvního vložení do oka.

Martin Š.

Děkuji za rychlé dodání. Čočky jsou pohodlné a velmi příjemné.

Helena

Dobrý den, mohla bych si čočky osobně vyzvednout v Českých Budějovicích? Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, v Českých Budějovicích nabízíme spoustu výdejních míst. Konktrétní nabídka se Vám zobrazí při výběru platby.

Jirka

Skvělý poměr cena/kvalita! Mohu jenom doporučit.

Roman

super čočky! parádně sedí, oči nedráždí, pohodlné a jsou za super cenu

RAdana

Dobrý den, chápu dle popisu dobře, že toto balení jedné čočky je na použití po dobu 30 dní? Takže měsíční užití vyjde na 178,-? Děkuji Černá

Zákaznický servis
Dobrý den, jedná se o balení obsahující 1 kus měsíční kontaktní čočky - toto balení stojí 89 Kč, v případě, že si objednáte čočky 2 (každou pro jedno oko), vystačí Vám po dobu 1 měsíce (30 dní) - 2 balení stojí 178 Kč. Využít můžete také naši speciální nabídku garance vrácení peněz na 6kusové balení tohoto výrobku - v případě, že by Vám čočky neseděly, obdržíte zpět peníze.
Petr Chochole

Dobrý den. Líbí se mi možnost pořídit si "na vyzkoušení" jen jednu, respektive pár čoček a chtěl bych vědět, jestli doporučujete spíše TopVue Air či TopVue Bi-weekly / TopVue monthly? Když pominu mírně rozdílnou cenu a periodu výměny, tak koukám, že se výrazně liší v materiálu a tedy v obsahu vody a hlavně v propustnosti kyslíku... TopVue Air jsou asi tedy novější než ty weekly/monthly a tím i lepší?

Zákaznický servis

Dobrý den, hlavním rozdílem mezi čočkami TopVue Air a TopVue Monthly a Bi-weekly spočívá v použitém materiálu. TopVue Air jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu a TopVue Bi-weekly a Monthly z klasického hydrogelu. Tento fakt je nutné mít na paměti při výběru vhodné varianty. Silikon-hydrogelové čočky nemají tak vysoký obsah vody jako hydrogelové, na druhou stranu jsou však více prodyšné (k oku se dostává větší množství kyslíku). Pokud již máte s čočkami nějaké zkušenosti, záleží jen na Vás, zda je pro Vás pohodlnější silikon-hydrogelový materiál, či klasický hydrogel. Můžete také vyzkoušet obě varianty a k dalšímu užívání zvolit tu pohodlnější.