Garance vrácení peněz

TopVue Air (6 čoček)

469 Kč
88% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
Kdy odešleme? středa 26.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

Výhodné balíčky

Popis čoček TopVue Air

Měsíční kontaktní čočky TopVue Air jsou představitelem třetí generace silikon-hydrogelových kontaktních čoček, které se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Nové technologie konstrukce čočky a její výroby jsou zárukou vysokého komfortu a zdravého nošení.

Pohodlné již od prvního nasazení

Kontaktní čočky TopVue Air jsou dodávány v plastové vaničce (blistru), jejíž roztok je obohacen přídavkem hyaluronátu sodného. Hyaluronát sodný představuje jednu z nejefektivnějších lubrikačních látek, jejímž bonusem je navíc naprostá kompatibilita s fyziologickým prostředím oka. Tato látka je lidskému organismu zcela vlastní – nezpůsobuje tedy žádné nepříjemné pocity, ani nežádoucí komplikace (jako tomu může být u jiných zvlhčujících prostředků).

Vysoce prodyšné

Inovativní technologické zpracování silikon-hydrogelového materiálu zajišťuje TopVue Air vysokou prodyšnost. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků. Schopnost přenosu kyslíku (transmisibilita) činí u TopVue Air 100 Dk/t.

Celodenní hydratace

Dalším parametrem kontaktních čoček důležitým pro jejich zdravé užívání je obsah vody. Voda je nezbytná pro potřebnou hydrataci čoček. TopVue Air jsou tvořeny vodou ze 45 % svého objemu. Díky svému podílu vody pak zůstávají dostatečně hydratované v průběhu celého dne, kdy jsou nasazeny. Obsažená voda také snižuje ukládání depozit na povrchu čoček TopVue Air.

Každodenní způsob nošení

Kontaktní čočky TopVue Air jsou určené ke každodennímu nošení s periodou výměny jednoho páru 30 dní. Na noc je nutné čočky vyjmout, vyčistit, a uložit do pouzdra naplněného roztokem.

Vlastnosti - TopVue Air (6 čoček)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 45%
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +8.00
Materiál: Innofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Komentáře (232)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Jakub Proske

Dobrý den, momentálně nosím jednodenní čočky Precision1, které mají stejný průměr, ale zakřivení je 8.3. Chtěl bych se zeptat, zda budou tyto čočky TopVue Air vhodné k používání nebo jestli se mám podívat po jiných. Nemám žádné zkušenosti s měsíčními čočkami takže nevím, jak moc se zakřivení může lišit. Děkuji Vám za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jakube, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm od velikostních parametrů oka. Tuto hodnotu však neznáme, a proto Vám nejsme schopni říci, jestli Vám čočky po stránce velikostních parametrů budou vyhovovat. U značky TopVue však funguje služba Garance vrácení peněz, proto čočky můžete bez obav vyzkoušet. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a splňoval byste podmínky služby, mohl byste ji využít a investice za čočky by se Vám tak vrátila. A protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka

Dobrý den, mohu se zeptat na zakřivení čoček? V současné době nosím jednorázové čočky se zakřivením 8,50. tyto čočky mají 8.60? Jedná se o velký rozdíl? Nikdy jsem měsíční čočky neměla a nemám s nimi zkušenost. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm od velikostních parametrů oka. Vy však uvádíte zakřivení čoček, které jste nosila. Teoreticky by Vám čočky měly sednout. Nutno však podotknout, že každý uživatel na změny reaguje jinak, a tak nemůžeme říct, jestli Vám čočky TopVue Air bez výhrad sednou. Naštěstí u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice za čočky se Vám tak vrátí. Dále uvádíte, že s měsíčními čočkami nemáte zkušenost. TopVue Air jsou měsíční s denním režimem nošení tzn., že je nutné čočky každý večer z očí vyjmout a poskytnout jim péči. Jestliže jste začátečnice, doporučujeme Vám k péči o čočky univerzální roztok např. Gelone. Jak s roztokem pracovat naleznete v našem článku Péče o čočky s univerzálními roztoky. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Aneta

Dobrý den, co hrozí, pokud jsou tyto čočky nošeny nepřetržitě bez vyjmutí na noc, i když k tomu nejsou určeny?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aneto, děkujeme Vám za otázku. U čoček, které nejsou určeny přespávání hrozí zdravotní komplikace, které se nemusí objevit okamžitě, ale mohou vznikat plíživě. V případě, že ignorujete doporučení výrobce, jak nosit čočky, vystavujete se riziku např. hypoxie, neovaskularizace rohovky či infekce. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Miroslava

Dobrý den, Nemám s měsíčním čočkami vůbec zkušenost, ale jednodenní se mi již nevyplatí....můžu se zeptat, mohu k tomuto balení koupit i krabičku a roztok, to není součástí balení, je to tak? Děkuji moc.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Miroslavo, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky se prodávají samostatně a roztok je nutné dokoupit zvlášť. Na měsíční péči o čočky vystačí roztok o objemu 350 - 400 ml a součástí takového roztoku bývá zpravidla i pouzdro na čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout roztok Gelone, který můžete koupit samostatně nebo ve výhodném balíčku přímo ke kontaktním čočkám TopVue Air. Dále bychom Vás chtěli upozornit, že u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pakliže nemáme s péčí o čočky zkušenosti, přečtěte si náš článek, který se zaměřuje na péči o čočky s univerzálními roztoky. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Michaela

Dobrý den, pokud jsem zakoupila toto balení po 6 čočkách, znamená to, že mám balení na 3 měsíce?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte na obou očích stejné dioptrické hodnoty, tak Vám krabička čoček vydrží na 3 měsíce. Hezký den.

Veronika H.

Dobrý den. Ještě jeden dotaz, v posledním komentáři mi píšete osa 100 pro levé oko, mě ale naměřili 110. To se přepočítáním nějak snižuje? Optik mi poradil, že si mám při koupi čoček snížit dioptrii o čtvrt míň, než mám brýle, osa že zůstává stejná. Vy píšete dioptrie stejné, ale mensí osu. Tak jsem z toho zmatená. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Veroniko, velmi se Vám omlouváme za překlep. Osa skutečně zůstává na hodnotě osy 110°. Ke korekci pravého oka byste tedy měla mít torickou čočku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 110°. Ke korekci levého oka byste pak měla mít sférickou čočku s hodnotou dioptrie -2,00. Pakliže Vám brýlové dioptrické hodnoty oční specialista během odborné aplikace kontaktních čoček upravil dle Vašich potřeb, řiďte se jeho pokyny. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Veronika H.

Dobrý den. Chtěla bych poradit s přepočtem brýlí na čočky. Bylo mi naměřeno levé oko -1,50, cyl -1.00, osa 110. Pravé dioptrie -2.00. Taky mám hrozně citlivé a sušší oči a vyzkoušela jsem topvue air a topvue air for astigmatism a vydržela jsem to pár hodin, a pořád jsem měla pocit cizího tělesa v oku a druhý den byly byli červené. Taky se chci zeptat, co se stane kdybych si na levé oko koupila klasickou sférickou čočku? Četla jsem, že ty torické málokdo snese. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za otázku. Podle situace, kterou popisujete, Vám pravděpodobně nevyhovuje silikon-hydrogelový materiál čoček TopVue Air. Jestliže máte citlivé a sušší oči, možná by pro Vás byly vhodnější čočky z hydrogelového materiálu např. čočky Proclear Sphere s hodnotou dioptrie -2,00 pro pravé oko a Proclear Toric s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 100°pro levé oko. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem nabízených čoček spolupracuje. Správně by měl mít totiž každý nositel čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Vyhne se tak nevhodné investici, kterou se nákup na internetu může stát. Na nevhodně zvolené čočky totiž není možné uplatnit reklamaci. V závěru komentáře se ptáte, jestli je možné ke korekci levého oka použít pouze sférickou čočku. Přepočet je možný pouze do hodnoty cylindru ±0,50. Od vyšších cylindrických hodnot je nutná korekce torickou (astigmatickou) čočkou. V případě nedostatečné korekce zraku se mohou objevovat bolesti hlavy a samozřejmě může dojít k nežádoucímu progresu oční vady. Pokud je Vám korekce kontaktními čočkami nepříjemná obraťte se odborníka. Oční specialista může během osobní konzultace, na základě vyšetření, upravit dioptrické hodnoty tak, aby Vám byla korekce zraku příjemná. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tamara M.

Krásný den, potřebovala bych radu, nyní mě naměřili dioptrie -3,00 a -2,50 s cylindry -0,5.Také docela dost trpím na suché a svědící oči a pracuju dost u PC. Můžu se zeptat na doporučení a vel. dioptrií? děkuji moc a krásný den

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Tamaro, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte naměřené cylindrické hodnoty, máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Cylindrické hodnoty máte však nízké a poroto je bude nutné přepočítat na sféru. Ke korekci prvního oka z Vašeho zápisu budete potřebovat čočku s hodnotou -3,25 a ke korekci druhého oka čočku s hodnotou dioptrie -2,75. Suchost očí se u nositelů kontaktních čoček objevuje velmi často. Při práci s počítačem se navíc obecně snižuje frekvence mrkání, které zvlhčuje oči. Situaci lze řešit vhodnými očními kapkami např. Hylo Care nebo změnou kontaktních čoček. Buď hydrogelové čočky, jejichž materiál je více hydratovaný např. Proclear Sphere nebo silikon-hydrogelové čočky Biofinity Energy, které byly vyvinuty pro práci s digitálním zařízení. Správně by však re-aplikace nových čoček měla proběhnout pod dohledem očního specialisty. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí. Pokud se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Miroslava Havlíčková

Tyto čočky nosím už 10 let(+5,0). Nikdy jsem neměla problém, až teď poslední objednávku. Čočky jsou slabé, nedrží v oku. Nemají tvar. Myslela jsem si, že třeba budou jen vadné 2 z balení, ale všech 6 čoček jsou vadné. Nedrží tvar. Stačí si trochu promnout oko a hned vypadnou a srolují se. Garance vrácení peněz by člověk uvítal, jen kdyby ty čočky hned nepotřeboval k dennímu nošení.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Miroslavo, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že jste měla s čočkami nepříjemnosti. Situaci bylo možné řešit hned u prvního páru formou Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Nebo formou klasické reklamace. Jestliže jste vybrala celé balení čoček a všechny jste již vyhodila, nemůžeme Vám bohužel pomoci. Pokud máte ještě vadné čočky u sebe, ponechte je v roztoku a kontaktujte prosím naše zákaznické oddělení, rádi bychom Vám pomohli situaci nějakým způsobem vyřešit. Hezký den.
Radim

Zkusil jsem nejprve to malé balení a teď kupuju velké. Konečně jsem našel náhradu za čočky, které jsem do teď kupoval za nekřesťanské peníze v optice. Tady o víc jak polovinu levnější... Pecka! Ani nevím, proč jsem nezačala online nakupovat dřív...

Iveta Ratajová

Dobrý den, dnes jsem si vzala nové čočky a vůbec mi nesedí, od rána je cítím v oku a připadá mi že se snad i hýbou. Ještě není ani poledne a myslím, že je brzo vyměním, celkem mě v oku dřou.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za komentář. Je nám líto, že jsou Vám čočky v očích nepříjemné. Je možné, že Vám nevyhovuje materiál čoček. Značka však TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. Pakliže Vám první pár čoček nesedl, můžete službu využít a zbylé 4 čočky nám můžete poslat zpět a Vaše investice se Vám tak vrátí. Pokud hledáte vhodné čočky ke korekci zraku, doporučujeme Vám před dalším nákupem na internetu odbornou aplikaci čoček. Služba bývá zpoplatněna, ale jde o investici, která se vyplatí, protože na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Alena Toncarová

Dobrý den, tento typ čoček používám už snad 5 let,ale poslední balení mi nějak nesedlo na oči.Nevím jestli to bylo nějaké závadné,asi 3 čočky mi hned vadili v oku a musela jsem je vyhodit.Mohli by jste mi doporučit nějaké jiné podobné na zkoušku. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den Aleno, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že Vám čočky byly nepříjemné. Pokud čočky ještě máte, můžete je zkusit reklamovat, protože mohlo jít o výrobní vadu, kterou bohužel nejsme schopni odhalit. Proces reklamace je velmi přehledně popsán na naší informační stránce Reklamace a vrácení zboží. Při založení požadavku nezapomeňte detailně popsat situaci a důvod vracení čoček. Jestliže hledáte podobné kontaktní čočky, nabídli bychom Vám čočky Air Optix plus Hydraglyde. Jde také o měsíční silikon-hydrogelové čočky, které jsou však vyrobeny z jiného typu silikon-hydrogelu. Velikostní parametry jsou stejné. Bohužel Vám takto na dálku nejsme schopni říci, jak vám čočky sednou. Správně byste měla mít čočky před nákupem odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Pakliže se rozhodnete čočky zkoušet sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Alena Pechová

Dobry den,tyto cocky pouzivam uz asi druhym rokem.vzdy mi perfektne sedeli nebyl problem.v breznu jsem prodelala zanet spojivek,a od te doby i kdyz mam zanet preleceny a doktorka zadny v ocich znova neprokazuje,oci mam po par dnech noseni zarudle a oci me s cockama pali a rudnou.Je mozne ze by se projevila po zanetu nejaka alergie?zkousela jsem i kapat Vividrin,ale stejne nepomahalo.Muzete mi,prosim,poradit nejake jine cocky,ktere maji dobrou propustnost?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Aleno, děkujeme Vám za otázku. Oči jsou po prodělaném zánětu podrážděné a mnohdy je z antibiotické léčby narušen slzný film, a proto oči na další mechanickou námahu v podobě nošení čoček reagují podrážděně. Po zánětu spojivek se obecně doporučují, alespoň na přechodnou dobu, jednodenní kontaktní čočky. Do oka si tak nositel nasazuje každý den sterilní, čistou čočku. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. čočky TopVue Blue Blocker nebo TopVue Daily. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice za čočky se Vám vrátí. Pakliže chcete nosit vícedenní čočky, nabídli bychom Vám z našeho sortimentu čočky Air Optix plus HydraGlyde, které mají stejné velikostní parametry a jsou také vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu. Správně byste měla mít nový typ čoček vždy odborně aplikován. V případě, že se rozhodnete čočky koupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. V každém případě doporučujeme po prodělaném zánětu spojivek pořídit si úplně nové pouzdro a v ideálním případě i roztok. Tím maximálně eliminujete případnou kontaminaci. Jak jsme již uvedli výše, oční prostředí je po prodělaném zánětu velmi oslabeno a slzný film není stabilní. Z tohoto důvodu je doporučeno aplikovat do očí až 5x denně oční kapky bez konzervačních látek např. Hylo Dual, které jsou určeny pro podrážděné oči se zánětlivými či alergickými projevy s nestabilním slzným filmem. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Aleš

Dobrý den, čočky jsou opravdu křehké a hodně se vyštipují v krajích. První pár mi vydržel na 4 dny, druhý 5 dní. Čočky používám 23 let a takto slabé jsem ještě nikdy neměl. Bohužel jsem čočky vytáhl až 3 měsíce po doručení, takže nemohu vrátit. Třeba jsem měl jen smůlu a jedná se o špatné kusy. Vracím se zpět ke značce Biofinity.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aleši, je nám velmi líto, že jste měl s čočkami takové nepříjemnosti. Dle popisu situace by bylo možné na čočky uplatnit reklamaci. Jestliže kontaktní čočky stále máte, kontaktujte prosím náš zákaznický servis. Hezký den.

Simona Skotnicová

Dobrý den, bratrovi v optice nasadili čočky SWITCH premier (CooperVision). Chtěla bych poprosit o doporučení čoček z Vašich stránek, které by mohl též používat. Pravé i levé oko má stejné: BC 8.6, DIA 14.0, PWR -1.75. Děkuji za doporučení a přeji hezký den, Simona

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Simono, děkujeme Vám za otázku. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout kontaktní čočky Biofinity, které se s uvedenými čočkami shodují v důležitých parametrech. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Andrea Malínská

Dobrý den,taťka by chtěl zkusit měsíční k.č.. Předpis na brýle má : pravé +2.00 Dp =0,5 Osa 85 levé + 1.75 Dp = 0,5 Osa 55 Snad jsem to opsala srozumitelně.Bude to vůbec možné? Dekuji za odpověď Andrea M.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Andreo, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv se u Vašeho tatínka začíná projevovat astigmatismus, hodnoty cylindrů jsou prozatím příliš nízké a bude nutné je převést na sféru. Ke korekci zraku mu tak budou stačit klasické sférické čočky, např. tyto. Pro pravé oko bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,75. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie +1,50. Vybraná balení čoček TopVue disponují službou Garance vrácení peněz. Pokud by čočky tatínkovi nevyhovovaly, může je vrátit a nepřijde o svou investici. Nezapomeňte, že se jedná o měsíční čočky a bude k nim Váš tatínek potřebovat i roztok k péči, např. Gelone. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Kamila

Dobrý den, prosím o nabidku alternativy k čočkám Bausch and Lomb Optima, ráda bych přešla na měsíční čočky s vyšším obsahem vody a větší propustnosti kyslíku. Zakřivení mám 8,4. Dekuji. Kamila

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kamilo, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte zakřivení 8,40 mm, doporučovali bychom Vám tento parametr zachovat. Čočky s větším zakřivením, jako např. TopVue Air, by Vám na oku nemusely sedět a měly by tendenci v oku "plavat". U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm od hodnot stanovených očním specialistou, tuto hodnotu jste však neuvedla. Pokud však i přesto chcete kontaktní čočky TopVue Air vyzkoušet, pak můžete, protože značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, mohla byste ji využít a Vaše investice by se Vám vrátila. Pokud byste se co nejvíce chtěla přiblížit velikostními parametry Vašim dosavadním čočkám se zakřivením 8,40 mm, nabídli bychom Vám z našeho sortimentu čočky Avaira Vitality nebo TOTAL30. Oba typy čoček mají obsah vody 55 % a propustnost kyslíku přes 100 Dk/t. U těchto čoček bychom Vám však před nákupem na internetu doporučili odbornou aplikaci, abyste se vyhnula případné nevhodné investici, kterou by se nákup na internetu mohl stát. Na nevhodný výběr čoček, bohužel, není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Renata Kyvířová

Dobrý den, syn ( 16 let) začal nosit kontaktní čočky. V optice mu vybrali Dailies Total 1. Chtěli bychom přejít na měsíční. Poradili byste nám jaké by byli pro něj vhodné? Má pravé oko -2, cyl -0,75, AX180, levé oko-2, BC 8,5, DIA 14,1. Předem děkujeme

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Renato, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je většinou nutné brýlový zápis upravit. V tomto případě však zůstávají hodnoty stejné. Uvádíte, že pro syna navrhli v optice čočky Dailies Total1, tedy sférické čočky. Ovšem dle dioptrických hodnot, které má syn naměřené, potřebuje pro každé oko jiný typ čočky. Pro pravé oko torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Pro korekci zraku levého oka mu postačí klasická sférická čočka s hodnotou dioptrie -2,00. Torické čočky mají většinou jiné velikostní parametry než jejich sférická varianta. Bohužel píšete pouze velikostní hodnoty čoček, které Vám v optice navrhli, ne jaké velikostní hodnoty naměřili synovi. U velikostních parametrů je tolerována mezní odchylka ±0,20 mm od hodnot naměřených očním specialistou. Zkontrolujte si tedy, prosíme, naměřené hodnoty. Důraz je kladen na zakřivení. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout měsíční variantu čoček, které syn nyní nosí - pro pravé oko TOTAL30 for Astigmatism a pro levé oko TOTAL30. Rádi bychom Vás však upozornili, že pokud se rozhodnete vybrat si čočky sami bez očního specialisty, není možné na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry uplatnit případnou reklamaci. Chcete-li přeci jen vybrat čočky bez odborné pomoci, mohli bychom Vám nabídnout čočky TopVue Air for Astigmatism pro pravé oko, resp. tyto TopVue Air pro levé oko. Značka TopVue nabízí službu Garance vrácení peněz. Nebudou-li synovi čočky vyhovovat, můžete je za podmínek uvedených v prokliku vrátit a nepřijdete o svou investici. Nezapomeňte, že k měsíčním čočkám budete potřebovat i roztok k péči, např. Laim-Care. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Tran Huong

Dobrý den, prosím o hodnoty pro čočky když P oko -3,00 sph -2 cyl,AX 180,PD 32 a druhé L oko -3 sph -1.50 cyl, AX 5, PD 30, Předem děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Trane, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Ke korekci zraku tak budete potřebovat torické (astigmatické) čočky. Torická varianta těchto čoček je TopVue Air for Astigmatism. Ke korekci pravého oka budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -1,75 a osy 180. Ke korekci levého oka budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -1,25 a osy 10. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Laim Care. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Kamila Hadová

Dobrý den, prosím o hodnoty pro čočky když P oko -0,25 sph -0,50 cyl a osa 165 a druhé L oko -0,25 sph -0,25 cyl a osa 20. Předem děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kamilo, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu se u Vás rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Nicméně jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké a bude nutné je převést na sféru. Ke korekci zraku tak budete potřebovat sférické čočky jako jsou např. tyto. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,50 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,25. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o kontaktní čočky pečovat např. Laim Care. Dále bychom Vás chtěli informovat o tom, že značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lukáš

Dobrý den, jaké čočky mám vybrat, když mám ODS +1,75 CYL -0,75 AX 170 Poznámka OD 0,7 -> 1,0 OS 0,6 -> 0,7 Bin s cor 1,0 Předem děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lukáši, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte astigmatismus a ke korekci zraku budete potřebovat torické (astigmatické) čočky. Torická varianta těchto čoček je TopVue Air for Astigmatism. Pro obě oči budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +1,75, cylindru -0,75 a osy 170°. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nesednou, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Andrej Rajnoha

Dobrý deň. Tieto šošovky som si objednával dlhé roky ale posledné dva roky ide kvalita rapídne dole vodou. Trhajú sa už po 2 týždňoch, čosto sú zdeformované ešte pred prvým použitím, takže putuje rovno do koša. Proste šošovku vyberiem z obalu a vidím aká je krivá a na oku vôbec nesedí, kĺže mimo os oka. Podobne tak som voľakedy nemal problém šošovky nosiť aj dlhšie než mesiac a vôbec mi v oku nevadili. Teraz už po týždni šošovka škriabe, oko mám červené a slzí mi. Roztok používam stále ten istý. Idem hľadať inú alternatívu. Čítam podobné problémy so zhoršenou kvalitou pri šošovkách PureVision ... žeby rovnaký výrobca?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Adreji, děkujeme Vám za komentář. Mrzí nás, že máte s čočkami nepříjemnosti. V případě, že narazíte na deformovanou čočku, vždy můžete využít reklamaci. V případě, že byste si s reklamováním čočky nevěděl rady, můžete se obrátit na zákaznický servis, kde Vám pomohou. Avšak zmiňujete i fakt, že čočky nosíte dlouhé roky a cítíte nepohodlí při nošení. Tato situace nastává u dlouholetých uživatelů poměrně často. Jde o to, že čočka je stále cizím předmětem v oku a může se začít projevovat averze na daný typ materiálu. Oko má navíc s postupujícím věkem jiné nároky a většinou pomůže re-aplikace čoček, takže proběhne změna materiálu, který přichází s okem do styku. Správně by Vám měl čočky re-aplikovat oční specialista. Pokud se rozhodnete čočky hledat sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Z hlediska velikostních parametrů Vám z našeho sortimentu můžeme doporučit čočky hydrogelové čočky Proclear Compatibles Sphere nebo silikon-hydrogelové čočky Air Optix plus HydraGlyde. A odpověď na Vaši poslední otázku je ne. PureVision jsou starší generací silikon-hydrogelových čoček od výrobce Bausch and Lomb. TopVue jsou silikon-hydrogelové čočky od výrobce TopVue. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
JS

Dobrý den, nerozumím tomu množství..mám na každém oku jiné dioptrie, takže když si objednám 3ks na jedno oko a 3ks na druhé - mám tedy čočky na 3 měsíce na obě oči? Děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Tyto měsíční kontaktní čočky TopVue Air mají v balení 6 kusů čoček. Máte-li na každém oku jinou hodnotu dioptrií, musíte si vždy objednat dvě balení - jedno s hodnotou dioptrie pro pravé oko (1x 6 čoček) a druhé balení s hodnotou dioptrie levého oka (také 1x 6 čoček). Čočky Vám tedy vystačí na 6 měsíců. Nezapomeňte, že se jedná o vícedenní čočky a budete k nim potřebovat i roztok k péči, např. Gelone. Nemáte-li s čočkami žádné zkušenosti, doporučili bychom Vám spíše čočky jednodenní, např. TopVue One+. O jednodenní čočky nemusíte nijak pečovat, ráno si aplikujete čistou čočku, večer ji vyjmete a jednoduše vyhodíte. Když byste čočku začátečnickou nezkušeností poničila, nebude finanční ztráta tak vysoká, jako by se jednalo o vícedenní čočky. Až se s čočkami naučíte manipulovat, můžete samozřejmě přejít na čočky vícedenní. Výhodou značky TopVue je, že nabízí svým zákazníkům službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete je vrátit a nepřijdete o své peníze. Nemusíte se proto bát čočky vyzkoušet. Závěrem bychom Vás rádi upozornili, že před nákupem čoček je často nutné upravit brýlové hodnoty - úprava se týká dioptrií od hodnoty -3,50 resp. +3,25. Když byste měla další otázky nebo byste chtěla zkonzultovat hodnoty dioptrií pro nákup čoček, ozvěte se nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Zdeněk B

Moc příjemné čočky. Jsem s nimi dlouhodobě spokojen.

Michaela

Dobrý den, jaké čočky si vybrat když mám po měření údaje: PO: -3.0, LO: -2.5, cylindr -0,25 a asi osa 164 a 180? Děkuji za info.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv se u Vás začíná projevovat astigmatismus a máte naměřený cylindr u obou očí, jeho hodnota je prozatím příliš nízká. Ke korekci zraku Vám budou tedy zatím stačit klasické, sférické čočky (např. tyto TopVue Air). Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00, pro levé oko pak bude mít čočka hodnotu dioptrie -2,50. Pokud nemáte s kontaktními čočkami zkušenosti, bylo by možná lepší zvolit jednodenní variantu, např. TopVue One+. O jednodenní čočky nemusíte nijak pečovat (odpadá tedy také nutnost pořídit si roztok určený k péči o čočky, který potřebujete u vícedenních čoček). Ráno si aplikujete dokonale čisté čočky a večer je jednoduše vyhodíte. Pokud byste náhodou čočku poškodila, finanční ztráta nebude navíc tak vysoká, jako by se jednalo o čočku vícedenní. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. Jestliže Vám čočky nebudou vyhovovat, můžete službu využít a nepřijdete tak o své peníze. Pokud budete mít další otázku, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Anonymous

Dobrý den, používám tyto čočky již delší dobu, ale poslední měsíc mám strašné problémy s tím, že asi po 10 dnech se mi čočka začne mlžit a špatně přes ni vidím. střídavě pravé i levé oko. myslela jsem si, že to je vadnou čočkou, ale když jsem vyměnila pár, tak zase po 10 dnech horší vidění. nemůžete mít nějakou špatnou várku čoček, protože kamarádka používá ty samé a taky mi říkala, že posledních pár měsíců to má také tak, že mění několikrát do měsíce? nebo neporadíte mi, čím to je? tyto čočky opravdu používám už dlouhé roky a vždycky se takto začaly chovat až ke konci měsíce, kdy jsem je vyměnila. Děkuji Ivov

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Je nám líto, že máte potíže s používáním těchto čoček. Výrobce nám však neavizoval žádné změny a v současné době ani neevidujeme stížnosti tohoto typu. Dle popisu situace může jít o získanou averzi na materiál, z kterého jsou čočky vyrobené. Stává se to u letitých nositelů stejných kontaktních čoček. Oko stárne, má jiné nároky, mění se slzný film a to, co Vám před lety vyhovovalo, najednou nefunguje. Splňujete-li podmínky služby Garance vrácení peněz, můžete samozřejmě čočky vrátit. Každopádně bychom Vám současně doporučili re-aplikaci kontaktních čoček pod odborným dohledem. Oční specialista Vám oči přeměří, může reagovat na Vaše připomínky a zohlednit Vaše potřeby. Případně byste mohla vyzkoušet hydrogelové čočky od stejného výrobce - TopVue Plus. I u těchto čoček je nabízena služba Garance vrácení peněz. Nemusíte se proto obávat čočky zkusit. Možná ještě jednu připomínku - zkontrolujte, prosím, zda není mýdlo, kterým si myjete před manipulací s čočkami ruce, na bázi oleje. I taková maličkost by mohla mít vliv na čočky. Pokud by potíže přetrvávaly nebo byste měla další otázky, ozvěte se nám, rádi s Vámi situaci vyřešíme k Vaší spokojenosti. Hezký den.
Anonymous

Dobrý den, doufám, že s mým zrakem můžu čočky vůbec ještě nosit. Jaké byste mi prosím doporučili? Nebo by bylo lepší zajít do optiky? Předem děkuji za odpověď. P: sph. -7,50 | cyl. -0,75 | osa 5 L: sph. -7,50 | cyl. -1,00 | osa 175

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Dle dioptrického zápisu máte astigmatismus, což je velmi častá refrakční vada. Ke korekci astigmatismu tak budete potřebovat torické (astigmatické) čočky - TopVue Air for Astigmatism. Pro nákup čoček bude nutné Vaše brýlové hodnoty upravit. Pro pravé i levé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -7,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Jestliže s čočkami zatím žádné zkušenosti nemáte, pak je dobré nejprve zajít k očnímu specialistovi, který Vám první čočky aplikuje. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Zuzana

Dobrý den, mohu pro tyto čočky použít roztok Opti-Free pure moist? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Zuzano, děkujeme Vám za otázku. Ano, tento roztok můžete použít na jakékoli měkké kontaktní čočky včetně čoček TopVue Air. Hezký den.

Kristýna

Dobrý den, čočky nosím už 8. Rokem, ale za poslední půl rok mi bohužel nesedí už tak moc jak dřív, neměnilo se náhodou složení nebo něco jiného s tím společného? S čočkami jsem byla vždy uplně spokojená, ale teď se mi čočky hodně mlží přes den a nevydržím s něma celý den, celková výdrž čočky je kolikrát jenom 2-3 týdny místo měsíce. Myslíte že by to mohlo být tím že mám špatně nastavené dioptrie nebo mám vyměnit uplně značku?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kristýno, děkujeme Vám za otázku. Výrobce nám žádné změny neavizoval. Dle popisu situace jde s velkou pravděpodobností o získanou averzi na materiál, která se u dlouholetých nositelů jedné značky může objevit. Jde o to, že čočka je stále "cizím" předmětem v oku. A jak oko stárne, má časem jiné nároky. Přirozeně se mění i složení slzného filmu. Oči pak začnou čočku odmítat a přichází na řadu re-aplikace. Proto bychom Vám doporučili vyzkoušet hydrogelové čočky TopVue Plus. Protože značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz, nemusíte mít z vyzkoušení obavy. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lubomír Jirásek

Dobrý den, omlouvám se, že jsem zapomněl napsat znaménko u dioptrií. Hodnoty mých očí jsou tyto : P d= - 0,75 cyl. 0,5 osa 90. L d= -0,75 cyl. 0,25 osa 100. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Lubomíre, děkujeme Vám za doplnění dotazu. Dle Vámi napsaných hodnot se u Vás začíná rozvíjet poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Hodnoty cylindrů jsou však zatím příliš nízké a bude stačit korekce zraku klasickými sférickými čočkami. Výsledné hodnoty dioptrií ovšem budou hodnotami cylindrů ovlivněné (a jak jsme již psali, vliv má i znaménko). Pro přepočet bereme tedy brýlové hodnoty:
P: dioptrie -0,75, cylindr +0,50, osa 90°
L: dioptrie -0,75, cylindr +0,25, osa 100°
Hodnota dioptrie pro nákup kontaktních čoček bude pro pravé oko -0,50, pro levé oko pak -0,75. Čočky TopVue Air jsou tedy ve Vaší situaci vhodnou alternativou. Značka TopVue nabízí svým zákazníkům službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Nezapomeňte, že tyto čočky jsou měsíční a budete k péči o ně potřebovat i nějaký roztok, např. Gelone.
Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Přejeme krásný den.
Anonymous

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jaké hodnoty čoček by jste mi doporučili? P d=0,75 cyl. 0,5 osa 90. L d=0,75 cyl. 0,25 osa 100. Moc vám děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Rádi Vám poradíme hodnoty pro nákup kontaktních čoček, potřebujeme však kompletní brýlový zápis včetně všech znamének (+, - nebo =). Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí pouze s mínusovými hodnotami cylindrů. Pokud by byly hodnoty cylindrů kladné, převáděli bychom je na záporné a tento převod by se promítl do celého zápisu. Předem děkujeme a prozatím přejeme hezký den.

Miroslav Vaňhara

Dobrý den, používám delší dobu kontaktní čočky TopVue. Nyní mám nový předpis na brýle kde jsou uvedeny následující hodnoty : P -10,0 cyl. -1,5, osa 40° L -9,5 cyl. -2.0, osa 120° Jaké hodnoty pro kč byste mi doporučili. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Miroslave, děkujeme Vám za komentář. Dle údajů z předpisu máte astigmatismus, který korigují torické (astigmatické) čočky. Nyní tedy budete ke korekci zraku potřebovat torickou variantu těchto čoček - TopVue Air for Astigmatism. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -9,00, cylindru -0,75 a osy 40°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -8,50, cylindru -1,25 a osy 120°. Pokud používáte čočky TopVue, zajisté víte, že u tato značka disponuje službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám korekce zraku nebyla příjemná nebo Vám čočky nevyhovovaly z jiného důvodu, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. V případě, že byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Kristýna N.

Dobrý den, vyzkoušela jsem tyto čočky a jsem velice spokojena. Nicméně bych potřebovala poradit s novými hodnotami pro nákup - na kontrole u očního lékaře mi bylo nově naměřeno P: =3,50, L: =3,00. Děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Kristýno, děkujeme Vám za otázku. Těší nás, že jste s čočkami spokojena. Pro nový nákup budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie pro pravé oko -3,25 a pro levé oko zatím není potřeba hodnotu dioptrie upravovat a zůstane na hodnotě -3,00. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Diana Čizmadia

Hezky den, bylo mi naměřeno PO - Sféra -2, cylindr -0,25, osa 115 LO - sféra -1, cylindr -0,50 osa 90 Můžete mi prosím doporučit měsíční čočky? Objednala jsem si tyto Topvue Air a sedi dobře, trochu se mlži mi přijde, jsou vhodne nebo by byly lepší jine? Děkuji a hezky den

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Diano, děkujeme Vám za otázku. Zamlžení, které s čočkami vnímáte je způsobeno pravděpodobně tzv. sférickou aberací, kterou způsobuje Váš pomalu rozvíjející se astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím však příliš nízké a je nutné je přepočítat na sféru. Proto bychom Vám doporučili kontaktní čočky, které mají tzv. asférický design. Ten, díky svému tvaru dokáže sférické aberace eliminovat. S asférickými kontaktními čočkami je tak pohled hezky ostrý i při nízkých hodnotách astigmatismu, které je nutné přepočítat na sféru nebo za zhoršených světelných podmínek. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili čočky Biofinity. Pro pravé oko zůstane hodnota dioptrie -2,00 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Radim K.

Za mě jedny z nejlepších čoček! Už jsem jich pár zkusil (i ty od "renomovaných" značek) a na tyhle nedám dopustit.

Anna Soukupová

Dobrý den, v mé optice mi aplikovali čočky, které se mi nedaří najít na žádném e-shopu. Vím, že jsem měla silikon-hydrogelové a zkusila jsem tyto i kvůli možnosti je vrátit. Čočky mi vyhovují lépe než ty optiky a jsou za 1/3 ceny. Nyní bych chtěla ještě změnit roztok. Používám SoloCare AQUA , ale když si občas oplachuju čočky před nasazením, tak cítím, že to není ono. V mé optice jiný nemají. Mohla bych Vás požádat o doporučení nějakého roztoku. Předem díky.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Anno, děkujeme Vám za otázku. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili roztok Gelone nebo AQ Pure. Oba roztoky jsou velmi dobře snášené a mezi uživateli se těší velké oblibě. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Dan Kantůrek

Nosím tyto čočky asi 2 roky s dioptriemi -2,0 a -1,75. Po posledním měření mi bylo naměřeno pro pravé oko sféra -2,00, cylindr -0,25, osa 43 a pro levé oko sféra -1,75, cylindr -0,50, osa 51. Koukal jsem na astigmatické čočky, ale cylindr je až od -0,75. Mohl bych Vás poprosit o doporučení správných dioptrických hodnot? Předem díky.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Dane, děkujeme Vám za otázku. Ano, máte pravdu. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí až od hodnoty -0,75. Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké a je nutné je přepočítat na sféru. To znamená, že budete moct dál nosit tyto kontaktní čočky. Po přepočtu budete pro pravé oko i levé oko potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,00. Hezký den.

Soňa

Dobrý den , chtěla bych se zeptat. Mám naměřeno Pravé oko -2,00 dptr, -1,00 cilindr a 163 osa a Levé oko +2,75 dptr , -0,75 cylindr a 10 osa. Jaké bych si měla objednat čočky. A druhý dotaz pokud si objednám jen balení, kde je jedna čočka , tak jí mohu nosit každý den po dobu jednoho měsíce? Chtěla bych to zkusit ,ale nechci si kupovat hned balení po 6 ks. Nebo je to jinak.? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Soňo, děkujeme Vám za otázky. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Ke korekci zraku proto budete potřebovat torické (astigmatické) čočky TopVue Air for Astigmatism. Dioptrický zápis bude nutné pro nákup kontaktních čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -0,75 a osy 160°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +2,75, cylindru -0,75 a osy 10°. Ve Vašem zápise uvádíte u každého oka jiné znaménko u sférické dioptrie. Víme, že takto rozdílné dioptrické kombinace mohou být, ale pro jistotu si znaménka zkontrolujte se zápisem od očního specialisty. Objevuje se to spíše vzácně. Odpověď na Váš druhý dotaz je ano, čočku TopVue Air for Astigmatism můžete nosit podobu 30 dnů. Čočky mají denní režim nošení tzn., že je nutné čočky na spaní vždy z očí vyjmout, mechanicky očistit a uložit přes noc k regeneraci. Proto si nezapomeňte zakoupit i roztok. Celou nabídku našich univerzálních roztoků naleznete ZDE. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka Barešová

Dobrý den, používám tyto čočky už několik let, společně s roztokem Gelone. Vždy to bylo bez problému. Poslední dobou ale často čočky nevydržím nosit celý měsíc. Jakoby čočky vysychaly nebo tak něco. Stává se mi, že během dne mám několikrát takový rozostřený pohled. Musím si pak oči promnout nebo ideálně vykapat a pak je zase vše OK. Když nosím denní čočky Top Vue Daily, tak takový problém vůbec nemám, ale to je na denní nošení poměrně drahá záležitost. Můžete mi prosím poradit třeba jiné měsíční čočky nebo co s tím? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za komentář. Je možné, že Vaše oči přestávají tolerovat materiál čoček, Vaše oči začínají mít jiné nároky nebo je narušena stabilita slzného filmu. Všechny případy jsou naprosto běžné. Můžete vyzkoušet čočky TopVue Plus z hydrogelového materiálu, které by měly problém se suchostí očí vyřešit. Pokud by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Nebo Vám můžeme nabídnout čočky Air Optix plus Hydraglyde, které mají stejné velikostní parametry, jako mají TopVue Air a jsou rovněž ze silikon-hydrogelového materiálu, pouze z jiného typu. Pokud by Vám však čočky Air Optix plus Hydraglyde nevyhovovaly a neměla byste je před nákupem na internetu odborně aplikované, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka M.

Dobrý den, vždy jsem kupovala tyto čočky s dioptrií -1,75. Nyní mi naměřili na brýle -1,50, Cylindr Dp 0,25 Osa 90. Jaké čočky si mám nyní vzít? Jsou tyto vhodné? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli se u Vás začíná projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus, stále budete ke korekci zraku potřebovat klasické sférické čočky. Takže ano, tyto čočky jsou pro Vás vhodné. Dle posledního měření by Vám měla stačit hodnota dioptrie -1,50. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Kateřina Vybíhalová

Dobrý den, již několikrát jsem zakoupila tyto čočky a byla s nimi spokojená. Po poslední návštěvě u své oční lékařky mi bylo naměřeno na pravém oku -5, cylindr -0,75, osa 170% a na levém oku -5,5, cylindr -1,5 a osa 175° Jaké čočky tentokrát vybrat, když se mi změnily dioptrie? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Projevila se u Vás poměrně častá refrakční vada - astigmatismu. Ke korekci zraku nyní budete potřebovat torické (astigmatické) čočky. Torická varianta těchto čoček je TopVue Air for Astigmatism. Brýlové dioptrické hodnoty bude nutné pro nákup čoček upravit. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,75, cylindru -0,75 a osy 170°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,25, cylindru -1,25 a osy 170°. Torické čočky mají na pozici 6. hodiny malou orientační značku pro přesnější aplikaci (čočka se rychleji usadí). Korekce čočkami může být v prvních dnech nepříjemná, protože je tato korekce pro mozek těžší na zpracování. Z tohoto důvodu buďte ze začátku trpělivá. Pokud by Vám byly čočky opravdu hodně nepříjemné, můžete využít služby Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Roman Vlach

Dobrý den, nosím čočky už docela dlouho. Mám teď homeoffice a po obědě jsem s čočkami párkrát usnul cca na 20 -30 min. Vím, že se s čočkami spát nesmí, proto se chci zeptat, jestli mi malé schrupnutí nemůže nějakým způsobem ublížit. Předem díky za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Romane, děkujeme Vám za otázku. Spánek tyto čočky skutečně neumožňují, ale krátký spánek během dne by Vám neměl ublížit. Čočky mají vysokou propustnost kyslíku, a proto by půlhodinový spánek neměl oči vůbec zatěžovat. Pokud byste snad po spánku pociťoval nepohodlí, můžete oči osvěžit očními kapkami. Hezký den.

Lída Mikulková

Dobrý den, nosím tyto čočky už cca 2 roky a jsem s nimi moc spokojená. Měla jsem na obou očích -3,25, ale na levém oku se mi zhoršil zrak a naměřili mi -3,75 . Když jsem si koupila čočky s touhle dioptrií, tak nevidím úplně dobře. Nevíte proč? Předem díky za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lído, děkujeme Vám za otázku. Jestliže se Vám zhoršil zrak, pak bude nutné upravit hodnotu dioptrie. Od hodnoty dioptrie -3,50 je nutné zohlednit ohniskovou vzdálenost a upravit naměřené dioptrické hodnoty podle tabulky pro přepočet sférické vrcholové lámavosti. Nyní tedy ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Radim Florián

Začal jsem je nosit někdy na podzim, když jsem kvůli zamlžování brýlí špatně viděl, protože rouška :( S čočkama jsem spokojený. Jen je měním už zhruba po 20 dnech, protože pracuju v dílně, kde se dost práší.

Božena Kobrová

Dobrý den, ráda bych zkusila nošení kontaktních čoček, mám ale jen hodnoty na brýle ... Jaké tedy čočky by byly adekvátní? Na předpisu je: PD:Sf.==2,5,Cyl.Dp.==1,0,Cyl.Osa=10 LD:Sf.=plan,Cyl.Dp.==1,0,Cyl.Osa=175 Pomůcka: PD 60 Děkuji za odpověď!!! B.K.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Boženko, děkujeme Vám za otázku. Podle Vašeho zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Pro korekci zraku budete tedy potřebovat torickou (astigmatickou) variantu těchto kontaktních čoček - TopVue Air for Astigmatism. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, a proto bude nutné Vaše brýlové dioptrické hodnoty upravit. Pro pravé oko zadáte hodnotu dioptrie -2,50, cylindru -0,75 a osy 10°. Pro levé oko pak zadáte hodnotu dioptrie +0,00, cylindru -0,75 a osy 180°. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. A protože se jedná o měsíční kontaktní čočky, budete potřebovat ještě roztok, kterým čočky budete čistit např. Gelone. Celou nabídku roztoků si můžete prohlédnout ZDE. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Diana Šmidová

Dobrý den, zkoušela jsem kontaktní čočky Top Vue jak jednodenní tak měsíční ale bohužel i s kombinaci kapek do očí mě po několika hodinách začnou pálit a škrabat oči. Nevite zda by mi mohli pomoci třeba jiné čočky? Hledala jsem na vašich stránkách ,,hydro" čočky ale výběr je větší a nevim jaké zvolit na zkoušku. Čočky nosim v tuto chvíli jen na sport s tím že je po cca 4 hodinách vydávám kvůli pocitu sucha v oku a škrábání. Děkuji Diana

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Diano, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že Vám čočky TopVue Air 100% nevyhovují. Takto na dálku se kontaktní čočky doporučují velmi obtížně. Podle popisu Vám u čoček TopVue Air nevyhovoval materiál čoček. Správě by Vám měl čočky aplikovat oční specialista. Pak nehrozí, že na internetu koupíte nevyhovující čočky. Prosím, zvažte tu možnost, je to investice, která se vyplatí, neboť na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste však i přesto chtěla čočky vyzkoušet sama, můžeme Vám nějaké doporučit. Zmiňovala jste označení "hydro", z toho vyvozujeme, že byste měla zájem spíše o hydrogelové kontaktní čočky, které mají vysoký obsah vody. Z jednodenních čoček by to tedy mohly být čočky Proclear 1 Day. Měsíční hydrogelové kontaktní čočky bychom Vám mohli doporučit Proclear Compatibles Sphere. Oboje čočky jsou od společnosti CooperVision. Pokud byste se přeci jenom rozhodla čočky vyzkoušet pod dohledem odborníka, můžete si na této mapě vyhledat optiku ve Vašem okolí, která se společností CooperVision spolupracuje. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Adéla Jordová

Dobrý den, mám problém s výběrem kontaktních čoček. Měla jsem jednou zkušební čočky, měsíční z GrandOptical značky IWear. Ty mi velice vyhovovali. Cenově mi však byli nedostupné. Na levém oku mám +4,25, BC 8,60 a D 14,00. Na pravém mám však +4,50, cyl -0,15, axis 60, BC 8,70 a D 14,50. Za jakoukoliv radu bych byla vděčná. Děkuji.

Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Vaše naměřené hodnoty bude nutné pro nákup kontaktních čoček upravit. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,50. Na pravém oku máte počínající astigmatismus, ale protože je cylindrická hodnota příliš nízká bude nutné ji převést na sféru. To znamená, že pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,75. Vašim velikostním parametrům odpovídají spíše kontaktní čočky PureVision2 nebo Biofinity. U obou typů kontaktních čoček je dobré, že je lze koupit v balení po 3 ks. Kontaktní čočky TopVue Air jsou však k vyzkoušení rovněž dobrou volbou. Zakřivení čočky je shodné s Vaším, a proto by měla čočka perfektně kopírovat oko. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám kontaktní čočky nebudou vyhovovat, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Sisi

Příjemné čočky za příjemnou cenu. Za mě mohu doporučit :)

Zbyněk Pokorný

Dobrý den, Potřeboval bych poradit s výběrem čoček. Moje naměřené hodnoty jsou: PO -1,75, cyl. -0,50 a osa 180; LO -1,50, cyl. -0,25 a osa 180. Jaké dioptrie by jste mi doporučili a mohu nosit tyto čočky? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Zbyňku, díky za otázku. Tyto čočky určitě můžete vyzkoušet. Pro pravé oko by Vám měla vyhovovat dioptrie -2,00 a pro levé oko dioptrie -1,50. Kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Lukáš Orlovský

Hledal jsem náhradu za PureVision, které mi po delší době nošení začaly vadit. Optik mi řekl, že se oči mění a jak stárnu mění se nároky. Tak jsem zkusil ve stejné cenové kategorii tyhle a zatím jsem spokojený. Čočky můžu mít zas bez problémů celý den.

Gabriela Procházková

Nosím několik Acuvue Oasys, bohužel mám poslední dobou pocit suchých očí. Oči mám velmi zarudlé. Vyzkoušela jsem místo nich Topvue Air a bohužel jsem měla stejný problém jako většina zákazníků - čočky v očích škrábou, oči jsem měla hned zarudlé, musela jsem po pár hodinách čočky vyndat. Uplatnila jsem garanci vrácení peněz, vše proběhlo bez problémů a velmi rychle. Další čočky si nechám doporučit od oční lékařky.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Gabrielo, díky za komentář. Je nám líto, že Vám čočky nevyhovují. Oční specialista pro Vás jistě najde ideální čočky, které u něj vyzkoušíte a budete mít jistotu, že jsou pro Vás vhodné. Pak můžete zase nakupovat online z pohodlí domova. Kdybychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Sára Procházková

Kvůli chladnému počasí a téhle divné době s rouškami jsem byla nucena začít s čočkami. Vadí mi zamlžené brýle. Naštěstí jsem našla cenově dostupné čočky, které mi sedí a celý den vidím.

Vlasta Š.

Sedí mi velice dobře. Jsem s nimi spokojená po všech stránkách. Jako jedny z mála čoček se mi snadno nasazují a vyndavají.

Hanka

Ráda bych vyzkoušela měsíční čočky. Nosila jsem Trueye. Jsou tyhle čočky vhodná volba?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Hanko, díky za otázku. Čočky určitě vyzkoušejte. Jsou ze stejného typu materiálu, jako jednodenní čočky, na které jste byla zvyklá. Kdyby Vám na čočkách TopVue cokoli nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Romana L.

Na značku jsem přešla na doporučení a jsem s čočkami spokojená. Vydrží mi úplně bez problémů celý měsíc a nemám s nimi žádné nesnáze.

Ivana M.

Zatím jsem s čočkami žádné problémy neměla. A to je nosím několik let.

Stela M.

Nosila jsem čočky AirOptix a tyto mi rozhodně vyhovují víc. Největší rozdíl mezi čočkami jsem pocítila při nasazování a vyndávání. S Airoptix se mi hodně špatně zacházelo a nemohly se přichytit na oko. U těchhle čoček takové problémy nikdy nemám. Jsem s nimi už poměrně dlouho spokojená.

Leoš

Za mě spojenost. Nosím čočky cca 3 roky a neměl jsem s nimi ještě problém.

Šárka Radošovská

Dobrý den, prosím o radu ohledně nasazení čoček. V příbalovém letáku stojí, že čočka musí být na ukazováčku umístěna tak, aby orientační znak, kterým je opatřena, směřoval kolmo dolů v poloze 6 hodin. Ať koukám jak koukám, žádný takový znak nevidím. U jiného typu čoček jsem poznala rub a líc čočky podle čísel 123 a 321. Tady jsem opravdu bezradná. Správné nasazení poznám až podle toho, že čočka v oku nedráždí. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Šárko, děkujeme za otázku. Informace o orientačním znaménku platí pouze pro torické kontaktní čočky. Tyto sférické čočky žádné znaménko ani značku nemají. Správnou polohu čočky byste měla poznat tak, že po vyjmutí čočky z pouzdra nebo blistru zkontrolujete její tvar. Okraje čočky by měly směřovat nahoru jako u mističky. Pokud by okraje směřovaly do stran a čočka by vypadala jako talířek, pak by byla přetočená obráceně. Více informací najdete ve článku Nasazení kontaktní čočky. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Nikola

Dobrý den, doporučili jste mi tuto sférickou kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -6,75. Jenže tato hodnota tam není v nabídce, a tak nevím zda si je mám objednat alespoň s dioptrií -6,50 nebo raději nic neobjednávat. Jelikož mám astigmatismus a mé hodnoty na pravém oku jsou příliš nízké a byla třeba je přepočítat na sféry. Mé parametry z předpisu na brýle jsou na pravém oku -7,0 dioptrií Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den Nikolo, děkujeme Vám za další komentář. Přepočet astigmatických hodnot je správný. Bohužel, tuto hodnotu tyto kontaktní čočky nenabízejí, a proto se budeme řídit pravidlem, kdy zvolíme nejbližší nižší hodnotu, tedy -6,50. V případě, že by Vám kontaktní čočka nesedla, můžete využít službu Garance vrácení peněz a Vaše vložená investice se Vám vrátí. Další možností je odborná aplikace kontaktních čoček u očního specialisty, který Vám pomůže najít kontaktní čočky, které Vám budou maximálně vyhovovat. Služba je zpoplatněna, ale tato investice se Vám zajisté vyplatí. Až budete mít kontaktní čočky, které Vám budou po všech stránkách vyhovovat, můžete začít nakupovat na internetu bez obav ze ztráty investice či obav, zda-li Vám kontaktní čočky perfektně sednou. Pokud budete mít další otázky, napište nám, rádi Vám odpovíme. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Anonymous

Dobrý den, může mít kontaktní čočky i 13 leté dítě.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za otázku. Ano, kontaktní čočky může nosit i třináctileté dítě. Je ale velice důležité vybrat takové čočky, u kterých si budete jistí že dítě dokáže dodržet pravidla jejich hygieny. Pro děti jsou samozřejmě nejvhodnější jednodenní čočky, které si ráno nasadí a večer je prostě vyhodí. U dítěte by také měl první čočky vybrat kontaktolog po důsledném vyšetření očí. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Loucká Petra

U mě velká spokojenost. Už víc než rok je nosím bez problémů.

Hana Skácelova

dobry den prosim vam kdyz mam D -1,50 CYL -1,25 B 8,6 DIA 14,5 bude moc vadit kdyz si objednam 14,20?DEKUJI

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Hano, děkujeme za otázku. Oči jsou schopné určité rozdíly v rozměrech čočky přijmout. Každé oči jsou ale jinak citlivé a nové čočky je vždy nutné vyzkoušet, abyste měla jistotu, zda Vám vyhovují. Při těchto naměřených parametrech budete potřebovat torické kontaktní čočky, což jsou například TopVue Air for Astigmatism. U čoček je zavedená služba Garance vrácení peněz, takže je můžete vyzkoušet bez obav ze zbytečné investice. Pokud se budete chtít na cokoli zeptat, napište nám další komentář. Zatím Vám přejeme hezký den.
Filip K.

Vyzkoušel jsem a zatím je nošení v pohodě. O čočkách nevím.

Sandra Lukasová

Dobrý den, prosím o radu. naměřené mám. Pravá čočka: -4,50, cyl.dp. : -0,50 , 172 Levá čočka: -3,25 , cyl.dp: - 0,75, 10 Děkuji. Sandra

Zákaznický servis- Markéta
Dobrý den, Sandro, děkujeme za otázku. Pro pravé oko bychom doporučili dioptrii -4,50 a pro levé oko čočky torické s dioptrií -3,25, cylindrem -0,75 a osou 10°. Vyzkoušet můžete tyto TopVue Air a TopVue Air for Astigmatism. U značky je zavedena služba Garance vrácení peněz, kterou můžete využít, kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Naďa Bušková

Dobrý den, na pravém oku mám na brýlích dio -3,75 na pravém oku a na levém mám -4,25. Jaké dioptrie vybrat u čoček prosím? Díky

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Naďo, děkujeme za otázku. Dioptrie je nutné lehce upravit. Pro pravé oko si zvolte dioptrii -3,50 a pro oko levé -4,00. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Alina

Dobrý den, mám naměřené hodnoty P oko: sféra -2,5 cyl. dp -0,25 osa 140 a L oko: sféra -0,5 cyl. dp -0,75 osa 20. Chci se zeptat, jaké čočky správně objednat a zda je potřeba výše uvedené nějak přepočítávat? Děkuji, AM

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za otázku. Parametry pro pravé oko je nutné upravit. Cylindr je velice nízký, takže Vám budou stačit čočky pouze s dioptrií -2,50. Pro pravé oko Vám tedy doporučujeme tyto TopVue Air. Pro levé oko ale budete potřebovat čočky torické a parametry není nutné upravovat. Můžete vyzkoušet TopVue Air for Astigmatism. U značky TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže jsou na vyzkoušení ideální. Protože jde o čočky vícedenní, budete k nim potřebovat také roztok. Ideální jsou roztoky s obsahem lubrikační látky - hyaluronátu sodného. Jsou to například roztoky Gelone a Laim-Care. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Čermáková D

Před 2 lety jsem přešla na tyto čočky a jsem maximálně spokojená, zatím žádný problém

Plačková I.

Nosila jsem čočky Purevison a po pár hodinách mě na čočkách zlobily usazeniny. S těmihle se mi to neděje. Jsem moc spokojená. S čočkami i se službami obchodu.

Julie B.

Pro mě jsou to už několik let nejlepší čočky. Nikdy jsem s nimi neměla žádný problém.

Petr Musil

Dobrý den, zakoupil jsem u vás tyto čočky. Včera mi přišli a hned jsem je nasadil, večer sundal a dnes totéž. Výsledná korekce je u mě: Pravé oko: SPH -0,75 ; Cyl +0,25 ; Axix 80 Levé oko: SPH -1,25 ; Cyl +0,5 ; Axix 95 A teď k mému dotazu. Zakoupil jsem si tyto TOP VUE AIR dvě měsíční balení jedno dioptrie -0,75 a druhé -1,25. Oproti stavu bez brýlí je viditelnost na dálku super ale v místnosti (šeru) a na blízko vidím řekl bych o něco hůře než bez čoček. Takže se raději ptám jestli jsem zakoupil vhodné a nebo přes nějáký výpočet bych neměl mít jiné dioptrie? A druhý dotaz - od prvního dne co jsem nasadil pravou čočku mi v oku lehce vadila a opakovalo se to i druhý den -tak jsem dnes načnul druhou měsíční čočku a ta mi po zbytek dne v oku nevadila (stejně jako u levého oka vše ok) Jestli je možné ač tak nevypadá, že by byla vadná? Mám jí v roztoku, zítra jí opět zkusím dát do oka. Pokud bude vadná je možnost jí "vrátit" a obdržet novou? A pokud byste mi doporučili jiné měsíční balení kont.čoček, případně které, - tak mohu vrátit tyto balení TopVue Air na garanci vrácení peněz? Děkuji za odpověď na tento zdlouhavý komentář.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petře, děkujeme za otázku. Plusový cylindr by se měl přepočítat. U pravého oka by po přepočtu vyšla dioptrie -0,50 a u levého oka dioptrie -1,00. Tento rozdíl 0,25 dioptrie by mohl způsobovat neostré vidění za šera. Pokud jde ale o pohodlí, vadnou čočku nám určitě můžete poslat k reklamaci. U Garance vrácení peněz je nutné dodržet podmínky a počet vrácených kusů. Pokud bude vše dodrženo, můžete čočky vrátit a následně objednat nové dioptrie. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.
ONDRA

JÁ S ČOČKAMA TEDA NAŠTĚSTÍ ŽÁDNÝ PROBLÉM NEMÁM. POŘÁD JSOU POHODLNÝ A NORMÁLNĚ JE NOSÍM CELÝ MĚSÍC.

Liba F.

U mě stále velká spokojenost. Nosím je bez problémů celý měsíc.

Hedvika

Pro mě jsou opravdu "TOP MĚSÍČNÍ" :)

Hanka Leova

Dobrý den, chci si u vás zakoupit TopVue pro Astigmatismus. Lékař naměřil P oko -1,50, cyl dp -0,50, osa 0. L oko -1,75, cyl dp -0,75, osa 5. Díky za radu

Zákaznický servis
Dobrý den, Hanko, děkujeme Vám za komentář. Skutečně máte astigmatismus, ale na pravém oku máte hodnoty cylindru příliš nízké, a proto bude potřeba je přepočítat na sféru. Po přepočtu pak budete pro pravé oko potřebovat tuto kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -1,75. Pro levé oko pak budete potřebovat torickou kontaktní čočku TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 10°. Hezký den.
Zuzana Adamovská

Dobrý den, několik let jsem používala měsíční kontaktní čočky Frekvence 55 a ty mi bohužel přestaly vyrábět. Na vašich stránkách jsem si objednala TOPVUE AIR, kde jste psali, že jsou adekvátní náhrada za Frekvence 55. Prvni dny používání byly výborné, ale tak 4.-5.den mi začaly vadit v očích a neviděla jsem do blízka. Tak jsem vzala 2.pár a opět se to opakovalo... V čem je problém? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, Zuzano, děkujeme za otázku. Důvodem nekomfortu může být i materiál nových kontaktních čoček, který je jiný, než jste byla doposud zvyklá. Nové čočky poté začnou dráždit oči a vzniká nepohodlí. Možná by pro Vás byla vhodnější alternativa kontaktních čoček TopVue Plus od stejné značky. Čočky se shodují ve všech klíčových parametrech. Navíc u této značky funguje služba Garance vrácení peněz, takže pokud by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Anna

Dobrý den, dlouhodobě mi vyhovují čočky značky Topvue. Jsou některé z nich vhodné ke kontinuálnímu měsíčnímu nošení? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Anno, děkujeme za otázkou. Bohužel kontaktní čočky TopVue nemají čočky vhodné ke kontinuálnímu způsobu nošení. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Petra

Dobrý den, dlouhodobě odebírám Bausch Lomb Optima s BC 8.7. Chtěla bych ale vyzkoušet TopVue Air. Mám P. oko -5.5, cylindr -1, osa 15 st., L. oko -5.75, cylindr -1.5, osa 170st. Jaké míry čoček byste mi tu doporučili? Děkuji. Petra

Zákaznický servis
Dobrý den, Petro, děkujeme za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Ten se koriguje pomocí torických kontaktních čoček. Dle přepočtové tabulky budete pro pravé oko potřebovat hodnoty dioptrie -5,25, cylindru -0,75 a osy 10° a pro levé oko budete potřebovat dioptrii -5,50, cylindr -1,25 a osu 170°. Z naší nabídky Vám doporučujeme kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. U této značky navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Sylva

Dobrý den, přemýšlím o vyzkoušení těchto čoček, po poslední návštěvě očního mi již byl naměřen i cylindr, je nutný nějaký přepočet? Pravé -3,25, CYL +0, Levé -2,75, CYL -0,50, AX 180. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, Sylvo, děkujeme za otázku. Přepočet cylindrické hodnoty na sférickou se provádí u nízkého astigmatismu do hodnoty -0,50. To je tedy i Váš případ. Pro nákup čoček tedy zadáte pro pravé oko dioptrii -3,25 a pro levé oko -3,00. Tyto čočky mají navíc službu Garance vrácení peněz, proto jsou na zkoušku velmi dobrou volbou. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít a nepřijdete tak o svou vloženou investici. Hezký den.
Eliška

Dobrý den,mám dioptrie:levé oko -1.75,pravé oko -2.00.Průměr čoček mám 14,0 a zakřivení 8,6...jaké čočky by jste mi doporučil. Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Eliško, děkujeme za otázku. Tyto čočky určitě můžete vyzkoušet bez jakékoli úpravy dioptrie. Pokud však s čočkami začínáte, mohla by pro Vás být zajímavější jednodenní varianta čoček TopVue One+, kdy si každý den berete nové kontaktní čočky. U této značky navíc funguje služba Garance vrácení peněz, takže pokud by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuho službu využít. Hezký den.
Petra

Dobrý den, mám dioptrie: levé oko -2.00, pravé oko -1.50. Chci si objednat čočky, ale vím, že se ty dioptrie nějak mění. Potřebovala bych vědět jaké si mám tedy objednat. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, Petro, děkujeme za otázku. Dioptrie se skutečně mění, ale až od hodnot -3,50 a +3,25 dioptrie. Ve Vašem případě tedy můžete použít údaje od očního specialisty. Hezký den.

Linda

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu s výběrem vhodných kontaktních čoček. Optometrista mi naměřil tyto hodnoty P: -1.25, cyl. -0.5, osa 157. L: -1.75, cyl. -0.25, osa 96. Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, Lindo, děkujeme za otázku. Dle naměřených hodnot Vám budou prozatím stačit sférické čočky. Dle přepočtových tabulek je třeba hodnoty mírně upravit: pravé oko dioptrie -1,50 a levé oko dioptrie -1,75. Pokud s čočkami začínáte, mohly by pro Vás být zajímavější jednodenní čočky. Na vyzkoušení Vám určitě doporučujeme vybrat čočky z řady TopVue, u které je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud budete chtít poradit s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Dave

Čočky jsou fajn, kupuju si je pravidelně.

Michele Moravčíková

Dobrý den, chtěla bych na léto nějaké kontaktní čočky, nikdy jsem ještě žádné čočky nenosila, můj oční mi doporučil měsíční, ale nic víc mi k tomu neřekl, asi nestíhal. Potřebovala bych poradit, jaké čočky si vybrat, mám dioptrie -5,5 a -5. Jak zjistím zakřivení čočky a co všechno k používání čoček potřebuji? Mám totiž dost citlivé oči. Děkuji moc.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michele, díky za otázku. Perioda výměny čoček je asi to nejméně podstatné, co by měl oční specialista doporučit. Periodu výměny čoček byste si měla stanovit vy, dle vlastních preferencí. Vzhledem k tomu, že máte citlivé oči, doporučili bychom Vám čočky jednodenní. K čočkám jednodenním nepotřebujete žádné příslušenství a každý den si nasazujete zcela novou kontaktní čočku. Jednodenní čočky jsou označovány jako nejjednodušší a nejzdravější forma nošení. Oční specialista by Vám měl poradit právě s hodnotami zakřivení a průměru. Samozřejmě by měly proběhnout i informace ohledně materiálů čoček, manipulace s čočkami a v neposlední řadě důležité informace o péči o kontaktní čočky - především, když Vám doporučil čočky měsíční. O měsíční čočky musíte pečovat, je nutné vybrat si k nim roztok na čištění a uchovávání. Čočky pak každý večer čistíte a na noc ukládáte do roztoku. I z toho důvodu, že jste začátečník, budou jednodenní čočky lepší volba. Doporučujeme Vám čočky TopVue Daily případně TopVue Elite+, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Dioptrie doporučujeme upravit na -5,25 a -4,75. Podívejte se také do našeho infoportálu, kde najdete spoustu informací, které pro Vás jistě budou užitečné. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Petra Tesařová

Dobrý den, dcera 14 let používá acuvue oasys 14 denní, - 2.25, zakřivení 8,4 používá je hlavně protože sportuje. Rádi bychom vyzkoušeli nějaké měsíční kontaktní čočky, můžete mi nějaké doporučit? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, díky za otázku. Na sport se obecně doporučují spíš jednodenní čočky. Z měsíčních by ale mohly vyhovovat například Acuvue Vita. Bylo by lepší, kdyby dcera čočky před online nákupem vyzkoušela u kontaktologa. Bohužel nedokážeme předem říci, zda budou čočky 100% vhodné. Samozřejmě můžete vyzkoušet i tyto TopVue Air, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Sára Čičková

zdravím, je to velký rozdíl průměrově oproti biofinity? který mají průmer 14.20 ? Díky

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Sáro, díky za Váš dotaz. Kontaktní čočky Biofinity mají průměr 14,00. Oproti těmto čočkám je to rozdíl 0,20 mm, což je poměrně zanedbatelné číslo. Doporučujeme Vám čočky vyzkoušet, a kdyby Vám na nich cokoli nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Většinou není problém v zakřivení ani průměru, ale nositelům nevyhovuje materiál čoček a jeho propustnost kyslíku a obsah vody. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Petra Pažoutová

Dobrý den, objednala jsem si tyto čočky místo TopVue Daily. Z denních na měsíční jsem chtěla přejít z důvodu cenové výhodnosti. Ale v těchto měsíčních čočkách vidím hůře - rozmazaně a někdy zamlženě. Chci se zeptat čím to je. Jde o to, že jsem zvyklá na denní? Zvyknu si i na tyhle? Může to být jiným zakřivením (denní 8.50, měsíční 8.60)? Nebo mám zkoušet ještě jinou značku? Můžete mi případně nějakou doporučit? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. Bohužel nemůžeme s jistotou říct, co Vám na nových čočkách nevyhovuje. Sázeli bychom ale na materiál. Vaše jednodenní čočky byly z materiálu hydrogelového typu, ale tyto TopVue Air jsou ze silikon-hydrogelu. Materiály mají odlišné vlastnosti - liší se v obsahu vody a propustnosti kyslíku. Můžete využít službu Garance vrácení peněz a vyzkoušet čočky TopVue Plus. Ty jsou z materiálu hydrogelového a tudíž je větší pravděpodobnost, že Vám budou vyhovovat. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Adam D.

Zdravím. Můžu v čočkách i spát? Díky za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Adame, díky za otázku. Tyto kontaktní čočky nejsou pro přespávání vhodné. Tento způsob nošení se v současné době netěší příliš velké oblibě ani mezi očními specialisty. Pokud na tomto způsobu nošení trváte, rozhodně to nejprve konzultujte se svým očním lékařem. Pokud bychom pro Vás mohli udělat, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Kinga P.

Dobrý den, moje 16-léta dcera od 10 dnů zkouší používat kontaktní čočky v místo brýlí, které nosila hlavně ve škole, při učení a u počítače. Chtěla jsem se zeptat jestli nabízené čočky TopVue Air byly by vhodné pro dceru na celodenní nošení? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, díky za dotaz. Výběr kontaktních čoček se odvíjí od potřeb očí. Bohužel nedokážeme předem odhadnout, co přesně bude Vaší dceři vyhovovat. TopVue Air jsou vyrobeny z materiálu silikon-hydrogelového typu a čočky právě z těchto materiálů jsou aplikovány v naprosté většině odborných aplikací kontaktních čoček. Jaké kontaktní čočky zkouší dcera v tuhle chvíli? A jak je s čočkami spokojená? Neuvažovaly jste o jednodenních kontaktních čočkách? Mezi mladými lidmi jsou populární, protože jsou vhodnější pro střídavé nošení s dioptrickými brýlemi, které jsou oblíbeným doplňkem. V každém případě může dcera TopVue Air určitě vyzkoušet a kdyby se snad stalo, že jí čočky nebudou vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budou dceři čočky TopVue vyhovovat, nezapomínejte na pravidelné kontroly u očního lékaře. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Renata

Dobrý den. když nejsem s čočkami spokojená, za jak dlouho je můžu vrátit a kolik? Mám dvě balení po šesti, prootže mám jiné dioptrie na každém oku. Děluji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Renato, díky za Váš dotaz. Z každého balení musíte vrátit nejméně 4 kontaktní čočky. Doba vrácení není pevně daná, ale samozřejmě je ideální čočky vrátit co nejdříve. Všechna pravidla najdete na stránce Garance vrácení peněz. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Laura

Dobry den prodàvjí se i barevné, dioptrickè ve kterích je moznè spàt?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lauro, díky za Váš dotaz. V tuto chvíli nejsou na trhu takové čočky dostupné. Žádné barevné čočky nejsou zatím vhodné pro přespávání. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Rostislav

Dobrý den, již dlouhé roky jsem Vašim odběratelem těchto kontaktních čoček. Objednávám vždy -3,25. Od poslední objednávky mám pocit, že vidím hůře a začalo to po použití nového balíku. Chci se zeptat, zda je možné, ze by byla čočka slabší než je uvedený počet dioptrií na obale? (chyba při výrobě), nebo se mi zhoršil zrak? Přitom než jsem si dal nové čočky bylo vše Ok? Díky za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Rostislave, díky za Váš dotaz. Velmi nás mrzí, že máte s čočkami problémy. U TopVue Air k žádné změně nedošlo. Pokud jste na nich ale shledal cokoli nestandardního, určitě nám je pošlete k reklamaci. Může se skutečně jednat o výrobní vadu. Pokud bude potřebovat cokoli dalšího, kontaktujte nás. Zatím Vám přejeme hezký den.

Denisa

Dobrý den, mám v podstatě stejný dotaz jako paní Veronika Štěpánová pode mnou. Používám čočky Frequency XC a chtěla bych začít používat čočky TopVue Air, ale vidím zde rozdíl v zakřivení. U čoček, které používám doteď, je zakřivení 8,50 a u TopVue Air 8,60. Je to velký rozdíl, kvůli kterému mi čočky nemusí sednout? Ráda bych si je objednala a zkusila, ale pokud by mi nesedly, nevěděla bych, co s nepoužitými čočkami. Děkuji za odpověď, s pozdravem Denisa

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Deniso, díky za otázku. Platí to samé, co jsme napsali paní Veronice. U čoček funguje služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám nevyhovovaly, můžete nám je vrátit. Můžete popřemýšlet o čočkách TopVue Plus, které jsou svými vlastnostmi materiálu čočkám Frequency bližší. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.
Veronika Štěpánková

Dobrý den, používám čočky FREQUENCY XC. Je možné použít tyto čočky nebo se nějak hodně liší? Děkuji :)

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, díky za Váš dotaz. Mezi čočkami je rozdíl hlavně v materiálu. Čočky FREQUENCY XC jsou vyrobeny z materiálu hydrogelového typu a mají vysoký obsah vody a nižší propustnost kyslíku. TopVue Air jsou čočky ze silikon-hydrogelového materiálu. Obsah vody je na velice dobré úrovni a mají také vysokou propustnost kyslíku. Ideální bude, když čočky vyzkoušíte a posoudíte, zda pro Vás bude tento typ materiálu vhodný. Silikon-hydrogelové čočky jsou specialisty aplikovány ve více než 80 % případů odborné aplikace čoček. U TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz, takže čočky můžete vyzkoušet bez jakýchkoli obav ze zbytečné investice. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Zatím mějte hezký den.
Petra Jordánová

Dobrý den,chci se zeptat na čočky TOPVUE-AIR měsíční .Čočky mám od října 2018 a to značky ACUVUE OASYS.TOPVUE -AIR mě přijdou cenově dostupnější,jestli je možný přechod na ně.Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. Čočky TopVue Air Vám doporučujeme vyzkoušet. Drobné rozdíly mezi značkami tady jsou, ale zda jsou pro Vás čočky vhodné poznáte stejně až po vyzkoušení. U čoček TopVue je možné využít službu Garance vrácení peněz, takže jsou pro vyzkoušení naprosto ideální. Pokud byste se chtěla na cokoli zeptat, nebo bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Hana Rojíková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je nutné mít čočky stejné dioptrie jako brýle. Dříve jsem měla čočky i brýle -0,5 a po delší době mi přislo, že v čočkách vidím lépe než. Nyní mám dioptrie -1,25 a tak přemýšlím jestli si vzít čočky jen -1 ? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Hano, díky za dotaz. Dioptrie se upravují od -3,50 a čím jsou dioptrie silnější, tím větší úprava je nutná. Při dioptrii -1,25 bychom Vám úpravu dioptrie nedoporučovali. Na druhou stranu 0,25 dioptrie je tak malý rozdíl, že někteří nositelé si odlišnosti vůbec nevšimnou. U TopVue Air je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám čočky z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete nám je vrátit. V případě, že se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Sabina

Dobrý den. Chci se zeptat, zda mohu objednat pouze jedno balení těchto čoček, když mám dioprie -1,75 a -1,25? Dočetla jsem se zde, že rozdíl 0,25 je skoro až zanedbatelný, proto se chci zeptat, zda by byl problém, kdybych nosila třeba na obou očích čočky s diopriemi -1,5 atd? Abych si tím například neporušila zrak.. Mockrát děkuji za případnou pomoc.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Sabino, díky za Váš dotaz. Do jisté míry je pravda, že oko rozdíl 0,25 dioptrie nepozná. Pokud jsou ale přesně naměřené dioptrie u kontaktních čoček dostupné, doporučovali bychom Vám je dodržet. Pokud zvolíte u oka vyšší dioptrii, oko se přestane snažit a do budoucna se může oční vada rychleji zhoršovat. Při zvolení dioptrie nižší se naopak bude muset oko snažit více a postupem času bude unavené a oční vada se také může stupňovat. Důsledky tedy nemusíte pocítit v dobu nošení, ale je potřeba myslet do budoucna. Pokud chcete vyzkoušet, zda jsou pro Vás čočky vhodné, doporučujeme Vám objednat příslušné dioptrie po jedné kontaktní čočce TopVue Air. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.
Miloš

Dobrý den ,mnoho let jsem používal čočky surevue od firmy Johnson Johnson -1 D / BC 8/14 DIA se kterými jsem byl nadmíru spokojen, jelikož byla ukončena jejich výroba chtěl bych vás poprosit o nějakou alternativu těchto čoček. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Miloši, díky za Vaši otázku. Rádi bychom Vám poradili, ale můžeme Vám poradit pouze podle podobností vlastností materiálů čoček. Vašim dosavadním čočkám jsou podobné například čočky SofLens 59, Biomedics 55 Evolution a také TopVue Plus. Kontaktní čočky TopVue by pro Vás byly na vyzkoušení ideální, protože je u nich možné využít službu Garance vrácení peněz. Samozřejmě můžete vyzkoušet i tyto TopVue Air, které jsou vyrobeny z odlišného materiálu, který nabízí vysokou propustnost kyslíku. I u TopVue Air je možné využít službu Grance vrácení peněz. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Štefan A.

Velice mi vyhovují. Především kvůli perfektnímu perifernímu vidění. V tom jim brýle absolutně nemohou konkurovat. Nikdy jsem s nimi neměl problém. Za mě 5 hvězdiček.

Fraitová

Jsem s čočkami moc spokojená. Vyzkoušela jsem je, protože jsem nechtěla kupovat drahé čočky u doktorky. Nosím je několik měsíců a při kontrole bylo všechno v pořádku.

Yvona Churá

Dobrý den, již pár let nosím čočky Mediflex expert+, které jsem dostala v optice. Chtěla bych přejít na nějakou dostupnější a levnější variatnu, které čočky by byly vhodné? Mohla bych je vyměnit právě za TopVue Air? Děkuji za odpověď. :)

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Yvono, díky za Váš dotaz. S čočkami Mediflex nemáme bohužel žádné zkušenosti, protože jde o privátní značku některé z optik a tyto čočky nejsou do konkurenčních eshopů dodávány. Čočky TopVue Air určitě vyzkoušejte. Je u nich možnost využít službu Garance vrácení peněz, takže se nemusíte bát zbytečné investice. Pokud bychom Vám mohli s čímkoli dalším pomoci, napište nám. Přejeme hezký den.
Zuzu

Tyto čočky nosím již přes rok a jsem spokojená. Ale poslední dobou se mi stává, že se mi na pravé čočce uprostřed udělá bublinka a oko pak slzí a nemohu čocku nosit. Naposledy se mi to stalo po 14 dnech, kdy jsem čočku nosila. Nevíte čím by to mohlo být? Předem děkuji za odpověd a přeji krásný zbytek dne.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel nedokážeme posoudit, jaký problém mohl nastat. Nezačala jste například používat jiný roztok na kontaktní čočky? Neproběhla nějaká větší změna ve Vašem životním stylu, která by měla vliv na složení slzného filmu? Pokud nám pošlete čočky k reklamaci, předáme je dále k odbornému posouzení. Pokud bychom Vám mohli s čímkoli pomoci, napište nám. Přejeme hezký den.

Vítek_Kvítek

Naprosto v pohodě. Čočky nejsou ani na konci měsíce nepohodlné. Když jsem nosil Biofinity, ke konci měsíce se mi mlžily. Tady nemám problém. Jsou i lacinější, takže já jsem úplně spokojený.

Daniel

Dobrý den, chtěl bych vyzkoušet tento typ čoček. Na jednom oku mám -2 a na druhém -2,25. Myslíte, že bych měl vzít dvě balení na každé oko zvlášt nebo stačí -2 balení na obě oči? Do teď jsem používal na obě oči stejné čočky - 2. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Danieli, díky za Váš dotaz. Říká se, že rozdíl 0,25 dioptrie oko téměř nepozná, ale když jsou dioptrie u čoček dostupné, doporučujeme Vám hodnoty dodržet. Kdyby Vám čočky z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Michael Pospíšil

Já na jejich čištění používám roztok Gelone. Doporučili mi ho tady v obchodě k nákupu a jsem s ním spokojená. Čočky jsou s ním naprosto v pořádku. Pohodlné a tak.

Elvira Tashkaieva

Dekuju Vam moc, pani Marketo! Jeste bych se chtela zeptat co myslite o roztoce Renu? Vypada take jako skvely + na rozdil od Gelone ma funkci “no rub”, ktera je velkym plusem. Diky!

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Elvíro, děkujeme za další otázku. Své pro a proti má jistě každý roztok. Roztok ReNu MultiPlus a ReNu MPS Sensitive Eyes jsou kvalitní roztoky, ale neobsahují hyaluronát, který zvyšuje pohodlí při nošení čoček. Označení "No Rub" jistě dává pocit jednoduššího čištění čoček, ale my bychom všem nositelům, při používání jakéhokoli víceúčelového roztoku, doporučili čočky čistit i manuálně. Manuální čištění odstraní silnější usazeniny. Rozhodnutí je samozřejmě na Vás. Jistě budete spokojená s roztokem ReNu, Gelone i Laim-Care. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.
Elvira

Dobry den, koupim si tyto cocky. Prosim, jaky roztok k nim lepe doporucili?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Elvíro, díky za Váš dotaz. Ke kontaktním čočkám ToppVue naši zákazníkům vždy doporučujeme roztoky Gelone a Laim-Care. Obsahují hyaluronát sodný, který se postará o to, aby byly čočky lubrikované a v očích příjemné po celý den. V obou případech jde o víceúčelový roztok, se složením jemným pro oči, ovšem nekompromisním při odstraňování nečistot. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.
Dina

Nemají konkurenci. Oči si vybraly samy. Zkoušela jsem několikanásobně dražší čočky, ale tyhle nepřekonaly. Já určitě doporučuji vyzkoušet.

Eva Sedláčková

dobrý den, jsou tyto čočky vhodné i pro alergiky? V současnosti používám Air Optix plud hydraGlyde a chtěla bych něco levnějšího.. Od TopVue používám pouze jednodenní zatím. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, díky za Váš dotaz. Zatím jsme nenarazili na kontaktní čočky, které by přímo do výrobce měly doporučení pro alergiky. Záleží, zda jde o alergii pylovou, nebo přímo alergii na kontaktní čočky. Pokud nositel trpí alergií na některé z materiálů kontaktních čoček, pak je nutné vybírat čočky s lékařem, který je schopný zjistit, které materiály nejsou vhodné. Pokud nositel trpí sezonními alergiemi, odborníci vždy doporučují nosit jednodenní kontaktní čočky. U nich nehrozí špatné vyčištění a zanesení zbylých částeček pylu na čočkách zpět do oka. Jde především o hygienu. Pokud od TopVue nosíte jednodenní čočky, pak Vám doporučujeme vyzkoušet TopVue Plus, které jsou vyrobeny z hydrogelového materiálu, stejně jako čočky jednodenní. TopVue Air samozřejmě můžete vyzkoušet také, protože značka TopVue nabízí službu Garance vrácení peněz a pravděpodobně Vám budou také sedět, protože kontaktní čočky Air Optix Plus Hydraglyde jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu, stejně jako TopVue Air. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Josef

Dobrý den. Dnes jsem byl poprvé na měření u kontaktologa (snad to říkám dobře) a zatím se v problematice čoček vůbec nevyznám. Cca 2 týdny zpět mi oční lékař naměřil hodnoty PO: -2,25, -0,5cyl osa 90, LO: -2,0, -0,5cyl osa 90 a v kolonce basis je SC. Kontaktolog mi dal měsíční čočky PO: 2,5 a LO:2,25 s tím, že cylindr upravil v navýšení dioptrie (nechtěl mi dávat cyl 0,75 aby oko nelenivělo), dále zakřivení 8,6 a průměr 14,0. Práce na monitoru je děs, písmo mám rozmazané, musím doostřovat. V pravém oku mám pocit, jako bych měl pořád řasu (údajně se může stát, že čočka může být vadná). Za týden jdu na kontrolu a nevím jestli požadovat navýšení dioptrie nebo cyl. -0,75. Cenově se mi u vás zamlouvají čočky TOPVUE. Ze současných čoček mám i během práce na PC oči dost suché, často mrkám a není to zrovna moc komfortní (čočky jsou silicon-hydrogelové). Dále jestli nebude problém rozdíl v průměru 14,0 vs. 14,2.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Josefe, díky za dotaz. Parametry z měření bychom Vám přepočítali stejně. Korekce torickými kontaktními čočkami se skutečně doporučuje až od cylindru -0,75. I když je to nepříjemné, i při výrobě kontaktních čoček může dojít k chybě. U Vás to ale vypadá na špatnou volbu materiálu čoček. Pokud nyní máte neustále v oku pocit cizího tělíska, vyzkoušejte čočky TopVue Plus, které jsou z materiálu hydrogelového. Převažuje zde obsah vody. Než budete objednávat nové kontaktní čočky, určitě problém konzultujte osobně se specialistou. První kontaktní čočky je lepší vybrat za osobní asistence odborníka. Bude také vhodné, aby pro Vás odborník našel vhodné hodnoty korekce. U kontaktních čoček TopVue je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Rozdíl v průměru patří do obecně tolerované normy a neměl by představovat problém při nošení. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme hezký den.
Renata

Byly mi doporučeny čočky od Bausch and Lomb - Pure Vision2. U čočky Soflens 59 jsem se nedočetla, že jsou unifit. Takže ano podle Vás. Řekli mi, že na jedno oko se zakřivením 8,9 diopt.3,75 by byla cena na půl roku okolo 900 kč - Pure Vision a na druhé dioptrie 2,5 - okolo 500 kč. Tak sháním levnější variantu. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Renato, děkujeme za doplnění informací. Hledali jsme označení Unifit na oficiálních stránkách společnosti Bausch and Lomb a ta ho neuvádí u žádného svého produktu. Někteří konkurenční prodejci pak toto označení uvádí právě u kontaktních čoček SofLens 59 a PureVision 2. Samozřejmě bychom Vám doporučovali držet se doporučení odborníka, které vychází přímo z vyšetření Vašich očí. Na druhou stranu chápeme, že chcete ušetřit. Tyto čočky, u kterých se dotazujete - TopVue Air, mají asférický design a měly by tedy také tolerovat větší odchylky v zakřivení. Asférické čočky nejsou zakřiveny kulovitě, ale postupně se zplošťují. Jejich přizpůsobivost je tedy lepší. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, je možné u nich využít službu Garance vrácení peněz. V naší nabídce máme kontaktní čočky PureVision 2 zřejmě za nižší cenu, než Vám byly nabízeny. Protože si budete kupovat pro každé oko jiné kontaktní čočky, balení 6 ks Vám vydrží půl roku. Naše cena PureVision 2 se pohybubuje kolem 500 Kč v závislosti na ceně dodavatele. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Renata

Dobrý den. měřením mi bylo zjištěno, že potřebuji čočky se zakřivením 8,9 menší prý mi poruší rohovku. Je to tak? Máte v nabídce od jakékoliv firmy 8,9 nebo unifit, což prý taky může být. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Renato, díky za Váš dotaz. Při vyšetření Vám nebyly doporučeny konkrétní kontaktní čočky? Zakřivení samozřejmě hraje svou roli, ale velice důležitý je materiál kontaktních čoček. Každé oči budou na čočky reagovat trochu jinak v závislosti právě na obsahu vody v materiálu a jeho prodyšnosti (propustnosti kyslíku). Technologii unifit využívá společnost Bausch and Lomb a jsou tak konstruovány například kontaktní čočky SofLens 59. Tato technologie spočívá v to, že čočka je vyrobena pouze v jedné hodnotě zakřivení, které má být vhodná pro každou velikost rohovky. Zakřivení 8,90 najdete u Biomedics 55 Evolution a D55. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Petra

Dobrý den, prosila bych o radu, chci začít s kontakními čočkami (doposud žádná zkušenost) a mám od optika následující poznámku ... OP -0,25 = -1,5 x 180° a OL -0,25 = -1,0 x 180° ... rozumím tomu dobře, že na jedno oko si mám objednat čočku -1,5 dioptrie a na druhé oko -1,0 dioptrie? A když bych si chtěla objednat čočky TopVue Air (6 čoček), pochopila jsem to správně, že mi přijdou 3+3 čočky s dioptriemi, které potřebuji? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, děkujeme za Váš dotaz. Budete potřebovat torické kontaktní čočky pro korekci astigmatismu - například tedy TopVue Air for Astigmatism. Protože máte na každém oku naměřeny jiné parametry, budete si muset objednat dvě balení čoček. Jedno pro pravé oko s dioptrií -0,25 cylindrem -1,25 a osou 180°, pro oko levé balení s dioptrií -0,25 cylindrem -0,75 a osou 180°. Protože jde o čočky měsíční, budete potřebovat také roztok na jejich čištění a uchovávání. Doporučujeme Vám roztok Laim-Care. V případě, že budete mí další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Pelikánová

Poprvé jsem je vyzkoušela v pražské optice asi před rokem a od té doby je nosím. Jsem s nimi spokojená a nenapadá mě nic negativního. Oči nejsou podrážděné ani unavené.

Kálavská K.

Pro to je úplně ideální náhrada za Biofinity. Čočky mi hezky sedly a během nošení mi nedráždí. Nepřetržité nošení jsem nepraktikovala ani u Biofinity, takže v tomhle směru žádné minus. Jsem ráda, že ušetřím.

adela simkova

Dobry den, mam obě oči stejné (- 4.50)ale u jednoho oka mam cylindr -0.50 a osu 80° mohu mít i přesto čočky a poradíte jaké budou nejvhodnější ?Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Adélo, děkujeme za Váš dotaz. Tyto naměřené parametry by rozhodně neměly bránit v nošení kontaktních čoček. Pro čočky je ale nutné udělat malý přepočet. Na oku, kde máte jen dioptrii, byste si měla zvolit dioptrii -4,25 a pro oko, kde je naměřena osa i cylindr dioptrii -4,50. Doporučujeme Vám vybrat si pro vyzkoušení kontaktní čočky z řady TopVue, u kterých je možnost případně využít službu Garance vrácení peněz. Kontaktní čočky by měly být vybírány podle materiálu. Protože jste zatím žádné nezkusila, nevíme, zda je pro Vás důležitější propustnost kyslíku, nebo obsah vody. Tyto TopVue Air vynikají propustností kyslíku, naproti tomu u TopVue Plus dominuje voda. Abyste zjistila, které jsou vhodné, budete je muset vyzkoušet. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Jana

Mam -2,0 a druhe -2,5 jak upravit hodnoty pro objednani cocek? Diky

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, díky za dotaz. U těchto dioptrií není potřeba žádná úprava "z brýlí na čočky". Můžete se na nás obrátit i s dalšími dotazy. Přejeme hezký den.

Veronika Drunecká

Výborné čočky. Objednávám je jen od vás. Moje dioptrie jsou vždycky skladem. Kvalita čoček je vždy bezproblému.

Tereza Maděrová

Dobrý den, rozhoduji se mezi těmito čočkami a čočkami TopVue Plus, jaký je mezi nimi rozdíl? V mnoha ohledech mi přišly stejné

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Terezo, díky za dotaz. Čočky jsou vyrobeny z rozdílných materiálů. Jejich vlastnosti jsou tedy velmi odlišné. TopVue Air jsou silikon-hydrogelové a jejich propustnost kyslíku je na vysoké úrovni. Oproti tomu jsou TopVue Plus z hydrogelového materiálu, u kterého dominuje obsah vody. TopVue Plus také mají lehce modré manipulační zabarvení a obsahují UV filtr. Každé oči vyžadují jiné vlastnosti čoček a abyste zjistila, které jsou vhodné pro Vás, budete muset čočky vyzkoušet. Doporučujeme Vám objednat oba typy a případně pak využít Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Šárka Smolanová

Dobrý den, mám dotaz. Používám čočky Miru 1 Month (dioptrie -2,5, zakřivení 8,6, průměr 14,00) a chtěla bych je vyměnit za jiné. Myslíte si, že tyto čočky TopVue Air jsou vhodnou náhradou? Nebo mi doporučujete nějaké jiné? Děkuji :-)

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Šárko, děkujeme za Vaší otázku. Určitě Vám doporučujeme TopVue Air vyzkoušet. Měly by být vhodnou náhradou. Ideální je nové čočky vyzkoušet a to Vám TopVue Air umožní. Poku by Vám totiž nevyhovovaly, můžete u nich využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím přejeme hezký den.
Timea

Dobry den, moje dioptrie na obe oci su -5.75, aku dioptriu by som mala zvolit pri tychto sosovkach? Vdaka.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Timeo, děkujeme za Váš dotaz. U kontaktních čoček je doporučována úprava na -5,25 dioptrie. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Jana

Dobrý den, používám nyní čočky Air optix aqua, je možné zvolit právě tyto čočky jako náhradu? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jano, díky za Váš dotaz. Ano, TopVue Air by měly být vhodnou náhradou. Doporučujeme Vám čočky objednat a vyzkoušet. Nové čočky je vždy třeba vyzkoušet. Rozhodující je právě Vás subjektivní pocit. Pokud by se snad stalo, že Vám čočky nebudou vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Marcela Jungwirthová

Dobrý den, mohu používat na tyto čočky TopVue Air roztok Renu Multiplus, který mi zůstal jeste od původních čoček Bausch Lomb? Případně, jaký roztok je pro tyto čočky TopVue Air nejvhodnější. Děkuji MJ

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Marcelo, děkujeme za Váš dotaz. Použití roztoku Renu Multiplus by nemělo představovat žádný problém. Roztok je vhodný pro péči o všechny měkké kontaktní čočky. Pokud zákazníci kupují roztok i čočky, doporučujeme koupi roztoku Gelone, který obsahuje hyaluronát sodný, který poskytne čočkám extra lubrikaci. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Leoš Šťastný

Dobrý den, chtě bych poradit z výběrem kontaktních čoček měsíčních, parametry Levé oko...BC 8,7....DIA 14,5....PWR -1,5....CYL -0.75...AX 050.......Pravé oko...BC 8,7...DIA 14,5....PWR -1,75...CYL -0,75....AX 100 Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Leoši, děkujeme za Váš dotaz. Takové hodnoty najdete u kontaktních čoček Biofinity Toric a Air Optix for Astigmatism. Oba typy kontaktních čoček jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu. U těchto typů materiálů převažuje propustnost kyslíku nad obsahem vody. Dle těchto naměřených hodnot pro nás ale není možné určit, co potřebují právě Vaše oči. Protože jsou každé oči jiné, vyžadují i jiné vlastnosti materiálů kontaktních čoček. Pokud byste si kontaktní čočky koupil a nebyly pro Vás vyhovující, nákup se pro Vás stane zbytečnou investicí. Ideální je vybrat první kontaktní čočky při osobní konzultaci s kontaktologem. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Petra Bicovska

Dobry den,nosim kontaktni cocky Biofinity 4,47(BC8,6;DIA 14,0).Jsou pro me vhodne i TopVue Air (DIA 14,20?).Dekuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. Pro mnoho nositelů se TopVue Air staly vhodnou náhradou za kontaktní čočky Biofinity. Odchylka v průměru čočky patří do rozpěti rozdílů, které jsou uváděny jako pro oko přijatelné. Každé oči jsou samozřejmě jiné a zda jsou čočky vyhovující poznáte s jistotou vždy až po vyzkoušení. Právě proto je u kontaktních čoček TopVue zavedena služba Garance vrácení peněz. Můžete je doma vyzkoušet a v případě nespokojenosti nám je vrátíte. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Kateřina Zavřelová

Dobrý den, objednala jsem si u Vás tyto čočky a jsem s nimi spokojena. Jen jsem si neuvědomila, že mám nově i cylindr, proto by samozřejmě byly lepší čočky astigmatické. Z toho důvodu úplně nezaostřím, což je pochopitelné. Dokud mi nezačala škola, tak jsem to nevnímala, všimla jsem si toho až teď, když více koukám do počítače nebo na interaktivní tabuli. Chtěla bych se zeptat, zda si je i přesto mohu někdy (třeba dvakrát týdně) vzít. Mně samotné to tolik nevadí (používám i oční kapky pro větší pohodlí očí), ale nerada bych si kazila zrak. Zbývají mi tři čočky. Samozřejmě si jako další balení už objednám astigmatické. Budu se těšit na odpověď a předem děkuji za Váš čas. Zavřelová

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Katko, děkujeme za Váš dotaz. Daná vada by měla být vždy korigována čočkami, které jsou pro to určeny. Pokud není astigmatismus řešen správně, může způsobovat bolesti hlavy a jak sama píšete, vidění není dokonalé. Chápeme, že je Vám líto vyhodit zbylé čočky, ale doporučovali bychom Vám přejít na torické čočky v co nejkratší době. Pokud budete potřebovat poradit s výběrem nových kontaktních čoček, bude nám potěšením nějaké Vám doporučit. Zatím přejeme hezký den.
Kateřina Němcová

Děkuji za odpověď. A jaké jsou lepší? TopVue Air nebo TopVue plus?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Katko, díky za dotaz. Označit jedny čočky za lepší není možné. Každé z čoček, o kterých je zde řeč, jsou vyrobeny z jiného typu materiálu. Je to tedy hydrogel vs. silikon-hydrogel. Pro jedny oči budou "lepší" TopVue Air, pro jiné oči TopVue Plus. Nedokážeme posoudit, jaký materiál bude lepší pro Vaše oči, a právě proto jsme Vám doporučili vyzkoušení obou typů čoček. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Kateřina Němcová

Dobry den, rada bych se na něco zeptala. Už par let používám kontaktní čočky značky iWear, oxygen, tónované měkké kontaktní čočky v pufrovanem fyziologickem roztoku, BC 8.6, DIA 14.0, měsíční, a vyhovují mi, ale rada bych vyzkoušela jiné, protože na konci dne mě kolikrát boli oči, mám je vysušene a řezaji mě. Mohli by jste mi nějaké doporučit? Nejlépe opět měsíční. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Katko, děkujeme za Váš dotaz. Jsme moc rádi, že se ptáte právě nás. iWear je privátní značkou některé z optik. Ve skutečnosti se jedná o kontaktní čočky Biofinity od společnosti CooperVision. Optika si čočky pouze balí do své krabičky, ale vlastnosti čoček Biofinity a iWear oxygen jsou naprosto totožné. V každém případě jde o měsíční čočky, které se mohou pochlubit jak vysokou propustností kyslíku, tak velkým obsahem vody. Pokud ke konci dne cítíte vysušování očí, bylo by možná dobré zkusit kontaktní čočky z hydrogelového materiálu. Takové zkoušení čoček může být finančně náročné, ale můžete vyzkoušet tyto silikon-hydrogelové TopVue Air a hydrogelové TopVue Plus. U kontaktních čoček TopVue je možné využít Garance vrácení peněz, takže je můžete v případě nespokojenosti vrátit. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Denisa Světlíková

Dobrý den, mám otázku ohledně zakřivení čoček. Se svými aktuálně nošenými čočkami (typ Frequency XC 6) jsem spokojená, jen teď potřebuji ušetřit a proto svoje bývalé čočky chci vyměnit za levnější. Ale čočky TopVue Air mají zakřivení 8,60 a moje minulé čočky měly 8,50. Nemám zkušenost s jinými značkami/typy čoček, proto se chci zeptat, zda je možné, že mi nové čočky TopVue Air nebudou sedět, nebo zda pocítím rozdíl? Moc děkuji za za odpověď, Denisa

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Deniso, děkujeme za Váš dotaz. Tento rozdíl v zakřivení rozhodně nebude žádným problémem. Vaše dosavadní čočky mají asférický design a u čoček TopVue je tomu stejně. Znamená to, že čočka není zakřivena kulovitě, ale postupně se zplošťuje. Zakřivení se tedy mění v různých bodech. Doporučujeme Vám vyzkoušet spíše TopVue Plus. Jsou vyrobeny z hydrogelového materiálu, stejně jako Vaše Frequency XC. U čoček TopVue je navíc možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Dana Melicharová

S TopVue Air jsem velmi spokojená, nosím je denně více než 8 hodin a ani je necítím.

Martina

Dobrý den, hledám nějaké měsíční, případně 14ti denní kontaktní čočky se zakřivením 8.9 případně 9.0, kdysi dávno jsem mívala i 8.8 tak i to by možná šlo. Můžete mi poradit? Do teď jsem používala čočky Frequency 55 (zakřivení 8.9), ale ty se přestaly vyrábět. Případně používám denní Acuvue Moist a ty mají 9.0. Nechci ale stále jen ty denní, ráda bych něco alespoň na těch 14 dní. Poradíte? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martino, děkujeme za Váš dotaz. Našim zákazníkům doporučujeme jako náhradu za Frequency 55 čočky TopVue Plus. Zakřivení nehraje u těchto čoček příliš velkou roli - TopVue Plus mají moderní asférický design, což znamená, že čočka není kulovitě zaoblená, ale postupně se zplošťuje. Dokáže se tedy lépe přizpůsobit oku a korekce zraku je dokonalá například i při oslnění sluncem i za špatné voditelnosti. U čoček je případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud ale na zakřivení trváte, můžeme Vám nabídnout Biomedics 55 Evolution. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Ondřej Novák

Můžu se zeptat jestly mi ty čočky nebudou moc velký když mi je jen 12?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ondro, děkujeme za dotaz. Takto na dálku bohužel nedokážeme posoudit, jak by Vám čočky seděly. Záleží na Vašich očích, jak by je přijaly. Můžete je objednat a kdyby náhodou nevyhovovaly, pošlete nám je zpět a využijete Garanci vrácení peněz. Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Mějte hezký den.
Zetková Lenka

Dobrý den, x let používám čočky od Johnson and Johnson Acuvue Oasys (14ti-denní). Dioptrie mám -2,25, zakřivení 8.40 a průměr je 14.00. Jaké Vaše čočky by byly pro mě nejlepší volba? (popř. mohla bych mít i tyto??) Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lenko, děkujeme za Váš dotaz. Jestli Vás zaujaly kontaktní čočky z řady TopVue, doporučili bychom Vám TopVue Premium. Rovněž čtrnáctidenní silikon-hydrogelové čočky jako Vaše Acuvue Oasys. Pokud Vás zaujaly TopVue Air a máte zájem o čočky s měsíční periodou výměny, můžete zkusit i je. U všech kontaktních čoček TopVue lze v případě nespokojenosti využít Garance vrácení peněz. Nemusíte se tedy bát zbytečné finanční investice. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Mějte krásný den.
Marek Novotný

Dobrý den, po pálení očí a trochu rozmazání vidění ( používal jsem ALCON AIR Optix Nigh& Day) mi lékař doporučil změnit značku. Něco, kde je více vody, garancí vrácení peněz mě zaujali TopAir, je to v hodná volba?

Zákaznický servis - Marktéa
Dobrý den, Marku, děkujeme za Váš dotaz. Čočky TopVue Air jsou velice kvalitní a mají i vyšší obsah vody než Air Optix Night and Day Aqua. Je zde ale větší rozdíl v průměru čočky. Každé oko je schopné přijmout určitý rozdíl v parametrech. Můžete si čočky objednat a případně využít služby Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.
Kateřina Moravcová

Dobrý den, dceři vyhovují TopVue Premium, ale chtěla by 30ti denní čočky. Může místo Premium začít používat tyto, TopVue Air? Podle parametrů by mohly vyhovovat. Děkuji

Zákaznický servis - Marktéa
Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Našla jste si alternativu správně. Čočky TopVue Air jsou skutečně adekvátní náhradou - jejich parametry průměru a zakřivení se shodují a obsah vody a propustnost kyslíku je téměř totožná. Měly by tedy být pro Vaší dceru vyhovující. Pokud by se snad stalo, že by z nějakého důvodu neodpovídaly jejím požadavkům, můžete využít služby Garance vrácení peněz. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Rádi Vám poradíme. Mějte krásný den.
Pavla

Dobry den, rada bych se zeptala, zda na cockach najdu oznaceni, zda ji nasazuji ve spravne poloze..jsem zvykla od Johnsonu na oznaceni na cockach 123 a vim, ze kdyz vidim 321, mam cocku obracene. Dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlo, děkujeme za Váš dotaz. Tyto kontaktní čočky bohužel indikátor rubu a líce nemají. Je zde možná pouze vizuální kontrola tvaru čočky. Pokud by byla převrácená, okraje čočky by směřovaly ven. Při správné poloze má čočka tvar mističky a okraje nikam nevyčnívají. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme Vám krásný den.

Roman

Tak musím se přidat ke spokojeným uživatelům,čočky se krásně nasazují i vyndávají,vůbec o nich v očích nejde vědět a co hlavně jde přes ně vidět ostřeji a celkově lépe než u ostatních.Jen by bylo super,kdyby se vnich mohlo alespoň zdřímnout na chvíli např.:po obědě :)

Karolína

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli vadí, že mé zakřivení je 8.8 a tyhle čočky se dají objednat pouze v 8.6? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Karolíno, děkujeme za Váš dotaz. Čočky TopVue mají asférický design, kvůli kterému není parametr zakřivení podstatný. Oko je schopné přijmout v těchto hodnotách rozdíly. V každém případě můžete TopVue Air vyzkoušet a v případě, že by Vám nevyhovovaly, je můžete vrátit a využít tak službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám.
Jakub Navara

Mně naprosto vyhovují. Už je nosím nějaký ten pátek a neměl jsem sebemenší problém. Pár mi vydržel celý měsíc. Já si určitě stěžovat nemůžu :)

Michal

Zdravím,je možné si v čočkách zdřímnout např.,po obědě,nebo je nutné je vždy vytahovat.Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michale, děkujeme za Váš dotaz. Čočky nejsou určeny pro přespávání a určitě by bylo lepší je vyjmout. Takto to doporučuje výrobce. Záleží samozřejmě na Vás, jestli to vyzkoušíte. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Roman

Dobrý den, chci se zeptat, používám čočky air optix hydraglyde a měl bych dotaz, zda mohu vyzkoušet a používat tyto čočky, jestli mezi nimi není nějaký zásadní rozdíl.děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Romane, děkujeme za Váš dotaz. Čočky TopVue Air by pro Vás měly být vyhovující. Nejsou zde žádné velké a podstatné rozdíly. Rozdíl je pouze v kontinuálním nošení, pro které TopVue Air nejsou vhodné. U čoček TopVue je možné využít službu Garance vrácení peněz, takže je můžete bez obav vyzkoušet. Pokud budete míz další otázky obraťte se na nás. Přejeme krásný den.
Katka K.

Hodně dlouho jsem si myslela, že je normální čočky v oku cítit, ale pak jsem si zkusila tyhle a bylo to úplně něco jiného. Pro mě jsou to ty nejpohodlnější ččočky, co jsem kdy měla. Díky

Filipa Drahovská

Zdravím. Čočky jsou příjemné a pohodlné. Nosím je každý den a bez problémů.

Vlastík Tejčka

Vybral jsem si tyhle čočky jako levnější alternativu čoček, které se mi snažili nacpat v optice. Mají stejné parametry a řekl bych, že mi vyhovují ještě více než ty předražené. Jsem vážně spokojený!

kateřina marková

dobrý den, chci se po 4 letech vrátit ke kont. čočkám. jsem po operaci lasik. mám 2dpt. kdysi jsem nosila asi 12 let johnson surevue. nosila jsem je denně, kupovala jsem měsíční.ke konci mi již začali dělat potíže červené žilky v oku (oči potřebovaly asi více kyslíku). nyní chci čočky a nevím jaké vybrat. je jich strašně moc. poradíte mi? chci určitě jednodenní. mnohokrát děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Po operaci je opravdu nutné být k očím šetrná. Ideální by bylo probrat tyto věci osobně s očním specialistou, který Vám může provést vyšetření a aplikovat kontaktní čočky s ohledem na jeho výsledky a všechny další okolnosti. Volba jednodenních čoček je ve Vašem případě naprosto správná. S výběrem to ovšem bude složitější. Vzhledem k tomu, že jste neuvedla žádné jiné parametry než dioptrie, bude to tak trochu sázka do loterie. Můžete vyzkoušet čočky TopVue Elite nebo například 1 Day Acuvue Moist. Oba druhy patří k velice oblíbeným a kladně recenzovaným. Záleží ale už na Vašem osobním pocitu pohodlí, které čočky pro Vás budou ty pravé. Pokud byste měla další dotaz, určitě nám napište. Velice rádi Vám poradíme. Přejeme krásný den.
Machková

Dobrý den, používám měsíční čočky PureVision 2 a občas jednodenní TopVue Daily. Chtěla bych se zeptat, jestli je mezi těmito čočkami TopVue Air a PureVision 2 nějaký zásadní rozdíl a které jsou k očím šetrnější. Díky kladným recenzím přemýšlím o jejich zakoupení. Přeji hezký den a předem děkuji za odpověď!

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Mezi PureVision 2 a TopVue Air je malý rozdíl v parametru průměru čočky, ale vzhledem k tomu, že Vám vyhovují TopVue Daily, určitě budou vyhovující i Air. PV a TV mají i podobné hodnoty v propustnosti kyslíku a obsahu vody. Nejdůležitější je pocit pohodlí při nošení. Komfort tedy poznáte až po nasazení čoček. Díky službě Garance vrácení peněz se nemusíte bát ztráty finančních prostředků. Přejeme hezký den.
Novotná A.

Hravě vydrží celý měsíc. Myslím, že se hezky přizpůsobí oku. Necítím žádné nepříjemné pocity a jsem celkově spokojená. Jak s cenou tak s kvalitou.

Andrejka Vaďurová

Vyzkoušela jsem už různé čočky, ale vždycky jsem se vrátila k těmto. Vyhovují mi ze všech nejvíc. Ráda všem doporučuji!

Jirka Studený

Pečlivě čistím a jsou pohodlné celý den. Neměnil bych je

Karolína Pluhaříková

Jsou super. Vybrala jsem si je jjako svoje první čočky a ani jsem nevěřila jak snadno se mi je povedlo nasadit. Určitě všem doporucuji

Pavla K.

dobrý den. s čočkami jsem moc spokojená. celý den je v očích necítím

Ladislav Horký

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, tyto čočoky jsou tedy obdobné jako Air optix aqua? ty mi totiž poslední dobou moc nevyhovují tak bych chtěl zkusit tyto. díky

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ladislave, děkujeme za Váš dotaz. Čočky se shodují v parametrech zakřivení a průměru. Je zde rozdíl v použitém silikon - hydrogelovém materiálu. TopVue Air mají vyšší obsah vody než Air Optix Aqua, které mají zase nepatrně vyšší propustnost kyslíku. Rozdíly zde tedy jsou. Doporučujeme Vám TopVue objednat a vyzkoušet a v případě, že by Vám snad nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Přejeme hezký den.
Lenka

Dobry den. Chtela jsem se zeptat, zda nabizite I cocky, kde je cylinder a osa. V parametrech jsem tyto udaje k zadani nikde nenasla. dekuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lenko, čočky pro korekci astigmatismu najdete v kategorii Torické (astigmatické) kontaktní čočky. TopVue Air ve variantě korigující astigmatismus najdete zde: TopVue Air for Astigmatism. Přejeme hezký den.
Veronika

Dobrý den, používám čočky Optima FW (čtvrtletní) a chtěla bych přejít na měsíční. Můžete mi prosím poradit, jestli jsou vhodné čočky TopVue Air? Nebude očím tento přechod vadit? Děkuji!

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, čočky Optima, které jste dosud nosila jsou vyrobeny z hydrogelového materiálu, zatímco TopVue Air jsou ze silikon - hydrogelu. Pokud byste chtěla čočky ze stejného materiálu jako jsou Vaše Optima FW, můžete vyzkoušet TopVue Plus. Přechod na nové čočky je vždy rizikem, protože jde o individuální záležitost a zda Vám budou čočky vyhovovat, poznáte opravdu až po vyzkoušení. U čoček TopVue Air i Plus můžete využít službu Garance vrácení peněz. Čočky objednáte a pokud by Vám nevyhovovaly, můžete je dle platných podmínek vrátit a získat zpět své peníze. V případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.
J. Hruška

Pohodlné a velmi odolné čočky. Při sportu nebo práci s počítačem nedráždí a ani nevysychají.

Lucie Šmérková

Dobrý den, před chvilkou jsem si objednala čočky Top Vue air a na mail mi přišli dvě potvrzení o zadání objednávky. Můžete prosím jednu objednávku stornovat? Jedno balení mi stačí. Děkuji moc, Šmérková

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, paní Šmérková, Vaše objednávka byla stornována. Děkujeme Vám za Vaši přízeň a přejeme hezký den.

Klára Císařová

Dobrý den, velice Vám děkuji za opravdu rychlé jednání a bezproblémové využití služby "Garance vrácení peněz". Těší mě, že vše funguje tak, jak píšete na Vašich stránkách. Děkuji, s pozdravem Císařová.

Lucie Frčková

Dobrý den, mohu se zeptat zda mají čočky UV filtr? Děkuji a přeji pěkný den, Lucie Frčková

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Lucie, děkujeme za Váš dotaz. Tyto kontaktní čočky UV filtr neobsahují. Pokud budete mít další dotazy, neváhejte se na nás kdykoliv znovu obrátit. Přejeme hezký den.

Klára

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda při vrácení čoček stačí jako doklad o koupi kopie faktury stažená z mého účtu na Vašich stránkách? A je třeba připsat i důvod vrácení? Děkuji za dopověď.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Kláro, ano kopie faktury je dostačující doklad o koupi. Pokud se jedná o využití služby Garance vrácení peněz, důvod psát nemusíte. Ten byste uvedla v případě, že by se jednalo o reklamaci. Děkujeme Vám za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Dan

Maximální spokojenost, čočky se snadno nasazují a v očích netlačí. Navíc jsou pohodlné i po celodenní práci s pc.

Soňa Brychtová

Dobrý den, když tyto čočky nemají indikátor na rub a líc, jak poznám, jak si je mám nasadit? A nebude vadit očím přechod z Biofinity na tyto čočky? Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Soňo, přechod na jiné kontaktní čočky je vždy tak trochu rizikem, tudíž Vám nemohu slíbit, že Vám nové čočky budou na 100 % vyhovovat. Oboje tyto kontaktní čočky jsou ale vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu a parametry jsou velmi podobné, tudíž by mělo být vše v pořádku. Co se týče rubu a líce kontaktních čoček, doporučuji Vám si pročíst náš článek Nasazení kontaktní čočky na oko nebo shlédnout naše video Správná poloha kontaktní čočky. Děkujeme Vám, že jste se na nás obrátila a přejeme hezký den.
Pavlína Vránová

Dobrý den ještě jednou, moc děkuji za vstřícnost a rychlé jednání. P. Vránová. :-)

Štěpán Šťastný

Dobrý den, chtěl bych se zeptat které čočky jsou těmto nejpodobnější a dají se nosit nepřetržitě 1 měsíc. Nosím čočky přes 15 let. Vyhovovali mi čočky, které už se dnes ale nevyrábí. Nosím měsíční čočky od Bausch and Lomb Pure Vision, ale často přes ně vidím mlhovitě a okraj čočky stále cítím na oku, řeže mě a čočky jsou spíše nepříjemné. Děkuji za pomoc

Zákaznický servis - Martina
Dobrý večer pane Šťastný, právě tyto kontaktní čočky TopVue Air by mohly být adekvátní náhradou. Obsahují velké množství vody a jejich okraje jsou pro větší pohodlí ztenčené. Další podobné čočky jsou Biofinity, které mají taktéž vysoký obsah vody a dobře propouští kyslík. Citlivost oka na čočku může být ale také zapříčiněna nevhodným průměrem nebo citlivostí na materiál čočky. Při změně značky kontaktních čoček Vám bohužel nemůžeme garantovat, že Vám budou čočky naprosto vyhovovat. Děkujeme Vám za Váš příspěvek a přejeme hezký večer.
Kateřina

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. zda je moc velký rozdíl v zakřivení? Používám čočky se zakřivením 8 a tady je v nabídce pouze zakřivení 8,6. Abych s tím neměla problém. Děkuji

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den,

čočky mají asférický design a zakřivení tedy není příliš důležité. Ve Vašem případě Vám ale nemůžeme garantovat, že budou čočky vyhovující. Kontaktní čočky TopVue Air však nabízíme s garancí vrácení peněz. Čočky si můžete tedy objednat na zkoušku, pokud Vám nebudou vyhovovat stačí nám je zaslat zpět a my Vám za ně vrátíme peníze. Nemusíte se tedy obávat zbytečné finanční investice. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Michaela

Dobrý den, vztahuje se garance vrácení peněz i na uživatele s rozdílem dioptrií na očích? Což znamená koupit 2 balení a vrátit případně 2x 5 ks čoček. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den,

ano, garance vrácení ceny se vztahuje i na dvě balení těchto čoček. Můžete tedy zaslat i 2x5 čoček.

Gabriela Kratochvílová

Přeji pěkný den, dívala jsem se na tyto kont. čočky a dle recezí uživatelů bych je ráda vyzkoušela, mám zatím zkušenosti pouze je s kont. čočkama jednodenníma. Dívala jsem se na paramerty co jsou psané na krabičce a jsou o něco malinko menší než jaká možnost volby u čéček co zde nabízíte. Na mé krabičč je BC 8,5 u Vás 8,6 a DIA 14,1 a u Vás 14,2 . Je v tom velký rozdíl ? bylo by možno nejaké vysvětlení ? děkuji předem

Zákaznický servis

Dobrý den, takto malý rozdíl v parametrech by neměl způsobit žádné potíže, navíc u těchto čoček garantujeme vrácení ceny pokud by Vám nevyhovovaly. Parametr zakřivení (BC) charakterizuje "vyklenutí" oka a průměr (DIA) je průměr kruhu, charakterizuje tedy velikost čočky. Jejich nákup můžeme jen doporučit.

Růžena Knesplová

Dobrý den, jsou tyto čočky torické? A je možné objednat zakřivení 8,80? Předem děkuji za informaci Růžena Knesplová

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den,

pokud potřebujete torické čočky, je nutné do košíku vložit čočku, která má v názvu "toric" nebo "for astigmatism". V tomto případě tedy TopVue Air for Astigmatism. Pokud by snad čočky nevyhovovaly, můžete využít naší služby Garance vrácení peněz. Děkujeme za Váš zájem a přejeme hezký den.
Jana Červenková

Doporučuju :) Nemám s nimi žádný problém. Oči mě nepálí ani nemlží. Oči si rychle zvykly na jiný druh čoček než jsem používala…

Ilona Vychodilová

Dobrý den a jaký je rozdíl mezi těmito čočkami a čočkami Cooper Vision Biofinity? Které jsou lepší?

Zákaznický servis

Dobrý den,

nelze říci, které s těchto čoček budou pro Vás lepší. Obě čočky jsou silikon-hydrogelové, TopVue Air jsou ale představitelem třetí generace silikon-hydrogelových čoček a vyznačují se extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Navíc u nich nyní garantujeme vrácení peněz, pokud by Vám nevyhovovaly.

Markéta

Dobrý den, můžu na tyhle čočky používat roztok AO SEpt plus hydraglyde ?

Zákaznický servis

Dobrý den,

tento roztok je velice vhodný pro všechny druhy měkkých kont.čoček, tedy i na TopVue Air.

Martin Vainer

Super, super, super. Tyhle kontaktní čočky jsou vážně terno. Dříve jsem používal Purevision první i druhé generace, které nebyly špatné, ale vyzkoušel jsem tyto a jiné už nechci. V kombinaci roztokem Gelone a očními kapkami rovněž Gelone představují absolutní špičku. Sedí perfektně, neškrábou, nezamlžují se, nepálí, prostě o nich vůbec nevím. Nechtěl jsem psát recenzi po prvním vyzkoušení, ale používám je už téměř rok. Jenom se bojím, aby se výrobce nepokoušel něco "vylepšovat" a nerozhasil je.

Monika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na alternativu čoček Alcon Toric Visitint, které jsem používala řadu let a na kterých mám i cylindr -2,50. Poradíte mi prosím? Nikde jsem nenašla možnost zadat cylindr. Děkuji a přeji hezký den

Zákaznický servis

Dobrý den,

výrobce neurčil žádného nástupce těchto torických čoček. Doporučujeme tedy konzultaci u očního lékaře, případně optika a odbornou aplikaci nových čoček. Ne každé čočky se vyrábějí s cylindrem -2,50.

Petra

Dobrý den, lze k těmto čočkám použít roztok Roztok Opti-Free Pure? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den,

tento roztok je vhodný na všechny typy měkkých kont.čoček, tedy i na TopVue Air.

Ivule

Dobrý den. Chtěla bych vyzkoušet tyto kontaktní čočky. Myslíte, že výrobce uvažuje o tom, že by mohl výrábět v +dioptriích vyšší rozsah než do +8. Děkuji za odpověd. Hezký den. :-)

Zákaznický servis

Dobrý den,

zatím nemáme žádné info, o možném rozšíření dioptrické škály u těchto čoček.

Vladimír Bašista

Dobrý den,zbyl mi čistící roztok Solo Care Aqua a chci se optat,zda se může použít na kont.čočky TopVue Air.Děkuji za info.

Zákaznický servis

Dobrý den, tento roztok je vhodný k čištění všech měkkých kont.čoček, tedy i TopVue Air. Můžete ho bez obav použít.

Andrea

Dobrý den, hledám alternativu k čočkám Frequency 55. Můžete doporučit tyto čočky vzhledem k obsahu vody, který je o něco nižží? U jiných čoček jsem měla pocit suchých očí. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, nákup těchto čoček můžeme doporučit, protože se jedná o čočky vyrobené ze silikon-hydrogelového materiálu třetí generace, který se vyznačuje vyváženým poměrem obsahu vody a propustností kyslíku. Navíc u těchto čoček nabízíme "garanci vrácení peněz", pokud by Vám nevyhovovaly.

Kateřina Tomíčková

Dobrý den, zakoupila jsem u Vás tyto čočky a velmi mi vyhovují. Nicméně jsem na kontrole zjistila, že bych potřebovala jiné dioptrie. Je možné čočky vyměnit nebo jen mám využít služby "garance vrácení peněz" a koupit čočky nové? Zbývá mi pět čoček. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, doporučujeme zbylé čočky odeslat na naši reklamační adresu k výměně. Dioptrie Vám budou obratem vyměněny v rámci "garance vrácení ceny" za celé balení.

Markéta

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet tyto čočky. Nyní jsem měla Air Optix od Alcon. Pokud by mi nevyhovovali, platí i pro tento rok, že je budu moct vrátit? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, garance vrácení ceny platí u těchto čoček i nadále.

David

Dobrý den chtěl bych se zeptat +0,25 jsou dioptrie na dalku nebo na blízkou vzdálenost

Zákaznický servis

Dobrý den, plusové dioptrie korigují dalekozrakost, tzn. že vidíte špatně na blízko.

Marek

Já jsem naprosto spokojen, nosím je zhruba půl roku a objednávám další ..

tereza piekarzová

Dobrý den, jsem maximálně spokojená , co se týče těhle konkrétních čoček od Topvue ! Rozhodně doporučuji na 100% :-) Velké díky!

Vítek

Dobrý den, vadily by tyhle čočky, když mám zakřivení 8.40?

Zákaznický servis

Dobrý den, takto malý rozdíl v zakřivení by neměl způsobit žádné problémy. Lidské oko běžně dokáže tolerovat rozdíly v zakřivení. Čočky TopVue Air navíc mají asférický design, takže hodnota zakřivení čočky není nijak zvlášť podstatná. TopVue Air Vám mohu doporučit, jsou to nové kont.čočky, velice oblíbené našimi zákazníky.

Lucka

Dobrý den, měla bych dotaz. Před asi půl rokem mě v oku začali škrábat čočky Air Optix. Prvně jsem si myslela, že mám pouze zánět, ale v září mě čočky znova začaly škrábat a došla jsem si k oční lékařce. Ta mi řekla, že mám nějak rozšířené cévky okolo rohovky a že je to kvůli hypoxii. Na měsíc mám pauzu od čoček, ale chci se zeptat, jestli tyto čočky jsou dobře prodyšné? Nebo bych s touto "vadou" vůbec tyto čočky neměla použít?

Zákaznický servis

Dobrý den, kont.čočky TopVue Air jsou nové, velmi prodyšné a zákazníky oblíbené kont.čočky, ale pokud trpíte jakýmkoliv očním onemocněním, jejich vyzkoušení by bylo vhodné konzultovat se svým očním lékařem.

Miroslav Obadal

Přešel jsem na tyto z TopVue Monthly a zdají se být tak o polovinu tenčí a mnohem pohodlnější, skvělá věc :)

Eva Ficalová

Velmi rychlé doručení, čočky jsou jemné a příjemné.

Jiřina

S čočkami jsem naprosto spokojená, přešla jsem z Biofinit a tyto jsou stejně kvalitní, ale znatelně levnější.

Jiří Sochor

Dobrý den.Dosud používám čočky Air Optik 8,60,+4,50,průměr 13,8.Chtěl bych zkusit Top vue Air.Byl by v tom nějaký problém.Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, obecně se soudí, že lidské oko bývá schopno malé odchylky v průměru čoček bez problému tolerovat, není to však pravidlem u každého. Někdo tuto změnu ani nepocítí a pro jiného je nesnesitelná a čočka pro něj díky tomu nenositelná - záleží na individuální citlivosti jedincova oka. Nikdo Vám proto nemůže zaručit, jak tuto změnu přijme právě vaše oko. Kontaktní čočky TopVue Air si však můžete díky garanci vrácení peněz objednat pouze na zkoušku - když Vám nebudou sedět, stačí je zaslat zpět a my Vám vrátíme peníze.

Stefanie Hurtíková

Dobrý den. Ráda bych vyzkoušela nový typ čoček TopVue Air. Doposud užívám TopVue Monthly, které mají ovšem průměr 14.00. TopVue Air mají průměr 14.20. Mohl by to být velký problém? v tomto se opravdu nevyznám. Děkuji za odpověď. Hurtíková

Zákaznický servis

Dobrý den, lidské oko bývá zpravidla schopno takto malou odchylku průměru čoček tolerovat bez obtíží. U čoček TopVue Air navíc poskytujeme garanci vrácení peněz. Můžete si je tedy objednat bez obav pouze na zkoušku a když Vám nebudou vyhovovat, jednoduše nám je zašlete zpět a my Vám vrátíme peníze.

Gabriela Novotná

Perfektní čočky, doporučuji.

Sandra

Dobrý den, doposud jsem používala čočky Acuvue Advance PLUS, ale řekla bych že mi úplně nesedí. Mám ale zakřivení 8.3 a průměr 14.00. Myslíte že je vhodné si čočky objednat? Chci zkusit něco jiného. Můžete mi případně doporučit jiné čočky? Díky

Zákaznický servis

Dobrý den, problém by mohl nastat díky odlišným parametrům průměru a zakřivení čoček, kontaktní čočky TopVue Air však nabízíme s garancí vrácení peněz. Čočky si můžete tedy objednat na zkoušku, pokud Vám nebudou vyhovovat stačí mám je zaslat zpět a my Vám za ně vrátíme peníze. Nemusíte se tedy obávat zbytečné finanční investice. Děkujeme za pochopení

Kateřina

musím tyto čočky opravdu pochválit, nosím je už cca půl roku a je to pro mě velké zlepšení. předtím jsem nosila čočky oasys a tyto topvue mi vyhovují daleko více.

jana

mam dotaz doted jsem pouzivala cocky airoptix,muzu pouizit tyto,jsou stejne?

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky TopVue Air disponují stejnými parametry jako Air Optix Aqua, navíc jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelového materiálu poslední generace, který se vyznačuje vyváženým poměrem obsahu vody a propustností kyslíku. Na čočky poskytujeme garanci vrácení peněz, takže si je zákazník může bez obav objednat pouze na zkoušku - v případě, že mu čočky nebudou vyhovovat, obdrží zpět své peníze.

ostrovská

Děkuji za reklamaci čoček. Vše v pořádku, peníze byly připsány na můj účet :-)

Kristková

Dobrý den, neexistují tyhle čočky také v provedení multifokálním? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, v nejbližší době bude naše nabídka čoček rozšířena o novinku TopVue Air Multifocal, prosíme Vás tedy o trpělivost. Na tento typ čoček bude také poskytována garance vrácení peněz, takže si je naši zákazníci budou moci bez obav objednat na zkoušku.

Gábina

Tak jsem konečně našla moje AQUALITE UNI. Zakřivení 8.6, materiál Innofilcon A, průměr 14.2. Cena cena originálního produktu výše je mnohem příjemnější než cena za jiné balení pojmenované jako AQUALITE UNI.

VS

Dobrý den, chci se zeptat. Nosila jsem 11 let měsíční Surevue se kterými jsem byla naprosto spokojená, a nedaří se mi za ně najít náhradu. V optice mi doporučovali Air Optix, a že prý se nesetkali, že by někomu neseděly. Mně neseděly. Po půl dni jsem přes ně měla rozmazané vidění a cítila jsem tlak v oku, takže jsem je musela dát pryč. Ve srovnání se Surevue jsou hodně tvrdé, materiál je úplně jiný. Koupila jsem je na bigmall a už je nechtějí vzít zpět. Vyhodila jsem tedy zbytečně peníze a jsem zklamaná. Ale chci se zeptat, napodruhé už se potřebuji trefit dobře. Líbí se mi, že nabízíte garanci vrácení peněz, to se málokde vidí. Chci se zeptat - doporučili byste Top Vue jako nejvhodnější nejměkčí náhradu měsíčních Surevue nebo jaký je rozdíl mezi Top Vue Air a např. Acuvue? Díky za radu. V optice mi nejsou schopni sehnat zkušební pár, vymlouvají se, že mají smlouvu jen s některými firmami a s těmi, se kterými smlouvu nemají, mi prostě vzorek měsíčních čoček neseženou. Díky. VS

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky TopVue Air patří k poslední generaci silikon-hydrogelových čoček, která je (narozdíl od silikon-hydrogelových čoček předchozích generací) typická vyváženým poměrem silikonové a hydrogelové složky. Vyvážený poměr obou složek materiálu pak zajišťuje čočkám vysokou prodyšnost (zajištěnou mikroskopickými kanálky v silikonu) a zároveň vysoký obsah vody (podíl vody v hydrogelu), který je důležitý parametrem pro zajištění pohodlí čoček (čočka musí být dostatečně vlhká, aby byla oku příjemná). Čočky TopVue Air můžete bez obav vyzkoušet, neboť na ně poskytujeme garanci vrácení peněz - v případě, že s nimi nebudete spokojena stačí čočky zaslat zpět a my Vám vrátíme peníze.

Andrea Sušková

Dobrý den, chci se zeptat, zda si mohu tyto čočky objednat, když dosud jsem nosila Biofinity, dioptrie -6.00, zakřivení 8,6 a průměr 14,00 Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, čočky v případě zájmu můžete bez obav vyzkoušet, neboť na ně poskytujeme garanci vrácení peněz. V případě, že by Vám neseděly je stačí zaslat jednoduše zpět a my Vám vrátíme peníze.

Eva Toncsková

pekny den hodi se tyto cocky do klimatizacni zony?

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky TopVue Air lze nosit i v klimatizovaných prostorech. Vlivem klimatizovaného vzduchu však dochází k většímu vysoušení čoček na oku, proto je vhodné doplnit čočky v takovémto případě zvlhčujícími očními kapkami, kterými v případě potřeby čočkám opět dodáte potřebnou vlhkost.

Alena Rotterová

Dobrý den, chci se zeptat, jak mám vyplnit objednávku na počet mám dát 2, na obou očích mám stejnou velikost.. a dioptrie mám -2..

Zákaznický servis

Dobrý den, jedno balení TopVue Air obsahuje 6 čoček. Pokud máte tedy na obou očích stejné dioptrie, je jen na Vás, zda při objednání zvolíte jedno nebo více balení těchto čoček. Do kolonky dioptrie pak už jen vyplníte svou dioptrickou hodnotu.

Moni

Dobry den je nutne k temto cockam pouzivat Galone? Mam doma zásobu SoloCare. Je vhodna k temto cockam? Dekuji Mona

Zákaznický servis

Dobrý den, k čištění a uchování čoček TopVue Air můžete použít jakýkoliv roztok určený na měkké kontaktní čočky, tedy i roztok Solocare. Výhodou roztoku Gelone ale je, že ve spojení s čočkami TopVue Air tvoří ideální dvojici, a to z důvodu obsahu unikátní zvlhčující látky v obou těchto produktech. Vyzkoušejte a uvidíte. děkujeme za dotaz.

Vlasta

Dobrý den, dostala jsem na vyzkoušení spolu se svými obvyklými čočkami Surevue dvě čočky TopVue AIR. Obě jsou -3.00, BC 9.6, DIA 14.2, ale na jedné je uvedeno před diopriemi P. -3.00 a na druhé D - 3.00. Tento parametr jsem nikde nenašla a nevím co znamená, nejde ani zvolit v rolovacím menu čoček. Můžete mi sdělit co to je? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, výrobce nás ubezpečil, že se jedná pouze o rozdílné symboly značící zkratku pro dioptrickou hodnotu D - Diopter a P - Power.

Kateřina Škodová

Dříve jsem používala AIR Optix. Čočky TOPVUE-AIR po 3 měsících nošení vřele doporučuji. Jsou sice trochu měkčí, ale jsou levnější. Vydržely zakouřené prostředí a dokonce i spánek, když jsem neměla možnost je vyndat. Jsem spokojená.

Petra Zíková

po asi dvou měsících nošení naprostá spokojenost, navíc pořád na ně jsou nějaké zajímavé akce, chválím

Radim

Pro mě jsou to perfektní čočky, vůbec o nich nevím a to je kolikrát mám nasazené opravdu dlouho bez jediného kapání. je fakt že k nim používám roztok s nějakou přídavnou látkou na zvlhčení(gelone) což asi taky pomohlo

Jana

Tyto čočky musím po tříměsíčním testování velice vychválit, mě naprosto vyhovují, nasadím ráno v půl sedmé a vyndavám v jedenáct hodin večer, oči mě absolutně nepálí, žádné podráždění, nevysychají. Jsou silné, netrhají se, s čímž jsem měla u předešlých čoček velký problém. Můžu jedině doporučit.

Hanka Macháňová

Jsem ráda, že jsem dala na svoji zvědavost a ne na komentáře. Tyto čočky už nosím 14 dní a žádné usazeniny se mi na nich netvoří. Používám roztok Gelone a čočky nosím denně i 12 hodin. Roztok v pudélku měním co 3 dny. Dále chci napsat, že nejsou tenké. Používala jsem rok TopVue monthly a ty teda byly extra tenké. Tyto TopVue Air jsou krásně pevné a hlavně drží tvar. Jde poznat i větší propustnost kyslíku, nemám oči rudé po 10 hodinové šichtě v práci u pc. Doporučuji a už u nich zůstanu!

Ondřej Kubík

Já TopVue používám několik let, z toho minimálně přes půl roku Air a jsem naprosto spokojen. Nikdy se mi na nich žádný nános neusazoval, neklouzaly, nevysušují se ani po večerní party v zakouřeném prostředí a celkově sedí perfektně na oku. Za mě rozhodně doporučují.

Jaroslav Ženčák

Doposud jsem si objednával Surevue zakřivení 8.8 a průměr 14.0, Tato značka již nejde objednat, místo ní nabízíte TopVue Air, když zadám mé dioptrie ´-5 a -4.25 tak mi to samo navolí zakřivení a průměr ale uplně jiné než 8.8 a 14.0, Bude mi to sedět?

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky TopVue Air našim zákazníkům doporučujeme, neboť je na ně poskytnuta garance vrácení peněz a zákazník si je tak může bez obav z případné finanční ztráty objednat pouze na zkoušku. Jedná se o kvalitní čočky nejnovější generace. Rozdíl v průměru a zakřivení by ve Vašem případě neměl znamenat problém, neboť lidské oko bývá zpravidla schopno tolerovat odchylky těchto parametrů.

Dobra Bendová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, které k. čočky mají UV. Předem děkuji za odpověď. Bendová

Zákaznický servis

Dobrý den, informace o kontaktních čočkách s UV filtrem naleznete ve slovníčku na stránce UV filtr v kontaktních čočkách.

Barča

Dobrý den,mám -3 dioptrie ,ale taky zároveň na každém oku 0,25 cilindru..je moznost u vas zakoupit takove cocky??

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky se běžně vyrábí s cylindrickou hodnotou od -0.75. V případě Vašeho nízkého cylindru může být oční vada korigována také pomocí asférických kontaktních čoček, které díky svému designu lépe přilnou k oku nositele. Při zvažování nákupu torických kontaktních čoček Vám však doporučujeme návštěvu očního specialisty, který provede potřebná vyšetření (dioptrické hodnoty naměřené pro brýle se nemusí shodovat s těmi pro čočky) a následně vybere vhodný typ čoček a provede odbornou aplikaci. Pouze tak se budete moci ujistit, že Vám dané čočky vyhovují a nadále je budete moci bez obav objednávat. Pokud se rozhodnete čočky zakoupit bez předchozí aplikace, vystavujete se riziku, že Vám zakoupené čočky nebudou vyhovovat a Vy přijdete o svou finanční investici.

Nikola Zajacova

Dobrý den. Chtěla bych prosím poradit. Chtěla bych si objednat tyto kontaktní čočky,ale nevím zda mi budou sedět. Proto bych si chtěla objednat balení po jedné čočce, ale mám psané zakřivení 8,50 a diametr 14,50. Nevíte zda je to nějaký problém? Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den, parametr zakřivení by ve Vašem případě neměl představovat problém. Problém by mohl spočívat v odlišném parametru průměru. Čočky je třeba nejprve vyzkoušet, tak nejlépe poznáte, zda Vám budou sedět, či nikoli. Na balení čoček TopVue Air obsahující 6 kusů poskytujeme navíc garanci vrácení peněz - čočky objednáte na zkoušku a když Vám nebudou vyhovovat, jednoduše je zašlete zpět a my Vám za ně vrátíme peníze.

pavel

Mě vyhovují a nikdy sem nezažil lepší, opravdu nejsou vůbec cítit v oku a manipulace s nimi úžasná. Jde asi taky o to jakým roztokem a jak důkladně je kdo čistí. pokud na to někdo kašle tak je jasné že je po týdnu jak v mlze.. ale uvidíme, nosím je od listopadu tak uvidíme třeba po půl roce jaké to bude ...

Nicol

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je možné v čočkách i přespat? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, v čočkách lze vzhledem k jejich vysoké propustnosti kyslíku i příležitostně přespávat. Obecně je však pravidelné přespávání v kontaktních čočkách obecně, či jejich kontinuální nošení řadou odborníků důrazně nedoporučováno, neboť při spánku se značně snižuje přísun kyslíku k rohovce oka, což může vést k jejímu překyselení a následným zdravotním obtížím. Na čočkách se také hromadí množství usazenin (depozit), která (když nejsou pravidelně odstraňována) mohou způsobit podráždění očí a oční infekce.

MO

Dobry den,chtela bych se zeptat,zda je mozne zakoupit pouze jeden par cocej,jakoby na zkousku?Abych nemela cele baleni zbytecne v pripade,ze nebudou vyhovovat?Dekuji

Zákaznický servis
Dobrý den, ano, čočky TopVue Air můžete v našem internetovém obchodě zakoupit k vyzkoušení i po jednotlivých kusech. Nabídku samostatných kusů těchto čoček naleznete zde.
sid kovar

Dobrý den, nikdy jsem čočky nepoužíval, nemám s tím absolutně žádnou zkušenost..na blízko mám brýle 2,25-2,5 a zjistil jsem, že i na dálku mi vyhovuje nasadit aspoň plastové jedničky, mám lepší periferní vidění, pochopitelně ostrost je příjemnější.Ty čočky mají nějakou univerzální ostřící schopnost, nerozumím tomuto údaji /od -12.00 do +8.00/ nebo to je škála co vyrábíte, omlouvám se, sna nebudu za blba?) Pokud by mi to na dálku a třeba na blízko pomohlo, rád to zkusím?

Zákaznický servis
Dobrý den, Vámi uvedené dioptrické rozmezí je skutečně dioptrická škála čoček nabízená výrobcem. Korekce vidění do dálky a zároveň na blízko je možná pomocí speciálních kontaktních čoček - multifokálních čoček, které pracují na bázi několika optických zón. Rádi bychom Vás však upozornili, že výběr vhodných multifokálních čoček je náročnější proces, při kterém je nezbytné podstoupit oční vyšetření pro přesné určení dioptrických hodnot korekce na blízko a na dálku, aby mohla být stanovena tzv. adiční hodnota (hodnota adice), poté je nutné absolvovat odbornou aplikaci čoček, při níž jsou pacientovy očním specialistou vybrány a nasazeny nejvhodnější multifokální čočky.
David Neuman

Dobrý den. Chci se zeptat. Na jednom oku mám 2,25 dioptrie a na druhém 2,0 dioptrie a cilindr. V oční zprávě mám napsané: OD - 2,0 D sf - 0,5 D cyl ax 97 st. Můžu si objednat čočky normálně 2,0 a 2,25, nebo to kvůli cilindru mám objednat jinak? Děkuji ta odp.

Zákaznický servis

Dobrý den, pokud je naměřena hodnota cylindru a osy, je vhodnější korigovat oční vadu pomocí torických (astigmatických) kontaktních čoček. Torické čočky se však vyrábějí v omezené škále těchto parametrů, která se u každého výrobce liší. Pokud tedy uvažujete o koupi čoček, je vhodné, podstoupit nejprve odbornou aplikaci u očního specialisty - hodnoty naměřené pro dioptrické brýle se mohou lišit od hodnot potřebných pro korekci kontaktními čočkami.

Martin Slezar

Přeji hezký den, mám dotaz. Používám Acovue Advance PLUS ( -4,75 .. 8,7 .. 14,0 . Byl by velký problém použít tyto nové čočky ? Přece jen je rozdíl ve dvou parametrech. Díky za zhodnocení..

Zákaznický servis

Dobrý den, ve Vašem případě činí rozdíl parametrů pouhé 2 desetiny milimetru - tento rozdíl by mělo být lidské oko schopno bez problémů tolerovat. Na čočky TopVue Air navíc nabízíme garanci vrácení peněz v případě, že Vám nebudou jakkoliv vyhovovat. Čočky si tedy můžete bez obav objednat pouze na zkoušku, pokud Vám nebudou "sedět", stačí je zaslat zpět a my Vám za ně vrátíme peníze.

martin

Ještě se chci zeptat parametry očí mám stejné na obou když bych od vás koupil jedno balení 6KS na obě oči za 475 kč je to na 3 měsíce? prosím píste mi na email MartinV.dark@seznam.cz

Zákaznický servis

Dobrý den, v případě, že máte na obou očích stejné dioptrie, vydrží Vám jedno balení čoček na 3 měsíce.

martin

Dobrý den používám BC 8,6 DIA 14,00 a PWR mam -6,5 Myslíte si že bych mohl nosit tento produkt? nosím Iwear xr Supreme s tónovaním. Měkké.

Zákaznický servis

Dobrý den, rozdíl průměru a zakřivení ve Vašem případě činí pouhé 2 desetiny milimetru, které by lidské oko mělo být schopno tolerovat. Na čočky TopVue Air navíc nabízíme garanci vrácení peněz v případě, že by Vám neseděly. Čočky si tak můžete objednat na zkoušku bez obav z případné finanční ztráty. Jedná se o silikonhydrogelové čočky třetí generace, jejichž výhoda spočívá ve velkém obsahu vody při zachování vysoké propustnosti kyslíku - čočky jsou díky obsažené vodě oku příjemné, nevysušují se a velká prodyšnost zase zajišťuje očím potřebný přísun kyslíku a zachovává tak jejich zdraví.

Daniel Víta

Většinou se nějakou "recenzí" na zboží koupené na internetu nezaobírám ale pro tentokrát udělám vyjímku :-) Na tenhle eshop jsem narazil protože (naštěstí) neměli v mé optice čočky které jsem dříve používal. Mimochodem, u oněch čoček jsem byl zvyklý na to že pořád vypadávaly - stačilo si trošku promnout oko a čočka byla rázem venku. V obchode by ty čočky co vypadávaly stály o POLOVINU víc než tyhle skvělé čočky které opravdu dokonale drží a ani necítím že je mám. K objednávce jsem dostal ještě zdarma roztok, který by se samozřejmě musel kupovat samostatně, a pouzdro. Jak obchod tak tyhle čočky můžu jednoznačně doporučit :-)

Lenka Švejk Plačková

Dobrý den, mají prosím tyto čočky indikátor rub a líc? Děkuji Lenka

Zákaznický servis

Dobrý den, tyto čočky nejsou opatřeny indikátorem rub-líc.

Alena Kalců

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mohu používat tyhle čočky, když mám parametry na jednom oku: BC 8.7 DIA 14.5 PWR - 3.75 CYL-0.75 AXIS030 . A Druhé oko BC 8.7 DIA 14.5 PWR - 4.50 CYL-0.75 AXIS 160. Nebo, jestli byste mi mohli doporučit nějaké z levnějších čoček. Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, čočky TopVue Air pro Vás bohužel vhodné nejsou, vzhledem k uvedeným parametrům jsou pro Vás vhodné torické (astigmatické) čočky. U torických čoček můžete zvolit výše uvedené parametry cylindru a osy, kterými běžné sférické čočky nedisponují.
Markéta

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda si tyto čočky můžu objednat, když mám zakřivení 8,4 a průměr 14,0 u právě používaných čoček. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, lidské oko by mělo být schopno tolerovat odchylku průměru a zakřivení, takže by ve Vašem případě neměl nastat žádný problém. Čočky mají navíc asférický design, takže zakřivení není rozhodující údaj. Pokud by Vám čočky neseděly, můžete využít naši garanci vrácení peněz a nemusíte se tedy obávat finanční ztráty. Čočky TopVue Air jsou většinou uživatelů velice dobře snášeny a kladně hodnoceny, věříme, že s nimi budete spokojena.

Jarča

Nemůžu si je vynachválit. Jsou krásně pohodlné a vydžim v nich celý den bez kapek.

David

Děkuji za předchozí odpověď. Ještě se chci, prosím, zeptat jak to mají tyto novější čočky s UV filtrem? Ty předchozí jej měly. Děkuji..

Zákaznický servis

Dobrý den, tento "model" čoček TopVue není opatřen UV filtrem z důvodu, aby si materiál čoček ponechal co nejvyšší propustnost kyslíku.

David

Dobrý den, mohu se, prosím, zeptat jestli mají tyto čočky (od korejského výrobce Interojo) vůbec něco společného s čočkami TopVue od výrobce Pegavision? Díky za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, značka TopVue rozšířila svůj sortiment o nové silikon-hydrogelové čočky pod názvem Air, k výrobě těchto čoček byl zvolen pouze jiný výrobce, čočky jsou samozřejmě odlišné od čoček TopVue Monthly, Daily i Bi-weekly, neboť, jak již bylo zmíněno, jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu, nikoli z hydrogelu. To jaká firma zajišťuje praktickou část výroby čoček v tomto případě není tolik podstatné. Většina čoček různých výrobců se dnes vyrábí v Asii, neboť výrobní náklady jsou tam nižší, než např. v Evropě. Výrobce čoček může být např. německou, britskou nebo americkou firmou, ale výroba čoček stejně probíhá v Asii. Děkujeme za pochopení

Simona

Dobrý večer, mám zakřivení 8,5, myslíte, že to u těchto čoček vadí?

Zákaznický servis

Dobrý den, v současné době již není parametru zakřivení přikládán takový význam jako dříve. Výroba čoček technologicky postoupila, již se nevyrábějí pouze odstředivým litím, a proto není tento parametr rozhodující. Výroba čoček je dnes zaměřena na poskytnutí maximálního komfortu nositeli.

Evča

Mela jsem čočky nasazené celý den a pak ještě na "celonoční pařbě" s kámošema a klobouk dolu. Bylo tam zakouřeno a horko, ale oči mě z nich nepálily ani nedřely. Ráno trošku červené, ale aby ne po flámu :-). Takže super

Vlaďka Skupová

Připojuji se ke kladným hodnocením, také jsem s čočkami nemám žádný problém. Oceňuji také snadné nasazování (u některých čočke s ním mívám problém). Cena příjemná, zboží dorazilo v termínu a v pořádku. Celková spokojenost.

Jitka

zlákala mě zaváděcí cena, zatím je nosím třetí den, zkusila jsem i přes noc a vše ok :-)

Michal

nosím je už týden a bez problémů, jsou pohodlné a nemám ani trochu červené oči

Anonymous

Pohodlnější než air optix a levnější, někdy v nich přespím a všechno v pohodě. Můžu doporučit.