TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)

149 Kč
Skladem
Výhodnější balení: TopVue Air for Astigmatism (3 čočky) - 419 Kč (ušetříte 28 Kč)
Kdy odešleme? Středa 14.4. Today vyberte parametry
Přidat
289 Kč
Zásilkovna.cz Osobní odběr 5957×
od 29 Kč
Česká pošta Česká pošta
od 69 Kč
PPL PPL
od 65 Kč
149 Kč

TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)

TopVue Air for Astigmatism patří k torickým kontaktním čočkám korigujícím astigmatismus, které jsou vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air for Astigmatism se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Design čoček TopVue Air for Astigmatism využívá pokrokovou stabilizační technologii, která zajišťuje čočce stabilní polohu na oku za každé situace po celou dobu nasazení.

Přejít na základní balení TopVue Air for Astigmatism 3 čočky.

Účinná pomoc při astigmatismu

Astigmatismus patří mezi refrakční oční vady a je zapříčiněn nepravidelným tvarem rohovky, která je u postiženého člověka klenuta podle osy orientované určitým stupněm. Pro dosažení správné korekce oka postiženého astigmatismem je tedy, kromě určení cylindru a stupně osy, nutná ještě stabilní poloha čočky na oku. Tím, že TopVue Air for Astigmatism zachovávají stabilní polohu na oku, je zajištěno, že cylindr a osa čočky jsou umístěny přesně na tom místě rohovky, které je potřeba korigovat pro dosažení kvalitního vidění.

Jak TopVue Air for Astigmatism fungují?

TopVue Air for Astigmatism využívají stabilizační technologii SHT PrismBallast díky níž je dosaženo dokonalé stability čočky na oku. Jedná se o technologii inspirující se klasickým prizmatickým balastem dosahujícím stability čočky působením gravitační síly pomocí ztluštěním dolní části čočky. Při použití klasického prizmatického balastu může docházet k subjektivnímu vnímání zesílení čočky uživatelem, v krajních případech může zasahovat dokonce do optické zóny (např při horších světelných podmínkách a velkého rozšíření pupily). Technologie SHT PrismBallast však toto eliminuje, neboť hmota samotného balastu je rozložena zcela jedinečným způsobem. Díky speciálnímu tvaru a rozložení hmoty balastu TopVue Air for Astigmatism je zachován plynulý pohyb očního víčka po celém povrchu čočky a stabilita čočky je navíc pozitivně ovlivněna mrkáním. K tomu dochází tak, že horní víčko stabilizuje čočku pomocí působení na dvě rovnoměrně rozložené stabilizační zóny čočky.
 SHT Prism Ballast

Pohodlné již od prvního nasazení

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism jsou dodávány v blistru, jehož součástí je roztok obohacený zvlhčující látkou – hyaluronátem sodným, který je navíc naprosto kompatibilní s fyziologickým prostředím oka. TopVue Air for Astigmatism jsou díky této látce oku příjemné a pohodlné již od okamžiku prvního nasazení.

Vysoce prodyšné a zároveň hydratované

Inovativní technologické zpracování silikon-hydrogelového materiálu zajišťuje TopVue Air for Astigmatism potřebnou propustnost kyslíku. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků. Schopnost přenosu kyslíku (transmisibilita) činí u TopVue Air for Astigmatism 100 Dk/t.

Důležitý faktor pro zdravé užívání kontaktních čoček představuje také obsah vody. TopVue Air for Astigmatism jsou tvořeny vodou ze 45 % svého objemu. Díky svému podílu vody si zachovávají vysoký stupeň hydratace v průběhu celého dne. Množství vody obsažené v TopVue Air for Astigmatism také snižuje hromadění depozit na povrchu čoček.

Vlastnosti
Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Ano

Komentáře (63)

Comments: Do you have any questions?

čočky

Milan Weiss

Dobrý den, prosím o radu jaké čočky vybrat. Levé oko mám : dioptrie -0,75 cylindr -0,75 osa 70 Pravé oko mám : dioptrie -1,00 cylindr -0,75 osa 110 Děkuji.

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Milane, děkujeme Vám za otázku. Máte astigmatismus a tyto čočky jsou k vyzkoušení perfektní volbou. Vaše brýlové dioptrické hodnoty nevyžadují pro nákup čoček žádnou úpravu a můžete je zapsat tak, jak jsou. U torických (astigmatických) čoček je důležité, aplikovat je ve správné poloze, aby se čočka v oku rychle usadila. K tomu slouží malá orientační značka na čočce v pozici na 6. hodině. A protože se jedná o měsíční čočky, budete k nim potřebovat i čistící roztok např. Gelone. Hezký den.

Výběr kontaktních čoček

Kristián Kubík

Dobrý den, chci se prosím zeptat jaké kontaktní čočky mám objednat? Na pravé oko mám naměřené do dálky dioptrie:/, cylindr 1,25 a osa 95. Na levém do dálky dioptrie:/, cylindr 0,5 a osa 75. Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Kristiáne, děkujeme Vám za otázku. U cylindrických hodnot jste neuvedl znaménka. Rádi Vám vypočítáme dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček, ale potřebovali bychom od Vás kompletní zápis včetně všech znamének +, – a =. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Komentář

Kateřina Slavíková

Dobrý den, prosím jaké parametry zvolit při zadávání ? Pravé oko SPH -0.25 CYL -2.75 osa 45, levé SPH -0.75 CYL -2.25 osa 151 Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Vaše brýlové hodnoty bude pro nákup kontaktních čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie –0,50, cylindru –2,25 a osy 40° nebo 50°. Pro levé oko budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie –0,75, cylindru –2,25 a osy 150°. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Dotaz

Barbora Měchurová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké čočky objednat. Pravé oko mám naměřeno: dioptrie +0,75; cylindr -1,0; osa 90°; prisma 1,0/180; PD 33,5; h 26,5. Na levé oko: dioptrie +0,25; cylindr -0,75; osa 70; prisma 1,0/0; PD 33,0; h 28,0. Předem mockrát děkuji.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Barboro, děkujeme za otázku. Pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii +0,75, cylindr –0,75 a osu 90°. Pro levé oko dioptrii +0,25, cylindr –0,75 a osu 70°. V ideálním případě vyzkoušejte tyto čočky TopVue Air for Astigmatism. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Přepočet dioptrií

Lukáš Blažek

Dobrý den, potřeboval bych trošku poradit, jaké parametry čočky u vás objednat. Pravé oko mám naměřeno: -7,75, -2,25, 177 Levé oko: -7,75, -2,25, 172 Moc děkuji za pomoc.. :)

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lukáši, díky za otázku. Parametry pro kontaktní čočky upravte na dioptrii –6,50 cyl –1,75 a osu 180° pro pravé oko. Pro levé oko na dioptrii –6,50 cylindr –1,75 a osu 170°. Hodnoty se takto upravují kvůli tomu, že vzdálenost od oka kontaktní čočky a brýlové čočky je odlišná. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Jaké čočky zvolit

Božena Kobrová

Dobrý den, ráda bych zkusila nošení kont.čoček místo brýlí ... prosím o radu, jaké parametry zvolit ... nosím brýle pro korekci vidění do dálky, na levém oku -2 dioptrie, na pravém oku mám -1,5, cylindr dp.+1, osa 80. Děkuji za radu.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Pro levé oko budete potřebovat čočky sférické s dioptrií –2,00 a pro pravé oko čočky torické s dioptrií –0,50, cylindrem –0,75 a osou 170°. Pro levé oko Vám můžeme doporučit čočky TopVue Air a pro pravé oko tyto TopVue Air for Astigmatsism. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže se nemusíte bát zbytečné investice. V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Eva Housková

Dobrý den, prosím o radu. Dcera, 14 let, má v brýlích pravé oko dioptrie -2,75, cyl. -0, 75, osu 180°. Levé oko dioptr.-3,25, cyl. -0,50, osu 180°. Potřebuje čočky nosit příležitostně, prosím o radu ohledně parametrů čoček. Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, díky za otázku. Podle naměřených hodnot budete Vaše dcera potřebovat pro pravé oko čočky torické a pro levé oko by jí měly po přepočtu parametrů stačit čočky sférické – pouze s dioptrií. U levého oka tomu je tak proto, že kontaktní čočky se vyrábí až s cylindrem –0,75. U pravého oka zůstanou pro kontaktní čočky parametry stejné – dioptrie –2,75, cylindr –0,75 a osa 180°. U levého oka by měla být vyhovující dioptrie –3,25 (po přepočtu cylindru a úpravy parametrů z brýlí na kontaktní čočky). Pro příležitostné nošení jsou nejlepší čočky jednodenní. U vícedenních čoček se počítá jejich použitelnost od prvního otevření, a pokud by Vaše dcera čočky nosila například 2× v týdnu, čočky čtrnáctidenní ani měsíční nemají smysl. Výběr konkrétních čoček je ale trochu komplikovanější, a pokud Vaše dcera nemá s čočkami žádnou zkušenost, těžko můžeme odhadnout, jaký materiál a vlastnosti čoček by jí vyhovovaly. Mezi zákazníky jsou velmi oblíbené čočky Dailies AquaComfort Plus Toric a Dailies AquaComfort Plus a také čočky Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism (30 čoček) a Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Nedokážeme bohužel říci, které z čoček by byly ideální, takže raději zvažte, zda by dcera neměla napoprvé navštívit kontaktologa, kde bude mít možnost čočky vyzkoušet. Pokud se budete chtít na cokoli dalšího zeptat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Monika

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit s výběrem? Dioptrie u brýlí mám na pravém -0,25, C -0,25, 100° a na levém -0,25, C -0,25, 80°. Zkoušela jsem čočky -0,50 bez cylindru, ale bolí mě z toho hlava. -0,25 jsou zase moc slabé a ten cylindr chybí. Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Moniko, díky za otázku. Poradili bychom Vám rádi, ale takhle na dálku toho pro Vás bohužel moc nevymyslíme. Můžeme se řídit pouze tabulkami a teorií a ta radí buďto čočky s dioptrií –0,50 nebo pouze s dioptrií –0,25. Různé značky ale mohou různě sedět. Doporučujeme tedy navštívit kontaktologa a vyzkoušet několik různých značek. Až budete vědět, které čočky Vám perfektně vyhovují, můžete objednávat online. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

petra

vyzkoušela jsem je a nemám co vytknout

Čočky

Veronika Bobková

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat na přepočtení parametrů do kontaktních čoček? Na dioptrické brýle mi byly vypsány hodnoty: P -5,0 cyl -1,0 osa 150° L -5,0 cyl -1,0 osa 170°. Předem moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, díky za otázku. U kontaktních čoček by pro Vás měly být vyhovující dioptrie –4,75, cylindr –0,75 a osa 150°pro pravé oko a pro levé oko dioptrie –4,75, cylindr –0,75 a osa 170°. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme vám hezký den.

Jaké kontaktní čočky

Karolina

Dobrý den, ráda bych zkusila kontaktní čočky, ale nevím jak je zvolit. Prave oko: Sph-3,0 cyl-0.75 osa 175 Levé oko: -3,25 cyl-1.0 osa 20

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Karolíno, díky za otázku. Pro pravé oko byste si měla zvolit dioptrii –3,00, cylindr –0,75 a osu 170°. Pro levé oko dioptrii –3,25, cylindr –0,75 a osu 20°. Určitě vyzkoušejte tyto TopVue Air for Astigmatism nebo případně čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism. U čoček TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám je vrátit. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Gábina

Gábina

Dobrý den, chci se zeptat, zda je vhodná kombinace čoček TopVue Air for Astigmatism (1 čočka) a TopVue Air (1 čočka), děkuji.

Odpověď

Zákaznický servis- Markéta

Dobrý den, Gábino, děkujeme za otázku. Ano, jde také o vhodnou kombinaci, ale tyto čočky jsou měsíční.

Torické kontaktní čočky

Gábina

Dobrý den, chtěla bych prosím poradit. Mám za úkol objednat jednodenní torické kontaktní čočky, ale našla jsem pouze na čtrnáct dní nebo na měsíc. Pravá čočka - 3,25/+ 1,50/95/0,00 Levá čočka -2,00/0,00/0/0,00 Nebo můžu objednat klasické kontaktní čočky s danými dioptriemi, když jde pouze o čočky na jeden? Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis- Markéta

Dobrý den, Gábino, děkujeme za komentář. Podle uvedených hodnot byste měla pro pravé oko zvolit čočky torické a pro oko levé čočky klasické sférické pouze s dioptrií. U čoček torických je nutný přepočet naměřených hodnot na minusový cylindr. Parametry by byly následující: dioptrie –1,75, cylindr –1,25 a osa 180°. U levého oka žádná úprava nutná není a zvolila byste dioptrii –2,00. Výběr kontaktních čoček se ale neodvíjí pouze od naměřených hodnot. U čoček je velmi důležitý materiál, který ovlivňuje pohodlí při nošení. Na základě pozitivních reakcí zákazníků bychom Vám mohli doporučit například kombinaci čoček Dailies AquaComfort Plus Toric a Dailies AquaComfort Plus. Další možností by mohly být čočky Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism a Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Pokud ale s kontaktními čočkami zatím nemáte žádné zkušenosti, zvažte návštěvu u kontaktologa. Mohlo by se stát, že Vám čočky nebudou vyhovovat a nákup se pro Vás stane zbytečnou investicí. Pokud bychom Vám mohli pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Výběr čoček

Aleš

Dobrý den, chtěl jsem vyzkoušet torické čočky, jelikož nyní mám dioptrickou úpravu u brýlí P: -2,0 dsf -0,75 dyl/180 L: -2,5 dsf -0,5 dcyl 180, přičemž jako čočky používám P:-2,5 L: -2,75. ale vidění je mírně rozostřené. Děkuji Zákaznický servis - Markéta31.05. 2020 Dobrý den, Aleši, děkujeme za komentář. Pro pravé oko bychom Vám doporučili čočky torické, ale pro oko levé by Vám měly stačit čočky pouze s dioptrií. Je možné, že rozostřené vidění je způsobené nesprávnou korekcí u levého oka. U levého oka není nutné hodnoty pro kontaktní čočky nijak měnit – zadáte dioptrii –2,50, cylindr –0,75 a osu 180°. Pro pravé oko si objednejte TopVue Premium s dioptrií –2,75. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda nedošlo u Vaší odpovědi k záměně pravého oka za levé oko. Děkuji.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleši, děkujeme za komentář. Máte samozřejmě pravdu. Zmýlila jsem se v zápisu, omlouvám se. Torické čočky s dioptrií –2,50, cylindrem –0,75 a osou 180° jsou pro pravé oko a čočky sférické s dioptrií –2,75 pro oko levé. Pokud byste potřeboval cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Výběr čoček

Aleš

Dobrý den, chtěl jsem vyzkoušet torické čočky, jelikož nyní mám dioptrickou úpravu u brýlí P: -2,0 dsf -0,75 dyl/180 L: -2,5 dsf -0,5 dcyl 180, přičemž jako čočky používám P:-2,5 L: -2,75. ale vidění je mírně rozostřené. Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleši, děkujeme za komentář. Pro pravé oko bychom Vám doporučili čočky torické, ale pro oko levé by Vám měly stačit čočky pouze s dioptrií. Je možné, že rozostřené vidění je způsobené nesprávnou korekcí u levého oka. U levého oka není nutné hodnoty pro kontaktní čočky nijak měnit – zadáte dioptrii –2,50, cylindr –0,75 a osu 180°. Pro pravé oko si objednejte TopVue Premium s dioptrií –2,75. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Čočky - astigmatismus

Hanka

Dobrý den, chtěla bych si na zkoušku u Vás koupit čočky (astigmatismus), zatím chci vyzkoušet jen po 1 ks. Od optika mám napsáno: na dálku, obě oči mají stejnou hodnotu: sph = 0,0, cyl = -1,25, osa = 90, P.D. = 30, výška = 22. Prosím o radu jaké přesně hodnoty mám zadat. Moc děkuji a přeji hezký den.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hanko, děkujeme za otázku. U kontaktní čoček zadejte dioptrii 0,00, cylindr –1,25 a osu 90°. Ostatní údaje jsou podstatné pouze pro dioptrické brýle. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Rada

Adam

Dobrý den, Potřeboval bych poradit s výběrem čoček. V předpisu mám. Do dálky. Sph P 0,0, L =0,5. Cyl P = 1.25, L = 2,0, Osa 180°, PD P 33, L 32,5

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Adame, díky za otázku. Pro pravé oko by Vám měly vyhovovat čočky s dioptrií 0,00, cylindrem –1,25 a osu 180°. Pro levé oko dioptrie –0,50, cylindr –1,75 a osa 180°. Tyto čočky jsou na vyzkoušení ideální protože jsou dostupné v tomto balení po 1 kuse. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Pavlína Csóka

Dobry den,potrebuji poradit,jake kontaktni cocky objednat. Z vysetreni P= -2,00. Cyl -2,00 Ax 63. PD 31. L= -3,75. Cyl -0,50. Ax 95. PD 31. Dekuji za radu

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlíno, děkujeme za otázku. Naměřené parametry bude pro kontaktní čočky nutné upravit. Pro pravé oko si zvolte dioptrii –2,00, cylindr –1,75 a osu 60° a vyzkoušejte tyto čočky TopVue Air for Astigmatism. Pro levé oko Vám doporučujeme čočky pouze s dioptrií –3,75 TopVue Air. Čočky jsou dostupné v tomto zkušebním balení po 1 čočce, což je ideální na vyzkoušení. Můžete ale objednat i standardní velikost balení a případně využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

renata c

u mě všechno v pořádku. čočky jsou pohodlné a vidím perfektně. určitě doporučuji vyzkoušet.

Parametry čoček

Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na parametry kontaktních čoček. Na předpisu pro brýle mám tyto parametry: pravé oko sph - 3.75, cylindr +0,5,axis 80,levé oko sph - 5,25,cylindr +0,75,axis 85. Bohužel nevím jaké čočky objednat. Moc Vám děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Plusové cylindry je nutné přepočítat na minusové a nízký cylindr (0,50) převedeme na dioptrii. Po přepočtech budete pro pravé oko potřebovat čočky s dioptrií –3,25 a pro levé oko dioptrii –4,25, cylindr –0,75 a osu 180°. Pro levé oko můžete zvolit tyto čočky TopVue Air for Astigmatism a pro pravé oko TopVue Air. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.

Čočky pro astigmatismus

Kristýna

Dobrý den, ráda bych se zeptala na radu ohledně výběru čoček. Na předpisu mám údaje levé oko sph -1.00, cyl +0.75, axis 30; pravé oko sph -0.75, cyl +0,50 axis 170. Nejsem si úplně jistá výběrem, jelikož údaje cylindru jsou všude s - a ne +. Předem děkuji za radu.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kristýno, děkujeme za otázku. Plusové cylindry Vám přepočítáme na minusové. Jde o běžnou úpravu. Pro pravé oko si po přepočtu zvolíte dioptrii –0,25 cylindr –0,75 a osu 120°. Pro levé oko je cylindr velmi nízký, takže doporučujeme sférické čočky pouze s dioptrií –0,50. K těmto TopVue Air for Astigmatism doporučujeme TopVue Air. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Parametre

Zuzana

Dobrý den, vedeli by ste prosím poradit parametre čočiek, když po vyšetrení pro brýle mám čísla: Pravé oko: sph: -1,75, cyl: -1,00, axis: 116 Levé oko: sph: -1,25, cyl: -0,75 , axis:56 Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, děkujeme za otázku. Stačí drobná úprava parametrů. Pro pravé oko si u kontaktních čoček zvolte dioptrii –1,75, cylindr –0,75 a osu 120°. Pro levé oko dioptrii –1,25, cylindr –0,75 a osu 60°. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Dotaz dioptrie

Lenka Kubánková

Děkuji za přepočet, všemu rozumím, jen ta osa má být určitě místo 99 jen 10? Ne 100?

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za zpětnou vazbu. Pokud se přepočítává plusový cylindr, pak je nutné osu otočit o 90°. U kontaktních čoček to tedy pro Vás bude 10°. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Dotaz dioptrie

Lenka Kubánková

Dobrý den, prosím o radu, v jakych hodnotách bych mohla nosit kontaktní čočky, když podle měření mám -0.75 cyl +0.5 ax70 a -1.5 cyl +0.75 ax99. Dříve mi stačili sférické čočky, ale pár let po laseru mám tohle. Děkuji za odpověď

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Pro kontaktní čočky bychom Vám doporučili úpravu na dioptrii –0,50 dle prvního zápisu parametrů a pro druhé oko dioptrii –0,75, cylindr –0,75 a osu 10°. Můžete vyzkoušet tyto TopVue Air for Astigmatism a TopVue Air, které jsou také dostupné v balení po 1 kontaktní čočce. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.

Doba

Petra

Dobrý den, chápu to správně, je čočka je na 30 dní? Přes den ji budu mít danou na oku a na noc ji dám do roztoku? Můžu ji tedy používat celý měsíc? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za otázku. Ano, každá čočka v balení je na 30 dnů. V čočkách není vhodné přespávat, takže je nezbytné je každý den vyjmout a vyčistit. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Astigmatismus

Kateřina Vybíralová

Dobrý den, potřebovala bych poradit s objednáním prvních čoček pro dceru. V brýlích má VOD -5,0D sf-2.0cyl ax165st. a VOS -5.5D sf-1,0cyl ax 165st. Při zadávání jsem tyto přesné parametry nenašla. Díky za radu a s pozdravem KV

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za otázku. Pro kontaktní čočky by měly být vyhovující dioptrie –4,75, cylindr –1,75 a osa 160° pro pravé oko. Pro levé oko dioptrie –5,25, cylindr –0,75 a osa 160°. Pro začátečníka bychom doporučovali čočky jednodenní, ovšem nákup čoček bez předchozího vyzkoušení s sebou nese riziko zbytečné investice. Vrácení čoček, které nedoporučil oční specialista na základě vyšetření, bohužel není možné. Můžeme Vám nabídnout čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz a jsou dostupné také v balení po 1 kontaktní čočce. Stejné podmínky platí i pro tyto měsíční čočky TopVue Air for Astigmatism. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Kristina

Dobrý deň, mohla by som poprosiť o radu - nosím okuliare na dialku, na pravom oku mám sph -1,0 , cylinder -0,50 , osa 175°. Na lavom sph -1,50 , cylinder -0,50 , osa 10°. Vedeli by ste mi odporučit čočky? dekuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Protože máte naměřen velmi nízký cylindr, není zatím nutné volit torické čočky, které jsou dostupné až s cylindrem –0,75. Cylindr –0,50 je možné přepočítat na sférickou dioptrii. Pro pravé oko by to u Vás znamenalo dioptrii –1,25 a pro levé oko dioptrii –1,75. Pokud máte zájem o vícedenní čočky, doporučujeme Vám čtrnáctidenní TopVue Premium. V případě, že byste chtěla vyzkoušet čočky jednodenní prohlédněte si TopVue One+. U značky TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám čočky poslat zpátky. Když budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.

výběr čoček

natasa

Dobrý den,potřebuji radu na jednom oku mám astimatismus a nevím jak si mám objednat čočky..sph-1.50,cyl. 0.75,axe 45,pd 61..děkuji moc

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Oční vadu astigmatismus je nutné korigovat astigmatickými (torickými) čočkami. Zadáte u nich dioptrii (sph.), cylindr (cyl.) a osu (axe). Je velmi důležité vědět, zda naměřený cylindr je v plusové nebo minusové hodnotě. Pokud je cylindr minusový, zadáte hodnoty při objednání tak, jak jste nám je poslala a osu upravíte na 40°. Pokud je ale cylindr plusový, pak by se hodnoty změnily na dioptrii –0,75, cylindr –0,75 a osu 130°. Balení po 1 čočce pro Vás bude na vyzkoušení určitě ideální. Pro oko, na kterém Vás astigmatismus netrápí, můžete objednat TopVue Air. V případě jakýchkoli dalších otázek se na nás obraťte. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Danuše

Dobrý den, ještě se chci zeptat, zda je součástí balení i roztok nebo si ho musím koupit zvlášť a popřípadě jak množství. Moc děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Danuše, děkujeme Vám za další otázku. Bohužel, roztok není součástí balení. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili univerzální typ roztoku. Celou naši nabídku univerzálních roztoků si můžete prohlédnout ZDE. Pokud budete nosit čočky celý měsíc, doporučovali bychom Vám objem lahve 360 – 400 mm. Hezký den.

cylindry

Pavla Ilcová

Dobrý den, mám pravé oko -1,5, cylindr 0,25, osa 175 a levé oko -1,25, cylindr 0,5, osa 165. Nemůžu v těchto čočkách najít tyto rozměry. Jsou nějaké na zkoušku? Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Pavlo, děkujeme Vám za otázku. Skutečně máte astigmatismus, ale Vaše hodnoty jsou příliš nízké. Hodnoty cylindru do ± 0,50 se přepočítávají na sféru. Po přepočtu budete tedy potřebovat pouze klasické sférické čočky. Ve Vašem zápisu jste však neuvedla znaménko u cylindrické hodnoty, počítali jsme tedy s kladnou hodnotou. Po výpočtu se tedy hodnoty změní na pravém oku pouze na dioptrii –1,50 a na levém oku na dioptrii –1,00. Pokud máte v zápisu od lékaře u cylindrické hodnoty – nebo =, znamená to minus. V takovém případě se hodnoty změní na pravém oku pouze na dioptrii –1,50 a na levém oku na dioptrii –1,50. Před nákupem si, prosím, zkontrolujte předpis od lékaře. Jestliže s čočkami začínáte, doporučujeme Vám jednodenní kontaktní čočky TopVue One+. K takovým čočkám nepotřebujete žádné další pomůcky. A až získáte jistotu při manipulaci a aplikaci čoček, můžete vyzkoušet i vícedenní varianty. Čočky TopVue jsou na vyzkoušení výborné, protože u nich funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud byste měla další otázky, kontaktujte nás. Hezký den.

Komentář

Jasmína N

Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť? Aké šošovky na občasné nosenie by som si mala objednať , keď po meraní zraku mám nasledovné hodnoty: ĽO: dioptrie: -2,00, CYL: -1,50 a OS: 170° a PO: dioptrie: -1,75, CYL: -1,25 a OS: 180°, prosím? Pri výbere veľkosti cylindra hodnotu -1,50 nie je možné zvoliť. Odporúčate zvoliť hodnotu -1,25 alebo -1,75? Viete mi s tým poradiť, prosím? Ďakujem za odpoveď a majte sa pekne, jas

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Jasmíno, děkujeme Vám za otázku. Vaše hodnoty na levém oku se budou muset upravit. Dle přepočtové tabulky budete potřebovat pro levé oko dioptrii –2,00, cylindr 1,25 a osu 170° a pro pravé oko zůstanou hodnoty stejné, a to dioptrie –1,75, cylindr –1,25 a osa 180°. Pro občasné nošení čoček jsou ideální jednodenní kontaktní čočky. Samozřejmě záleží na četnosti nošení. Pokud plánujete nosit čočky častěji v měsíci, pak se Vám mohou vyplatit i měsíční čočky. Hezký den

Čočky pro deti

Jolana Beránková

Dobrý den, jsou čočky vhodné i pro děti od 6 let? Syn má astigmatismus 2.5 na každém oku a ve škole mi nechce nosit brýle, bohužel to už ovlivňuje jeho výsledky, ráda bych tak zkusila čočky, je-li to možné použít i pro něj. Děkuji za odpověď, Beránková

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Jolano, děkujeme za otázku. Brýle se mohou pro děti stát nepřekonatelnou překážkou a kontaktní čočky jsou výbornou alternativou. Rozhodnutí je na rodičích. Doporučujeme Vám však začínat pod dohledem očního specialisty, který najde dítěti vhodné kontaktní čočky a pomůže mu s první aplikací. Zároveň Vás poučí, jak s čočkami manipulovat a jistě Vám předá cenné rady a fígle, díky kterým se pro dítě aplikace čoček nestane traumatizující. I dospělý člověk si musí zvyknout na manipulaci s čočkami v bezprostřední blízkosti očí a jejich přímém kontaktu. Pro začátečníky, a zvláště pro děti, jsou ideální jednodenní kontaktní čočky, které jsou nejdravější a nejhygieničtější variantou nošení kontaktních čoček. Každý den se bere nový pár. Po získání praxe s manipulací lze poté přejít na vícedenní variantu, kde přichází na řadu i péče a uchovávání kontaktních čoček. Pokud máte s čočkami zkušenosti a troufáte si na to samy, napište nám synovi parametry pro brýle. My Vám přepočteme parametry pro kontaktní čočky a doporučíme Vám čočky, které by pro Vás byly nejvhodnější. Hezký den.

Komentář

Hedvika

Malé balení na zkoušku je bezva! Čočky jsou výborné. Jsem spokojená!

Komentář

Kamil

Dobry den, potreboval bych urgentne zakoupit par cocek na kratkou dovolenou a uz nemam cas to resit vysetrenim v optice. Muzete prosim poradit, zda si mam koupit cocky s parametrama, ktere mam v soucasne dobe v brylich, tzn. -1.75, cyl -0.75, osa 100 a druhe oko -2.5, cyl -0.75 osa 90? Anebo se cocky kupuji s mene dioptriemi anebo by napr. stacily uplne bez cylindru. Dekuji

Odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, Kamile, děkujeme za otázku. Dle přepočtových tabulek se Vaše naměřené hodnoty pro pořízení kontaktních čoček nezmění. Důležité je také neopomenout volbu správného zakřivení, průměru a materiál kontaktní čočky. Díky správným parametrům a materiálu budete vidět dobře a nošení čoček pro Vás bude pohodlné. Hezký den.

Komentář

Martina S

Dobrý den, mám naměřené hodnoty PO: -1,25 cylindr -0,75 osa 105° LO: -1,75 cylindr -0,50 osa 75° S těmito hodnotami nemohu ale žádné čočky dohledat. Máte nějakou radu? Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, díky za otázku. U pravého oka Vám doporučujeme upravit osu na 100°. Pro levé oko by Vám měly vyhovovat čočky sférické. Takto nízký cylindr se u torických kontaktních čoček nevyrábí a doporučuje se přepočet na dioptrii sférickou. U Vás by to byla dioptrie –2,00. Pro levé oko Vám pak můžeme doporučit čočky TopVue Air. Čočky TopVue Air mají asférický design, takže jsou ideální právě pro korekci takto nízkých cylindrů. U čoček TopVue navíc platí služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám je poslat zpět. V případě, že bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Komentář

Helena

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda pokud mám dioptrie P:-2,0 cylindr -1,0 osa 125 a L:-2,0 cylindr -1,0 osa 80, musím mít čočky na astigmatismus? V minulosti jsem měla problémy s řezáním čoček v očích a proto jsem to řešili tak, že jsem nosila normální čočky v hodnotě -2 a -2, ale není to úplně vyhovující. Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Heleno, díky za otázku. Podle naměřených hodnot bychom Vám určitě doporučovali torické čočky. Hodnoty bychom doporučili pro pravé oko dioptrii –2,00, cylindr –0,75 a osu 120°. Pro levé oko dioptrii –2,00, cylindr –0,75 a osu 80°. Nepříjemný pocit při nošení je nejčastěji způsoben nevhodným materiálem čoček. Nabídka kontaktních čoček je velká a najít vyhovující torické čočky jistě nebude problém. Pro začátek můžete vyzkoušet tyto TopVue. Kdyby Vám nevyhovovaly, doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa, který Vám najde 100% vyhovující čočky. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Komentář

Radka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud mám na pravém oku dioptrie 4,25, cyl 0,25 a osu 30 a na levém oku mám dioptrie 2,25, cyl 0,75 a osu 165, jaké parametry čoček byste mi doporučili? Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Radko, díky za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat sférické čočky a pro oko levé čočky torické. Abychom Vám ale mohli poradit, jak správně upravit parametry, potřebujeme znát hodnoty včetně plusových a minusových znamének. Doplňte prosím kompletní zápis parametrů. Zatím Vám přejeme hezký den.

Komentář

Jan Sáblík

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, pokud mám na levém oku cylindr -0,75 dioptrie -2,50 úhel 160 zakřivení 8,7 a průměr 14,5 mohu použít kontaktní čočky se zakřivením 8,6 a s průměrem 14,2? Bude to pro moje oko znatelný rozdíl? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, díky za otázku. Rozdíl v zakřivení by neměl představovat problém. Rozdíl v průměru čočky je už ale větší, než se doporučuje dodržet. I tak ale můžete čočky vyzkoušet. Buďto můžete vyzkoušet toto balení po 1 kuse, nebo velké balení, u kterého můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.

Komentář

Marek Křivánek

Dobrý den, také poprosím o radu - mám naměřené hodnoty na pravém oku Dioptrie -1,75; Cylindr Dp -1,5; Osa 100; na levém oku Dioptrie -2,25; Cylindr Dp -1,0; Osa 65. To je do dálky. Pak mám ještě uvedené na blízko na levém oku Cylindr Dp +65; Osa PD (tomu moc nerozumím). Jaké parametry bych měl tedy u čoček navolit? Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marku, díky za otázku. Ideální by bylo, kdybychom si mohli prohlédnout Váš předpis od očního specialisty. Můžete nám ho poslat buď na Facebook – https://www.facebook.com/cockykontaktni/ nebo na info@cocky-kontaktni.cz. Podle Vašeho zápisu bychom odhadovali, že 65 je hodnota PD (pupilární distance). To je vzdálenost zorniček a tato hodnota je důležitá pouze pro dioptrické brýle. Doporučili bychom Vám vyzkoušet tyto torické čočky a pro pravé oko zvolit dioptrii –1,75 cylindr –1,25 a osa 100°. Pro levé oko dioptrie –2,25 cylindr –0,75 a osa 60°. Pokud budete chtít cokoli doplnit, nebo se na cokoli dalšího zeptat, napište nám. Zatím vám přejeme hezký den.

Komentář

Kateřina

Dobrý den na jak dlouho je tato čočka měsíční?

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, díky za otázku. Čočka je měsíční. Vyměnit byste ji tedy měla po 30 dnech. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Daniya Unembayeva

Dobrý den, prosím Vás o radu, obávám se že objednám špatně. Mám v protokolu o vyšetření : OD (v sloupci DOM je "x") NAT 0,04 SF -5,25 CYL -1,50 AX 175 OS (v sloupci DOM nic není) NAT 0,06 SF -4,50 CYL -1,25 AX 175 V nabídce osa nevidím 175, jak musím si čočky zvolit? Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Hodnoty bude nutné upravit a tyto čočky nerozlišují dominantní a nedominantní oko. OD je oko pravé a doporučili bychom Vám něj dioptrii –5,00 cylindr –1,25 a osu 170°. U levého oka bychom pak hodnoty upravili na dioptrii –4,25 cylindr –1,25 a osu 170°. Určitě vyzkoušejte, zda jsou hodnoty vhodné, na tomto balení po 1 čočce. Pro každé oko si objednejte čočku s příslušnými hodnotami. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Komentář

Katka

Dobrý den, mám naměřené následující parametry: pravé oko: dioptrie -5,0; cylindr -1,0; osa 20. Levé oko: dioptrie - 6,0, cylindr -1,0; osa 170. Prosím o radu, jak upravit parametry čoček, když v nabídce není cylindr -1,0. Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Katko, děkujeme za Váš dotaz. Dle tabulek by Vám měly pro pravé oko vyhovovat dioptrie –4,75, cylindr –0,75 a osa 20°. U levého oka je to dioptrie –5,50 cylindr –0,75 a osa 170°. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Jan

Dobrý den, naměřené hodnoty: Levé oko: Sph. dptr. -2,5; Právé oko: Sph. dptr. -2,0; cylindr:-0,5; osa: 175 Rád bych se zeptal které čočky si mám vybrat (sférické/torické) a s jakými hodnotami, případně o přepočet. Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, díky za otázku. My bychom Vám doporučili sférické čočky. Pro levé oko Vám doporučujeme dioptrii –2,50 a pro pravé oko dioptrii –2,25. Dále pak záleží na tom, o jakou periodu výměny máte u kontaktních čoček zájem. Jednodenní, čtrnáctidenní nebo měsíční. Určitě bychom Vám doporučovali vyzkoušet čočky značky TopVue. Funguje u nich služba Garence vrácení peněz. Pokud byste chtěl více informací o konkrétních čočkách, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

Komentář

Tereza

Dobrý den, mám hodnoty PO: -3.50 D, cyl -1.25, osa 126°, LO: -4.50 D, cyl -0-75, osa 48°. Ráda bych se zeptala, jakou v tomto případě zvolit hodnotu osy u nabízených čoček. Děkuji.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Terezo, díky za Váš dotaz. Tyto úpravy jsou velice individuální, ale mělo by být vyhovující zvolit hodnotu co nejbližší té naměřené. Pro pravé oko tedy 130° a pro levé oko bychom Vám doporučovali úpravu na dioptrii –4,25 cylindr –0,75 a osu 50°. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Klára Dančíková

Dobry den, chci se zeptat jake parametry cocek objednat, kdyz PO dioptrie 0, cyl -2,25, osa 12 a LO dioptrie 0, cyl -2,25, osa 2.. nevim jake osy zvolit..dekuji za radu

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kláro, díky za Váš dotaz. U pravého oka bychom Vám doporučili osu 10°a u levého 180° (což je u kontaktních čoček stejné jako 0°). Určitě vyzkoušejte tyto čočky, které jsou dostupné v balení 1 kuse. Poku budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Leona Cinová

Dobrý den, objednala jsem si u Vás čočky pro manžela. Dioptrie jsme objednávali podle dioptrií na brylich, manžel říká, že s nimi vidí hůře na blízko při čtení. Je to normální pro nošení kontaktních čoček nebo bude potřebovat přeměření u kontaktologa? Děkuji předem za odpověď

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Leono, díky za otázku. Dioptrie pro brýle a kontaktní čočky se mohou lehce lišit. Záleží na tom, jaké hodnoty byly pacientovi naměřeny a samozřejmě je ideální, aby výsledky měření byly co nejaktuálnější. Také je nezbytné vybrat správný typ čoček. Tyto kontaktní čočky korigují astigmatismus. Záleží také na vhodném materiálu a parametrech čočky. V každém případě u čoček funguje služba Garance vrácení peněz, kterou můžete při dodržení podmínek využít. Pokud budete mít jakékoli dotazy, napište nám. Zatím mějte hezký den

Komentář

Denisa

Dobrý den, ráda bych se zeptala, na levém oku mám SPH -1,75, CYL -1,00 AX 10. Jak upravit CYL, který je pouze 0,75 a 1,25? Děkuji za radu.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Deniso, děkujeme za Váš dotaz. Ve Vašem případě by měl být vyhovující cylindr –0,75. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Komentář

Jana

Dobrý den, používám BC 8,7 a DIA 14,5 ,ale ty to čočky mají 8,6 a 14,2 ,chtěla bych vědět jestli je to velký rozdíl, tyto co kdy bych chtěla vyzkoušet? Děkuji za odpověď

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jani, díky za dotaz. V zakřivení by neměl být problém. U průměru se doporučuje dodržet rozdíl do 0,20, což by tady bohužel nevyšlo. I tak ale můžete čočky vyzkoušet, protože je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz, a když Vám nebudou sedět, můžete nám je vrátit. U čoček je hodně důležité zvolit také správný materiál, který bude pro oči příjemný. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Komentář

Lenice

Testování čoček bylo super. Nečekala jsem, že budu až tak spokojená. Díky za tip

Komentář

Aneta

Dobry den, na predpisu od ocni lekarky mam nasledujici parametry: -5,25 dsf s -0,75 dcyl ax 0. Jake parametry u cocek mam zvolit? Dekuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aneto, díky za otázku. Vyzkoušejte dioptrie –5,00 cylindr –0,75 a osu 180°. Tohle balení po 1 kuse bude na zkoušení ideální. Když pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Komentář

Honza

Dobrý den ještě jednou. Naměřené parametry lékařem: Do dálky: pravé oko: dioptrie -0,25 ; cylindr -0,75 osa 0° levé oko: dioptrie -0,25 ; cylindr -1,0 osa 180° Ještě jednou děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Honzo, díky za Váš dotaz a za doplnění parametrů. Pak by Vám měly pro pravé i levé oko vyhovovat čočky s dioptrií –0,25 cylindrem –0,75 a osou 180°. Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

Nikola

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet vaše čočky TopVue for Astigmatism(1 čočka), na levém oku mám naměřeno: diptrie -5, cylindry -0,25 a osu 180. Na pravém oku mám naměřeny diptrie -4, cylindry -1 a osu 170. Mohla bych poprosit o radu jak upravit dioptrie, když v nabídce nejsou cylindy -1 ani -0,25 . Děkuji za odpověď :)

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nikolo, díky za Váš dotaz. Pro levé oko vyzkoušejte čočky TopVue Air s dioptrií –4,75 a pro pravé oko –4,00 cylindr –0,75 a osa 170°.Pokud byste se rozhodla pro koupi základních balení, nemusíte se bát zbytečné investice, protože u čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě dalších otázek nám zase napište. Přejeme Vám hezký den

Komentář

Honza

Dobrý den, chtěl bych vyzkoušet Vaše čočky TopVue Air for Astigmatism (1 čočka). Doktor mi naměřil na obě oči stejné dioptrie u cylindru a osy se však měření liší. Na jednom oku mám -0,75 cylindr a osu 0° a na druhém -1,0 cylindr a osu 180°. Bohužel u Vás je možné cylindr jen -0,75 nebo -1,25 a osa 0° není vůbec k dispozici. Hledal jsem i na jiných web. stránkách a někde osa 0° je někde není. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Honzo, díky za otázku. Výsledky měření se musí pro kontaktní čočky často upravovat. Úprava cylindru je závislá na hodnotě naměřené dioptrie, takže bychom potřebovali znát dioptrie, cylindr i osu. Napište nám prosím ještě jeden komentář se všemi parametry. Zatím díky a přejeme hezký den.

Komentář

Aleš Hollý

Dobrý den, v současné době a dlouhodobě požívám kontaktní čočky TopVue Air - měsíční, se kterýma jsem velmi spokojený. Byl jsem u očního lékaře a ten zjistil, že na každé oko mám cylindr. Chtěl bych vyzkoušet TopVue Air for Astigmatism, ale mám parametry DP: -2.00 CYL. -0.75 OSA 180° - v nabídce si vyberu DL: -2.50 CYL. -0.50 OSA 180° - v nabídce CYL. -0.50 není Děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleši, díky za otázku. Na pravé oko vyzkoušejte čočky TopVue Air for Astigmatism s naměřenými parametry a pro levé oko upravte dioptrii na –2,75 a zůstaňte prozatím u klasických TopVue Air. U čoček je případně možné využít službu Garance vrácení peněz a jsou také dostupné v balení po 1 čočce. Cylindr 0,50 se u čoček nevyrábí a doporučuje se jej přepočítat na dioptrii. Určitě ale dodržujte pravidelné kontroly u svého očního specialisty, aby byla včas zjištěna případná změna parametrů. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím mějte hezký den.

Komentář

Sobotka

Nosil jsem Air a když mi doktorka po kontrole naměřila další věci, tak tyhle pro mě byly jasná volba. Sedí mi stejně dobře a i stejně dobře vidím.

Komentář

Jan

Dobrý den. V současnosti používám na levé oko čočku switch premier toric. Je to má vůbec první kontaktní čočka a příliš nevyhovuje. Cítím kontakt s víčkem a navíc nejspíš dochází k akumulaci slz pod čočkou, což vede k rozostřenému vidění, dokud nezavřu oko a nezatlačím na víčko. Obdobný problém mám i v pravém oku. Problém je, že mě omezují vysoké kladné dpt. Na brýlích mám (vlevo): +6,0 -1,0 osa 177, čočka: +6,5 -1,25 osa 180. Teoreticky bych mohl zkusit +6,0 -0,75 180° nebo +6,0 -1,25 180°. Druhou možností ale snížím dpt o 0,5. Při takto vysokých dpt to ohniskovou vzdálenost moc nezmění, ale důsledky zřejmě nelze předvídat. Na pravém oku mám na brýlích: +5,5 -0,5 osa 177, čočka +6,0 -0,75 osa 20 (po refrakci optometrista změnil osu) Myslíte, že by bylo vhodné pro pravé oko vyzkoušet i čočku, která korekci astigmatismu nemá? Vidění mi sice při refrakci přišlo lepší, ale se samotnou čočkou v oku to už taková sláva není. Proto mě napadlo prostě zkusit čočku s +5,25 dpt (TopVue Air). Děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, díky za Váš dotaz. I když bychom Vám poradili opravdu rádi, řešení takovýchto specifických případů na dálku po internetu je poněkud obtížné. Naše doporučení většinou vychází ze všeobecných informací a doporučené přepočty jsou dle obecně daných vzorců a tabulek. Pokud bychom tedy postupovali jako vždy, doporučili bychom Vám pro levé oko dioptrii +6,50 cylindr –0,75 a osu 180°. Pro pravé oko bychom doporučili čočku pouze s dioptrií +5,50. V případech, jako je ten Váš, doporučujeme konzultovat problémy s čočkami přímo se specialistou, který je aplikoval. Měl by Vám nabídnou alternativu a hledat vhodné hodnoty korekce. Pokud ale chcete, vyzkoušejte tyto TopVue Air for Astigmatism. Balení po 1 čočce je na zkoušení ideální a v této velikosti balení jsou dostupné i čočky TopVue Air. Jestliže Vás napadnou jakékoli další dotazy, napište nám. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

Komentář

Žaneta P.

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet vaše čočky ale mám parametry sph-1,25 cylindr -1,0, osa 90 a -1,5, cylindr -0,75, osa 80. Cylindr -1,0 na výběr nemáte, mohu ho nahradit -0,75? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Žaneto, díky za Váš dotaz. Ano, cylindr je potřeba upravit na –0,75. Ostatní parametry zůstanou stejné. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Komentář

René

Nosil jsem klasické TopVue Air a když se objevil astigmatismus přechod na nové čočky byl snadný a bezproblémový. Tuhle cestu určitě absolvovalo více nositelů.

Komentář

Anna Krapfová

Dobrý den, koupila bych u vás čočky pro parametry sph -1,25 cyl -2,75 osa 14 a -0,75 cyl -1,5 osa 172°? Chceme je pouze na zkoušku, zda by vyhovovaly. Děkuji

Odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Anno, díky za Váš příspěvek. Toto balení pro Vás bude na vyzkoušení ideální. Pro čočky ale musíte parametry lehce upravit. Pro jedno oko vyberte dioptrii –1,25 cylindr –2,25 a osu 10°, pro druhé oko dioptrii –0,75 cylindr –1,25 a osu 170°. Budeme rádi, když nám napíšete, jak Vám čočky seděly. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Komentář

Milena Drošková

super. spokojenost.

Komentář

D.

Vidění perfektně ostré! Jou super.

Komentář

marketa

u mě naprostá spokojenost. o čočkách vůbec nevím. chtěla jsem je vyzkoušet, abych věděla, že s nimi můžu nahradit biofinity toric. tyhle jsou lacinější a při nošení necítím rozdíl. takže jasná volba

Komentář

Jana G.

Oči si na ně neuvěřitelně rychle zvykly. Jsou to moje první čočky a vůbec by mě nenapadlo, že nošení bude takhle super!