TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)

149 Kč
100% doporučuje
Skladem
Výhodnější balení: TopVue Air for Astigmatism (3 čočky) - 429 Kč (ušetříte 18 Kč)
Kdy odešleme? úterý 23.7. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)

TopVue Air for Astigmatism patří k torickým kontaktním čočkám korigujícím astigmatismus, které jsou vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air for Astigmatism se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Design čoček TopVue Air for Astigmatism využívá pokrokovou stabilizační technologii, která zajišťuje čočce stabilní polohu na oku za každé situace po celou dobu nasazení.

Přejít na základní balení TopVue Air for Astigmatism 3 čočky.

Účinná pomoc při astigmatismu

Astigmatismus patří mezi refrakční oční vady a je zapříčiněn nepravidelným tvarem rohovky, která je u postiženého člověka klenuta podle osy orientované určitým stupněm. Pro dosažení správné korekce oka postiženého astigmatismem je tedy, kromě určení cylindru a stupně osy, nutná ještě stabilní poloha čočky na oku. Tím, že TopVue Air for Astigmatism zachovávají stabilní polohu na oku, je zajištěno, že cylindr a osa čočky jsou umístěny přesně na tom místě rohovky, které je potřeba korigovat pro dosažení kvalitního vidění.

Jak TopVue Air for Astigmatism fungují?

TopVue Air for Astigmatism využívají stabilizační technologii SHT PrismBallast díky níž je dosaženo dokonalé stability čočky na oku. Jedná se o technologii inspirující se klasickým prizmatickým balastem dosahujícím stability čočky působením gravitační síly pomocí ztluštěním dolní části čočky. Při použití klasického prizmatického balastu může docházet k subjektivnímu vnímání zesílení čočky uživatelem, v krajních případech může zasahovat dokonce do optické zóny (např při horších světelných podmínkách a velkého rozšíření pupily). Technologie SHT PrismBallast však toto eliminuje, neboť hmota samotného balastu je rozložena zcela jedinečným způsobem. Díky speciálnímu tvaru a rozložení hmoty balastu TopVue Air for Astigmatism je zachován plynulý pohyb očního víčka po celém povrchu čočky a stabilita čočky je navíc pozitivně ovlivněna mrkáním. K tomu dochází tak, že horní víčko stabilizuje čočku pomocí působení na dvě rovnoměrně rozložené stabilizační zóny čočky.
SHT Prism Ballast

Pohodlné již od prvního nasazení

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism jsou dodávány v blistru, jehož součástí je roztok obohacený zvlhčující látkou - hyaluronátem sodným, který je navíc naprosto kompatibilní s fyziologickým prostředím oka. TopVue Air for Astigmatism jsou díky této látce oku příjemné a pohodlné již od okamžiku prvního nasazení.

Vysoce prodyšné a zároveň hydratované

Inovativní technologické zpracování silikon-hydrogelového materiálu zajišťuje TopVue Air for Astigmatism potřebnou propustnost kyslíku. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků. Schopnost přenosu kyslíku (transmisibilita) činí u TopVue Air for Astigmatism 100 Dk/t.

Důležitý faktor pro zdravé užívání kontaktních čoček představuje také obsah vody. TopVue Air for Astigmatism jsou tvořeny vodou ze 45 % svého objemu. Díky svému podílu vody si zachovávají vysoký stupeň hydratace v průběhu celého dne. Množství vody obsažené v TopVue Air for Astigmatism také snižuje hromadění depozit na povrchu čoček.

Vlastnosti - TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Komentáře (112)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Katerina

Dobry den, prosim o radu. Kdyz mam v predpisu tyto parametry, znamena to, ze bych nemela mit toricke ale sfericke cocky ? Prave oko: dioptrie -1,25, cylindr -0,50, osa 28, leve oko: dioptrie -1.5, cylind -0,50, osa 173. A pokud ano s jakymi parametry? Moc dekuji. Hezky den!

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Je to opravdu tak, jak píšete. Hodnoty cylindru ±0,50 se v případě kontaktních čoček přepočítávají na sféru a ke korekci zraku tedy budete potřebovat sférické čočky, např. TopVue Air. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75. Jedná se však o teoretické hodnoty, které Vám nemusejí sednout. Vybraná balení čoček TopVue ovšem disponují službou Garance vrácení peněz. Čočky můžete vyzkoušet a pokud Vám nebudou vyhovovat, můžete je vrátit a my Vám vrátíme peníze. V případě dalších otázek nám napište, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Marek

Dobrý den, ve zprávě z posledeního vyšetření zraku mám uvedeny tyto údaje: VOP 0,63 nat 1,0 s -0,5=-0,25/110, VOL 0,40 nat 1,0 s -0,75, OP AR -0,75=-0,5/111, OL AR -1,25=-0,25/164. V zápisu se moc neorientuji. Rád bych věděl, jaké kontaktní čočky (sférické, torické) by pro mě byly vhodné, jestli se to dá takto ze základního vyšetření určit. Předem děkuji za radu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Marku, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu budete ke korekci zraku potřebovat sférické čočky TopVue Air. Ke korekci pravého oka byste měl mít čočku s hodnotou dioptrie -0,50 a ke korekci levého oka byste měl mít čočku s hodnotou dioptrie -0,75. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Jestliže s čočkami začínáte, nabídli bychom Vám spíš jednodenní čočky. Ty nevyžadují žádnou péči a jsou tak pro začátečníky nejvhodnější. Z našeho sortimentu bychom Vám nabídli jednodenní čočky z této stránky, protože se na ně vztahuje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a splňoval byste podmínky služby, mohl byste ji využít a investice za čočky by se Vám tak vrátila. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka Kabelková

Dobrý den, prosím o radu s přepočtem na kontaktní čočky. Mám naměřeny od lékaře brýlové hodnoty: pravé oko -4,25, cylindr +0,75, Axis 80, levé oko -5,00, cylindr +0,75, Axis 85. Moc Vám děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za komentář. Protože máte plusové cylindrické hodnoty, bude nutné je přepočítat na minusové. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. Ke korekci pravého oka byste tedy měla mít čočku s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75 a osy 170°. Ke korekce levého oka byste pak měla mít čočku s hodnotou dioptrie -4,25, cylindru -0,75 a osy 170°. TopVue Air for Astigmatism jsou měsíční čočky s denním režimem nošení. To znamená, že k čočkám budete potřebovat i vhodný roztok např. Gelone. Jestliže s torickými (astigmatickými) čočkami nemáte zatím žádné zkušenosti, pak bychom Vám spíše nabídli Gelone 1-day for Astigmatism. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči a každý den se aplikují nové čočky, které se večer jednoduše vyhodí. U těchto čoček navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, mohla byste ji využít a investice za čočky by se Vám tak vrátila. Na závěr bychom Vás rádi informovali, jak čočku správně nasadit na oko. Všechny torické čočky mají na sobě nepatrnou orientační značku (malá čárka). Tu si před nasazením na oko srovnejte tak, aby byla značka na pozici 6. hodiny. Tak si na oko čočku nasadíte vždy ve správné pozici osy. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Sabina Randuchová

Dobrý den, prosím o radu. Mám pravé i levé oko -0,5 dioptrie a obě oči stejnou hodnotu cylindru -0,25, osa 90 Moc prosím o radu jaké čočky tedy objednat? Všimla jsem si, ze menší hodnota cylindru než -0,75 nelze zadat. Předem moc dekuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Sabino, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv máte na obou očích naměřený cylindr, je jeho hodnota prozatím nízká a ke korekci zraku Vám budou stačit klasické sférické čočky, např. TopVue Air. Pro obě oči budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,50 (hodnoty cylindru se v tomto případě do převodu nepromítnou). U vybraných balení čoček TopVue můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. Více informací naleznete v prokliku. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Miroslav

Dobrý den, mohu Vás také poprosit o radu s přepočtem kontaktní čočky? Mám naměřenou pouze na levém oku bez dioptrií -0,50 cylindr osa 70. Bude pravděpodobně potřebovat přepočítat na sférickou čočku ale bohužel nevím jak. Moc děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Miroslave, děkujeme Vám za otázku. Po přepočtu budete potřebovat ke korekci levého oka sférickou čočku s hodnotou dioptrie -0,25. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučili bychom Vám pro začátek jednodenní čočky např. TopVue Daily. Jednodenní kontaktní čočky nevyžadují žádnou péči. Ráno si čočku nasadíte a večer ji jednoduše vyhodíte. V případě, že preferujete měsíční čočku s denním režimem nošení TopVue Air, budete si k ní muset pořídit i roztok např. Gelone. Večer po vyjmutí čočky z oka ji budete muset mechanicky očistit, opláchnout vložit do pouzdra s čerstvou dávkou roztoku. Další den ráno bude čočka opět připravena k použití. U vybraných čoček TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočka v nějakém směru nebude vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice za čočky se Vám tak vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Viktorie

Dobrý den, ráda bych si objednala torické čočky a potřebovala bych pomoct s parametry prosím. Můj předpis na brýle je: PRAVÉ OKO: dioptrie -2.0, cylindr -1.0, osa 175° LEVÉ OKO: dioptrie -2.50, cylindr -0.50, osa 5°. Předem děkuji za odpověď. Přeji hezký zbytek dne.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Viktorie, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, tak budete potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Na levém oku máte cylindrickou příliš nízkou a bude nutné ji přepočítat na sféru. Ke korekci levého oka tak budete potřebovat sférickou variantu této čočky - TopVue Air s hodnotou dioptrie -2,75. Ke korekci pravého oka budete potřebovat tuto torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Jestliže s torickými čočkami nemáte zatím žádné zkušenosti, pak bychom Vás rádi informovali, jak čočku správně nasadit na oko. Všechny torické čočky mají na sobě nepatrnou orientační značku (malá čárka). Tu si před nasazením na oko srovnejte tak, aby byla značka na pozici 6. hodiny. Tak si na oko čočku nasadíte vždy ve správné pozici osy. A protože jde v obou případech o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tereza K.

Dobrý den, bohužel nejsem schopna objednat čočky dle tohoto předpisu lékaře: do dálky: pravé oko: dioptrie 0, cylindr dp -0,75 a osa 165 levé oko: dioptrie -2,0, cylindr dp -1,5 a osa 175. Děkuji předem za radu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Terezo, děkujeme Vám za komentář. Brýlové dioptrické hodnoty je často nutné pro nákup čoček upravit. Ke korekci pravého oka byste měla mít čočku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -0,75 a osy 170°. Ke korekci levého oka byste pak měla mít čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -1,25 a osy 180°. Jestliže s torickými (astigmatickými) čočkami nemáte zkušenosti, pak Vám dáme malou radu. Tyto čočky mají malou orientační značku (malá čárka), před nasazením čočky na oko si vždy čočku srovnejte tak, aby značka byla na pozici 6. hodiny. Čočku tak nasadíte ve správné pozici osy a čočka se v oku rychleji usadí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Hana

Dobrý večer, mohla bych Vás poprosit o radu, jaké parametry čoček bych si měla objednat, když mi byly naměřeny tyto hodnoty?: Pro brýle: Pravé: -5.75, cyl.1.0, 50°, Levé: -6.0, cyl.0.5, 50°. Pro čočky: Pravé: -5.5, cyl.1.0, 50°, Levé: -5.5, bez cyl. Čočky s cylindrem 1.0 se zřejmě nevyrábí? Děkuji moc předem za radu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Hano, děkujeme Vám za otázku. Ano, máte pravdu. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze s minusovými cylindrickými hodnotami, a proto je nutné brýlové dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravit. Protože jste u cylindrické hodnoty neuvedla znaménko, vypočítáme Vám obě varianty. Jestliže máte u cylindrické hodnoty znaménko +, pak byste měla mít ke korekci pravého oka tuto torickou čočku s hodnotou dioptrie -4,50, cylindru -0,75 a osy 140°. Ke korekci levého oka byste měla měla mít sférickou variantu čoček TopVue Air s hodnotou dioptrie -5,25. Jestliže však máte u brýlové cylindrické hodnoty znaménko - nebo =, pak byste měla mít ke korekci pravého oka tuto torickou čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -0,75 a osy 50°. Ke korekci levého oka byste měla měla mít sférickou variantu čoček TopVue Air s hodnotou dioptrie -5,75. Protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jakub

Dobrý den, pokud mám tento předpis: pravé oko -0.75, -1, 115 a levé oko -1, -0.5, 60, jaké čočky byste doporučili?

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Jakube, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv máte na obou očích naměřený cylindr, je jeho hodnota na levém oku příliš nízká a budeme ji převádět na sféru. Pro každé oko tak budete potřebovat jiný druh čočky. Pro pravé oko budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku, např. tuto, s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -0,75 a osy 120°. Pro levé oko budete potřebovat sférickou čočku, např. TopVue Air, s hodnotou dioptrie -1,25. Vybraná balení značky TopVue disponují službou Garance vrácení peněz. Čočky můžete vyzkoušet a pokud Vám nebudou vyhovovat, můžete je za určitých podmínek vrátit. Veškeré informace o službě jsou uvedeny v prokliku. Pokud byste měl další otázky, jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Lena

Dobrý den, prosím jaké čočky objednat pokud mám na poukazu na brýle do dálky naměřené hodnoty pravé oko -1.0, -1.25, 80 a levé oko -1.0, -1.75, 65. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Leno, děkujeme Vám za otázku. Brýlový zápis je nutné pro nákup čoček upravit. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu. Ve Vašem případě však nebude úprava velká. Hodnoty pro pravé oko zůstanou bez změny tzn. hodnota dioptrie –1.00, cylindru –1.25 a osy 80°. Hodnoty u levého oka je nutné upravit pouze u hodnoty osy. To znamená, že budete potřebovat pro levé oko čočku s hodnotou dioptrie –1.00, cylindru –1.75 a osy 70°. A protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Viktoria

Dobry den, potrebuji poradit jake cocky objednat. Mam jednodenni cocky od znacky biotrue a toto jsou parametry na obale: SPH: +2.25 CYL:-1.75 AX:90 BC: 8.4 DIA: 14.5 Dekuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Viktorie, děkujeme Vám za komentář. Protože již máte stanovené dioptrické hodnoty pro kontaktní čočky, můžete zadat stejné dioptrické hodnoty, jako na Vašich původních čočkách. Čočky TopVue Air for Astigmatism, o které máte zájem, jsou měsíční, a proto k nim budete potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Kristýna S.

Dobrý den, poradíte prosím, jaké objednat čočky, pokud mám předpis: pravé oko: dioptrie -1.50, cylindr -1.00, osa 160 levé oko: dioptrie -1.25, cylindr -1.50, osa 15 Cylindry a osa jednoho oka jsou v hodnotách, které nemáte ve výběru, znamená to, že čočky nemohu používat? Nebo pokud objednám v nejbližší (nižší/vyšší?) hodnotě, znamená to, že pak nebudu vidět tak dobře, jako s brýlemi? Děkuji!

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kristýno, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, protože je kombinací neuvěřitelně mnoho. Proto je často nutné brýlové dioptrické hodnoty pro nákup čoček torických čoček upravit. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 160°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -1,25 a osy 20°. Torické čočky mají na pozici 6. hodiny malou orientační značku. Před nasazením čočky na oko si čočku srovnejte do této pozice. Po nasazení se čočka rychleji stabilizuje do správné pozice osy. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tereza Havlíčková

Dobrý den, prosím o radu, jaké čočky zakoupit. Pravé oko: SPH -3,25; CYL +1,25; AXIS 79 Levé oko: SPH -3,75; CYL +1; AXIS 90 Předem dekuji za odpověď. S přáním krásného dne, Tereza

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Terezo, děkujeme Vám za otázku. Protože máte cylindrické hodnoty plusové, je nutné je přepočítat na minusové. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. Po přepočtu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -1,25 a osy 170°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
OLEKSII CHAPAIEV

Dobrý den, rád bych zakoupil kontaktní čočky. Prosím o radu jaké. Pravé oko: Sph -6.50, cylindr +0.50 a osa 105, Levé oko: dioptrie -6.00, cylindr +0.50 a osa 180. Předem moc děkuji za radu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Oleksii, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku Vám tak budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček TopVue Air. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,75 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,25. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. pGelone. V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Michaelakolinkova@email.cz

Dobrý den, mužů Vás poprosit o informaci jaké čočky vybrat když mám hodnoty cylindru -1 a osu 15? Bohuzel nikde osu 15 nemůžu najít ani cylindr -1. Dekuji Vám za info

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a je často nutné, brýlové dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravit. Abychom Vám mohli hodnoty, pro nákup kontaktních čoček přepočítat, potřebujeme znát kompletní brýlový zápis včetně všech znamének (+, - nebo =). Bez těchto údajů si netroufáme říci nic konkrétního. Brýlové hodnoty nám můžete napsat do dalšího komentáře, nebo nám můžete poslat fotografii dioptrického zápisu na info@cocky-kontaktni.cz. Hezký den.

Lukáš Balocký

Dobry den, potreboval bych poradit s objednavkou a parametry cocek "TopVue Air for Astigmatism (1 čočka)" Na ocni klinice kde jsem se zajimal o operaci, ktera bohuzel neni pro me vhodna mi byli namerene hodnoty OP +0,5=-1,75/180 a OL 0,25=-1,5/163. Rad bych zvolil cocky no nevim si uplne rady jake hodnoty zadat. Dekuji za pomoc

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lukáši, děkujeme Vám za komentář. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup čoček upravit. Po úpravě byste měl mít ke korekci pravého oka čočku s hodnotou dioptrie +0,50, cylindru -1,75 a osy 180°. Ke korekci levého oka byste pak měl mít čočku s hodnotou dioptrie +0,25, cylindru -1,25 a osy 160°. Torické (astigmatické) čočky mají malou orientační značku. Před nasazením čočky na oko si čočku vždy srovnejte tak, aby značka (malá čárka) byla na pozici 6. hodiny. Pak si čočku nasadíte ve správné pozici osy a čočka se v oku rychleji usadí. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Jestliže však s kontaktními čočkami nemáte žádné zkušenosti, zvažte i jednodenní čočky např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči. Jednoduše si každý den berete nové, perfektně čisté čočky. Navíc, pokud byste čočky poškodil v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká, jako v případě měsíčních čoček. Ovšem v případě těchto čoček zvažte odbornou aplikaci. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pakliže se rozhodnete čočky koupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Dita Kabelková

Dobrý den, potřebovala bych prosím od Vás poradit. Nedávno se mi zhoršil zrak a výrazně se mi zvedly dioptrie. Dříve jsem měla přepočítané hodnoty z brýlí na torické čočky, ale jak jsem dostala nové hodnoty, tak nevím jaké čočky objednat. Prosím tedy o radu či přepočet. Pravé oko: Dioptrie -4,00, cylindr -1,00 a osa 95 Levé oko: dioptrie -3,75, cylindr -1,00 a osa 100. Předem děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Dito, děkujeme Vám za otázku. Po úpravě brýlových hodnot budete pro pravé oko potřebovat torickou čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 100°. Pro levé oko budete potřebovat torickou čočku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindru -0,75 a osy 100°. U vybraných balení poskytuje značka TopVue službu Garanci vrácení peněz. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, lze čočky vrátit a my Vám vrátíme peníze. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.
tamara melicharová

Dobrý den, mám jedno oko jako astigmatické a dioptrie mám -3,00 a cylindr +0,25. Jak tuhle situaci vyřešit? děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Tamaro, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, a to pouze s minusovými cylindrickými hodnotami od hodnoty -0,75. Vaše cylindrická hodnota je zatím příliš nízká a není potřeba ji ani promítnout do sférické dioptrie. Ke korekci oka s hodnotou dioptrie –3,00 a cylindru +0,25 budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček - TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,00. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Klára Zbytková

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď.Čočky chci jen vyzkoušet hlavně na svátky doma a pak se rozhodnu a určitě se pordaím pak v optice. Mohu tedy poprosit ještě o nějaký konkrétní typ viz komentář (Vybraná balení čoček TopVue však disponují službou Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, bude možné čočky vrátit a nepřijdete o svou investici.) Např. TopVue Premium for Astigmatism nebo TopVue Air for Astigmatism? Předem děkuji Zbytková

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kláro, děkujeme Vám za další komentář. Služba Garance vrácení peněz se vztahuje na balení s několika čočkami např. TopVue Air for Astigmatism nebo TopVue Premium for Astigmatism. Podmínky služby si prosím přečtěte ZDE. Vše je tam přehledně popsáno. V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lucie Láníková

Dobrý den, kontaktní čočky nosím už přes 10 let, ale při poslední návštěvě lékaře mi byl naměřen nově i cylindr. Chtěla bych se tedy zeptat, jaké čočky byste mi doporučili zakoupit? Aktuální hodnoty pro brýle jsou: P: -3,25 cyl -0,5 osa 115° a L: -2,50 cyl -0,75 osa 58°. Doposud jsem nosila jednodenní čočky TopVue One+. Děkuji za radu

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv máte naměřený cylindr na obou očích, na pravém oku je jeho hodnota prozatím příliš nízká a budeme ji převádět na sféru. Pro každé oko tak budete potřebovat jiný typ čočky. Pro pravé oko Vám tedy bude dostačovat klasická sférická čočka TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,50. Pro levé oko budete potřebovat tuto torickou (astigmatickou) variantu s hodnotou dioptrie -2,50, cylindru -0,75 a osy 60°. Čočky TopVue Air mají stejné velikostní parametry jako čočky, které jste dosud používala, změna by tedy měla proběhnout bez potíží. Pokud by Vám přeci jen čočky nesedly, můžete využít službu Garance vrácení peněz a čočky vrátit. Nezapomeňte, že se jedná o měsíční čočky a budete k nim potřebovat i roztok k péči, např. Laim Care. V případě dalších dotazů jsme Vám k dispozici. Hezký den.
Kristýna Gabštůrová

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet tyto kontaktní astigmatické čočky pro syna (na sport), jaké by jste mi doporučili při těchto hodnotách? OP - 3.50 -1.25/10, OL -3.00 -0.75/170, potřebuji ale jen 1 pár 14 ti denní na vyzkoušení . S pozdravem Gabštůrová

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kristýno, děkujeme Vám za otázku. Dioptrické hodnoty můžete zadat tak, jak jsou. Není potřeba je pro nákup čoček upravovat. Pakliže chcete pro syna čtrnáctidenní čočky, doporučili bychom Vám TopVue Premium for Astigmatism v balení po 1 čočce. Jde o čočky s denním režimem nošení, a tak k čočkám bude syn potřebovat roztok, se kterým bude o kontaktní čočky pečovat např. Laim Care. V čočkách není možné spát. Na sport či občasné nošení jsou však vhodnější jednodenní kontaktní čočky, které nevyžadují žádnou péči. Nositel si bere každý den nové čočky, které večer jednoduše vyhodí. V případě, že by se čočka poškodila v důsledku začátečnické neobratnosti nebo by ji syn ztratil během sportování, není finanční ztráta tak velká jako u vícedenních čoček. Z jednodenních torických čoček bychom Vám doporučili 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lukáš

Dobrý den, rád bych zakoupil kontaktní čočky. Prosím o radu jaké. Pravé oko: Dioptrie -0,75, cylindr -1,5 a osa 105, Levé oko: dioptrie -0,75,, cylindr 2,00 a osa 73. Předem moc děkuji za radu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lukáši, děkujeme Vám za komentář. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup čoček upravit. U levého oka jste u cylindrické hodnoty neuvedl znaménko, předpokládáme tedy, že je hodnota rovněž minusová. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -1,25 a osy 110°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -1,75 a osy 70°. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k nim potřebovat ještě vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Edita

Dobrý den, kontaktní čočky nosím již dlouho, nicméně mi při poslední kontrole u OL byl naměřen nově i malý cylindr. Chtěla bych se tedy zeptat, jaké čočky byste mi doporučili zakoupit? Hodnoty jsou op -2,0, -0,25cyl 163 a ol -1,5, -0,5cyl 148. Děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Edito, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv se u Vás začíná projevovat astigmatismus, naměřené hodnoty cylindru jsou prozatím příliš nízké a bude potřeba je převést na sféru. Ke korekci zraku Vám tedy stále bude stačit sférická varianta těchto čoček - TopVue Air. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou -2,00, u levého oka bude hodnota dioptrie čočky -1,75. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, lze využít za určitých podmínek službu Garance vrácení peněz a čočky vrátit. Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Karolína

Dobrý den, ráda bych zakoupila kontaktní čočky. Prosím o radu jaké. Pravé oko: Dioptrie -3,5, cylindr 0,5 a osa 170, Levé oko: dioptrie -3,5, cylindr 1,00 a osa 10. Předem moc děkuji za radu. Karolína

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Karolíno, děkujeme Vám za otázku. U cylindrických hodnot jste neuvedla znaménko, proto Vám napíšeme obě možné varianty a vy si před nákupem, prosím, zkontrolujte hodnoty. A protože máte na pravém oku cylindrickou hodnotu nízkou, bude nutné ji přepočítat na sféru. Ke korekci zraku tak budete na pravé oko potřebovat sférickou variantu těchto čoček - TopVue Air. Ke korekci levého oka budete potřebovat tuto torickou (astigmatickou) verzi čoček.
V případě, že máte u cylindrického znaménka +, budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindru -0,75 a osy 100°.
Pakliže máte u cylindrického znaménka - nebo =, budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75 a osy 10°.
Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Oksana Parkhomyk

Dobrý den. Prosím vás o přepočet : pravé oko mam na dálku dioptrie +2,00 cylindr +0,75, osa 155 Leve oko . +2,75. Děkuji. Hezké od poledne, Oksana

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Oksano, děkujeme Vám za otázku. Protože máte na pravém oku plusovou cylindrickou hodnotu, bude nutné ji přepočítat na minusovou. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,25, cylindru -0,75 a osy 70°. U levého oka uvádíte pouze hodnotu dioptrie, a tak Vám ke korekci zraku bude stačit sférická varianta těchto čoček TopVue Air s hodnotou dioptrie +2,75. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě vhodný roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Vladislava

Dobrý den, prosím o přepočet pravé oko dioptrie +2, cylindr +0,75 a osa 40%. Děkuji Vladislava Šímová

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Vladislavo, děkujeme Vám za otázku. Přepočet se promítne do celého zápisu. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +2,75, cylindru -0,75 a osy 130°. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste potřebovala zkontrolovat i hodnoty pro levé oko, nebo byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.
Klára Krausová

dobrý den byli mi naměřeny hodnoty? pravé oko Sféra dioptrie 2,0 cylindr Dp -1,0 a osa 134 levé oko sféra dioptrie -1,75 bez cylindru. jaké čočky prosím objednat? děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Kláro, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete ke korekci zraku potřebovat pro každé oko jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat tuto torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -0,75 a osy 130°. Ke korekci levého oka budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček, TopVue Air, s hodnotou dioptrie -1,75. Protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Honza

Dobry den, jakou cocku vybrat? - SPH -1.75, CYL -0.5, OSA 165 - SPH -1.25, CYL -0.5, OSA 10 Dekuji za radu.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ač Vám byl naměřen na obou očích cylindr, jeho hodnota je příliš nízká a brýlové hodnoty bude potřeba převést na sféru. Budete tak potřebovat sférickou variantu TopVue Air - pro první oko ze zápisu s hodnotou dioptrie -2,00, pro druhé oko s hodnotou dioptrie -1,50. Vzhledem k tomu, že se jedná o měsíční čočky, nezapomeňte, že k nim budete potřebovat i roztok určený k péči, např. Gelone. Pokud s čočkami začínáte, možná bychom Vám spíše doporučili jednodenní TopVue One+. O jednodenní čočky není nutné nijak pečovat, ráno si aplikujete čistou čočku, večer vyjmete a jednoduše vyhodíte. Když byste čočku z důvodu nezkušenosti poškodil, finanční ztráta nebude tak veliká, jako by se jednalo o vícedenní čočku. Značka TopVue nabízí svým zákazníkům službu Garance vrácení peněz. Pokud s čočkami nebudete spokojen, můžete čočky vrátit a nepřijdete o své peníze. Nemusíte se tak obávat čočky vyzkoušet. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Žaneta

Prosím o radu jakou čočku vybrat: sph +0,25, cyl -1,50, osa 180. Předem děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Žaneto, děkujeme Vám za otázku. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné často pro nákup čoček upravit, a to zejména u torických (astigmatických) čoček. Pro korekci oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,25, cylindru -1,25 a osy 180°. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Viktoria

prosím, řekněte mi, jaké čočky lze vybrat podle takových indikací OD -sph- 0.75/cyl-1.25/ax 5* OS. -1.0/-1.0/175*

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Viktorko, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček bude nutné Vaše dioptrické hodnoty upravit. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -1,25 a osy 10°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00 cylindru -0,75 a osy 180°. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ondřej Matějka

Dobrý den, mám na pravém oku (levé je bez cylindru) -3,25D, cylindr +1, osa 80. Jestli to chápu správně (už je to nějaký pátek co jsem měl ve škole mechaniku, matiku a podobně), tak přepočtená hodnota by měla být -2,25D, cylindr -1, osa 170, ale cyl. 1 čočky se nedělají, takže pokud zvolím -0,75, tak bude mít čočka -2,5 a cylindr 0,75, chápu to správně? Nebo mám případně zvolit variantu úplně bez cylindru? Díky, O. Matějka.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ondřeji, děkujeme Vám za otázku. Ano, Váš přepočet je správný. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 170°. Pakliže hodnota dioptrie na levém oku nepřesahuje hodnotu dioptrie -3,50, není potřeba upravovat dioptrickou hodnotu ani tam. Pokud byste měl na levém oku hodnotu dioptrie vyšší než -3,50, bude nutné ji upravit. Hezký den.

Martina sauerova

Krasny Dobrý den. Prosím o radu. Jaké hodnoty čoček bych si měla objednat, pro ty to kon.cocky. Pravé oko: Sph.dptr = 4,0, cylindr =0,5, osa 30 Levé oko: Sph.dptr = 4,5, cylindr =0,25 osa 175. Předem moc děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Sauerova Martina

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete ke korekci zraku potřebovat klasické sférické čočky, protože jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké. Sférická varianta těchto čoček je TopVue Air. Po přepočtu budete ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,00 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Chris Quaglio

Dobrý den, mam předpis -3.25 +1.50 axis70; -2.00 +1,25 axis 105 jaké bych si měl koupit čočky děkuji, Chris Quaglio

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Chrisi, děkujeme Vám za dotaz. Protože máte plusové cylindrické hodnoty, je nutné je přepočítat na minusové. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. Pro první oko z Vašeho zápisu budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -1,25 a osy 160°. Pro druhé oko z Vašeho zápisu budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -1,25 a osy 20°. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lukáš Miško

Dobrý deň, premýšľam nad kúpou čočiek pre Astigmatism. Moje hodnoty sú: OP: -1,25 cyl -1,75 ax 171 OL: -1,00 cyl -1,5 ax 177 Navolil som si podľa výberu: OP: -1,25 cyl -1,75 ax 170 OL: -1,00 cyl -1,25 ax 180 Mohli by ste mi poradiť či môj výber je správny alebo treba niektoré údaje zmeniť? Ďakujem Miško

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lukáši, děkujeme Vám za otázku. Torické čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a je často nutné dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček upravit. Vaše úprava je správná. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Daniela

Dobrý den, mám naměřené tyto hodnoty. Poradíte mi, prosím, jaký druh čoček si mám zvolit? OP: - 0,25/ - 0,75/ 0; OL: plan/-1,75/ 180. Děkuji. Daniela

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Danielo, děkuje Vám za otázku. Máte astigmatismus, takže píšete dotaz u správných čoček. Dioptrické hodnoty bude nutné pro nákup čoček nepatrně upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,25, cylidnru -0,75 a osy 180°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie 0,00, cylindru -1,75 a osy 180°. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat ještě vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ivana Krejčová

Dobrý den, na krabičce současně používaných čoček mám tyto údaje: Pravé oko: BC 8,7, DIA 14,5, PWR +0,75, CYL -0,75, AX 010 Levé oko: BC 8,7, DIA 14,5, PWR +1,5, CYL -1,25, AX 180. Jsou tyto čočky Top Vue air for astigmatism vhodné? Pokud ano, jaké mám nastavit hodnoty?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ivano, děkujeme Vám za otázku. Z hlediska velikostních parametrů, zejména u průměru (DIA) je rozdíl už poměrně velký a to o 0,30 mm. Čočka by Vám tedy nemusela dobře sednout. Zakřivení (BC) je u těchto čoček menší jen 0,10 mm, to by pro oči tak dramatický rozdíl být neměl. Z našeho sortimentu bychom Vám dle velikostních parametrů doporučili spíše kontaktní čočky Biofinity Toric nebo Air Optix plus HydraGlyde for Astigmatism. Pro nákup byste poté zadala pro pravé oko hodnotu dioptrie +0,75, cylindru -0,75 a osy 10°. Pro levé oko byste poté zadala hodnotu dioptrie +1,50, cylindru -1,25 a osy 180°. Správně by Vám však měl každou re-aplikaci čoček provést oční specialista. Pokud se rozhodnete nakoupit čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Mia

Dobrý deň, včera mi boli určené nové dioptrie s tým, že mám na pravom oku hodnoty dioptria: -3 cylinder: +0,75 osa: 85 a vzdialenost zornice:33,5. Poradili by ste mi prosím pri výbere kontaktnej šošovky? Ďakujem.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Mio, děkujeme Vám za otázku. Protože máte cylindrickou hodnotu kladnou, je nutné ji převést na minusovou. Tento přepočet se poté promítne do celého zápisu. Pro nákup čoček tak budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Olga Kočková

Dobrý den, byly mi naměřeny tyto hodnoty. Prosím jaké kontaktní čočky zvolit? Potřebuji je pouze na přechod než mi v optice vymění skla v brýlích. Děkuji Zápis od lékařky: =4,0=0,5 Ax 80 =4,0=1,0 Ax 70 Dálka

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Olgo, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, na prvním oku z Vašeho zápisu je cylindrická hodnota příliš nízká a ke korekci tohoto oka Vám postačí sférická varianta těchto čoček TopVue Air s hodnotou dioptrie -4,00. Ke korekci druhého oka z Vašeho zápisu už budete potřebovat tuto čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 70°. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám ještě roztok např. AQ Pure, se kterým budete o čočky pečovat. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Helena Vacenovská

Dobrý den, prosím o radu.Na pravé oko mám tvrdou kontaktní čočku.Pan doktor sdělil, že bych mohla zkusit běžnou kontaktní čočku, že se mi tvar oka trochu zlepšil.Na obalu tvrdé kontaktní čočky SynergEyes je: BC 7,9, SC 8,9, PWR -04.00, DIA 14,5.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Heleno, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu by Vám měla stačit klasická sférická čočka. Torické čočky korigují astigmatismus. Protože máte zajisté netypický tvar rohovky, doporučovali bychom Vám před nákupem čoček na internetu odbornou aplikaci u optometristy nebo u Vašeho ošetřujícího lékaře. Tak budete mít možnost čočky vyzkoušet a oční specialista se podívá, jak Vám čočka sedí na oku. Pokud chcete vyzkoušet čočky sama, doporučili bychom Vám jednodenní čočky TopVue One+ s hodnotou dioptrie -4,00. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. K jednodenním čočkám nepotřebujete žádný roztok. Každý den si aplikujete nové a perfektně čisté čočky. Hezký den.
Jana Adamová

Dobrý den, prosím o radu jaké čočky koupit, pravé oko: sf. dioptr. +2, 5, cylindr: dp +1, 5, osa 85°, levé oko sf. dioptr. +2, 5, cylindr: dp +1, 5, osa 90°. Velmi děkuji, po dlouhé době bych ráda opět vyzkoušela kontaktní čočky.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Protože máte plusovou cylindrickou hodnotu, je nutné ji přepočítat na minusovou. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. Ke korekci zraku budete potřebovat na obě oči čočku s hodnotou dioptrie +4,25, cylindru -1,75 a osy 180°. Protože se jedná o měsíční čočky, nezapomeňte si k čočkám zakoupit i vhodný roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Hana Králová

Dobrý den, Pavli, dekuji za odpověď ...namwrene hodnoty pro prave oko jsou 5/5č. nat., 5/4č. s +0,5 komb.-0,5/15° Levé oko 5/7,5 nat.5/5 s +0,5 komb.-0,5/150° Napsáno ještě doporučení pro brýle PO: +0,5komb. -0,5/15°, OL: +0,5komb.-0,5/150° Omlouvám se,že to.u nerozumím a dekuji za odpověď Hana

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Hanko, děkujeme Vám za doplnění informací. Po přepočtu byste měla mít pro obě oči sférické čočky s hodnotou dioptrie +0,25 např. čočky TopVue Daily, o kterých jste psala, že Vám vyhovovaly. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Hana Králová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na ni takto čočky TopVue Air Aatigmarismus....zkoušela jsem jednodenní čočky TopVue( jsou pohodlné,jen jsem asi zvolila špatně dioptrie. Brýle mam na prave oko: +0,5 cyl, 105axis a leve oko: +0,5 cyl,60axis a vidím skvěle....ale přes čočky jsem měla +0,75 A vidím rozmazane. Myslíte,že pokud zvolím dioptrie +1 Nebo +1,25 bude to ok? Můžete mi poradit s nastavením pro tento typ čoček? Děkuji Hana

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Hano, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás rozvíjí astigmatismus. Vaše cylindrické hodnoty jsou však zatím nízké a ke korekci zraku budete potřebovat klasické sférické čočky. Pokud máte naměřený cylindr a osu musíte mít naměřenou i hodnotu sférické dioptrie. Abychom Vám byli schopni vypočítat parametry pro nákup čoček, potřebovali bychom od Vás kompletní zápis (dioptrie, cylindr a osa). I pokud máte sférickou dioptrii 0 nebo planno. Jakmile nám zápis doplníte, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Erika Szofilkánics

Dobrý den, jaký je rozdíl mezi čočkami TopVue Air a TopVue Premium. Jde jenom o 14-denni nebo 30-denni nošeni nebo i jiné vlastnosti. Prosím o vysvětlení Děkují za pomoc

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Eriko, děkujeme Vám za otázku. Čočky TopVue Air a TopVue Premium se shodují ve všech klíčových parametrech (velikost a materiál). Rozdíl mezi čočkami je při výrobě, tedy v technologii postupu. Každá čočka je konstruována pro jinou dobu použitelnosti. Záleží tedy na Vás, jestli preferujete spíše měsíční nebo čtrnáctidenní periodu výměny. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jana

Dobrý den, poprosím o radu pro výběr čoček. Dle předpisu na brýle jsou hodnoty pro pravé oko: -3,0 dioptrie, -1,25 cylindr, 100° osa, pro levé oko: -3,25 dioptrie, -1,0 cylindr, 55° osa. Děkuji a přeji hezký den

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za komentář. Hodnoty pro pravé oko zůstanou tak, jak jsou. Hodnoty pro levé oko je nutné upravit na hodnotu dioptrie -3,25, cylindru -0,75 a osy 60°. Protože se jedná o měsíční kontaktní čočky, nezapomeňte si zakoupit i roztok, kterým čočky budete čistit a regenerovat. Nabídku našich univerzálních roztoků si můžete prohlédnout ZDE. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tereza Řezáčová

Dobrý den, prosím potřebovala bych přepočtení parametrů do kontaktních čoček. Na dioptrické brýle mi bylo změřeno: Pravé oko: Dioptrie: - 0,75 cylindr: -0,5 a osa 115° a Levé oko: pouze dioptrie: -0,75. Případně budu ráda za doporučení, které čočky si mám zakoupit. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Terezo, děkujeme Vám za otázku. Na pravém oku máte počínající astigmatizmus, ale torické (astigmatické) čočky korigují zrak až od cylindrické hodnoty -0,75. Z tohoto důvodu bude nutné pro nákup čoček převést cylindrickou hodnotu na pravém oku na sféru. Poté budete ke korekci zraku potřebovat klasické sférické čočky. Pro pravé oko zadáte hodnotu dioptrie -1,00 a pro levé oko zadáte hodnotu dioptrie -0,75. Sférická varianta těchto čoček je TopVue Air. Jestliže však s kontaktními čočkami začínáte, doporučovali bychom Vám spíše jednodenní kontaktní čočky např. TopVue Elite+. Jednodenní čočky jsou jednorázové a nevyžadují žádnou péči. Pokud byste náhodou čočku v důvodu začátečnické neobratnosti poškodila, finanční ztráta nebude tak velká. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na TopVue Air for Astigmatism (1 čočka) , jak dlouho lze nosit? Mám ji brát jako jednodenni nebo jako zkusebni? která vydrzi i 14 dni? Ve vlastnostech uvádíte vymenit za 30dni. To se ale týká spíše čoček měsíčních ? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Toto balení obsahuje 1 čočku TopVue Air for Astigmatism. Jedná se o měsíční kontaktní čočku s denním režimem nošení. To znamená, že je můžete nosit po dobu 30 dnů a čočky je nutné na noc vyndat z oka, manuálně vyčistit a uložit k regeneraci, aby byly ráno opět čisté a připravené na další den. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Dita Kabelková

Dobrý den, potřebovala bych prosím přepočtení parametrů do kontaktních čoček a také poradit, jaké kontaktní čočky zvolit ? Na dioptrické brýle mi bylo vypsáno: Pravé oko: Dioptrie: - 3,0, cylindr: -1,5 a osa 110° a Levé oko: Dioptrie: -3,0, cylindr: -1,0 a osa 90°

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Dito, děkujeme Vám za otázku. Dle dioptrického zápisu máte astigmatismus. Torické (astigmatické) čočky se však vyrábějí pouze v omezeném rozsahu, protože kombinací je neuvěřitelně mnoho. Ke koupi čoček je tak nutné často dioptrické hodnoty upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -1,25 a osy 110°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -0,75 a osy 90°. Tento typ čoček je na vyzkoušení velmi dobrou volbou. Protože se však jedná o měsíční čočky, budete potřebovat i čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Johana

Dobrý den, prosím poradíte mi, jaké parametry čočky vybrat, pokud mám levé oko: dioptrie -6,00 cylindr -0,50 osa 008, pravé oko: dioptrie -5,75, cylindr -0,5, osa 174. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Johano, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatizmus, jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké a bude je nutné převést na sféru. Proto Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické čočky TopVue Air. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,50 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,75. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
jitka

dobrý den do tet jsem mela tyto hodnoty sph-0,25,cyl.1,75,osa 170 a tet potřebuji i na blizko a to +1,5 sph cilindr i osa zustavají stejné muzete mi poradit jaké čočky si mám objednat.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jitko, děkujeme Vám za komentář. Protože jste u cylindrické hodnoty neuvedla znaménko a uvádíte, že do teď jste měla tyto hodnoty, předpokládáme, že je hodnota cylindru minusová. Protože uvádíte, že máte naměřenu i hodnotu na blízkou vzdálenost s hodnotou dioptrie +1,50, cylindru -1,75 a osy 170°, tak se u Vás začala projevovat presbyopie. Ke korekci této kombinované oční vady Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnout pouze kontaktní čočky Proclear Multifocal Toric, u kterých byste zvolila hodnotu dioptrie -0,25, cylindru -1,75, osy 170° a adice +1,00. Protože se však jedná o poměrně složitou korekci zraku, doporučujeme Vám odbornou aplikaci. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček spolupracuje. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se Vám vyplatí. Pokud se rozhodnete koupit čočky bez odborné aplikace, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Hezký den.
Milan Weiss

Dobrý den, prosím o radu jaké čočky vybrat. Levé oko mám : dioptrie -0,75 cylindr -0,75 osa 70 Pravé oko mám : dioptrie -1,00 cylindr -0,75 osa 110 Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Milane, děkujeme Vám za otázku. Máte astigmatismus a tyto čočky jsou k vyzkoušení perfektní volbou. Vaše brýlové dioptrické hodnoty nevyžadují pro nákup čoček žádnou úpravu a můžete je zapsat tak, jak jsou. U torických (astigmatických) čoček je důležité, aplikovat je ve správné poloze, aby se čočka v oku rychle usadila. K tomu slouží malá orientační značka na čočce v pozici na 6. hodině. A protože se jedná o měsíční čočky, budete k nim potřebovat i čistící roztok např. Gelone. Hezký den.
Kristián Kubík

Dobrý den, chci se prosím zeptat jaké kontaktní čočky mám objednat? Na pravé oko mám naměřené do dálky dioptrie:/, cylindr 1,25 a osa 95. Na levém do dálky dioptrie:/, cylindr 0,5 a osa 75. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kristiáne, děkujeme Vám za otázku. U cylindrických hodnot jste neuvedl znaménka. Rádi Vám vypočítáme dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček, ale potřebovali bychom od Vás kompletní zápis včetně všech znamének +, - a =. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Kateřina Slavíková

Dobrý den, prosím jaké parametry zvolit při zadávání ? Pravé oko SPH -0.25 CYL -2.75 osa 45, levé SPH -0.75 CYL -2.25 osa 151 Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Vaše brýlové hodnoty bude pro nákup kontaktních čoček upravit. Pro pravé oko budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -0,50, cylindru -2,25 a osy 40° nebo 50°. Pro levé oko budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -2,25 a osy 150°. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.

Barbora Měchurová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké čočky objednat. Pravé oko mám naměřeno: dioptrie +0,75; cylindr -1,0; osa 90°; prisma 1,0/180; PD 33,5; h 26,5. Na levé oko: dioptrie +0,25; cylindr -0,75; osa 70; prisma 1,0/0; PD 33,0; h 28,0. Předem mockrát děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Barboro, děkujeme za otázku. Pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii +0,75, cylindr -0,75 a osu 90°. Pro levé oko dioptrii +0,25, cylindr -0,75 a osu 70°. V ideálním případě vyzkoušejte tyto čočky TopVue Air for Astigmatism. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Lukáš Blažek

Dobrý den, potřeboval bych trošku poradit, jaké parametry čočky u vás objednat. Pravé oko mám naměřeno: -7,75, -2,25, 177 Levé oko: -7,75, -2,25, 172 Moc děkuji za pomoc.. :)

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lukáši, díky za otázku. Parametry pro kontaktní čočky upravte na dioptrii -6,50 cyl -1,75 a osu 180° pro pravé oko. Pro levé oko na dioptrii -6,50 cylindr -1,75 a osu 170°. Hodnoty se takto upravují kvůli tomu, že vzdálenost od oka kontaktní čočky a brýlové čočky je odlišná. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Božena Kobrová

Dobrý den, ráda bych zkusila nošení kont.čoček místo brýlí ... prosím o radu, jaké parametry zvolit ... nosím brýle pro korekci vidění do dálky, na levém oku -2 dioptrie, na pravém oku mám -1,5, cylindr dp.+1, osa 80. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za otázku. Pro levé oko budete potřebovat čočky sférické s dioptrií -2,00 a pro pravé oko čočky torické s dioptrií -0,50, cylindrem -0,75 a osou 170°. Pro levé oko Vám můžeme doporučit čočky TopVue Air a pro pravé oko tyto TopVue Air for Astigmatsism. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže se nemusíte bát zbytečné investice. V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.
Eva Housková

Dobrý den, prosím o radu. Dcera, 14 let, má v brýlích pravé oko dioptrie -2,75, cyl. -0, 75, osu 180°. Levé oko dioptr.-3,25, cyl. -0,50, osu 180°. Potřebuje čočky nosit příležitostně, prosím o radu ohledně parametrů čoček. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, díky za otázku. Podle naměřených hodnot budete Vaše dcera potřebovat pro pravé oko čočky torické a pro levé oko by jí měly po přepočtu parametrů stačit čočky sférické - pouze s dioptrií. U levého oka tomu je tak proto, že kontaktní čočky se vyrábí až s cylindrem -0,75. U pravého oka zůstanou pro kontaktní čočky parametry stejné - dioptrie -2,75, cylindr -0,75 a osa 180°. U levého oka by měla být vyhovující dioptrie -3,25 (po přepočtu cylindru a úpravy parametrů z brýlí na kontaktní čočky). Pro příležitostné nošení jsou nejlepší čočky jednodenní. U vícedenních čoček se počítá jejich použitelnost od prvního otevření, a pokud by Vaše dcera čočky nosila například 2x v týdnu, čočky čtrnáctidenní ani měsíční nemají smysl. Výběr konkrétních čoček je ale trochu komplikovanější, a pokud Vaše dcera nemá s čočkami žádnou zkušenost, těžko můžeme odhadnout, jaký materiál a vlastnosti čoček by jí vyhovovaly. Mezi zákazníky jsou velmi oblíbené čočky Dailies AquaComfort Plus Toric a Dailies AquaComfort Plus a také čočky Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism (30 čoček) a Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Nedokážeme bohužel říci, které z čoček by byly ideální, takže raději zvažte, zda by dcera neměla napoprvé navštívit kontaktologa, kde bude mít možnost čočky vyzkoušet. Pokud se budete chtít na cokoli dalšího zeptat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Monika

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit s výběrem? Dioptrie u brýlí mám na pravém -0,25, C -0,25, 100° a na levém -0,25, C -0,25, 80°. Zkoušela jsem čočky -0,50 bez cylindru, ale bolí mě z toho hlava. -0,25 jsou zase moc slabé a ten cylindr chybí. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Moniko, díky za otázku. Poradili bychom Vám rádi, ale takhle na dálku toho pro Vás bohužel moc nevymyslíme. Můžeme se řídit pouze tabulkami a teorií a ta radí buďto čočky s dioptrií -0,50 nebo pouze s dioptrií -0,25. Různé značky ale mohou různě sedět. Doporučujeme tedy navštívit kontaktologa a vyzkoušet několik různých značek. Až budete vědět, které čočky Vám perfektně vyhovují, můžete objednávat online. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

petra

vyzkoušela jsem je a nemám co vytknout

Veronika Bobková

Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat na přepočtení parametrů do kontaktních čoček? Na dioptrické brýle mi byly vypsány hodnoty: P -5,0 cyl -1,0 osa 150° L -5,0 cyl -1,0 osa 170°. Předem moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Veroniko, díky za otázku. U kontaktních čoček by pro Vás měly být vyhovující dioptrie -4,75, cylindr -0,75 a osa 150°pro pravé oko a pro levé oko dioptrie -4,75, cylindr -0,75 a osa 170°. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme vám hezký den.

Karolina

Dobrý den, ráda bych zkusila kontaktní čočky, ale nevím jak je zvolit. Prave oko: Sph-3,0 cyl-0.75 osa 175 Levé oko: -3,25 cyl-1.0 osa 20

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Karolíno, díky za otázku. Pro pravé oko byste si měla zvolit dioptrii -3,00, cylindr -0,75 a osu 170°. Pro levé oko dioptrii -3,25, cylindr -0,75 a osu 20°. Určitě vyzkoušejte tyto TopVue Air for Astigmatism nebo případně čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism. U čoček TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám je vrátit. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Gábina

Dobrý den, chci se zeptat, zda je vhodná kombinace čoček TopVue Air for Astigmatism (1 čočka) a TopVue Air (1 čočka), děkuji.

Zákaznický servis- Markéta

Dobrý den, Gábino, děkujeme za otázku. Ano, jde také o vhodnou kombinaci, ale tyto čočky jsou měsíční.

Gábina

Dobrý den, chtěla bych prosím poradit. Mám za úkol objednat jednodenní torické kontaktní čočky, ale našla jsem pouze na čtrnáct dní nebo na měsíc. Pravá čočka - 3,25/+ 1,50/95/0,00 Levá čočka -2,00/0,00/0/0,00 Nebo můžu objednat klasické kontaktní čočky s danými dioptriemi, když jde pouze o čočky na jeden? Děkuji

Zákaznický servis- Markéta
Dobrý den, Gábino, děkujeme za komentář. Podle uvedených hodnot byste měla pro pravé oko zvolit čočky torické a pro oko levé čočky klasické sférické pouze s dioptrií. U čoček torických je nutný přepočet naměřených hodnot na minusový cylindr. Parametry by byly následující: dioptrie -1,75, cylindr -1,25 a osa 180°. U levého oka žádná úprava nutná není a zvolila byste dioptrii -2,00. Výběr kontaktních čoček se ale neodvíjí pouze od naměřených hodnot. U čoček je velmi důležitý materiál, který ovlivňuje pohodlí při nošení. Na základě pozitivních reakcí zákazníků bychom Vám mohli doporučit například kombinaci čoček Dailies AquaComfort Plus Toric a Dailies AquaComfort Plus. Další možností by mohly být čočky Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism a Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe. Pokud ale s kontaktními čočkami zatím nemáte žádné zkušenosti, zvažte návštěvu u kontaktologa. Mohlo by se stát, že Vám čočky nebudou vyhovovat a nákup se pro Vás stane zbytečnou investicí. Pokud bychom Vám mohli pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Aleš

Dobrý den, chtěl jsem vyzkoušet torické čočky, jelikož nyní mám dioptrickou úpravu u brýlí P: -2,0 dsf -0,75 dyl/180 L: -2,5 dsf -0,5 dcyl 180, přičemž jako čočky používám P:-2,5 L: -2,75. ale vidění je mírně rozostřené. Děkuji Zákaznický servis - Markéta31.05. 2020 Dobrý den, Aleši, děkujeme za komentář. Pro pravé oko bychom Vám doporučili čočky torické, ale pro oko levé by Vám měly stačit čočky pouze s dioptrií. Je možné, že rozostřené vidění je způsobené nesprávnou korekcí u levého oka. U levého oka není nutné hodnoty pro kontaktní čočky nijak měnit – zadáte dioptrii –2,50, cylindr –0,75 a osu 180°. Pro pravé oko si objednejte TopVue Premium s dioptrií –2,75. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda nedošlo u Vaší odpovědi k záměně pravého oka za levé oko. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleši, děkujeme za komentář. Máte samozřejmě pravdu. Zmýlila jsem se v zápisu, omlouvám se. Torické čočky s dioptrií –2,50, cylindrem –0,75 a osou 180° jsou pro pravé oko a čočky sférické s dioptrií -2,75 pro oko levé. Pokud byste potřeboval cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Aleš

Dobrý den, chtěl jsem vyzkoušet torické čočky, jelikož nyní mám dioptrickou úpravu u brýlí P: -2,0 dsf -0,75 dyl/180 L: -2,5 dsf -0,5 dcyl 180, přičemž jako čočky používám P:-2,5 L: -2,75. ale vidění je mírně rozostřené. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Aleši, děkujeme za komentář. Pro pravé oko bychom Vám doporučili čočky torické, ale pro oko levé by Vám měly stačit čočky pouze s dioptrií. Je možné, že rozostřené vidění je způsobené nesprávnou korekcí u levého oka. U levého oka není nutné hodnoty pro kontaktní čočky nijak měnit - zadáte dioptrii -2,50, cylindr -0,75 a osu 180°. Pro pravé oko si objednejte TopVue Premium s dioptrií -2,75. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Hanka

Dobrý den, chtěla bych si na zkoušku u Vás koupit čočky (astigmatismus), zatím chci vyzkoušet jen po 1 ks. Od optika mám napsáno: na dálku, obě oči mají stejnou hodnotu: sph = 0,0, cyl = -1,25, osa = 90, P.D. = 30, výška = 22. Prosím o radu jaké přesně hodnoty mám zadat. Moc děkuji a přeji hezký den.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hanko, děkujeme za otázku. U kontaktní čoček zadejte dioptrii 0,00, cylindr -1,25 a osu 90°. Ostatní údaje jsou podstatné pouze pro dioptrické brýle. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Adam

Dobrý den, Potřeboval bych poradit s výběrem čoček. V předpisu mám. Do dálky. Sph P 0,0, L =0,5. Cyl P = 1.25, L = 2,0, Osa 180°, PD P 33, L 32,5

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Adame, díky za otázku. Pro pravé oko by Vám měly vyhovovat čočky s dioptrií 0,00, cylindrem -1,25 a osu 180°. Pro levé oko dioptrie -0,50, cylindr -1,75 a osa 180°. Tyto čočky jsou na vyzkoušení ideální protože jsou dostupné v tomto balení po 1 kuse. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Pavlína Csóka

Dobry den,potrebuji poradit,jake kontaktni cocky objednat. Z vysetreni P= -2,00. Cyl -2,00 Ax 63. PD 31. L= -3,75. Cyl -0,50. Ax 95. PD 31. Dekuji za radu

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlíno, děkujeme za otázku. Naměřené parametry bude pro kontaktní čočky nutné upravit. Pro pravé oko si zvolte dioptrii -2,00, cylindr -1,75 a osu 60° a vyzkoušejte tyto čočky TopVue Air for Astigmatism. Pro levé oko Vám doporučujeme čočky pouze s dioptrií -3,75 TopVue Air. Čočky jsou dostupné v tomto zkušebním balení po 1 čočce, což je ideální na vyzkoušení. Můžete ale objednat i standardní velikost balení a případně využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
renata c

u mě všechno v pořádku. čočky jsou pohodlné a vidím perfektně. určitě doporučuji vyzkoušet.

Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na parametry kontaktních čoček. Na předpisu pro brýle mám tyto parametry: pravé oko sph - 3.75, cylindr +0,5,axis 80,levé oko sph - 5,25,cylindr +0,75,axis 85. Bohužel nevím jaké čočky objednat. Moc Vám děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Plusové cylindry je nutné přepočítat na minusové a nízký cylindr (0,50) převedeme na dioptrii. Po přepočtech budete pro pravé oko potřebovat čočky s dioptrií -3,25 a pro levé oko dioptrii -4,25, cylindr -0,75 a osu 180°. Pro levé oko můžete zvolit tyto čočky TopVue Air for Astigmatism a pro pravé oko TopVue Air. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.
Kristýna

Dobrý den, ráda bych se zeptala na radu ohledně výběru čoček. Na předpisu mám údaje levé oko sph -1.00, cyl +0.75, axis 30; pravé oko sph -0.75, cyl +0,50 axis 170. Nejsem si úplně jistá výběrem, jelikož údaje cylindru jsou všude s - a ne +. Předem děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kristýno, děkujeme za otázku. Plusové cylindry Vám přepočítáme na minusové. Jde o běžnou úpravu. Pro pravé oko si po přepočtu zvolíte dioptrii -0,25 cylindr -0,75 a osu 120°. Pro levé oko je cylindr velmi nízký, takže doporučujeme sférické čočky pouze s dioptrií -0,50. K těmto TopVue Air for Astigmatism doporučujeme TopVue Air. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Zuzana

Dobrý den, vedeli by ste prosím poradit parametre čočiek, když po vyšetrení pro brýle mám čísla: Pravé oko: sph: -1,75, cyl: -1,00, axis: 116 Levé oko: sph: -1,25, cyl: -0,75 , axis:56 Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, děkujeme za otázku. Stačí drobná úprava parametrů. Pro pravé oko si u kontaktních čoček zvolte dioptrii -1,75, cylindr -0,75 a osu 120°. Pro levé oko dioptrii -1,25, cylindr -0,75 a osu 60°. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Lenka Kubánková

Děkuji za přepočet, všemu rozumím, jen ta osa má být určitě místo 99 jen 10? Ne 100?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za zpětnou vazbu. Pokud se přepočítává plusový cylindr, pak je nutné osu otočit o 90°. U kontaktních čoček to tedy pro Vás bude 10°. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Lenka Kubánková

Dobrý den, prosím o radu, v jakych hodnotách bych mohla nosit kontaktní čočky, když podle měření mám -0.75 cyl +0.5 ax70 a -1.5 cyl +0.75 ax99. Dříve mi stačili sférické čočky, ale pár let po laseru mám tohle. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Pro kontaktní čočky bychom Vám doporučili úpravu na dioptrii -0,50 dle prvního zápisu parametrů a pro druhé oko dioptrii -0,75, cylindr -0,75 a osu 10°. Můžete vyzkoušet tyto TopVue Air for Astigmatism a TopVue Air, které jsou také dostupné v balení po 1 kontaktní čočce. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.
Petra

Dobrý den, chápu to správně, je čočka je na 30 dní? Přes den ji budu mít danou na oku a na noc ji dám do roztoku? Můžu ji tedy používat celý měsíc? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za otázku. Ano, každá čočka v balení je na 30 dnů. V čočkách není vhodné přespávat, takže je nezbytné je každý den vyjmout a vyčistit. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Kateřina Vybíralová

Dobrý den, potřebovala bych poradit s objednáním prvních čoček pro dceru. V brýlích má VOD -5,0D sf-2.0cyl ax165st. a VOS -5.5D sf-1,0cyl ax 165st. Při zadávání jsem tyto přesné parametry nenašla. Díky za radu a s pozdravem KV

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kateřino, děkujeme za otázku. Pro kontaktní čočky by měly být vyhovující dioptrie -4,75, cylindr -1,75 a osa 160° pro pravé oko. Pro levé oko dioptrie -5,25, cylindr -0,75 a osa 160°. Pro začátečníka bychom doporučovali čočky jednodenní, ovšem nákup čoček bez předchozího vyzkoušení s sebou nese riziko zbytečné investice. Vrácení čoček, které nedoporučil oční specialista na základě vyšetření, bohužel není možné. Můžeme Vám nabídnout čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz a jsou dostupné také v balení po 1 kontaktní čočce. Stejné podmínky platí i pro tyto měsíční čočky TopVue Air for Astigmatism. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Kristina

Dobrý deň, mohla by som poprosiť o radu - nosím okuliare na dialku, na pravom oku mám sph -1,0 , cylinder -0,50 , osa 175°. Na lavom sph -1,50 , cylinder -0,50 , osa 10°. Vedeli by ste mi odporučit čočky? dekuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za otázku. Protože máte naměřen velmi nízký cylindr, není zatím nutné volit torické čočky, které jsou dostupné až s cylindrem -0,75. Cylindr -0,50 je možné přepočítat na sférickou dioptrii. Pro pravé oko by to u Vás znamenalo dioptrii -1,25 a pro levé oko dioptrii -1,75. Pokud máte zájem o vícedenní čočky, doporučujeme Vám čtrnáctidenní TopVue Premium. V případě, že byste chtěla vyzkoušet čočky jednodenní prohlédněte si TopVue One+. U značky TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám čočky poslat zpátky. Když budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.
natasa

Dobrý den,potřebuji radu na jednom oku mám astimatismus a nevím jak si mám objednat čočky..sph-1.50,cyl. 0.75,axe 45,pd 61..děkuji moc

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za otázku. Oční vadu astigmatismus je nutné korigovat astigmatickými (torickými) čočkami. Zadáte u nich dioptrii (sph.), cylindr (cyl.) a osu (axe). Je velmi důležité vědět, zda naměřený cylindr je v plusové nebo minusové hodnotě. Pokud je cylindr minusový, zadáte hodnoty při objednání tak, jak jste nám je poslala a osu upravíte na 40°. Pokud je ale cylindr plusový, pak by se hodnoty změnily na dioptrii -0,75, cylindr -0,75 a osu 130°. Balení po 1 čočce pro Vás bude na vyzkoušení určitě ideální. Pro oko, na kterém Vás astigmatismus netrápí, můžete objednat TopVue Air. V případě jakýchkoli dalších otázek se na nás obraťte. Přejeme Vám hezký den.
Danuše

Dobrý den, ještě se chci zeptat, zda je součástí balení i roztok nebo si ho musím koupit zvlášť a popřípadě jak množství. Moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, Danuše, děkujeme Vám za další otázku. Bohužel, roztok není součástí balení. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili univerzální typ roztoku. Celou naši nabídku univerzálních roztoků si můžete prohlédnout ZDE. Pokud budete nosit čočky celý měsíc, doporučovali bychom Vám objem lahve 360 - 400 mm. Hezký den.
Pavla Ilcová

Dobrý den, mám pravé oko -1,5, cylindr 0,25, osa 175 a levé oko -1,25, cylindr 0,5, osa 165. Nemůžu v těchto čočkách najít tyto rozměry. Jsou nějaké na zkoušku? Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Pavlo, děkujeme Vám za otázku. Skutečně máte astigmatismus, ale Vaše hodnoty jsou příliš nízké. Hodnoty cylindru do ± 0,50 se přepočítávají na sféru. Po přepočtu budete tedy potřebovat pouze klasické sférické čočky. Ve Vašem zápisu jste však neuvedla znaménko u cylindrické hodnoty, počítali jsme tedy s kladnou hodnotou. Po výpočtu se tedy hodnoty změní na pravém oku pouze na dioptrii -1,50 a na levém oku na dioptrii -1,00. Pokud máte v zápisu od lékaře u cylindrické hodnoty - nebo =, znamená to minus. V takovém případě se hodnoty změní na pravém oku pouze na dioptrii -1,50 a na levém oku na dioptrii -1,50. Před nákupem si, prosím, zkontrolujte předpis od lékaře. Jestliže s čočkami začínáte, doporučujeme Vám jednodenní kontaktní čočky TopVue One+. K takovým čočkám nepotřebujete žádné další pomůcky. A až získáte jistotu při manipulaci a aplikaci čoček, můžete vyzkoušet i vícedenní varianty. Čočky TopVue jsou na vyzkoušení výborné, protože u nich funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud byste měla další otázky, kontaktujte nás. Hezký den.
Jasmína N

Dobrý deň, mohli by ste mi prosím poradiť? Aké šošovky na občasné nosenie by som si mala objednať , keď po meraní zraku mám nasledovné hodnoty: ĽO: dioptrie: -2,00, CYL: -1,50 a OS: 170° a PO: dioptrie: -1,75, CYL: -1,25 a OS: 180°, prosím? Pri výbere veľkosti cylindra hodnotu -1,50 nie je možné zvoliť. Odporúčate zvoliť hodnotu -1,25 alebo -1,75? Viete mi s tým poradiť, prosím? Ďakujem za odpoveď a majte sa pekne, jas

Zákaznický servis

Dobrý den, Jasmíno, děkujeme Vám za otázku. Vaše hodnoty na levém oku se budou muset upravit. Dle přepočtové tabulky budete potřebovat pro levé oko dioptrii -2,00, cylindr 1,25 a osu 170° a pro pravé oko zůstanou hodnoty stejné, a to dioptrie -1,75, cylindr -1,25 a osa 180°. Pro občasné nošení čoček jsou ideální jednodenní kontaktní čočky. Samozřejmě záleží na četnosti nošení. Pokud plánujete nosit čočky častěji v měsíci, pak se Vám mohou vyplatit i měsíční čočky. Hezký den

Jolana Beránková

Dobrý den, jsou čočky vhodné i pro děti od 6 let? Syn má astigmatismus 2.5 na každém oku a ve škole mi nechce nosit brýle, bohužel to už ovlivňuje jeho výsledky, ráda bych tak zkusila čočky, je-li to možné použít i pro něj. Děkuji za odpověď, Beránková

Zákaznický servis

Dobrý den, Jolano, děkujeme za otázku. Brýle se mohou pro děti stát nepřekonatelnou překážkou a kontaktní čočky jsou výbornou alternativou. Rozhodnutí je na rodičích. Doporučujeme Vám však začínat pod dohledem očního specialisty, který najde dítěti vhodné kontaktní čočky a pomůže mu s první aplikací. Zároveň Vás poučí, jak s čočkami manipulovat a jistě Vám předá cenné rady a fígle, díky kterým se pro dítě aplikace čoček nestane traumatizující. I dospělý člověk si musí zvyknout na manipulaci s čočkami v bezprostřední blízkosti očí a jejich přímém kontaktu. Pro začátečníky, a zvláště pro děti, jsou ideální jednodenní kontaktní čočky, které jsou nejdravější a nejhygieničtější variantou nošení kontaktních čoček. Každý den se bere nový pár. Po získání praxe s manipulací lze poté přejít na vícedenní variantu, kde přichází na řadu i péče a uchovávání kontaktních čoček. Pokud máte s čočkami zkušenosti a troufáte si na to samy, napište nám synovi parametry pro brýle. My Vám přepočteme parametry pro kontaktní čočky a doporučíme Vám čočky, které by pro Vás byly nejvhodnější. Hezký den.

Hedvika

Malé balení na zkoušku je bezva! Čočky jsou výborné. Jsem spokojená!

Kamil

Dobry den, potreboval bych urgentne zakoupit par cocek na kratkou dovolenou a uz nemam cas to resit vysetrenim v optice. Muzete prosim poradit, zda si mam koupit cocky s parametrama, ktere mam v soucasne dobe v brylich, tzn. -1.75, cyl -0.75, osa 100 a druhe oko -2.5, cyl -0.75 osa 90? Anebo se cocky kupuji s mene dioptriemi anebo by napr. stacily uplne bez cylindru. Dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Kamile, děkujeme za otázku. Dle přepočtových tabulek se Vaše naměřené hodnoty pro pořízení kontaktních čoček nezmění. Důležité je také neopomenout volbu správného zakřivení, průměru a materiál kontaktní čočky. Díky správným parametrům a materiálu budete vidět dobře a nošení čoček pro Vás bude pohodlné. Hezký den.

Martina S

Dobrý den, mám naměřené hodnoty PO: -1,25 cylindr -0,75 osa 105° LO: -1,75 cylindr -0,50 osa 75° S těmito hodnotami nemohu ale žádné čočky dohledat. Máte nějakou radu? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martino, díky za otázku. U pravého oka Vám doporučujeme upravit osu na 100°. Pro levé oko by Vám měly vyhovovat čočky sférické. Takto nízký cylindr se u torických kontaktních čoček nevyrábí a doporučuje se přepočet na dioptrii sférickou. U Vás by to byla dioptrie -2,00. Pro levé oko Vám pak můžeme doporučit čočky TopVue Air. Čočky TopVue Air mají asférický design, takže jsou ideální právě pro korekci takto nízkých cylindrů. U čoček TopVue navíc platí služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám je poslat zpět. V případě, že bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Helena

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda pokud mám dioptrie P:-2,0 cylindr -1,0 osa 125 a L:-2,0 cylindr -1,0 osa 80, musím mít čočky na astigmatismus? V minulosti jsem měla problémy s řezáním čoček v očích a proto jsem to řešili tak, že jsem nosila normální čočky v hodnotě -2 a -2, ale není to úplně vyhovující. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Heleno, díky za otázku. Podle naměřených hodnot bychom Vám určitě doporučovali torické čočky. Hodnoty bychom doporučili pro pravé oko dioptrii -2,00, cylindr -0,75 a osu 120°. Pro levé oko dioptrii -2,00, cylindr -0,75 a osu 80°. Nepříjemný pocit při nošení je nejčastěji způsoben nevhodným materiálem čoček. Nabídka kontaktních čoček je velká a najít vyhovující torické čočky jistě nebude problém. Pro začátek můžete vyzkoušet tyto TopVue. Kdyby Vám nevyhovovaly, doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa, který Vám najde 100% vyhovující čočky. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Radka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud mám na pravém oku dioptrie 4,25, cyl 0,25 a osu 30 a na levém oku mám dioptrie 2,25, cyl 0,75 a osu 165, jaké parametry čoček byste mi doporučili? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Radko, díky za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat sférické čočky a pro oko levé čočky torické. Abychom Vám ale mohli poradit, jak správně upravit parametry, potřebujeme znát hodnoty včetně plusových a minusových znamének. Doplňte prosím kompletní zápis parametrů. Zatím Vám přejeme hezký den.

Jan Sáblík

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, pokud mám na levém oku cylindr -0,75 dioptrie -2,50 úhel 160 zakřivení 8,7 a průměr 14,5 mohu použít kontaktní čočky se zakřivením 8,6 a s průměrem 14,2? Bude to pro moje oko znatelný rozdíl? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jane, díky za otázku. Rozdíl v zakřivení by neměl představovat problém. Rozdíl v průměru čočky je už ale větší, než se doporučuje dodržet. I tak ale můžete čočky vyzkoušet. Buďto můžete vyzkoušet toto balení po 1 kuse, nebo velké balení, u kterého můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.
Marek Křivánek

Dobrý den, také poprosím o radu - mám naměřené hodnoty na pravém oku Dioptrie -1,75; Cylindr Dp -1,5; Osa 100; na levém oku Dioptrie -2,25; Cylindr Dp -1,0; Osa 65. To je do dálky. Pak mám ještě uvedené na blízko na levém oku Cylindr Dp +65; Osa PD (tomu moc nerozumím). Jaké parametry bych měl tedy u čoček navolit? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marku, díky za otázku. Ideální by bylo, kdybychom si mohli prohlédnout Váš předpis od očního specialisty. Můžete nám ho poslat buď na Facebook - https://www.facebook.com/cockykontaktni/ nebo na info@cocky-kontaktni.cz. Podle Vašeho zápisu bychom odhadovali, že 65 je hodnota PD (pupilární distance). To je vzdálenost zorniček a tato hodnota je důležitá pouze pro dioptrické brýle. Doporučili bychom Vám vyzkoušet tyto torické čočky a pro pravé oko zvolit dioptrii -1,75 cylindr -1,25 a osa 100°. Pro levé oko dioptrie -2,25 cylindr -0,75 a osa 60°. Pokud budete chtít cokoli doplnit, nebo se na cokoli dalšího zeptat, napište nám. Zatím vám přejeme hezký den.

Kateřina

Dobrý den na jak dlouho je tato čočka měsíční?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, díky za otázku. Čočka je měsíční. Vyměnit byste ji tedy měla po 30 dnech. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Daniya Unembayeva

Dobrý den, prosím Vás o radu, obávám se že objednám špatně. Mám v protokolu o vyšetření : OD (v sloupci DOM je "x") NAT 0,04 SF -5,25 CYL -1,50 AX 175 OS (v sloupci DOM nic není) NAT 0,06 SF -4,50 CYL -1,25 AX 175 V nabídce osa nevidím 175, jak musím si čočky zvolit? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Hodnoty bude nutné upravit a tyto čočky nerozlišují dominantní a nedominantní oko. OD je oko pravé a doporučili bychom Vám něj dioptrii -5,00 cylindr -1,25 a osu 170°. U levého oka bychom pak hodnoty upravili na dioptrii -4,25 cylindr -1,25 a osu 170°. Určitě vyzkoušejte, zda jsou hodnoty vhodné, na tomto balení po 1 čočce. Pro každé oko si objednejte čočku s příslušnými hodnotami. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Katka

Dobrý den, mám naměřené následující parametry: pravé oko: dioptrie -5,0; cylindr -1,0; osa 20. Levé oko: dioptrie - 6,0, cylindr -1,0; osa 170. Prosím o radu, jak upravit parametry čoček, když v nabídce není cylindr -1,0. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Katko, děkujeme za Váš dotaz. Dle tabulek by Vám měly pro pravé oko vyhovovat dioptrie -4,75, cylindr -0,75 a osa 20°. U levého oka je to dioptrie -5,50 cylindr -0,75 a osa 170°. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Jan

Dobrý den, naměřené hodnoty: Levé oko: Sph. dptr. -2,5; Právé oko: Sph. dptr. -2,0; cylindr:-0,5; osa: 175 Rád bych se zeptal které čočky si mám vybrat (sférické/torické) a s jakými hodnotami, případně o přepočet. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jane, díky za otázku. My bychom Vám doporučili sférické čočky. Pro levé oko Vám doporučujeme dioptrii -2,50 a pro pravé oko dioptrii -2,25. Dále pak záleží na tom, o jakou periodu výměny máte u kontaktních čoček zájem. Jednodenní, čtrnáctidenní nebo měsíční. Určitě bychom Vám doporučovali vyzkoušet čočky značky TopVue. Funguje u nich služba Garence vrácení peněz. Pokud byste chtěl více informací o konkrétních čočkách, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.
Tereza

Dobrý den, mám hodnoty PO: -3.50 D, cyl -1.25, osa 126°, LO: -4.50 D, cyl -0-75, osa 48°. Ráda bych se zeptala, jakou v tomto případě zvolit hodnotu osy u nabízených čoček. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Terezo, díky za Váš dotaz. Tyto úpravy jsou velice individuální, ale mělo by být vyhovující zvolit hodnotu co nejbližší té naměřené. Pro pravé oko tedy 130° a pro levé oko bychom Vám doporučovali úpravu na dioptrii -4,25 cylindr -0,75 a osu 50°. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Klára Dančíková

Dobry den, chci se zeptat jake parametry cocek objednat, kdyz PO dioptrie 0, cyl -2,25, osa 12 a LO dioptrie 0, cyl -2,25, osa 2.. nevim jake osy zvolit..dekuji za radu

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kláro, díky za Váš dotaz. U pravého oka bychom Vám doporučili osu 10°a u levého 180° (což je u kontaktních čoček stejné jako 0°). Určitě vyzkoušejte tyto čočky, které jsou dostupné v balení 1 kuse. Poku budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Leona Cinová

Dobrý den, objednala jsem si u Vás čočky pro manžela. Dioptrie jsme objednávali podle dioptrií na brylich, manžel říká, že s nimi vidí hůře na blízko při čtení. Je to normální pro nošení kontaktních čoček nebo bude potřebovat přeměření u kontaktologa? Děkuji předem za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Leono, díky za otázku. Dioptrie pro brýle a kontaktní čočky se mohou lehce lišit. Záleží na tom, jaké hodnoty byly pacientovi naměřeny a samozřejmě je ideální, aby výsledky měření byly co nejaktuálnější. Také je nezbytné vybrat správný typ čoček. Tyto kontaktní čočky korigují astigmatismus. Záleží také na vhodném materiálu a parametrech čočky. V každém případě u čoček funguje služba Garance vrácení peněz, kterou můžete při dodržení podmínek využít. Pokud budete mít jakékoli dotazy, napište nám. Zatím mějte hezký den
Denisa

Dobrý den, ráda bych se zeptala, na levém oku mám SPH -1,75, CYL -1,00 AX 10. Jak upravit CYL, který je pouze 0,75 a 1,25? Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Deniso, děkujeme za Váš dotaz. Ve Vašem případě by měl být vyhovující cylindr -0,75. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Jana

Dobrý den, používám BC 8,7 a DIA 14,5 ,ale ty to čočky mají 8,6 a 14,2 ,chtěla bych vědět jestli je to velký rozdíl, tyto co kdy bych chtěla vyzkoušet? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jani, díky za dotaz. V zakřivení by neměl být problém. U průměru se doporučuje dodržet rozdíl do 0,20, což by tady bohužel nevyšlo. I tak ale můžete čočky vyzkoušet, protože je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz, a když Vám nebudou sedět, můžete nám je vrátit. U čoček je hodně důležité zvolit také správný materiál, který bude pro oči příjemný. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.
Lenice

Testování čoček bylo super. Nečekala jsem, že budu až tak spokojená. Díky za tip

Aneta

Dobry den, na predpisu od ocni lekarky mam nasledujici parametry: -5,25 dsf s -0,75 dcyl ax 0. Jake parametry u cocek mam zvolit? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aneto, díky za otázku. Vyzkoušejte dioptrie -5,00 cylindr -0,75 a osu 180°. Tohle balení po 1 kuse bude na zkoušení ideální. Když pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Honza

Dobrý den ještě jednou. Naměřené parametry lékařem: Do dálky: pravé oko: dioptrie -0,25 ; cylindr -0,75 osa 0° levé oko: dioptrie -0,25 ; cylindr -1,0 osa 180° Ještě jednou děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Honzo, díky za Váš dotaz a za doplnění parametrů. Pak by Vám měly pro pravé i levé oko vyhovovat čočky s dioptrií -0,25 cylindrem -0,75 a osou 180°. Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Nikola

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet vaše čočky TopVue for Astigmatism(1 čočka), na levém oku mám naměřeno: diptrie -5, cylindry -0,25 a osu 180. Na pravém oku mám naměřeny diptrie -4, cylindry -1 a osu 170. Mohla bych poprosit o radu jak upravit dioptrie, když v nabídce nejsou cylindy -1 ani -0,25 . Děkuji za odpověď :)

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Nikolo, díky za Váš dotaz. Pro levé oko vyzkoušejte čočky TopVue Air s dioptrií -4,75 a pro pravé oko -4,00 cylindr -0,75 a osa 170°.Pokud byste se rozhodla pro koupi základních balení, nemusíte se bát zbytečné investice, protože u čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě dalších otázek nám zase napište. Přejeme Vám hezký den
Honza

Dobrý den, chtěl bych vyzkoušet Vaše čočky TopVue Air for Astigmatism (1 čočka). Doktor mi naměřil na obě oči stejné dioptrie u cylindru a osy se však měření liší. Na jednom oku mám -0,75 cylindr a osu 0° a na druhém -1,0 cylindr a osu 180°. Bohužel u Vás je možné cylindr jen -0,75 nebo -1,25 a osa 0° není vůbec k dispozici. Hledal jsem i na jiných web. stránkách a někde osa 0° je někde není. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Honzo, díky za otázku. Výsledky měření se musí pro kontaktní čočky často upravovat. Úprava cylindru je závislá na hodnotě naměřené dioptrie, takže bychom potřebovali znát dioptrie, cylindr i osu. Napište nám prosím ještě jeden komentář se všemi parametry. Zatím díky a přejeme hezký den.

Aleš Hollý

Dobrý den, v současné době a dlouhodobě požívám kontaktní čočky TopVue Air - měsíční, se kterýma jsem velmi spokojený. Byl jsem u očního lékaře a ten zjistil, že na každé oko mám cylindr. Chtěl bych vyzkoušet TopVue Air for Astigmatism, ale mám parametry DP: -2.00 CYL. -0.75 OSA 180° - v nabídce si vyberu DL: -2.50 CYL. -0.50 OSA 180° - v nabídce CYL. -0.50 není Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Aleši, díky za otázku. Na pravé oko vyzkoušejte čočky TopVue Air for Astigmatism s naměřenými parametry a pro levé oko upravte dioptrii na -2,75 a zůstaňte prozatím u klasických TopVue Air. U čoček je případně možné využít službu Garance vrácení peněz a jsou také dostupné v balení po 1 čočce. Cylindr 0,50 se u čoček nevyrábí a doporučuje se jej přepočítat na dioptrii. Určitě ale dodržujte pravidelné kontroly u svého očního specialisty, aby byla včas zjištěna případná změna parametrů. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím mějte hezký den.
Sobotka

Nosil jsem Air a když mi doktorka po kontrole naměřila další věci, tak tyhle pro mě byly jasná volba. Sedí mi stejně dobře a i stejně dobře vidím.

Jan

Dobrý den. V současnosti používám na levé oko čočku switch premier toric. Je to má vůbec první kontaktní čočka a příliš nevyhovuje. Cítím kontakt s víčkem a navíc nejspíš dochází k akumulaci slz pod čočkou, což vede k rozostřenému vidění, dokud nezavřu oko a nezatlačím na víčko. Obdobný problém mám i v pravém oku. Problém je, že mě omezují vysoké kladné dpt. Na brýlích mám (vlevo): +6,0 -1,0 osa 177, čočka: +6,5 -1,25 osa 180. Teoreticky bych mohl zkusit +6,0 -0,75 180° nebo +6,0 -1,25 180°. Druhou možností ale snížím dpt o 0,5. Při takto vysokých dpt to ohniskovou vzdálenost moc nezmění, ale důsledky zřejmě nelze předvídat. Na pravém oku mám na brýlích: +5,5 -0,5 osa 177, čočka +6,0 -0,75 osa 20 (po refrakci optometrista změnil osu) Myslíte, že by bylo vhodné pro pravé oko vyzkoušet i čočku, která korekci astigmatismu nemá? Vidění mi sice při refrakci přišlo lepší, ale se samotnou čočkou v oku to už taková sláva není. Proto mě napadlo prostě zkusit čočku s +5,25 dpt (TopVue Air). Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jane, díky za Váš dotaz. I když bychom Vám poradili opravdu rádi, řešení takovýchto specifických případů na dálku po internetu je poněkud obtížné. Naše doporučení většinou vychází ze všeobecných informací a doporučené přepočty jsou dle obecně daných vzorců a tabulek. Pokud bychom tedy postupovali jako vždy, doporučili bychom Vám pro levé oko dioptrii +6,50 cylindr -0,75 a osu 180°. Pro pravé oko bychom doporučili čočku pouze s dioptrií +5,50. V případech, jako je ten Váš, doporučujeme konzultovat problémy s čočkami přímo se specialistou, který je aplikoval. Měl by Vám nabídnou alternativu a hledat vhodné hodnoty korekce. Pokud ale chcete, vyzkoušejte tyto TopVue Air for Astigmatism. Balení po 1 čočce je na zkoušení ideální a v této velikosti balení jsou dostupné i čočky TopVue Air. Jestliže Vás napadnou jakékoli další dotazy, napište nám. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.
Žaneta P.

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet vaše čočky ale mám parametry sph-1,25 cylindr -1,0, osa 90 a -1,5, cylindr -0,75, osa 80. Cylindr -1,0 na výběr nemáte, mohu ho nahradit -0,75? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Žaneto, díky za Váš dotaz. Ano, cylindr je potřeba upravit na -0,75. Ostatní parametry zůstanou stejné. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

René

Nosil jsem klasické TopVue Air a když se objevil astigmatismus přechod na nové čočky byl snadný a bezproblémový. Tuhle cestu určitě absolvovalo více nositelů.

Anna Krapfová

Dobrý den, koupila bych u vás čočky pro parametry sph -1,25 cyl -2,75 osa 14 a -0,75 cyl -1,5 osa 172°? Chceme je pouze na zkoušku, zda by vyhovovaly. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Anno, díky za Váš příspěvek. Toto balení pro Vás bude na vyzkoušení ideální. Pro čočky ale musíte parametry lehce upravit. Pro jedno oko vyberte dioptrii -1,25 cylindr -2,25 a osu 10°, pro druhé oko dioptrii -0,75 cylindr -1,25 a osu 170°. Budeme rádi, když nám napíšete, jak Vám čočky seděly. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Milena Drošková

super. spokojenost.

D.

Vidění perfektně ostré! Jou super.

marketa

u mě naprostá spokojenost. o čočkách vůbec nevím. chtěla jsem je vyzkoušet, abych věděla, že s nimi můžu nahradit biofinity toric. tyhle jsou lacinější a při nošení necítím rozdíl. takže jasná volba

Jana G.

Oči si na ně neuvěřitelně rychle zvykly. Jsou to moje první čočky a vůbec by mě nenapadlo, že nošení bude takhle super!