Garance vrácení peněz

TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

429 Kč
91% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
Výhodnější balení: TopVue Air for Astigmatism (6 čoček) - 799 Kč (ušetříte 59 Kč)
Kdy odešleme? pátek 21.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

Výhodné balíčky

Popis čoček TopVue Air for Astigmatism

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism patří k torickým měsíčním kontaktním čočkám korigujícím astigmatismus, které jsou vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air for Astigmatism se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Design čoček TopVue Air for Astigmatism využívá pokrokovou stabilizační technologii, která zajišťuje čočce stabilní polohu na oku za každé situace po celou dobu nasazení.

TopVue Air for Astigmatism nabízíme také v balení po 6 čočkách.

Účinná pomoc při astigmatismu

Astigmatismus patří mezi refrakční oční vady a je zapříčiněn nepravidelným tvarem rohovky, která je u postiženého člověka klenuta podle osy orientované určitým stupněm. Pro dosažení správné korekce oka postiženého astigmatismem je tedy, kromě určení cylindru a stupně osy, nutná ještě stabilní poloha čočky na oku. Tím, že TopVue Air for Astigmatism zachovávají stabilní polohu na oku, je zajištěno, že cylindr a osa čočky jsou umístěny přesně na tom místě rohovky, které je potřeba korigovat pro dosažení kvalitního vidění.

Jak TopVue Air for Astigmatism fungují?

TopVue Air for Astigmatism využívají stabilizační technologii SHT PrismBallast díky níž je dosaženo dokonalé stability čočky na oku. Jedná se o technologii inspirující se klasickým prizmatickým balastem dosahujícím stability čočky působením gravitační síly pomocí ztluštěním dolní části čočky. Při použití klasického prizmatického balastu může docházet k subjektivnímu vnímání zesílení čočky uživatelem, v krajních případech může zasahovat dokonce do optické zóny (např při horších světelných podmínkách a velkého rozšíření pupily). Technologie SHT PrismBallast však toto eliminuje, neboť hmota samotného balastu je rozložena zcela jedinečným způsobem. Díky speciálnímu tvaru a rozložení hmoty balastu TopVue Air for Astigmatism je zachován plynulý pohyb očního víčka po celém povrchu čočky a stabilita čočky je navíc pozitivně ovlivněna mrkáním. K tomu dochází tak, že horní víčko stabilizuje čočku pomocí působení na dvě rovnoměrně rozložené stabilizační zóny čočky.
SHT Prism Ballast

Pohodlné již od prvního nasazení

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism jsou dodávány v blistru, jehož součástí je roztok obohacený zvlhčující látkou - hyaluronátem sodným, který je navíc naprosto kompatibilní s fyziologickým prostředím oka. TopVue Air for Astigmatism jsou díky této látce oku příjemné a pohodlné již od okamžiku prvního nasazení.

Vysoce prodyšné a zároveň hydratované

Inovativní technologické zpracování silikon-hydrogelového materiálu zajišťuje TopVue Air for Astigmatism potřebnou propustnost kyslíku. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků. Schopnost přenosu kyslíku (transmisibilita) činí u TopVue Air for Astigmatism 100 Dk/t.
Důležitý faktor pro zdravé užívání kontaktních čoček představuje také obsah vody. TopVue Air for Astigmatism jsou tvořeny vodou ze 45 % svého objemu. Díky svému podílu vody si zachovávají vysoký stupeň hydratace v průběhu celého dne. Množství vody obsažené v TopVue Air for Astigmatism také snižuje hromadění depozit na povrchu čoček.

Vlastnosti - TopVue Air for Astigmatism (3 čočky)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 3 čočky
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Komentáře (144)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Kristýna Dosedělová

Dobrý den, ráda bych u vás objednala čočky, jen nevím přesně jak to vybrat, když to nabízí lehce něco jiného. SPH -1,75, CYL -1,00, OSA 165 SPH -1,00, CYL -1,25, OSA 160 Děkuji předem.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kristýno, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, a proto je často nutné brýlové dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravit. Ke korekci prvního oka z Vašeho zápisu budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 170°. Ke korekci druhého oka z Vašeho zápisu pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -1,25 a osy 160°. Jestliže s torickými čočkami nemáte zatím žádné zkušenosti, pak bychom Vás rádi informovali, jak čočku správně nasadit na oko. Všechny torické čočky mají na sobě nepatrnou orientační značku (malá čárka). Tu si před nasazením na oko srovnejte tak, aby byla značka na pozici 6. hodiny. Tak si na oko čočku nasadíte vždy ve správné pozici osy. A protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. A úplně na závěr bychom Vás chtěli informovat o službě, která u značky TopVue funguje, a to Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, mohla byste ji využít a Vaše investice za čočky by se Vám tak vrátila. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Nikita Jaroš

Ještě jsem zapomněla dopsat osy Pravé oko 50 Levé oko 115

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Nikito, děkujeme Vám za dotazy. Odpověď však píšeme jen k Vašemu poslednímu komentáři. Dle Vašeho brýlového dioptrického zápisu máte slabý stupeň astigmatismu. Protože máte cylindrické hodnoty nízké, je nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku tak budete potřebovat sférické čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50. Jestliže s čočkami nemáte zatím žádné zkušenosti, doporučovali bychom Vám začínat s jednodenními čočkami např. TopVue Daily nebo TopVue Elite+. Pokud čočku náhodou poškodíte v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Navíc k čočkám nebudete potřebovat žádný roztok. Jednoduše si každý den nasadíte nové, perfektně čisté čočky, které večer vyhodíte. Jestliže máte zájem o měsíční čočky, u kterých jste napsala komentáře, tak sférickou variantu čoček naleznete ZDE. K měsíčním čočkám pak bude nutné pořídit si i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Závěrem bychom Vás rádi informovali o tom, že značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Nikita Jaroš

Dobrý den, ráda bych u vás objednala čočky, jen nevím přesně jaké? Mé hodnoty jsou pravé oko - 2 diptr., cylindr + 0,5 Levé oko - 2,75, cylindr + 0,5 Děkuji za odpověď

Alenka Vyhnánková

Dobrý den,mohla bych Vás poprosit o informaci jaké čočky jsou pro mě ty pravé? Naměřené hodnoty pravé oko - 3,5 cyl. -1,5/90 a levé oko -3,25 cyl.1,0/90 děkuji moc za odpověď!

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Alenko, děkujeme Vám za otázku. Dle dioptrického zápisu máte astigmatismu, a proto ke korekci budete potřebovat torické (astigmatické) čočky, jako jsou např. tyto čočky TopVue. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup čoček upravit. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -1,25 a osy 90°. U levého oka jste neuvedla znaménko u cylindrické hodnoty, přepokládáme, že má také minusové znaménko, jako to máte u pravého oka. Ke korekci levého oka byste tedy měla mít čočku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -0,75 a osy 90°. Čočky TopVue Air for Astigmatism jsou měsíční a mají denní režim nošení, to znamená, že budete k čočkám ptořebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. Jestliže Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám tak vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lucie

Dobrý den, mohu Vás poprosit o radu, jaké čočky zvolit, když mám čerstvě naměřené cylindry, konkrétně na PO: -2,75 dioptrie, 0,5 cylindr a 5 osa a na LO: -1,75 dioptrie, 0,75 cylindr s 180 osou? Předem velice děkuji za Vaši ochotu a pomoc.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci zraku budete potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Protože máte na pravém oku hodnotu cylindru pouze 0,50, bude nutné ji přepočítat na sféru. Ke korekci levého oka už pak budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku. Protože jste neuvedla u cylindrických hodnot znaménko, uvedeme Vám obě varianty. Vy si nezapomeňte před nákupem pečlivě zkontrolovat Váš zápis z měření. Takže pokud máte cylindrické hodnoty se znaménkem +, musíme je nejprve přepočítat na minusové. Po výpočtu budete ke korekci pravého oka potřebovat sférickou čočku s hodnotou dioptrie -2,50 a ke korekci levého byste pak měla mít torickou čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -0,75 a osy 90°. Pokud však máte cylindrické hodnoty se znaménkem - nebo =, budete ke korekci pravého oka potřebovat sférickou čočku s hodnotou dioptrie -3,00 a ke korekci levého byste pak měla mít torickou čočku s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Protože máte zájem o čočky TopVue, tak ke korekci pravého oka budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček, a to TopVue Air. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat tuto torickou čočku TopVue Air for Astigmatism. V obou případech se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení. K čočkám tak budete potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky v nějakém směru nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám tak vrátí. Poslední radu, kterou Vám dáme, se týká torických čoček, které mají malou orientační značku na pozici 6. hodiny. Pokud je čočka nasazena na oko ve správné poloze, čočka se rychleji stabilizuje do správné pozice osy. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Michaela Soukupová

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, jak dlouho vydrží čočky pro astigmatismus? Jestli jsou na měsíc nebo na jak dlouho prosím?

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za otázku. Jedná se o měsíční kontaktní čočky s denním režimem nošení. Veškeré informace jsou vždy uvedeny za produktovým textem v tabulce "Vlastnosti". Denní režim nošení znamená, že čočky každý večer vyjmete z očí a dle typu roztoku se postaráte o čočky a dáte jim péči. Jak jsme zmínili, čočky jsou měsíční, od otevření blistru je tedy můžete používat 30 dnů. Poté musíte čočky vyměnit za nové. Všeobecné informace k různým typům režimu nošení, frekvenci výměny nebo péči o čočky jsou popsané na našem informačním portálu v sekci Kontaktní čočky. Pokud byste měla další otázky, rádi Vám poradíme. Hezký den.

Václav Pelc

Dobrý den, již řadu let používám standardní kontaktní čočky. Po poslední kontrole jsem měnil brýle a zjistil jsem že mám naměřené hodnoty s astigmatismem. Můžete mi, prosím, doporučit můj současný parametr kontaktních čoček? Naměřené hodnoty jsou Pravéoko: 2,25; cyl. -1,00; osa 83; Levé oko 2,25; cyl -1,00; osa 80. Děkuji za Váš čas, který věnujete odpovědi.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Václave, děkujeme Vám za otázku. Ve Vašem zápise jste neuvedl znaménko u sférické dioptrické hodnoty, proto si před nákupem prohlédněte zápis. Pokud bude u hodnoty znaménko - nebo =, bude hodnota minusová. Pokud bude u hodnoty znaménko +, bude hodnota plusová. Dle Vašich nových dioptrických hodnot budete ke korekci obou očí potřebovat čočku s hodnotou dioptrie ±2,25, cylindru -0,75 a osy 80°. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. Pakliže si koupíte balení se 6 čočkami a čočky Vám v nějakém směru nebudou vyhovovat, budete moct službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Boris

Dobrý den, můžete prosím poradit s výběrem čoček? Ideálně jednodenní. Níže jsou hodnoty naměřené pro brýle na dálku. SPH: -1,50; CYL: -1,25; AX: 55; PD: 30 SPH: -1,50; CYL: -1,00; AX: 70; PD: 30 Díky, Boris.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Borisi, děkujeme Vám za otázku. Vaše brýlové dioptrické hodnoty bude nutné pro nákup čoček upravit. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -1,25 a osy 50°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 70°. Jestliže máte zájem o jednodenní torické (astigmatické) čočky, pak bychom Vám z našeho sortimentu nabídli silikon-hydrogelové čočky Clariti 1 day Toric. Správně byste však měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou se by se nákup na internetu mohl stát. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pokud se rozhodnete čočky koupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jitka Balážová

Dobrý den, poradíte prosím s výběrem? Chci prvně čočky. Potřebuji prý pouze na pravé oko: SpH +0.50; cyl -2.00; ax 165. Levé oko hodnoty SpH +0.50; cyl -0.50; ač 45 Děkuji za radu, po kterých sáhnout. Potřebuji na léto, řízení auta, kolo. S pozdravem JB

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jitko, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte astigmatismus, ovšem na levém oku ve slabší formě. Ke korekci pravého budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie +0,50, cylindru -1,75 a osy 170°. Cylindrická hodnota na levém oku je nízká a bude nutné ji přepočítat na sféru. Ke korekci levého oka byste tak potřebovala sférickou variantu čoček - TopVue Air s hodnotou dioptrie +0,25, což je skutečně velmi nízká hodnota a teoreticky by korekce levého oka nebyla nutná. Nutno ovšem podoktnout, že každý nositel je jinak vnímavý, a tak nejsme schopni říci, jestli Vám postačí korekce pouze pravého oka. Jestliže s torickými čočkami nemáte zkušenosti, dáme Vám malou radu. Torické čočky disponují malou orientační značkou (malá čárka). Před nasazením čočky na oko si značku srovnejte do pozici 6. hodiny. Čočku si tak nasadíte ve správné pozici osy a čočka se v oku rychleji usadí. Výhodou kontaktních čoček TopVue je služba Garance vrácení peněz. Jestliže Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice za čočky se Vám vrátí. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Filip Beranský

Dobrý den, poprosím o radu... Brýle: P: SPH -1,25 ; CYL -1,00 ; AX 120 L: SPH -1,50 ; CYL -1,25 ; AX 60 Pamatuji si správně, že si na to pravé mám objednat ten nižší CYL -0.75? Jinak zkoušel jsem různé čočky: TopVue AIR, Acuvue Oasys, TopVue Premium. Občas mám problém, že mi přijde, že na pravém oku mi hůř přejíždí víčko přes čočku. Poradíte mi, ňáké tenčí(předpokládám, že se liší)?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Filipe, děkujeme Vám za otázku. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup čoček často upravovat. U pravého oka bude skutečně potřeba upravit cylindrickou hodnotu na -0,75 - pamatujete si to správně. Jestliže hledáte komfortní torické (astigmatické) čočky, můžeme Vám z našeho sortimentu nabídnout čočky Biofinity Toric. Jde o velice oblíbené a velmi dobře snášené kontaktní čočky. Dovolte nám Vás jen upozornit, že každá re-aplikace čoček by měla probíhat pod dohledem očního specialisty. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem výše uvedených čoček spolupracuje. Pokud se rozhodnete čočky zkoušet sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Iveta Čermáková

Dobrý den,doplnila jsem..mám dotaz..chci zkusit prvně čočky..PO - 2:25 a cilindr -1:25 AX 80 HMR Basis 1:56 PD 31,5 LO -2:00 cilindr -0:75 AX 105 HMR Basis 1.56 PD 31.5..Co vše prosím mohu uvést?Děkuji I.

Zákaznický servis
Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za doplnění znamének u cylindrických hodnot. Ve Vašem případě dojde pouze k malé úpravě hodnoty osy u levého oka. Pro pravé oko budete tedy potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -1,25 a osy 80°. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -2,00, cylindru -0,75 a osy 110°. Značka TopVue nabízí k vybraným balením čoček službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete je vrátit a nepřijdete o svou investici. Nezapomeňte, že se jedná o měsíční čočky a budete k nim potřebovat roztok k péči, např. Laim Care. Celou nabídku univerzálních roztoků naleznete ZDE. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Iveta Čermáková

Dobrý den,mám dotaz..chci zkusit prvně čočky..PO - 2:25 a cilindr 1:25 AX 80 HMR Basis 1:56 PD 31,5 LO -2:00 cilindr 0:75 AX 105 HMR Basis 1.56 PD 31.5..Co vše prosím mohu uvést?Děkuji I.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za otázku. Váš zápis je neúplný. U cylindrické hodnoty jste neuvedla znaménko. Prosím, napište nám kompletní zápis včetně všech znamének (+, - nebo =). Poté Vám budeme moct pomoci. Děkujeme za pochopení. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Alena Piňosová

Dobrý den, zápis mám pro čočky, jde mi jen o tu osu 0st. PO -2,25, LO -1,5 , cylindr -0,75 a 0st osa. Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Aleno, děkujeme Vám za doplnění informací. Pro pravé oko tedy budete potřebovat sférické čočky TopVue Air s hodnotou dioptrie -2,25. Pro levé oko si můžete objednat tyto čočky s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 180°. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Alena Piňosová

Dobrý den, mám na levé oko předepsaný cylindr 0,75 a osu 0, kterou ale nevidím v nabídce. Byla jsem zvyklá používat čočky top Vue plus, ale mám teď na LO přidány cylindr a na PO zvýšené dioptrie. Poradíte mi prosím? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aleno, děkujeme Vám za otázku. Bez kompletního zápisu (včetně všech znamének +, - nebo =) Vám nemůžeme sdělit nic konkrétního. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a brýlový dioptrický zápis je nutné pro nákup čoček často upravit. Napište nám prosím dioptrické hodnoty pro obě oči, rádi Vám pak pomůžeme. Hezký den.

Veronika

Dobrý den, prosím Vás o hodnoty pro čočky. P oko -1,00 sph - 0,75 cyl a osa 177 L oko -1,00 sph - 0,25 cyl a osa 22. Předem děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte astigmatismus, ale na levém oku máte cylindrickou hodnotu zatím příliš nízkou, a tak budete ke korekci každého oka potřebovat jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku např. TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat sférickou čočku např. TopVue Air s hodnotou dioptrie -1,00. Dovolte nám Vás upozornit, že u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla nějaké další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Eduard Krcek

Dobrý den, mám na brýle levé oko: -4,25, Dp -0,5,osa 160, pravé oko -4,0, Dp -0,5, osa 175. Jsou ve Vaší nabídce vhodné kontaktní čočky. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Eduarde, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku tak budete potřebovat sférické čočky např. TopVue Air. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptre -4,00 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptre -4,25. Jestli s kontaktními čočkami začínáte, zvažte jednodenní čočky např. TopVue Daily, které jsou pro začátečníky ideální, neboť nevyžadují žádnou péči. V případě, že byste čočku poškodil v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Každopádně u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a splňoval byste podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jana

Dobrý den, hodnoty jsou -4,25 dioptrie,-0,75 cylindr a osa 165 na prave oko a levé -3,75 dioptrie,-0,25 cylindr a osa 175. Moc děkuji 🙂

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za doplnění informací. Ačkoliv máte na obou očích naměřený cylindr, je jeho hodnota na levém oku příliš nízká a budeme ji převádět na sféru. Pro každé oko tak budete používat jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat např. tuto torickou variantu s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 170°. Pro levé oko pak budete potřebovat sférickou variantu TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,50. Díky službě Garance vrácení peněz, kterou čočky TopVue disponují, se nemusíte obávat čočky vyzkoušet. Nebudou-li Vám vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete o své peníze. Nezapomeňte, že se jedná o měsíční čočky a budete k nim potřebovat i roztok k péči. Z našeho sortimentu univerzálních roztoků bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone nebo Laim Care. Pokud byste měla další otázky, jsme Vám k dispozici. Hezký den.
Jana

Dobrý den, prosím o radu.. Na pravé oko při dioptrii 4,25, 0,75 cylindru a ose 165; levé oko 3,75, 0,25 cylindr a osa 175 - jaké zakoupit čočky? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli vypočítat vhodné dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček, potřebujeme kompletní zápis, to znamená včetně všech znamének +, - nebo =. Bez těchto údajů Vám, bohužel, nemůžeme pomoci. Znaménka musí být uvedena u hodnoty sférické i cylindrické dioptrie. Napište nám prosím celý zápis, rádi Vám pomůžeme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Mariana Havelkova

Dobrý den, od doktorky mám předepsané pravé oko -> dioptrie -2.50, cylindr +0.50, osa 85. levé oko -> dioptrie -3.25, cylindr +1.50, osa 90. Koukala jsem se na čočky a tam u cylindru tyto čísla nevidím, a u osy není 85, tak nevím jaký je pro mě teď nejlepší cesta?

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Mariano, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je nutné brýlové hodnoty upravit. Torické (astigmatické) kontaktní čočky se totiž vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze s mínusovým cylindrem. U pravého oka máte prozatím naměřenou nižší hodnotu cylindru, hodnoty je nutné převést na sféru. Pro každé oko tak budete kupovat jiný typ čočky. Pro pravé oko tedy budete potřebovat sférickou variantu TopVue Air s hodnotou dioptrie -2,25. Pro levé oko budete potřebovat např. tuto torickou čočku s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -1,25 a osy 180°. Vzhledem k tomu, že značka TopVue nabízí službu Garance vrácení peněz, nemusíte se obávat čočky vyzkoušet. Pokud Vám nebudou vyhovovat, můžete službu využít a nepřijdete tak o své finance. Nezapomeňte, že se jedná o měsíční kontaktní čočky a budete k nim potřebovat roztok k péči. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Budete-li mít další dotaz, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Jaroslav F

Dobrý den, dostal jsem předepsány čočky s parametry: PO: SPH -0,75 - BC 8,6 - DIA 14,5 - CYL -1,75 - AX 90 LO: SPH -0,75 - BC 8,6 - DIA 14,5 - CYL -1,75 - AX 70 Koukal jsem na čočky TopVue Air for Astigmatism (3 čočky) U nich ale máte rozměr DIA pouze 14,2, jsou to mé první čočky, tedy krom testovacích, tak si nejsem jist když je objednám, jestli nebude nějaký problém. Moc díky za radu!

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jaroslave, děkujeme Vám za otázku. U velikostních parametrů jsou povolené mezní odchylky ±0,20 mm od hodnoty stanovené očním specialistou. V tomto případě již bude rozdíl 0,30 mm, a to by už vadit mohlo. Bez vyzkoušení to však nezjistíte. Správně by limbus čočky měl přesahovat rohovku o 1,2 mm. Tyto čočky můžete bez obav vyzkoušet, protože disponují službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jiří Bernauer

Dobrý den, můžete mi prosím doporučit jednodenní alternativu k těmto čočkám?

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Jiří, děkujeme Vám za otázku. Ze sortimentu jednodenních torických kontaktních čoček bychom Vám mohli nabídnout 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism nebo Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism. Bohužel mají tyto čočky jiné velikostní parametry než Vámi používané TopVue. U velikostních parametrů je ovšem povolená mezní odchylka ±0,20 mm, vezměte tedy, prosíme, v potaz Vaše hodnoty naměřené očním specialistou. Správně by měla každá re-aplikace kontaktních čoček proběhnout pod dohledem očního specialisty. Pokud se rozhodnete čočky pořídit sám, nelze na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry uplatnit případnou reklamaci. Pokud byste měl další otázky, ozvěte se, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Adam Kornak

Prosím, mam hodnoty: PO - sph -2.00 cyl -1.00 osa 100 . LO- sph -2,25 cyl -1,50 osa 80. Jaké čočky vybrat? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Adame, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček bude potřeba Vaše dioptrické hodnoty upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -0,75 a osy 100°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -1,25 a osy 80°. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete potřebovat i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jan

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké hodnoty čoček bych potřeboval? Pravé oko: SPH -1,25 CYL -0,75 AX 109 Levé oko: SPH -1,25 CYL -1,0 AX 70 Případně jaké čočky byste doporučili, pokud mám susší oči. Děkuji. S pozdravem. JP

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky jsou k vyzkoušení velmi dobrou volbou. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 110° a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 70°. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Jestliže Vás trápí suchost očí, doporučili bychom Vám čočky Proclear Toric, které jsou z hydrogelového materiálu a jsou určené pro uživatele se suchýma očima. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Eva Janišová

Dobrý den, mohu poprosit o radu, jaké hodnoty čoček potřebuji? Naměřeno mám PO -3,0 D cilindr -0,25 osa 0,32 a LO -2,25 cilindr -0,5 osa 0,49. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás skutečně začíná rozvíjet astigmatismus, nicméně Vaše cylindrické hodnoty jsou příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku Vám tak postačí sférická varianta těchto čoček - TopVue Air. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat ještě pečující roztok např. Gelone. Jestliže však s čočkami zatím nemáte zkušenosti, doporučili bychom Vám spíše jednodenní čočky TopVue One+. Jednodenní čočky jsou pro začátečníky ideální, neboť nevyžadují žádnou péči. Čočky se po použití jednoduše vyhodí. Pakliže byste náhodou čočku poškodila v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Značka TopVue je obecně pro začátečníky velmi dobrou volbou, protože disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.
Zdeňka

Dobry den, omlouvam se, doplnuji znamenka. PO =5,75 , cylindr =1,75 a osa 180 LO =4,25 , cylindr =1,75 a osa 170

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Zdeňko, moc děkujeme za doplnění znamének. V případě dioptrií a cylindrů znaménko = označuje totiž také mínusovou hodnotu. Po úpravě hodnot budete potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -1,25 a osy 180°. Pro levé oko pak bude hodnota dioptrie -4,00, cylindru -1,25 a osy 170°. Tyto torické čočky TopVue Air for Astigmatism jsou pro Vás vhodnou volbou. Značka TopVue nabízí službu Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky nebudou z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Vzhledem k tomu, že se jedná o měsíční kontaktní čočky, nezapomeňte, že k nim budete potřebovat i roztok. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Budete-li mít další otázky, ozvěte se, rádi Vám pomůžeme. Přejeme krásný den.
Zdeňka

Dobrý den, mohli byste mi říct, jake hodnoty čoček potřebuji? Hodnoty z brýlí PO dioptrie 5,75 , cylindr 1,75 a osa 180 , LO dioptrie 4,25 , cylindr 1,75 a osa 170. Dekuji

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Zdeňko, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám správně upravili brýlové hodnoty pro nákup kontaktních čoček, potřebovali bychom znát kompletní brýlový zápis včetně všech znamének (tedy +, - nebo =). Po doplnění Vám rádi hodnoty pro nákup upravíme. Prozatím Vám přejeme krásný den.

Veronika

Dobrý den, děkuji za Vaší odpověď a vysvětlení. Pokud tedy správně chápu, tak při mé naměřené hodnotě: -3 dioptrie a -0,5 cylindr si mám objednat čočky sférické s dioptrií -3,25? Nezhorší se mi po nošení čoček zrak, když budu mít čočky o čtvrt dioptrie silnější, než mám naměřené?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za další otázku. Ano, pochopila jste to správně. Ke korekci Vašeho zraku budete potřebovat sférickou čočku s hodnotou dioptrie -3,25. Jak jsme již psali v předchozí odpovědi hodnoty cylindru do hodnoty ±0,50 je nutné přepočítat na sféru. Hodnota cylindru se tak projeví v hodnotě sférické dioptrie (navýšením), takže o svůj zrak nemusíte mít obavy. Zrak se Vám nezhorší. Jde o klasický přepočet z oblasti optiky, který se u nízkých cylindrických hodnot běžně používá. Hezký den.

Veronika

Dobrý den, děkuji za odpověď. Mám však naměřený cilindr -0,5 pro obě oči a napsala jste, ať si koupím čočky sférické, tedy bez cilindru. Není lepší zakoupit čočky tyto s cilindrem -0,75? Nebo silnější cilindr není vhodný a mám si koupit bez. Děkuji Vám.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za další otázku. Hodnoty cylindru do hodnoty ±0,50 je nutné přepočítat na sféru dle sférického ekvivalentu. Hodnota cylindru se tak projeví v hodnotě dioptrie. Ve Vašem případě se hodnota dioptrie navýšila z -3,00 na -3,25. Rozhodně si nekupujte čočky s vyšší hodnotou cylindru. Korekce zraku by nebyla dobrá a pravděpodobně by Vám byla velmi nepříjemná. Protože s čočkami pravděpodobně budete začínat, doporučujeme Vám jednodenní čočky TopVue Daily. Jednodenní čočky jsou pro začátečníky nejlepší. V případě, že byste si náhodou čočku poškodila začátečnickou neobratností, finanční ztráta nebude tak velká jako v případě měsíčních čoček. A jak jsme již uvedli v předchozí odpovědi, u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Jestliže máte další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Veronika

Dobrý den, prosím o radu, jaké čočky si mám dle naměřených hodnot objednat. Do dálky na PRAVÉ i LEVÉ oko: =3 dioptrie, =0,5 cilindr, osa 180 stupňů. Dále se chci prosím zeptat, toto balení je na 3 měsíce? 1ks čoček = 1 měsíc, toto balení s 3ks čoček je tedy na 3 měsíce? Je možné čočky nosit jen občas a po použití vždy když vrátím zpět do ,,krabičky na čočky´´ s roztokem vynosit 30x a poté vyhodit. Tedy, musí se vyhodit po měsíci od otevření či po 30-ti nasazení čoček? Děkuji Vám. Přeji hezký den.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašich naměřených hodnot se u Vás začíná rozvíjet astigmatismus. Cylindrické hodnoty máte však zatím příliš nízké, a proto Vám ke korekci zraku postačí sférická varianta těchto čoček - TopVue Air. Označení (3 čočky) u názvu tohoto produktu označuje počet ks čoček v krabičce, tzn. že tato krabička by stačila pro 1 oko na 3 měsíce. Další Váš dotaz je směřován na nošení čoček. Měsíční čočky mají životnost po otevření blistru 30 dnů. Ano, čočky můžete nosit jen občas a jinak je můžete mít uložené v pouzdře s roztokem, ale za 30 dnů budete muset čočky vyměnit za nové i v případě, že je bude mít za zmíněnou dobu nasazené třeba jen 5x. Pakliže s čočkami začínáte a plánujete je nosit nepravidelně, doporučili bychom Vám spíše jednodenní čočky např. TopVue Daily. Jednodenní čočky nevyžadují žádnou péči. Vždy, když si budete chtít vzít čočky, nasadíte si nový pár a večer čočky jednoduše vyhodíte. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pro nákup čoček zadáte hodnotu dioptrie -3,25, kterou máte pro obě oči stejnou. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lucie

Dobrý den, prosím o radu,jaké čočky si mám objednat. Lékařka mi naměřila hodnoty pro brýle +4, cil. -3 ax 180 na pravém oku a +4,5,cil. -2,5 ax 180 na levém oku. Děkuji za radu

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za otázku. Nejprve je nutné brýlové dioptrické hodnoty upravit pro nákup čoček. Protože máte na pravém oku vyšší cylindrickou hodnotu, tak se nám výběr čoček pro toto oko podstatně zúží. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili čtrnáctidenní čočky Acuvue Oasys for Astigmatism, které pokryjí dioptrický rozsah na obou Vašich očích. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +4,25, cylindru -2,75 a osy 180°. Pro levé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +4,75, cylindru -2,25 a osy 180°. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým o čočky budete pečovat např. Acuvue RevitaLens. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jan Kaláb

Dobrý den, prosím o radu, jaký typ čoček si mám objednat když mám tyto hodnoty: P: Sph -1,75, CYL +0,50, AXIS 30 L: Sph -1,75, CYL +0,50, AXIS 154. Zároveň při volbě torických se často objevuje hodnota CYL až od čísla 0,75. Byli byste tak hodní a poradili mi, které čočky zvolit? Předem děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí pouze v omezeném rozsahu od hodnoty cylindru -0,75. Hodnoty cylindru do ±0,50 je nutné přepočítat na sféru. Ke korekci zraku Vám tak bude stačit sférická varianta těchto čoček - TopVue Air s hodnotou dioptrie -1,50 pro obě oči. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok např. Gelone. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Kateřina Krejzová

Dobrý den, prosím o radu, jaký typ čoček si mám objednat když mám tyto hodnoty: P: Sph -2,75, CYL +0,50, AXIS 15 L: Sph -2,50, CYL +0,25, AXIS 125 Vím, že musím mít zakřivení 8,6 a ne 8,6... do teď jsem měla 8,6 a po vyzkoušení a konzultaci s optičkou jsme pro 8,9 z důvodu většího komfortu. Zkusila jsem nyní 8,6 , které mám ještě jedny doma schované a po hodině mě oči pálí. Předem moc děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho dioptrického zápisu se u Vás začíná rozvíjet poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Avšak Vaše cylindrické hodnoty jsou příliš nízké a prozatím Vám bude stačit sférická varianta těchto čoček TopVue Air. Pro nákup čoček však bude nutné dioptrický zápis upravit. Po přepočtu budete pro obě oči potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,50. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. V případě, že potřebujete čočky se zakřivením 8,90 mm, můžeme Vám z našeho sortimentu měsíčních čoček nabídnout pouze čočky Biomedics 55 Evolution. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Diana Nosková

Dobrý den, nevím jakou vybrat hodnotu cylindru, mám na 1 oko -1,5 CYL (v nabídce máte -1,25 nebo -1,75), dioptrii mám na tomto oku -2,5. Druhé oko mám bez cylindru s dioptrií -3,25. Pro oko bez cylindru mohu koupit čočky Top Vue klasické? Děkuji moc za odpověď.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Diano, děkujeme Vám za dotaz. Pro první oko z Vašeho zápisu budete potřebovat tuto čočku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindru -1,25 a osy, která by měla být součástí dioptrického zápisu. Ke korekci druhého oka pak budete potřebovat klasickou sférickou čočku TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,25. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat i čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tomáš

Dobrý den, chtěl bych poradit, jaké čočky mám zakoupit. Předpis pro brýle : PO: - 2,00, Cyl. -1,25, Osa 5 LO : -4,5, Cyl. -1,00, Osa 180

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Tomáši, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -1,25 a osy 10°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Značka TopVue navíc funguje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Honza

Dobrý den, u svých čoček jsem měl obvykle průměr 14,5 a zakřivení 8,6 až 8,7. Mohu používat tyto, i když mají průměr jen 14,2? Ostatní parametry vyhovují. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Honzo, děkujeme Vám za otázku. Důležitějším parametrem je zakřivení. Takto na dálku však nejsme schopni říci, jestli Vám rozdílný průměr sedne. Je to velmi individuální. V každém případě u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Hezký den.
Tereza Vitnerová

Dobrý den, leta jsem používala čočky PureVision Toric. Poslední dobou mi přestaly vyhovovat, oči mě po pár hodinách začaly bolet a brzy mě z toho rozbolela hlava. Nyní byla výroba těchto čoček ukončena a tak poptávám vhodnou alternativu, která by mi byla příjemnější k používání. Parametry mám na jednom oku: -5,25, -1,75, 180°, 8,70. 14,00 a na druhém: -7,50, -2,25, 180°, 8,70. 14,00 Váš systém mi jako vhodnou alternativu doporučil tyto čočky, tak jsem se před zakoupením chtěla poradit, zda budou opravdu vhodné. Chtěla bych zase měsíční čočky, cena není zas tak rozhodující. Děkuji za radu

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Terezo, děkujeme Vám za otázku. Ano, kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism by měly být vhodnou alternativou. Jde o čočky také ze silikon-hydrogelového materiálu a velikostní parametry jsou velmi podobné. Ostatní torické (astigmatické) čočky mají poměrně velký průměr 14,50 mm. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Barča

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit o radu, jaké čočky zakoupit? Mám brýle a ráda bych je občas nahradila čočkami. Brýle mají parametry: Pravé: -0,75, cyl.: -1,00, Osa: 100° Levé: -1,00, cyl.: -1,50, Osa: 65° PD: P: 30,00 mm, L: 30,50 mm Moc tomu nerozumím, tak budu ráda, když mi poradíte. Děkuji :-)

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Barčo, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky jsou k vyzkoušení velmi dobrou volbou. Pro nákup čoček je nutné dioptrické hodnoty upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -0,75 a osy 100°. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -1,25 a osy 70°. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Protože se jedná o měsíční kontaktní čočky, bude nutné si k nim pořídit i pečující roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tomas Kadlec

Dobry den jeste jednou. Moje presne hodnoty jsou: PRAVE OKO sfera dioptrie -1,5. Cylindr Dp -0,5. Osa 150. LEVE OKO sfera dioptrie -2,0. Cylindr Dp -0,25. Osa 22. Dekuji. Kadlec.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Tomáši, děkujeme Vám za doplnění informací. Jak jsme již uvedli v předchozí odpovědi, ke korekci zraku Vám bude stačit sférická varianta těchto čoček - TopVue Air. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Protože jde o měsíční čočky, nezapomeňte si k čočkám koupit ještě čistící roztok např. Laim Care. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tomas Kadlec

Dobry den. Jiz 10let nosim cocky. Dnes jsem byl na premereni, protoze se mi zdali dioptrie nedistacujici. Me nove namerene hodnoty jsou tyto: prave oko sfera dioptrie 1.5. Cylindr DP0.5 osa 150. Leve oko sfera dioptrie 2.0 cylindr 0.25 osa 22. Muzete mi prosim poradit jaky druh cocek vybrat? Dekuji. Predevsim hodnota 22 osa je pro me novinka. Dekuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Tomáši, děkujeme Vám za otázku. Pomalu se u Vás začíná rozvíjet poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Protože jsou však Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké bude nutné je převést na sféru. To znamená, že Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické čočky - v tomto případě TopVue Air. Abychom Vám však mohli vypočítat správné dioptrické hodnoty pro nákup čoček, potřebovali bychom od Vás kompletní zápis včetně všech znamének (+, - nebo =). Napište nám prosím ještě jednou zápis, my pro Vás rádi uděláme výpočet. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Milan Gromes

Dobrý den Prosím o radu jaké čočky objednat. Jde zadat pouze cylindr - hodnoty a vím že se to nějak přepočítává, ale nevim jak. Nyní mám brýle hodnot. PO: dioptrie -1,25, cylindr +2,00, osa 60 LO: dioptrie -1,50, cylindr +1,75, osa 110 Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Milane, děkujeme Vám za otázku. Protože máte plusové cylindrické hodnoty, bude nutné je převést na minusové. Torické (astigmatické) čočky se prodávají v omezeném rozsahu a pouze s minusovými cylindry. Přepočet se promítne do celého zápisu. Po přepočtu tedy budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou +0,75, cylindru -1,75 a osy 150°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou +0,25, cylindru -1,75 a osy 20°. U značky TopVue navíc funguje služba Garnace vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Protože se jedná o měsíční čočky, nezapomeňte si k čočkám zakoupit roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. AQ Pure. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Marijan Merčep

Dobrý den objednal jsem si tyto čočky, ale nikde nevidím jak dlouho je můžu nosit? Objednal jsem si 3 páry, zajímá mě jak dlouho můžu nosit 1 pár?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. TopVue Air for Astigmatism jsou měsíční čočky. To znamená, že čočky můžete nosit po dobu 30 dnů od prvního otevření blistru. Čočky nejsou určené na spaní, to znamená, že je nutné je před spaním vždy z očí vyjmout. Veškeré tyto informace jsou uvedeny u každého produktu v tabulce vlastností. Pokud máte další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Alča Simandlová

Kupovala jsem je jen na zkoušku, protože zde byla možnost čočky vrátit v rámci garance. Čočky mi padly na první dobrou - tím mé hledání nových čoček skončilo prakticky na začátku :)

Petra

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jaké hodnoty mám zadat při objednání čoček, abych neobjednala špatně? Od optika mám předpis "do dálky" pravé oko: plan, -1,75, 180° a "do dálky" levé oko: -0,25, -1,5, 180°. Čočky jsem měla naposledy před rokem a mám dobrou zkušenost s TopVue Air for Astigmatism. Ještě bych se chtěla zeptat, zda byste mi nedoporučili nějaké jednodenní čočky? Předem děkuji za Vaši odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Podle nového předpisu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -1,75 a osy 180°. Pro levé oko byste pak potřebovala čočku s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -1,25 a osy 180°. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Nové (jednodenní) čočky by Vám měl před nákupem na internetu oborně aplikovat oční specialista. Pakliže se rozhodnete zakoupit si čočky sama, mějte prosím na paměti, že ne nevhodný výběr čoček nelze uplatnit reklamaci. Jednodenní torické (astigmatické) čočky, které mají stejné nebo velmi podobné velikostní parametry jsou Clariti 1 day Toric, SofLens Daily Disposable Toric a Focus Dailies Toric. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme.
Veronika Dufalova

Dobry den, zvazuji koupi cocek pre astigmatizmus. Mohla bych poprosit o radu jestli jsou vhodne a ktere skusit? PO - 2.0, cyl. 1.0, os 155 LO - 2.0, cyl. 0.5, os 180 Dekuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za komentář. Ačkoli máte astigmatismus, budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky, protože cylindrická hodnota na levém oku je zatím příliš nízká. Protože jste u cylindrické hodnoty neuvedla znaménko, vycházíme z předpokladu, že je hodnota kladná. V takovém případě pro pravé oko budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -1,00, cylindru -0,75 a osy 70°. Pro levé oko byste pak potřebovala klasickou sférickou čočku TopVue Air s hodnotou dioptrie -1,25. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Před nákupem si však prosím zkontrolujte dioptrický zápis od Vašeho očního specialisty. Jestliže budete mít u cylindrické hodnoty - nebo =, pak je hodnota záporná a výpočet dioptrických hodnot pro nákup čoček bychom Vám museli vypočítat znovu. V takovém případě nám neváhejte opět napsat, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Peter Petrilla

Dobrý den, rád bych se zeptal, jaké si mám vybrat čočky, když mám na pravém oku dioptrie -2,25, cylindr -0,5, osa 170 a na levém oku totéž jen osa je 20. Děkuji za vaši odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Po přepočtu Vám ke korekci zraku postačí klasické sférické čočky TopVue Air s hodnotou dioptrie -2,50 pro obě oči. Pokud by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Nikola

Dobrý den, Mohu se zeptat dělají se tyto ci jiné čočky na astigmatismus i jednodenní? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Nikolo, děkujeme Vám za otázku. Značka TopVue, bohužel, torické (astigmatické) jednodenní kontaktní čočky v nabídce nemá. Pokud máte zájem o jednodenní čočky ke korekci astigmatismu, můžete si nabídku čoček prohlédnout ZDE. Hezký den.

Katerina Mitrevska

Hello. I am thinking of starting to wear lenses for the first time, but i don't know how to calculate the dioptry. On my glasses, the right eye has dioptry of - 1,25, cylinder - 0,50 and axis 170 ⁰; the left eye has only dioptry of - 0,75. What kind of lenses should i get because the cylynder is low?

Zákaznický servis - Markéta
Hello, thanks for question. The lenses only with dioptric power should suit you. -1,50 dioptry for right eye and -0,75 for left eye. Like a beginer with lenses you should try one day lenses - for example TopVue One Plus or TopVue Daily. If you have any question, let us know. Have a nice day!
Michal Sobolík

Děkuji moc za konzultaci, dnes jsem čočky objednal.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michale, nemáte vůbec za co. Přejeme Vám krásný den, a když budete cokoli potřebovat určitě nám zase napište.

Lenka E.

Jsem s těmihle čočkami moc spokojená. Jsou pohodlné.

Michal Sobolík

Dobrý den, chtěl bych se prosím zeptat,v nabídce už nemáte Pure Vision Bausch a Lomb, měl jsem hodnoty BC 8.7 SPH 0.00 CYL -2.25 AX 180, jakou značku novou zvolit , u ostatních je trošku jiná hodnota zakřivení a průměru čočky. Děkuji moc za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michale, díky za otázku. U kontaktních čoček PureVision Toric probíhá už pouze doprodej zbývajících kombinací parametrů. Určitě ale můžete vyzkoušet tyto TopVue Air for Astigmatism. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám je poslat zpátky. Rozdíly z průměru a zakřivení nejsou nijak velké, takže věříme, že Vám čočky budou pohodlné. V případě dalších otázek nám prosím napište. Přejeme Vám hezký den.
gustav

velká spokojenost

Jan Beran

Dobrý den, prosím o radu, na pravém oku mám dioptrii -1,0, na levém -1,25 a k tomu na obou cylindr 0,25, osa 90. V nabídce torických čoček je pouze cylindr 0,75, existuje i nějaká varianta pro nižší cylindr? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jane, díky za otázku. Takto nízký cylindr nehraje u kontaktních čoček roli. Pro korekci si vyberte čočky sférické s dioptrií -1,00 pro pravé oko a -1,25 pro levé oko. Pokud byste chtěl doporučit konkrétní kontaktní čočky, napište nám prosím, zda už máte s čočkami nějaké zkušenosti. Pokud ano, napište nám, s jakými čočkami konkrétně. Zatím Vám přejeme hezký den.

Pavla Pavlíková Mišurcová

Dobrý den, mohu se prosím zeptat o radu při výběru čoček pro astigmatismus? Jedná se o čočky na dálku. Pravé oko: + 0,25, cylindr -2,25, osa 175°. Levé oko: +0,25, cylindr -2,25, osa 5°. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlo, díky za otázku. Doporučujeme Vám vyzkoušet tyto čočky TopVue Air for Asigmatism. Je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na nich cokoli nevyhovovalo, můžete nám je vrátit. Pro pravé oko doporučujeme dioptrii +0,25, cylindr -2,25 a osu 170°. Pro levé oko dioptrii +0,25, cylindr -2,25 a osu 180°. Vyzkoušet můžete také čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Lenka Macková

Dobrý den, můžu se, prosím, poradit s výběrem čoček na dálku? - dodnes jsem používala TOPVUE.PLUS na obě oči -5,50, BC 8,60 a DIA 14,20. Dnes mi oční lékařka naměřila pravé oko -5,50 a cylindr DP -0,75 a osa 5. Levé oko -5,0 a cylindr DP -1,0 a osa 10. Jaké čočky bych měla používat teď? Děkuji za odpověď a zdravím, Lenka M.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Vyzkoušejte tyto TopVue Air for Astigmatism s dioptrií -5,25, cylindrem -0,75 a osou 10° pro pravé oko. Pro levé oko s dioptrií -4,75, cylindrem -0,75 a osou 10°. Kdyby se snad stalo, že Vám čočky nebudou v čemkoli vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakékoli otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Tomáš Čapek

Dobrý den, poradíte mi s výběrem dle následujících hodnot? Budou to mé první čočky. Pravé oko: SPH: -3, CYL: -0,5, AX: 35. Levé oko: SPH: -2,5, CYL: -1, AX: 20. Pak tu mám ještě položku PD: 32 a 30,5 a [h]: 18,0 a 19,0. To se ale asi týká sklíček, čtu tyto informace ze zakázkového listu na brýle. A jak je to se zakřivením a průměrem? Tyto hodnoty máte na pevno nastavené... je potřeba je mít změřené? Děkuji za info, Čapek

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Tomáši, děkujeme za otázku. Průměr a zakřivení čoček jsou většinou pevně dané. U některých typů je na výběr z 2 - 3 hodnot. Průměr i zakřivení kontaktní čočky by se ideálně mělo co nejvíce blížit parametrům oka. Tyto hodnoty by Vám měl sdělit oční specialista po vyšetření očí. V dnešní době jsou ale materiály kontaktních čoček moderní a velmi přizpůsobivé, takže oko dokáže tolerovat určité odchylky. Navíc je důležitá celková kombinace parametrů čoček - tedy průměr a zakřivení v kombinaci s obsahem vody čočky, její pružností a tak dále. Vždy je rozhodující pocit nositele po vyzkoušení čoček. Vám bychom doporučili vyzkoušet pro pravé oko čočky TopVue Air s dioptrií -3,25 a pro levé oko tyto TopVue Air for Astigmatism s dioptrií -2,50, cylindrem -0,75 a osou 20°. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na nich cokoli nevyhovovalo, můžete nám je vrátit. Doporučujeme Vám také navštívit náš informační portál, kde najdete články o péči o kontaktní čočky, o manipulaci s čočkami a mnoho dalších. V případě, že se budete chtít na cokoli dalšího zeptat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Leona Folková

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit s výběrem kontaktních čoček. PO: 0, cyl -1,25, osa 175, LO -0,25, cyl - 1,50, osa 5. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Leono, díky za otázku. Doporučili bychom Vám pro pravé oko dioptrii 0,00, cylindr -1,25 a osu 180°. Pro levé oko dioptrii -0,25, cylindr -1,25 a osu 10°. Určitě Vám doporučujeme vyzkoušet tyto TopVue Air for Astigmatism, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Andrea Lapčíková

Dobrý den, mohla bych Vás poprosit s výběrem kontaktních čoček. Mé hodnoty jsou PO: 0,0, cylindr -0,75, osa 180, LO: -1,25, cylindr -0,5 , osa 5.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Andreo, díky za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat torické čočky s dioptrií 0,00, cylindrem -0,75 a osou 180°. Na levém oku je cylindr příliš nízký a měly by Vám tedy vyhovovat čočky pouze s dioptrií -1,50. Doporučit můžeme kombinaci těchto TopVue Air for Astigmatism pro pravé oko a TopVue Air pro levé oko. Pokud byste chtěla čočky s kratší periodou výměny, pak můžete vyzkoušet čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism a TopVue Premium. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Jitka Štěpánková

Dobrý den, poprosila bych Vás o radu s výběrem čoček. PO -1,0, cylindr -0,75, osa 90, LO -1,25, cylindr -0,25, osa 80. Bohužel nevím jakou hodnotu u LO mám nastavit. Děkuji. Jitka Š.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jitko, děkujeme za otázku. Pro levé oko si objednejte čočky TopVue Air pouze s dioptrií -1,25. Cylindr je tak nízký, že není potřeba pro levé oko volit torické čočky. U pravého oka si zvolíte parametry dle zápisu, není nutné je nijak měnit. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Kristýna Č.

Dobrý den, chci si poprvé objednat čočky a chtěla bych radu jaké. Na pravém oku mám SPH -1,50 CYL -1,50 AX 100 a na Levém oku SPH -1,25 CYL -1,75 AX 80. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kristýno, děkujeme za otázku. Doporučovali bychom Vám vyzkoušet tyto TopVue Air for Astigmatism. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na nich cokoli nevyhovovalo, můžete nám je poslat zpět. Pokud jde o hodnoty, pro pravé oko by Vám měla vyhovovat dioptrie -1,50, cylindr -1,25 a osa 100°. Pro levé oko dioptrie -1,25, cylindr -1,75 a osa 80°. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Jitka

Dobry den, poprosila bych o radu s vyberem cocek. PO -1,0, cylindr -0,75,osa 90, LO -1,25, cylindr -0,25,osa 80. Nevim jakou hodnotu u LO mam nastavit. Dekuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jitko, děkujeme za otázku. Pro levé oko si objednejte čočky TopVue Air pouze s dioptrií -1,25. Cylindr je tak nízký, že není potřeba pro levé oko volit torické čočky. U pravého oka si zvolíte parametry dle zápisu, není nutné je nijak měnit. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Gábina L.

Poradíte mi prosím roztok na tyhle čočky? Používám ReNu a moc mi nesedí. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Gábino, děkujeme za otázku. K čočkám TopVue se nejlépe hodí roztoky Gelone a Laim-Care. Jsou obohaceny o hyaluronát sodný, takže by měly být příjemnější i pro Vaše oči. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Václav Malý

Poměr cena / kvalita v naprosté harmonii. Služby shopu na 1 - zejména rychlost doručení (Praha)

Magdalena Bašová

Dobrý den, jsem Vaším stálým zákazníkem, ale po kontrole u očaře se mi změnily hodnoty dioptrií a přibyl cylindr, takže si chci objednat nové čočky (dříve jsem měla 'obyčejné' čočky, na obě oči sph.-3,25) Nevím ale jaké zadat hodnoty (hlavně u druhého oka), protože zde nejsou v nabídce..Na pravé oko mám sph.-3,5 cyl.-0,75 osa 173° a na levé sph.-2,5 cyl.-1,5 osa 161° Takže jaký cylindr zadat u levého oka; -1,25 nebo -1,75? Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Magdaleno, děkujeme za otázku. Pro pravé oko Vám doporučujeme dioptrii -3,50, cylindr -0,75 a osu 170°. Pro oko levé dioptrii -2,50, cylindr -1,25 a osu 160°. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.

Michaela

omlouvam se za nekonkretní informace... dioptrie (sféra) : prave +2,75, cylindr: =0.7 , osa: 165 levé +0,4 , cylindr:=1,25, osa: 30

Zákaznický servis
Dobrý den, Michaelo, děkujeme za doplnění informací. Hned v úvodu zmíníme, že cylindrická hodnota -0,70 je velmi neobvyklá, běžně se udává hodnota -0,75. A stejně neobvyklá je i hodnota dioptrie, kterou uvádíte u levého oka (+0,40), běžně se udávají dioptrie po 1/4 v praxi to znamená 0,00, +0,25, +0,50, +0,75... Nevíme, jestli Váš oční specialista měl k napsání těchto hodnot nějaký zvláštní důvod. My se pokusíme odvodit správné dioptrické hodnoty od těch nejbližších hodnot naměřených Vaším očním specialistou. Pro pravé oko se hodnoty upraví na dioptrii +2,75, cylindr -0,75 a osu 170° a pro levé oko se hodnoty upraví na dioptrii +0,50, cylindr -1,25 a osu 30°. Pokud by Vám čočky z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Michaela

Dobrý den , ráda bych se zeptala .. na pravé oko mám dioptrie + 2,75 , cylindr 0,7 a osu 165 , na levé oko +4,0 , cyliindr 1,25 a osu 30 .. jak to tam mám prosím zadat ?? dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za otázku. U pravého oka jste uvedla velmi nepravděpodobnou cylindrickou hodnotu. Rovněž jste u obou zápisů cylindrických hodnot neuvedla žádné znaménko. Prosím Vás, napište nám celý zápis dioptrických hodnot od lékaře včetně znamének +, - a =. Poté Vám budeme schopni doporučit vhodné dioptrické hodnoty pro nákup čoček. Hezký den.

Michal

Dobrý den, po dnešní kontrole u očního hledám vhodné čočkz. Do teď jsem nosil TopVue Air for Astigmatism na levém oku 0 dioptrie cylindr -2,25 osa 180 a na pravém 0 dioptrie cylindr -1,25 osa 180. Doktor mi dnes napsal brýle na levé -1,00 dioptrie, 2,0 cylindr osa 180 a na pravé 0 dioptrie 1,5 cylindr osa 170. Které čočky byste mi doporučili? Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Michale, děkujeme Vám za otázku. Změnily se Vám dioptrické hodnoty, to je naprosto přirozený jev. Pokud jste s těmito kontaktními čočkami spokojený, tak u nich můžete i nadále zůstat. Ušetříte si čas i peníze. Bude třeba pouze upravit parametry pro nákup kontaktních čoček. U druhých hodnot (od lékaře) jste však neuvedl znaménko u cylindrické hodnoty. Předpokládali jsme tedy, že je hodnota také minusová jako u Vašeho prvního zápisu. Před nákupem si pro jistotu ověřte zápis od lékaře. Pokud jsou tedy cylindrické hodnoty minusové, budete pro pravé oko potřebovat dioptrii -0,00, cylindr -1,25 a osu 170°. Pro levé oko pak zadáte dioptrii -1,00, cylindr -1,75 a osu 180°. Pokud by Vám změna dioptrií u kontaktních čoček byla nepříjemná, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue nabízí. Pokud byste měl další otázky, napište nám. Hezký den.
Markéta

Dobrý den, jen, poupravuji můj předešlý dotaz - na jednou oku mám osu 10°, na druhém osu 180°... děkuji, MŠ

Zákaznický servis

Dobrý den, Markéto, děkujeme za doplnění údajů. Předchozí odpověď je včetně doplňujících informací. Hezký den.

Markéta

Dobrý den, přemýšlím nad koupí kontaktních čoček TopVue Air for Astigmatism. Dříve jsem používala Air Optix for Astigmatism. Na pravém oku mám -6,5 dioptrie, cylindr -0,75, zakřivení 8,7, průměr 14,5 a osu 10°, na levém oku mám -6,5 dioptrie, cylindr také -0,75, zakřivení 8,7, průměr 14,5 a osu 10°. Můžete mi poradit jaké hodnoty mám zadat při objednání kontaktních čoček? Děkuji, MŠ

Zákaznický servis
Dobrý den, Markéto, děkujeme za otázku. Pokud se Vám dioptrie nezměnily, potřebujete stále stejné hodnoty korekce. Tudíž zadáte ty samé parametry dioptrií, cylindrů i os u čoček TopVue, jako jste byla zvyklá u předchozí značky. Rádi bychom Vás ještě informovali o službě Garance vrácení peněz, která u značky TopVue funguje. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít. Hezký den.
Jaroslava

Jako účetní pracuji denně s počítačem a brýle střídám s čočkami. Tyto čočky mi jsou pohodlné. Můj astigmatizmus řeší dobře. Během práce v brýlích i čočkách musím ale občas použít oční kapky, protože mě trápí unavené oči.

Petra

Dobrý den, přemýšlím nad koupí kontaktních čoček TopVue Air for Astigmatism. Dříve jsem používala Air Optix for Astigmatism. Hodně sportuJI tak jsem se chtěla zeptat jestli je mezi nimi nějaký rozdíl. Na pravém oku mám dioptrii -1 a cylindr -1 a osu 100°, na levém oku mám dioptrii -1 a cylindr také -1 a osu 73°. Můžete mi poradit jaké hodnoty mám zadat při objednání kontaktních čoček? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, díky za dotaz. V obou případech jde o měsíční čočky ze silikon-hydrogelového materiálu. Rozdíly zde ale jsou. Počínaje průměrem čočky, až po obsah vody a propustnost kyslíku. U čoček bychom Vám doporučili dioptrii -1,00 cylindr -0,75 a osu 100° pro pravé oko a pro levé oko dioptrii -1,00 cylindr -0,75 a osu 70°. Čočky určitě vyzkoušejte a kdyby Vám na nich cokoli nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Veronika

Dobrý den, přemýšlím nad koupí dioptrických čoček, avšak úplně si nejsem jistá, po kterých sáhnout. Nosím již pár let brýle, ale pro některé druhy sportu jsou dosti nepohodlné, sklouzávají a podobně. Proto bych chtěla čočky. Zatím možná na nošení 1 až 3 do týdne, časem na dlouhodobější nošení Můžete mi prosím které čočky by pro mne byly vhodné? Na pravém oku mám tyto hodnoty: -3,50, -0,50, 140 Na levém pak: -4,75, -0,75, 165 Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko bychom Vám doporučili čočky s dioptrií -3,50 a pro oko levé čočky torické s dioptrií -4,50 cylindrem -0,75 a osou 170°. Pro začátek bychom Vám doporučili vyzkoušet čtrnáctidenní čočky TopVue Premium a TopVue Premium for Astigmatism. U čoček TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na nic cokoli nevyhovovalo, můžete nám je poslat zpět. Pro občasné nošení si lidé nejčastěji vybírají čočky jednodenní, a když se rozhodnou pro každodenní nošení, volí čočky měsíční. Když budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Vendula

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jaké parametry mám zadat při objednání čoček TopVue Air for Astigmatism ? Na pravém oku mám: dioptrie -6, cylindr -0,75, osa 180°, levé oko: dioptrie -5, cylindr -1, osa 180°. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Vendulo, díky za otázku. Doporučili bychom Vám pro pravé oko dioptrii -5,50 cylindr -0,75 a osu 180°. Pro levé oko dioptrii -4,75 cylindr -0,75 a osu 180°. Kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jiří Bernauer

Dobrý den, používám měsíční čočky TopVue Air for Astigmatism. Můžete mi prosím doporučit nějakou alternativu jednodenních čoček se stejnými nebo podobnými parametry? Děkuji Jirka

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jiří, díky za otázku. Alternativou by měly být jednodenní silikon-hydrogelové torické čočky. Takových na trhu bohužel moc není. Navíc Vám nemůžeme garantovat, že Vám tyto nové čočky budou dokonale pohodlné a budou svou funkci plnit stejně tak dobře, jako jste zvyklý u svých TopVue Air for Astigmatism. V dohledné době (cca 4 týdny) se v naší nabídce objeví nové jednodenní torické silikon-hydrogelové čočky TopVue One+ for Astigmatism, u kterých bude platit služba Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jana Kriegerová

Dobrý den, potřebovala bych poradit jaké čočky zvolit. Na pravém oku mám dioptrie -4,00, cyl. -0,5, osa 95°, na levém oku -3,25 dioptrie, cyl. -0,25, osa 96°. Doposud jsem nosila pouze jednodenní čočky jen na sport (1-2x týdně) ale chtěla bych začít nosit čočky denně. Děkuji a přeji hezký den

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, díky za Vaši otázku. Podle uvedených parametrů by Vám stále ještě měly stačit čočky pouze se sférickou dioptrií. Na trhu je ale velké množství čoček a nelze vybírat pouze podle dioptrií. Bylo by dobré, kdybyste nám napsala, jaké jednodenní čočky jste nosila a jak Vám byly pohodlné. Od toho se pak můžeme odpíchnout při hledání vícedenní alternativy. Napište nám prosím další komentář. Zatím díky a mějte hezký den.

Roman

Dobrý den, tyto čočky se +6,5 nevyrábí. Mám tedy zkusit jiné?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Romane, díky za dotaz. Omlouváme se za chybu v doporučení. Máte pravdu, že čočky TopVue Air for Astigmatism se v takhle vysokých plusových dioptriích nevyrábí. Dioptrie +6,50 je dostupná například u čoček Biofinity Toric. Ty bychom Vám ale před online nákupem doporučovali vyzkoušet v aplikačním středisku. Bohužel u nich nefunguje žádná služba jako Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Roman

Dobrý den, chtěl bych vyzkoušet kontaktní čočky. Na pravém oku mám +5,75, cyl -1,0, 120stupnu. Levé oko mám +4,75, bez cyl. Jaké bych měl koupit?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Romane, díky za otázku. Když už Vás zaujaly tyhle TopVue Air for Astigmatism, tak pro pravé oko určitě vyzkoušejte tyhle s dioptrií +6,50 cylindrem -0,75 a osou 120° a pro levé oko TopVue Air s dioptrií +5,00. U čoček můžete využít službu Garance vrácení peněz. Kdyby Vám na nich tedy cokoli nevyhovovalo, můžete nám je poslat zpět. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Gabriela

Před hodnotami dioptrií i cylindrů je = ,jelikož jsou to brýle do dálky, předpokládám, že znaménko = znamená - .Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Gabrielo, díky za doplnění údajů. Ano, takto často lékaři i optici značí minusové znaménko. Podle tabulek by Vám měly vyhovovat dioptrie -1,50 cylindr -1,75 a osa 160° pro pravé oko. Pro levé oko pak dioptrii -2,00 cylindr -1,25 a osu 170°. Vyzkoušejte tyto čočky TopVue Air for Astigmatism, u kterých můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud byste potřebovala cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Gabriela

Dobrý den, prosím o radu, jaké čočky zvolit? PO:-1,5,cyl.2,0,osa 165,LO:-2,0,cyl.1,5,osa 175. Předem moc děkuji az odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Gabrielo, díky za otázku. Určitě budete potřebovat torické kontaktní čočky. Pro správné určení parametrů pro kontaktní čočky potřebujeme znát znaménka i u cylindrů. Doplně prosím, zda Vám byly naměřeny plusové či minusové cylindry. Zatím mějte hezký den.

Petra

Dobrý den, poprosila bych Vás o radu, jaké kontaktní čočky mám zvolit? Od optika mám poznámku: OP (0 = -1,75 x 180°) a OL (0 = -1,25 x 180°). Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. Doporučili bychom Vám pro pravé oko dioptrii 0,00 cylindr -1,75 a osa 180°, pro levé oko dioptrie 0,00 cylindr -1,25 a osa 180° - tak jak je uvedeno v zápisu od optika. Určitě vyzkoušejte tyto TopVue Air for Astigmatism. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz a jsou případně dostupné i v balení po 1 čočce. Pokud byste měla zájem o čočky s kratší periodou výměny, můžete vyzkoušet TopVue Premium for Astigmatism. Když budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Zatím mějte hezký den.
Petr

Dobry den, mam cilyndry -1,0 na obou ocich. Zakladni dioptrie -4 a -5, nicmene -1 cylindr neni v nabidce jak vidim, mam teda zvolit -0,75?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, díky za dotaz. Doporučili bychom Vám pro jedno oko dioptrii -4,00 s cylindrem -0,75 a pro druhé oko byste měl upravit i dioptrii, takže -4,75 a cylindr -0,75. A samozřejmě naměřenou osu. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Miloš Schuster

Příjemný překvapení. Vidím s nimi perfektně.

Vlasta Machová

Nemám si na co stěžovat. Čočky necítím v očích celý den. Čištění je snadné. Jsou fajn.

Lenka

Dobrý den,chci se zeptat,když jsou čočky určené na měsíc zda se z očí vyjímají večer nebo se dají a vyjmou po 30 dnech. Vadí mi když musím čočky každý den vydávat. Moc děkuji a přeji pěkný den.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za Váš dotaz. Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism jsou měsíční, ale nejsou určeny pro nepřetržité nošení. Je nutné čočky vždy před spaním vyjmout, vyčistit a uložit do pouzdra s roztokem. Kontinuální nošení vždy předem konzultujte s očním specialistou. Pokud bychom Vám mohli s čímkoli pomoci, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Botková Eva

Dobrý den, chtěla bych zkusit tyto čočky,ale na předešlých, co jsem měla (Air Optix for astigmatism) jsem měla naměřené zakřivení 8,7 a průměr 14,5. Chtěla bych se zeptat,jak velký rozdíl,popř. problém to je a jaký by mohl být efekt? Děkuji za odpověď. Hezký den. Botková Eva

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, díky za Váš dotaz. V zakřivení problém určitě nebude. Obecné doporučení pro rozdíl z průměru čočky je zachovat rozpětí do 0,20. Protože ale jde pouze o doporučení, můžete čočky v klidu vyzkoušet a kdyby se snad stalo, že by Vám nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Problémem by mohlo být nepohodlí a neostré vidění. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Renata Vítová

U mě velká spokojenost. Nemohla jsem dlouho najít vyhovují čočky, ale tyhle jsou naprosto výborné!

Michaela Bílková

Děkuji moc za odpověď, znamená to tedy, že si budu muset kupovat dvě balení a pro každé oko zvlášť? :( A nemohla byste mi doporučit nějaké, kde jsou tři měsíční balení? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michaelo, díky za zpětnou vazbu. Bohužel u jiných čoček není zavedena služba Garance vrácení peněz, a proto jestli chcete vyzkoušet jinou značku, doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Michaela Bílková

Dobrý den, prosím o radu, jaké vybrat čočky. Chtěla bych tady tyhle, al nevím, jak mám vybrat cylindr a osu, když na pravém oku mám -1,5 dioptrie, cylindr -0,5 a osu 10 a na levém oku -2,0 dioptrie, cylindr -0,25 a osu 15. Mohli byste mi prosím poradit? Děkuji. Bílková

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michaelo, díky za Vaši otázku. Torické čočky zatím nepotřebujete. Cylindry jsou příliš nízké, takže stačí upravit dioptrii. Pro pravé oko by měla být vyhovují dioptrie -1,75 a pro levé oko zůstane pouze dioptrie -2,00. Ideální na vyzkoušení budou kontaktní čočky TopVue Air, u kterých je zavedena službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Eliška

Dobrý den, potřebovala bych prosím Vás poradit s výběrem správných dioptrických hodnot. Dlouhou dobu jsem nosila měsíční čočky TopVue Air(bez cylindru) a velice mi vyhovovaly. Nyní mám o dost silnější dioptrie a k tomu cylindr s hodnotou na obou očích -0,50. Zde (ani u jiných čoček) jsem ale nenašla možnost volby cylindru s touto hodnotou. V brýlích mám nyní dioptrie na pravém oku -4,25; osa 150° a na levém oku -4,75; osa 175°. Ještě nedávno i při těchto dioptriích jsem donosila jednodenní čočky bez cylindrů a viděla jsem s nimi dobře. Proto by mě zajímalo, jestli jsou tedy v tomto případě torické čočky nezbytné? Pokud ano, jak je tedy správně vybrat. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, Eliško, díky za Váš dotaz. Takto nízký cylindr se u kontaktních čoček převádí na dioptrii. Můžete tedy pokračovat v nošení čoček TopVue Air. Dle tabulek bychom Vám doporučovali dioptrii pro pravé oko -4,25 a pro levé oko -4,75. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Alexander Illéš

Dobrý den, oční lékař mi provedl měření s těmito výsledky. Sféra dioptrie: -0,25 obě oči Cylindr Dp: -3,0 pravé oko a -2,0 levé oko Cylindr osa: 5 obě oči Pomohli byste mi prosím vybrat ty správné čočky ? Předem děkuji za pomoc.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Zápis parametrů je bohužel zmatený a nejsme si jisti, zda jste přiřadil správné hodnoty ke správným parametrům. Pokud jsou naměřeny cylindry a osa, pak jde o astigmatismus a potřebujete torické čočky. V případě, že jsou zapsané hodnoty správné, pak si pro jedno oko vyberete čočky s dioptrií 0,00 cylindrem -2,25 a osou 180°. Pro druhé oko pak čočky s dioptrií -0,25 cylindrem -1,75 a osou 180°. Zda jsou hodnoty vhodné si můžete vyzkoušet na 1 kusovém balení čoček TopVue Air for Astigmatism. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Miroslava Jedličková

dobrý den, mám nové rozměry PO -3:75 cyl -0:75 AX 80 LO -3:75 cyl -O:75 AX 75 jaké čočky potřebuji a druhé PO -4:25 plus O:75 / 173 LO -4:25 plus O.75 / 162 mám brýle na dálku, Toto naměřili dva odlišní lékaři čočky budu mít poprvé děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Miroslavo, díky za Váš dotaz. V obou případech jde o stejné parametry. Druhý zápis s plusovými cylindry vyjde z měření, ale pro korekční pomůcky se pak cylindry převádí do minusu a přitom je zároveň nutné upravit dioptrii i osu. Nám vyšly při přepočtu parametry lehce odlišné, ale měla byste důvěřovat lékaři, který měření prováděl. Vzoreček není tak spolehlivý jako reálné vyšetření. Pokud Vás to ale zajímá, nám vyšly následující hodnoty: pro pravé oko dioptrie -3,50 cylindr -0,75 osa 80° a pro levé oko dioptrie -3,50 cylindr -0,75 a osa 70°. Pokud vyzkoušíte tyto kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism a v čemkoli by Vám nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete chtít poradit ohledně péče o čočky, nebo budete potřebovat vědět cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Roman B.

Dobrý den, potřebuji další balení čoček, bohužel na pravé oko, kde mám astigmatické jsem ztratil obal. Dle optiky pravé oko (brýle) : DIOPT. -4; CYL. -2,25; OSA 0. Zakřivení dle levého oka, kde krabičku mám je napsáno 8.4 Jaké astigmatické denní nebo 14 denní vybrat ? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Romane, díky za Váš dotaz. V naší nabídce bohužel nemáme žádné jednodenní ani dvoutýdenní torické čočky se zakřivením 8,40. Oči jsou ale schopné přijmout určité rozdíly. Pokud byste nám napsal, jaké konkrétní čočky nosíte na levém oku, bylo by pro nás snazší doporučit čočky pro pravé oko, protože budeme moci vybrat materiál, který je očím příjemný. Právě materiál je velice důležitý při výběru kontaktních čoček a ovlivní pohodlí. Doplňte prosím informace. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

Luděk

Ve své kategorii nemají konkurenci. Jak ve kvalitě, příjemnosti tak v ceně.

Marie V.

Dobrý den,mám naměřené tyto hodnoty (nevidím na dálku a mate mě znamínko +,myslím že mě to špatně zapsaly?) dioptrie +2, cilindr -0,75 a osu 160, druhé oko dioptrie +2, cilindr -0.75 a osu 10, jaké čočky by jste mi doporučili.Dekuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Marie, děkujeme za Váš dotaz. Určitě potřebujete torické kontaktní čočky. Zda Vám po vyšetření špatně zapsali dioptrie nevíme. I když v naprosté většině případů plusové dioptrie korigují vidění do blízka a minusové do dálky, i tady existují výjimky. Budete se muset zeptat svého očního specialisty. U torických čoček zadáte hodnoty stejné, jako jste nám napsala. Vyzkoušejte tyto TopVue Air for Astigmatism, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.
Laura Z.

Objednávám vždycky 2 balení po 3 čočkách, protože mám rozdílné dioptrie a osu. Cena mi připadá dost nízká. Čočky ale neobjednávám jen kvůli ceně. U čoček to ani nejde. Prostě některé sedí a některé ne. Já jsem nosila od Topvue čočky Daily a Air a teď mi doktorka naměřila i astigmatismus, takže mám tyhle. Se značkou jsem byla vždycky spokojená. Stejně tak i s vaším obchodem.

Žaneta Cinková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda s naměřeným zakřivením 8.7, by byl velký problém objednat si tyto čočky se zakřivením 8,6. Či jiné s 8,9. Budou pro mne čočky s rozdílným zakřivením nositelné? Děkuji za Vaši odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Žaneto, díky za Váš dotaz. Ani jedno z uvedených zakřivení by Vám nemělo dělat při nošení problém. 0,10 je zanedbatelná odchylka, kterou oči při nošení pravděpodobně ani nepocítí. Ani 0,20 by nemělo představovat problém. Je ale potřeba myslet na to, že čočky jsou vyráběny z různých materiálů a jeho vlastnosti mohou ovlivnit pohodlí během nošení. Čočky z řady TopVue můžete v klidu vyzkoušet, protože je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
František

Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaké kontaktní čočky bych si měl pořídit.Na pravém oku mam dioptrie -1,25 cylindr -1,50 a osu 101

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Františku, díky za Vaši otázku. Správně jste si našel torické kontaktní čočky. Vaše naměřené hodnoty je pro kontaktní čočky nutné lehce upravit. Budete si muset objednat dioptrie -1,25 cylindr -1,25 a osu 100°. Pokud máte pro levé oko naměřeny jiné hodnoty, pravděpodobně je bude nutné také lehce upravit. Určitě si vyzkoušejte vhodnost parametrů na těchto čočkách TopVue, u kterých je možné využít službu Garance vrácené peněz. Případně jsou čočky dostupné v balení po jednom kuse. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím mějte hezký den.
Petr

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat které čočky by pro mně byly vhodné PO 1,75 Cylindr 0,25 Osa 155 a LO 1,75 Cylindr 0,25 Osa 50 a zda budu muset kupovat na každe oko jiné balení. Předem moc děkuji za odpověď a přeji krásný den.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petře, díky za Váš dotaz. I když Vám byl naměřen cylindr a osa, hodnoty jsou tak nízké, že zatím nepotřebujete torické kontaktní čočky. Měly by vám vyhovovat kontaktní čočky pouze s dioptrií. Můžete tedy vyzkoušet TopVue Air, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Čočky mají asférický design, který je ideální pro korekci nízkého astigmatismu. U dioptrií a cylindrů byste měl vždy uvádět znaménka. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Aleš B.

Dobrý den, chci vyzkoušet kontaktní čočky a prosím o radu. Na pravém oku mám -0,25 dioptrie, -0,75 cylindr a osa 69, levé oko -0,5 dioptrie, -0,75 cylindr a 90 osa. Mohu zadat stejná čísla při výběru čoček? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleši, díky za Váš dotaz. U kontaktních čoček nebudete muset dělat téměř žádné úpravy. Pouze u pravého oka bude nutné zaokrouhlit osu na 70°, jinak zůstane vše stejné. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Vladimír J.

Pro mě naprosto vyhovující. Nosím je cca půl roku a oči jsou spokojené.

hana

Dobrý den, mohu použít jako alternativu k FREQUENCY XCEL tořic, které se přestaly vyrábět? Díky za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Hano, díky za Váš dotaz. Nové kontaktní čočky je vždy nutné vyzkoušet, abyste zjistila, jak na nový materiál budou reagovat Vaše oči. TopVue Air for Astigmatism doporučujeme jako náhradu proto, že jsou mezi zákazníky velmi oblíbené a navíc u nich lze případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám TopVue nevyhovovaly a musela byste hledat jiné kontaktní čočky, doporučili bychom Vám osobní návštěvu kontaktologa a reaplikaci čoček. Nákup jiné značky bez předchozího vyzkoušení by pro Vás mohl znamenat zbytečnou finanční investici. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Milada

Dobrý den, prosím o radu Pravé oko -1,75, cylindr -0,25 osa 180° Levé oko -1,5, cylindr -0,25 osa 180. Mám si koupit torické čočky nebo mi stačí sférické? Moc děkuji, hezký den

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Milado, díky za otázku. Cylindry jsou příliš nízké. Budete potřebovat sférické kontaktní čočky. Pro pravé oko s dioptrií -1,75 a pro levé oko s dioptrií -1,50. Tyto kontaktní čočky jsou dostupné i jako klasické sférické čočky - TopVue Air. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Tamara Lidická

Mně vyhovují perfektně. Oči mě nebolí a už mě nebolí ani hlava. Měla jsem nějaké čočky od doktorky a z těch jsem měla na konci dne červené oči. Sice to nebolelo, ale hezké to taky nebylo. S těmhle od topvue se mi to nikdy nestalo.

Monika

Dobrý den, 20 let jsem měla čočky soflens 59, které mi na oku perfektně seděly. Teď mám torické cooper vision, které mají jiný průměr a jiné zakřivení. Vidím s nimi lépe, ale nedrží mi na oku tak dobře jako ty původní. Chtěla bych vyzkoušet torické topvue.Poraďte mi prosím jaké vybrat.Parametry očí jsou PO -6,5 cylindr -2,25 osa 22 LO -5,5 cylindr -2 osa180. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Moniko, díky za Váš dotaz. Pro korekci astigmatismu nabízí TopVue čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism a tyto měsíční TopVue Air for Astigmatism. U čoček TopVue byste si měla zvolit stejné parametry dioptrií, cylindru i osy, jako Vám sedí od CooperVision. Naměřené parametry by měly být dle tabulek upraveny pro pravé oko na dioptrii -6,00, cylindr -1,75 a osu 20°, pro levé oko na dioptrii -5,25 cylindr -1,75 a osu 180°. Pokud by Vám čočky TopVue z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.
Simona

Dobrý den, již několik let používám kontaktní čočky Frequency Xcel Toric. Na Vašich stránkách mě to upozornilo na skončenou výrobu těchto čoček a odkázalo na kontaktní čočky TopVue. Netuším ale jak velký problém je když se liší zakřivení a průměr? Frequency Xcel Toric - 8.70 a 14.40 a TopVue 8.60 a 14.20. Děkuji moc.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Simono, děkujeme za Váš dotaz. Ano, je to skutečně tak. CooperVision ukončil výrobu kontaktních čoček FREQUENCY XCEL TORIC. Bohužel ale neuvedl jejich nástupce ani adekvátní náhradu, na kterou by mohli jejich dosavadní nositelé přejít bez reaplikace čoček u svého kontaktologa. Především z tohoto důvodu doporučujeme zákazníkům čočky z řady TopVue. Lze je bez obav objednat, vyzkoušet a případně využít službu Garance vrácení peněz. Rozdíly v parametrech jsou velmi drobné a neměla byste je pocítit. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Valterová

Mně vše sedí. Hned napoprvé jsem byla nadšená. Určitě u nich zůstanu.

Nicola

Dobrý den, již dříve jsem nosila čočky (klasické, ne torické), ale jelikož dioptrie se mi s věkem změnili a cylindr se objevil, potřebuji radu :) Dioptrie na brýlích, které teď nosím mám : PO -2,5 Dioptrie , cyl. 0,5 s osou 165° ; LO -1,75 dioptrie , cyl. 0,75 s osou 20°. Byla bych ráda za případnou radu jaké čočky zvolit. U lékaře jsem byla v listopadu a znovu se mi tam již nechce. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nicol, díky za Váš dotaz. Za předpokladu, že se naměřené parametry nezměnily, budou Vám pro pravé oko stačit klasické sférické čočky. Postačí malá úprava dioptrie. Pro levé oko ale již budete potřebovat čočky torické. Abychom Vám sdělili přesné dioptrické hodnoty, potřebujeme znát cylindrické hodnoty včetně znamének. Napište nám prosím také, jaké čočky jste nosila a jak jste s nimi byla spokojená. Zatím přejeme hezký den.

Emilie O.

Přešla jsem na měsíční čočky z finančních důvodů. Jednodenní byly opravdu drahé. Musím říct, že s topvue nemám žádný pocit nepohodlí a vidění je ostré. Takže změna z jednodenních na měsíční bez jakýchkoli problémů.

Roman Kadlec

Nechal jsem se přesvědčit k vyzkoušení kvůli možnosti vrácení peněz. Ale nebylo to třeba. Vidím přes čočky naprosto dokonale a jsou mi v očích tak pohodlné, že o nich nevím. Ať se pohybuju doma nebo venku nemám s nima problém.

Saša K.

Dioptrie a všechno ostatní jsem trefil správně. Čočky byly při nošení pohodlné od rána do večera. Nemám si na co stěžovat. Vyhovují mi víc než jednodenní, co jsem nosil.

Petr

Dobrý den, byl mi naměřen cylindr -0.75 a osa 35, měl bych tedy zvolit osu 30 nebo 40 ? To samé druhé oko osa 135. Díky

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petře, děkujeme za Váš dotaz. Toto je velmi těžké posoudit. Obecně se doporučuje parametry raději podhodnotit a zvolit menší čísla - ve Vašem případě tedy osu 30° a 130°. Samozřejmě je ideální čočky vyzkoušet a ověřit si, která varianta je pro Vás lepší. U TopVue tuto možnost můžete uskutečnit díky službě Garance vrácení peněz. Existují i kontaktní čočky, u kterých je osa odstupňována po 5°. Jsou to například Proclear Toric XR. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Renata V.

Čočky mohu jedině doporučit. Skvěle sedí, nedráždí oko a jsou cenově dostupné.

Eva Sedliská

Dobrý den, měla bych dotaz používám už přes rok kontaktní čočky značky ALCON - Air Optix for Astigmatism a chtěla bych tentokrát změnit na tyto TopVue Air for Astigmatism. Problém je, že mám naměřené zakřivení 8.7 a tyto jsou nejvíce 8.6 a průměr mám daný 14.50 a tyto čočky jsou 14.20 myslíte, že to bude vadit? Nebo mohu změnu kontaktních čoček provést? Děkuji za Vaši odpověď Eva

Zákaznický servis
Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. V zakřivení by neměl být problém - čočky mají asférický design, což znamená, že zakřivení se mění v každém bodě čočky. Nedokážeme ale posoudit, jak by oči reagovaly na odlišný průměr. Čočky TopVue Air for Astigmatism můžete bez obav vyzkoušet a v případě, že by nebyly pro Vaše oči vhodné, je možné využít služby Garance vrácení peněz. Pokud si přeje kontaktní čočky se stejnými parametry, můžeme Vám doporučit Biofinity Toric nebo FREQUENCY XCEL TORIC, případně FREQUENCY XCEL TORIC XR - v závislosti na potřebných parametrech osy a cylindru. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište, rádi Vám poradíme. Přejeme hezký den.
Markéta Čížková

Dobrý den, byl mi zjištěn astigmatismus na levém oku a protože běžně užívám kontaktní čočky, ráda bych vyzkoušela tady tyto. Potřebovala bych tedy poradit, jaké objednat. Cylindr -1,0, Osa 135. Díky za radu a přeji hezký den.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Markéto, děkujeme za Váš dotaz. Hodnota cylindru záleží na hodnotě dioptrií, které jste bohužel neuvedla. Můžete nám napsat znovu a údaj doplnit. Osu zvolíte 130°. Zatím přejeme hezký den.

Pavla

Používám čočky bez dioptrií pouze pro srovnání astigmatismu a jsem naprosto spokojená. Vyhovují mi ve všech směrech, takže nemám důvod k jakýmkoli stížnostem :)

Magdalena

Dobrý den nosím 8,6 zakřivení a průměr 14,5 vadilo by to ?u těchto čoček ?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Magdaléno, děkujeme za Váš komentář. Obecně se uvádí, že oko je schopné u průměru čočky tolerovat rozdíl do 0,20. Samozřejmě můžete čočky vyzkoušet a případně využit službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.
Ivana Kosová

Dobry de velice Vam dekuji za odpoved ale napsala jsem dobre prametry ktere mi namerily ale objednala jsem se znova na premereni k jinemu lekari a rada bych u Vas objednavala i nadale dekuji s Pozdravem KOsova

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivano, děkujeme za Váš komentář. Vzhledem k Vašim předchozím dotazům a zprávám bychom Vám doporučili návštěvu kontaktologa. U něj si můžete čočky vyzkoušet a také probrat všechny případné nepříjemné pocity včetně neostrého vidění. Objednávat u nás samozřejmě můžete dle libosti. Přejeme hezký den.

Ivana Kosová

Dobry den koupila jsem si cocky multifokalni ale nevidim prez ne na blizko a nemohla jsem je vyndat s oci prosim o radu?dekuji s pozdravem Kosova

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivano, děkujeme za Váš dotaz. Pokud jste zakoupila tyto kontaktní čočky, jde o čočky torické. Slouží pro korekci astigmatismu. Multifokální kontaktní čočky jsou určeny pro nositele, kteří potřebují korigovat vidění do blízka i do dálky. Lékař Vám tedy musel diagnostikovat určitý druh refrakční vady a sdělit naměřené parametry. Pokud máte problém s výběrem kontaktních čoček, doporučujeme Vám návštěvu optometristy nebo kontaktologa. Doporučí Vám konkrétní kontaktní čočky vhodné pro druh Vaší oční vady, pomohou s první aplikací čoček a naučí Vás o čočky pečovat. Zřejmě jste zvolila špatné dioptrické hodnoty, a proto je vidění nedokonalé. Pokud se Vám nepodařilo čočky vyjmout, navštivte neprodleně očního specialistu. Přejeme hezký den.
denisa l

perfektně sedí a za celá den se mi neposunuly. žádné rozmazané nebo zastřené vidění.

Vítek

Dobrý den, zakoupil jsem u Vás tyto čočky na mé levé oko TopVue Air for Astigmatism a na pravé mám TopVue Plus... bohužel jsem omylem čočky pomíchal. Oboje mají stejný průměr, a tak je podle toho těžko poznám. Jediný rozdíl, který mezi nimi lze spatřit je, jedna čočka je "měkčí" a nedrží svůj tvar, zato druhá svůj tvar drží. Můžete mi prosím poradit abych si byl jistý? Dioptrie mám na obou stejné (-1), a na levém oku mám cylindr - 0,75. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vítku, z těchto čoček by měly být měkčí a jemnější TopVue Plus. Mají vyšší obsah vody. Pokud máte na jenom oku cylindr a nasadíte čočky obráceně, s největší pravděpodobností to pocítíte na ostrosti vidění a čočky byste si vyměnil. Je dobré zvyknout si při nasazování a vyjímání čočky začínat vždy stejným - například pravým okem. Pokud budete potřebovat další radu, určitě se na nás obraťte. Přejeme hezký den.

Jan Beneš

Dobrý den, celou dobu (cca 6 let) nosím výhradně čočky Biofinity Toric. Váš e-shop mi nabídl nyní alternativu TopVue Air for Astigmatism, ovšem je zde jiné zakřivení a průměr, než mám předepsáno od doktorky. Namísto mých 14.5 je průměr 14.2 a namísto mých 8.7 je zde zakřivení 8.6. Je to prosím velký rozdíl, nebo mohu tyto čočky TopVue s klidem objednat? Děkuji za vysvětlení a přeji pěkný den.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jane, děkujeme za Váš dotaz. V zakřivení problém jistě nebude, takto malý rozdíl pravděpodobně při nošení ani nepocítíte. V průměru čočky dokáže oko určité rozdíly přijmout. Jde ale o subjektivní pocit a bude se to lišit nositel od nositele. Někteří nesnesou rozdíl žádný, jiným by nevadila ani větší odchylka. Čočky TopVue určitě můžete s klidem objednat, protože pokud by pro Vás byl daný rozdíl nepříjemný, můžete využít služby Garance vrácení peněz. Neváhejte se na nás obrátit s dalšími dotazy. Rádi Vám poradíme. Přejeme hezký den.
Michal Gallert

Dobry den. Co se stane, kdyz v techto cockach usnu? Dekuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michale, tyto kontaktní čočky nejsou určeny ke kontinuálnímu ani prodlouženému nošení a výrobce přespávání v čočkách nedoporučuje. Pokud se Vám přesto stane, že s čočkami usnete, zřejmě budete mít po probuzení oči podrážděné a červené. Pokud si jen na chvíli zdřímnete, například při cestě autobusem, žádné nepříjemnosti je dostavit nemusí. Míra podráždění očí se liší u každého nositele podle citlivosti očí. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Pavlíček O.

Čočky jsou tenoučké a příjemné. pohodlné celý dlouhý den. byly pohodlné i na jaře, kdy mi začíná alergie.

Markéta Maďarová

Dobrý den, platí stále možnost vrátit čočky pokud nesednou? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Markéto, u těchto čoček stále platí služba Garance vrácení peněz. V odkazu najdete všechny potřebné informace. Přejeme hezký den.
Veronika Jančíková

Sedí perfektně. Nosím je skoro 12 hodin denně a nedělá mi to žádný problém. obchod i produkt doporučuji!

Klírová

Snadná manipulace, používám je pravidelně v práci, na dovolené a při sportu a vše je v pořádku.

J. švehla

Teď už se můžu jenom smát, v optice jsem nechával za torické čočky skoro 3x tolik. Torické topvue už mám ozkoušené a mohu jedině doporučit.

Eliška Šimicová

Dobrý den, je možné tyto čočky objednat se zakřivením 8.7 a průměrem 14.5? Děkuji

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Eliško, tyto kontaktní čočky jsou od výrobce dostupné pouze v zakřivení 8.60 s průměrem 14.20. Děkujeme Vám za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Zeman Lukáš

Chodím s nimi i do bazénu a vydrží mi v očích celý den pohodlné, nevysušují se a skvěle drží na očích.

Veronikka

Pouívám je už delší dobu, hezky sedí a neškrábou!

Felix T.

Mám už třetí balení těchto čoček a ještě jsem se nesetkal s jediným problémem.

Lucie

Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat ,když mám změřěny dioptrie na -2,5 , cyl 2,75 a brýle -2,00 cyl 2,00 , z čeho mám vycházet při objednávání čoček ?Děkuji Jeřábková

Zákaznický servis

Dobrý den,

pokud jste zatím nepoužívala torické čočky (=čočky, korigující astigmatismus), doporučujeme konzultaci u očního lékaře, který Vám tyto parametry změřil. Měl by Vám pomoci nalézt na trhu torické čočky, které by se co nejvíce blížily naměřeným hodnotám. Dioptrie na brýle se většinou neshodují s dioptriemi kont.čoček.

Eva

Dobrý den, používám teď značku Air Optix, pokud bych objednávala tyhle, můžu zadat stejné parametry a budou sedět dioptriemi?

Zákaznický servis

Dobrý den, i pokud zadáte stejné parametry (dioptrie, cylindr a osa) nikdo nemůže zaručit, že Vám budou nové čočky vyhovovat. To zjistíte až vyzkoušením. Nákup těchto čoček můžeme ale vřele doporučit, jsou velice oblíbené mezi našimi zákazníky a většině z nich vyhovují. Navíc u nich momentálně garantujeme vrácení ceny, pokud by Vám nevyhovovaly.

Bara

Dobry den, mohu se zeptat na propustnost těchto cocek?

Zákaznický servis

Dobrý den, propustnost kyslíku u těchto čoček je 100 Dk/L.

Lucie T.

Dobrý den, roky používám značku TopVue Monthly a nyní bych chtěla vyzkoušet silikon-hydrogelové čočky. Ráda bych si je objednala, ale neznám ani cylindr, ani osu.. Poradíte mi? Děkuji, Lucie

Zákaznický servis
Dobrý den, parametry (cylindr a osu) potřebujete znát, pokud kont.čočkami korigujete astigmatismus. Pokud jste ale tyto údaje při objednávání čoček dosud nevyplňovala, pak astigmatismus nemáte. Postačí tedy do košíku vložit silikon-hydrogelovou čočku TopVue Air a vyplnit dioptrie.
Roman Tomek

Můžu je nosit celý den a přesto nedráždí. Doporučuji.

Robert Mastný

Dobrý den, lze tyto čočky pořídit s roztokem za lepší cenu?

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, nabízíme tyto čočky ve výhodném balení s roztokem Gelone 360 ml.

Filex

Super poměr kvality a ceny. Jsou velmi pohodlné a jednoduše se aplikují.

Erik E.

Velmi kvalitní čočky.. nedráždí a skvěle sedí.

René Kvikl

Pohodlné, za dobrou cenu a oko je dobře snáší i přes 24 hodin v kuse. Doporučuji

Edit Loskotova

Může se v čockach spát jako s biofinity?

Zákaznický servis

Dobrý den, výrobce čočky nestanovuje k nepřetržitému nošení, avšak vzhledem k vysoké propustnosti kyslíku u těchto čoček by příležitostné přespání nemělo představovat problém.

Jirka

Mohl jsem si čočky objednat v klidu na zkoušku a nemusel si dělat hlavu, že se netrefím do správných parametrů, protože vrací peníze, když Vám nesednou. Žádná aplikace u doktora nebyla třeba. Čočky jsou pohodlné a znatelně levnější než jiné značky. Velká spokojenost

Andrea

Parada. Mela jsem strach z ze nebudou sedet, lehce se lisil prumer a zakriveni od mych prvnich cocek, ale suprove sedi a rychle dodani jako bonus ;-)

Hanka

Docela pěkně mi sedí, skoro o nich nevím, na to že jsem zkusila naslepo poprvé to nedopadlo špatně:) doporučuju zkusit

Anonymous

první astigmatický čočky, co mi fakt sedí! Vůbec se v oku nepřetáčí a pořád pěkně drží v jedné poloze. Stojí za zkoušku