TopVue Air for Astigmatism (6 čoček)

799 Kč
100% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
Kdy odešleme? Čtvrtek 1.6. vyberte parametry
Přidat 197 Kč
Přidejte si výhodně roztok:
Přidejte si výhodně roztok:
Roztok Gelone 360 ml
249 Kč
197 Kč
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

Popis čoček TopVue Air for Astigmatism

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism patří k torickým kontaktním čočkám korigujícím astigmatismus, které jsou vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air for Astigmatism se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Design čoček TopVue Air for Astigmatism využívá pokrokovou stabilizační technologii, která zajišťuje čočce stabilní polohu na oku za každé situace po celou dobu nasazení.

TopVue Air for Astigmatism nabízíme také v balení po 3 čočkách.

Účinná pomoc při astigmatismu

Astigmatismus patří mezi refrakční oční vady a je zapříčiněn nepravidelným tvarem rohovky, která je u postiženého člověka klenuta podle osy orientované určitým stupněm. Pro dosažení správné korekce oka postiženého astigmatismem je tedy, kromě určení cylindru a stupně osy, nutná ještě stabilní poloha čočky na oku. Tím, že TopVue Air for Astigmatism zachovávají stabilní polohu na oku, je zajištěno, že cylindr a osa čočky jsou umístěny přesně na tom místě rohovky, které je potřeba korigovat pro dosažení kvalitního vidění.

Jak TopVue Air for Astigmatism fungují?

TopVue Air for Astigmatism využívají stabilizační technologii SHT PrismBallast díky níž je dosaženo dokonalé stability čočky na oku. Jedná se o technologii inspirující se klasickým prizmatickým balastem dosahujícím stability čočky působením gravitační síly pomocí ztluštěním dolní části čočky. Při použití klasického prizmatického balastu může docházet k subjektivnímu vnímání zesílení čočky uživatelem, v krajních případech může zasahovat dokonce do optické zóny (např při horších světelných podmínkách a velkého rozšíření pupily). Technologie SHT PrismBallast však toto eliminuje, neboť hmota samotného balastu je rozložena zcela jedinečným způsobem. Díky speciálnímu tvaru a rozložení hmoty balastu TopVue Air for Astigmatism je zachován plynulý pohyb očního víčka po celém povrchu čočky a stabilita čočky je navíc pozitivně ovlivněna mrkáním. K tomu dochází tak, že horní víčko stabilizuje čočku pomocí působení na dvě rovnoměrně rozložené stabilizační zóny čočky.
SHT Prism Ballast

Pohodlné již od prvního nasazení

Kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism jsou dodávány v blistru, jehož součástí je roztok obohacený zvlhčující látkou - hyaluronátem sodným, který je navíc naprosto kompatibilní s fyziologickým prostředím oka. TopVue Air for Astigmatism jsou díky této látce oku příjemné a pohodlné již od okamžiku prvního nasazení.

Vysoce prodyšné a zároveň hydratované

Inovativní technologické zpracování silikon-hydrogelového materiálu zajišťuje TopVue Air for Astigmatism potřebnou propustnost kyslíku. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků. Schopnost přenosu kyslíku (transmisibilita) činí u TopVue Air for Astigmatism 100 Dk/t.
Důležitý faktor pro zdravé užívání kontaktních čoček představuje také obsah vody. TopVue Air for Astigmatism jsou tvořeny vodou ze 45 % svého objemu. Díky svému podílu vody si zachovávají vysoký stupeň hydratace v průběhu celého dne. Množství vody obsažené v TopVue Air for Astigmatism také snižuje hromadění depozit na povrchu čoček.

Vlastnosti - TopVue Air for Astigmatism (6 čoček)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 6 čoček
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air for Astigmatism
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (107)

Adéla

Dobrý den, potřebovala bych poradit se správným výběrem parametrů u kontaktních čoček. Hodnoty měření jsou: PRAVÉ: dio (-1,25), cylindr (-1,50) a osa (96) LEVÉ: dio (-2,00), cylindr (-0,50) a osa (65) Bohužel u cylindru a osy nevím, kterou hodnotu zadat. Jestli zaokrouhlení nahoru je takto správně. Moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Adélo, děkujeme Vám za otázku. Před nákupem kontaktních čoček je nutné brýlové hodnoty zkontrolovat a většinou i upravit. Ačkoliv máte na obou očích naměřený cylindr, u levého oka je jeho hodnota prozatím příliš nízká a budeme ji převádět na sféru. Pro každé oko tak budete potřebovat jiný typ čoček. Pro pravé oko budete potřebovat torickou čočku, např. tuto, s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -1,25 a osy 100°. Změnila se hodnota cylindru a hodnota osy. Pro levé oko budete potřebovat sférickou čočku, např. TopVue Air, s hodnotou dioptrie -2,25. U vybraných balení čoček TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, můžete je dle podmínek služby vrátit a nepřijdete o své peníze. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Luboš

Dobrý den, prosím vás, když mám ve výsledku vyšetření údaj cylindrů: pro pravé oko Axis 150 a pro levé oko Axis 10. Kolik stupňů volím osu čoček u jednotlivého oka? Pravé oko: 150° a Levé: 10°? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Luboši, děkujeme Vám za otázku. Ano, hodnoty os budou tak, jak jste uvedl. Ovšem údaje z měření (hodnota dioptrie a cylindru) je občas nutné pro nákup čoček upravit. Pokud byste chtěl Vaše brýlové dioptrické hodnoty zkontrolovat, napište nám celý zápis, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Marie Machačová

Dobrý den můžete my poradit prosím když mám Hodnoty měření Pravé oko: sph -0,75 cyl -0,75 Ax 10 Levé oko -0,75 Cyl -1,50 AX 2 Nejde mi to tam vůbec zadat nebo co dělám špatně děkuji moc.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Marie, děkujeme Vám za komentář. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, a tak je nutné brýlové dioptrické hodnoty pro nákup čoček upravit. Vaše hodnoty pro pravé oko zůstanou beze změny, to znamená hodnota dioptrie -0,75, cylindru -0,75 a osy 10°. Ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -1,25 a osy 180°. Jestliže s nošením torických čoček začínáte, dáme Vám malou radu. Při aplikaci čoček si vždy čočky srovnejte tak, aby jste měl orientační značku (malá čárka) na pozici 6. hodiny. Vložíte si tak čočky do oka ve správné pozici osy a čočka se rychleji usadí. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Valentýna Kociánová

Dobrý den, mohu vás poprosit o doporučení při nákupu tórických čoček, naměřené hodnoty na pravé oko: dioptrie -3,5 cylindr -1 osa 5° levé oko: dioptrie -3,5 cylindr -0,5 osa 165° Děkuji Kociánová

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Valentýno, děkujeme Vám za komentář. Ačkoliv máte astigmatismus, tak ke korekci zraku budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky, protože cylindrická hodnota na levém oku je příliš nízká a bude nutné ji přepočítat na sféru. Ke korekci pravého oka budete potřebovat tyto torické čočky s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75 a osy 10°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček - TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,50. Protože se v obou případech jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Značka TopVue navíc disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Andrea Fiedlerová

Dobrý den, mohu vás poprosit také o doporučení při nákupu tórických čoček, naměřené hodnoty na pravé oko: -4,75, +0,50cyl, 80axis a na levé oko: -5,25, +1,25, 83 axis? Dekuji Fiedlerová

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Andreo, děkujeme Vám za otázku. Torické čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze se zápornými cylindry. Proto budeme muset nejprve kladné hodnoty cylindrů převést na záporné. Zároveň je hodnota cylindru u pravého oka prozatím příliš nízká a budeme ji posléze převádět na sféru. Pro každé oko tak budete potřebovat jiný typ kontaktních čoček. Pro pravé oko budete potřebovat klasickou sférickou čočku, např. TopVue Air s hodnotou dioptrie -4,50. Pro levé oko budete potřebovat torickou čočku, např. tuto, s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 170°. Značka TopVue nabízí k vybraným balením službu Garance vrácení peněz. Nemusíte se proto obávat čočky vyzkoušet. Nebudou-li Vám vyhovovat, můžete využít uvedenou službu a nepřijdete o svou investici. V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Alice Pešková

Dobrý den, jaké čočky si mám pořídit při hodnotách pravé oko -3,25, cylindr -0,75, osa 160 levé oko - 3,25, cylindr - 0,5, osa 160. Děkuji za odpověď a hezký den.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Alice, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv máte na obou očích naměřený cylindr, na levém oku je jeho hodnota příliš nízká a bude nutné ji přepočítat na sféru. Na každé oko tak budete potřebovat jiný typ kontaktní čočky. Pro pravé oko budete potřebovat torické (astigmatické) čočky, např. tyto, s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -0,75 a osy 160°. Pro levé oko budete potřebovat klasickou, sférickou čočku, např. TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,25. Vybraná balení čoček TopVue disponují službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít, čočky vrátit a nepřijdete o svou investici. Nezapomeňte, že se jedná o měsíční čočky a budete k nim potřebovat i roztok k péči, např. Gelone. Budete-li mít další otázky, neváhejte nám napsat, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Eliška Sudová

Dobrý den. Mám na Vás prosbu, potřebuji poradit. Oční lékař změřil oči Levé oko: dioptrie -1,75, cylindr -1,75 , osa 103 Pravé oko: dioptrie -2,25, cylindr -0,75, osa 60 V případě levého oka, mám objednat jakou osu, když nabídce je 100 nebo 110? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Eliško, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a je často nutné brýlové dioptrické hodnoty upravovat, a to nejen osu. Proto je dobré, nechat si vždy brýlové hodnoty před nákupem čoček zkontrolovat. Ve Vašem případě zůstanou hodnoty dioptrií i cylindrů bez změny. Hodnoty os se zaokrouhlují dle matematických pravidel. V případě Vašeho levého oka tak zvolte hodnotu osy 100°. Dovolte nám Vás ještě upozornit na 2 věci. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky v nějakém směru nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice za čočky se Vám vrátí. Dále jde o měsíční čočky s denním režimem nošení. K čočkám tak budete potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Semi

Dobrý den, U předpisu mám napsáno dio P: dio 0, cyl -2,00, OSA 79, L: dio 0, cyl -2,00, OSA 100. Doposud jsem nosil jen brýle, ale potřebuji čočky na sport. U čoček mohu u cylindru vybrat buď -1,75 nebo -2,25, kterou hodnotu mám zvolit? Co se týče osy u pravého oka, tam předpokládám, že mám zvolit 80. Díky

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a je tak často nutné brýlové dioptrické hodnoty upravit. Dle zápisu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -1,75 a osy 80°. A ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -1,75 a osy 100°. Vaše úvaha ohledně osy pravého oka byla tedy správná. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Richard Kanta

Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem čoček. Na pravém oku mám dioptrie -2,25, dp -1,5, osa 10, a na levém oku dioptrie -2,25, dp -1,5, osa 170. Předem děkuji za odpověd'.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Richarde, děkujeme Vám za komentář. Rádi Vám pomůžeme. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -1,25 a osy 10°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -1,25 a osy 170°. Dovolte nám Vás ještě upozornit, že značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém ohledu nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok např. Laim Care. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Milena Hošťálková

Dobrý den chtěla bych se zeptat jaké čočky si mám obědnat na dálku mám +0,75 a na blízko +2.50 _děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Mileno, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte naměřené hodnoty na dálku i blízkou vzdálenost máte presbyopii a tento druh refrakční vady korigují multifokální čočky. Z řady TopVue Air to jsou čočky TopVue Air Multifocal. Vy budete ke korekci zraku potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +0,75 a adicí +1,50. Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petr Kult

Dobrý den, mám dotaz, doposud jsem používal čočky iWear oxygen - astigmatism, měsíční po 6 ks, s těmito hodnotami: P: -3,25, cyl. -0,75, osa 90, BC 8,70, DIA 14,50 L: -3,50, cyl. -0,75, osa 120, BC 8,70, DIA 14,50 nicméně výrobce zatím termín stále posouvá a čočky mi již dochází. Jaký typ by byl pro mne nejvhodnější a zda jsou čočky s těmito hodnotami aktuálně k dostání ? Děkuji. Petr K.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za otázku. Jako vhodnou alternativu bychom Vám mohli nabídnout kontaktní čočky Biofinity Toric, které mají shodné parametry a vlastnosti jako Vámi dosud používané čočky. Dioptrické kombinace, které nosíte, máme skladem a jsou připravené k okamžitému odeslání. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Martina Rýdlová

Dobrý den, vyzkoušela jsem čočky, které jste mi poradili - TopVue for Astigmatism a jsem moc spokojená. Čočky krásně sedí, neřežou, nepálí, vidím s nimi jako s brýlemi, rychlý obchod a možnost vrácení peněz v případě nevyhovujícím. Takže určitě všem doporučuji! Ještě se zeptám - tyto čočky se nedělají jako jednodenní? Kvůli dovolené u moře bych měla ještě raději i jednodenní - v případě vyplavení čočky v moři.. Moc děkuji a hezký den :)

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za velmi hezkou zpětnou vazbu. Těší nás, že Vám čočky vyhovují. Jednodenní variantu astigmatických čoček TopVue, bohužel, nemáme. Z našeho sortimentu Vám můžeme doporučit 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism, které se mezi uživateli těší velké oblibě. Celý sortiment jednodenních torických čoček si můžete prohlédnout ZDE. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ondřej H.

Dobrý den, prosím Vás o radu, doporučili byste mi u následujících naměřených hodnot tyto čočky? Nebo bych se vzhledem k nízkým hodnotám cylindrů měl poohlížet spíše po klasických/sférických čočkách? (P -0,75, cyl. -0,5, osa 170, L -0,5, cyl. -0,75, osa 10)

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ondřeji, děkujeme Vám za otázku. Máte pravdu, nízké cylindrické hodnoty je nutné převést na sféru. Ve Vašem případě tak budete pro pravé oko potřebovat sférickou variantu těchto čoček TopVue Air s hodnotou dioptrie -1,00. Pro levé oko pak budete ke korekci potřebovat čočky TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -0,50, cylindru -0,75 a osy 10°. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete ke kontaktním čočkám potřebovat i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Martina Rýdlová

Dobrý den, děkuji za předešlou odpověď. Jen upřesnění - dříve jsem neměla čočky for astigmatism, jen obyčejné acuvue advance s tím, že se tam přidávala navíc nějaká dioptrie. Nyní se mi zvětšily za tu dobu dioptrie i cylindry, tak proto se ptám, zda by šlo vyzkoušet ty for astigmatism a jak je správně objednat.. vidím, že tam přesný cylindr není (dívám se na topvue) - mám na tom levém oku -2. Děkuji, Martina Rýdlová ... Pravé oko: -3,75, cylindr -1,25 a osa 90 Levé oko: -3,50, cylindr -2 a osa 70

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup kontaktních čoček je nutné brýlové hodnoty upravit. Ve Vašem případě budou ovšem téměř všechny hodnoty stejné. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,75, cylindru -1,25 a osy 90°. Pro levé oko bude hodnota dioptrie -3,50, cylindru -1,75 a osy 70°. Značka TopVue nabízí svým zákazníkům službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Budete-li mít další otázky, ozvěte se nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Martina Rýdlová

Dobrý den, jaké by byly, prosím, vhodné kontaktní čočky? Vždy jsem měla klasické od Johnson and Jonhson - Acuvue Advance, ale poté se přestaly vyrábět. Nevím, zda můžu mít Topvue for Astigmatism nebo které budou nejlepší? Pravé oko: -3,75, cylindr -1,25 a osa 90 Levé oko: -3,50, cylindr -2 a osa 70 Moc děkuji za radu. Martina

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Martino, děkujeme Vám za otázku. Pokud Vám vyhovovaly kontaktní čočky Acuvue Advance for Astigmatism, možná by Vám mohly vyhovovat čočky Acuvue Oasys for Astigmatism, které jsou rovněž od společnosti Johnson and Johnson. Výrobce dokonce doporučuje tento přechod bez nutnosti návštěvy očního specialisty, jestliže zůstanou zachovány všechny parametry Acuvue Advance (dioptrie, zakřivení, cylindr, osa). Pokud Vás zaujaly kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism, můžete je vyzkoušet. Tyto čočky mají však o 0,30 mm menší průměr, a to již můžete pocítit, protože povolené mezní odchylky u velikostních parametrů jsou ±0,20 mm od hodnoty stanovené očním specialistou. Značka TopVue však disponuje službou Garance vrácení peněz a v případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Silvie

Dobrý de , mám naměřené hodnoty: PO/LO PW -3,25. CYL-0,75 AXIS 090. Jaké bYch měla mít kontaktní čočky, pokud bych rada měsíční. Dekuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Silvie, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček není potřeba dioptrické hodnoty upravovat a můžete je nechat tak, jak jsou. Čočky TopVue Air for Astigmatism patří do segmentu měsíčních čoček a můžete je vyzkoušet. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Zuzana

Dobrý den, jaké hodnoty čoček bych měla zvolit s těmito naměřenými hodnotami, kde mám prázdné dioptrie, ale astigmatismus: P: Ø // - 0,50 osa 165, L: Ø, -1,00 // osa 15

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Zuzano, děkujeme Vám za otázku. Jestliže jsme si vyložili Váš dioptrický zápis správně, máte pro pravé oko hodnotu dioptrie +0,00 (plano), cylindru -0,50 a osy 165°. Pro levé oko máte hodnotu dioptrie opět +0,00 (plano), cylindru -1,00 a osy 15°. Ačkoli máte naměřenou hodnotu cylindru na obou očích, je hodnota na pravém oku nízká a je nutné ji převést na sféru. To znamená, že budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček TopVue Air s hodnotou dioptrie -0,25. Ke korekci levého oka budete potřebovat tyto čočky s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -0,75 a osy 20°. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat i roztok např. All in One Light. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jitka

Dobrý den, prosím vás o radu, jaké parametry zadat k objednání čoček, nově mi doktorka zkorigovala astigmatismus, parametry jsou: OP -3,25 // -0,5 / 180°, OL -3,5 // -0,5 / 175° Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jitko, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké a ke korekci zraku Vám bude stačit sférická varianta těchto čoček - TopVue Air. Vaše dioptrické jsou na hraně, a tak mají po přepočtu cylindrické hodnoty na sféru paradoxně stejnou hodnotu dioptrie. To znamená, že ke korekci zraku budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,50. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jan

Dobrý den, jaké hodnoty pro čočky bych si měl objednat podle předpisu PO -3,50, cylindr -0,75 osa 20 a LO -3,25 cylindr -0,50 osa 170. Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte poměrně častou vadu - astigmatismus. Na levém oku je však hodnota cylindru zatím příliš nízká a ke korekci bude stačit klasická sférická čočka TopVue Air s hodnotou dioptrie -3,25. U pravého oka je hodnota cylindru vyšší a bude tak potřeba zrak korigovat touto torickou čočkou TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75 a osou 20°. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz, kterou je možné využít, pokud by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly. Jelikož se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat i čistící roztok, např. Gelone. Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Veronika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké bych měla mít hodnoty čoček, když v brýlích mám na PO -5,75, cylindr -0,50, osa 10, LO -5,75, cylindr -0,50, osa 120. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké a ke korekci zraku budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček - TopVue Air s hodnotou dioptrie -5,50 pro obě oči. Jistě víte, že u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky byly z nějakého důvodu nepohodlné, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tomas Novak

Mohu Vás požádat o přepis čoček pro případné objednání. Mám naměřeno: (P) SPH -2,50 CYL +1,00 osa 165, (L) SPH -2,75 CYL +0,5 OSA 170. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Tomáši, děkujeme Vám za otázku. Máte astigmatismus s plusovými cylindrickými hodnotami. Protože se torické (astigmatické) čočky vyrábějí v omezeném rozsahu pouze s minusovými cylindrickými hodnotami, bude nutné hodnoty přepočítat. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. U levého oka máte navíc cylindrickou hodnotu příliš nízkou a bude nutné ji převést na sféru. To znamená, že ke korekci zraku budete potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat tuto čočku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 80°. Ke korekci levého oka budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček TopVue Air s hodnotou dioptrie -2,50. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k čočkám potřebovat i čistící roztok např. Gelone. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Igor Kurthy

Dobrý den, prosím o radum. Mám predpis na okuliare pravé oko: -0,75diot cylinder: -0,5 os 165° lavé oko: -1,0diopt cylinder: -0,25 os 180° Vedeli by ste mi poradit ohladom kúpe šošoviek ? Dakujem

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Igore, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, jsou Vaše cylindrické hodnoty zatím příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. A proto Vám ke korekci zraku postačí sférická varianta těchto čoček - TopVue Air. Ke korekci obou očí budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,00. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční kontaktní čočky, nezapomeňte si k čočkám zakoupit i čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Šárka

Dobrý den, díky za radu. Šárka

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Šárko, rádi jsme Vám pomohli. Hezký den.

Šárka Děkanovská

Dobrý den, prosím o radu. Na poukazu od lékařka mám tyto hodnoty: pravé oko -4,75, cyl. - 0,25, osa 90° levé oko -4,75 ---------------------------- Můžete mi poradit, jaké čočky by byly pro mne vhodné.¨ Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Šárko, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli se Vám na pravém oku začíná projevovat astigmatismus, budete ke korekci zraku zatím potřebovat klasické sférické čočky. Pro obě oči budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,50. Sférická varianta těchto čoček je TopVue Air. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Lucie

Dobrý den, moc děkuji za radu jste úžasní..hned jsem chtela objednat, ale bohužel je nemáte skladem s osou 10° ..nevíte přibližný termín naskladneni zda má cenu čekat nebo mám raději hledat jinou alternativu? Děkuji za vstřícnost Lucie

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za další otázku. Tuto informaci, bohužel, přesně nevíme. Ale můžeme Vám doporučit čtrnáctidenní kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism, které se s čočkami TopVue Air for Astigmatism shodují ve všech klíčových parametrech a máme je skladem s Vašimi dioptrickými kombinacemi. U těchto čoček rovněž funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lucie

Dobrý den, prosím pěkně o radu, jaké čočky vybrat. Naměřené hodnoty sph -2,00, cyl +1,75, Axis 97 a druhé oko sph -2,00, cyl +1,75, Axis 92 mockrát děkuji za pomoc :)

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za otázku. Protože máte plusové cylindrické hodnoty, je nutné převést je na minusové, protože se torické (astigmatické) čočky vyrábějí pouze s minusovými cylindry. Přepočet se promítne do celého zápisu. Přepočtené hodnoty píšeme ve stejné posloupnosti, jako je Váš zápis. Pro první oko tedy budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -1,75 a osy 10°. Pro druhé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,25, cylindru -1,75 a osy 180°. Protože se jedná o měsíční kontaktní čočky, nezapomeňte si k čočkám zakoupit i roztok např. AQ Pure. Značka TopVue také disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jan Vančura

Dobrý den, potřeboval bych poradit s hodnotami čoček. Od lékařky mám poukaz s hodnotami - pravé oko: Sféra dioptrie nic, cylindr dp -0.5, osa 105, levé oko: Sféra dioptrie nic, dp -0.5, osa 90. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jane, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, jsou Vaše hodnoty zatím příliš nízké a bude nutné je převést na sféru. To znamená, že Vám ke korekci zraku budou stačit sférické čočky. Po přepočtu budete pro pravé i levé oko potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -0,25. Jestliže s čočkami začínáte, doporučili bychom Vám spíše jednodenní čočky např. TopVue One+ nebo sférickou variantu těchto čoček - TopVue Air. U této značky funguje služba Garance vrácení čoček. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Anonymous

uzivatel Jana Koll a Kollarovicsova jsou stejne . Proto pisu komentar viz dole :) - Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za upřesnění. Odpověděli jsme Vám u předchozího komentáře. Hezký den.

Kollarovicsova

dobry den, mohu Vas jeste jednou poprosit o vypocet hodnot do cocek? psala jsem komentar viz dole. Prave oko zustava stejne , ale u leveho oka mam zmenu + 3,25 cyl.+0,75 osa 170. k tomu mam jeste jeden dotaz, mela jsem zkusebni cocky a na pravem oku, kdyz jsem mela cyl.2,25 jsem skoro nic nevidela. doporucila byste mi jinou hodnotu? Děkuji Kollarovicsova

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za komentář. Protože jsou Vaše cylindrické hodnoty kladné, je nutné provést převod na minusový cylindr. Přepočet se tak promítne do všech hodnot. Znovu jsme provedli výpočet a hodnoty pro pravé oko nám vycházejí stejně - tedy hodnota dioptrie +2,75, cylindru –2,25 a osy 110°. Levé oko pak bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,25, cylindru –0,75 a osy 80°. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít. Jestliže již máte tuto dioptrickou kombinaci vyzkoušenou a korekce zraku s těmito hodnotami Vám není příjemná, pak budete muset navštívit očního specialitu a nechat si čočky odborně aplikovat. Oční specialista může upravit dioptrické hodnoty. My, bohužel, takto na dálku můžeme doporučit pouze teoretický výpočet. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Jana Koll

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu jaké hodnoty byste mi doporučili do kontaktních čoček do dálky pravé oko : + 0.75 , cylindr +2.0 , osa 20 ° a levé oko : +3.25, cylindr +0, 75 , osa 170°. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za komentář. Protože jsou Vaše cylindrické hodnoty kladné, bude nutné je převést na minusové. Přepočet se promítne do všech hodnot. Ke korekci pravého oka tak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +2,75, cylindru -2,25 a osy 110°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,25, cylindru -0,75 a osy 80°. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Zuzana

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. V současnosti mám čočky PureVision 2 for Astigmatism, které mají průměr 14.50 a zakřivení 8.90, bohužel mi ale naskakuje, že tyto čočky se už ve variantě s mými parametry nevyrábí. Jako alternativa se mi ukázaly tyto čočky s průměrem 14.20 a zakřivením 8.60. S více čočkami zatím nemám zkušenosti a chtěla bych se tedy zeptat, jestli je tento rozdíl při nošení hodně zřetelný a je pravděpodobné, že mi čočky nebudou vyhovovat nebo jestli jde o minimální rozdíl, který nijak výrazně nepocítím? Předem mockrát děkuji za odpověď a radu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Zuzano, děkujeme Vám za otázku. Vaše velikostní parametry nenabízí moc výrobců a navíc v torické (astigmatické) variantě. Nejblíže se k velikostním parametrům přibližují měsíční kontaktní čočky Proclear Toric se zakřivením 8,80 mm a průměrem 14,40 mm. Proclear Toric jsou však vyrobené z hydrogelového materiálu a jestliže jste doposud byla zvyklá na silikon-hydrogelový materiál u PureVision2 for Astigmatism, tak nedokážeme odhadnout, jak Vám čočky budou vyhovovat. Čočky TopVue Air for Astigmatism mají jiné velikostní parametry, ale druh materiálu je stejný (liší se pouze typem). Možná by stálo za to, vyzkoušet čočky TopVue, protože u této značky funguje služba Garance vrácení peněz. Jestliže Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Marek

Velice Vám děkuji za odpověď, jen chci ještě upřesnit, že se jedná o recept na dioptrické brýle. Zůstanou hodnoty stejné?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Marku, děkujeme Vám za upřesnění. Jak jsme Vám již v předchozí odpovědi sdělili, Vaše astigmatické hodnoty jsou příliš nízké, a proto je bude nutné přepočítat na sféru tzn. pouze dioptrii. Ke korekci zraku Vám tak postačí klasické sférické čočky TopVue Air. Pro pravé oko zvolíte hodnotou dioptrie -2,00 a pro levé zvolíte hodnotou dioptrie -3,00. Takže hodnoty stejné nezůstanou. Pokud byste měl další otázky, napište nám. Hezký dne.
Marek

Dobrý den, poprosil bych Vás o radu jaké si zvolit čočky mám-li na receptu tyto hodnoty: DP; =1,75; Cyl =0,5; osa 159°; DL; =2,75; Cyl =0,5, osa 116°. Děkuji Vám za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Marku, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, Vaše cylindrické hodnoty jsou zatím příliš nízké a bude nutné je převést na sféru. Ke korekci zraku Vám tak postačí klasické sférické čočky TopVue Air. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00 a pro levé oko čočku s hodnotou dioptrie -3,00. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měl další otázky, napište nám. Hezký dne.
Kristýna

Dobrý den, potřebuju poradit s výběrem čoček. Pravé oko: Sf -0.75, Cyl. -1,75, Osa 15. Levé oko: Sf -0,5, Cyl. -1,25, Osa 170. Jaké si mám vybrat hodnoty?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kristýno, díky za otázku. Upravit budete muset pouze osu u pravého oka na 10°. Ostatní hodnoty zůstanou stejné. Vyzkoušejte určitě tyto čočky TopVue Air for Astigmatism, u kterých můžete v případě potřeby využít službu {{getPageLinkGlo­bal:220,Garan­ce vrácení peněz}}. Přejeme Vám hezký den.

Zuzana Podnecká

Dobrý den, děkují Vám. Zasílám tedy ještě jednou naměřené dioprie: DP: +4,25, Cyl -1,75, Osa 110 DL: + 4.00, Cyl -1,25, Osa 85

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za doplnění. S tímto předpisem budete potřebovat čočky s hodnotami, které jsme Vám již napsali. Dioptrie +4,50, cylindr –1,75 a osa 110° pro pravé oko a pro oko levé dioptrie +4,25, cylindr -1,25 a osa 80°. Jen nám teď není jasné, že uvádíte cylindry s minusovým znaménkem, ale v komentáři píšete, že v receptu je hodnota kladná. Raději si předpis od lékaře ještě jednou zkontrolujte. V případě, že pro Vás budeme moci udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Podnecká

Dobrý den, velice Vám děkuji za odpověď. Pro miu jistotu hodnota cylindru u levého oka je -+1,25 či -1, 25? Dle receptu je hodnita kladná. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za otázku. Cylindry jsou u kontaktních čoček dostupné pouze minusové - omlouváme se za překlep, odpověď jsme upravili. Napište nám prosím tedy své naměřené hodnoty ještě jednou včetně všech správných znamének. V přechozím dotazu jste uvedla plusové dioptrie a minusové cylindry. Zatím Vám přejeme hezký den.

Podnecká

Dobrý den, poprosila bych Vás o radu jaké si zvolit torické čočky mám-li na receptu tyto hodnoty: DP: +4,25, cyl -1,75, osa 110 DL: +4.00 cyl -1,25, osa 85. Děkuji Vám za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za otázku. Pokud jde o předpis na dioptrické brýle, pak si u kontaktních čoček zvolíte dioptrii +4,50, cylindr -1,75 a osu 110° pro pravé oko a pro oko levé dioptrii +4,25 cylindr -1,25 a osu 80°. Určitě můžete vyzkoušet tyto čočky TopVue Air for Astigmatism, které jsou dostupné i v balení po 3 kontaktních čočkách. Případě je k dispozici i čtrnáctidenní varianta čoček - TopVue Premium for Astigmatism. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Heřmánková

Cena mi připadá super. Za tak pohodlné čočky bych klidně zaplatila i víc. S jinými značkami jsem bohužel takhle spokojená nebyla.

Tereza

Dobrý den, jaké byste mi doporučili čočky? Moje oční lékařka mi dala pouze papír a řekla, že jestli chci, mam si nějaký koupit. PO: - 1,5, cyl -1.0, osa 5° LO; - 0.5, cyl - 1.75 osa 173° Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Terezo, děkujeme za otázku. Vaše oční lékařka se pravděpodobně nezabývá odbornou aplikací kontaktních čoček. Můžete vyzkoušet tyto TopVue Air for Astigmatism nebo čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism. Pro pravé oko si zvolte dioptrii -1,50, cylindr -0,75 a osu 180°. Pro levé oko dioptrii -0,50, cylindr -1,75 a osu 170°. U této značky můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud hledáte své první kontaktní čočky, určitě Vás budou zajímat tipy na nasazení kontaktních čoček a také na čištění kontaktních čoček. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Irma

Za mě super. Cena je OK. Doručení do druhého dne. Značku jsem sice předtím neznala, ale u doktorky jsem na své čočky čekala i víc než měsíc. Takže děkuji a určitě objednám zase u vás.

Hana Skácelova

dobry den jaky je rozdil mezi TopVue Air for Astigmatism a TopVue Air (6 čoček) ? Vidim ze je tam cenovy rozdil a zajimalo by me to.Dekujii :)

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, díky za otázku. Každé z těchto čoček korigují jinou oční vadu. TopVue Air jsou vybaveny pouze sférickou dioptrií a korigují krátkozrakost a dalekozrakost. TopVue Air for Astigmatism korigují astigmatismus – je nutné zvolit u nich sférickou dioptrii, cylindr a osu. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Nikola

Dobrý den, udávám parametry z předpisu na brýle, můžete mi prosím poradit jaké parametry pro čočky zvolit? Pravé oko: Dioptrie -7,0 cylindr -0,5 osa 70° Levé oko: Dioptrie - 6,0 cylindr -0,75 osa 105° Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Nikolo, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, na pravém oku jsou hodnoty příliš nízké a bude potřeba je přepočítat na sféru. Proto budete potřebovat ke korekci každého oka jiný typ kontaktních čoček. Po přepočtu budete pro pravé oko potřebovat sférickou kontaktní čočku TopVue Air s hodnotou dioptrie -6,75 a pro levé oko budete potřebovat tuto torickou (astigmatickou) kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -5,50, cylindru -0,75 a osy 100°. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud by Vám kontaktní čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Jaroslava Bürgerová

Dobrý den, prosím o informaci - používám kontaktní čočky TopVue Air Multifocal Pravé oko - -3,25,cyl -0,25, osa 095, ADD +1,50, levé oko -4,00 cyl -0,50, osa 155, add +1,50. V poslední době v nich vidím hůře na blízko, lze k těmto naměřeným hodnotám vyzkoušet čočky TopVue Air for astigmatism? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jaroslavo, děkujeme za otázku. Vaše naměřené cylindry jsou nízké, takže pro přepočtu by Vám měly multifokální čočky stačit. Navíc multifokální čočky slouží pro korekci zraku na blízkou i dalekou vzdálenost. Torické čočky korigují astigmatismus. Pokud jsou Vaše údaje z měření aktuální, pak byste měla u multifokálních čoček volit pro pravé oko dioptrii -3,25 s adicí +1,50 a pro levé oko dioptrii -4,00 s adicí +1,50. Pokud tyto hodnoty nosíte a již Vám nevyhovují, doporučujeme Vám navštívit očního specialistu a nechat si přeměřit zrak. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Gabriela Šťastná

Dobrý den,prosím jaké parametry kontaktních čoček při naměřených hodnotách PO: Sph.+0,25,Cylindr -1,25,Osa 175° a LO: Sph.+0,25,Cylidr -1,25,Osa 20° . Moc děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Gabrielo, díky za otázku. Pro pravé oko by Vám měla vyhovovat dioptrie +0,25, cylindr -1,25 a osa 170°, pro levé oko dioptrie +0,25, cylindr -1,25 a osa 20°. Doporučujeme vyzkoušet tyto TopVue Air for Astigmatism, případně čtrnáctidenní TopVue Premium for Astigmatism. U této značky je v případě potřeby možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Klára Novotná

Moc děkuji za doporučení. Jsem s čočkami spokojená. Sedí mi i doporučené dioptrie a cylindry

Jarka

Dobrý den ,prosím které čočky si mám objednat když mám hodnoty : pravé : -2,5 osa -1,50 a 90° levé : -2,5 osa -1,50 a 85° v tabulkách jsem ztracená .moc děkuji za radu ! Přeji pěkný den !

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jarko, děkujeme za otázku. Můžete vyzkoušet tyto TopVue Air for Astigmatism. Pro pravé oko si zvolte dioptrii -2,50, cylindr -1,25 a osu 90° a pro levé oko taktéž dioptrii -2,50, cylindr -1,25 a osu 90°. Kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete využít služby Garance vrácení peněz. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Tonda

Dobrý den, chtěl bych si objednat kontaktní čočky, ale nevím jaké, jestli byste mi nemohli poradit. Doposud jsme nosil iWear Hydro Astigmatism (L): sph -5.0, cyl: -0,75 Axis 180 B.C. 8.8, Dia: 14.4, iWear Dr Comfort (P): sph -5.5, B.C. 8.9, Dia: 14.2. Předem děkuji.

Zákaznický servis
Dobrý den, Tondo, děkujeme Vám za otázku. Čočky, které nosíte, se shodují ve všech klíčových parametrech s kontaktními čočkami od firmy CooperVision. Pro pravé oko bychom doporučili za iWear Dr Comfort kontaktní čočky Biomedics 55 Evolution a pro levé oko bychom doporučili za iWear Hydro Astigmatism kontaktní čočky Proclear Toric. Dioptrické hodnoty zadáte stejné. Každou změnu kontaktních čoček byste však měl provést pod dohledem Vašeho kontaktologa, který Vám poskytne čočky na zkoušku. Tím se ujistíte, že Vám kontaktní čočky vyhovují. Poté můžete nakupovat na internetu bez obav z nevhodné investice. Hezký den.
Tom

Vidím přes ně naprosto čistě a nevim o nich celý den a to 90% pracovní doby koukám do compu.

Tadeáš K.

Mám na každým oku jinej cylindr. Kupuju si teda 2 balení a vydrží mi to pěkně na půl roku. O čočkách prakticky nevím. Jsou supr.

Kateřina

Dobrý den, děkuji za odpověď u předchozího dotazu a zároveň se omlouvám za automatickou opravu. Zřejmě proto má otázka nevyzněla správně. Kontaktní čočky vyndavám každý den a právě nepotřebuji kontinuální nošení. Můj dotaz byl spíše ohledně dioptrií. Je v pořádku mít stejné čočky i když podle vyšetření mám oči různé? Jaké hodnoty byste my doporučili? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kateřino, díky za upřesnění informací. Podle naměřených dioptrií bychom Vám doporučili pro pravé oko dioptrie -2,25, cylindr -0,75 a osu 180°. Pro levé oko dioptrii -2,25, cylindr -1,25 a osu 180°. Podle tabulkových úprav by bylo lepší zvolit pro každé oko jiný cylindr. Tabulkové úpravy ale samozřejmě nemusí 100% platit pro každého. Čočky TopVue Air for Astigmatism jsou dostupné také v balení 3 kusů, což je pro rozdílné parametry výhodnější. Vyzkoušejte tyto čočky, u kterých můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Kateřina

Dobrý den, můžu také poprosit, jaké čočky byste my doporučili. Naměřené dioptrie na brýle mám P: sph. -2.25, cyl. -1.00, osa 180 P.D.30.0 L: sph. -2.25, cyl. -1.50, osa 5 P.D.30.0 Teď jsem používala kontaktní čočky Biofinity Torik dioptrie -2.00, cyl -1.25, osa 180 na obě oči na doporučení kontaktologa, který mi řekl, že jiný typ čoček by se musel objednávat přes 3 měsíce a s uvidím stejně. Čočky ani necítím, jsem s nimi spokojená, ale každý den je vyndávání, proto uvažuji o jiných čočkách než Biofinity Torik. Předem děkuji za rady.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, díky za otázku. Pokud nechcete kontaktní čočky každý den vyndavat a čistit, musíte se s kontaktologem poradit o tom, zda je pro Vás vhodné kontinuální nošení. Čočky Biofinity jsou výrobcem pro kontinuální nošení schváleny, takže pokud Vám tento způsob nošení schválí oční specialista, neměly by Vám čočky dělat problémy ani při nepřetržitém nošení. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Gabriela

Dobry den, rada bych si objednala kontaktni cocky, muzete mi poradit, hotnoty z predpisu na bryle: prave oko: dioptrie -1,50 cylindr -2,00 osa 90 Leve oko: dioptrie -1,25 cylindr -1,25 osa 60. Dekuji moc

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Gabrielo, díky za dotaz. Doporučili bychom Vám dioptrii -1,50 cylindr - 1,75 a osu 90° pro pravé oko a pro oko levé dioptrii -1,25 cylindr -1,25 a osu 60°. Tyto čočky jsou ideální na vyzkoušení, protože je u nich zavedená služba Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Marketa

Dobry den, Zaujali mne tyto cocky. Drive jsem pouzivala air optix..Prosim o radu ohledne parametru. Hodnoty z receptu na bryle: prave oko je dioptrie -2,50, cylindr -2,75, leve oko je dioptrie -4, cylindr -2,50.. osy jsou 90. Moc dekuji za Vas cas:)

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Markéto, díky za otázku. Měly by Vám vyhovovat následující hodnoty: pro pravé oko dioptrie -2,50 cylindr -2,25 a osa 90° a pro levé oko dioptrie -4,00 cylindr -2,25 a osa 90°. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Šimon

Dobrý den, poprosil bych poradit spravné nastavení. Na pravém i levém mám -2,75 dioptrií; cylindr: -0,75; osa: 180. Ještě bych se rád zeptal podle jakých tabulek vhodné hodnoty udáváte. Děkuji a hezký den,

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Šimone, díky za Váš dotaz. U naměřených parametrů bychom Vám žádnou úpravu nedoporučovali. Kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Natálie

Dobrý den. Udávám parametry z předpisu na brýle, můžete mi poradit jaké parametry pro čočky zvolit? R: -9.5, cylindr -0.5, osa 25 L: -9.0, cylindr -1.5, osa 150 Děkuji!

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Natálie, díky za otázku. Dle obecných přepočtů bychom Vám doporučili pro pravé oko dioptrii -8,75 a pro oko levé dioptrii -8,00 cylindr -1,25 a osu 150°. Na levé oko tedy můžete vyzkoušet tyto TopVue Air for Astigmatism a na pravé oko TopVue Air. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Honza

Zdravím. Pro začátek uvedu dioptrické hodnoty brýlí, jako u předchozích dotazů. Pravé +5,50 -0,50 osa 177°, levé +6,00 -1,00 osa 177°. Na základě Vašeho doporučení jsem pro pravé oko zvolil +5,50 a mám z toho lepší dojem, než dříve z +6,00 -0,75 osa 20°. Levé oko je ale potížista. Korekce +6,00 zřejmě není vhodná. Doporučovali jste mi pro něj +6,50 -0,75 osa 180° (viz dotaz u TopVue elite 10 čoček). Nevím přesně, jak se k těmto číslům došlo. Dříve jsem měl +6,50 -1,25 osa 180° a nebylo to nejhorší, ale brýlím se to prostě nevyrovnalo. Jsem teď na rozpacích, co vybrat. Jestli zkusit třeba +6,00 -0,75 osa 180° (lze koupit po jedné měsíční na zkoušku, případná ztráta nebude veliká) nebo těch +6,50 -0,75 osa 180°. Ty už bohužel po jedné nekoupím a sortiment s nimi je užší. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Honzo, díky za doplnění informací a za dotaz. Všechny přepočítané hodnoty jsme zjistili pomocí tabulek a vzorečků, které se běžně používají. Skutečnost se ale může lehce lišit. Každé oči jsou jiné a někdy prostě nejsou podle tabulek. Doporučili bychom Vám navštívit kontaktologa a vyzkoušet čočky u něj. Po vyšetření Vám doporučí vhodný typ a značku, kterou budete moci vyzkoušet. Aplikace čoček samozřejmě něco stojí, ale budete mít jistotu, že Vám čočky skutečně sedí, a že je Vaše vidění ostré. Čočky už pak můžete nakupovat na internetu za výhodnější ceny. Bohužel TopVue jsou jediné čočky v naší nabídce dostupné po 1 kontaktní čočce. Nemají ale plusovou dioptrii, kterou byste potřeboval vyzkoušet. Osobní návštěva kontaktologa tedy bude ideální. Díky za pochopení, ale více není takhle na dálku v našich silách. Mějte hezký den.

MimiBibi

Nosial jsem obyčejné Airy a když se při posledním vyšetření objevil cylindr, prostě jsem jen objednala tyhle čočky. Změnu jsem ani nepostřehla. Vidím stejně perfektně jako předním! Super a chválím.

Magdaléna Černá

Dobrý den, paní doktorka mi naměřila tyto hodnoty: levé oko: -2,50 cyl. -1.0 osa 140°, pravé oko: -2,0, cyl. -1,25 osa 50°. Poradíte mi prosím jakou hodnotu kontaktních čoček zvolit? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Magdaléno, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko si vyberte dioptrii -2,50, cylindr -0,75 a osu 140°. Pro levé oko zůstanou parametry nezměněny. Pokud chcete vyzkoušet tyto TopVue, napoprvé můžete vyzkoušet balení po 1 čočce. Případně pro Vás budou lepší dvě balení po 3 čočkách, když potřebujete pro každé oko jiné parametry. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme krásný den.
Vlaďka Jirků

Kupuji vždy dvě velká balení. Čočky vždycky odnosím všechny a bez jakéhokoli problému.

Čenda

Nemůžu si je vynachválit. Sedí mi skvěle a od minulých čoček i dost ušetřím.

Klára Malotová

Dobrý den, měla bych dotaz. Levé oko -2,0; -1,50; 105° na cylindr a osu takové parametry nejsou. Poradíte mi, kterou jinou hodnotu mám zvolit, jestli jít do vyšších nebo nižších hodnot? Oko se mi od posledního vyšetření lehce změnilo. Dříve: -2,25;-1,25;120°. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kláro, děkujeme za Váš dotaz. Úprava pro kontaktní čočky by měla vypadat následovně: dioptrie -2,00 cylindr -1,25 a osa 100°. Pokud nosíte tyto TopVue Air for Astigmatism, můžete nové dioptrie bez obav vyzkoušet, protože případně využijte službu Garance vrácení peněz. Pokud máte ale čočky jiné značky, raději zvažte vyzkoušení nových parametrů u svého kontaktologa. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký de.
Lana

Měkké a nejsou vůbec cítit v očích. Nasazují se snadno a hlavně se přes den nikam netočí.

Hana Zeithamová

Dobrý den, jsem s čočkami TopVue Air velmi spokojena, nicméně po posledním měření jsem si objednala na pravé oko čočky dle naměřených výsledků: -3,5, cyl -2,0, osa 10°a neviděla jsem přes ně úplně čistě. Na levé oko to mám takto: -4,5, cyl -0,75 a osa 175°. Jaké čočky byste doporučili, prosím?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud Vám nové hodnoty u čoček nevyhovovaly, můžete při dodržení podmínek využít službu Garance vrácení peněz. My bychom Vám doporučili pro pravé oko dioptrii -3,50 cylindr -1,75 a osu 10°. Pro levé oko dioptrii -4,25 cylindr -0,75 a osu 170°. Můžete objednat dvě balení po jednom kuse, každé s odpovídajícími hodnotami. Kdyby ani tyto hodnoty korekce nebyly vhodné, doporučili bychom Vám návštěvu kontaktologa. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Dana Hýblová

Dobrý den, objednávám u vás pravidelně, ale po přečtení komentářů níže bych ráda znala váš názor/doporučení. V současné době objednávám tórické čočky s těmito parametry: -3.75 , -1.25 , 180° , 8.70 , 14.50. Děkuji moc za názor.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Dano, díky za Váš komentář. Pokud chcete znát náš názor na vyzkoušení těchto TopVue Air for Astigmatism, tak Vám je určitě můžeme doporučit. Je sice pravda, že mezi Biofinity Toric a těmito čočkami je o maličko větší rozdíl v průměru, ale nemusí to vadit. Rozdíl je zde v možnosti kontinuálního nošení. U TopVue Air for Astigmatism není tato varianta nošení výrobcem doporučena. Je zde i rozdíl v použitém materiálu, takže se čočky liší v propustnosti kyslíku a obsahu vody, ale v obou případech jde o materiál silikon-hydrogelového typu. Určitě čočky vyzkoušejte, protože je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na nich cokoli nevyhovovalo, můžete nám je vrátit. Hodnoty korekce zvolte stejné, jako jste objednávala dosud. Pokud bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
jiřin

naprosto v pořádku. nosím je půl roku místo biofinity a za celou dobu jsem nepřišel na nic záporného. sice se v nich nemá spát, ale já jsem to nedělal ani s biofinity.

Dominik

Dobrý den, dnes jsem dostal od paní doktorky na vyzkoušenou na 14 dní kontaktní čočky. Měl je na sobě přibližně jednu hodinu a byl s výsledkem velice spokojený. Naneštěstí se mi večer nějakým způsobem podařilo levou čočku natrhnout, čili aplikace byla výrazně ztížena a poté mě z čočky škrábalo v oku. Mé parametry (podle zkušebních čoček) jsou DIA 14,5, dptr -2,00, cyl -0,75, bc 8,6 a osa na pravém oku 120° a na levém 70°. Uvažuji, že bych znova nechtěl objednávat u paní doktorky zkušební a rovnou zkusil objednat z vašeho obchodu. Doporučovali byste pro mé parametry tyto čočky nebo jiné? Děkuji moc za přečtení.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Dominiku, díky za dotaz. Již jsme odpovídali na předešlý pod článkem Jaké kontaktní čočky zvolit?. Zde jste uvedl více informací. Pokud jde o zvolené hodnoty korekce, při naměřeném cylindru 0,50 se obecně doporučuje přepočet na sféru. Hodnoty se totiž doporučuje volit nižší, aby oko nelenivělo a navýšení cylindru na 0,75 se příliš nedoporučuje. Jsou to samozřejmě obecné informace a praxe pak může být jiná, protože oči každého nositele mají své individuality. Vzhledem k omezenému výběru mezi dvoutýdenními torickými čočkami předpokládáme, že jste od lékařky dostal čočky Acuvue Oasys for Astigmatism. Tyto TopVue Air for Astigmatism mají měsíční periodu výměny a pokud chcete zůstat u dvoutýdenních čoček, můžete vyzkoušet TopVue Premium for Astigmatism. U čoček TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám nevyhovovaly, můžete nám je vrátit. Pokud pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Přejeme hezký den.
Kutnohorská O.

Po pravdě jsem měla z torických čoček strach, ale všechno je ok. Vidím ostře a vlastně jsem ani poznala rozdíl proti původním obyčejným čočkám. Díky za radu a určitě u vás budu dál nakupovat :)

Sabina Sentenská

Dobrý den, navazuji na dotaz hned pod tímto příspěvkem. Moje dioptrie jsou: pravé oko -1 dptr, cylindr -0,25 , osa 20, PD 31,5 levé oko: -1,75 dptr, cylindr -,0,25, osa 5, PD 31,5 Děkuji moc :)

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Sabino, díky za doplnění informací. Měly by Vám vyhovovat čočky s dioptrií -1,00 pro pravé oko a s dioptrií -1,75 pro oko levé. Můžete tedy vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Air. Rozhodně pravidelně navštěvujte svého očního lékaře, aby byla zajištěna pravidelná kontrola zraku. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Sabina Sentenská

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám cylindr -0,25 a vy bohužel takové čočky nemáte. Bude problém velký, když objednám -0,75 cylindr? Nevím, jak velkou paseku to udělá. Děkuji velice.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Sabino, díky za Váš dotaz. Kontaktní čočky se s takto nízkým cylindrem nevyrábí. Jde o velice nízkou hodnotu, na kterou není třeba brát zřetel. Budou Vám stačit kontaktní čočky sférické pouze s dioptrií. Pro jistotu nám napište kompletní naměřené parametry a my Vám poradíme, zda je nutné dioptrii upravovat. Zatím mějte hezký den.

Žaneta

Pro mě nejlepší. Oči jsou jak v peřince!

Veronika

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jaké čočky zvolit, když mám naměřené hodnoty: P : cyl. -2.00, osa 180 a L: cyl. -2.00, osa 175 ? Zatím jsem vyzkoušela čočky doporučené od lékařky, která mi objednala s cylindrem -2.25 a osou 180 pro obě oči stejně, ale nevyhovují. Čočky v oku necítím (nic mě neškrábe, nemám podrážděné oči), ale přijde mi, že se pootáčí a musím si je často upravovat (pootáčet) do správného úhlu abych viděla ostře. Předem děkuji za odpověď. Veronika

Zákaznický servis

Dobrý den, Veroniko, díky za Váš dotaz. Pokud máte naměřenou nulovou dioptrii, cylindry by měly být upraveny na -1,75 a osa by skutečně mohla být u obou očí 180°. Napište nám, prosím, jaké kontaktní čočky Vám lékařka poskytla, abychom věděli, jaký materiál Vám vyhovuje. Pokud máte naměřenou jinou něž nulovou dioptrii, rovněž nám to napište. Aplikace torických čoček je někdy složitá a oči potřebují čas, aby si zvykly. Pokud navštívíte svou lékařku, určitě ji o nevyhovujících faktorech informujte. Pokud budete chtít doplnit informace, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

vinkler karel

nemám žádnou negativní poznámku. sedly mi hned napoprvé a oči si na ně rychle zvykly. jsem spokojený

Oldřich

Sedí mi fajn. Pro oči jsou příjemné. Na konci dne žádná únava ani podrážděné oči. Jsem spokojený.

Alena Dubská

Pro mě lepší, pohodlnější a dokonce i levnější alternativa. Dříve jsem měla torické airoptix

Kim D

Dobrý den, mám předepsané na levém oku cylindr -0.50. Nejnižší hodnotu, kterou máte na výběr je -0.75. Na stejném oku mám také předepsanou osu 157 stupnů. Jak mám v tomto případě postupovat? Děkuji předem za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Vaše naměřené hodnoty budou s největší pravděpodobností naměřeny pro dioptrické brýle. Pro kontaktní čočky je třeba udělat malou úpravu. Čočky nejsou vyráběny v tolika parametrech. Navíc takto nízký cylindr nelze torickými čočkami korigovat a je nutné jej převést na klasickou dioptrii. Osa se pak úplně vypustí. Napište nám své naměřené dioptrie a my Vám napíšeme potřebné hodnoty pro kontaktní čočky. Zatím děkujeme a přejeme hezký den.

Michal

Děkuji za doporučení a přepočet dioptrií a tak. Vidím s nimi perfektně. Nechtělo se mi věřit, že najít vhodné čočky bude tak snadný. Dík.

vojta

dobrý den od očního lékaře mám hodnoty právě oko -1.cyl.1.25.osa175 a levé oko -1.cyl.1.5.osa 175 jaké jsi mám koupit čočky..cyl.1.5 není ani osa 175.děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vojto, díky za Váš dotaz. Pokud máte naměřeny parametry s plusovými hodnotami cylindrů, zvolte si pro pravé oko dioptrie +0,25 cylindr -1,25 a osu 80°. Pro levé oko +0,50 cylindr -1,25 80°. V případě, že jste nezapsal znaménko a cylindry jsou naměřeny minusové, objednejte si pro pravé oko čočky s dioptrií -1,00 cylindrem -1,25 osou 170° a pro levé oko pět s dioptrií -1,00 cylindrem -1,25 a osu 170°. Budete tedy potřebovat torické kontaktní čočky. Doporučujeme Vám vyzkoušet si správnost parametrů právě na těchto TopVue Air for Astigmatism. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, nebo budete chtít doplnit informace, napište nám prosím. Přejeme hezký den.

Jakub

Dobrý den, od očního lékaře mám hodnoty: P: sph. 2,25 cyl. 1,5 osa 90°. L: sph. 2,0 cyl. 1,75 osa 90°. Před hodnotou dioptrie a cylindru je dvojitá čárka (znaménko rovná se = ). Nevím, zda to znamená plusové nebo mínusové hodnoty. Mohli byste mi prosím poradit hodnoty pro zadání pro koupi těchto čoček? velice děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jakube, děkujeme za Váš dotaz. Lékaři tímto způsobem často zapisují minusové hodnoty. U kontaktních čoček by pro Vás měly být vyhovující následující parametry: pravé oko - dioptrie -2,25 cylindr -1,25 a osa 90°; pro levé oko dioptrie -2,00 cylindr -1,75 a osa 90°. Tyto TopVue Air for Astigmatism budou ideální pro vyzkoušení hodnot korekce. Pokud by Vám snad nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Věříme, že budete s čočkami spokojen. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Lenka Krejčí

Dobrý den, jak prosím poznám, že není čočka naruby? Přijde mi, že když ji přetočím, má stejný tvar jako předtím.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lenko, díky za Váš dotaz. Pokud jde o tyto konkrétní čočky, jediným způsobem je důkladné prohlédnutí čočky. Její okraje nesmí směřovat ven. Čočka musí mít tvar mističky. Návod a ilustrační obrázek najdete ve článku Nasazení kontaktní čočky na oko. Pokud byste si vložila čočku do oka nesprávně přetočenou, neublíží vám to, ale jistě to poznáte, takže ji vyjmete a nasadíte znovu a správně. Některé kontaktní čočky na sobě mají například číselné značky, ale u těchto TopVue Air for Astigmatism tomu tak bohužel není. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejme hezký den.
Ilona Náhlovská

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, na pravém oku mám cylindr -0,5. U jednoho z předešlých dotazů píšete, že do této hodnoty stačí klasické čočky, že nejsou nutné ty pro astigmatismus, mohu se na to spolehnout? A ještě mám jednu otázku - při objednávce si mám zadat naměřené dioptrie? Slyšela jsem, že se mají ponižovat o 0,25. Prosím o doporučení, co si mám objednat, mám naměřeny tyto hodnoty: P.O. -2,5 cylindr -0,5 osa 170 L.O. -2,25. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ilono, děkujeme za Váš dotaz, těší nás, že jste se obrátila právě na nás. Pokud máte naměřen cylindr -0,50, opravdu budete muset sáhnout po sférických čočkách. Torické kontaktní čočky jsou vyráběny až s cylindrem od -0,75, a když je nutná jakákoli úprava parametrů, je vždy lepší hodnoty snížit. Pro převod z torických čoček na čočky sférické se používá tzv. sférický ekvivalent. Jde o jednoduchý vzoreček, který převede cylindr na dioptrii. Pro pravé oko si po přepočtu zvolíte dioptrii -2,75. Jde o tabulkové přepočty, které vyhovují naprosté většině nositelů. Pro levé oko zůstane dioptrie stejná - tedy -2,25. Pokud Vás zaujaly čočky TopVue, doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Air. Je u nich případně možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
František Novák

Nejpohodlnější čočky, které jsem vyzkoušel.

Kamila

Dobrý den, tyto čočky jsem si koupila na vyzkoušení a jsem nadšená. V očích je skoro necítím tak že někdy zapomenu že je mám. Určitě si objednám další :-)

zuzík

sedí perfektně celý den. samy se po nasazení natočí tak jak mají být. starám se o ně tak jak mám a vždy bez problému!

Ilona Šotkovská

Dobrý den, chci se zeptat, které čočky by pro mne byli nejvhodnější, když mé dioptrie jsou: OP -2,0, cylindr -1,5, osa 30 a OL -1,75, cylindr -0,75, osa 170. Bývalé čočky měli zakřivení 8,8 a průměr 14,4. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ilono, děkujeme za Váš dotaz. Nejblíže těmto parametrům jsou čočky Biofinity Toric a Proclear Toric. U pravého oka budete muset zvolit cylindr -1,25. Zda jsou čočky vyhovující právě pro Vás poznáte až po nasazení a vyzkoušení. Pokud budete mít další dotaz, napište nám. Přejeme hezký den.
Iveta Hájková

při posledním měření a kontrole mě lékařka překvapila astigmatismem. nejdřív jsem z toho byla trochu nešťastná, ale musím říct ,že s těmihle čočkami je vše ok. vidím úplně skvěle.

Martina Valova

Dobry den, chci se zeptat jake cocky zcolit kdyz mam cylindr 0,25. Dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, děkujeme za Váš dotaz. Při zapisování parametrů je nutné uvádět hodnoty i se znaménky + nebo -. V každém případě takto nízký cylindr (až do 0,50) není nutné korigovat torickými kontaktními čočkami, ale stačí klasické sférické čočky. Pro doporučení konkrétních čoček bychom potřebovali znát i Vaše další naměřené hodnoty - průměr, dioptrie, cylindr a osa. Jsou důležité také Vaše preference ohledně péče o čočky, materiálů a podobně. Budeme rádi, když doplníte informace a budeme Vám moci poradit konkrétně. Přejeme hezký den.

Lucie Němečková

Dobrý den, zajímalo by mě aký je rozdíl mezi čočkami Topvue Air a Topvue premium for astigmatismus?Jako uživatel bych v tom viděla rozdíl? Děkuji předem za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lucie, mezi čočkami je rozdíl v době výměny. Jsou určeny ke každodennímu nošení, ovšem u TV Premium musíte vyměnit čočku po čtrnácti dnech, zatímco u TV Air až po jednom měsíci. Záleží tedy na Vašich preferencích. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.

Michal Richter

Dobrý den, můžete mi poradit vhodné čočky? Mám následující dioptrie: P: +3,0, cylindr +0,75, osa 25 a u L: +3,5, cylindr +0,75 a osa 150. Oční lékař mi poradil, že si můžu objednat kontaktní čočky podle těchto údajů. Děkuji za radu

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Michale, děkujeme za Váš dotaz. Podle naměřených parametrů je nutné udělat přepočet plusového cylindru, což znamená, že hodnoty budou následující. P: +3,75 cyl. -0,75 osa 110° a L: +4,25 cyl. -0,75 osa 60°. V případě, že původní hodnoty byly naměřeny pro brýle, pro kontaktní čočky se ještě změní dioptrie a parametry budou P: +4,00 cyl.-0,75 osa 110° a L: +4,50 cyl. -0,75 osa 60°. Výběr vhodných čoček závisí nejen na naměřených parametrech, ale také na individuálních potřebách nositele. Můžete zvolit čočky hydrogelové, které se vyznačují vysokým obsahem vody, jsou měkké, mohou být příjemnější v oku a nositelé si na ně prý lépe zvykají. Nebo se můžete rozhodnout pro silikon - hydrogelové čočky, které bývají považovány za zdravější a mají vysokou propustnost kyslíku. Důležitým kritériem je také požadovaná doba výměny čoček. Můžete se rozhodnout pro jednodenní, čtrnáctidenní nebo měsíční. Měl byste také znát hodnotu pro průměr čočky. Všechny toto údaje by Vám měl oční specialista sdělit. Zvažte ještě návštěvu kontaktologa, který provede první aplikaci kontaktních čoček a společně posoudíte, zda Vám právě tyto vyhovují. TopVue Air for Astigmatism můžete určitě vyzkoušet, a pokud by Vám snad nevyhovovaly, můžete využít služby Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, určitě nám napište. Rádi Vám poradíme. Přejeme hezký den.
Jan Stuchlík

Určitě jde o kvalitní čočky. Mám citlivé oči a při nošení jsem nikdy neměl žádný problém. Určitě u nich zůstanu i nadále.

Václav Kučera

Dobrý den, můžete mi poradit vhodné kontaktní čočky ,mám následující dioptrie P: +4,0, cyl + 1,5, ax 85 a u L: + 3,5, cyl: +0,5, ax 130,díky za radu, Kučera

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Václave, děkujeme za Váš dotaz. Za předpokladu, že Vámi uvedené parametry jsou naměřeny pro kontaktní čočky, můžete vyzkoušet pro pravé oko tyto čočky TopVue Air for Astigmatism a zvolit parametry +5,50, cyl. -1,25 a osu 170°. Pro levé oko zvolíte klasické sférické čočky, protože u takto nízkého stupně astigmatismu není nutná korekce torickými čočkami. Pro levé oko můžete vyzkoušet TopVue Air s dioptrií +3,75. V každém případě bychom Vám doporučili návštěvu optometristy, který provede všechna měření a aplikuje Vám či doporučí konkrétní čočky s ohledem na materiál a všechny Vaše potřeby a požadavky. Přejeme hezký den.
Liška

Dobrý den, mám předepsaný cylindr +1,25 a +1,75. Zde je na výběr pouze záporný...jak postupovat při správném výběru? Děkuji předem za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud nám napíšete všechny Vaše naměřené hodnoty - dioptrie, osu a cylindr, můžeme Vám napsat, jaké parametry čoček zvolit. Můžete vložit další komentář, ve kterém parametry uvedete. Přejeme hezký den.

Klimek

Kupuji s roztokem gelone a jsem maximálně spokojený.

Aleš H.

Velmi příjemné, jako kdybych v očích nic neměl.

Jiří Sedlák

Čočky jsem si vybral kvůli ceně a jsem překvapený jak moc jsou pohodlné. Vůbec se neshrnují a po celém dni nemívám unavené oči.

Kulhánková

Dobrý den, je možné zakoupit pouze 1ks vzorek? Dosud používám Air optix astigm., ale na oku mi moc nesedí. Děkuji

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, paní Kulhánková, ano, můžete objednat pouze balení po 1 čočce TopVue Air for Astigmatism. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Marešová

S čočkami jsem dlouhodobě spokojená. Nezdráždí oči, jsou kvalitní a na očích skvěle drží.

Eva Č.

Nevysušují se, perfektně sedí a v očích vydrží dlouho pohodlné. Hned druhý den už jsem je měla doma, děkuji a moc chválím!

Tomáš

Dobrý den Martino, děkuji za rychlou reakci ohledně cylindrů. Pochopil jsem správně, že je nevyrábí nikdo a nebude dělat problém, když objednám cylindr -0,75 ? Díky a hezký den

Zákaznický servis - Martina

Dobrý večer, ano máte pravdu. Cylindrické čočky se vyrábí od hodnoty cylindru -0.75 po hodnotách 0.5, tudíž -0.75, -1.25, -1.75, -2.25 apod. Pokud máte naměřen cylindr v hodnotě -1, je vhodné zvolit hodnotu -0.75. Pokud by Vám čočky přece jen nevyhovovaly, můžete uplatnit naši službu Garance vrácení peněz. Hezký zbytek večera.

Tomáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné objednat i čočky s jiným cylindrem? Mám totiž Cylindr = -1 (diopt. -0,75; cyl. -1; osa 60) Děkuji za informaci.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Tomáši, kontaktní čočky s cylindrem -1 se bohužel vůbec nevyrábí. Pokud Vám byl ale naměřen, je vhodné si objednat kontaktní čočky s cylindrem -0.75. Zadejte tedy hodnoty -0.75, -0.75, 60°. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Lenka Kulovaná

Dobrý den, mohu v těchto čočkách spát?

Zákaznický servis

Dobrý den,

tyto čočky nejsou výrobcem určeny k přespávání. Doporučujeme je proto na noc vyndat a uložit do pouzdra.

Matty

Já jsem s nimi teda spokojený. Fungují tak jak mají a po celý den jsou v očích pohodlné.

Michaela Horáčková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda bych mohla používat tyto čočky pro astigmatismus, když momentálně používám Air Optix for Astigmatism? Je v těchto dvou variantách nějaký zásadní rozdíl?

Zákaznický servis

Dobrý den, v obou případech se jedná o kont.čočky, které korigují astigmatismus. Tam ale jejich podobnost končí. Každé čočky jsou od jiného výrobce, proto porovnání není úplně možné. Nákup TopVue Air for Astigmatism můžeme ale vřele doporučit, protože se jedná o čočky vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace a vyznačují se extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Navíc u nich momentálně nabízíme garanci vrácení ceny pokud by Vám nevyhovovaly.

Jan Mikulica

Dobrý den přeji, po výběru parametrů je uváděna dodací lhůta 6-7 týdnů - skutečně by byla tak dlouhá? Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, ano, dodací lhůta může být i takto dlouhá, ale ve většině případů je mnohem kratší. Momentálně očekáváme velkou zásilku těchto čoček. Je vysoká pravděpodobnost, že bude obsahovat i Vaše dioptrie a dodací doba se tím tedy zkrátí.

Dalibor

Perfektní astigmatické čočky. Ani při dlouhém nošení o sobě nedávají vědět. Nevysychají a snadno se aplikují.

Jan

Je možné pořídit tyto čočky s roztokem za výhodnou cenu? Díky

Zákaznický servis

Dobrý den, čočky nabízíme i ve výhodném balení s roztokem Gelone 360 ml. Nákupem tohoto výhodného balení ušetříte 60,- Kč.

ivo

Jsem maximálně spokojený, oči nepálí a čočky jsou velmi pohodlné.

Michal Ježek

Čočky mi parádně sedí. V oku se nehýbou a nevysušují se. Mohu jenom doporučit