TopVue Air Multifocal (1 čočka)

179 Kč
100% doporučuje
Skladem
Výhodnější balení: TopVue Air Multifocal (3 čočky) - 499 Kč (ušetříte 38 Kč)
Kdy odešleme? pondělí 24.6. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč
Osobní odběr - prodejny a boxy (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL - kurýr (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
GLS - kurýr (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

TopVue Air Multifocal (1 čočka)

TopVue Air Multifocal jsou multifokální kontaktní čočky vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air Multifocal se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Konstrukce a design čoček TopVue Air Multifocal využívající několika optických zón zaručuje kvalitní korekci zraku na všechny vzdálenosti a zároveň vysoký komfort nošení.

Přejít na základní balení TopVue Air Multifocal 3 čočky.

Pohodlné a účinné řešení presbyopie

Presbyopie, nebo také stařecká vetchozrakost, patří mezi oční vady podmíněné věkem. Vlivem přirozeného stárnutí a opotřebení organismu dochází u většiny lidí kolem čtyřicátého roku života ke zhoršení zraku – vlivem ztráty pružnosti oční čočky není oko schopno dostatečně zaostřovat na blízko i do dálky. Multifokální čočky TopVue Air Multifocal představují pohodlné a účinné řešení těchto obtíží.

Jasný pohled na všechny vzdálenosti

optické zóny

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou konstruovány pomocí několika optických zón. Při tomto principu střídání jednotlivých optických zón v soustředných kruzích je využíváno přirozené fyziologické vlastnosti oka, kdy se při zaostření na blízké předměty zornice stahuje a při pohledu do dálky naopak rozšiřuje. Optická zóna korigující vidění na blízko je tak soustředěna v centru čočky, přičemž ji směrem k okrajům střídají zóny pro pohled na větší vzdálenosti.

Jakou adici zvolit?

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal disponují čtyřmi adičními hodnotami. V případě, že se naměřená adice pohybuje mezi dvěma z těchto čtyř adičních hodnot, volíme tu hodnotu, která je nižší. Pokud je třeba zohlednit dominantnost očí, volíme pro dominantní oko hodnotu vyšší, pro nedominantní pak hodnotu nižší.

Pohodlné již od prvního nasazení

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou dodávány v blistru, jehož součástí je roztok obohacený zvlhčující látkou - hyaluronátem sodným, který je navíc naprosto kompatibilní s fyziologickým prostředím oka. TopVue Air Multifocal jsou díky této látce oku příjemné a pohodlné již od okamžiku prvního nasazení.

Vysoce prodyšné a zároveň hydratované

Pokrokové technologické zpracování silikon-hydrogelového materiálu zajišťuje TopVue Air Multifocal potřebnou propustnost kyslíku. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků. Schopnost přenosu kyslíku (transmisibilita) činí u TopVue Air Multifocal 100 Dk/t.

celodenní hydratace kontaktních čoček topvue multifocal Důležitý faktor pro zdravé užívání kontaktních čoček představuje také obsah vody. TopVue Air Multifocal jsou tvořeny vodou ze 45 % svého objemu. Díky svému podílu vody si zachovávají vysoký stupeň hydratace v průběhu celého dne. Množství vody obsažené v TopVue Air Multifocal také snižuje hromadění depozit na povrchu čoček.

Vlastnosti - TopVue Air Multifocal (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Adice: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 45%
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air Multifocal
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Komentáře (110)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Roman

Dobrý den chci si pro začátek obědnat čočky na zkoušku. Jaké mi doporučíte. Pr.oko: +1.75sph add+2.0 Lev.oko: +2.5sph -0.25 cyl add+2.0

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Romane, děkujeme Vám za komentář. Správně byste měl mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Specialista zvolí čočky podle parametrů Vašich očí, ale i podle Vašich preferencí. Čočky Vám vyzkouší a na základě Vašich připomínek může doladit korekci nebo čočky změnit. Korekce zraku multifokálními čočkami je pro mozek náročnější, proto opravdu doporučujeme řešit vše s odborníkem. Pokud si chcete čočky pořídit sám, navrhovali bychom pro pravé oko čočku s dioptrií +1,75 a adicí +2,00. Pro levé oko můžete vyzkoušet čočku s hodnotou dioptrie +2,00 a adice +2,00. Jedná se ovšem o teoretické hodnoty a čočky Vám nemusejí vyhovovat. Některá balení čoček TopVue nabízejí službu Garance vrácení peněz. Nemusíte se proto obávat čočky vyzkoušet. Veškeré informace o službě naleznete v prokliku. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.
Kimid

Z toho obrázku mi není jasné, když mám čočku v oku, hybe se mi s panenkou. Tak jak se podívám na vzdálený předmět?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Multifokální čočky mají speciálně řešenou optiku tak, aby nositel viděl na všechny vzdálenosti ostře. Klíčové je stanovení korekce očím specialistou a odpovídající velikostní parametry čočky. Správně by měl mít každý nositel čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Čočka musí zkrátka perfektně sedět na rohovce oka, aby optika pracovala správně. V případě dalších dotazů nás kontaktujte, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Dana Bestová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat užívám čočky Pure vizion 2, ale v poslední době se mi lehce zhoršil zrak do dálky, nebo spíš pohled přes čočky. Při korekcí brýlemi nemám tento problém. Nosím čočky - 3,75 s adikcí od + 1 75 do + 2,5. Chtěla bych vyzkoušet jinou řadu čoček můžete mi doporučit? Na běžné nošení mám v brýlích dioptrie 3,75, ale na řízení auta mám dioptrie 4 děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Dano, děkujeme Vám za otázku. Jestliže byste ráda změnila značku kontaktních čoček, pak bychom Vám doporučovali řešit re-aplikaci čoček s očním specialistou. Nyní máte kontaktní čočky PureVision 2 for Presbyopia s hodnotou dioptrie -3,75 a hodnotou adice High (+1,75 - +2,50) - adice je v určitém dioptrickém rozpětí. U čoček TopVue Air Multifocal, u kterých dotaz píšete, je však adice odstupňovaná po půl dioptrii. Ve Vašem případě byste mohla mít u čoček TopVue Air Multifocal hodnotu adice +2,00 nebo +2,50. Protože je korekce multifokálními čočkami již náročnější a optika jednotlivých multifokálních čoček je rozdílně řešená, zvažte odbornou pomoc. My si takto na dálku netroufáme doporučit Vám nic konkrétního. Děkujeme Vám za pochopení. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Pavlína

Ještě jsem zapomněla napsat adici: +1,50 J.č. 1 Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Pavlíno, děkujeme Vám za komentáře. Dle zápisu budete ke korekci obou očí potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +1,00 a adice +1,50. Proto bychom Vám nabídli raději větší balení těchto čoček - TopVue Air Multifocal (6 čoček). U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, která se vztahuje jen na některá balení. Pokud si koupíte větší balení a čočky Vám v nějakém směru nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Jestliže s multifokálními čočkami nemáte zatím zkušenosti, pak buďte zpočátku velmi trpělivá a začínejte s nimi postupně. Korekce multifokálními čočkami je pro mozek již složitější a chvíli trvá, než si klient na nový typ korekce zvykne. Aplikujte si čočky v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V každém případě byste měla mít vždy čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Pakliže Vám korekce zraku nebude v nějakém směru vyhovovat, zvažte pomoc optometristy. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Pavlína

Dobrý den, chtěla bych zkusit multifokální čočky a od lékaře mám napsané následující: VOD:: 0,8 nat. cc+0,75 1,0; VOS 0,8 natt. cc 0,75 1,0; AR: OD +1,00 -0,25 ax 121, OS: +1,00 0,00 Jaké hodnoty mám zadat při objednávání čoček. Děkuji za radu.

Iva

Dobrý den, prosím, jaké hodnoty mám zvolit, když mám na dálku -0,5 a na blízko bez dioptrií? Když nasadim čočku na dálku, mám problém se čtením. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ivo, děkujeme Vám za otázku. Vaše presbyopie je v počátečním stádiu a bude se ještě měnit. Tyto multifokální čočky se vyrábějí s nejnižší hodnotou adice +1,00. Jestliže máte od očního specialisty naměřeno na dálku -0,50 a na blízkou vzdálenost +0,00, pak vychází hodnota adice +0,50. Proto se Váš stav v současné době kontaktními čočkami řešit nedá. Pakliže na korekci čočkami trváte, zkuste se obrátit na očního specialistu, který Vám možná pomůže. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

sarka lenartova

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, v receptu na multifokální brýle mám hodnoty P:-4,75 / PD 31 / ADD 1,75 a L: -4,00 / PD 31 / ADD 1,75 . Již 30 let nosim klasické čočky, poslední dobou s nimi hůř vidím na blízko . Nejsem si jistá jakou adici zvolit u multifokálních čoček /typ 8,6 a 14,0 - 14,2/ . V receptu mám jednohniskové brýle do dálky hodnoty P: -4,75 PD 31 / L: -4,00 PD 31, jednoohniskové brýle na čtení P: -3,00 PD 30,5 / L: -2,25 PD 30,5 . Brýle nosím jen na dálku na blízko je sundávám, bez brýlí i čoček na blízko vidím výborně. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Šárko, děkujeme Vám za komentář. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup čoček upravit. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,50 a adice +1,50. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75 a adice +1,50. Tyto čočky jsou k vyzkoušení velmi dobrou volbou. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok. Jelikož máte zájem o 1 ks čoček, nabídli bychom Vám menší balení roztoku např. All in One Light 100 ml, které obsahuje i pouzdro na čočky. Jak se o čočky s univerzálním roztokem pracuje si můžete přečíst v našem článku, který naleznete ZDE. Jestliže s multifokálními čočkami zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme Vám seznamovat se s nimi v době, kdy máte volno např. o víkendu nebo večer po práci. Korekce multifokálními čočkami je pro mozek náročnější a chvíli trvá, než si na novou korekci zvyknete. Při pohledech do stran nebo nahoru i dolů vždy mírne pootočte hlavu, velmi to usnadňuje adaptaci. Informace o tom, jak si čočky do očí nasadit a jak je z očí vyjmout si můžete přečíst ZDE. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Eva Hejlová

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, chtěla bych vyzkoušet multifokální čočky. Nosím kontaktní čočky - 0,5 a přes ně na blízko brýle + 1,75. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za komentář. Abychom Vám mohli relevantně odpovědět, potřebovali bychom znát brýlové dioptrické hodnoty naměřené na dálku i blízkou vzdálenost. Z těchto hodnot jsme schopni vypočítat hodnotu adice. Bez těchto údajů Vám, bohužel, nejsme schopni poradit. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Marie Kalendová

Dobrý den,mám brýle na dálku i na blízko,navštívila jsem lékaře i optometristu a byli mi řečeno že nemůžu mít kontaktní čočky ale já je přesto chci zkusit. Zápis od lékaře mám V OP 1,0 partim s vl.kor V OL 1,0 s vl.kor. NT 15/15mmHg REF OP +2,0D -0,5Dcyl Ax 72st. OL +2,25D -0,25Dcyl Ax 77st. Můžete mi prosím poradit?

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Marie, děkujeme Vám za otázku. Abychom mohli určit hodnoty multifokálních čoček, potřebovali bychom kompletní brýlový zápis - tedy hodnoty na blízko i na dálku, včetně všech znamének (+, - nebo =). Pokud to pro Vás bude jednodušší, zašlete nám kopii zápisu na e-mail zákaznického servisu info@cocky-kontaktni.cz. Rádi bychom však zdůraznili, že pokud Vám lékař ani optometrista nedoporučili kontaktní čočky, měli k tomu jistě důvod. Jelikož neznáme Vaši přesnou anamnézu, doporučili bychom Vám dbát na doporučení očních specialistů a nepodstupovat riziko poškození zraku. Prozatím Vám přejeme hezký den.

JOSEF SVOBODA

Dobrý den, nosím kontaktní čočky na pravé oko dioptrie: -3.75; zakřivení: 8.70; průměr: 14.00, levé dioptrie: -2.50; zakřivení: 8.70; průměr: 14.00 a na čtení obyčejné brýle z obchodu +1,5D. Chtěl bych vyzkoušet TopVue Air Multifocal , ale nevím jakou hodnotu ADD POWER mám zvolit. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Josefe, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli s jistotou poradit, potřebovali bychom aktuální brýlový předpis, kde bude uvedena hodnota dioptrií na dálku i na blízko (včetně všech znamének). Brýlové hodnoty se totiž pro potřebu kontaktních čoček často upravují. Také pokud nosíte brýle na blízko s aplikovanými čočkami, byla by hodnota jiná. Jakmile nám pošlete kompletní brýlový zápis, rádi Vám poradíme. Děkujeme za pochopení a prozatím Vám přejeme hezký den.

Radek Kelíšek

Dobrý den, prosím o radu používám čočky leve oko Dioptrie: +1.25, Zakřivení: 8.60, Adice: D+2.00, Průměr: 14.00 pravé oko Dioptrie: +1.50, Zakřivení: 8.60, Adice: N+2.50, Průměr: 14.00 Potřeboval bych zvětšit dioptrie na čtení. Mužete mě prosím poradit? Za odpověď předem děkuji. S pozdravem

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Radku, děkujeme Vám za otázku. Bohužel Vám bez aktuálního brýlového předpisu od očního specialisty nejsme schopni poradit. Dioptrie není možné navyšovat odhadem. Důvodů, proč se Vám zhoršil zrak může být mnoho. Jakmile nám dodáte aktuální předpis, velmi rádi Vám poradíme. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám prozatím příjemný den.

Pepa

Dobrý den, potřeboval bych vypočítat jaké multifokální čočky bych měl používat. Na poukazu na brýle od lékaře mám tyto hodnoty:Do dálky PO -0,75 -0.50, 95° LO -0,50 -0,75 75° , Na blízko PO +1,25 -0,50 95° LO +1,50 -0,75 75° . Mnohokrát děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Pepo, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu máte kromě presbyopie i astigmatismus. Na pravém oku je cylindrická hodnota příliš nízká, a tak ji bude nutné přepočítat na sféru. Ke korekci tohoto oka Vám tak postačí klasická multifokální čočka. Na levém oku je však cylindrická hodnota vyšší a ke korekci tohoto oka už budete potřebovat čočku pro kombinovanou oční vadu tzv. torickou multifokální. Pro korekci tohoto oka Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnout pouze jedny čočky, a to Proclear Multifocal Toric. Protože se jedná o velmi složitou korekci zraku a kontaktní čočky pro kombinovanou oční vadu jsou poměrně finančně náročné, doporučujeme Vám před nákupem na internetu odbornou aplikaci čoček. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Služba bývá zpoplatněna, ale jde o investici, která se rozhodně vyplatí. Pakliže trváte na tom, že čočky vyzkoušíte sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nelze uplatnit reklamaci.
Multifokální čočky od společnosti CooperVision navíc rozlišují dominanci očí (označení písmen D a N u hodnoty adice). Ke korekci pravého oka bychom Vám nabídli čočky Proclear Multifocal s hodnotou dioptrie -1,00 a adice +2,00. Ke korekci levého oka bychom Vám pak nabídli čočky Proclear Multifocal Toric s hodnotou dioptrie -0,50, cylindru -0,75, osy 80° a adice -2,00. Jde o hydrogelové kontaktní čočky s denním režimem nošení, a tak k čočkám budete potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Laim Care. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Eva

Dobrý den, doplňuji údaje z kartičky od brýlí ke včerejším dotazu. Do dálky PO +0,75 =0,5 160° LO +0,75=0,5 170° Na blízko PO +2 = 0,5 160° LO +2 =0,5 170° CR 1,6 UCMHMC31,5/21 Čočky bych chtěla vyzkoušet, na návštěvu lékaře se také chystám. Děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za doplnění hodnot. Začíná se u Vás projevovat kombinovaná vada presbyopie a astigmatismu. Prozatím jsou však hodnoty cylindru nízké a bude potřeba je převést na sféru. Ke korekci zraku Vám tak budou nyní stačit tyto klasické multifokální čočky. Pro pravé i levé oko budete potřebovat multifokální čočku s hodnotou dioptrie +0,50 a adice +1,00. Značka TopVue nabízí k vybraným balením službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, můžete je vrátit a nepřijdete tak o své peníze. Korekce zraku multifokálními čočkami je pro mozek složitější a může trvat až 2 týdny, než si zvyknete. Pro lepší adaptaci si pomáhejte drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou značně usnadní návyk na nový typ korekce. Na začátek také doporučujeme aplikovat si čočky, když budete v klidu doma (o víkendu či po práci) a nikam se nebudete chystat. Nezapomeňte, že se jedná o měsíční čočky a budete k nim potřebovat i roztok k péči. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Eva

Dobrý den, chtěla bych začít občas používat čočky místo brýlí. Mám 2 roky brýle pouze na blízko 2 dioptrie na levé i pravé oko, cylindr 0,5. Na dálku mám naměřeno 0, 75. Je mi 50 let. Brýle ale zatím nemám. Jaké čočky bych měla vyzkoušet pro začátek, nemám s nimi žádnou zkušenost. Budu ráda za radu. Eva

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci zraku budete potřebovat multifokální čočky. Abychom správně vypočítali hodnotu adice, potřebovali bychom znát kompletní brýlový zápis včetně všech znamének (+, - nebo =). Jakmile nám doplníte zápis, rádi Vám přepočet uděláme. Správně byste ovšem měla mít čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě měření a Vašich potřeb nabídne vhodné kontaktní čočky. U multifokálních čoček také leckdy upravuje na základě zkoušky dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku dokonalá. Rozhodnete-li se vybrat si čočky sama bez odborné pomoci, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit případnou reklamaci. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Kateřina

Dobrý den, jaké prosím zvolit čočky, brýle mám Pravé oko: SPH -12,5, CYL -0,75 AXE 55, Levé oko: SPH -12,5, CYL 0,75, AXE 145. Čočky potřebuji nosit denně. Děkuji K.D:

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Dle dioptrického zápisu máte astigmatismus a budete tak potřebovat torickou variantu těchto čoček - TopVue Air for Astigmatism. Pro nákup čoček bude nutné Vaše dioptrické hodnoty upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -11,00, cylindru -0,75 a osy 60°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -11,00, cylindru -0,75 a osy 150°. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka Sujová

Dobrý den, potřebuji poradit s nákupem čoček. Byly mi naměřeny tyto hodnoty: Dálka +1,50, cyl -0,25, AXIS 175, ADD +1,75, Vcc mono 1,0 +2,25, cyl -0,50, AXIS 155, ADD +1,75, Vcc mono 1,0 Blízko +3,25, cyl -0,25, AXIS 175, ADD +1,75 +4,00, cyl -0,50, AXIS 155, ADD +1,75 Hodně sportuji a nošení brýlí mi nevyhovuje. Také mám často "suché oči". Moc děkuji za odbornou konzultaci Lenka S.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za komentář. V zápise nerozlišujete pravé a levé oko. Pro nákup kontaktních čoček je nutný přepočet a my bychom neradi udělali chybu. Prosím, pošlete nám na e-mail info@cocky-kontaktni.cz fotografii předpisu. Protože máte i nízké hodnoty astigmatismu, bude správnost výpočtu zásadní. Děkujeme za pochopení. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Jarka

Dobrý den, prosím o informaci - byly mi naměřeny hodnoty P -3,25, cyl -0,25, AX 95, ADD 1.5, L -4,00, cyl -0,50 ax 155 add 1,5. Na blízko P - 1,00 L -1,25,cyl. -0,50 AX 130. Jaké čočky zvolit. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jarko, děkujeme Vám za otázku. Začíná se u Vás rozvíjet kombinovaná oční vada presbyopie a astigmatismus. Astigmatické hodnoty jsou však zatím příliš nízké, a proto Vám ke korekci zraku budou zatím stačit klasické multifokální čočky např. tyto. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a adice +2,50. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75 a adice +2,50. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Anonymous

Dobrý den, chci se zeptat při PO +1,5 LO +1,75 do dálky, addice PO +3,5 LO +3,75 je možné mít multifukální čočky ? nelze totiž zadat víc než +2,5 děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pokud máte od lékaře již vypočítanou adici o těchto hodnotách, pak budete potřebovat čočky, které rozšiřují běžný dioptrický rozsah - Proclear Multifocal XR. Je však možné, že jste si zaměnila hodnotu adice s dioptrickými hodnotami naměřených na blízkou vzdálenost. V takovém případě by bylo nutné udělat výpočet adice. V takovém případě by byla adice +2,00. Jestliže máte dioptrický zápis od lékaře, můžete nám ho poslat na e-mail info@cocky-kontaktni.cz a my Vám dioptrický zápis zkontrolujeme. Pokud byste měla jakékoli další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Štěpánka

Děkuji za odpověď. A musím se tedy ujistit, píšete že bude potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou -2,25 a pro levé -2,50 a ráda bych se zeptala jestli je to tak opravdu správně když brýle má manžel s hodnotami PO: = 2,5 +0,5 35° ĽO: = 2,75 +0,5 140° Je nějaký rozdíl mezi čočkou a brýlemi že je rozdilná hodnota dioptrie? A jako druhou otázku bych se chtěla zeptat jsou nějaké vhodné čočky co se nemusí na noc vyndavat? Manžel by byl rád kdyby je nevyndaval nikdy což samozřejmě nejde. Ale třeba je tu nějaká možnost.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Štěpánko, děkujeme Vám za další otázku. Jak jsme již psali v předchozí odpovědi, u Vašeho manžela se rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Cylindrické hodnoty do hodnot ±0,50 je nutné přepočítat na sféru. My jsme tedy do sférických dioptrických hodnot pro nákup kontaktních čoček museli promítnout plusovou cylindrickou hodnotu. Po přepočtu pak vycházejí -2,25 pro pravé oko a -2,50 pro levé oko.
Rozdíl mezi brýlemi a kontaktními čočkami je závislý na daných dioptrických hodnotách. Např. u oka s brýlovou dioptrickou hodnotou -2,00 bude stejná dioptrická hodnota i pro nákup kontaktních čoček. U oka s brýlovou dioptrickou hodnotou -4,00 bude dioptrická hodnota pro nákup kontaktních čoček -3,75. U vyšších dioptrií je již nutné počítat s ohniskovou vzdáleností.
Ve Vašem konkrétním případě bylo nejprve nutné převést plusový cylindr +0,50 na minusový a následně přepočítat dioptrické hodnoty dle sférického ekvivalentu.
Odpověď na Vaši druhou otázku se manželovi bude líbit, protože v našem sortimentu máme i takové čočky, které umožňují kontinuální (nepřetržitý) způsob nošení. Takové čočky se nasadí na oko a mohou se z něj vyjmout až za 30 dnů. Jde např. o kontaktní čočky Biofinity nebo Air Optix Night and Day Aqua. U těchto čoček prakticky odpadá péče, ale je dobré mít u sebe alespoň malý roztok pro případy, že by měl Váš manžel nutkání čočku z oka vyjmout. V případě, že byste roztok doma neměli, o čočku byste tak přišly. Pro takové mimořádné uchovávání by Vám mohl stačit roztok ReNu MultiPlus Flight Pack. Pro nepřetržité nošení čoček doporučujeme používat oční kapky, kterými čočky opláchnete alespoň v oku např. Blink-N-Clean. Správně by měl uživateli kontaktní čočky vždy aplikovat oční specialista, který současně doporučí i způsob nošení v závislosti očního vyšetření. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.
Štěpánka

Dobrý den manžel by si přál zkusit kontaktní čočky, ale stále se zdráhá si je koupit. Ráda bych mu udělala radost ale nechci vybrat špatně. Mám lísteček od manželovo optiky z SK s hodnotana: PO: = 2,5 +0,5 35° ĽO: = 2,75 +0,5 140°

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Štěpánko, děkujeme Vám za otázku. Pokud je Váš manžel naprostý začátečník, doporučovali bychom mu nejprve jednodenní kontaktní čočky. Dle zápisu se u něj rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus, ale hodnoty jsou zatím příliš nízké a ke korekci zraku mu budou stačit klasické sférické čočky. Pro pravé oko bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25 a pro levé oko bude potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili čočky TopVue Daily. O jednodenní čočky se nemusí pečovat. Jednoduše si manžel ráno nasadí čočky a večer je vyhodí. Navíc u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by manželovi čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Alena Kramná

Dobrý den, v balení Top Vue Multifokal ( 1 čočka ) je skutečně v balení 1 kus, nebo 1 pár ? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Aleno, děkujeme Vám za otázku. V tomto balení je 1 čočka (1 ks). Hezký den.

Pavel Kubát

Dobrý den, prosím o radu : do dálky pravé +3,0 -0,75 90, levé +3,0 -0,5 95, na blízko pravé +5,0 -0,75 90, levé +5,0 -0,5 95, jaké hodnoty nastavit v parametrech výběru. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Pavle, děkujeme Vám za otázku. Podle zápisu máte kombinovanou oční vadu. Na levém oku je ještě cylindrická hodnota nízká a bude se převádět na sféru, a to znamená, že by Vám ke korekci levého oka postačila klasická multifokální čočka. Ovšem na pravém oku je již cylindrická hodnota vyšší, a tu již přepočítat nelze. Ke korekci pravého pak bude potřebovat čočku, která koriguje jak astigmatismus tak presbyopii. Z našeho sortimentu Vám tak můžeme pro pravé oko nabídnout pouze čočku Procear Multifocal Toric. Protože se již jedná o složitější korekci zraku, doporučujeme Vám odbornou aplikaci. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se Vám rozhodně vyplatí. Jestliže si budete chtít čočky zakoupit sám na vlastní pěst pak budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku Proclear Multifocal Toric s hodnotou dioptrie +3,00, cylindru -0,75, osy 90° a adice +2,00. Pro levé oko bychom Vám doporučili čočku ze stejné řady, a to čočky Proclear Multifocal s hodnotou dioptrie +2,75 s adicí +2,00. U obou typů těchto čoček musíte znát dominanci očí. Čočka pro dominantní oko bude mít označení D a pro nedominantní oko N. Při nákupu bez odborné aplikace mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů nelze uplatnit reklamaci. Hezký den.
Jarka

Dobrý den, doplnění k mému dotazu z 5.4.2021 - více informací než níže uvedené jsem nenašla - P.O do dálky -3,25, cyl. -0,25, osa 095, blízko -0,75, LO do dálky -4,00, cyl.-0,50, OSA 155, blízko -1,00. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jarko, děkujeme Vám za doplnění informací. Podle zápisu Vašich dioptrických hodnot jsme provedli výpočet a vyšla nám vyšší hodnota adice. Pro pravé oko byste měla mít čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a adice +2,50 a pro levé oko byste měla mít čočku s hodnotou dioptrie -4,00 a adice +2,50. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.

Olga

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet Vaše multifokalní kontaktní čočky, ale nemůžu najít ty správné. Oční lékařka mi napsala bryle na dálku P oko - 5,25, levé oko - 5,50 a na blizku P oko -3,50 a levé -3,75. Tady jsem našla bohužel jen plusové hodnoty. Předem dekuji za radu

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Olgo, děkujeme Vám za komentář. Z naměřených hodnot (na dálku a na blízko) je nutné vypočítat hodnotu adice, kterou poté zadáte při nákupu. Navíc bude nutné upravit i hodnotu dioptrie dle tabulky sférické vrcholové lámavosti. Po přepočtu budete tedy pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,00 a adice +2,00 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,25 a adice +2,00. Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit i dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Protože se jedná o měsíční čočky nezapomeňte si k nim koupit i čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jarka

Používám TopVue Air Multifocal - P.O. -3,25 cyl -0,25 OSA 095,ADD +1,50a L.O. -4,00, cyl. -0,50, OSA 155, ADD+1,50, čočky jsem měla pro p.o, -3,00 a pro l.o. -3,75. Do dálky vidím dobře, ale na počítač a načtení vidím špatně. Prosím, jaké hodnoty si objednat. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jarko, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli poradit, potřebovali bychom znát Váš kompletní dioptrický zápis pro brýle naměřené na dálku a i blízkou vzdálenost. Podle zápisu, který jste uvedla máte pravděpodobně nevhodně zvolené dioptrické hodnoty pro nákup multifokálních čoček, a to je pravděpodobně důvod, proč korekce zraku není dobrá. Prosím, napište nám další komentář s kompletním zápisem včetně všech znamének (+, - a =). Rádi Vám poté poradíme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Markéta

Dobrý den, jaké multifokální čočky pro P. O. Do dálky-4,cylindr 0,5,L. O. Do dálky -3,5,cylindr 1.Na blízko P. O. s ADD 3,L.O.s ADD 2,25 Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Markéto, díky za otázku. Výběr multifokálních čoček je poněkud složitější a nelze jej uskutečnit pouze na základě těchto naměřených hodnot. Vzhledem k tomu, že máte presbyopii kombinovanou s astigmatismem, budete potřebovat minimálně pro levé oko speciální čočky, které nabízí hodnoty dioptrie, cylindru, osy i adice. Jsou to například čočky Proclear Multifocal Toric. Takové čočky bychom Vám ale rozhodně nedoporučovali napoprvé kupovat online. Určitě by Vám je měl odborně aplikovat oční specialista. Pro pravé oko by měl stačit přepočet a měly by Vám vyhovovat multifokální čočky. K přepočtu jsou nezbytná znaménka i u cylindrů a u levého oka byste také měla znát osu. Rozhodně navštivte očního specialistu, který se zabývá aplikací kontaktních čoček. Pokud se budete chtít na něco dalšího zeptat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Kamila Janošíková

Dobrý den, prosím o radu: zatím jsem si u vás objednávala čočky do dálky, ale nyní pro zhoršení zraku potřebuju čočky multifokální. Naměřené hodnoty jsou pro pravé oko -4,00 add +1,5 a pro levé oko -4,00, cylindr -0,50/143, add +1,5. Jaké čočky bych si měla objednat? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kamilo, díky za otázku. Objednejte si pro jistotu zatím pouze toto balení po 1 čočce a vyzkoušejte pro pravé oko dioptrii -3,75 s adicí +1,50 a pro levé oko dioptrii -4,00 s adicí +1,50. Věříme, že budete s čočkami spokojená. Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Klaudia Ottová

Měla jsem z čoček strach a myslela jsem si, že pro 60+ už čočky nejsou. Ale je to skvělá změna.

Kamila

Jsou fajn. Moc děkuji!

Eva

Obdržela jsem zkušební čočky multifunkční ale mám problém je z oka odstranit večer.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, díky za komentář. Pokud Vám dělá problém čočky vyjmout, zkuste před vyndaváním aplikovat oční kapky, které mohou pomoci čočku uvolnit. Je nutné najít si pro manipulaci ten správný gryf. Můžete si také přečíst tipy v našem článku Nasazení kontaktní čočky na oko. Pokud se budete chtít na cokoli zeptat, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Lenka

Dobrý den, mám naměřené tyto hodnoty: pravé oko na dálku -5, ADD 1,75 a levé oko -4,5, ADD 1,75. Jaké hodnoty bych si prosím měla objednat? Předem děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Vyzkoušejte tyto čočky TopVue Air Multifocal s dioptrií -4,75 a adicí +1,50 pro pravé oko a pro levé oko dioptrií -4,25 s adicí +1,50. Pokud jsou to Vaše první multifokální čočky, nechte na ně oči postupně zvykat. Každý den si je nechte v očích o něco déle. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Edit

Dobry den, rada bych vyzkousela tyto multifokalni cocky. Mam namerene hodnoty: Pravé oko: +2,25 -0,25 x 92 add 0,75 Levé oko: +2,0 -0,25 x 30 add 0,75 Co mam prosim zvolit pro objenani? V optice mi dle vyse uvedenych hodnot dali +1,75 low(1,25) a prave oko +2 low 1.25 tak to moc nechapu. Dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Edito, děkujeme za Vaši otázku. Pokud Vám oční specialista čočky doporučil, určitě Vám i poskytl zkušební pár čoček, abyste mohla posoudit, zda Vám skutečně vyhovují. Z takto přepsaného zápisu bohužel nedokážeme posoudit, jaké hodnoty korekce by byly ideální u těchto kontaktních čoček. Teoreticky bychom doporučili pro pravé oko dioptrii +2,25 s adicí +1,00 a pro oko levé +2,00 s adicí +1,00. Můžete čočky TopVue Air Multifocal vyzkoušet, nebo nám pro jistotu můžete poslat fotografii předpisu od lékaře. Zatím Vám přejeme hezký den.

Libuše

Dobrý den. Jaké parametry čoček si mám objednat, když mám naměřeno do dálky +1,5 a do blízka +3,5 dioptrií? Děkuji Libuše

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Libuše, děkujeme za otázku. Podle naměřených hodnot by Vám u multifokálních čoček měla vyhovovat dioptrie +1,50 a adice +2,00. Pokud zatím nemáte s multifokálními kontaktními čočkami žádné zkušenosti, nebo přecházíte na nový způsob korekce, může to být pro Vaše oči ze začátku náročné a oči budou potřebovat několik dní, aby si zvykly. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme Vám hezký den.

Vodrážková

Ideální na vyzkoušení. Já můžu vřele doporučit.

Andrea

Dobrý den, prosím o radu, jaké zvolit dioptrie do multifokálních čoček. Na pravé oko dálka -2,50, cylindr -0,50. Blízko -1,25, cylindr -0,50 Na levé oko dálka -1,25, cylindr -0,50. Blízko plan, cylindr -0,50. Předem děkuji. Andrea

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Andreo, děkujeme za otázku. U čoček bychom Vám doporučili pro pravé oko dioptrii -2,75 a adici +1,00, pro levé oko dioptrii -1,50 a adici +1,00. Zda jsou hodnoty vhodné, vyzkoušejte na těchto čočkách TopVue Air Multifocal. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Helena

Chci vyzkoušet TopVue Air Multifocal (1 čočka),jakou vybrat v tomto případě adici,když mám do dálky P.O. -2,00, L.O. -3,00 a na blízko P.O.-1,00, L.O. -2,25?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Heleno, děkujeme za otázku. U čoček Vám doporučujeme zvolit pro pravé oko dioptrii -2,00 s adicí +1,00 a pro levé oko dioptrii -3,00 s adicí +1,00. Když se budete potřebovat zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Růžena Vrátná

Měla jsem z čoček strach, ale naštěstí moje první zkušenost dopadla dobře. Děkuji za doporučení a taky rychlé doručení.

Naďa

Dobrý den chtěla bych zkusit multifokální čočky Na dálku mám pravé oko - 3,25 ( cyl. -0,50) a blízko - 1,00 , levé oko -3,50 ( cyl. -0,25 ) a blízko - 1,25. Můžete mi prosím poradit čočky, které by mi pasovali? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Naďo, děkujeme za další otázku. Odpověď jsme Vám již napsali k předešlému komentáři, který najdete níže. Přejeme Vám hezký den.

Naďa Barboříková

Dobrý den můžete prosím poradit s multifokálními čočkami? Na dálku mám pravé oko - 3,25 ( cyl. -0,50) a blízko - 1,00 , levé oko -3,50 ( cyl. -0,25 ) a blízko - 1,25. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Naďo, děkujeme za otázku. Pro pravé oko bychom doporučili dioptrii -3,25 a adici +2,00 a pro levé oko také dioptrii -3,25 a adici +2,00. Určitě vyzkoušejte tyto kontaktní čočky, které jsou dostupné v balení po 1 kuse, nebo je možné využít službu Garance vrácení peněz u standardních balení. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Nadia

Dobrý den chtěla bych zkusit multifokální čočky a potřebovala bych prosím poradit jaké si mám objednat. Na dálku mám pravé oko - 3,25 ( cyl. -0,50) a blízko - 1,25 , levé oko -3,50 ( cyl. -0,25 ) a blízko - 1,50. Můžete mi prosím poradit čočky, které by mi pasovat? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nadio, díky za otázku. Doporučili bychom Vám pro pravé oko dioptrii -3,25 s adicí +2,00 a stejné parametry zvolte i pro oko levé. Doporučujeme hodnoty vyzkoušet na tomto zkušebním balení TopVue Air Multifocal. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Jaroslava Rohanova

Dobrý den chci si pořídit multifokalni kontaktní čočky nosím multifokalni brýle PO.-5,50 cyl. 1,75, ax 0,add 2,25,pd 30,5,vyska 24, a LO. - 5,25,cyl.-1,25,ax 0,add 2,00,pd 30,5, výška 24.Muzete mi prosím poradit čočky, které by mi pasovat? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jaroslavo, děkujeme za Váš dotaz. Bohužel Vás musíme zklamat, ale vzhledem k hodnotě cylindrů by pro Vás nebyly multifokální čočky vhodné. Vedle presbyopie potřebujete korigovat také astigmatismus. Doporučujeme Vám návštěvu aplikačního střediska kontaktních čoček a poptejte se po čočkách Proclear Multifocal Toric. V naší nabídce čočky bohužel prozatím nemáme. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Iveta Palánová

Dobrý den chtěla bych zkusit multifocalní čočky a potřebovala bych prosím poradit jaké si mám objednat. Kontaktní čočky si ojednavám P.O. -2 a L.O. -0.75 a teď mi lékař předepsal brýle na blízko P.O. -0.75 a L.O. +0.50. Děkuji za odpověď

Zákaznický servis
Dobrý den, Iveto, děkujeme Vám za dotaz. Tyto čočky jsou k vyzkoušení velice dobrou volbou. Pro nákup multifokálních kontaktních čoček bychom Vám doporučili následující dioptrické hodnoty. Pro pravé oko čočku s dioptrií -2,00 a add power (ADD) +1,00 a pro levé oko bychom doporučili čočku s dioptrií -0,75 a add power (ADD) +1,00. Tyto kontaktní čočky jsou měsíční, tak bude potřeba zakoupit ještě čistící a uchovávající roztok. Z naší nabídky bychom Vám doporučili univerzální roztok Gelone, který je v péči o čočky velmi dobrý. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Jaruna

Zkusila jsem je a jsou dobré. Konečně mi vnučka nebere brýle a já vidím celý den dobře.

Alena Nováková

Dobrý den, prosím o radu k parametru dioptrie na blízko v současné době mám dioptrické brýle s těmito parametry: pravé oko -6,25, cyl -0,50, osa 000, addice 2,00 levé oko: -6,00, cyl. 0,75, osa 175, addice 2,00 Rády bych zkusila multifokální kontaktní čočky.

Zákaznický servis

Dobrý den, Aleno, děkujeme Vám za komentář. Máte kombinovanou oční vadu - presbyopii s astigmatismem. U pravého oka by šly dioptrické hodnoty ještě upravit tak, abyste korigovala zrak pouze multifokální čočkou, ale u levého oka je třeba brát ohled na vyšší cylindrickou hodnotu. Takovou oční vadu dokážou korigovat pouze jedny kontaktní čočky, a to Proclear Multifocal Toric, které bohužel v našem sortimentu nemáme. Protože jde o drahé kontaktní čočky, doporučovali bychom Vám výběr absolvovat pod dohledem očního specialisty, který Vám poskytne i zkušební čočky. Je možné, že Vám bude muset oční specialista upravit i dioptrické hodnoty tak, aby Vám pohled přes čočky byl maximálně pohodlný. Zde: https://coopervision.cz/…-specialistu si můžete najít očního specialistu, který se společností CooperVision spolupracuje. Děkujeme za pochopení. Hezký den.

Renata Mullerová

Dobrý den, již 9 let u vás objednávám jednodenní kontaktní čočky TopVue a jsem maximálně spokojena. Bohužel přišla doba, kdy musím přejít na multifokální a ráda bych je tedy také vyzkoušela, jak mi budou vyhovovat. Můžete mi prosím poradit jaké si mám objednat? Na dálku mám pravé oko - 2,00 a blízko + 3,75, levé oko -1,75 a blízko + 3,50. Předem moc děkuji:-) a věřím, že i tento druh mi bude vyhovovat.

Zákaznický servis

Dobrý den, Renato, děkujeme za otázku. Z Vašeho zápisu nám vychází velice nepravděpodobná adice. V zápisu dioptrických hodnot bude zřejmě chyba ve znaménku. Prosím, překontrolujte si zápis od lékaře a napište nám zpět. Pokud si zápisem od lékaře nejste jistá, můžete nám poslat jeho fotografii na e-mail info@cocky-kontaktni.cz. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Miluška Němcová

Zakoupené na zkoušku a jsem velmi mile překvapená, jak moc jsou pohodlné. Jsou mi mnohem příjemnější než brýle.

Renata K.

Dobrý den, prosím o doporučení správný multifokálních čoček. Předpis na multifokální brýle korekce dálka: P -4,25 L -4,0 blízko: P -3,0 L -2,75 Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Renato, děkujeme za otázku. Dle přepočtů pro nákup kontaktních čoček zadáte pro pravé oko dioptrii -4,00 a adici (ADD) +1,00 a pro levé oko zadáte dioptrii -3,75 a adici +1,00. Pokud však s kontaktními čočkami nemáte doposud zkušenosti, bylo by dobré konzultovat záměr s očním specialistou. Ten Vám pomůže s aplikací čoček a zajisté Vás upozorní i na pohled přes multifokální čočky, které pracují s jednotlivými dioptrickými zónami. Jistě by Vám poskytl cenné rady, aby pro Vás bylo nošení čoček velmi pohodlné a rychle jste si přivykla. Pokud pro Vás můžeme udělat něco dalšího, napište nám. Hezký den.

Miroslava Klimešová

Dobrý den, zakoupila jsem na zkoušku tyto čočky. Vidím perfektně na dálku i na blízko. Bohužel je večer nemohu dostat z oka. Čočky se jakoby přiletí a je třeba hodně pokusů, vyplachovani oka, posouvání, než se je podaří vyndat. U jiných čoček se mi to nikdy nestalo. Může to být tím, že mi nesedí konkrétně tato značka?

Zákaznický servis
Dobrý den, Miroslavo, děkujeme za otázku. Je nám líto, že Vám tyto kontaktní čočky nevyhovují. Od potíží, které popisujete, Vám zajisté pomohou oční kapky, které budou v průběhu dne kontaktní čočku hydratovat. Pokud potíže neustoupí, doporučujeme vše konzultovat s kontaktologem. Hezký den.
Lenka

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jakou adici si mám objednat? Na dálku mám pravé oko - 4,75 a blízko + 3, levé oko -4,5 a blízko + 2,75. Předem moc děkuji:-)

Zákaznický servis
Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Vaše hodnoty se dle přepočtových tabulek změní pro pravé oko: dioptrie -4,50 a ADD +1,50 a pro levé oko: dioptrie -4,25 a ADD +1,50. Pokud využijete balení TopVue Air Multifocal (3 čočky) a čočky Vám z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud byste měla zájem o jinou značku, doporučujeme Vám navštívit kontaktologa, který Vám s výběrem vhodných kontaktních čoček pomůže. Hezký den.
Maruška D.

Dobrý den :) obracím se na Vás s prosbou o radu. Celý život mládí jsem nosila čočky na dálku, s věkem stárnutí potřebuji brýle nejenom již na dálku, ale i na čtení. Když jsem se před léty ptala zda existují čočky na dálku i na čtení bylo mi řečeno, že ne. Multifokální brýle nechci, optiky za ně chtějí majland a v případě, že Vám nesednou peníze nevracejí a max. ochotny Vám v ceně udělat brýle na dálku a na čtení. Potřebovala bych poradit ohledně dioptrii a hlavně ADICE u Multifokální kontaktní čočky, uvádím informace ohledně brýlí: NA DÁLKU: Pravá čočka: -7,5/0,00/0/0,00 Levá čočka: -7,00/0,00/0/0,00 NA ČTENÍ: Pravá čočka: -6,00/0,00/0/0,00 Levá čočka: -5,50/0,00/0/0,00 Jaké "multifokální" kontaktní čočky si mám a s jakou ADICI objednat? Děkuji za urgentní vyrozumění a PS: existují i barevní multifokální kontaktní čočky? Srdečně zdraví, Maruška D.

Zákaznický servis
Dobrý den, děkujeme za otázku. Máte pravdu, korekce presbyopie je pro člověka náročnější. Problém, který může nastat s brýlemi, kvůli dioptrickým zónám, může nastat i u kontaktních čoček. Podle údajů na brýle, se Vaše hodnoty pro čočky změní pro pravé oko dioptrie na -6,75 a adice na 1,50 a u levého oka se dioptrie změní na -6,50 a adice bude také 1,50. Nicméně tabulkové přepočty nemusí 100% platit pro každého. Nejvhodnější by bylo navštívit kontaktologa, který by Vám s výběrem vhodných čoček pomohl. Ukázal by Vám, jak si čočky aplikovat a jak se s nimi pracuje. Další nákupy byste bez obav mohla provádět na internetu. Pokud ale trváte na on-line nákupu, můžeme Vám doporučit TopVue Air Multifocal, protože je u těchto kontaktních čoček zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že by kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít. Co se týká barevných multifokálních čoček, tak ty, bohužel, v našem sortimentu nemáme. Hezký den.
Květa P.

Když mi lékařka poprvé dala multifokální brýle, trvalo mi docela dlouho, než jsem si na ně přivykla. Měla jsem z kontaktních čoček obavy, ale v Praze mi dali vyzkoušet několik multifokálních čoček, ale tento typ mi doslova "padl do oka". Jsou to příjemné kontaktní čočky.

Michaela

Dobrý den, nosím dioptrické brýle na střední vzdálenost LO -1 a PO -2. Na blízko přes skla vidím rozostřeně. Pro pohodlí na dovolené jsem chtěla vyzkoušet čočky. Lékař mi objednal kombinaci LO -1 / +1,50 a PO -1,75 / +1,50. Na LO vidím ostře na dálku, ale na blízko špatně. U pravého oka je to obráceně. Celkově by tato kombinace vyhovovala na dálku, ale na čtení to bohužel není. Můžete mi poradit ještě nějakou úpravu? Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, Michaelo, díky za otázku. Bohužel nedokážeme odhadnout, podle čeho Vám oční specialista parametry doporučil. Multifokální čočky slouží pro korekci presbyopie. Při této oční vadě jsou většinou naměřeny dioptrie do blízka i do dálky. Můžete vyzkoušet upravit parametry na dioptrii -1,00 s adicí +1,00 pro levé oko a pro oko pravé dioptrii -2,00 s adicí +2,00. Doporučujeme Vám vyzkoušet tyto TopVue Air Multifocal, které jsou dostupné v balení po 1 kontaktní čočce. Pokud máte zájem o jinou značku, poraďte se svým očním specialistou. V případě, že budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Radka

Dobrý den chci se zeptat nosím čočku _4.75 na dálku a je mi po čtyřicítce a začínám s čočkama vidět špatně na blizko mám naměřeno +0.5 můžete mi poradit děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Radko, díky za otázku. Pravděpodobně se u Vás objevila presbyopie. Pro její korekci se používají multifokální čočky. U nich se zadává dioptrie naměřená na dálku a adice. Adice je rozdíl mezi dioptrií do dálky a do blízka. Dioptrii do dálky bychom doporučili ještě upravit "z brýlí na čočky". Výsledek by tedy byl dioptrie -4,50 a adice +4,00. Jde o vysokou hodnotu, kterou najdete u kontaktních čoček Proclear Multifocal XR. Vzhledem k tomu, že s čočkami nemáte zkušenost, bylo by lepší, kdybyste navštívila očního specialistu, který by Vám řekl, zda jsou tyto hodnoty korekce skutečně vhodné a doporučil Vám čočky, které Vám budou vyhovovat po všech stránkách. V případě, že budete mít jakýkoli jakýkoli další dotaz, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Jana Nedomova

Dobrý den mám na dioptrickych brýlí na dálku +5 a na blízko +6.5 . Jakou variantu si mám vybrat na kontaktní čočky? Pokud mám čočky nasazené +5 tak si na čtení dávám brýle na čtení 1+ dioptrií. Stačila by mi kombinace 5+ a 1,5 +. Předem děkuji za odpověď Nedomová

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jano, děkujeme za otázku. Dioptrie na blízko a adice nejsou stejné hodnoty ani stejné parametry. Pokud máte do blízka naměřenou dioptrii +6,50, ale dokážete číst s brýlemi s dioptrií +1,00, pak bychom Vám doporučovali navštívit očního specialistu, který Vám oči přeměří. Pokud bychom počítali s dioptrií +5,00 na dálku a +6,50 na blízko, pak bychom Vám doporučili čočky s dioptrií +5,25 s adicí +1,50. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Jitka Collisová

Dobrý den, můj optik mi doporučil bifokální čočky, které by na pravém oku byly -2,50 na dálku a -1,00 na blízko a na levém oku mám -1,75 na dálku a -0,25 na na blízko. Poradíte mi, prosím, jak si je mám objednat? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jitko, díky za dotaz. U multifokálních čoček se zadává dioptrie naměřená na dálku. U Vás by to znamenalo pro pravé oko dioptrii -2,50 s adicí +1,50. Pro levé oko by to byla dioptrie -1,75 a adice +1,50. Vyzkoušejte tyto TopVue Air Multifocal v balení po 1 čočce, případně v klasickém balení, u kterého je možné využít službu Garance vrácení peněz. Najít 100% vyhovující multifokální čočky není někdy úplně jednoduché a nákup jiné značky by se pro Vás mohl stát zbytečnou investicí. Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Mirka

Dobrý den , mám na dálku -1,5D na blízko vidím dobře . Jaký mám zvolit add power ? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Mirko, díky za otázku. Pokud máte naměřené dioptrie pouze na dálku, měly by Vám vyhovovat sférické čočky - tedy pouze se sférickou dioptrií -1,50. Multifokální čočky jsou určeny pro korekci vidění na dálku i na blízko, takže pokud vidíte do blízka bez problémů, doporučili bychom Vám čočky TopVue Air. U čoček můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že Vám multifokální čočky doporučil oční specialista, napište nám prosím více informací. Zatím děkujeme a přejeme Vám hezký den.
Martin Hnilo

Dobrý den, šlo opravdu o omyl, levé oko -3,25,+1,00, pravé -3,75, +1,00. Jaká by byla tedy správná hodnota add power? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martine, díky za upřesnění. Adice se vypočítá tak, že se od dioptrie naměřené do dálky odečte dioptrie naměřená na blízko. U Vás by vyšly hodnoty dost vysoké. U levého oka by to byla dioptrie -3,25 a adice +4,25. Pro pravé oko bychom doporučili upravit dioptrii na -3,50 a adice by vycházela na +4,50. Bohužel nemáme v nabídce kontaktní čočky, které by takhle vysokou adici nabízely. Je možné, že jde o nějaké nesrovnalosti s parametry. Nesprávná znaménka mohou výpočet úplně rozhodit. Poraďte se raději s kontaktologem. Budete mít jistotu, že vyberete správné parametry čoček. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Martin Hnilo

Dobrý den, jsem dlouholetý uživatel kontaktních čoček na krátkozrakost. V psolední době jsem začal hůře vidět na blízko. Rád bych vyzkoušel multifokální čočky Topvue. Lékař mi naměřil tyto hodnoty: levé oko -3,15, +1,00, pravé -3,75, +1,00. Jak mám správně zvolit Add power? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martine, díky za Váš dotaz. Pro levé oko máte skutečně naměřené dioptrie -3,15? Většinou se hodnoty udávají po 0,25. Napište nám prosím, zda jste zapsal dioptrii pro levé oko správně. Zatím díky a přejeme Vám hezký den.

Tomáš Petržilka

Dobrý den, chápu správně, že když si chci objednat čočky s dioptriemi +4 na blízko a +2,5 na dálku, musím do pole dioptrie zvolit +4 a do pole add power +2,5? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Tomáši, děkujeme za otázku. U multifokálních čoček se zadává dioptrie naměřená do dálky a adice je rozdíl mezi naměřenými dioptriemi do dálky a do blízka. U Vás bychom doporučovali dioptrii +2,50 a adici +1,50. Vyzkoušejte parametry na těchto TopVue Air multifocal a kdyby Vám snad nevyhovovaly, konzultujte výběr čoček s očním specialistou. Multifokální čočky jsou složité a mnohdy je nutné vyzkoušet více značek, něž najdete ty správně čočky pro korekci presbyopie. Pokus byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Věra Svobodová

Dobrý den, mám pravé oko +1,25 D, levé oko +1,0 D a do blízka na obě oči 1,75 D. BC 8.8, ADD High. Chci si objednat měsíční čočky, ale nějak v tom tápu. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Věro, díky za Váš dotaz. Nosila jste už nějaké kontaktní čočky? Pokud ano, napište nám prosím jaké a s jakými parametry. Kdybychom měli vypočítat adici z uvedených dioptrií, určitě by nám nevyšla hodnota, která spadá do adice High. Není 1,75 právě adice? Předem díky za doplnění informací. Zatím mějte hezký den.

Josef Kramarovič

dobry den poterebuji poradit mam dioptrie leve oko PWR+2, 50 ADD+1,50 Prave oko PWR+1,50 ADD +1,50 mel jsem čočky COMFILCOM A při stejnyma parametry vidim huř do blizka dekuji za odpoved

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Josefe, díky za Váš dotaz. Multifokální čočky mají poněkud složitější funkci. Jsou konstruovány tak, že kombinují několik optických zón. Na čočce oko vlastně přechází od dioptrií na blízko až k dioptriím do dálky. Existuje několik typů konstrukce čočky a tak se způsob fungování multifokálních čoček může u jednotlivých výrobců lišit. Pokud chcete, můžete ještě vyzkoušet čočky TopVue Air Multifocal s vyšší adicí. Pokud Vám ale nebudou vyhovovat, raději konzultujte výběr nových čoček se svým očním specialistou. Pokud se budete chtít na něco zeptat, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Hana Pekárková

Dobrý den, jaké parametry multifokálních čoček bych měla zadat, když na pravém oku mám do dálky -2,5, cyl -0,25, osa 165 a na levém -2,5, cyl 0,5, osa 180. Na blízko, bez brýlí nebo čoček, přečtu vše (nebyla mně naměřena žádná dioptrie), ale s brýlemi nebo čočkami na dálku mám se čtením problém. Mohly by tento problém vyřešit multifokální čočky? Pokud ano, jakou hodnotu "adice" mám zvolit? Předem děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, díky za Váš dotaz. Podle naměřených parametrů Vás trápí astigmatismus. Jaké kontaktní čočky nyní nosíte? Pokud nosíte sférické čočky (pouze s dioptrií) je možné, že vidění na blízko je negativně ovlivněno chybějící korekcí astigmatismu. Není vyloučena ani presbyopie, ale doporučili bychom Vám navštívit kontaktologa, který Vám sdělí přesnou diagnózu. Adice je totiž rozdíl mezi dioptrií naměřenou do dálky a do blízka. Nemáme ji tedy z čeho vypočítat. Pokud byste se ale chtěla zeptat na něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Marie Kuncová

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet kontaktní čočky. Jak prosím správně zvolit? Mám na dálku PO + 1 , LO +0,75 , na blízko PO +2,25 a LO + 2. ADD mám na dálku +1,25 a osa 20. Děkuji za odpověď. Majka Kuncová

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marie, díky za otázku. Bohužel si mejsme jistí Vašimi naměřenými parametry. Adici lze snadno vypočítat rozdílem mezi dioptriemi do dálky a do blízka. Hodnoty, které popisujete jako adici, jsou ale hodnoty uváděné při astigmatismu - cylindr a osa. Můžete si, prosím, u svého očního specialisty ověřit, jaká oční vada Vás trápí a jaký typ čoček byste měla zvolit? Pokud půjde o kombinovanou vadu presbyopie a astigmatismu, pak Vás musíme odkázat na osobní konzultaci s kontaktologem. V naší nabídce bohužel čočky pro takový typ oční vady nemáme. Jestli pro Vás budeme moci něco udělát, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

Eliška Skořičková

Moje první zkušenost. Nosím je už poslední týden a oči jsou spokojené. Vidění je ostré. Nemám co vytknout.

Ivona Šašková

Jsou pohodlné i na úplném konci měsíce. Zatím jsem to tak u žádných čoček neměla. Ráda je doporučím.

Renata Pavlovcová

Na základě předchozí komunikace ze dne 13.6.2018: "Dobrý den, Renato, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko si objednejte čočky s dioptrií +2,25 a adicí +2,00 a pro levé oko dioptrii +3,00 a adici +2,00. Pokud byste měla jakékoli další otázky, napište nám." , jsem si pořídila čočky, ale vidím do blízka rozmazaně. Podle všeho mám pravé oko dominantní a potřebuji poradit, jestli si mám na pravé oko pořídit čočku s vyšší adicí nebo na levé s nižší. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Renato, díky za Váš dotaz. Je nám líto, že Vám čočky nevyhovují. Hodnoty jsme Vám vypočítali z dioptrií, které jste ve svém předchozím dotazu uvedla. Protože nemáme možnost osobního kontaktu, jediná možnost pro nás je, postupovat dle obecných vzorců. Skutečnost se ale může lišit. Podle těchto vzorečků postupují i kontaktologové. Ti ale mají možnost okamžitě reagovat, když hodnoty nejsou vyhovující. Každé oči jsou jiné a čočky nemusí vyhovovat z mnoha důvodů. Navíc aplikace multifokálních čoček může být komplikovaná. Někteří nositelé si na multifokální čočky nikdy nezvyknou. TopVue Air Multifokal nerozlišují dominantní a nedominantní oko. Pokud chcete vyzkoušet jiné multifokální čočky, doporučujeme Vám návštěvu aplikačního střediska. Zároveň Vám doporučujeme poradit se o vhodných hodnotách korekce osobně s odborníkem. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím přejeme hezký den.

Hanz

Vyhovují mi. Oči si chvíli zvykaly na to, jak čočky fungují, ale nakonec to pobrali a já si užívám bez brýlí. Čočky jsou prostě v mnoha situacích pohodlnější. Díky za doporučení.

Zuzana

Dobrý den poradite mi prosím jakou zvolit adici.když mám na pravé oko.2+ a na levé 3+? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Zuzano, díky za Váš dotaz. Adice se počítá v případě, že jsou pro oči naměřené dioptrie do dálky i do blízka. Hodnoty Vám musí sdělit Váš oční specialista. Pokud budete chtít údaje doplnit, nebo se zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Kožera Petr

Vypadá to dobře. Každý den je nošení lepší, takže věřím, že si oči zvyknou. Pohodlí je ok, oči nejsou unavené.

Renata Pavlovcová

Dobrý den, nosím multifokální brýle a chtěla bych vyzkoušet multifokální kontaktní čočky. Na pravém oku mám hodnoty do dálky +2,25 a do blízka +4,00 a na levém oku do dálky +3,00 a do blízka +4,75 dioptrií. Jaké mám zvolit hodnoty u čoček? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Renato, děkujeme za Váš dotaz. Pro pravé oko si objednejte čočky s dioptrií +2,25 a adicí +2,00 a pro levé oko dioptrii +3,00 a adici +2,00. Pokud byste měla jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Lenka Hrdinová

Dobrý den,jaké zvolit hodnoty čoček,když mám na dálku -4,25 a druhé oko -3,5.Na blízko s těmito brýlemi vidím rozmažaně,proto je na čtení musím odkládat.S klasickými čočkami mám proto problém,protože vidím dobře do dálky,ale na blízko rozmazaně. Předem děkuji za odpověď a radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, díky za Váš dotaz. Pravděpodobně Vás začala trápit presbyopie. Pro její korekci jsou skutečně vhodné multifokální kontaktní čočky. Hodnoty adice se ovšem jen tak neodhadují a vycházejí z provedeného měření zraku. Pokud chcete čočky vyzkoušet bez návštěvy očního specialisty, objednejte si čočku s dioptrií -4,00 s adicí +1,00 pro jedno oko a pro druhé -3,25 a opět zvolte nejnižší možnou adici +1,00. V případě, že navštívíte kontaktologa, provede znovu měření a naměří Vám na každém oku dioptrii do dálky i do blízka. Z těchto hodnot se pak vypočítá adice. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Ivoš

Příjemnost materiálu mě překvapila. S většinou čoček jsem měl míval po delším nošení problémy. Tady u TopVue všechno v pořádku. Paráda a velká spokojenost.

Dáda Drdová

super pohodlné. oči si hodně rychle zvykly

Kamil Čurda

Čočky nasadím a po prvním mrknutí o nich nevím. Materiál je příjemný a vidím konečně všechno. Bylo mi protivné mít několikery brýle.

Ája

Dobrý den, prosím o radu: mám brýle s hodnotami pravé oko -5,5, add 1,75 levé oko -3,5 add 1,75 jaké zvolit hodnoty u čoček - domnívám se, že by stačilo -5,25 a -3,25, ale nevím si rady s addicí, pokud je na výběr jen 1,5 a 2,0. A ještě mám dotaz: pro lepší snášenlivost čoček na oku má větší význam vyšší hodnota obsahu vody nebo raději vyšší hodnota Dkt? Děkuji za radu i za výborný web :-)

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ájo, díky za Vaši otázku. Ano, u kontaktních čoček byste měla dioptrie upravit. Dle tabulkových přepočtů Vám doporučujeme pro pravé oko dioptrie -5,25 s adicí +1,50 a pro levé oko -3,25 s adicí +1,50. Abyste si vhodnost parametrů ověřila, objednejte si tyto TopVue Air Multifocal. Pokud by snad vidění do blízka bylo nedokonalé, můžete pak vyzkoušet zvýšit adici. Tabulkové přepočty nemusí být 100%. Snášenlivost materiálu kontaktních čoček záleží na potřebách očí konkrétního nositele. Tyto potřeby jsou různé. Někdo potřebuje kontaktní čočky s vysokou propustností kyslíku, jiní musí mít kontaktní čočky s dominancí obsahu vody. Proto je vždy nutné kontaktní čočky vyzkoušet. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Daňek.

Sedly mi hned na poprvé skvěle. Celý den v pohodě. Večer byly oči OK.

Václav Vaňousek

Dobrý den, chtěl bych si objednat a vyzkoušet multifokální čočky. Mám levé oko -5 a pravé -6 . Pro lepší čtení používám brýle +1. Můžete mi prosím poradit jakou hodnotu čoček si zvolit ? Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Václave, díky za Vaší otázku. Oční vadu by Vám měl diagnostikovat oční lékař. U multifokálních čoček je při objednání nutné zadat dioptrii do dálky a k tomu adici, která se vypočítá jako rozdíl mezi dioptrií do dálky a dioptrií do blízka. U Vašich dioptrií je třeba udělat korekci pro kontaktní čočky a dle Vámi zadaných parametrů by výsledkem tedy měla být dioptrie -4,75 s adicí +5,75 pro levé oko a dioptrie -5,50 s adicí +6,50 pro pravé oko. Takové hodnoty nenajdete u žádných kontaktních čoček, které jsou standardně vyráběny. Doporučujeme Vám tedy osobní konzultaci s kontaktologem, který Vám přeměří zrak a umožní vyzkoušet vybrané kontaktní čočky. Nejvyšší hodnoty adice najdete například u Proclear Multifocal XR. Adice je zde do +4,00. Vzhledem k ceně čoček a nepravděpodobnému výsledku Vám opravdu doporučujeme osobní konzultaci s lékařem. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím mějte hezký den.
Jiří Vlček

Dobrý den, jaké parametry multifokálních čoček bych měl zadat, když na jednom oku mám do dálky -3,5 a na druhém -4,0 do dálky. Na blízko brýle nepotřebuji a čtu nejraději bez brýlí. Jakou hodnotu "adice" mám zvolit? Předem děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jiří, díky za Váš dotaz. Multifokální čočky jsou určeny pro korekci presbyopie. Při této vadě jsou pacientovi naměřeny dioptrie do dálky i do blízka. Při objednání se zadává dioptrie do dálky a adice. Adice se vypočítá tak, že od dioptrie do dálky odečteme dioptrii do blízka. Pokud tedy nemáte žádnou dioptrii naměřenou, měly by Vám stačit obyčejné sférické kontaktní čočky - například TopVue Air s dioptrií -3,25 pro jedno oko a pro druhé -3,75 (u dioptrií "z brýlí na čočky" se dělá malá úprava z důvodu rozdílné vzdálenosti kontaktní a brýlové čočky od oka). V případě, že si nejste jistý druhem oční vady, doporučujeme Vám vyšetření a osobní konzultaci s lékařem. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Stela Králíková

skvělé vyrovnání vidění na dálku i blízko. z kombinovaných čoček jsou pro mě nejlepší. o čočkách nevím ani minutu z celého dne.

Deniska Pavlíková

konečně vidím všechno ostře. multifokální čočky jsou boží. Díky za pomoc s výběrem.

Ivana Kosová

dekuji za odpoved a prosim jktere cocky bys jste mi doporucila?dekuji Kosova

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivano, doporučujeme Vám právě tyto TopVue Air Multifocal. Můžete objednat dvě tyto zkušební čočky (každou s odpovídajícími parametry), nebo můžete objednat dvě balení po 3 kusech a případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Ivana Kosová

Moc dekuji za odpoved a radu!prave oko do dalky +2,50leve +2,75 add.1,75 na blizko prave +4,25leve+4,75 velice dekuji za odpoved s pozdravem Kosova

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za doplnění. Pokud zápis chápeme správně, měly by Vám vyhovovat následující parametry kontaktních čoček: pro pravé oko dioptrie +2,50 a adice + 1,75. Pro levé oko zvolíte dioptrii +2,75 a adici +1,75. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.

Ivana Kosová

Dobry den prosim o rada,jake cocky muzu objednat kdyz mam namereno na dalku plus 2,75 PLUS 2,50 A NA DALKU PLUS 4,25 A 4,50?OMLOUVAM SE ALE NEJDOU MI PLUSKA DEKUJI S POZDRAVEM KOSOVA.PS A ADD,1,75

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivano, děkujeme za Váš dotaz. Díváte se správně po multifokálních kontaktních čočkách. Při objednávání multifokálních čoček se zadává dioptrie do dálky a daná adice. Bohužel nejsme v Vašeho zápisu příliš moudří. Pokud se koriguje presbyopie, jsou pro každé oko naměřeny dioptrie do dálky i do blízka. Abychom Vám mohli správně poradit, byl by pro nás ideální zápis v následujícím pořadí - pravé oko: dioptrie do dálky, dioptrie do blízka a pak levé oko: dioptrie do dálky a dioptrie do blízka. Adice se pak vypočítá jako rozdíl mezi dioptrií do dálky a dioptrií do blízka. Pokud je to možné napište nám neměřené parametry ještě jednou. Děkujeme a přejeme hezký den.

Slavek

Dobrý den. Jaké parametry čočky bych si měl objednat, když na dálku mám -0,25 a na blízko +1 ? Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Slávku, děkujeme za Váš dotaz. Měly by pro Vás být vyhovující kontaktní čočky s dioptrií -0,25 a adicí +1,00. Přesně vychází adice +1,25, ale tato hodnota adice není u kontaktních čoček vyráběna. Vždy je lepší parametry podhodnotit, než volit hodnoty vyšší. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Dara

Pohodlné příjemné vidění je ostré. U mě určitě spokojenost a veliká.

Alena Šmejkalová

podle listku na bryle je to -3 na dalku, -0,5 na blizko add 1,00

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za doplnění informací. Podle tabulkových přepočtů nám vychází adice +2,50. U multifokálních kontaktních čoček se zadává dioptrie do dálky - tedy -3,00 a adice +2,50. Doporučujeme Vám objednat tyto zkušební čočky, abyste si ověřila, že tato korekce bude odpovídající. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Alena Smejkalova

Dobry den,pri poslednim měření mam 3 dioptrie na obou očích na dalku a 1 dioprii na blizko. Můžete mi poradit,jake cocky objednat? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Abychom Vám mohli poradit, potřebujeme, abyste uvedla u naměřených dioptrií plusová a minusová znaménka. Předem děkujeme za doplnění údajů a zatím přejeme hezký den.

Honza D.

Čočky jsem si objednal na zkoušku a jsou super! Určitě objednám větší balení.

Kateřina Konečná

Dobrý den, jaké parametry multifokálních čoček bych měla zadat, když na jednom oku mám do dálky +1 a na blízko +3 a na druhém +0,75 do dálky a na blízko +2,75? Předem děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Budete potřebovat dvě balení kontaktních čoček, kdy pro první oko si objednáte dioptrie +1,00 s add power +2,00 a pro druhé oko +0,75 s ad power +2,00. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám krásný den.

Eliška Kreuzerová

Dobrý den. Pohodlnější čočky jsem ještě neměla. Vidění je perfektní a vydrží pohodlné celý měsíc. Určitě můžu doporučit.

Danka

Zdravím, co zadat v obj, když do dálky jsem bez vady, pouze na čtení mám 2+?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Danko, děkujeme za Váš dotaz. Zvolíte si dioptrii 0,00 a Add power +2,00. Přejeme hezký den.

Dagmar Pelikánová

Dobrý den, mám čerstvě změřené dioptrie u očního optika a chtěla bych si u Vás objednat kontaktní čočky, ale ztrácím se jaké mám vlastně uvést hodnoty, když mám naměřeno na dálku +1 a na blízko +3 na obou očích. Předem moc děkuji za radu.D

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Dagmar, děkujeme za Váš dotaz. Pokud máte naměřeny dioptrie do blízka i do dálky, budete potřebovat multifokální kontaktní čočky. Při objednání zvolíte dioptrii do dálky, tedy +1 a Add power +2. První aplikace by měla proběhnout s asistencí a po konzultaci s kontaktologem. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Jan Loucký

Dobrý den. Super čočky. Vyhovují mi a určitě objednám celé velké balení.

Karla S.

už nikdy více dvoje brýle! vážně vidím ostře jak na blízko tak na dálku. jsem nadšená a s čočkami převelice spokojená. určitě můžu doporučit všem kteří váhají

Iva

Dobrý den . Jsem krátkozraká,tzn.nosim čočky na dálku P-7 a L-6. Pro čtení však potřebují čtecí brýle +1,5. Jaké čočky bych si měla prosím objednat? Moc děkuji a hezký den. Iva

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivo, měly by Vám vyhovovat multifokální čočky s dioptrií P -7,50 a L -6,50 a pro obě oči Add power +1,50. Ideální by samozřejmě bylo poradit se osobně s kontaktologem, který by provedl měření a řekl Vám tyto hodnoty s jistotou. Můžete objednat tuto jednu čočku na zkoušku, případně větší balení 3 kusů. U čoček je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další dotazy, napište nám, rádi Vám poradíme. Přejeme hezký den.
Eva

Dobrý dem, omlouvám se,že jsem neuvedla znaménko. na dálku mám +1,50 a na blízko +3,75. Čočky jsem již nosila,ale neměla jsem tolik dioptrii na blízko a proto už teď potřebuji silnější.Děkuji za odpověď s pozdravem Eva.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, i s těmito znaménky platí to, co bylo uvedeno v předchozí odpovědi. Při objednání budete zadávat Add power +2,00 a dioptrii +1,50. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Eva

Dobrý den,mám dotaz,jaké čočky bych potřebovala,když mám na dálku 1,5 a na blízko 3,75 dioptrie. děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. Pokud máte dioptrie na blízko i na dálku naměřené na každém oku je nutné korigovat presbyopii a můžete vybírat z kategorie multifokálních kontaktních čoček. V zápisu naměřených dioptrií neuvádíte znaménka, takže předpokládáme, že dioptrie na dálku je +1,50 a dioptrie na blízko -3,75. V tomto případě budete při objednání zadávat Add power +2,00 a dioptrii +1,50. Jestli jste čočky dosud nikdy nepoužívala, doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa, který provede oční vyšetření a měření přizpůsobené kontaktním čočkám. Přesto můžete vyzkoušet čočky TopVue Air Multifocal, u kterých je možné využít Garanci vrácení peněz. Pokud budete mít další dotazy, nebo budete tento chtít nějakým způsobem doplnit, určitě se na nás obraťte. Přejeme hezký den.
Alžběta Franková

zkusila jsem a takhle pohodlné čočky jsem ještě nikdy neměla. jsem 100 % spokojená!

Karla

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké cocky objednat na parametry 8.6 14.0 -0.25 +2.00 D pravé oko, levé 8.6 14 .0 +0.25 +2.00 D Děkuji za odpoveď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, pokud uvádíte hodnoty zapsané v pořadí - zakřivení, průměr, dioptrie a ADD power, pak potřebujete multifokální kontaktní čočky. Můžete si vybrat jednodenní hydrogelové čočky Dailies AquaComfort Plus Multifocal nebo například měsíční silikon - hydrogelové Biofinity Multifocal. Musíme Vás ale upozornit, že výběr kontaktních čoček bez porady s očním specialistou s sebou nese riziko ztráty finančních prostředků. Kontaktolog by Vám po vyšetření doporučil čočky, provedl by první aplikaci a společně byste posoudili, zda Vám opravdu vyhovují. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.
Lust K.

v očích je nevnímám. osvědčily se mi i v náročnějších podmínkách a na prašných místech. jsou moc fajn

Kateřina Tas

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet čočky TopVue Multifocal. Mohli byste mi poradit jaké dioptrie objednat. Byly mi naměřeny tyto hodnoty: dálka P +6 = 1.25 L +4=1.0 blízko P +7,75 = 1.25 L + 5,75 = 1.0 Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Zdá se, že předpis není úplný a chybí zapsaná osa. V každém případě je nutné při těchto naměřených parametrech pro multifokální čočky použít ekvivalent a zvolit dioptrie pro pravé oko +7,00 a pro levé oko +4,75 a ADD power u obou +1,75. Vzhledem k tomu, že jde o přepočet parametrů, může se stát, že neuvidíte naprosto dokonale. Pokud chcete mít opravdu jistotu, navštivte optometristu, který Vám po přeměření vybere vhodné čočky. Přejeme hezký den.

Marta Jakešová

Děkuji za odpověď , objednala jsem si je , ale nevím jestli jsem neudělala chybu. Protože čočky pouze na dálku mám v mínusu.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marto, při očním vyšetření Vám lékař jistě diagnostikoval oční vadu. Pokud Vám na oku naměřil dioptrie na dálku i na blízko, jedná se o presbyopii. Tato vada se koriguje multifokálními čočkami. S naměřenými dioptriemi +4,25 na blízko a +2,00 na dálku souhlasí informace z předchozí odpovědi na Váš komentář. Pokud máte možnost, zašlete nám kopii Vašeho lékařského předpisu spolu s dotazem na kontaktní email. Děkujeme a přejeme hezký den.

Marta Jakešová

Dobrý večer, chtěla bych vyzkoušet tyto čočky , jaké mám zadat dioptrie ,a ADD, když mám na dálku 4.25 a na blízko 2 dioptrie. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marto, pokud jsou dioptrie naměřené pro brýle, zadáte při objednání kontaktních čoček dioptrii +4,50 a Add power +2,50. V případě, že jsou dioptrie naměřené pro kontaktní čočky, zadáte dioptrii +4,25 a Add power +2,00. Pokud budete mít další otázky, neváhejte nás kontaktovat. Přejeme hezký den.

Pešková

Hledala jsem multifokální čočky za dobrou cenu a to tyto splňují, navíc jsou při používání naprosto v pohodě.

Zdeňka Kováčová

Maximální spokojenost, čočky netlačí, nedráždí oči a vydrží pohodlné i při celodenní práci s PC.

Jan Kavalda

Pružné, tenké, pohodlné a na oku stabilní. Tahle značka je zatím ta nejlepší!

Hanka

Dobrý den, bylo mi naměřeno zakřivení 8.7, mohla bych čočky přesto vyzkoušet?

Zákaznický servis

Dobrý den,

děkujeme za dotaz. Zakřivení nehraje příliš důležitou roli. Ve Vašem případě je tento rozdíl pouze 0,1 a navíc čočky TopVue Air Multifocal jsou nové, vysoce přilnavé. Nákup těchto čoček k vyzkoušení můžeme tedy doporučit.

David

Nebyl jsem si jistý co znamená add power a paní na zákaznickém servise byla velmi ochotná a pomohla mi s dokončením objednávky.

Lucie nová

Dobrý den, je potřeba k těmto čočkám zakoupiut roztok? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, vzhledem k tomu, že se jedná o měsíční čočky, které je nutné na noc z očí vyndavat a ukládat do roztoku, je nákup roztoku nutný.

Martin T.

Velmi pohodlné a přijemné čočky! Přesvědčilo mne to ke koupi většího balení :)