Garance vrácení peněz

TopVue Air Multifocal (3 čočky)

499 Kč
100% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
Výhodnější balení: TopVue Air Multifocal (6 čoček) - 899 Kč (ušetříte 99 Kč)
Kdy odešleme? pondělí 15.7. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

Výhodné balíčky

Popis čoček TopVue Air Multifocal

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou multifokální kontaktní čočky vyrobené
z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air Multifocal se vyznačují
extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Konstrukce a design čoček TopVue Air
Multifocal využívající několika optických zón zaručuje kvalitní korekci zraku na všechny
vzdálenosti a zároveň vysoký komfort nošení.


TopVue Air Multifocal nabízíme také v balení po 6 čočkách.

Pohodlné a účinné řešení presbyopie

Presbyopie, nebo také stařecká vetchozrakost, patří mezi oční vady podmíněné věkem. Vlivem přirozeného stárnutí a opotřebení organismu dochází u většiny lidí kolem čtyřicátého roku života ke zhoršení zraku – vlivem ztráty pružnosti oční čočky není oko schopno dostatečně zaostřovat na blízko i do dálky. Multifokální čočky TopVue Air Multifocal představují pohodlné a účinné řešení těchto obtíží.

Jasný pohled na všechny vzdálenosti

optické zóny

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou konstruovány pomocí několika optických zón. Při tomto principu střídání jednotlivých optických zón v soustředných kruzích je využíváno přirozené fyziologické vlastnosti oka, kdy se při zaostření na blízké předměty zornice stahuje a při pohledu do dálky naopak rozšiřuje. Optická zóna korigující vidění na blízko je tak soustředěna v centru čočky, přičemž ji směrem k okrajům střídají zóny pro pohled na větší vzdálenosti.

Jakou adici zvolit?

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal disponují čtyřmi adičními hodnotami. V případě, že se naměřená adice pohybuje mezi dvěma z těchto čtyř adičních hodnot, volíme tu hodnotu, která je nižší. Pokud je třeba zohlednit dominantnost očí, volíme pro dominantní oko hodnotu vyšší, pro nedominantní pak hodnotu nižší.

Pohodlné již od prvního nasazení

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou dodávány v blistru, jehož součástí je roztok obohacený zvlhčující látkou - hyaluronátem sodným, který je navíc naprosto kompatibilní s fyziologickým prostředím oka. TopVue Air Multifocal jsou díky této látce oku příjemné a pohodlné již od okamžiku prvního nasazení.

Vysoce prodyšné a zároveň hydratované

Pokrokové technologické zpracování silikon-hydrogelového materiálu zajišťuje TopVue Air Multifocal potřebnou propustnost kyslíku. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků. Schopnost přenosu kyslíku (transmisibilita) činí u TopVue Air Multifocal 100 Dk/t.

Důležitý faktor pro zdravé užívání kontaktních čoček představuje také obsah vody. TopVue Air Multifocal jsou tvořeny vodou ze 45 % svého objemu. Díky svému podílu vody si zachovávají vysoký stupeň hydratace v průběhu celého dne. Množství vody obsažené v TopVue Air Multifocal také snižuje hromadění depozit na povrchu čoček.

Vlastnosti - TopVue Air Multifocal (3 čočky)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 3 čočky
Adice: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 45%
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air Multifocal
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Komentáře (94)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Petra Tichá

Zdravím, pokud mám -1,25 dioptrie do dálky a +1 na blízko, poradíte mi čočky, díky kterým uvidím i na blízko i dálku? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované a tím pádem i vyzkoušené. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou se nákup na internetu může stát. Pokud chcete čočky zkusit sama, jsou čočky TopVue výbornou volbou. Pokud si koupíte , měla byste eventuálně možnost využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Pro nákup čoček zadejte hodnotu dioptrie -1,25 a adice +1,00. A protože jsou čočky TopVue Air Multifocal měsíční s denním režimem nošení budete k čočkám potřebovat ještě vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Nebo bychom Vám mohli nabídnout jednodenní čočky Gelone 1-day Multifocal, u kterých služba Garance vrácení peněž také funguje. Jednodenní čočky čočky nevyžadují žádnou péči. Každý den se aplikují nové čočky, které se večer jednoduše vyhodí. Pro nákup těchto čoček byste pak zadala hodnotu dioptrie -1,25 a adice Low (+0.75D - +1.25D). Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Anonymous

dobrý den, potřeboval bych od vás poradit jaké kontaktní čočky si mám objednat. od doktora mám toto - a vůbec tomu nerozumím tak to píši jak to je ve zprávě VOP: 0,9-1,0 s + 1,0+0,25/10 VOL: 1,0 s +0,75+0,25/10 1x binokul. 0,8nat J.č. 1 add +2,0 OPL: klidné, čočka čirá FuoPL: papila ohranič. s exk. exk. c/d 0,6 a 0,8 branka lehce nas.,makula bpn BT OP 15,0 OL 17,0 aut. perimetr OPL : OP-ojed.nespecif. výpad RC OL - nižší spolehlivost - bez jednozn. změn Dg. Hypermetropia cum antigml.utr., presbyopia Excavatio pap.n.II 1.utr Asi jsou důležité jen ty první dva řádky. Radši jsem to vypsal všechno, děkuji za radu Roman

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Romane, děkujeme Vám za komentář. Váš zápis má již vypočítanou hodnotu adice pro brýle. Teoreticky by však měly být dioptrické hodnoty stejné i pro nákup kontaktních čoček. Ke korekci pravého oka byste tak měl mít čočku s hodnotou dioptrie +1,00 a adice +2,00. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,75 a adice +2,00. Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měl klid. Jedná se již o složitější typ korekce, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nesedly, nebo korekce zraku nebyla dobrá, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Pakliže budete splňovat podmínky služby, Vaše investice za čočky se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Irena Bornová

Dobrý den. Můžu tyto čočky TopVue Air Multifocal používat i při šnorchlování nebo potápění? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ireno, děkujeme Vám za otázku. Pro aktivity spojené s vodou jsou vždy obecně doporučovány jednodenní čočky, které sebou nesou minimální rizika možné infekce z vody. Je to z důvodu jednorázového použití. Po každém koupání by se měly jednodenní čočky vyhodit. TopVue Air Multifocal paří mezi měsíční čočky. Jestliže je chcete nosit i na šnorchlování či potápění, dbejte zvýšené hygieny. Po každé aktivitě ve vodě byste měla čočky alespoň mechanicky očistit a opláchnout univerzálním roztokem. Dýchací směsi určené k potápění nemají na funkce čoček vliv. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jarka

Byly mi přeměřeny hodnoty - Pravé oko - 2,50 -0,25 cyl., 80, AD +2,00 a levé oko -3,25, -0,25 cyl., 115, AD+2,00. Prosím o doporučení kontaktních čoček. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jarko, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu máte presbyopii a lehčí formu astigmatismu. Na cylindrické hodnoty -0,25 ale není potřeba brát zřetel. Váš zápis má již vypočítanou hodnotu adice a my bohužel nevíme, jestli jde o adici pro brýle nebo pro kontaktní čočky. Protože je však hodnota adice odstupňována po 0,50 dioptrie, měla by pro zůstat i pro kontaktní čočky stejná. Ke korekci pravého oka byste tedy měla mít čočku s hodnotou dioptrie -2,50 a adice +2,00. Ke korekci levého oka byste pak měla mít čočku s hodnotou dioptrie -3,25 a adice +2,00. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Míla

Ne, nechci kombinovat čočky. Ptám se jen, zda tyto topvue multifocal máte i s dominancí... Díky, Míla

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Mílo, děkujeme Vám za upřesnění. Jak jsme uvedli v předchozí odpovědi čočky Biofinity Multifocal a TopVue Air Multifocal mají jinak řešenou optiku. Korekce by však měla mít stejný efekt. U kontaktních čoček TopVue Air Multifocal navíc funguje služba Garance vrácení peněz, tak nemusíte mít z vyzkoušení čoček obavy. V případě, že by Vám nevyhovoval materiál či optika čočky a budete splňovat podmínky služby, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Míla

Dobrý den, ráda bych si zakoupila multifokální čočky Topvue air - 4,5 s adicí + 2,5. Nemáte je však v nabídce s určením dominance (N nebo D). Používám jinak multifokální čočky Biofinity, kde je rozlišení dominance. Potřebuji čočku na nedominantní oko. Je možné to bez problémů nahradit multifokální čočkou Topvue air bez určení dominance? Cena je u topvue významně nižší...Díky, Míla

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Mílo, děkujeme Vám za otázku. Pokud to chápeme správně, chtěla byste kombinovat čočky Biofinity Multifocal a TopVue Air Multifocal. Toto Vám v žádném případě nemůžeme doporučit. Každá kontaktní čočka funguje jinak, má jinou konstrukci a liší se rozložením optických zón. Chcete-li vyzkoušet TopVue Air Multifocal, pořiďte si tyto čočky pro obě oči. Korekce zraku by jinak nemusela být správná a příjemná. Neobávejte se však nové čočky vyzkoušet. Pokud by Vám nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů jsme Vám k dispozici. Hezký den.
Leona Seberová

Dobrý den, můžete mi poradit s výběrem multifokálních čoček? MF brýle užívám bez problému. Do dálky: pravé -5, 75; levé -5,5 Na blízko: pravé: -3,5; levé - 2,25 Děkuji Vám Lea

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Leono, děkujeme Vám za otázku. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. V některých případech je nutné teoretický výpočet upravit, aby korekce zraku byla nositeli příjemná. Dle výpočtu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,50 a adicí +2,00 a ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -5,25 a adice +2,00. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Kateřina Vroblova

Dobrý den mám multifokalni brýle s hodnotami prave oko do dálky +2.5, add +1,00 levé do dálky +3.50 ,add 1.50 a na blízko pravé oko +3,25 a levé +5,00. Můžete mi prosím poradit jaké čočky si mám objednat. Děkuji Vroblova

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +2,50 a adice +1,00. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +3,75 a adice +1,50. Správně byste však měla mít kontaktní čočky vybrané a aplikované očním specialistou. Ten může reagovat na Vaše připomínky, zohlednit Vaše potřeby a případně změnit hodnotu dioptrií. Korekce zraku multifokálními čočkami je pro mozek náročná a může trvat až dva týdny, než si na ně zvyknete. Aby byl proces adaptace rychlejší, pomáhejte si ze začátku malým pohybem hlavy ve směru pohledu. Výhodou těchto čoček je, že disponují služnou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám nevyhovovaly, můžete je vrátit a nepřijdete o své peníze. Jelikož se jedná o měsíční čočky, nezapomeňte, že k nim budete potřebovat roztok k péči. Z našeho sortimentu Vám můžeme nabídnout např. Gelone. Budete-li mít další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
René Rára

Dobrý den, můžete mi poradit se správným výběrem čoček? Mám multifokální brýle s těmito hodnotami: R - dálka +4,0 Add +2,0, střední +4,0 Add +2,0, blízko +3,91 Cyl+0,12 A 85 Add +1,72 L - dálka +2,75 Cyl +0,50 A76 Add +2,0 střední +3,25 Cyl -0,50 A166 Add +2,0 blízko +2,75 Cyl +0,52 A78 Add 1,87 Děkuji René

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, René, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašich dioptrických hodnot budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +4,25 a adice +2,00. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +3,00 a adice +2,00. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jana

Dobrý den, můžete mi poradit se správným výběrem čoček, prosím? Ráda bych si objednala. Mam naměřeny hodnoty: Pravé oko do dálky -3.0 /na blizko -1.0 , Levé oko do dálky -2.25 / na blizko -0.25. Děkuji Jana

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Tyto kontaktní čočky na korekci zraku můžete vyzkoušet. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00 a adice +2,00. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s s hodnotou dioptrie -2,25 a adice +2,00. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě roztok, se kterým budete o kontaktní čočky pečovat např. Gelone. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Šárka

Dobrý den, mám zájem o multifokální čočky. Dioptrie na dálku mám +0,5 na blízko +1,75 Jáké zvolit parametry čočky? A pokud bych vybrala pouze 1 čočku, jedná se o 1 pár nebo opravdu jen 1 čočka a musím zadat v košíku obě oči? Předem děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Šárko, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup multifokálních čoček je nutné vypočítat hodnotu adice. Jestliže máte do dálky naměřenou hodnotu dioptrie +0,50 a na blízkou vzdálenost máte naměřenou hodnotu dioptrie +1,75, pak pro nákup čoček budete muset zadat hodnotu dioptrie +0,50 a adice +1,50. Váš dotaz píšete u balení čoček, který obsahuje 3 ks čoček. Pokud máte na mysli balení TopVue Air Multifocal (1 čočka), pak balení obsahuje 1 ks čočky a pokud byste si chtěla objednat čočky pro obě oči, musela byste si koupit 2 balení. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jana Kracíková

Dobrý den, od lékaře mám napsáno PO -4,5 +1,5/D LO -4,5 +1,5/N. Jaké vybrat multifokální čočky? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Pokud jste nám uvedla již upravené dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček, zadáte hodnotu dioptrie -4,50 a hodnotu adice +1,50. V případě, že jde o dioptrické hodnoty pro brýle, bude nutné hodnotu dioptrie pro nákup kontaktních čoček upravit na -4,25 a hodnota adice zůstane stejná +1,50.
Označení D a N je označení dominantního (D) a nedominantního (N) oka. Dominanci očí rozlišují někteří výrobci u multifokálních čoček např. CooperVision u čoček Biofinity Multifocal.Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal dominanci očí nerozlišují. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Gabriela Hladíková

Dobrý den, chtěla bych zkusit tyto čočky, mám na čočkách od optika údaje: L oko: PWR -1,5, BC8,6, DIA 14,0 ADD +1,5N, P oko: PWR -1,5, BC8,6, DIA 14,0 ADD +1,5D, můžu zkusit i tyto?? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Gabrielo, děkujeme Vám za otázku. Ano, tyto kontaktní čočky jsou k vyzkoušení velmi dobrou volbou, neboť u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pro nákup těchto čoček zadáte pro pravé i levé oko hodnotu dioptrie -1,50 a adice +1,50. Protože se jedná o měsíční kontaktní čočky, budete k nim potřebovat i pečující roztok např. Gelone. Pokud s multifokálními čočkami začínáte, dáme Vám pár rad, aby adaptace na nový druh korekce byla co nejsnadnější. Aplikujte si čočky v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, aby jste měla klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jana

Dobrý den, ráda bych zkusila TopVue Air Multifocal čočky, ale běžně používám čočky ze zakřivením 8.40 a průměrem 14.30. U těchto čoček uvádíte zakřivení 8,60 a průměr 14,20. Prosím, dejte mi vědět, zda je mezi těmito rozměry velký rozdíl a případně zda by mi tyto čočky mohly sedět. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jano, díky za otázku. Rozdíly nejsou nijak zvlášť velké. Jde o rozdíl, který by mělo oko bez problému přijmout. Důležité jsou ale také vlastnosti materiálů čoček. S nimi průměr, zakřivení a komplexní pohodlí při nošení úzce souvisí. U kontaktních čoček TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, takže je můžete bez obav vyzkoušet. TopVue Air Multifocal jsou případně dostupné také v balení po 1 kontaktní čočce, což by pro Vás mohlo být na vyzkoušení vhodnější. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Jiřina

Dobrý den, mela bych zájem o tyto čočky. Jen nevím, jak vybrat. Do dálky mam 0,5 dioptrie a na blízko 2 dioptrie.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jiřino, děkujeme za otázku. Pokud jsou Vaše naměřené dioptrie +0,50 a +2,00, pak si u těchto čoček vyberte dioptrii +0,50 a adici +1,50. Kdyby Vám snad tyto hodnoty nebo cokoli jiného na čočkách nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakékoli další otázky, nebo budete chtít doplnit informace o Vaší oční vadě, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
novák

jsou super- vážně velká spokojenost

Marcela

Dobrý den, Špatně vidím na dálku, na blízko dobře, optometrista mně přeměřil zrak a dal prozatím zkušební multifokální čočky, na levé oko mám -2,75 a na pravé -2,25. Na dálku s čočkami vidím velmi dobře, ale na blízko při práci v kanceláři potřebuju dobře vidět do papírů, na klávesnici PC, na kalkulačku.... tj na cca na vzdálenost 20 - 25 cm, což s nasazenými čočkami mám hodně rozmazané. Je možné to nějak řešit ?? Nebo budu odkázána na neustálé nošení brýlí na dálku. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marcelo, díky za otázku. Multifokální čočky slouží pro korekci vidění do blízka i do dálky. Pokud Vám oční specialista tento způsob korekce doporučil, jistě pro to měl důvod. U multifokálních čoček je vedle dioptrie také velmi důležitá hodnota adice. Pro mnoho nositelů je zpočátku velmi těžké si na tento způsob korekce zvyknout. Čočky kombinují několik optických zón, mezi kterými se musí oči naučit plynule přecházet. Dejte čočkám ještě několik dnů. Pokud se to ale do měsíce nezlepší, určitě situaci konzultujte se svým očním specialistou. Schopný odborník Vám najde optimální způsob, jakým korigovat zrak tak, aby bylo vidění ostré na všechny vzdálenosti. Je mnoho možností. Rozdíl můžete poznat i mezi značkami multifokálních čoček. Rozhodně je ale lepší najít vhodný způsob s osobní pomocí očního specialisty a nakupovat online až ve chvíli, kdy budete mít jistotu, že Vám daný produkt 100% vyhovuje. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

Anna

Dobrý den,mohla bych poprosit jaké multifokální čočky si mám objednat . Na dálku mám +1,75 , na blízko +4,25.Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Anno, děkujeme za otázku. U multifokálních čoček by Vám měla vyhovovat dioptrie +1,75 s adicí +2,00. Pokud zatím nemáte s multifokálními čočkami zkušenosti, určitě vyzkoušejte tyto TopVue Air Multifocal, u kterých můžete v případě potřeby využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Martin

S čočkami jsem dlouhodobě spokojený, ale poslední týden až dva mám pocit, že mě čočky po ani ne půldenním nošení řežou v očích. (Myslím, že jsem dokonce jednu čočku vyhodil po asi týdenním používání v domnění, že bude špinavá nebo kontaminovaná, opravdu pálila při nasazení v oku) Může to být způsobeno alergií v pylovém období? Vyčistí se čočky přes noc uložené v roztoku od případného prachu a pylu natolik, aby mne druhý den neškrabaly? Zvažuji použití peroxidového roztoku nebo běžný roztok s rotačním pouzdrem.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martine, díky za otázku. Ano, může jít o pylové usazeniny. Pro začátek Vám doporučujeme čočky důkladně vyčistit manuálně - tedy pokapat na dlani několika kapkami roztoku a lehce čočku promnout. Teprve pak ji uložte do roztoku. Během dne můžete občas použít oční kapky. Pokud by toto nepomohlo, pak vyzkoušejte peroxidový roztok. Velmi dbejte na dodržení postupu použití, aby došlo k řádnému průběhu neutralizace. Kdyby problém přetrvával i nadále, můžete nám samozřejmě čočky poslat k reklamaci. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Vodička K.

Přešel jsem na ně z Air Optix a jsem spokojený. Vidění OK a v očích je necítím. Takže oba cíle splněny.

Lenka

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jaké parametry zadat při objednání multifokálních čoček, když naměřené dioptrie jsou: pravé oko -1,25, cylindr -0,75 a u levého oka -1,5, cylindr -0,5 a na blízko dioptrie nepotřebuji, jen si musím sundávat brýle abych na čtení viděla...Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lenko, děkujeme za otázku. Vzhledem k tomu, že máte na obou očích naměřené cylindry, doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa. Oční specialista bude muset provést nové měření a bude Vám muset zjistit také konkrétní dioptrie na blízko. Korekce astigmatismu kombinovaného s presbyopií může být na korekci náročnější a v tuto chvíli bohužel není v našich silách vybrat Vám vhodné kontaktní čočky. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Standa Mach

Z multifokálních čoček jsem měl nejprve obavy, ale zvykl jsem si opravdu rychle. Požádal jsem svou oční lékařku o dioptrické hodnoty i na čočky a vše mi sedí naprosto dokonale. Při tenise s přáteli se mi hraje mnohem lépe než s brýlemi.

Jaroslava Bürgerová

Děkuji za odpověď, cyl. je opravdu na pravém oku -0,50 ne +. Prosím ještě o informaci , zda opravdu budu potřebovat pro PO čočky -3,00 a +1,50 a pro LO -4,00 +1,50? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den, Jaroslavo, děkujeme za otázku. V případě, že je Vaše cylindrická hodnota minusová, budete pro pravé oko potřebovat dioptrii -4,00 a ADD +1,50 a pro levé oko budete potřebovat dioptrii -3,00 a ADD +1,50. Velmi se omlouváme, že jsme v předchozí odpovědi prohodily hodnoty. Standardně oční lékaři začínají zápis od pravého oka. Ve Vašem komentáři uvádíte první hodnotu pro levé oko a tímto nedopatřením vznikla záměna. Chybovali jsme my. Prosím, přijměte naši omluvu. Hezký den.

Jaroslava Bürgerová

Prosím o doporučení čoček, již jsem vyzkoušela, ale nyní mi byly přeměřeny hodnoty na Levé oko -3,25 cyl -0,25 OSA 095 ADD +1,5, pravé oko -4,00, cyl 0,50, osa 155, add +1,50. Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Jaroslavo, děkujeme za otázku. K vašim dioptrickým hodnotám přibyla poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Cylindrická hodnota do ± 0,50 se převádí na sféru a tudíž můžete zůstat u těchto kontaktních čoček. Jelikož jste uvedla kladnou cylindrickou hodnotu, která se objevuje v menší míře, poprosíme Vás o kontrolu předpisu od lékaře. Pokud je cylindrická hodnota skutečně plusová, budete potřebovat pro pravé oko dioptrii -3,00 a adici +1,50 a pro levé oko dioptrii -3,50 a adici +1,50. Pokud je však cylindrická hodnota minusová, budete potřebovat pro pravé oko dioptrii -3,00 a adici +1,50 a pro levé oko dioptrii -4,00 a adici +1,50. Jistě víte, že u této značky funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete tuto službu využít a nepřijdete o vloženou investici. Hezký den.
Ladislav

Mám na každém oku krapet jiné hodnoty, takže si kupuji 2 balení. Čočky jsou jemné a vydržím je mít celý den. Jen občas se stane, že při nasazení musím počkat třeba 10 min, než se čočka uhnízdí na tom správném místě, ale to je prý normální. Celkově jsem moc spokojený.

Zdeněk

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jaké parametry zadat při objednání multifokálních čoček, když naměřené dioptrie jsou +1,75 do blízka a +0,25 do dálky. CYL mam +0,50 do dálky i na blízku...Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Zdeňku, díky za otázku. Pokud platí tyto hodnoty pro pravé i levé oko, pak bychom Vám doporučovali u čoček zvolit dioptrii +0,50 a adici +1,50. Kdyby Vám čočky z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, můžete nám je vrátit v rámci služby Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Petra

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jaké parametry zadat při objednání multifokálních čoček, když naměřené dioptrie jsou -0,5 na dálku a +0,75 na blízko. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, díky za dotaz. U multifokálních čoček se zadává dioptrie naměřená do dálky, což u Vás je -0,50. Adice se pak vypočítá jako rozdíl mezi dioptrií do dálky a do blízka. U Vás vychází +1,25, což bychom doporučili upravit na +1,00. Na vyzkoušení budou ideální tyto TopVue, u kterých v případě potřeby můžete využít službu Garance vrácení peněz. Kdybyste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Alena Abíková

Dobrý den, u tohoto typu čoček není rozdíl mezi dominantním a nedominantním okem? Děkuji za opověd

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Aleno, díky za Váš dotaz. Ne, tyto kontaktní čočky dominantní a nedominantní oko nerozlišují. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Anna

Dobrý den, mohli byste mi, prosím, poradit s určením add power pro multifokální čočky? Mám naměřeno na dálku-2,25 a na čtení +0,25. Předem děkuji A.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Adice vychází +2,50. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Monika

Dobrý den, mohli byste mi, prosím, poradit s určením add power pro multifokální čočky? Mám naměřeno na dálku-2,00 a na čtení +0,25. Předem děkuji Monika

Zákaznický servis
Dobrý den, Moniko, díky za otázku. Doporučili bychom Vám čočky s dioptrií -2,00 a adicí +2,00. Pokud by Vám tyto TopVue z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Neváhejte nám napsat Vaše další dotazy. Zatím mějte hezký den.
J. M. Kralovič

Dobrý den, je mi 50 let a již 8 let používám multifokální brýle (blízko + 1,5 dálka +3,5). Tedy pohybem hlavy v brýlích, pohledem na blízko nebo do dálky je patrné zkreslení (zvětšení nebo zmenšení předmětů). Je to takhle i u kontaktních čoček nebo je zde vidění vyvážené, jako když jsem vetchozrakostí ještě netrpěl? Děkuji za Váš čas i radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Tohle je velmi individuální. U každého nositele to může být trochu jinak. Záleží na tom, jak mozek dokáže s multifokálními brýlemi či čočkami pracovat. Někomu vyhovuje obojí, pro někoho jsou vhodnější dioptrické brýle a pro někoho naopak čočky. Vždy je nutné korekční pomůcku vyzkoušet a posoudit to osobně. TopVue Air Multifocal můžete bez obav vyzkoušet, protože je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud jde o hodnoty, při objednání se zadává dioptrie do dálky, u Vás tedy +3,50 a adice, která by u Vás vyšla +2,00. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Ivan Smrž

Dobrý den. Používám čočky -2,75 a -3,25 a při čtení si přes ně musím vzít čtecí brýle +1,5 dioptrie. Chtěl bych zkusit multifokální čočky. Jak mám zvolit add power? Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivane, díky za Váš dotaz. Rádi bychom Vám poradili, ale bude lepší, když se obrátíte na kontaktologa. Multifokální čočky fungují na speciálním principu kombinace optických zón a zvolit správné parametry bývá někdy složité. Proto je ideální čočky před nákupem vyzkoušet. U těchto čoček TopVue Air Multifocal je sice zavedena služba Garance vrácení peněz, nedokážeme ale říci, jaké hodnoty byste u čoček potřeboval, Kdybychom totiž postupovali dle obecného vzorce, vyšly by pro jedno oko dioptrie -2,75 a adice -4,25 a pro druhé oko dioptrie -3,25 a adice -4,75. Takové hodnoty adice jsou velice nepravděpodobné. Ještě je zde možnost, že +1,50 je hodnota adice. Pak byste si zvolil dioptrie, které používáte u kontaktních čoček a k nim adici +1,50. Jsou to ale pouze dohady a skutečně budete lepší, když osobně navštívíte specialistu, který se zabývá aplikaci kontaktních čoček. Pokud se ale budete chtít na cokoli zeptat, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Fišerová

Vidění je ostré. Pro mě je ale stejnětak důležité, že čočky vůbec necítím v očích.

Ladislav

Za mě všechno v pořádku.

Mája

Měla jsem z multifokálních čoček strach, protože jsem četla, že někteří lidi si na ně nikdy nezvyknou. Vybrala jsem si tyhle, protože se u nich nabízí možnost vrácení. Zatím je zkouším a oči si pomalu zvykají. Necítím nic nepříjemného, očí si jen zvykají na střídání dioptrií. Vypadá to ale, že za chvíli bude všechno OK.

Renáta

Dobrý den, multifokální čočky jsou skvělé, ale bohužel ač mám s čočkami velké zkušenosti se mě povedly dvoje natrhnout již během prvního měsíce. Jsou velmi dobře nositelné, jemné a díky tomu jsem během dvou měsíců byla bez čoček. Jinak velká spokojenost.. budu objednávat znova. Nemusím se obtěžovat brát si brýle na čtení.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Renáto, díky za Váš komentář. Je nám líto, že se Vám čočky při manipulaci poškodily, ale jistě si na vlastnosti materiálu brzy zvyknete a naučíte se ten správný grif. Pokud bychom pro Vás mohli cokoli udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

rýparová k.

od té doby, co jste mi čočky doporučili, kupuji je jen u vás a jsem s nimi neuvěřitelně spokojená.

Dana

Vyhovují mi. Nošení je příjemné.

Příbramská Vanessa

Já tedy vidím skvěle. Jak věci vzdálené, tak ty, co jsou blízko. Jsem spokojená, nadšená a čočky shledávám pohodlnější než brýle.

Antonín Konrád

Dobrý den, poprosím o kontakt ev. adresu na kontaktologa v Praze. Čočky jsou moc prima, ale stále mi tam "něco" v ostrosti chybí. Předem moc děkuju

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Antoníne, děkujme za Váš komentář. Bohužel nevedeme databázi kontaktologů v České republice. Můžeme Vám nabídnou naší optiku Optika24.cz, kde se o Vás postarají naše milé optičky, které se zabývají i aplikací kontaktních čoček. Pokud pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Přejeme hezký den.

Petra Strnadová

Pro mě adekvátní náhrada za AirOptix multi. Vidění je ostré u obou typů čoček, ale tyhle jsou příjemnější v očích. Doporučuji vyzkoušet.

Libor Nosek

Naprostá spokojenost. Vidím ostře, oči nejsou unavené ani po celém dni nošení. Čočkám věnuji důslednou péči a jsou jako nové celých 30 dnů.

Ivana Kosová

Dobry den,omlouvam se uz po druhe jsem Vam napsala stejny dotaz,dekuji za opoved a doporuceni hezky den Kosova

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivano, díky za komentář. Odpověď najdete u svého dotazu. Přejeme hezký den.

Ivana Kosová

Dobry den prosim o radu jakou add vybrat kdyz mam plus 1,75add.dekuji s pozdravem Kosova Ivana

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivano, děkujeme za dotaz. Naše doporučení je stále stejné. Měla by Vám vyhovovat adice +1,50. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Dagmar Burianová

Dobrý den, ráda bych zkusila multifokální čočky, ale poprosila bych o radu, jaké objednat. Naměřené hodnoty mám pravé oko: dálka + 1,0, cylin. - 0,25, osa 25, blízko +2,0, cylin. + 0,5, osa 125. Levé oko: dálka + 0,75, blízko +2,0, cylin. 0,25, osa 170. Moc děkuji za radu a byly by pro mne vhodnější čočky denní nebo měsíční?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dagmar, díky za Váš dotaz. Dle naměřených parametrů potřebujete korigovat presbyopii, ale cylindrické hodnoty značí astigmatismus. Cylindrické hodnoty jsou velmi nízké, takže zatím by Vám měly multifokální čočky stačit. Pravděpodobně ale naměřené cylindrické dioptrie ovlivní hodnoty multifokálních čoček. Doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa, který Vám umožní kontaktní čočky před nákupem vyzkoušet a budete si moci ověřit vhodnost parametrů. Zda si zvolit čočky jednodenní nebo měsíční záleží především na Vašich preferencích a na ochotě věnovat čočkám potřebnou péči. Jednodenní čočky žádnou údržbu nevyžadují, ráno si vezmete novou čočku, kterou večer vyhodíte. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Mějte hezký den.

Ivana Kosová

Dobry den,prosi Vas jaka edice se ma zvolit kdyz mam plus 1,75 edice?dekuji s pozdravem Ivana PS.prosim je dulezita dobre zvolena edice?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivano, díky za dotaz. Specialisté doporučují volit hodnoty nižší, pokud jsou naměřeny hodnoty mezi dostupnými parametry. Takže by Vám měla vyhovovat adice +1,50. Pokud nebude správně zvolena adice, neuvidíte ostře do blízka. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.

Jíťa

děkuji, ale bohužel jsem hodnotu -6,25 nenašla, co by tedy bylo lepší? -6 nebo -6,5 dioptrie?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jitko, díky za zpětnou reakci. Pokud jsou hodnoty mimo dostupnou škálu, doporučuje se volit si hodnotu nižší. Ve Vašem případě tedy dioptrii -6,00. Snad bude korekce vyhovující i při takovémto množství přepočtů. Pokud budete mít další dotazy, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Jíťa

dobrý den, používám teď čočky od BAUSCH+LOMB - PUREVISION2, se kterými nebyl problém i několik dnů (po občasném vyjmutí a vyčištění roztokem) přespat. Teď jsem podle recenzí začala uvažovat na těmito čočkami. Dioptrie mám: na dálku: OD -6,5=-0,5 cyl 172 OS - 6,25=-0,25 cyl 38 a adici + 1,5 dst takto je to z lékařského nálezu, jak tedy čočky objednat? děkuji za info a hezký den

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jitko, díky za Váš dotaz. Dle zápisu naměřených parametrů se u Vás jedná o kombinovanou oční vadu a trápí Vás presbyopie a astigmatismus. Cylindry jsou zatím nízké, takže je můžeme přepočítat na sférické dioptrie. Dle tabulkových přepočtů by Vám měly vyhovovat čočky pro pravé oko (OD) s dioptrií -6,25 a adicí +1,50 a pro oko levé (OS) dioptrie -5,75 s adicí +1,50. Jde o tabulkové přepočty a u každého nositele se mohou přepočtené dioptrie lehce lišit. V každém případě můžete TopVue Air Multifocal v klidu vyzkoušet, protože v případě jakékoli nespokojenosti u nich lze využít Garanci vrácení peněz. Ještě bychom Vás rádi upozornili, že TopVue Air Multifocal nejsou vhodné ke kontinuálnímu nošení a přespávání. Pokud u Vás dojde ke zhoršení astigmatismu, budete muset přejít na kontaktní čočky, které jsou schopné korigovat kombinovanou oční vadu. Nyní jsou na trhu Proclear Multifocal Toric, které ale bohužel zatím nemáme v nabídce. Dodržujte pravidelné kontroly u Vaše lékaře, aby byl zajištěn případný včasný přechod na nové čočky. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme krásný den.
Inka L.

Nenašla jsem na čočkách nic, co by mi vadilo. Hodnotím tedy kladně produkt, nákup i celý obchod. Jsem spokojená se všemi službami.

Havel Daniel

Díky za radu. Sedí mi fakt super. Budu objednávat pravidelně, protože, jsem je měl doma hned další den po objednání.

Jaromíra Fajtová

Dobrý den, mám naměřené tyto hodnoty: L - -2,75, +0,25 a P - -2,25, +0,25. Je možné aplikovat multifokální čočky? Velice děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, díky za dotaz. Záleží na tom, co znamenají uvedené hodnoty. Uvádíte naměřené dioptrie, nebo jde o zápis dioptrií a adice? A pokud jde o dioptrie, uvádíte na prvním místě dioptrii do dálky? Napište nám prosím více informací. Předem děkujeme. Zatím přejeme hezký den.

Petr Smilek

sháním D +3.25 zakřivení8.40 adice+2 cyl. -1.75 osa 20 průměr 14.40 D +4.25 8.40 +2 -2.75 150 14.40

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petře, děkujeme za Váš dotaz. S těmito naměřenými parametry Vás budeme muset odkázat na lékaře či optika. Pro korekci Vámi uvedených naměřených hodnot jsou na trhu kontaktní čočky Proclear Multifocal Toric. V naší nabídce tento typ čoček v současné době bohužel nemáme. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Alena Šmejkalová

cocky jsou skvele, perfektne sedi, neskrabou, velka spokojenost neuvazujete také o provedeni jednodenních multifokálních?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Velmi nás těší, že jste s čočkami spokojená. Zatím nemáme žádné informace o tom, že by značka TopVue připravovala jednodenní verzi čoček. Pokud by v budoucnu tato varianta měla být přidána do nabídky, určitě o tom budeme naše zákazníky informovat. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Děkujeme za přízeň a přejeme hezký den.

Darina

Dobrý den. Prosím viem si u Vás objednať 1 pár cociek na skúšku?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pokud máte na mysli tyto konkrétní čočky - TopVue Air Multifocal - je možné objednat je po 1 ks. Toto balení najdete zde. V případě, že máte jiné otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Vlasta Ř.

Tyto čočky mi sedí skvěle a snadno se nasazují.

Pavel Schicker

Dobrý den,moc se omlouvám .Na blízko je to P - 5,5 , L - 4,5

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavle, děkujeme za doplnění. S minusovými znaménky jsme počítali. Bohužel právě s těmito hodnotami nám vychází nepravděpodobné údaje. I když bychom Vám rádi poradili, budeme Vás muset odkázat na osobní konzultaci s odborníkem - nejlépe kontaktologem - tedy specialistou, který se zabývá aplikací kontaktních čoček. Provede znovu měření a vybere vhodné čočky společně. Bohužel si ve Vašem případě nevíme rady. Děkujeme za pochopení. Samozřejmě budeme rádi, když se na nás v budoucnu obrátíte s dalšími dotazy. Přejeme hezký den.

Pavel Schicker

pavel,dobrý den, mam dioptrie na dálku L -5 a P - 7, na blízko P - 5.5 a L 4,5 .Jake multifokalni čočky mám objednat.Děkuji Pavel

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavle, mockrát děkujeme za Váš dotaz. Bohužel si nejsme jistí zápisem a správností parametrů. Adice bývá stejná pro obě oči a s těmito zapsanými hodnotami nám vychází nepravděpodobné hodnoty. Ověřte si, prosím, správnost zapsaných dioptrií (včetně plusových a minusových znamének a ideálně i s desetinnými místy) a případně hodnoty opravte a znovu nám napište. Pokud jsou ale hodnoty zapsány správně, budete muset osobně zajít za odborníkem a situaci konzultovat individuálně. Je nám líto, že Vám nejsme v tuto chvíli schopni poradit. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Ivana Fousová

Dobrý den, mám dioptrie na dálku plus 0,75 a na čtení plus 2,25, jaké multifocalní čočky mám vybrat.Děkuji Ivana

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivano, děkujeme za Váš dotaz. S těmito dioptriemi by pro Vás měly být vyhovující čočky s dioptrií +0,75 (do dálky) a add power +1,50. V případě, že by Vám tyto parametry nevyhovovaly, můžete u čoček využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Pavla Lapošová

Mám přeměřený zrak a tupozrakost,používala jsem jednodenní čočky,ale mám s nimi problém přečíst text,musim se více soustředit,myslela jsem že tyto čočky by mohly byt lepší.Je mi 42 let

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlo, děkujeme za Váš dotaz. Tupozrakost jako takovou není možné čočkami korigovat. Pokud máte přeměřený zrak, jistě Vám lékař diagnostikoval oční vadu a potřebné dioptrie. Pokud Vám naměřil dioptrie do dálky i do blízka, budete skutečně potřebovat multifokální kontaktní čočky. Pokud nám napíšete více informací v dalším komentáři, budeme snad schopní Vám více poradit. Přejeme hezký den.

Pavla Lapošová

Dobrý den,chtěla by jsem si u vás objednat tyto čočky,bohužel netuším co mám vybrat do kolonky ADD POWER.Můžete mi prosím poradit?Dioptrie mám na obě oči stejné +4,75.Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlo, děkujeme za Váš dotaz. TopVue Air Multifocal jsou určeny pro korekci presbyopie. Add power je hodnota adice. Pokud by Vám byla diagnostikována tato oční vada, naměřil by oční lékař dioptrie do blízka i do dálky. Jestliže máte naměřeny dioptrie +4,75 můžete objednat TopVue Air. Zde zadáváte pouze jeden údaj - právě naměřené dioptrie. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Anonymous

Dobrý den ,omlouvám se spletla jsem se a na dálku mám +1,50 a blízko -3,0. Děkuji moc .

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, děkujeme za Vaši reakci. V tomto případě by to bylo stejné a adice by opět vyšla +4,50. Pokud máte doma předpis od lékaře, můžete nám opsat všechny na něm uvedené údaje. Pokud byste měla +1,50 na dálku a +3,00 na blízko, pak byste při objednání čoček zvolila dioptrii +1,50 a add power +1,50. Vzhledem k tomu, že si nejste jistá, opravdu Vám doporučujeme osobní návštěvu odborníka. Přejeme hezký den.

EVA HRDLIČKOVÁ

Dobrý den,mám brýle na dálku - 1,50 a na blízko+ 3,0 a nikdy jsem čočky neměla a nevím jaké si objednat.Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, děkujeme za Váš dotaz. Správně vybíráte z multifokálních kontaktních čoček. Při výběru však hraje roli více parametrů, než jen dioptrie. Měla byste znát vhodný průměr a zakřivení pro Vaše oči. Čočka musí být na oku dokonale usazena, aby docházelo ke správné výměně slzného filmu pod čočkou a tak podobně. Při objednání čoček byste měla zadávat dioptrie -1,50 a add power +4,50. Hodnota adice je ale příliš vysoká a čočky s touto hodnotou se bohužel standardně nevyrábí. V našem obchodě najdete čočky s add power max. +4,00. Není možné, že jste se spletla při zapsání parametrů? Skutečně máte naměřeny dioptrie do dálky -1,50 a do blízka +3,00? Nepodstoupila jste v minulosti například operaci očí? Můžete nám napsat, ale myslíme, že bude ideální osobní návštěva optometristy, který provede vyšetření očí a případně vyberete společně i kontaktní čočky. Pokud jsou Vámi zadané dioptrie správné, při osobní konzultaci bude mít specialista možnost udělat případnou korekci, kterou ihned budete moci vyzkoušet. Pokud budete mít další otázky, se kterými bychom Vám mohli poradit, napište nám. Přejeme Vám krásný den.
Jitka Valdová

U mě velká pohoda. Cena je super a čočkám nemám co vytknout. Můžu doporučit.

M. Domesová

Dobrý den, mám brýle na dálku 1,5 na každém oku, ale na blízku se musím již dívat pod brýle. Bez brýlí vidím na blízko dobře. Nikdy jsem kontaktní čočky nenosila. Jaké je možné řešení. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Jestliže jste kontaktní čočky dosud nenosila, doporučujeme Vám návštěvu a konzultaci s kontaktologem. Provede měření a vyšetření a následně Vám doporučí kontaktní čočky s ohledem na všechny zjištěné skutečnosti. Také Vám pomůže s první aplikací čoček a sdělí Vám, jak o čočky pečovat. Výběr kontaktních čoček je poměrně složitý a nelze si je vybrat pouze na základě dioptrií. Podstatná je také volba materiálu, průměr čočky, perioda výměny a podobně. Osobní konzultace s odborníkem bude určitě v tomto případě lepší. Pak se samozřejmě můžete obrátit na nás. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Milan Nekut

čočky chválím. vidění je ostré při čtení i koukání do dálky. za mě spokojenost

Ivana Kosová

Dobry den prosim o radu koupila jsem si tyhle multifokalni cocky ale na blizko prezne nevidim mam na pravem okuˇplus2.25a levem plus 2.50 jinak jsou velice pohodlne skoro je necitim jako vsechny predtim dekuji za odpoved s pozdravem Kosova

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivano, děkujeme za Váš dotaz. Zřejmě jste špatně zvolila dioptrie, nebo adici. Pokud budou splněny podmínky, můžete u čoček TopVue využít službu Garance vrácení peněz. Doporučujeme Vám návštěvu specialisty, který provede měření a sdělí Vám parametry konkrétně pro kontaktní čočky. Přejeme hezký den.
Ivana Kosová

Dobry den moc dekuji za odpoved chtela bych poprosit o radu nebo doporuceni ,jaky roztok si mam koupit na 3 cocky TopVue air multifokal co vsechno potrebuji k jejich udrzbe?dekuji Vam mockrat za vsechy zodpovezene otazky a rady:je tu problem najit dobreho ocniho lekare

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivano, děkujeme za Váš dotaz. Pro péči o jakékoli vícedenní kontaktní čočky budete potřebovat pouzdro a roztok. Můžeme Vám doporučit roztok Gelone nebo roztok Laim-Care. Pokud budete mít další otázky, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Ivana Kosová

Dobry den chtela bych se zeptat proc jsou 3cocky v baleni multifokalni TopVue Air na jakou dobu a jak casto menit?dekuji s pozdravem Ivana K.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ivano, děkujeme za Váš dotaz. TopVue Air Multifocal jsou dostupné v balení po 6 čočkách, po 3 čočkách a 1 zkušební čočce. Balení tří čoček je vhodnější pro osoby, které mají pro každé oko naměřené různé dioptrie. Čočka je určena pro nošení po dobu 30 dnů. Poté musí být vyměněna. Zároveň je nutné čočky každý večer vyjmout z očí, pečlivě vyčistit a uložit na noc do roztoku. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.
Jitka Přibylová

Dobrý den, je možnost vyzkoušet někde tyto čočky, abych mohla zakoupit větší balení? Chci raději méně než více dioptrií. Neumím odhadnout správné parametry. Do dálky bych měla mít P + 2.15, L + 2.00. Brýle používám teď slabší. Na čtení asi P + L - 3,50. Zakřivení + průměr vyhovuje co nabízíte. Jednu čočku lze používat 1 měsíc? Děkuji za odpověď. Jitka P.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jitko, děkujeme za Váš dotaz. Nejsme si jistí, zda jsou Vámi uvedené parametry včetně znamének uvedeny správně. Doporučujeme Vám objednat toto balení po jedné čočce. Pro pravé oko objednejte +2,25 s Add power +1,50, pro levé oko +2,00 s Add power +1,50. Pokud budou čočky vyhovovat, můžete následně objednat vetší balení. Jedna čočka je určena k nošení po dobu třiceti dnů. Čočky je nutné každý večer z oka vyjmout, vyčistit a uložit k regeneraci do pouzdra s roztokem. V případě, že si nejste naměřenými hodnotami jistá, doporučujeme návštěvu kontaktologa, který oči znovu přeměří a sdělí Vám konkrétní hodnoty a doporučí i vhodné kontaktní čočky. Pokud budete mít další dotaz, nebo budete chtít cokoli doplnit, napište nám. Přejeme hezký den.
Pavlína H.

Dobrý den. Objednala jsem čočky kvůli kladným recenzím a byla to správná volba. Čoččky necítím a celý den nevím o tom, že bych je měla v oku. Nevadí mi ani mini nesrovnalost v zakřivení. Fajn se přizpůsobily oku. Prostě spokojenost ve všech směrech

Karolína Frolíková

poradila mi je kamarádka a jsou super. Ani jsem nečekala, že budou tak příjemné.

L. Takács

Ani po delším nošení žádné řezání nebo vysychání. Velká spokojenost.

Iv

Myslela jsem , že právě proto , že s čočkami na dálku špatně vidím na pc a malá písmenka.. a bez nich vidím dobře na blízko.. děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. V případě, že si nejste parametry jistá, doporučujeme Vám návštěvu očního specialisty, který provede přeměření a doporučí Vám vhodné kontaktní čočky. Děkujeme za pochopení a přejeme hezký den.

Iv

Dobrý den , chtěla bych tyto čočky , ale nevím jakou zvolit adici, jedno oko mám -2 a druhé -1,50 na dálku . děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Multifokální kontaktní čočky se používají ke korekci presbyopie, což znamená, že potřebujete jiné dioptrie na dálku a jiné na blízko. Pokud máte dioptrie pouze na dálku, měly by pro Vás být vhodné klasické sférické čočky. Můžeme Vám doporučit například TopVue Air. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme hezký den.
Hana Straková

Dobrý den, Objednávala jsem u vás čočky -4.50 a -3,5 , High (+2.50) , 8.80 , 14.50 Bausch and Lomb, Pure Vision. Při tom mám vadu -4,75 a -5,25 a adici měřenou lékařem 1,5 a 2.0. Přes čočky vidím celkem dobře na blízko, ale horší je dálka. Zkoušela jsem i jiné čočky (FOKUS Swintch), ale všechny byly horší. Mohly by mi vyhovovat tyto čočky a s jakými hodnotami anebo snad Proclear Multifocal XR? Děkuji za radu,

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Hano, děkujeme za Váš dotaz. Čočky TopVue Air Multifocal vyzkoušet samozřejmě můžete. Funguje u nich služba Garance vrácení peněz, takže když Vám nebudou vyhovovat, můžete je dle platných podmínek vrátit a nepřijdete o své peníze. Pokud si nejste jistá, jaké parametry Vám skutečně vyhovují, doporučujeme Vám znovu navštívit specialistu, který provede přeměření. Přejeme hezký den.
František Lucký

Dobrý den.Nosím kontaktní čočky s dioptriemi na pravém oku -2,0 na levém -1,75.V poslední době s nasazenými čočkami vidím hůř na blízko.Bez čoček vidím na blízko perfektně.Proto bych chtěl vyzkoušet čočky Top Vue Air Multifocal.Můžete mi prosím poradit,jakou potřebuji adici?Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Františku, pokud pociťujete takovéto změny, musíme Vám doporučit návštěvu optometristy, který Vám zrakové funkce vyšetří a stanoví vhodné parametry čoček. Děkujeme na pochopení a přejeme hezký den.

Jitka Špičková

Dobrý den, nosím čočky +6,5 dioptrie, ale v současné době bych již potřebovala multifokální, tudíž s vyššími dioptriemi na čtení. Existuje nějaký výrobce čoček pro takto vysoké hodnoty? Děkuji.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Jitko, ano, takové čočky existují. V naší nabídce je naleznete jako Proclear Multifocal XR. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

FEST HF s.r.o. Šoffrová

Dobrý den, chtěla bych si objednat tyto čočky, ale nevím jakou mám uvést adici. Na blízko potřebuji 3,25 a na dálku 1,25. Můžete mi poradit? Děkuji

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, paní Šoffrová, dle Vámi uvedených hodnot zadejte hodnotu adice +2.0. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Monika Soukupova

Bála jsem se že mi budou čočky nepříjemné ale stačila chvilka a už v očích nebyly cítit. Doporučuji

Dominik R.

Vzal jsem si je na dovolenou k moři a ani po celodenním nošení s nimi nebyl problém.

Petra Kovácsová

Dobrý den, chtěla bych si tyto čočky objednat, ale doteď jsem používala Biofinity Multifocal kde jsem uváděla i to, které oko je dominantní, zde se tato informace nepožaduje. Nemůžu mít potom kvůli tomu problémy? Mám dominantní pravé oko -4.5(nebo 4.75, nejsem si teď jistá) a +1, a na levém oku -2.0 +1. Tak jak mám čočky objednat ? Můžete mi prosím poradit ? Děkuji

Zákaznický servis

Dobrý den,

dominanci oka zohledňuje pouze výrobce CooperVision. Pokud chcete vyzkoušet čočky TopVue Air Multifocal, zadejte dioptrii a adici jak jste zvyklá. Pokud by Vám čočky nevyhovovaly, nabízíme garanci vrácení ceny, můžete je tedy vrátit.

Standa

Dobrý den,objednala jsem si tyto kontaktní mult.čočky,dle hodnot od očního lékaře,avšak na čtení knihy musím nosit i brýle.Lékař mi říkal,že mi čočky nebudou stačit,je to jiné vidění,prý musím nosit i brýle??Nerozumím tomu.Čočky jsem si pořizovala s tím,že právě brýle nebudu potřebovat.Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den,

názor Vašeho lékaře je zvláštní. Běžně naši zákazníci nosí buď čočky na dálku a brýle na čtení, nebo multifokální čočky a brýle již nejsou potřeba, přesně tak jak jste si myslela. Je ale důležité správně zvolit dioptrii a adici v multifokálních čočkách. Doporučujeme obrátit se s tímto problémem na jiného lékaře nebo optika, který se zabývá aplikací kont.čoček a určitě nebude problém nalézt pro Vás vhodnou multifokální čočku.

Tereza CH.

Dobrý den, po čtrnácti dnech mi došel roztok, je možné vyzkoušet jiný nebo je lepší objednat znovu ten stejný?

Zákaznický servis

Dobrý den,

je vhodné, aby čočky byly čištěny jedním roztokem po celou dobu nošení. Změnit roztok doporučujeme společně s výměnou za nový pár čoček.

Iva Sittauerová

Jsem z nich naprosto nadšená. Konečně na blízko i na dálku vidím :-) a cena velmi přijatelná. Rozhodně doporučuji !

Mila

Dobrý den, na doporučení jsem čočky TopVue Air Multifocal vyzkoušela. Při celodenním nošení je vůbec v oku necítím a skutečně se v nich dá i bez problémů příležitostně přespat. Dobře se nasazují a v oku pěkně sedí. Ale mohly by mít označení rub a líc. Jen mám velký problém. Tyto čočky mi nejdou vůbec z očí vyndat. Jelikož nosím čočky již 12 let a nikdy jsem tento problém neměla, tak si myslím, že s čočkami manipulovat umím. Prosím můžete mi poradit čím by to mohlo být. Děkuji za radu a přeji jen spokojené zákazníky.

Zákaznický servis

Dobrý den, pro lepší komfort nošení mají tyto čočky tenké okraje a jsou velmi měkké. Z tohoto důvodu je manipulace s nimi trochu složitější. Věříme, že časem s manipulaci s těmito čočkami zvládnete bez obtíží.

Peťula

Velice dobře sedí v oku, nedráždí ani na konci dne a vidím s nimi perfektně!

Helena Pavlíčková

Proč tyto čočky nejsou vhodné na spaní?

Zákaznický servis

Dobrý den, výrobce tyto čočky nedoporučuje ke kontinuálnímu nošení, ale vzhledem k vysoké propustnosti kyslíku by příležitostné přespání nemělo představovat problém.

Fajkus Tomáš

Bezproblémové nošení, používám pro všechny denní aktivity. Je to vážně skvělé, že vidím na dálku i na blízko bez brýlí.

Hana Pleskotová

Dobrý den, prosím, mohu tyto čočky používat když jsem nositelkou čoček AIR OPTIC Multifocal? / Dioptrie +6/ Add Power + 2.50/ Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, tyto kont.čočky Vám můžeme vřele doporučit, jedná se totiž o silikon-hydrogelové čočky nové generace, u kterých navíc garantujeme vrácení ceny. Můžete si je tedy bez obav objednat pouze na zkoušku a když Vám nebudou vyhovovat, obdržíte zpět své peníze.
Spokojený zákazník

Bezproblémové nošení, snadno se aplikují a nedráždí oči. Doporučuji

Kačka

Za skvělou cenu a navíc slibují vrátit peníze, když nebudou vyhovovat, takže je lze objednat na zkoušku, což je u multifokálů velká výhoda. Dobře sedí a jsou pohodlné.

Marie Stoklasová

Vyzkoušela jsem tyhle, no už mám první pár asi 14 dní, a zatím musím říct že perfektní...

Ivana Květoňová

Maximální spokojenost. Pohodlné, snadno se nasazují a nejsou drahé.

Klára Malíková

dobrý den, mohla bych nosit tyto čočky, když u současných mám zakřivení 8.7, a zde je jen 8.6? děkuji za odpověď

Zákaznický servis

Dobrý den, takto malý rozdíl v zakřivení čoček by neměl představovat problém. Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal můžete bez obav vyzkoušet, neboť na ně poskytujeme garanci vrácení peněz. Pokud by Vám čočky neseděly, stačí je zaslat zpět a my Vám vrátíme peníze v plné výši.