TopVue Air Multifocal (6 čoček)

899 Kč
100% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
Kdy odešleme? Středa 7.12. vyberte parametry
Přidat 197 Kč
Přidejte si výhodně roztok:
Přidejte si výhodně roztok:
Roztok Gelone 360 ml
249 Kč
197 Kč
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

Popis čoček TopVue Air Multifocal

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou multifokální kontaktní čočky vyrobené z inovativního silikon-hydrogelového materiálu třetí generace. TopVue Air Multifocal se vyznačují extrémní prodyšností při zachování vysokého obsahu vody. Konstrukce a design čoček TopVue Air Multifocal využívající několika optických zón zaručuje kvalitní korekci zraku na všechny vzdálenosti a zároveň vysoký komfort nošení.

TopVue Air Multifocal nabízíme také v balení po 3 čočkách.

Pohodlné a účinné řešení presbyopie

Presbyopie, nebo také stařecká vetchozrakost, patří mezi oční vady podmíněné věkem. Vlivem přirozeného stárnutí a opotřebení organismu dochází u většiny lidí kolem čtyřicátého roku života ke zhoršení zraku – vlivem ztráty pružnosti oční čočky není oko schopno dostatečně zaostřovat na blízko i do dálky. Multifokální čočky TopVue Air Multifocal představují pohodlné a účinné řešení těchto obtíží.

Jasný pohled na všechny vzdálenosti

optické zóny

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou konstruovány pomocí několika optických zón. Při tomto principu střídání jednotlivých optických zón v soustředných kruzích je využíváno přirozené fyziologické vlastnosti oka, kdy se při zaostření na blízké předměty zornice stahuje a při pohledu do dálky naopak rozšiřuje. Optická zóna korigující vidění na blízko je tak soustředěna v centru čočky, přičemž ji směrem k okrajům střídají zóny pro pohled na větší vzdálenosti.

Jakou adici zvolit?

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal disponují čtyřmi adičními hodnotami. V případě, že se naměřená adice pohybuje mezi dvěma z těchto čtyř adičních hodnot, volíme tu hodnotu, která je nižší. Pokud je třeba zohlednit dominantnost očí, volíme pro dominantní oko hodnotu vyšší, pro nedominantní pak hodnotu nižší.

Pohodlné již od prvního nasazení

Kontaktní čočky TopVue Air Multifocal jsou dodávány v blistru, jehož součástí je roztok obohacený zvlhčující látkou - hyaluronátem sodným, který je navíc naprosto kompatibilní s fyziologickým prostředím oka. TopVue Air Multifocal jsou díky této látce oku příjemné a pohodlné již od okamžiku prvního nasazení.

Vysoce prodyšné a zároveň hydratované

Pokrokové technologické zpracování silikon-hydrogelového materiálu zajišťuje TopVue Air Multifocal potřebnou propustnost kyslíku. Transport vzdušného kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků. Schopnost přenosu kyslíku (transmisibilita) činí u TopVue Air Multifocal 100 Dk/t.

Důležitý faktor pro zdravé užívání kontaktních čoček představuje také obsah vody. TopVue Air Multifocal jsou tvořeny vodou ze 45 % svého objemu. Díky svému podílu vody si zachovávají vysoký stupeň hydratace v průběhu celého dne. Množství vody obsažené v TopVue Air Multifocal také snižuje hromadění depozit na povrchu čoček.

Vlastnosti - TopVue Air Multifocal (6 čoček)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 6 čoček
Adice: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Propustnost kyslíku: 100 Dk/t
Expirace: 24 měsíců a více
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 45%
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Air Multifocal
Hyaluronát sodný: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Komentáře (74)

Anonymous

Mám dioptrie pouze na dálku Levé oko -2,0, pravé -2,5, na blízko mám 0.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Korekce presbyopie je již pro mozek náročnější a může se stát, že teoretický výpočet nemusí odpovídat potřebám zájemce. Dle zápisu budete ke korekci pravého oka potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50 a adice +2,50. Ke korekci levého oka byste pak potřeboval čočku s hodnotou dioptrie -2,00 a adice +2,00. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Bronislav Fojtík

Dobrý den chtěl bych vyzkoušet čočky TopVue Air Multifokal. Nyní používám měsíční čočky Bauch+Lomb PureVision2 for Presbyopia. Hodnoty: levé oko BC 8,6 ADD High PWR -2,00 pravé oko BC 8,6 ADD High PWR -2,5 můžete mně dle uvedených parametrů poradit s výběrem? Děkuji FOjtík Bronislav

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Bronislave, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli poradit, potřebovali bychom znát přesnou hodnotu adice (případně kompletní brýlový zápis - tedy hodnoty dioptrií na dálku i na blízko včetně znamének). Čočky PureVision 2 for Presbyopia totiž pracují s rozmezím adice (varianta Low nebo High), kdežto čočky TopVue Air Multifocal mají na výběr přesnou hodnotu adice. Jakmile nám dodáte potřebné hodnoty, velmi rádi Vám poradíme. Prozatím Vám přejeme hezký den.

Dagmar HROMKOVÁ

Dobrý den, je mi 55 let, moje skleněné čočky v multifokálních brýlých jsou - P +1,75 /add + 1,25/, L +1,50 /add 1,25/ kupuji si u vás značku ALcon, ale teď jak je šero, tak nevidím dost dobře. Můžete mi nabídnout nějaké jiné čočky, které by mohly fungovat lépe. Také jsem se chtěla zeptat jestli si objednávám správné čočky dle listku k brýlím. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Dagmar, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám mohli říci, jestli si objednáváte správné dioptrické hodnoty, potřebovali bychom znát brýlové dioptrické hodnoty jak na dálku, tak na blízkou vzdálenost. Z těchto hodnot pak můžeme vypočítat hodnotu adice pro kontaktní čočky. Váš brýlový zápis již hodnotu adice vypočítanou má, ale pro brýle. Pokud máte čočky odborně aplikované a vidíte na všechny vzdálenosti dobře, měla byste mít dioptrické hodnoty pro nákup čoček stanovené správně. Dále zmiňujete, že Vás trápí vidění za snížené viditelnosti. Tento stav trápí mnoho lidí a je spojený s akomodací (zaostřováním) oka. Jde o velmi subjektivní záležitost a takto na dálku Vám nejsme schopni doporučit čočky, které by Váš problém odstranily. Jestliže Vás to hodně trápí, obraťte se prosím, na očního specialistu, který Vám snad na základě vyšetření bude moct nabídnout pomoc. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Zdeněk

Dobrý den, prosím jakou hodnotu čoček budu potřebovat- P oko do dálky -3,25, cyl. -0,25, AX 95, blízko -1, L oko do dálky -4,00, cyl. -0,50,AX 155, blízko -1,25 cyl. -0,50 AX 130. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Zdeňku, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu máte kombinovanou oční vadu presbyopii s astigmatismem. Naštěstí jsou cylindrické hodnoty nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku budete tedy prozatím potřebovat klasické multifokální čočky jako jsou např. TopVue Air Multifocal. Ke korekci levého oka budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,00 a adice +2,50. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,25 a adice +2,25. Protože se multifokální čočky vyrábějí s rozestupy adice po hodnotě 0,50, zaokrouhlíme hodnotu adice na +2,50. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Laim Care. Dále bychom Vás chtěli informovat o tom, že u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, a splňoval byste podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí.
Jestliže s multifokálními čočkami začínáte, aplikujte si je v prvních dnech o víkendu či doma po pracovním dnu, abyste měl klid. Jedná se již o složitější korekci zraku, na kterou si mozek musí přivyknout. Aby adaptace na nový typ čoček byla co nejrychlejší, pomáhejte si drobnými pohyby hlavou ve směru pohledu. Drobné pootočení hlavou při pohledu nahoru, dolů či do stran výrazně usnadní návyk na nový typ korekce. V případě, že by korekce zraku nebyla dobrá, kontaktujte svého očního specialistu a požádejte jej o odbornou aplikaci multifokálních čoček. Oční specialista Vám může během vyšetření upravit dioptrické hodnoty tak, aby byla korekce zraku perfektní. Pokud byste měl další otázky, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ivan Červenka

Dobrý den potřeboval bych poradit pracuji jako kuchař a nosím brýle na blízko které mi padají při práci a také mám brýle na dálku pouze na řízení vozidla chtěl bych využít nake čočky které by můj problém vyřešili namereli mi Práva čočka+3/+0.50/175/0,00. Levá čočka+2,75/+0,25/180/0,00 chtěl bych multifokální čočky moc vám děkuji za radu a co je knim potřeba pracovní dobu mám 14 hodin aby nevypadli přeji krásný večer

Zákaznický servis - Gabriela

Dobrý den, Ivane, děkujeme Vám za otázku. Velmi rádi Vám poradíme, jaké hodnoty čoček si máte objednat. Bohužel však Váš zápis není úplně jednoznačný. Proto bychom Vás rádi požádali o zaslání kopie (fotografie) kompletního brýlového předpisu od očního specialisty na e-mail zákaznického servisu: info@cocky-kontaktni.cz. Předem Vám děkujeme a prozatím přejeme hezký den.

Bohdana

Dobrý den,ráda bych si pořídila multifokální kontaktní čočky. Jenže z optiky jsem dostala pouze tyhle informace pro pořízení čoček... Pravé oko dálka +1,5 ; Levé oko +1,25, ADD 1,75 Jak se podle toho mám orientovat? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Bohdano, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,50 a adice +1,50 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,25 a adice +1,50. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Vlaďka Holancová

Dobrý den, kontaktní čočky nosím celý život. Hodnotu čoček do dálky mám -6,5, zakřivení 8.60 a průměr 14.20. Poslední dobou ale nevidím dobře do blízka (je mi 57 let). Musím používat volně prodejné brýle na čtení v hodnotě 1,5 dioptrie. Šel by můj problém vyřešit multifokálními čočkami ? Jinak čočky TopVue Air jsou skvělé, nikdy jsem lepší neměla. Moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Vlaďko, děkujeme Vám za otázku. Ano, multifokální čočky by Vám měly pomoci. Abychom Vám byli schopni poradit, potřebovali bychom znát Vaše aktuální dioptrické hodnoty jak dálku, tak na blízkou vzdálenost. Z těchto hodnot budeme schopni vypočítat přesnou hodnotu adice. Pakliže byste chtěla čočky vyzkoušet bez návštěvy očního lékaře, pak byste ke korekci zraku teoreticky potřebovala multifokální čočky s hodnotou dioptrie -6,50 a adice +1,50. Pokud by korekce zraku nebyla dobrá, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka Wágnerová

Dobrý den. Chtěla bych doporučit kontaktní čočky. Dle vyšetření u oční na brýle mám údaje: Brýle do dálky: OD 6,0=2,5/165. OS 6,25=1,75/180 Brýle na čtení: OD 5,0=2,5/165. OS 5,25=1,75/180 ADD 1 Prosím o doporučení vhodných kontaktních čoček. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu máte kombinovanou oční vadu astigmatismus s presbyopií. Na korekci takové vady Vám můžeme nabídnout pouze jedny kontaktní čočky, které kombinovanou oční vadu dokáží korigovat. Jedná se o čočky Proclear Multifocal Toric. Protože se jedná již o poměrně složitou korekci zraku, doporučovali bychom Vám, nechat si čočky odborně aplikovat. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem těchto kontaktních čoček spolupracuje. Služba bývá zpoplatněna, ale je to investice, která se vyplatí. Oční specialista může v případě potřeby upravit dioptrického hodnoty tak, aby Vám korekce zraku byla maximálně pohodlná. V zápise jste navíc neuvedla u sférických dioptrických hodnot znaménko (+, - nebo =). Do našeho výpočtu jsme tedy počítali s plusovými hodnotami. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +6,00, cylindru -2,25, osy 170° a adice +1,00. Ke korekci levého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +6,00, cylindru -1,75, osy 180° a adice +1,00. Čočky Proclear Multifocal Toric rozlišují dominantní a nedominantní oko. Binokulární test, který stanoví dominancí očí Vám rovněž provedou při odborné aplikaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Adam

Dobrý den, chtěl bych poradit. Je mi 52 let, ted nosím kontaktní čočky (stejné pro obě oči) Air Optix plus HydraGlyde Multifocal -10.00; Ad: HI (MAX ADD +2.50); (BC): 8.60; DIA: 14.20. Vidím přes ně poměrně dobre. Při poslední lékařské kontrole lékař mi naměřil: Autorefraktometr: OP -10,5= -3,25/ 12 OL -12,75= -7,0/ 156 Keratometrie: OP 44,25/ 5 47,0/ 95 -2,75/ 95 OL 43,75/ 158 47,5/ 68 -3,75/ 158 VOP: nat. 1,0 obt. s -11,5= -3,75/ 18 J.č. 1 s add +2,25 VOL: nat 0,7 obt. s -13,0= -7,0/ 156 J.č. 1 obt. s add +2,25 Nosím kontaktní čočky již více než 30 let a jsem otevřeny změně. Prosím o radu jaké byste mi doporučili čočky vzhledem k naměřeným hodnotám? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Adame, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu jste se již přehoupl přes hodnotu -10,00 dioptrií, a navíc máte naměřené i astigmatické hodnoty. Proto Vám můžeme nabídnout pouze čočky Proclear Multifocal Toric, které korigují tuto kombinovanou oční - presbyopii s astigmatismem. Navíc jsou Vaše nově naměřené hodnoty velice ojedinělé, a tak jsou hodnoty pro tyto čočky vyhodnoceny dle zkušeností naší optometristky, protože jste se již ocitl mimo rozsah běžně dostupných kontaktních čoček. Pro pravé oko bychom Vám tedy doporučili čočku s hodnotou dioptrie -10,00, cylindru -2,75, osy 20° a adice +2,50. Pro levé oko bychom Vám pak doporučili čočku s hodnotou dioptrie -11,00, cylindru -5,75, osy 160° a adice +2,50. Tento typ čoček navíc pracuje s dominancí očí, kterou stanovuje jednoduchý binokulární test.
Protože píšete, že vidíte se stávajícími klasickými multifokálními čočkami Air Optix plus HydraGlyde Multifocal –10.00; Ad: HI (MAX ADD +2.50) "poměrně dobře", možná by Vám stačila i korekce klasickými multifokálními čočkami s označením XR, které rozšiřují běžný dioptrický rozsah - Proclear Multifocal XR. V takovém případě byste potřeboval pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -11,50 a adice +2,50 a pro levé oko byste pak potřeboval čočku s hodnotou dioptrie -13,00 a adice +2,50. I tento typ čoček však pracuje s dominancí očí. V ideálním případě byste měl navštívit očního specialistu, který Vám nový typ čoček odborně aplikuje a navíc také může během aplikace upravit dioptrické hodnoty tak, aby Vám korekce zraku byla maximálně pohodlná. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto kontaktních čoček spolupracuje. Pokud se rozhodnete nejprve vyzkoušet kontaktní čočky sám, uvedeme Vám i postup, jak zjistit dominanci očí.
Test je skutečně jednoduchý. Stoupněte si před nějaký předmět např. před obraz nebo hodiny na zdi ve vzdálenosti alespoň 2-3 metrů. Natáhněte před sebe ruce a vytvořte rukama otvor o velikosti citronu. Tímto otvorem vyhledejte obraz na zdi s pomocí obou očí. Jakmile budete mít objekt v otvoru mezi rukama zavřete jedno oko a poté druhé. U jednoho oka by měl zůstat obraz v otvoru (dominantní oko "D") a u druhého oka obraz "uskočí" (nedominantní oko "N"). V případě, že si vyhodnocením testu nejste jistý, obraťte se na očního specialistu, který Vám pomůže. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Přibyl Václav

Dobrý den Mám prosím na Vás dotaz ohledně objednání těchto konkrétních čoček, jaké mám zadat dioptrie a adici. V dokumentaci k multifokálním brýlím je toto: PD: 34,0/34,0 PDH 21/21 Grandoptical comfort 1,5 FOTO (HP 5IBL7070) Pravá čočka: -1,00/0,00/0/1,75 HP VRSP 3AR SZUPER3AR Grandoptical comfort 1,5 FOTO (HP 5IBL7070) Levá čočka: -1,00/0,00/0/1,75 HP VRSP 3AR SZUPER3AR Děkuji za ochotu a odpověď Přibyl Václav

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Václave, děkujeme Vám za dotaz. Jestliže jsme se v zápise dobře zorientovali, měl byste mít čočky s hodnotou dioptrie -1,00 a adice +1,75. Abychom však měli 100% jistotu, potřebovali bychom znát Vaše dioptrické hodnoty naměřené jak na dálku, tak na blízkou vzdálenost. U značky TopVue však funguje služba Garance vrácení peněz, takže čočky bez obav zkusit můžete. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Protože se jedná o měsíční čočky, budete k jejich péči potřebovat ještě roztok např. Gelone. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ondra Pavlas

Dobrý den zhruba 3 měsíce nosím kontaktní čočky ale mám ten problém že pokud přijdu že světla do tmy stačí jen stín tak se mi čočky zamlží. Takže je můžu používat jen za jasného dne. Nevíte kde by mohl být problém? Používám čočky + 1,75 BC 8.6 DIA 14,00 ADD+2.00 N. Předem děkuji za odpověd.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ondro, děkujeme Vám za otázku. Tento jev je poměrně častý a způsobuje ho zejména plusová dioptrie a také to, jak dobře čočka sedí na oku. Jediným východiskem je, vyzkoušet jiné čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky Clariti Multifocal nebo Air Optix Aqua Multifocal. Bohužel takto na dálku Vám nemůžeme zaručit, jak Vám čočky budou vyhovovat a hlavně jestli problém se zamlžením u čoček nebude. Pokud máte obavy z re-aplikace, zkuste se obrátit na očního specialistu či kontaktologa a požádejte ho pomoc při hledání nových kontaktních čoček. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jana Černá

Dobrý den, na papíře z GO mám parametry pro Multifokalni brýle tyto hodnoty. P: Sph-3,25, Cyl, Axis, Pd: 32,5, Add: 0,75. L: Sph-3,25, Cyl, Axis, Od: 33,5, Add: 0,75. Můžete mi prosím poradit vhodné Multifokální čočky? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Abychom Vám byli schopni vypočítat hodnoty pro nákup čoček, potřebovali bychom od Vás dioptrické hodnoty naměřené na dálku i na blízkou vzdálenost. Jestliže nám však vyjde hodnota adice rovněž +0,75, pak Vás musíme upozornit na to, že tento stav s multifokálními čočkami řešit nelze. Hezký den.

Petr

Dobrý den. Na předpisu pro multifokální brýle mi lékař předepsal. Do dálky PO - 2,75, dp -0,50, osa 85. LO -2,75 dp -0,50, osa 80. Na blízko (addice) PO -1,25, do -0,50, osa 85. LO -1,25, dp -0,50, osa 80. Prosím o radu jaké multifokální čočky jsou vhodné. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu máte kombinovanou oční vadu - presbyopii a astigmatismus. Vaše astigmatické hodnoty jsou zatím však příliš nízké a musí se přepočítat na sféru. Proto Vám ke korekci zraku zatím postačí klasické multifokální čočky, jako jsou např. tyto. Po přepočtu budete pro obě oči potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -3,00 a adicí +1,50. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že vy Vám první pár čoček z nějakého důvodu nevyhovoval, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
DITA NOVAKOVA

Dobrý den, byla mi zjištěna presbyopie - na blízko je to 0,75 dioptrie, ale na dálku vidím bezvadně (prý nadprůměrně dobře).Z praktických důvodů nechci nosit brýle na čtení, ale chtěla bych zkusit čočky. Jaké by jste mi doporučili. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Dito, díky za otázku. Při presbyopii jsou pacientovi naměřeny dioptrie na dálku i na blízko. Jste si tedy jistá, že potřebujete multifokální korekční pomůcku? Nepotřebujete pouze kontaktní čočky s plusovou dioptrií? U dioptrie na blízko jste neuvedla znaménko, ale nejčastěji jsou na blízko naměřeny dioptrie plusové. Pokud byste měla skutečně zvolit čočky multifokální, tak byste potřebovala dioptrii 0,00 a adici +1,00. Doporučujeme Vám tedy vyzkoušet tyto TopVue Air Multifocal, ale raději nejprve objednejte balení po 1 kontaktní čočce. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Klára Domanínská

Doporučíte mi k čočkám prosím vhodný roztok? RENU mi bohužel moc nevyhovuje. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Kláro, díky za otázku. Vyzkoušejte roztok Laim-Care. K těmto čočkám ho naši zákazníci kupují nejčastěji. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Olga J.

Stačilo mi pár dnů, aby si oči zvykly. Teď už si to bez čoček neumím představit.

Erika Pešková

Jsem s čočkami opravdu spokojená. Měla jsem obavu, že budu mít problém s ostrostí vidění, ale zvykla jsem si a všechno je v nejlepším pořádku.

Světlana

Dobrý den, objednala jsem čočky podle doporučení od Vás: Pro pravé oko bychom Vám tedy doporučili kontaktní čočky TopVue Air s hodnotou dioptrie –2,25. Pro korekci levého oka už budete potřebovat torickou (astigmatickou) kontaktní čočku TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie –3,00, cylindru –0,75 a osy 170°. Venku je to bezvadný, ale v kanceláří při práci na PC to není dobrý. Mužů Vás požádat o doporučení multifokalních čoček – tak aby bylo v nich možné jak chodit venku tak i pracovat na PC. Děkuji moc!

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Světlano, děkujeme za komentář. Při doporučení hodnot kontaktních čoček jsme vycházeli z parametrů, které jste nám poslala v předchozím komentáři. V těchto hodnotách nejsou takové údaje, abychom mohli doporučit multifokální kontaktní čočky. Musela byste navštívit svého očního specialitu a nechat si zrak přeměřit. Pro multifokální čočky musí být naměřeny dioptrie do blízka i do dálky. U kontaktních čoček, které máte aktuálně doma, můžete při dodržení podmínek využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.
Světlana

Dobrý den, prosím o radu. Je mi 49 let. Pro pravé oko mám -2,0 dioptrií, cylindr -0,5, osa 20. Pro levé oko mám -3,0, cylindr -1,0, osa 172. Jaké byste mi doporučili čočky vzhledem k memu věku? Vždy jsem objednávala obyčejný čočky, ted už s nimi nemůžu číst. Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Světlano, děkujeme Vám za otázku. Rozvinula se u Vás velmi častá refrakční vada - astigmatismus. Na pravém oku máte však velmi nízké cylindrické hodnoty, a proto je bude třeba převést na sféru. Pro pravé oko bychom Vám tedy doporučili kontaktní čočky TopVue Air s hodnotou dioptrie -2,25. Pro korekci levého oka už budete potřebovat torickou (astigmatickou) kontaktní čočku TopVue Air for Astigmatism s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -0,75 a osy 170°. U těchto čoček navíc funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Jarka Bicanová

Velkou výhodou je ta garance - jinak bych se ke změně nerozhoupala. Čočky jsou ale opravdu komfortní a bez potíží jsem jimi nahradila biotinity multifocal.

Radka

Dobrý den,prosím o radu.Mám dioptrie -1,75 na obě oči a cyl.-0,75.můžete mi prosím poradit, jaké jsou pro mě vhodné kontaktní čočky. Děkuji moc Radka.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Radko, děkujeme za Váš dotaz. Doporučili bychom Vám torické kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism. Zadáte u nich dioptrii -1,75, cylindr -0,75 a musíte znát také naměřenou osu. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže nemusíte mít strach ze zbytečné investice. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Iveta

Dobrý den, byla jsem po dvou letech na kontrole a paní doktorka mi zjistila : na blízko pravé oko +4,50, levé oko +3,75. Do dálky pravé oko +3,25 a levé +2,25. Můžete mi prosím poradit co mám zadat při objednání TopVue Air Multifocalních čoček? Moc děkuji Iveta

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Iveto, děkujeme za Váš dotaz. U multifokálních čoček bychom Vám doporučili pro pravé oko dioptrii +3,25 a adici +1,00 a pro levé oko dioptrii +2,25 a adici +1,00. Kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete využít služby Garance vrácená peněz. V případě jakýchkoli dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.
Draha

Oční lékařka mi asi před rokem předepsala multifokální dioptrie. Vyzkoušela jsem pár značek, ale tyto mi vyhovují nejvíc. Proto kupuji větší balení. Doporučuji!!

Standa

Děkuji za odpověď, to uvidím se sférickou čočkou +1.5 i do dálky ? Tady neplatí to že po čtení si musím brýle sundat , protože do dálky vidím pak rozmazaně ? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Stanislave, díky za otázku. Toto musíte konzultovat se svým očním lékařem. Multifokální čočky slouží pro korekci presbyopie. Pokud ale máte naměřenou dioptrii pouze do blízka, měla by Vám stačit dioptrie +1,50. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.

Standa

Dobrý den, mám na blízko na obě oči +1.5 abych mohl nosit čočky celodenně, tak musí být Multifokalní kde dioptrie je 0 a add power +1.5 ? . Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Stando, díky za otázku. Pokud Vás trápí pouze nedokonalé vidění na blízkou vzdálenost, měly by Vám stačit čočky sférické s dioptrií +1,50. Vyzkoušejte čočky TopVue Air, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Iveta

Dobrý den, stále se vracím k těmto kontaktním čočkám, ale bohužel v nich nemůžu číst třeba knížku. Nechala jsem si přeměřit zrak, kde mi naměřili pro pravé oko: +3,25 add 1,50, levé oko : +2,25 add 1,50. PD 29. Můžete mi prosím poradit, zda si mám něco zvýšit, anebo zkusit jiné čočky? Tyhle mě vyhovují, až na to čtení, bohužel. Děkuji Iveta

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Iveto, díky za Váš dotaz. Poradili bychom Vám rádi, ale tyto individuální úpravy bychom nechali raději na kontaktologovi. My můžeme pouze hádat, jaké hodnoty by Vám mohly vyhovovat. Navíc multifokální čočky nemusí na 100% vyhovovat každému. Kdybychom Vám mohli s něčím pomoci, napište nám. Při dodržení podmínek můžete u čoček samozřejmě využít službu Garance vrácení peněz. Zatím Vám přejeme hezký den.
Lada Staveníková

Dobrý den, začínám s multifokálními čočkami a dostala jsem čočky Dailes comfort plus PWR +0.25,med max add+2.00, druhé oko PWR -0.00, med max add +2.00. Vidím špatně na blízko, špatně zaostřené, co mi doporučujete změnit? Děkuji Lada

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lado, díky za Váš dotaz. U multifokálních čoček se zadává dioptrie na dálku a adice se vypočítává jako rozdíl mezi dioptrií do dálky a do blízka. Pokud Vám tyto čočky aplikoval kontaktolog, měla byste s ním určitě problémy konzultovat. Multifokální čočky mohou fungují tak. že kombinují optické zóny, ale je několik způsobů výroby a tedy i typů konstrukce čočky. Někteří lidé se navíc s multifokálními čočkami nikdy nenaučí pracovat - lépe řečeno jejich mozek není schopen přebírat takové kombinace. Kontaktolog by pro Vás měl najít ideální řešení. My Vám takhle na dálku bohužel nejsem schopní poradit. Díky za pochopení a mějte hezký den.

Marie

Dobrý den,reaguji na Vaší odpověd,ano mám dioptrie do dálky i na blízko a hodnoty jsem Vám opsala z listu který jsem dostala v optice,kde jsem si nechala brýle udělat.Děkuji Vám moc za odpověď.Marie

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marie, děkujeme za reakci. Na lístku jsou dioptrie a adice. Pro brýle a kontaktní čočky ale nemusí být parametry stejné. Je lepší vypočítat je přímo z dioptrií. Nevíme totiž, zda už v optice parametry neupravovali. Z opsaných parametrů můžeme doporučit pro pravé oko dioptrii +3,00 a adici +2,00 a pro levé oko dioptrii +2,50 a adici +2,00. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám.

Marie

Dobrý den,,chtěla bych se zeptat,dříve jsem nosila čočky D+4,ADD+2,5 a stačily mi nyní mám nové brýle hodnoty na pravé oko+3 ADD2,25 a levé +2,5,CYL-0,25,AX140,ADD2,25,bohužel už vidím s čočkami hůře.Myslíte si,že bych potřebovala jiné hodnoty a pokud ano poradíte mi jaké.Jinak vaše čočky už objednávám nějaký rok a byla jsem velmi spokojená.Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marie, děkujeme za Váš dotaz. Rádi bychom Vám doporučili nové hodnoty čoček, ale nejsme si jistí, že jste uvedla správně zapsané parametry. Jde skutečně o dioptrie a adici, nebo jde o dioptrie do dálky a do blízka, ze kterých se musí adice teprve vypočítat? Pravděpodobně to tedy bude pro pravé oko dioptrie +3,00 a adice +2,00 a pro levé oko dioptrie +2,50 a adice +2,00. Pokud budete chtít cokoli doplnit, nebo se na něco dalšího zeptat, napište nám. Zatím mějte hezký den.

Jaroslava Bürgerová

Prosím doplnění k mému dotazu ze dne 19.10.2018 - LV do dálky -3,5 cylindr Dp -0,5 osa 140, PO do dálky -3,25. Na blízko LO -1,0 cylindr -0,5, osa 140, PO -0,75. Lze doporučit multifocalní kontaktní čočky? Děkuji za informaci

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jaroslavo, děkujeme za Váš dotaz. Je nutná poměrně velká úprava parametrů, takže Vám nemůžeme slíbit, že námi vypočítané hodnoty budou 100% vhodné. Pro pravé oko bychom Vám doporučili dioptrii -3,25 a adici +2,50 a pro levé oko dioptrii -3,50 a adici +2,50. Skutečnost se někdy můžete od tabulkových přepočtů lišit, ale nemusíte se bát čočky vyzkoušet. Je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Daniel

Vidím s nimi dobře všechno. Jsem rád. Brýle mi totiž nesluší a nebylo mi příjemné je nosit.

Jaroslava Bürgerová

Prosím, jaké čočky objednat mám naměřeno -4,00 levé oko, cyl -0,5, -3,75 pravé oko. Nosím kontaktní čočky TOPVUE AIR, ale na blízko v nich vidím špatně, dávám si přes ně brýle. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jaroslavo, díky za dotaz. Parametry, které jste uvedla nejsou vhodné pro multifokální čočky. Budete muset navštívit očního specialistu, který znovu provede měření. Měl by Vám pak naměřit dioptrie do dálky i do blízka na každém oku. V tuto chvíli Vám bohužel můžeme doporučit pouze parametry pro sférické čočky (pro levé i pravé oko -3,75), které ale, jak píšete, již nejsou dostačující. Až budete znát, nově naměřené hodnoty, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

Vladimír Šašek

Všechno v pořádku. Nosí se dobře a fungují tak jak mají. Jsem spokojený.

Iveta Hofbauerová

Dobrý den Chci se zeptat,jakou adici si zvolit? Kupuji si čočky +4,50 Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Iveto, díky za Váš dotaz. Adici Vám musí sdělit Váš oční lékař. My ji můžeme vypočítat pouze v přídě, že nám napíšete dioptrie naměřené na blízko a na dálku. Doporučil Vám multifokální čočky oční specialista? Na základě čeho jste se pro ně rozhodla? Napište nám prosím více podrobností. Zatím díky a přejeme hezký den.

Krobbová katka

Brýle jsou pro mne naprostá noční můra, ale při výběru čoček jsem se soustředila i na finanční stránku. Jsem ráda, že mi sedí tyhle a že nemusím dělat žádné kompromisy v ostrosti vidění na blízko ani na dálku. Na všechny vzdálenosti je vidění perfektní.

Hladíková V.

U mě čočky na jedničku s hvězdičkou. Jsem s nimi spokojená. Jiné značky mi tak neseděly. Neříkám, že by jiné značky byly špatné, ale nebylo to to ono pro moje oči. Tyhle v oku necítím a vidění je tipťop!

Linda

Omlouvám se, ale u čoček B&L adice HY má hodnotu +2, 50, takže snížením na adici + 2,00 bych mohla vidět ostřeji? Mám už vetchozrakost, nikdy jsem brýle nenosila a ráda bych nosila čočky, brýle mi nevyhovují, pořád na ně zapomínám a pak si nepřečtu ani jídelní lístek :-) děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Lindo, díky za Váš dotaz. Vaše čočky od Bausch and Lomb fungují na jiném principu. Jejich adice je dána pro parametry od do. TopVue Air Multifocal mají hodnoty dány konkrétně. Adici +2,00 jsme doporučili na základě naměřených dioptrií. Práce s multifokálními čočkami je ale poněkud složitá a velká část nositelů si na ně nikdy nezvykne. Vyzkoušejte tedy tyto TopVue, a pokud by Vám nevyhovovaly ani ty, obraťte se na svého kontaktologa. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Linda

Dobrý den, na očním mi naměřili + 2dioprie na blízko,obě oči, do dálky vidím dobře. V optice mě přeměřili se stejným výsledkem a doporučili kont čočky B&L 00D, ADD HY Ale na blízko se mi četlo velice špatně do dálky dobrý. Mohli by jste mi tady něco doporučit. Třeba zvýšit dioptrie na 1? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lindo, děkujeme za Váš dotaz. My bychom Vám doporučovali u nulové dioptrie zůstat, ale zvolit adici +2,00. Samozřejmě by bylo lepší čočky s těmito hodnotami nejprve vyzkoušet u očního specialisty, který Vám čočky s danými hodnotami doporučil. Jistě pro to měl své důvody a při vyšetření mohl zjistit skutečnosti, které nám nejsou známy. Můžete ale vyzkoušet tyto čočky TopVue a případně u nich využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Zatím přejeme hezký den.
Jana Kučerová

Dobrý den, již jsem u Vás kontaktní čočky kupovala a byla jsem velice spokojená. Ovšem nechala jsem si zkontrolovat zrak a mám jiné měření. Nevím jaké koupit. Tímto prosím o pomoc. Mám naměřeno OP i OP -2.50 Adice OP i OL +0.75. Byly mi objednány zkušební čočky -2.50 zakřivení 8.50. Bohužel mi neseděli viděla jsem rozmazaně. Lékař mi neumí objednat jiné zkušební čočky, ale doporučil mi toto měření na monofokální čočky OP -2.75 CYL. +0.50 OSA 167 PD 31.5 OL -3.00 CYL +0.75 OSA 162 PD 31 Děkuji předem za odpověď Jana

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jano, díky za Váš komentář. Nejsme si úplně jistí, zda Vám budeme umět poradit. V první části píšete o adici, která se zadává u multifokálních čoček, které řeší presbyopii. Na konci u doporučených parametrů jsou ale hodnoty cylidrické, které řeší astigmatismus. Podle hodnot uvedených na konci byste si měla pro pravé oko objednat čočky sférické s dioptrií -2,50. Cylindry naměřené na pravém oku jsou příliš nízké pro korekci torickými čočkami. Vyzkoušet můžete TopVue Air. Pro levé oko by měly být vyhovující torické čočky s dioptrií -2,25 + -0,75 a osa 70°. Pro levé oko Vám doporučujeme čočky TopVue Air for Astigmatism. Pokud by Vám snad čočky v čemkoli nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Iveta

Dobrý den, děkuji za radu ze dne 20.12.2017. Čočky mi vyhovují, ale chtěla bych vyzkoušet jednodenní multifocální čočky. Můžete mi poradit jaké? Moc děkuji za odpověď Iveta

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Iveto, děkujeme za Váš komentář. Doporučili bychom Vám čočky Dailies TOTAL1 Multifocal, ale vzhledem k jejich ceně by bylo lepší je před nákupem vyzkoušet. Služba Garance vrácení peněz se vztahuje pouze na značku TopVue, a pokud by Vám tedy nevyhovovaly Dailies TOTAL1 Multifocal, stal by se pro Vás nákup zbytečnou investicí. Zvažte tedy návštěvu u kontaktologa. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Juraj Hanzálek

V porovnání s optikou naprosto bezkonkurenční cena. Jsem spokojený s kvalitou, skladovostí i vašimi službami. Vše je na jedničku!!!

iva

u mě všechno ok. sedí mi hezky

Petra Tamchynová

Dobrý den, mám naměřené dioptrie -11 u obou očí , používám TopVue Air Multifocal s hodnotami -9,5 na obě oči a Adpower 1,5 také na obě oči. Ale mám malinko rozostřené vidění do dálky , na blízko jsem spokojená. Můžete mi poradit, zda mám zvýšit dioptrie do dálky? děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za Vaši otázku. Poradili bychom Vám velice rádi, ale pokud máte naměřeny dioptrie pouze do dálky, nevidíme důvod pro multifokální čočky. Při naměřených dioptriích -11,00 pro brýle, by byla úprava pro kontaktní čočky na -9,75. Pokud chcete mít jistotu, navštivte očního lékaře a nechte si zrak znovu zkontrolovat. Takhle na dálku pro nás není možné odhadnout, zda volíte správnou korekci. Děkujeme za pochopení a přejme hezký den.

Babeta

Jsem s nimi spokojená. Vyzkoušela jsem je hlavně kvůli ceně a už jsem u nich zůstala.

Gabča

Tohle jsou první čočky se kterými nemám pocit, že mi něco spadlo do oka. Jsou pro mě úplně přesné. Všechny vlastnosti perfektní.

Martin Kozma

Dobrý den. Nedávno jsem koupil kont.čočky Top vue air +3,75 na obě oči. Přes čočky vidím, ale na blízko to nemám ostré a když kouknu do dálky tak také rozostřené, na střední vzdálenost to mám ok. Tak jsem si říkal že by mě mohli multifokální čočky pomoci . Vím že pravé oko mám celý život slabší a levé to koriguje. Z toho důvodu mne asi, když jsem už unavený, občas bolí hlava na pravém spánku. Možná by mi multifokální čočky pomohli, ale nevím jakou hodnotu zadat u add power. Brýle mám od doktorky předepsané +3,50 a vidím přes ně dobře. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martine, díky za Váš dotaz. Je pro nás na dálku velmi těžké odhadnout, jakou korekci byste měl zvolit. V každém případě budete muset navštívit svého očního lékaře, který by měl provést nové měření a zkontrolovat, zda je korekce dostačující, či zda není nutné korigovat novou oční vadu. Pokud budete potřebovat multifokální čočky, na každém oku Vám specialista naměří dioptrii do dálky i do blízka. Sdělí Vám jistě i odpovídající adici, případně Vám ji budeme moci vypočítat podle naměřených dioptrií. Dioptrie brýlí +3,50 odpovídá, dle obecných přepočtových tabulek, dioptrii +3,75 u kontaktních čoček. U multifokálních čoček se při objednávání zadává dioptrie naměřená do dálky a příslušná adice. Bez dalších informací Vám pravděpodobně nebudeme schopni více pomoci. Navštivte tedy svého očního lékaře a komplikace s ním proberte. Budeme rádi, když se na nás následně obrátíte. Zatím Vám přejeme krásný den.

Milka J.

Mně sedí. Vidím ostře při práci na pc, při čtení ale i při jízdě v autě. Jsou pro mě ok během všech aktivit.

kika

všechno je ok. nakupuji je pravidelně cca dva roky a ještě se mi nestalo, abych narazila na nějaký problém.

Iveta Cardová

Dobrý den, podle vaší rady viz 30.8.2017 ( Iveta) jsem si objednala multifokální čočky TopVue Air Multifocal. Na dálku jsou senzační, vidím ostře, krása, ale bohužel na čtení je to horší. To si musím pomáhat brýlemi a to je špatný. Můžete mi prosím poradit, jestli zkusit silnější čočky? Moc děkuji za odpověď. Iveta

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Iveto, děkujeme za zpětnou vazbu. Doporučujeme Vám zvýšit adici. Dle minulého doporučení tedy vyzkoušejte pro pravé oko dioptrii +2,50 s adicí +2,00 a pro oko levé +2,00 s adicí +2,00. Pokud by snad parametry nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Budeme potěšeni, když se na nás obrátíte s dalšími dotazy. Zatím přejeme hezký den.
Pavla

Dobrý den, jakou variantu těchto čoček zvolit při hodnotách ,OP +1,25 cylindr -0,75 162 OL +1,0 cyl. -0,75 175. Brýle na čtení mám+1,5dioptrie na obou očích.Lze zvolit dioptrie +1,25 a ADD+1,0 jinde uvádí LOW. Děkuji Chytilová

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Pavlo, díky za Váš dotaz. Dle naměřených parametrů potřebujete torické kontaktní čočky. Cylidrické hodnoty a osa jsou určeny pro korekci astigmatismu. TopVue Air jsou dostupné i v této variantě jako TopVue Air for Astigmatism. Pokud si nejste jistá parametry a typem oční vady, doporučujeme Vám osobní konzultaci s kontaktologem. Je možné, že potřebujete korigovat jak astigmatismus tak i presbyopii. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Hana Trávníčková

Dobrý den, mám naměřeno od lékařky: Pravé oko: na blízko -0,75 do dálky -2,75 Levé oko: na blízko -1,75 do dálky -3,75 Optometristka mě naměřila hodnoty pro multifokální čočky jinak (pravé oko do dálky -3,5 + ADD+2,5,levé oko do dálky -4 + ADD+2,5) Objednala jsem si u vás čočky TopVue Air Multifokal (parametry dle optometristky), dnes mě přišly, ale po přečtení komentářů na vašem webu si nejsem jistá, jestli mám správné dioptrie. Můžete mi, prosím, poradit?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Hano, díky za Váš dotaz. Pokud Vám tyto hodnoty naměřila optometristka, měly by být vyhovující. My se v našich přepočtech řídíme podle tabulek, protože nemáme možnost osobní konzultace se zákazníkem. Kdybyste nám poslala hodnoty naměřené lékařkou, doporučili bychom Vám pro pravé oko dioptrii -2,75 s adicí -2,00 a pro levé oko dioptrii -3,50 s adicí +1,50. Čočky doma určitě vyzkoušejte a v případě, že Vám hodnoty korekce nebudou vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Mějte hezký den.
Danča Stachová

Čočky chválím kudy chodím. Jsem moc spokojená.

Iveta

Dobrý den, dnes jsem byla na oční klinice a paní doktorka mi naměřila dioptrie do dálky pravé oko +2,50, levé oko +2,0. Na blízko pravé oko +4,0 a levé oko +3,50. Myslíte, že bych mohla mít také Multifocální čočky? A jaké parametry bych musela zadat? Mockrát vám děkuji za odpověď. Pěkný den

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Iveto, děkujeme za Váš dotaz. Budete určitě potřebovat multifokální kontaktní čočky. Pro pravé oko si zvolíte dioptrii +2,50 s adicí +1,50 a pro oko levé +2,00 s adicí +1,50. TopVue Air Multifokal budou ideální volbou pro vyzkoušení správnosti hodnot korekce. Pokud by Vám snad adice nevyhovovala, můžete využít služby Garance vrácení peněz. Pokud Vám budeme moci pomoci s čímkoli dalším, napište nám. Přejeme hezký den.

Iva

Dobrý den, děkuji za odpověď. Čočky jsme si takhle objednala, seděly perfektně, jen se hůř vyndavaly. Ale problém byl v tom, že na dálku jsem viděla super,ale na blízko jsem to měla rozmazané. Někde jsem četla,že čočky by se měly objednávat s trošku měnšími dioptriemi,tak nevím, jestli na blízko nemít méně, třeba adici + 2,5 ...protože v pohodě dokážu číst i bez brýlí. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivo, děkujeme za Vaši reakci. Obecně se dioptrie z dioptrických brýlí upravují od -3,50/+3,25. Takto na dálku si tedy nedovolíme hádat, zda budete potřebovat úpravu dioptrií. Ideální bude konzultace se specialistou, který provedl vyšetření Vašich očí. První aplikace kontaktních čoček by měla být provedena právě specialistou. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, určitě nám napište. Přejeme krásný den.

Iva

Dobrý den, mám naměřené dioptrie na dálku -3 a na blízko -1 dioptrie na obě oči. Jaké kontaktní čočky bych si měla objednat? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivo, děkujme za Váš dotaz. Při naměřených dioptriích do dálky i do blízka, potřebujete skutečně multifokální kontaktní čočky. Při objednávání budete vždy zadávat dioptrii dálkovou - tedy -3,00 a potřebnou adici, což je ve Vašem případě +2,00. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.

Krása Jakub

Jsou o hodně lepší než ty co jsem si poprvé koupil v optice. Jsou o více než polovinu levnější a nikdy jsem s nimi neměl žádný problém!

Šárka Průšková

Dobrý den, nosím kontaktní čočky Air Optix Aqua night a day na dálku -2,5 D. Na blízko se mi už špatně zaostřuje, lékař mi naměřil 0 D. Jakou bych měla při objednání zvolit hodnotu Add power? Děkuji. Šárka

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Šárko, děkujeme za Váš dotaz. Pokud máte od specialisty naměřeny tyto parametry, měly by Vám vyhovovat čočky se zvolenou dioptrií -2,50 a Add power +2,50. Kdyby Vám snad korekce nevyhovovala, můžete využít služby Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakýkoli další dotaz, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme hezký den.
H. Klempířová

Dobrý, tentokrát večer, dosud jsem používala čočky o průměru 14.00, dočky TopVue Air Multifocal mají ale zakřivení 14.20, mohu v tomto ohledu čekat nějaký problém?děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Hano, děkujeme za Váš komentář. Specialisté se v této záležitosti - tolerance rozdílu průměru shodují na tom, že oko by mělo být schopné přijmout rozdíl do 0,20. Protože je každé oko jiné, jde samozřejmě o individuální záležitost. V případě, že by Vám čočky nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám a my rádi Vaše otázky zodpovíme. Přejeme krásný den.
H.Klempířová

Dobrý den, právě mi oční lékař změřil dioptrie na dálku -1,75 pro obě oči, protože jsem již s čočkami na dálku měla problémy s viděním na blízko, kde naměřil hodnotu 0. Jakou adici bych měla zvolit? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hano, děkujeme za Váš dotaz. Při těchto naměřených parametrech je Vaše adice +1,75. Při objednání čoček zvolíte +1,50. Vždy, když jsou naměřené hodnoty mezi, volíme hodnotu nižší. Přejeme hezký den.

Zdeňka L

Dobrý den. Poprve si sama objednávám čočky. Od lékařky mám čočky PWR +1.25 HL (MAX ADD + 2.00). Tzn,že si objednám dioptrie +1.25 Add +2.00?. Poradíte? Děkuji. Z.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zdeňko, děkujeme za Váš dotaz. Je to přesně tak, jak píšete. Při objednání zvolíte dioptrie +1,25 a Add power +2,00. Pokud budete chtít poradit s čímkoli dalším, určitě nám napište. Rádi Vám poradíme. Přejeme Vám krásný den.

Nováková D.

Dobrý den. konečně jsem spokojená jak s viděním tak s čočkami. Nemusím už dělat žádné kompromisy!

Karel Sýkora

živím se jako řidič kamionu a tyhle čočky se mi vážně osvědčily. Vidím blízké věci, daleké věci, ať noc nebo den. určitě doporučuji a určitě nehledám nic jiného!

PETRA

ČOČKY PROPOUŠTTÍ DOST KYSLÍKU A TO MOJIM OČÍM VYHOVUJE. NOSÍM TYHLE ČOČKY RÁDA. DOPORUČILA MI JE DCERA, KTERÁ JE TAKY NOSÍ A JÁ JE RÁDA DOPORUČÍM VŠEM, KTEŘÍ VÁHAJÍ. JSOU SUPER.

Martin Furik

Oblíbil jsem si tuhle značku. Kupuji si ještě jednodenní čočky na sport od jiné značky, ale tohle je můj favorit. Určitě jiné nehledám! Díky

Špaček

Skvělé, dají se nosit celý den a přitom nepociťuji žádné zhoršení komfortu.

H.Dvořáková

Vyhovují mi už celkem dlouho, nevidím tedy důvod značku měnit!

Petr Adamčík

Čočky pěkně sedí na oku, snadno se nasazují a vyndavají a ani po celodenním nošení nejsou v očích nepříjemné!

Martin Bár

Jsou tenké, dobře se s nimi manipuluje a v očích neškrábou a to ani ve velkých vedrech!

liba

Dobrý den! Mám dotaz...při nošení čoček -3 dioptrie - na dálku již s nimi nevidím na blízko, ačkoliv bez nich vidím na blízko naprosto dobře. Kolik bych měla mí Add? Nyní jsem vyzkoušela +1 a pomohlo to, ale po delší době cca měsíc se to zase zhoršilo na blízko. Připomínám, že i nyní bez korekce zraku na dálku vidím na blízko naprosto ostře a je mi 45 let. Děkuji.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, dle hodnot, které jste uvedla Vám můžeme doporučit hodnotu ADD power +1.50, dioptrie zůstává -3.00. Pokud Vám ale hodnota nebude sedět, doporučujeme konzultaci se specialistou, který Vám všechny hodnoty odborně naměří. Děkujeme Vám, že jste se na nás obrátila a přejeme hezký den.

Jitka

Chtěla bych poradit, jak čočky z očí vyndat. Již delší dobu nosím čočky od jiné firmy a neměla jsem s tím problém. Nyní jsem zkusila čočky TOPVUE AIR MULTIFOKAL a nemůžu je vyndat, ale jinak perfektně sedí.

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, Jitko, u těchto kontaktních čoček by postup vyjmutí neměl být jiný, než u ostatních čoček. Mohu Vám doporučit náš článek Nasazení kontaktní čočky na oko, kde je celý proces přehledně popsán. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme Vám hezký den.
Jitka Havránková

Chtěla bych poradit, objednala jsem si multifokální čočky TOP VUE-AIR MULTIFOKAL +0,25 do dálky a 1,50 do blízka a vidím přes ně rozmazaně i do dálky i do blízka. Mám brýle jen na blízko +1,75 dioptrií. Poraďte mi parametry, za jaké si je mám nechat vyměnit, jestli bych mohla mít 0+ do dálky a do blízka nevíím, když 1,75 se nedělá. Jinak mi čočky perfektně sedí, značku bych neměnila. K optometristovi se mi už nechce, stejně mi dobře neporadil.

Zákaznický servis - Martina
Dobrý den, paní Havránková, ve Vašem případě bych Vám doporučila zvolit hodnotu 0.00 u dioptrií do dálky a add power +1.50, volí se vždy menší hodnota. Je ale možné, že přes tyto hodnoty neuvidíte na blízko úplně ostře. V tomto případě vyzkoušejte add power +2.00. Pokud si nejste úplně jistá, můžeme Vám nabídnout TopVue Air Multifocal (1 čočka), nebo můžete také využít naší služby Garance vrácení peněz. Doufáme, že Vám čočky budou sedět a Vy budete spokojená. Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den.
Vlasta

Spokojenost, udržují vlhkost po celý den, nelepí se na oko a skvěle drží.

Zuzana

Jsou tyto čočky vhodné i na spaní?

Zákaznický servis

Dobrý den, výrobce tyto čočky nedoporučuje ke kontinuálnímu nošení, ale vzhledem k vysoké propustnosti kyslíku by příležitostné přespání nemělo představovat problém.

martin přikryl

U jinačích čoček jsem měl problém se zarudnutím očí a řezání čoček po delším nošení, u těchto se ale něco takového vůbec nestává, takže jsem maximálně spokojený.